PSClub - Hellas

Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων - Ενδιαφέρον για αγορα 208 gt line

karate kid - Τετ 09 Ιαν 2019, 19:26:39
Θέμα δημοσίευσης: Ενδιαφέρον για αγορα 208 gt line
Καλησπέρα.
Ενδιαφερομαι για την αγορά του νέου gt line με το μηχανικο 6αρι σασμαν.
Εχω παρει προσφορές απο 3 αντιπροσωπείες στην Αθηνα, οι οποιες είναι πανω κατω το ιδιο (με απόσυρση του 306 xr που εχω βγαίνει 17.650)
Η επιλογή μου είναι ως έξτρα λευκο παστελ χρωμα και ηλιοροφη.
Πιστεύετε αξίζει, δοδεμενου οτι σε 6 μηνες βγαινει το καινουριο;
Giannis307 - Παρ 11 Ιαν 2019, 13:21:50
Θέμα δημοσίευσης:
περημενε γιατι ναι μεν θα εχεις καινουριο αυτοκινητο
αλλα παραλληλα και παλιο και οταν ερθει η στιγμη να το δωσεις θα χασεις πολλα απο κει
karate kid - Παρ 11 Ιαν 2019, 23:40:30
Θέμα δημοσίευσης:
Το εχω στο μυαλό μου αυτό και θελω να περιμένω μήπως παίξει καλυτερη προσφορά τους επομενους μήνες.
Υπάρχουν όμως και μερικά αλλα...
1) Δεν ξερω αν θα συνεχιστεί το πρόγραμμα απόσυρσης και ανταλλαγης, 1100 ευρώ ειναι αυτά.
2) Επειδή θελω ηλιοροφη, δυστυχώς δεν υπαρχουν ετοιμοπαράδοτα, οπότε ουτως ή αλλως θα πρέπει να περιμενω ενα τριμηνο. Βάλε και ενα τριμηνο ακομα αν ειναι να κανω υπομονη για να πέσει κιαλλο η τιμη, θα φτασω εξάμηνο και δεν ειμαι καθολου σιγουρος οτι μεχρι τοτε το 306 μου δεν θα με εχει ξεπαραδιασει, με τις βλαβες που βγαζει συνεχως.
3) Συνήθως καλες εκπρωσεις γίνονται στα ετοιμοπαράδοτα. Σε εμένα, επειδη θα γινει παραγγελια, δεν ξερω κατά πόσο θα μου προσφερουν καλη έκπτωση.
4) Τα αντιστοιχα Polo, Fiesta και Ibiza ειναι πιο ακριβά, με τα 2 πρώτα αρκετα πιο ακριβά θα ελεγα.

Όλα αυτα τριγυρνάνε στο μυαλο μου και σε συνδιασμό με το ότι δεν μου περισσεύουν κιολας τα λεφτά, με εχουν κανει τέρμα αναποφασιστο.
Γι αυτο αν καποιος εχει βρεθεί σε αναλογο διλλημα, θα με ενδιέφερε η εμπειρια του
karate kid - Πεμ 14 Φεβ 2019, 23:05:25
Θέμα δημοσίευσης:
Είναι κάποιος συμφορουμίτης, κάτοχος του gt line ή έχει προσωπική εμπειρία ώστε να μας πει τις εντυπώσεις του;
Ευχαριστώ
sps - Παρ 15 Φεβ 2019, 09:38:46
Θέμα δημοσίευσης:
Συγγνωμη, θα δωσεις τοσα πολλα λεφτα για ενα μικρο αυτοκινητο?
karate kid - Παρ 15 Φεβ 2019, 21:07:36
Θέμα δημοσίευσης:
sps έγραψε:
Συγγνωμη, θα δωσεις τοσα πολλα λεφτα για ενα μικρο αυτοκινητο?


Καλησπέρα.
Δυστυχώς δεν εχω βρει κατι καλύτερο στη κατηγορία αυτή, σε εξοπλισμό, ιππους-μηχανή, εκτός από Ρίο και i20, που δεν μου αρέσουν.
Επισης, παιρνουν και το σαραβαλακι μου, χωρις να κανω καμια διαδικασια ή να πληρωσω κάτι.
Η αληθεια ειναι οτι η τιμη ανεβηκε 1200€ λογο πανοραμικης (αλλαζει το τελος ταξινόμησης), αλλά καλως ή κακως είναι τπ κόλλημα μου.
Τα υπολοιπα σουπερ μίνι βγαινουν πιο ακριβα, ενω τα αυτοκίνητα της πιο μεγαλης κατηγοριας είναι σε "γυμνές" entry-level εκδόσεις.
Βέβαια, υπάρχει το ενδεχόμενο να μην εχω ζυγισει σωστα τα πράγματα, οποτε οποιαδήποτε πρόταση καλοδεχουμενη.
Η χρήση ειναι 80% Αθηνα και 20% εθνικη και επαρχια.
Υ.Γ. Με ενα νεο προωθητικο μου εριξαν τη τιμή στα 17000.
sps - Δευ 18 Φεβ 2019, 09:57:24
Θέμα δημοσίευσης:
Το ibiza fr 1.5 150 ps με 15500 δεν σου αρεσει?
karate kid - Τετ 06 Μάρ 2019, 22:39:57
Θέμα δημοσίευσης:
sps έγραψε:
Το ibiza fr 1.5 150 ps με 15500 δεν σου αρεσει?


Έπαθα κατάθλιψη στο εσωτερικό του.....
karate kid - Τετ 06 Μάρ 2019, 22:40:58
Θέμα δημοσίευσης:
Οδήγησα το 208 gt line 1.2, 110hp, χειροκινητο, σε 2 διαφορετικές αντιπροσωπείες την ιδια μέρα.
Το αυτοκίνητο μου άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις.
Μέσα πολύ καλή ποιότητα και συναρμογή.
Με κερδισαν το τιμόνι και τα καθίσματα, ενώ βρήκα εύκολα και την καταλληλη θεση οδηγησης (1,83μ).
Το έξω μου αρέσει πολύ, αν και αυτό ειναι υποκειμενικό.
Τώρα στα της βόλτας.
Πολύ καλή απόκριση στο γκάζι και εξαιρετικά φρένα, σε σημείο που φοβόμουν να τα πατήσω.
Περάσαμε επίτηδες πανω απο λακκούβες και παρά τους 17αρηδες τροχους οι αναρτήσεις ήταν αποτελεσματικές.
Θόρυβος χαμηλός και κύλιση άνετη.
Στα 10-15 λεπτά δεν πρόλαβε να ψυξει την καμπίνα ο κλιματισμός ( ήταν ζεστή μερα). Δεν ξερω αν αυτό ειναι νορμάλ.
Γενικά, το αυτοκίνητο με άφησε πολύ ικανοποιημένο και σε σχεση με το 306 25ετιας, που εχω τώρα, η διάφορες ειναι χαοτικές.
karate kid - Τετ 06 Μάρ 2019, 22:43:34
Θέμα δημοσίευσης:
Με τα φώτα του, τη νυχτα, σε σκοτεινές διαδρομές είστε ικανοποιημένοι;
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr