PSClub - Hellas

Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά - Επισκευές σε 205 Rallye

Lef205 - Δευ 10 Μάρ 2014, 22:45:11
Θέμα δημοσίευσης: Επισκευές σε 205 Rallye
Ανοιγω αυτο το τοπικ με αφορμη το νεο μου αποκτημα, ενα γνησιο 205 Rallye για να δουμε και την άλλη μορφη που παιρνουν τα αγαπημενα μας πεζω, αυτη του κλασσικου αυτοκινητου.

Το αυτοκίνητο ειναι γνησιο 205 rallye ενα απο τα ελαχιστα που πατησαν στη Χωρα,δεν εχει το μοτερ του, εχει απο 106 1,6 8ν και δεν εχει και τις ζαντες του, εχει 14αρες απο 106 ραλλυ.
Ειναι σε καλη κατασταση για τα χρονια του και ο αρχικος στοχος ειναι να συμμαζευτει ωστε να ειναι αξιοπρεπες και οσο πιο κοντα γινεται στην αυθεντικη του κατασταση και αργοτερα να αγοραστει και το σωστο μοτερ για να υπαρχει στην ακρη.

Aυριο ξεκιναμε με αλλαγη δισκο πλατω και συμμαζεμα οπου χρειαζεται σε εμπρος και πισω συστημα.
Μετα εχει σειρα το σαλονι που ειναι μεν αυθεντικο αλλα ειναι σε αθλια κατασταση .
Προς το παρον εχω μονο την παρακατω φωτο αλλα θα ανεβασω κι αλλες μολις μπορεσω . Very happy



Μαζι με το 106 του "παπιου" ελαχιστα λεπτα μετα την αγορα και λιγο πριν παει στον Kp61 για να πεταξουμε ολη τη σαβουρα που ειχε στο εσωτερικο και να βαλουμε απευθειας μαμα τιμονι και λεβιε



Special thanks (το λεμε συχνα στο χωριο μου αυτο
Laughing )

Στον Kp61 που κινηθηκε σε "ρυθμους αγωνα" για να προλαβουμε το αυτοκινητο και ξερω οτι θα βοηθησει και στη συνεχεια, στον Δημητρη Ρ. που εκανε τα τηλεφωνα που επρεπε για να επιβεβαιωσουμε τη γνησιοτητα κλπ και τελος στον Νικο απο το Αιγιο (ο οποιος μας διαβαζει αλλα δεν γραφει Laughing ) που φροντισε να με ενημερωσει για την υπαρξη του αυτοκινητου .

ΥΓ το παπι με ρωτησε ποσα πεζω εχω αλλαξει, εχω χασει το μετρημα αλλά πλεον πρεπει να εχω περασει τα 10 Laughing
COOL ALEXIS - Δευ 10 Μάρ 2014, 22:54:15
Θέμα δημοσίευσης:
Με απλά λόγια...

Καλορίζικο Wink
Ghost Dog - Δευ 10 Μάρ 2014, 23:24:25
Θέμα δημοσίευσης:
Καλορίζικοoo!!
jimakos205 - Τρι 11 Μάρ 2014, 01:26:47
Θέμα δημοσίευσης:
Καλοριζικο κ απο μενα...
RoadRunner122 - Τρι 11 Μάρ 2014, 01:30:07
Θέμα δημοσίευσης:
Καλορίζικο Λεφ!!! Wink
BTS - Τρι 11 Μάρ 2014, 09:27:52
Θέμα δημοσίευσης:
Καλορίζικο και καλο-ρεστόρντ!!
alfasud - Τρι 11 Μάρ 2014, 18:59:43
Θέμα δημοσίευσης:
Cheers Cheers Cheers
Καλορίζικο! Καλή δύναμη με την επαναφορά! Αναμένουμε φωτό από όλα τα στάδια!

Υ.Γ. Θα ψάξεις και το 1.9 μοτέρ??
geo106xs - Τρι 11 Μάρ 2014, 20:32:55
Θέμα δημοσίευσης:
alfasud έγραψε:


Υ.Γ. Θα ψάξεις και το 1.9 μοτέρ??


Τζωρτζ,αυτο ειναι ιεροσυλια! Wink
Lef205 - Τρι 11 Μάρ 2014, 20:51:09
Θέμα δημοσίευσης:
1,9 ειχε μια εκδοση ραλλυ που δεν ηρθε ποτε στην Ελλαδα, νομιζω μονο Αγγλια ή μονο Γερμανια.
1,3 καρμπυρατερ θα το κανω οπως ηταν.
geo106xs - Τρι 11 Μάρ 2014, 21:03:02
Θέμα δημοσίευσης:
Απ'οσο γνωριζω,το 1.9 ηταν αποκλειστικα στη γερμανια και αυτο λογω ρυπων(απο τοτε ξενερωτοι)
Αγγλια ηταν 1.4 8v monopoint χωρις φουσκωματα στα φτερα.

Λευτερη δωσε φωτο στο λαο Very happy
SnakeMJK - Τρι 11 Μάρ 2014, 22:40:35
Θέμα δημοσίευσης:
Και άλλο;;; Φοβερό!! Καλορίζικο Λευτέρη! Cool
Steve - Τρι 11 Μάρ 2014, 22:51:25
Θέμα δημοσίευσης:
Καλοτάξιδο Very happy
m_power_lunatic - Τετ 12 Μάρ 2014, 09:25:34
Θέμα δημοσίευσης:
Καλοριζικο και καλα χλμ και καλη ανακατασκευη,οι γνησιες ζαντες του με τις στρογγυλες τρυπες ολοκαινουργιες τις ειχε μεχρι προσφατα ενα συνεργειο πεζω στην μεταμορφωση απο οτι θυμαμαι.

Κοιταω και εγω για 205 (ραλυ) γνησιο παντα και εχω δει μερικα με τελευταιο αυτο της Κρητης το οποιο δεν κανει οπως ειπανε τα παιδια μιας και το εχει φαει το αλατι της Κρητης στο Ηρακλειο και εχει σκουριες.Ανεβηκε βεβαια και η τιμη του απο 1300 στα 2000 ευρω μιας και αλλαξε και χερια προσφατα.

Με ενδιαφερει αν θες να πεις ποσο το αγορασες ειτε δημοσια ειτε με PM.

Σε ενα συνεργειο μεταξυ Ηλιουπολης-Αργυρουπολης παρκαρει ενα λευκο 205 ραλλυ-κοντα στην εφορια.

Απο τα καλυτερα που εχω δει απο κοντα ειναι του Θεργιακη.

Παλι να ευχηθω καλα χλμ!
kp61 - Τετ 12 Μάρ 2014, 10:15:40
Θέμα δημοσίευσης:
m_power_lunatic έγραψε:
Κοιταω και εγω για 205 (ραλυ) γνησιο παντα και εχω δει μερικα με τελευταιο αυτο της Κρητης το οποιο δεν κανει οπως ειπανε τα παιδια μιας και το εχει φαει το αλατι της Κρητης στο Ηρακλειο και εχει σκουριες.Ανεβηκε βεβαια και η τιμη του απο 1300 στα 2000 ευρω μιας και αλλαξε και χερια προσφατα.

το κρητικο ειναι εντελως κουρελι, αν και δεν ειμαι βεβαιος οτι ειναι γνησιο.



m_power_lunatic έγραψε:
Απο τα καλυτερα που εχω δει απο κοντα ειναι του Θεργιακη.

του θεργιακη δεν ειναι ενα απο τα 17 που εφερε η αντιπροσωπεια τοτε, μαζι με ολα τα υπολοιπα (50 νομιζω?)που εβγαλαν πινακιδες ΕΘΕΑ, για να γινουν αγωνιστικα! εχει ερθει προ 3-4 ετων απο ιταλια, επισημα εκτελωνισμενο, και οταν ηρθε ηταν πολυ καλο!



m_power_lunatic έγραψε:
Σε ενα συνεργειο μεταξυ Ηλιουπολης-Αργυρουπολης παρκαρει ενα λευκο 205 ραλλυ-κοντα στην εφορια.

Embarassed ??? Embarassed
reselie-206 - Τετ 12 Μάρ 2014, 10:25:45
Θέμα δημοσίευσης:
Πούλησα τις γνήσιες ζάντες εγώ πριν λίγο καιρό σχεδόν αγρατζούνιστες Crying or Very sad
COOL ALEXIS - Τετ 12 Μάρ 2014, 10:31:55
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
1,9 ειχε μια εκδοση ραλλυ που δεν ηρθε ποτε στην Ελλαδα, νομιζω μονο Αγγλια ή μονο Γερμανια.
1,3 καρμπυρατερ θα το κανω οπως ηταν.


Μόνο Γερμανία και παρόλο ότι βγήκαν μόνο 1000 κομμάτια δεν είναι τόσο περιζήτητη γιατί ήταν 150 κιλά πιο βαριά. Η Αγγλία πάλι είχε και 1,4 με 75 άλογα... Thumb Down
kp61 - Τετ 12 Μάρ 2014, 10:40:56
Θέμα δημοσίευσης:
COOL ALEXIS έγραψε:
Lef205 έγραψε:
1,9 ειχε μια εκδοση ραλλυ που δεν ηρθε ποτε στην Ελλαδα, νομιζω μονο Αγγλια ή μονο Γερμανια.
1,3 καρμπυρατερ θα το κανω οπως ηταν.


Μόνο Γερμανία και παρόλο ότι βγήκαν μόνο 1000 κομμάτια δεν είναι τόσο περιζήτητη γιατί ήταν 150 κιλά πιο βαριά. Η Αγγλία πάλι είχε και 1,4 με 75 άλογα... Thumb Down

ολα σωστα, και προσθετω οτι στην αγγλια ειχαν και καποιες χαρακτηριστικες ριγες στα πλαινα, αμφιβολου αισθητικης...
m_power_lunatic - Τετ 12 Μάρ 2014, 11:11:05
Θέμα δημοσίευσης:
Toυ Θεργιακη οπως σωστα λες δεν ειναι ελληνικο,ηρθε προσφατα απο Ιταλια αν δεν κανω λαθος (του το φερανε αν παλι θυμαμαι καλα).

Αυτο στην Κρητη ΔΕΝ ειναι γνησιο,ειναι μετατροπη απο 1.0αρι εχει μοτερ 1.3ρι απο 106 αλλα αρκετη σκουρια.
kp61 - Τετ 12 Μάρ 2014, 11:21:12
Θέμα δημοσίευσης:
m_power_lunatic έγραψε:
Toυ Θεργιακη οπως σωστα λες δεν ειναι ελληνικο,ηρθε προσφατα απο Ιταλια αν δεν κανω λαθος (του το φερανε αν παλι θυμαμαι καλα).


πολυ σωστα θυμασαι, ακριβως στην πορτα του!
Lef205 - Τετ 12 Μάρ 2014, 11:40:20
Θέμα δημοσίευσης:
m_power_lunatic έγραψε:
Καλοριζικο και καλα χλμ και καλη ανακατασκευη,οι γνησιες ζαντες του με τις στρογγυλες τρυπες ολοκαινουργιες τις ειχε μεχρι προσφατα ενα συνεργειο πεζω στην μεταμορφωση απο οτι θυμαμαι.

Κοιταω και εγω για 205 (ραλυ) γνησιο παντα και εχω δει μερικα με τελευταιο αυτο της Κρητης το οποιο δεν κανει οπως ειπανε τα παιδια μιας και το εχει φαει το αλατι της Κρητης στο Ηρακλειο και εχει σκουριες.Ανεβηκε βεβαια και η τιμη του απο 1300 στα 2000 ευρω μιας και αλλαξε και χερια προσφατα.

Με ενδιαφερει αν θες να πεις ποσο το αγορασες ειτε δημοσια ειτε με PM.

Σε ενα συνεργειο μεταξυ Ηλιουπολης-Αργυρουπολης παρκαρει ενα λευκο 205 ραλλυ-κοντα στην εφορια.

Απο τα καλυτερα που εχω δει απο κοντα ειναι του Θεργιακη.

Παλι να ευχηθω καλα χλμ!

Ο Ροδιτης εχει τετοιες ζαντες
Της Κρητης το ειχαν δει δυο φιλοι απο εδω αλλα το ειχε φαει το αλατι, η τιμη ειχε παει στις 2000 ευρω γιατι ειχαν γινει πολλες δουλειες στο αυτοκινητο σε σχεση με οταν πωλουνταν για 1300.
Το αγορασα πολυ φθηνα για αυτο που ειναι ομως για να σε προσγειωσω να σου πω οτι υπολογιζω να φτασει τις 3000 ευρω μαζι με την αγορα ωστε να ειναι αξιοπρεπες (οχι τελειο) και ακομη δεν θα εχει το μοτερ του .
Τα 205 rallye και gti εχουν αρχησει να ακριβαινουν εξω, πραγμα που προβλεπω οτι θα συμβει και με τα 106 1.3 σε 2-3 χρονια απο τωρα.
volvos - Τετ 12 Μάρ 2014, 11:41:46
Θέμα δημοσίευσης:
αυτο αργυρουπολεως 90Α ειναι του μηχανικου-ξαδερφου μου και δεν ειναι ραλλυ.
1.4 ειναι (λουκ ραλλυ) ενα απο τα τελευταια που ηρθαν ελλαδα νομιζω 92 αδεια.


καποια στιγμη φορεσε 1.6 xs μοτερ και χοντρομπουκαλα μπιλσταιν και ειχε πεσει στα χερια μου για καμια βδομαδα...
με επαιρνε καθε μερα και με εβριζε για να το παω πισω.
volvos - Τετ 12 Μάρ 2014, 11:43:39
Θέμα δημοσίευσης:
ηη πλακα ειναι οτι στις αλανες απο κατω απο μαγαζι (αργυρουπολεως) ηταν παρατημενο μεχρι το 2010 ενα γνησιοτατο 1.3 ραλλυ με ιταλικες πινακιδες και χωρις χαρτια και μας το δινανε 1500ευρω τοτε αλλα ο μαλ**ας φοβηθηκε και δε το πηρε
(προφανως κλεμενο απο ιταλια...)
m_power_lunatic - Τετ 12 Μάρ 2014, 12:04:30
Θέμα δημοσίευσης:
Tα χρηματα που αναφερεις (3.000) τα εχω υπολογισει τουλαχιστον οπως αναφερεις,δεν μου κανει εκπληξη.Λογικοτατο ειναι το ποσο για την σπανιοτητα του μοντελου.

Ειχα βρει και αγωνιστικο χωματινο αλλα ειχε τοσες ρωγμες η καροτσα και ταλαιπωρια που αξιζε μονο να το παρει καποιος και να το ''περασει'' σε ενα τελευταιο καροτσι 205 απλο.

Οσο αναφορα το 1.3 106 ειναι ακριβως οπως το λες και το ιδιο πιστευω και εγω.Λογω αναγκης να αγορασω ενα παθος μου πριν 2 χρονια, πουλησα ενα τελειο σε ξαδερφο μου (μεχρι και τιμολογιο απο καινουργιο ειχε και 113.000χλμ πραγματικα και μαμα peugeot κασετοφωνο) και αβαφτο και ο παπ**ας (αν μας διαβαζει ας το δει) δεν μου το ξαναδινει πισω.Ειχα 2 106 1.3 (ητανε και το πρωτο μου αμαξι) και εχω αρρωστια μαζι του.

Παντως οπως ειπε και ο Στελιος παλια, εχουνε πουληθει παρα πολλα και ακομα και τωρα βρισκεις απο πρωτο χερι,ακομα και αβαφτα και απειραχτα αν ψαχτει καποιος απλα θελει υπομονη πολυ.

Βεβαια το θεμα του αβαφτου που κυνηγανε ολοι και ολοι μας (και εγω,φανατικα μπορω να πω) ισως ειναι και λιγο αστοχο μιας και θα εχει γρατζουνιες-γδαρσιματα κτλ και δεν ξερω κατα ποσο αξιζει απο το να παρεις ενα και να το φρεσκαρεις και να γινει ολολευκο προβατακι!

Οσοι ομοιοπαθεις αν ψαχνετε για 13αρακι μονο με χαρτακι σε καποιο σταματημενο θα κανετε δουλεια,τα περισσοτερα στο car.gr ειναι για πεταμα (εκτος απο αυτο στα 2.5χιλιαρικα κα θεονορμαλ) που ειναι πολυ καλο αλλα θελει σασμαν επισκευη.

Συγγνωμη για το ασχετο σεντονι!
m_power_lunatic - Τετ 12 Μάρ 2014, 12:06:29
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
ηη πλακα ειναι οτι στις αλανες απο κατω απο μαγαζι (αργυρουπολεως) ηταν παρατημενο μεχρι το 2010 ενα γνησιοτατο 1.3 ραλλυ με ιταλικες πινακιδες και χωρις χαρτια και μας το δινανε 1500ευρω τοτε αλλα ο μαλ**ας φοβηθηκε και δε το πηρε
(προφανως κλεμενο απο ιταλια...)


Αυτα τα παρατημενα με τρελαινουνε,αυτα με εξιταρουνε!
kp61 - Τετ 12 Μάρ 2014, 12:13:39
Θέμα δημοσίευσης:
m_power_lunatic έγραψε:
volvos έγραψε:
ηη πλακα ειναι οτι στις αλανες απο κατω απο μαγαζι (αργυρουπολεως) ηταν παρατημενο μεχρι το 2010 ενα γνησιοτατο 1.3 ραλλυ με ιταλικες πινακιδες και χωρις χαρτια και μας το δινανε 1500ευρω τοτε αλλα ο μαλ**ας φοβηθηκε και δε το πηρε
(προφανως κλεμενο απο ιταλια...)


Αυτα τα παρατημενα με τρελαινουνε,αυτα με εξιταρουνε!

κι εμενα γμτ. και ειναι και τα δυο διπλα απ το σπιτι μου???(μενω διπλα ακριβως απ τον περιφερειακο του βουνου...)
που ακριβως ρε παιδια, στειλτε ενα πμ, για να μην κανουμε το θεμα χαλια...
volvos - Τετ 12 Μάρ 2014, 13:11:46
Θέμα δημοσίευσης:
εχει εξαφανιστει και αμαξι και ιταλος εδω και χρονια. λογικα κανε ενα search koridallos Laughing Laughing Laughing
Lef205 - Τετ 12 Μάρ 2014, 13:37:37
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
με ιταλικες πινακιδες και χωρις χαρτια και μας το δινανε 1500ευρω

πολλα σας το δινανε Laughing
SpyrosA - Τετ 12 Μάρ 2014, 14:09:42
Θέμα δημοσίευσης:
Καλοτάξιδο.
Στη Πάτρα υπάρχει παρατημένο πάνω από ένα χρόνο ένα 205 rallye το οποίο έχει κανονικά πινακίδες αλλά δεν έχει πωλητήριο. Μπορεί να είναι παρατημένο και περισσότερο από ένα χρόνο αλλά δεν το ξέρω σίγουρα αυτό γιατί δεν πέρναγα από αυτόν τον δρόμο.
geo106xs - Τετ 12 Μάρ 2014, 14:25:43
Θέμα δημοσίευσης:
SpyrosA έγραψε:
Καλοτάξιδο.
Στη Πάτρα υπάρχει παρατημένο πάνω από ένα χρόνο ένα 205 rallye το οποίο έχει κανονικά πινακίδες αλλά δεν έχει πωλητήριο. Μπορεί να είναι παρατημένο και περισσότερο από ένα χρόνο αλλά δεν το ξέρω σίγουρα αυτό γιατί δεν πέρναγα από αυτόν τον δρόμο.


More info Twisted evil
m_power_lunatic - Τετ 12 Μάρ 2014, 15:25:15
Θέμα δημοσίευσης:
Mooooooore info.........
kp61 - Τετ 12 Μάρ 2014, 15:37:13
Θέμα δημοσίευσης:
SpyrosA έγραψε:
Καλοτάξιδο.
Στη Πάτρα υπάρχει παρατημένο πάνω από ένα χρόνο ένα 205 rallye το οποίο έχει κανονικά πινακίδες αλλά δεν έχει πωλητήριο. Μπορεί να είναι παρατημένο και περισσότερο από ένα χρόνο αλλά δεν το ξέρω σίγουρα αυτό γιατί δεν πέρναγα από αυτόν τον δρόμο.
στα αριστερα του δρομου με αναποδη φορα; Φοραει και χωματινες OZ;

Αν ναι, δεν εχει ελληνικες πινακιδες και δεν ειναι rallye γνησιο
volvos - Τετ 12 Μάρ 2014, 15:42:45
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4390882/

AYTO lete? einai gnisio to saloni??
SpyrosA - Τετ 12 Μάρ 2014, 17:55:15
Θέμα δημοσίευσης:
kp61 έγραψε:
SpyrosA έγραψε:
Καλοτάξιδο.
Στη Πάτρα υπάρχει παρατημένο πάνω από ένα χρόνο ένα 205 rallye το οποίο έχει κανονικά πινακίδες αλλά δεν έχει πωλητήριο. Μπορεί να είναι παρατημένο και περισσότερο από ένα χρόνο αλλά δεν το ξέρω σίγουρα αυτό γιατί δεν πέρναγα από αυτόν τον δρόμο.
στα αριστερα του δρομου με αναποδη φορα; Φοραει και χωματινες OZ;

Αν ναι, δεν εχει ελληνικες πινακιδες και δεν ειναι rallye γνησιο

Ναι το ίδιο πρέπει να λέμε. Αλλά δεν το έχω προσέξει πως είναι ξένες οι πινακίδες. Παραπάνω στοιχεία δεν γνωρίζω.
kp61 - Τετ 12 Μάρ 2014, 21:36:21
Θέμα δημοσίευσης:
Ιταλικες φοραει
volvos - Πεμ 13 Μάρ 2014, 09:08:22
Θέμα δημοσίευσης:
Re les??????
Lol
volvos - Πεμ 13 Μάρ 2014, 09:31:52
Θέμα δημοσίευσης:
Re les??????
Lol
athanas - Πεμ 13 Μάρ 2014, 09:50:08
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4390882/

AYTO lete? einai gnisio to saloni??


ναι αυτό λένε και ναι έχει γνήσιο σαλόνι.... Wink
COOL ALEXIS - Πεμ 13 Μάρ 2014, 09:54:45
Θέμα δημοσίευσης:
Χθες πέτυχα 250 1,9 GTI κόκκινο Αγ.Στέφανο

Θα περάσω σήμερα να δω αν είναι original και αν το πουλάει.
volvos - Πεμ 13 Μάρ 2014, 10:19:46
Θέμα δημοσίευσης:
Koψε τις μαλ***ες εμεις θα παρουμε το αλλο το κοκκινο με συμπιεση 8.8! Laughing
COOL ALEXIS - Πεμ 13 Μάρ 2014, 10:34:05
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
Koψε τις μαλ***ες εμεις θα παρουμε το αλλο το κοκκινο με συμπιεση 8.8! Laughing


Μέσααααααααααα
Lef205 - Πεμ 13 Μάρ 2014, 21:47:15
Θέμα δημοσίευσης:
COOL ALEXIS έγραψε:
Χθες πέτυχα 250 1,9 GTI κόκκινο Αγ.Στέφανο

Θα περάσω σήμερα να δω αν είναι original και αν το πουλάει.

το 250 ( Laughing ) που πετυχες στον ΑΓ. Στεφανο ειναι 1.6 Gti mk1 με εναν καθρεπτη και 14αρες ζαντες και ειναι πολυ αψογο.
SpyrosA - Παρ 14 Μάρ 2014, 14:01:53
Θέμα δημοσίευσης:
kp61 έγραψε:
Ιταλικες φοραει

Ναι όντος Ιταλικές φοράει πέρασα σήμερα και το είδα οπότε το ίδιο λέμε
Lef205 - Σαβ 15 Μάρ 2014, 18:47:12
Θέμα δημοσίευσης:
πηγαμε, για σερβακι, χρειαστηκε μονο μια φουσκα και τσιμουχες ημιαξονιου και δισκο πλατω



ο δισκος χρειαζονταν σιγουρα αλλαγη Laughing

μετα πηγαμε για πλυσιμο, μοτερ και απο κατω





το σαλονι ειναι μεν γνησιο αλλα θελει ολο επισκευη



και μια με το φως της μερας

Very happy
RoadRunner122 - Σαβ 15 Μάρ 2014, 21:10:27
Θέμα δημοσίευσης:
Déjà vu! Ακριβώς όπως βγήκε ο δίσκος σου, βγήκε και ο δικός μου: http://i971.photobucket.com/albums/ae200/RoadRunner122/DSC_0085HDTV1080.jpg

Σχετικά με το κάθισμα: καβούρια είχε ο κώλος του προηγούμενου???

Καλή συνέχεια! Σε βλέπω ορεξάτο οπότε θα γίνει υπερ-εργοστασιακό το αποτέλεσμα! Wink
Lef205 - Κυρ 16 Μάρ 2014, 02:23:52
Θέμα δημοσίευσης:
valeo Ηταν και ο δικος σου?
Ειναι ολα τα καθισματα ρημαδιο, η πλατη του πισω είχε μια πετσετα που οταν την εβγαλα πηρα και καθισμα μαζι Laughing
Τελος του μηνα ομως παω για καθισματα.
Ολα θα γινουν!
m_power_lunatic - Κυρ 16 Μάρ 2014, 11:30:14
Θέμα δημοσίευσης:
AΠο φανοποία εχει αλλάξει τίποτα στο παρελθόν το αμαξι;

Τα αυτοκόλλητα του παντως ειναι φθηνά όπως θα έχεις δει.
spar@ - Κυρ 16 Μάρ 2014, 15:10:00
Θέμα δημοσίευσης:
ξερουμε κατι γι αυτο?
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3220329/
geo106xs - Κυρ 16 Μάρ 2014, 15:15:59
Θέμα δημοσίευσης:
Σπυρο,απ'οσο εχω μαθει,εχει πουληθει,μπορει βεβαια να ειναι ραδιο αρβυλα!
Το ειχα δει απο κοντα,φαινεται καλο,τουλαχιστον οπτικα Wink
Lef205 - Κυρ 16 Μάρ 2014, 16:09:07
Θέμα δημοσίευσης:
m_power_lunatic έγραψε:
AΠο φανοποία εχει αλλάξει τίποτα στο παρελθόν το αμαξι;

Τα αυτοκόλλητα του παντως ειναι φθηνά όπως θα έχεις δει.

απο πατωματα μαρσπιε ραμφη μετωπη ουρανο και πισω φτερα δεν εχει αλλαχτει κατι, τωρα αν εχει αλλαξει καποιο μπροστινο φτερο καπω πορτα κλπ
το θεωρω πολυ πιθανο να εχει συμβει απο το 1990 μεχρι τωρα και δεν αασχοληθηκα ιδιαιτερα .
Εχει βαφτει εξωτερικα και δεν μονωσαν σωστα τις τσιμουχες με αποτελεσμα να θελουν καθαρισμα μερικες .

Τα αυτοκολλητα τα εχω παραγγειλει, αλλωστε μιαζει γυμνο χωρις αυτα ! Very happy
volvos - Κυρ 16 Μάρ 2014, 18:10:05
Θέμα δημοσίευσης:
Saloni pou?
Θες να ρωτησεις και σε ενα που πηγα εγω?
Κωσταντινουπολεως διπλα στο σπεγγο
volvos - Κυρ 16 Μάρ 2014, 18:41:48
Θέμα δημοσίευσης:
Saloni pou?
Θες να ρωτησεις και σε ενα που πηγα εγω?
Κωσταντινουπολεως διπλα στο σπεγγο
Lef205 - Κυρ 16 Μάρ 2014, 19:32:41
Θέμα δημοσίευσης:
Σαλονι στον Κο Λεωνιδα στο Παγκρατι, ακριβος και σιγουρος .
hlias303 - Κυρ 16 Μάρ 2014, 19:34:21
Θέμα δημοσίευσης:
φιλε στο πικέρμι το έπλυνες στην εκο? ο ψηλός το έπλυνε αν ναι θα το έκανε τζίτζι γιατί είναι καψουρις με τα γαλλάκια άσχετα που έχει starlet τώρα!
Lef205 - Κυρ 16 Μάρ 2014, 19:39:11
Θέμα δημοσίευσης:
hlias303 έγραψε:
φιλε στο πικέρμι το έπλυνες στην εκο? ο ψηλός το έπλυνε αν ναι θα το έκανε τζίτζι γιατί είναι καψουρις με τα γαλλάκια άσχετα που έχει starlet τώρα!

εκει το επλυνα, ενα παιδι που ειχε 106 Gti το επλυνε και εκανε αψογη δουλεια .
hlias303 - Κυρ 16 Μάρ 2014, 19:41:46
Θέμα δημοσίευσης:
ο γιάννης ναι και αυτός κολλημένος με γαλλικά από εδώ κοντά είσαι μήπως είσαι ο φίλος του αλέκου με το γαλάζιο gtv? sorry για το offtopic!
RoadRunner122 - Κυρ 16 Μάρ 2014, 21:27:46
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
valeo Ηταν και ο δικος σου?

Ναι, Valeo αλλά 200mm (μαμά 106 16V δλδ).
m_power_lunatic - Κυρ 16 Μάρ 2014, 21:30:00
Θέμα δημοσίευσης:
Καλα φτερο μπροστα,πορτα κτλ που ειναι κουμπωτα δεν παιζουν κανενα ρολο οπως λες.

Βγαλε και μοκετα και καντην βιολογικο με ζεστο νερο και σαπουνι,θα γινει καινουργια.

Τα αυτοκολλητα ειναι must.Εχει το εργοστασιακο τιμονι???
Lef205 - Κυρ 16 Μάρ 2014, 21:39:51
Θέμα δημοσίευσης:
m_power_lunatic έγραψε:
Καλα φτερο μπροστα,πορτα κτλ που ειναι κουμπωτα δεν παιζουν κανενα ρολο οπως λες.

Βγαλε και μοκετα και καντην βιολογικο με ζεστο νερο και σαπουνι,θα γινει καινουργια.

Τα αυτοκολλητα ειναι must.Εχει το εργοστασιακο τιμονι???

Η μοκετα θα γινει μολις παω τα καθισματα για φτιαξιμο, θα παρουν ποδι οι κετσεδες και θα μπει νεο μονωτικο
Τιμονι και λεβιε ειχε κατι αθλια γυφτικα που πηραν ποδι μεσα σε δυο ωρες απο τη στιγμη που ηρθε το αυτοκινητο στα χερια μου, πριν φτασω καν σπιτι εκανα σταση στον kp61 που μου εκανε ευγενικη χορηγια τα γνησια .
Τα αθλια που ειχε πηγαν στα σκουπιδια, ουτε καν ανακυκλωση Laughing
m_power_lunatic - Δευ 17 Μάρ 2014, 09:58:36
Θέμα δημοσίευσης:
Tελεια,μου θυμιζεις και εμενα οταν πρωτο-αγοραζω κατι...ουτε χλμ μολις το αγοραζα, σταματαγα δεξια και αλλαζα σηματακια,εβγαζα φιμε κτλ.Ψυχαναγκαστικος!

Κουκλακι θα γινει παντως,θεωρω οτι η σχεση μεταξονιου και μετατροχιου ειναι απο τις καλυτερες ever σε αυτο το αμαξι.

Πριν παρα πολλα χρονια οταν ειχα (μου ειχαν) αγορασει φοιτητης το 13αρακι μου ενας παιδικος μου φιλος που μεγαλωσαμε μαζι του ειχε φτιαξει ο πατριος του το 1.0αρακι του 205 σε 205 rallye,σε κοκκινο χρωμα με ολα τα μηχανικα αλλα εξωτερικα μαμα με 15αρια azev.

Ετρωγα ''ξυλο'' και εστριβε φανταστικα το ατιμο.

Δυστυχως μετα απο λιγα χρονια στην Λ.Πεντελης κατεβαινοντας αρκετα γρηγορα ο φιλος μου,του πεταχτηκε σκυλος και για να τον αποφυγει περασε στο αντιθετο ρευμα και χτυπησε με αλλο αμαξι.

Το χειροτερο ειναι οτι μετα απο λιγους μηνες ξεψυχησε και ο φιλος μου.
MacX - Πεμ 10 Απρ 2014, 21:44:32
Θέμα δημοσίευσης:
athanas έγραψε:
volvos έγραψε:
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4390882/

AYTO lete? einai gnisio to saloni??


ναι αυτό λένε και ναι έχει γνήσιο σαλόνι.... Wink


Δεν γραφω τακτικά αλλά εχω διαβάσει οτιδήποτε σχετικο με 106 rallye s1 καθώς ψάχνω καιρό για ένα γνήσιο και καλό.

Έχω δει αρκετά και το συγκεκριμένο 106 που λέτε στο car το ειδα απο κοντά την προηγούμενη Κυριακή καιο τύπος έχει βάλει υγραέριο. Παρόλαυτά κι επειδή είναι ότι καλύτερο έχω δει μέχρι τώρα από καρότσα και σαλόνι, του είπα να το ελέγξουμε στη Lion (καθώς έγινε μεν Renault αλλά οι μηχανικοί είναι αυτοί της Peugeot ακόμα), και μόλιςς πήγε ο μηχανικός να το πάρει να το βάλει στο συνεργείο για να το σηκώσουμε, ο τύπος πετάχτηκε από το χώρο αναμονής και αφού δεν άφηνε κανέναν άλλο να οδηγήσει το αμάξι (γιατί άραγε?), το πήρε και έφυγε. Όλοι όσοι κατάλαβαν τι έγινε εκεί, έκαναν το σταυρό τους και μου είπαν καλύτερα γιατί αυτή η συμπεριφορά ήταν πολύ περίεργη...

Μια μέρα μετά ανέβασε στο car αυτή την αγγελία:
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4939305/

Παρατηρήστε ότι σάυτή την αγγελία δεν έχει φωτο από το μοτέρ. Ενώ στην πρώτη (http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4390882/) φαίνονται οι φωτογραφίες της μηχανής με την παροχή του υγραερίου
Lef205 - Πεμ 10 Απρ 2014, 23:03:57
Θέμα δημοσίευσης:
το εχω δει και εγω απο κοντα αυτο για λογαριασμο φιλου, αλλα να σου πω την αληθεια δεν μου γεμισε το ματι για τα λεφτα που ζηταει.
Εχει θεματακια το αυτοκινητο που γιανα γινει αψογο θα ανεβασουν καμποσο το κοστος του γιαυτο δεν φευγει και τοσο καιρο που ειναι αγγελια παρολο που υπαρχει κοσμος που ψαχνει για καλο 13αρι.
Τα καλα αυτοκινητα παντως, η φευγουν στο μιλητο ή καθονται αγγελια για ελαχιστες ωρες, το πολυ μια μερα .
Lef205 - Τρι 22 Απρ 2014, 22:42:56
Θέμα δημοσίευσης:
Ενα πολυ συντομο update γιατι τωρα τρεχουμε για να προλαβουμε να τρεξουμε το Σαββατο.
Στο αυτοκινητο μπηκαν τα μαμισια φαναρια (πορτοκαλι) μπρος και πισω μετα απο απιστευτη ταλαιπωρια αφου οποιος ειχε κανει τη μετατροπη σε μκ2 ειχε πετσοκοψει τα καλωδια των πισω φαναριων .
Εχουν ερθει τα αυτοκολλητα ομως δεν εχω προλαβει να τα βαλω .
Ηρθαν απο Γαλλια τα δειγματα των υφασματων που εχουν τα καθισματα, εκει πραγματικα γελασα.
Ηρθε το δειγμα απο το μαμισιο υφασμα το οποιο ηταν οπως το περιμενα, ο φακελος ομως εκρυβε και αλλο ενα υφασματακι που ηταν κατα 95% ιδιο με το αυθεντικο.
Ε λοιπον δεν ηταν ουτε 5% ιδιο, αν τα βαλεις διπλα διπλα τα υφασματα ειναι τελειως διαφορετικα μεταξυ τους, σαν να προοριζονται για διαφορετικα αυτοκινητα, κι ομως πολλοι ειναι αυτοι που βαζουν υφασμα κοντα στο αυθεντικο.
Ειναι τρελλοι αυτοι οι Γαλατες Laughing

Φωτος (με τα αυτοκολλητα φορεμενα ελπιζω) μετα τον Μερκουρη, τωρα εχουμε πιο σοβαρα πραγματα να ασχοληθουμε . Laughing
m_power_lunatic - Πεμ 24 Απρ 2014, 10:41:24
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
το εχω δει και εγω απο κοντα αυτο για λογαριασμο φιλου, αλλα να σου πω την αληθεια δεν μου γεμισε το ματι για τα λεφτα που ζηταει.
Εχει θεματακια το αυτοκινητο που γιανα γινει αψογο θα ανεβασουν καμποσο το κοστος του γιαυτο δεν φευγει και τοσο καιρο που ειναι αγγελια παρολο που υπαρχει κοσμος που ψαχνει για καλο 13αρι.
Τα καλα αυτοκινητα παντως, η φευγουν στο μιλητο ή καθονται αγγελια για ελαχιστες ωρες, το πολυ μια μερα .


Kαλη τυχη και επιτυχια ευχομαι για τον αγωνα,αγρατζουνιστοι και με χαμογελο στον τερματισμο.

Ανυπομονω να δω φωτος απο το 205 σου,θα γινει πολυ ωραιο!

Σχετικα με τα 1.300αρια 106R εχω να πω οτι τα καλα αυτοκινητα δεν τα πουλανε παιδια,εγω οσα ξερω και εχω δει ή τα κυκλοφορουνε ή τα εχουνε στο γκαραζ.Εχω δει αρκετα αυτοκινητα θεονορμαλ απο πρωτο χερι και τελειως αβαφτα αλλα δεν εχουνε πωλητηριο ουτε ειναι στο car.gr

Μονο αν αφησει καποιος χαρτακι στο παρμπριζ αν δειτε καπου ενα καλο αμαξι αλλα μετα εισαι στο ελεος του για τιμη και παζαρι.

Eπειδη δεν εχουνε φορολογια-σηματα-τεκμηρια-χαμηλη ασφαλεια κτλ,δεν ενοχλουνε κανεναν και οι περισσοτεροι τα κρατανε.Στο ιντερνετ πωλουνται τα ταλαιπωρημενα-ανακατασκευασμενα κτλ-κτλ μεχρι στιγμης τουλαχιστον.

Αυτο το αμαξι που λετε πιο πανω το εχω δει και εγω,η τιμη πρεπει να πεσει και θελει και επισκευη το σασμαν μιας και γρατζουναει 1-2 ταχυτητες αν το πιεσεις στην αλλαγη.Παρολ αυτα ειναι το καλυτερο απο καροτσα αυτη την στιγμη στο ιντερνετ.Εχει ολα τα μαμα αυτοκολλητα μικρα και μεγαλα μεσα-εξω που ειχε απο το εργοστασιο και ειναι οντως αβαφτο.Μου ειχε πει οτι εχει και τιμολογιο απο καινουργιο,βιβλια σερβις κτλ.
Lef205 - Κυρ 04 Μάϊ 2014, 23:43:26
Θέμα δημοσίευσης:
καθυστερημενο update λογω χρονου και μερκουρη.

Σημερα μπηκαν τα αυτοκολλητα (βασικα τα εβαλε ο kp61 Laughing )





το πισω σημα Peugeot εχει τη δικη του ιστορια Laughing
για καποιο λογο ειχα κρατησει την πισω "μασκα" απο το πορμπαγκαζ του CJ που πουλησα πριν 10 χρονια, την ειχα βγαλει για να το βαψω εξωτερικα και να το κανω Look CTi αλλα δεν μπηκε ποτε παλι πισω .
Καποια χρονια την εβγαλε στην αποθηκη ομως μετα απο ξεκαθαρισμα πηρε ποδι για τον κηπο οπου κυριολεκτικα θαφτηκε στο χωμα, θυμομουν ομως οτι δεν την ειχα πεταξει στα σκουπιδια
Σημερα "εσκαψα" διπλα στην αποθηκη, την βρηκα, εβγαλα το σημα και το κολλησα στο ραλλυ . Very happy
οτι εμεινε απο αυτη το κρεμασα στον τοιχο του γκαραζ .



εχουμε δρομο ακομη, επομενα βηματα ειναι να μπουν 13αρια ζαντολαστιχα (οταν αποφασισει καποιος που τα εχει να μου πει τιμη και οχι να μου τα χαρησει) να βαφτουνοι φασες των προφυλακτηρων γιατι ειναι μπλαστρωμενες και να βγουν οι κοκκινες ριγες και να βρω λυση για τα καθισματα διοτι αυτο το θεμα εχει καταντησει σιριαλ . Rolling eyes
Nik_psa - Δευ 05 Μάϊ 2014, 00:36:29
Θέμα δημοσίευσης:
Μπράβο ρε Λευτέρη άντε να το δούμε κι από κοντά με το σωστό μοτέρ Wink
m_power_lunatic - Πεμ 08 Μάϊ 2014, 09:17:44
Θέμα δημοσίευσης:
Kαποιος απο την Ελλαδα αποφασισε να πουλησει το 205 του στην Γερμανια.

Ισως ειναι του Θεργιακη,δεν γνωριζω σιγουρα ομως.

Η κατασταση φανταστικη παντως.

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/peugeot-205-1-3-rallye-sammlerzustand-oberursel-bei-fra/191529446.html?lang=de&pageNumber=2&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=19300&makeModelVariant1.modelId=7&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=74&minPowerAsArray=KW&ambitCountry=DE&negativeFeatures=EXPORT
Lef205 - Παρ 09 Μάϊ 2014, 19:41:21
Θέμα δημοσίευσης:
m_power_lunatic έγραψε:
Kαποιος απο την Ελλαδα αποφασισε να πουλησει το 205 του στην Γερμανια.

Ισως ειναι του Θεργιακη,δεν γνωριζω σιγουρα ομως.

Η κατασταση φανταστικη παντως.

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/peugeot-205-1-3-rallye-sammlerzustand-oberursel-bei-fra/191529446.html?lang=de&pageNumber=2&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=19300&makeModelVariant1.modelId=7&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=74&minPowerAsArray=KW&ambitCountry=DE&negativeFeatures=EXPORT

Μα αυτο εχει ξενα νουμερα .
Επισης εχει μπολικες ατελειες για τα λεφτα που ζηταει .
m_power_lunatic - Παρ 09 Μάϊ 2014, 23:57:06
Θέμα δημοσίευσης:
Μεταφραζοντας απο τα Γερμανικά αναφέρει οτι το αμαξι προέρχεται απο την Ελλάδα,οι πινακίδες ειναι προσωρινές αυτοκινήτου απο εισαγωγή.
Lef205 - Κυρ 11 Μάϊ 2014, 16:09:36
Θέμα δημοσίευσης:
την Παρασκευη ο stevon μου εφερε μια τετραδα ολοκαινουργιες 13αρες ραλλοζαντες



γνησιες με το ταμπελακι τους Laughing



Το σαββατο πηγα ζανταρα λαστιχα (Matador μοντελο Stella Laughing )

και το αποτελεσμα Very happy



πλεον εξωτερικα μενει να φυγουν οι ριγες απο τους προφυλακτηρες για να γινει αυτο που ειναι Very happy
alfasud - Κυρ 11 Μάϊ 2014, 17:49:42
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν ηξερα οτι τα 205 φοράγαν 13ρες, όπως και να χει νομίζω ήδη ήταν κούκλα, όσο πάει απλά γίνεται καλύτερο! Very happy Very happy
BTS - Κυρ 11 Μάϊ 2014, 18:26:04
Θέμα δημοσίευσης:
Μπράβο Λευτέρη, γίνεται όπως του αρμόζει, σιγά σιγά.

Thumb Left
Lef205 - Κυρ 11 Μάϊ 2014, 19:06:16
Θέμα δημοσίευσης:
alfasud έγραψε:
Δεν ηξερα οτι τα 205 φοράγαν 13ρες, όπως και να χει νομίζω ήδη ήταν κούκλα, όσο πάει απλά γίνεται καλύτερο! Very happy Very happy

5,5X13 και λαστιχακι 165/70/13 που κανει το αυτοκινητο πολυ ανετο και το τιμονακι του ακομη πιο κοφτερο.
Σας ευχαριστω πολυ, εχουμε ακομη δρομο .
alfasud - Κυρ 11 Μάϊ 2014, 20:52:40
Θέμα δημοσίευσης:
Το μοτέρ θα το αφήσεις εντελώς ΟΕΜ? Εγω θα έμπαινα στον πειρασμό να φτιάξω ( σιγά σιγά και.. απολαυστικά), ένα ΚΑΛΟ μοτεράκι. Είχα δει ( στον Σεβνταλή πριν χρόνια) ένα 205 με εκκεντροφόρο τέρας, jenvey και ήχο... θεικό Very happy Very happy ).
Lef205 - Κυρ 11 Μάϊ 2014, 21:28:24
Θέμα δημοσίευσης:
Oπως εχω γραψει και στην αρχη του τοπικ, το αυτοκινητο δεν εχει το μοτερ του, εχει 106 1,6 8ν με εκκεντροφορο χταποδι και προγραμμα.
Να σου πω την αληθεια επειδη σε καθε ευκαιρια το οδηγω, και να βρω το μοτερ του δεν θα το βαλω πανω προς το παρον, θα το αφησω στην ακρη γιατι το 1,6 8ν ειναι σιγουρα πιο οικονομικο και ευχρηστο απο το καρμπυρατερατο 1,3 .
Το 205 που ειχες δει στου Σεβνταλη ηταν αγωνιστικο?
geo106xs - Κυρ 11 Μάϊ 2014, 21:36:55
Θέμα δημοσίευσης:
Λευτερη,μου το πουλας; Very happy
alfasud - Κυρ 11 Μάϊ 2014, 22:12:08
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:

Το 205 που ειχες δει στου Σεβνταλη ηταν αγωνιστικο?


Σωστά, ένα κόκκινο αν θυμάμαι σωστά ( με επιφύλαξη, αλλά σα να μου έχει καρφωθεί οτι ήταν αυτό το χρώμα...).

1600 8V, μεγάλος έρωτας! Και στη καρότσα του 205 πρέπει να δίνει φτερά! Μπορείς να βρεις έναν Peugeot Sport εκκεντροφόρο + το πρόγραμμά του?
ΚRS - Δευ 26 Μάϊ 2014, 12:59:15
Θέμα δημοσίευσης:
Mπράβο φίλε, σιγά σιγά θα την κάνεις κούκλα τη "γρια"!
205 1.3, 106R 1.3 είναι "θρύλοι" Thumb Left

Αναμένω τη συνέχεια!
nikos liros - Τρι 27 Μάϊ 2014, 10:18:09
Θέμα δημοσίευσης:
Eίπα να μην τις έβλεπα τις φωτό μετά από τα καθαρίσματα, τις ζαντούλες και τα αυτοκόλλητα, αλλά ...δεν άντεξα Very happy Very happy
Ευτυχώς που δεν δίνουν αυτά τα ... "καταναλωτικά"... δάνεια πλέον οι τράπεζες, γιατί αλλιώς...σίγουρα φυλακή (και σίγουρα και διαζύγιο!!!!)
Περιμένουμε φωτό από σαλόνι και εσωτερικό ολοκληρωμένο.
¶...και βόλτα, βεβαίως βεβαίως!

Λεφ, οπωσδήποτε και χάντρα, σκόρδο ή/ και ολόκληρη πλεξούδα με σκόρδα,
σταυρουδάκια και τα σχετικά, γιανα μην το πιάνει το "μάτι", ξέρεις εσύ....
Lef205 - Τρι 27 Μάϊ 2014, 20:08:22
Θέμα δημοσίευσης:
βρε καλως τον ηθικο αυτουργο! Laughing
Pughell - Δευ 02 Ιούν 2014, 13:14:14
Θέμα δημοσίευσης:
Κυλισε ο τεντζερης και βρηκε το καπακι... Laughing
m_power_lunatic - Δευ 02 Ιούν 2014, 23:01:54
Θέμα δημοσίευσης:
Στην δημοπρασια του Coys σε λιγες ημερες στον αστερα Βουλιαγμενης βγαινει προς πωληση το 1 απο τα 4 205 RALLYE που ειχε φτιαξει η PEUGEOT SPORT (το ειχε αναθεσει σε αλλη εταιρεια για λογαριασμο της βασικα).

Συγκεκριμενα βγαινει το μπλε,το κοκκινο ητανε του Κοκκινη οπως θυμαστε οι περισσοτεροι.Τα αλλα 2 ητανε στο εξωτερικο.Δηλαδη απο τα συνολικα 4 (ενα για καθε χρωμα τησ PTS) τα 2 ητανε Ελλαδα.

Εδω ο Λιονταρης....

http://www.rws-flexiweb.co.uk/flexiweb/sites/coys/auction.php?itemID=4748&auctionID=45
geo106xs - Τρι 03 Ιούν 2014, 00:33:03
Θέμα δημοσίευσης:
m_power_lunatic έγραψε:
Στην δημοπρασια του Coys σε λιγες ημερες στον αστερα Βουλιαγμενης βγαινει προς πωληση το 1 απο τα 4 205 RALLYE που ειχε φτιαξει η PEUGEOT SPORT (το ειχε αναθεσει σε αλλη εταιρεια για λογαριασμο της βασικα).

Συγκεκριμενα βγαινει το μπλε,το κοκκινο ητανε του Κοκκινη οπως θυμαστε οι περισσοτεροι.Τα αλλα 2 ητανε στο εξωτερικο.Δηλαδη απο τα συνολικα 4 (ενα για καθε χρωμα τησ PTS) τα 2 ητανε Ελλαδα.

Εδω ο Λιονταρης....

http://www.rws-flexiweb.co.uk/flexiweb/sites/coys/auction.php?itemID=4748&auctionID=45


Απ'οτι λεει μονο 2 διασωζονται εκ των τεσσαρων! Απιστευτο αυτοκινητο!
Το ερωτευτηκα Stunned
COOL ALEXIS - Τρι 03 Ιούν 2014, 06:59:58
Θέμα δημοσίευσης:
Μαζευόμαστε???
m_power_lunatic - Τρι 03 Ιούν 2014, 10:49:23
Θέμα δημοσίευσης:
Πρέπει να ειναι ιδιοκτησίας Κ.Αποστολου με την απιστευτη συλλογή αυτοκινήτων.
Lef205 - Τρι 03 Ιούν 2014, 14:55:31
Θέμα δημοσίευσης:
παπαρια μαντολες που υπαρχουν δυο.
το θαλασσι υπαρχει σιγουρα, το κοκκινο σιγουρα,99% υπαρχει και το κιτρινο .
Δεν ειναι ιδιοκτησιας Αποστολου το αυτοκινητο,μαλιστα πριν 2-3 χρονια ειχε τρεξει Μπραλο.
volvos - Τρι 03 Ιούν 2014, 15:31:57
Θέμα δημοσίευσης:
stis photo leei service xrysafis... Shocked
Pughell - Τρι 03 Ιούν 2014, 16:56:20
Θέμα δημοσίευσης:
Το αμαξι ειναι απο Θεσσαλονικη.
Πουληθηκε απο φιλο μου πριν καποια χρονια,μετα απο μια "ατυχη" στιγμη σε βρεγμενο Χολωμοντα.
Ειναι οντως το γνησιο μπλε απο τα τεσσερα που βγηκαν αλλά λειπουν πολλα και διαφορα πραγματα απο επανω,κυριως απο το μοτερ,καθως ηταν πραγματα που δεν υπηρχαν...

Αυτος που ειχε παρει το αμαξι απο εμας νομιζω οτι τον ελεγαν Σιμοπουλο ή κατι τετοιο και οντως ο Χρυσαφης το ειχε αναλαβει σαν service στους αγωνες.
Μετα το τρακαρισμα που ειχε,απο οτι εμαθα,φτιαχτηκε εντος Lion απο λαμαρινες.

Γενικα,ηταν ενα πολυ καλο αυτοκινητο αλλά σχετικα δυσκολο και ετσι οπως εγινε η ολη κατασταση,με πολυ δυσευρετα ανταλλακτικα...
kp61 - Τρι 03 Ιούν 2014, 17:24:55
Θέμα δημοσίευσης:
Pughell έγραψε:
Το αμαξι ειναι απο Θεσσαλονικη.
Πουληθηκε απο φιλο μου πριν καποια χρονια,μετα απο μια "ατυχη" στιγμη σε βρεγμενο Χολωμοντα.
Ειναι οντως το γνησιο μπλε απο τα τεσσερα που βγηκαν αλλά λειπουν πολλα και διαφορα πραγματα απο επανω,κυριως απο το μοτερ,καθως ηταν πραγματα που δεν υπηρχαν...

Αυτος που ειχε παρει το αμαξι απο εμας νομιζω οτι τον ελεγαν Σιμοπουλο ή κατι τετοιο και οντως ο Χρυσαφης το ειχε αναλαβει σαν service στους αγωνες.
Μετα το τρακαρισμα που ειχε,απο οτι εμαθα,φτιαχτηκε εντος Lion απο λαμαρινες.

Γενικα,ηταν ενα πολυ καλο αυτοκινητο αλλά σχετικα δυσκολο και ετσι οπως εγινε η ολη κατασταση,με πολυ δυσευρετα ανταλλακτικα...


σωστα ολα γιατρε μου...... απλα σταμοπουλος και δεν εχει εμβολα και πιανολα. σωστα?

φιλια, γιατι εχουμε καιρο να τα πουμε. μονο οποτε σε χρειαζομαι σε ενοχλω!!!!! Embarassed
Pughell - Τρι 03 Ιούν 2014, 17:47:51
Θέμα δημοσίευσης:
Γιατι,σε ειπα εγω να μην παρεις ακομα και αν δεν θες κατι ρε; Laughing Laughing Laughing

Το αμαξι οταν το πηραν απο Θεσσαλονικη,φορουσε Accralite και ειχε μια κεφαλη απο βολτισιο TU24 μιας και η γαλλικη κεφαλη ειχε κοψει βαλβιδα και εγινε μ...νι καπελο...
Την κεφαλη την ειχα βγαλει φωτο καποτε στο DIY της βελτιωσης κεφαλης για 8v.

Τωρα τι του εκαναν στην Αθηνα,ειλικρινα δεν ξερω... Sad
Σε τοπικο δυναμομετρο ειχε δειξει τοτε 135 αλογα περιπου και δουλευε 6000-8500.
Το μοτερ το ειχε δεσει ο Προφητης μαζι με τον Σταυριδη(ο τελευταιος θεσσαλονικιος ιδιοκτητης).
Pughell - Τρι 03 Ιούν 2014, 21:16:50
Θέμα δημοσίευσης:
Νατο κιολας σε εναν απο τους λιγους αγωνες που εκανε στα χερια του Σταυριδη.

http://www.r40.gr/gallery2/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=47&
m_power_lunatic - Τρι 03 Ιούν 2014, 21:19:10
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
παπαρια μαντολες που υπαρχουν δυο.
το θαλασσι υπαρχει σιγουρα, το κοκκινο σιγουρα,99% υπαρχει και το κιτρινο .
Δεν ειναι ιδιοκτησιας Αποστολου το αυτοκινητο,μαλιστα πριν 2-3 χρονια ειχε τρεξει Μπραλο.


Αυτο δεν ειναι το θαλασσι;;;Συνολικά ειναι 4 σίγουρα,πρέπει να έχουνε επιβιώσει όλα αλλα δεν ξέρω και δεν εχω δει το λευκό.

Καταπληκτικό αμαξι ητανε και του Σπαρταλη,δεν ξέρω ποιος το εχει τωρα.
RoadRunner122 - Τρι 03 Ιούν 2014, 21:45:48
Θέμα δημοσίευσης:
Γειά σου ρε Στελάρα!!! Wink

Ζωντανή εγκυκλοπαίδεια ειν' ο άτιμος Laughing
kp61 - Τετ 04 Ιούν 2014, 00:09:44
Θέμα δημοσίευσης:
Λευκο δεν υπηρξε ποτε, απο αυτα τα 4! Λευκο ηταν αυτο που εκανε "καριερα" ο fabien doenlen στην γαλλια, κι εκλεισε πολυ δυνατοτερα σπιτια, και φτιαχτηκε αρκετα αργοτερα απο τα 4 που συζηταμε, μεχρι να το φερει στην ελλαδα ο σπαρταλης! Τωρα ειναι στην κατοχη καποιου εδω στην αθηνα.... Που το πιο πιθανο ειναι να διαβαζει αυτα που γραφουμε.....
Pughell - Τετ 04 Ιούν 2014, 14:00:44
Θέμα δημοσίευσης:
kp61 έγραψε:
Λευκο δεν υπηρξε ποτε, απο αυτα τα 4! Λευκο ηταν αυτο που εκανε "καριερα" ο fabien doenlen στην γαλλια, κι εκλεισε πολυ δυνατοτερα σπιτια, και φτιαχτηκε αρκετα αργοτερα απο τα 4 που συζηταμε, μεχρι να το φερει στην ελλαδα ο σπαρταλης! Τωρα ειναι στην κατοχη καποιου εδω στην αθηνα.... Που το πιο πιθανο ειναι να διαβαζει αυτα που γραφουμε.....

Βασικα του Σπαρταλη δεν ηταν γνησιο ουτε απο μοτερ απο οσο γνωριζω...
Ο Αλεπης δεν το ειχε φτιαξει αυτο; Scratch

Ή μαλλον για να το πω πιο σωστα,μπορει να ειχε γνησιο μοτερ οταν ηρθε στην αρχη αλλά μετα παρεμεινε γνησιο ή εγινε "χειροποιητο; Question

Επισης καπου εχουμε μπλεξει τον χαρακτηρισμο "γνησιο" με "χειροποιητο" μιας και ναι μεν υπηρξαν διαφορα γνησια απο καροτσες αλλά αναφορικα με τα μηχανικα,υπαρχουν τα "γνησια" των πελατων με οτι εδινε ο καταλογος της PS και τα "γνησια" της ιδιας της PS που ηταν φτιαγμενα απο τον εκαστοτε βελτιωτη με αρκετες/πολλες διαφορες σε αρκετα μερη τους... Confused
Και τα δυο χαρακτηριζονται γνησια βεβαια αλλά καμια επαφη το ενα με το αλλο...

Πχ το μπλε για το οποιο συζηταμε με το αλλο γνησιο που ειχε φτιαξει ο Enjolras...
Pughell - Τετ 04 Ιούν 2014, 14:01:01
Θέμα δημοσίευσης:
RoadRunner122 έγραψε:
Γειά σου ρε Στελάρα!!! Wink

Ζωντανή εγκυκλοπαίδεια ειν' ο άτιμος Laughing

Μπα,εγω απλά κακες παρεες θα ελεγα Γιανναρε... Laughing Laughing Laughing
athanas - Τετ 04 Ιούν 2014, 17:22:19
Θέμα δημοσίευσης:
Pughell έγραψε:
RoadRunner122 έγραψε:
Γειά σου ρε Στελάρα!!! Wink

Ζωντανή εγκυκλοπαίδεια ειν' ο άτιμος Laughing

Μπα,εγω απλά κακες παρεες θα ελεγα Γιανναρε... Laughing Laughing Laughing


σωστά τα λέει ο Γιάννης Wink
sotos 106xs - Τετ 04 Ιούν 2014, 19:47:34
Θέμα δημοσίευσης:
+1 Wink
Lef205 - Τετ 04 Ιούν 2014, 21:36:01
Θέμα δημοσίευσης:
μου το΄χετε μαμησει το τοπικ αλλα μου αρεσει πολυ! Very happy
Pughell - Πεμ 05 Ιούν 2014, 08:12:04
Θέμα δημοσίευσης:
Μαζοχιστή! Laughing Laughing Laughing

Περα απο την πλακα,χαζευα χθες βιντεο απο 205 F2000 και εχει καααααατι παληκαρια... Shocked
m_power_lunatic - Πεμ 05 Ιούν 2014, 13:17:29
Θέμα δημοσίευσης:
kp61 έγραψε:
Λευκο δεν υπηρξε ποτε, απο αυτα τα 4! Λευκο ηταν αυτο που εκανε "καριερα" ο fabien doenlen στην γαλλια, κι εκλεισε πολυ δυνατοτερα σπιτια, και φτιαχτηκε αρκετα αργοτερα απο τα 4 που συζηταμε, μεχρι να το φερει στην ελλαδα ο σπαρταλης! Τωρα ειναι στην κατοχη καποιου εδω στην αθηνα.... Που το πιο πιθανο ειναι να διαβαζει αυτα που γραφουμε.....


Ψαχνω αρθρα της εποχης και φωτογραφιες για να επιβεβαιωσω αυτο που λες οτι δεν υπηρξε ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ λευκο.Ειναι πιθανο να ειναι οπως ακριβως το λες,εχει καποιος φωτογραφιες τουλαχιστον με τα 3 μαζι???Κατι ειχε παρει το ματι μου.

Το καναμε το thread οπως να ειναι.....βαλε καμια φωτο με καμια ανανεωση στο 205 R σου για να υπαρχει συνεχεια!!
Lef205 - Πεμ 05 Ιούν 2014, 19:31:47
Θέμα δημοσίευσης:
δεν ειναι τριααααα

http://locationvoiturederallye.unblog.fr/files/2009/11/205rallye43copie.jpg

ΥΓ τι φωτος να βαλω απο το δικο μου?
Το εσωτερικο ειναι ολο ξιλωμενο και τα καθισματα στον ταπετσερη! Very happy
Pughell - Πεμ 05 Ιούν 2014, 21:44:38
Θέμα δημοσίευσης:
Τωρα πια νομιζω οτι ειναι μονον δυο...
Το κιτρινο εγινε τροπετο και το κοκκινο προσαναμα για το τζακι.
Το λεω με μεγαλη επιφυλαξη βεβαια αλλά ετσι θυμαμαι... Sad
Lef205 - Πεμ 05 Ιούν 2014, 22:06:11
Θέμα δημοσίευσης:
Pughell έγραψε:
Τωρα πια νομιζω οτι ειναι μονον δυο...
Το κιτρινο εγινε τροπετο και το κοκκινο προσαναμα για το τζακι.
Το λεω με μεγαλη επιφυλαξη βεβαια αλλά ετσι θυμαμαι... Sad

Το κοκκινο ειναι αυτο που ειχαμε εδω, το ετρεχε ο Κοκκινης και υπαρχει ακομη.
kp61 - Παρ 06 Ιούν 2014, 23:28:44
Θέμα δημοσίευσης:
Ηταν τεσσερα, το ενα πολυ σωστα τα λετε, ελιωσε( φημες το θελουν να ξαναφτιαχνεται; Φτιαχνοταν; Περσυ προπερσυ στην γαλλοπουλια.

Το κοκκινο που εφερε η λαιον ειναι στα χερια του χατζηκωσταντινου, προ δυο ετων υποβληθηκε σε μποτοξακια μικρης εκτασης!

Το μπλε ειπαμε..... Τωρα του σταμοπουλου

Λευκο δεν υπηρξε παρα μονο αυτο που εφτιαξε ο ενλορα (...καλα το εγραψα;) και εφερε στην ελλαδα ο σπαρταλης και τωρα βρισκεται εδω στην αθηνα σε γκαραζ, αφου εχει τραβηξει τα παθη του ιησου απο προηγουμενο ιδιοκτητη του

Εχω χαρτια και φωτογραφικο υλικο απο ολα, αλλα αφ ενος δεν εχω σκανερ και αφ εταιρου ειναι ατιμια στο προσωπο του ανθρωπου που μου τα εμπιστευτηκε....

Ζητω συγνωμη, μονο μια μικρη τζουρα, για του λογου το αληθες

τα τρια απο τα τεσσερα (το κοκκινο ειναι στην διπλανη σελιδα)




και το λευκο που λεγαμε


m_power_lunatic - Σαβ 07 Ιούν 2014, 00:56:56
Θέμα δημοσίευσης:
Αρα το ενα ελιωσε-το κίτρινο ή το γαλάζιο και παραμένει το άλλο.Το σκούρο μπλε και το κόκκινο ειναι Ελλάδα όπως είπαμε πιο πάνω.

Μας μαστουρωσες χεχεχεχεχε!!!!!

Παντως απο οτι καταλαβαίνουμε,έχουνε φάει το σκισιμο της αρκούδα εβγα/τουμπες και αν δεν εχει γίνει restoration αξιώσεων δεν έχουνε και καμία άπιαστη τιμη-αξία σε σχέση πόσο κοστιζανε αρχικά.Ειναι και το πρόβλημα των ανταλλακτικών βεβαια,άντε βρες τα και πλήρωσε τα και χαιρέτα μου τον πλατανο.
m_power_lunatic - Δευ 16 Ιούν 2014, 12:54:30
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν πουληθηκε τελικα το 205 στην δημοπρασια,εφθασε μεχρι 16.000 ευρω αλλα δεν επιασε το reserve price.
Lef205 - Δευ 07 Ιούλ 2014, 22:43:32
Θέμα δημοσίευσης:
Μετα απο σχεδον δυο μηνες αναμονης σημερα πηρα τα δυο μπροστινα καθισματα απο τον ταπετσερη, η διαφορα σε σχεση με πριν ειναι η μερα με τη νυχτα .
Οσο ηταν στον Ταπετσερη ξυλωσα τη μοκετα την οποια επλυνα 5-6-10 φορες να φυγει η μπιχλα οπως επισης πεταξα τον βρωμοκετσε και περασα νεο μονωτικο το πατωμα.
Μολις πεταξα τον κετσε εφυγε και η χαρακτηριστικη μυρωδια που εχουν τα 205 .
Επισης εβαψα καποια πλαστικα στο εσωτερικο οπως την κονσολα του λεβιε και χειροφρενου, τα λεβιεδακια των παραθυρων και κατι αλλες μικρολεπτομερειες γιατι ειχαν ξεθωριασει.
Φωτογραφιες απο Τεταρτη που θα παρω και τα πισω οποτε θα ειναι ολοκληρωμενο.
petran_x13 - Κυρ 13 Ιούλ 2014, 17:14:10
Θέμα δημοσίευσης:
Από την τεταρτη μπαίνω τρεις φόρες την ημέρα στο topic να δω αν ανέβηκαν η φωτογραφίες. Silly Silly Κάψιμοοο!!!
Lef205 - Κυρ 13 Ιούλ 2014, 20:02:33
Θέμα δημοσίευσης:
petran_x13 έγραψε:
Από την τέταρτη μπαίνω τρεις φόρες την ημέρα στο topic να δω αν ανέβηκαν η φωτογραφίες. Silly Silly Κάψιμοοο!!!

αστα κλαφτα, εχω μπλεξει με τη δουλεια και δεν εχω προλαβει να παω να παρω τα πισω καθισματα Confused
m_power_lunatic - Πεμ 17 Ιούλ 2014, 12:34:49
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
petran_x13 έγραψε:
Από την τέταρτη μπαίνω τρεις φόρες την ημέρα στο topic να δω αν ανέβηκαν η φωτογραφίες. Silly Silly Κάψιμοοο!!!

αστα κλαφτα, εχω μπλεξει με τη δουλεια και δεν εχω προλαβει να παω να παρω τα πισω καθισματα Confused


Aυτο ειναι ευχαριστο,δουλεια να υπαρχει και ολα τα αλλα γινονται!
nikos liros - Παρ 18 Ιούλ 2014, 06:58:12
Θέμα δημοσίευσης:
Μου φαίνεται πως έχουν συνομοτήσει κάποιοι από την χώρα του ανατέλλοντος ηλίου........ για να μην βάλει τα καθίσματα και έρθει στο Αίγιο βόλτα Smile Smile Ξέρω εγώ που σας λέω Exclamation Exclamation Exclamation
Πάντως Γιάννη, εάν συνεχίσει έτσι ο Λεφ, θα πάμε να τα πάρουμε εμείς τα καθίσματα (άραγε και το αυτοκίνητο???) και να του το ετοιμάσουμε.
Απότι γνωρίζω είναι πανέτοιμο και περιμένει μόνο τα καθίσματα.
Ε, πόση ώρα θα μας φάει, 10 βίδες είναι......
Ghost Dog - Παρ 18 Ιούλ 2014, 08:05:21
Θέμα δημοσίευσης:
στο Αίγιο θα έρθουμε σε κανα μήνα απο τώρα. ...... (ελπιζω με το 205!)
m_power_lunatic - Παρ 18 Ιούλ 2014, 14:23:47
Θέμα δημοσίευσης:
Mακαρι να ετοιμαστει Νίκο συντομα,θα κανει πολυ ωραια δουλεια!

Μιας και μιλαμε για 205 σε αυτο το thread ας βαλουμε κατι αναλογο

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/5315742/

Νικο χθες ''εφαγα'' πορτα απο τον ξαδερφο για να μου δωσει πισω το 13αρι...θα του σπασω το κεφαλι του αχαιρευτου!

Επισης,πηγα να δω ενα 13αρι χθες και μολις ξεπροβαλλει απο την γωνια ητανε το παλιο μου πρωτο μου 13αρι σε ηλικια 18-19 χρονων....παλι πεφτω πανω του τυχαια με αλλο ιδιοκτητη...μαλλον ειναι καρμα-κισμετ δεν ξερω και γω τί....μαλλον θα το παρω απο οτι βλεπω αν και θελει αρκετη δουλεια.

Τελος το off topic!
kp61 - Παρ 18 Ιούλ 2014, 18:04:57
Θέμα δημοσίευσης:
nikos liros έγραψε:
Μου φαίνεται πως έχουν συνομοτήσει κάποιοι από την χώρα του ανατέλλοντος ηλίου........ για να μην βάλει τα καθίσματα και έρθει στο Αίγιο βόλτα Smile Smile Ξέρω εγώ που σας λέω Exclamation Exclamation Exclamation
Πάντως Γιάννη, εάν συνεχίσει έτσι ο Λεφ, θα πάμε να τα πάρουμε εμείς τα καθίσματα (άραγε και το αυτοκίνητο???) και να του το ετοιμάσουμε.
Απότι γνωρίζω είναι πανέτοιμο και περιμένει μόνο τα καθίσματα.
Ε, πόση ώρα θα μας φάει, 10 βίδες είναι......


δεν εχεις δικιο. ουτε εγω, ουτε ο γεωργουσακης εχουμε βαλει δακτυλο.... μονος του καθυστερει!
nikos liros - Παρ 18 Ιούλ 2014, 18:17:35
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν λέω για εσάς βρε....με παρεξηγήσατε Laughing Για δικούς μου γνωστούς λέω που τους έχω πει πως επίκειται συνάντηση ''κορυφής'' με λιονταράκια και κάπως νιώθουν Embarassed Embarassed
¶λλωστε δεν γίνεται άνθρωπος που έχει 205 rallye, 206 gti και σίγουρα θέλει να πάρει κι άλλο λιονταράκι, να κατάγεται από την μακρινή χώρα που προανέφερα. ¶ντε το πολύ πολύ να έχει κάποιον συγγενή εκεί .... Laughing
Για τον άλλον τον φίλο μας δεν σχολιάζω.....ακόμη....μέχρι να δώ τι θα πάρει αυτή την φορά..
Πέρα από την πλάκα, σας περιμένω όλους μαζί.....

Το κάναμε το θέμα ....... Λεφ μας συγχωρείς....... Embarassed
Lef205 - Σαβ 19 Ιούλ 2014, 14:47:49
Θέμα δημοσίευσης:
τζά!





Επιτέλους εν κινήσει μετα απο δυο μηνες!
Στα καθισματακια εγινε εξαιρετικη δουλειά, μοναδικη παραφωνια οτι το ύφασμα επειδη εινα πιο ποιοτικο απο το μαμα και πιο παχυ, δεν διακρίνονται τοσο ευκολα οι κοκκινες ραφες.
Τα σηματακια PTS φτιαχτηκαν απο το μηδεν, απο φωτος που ειχα μαζεψει απο το νετ και έχοντας ως πατρον τα παλια.
Με το καινουργο μονωτικο κατω απο τη μοκετα αντι του κετσε,το αυτοκινητο ησυχασε παρα πολυ.
Mono AEK - Σαβ 19 Ιούλ 2014, 18:12:05
Θέμα δημοσίευσης:
Πραγματικα ωραια δουλεια στα καθισματα μπραβο!!!

(Πως βαζεις φωτο στο πσοτ;)
Lef205 - Κυρ 20 Ιούλ 2014, 03:21:28
Θέμα δημοσίευσης:
σε ευχαριστω πολυ

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=22470
Lef205 - Κυρ 20 Ιούλ 2014, 03:27:31
Θέμα δημοσίευσης:
m_power_lunatic έγραψε:


Μιας και μιλαμε για 205 σε αυτο το thread ας βαλουμε κατι αναλογο

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/5315742/



αυτο το ερημο πρεπει καποτε να ηταν gti και μαλιστα απο τα πρωτα με το τετραγωνο ταμπλο.
athanas - Κυρ 20 Ιούλ 2014, 09:32:34
Θέμα δημοσίευσης:
πολύ όμορφο Λευτέρη keep up the good work...
BTS - Κυρ 20 Ιούλ 2014, 11:07:34
Θέμα δημοσίευσης:
Πολυ ωραίο Λευτέρη!

Πολλοί θεωρούν ότι ένα vintage αυτοκίνητο πρέπει να μένει ακριβώς όπως βγήκε από το εργοστάσιο - ακόμα και στους κετσέδες!

Και κατά συνέπεια να είναι τόσο γερασμένο και ..ιδιότροπο που να κάνει μόνο για το μουσείο!

Αν όμως το αντιμετωπίσει κάποιος με σεβασμό και γνώση και σύγχρονα υλικά, μπορεί να το κάνει καλύτερο από ότι ήταν (όπως στη δική σου περιπτωση καλή ώρα), χωρίς να το παραποιήσει.

Keep walking
Pughell - Κυρ 20 Ιούλ 2014, 16:35:10
Θέμα δημοσίευσης:
Μια χαρα εγινε το σαλονι ρε παραπονιαρη,ας γινει ετσι ολο το αυτοκινητο και ολα θα ειναι jet! Wink
kp61 - Κυρ 20 Ιούλ 2014, 21:21:39
Θέμα δημοσίευσης:
ωραιο ειναι μικρουλη μου. μια χαρα δειχνει.
τσουλα το τωρα!

κοιτα μην συναντηθειτε τα βραδια στην πεντελη με τον φωτη, βγαινει βολτες για να φορτωνει την μπαταρια λεει...
TERIS_206 - Κυρ 20 Ιούλ 2014, 23:50:53
Θέμα δημοσίευσης:
Μπραβο συνονοματε πολυ καλη δουλεια.Συνεχισε ετσι και το αποτελεσμα θα σε δικαιωσει!!!
SpyrosA - Πεμ 14 Αύγ 2014, 21:17:24
Θέμα δημοσίευσης:
το 205 με τις Ιταλικές πινακίδες που βρίσκεται στην Πάτρα (που είχαμε αναφέρει σε προηγούμενα ποστ) το αγόρασε κάποιος για να φτιαχτεί αγωνιστικό
Lef205 - Τετ 22 Οκτ 2014, 22:09:54
Θέμα δημοσίευσης:
σημερα εβαλα κατι μπλιμπλικια ακομη στο αυτοκινητο οπως ζωνη οδηγου απλη (ειχε τεσσαρων σημειων) δεξη καθρεπτη γιατι ο παλιος ειχε κομμενη φουσκα και θηκη στην πορτα του οδηγου γιατι ο προηγουμενος ιδιοκτητης την ειχε αφαιρεσει για καποιο λογο.
Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι το αυτοκινητο εχει απο το εργοστασιο θηκη μονο στην πορτα του οδηγου.
λεγαμε οτι το 106 το 13αρι ειχε ραφι αντι για ντουλαπακι και βλεπω οτι οι θεοι οι γαλλοι στο 205 ειχαν σκεφτοι να βαλουν θηκη μονο στην πορτα του οδηγου προφανως εχοντας τη φιλοσοφια του σπαρτιατικου αυτοκινητου με μειωμενο βαρος !
kp61 - Τετ 22 Οκτ 2014, 23:04:08
Θέμα δημοσίευσης:
ειμαι 100% βεβαιος, το θυμαμαι σαν να ειναι τωρα, οτι ειχε και απο του συνοδηγου, καποιου φιλου που το ειχε παρει ολοκαινουργιο το 88 για αγωνιστικο και το γδυναμε!
Lef205 - Πεμ 23 Οκτ 2014, 20:55:10
Θέμα δημοσίευσης:
αν γκουγκλαρεις ή δεις στο 205rallye.net στις περισσοτερες φωτος δεν εχουν δεξια θηκη .
Bεβαια σιγουρα καπου καποια εκδοση θα ειχε.
Το δικο μου δεν ειχε σιγουρα δεξια θηκη γιατι η ταπετσαρια της πορτας του οδηγου εχει τρυπες ενω η δεξια ταπετσαρια οπως και η πορτα δεν εχουν .
m_power_lunatic - Παρ 21 Νοέ 2014, 12:40:17
Θέμα δημοσίευσης:
Κανενα νεο απο την ομορφια???

Κινητηρας απο AX SPORT σου χρησιμευει καθολου σε τιποτα ή οχι???

Δωσανε γνησιο σε ανακυκλωση και απο οτι μου λενε σε εξαιρετικη κατασταση προφανως γιατι ο ιδιοκτητης του δεν ηξερε την αξια του.

Σχετικα με την θηκη στο δεξιο μερος δεν τιθεται θεμα διαφωνιας γιατι προφανως υπηρχανε εκδοσεις σε καποιες χωρες με μικροδιαφορες.

Οπως στο 13αρι 106 στην Γαλλια δεν εχουνε φλασακια πλαινα στα μπροστα φτερα απο την νομοθεσια σε αντιθεση με τα ντοπια εδω που ερχοντουσαν με φλασακια πορτοκαλι.
Lef205 - Σαβ 06 Δεκ 2014, 20:29:10
Θέμα δημοσίευσης:
Ρεζιλι γιναμε, ρεζιλι!

Οπως με ειχε διαβεβαιωσει ο προηγουμενος ιδιοκτητης του αυτοκινητου -και τον ειχα πιστεψει τυφλα- το αυτοκινητο ειχε μοτερ 1.6 8ν απο 106 οποτε πριν λιγες μερες αγορασα αυτοκινητο δοτη με μοτερ καρμπυρατερατο για να το βαλω καποια στιγμη στο δικο μου ωστε να γινει απολυτα σωστο.
Επειδη εχει ληξει το κτεο σημερα εψαχνα να δω τι νουμερα εχει το μοτερ του αυτοκινητου ωστε να δω τι θα κανω για να το περασω .
Τελικα το μοτερ εχει νουμερα . . . . τα δικα του . . . . . .
Κοινως το αυτοκινητακι μου εχει ακομη τη μηχανη του, (οτι νουμερα γραφει το μοτερ τα γραφει και η αδεια) απλα ο μηχανικος του προηγουμενου ιδιοκτητη υποθετω εβαλε καπακι injection μαζι με πολλαπλη και εγκεφαλο 1.6 8ν .
Γιατι εγινε αυτο μη με ρωτησετε δεν ξερω . Laughing
Oμολογω πως μου ειχε περασει απο το μυαλο οτι κατι περιεργο συνεβαινε με το μοτερ διοτι για να μπει μοτερ απο 106 στο 205 αλλαζει ο λαιμος της εξατμιης και στο δικο μου δεν εχει γινει καμια μετατροπη αλλα ηταν τοσο βεβαιος ο παλιος ιδιοκτητης του αυτοκινητου πως ειχε γινει αλλαγη μοτερ και δεν ασχοληθηκα παραπανω.
Για καλη μου τυχη ο "μαστορας" ειπε στον ανθρωπο οτι του εβαλε μοτερ 1,6 αλλα δεν εκανε τιποτα οπως φαινεται τελικα.
kp61 - Σαβ 06 Δεκ 2014, 21:54:46
Θέμα δημοσίευσης:
Ενταξει δεν θα παει χαμενο... Την αλλη βδομαδα θα κανει μπαμ το δικο μου....
volvos - Σαβ 06 Δεκ 2014, 22:05:03
Θέμα δημοσίευσης:
Xmmm

Μη παιξεις ξανα λοττο.
μολις το κερδισες
m_power_lunatic - Κυρ 07 Δεκ 2014, 00:18:48
Θέμα δημοσίευσης:
Παρά πολυ ευχάριστο αυτο,οτι καλύτερο μπορούσε να σου τύχει.Τα νούμερα δεν φαίνονται χτυπημένο το κοιταξες φαντάζομαι.Μην ειναι 16αρι μπλοκ με νούμερα 205.

Το ΑΧ το πήρες τελικά;Μου τα είπανε σωστά ή σε ταλαιπώρησα;;;

Πολυ καλή εξέλιξη μπράβο παντως θα γίνει πολυ καλο το 205R.
Lef205 - Δευ 08 Δεκ 2014, 00:45:15
Θέμα δημοσίευσης:
Σωστα σου τα ειπανε αλλα εχω δευτερο μοτερ καβα και αφου φοραει το μαμα μπλοκ τελικα το αυτοκινητακι ειπα να μην παρω και τρίτο μοτερ Laughing
m_power_lunatic - Δευ 15 Ιούν 2015, 15:43:49
Θέμα δημοσίευσης:
Κανένα νέο,καμια φωτό;Στην νηστεία μας έχεις!
Lef205 - Σαβ 05 Δεκ 2015, 21:40:17
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπερα!
Δεν εχω ενημερώσει για ενα ¨πάρτυ ¨ που εχει ξεκινήσει εδω και μια εβδομάδα !
Μετα απο ενα μικρο ατύχημα που ειχα με το 205 πριν 15 μέρες χρειάστηκε να αλλάξω και να βάλω το μπροστινό δεξί φτερό και τελικα αποφάσισα να το βάψω . . . . . ολο !
Η τιμη που μου έδωσε ο φανοποιός άναψε το πράσινο φως οπότε τωρα ειμαστε σε στάδιο λυσιματος, αντικαταστάθηκε το εμπρός δεξί φτερό, κλείστηκε το καπώ που ειχε κοπίλιες και απο εβδομάδα ξεκινάνε τα τρυψιματα .
Το πρωτο θετικό που φάνηκε στο λυσιμο ειναι πως το αυτοκινητο ειναι απολύτως ατρακαριστο δεν εχει ουτε ίχνος σαπιλας και τα πίσω φτερά που εχουν τα σωστα εργοστασιακά κοψίματα στα χειλάκια τους ειναι χάρμα οφθαλμών κυριολεκτικά .
Φωτός σύντομα . . .
m_power_lunatic - Κυρ 06 Δεκ 2015, 09:01:08
Θέμα δημοσίευσης:
Μιση η αξια του ποστ χωρις φωτο Smile
Φτερο εβαλες απλο απο 205 και θα κανεις τρυπες ή θα το κολλησεις το διακοσμητικο?
Με νεα αυτοκολλητα θα γινει λουκούμι!
Με λαστιχα τζαμιων?

Πιθανα να βαψω και εγω το αγωνιστικο 13αρι προσεχως, καλη συνεχεια Λευτέρη!
Lef205 - Κυρ 06 Δεκ 2015, 12:08:47
Θέμα δημοσίευσης:
Φτερό βάλαμε απο απλό γιατι απο rallye δεν βρήκαμε πήραμε για πατρον το παλιό φτερό και κόψαμε το χειλακι του νέου φτερού.
Το φρυδακι θα μπει με τρύπες κανονικα .
Απο λάστιχα τζαμιών ειναι σε πολυ καλη κατάσταση και τα δυο οπότε μένουν ως εχουν .
Lef205 - Τρι 22 Δεκ 2015, 19:03:08
Θέμα δημοσίευσης:

Lef205 - Τρι 22 Δεκ 2015, 19:07:00
Θέμα δημοσίευσης:
Μολις χθες βγήκαμε απο τον μπογιατζή ευτυχώς χωρις σταξιματα χωρις πορτοκαλισματα .
Κάναμε εξωτερικό , κασωματα πορτών και εσωτερικό πορμπαγκαζ και καπώ .
Με τη βοηθεια του pappaki παραγγελια καινούργια σήματα καινούργια αυτοκόλλητα που όμως θα έρθουν λογικα με το νεο έτος .
Σημερα έβαψα πόμολα πορτών και διαφορα πλαστικά .
Εκτος απροόπτου θα κάνουμε Χριστούγεννα σπιτι . Very happy
m_power_lunatic - Τρι 22 Δεκ 2015, 20:16:50
Θέμα δημοσίευσης:
Tελειο θα γινει,καλοριζικο ξανα!
Αυτοκολλητα για τον εσωτερικο χωρο των 205 της μηχανης και των πορτων εχω βαλει link σε παλιοτερο post μου για να τα φρεσκαρεις ή να βαλεις οσα εχουνε χαθει με τα χρονια.

Θα το καταχαρεις μολις μπουνε αυτοκολλητα καινουργια κτλ.

'Οπως λεει και ενας γνωστος ''λαμπα'' θα γινει.
kp61 - Τρι 22 Δεκ 2015, 20:34:45
Θέμα δημοσίευσης:
αυτοκολλητα για χωρο κινητηρα μην παρεις.
m_power_lunatic - Τρι 22 Δεκ 2015, 21:09:01
Θέμα δημοσίευσης:
Το εξηγουμε λιγο αυτο? Εχετε να του δωσετε εσεις δευτερο σετ ή δεν ειναι καλα αυτα που προτεινα?Για να ξερουμε γιατι θελω να παρω κατι απο εκει μελλοντικα.
kp61 - Τρι 22 Δεκ 2015, 21:27:06
Θέμα δημοσίευσης:
99% εχω σετ αυτοκολλητα, δεν γνωριζω καν ποιος ειναι αυτος που ειχατε πει! Εγω τα ειχα φερει απο καποιον στην γαλλια
m_power_lunatic - Τετ 23 Δεκ 2015, 11:30:44
Θέμα δημοσίευσης:
Ααααα οκ τοτε,νομιζω γαλλος ειναι αυτος που λεω μαλλον ο ιδιος ειναι με τον δικο σας.
Lef205 - Πεμ 24 Δεκ 2015, 20:44:23
Θέμα δημοσίευσης:
Παραλάβαμε !
Φωτός αυριο
m_power_lunatic - Παρ 25 Δεκ 2015, 20:42:00
Θέμα δημοσίευσης:
Αργεις, σε σχεδον 3 ωρες αλλαζει η μερα Smile
Lef205 - Τρι 29 Δεκ 2015, 14:40:48
Θέμα δημοσίευσης:

geo106xs - Τρι 29 Δεκ 2015, 15:07:14
Θέμα δημοσίευσης:
Φτου φτου φτου Very happy Κουκλακι εγινε Thumb right
kp61 - Τρι 29 Δεκ 2015, 18:24:43
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:


παχυνες η κοντυνες? σε 5 μερες??
Lef205 - Τρι 29 Δεκ 2015, 21:40:56
Θέμα δημοσίευσης:
Ειναι το τσοπανοπαλτό ! Laughing
MEMsound - Τετ 30 Δεκ 2015, 14:02:17
Θέμα δημοσίευσης:
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Ghost Dog - Κυρ 03 Ιαν 2016, 02:26:00
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
Ειναι το τσοπανοπαλτό ! Laughing

Laughing Laughing Laughing
m_power_lunatic - Δευ 28 Νοέ 2016, 11:54:55
Θέμα δημοσίευσης:
Καμια ενημερωση για το λευκουλι????
Lef205 - Δευ 28 Νοέ 2016, 17:55:13
Θέμα δημοσίευσης:
Με αφορμή την ερωτηση σου, σκεφτηκα οτι φετος δεν έκανα σχεδόν τίποτα στο αυτοκινητάκι .
Πηρα μια δεύτερη τετράδα ζάντες που βρηκα σε Νορμαλ τιμη, κατέβασα το μοτερ απο το αυτοκινητο δότη και πιστεύω τις γιορτές να βρω χρόνο να το λύσω .
Κοιτά να δεις που πέρασε μια ολοκληρη χρονιά μονο με πλύσιμο και βολτες .
Θα μπορούσα να ειχα κανει το μοτερ Confused ήδη .
Επισης ειμαστε στο drive αυτου του μήνα μαζι με το gti του Γιον
Laughing
volvos - Δευ 28 Νοέ 2016, 19:16:50
Θέμα δημοσίευσης: volvos
Kai to 206 rc tou nido....
m_power_lunatic - Δευ 28 Νοέ 2016, 20:02:44
Θέμα δημοσίευσης:
Θα το παρω,χαιρομαι ομως που κανεις βολτουλες και το χαιρεσαι.......βασικο αυτο πολυ!
alfasud - Τρι 29 Νοέ 2016, 07:46:36
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
.
Επισης ειμαστε στο drive αυτου του μήνα μαζι με το gti του Γιον
Laughing


Cheers Thumb Left Thumbs Up Worthy
Lef205 - Κυρ 04 Δεκ 2016, 11:30:59
Θέμα δημοσίευσης:
Χθες διαπίστωσα οτι δεν λειτουργεί ο ανεμιστήρας του αυτοκινητου.
Γυρίζω τον διακόπτη , δεν ακούγεται τίποτα δεν βγαίνει αέρας φυσικα και ανάβει το λαμπάκι του δυναμό .
Καμια ιδέα ?
mitsos 306 - Σαβ 07 Ιαν 2017, 19:14:37
Θέμα δημοσίευσης:
m_power_lunatic έγραψε:
Καλοριζικο και καλα χλμ και καλη ανακατασκευη,οι γνησιες ζαντες του με τις στρογγυλες τρυπες ολοκαινουργιες τις ειχε μεχρι προσφατα ενα συνεργειο πεζω στην μεταμορφωση απο οτι θυμαμαι.



οι ζαντες του 205 ειναι σαν του 106 αλλα ειναι 14Χ5.5 και οχι 14Χ6
mitsos 306 - Σαβ 07 Ιαν 2017, 19:17:14
Θέμα δημοσίευσης:
καλοριζικο (αν και περασε καιρος...)

και εγω εχω ενα 205, ειναι το πρωτο πεζω που αγορασε η οικογενεια και φετος ξεκινησα να το συμαζευω αλλα δυσκολη φαση, κυριως το να βρεις ανταλλακτικα...
m_power_lunatic - Σαβ 07 Ιαν 2017, 21:49:31
Θέμα δημοσίευσης:
mitsos 306 έγραψε:
m_power_lunatic έγραψε:
Καλοριζικο και καλα χλμ και καλη ανακατασκευη,οι γνησιες ζαντες του με τις στρογγυλες τρυπες ολοκαινουργιες τις ειχε μεχρι προσφατα ενα συνεργειο πεζω στην μεταμορφωση απο οτι θυμαμαι.



οι ζαντες του 205 ειναι σαν του 106 αλλα ειναι 14Χ5.5 και οχι 14Χ6


Καπου μπερδευτηκες,του 205 rallye einai 13αρες,οι 5.5 επι 14 ειναι του 106 1.3 και οι 6 επι 14 ειναι του 1.6 8v και 16v (αν δεν μπερδευτηκα και εγω).
Lef205 - Δευ 18 Σεπ 2017, 18:16:09
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπέρα σε όλους ,
Όποτε βάζω βενζίνη στο 205 σε οποιοδήποτε βενζινάδικο , σκάει η αντλία της βενζίνης χωρίς όμως να έχει γεμίσει το αυτοκίνητο .
Ένας βενζινάς μου είπε ότι μπορεί να έχει θέμα η εξαέρωση του ρεζερβουάρ .
Ξέρει κανείς τι είναι αυτό και που είναι ?
Pughell - Δευ 18 Σεπ 2017, 20:57:57
Θέμα δημοσίευσης:
Σκαει η σκανδαλη της μανικας;
Lef205 - Τρι 19 Σεπ 2017, 06:41:38
Θέμα δημοσίευσης:
Pughell έγραψε:
Σκαει η σκανδαλη της μανικας;

Γιές Confused
m_power_lunatic - Τετ 20 Σεπ 2017, 21:56:49
Θέμα δημοσίευσης:
Λευτέρη το είχα πάθει εγώ σε ένα Μ3 Ε36 3.0 και μάλιστα όταν το αυτοκίνητο κινούνταν έκανε κάτι σαν αναταράξεις από την πίσω μερια κάτω από τα καθίσματα εκεί που ήτανε το ρεζερβουαρ,ένιωθες σαν να σε χτύπαγε κάποιος από πίσω!Τελικά ήτανε θέμα με την εξαέρωση του ρεζερβουάρ όντως αλλά το είχα αφήσει συνεργείο για κάτι άλλο και πάνε και 15 χρόνια σχεδόν!!!!!
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr