PSClub - Hellas

Εσωτερικό και Αμάξωμα - peugeot 207 GT πανοραμα τριγμοι

davidperry - Κυρ 19 Ιούν 2016, 19:29:59
Θέμα δημοσίευσης: peugeot 207 GT πανοραμα τριγμοι
ευτυχως το μεταχειρισμενο gt που πηρα τριζει πολυ λιγοτερο απο οτι περιμενα ..εως και καθολου!!

το μονο που χαλαει την ηρεμη ατμοσφαιρα ειναι ενα τσικι τσικι που κανουν τα 2 συρταρια απ την πανοραμα .. δοκιμασα ανοικτα τερμα πισω ... δοκιμασα στην μεση ... τα δοκιμασα ολα... στο τελος καπως καλυτερη ειναι κατασταση με 2 σφηνες που εβαλα αναμεσα στα 2 συρταρια που τα κραταει πιο σφιχτα αλλα και παλι κανει το σπαστικο τσικι τσικι ..

ΥΠΑΡΧΕΙ καμια λυση?.. Rolling eyes
davidperry - Παρ 15 Ιούλ 2016, 16:42:55
Θέμα δημοσίευσης:
τελικα ουτε οι σφηνες κανουν δουλεια γιατι <<ανοιγουν>> και αλλο τα συρταρια και μετα κανουν πιο πολυ θορυβο...

οπως και γενικα τωρα που το προσεχω ολο και κατι ακουγεται γυρω-γυρω απ το εσωτερικο του αυτοκινητου οταν πεφτει στις κ@λοανωμαλιες των καροδρομων μας.... λιγο απο πισω λιγο οι πορτες να και η οροφη.... Confused

προς το παρον μονο το ταμπλω ειναι ησυχο... ελπιζω να κρατησει..
salex - Σαβ 16 Ιούλ 2016, 18:25:02
Θέμα δημοσίευσης:
Περίεργο. Έχεις καταλάβει από που ακριβώς έρχονται οι τριγμοί;
Στο δικό μου δεν ακούω ποτέ, ακόμα και όταν πέφτω σε λακούβες από αυτές που πονάει το στομάχι μετά.
thodorisls - Σαβ 16 Ιούλ 2016, 20:42:08
Θέμα δημοσίευσης:
ουτε εμενα έχουν ακουστεί ποτε τριγμοι στην πανοραμική.υπαρχουν λακούβες που σου φεύγει το στομάχι? Laughing Laughing Embarassed
salex - Κυρ 17 Ιούλ 2016, 11:50:02
Θέμα δημοσίευσης:
thodorisls έγραψε:
ουτε εμενα έχουν ακουστεί ποτε τριγμοι στην πανοραμική.υπαρχουν λακούβες που σου φεύγει το στομάχι? Laughing Laughing Embarassed


Και κάτι πιο κάτω μου φεύγει αλλά προσπαθώ να συγκρατήσω το πληκτρολόγιό μου!
Από αυτές τις λακούβες που μόλις πέσεις μέσα θέλεις να τσακίσεις στο ξύλο τον Δήμαρχο της περιοχής.
Η να τον βάλεις να πέσει στην ίδια λακούβα με μονόκυκλο χωρίς σέλα.
davidperry - Κυρ 17 Ιούλ 2016, 23:07:33
Θέμα δημοσίευσης:
τσικι τσικι κανουν τα 2 τα συρταρια ενα -φθηνο- πολυ λεπτο ηχο..

ΟΧΙ τριγμοι τριγμοι...και γκραγκ μπουμ μπαμ...
δηλαδη εαν με το ενα χερι τα πιεζεις και τα 2 προς τα πανω και πεσεις σε λακουβα δεν ακουγεται ... αυτο ειναι και το σπαστικο στην υποθεση το τσικι τσικι ειναι κατι που λογικα θα φτιαχνεται ... ενω εαν ηταν κατι πιο χοντρο δλδ οπως κανουν πολλες φορες οι ανοιγομενες σε πολλα και διαφορα αυτοκινητα δυσκολα βρισκεις λυση... εχω πειρα απ 106 με ηλιοροφη και μινι κουπερ s και δεν υπηρχε σωτηρια...
salex - Δευ 18 Ιούλ 2016, 14:50:26
Θέμα δημοσίευσης:
davidperry έγραψε:
τσικι τσικι κανουν τα 2 τα συρταρια ενα -φθηνο- πολυ λεπτο ηχο..

ΟΧΙ τριγμοι τριγμοι...και γκραγκ μπουμ μπαμ...
δηλαδη εαν με το ενα χερι τα πιεζεις και τα 2 προς τα πανω και πεσεις σε λακουβα δεν ακουγεται ... αυτο ειναι και το σπαστικο στην υποθεση το τσικι τσικι ειναι κατι που λογικα θα φτιαχνεται ... ενω εαν ηταν κατι πιο χοντρο δλδ οπως κανουν πολλες φορες οι ανοιγομενες σε πολλα και διαφορα αυτοκινητα δυσκολα βρισκεις λυση... εχω πειρα απ 106 με ηλιοροφη και μινι κουπερ s και δεν υπηρχε σωτηρια...


Η εικόνα που μου έρχεται στο μυαλό με εσένα να κρατάς την επένδυση της πανοραμικής με το ένα χέρι, το τιμόνι με το άλλο και να πέφτεις σε λακούβα μου θυμίζει περισσότερο βουτιά στη θάλασσα με το χέρι να κλείνει τη μύτη.

Δες αν μπορείς να βάλεις πάνω στις ράγες υφασμάτινη ταινία. Συνήθως λύνει τέτοιου είδους προβλήματα γιατί σταματάει τον τζόγο.
davidperry - Τετ 20 Ιούλ 2016, 17:28:46
Θέμα δημοσίευσης:
Razz

καλο θα το δοκιμασω...
chris77 - Τετ 06 Σεπ 2017, 10:26:19
Θέμα δημοσίευσης:
Καλημέρα κ απο μένα...μια ερώτηση.Εχω πανοραμα σε 308γτ και δεν μαζεύει ο μηχανισμός το κουρτινακι πίσω ενω ο ηλεκτρικος σύρτης το παει πίσω.Εχει χαλαρώσει κ το κουρτινάκι κ κανει κ 2 κουρβες προς τα κάτω κ μου τη δίνει.Γνωριζει κανείς τι παίζει...αν είναι ζορικό στην επισκευή κ πόσο θα κοστίσει...
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr