PSClub - Hellas

Εσωτερικό και Αμάξωμα - Peugeot 308 νερα βροχής

mavridistassos - Κυρ 17 Φεβ 2013, 11:51:44
Θέμα δημοσίευσης: Peugeot 308 νερα βροχής
Καλημέρα σας.
Σε peugeot 308 5d μετα απο κάθε καλή βροχούλα έχω πρόβλημα με νερά στις πίσω πόρτες.
Τι μπορεί να συμβαίνει???
Προσπάθησα να κάνω ότι και στο παρακάτω video αλλα πάλι τα ίδια.
επίσης η ζωνη του οδηγού είναι μέσα στην υγρασία μετά απο κάθε βροχή...
Ελεος 2013 έχουμε και τα αυτοκίνητα μπάζουν νερά???
Ανοίγοντας τις πίσω πόρτες και τραβώντας κάτι μαύρα λαστιχα κοντά στην κολώνα τα βγάζει τα νερά αλλα δεν γίνεται κάθε φορα που βρέχει να το κάνω αυτό.

Καμία ιδέα?


https://www.youtube.com/watch?v=8ZgfDhkDEfc
alexandros 207 Rallye - Δευ 18 Φεβ 2013, 18:24:56
Θέμα δημοσίευσης:
εγγύηση εχεις?

εγω νομιζω να το πας εκει που το πηρες και να τους πεις το προβλημα

εναλλακτικα σε καποιον αλλο φανοποιό (λαμαρινα)
drdino - Δευ 18 Φεβ 2013, 22:05:50
Θέμα δημοσίευσης:
Μήπως έχουν βουλώσει οι υδρορροές στις πόρτες;
android - Δευ 18 Φεβ 2013, 22:11:44
Θέμα δημοσίευσης:
Μου θυμιζει τα leon πρωτης γενιας που ανοιγαν τρυπες στις πορτες γιατι κρατουσαν νερα
mavridistassos - Τρι 19 Φεβ 2013, 20:26:50
Θέμα δημοσίευσης:
στις πορτες δεν ξερω πως καθαριζουν....μπροστα στη μηχανη τις εχω καθαρισει αν και δεν ειχαν τιποτα για τις πισω πορτες έχει καποια μαυρα πλαστικα πάνω στη πορτα στο κατω μέρος προς την κολωνα τα οποια αν τα τραβηξεις βγαζει νερο αλλα φοβαμαι μην προσπαθωντας να το βγαλω τελειως σπασει και μετα τρεχουμε....
PREDATOR_GR - Δευ 07 Μάϊ 2018, 05:16:03
Θέμα δημοσίευσης:
Τάσο καλημέρα. Μπας και βρήκες λύση στο πρόβλημα; Εγώ μόλις πριν μισή ώρα το... ανακάλυψα, όντας νέος ιδιοκτήτης 308 5D...
marios308 - Παρ 04 Ιαν 2019, 20:53:21
Θέμα δημοσίευσης:
PREDATOR_GR έγραψε:
Τάσο καλημέρα. Μπας και βρήκες λύση στο πρόβλημα; Εγώ μόλις πριν μισή ώρα το... ανακάλυψα, όντας νέος ιδιοκτήτης 308 5D...

υπαρχει τεχικη οδηγια απο την peugeot και κοβουν το λαστιχο εκει που ειναι η τρυπες τησ πορτας
salex - Παρ 04 Ιαν 2019, 23:42:09
Θέμα δημοσίευσης:
Το ίδιο συμβαίνει και στο 3008. Αν με τα χρόνια μαζευτούν βρώμες μέσα στο κανάλι απορροής, χρειάζεται να τραβήξεις το λάστιχο για να ξεβουλώσει.

Διαφορετικά γίνεται ενυδρείο και ακούς τρεχούμενο νερό μέσα από την πόρτα όταν την ανοιγοκλείνεις, μετά από κατακλυσμούς.
PREDATOR_GR - Τετ 13 Νοέ 2019, 17:44:17
Θέμα δημοσίευσης:
Επανέρχομαι με το θέμα των βροχινων νερών... Τελικά αν κάνουμε τρύπες στο λάστιχο.στο κάτω μέρος της πόρτας θα φεύγει το νερό και θα λυθεί το πρόβλημα; Γιατί 2 μέρες τώρα οι πίσω πόρτες γίνονται ενυδρείο...

Και κάτι ακόμη... Παρατήρησα ότι στο πίσω μέρος στο πατάκι του συνοδηγού είναι πολύ νωπό το πάτωμα... Σίγουρα είναι νερά... Μπας και έχετε καμιά ιδέα από το που εισρέουν και πως μπορώ να το φτιάξω;
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr