PSClub - Hellas

Γενικές Συζητήσεις - καρτες ΥΠEΡΑΤΟΥ ξανα

DimiP - Τρι 19 Ιούλ 2016, 23:39:38
Θέμα δημοσίευσης: καρτες ΥΠEΡΑΤΟΥ ξανα
οι πιο μεγαλοι θα τις θυμαστε και θα εχετε παιξει ΣΙΓΟΥΡΑ
μιλαμε για οσους γεννηθηκαν απο 1970 - 1980 το πολυ







η αναβιωση τους σε ηλεκτρονικη μορφη
http://www.techgear.gr/superatou-110232/


δεν ξερω ποσο θα "πιασει" αλλα θα προτιμουσα αυτο το παιχνιδι εστω και σε ηλ. μορφη , απο την αηδια με τα ποκεμον που αποβλακωνει τον κοσμο
Manos206 - Τετ 20 Ιούλ 2016, 10:12:43
Θέμα δημοσίευσης:
Τι θυμισες ρε φιλε..!
DimiP - Τετ 20 Ιούλ 2016, 18:19:41
Θέμα δημοσίευσης:
Manos206 έγραψε:
Τι θυμισες ρε φιλε..!


προφανως απο τους 73 αναγνωστες μονο εσυ εχεις γερη μνημη ...
χαχαχαχα
dimisboukis - Τετ 20 Ιούλ 2016, 19:56:09
Θέμα δημοσίευσης:
Ειχα και γω με τροχοσπιτα!Μαχη ειχα με ενα ξαδερφο μου να μου τις χαρισει!
christos_99 - Τετ 20 Ιούλ 2016, 20:55:21
Θέμα δημοσίευσης:
Γεννημενος το 91' τις προλαβα (για λιγο) κι εγω.!! Απιστευτα παιχνιδια με τον γειτονα που ειναι καμια 10ρια χρονια μεγαλυτερος και με κερδιζε συνεχεια... Ακομη το χω παραπονο...
Κατι ξεθαψα απ το παλιοντουλαπο.!!!


geo106xs - Τετ 20 Ιούλ 2016, 22:20:40
Θέμα δημοσίευσης:
Πω πωωω...ωραιες αναμνησεις! Πρεπει να 'χω 5-6 ακομη φυλαγμενα! Θυμαμαι την αγαπημενη μου συλλογη με σπορ αυτοκινητα εποχης (βλ. Astra gsi,merc sl500),μου την ειχε χαρισει μια συμμαθητρια στο δημοτικο (αθωο φλερτ Laughing ) επειδη ηξερε ποσο μ'αρεσαν τα αυτοκινητα Razz
Πολυ ωραια αναβιωση,μπραβο σ'αυτον που το εμπνευστηκε!
Blue Cub - Πεμ 21 Ιούλ 2016, 07:50:20
Θέμα δημοσίευσης:
Γεννηθής το '88, είχα περίπου 10 τέτοιες "τράπουλες".
Τις είχα κρατήσει για πολλά χρόνια και δεν θυμάμαι αν τις "έστειλα" πέρυσι σε κάποιο ξεκαθάρισμα ή αν τις έχω ακόμα.
Κάποιες από τις συλλογές ήταν: φορτηγά, δρόμου, πίστας, τράκτορες, ταχύπλοα...
Blue Cub - Πεμ 21 Ιούλ 2016, 07:55:07
Θέμα δημοσίευσης:
Επιπλέον, πουλάνε συλλογές στο car.gr
http://www.car.gr/xyma/?ca=2929&q=%CF%85%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%85
m_power_lunatic - Πεμ 21 Ιούλ 2016, 11:28:46
Θέμα δημοσίευσης:
Οι πραγματικά σπάνιες και συλλεκτικές κάρτες υπέρ ατού δεν καμία από αυτές που έχετε βάλει οι νεότεροι,οι πιο σπάνιες αυτή την στιγμή είναι αυτές που πρωτοεμφανίστηκαν στην γενιά μου,δηλαδη ή γενια των 40αρηδων σήμερα.

Αργότερα θα γίνουνε σπάνιες και συλλεκτικές και οι νεότερες προφανώς αλλά οι πιο ακριβές πάντα θα είναι οι πρώτες οι οποίες δεν υπάρχουνε σε καμία αγγελία στο car.gr αυτή τη στιγμή.
Blue Cub - Πεμ 21 Ιούλ 2016, 12:06:29
Θέμα δημοσίευσης:
Στο Vintage Toy Mania στην Αγ Παρασκευη λετε να εχει;
poularas - Πεμ 21 Ιούλ 2016, 15:20:51
Θέμα δημοσίευσης:
Ακόμα και εγω που είμαι του '95 πρόλαβα,αλλα τελείως διαφορετικές και απο του παιχνιδιού στο play store και από αυτές που δείχνετε. Εμείς είχαμε buggati veyron, mercedes sl και αλλα τετοια. Ωραίες αναμνήσεις Smile
Blue Cub - Τρι 06 Δεκ 2016, 20:32:33
Θέμα δημοσίευσης:
Look no further! Η νεα γενιά είναι εδώ και μας την φέρνει η Shell.
Ουσιαστικά η Shell, ως μία ακόμη προσφορά για τα 90 χρόνια της, επανέφερε το κλασικό επιτραπέζιο MONOPOLY και μαζί δίνει την πρώτη (από τις 3) τράπουλα Υπερατου. Έτσι, αν σε ενδιαφέρει, μπορείς μετά να αγοράσεις και σε άλλο γέμισμα σου το πακέτο με τις άλλες 2 τράπουλες.
http://flashnews.gr/post/293461/h-shell-sas-taksideyei-me-mia-monadikh-syllektikh-ekdosh-monopoly

Εγώ το έκανα ανάποδα, γιατί όπως πήγα να πληρώσω σαν κάθε φορά στο ταμείο με την κάρτα και την κάρτα πόντων Shell, είδα στο stand δίπλα τα επιτραπέζια και τσακωσα κατευθείαν το Υπερατου. Μιας και πάντα φουλαρω, τα 20 λίτρα προϋπόθεση τα είχα, οπότε έκανα κατευθείαν και την αγορά. Στο τέλος όμως μου είπαν την πουταvια ότι το παιχνίδι θα ολοκληρωθει με την 3η τράπουλα που είναι μέσα στην Monopoly. Στο επόμενο γέμισμα λοιπόν θα χτυπήσω κι αυτήν.
Ωραίο είναι και το βαλιτσακι. Εύχρηστο και μου θυμίζει κουτί κολατσιου!


MEMsound - Τετ 07 Δεκ 2016, 14:35:03
Θέμα δημοσίευσης:
μεγειες...
καλό-"παίχτες"
Laughing Laughing Laughing Laughing
JDROGAS - Τετ 07 Δεκ 2016, 20:05:33
Θέμα δημοσίευσης:
m_power_lunatic έγραψε:
Οι πραγματικά σπάνιες και συλλεκτικές κάρτες υπέρ ατού δεν καμία από αυτές που έχετε βάλει οι νεότεροι,οι πιο σπάνιες αυτή την στιγμή είναι αυτές που πρωτοεμφανίστηκαν στην γενιά μου,δηλαδη ή γενια των 40αρηδων σήμερα.

Αργότερα θα γίνουνε σπάνιες και συλλεκτικές και οι νεότερες προφανώς αλλά οι πιο ακριβές πάντα θα είναι οι πρώτες οι οποίες δεν υπάρχουνε σε καμία αγγελία στο car.gr αυτή τη στιγμή.


Κι εγω βλεπω οτι αυτες που πωλουνται ειναι μεταγενεστερες σιγουρα.
Το 72 γεννηθεις κι εγω επαιζα αλλα με τα αδερφακια τα μικρα δεν εμεινε τιποτα.....
MEMsound - Πεμ 08 Δεκ 2016, 11:35:59
Θέμα δημοσίευσης:
...καπου έχω τετοιες καρτες υπερατου με αεροπλάνα και ενα αλλο σετ με μηχανακια...ισως και ενα με αυτοκινητα... Laughing
Blue Cub - Πεμ 08 Δεκ 2016, 11:45:21
Θέμα δημοσίευσης:
Λογικό. Αφού είσαι βασικά "πιλότος", κυρίως αναβάτης και ενίοτε οδηγός συμβατικού αυτοκινήτου... Cool
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr