PSClub - Hellas

Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων - αρση κ μεταβιβαση αυτοκινητου

v.p turbo - Πεμ 30 Μάϊ 2013, 21:50:53
Θέμα δημοσίευσης: αρση κ μεταβιβαση αυτοκινητου
ρε παιδια εχω κατι αποριες.ειχα αγορασει τον γαλλο απο αντιπροσωπεια με δοσεις στην εθνικη.το αμαξι ακομα το χρωσταω κ η αδεια εχει παρακρατηση απο την εθνικη.τωρα θελω να το δωσω.εχω τις εξης αποριες:1ον μπορει να γινει προσωρινη αρση παρακρατησης η κατι τετοιο για να το πουλησω?2ον:μπορει να γινει μια ειδους ''μεταβιβαση χρεων-δοσεων''στο μελλοντα αγοραστη?κ να πληρωνει αυτος το υπολοιπο με τα χρεη στο ονομα του.
Η ο μονος τροπος ειναι να σκασει το ρευστο κ να απολπληρωσουμε για να γινει αρση κ να αναλαβει ο διεκπαιρεωτης μετα κ να του δωσω τα κλειδια κ να φυγει??τι μπορω να κανω?
puglover - Παρ 31 Μάϊ 2013, 07:44:08
Θέμα δημοσίευσης:
Μπορει να γινει αναθεση δανειου κατευθειαν στο νεο ιδιοκτητη απο την τραπεζα και εσυ να παρεις τη διαφορα.Αλλα ποιος νομιζεις οτι θα θελει να μπλεξει με τετοιες διαδικασιες αυτη την εποχη? Μπορει επισης να σου δωσει τα χρηματα για την αποπληρωμη και να περιμενει να κανεις τις διαδικασιες ωστε να αρεις την παρακρατηση και να γινει η μεταβιβαση. Χλωμο και αυτο..Μονο αν η τιμη ειναι χωμα θα βρεις προθυμα κορακια! Για ποσο κεφαλαιο ακομα μιλαμε?
v.p turbo - Παρ 31 Μάϊ 2013, 21:04:51
Θέμα δημοσίευσης:
απο το κεφαλαιο στην ουσια τιποτα δεν θα βγαλω εγω αφου οτι δωσει δινω κ ξοφλαω.τη λυση να αναλαβει το υπολοιπο τον δοσεων ο ιδιος μου το προτεινε σαν ιδεα αν μπορει να γινει..οσο για το σκασιμο ντουκου για να γινει αρση δεν μας αφορα.αφου γινει μια αναλογη δηλωση του δινω κλειδια φευγει κ κανει κουμαντο ο διεκπαιρεωτης μου..αλλα αυτο ειναι το θεμα μου..μπορει να γινει αυτο με τις δοσεις?ειδικα στην εθνικη?
stamatis_vts - Παρ 31 Μάϊ 2013, 21:30:26
Θέμα δημοσίευσης:
παιδαρε πρεπει να του εγκριθει νεο δανειο..
και τουτες τις εποχες ειναι λιγο δυσκολο..
v.p turbo - Παρ 31 Μάϊ 2013, 21:36:30
Θέμα δημοσίευσης:
αυτο σκεφτομαι κ εγω ρε φιλε.η πιο απλη λυση ειναι το ντουκου κ τελειωσαμε αλλα αν μπορει να βγαλει ετσι ακρη καλυτερα..εχουν γινει αστα να πανε τα πραγματα..
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr