PSClub - Hellas

Ανακοινώσεις του Συλλόγου - ΝΕΟΣ ΧΩΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΣΧΗ - ΖΗΤΗΣΗ

volvos - Τετ 21 Δεκ 2011, 19:06:36
Θέμα δημοσίευσης: ΝΕΟΣ ΧΩΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΣΧΗ - ΖΗΤΗΣΗ
Μιας και δεν εχουν ολοι προσβαση ανοιγω αυτο το τοπικ

ζητειται νεος χωρος με χαμηλο ενοικιο
αν ακουσει κανεις τιπτοα ας ενημερωσει
Mitsaras... - Τετ 21 Δεκ 2011, 20:28:56
Θέμα δημοσίευσης:
πες αν θες τι ζητατε στο περιπου ! περιοχη ? τετραγωνικα ? ενοικιο ?
Ghost Dog - Τετ 21 Δεκ 2011, 21:14:45
Θέμα δημοσίευσης:
30-40 τετρ. εκατοστα, περιοχη βολευει κυριως ΔΙΠΛΑ στην Εθνικη οδο Αθηνων-Λαμιας, με ενοικιο καπου στα 150 ευρω και αν γινεται να εχει και χαμηλα δημοτικα τελη!
volvos - Πεμ 22 Δεκ 2011, 11:31:14
Θέμα δημοσίευσης:
ΙΔΑΝΙΚΑ se βιομηχανικη ζωνη τυπου αποθηκη με χωρο απεξω και χωρις ρευμα αφου σκεφτομαστε τη λυση γεννητρια που σε κατοικημενη περιοχη ζοριζει λογω θορυβου.
sotos 106xs - Πεμ 22 Δεκ 2011, 20:31:57
Θέμα δημοσίευσης:
Ghost Dog έγραψε:
30-40 τετρ. εκατοστα, περιοχη βολευει κυριως ΔΙΠΛΑ στην Εθνικη οδο Αθηνων-Λαμιας, με ενοικιο καπου στα 150 ευρω και αν γινεται να εχει και χαμηλα δημοτικα τελη!


Αν τελικά δεν κάτσει η λύση της Καλλιθέας-που είναι ότι πιο οικονομικό έχει βρεθεί μέχρι τώρα,έχω κοιτάξει για ένα χώρο στους Αγίους που ήταν πριν μαγαζί στην αρχή της Ν.Πλαστήρα που βρίσκεται κοντά στις γραμμές και στον σταθμό του προαστιακού,ο οποίος απο ότι μού είπε ο ιδιοκτήτης είναι κοντά στα 35 τμ αλλά τον νοικιάζει 220e...Την τιμή πιστεύω μπορούμε να την διαπραγματευτούμε γιατί το σημείο που βρίσκεται είναι πλέον "νεκρό" εμπορικά και έχει μείνει ξενοίκιαστο πολύ καιρό-μαζί με τα άλλα 2 που έχει στην σειρά ο ίδιος.Το θετικό είναι ότι υπάρχει χώρος για παρκάρισμα και η πρόσβαση και στα 2 ρεύματα της εθνικής είναι πολύ εύκολη.
Όσο για τον πρώτο χώρο που είχα βρεί και μιλήσαμε στην λέσχη,πέρασα να τον δώ εξωτερικά τουλάχιστον και αν και "καθαρός" έχει μεγάλο πρόβλημα με το παρκάρισμα οπότε και δεν το έψαξα παραπάνω.
Αύριο θα έχω απάντηση και για έναν ακόμη χώρο στους Αγίους που είναι και αυτός σε καλό σημείο απο την εθνική,οπότε και θα ενημερώσω.
Θα ξαναπώ πάντως ότι η λύση της Καλλιθέας είναι-μέχρι τώρα τουλάχιστον-η πιο οικονομική και ίσως αν δεν βρεθεί κάτι άλλο άμεσα να προχωρήσουμε σε αυτήν.

Υ.Γ.
Η λύση της βιομηχανικής ζώνης είναι ακόμα καλύτερη αφού υπάρχουν επιλογές σε Μενίδι-Μεταμόρφωση-Περιστέρι κτλπ που ίσως βολέψουν περισσότερο απλά θέλει λίγο ψάξιμο για να τις ξετρυπώσεις.
volvos - Πεμ 22 Δεκ 2011, 22:09:02
Θέμα δημοσίευσης:
το θεμα δεν ειναι τοσο το ενοικιο οσο τα παγια.
στη λεσχη τωρα ακομα και να μας το κατεβασει 200 οταν ερχεται λογω δημοτικων τελων η δεη στο θεο δε βγαινει το πραμα

για αυτο και επιμενω σε αποθηκη μενιδι ή κοντα λεσχη απο πισω εεχει απειρα μερη αλλα θελει ψαξιμο ΑΡΚΕΤΟ...
εκει εισαι στην ερημια δεν ενοχλεις δε σε ενοχλουν και αν δε βγαινεις κοβεις τη δεη και βαζεις γεννητρια.

η γεννητρια ειναι λυση που λογω θορυβουυ δε παιζει σε κατοικημενες περιοχες.

αυτα ευχαριστουμε για ενδιαφερον
stamatis_vts - Πεμ 22 Δεκ 2011, 22:29:43
Θέμα δημοσίευσης:
το απομακρυσμενο και απομερο εχει το αρνητικο των "επισκεψεων" απο διαφορους "τυφλοποντικες"... και μετα θα δειτε τπτ ζαντες και σεμι να πουλιουνται στο car Laughing Laughing Laughing
Lef205 - Πεμ 22 Δεκ 2011, 23:27:16
Θέμα δημοσίευσης:
stamatis_vts έγραψε:
το απομακρυσμενο και απομερο εχει το αρνητικο των "επισκεψεων" απο διαφορους "τυφλοποντικες"... και μετα θα δειτε τπτ ζαντες και σεμι να πουλιουνται στο car Laughing Laughing Laughing

Συμφωνω απολυτα!
Μενιδια κλπ δεν παιζουν βραδυ.
Η Καλλιθεα ειναι στατιστικα πρωτη σε κλοπες αυτοκινητων στην Αττικη, εισαστε σιγουροι? Laughing
Οι Αγιοι ακουγονται ως καλυτερη λυση παντως, και το Lancia club και το triumph club ειναι εκει.
Lef205 - Πεμ 22 Δεκ 2011, 23:35:36
Θέμα δημοσίευσης:
Ηλιουπολη αργυρουπολη ισως ειναι καλες περιπτωσεις μιας και εχουν ακομη σχετικη απλα + του οτι ειναι κοντα σε αττικη και παραλιακη απο θεμα προσβασης.
υγ η γεννητρια δεν θελει πετρελαιο να δουλεψει?
του χρονου που θα εξομοιωθει η τιμη μηπως θα ειναι ασυμφορο?
Sinanai - Πεμ 22 Δεκ 2011, 23:37:11
Θέμα δημοσίευσης:
Να πάμε κοντά σε νεκροφιλική λέσχη! Love
Lef205 - Πεμ 22 Δεκ 2011, 23:41:48
Θέμα δημοσίευσης:
Sinanai έγραψε:
Να πάμε κοντά σε νεκροφιλική λέσχη! Love

Για το λαντσια κλαμπ οκ να πω οτι θα χαζευεις τα ιντεγκραλε, απο το αλλο τι εχεις να ζηλεψεις?? Laughing
Sinanai - Πεμ 22 Δεκ 2011, 23:45:29
Θέμα δημοσίευσης:
θυμάμαι μια ωραία "φωλιά λαγού"... Laughing Laughing Laughing
sotos 106xs - Πεμ 22 Δεκ 2011, 23:47:42
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:

Οι Αγιοι ακουγονται ως καλυτερη λυση παντως, και το Lancia club και το triumph club ειναι εκει.


Ενημερωμένος βλέπω Cool
Βρίσκονται και τα δύο στην Πλαστήρα-το ένα δίπλα στο άλλο-και είναι λίγο πιο πάνω-στον ίδιο δρόμο-απο τον χώρο που είπα.
Lef205 - Πεμ 22 Δεκ 2011, 23:49:58
Θέμα δημοσίευσης:
sotos 106xs έγραψε:
Lef205 έγραψε:

Οι Αγιοι ακουγονται ως καλυτερη λυση παντως, και το Lancia club και το triumph club ειναι εκει.


Ενημερωμένος βλέπω Cool
Βρίσκονται και τα δύο στην Πλαστήρα-το ένα δίπλα στο άλλο-και είναι λίγο πιο πάνω-στον ίδιο δρόμο-απο τον χώρο που είπα.

εκει μια χαρα ειναι.διπλα στην εθνικη και φαινεται πιο ασφαλης περιοχη
sotos 106xs - Πεμ 22 Δεκ 2011, 23:52:18
Θέμα δημοσίευσης:
Κωστή και στο Lancia club και στο Triumph club μαζεύονται αρκετές φορές καλά κομμάτια,όμως και τα 2 club βρίσκονται Τετάρτες Crying or Very sad
Lef205 - Παρ 23 Δεκ 2011, 00:08:04
Θέμα δημοσίευσης:
sotos 106xs έγραψε:
Κωστή και στο Lancia club και στο Triumph club μαζεύονται αρκετές φορές καλά κομμάτια,όμως και τα 2 club βρίσκονται Τετάρτες Crying or Very sad

θα μου πει κανεις τι καλο βρισκει στα triumph ?? Laughing
TopGear - Παρ 23 Δεκ 2011, 00:26:17
Θέμα δημοσίευσης:
Καλλιθέα ρε σεις, σε ποιο σημείο ψάχνετε;
volvos - Παρ 23 Δεκ 2011, 07:46:38
Θέμα δημοσίευσης:
exei xαζι που δε παιρνουν μπρος....μη φευγεουμε απο θεμα
Sinanai - Παρ 23 Δεκ 2011, 10:08:16
Θέμα δημοσίευσης:
Τι έγινε παίδες; Πήγατε χτες; Εντυπώσεις; Smile
MEMsound - Παρ 23 Δεκ 2011, 13:05:34
Θέμα δημοσίευσης:
update απο Αρη/Μακη (κι εγω αν προλαβω) λιγο αργοτερα για τα διαφορα θεματα που συζητησαμε (GhostDog,roadrunner,MAD,king207cc,kostas206rc,athanas,Λευτερης,Andylang,MEMsound) χθες.
bagosgt - Παρ 23 Δεκ 2011, 21:48:56
Θέμα δημοσίευσης:
κ καμια ευθεια απεξω για κανενα πατημα.... Laughing
kostas207rc - Παρ 23 Δεκ 2011, 21:59:41
Θέμα δημοσίευσης:
bagosgt έγραψε:
κ καμια ευθεια απεξω για κανενα πατημα.... Laughing

Φσσσσσσσσσσσ...
Λοιπόν καλό το μέρος χθες και σε καλή τιμή
η γνώμη μου είναι ότι δεν κάνει για Λέσχη με την ένοια που το φανταζόμαστε όλοι...πιο πολύ φέρνει σε μάζωξη λίγων και καλών
φίλων.Σίγουρα δεν θα μπορέσουμε να προσελκύσουμε καινούργια μέλη
σε ένα τέτοιο μέρος
Στα αρνητικά το δύσκολο παρακάρισμα/πρόσβαση
Στα θετικά το χαμηλό κόστος ενοικίου
Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις εγώ εκφέρω
την δικιά μου άποψη και όχι των υπολοίπων παιδιών

ps.Thanks στον Άρη για την φιλοξενία αν και τον αναστατώσαμε λίγο!!
Ghost Dog - Σαβ 24 Δεκ 2011, 10:38:40
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
Η Καλλιθεα ειναι στατιστικα πρωτη σε κλοπες αυτοκινητων στην Αττικη, εισαστε σιγουροι? Laughing

Λευτερη, στην παραδιπλανη πολυκατοικια μενει πρωτοκλασατος υπουγος, και γινεται της π0ρν!$ απο ασφαλ!τες και Ζ-αδες 24 ωρες το 24ωρο, οποτε ασε να ξερω καλυτερα απο εσενα το τι γινεται εδω Wink


kostas207rc έγραψε:
Λοιπόν καλό το μέρος χθες και σε καλή τιμή
η γνώμη μου είναι ότι δεν κάνει για Λέσχη με την ένοια που το φανταζόμαστε όλοι...πιο πολύ φέρνει σε μάζωξη λίγων και καλών
φίλων.Σίγουρα δεν θα μπορέσουμε να προσελκύσουμε καινούργια μέλη
σε ένα τέτοιο μέρος
Στα αρνητικά το δύσκολο παρακάρισμα/πρόσβαση

Στα θετικά το χαμηλό κόστος ενοικίου
Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις εγώ εκφέρω
την δικιά μου άποψη και όχι των υπολοίπων παιδιών

ps.Thanks στον Άρη για την φιλοξενία αν και τον αναστατώσαμε λίγο!!

Οντως δεν ειναι το ιδανικο μερος (το ειχα πει εξ'αρχης), αλλα στα χρηματα που μπορουμε να παιξουμε (κακα τα ψεμματα, πανω απο 100 ευρω το μηνα δεν νομιζω οτι μπορουμε να ανταπεξελθουμε για ενοικιο) μη φανταστεις οτι θα βρουμε μερος που να ειναι ικανο να προσελκυσει νεα μελη...... Rolling eyes
Οπως και να'χει, αν ψαξεις-βρεις τιποτα που να πληροι αυτες τις προϋποθεσεις, ενημερωσε και παμε και το βλεπουμε παρεα! Wink
Στο θεμα του παρκινγκ, αν σας δειξω 2-3 καβατζες βρισκεις ΠΑΝευκολα! Cool
Lef205 - Σαβ 24 Δεκ 2011, 12:06:12
Θέμα δημοσίευσης:
Και στον επομενο ανασχηματισμο αν τον βγαλουν απο υπουργο θα φυγουν και οι ασφαλιτες απο το σπιτι του.
Παντως αν ειναι 100 ευρω το ενοικιο (ελπιζω να καταλαβα καλα) ειναι δελεαρ
athanas - Σαβ 24 Δεκ 2011, 13:02:26
Θέμα δημοσίευσης:
Λευτέρη καλά κατάλαβες για το ποσό είναι στα 100-120ε.Σάν χώρος δεν είναι ιδανικός αλλά αν δεν βρεθεί κάτι άλλο (λίγο πιο μεγάλο και εύκολα προσβάσιμο και περίπου στα ίδια λ7...) μάλλον θα καταλήξουμε εκεί (πιστεύω εγώ προσωπικά).
Είχα αναφέρει την Πέμπτη στα παιδιά που είμασταν Καλλιθέα για ένα στην Κηφισιά το οποίο δεν αξίζει.Είναι ίδιο από μέγεθος με αυτό εκεί αλλά σημαντικά πιο ακριβό.Οπότε το ξεχνάμε...
Επίσης είχα αναφέρει και για ένα στην Μεταμόρφωση (παλίο συνεργείο....) το οποίο δεν το έχει σηκώσει το τηλ ο ιδιοκτήτης μέχρι σήμερα για να ξέρουμε τιμή.Σαν χώρος είναι ότι πρέπει για λέσχη και έχει χώρο για παρκάρισμα και μπροστά από την είσοδο...και είναι και σε ΄κεντρικό΄ μέρος για να προσελκίσει νέο κόσμο...
Είχε αναφερθεί νωρίτερα η λύση της γενήτριας σαν εναλλακτική λύση ρεύματος.Μην κολάτε ότι κάνει θόρυβο...μπορεί να μειωθεί κατά πολύ με κάποιους τρόπους...Στην δουλειά μου (μηχανικός είμαι) ασχολούμε πλέον με αγροτικά μηχανήματα,γενήτριες κλπ και ξέρω....
Αυτά προς το παρόν από μένα. Εν αναμονή εξελίξεων λοιπόν...
ΑΑΑ Σώτο τι έγινε με Αγίους Αναργύρους που είχες βρεί κανα 2 χώρους?
Ghost Dog - Σαβ 24 Δεκ 2011, 13:12:29
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
Και στον επομενο ανασχηματισμο αν τον βγαλουν απο υπουργο θα φυγουν και οι ασφαλιτες απο το σπιτι του.
Παντως αν ειναι 100 ευρω το ενοικιο (ελπιζω να καταλαβα καλα) ειναι δελεαρ

Λευτερη το πιο πιθανο ειναι να τον δεις πρωθυπουργο..... Wink Cool Laughing Laughing
Το ενοικιο ειναι στα 120 και ισως τα καταφερω να τον φτασω στα 100-110....!



Στεφανε εχω βρει και'γω αλλα 2 στη Μεταμόρφωση και το 1 πρεπει να ειναι το ιδιο με αυτο που βρηκες και εσυ............!! Laughing Laughing Laughing
Θα παω μεσα στην ερχομενη εβδομαδα να τα δω/δουμε.....

Συμφωνω με 100000 για τη γενητρια (το λεω απο τις αρχες του 2010, αλλα κανεις δε μ'ακουει..... Evil )
MEMsound - Σαβ 24 Δεκ 2011, 13:38:24
Θέμα δημοσίευσης:
ετσι θελω να σας βλέπω
ενεργους και να συμμετεχετε...

εστω δυκτυακα και οποιος εχει και χρονο απ την δουλεια του να τρεξει και λιγο

δυσυτχως με το $!@#$!@#$!@ΟΠ#ΘΡ΅)ΕΦΥ ωραριο δεν μπορω να ασχοληθω, οσο και να θέλω..

Θα παρακαλέσω οποιος εχει χρονο και ορεξη να ασχοληθεί.

Μην ξεχνατε τι σημαίνει ο δικος μας χωρος για το club...

Ενω κάπου εδω μπαίνει κι ο (το τονιζω) υποκειμενικός εντελώς/τελείως παραγοντας του "πως διαθετει καθενας τα οποια χρηματα εχει.

Προσεξτε με (για να μην δημιουργηθεί παρεξηγηση - φανταζομαι οτι ολοι ξερετε ποσο σας πάω/συμπαθω/αγαπάω ολους) ΔΕΝ ΤΟ ΚΡΙΝΩ, ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ:
Το "δεν εχω χρηματα για να συμμετασχω στο ενοίκιο της λέσχης"
μπορεί να ειναι
"δεν εχω χρηματα παρα μονο να φάω/να μετακινηθω και να πληρωσω το ενοικιο του σπιτιου μου και το τηλεφωνο μου"
ή
"δεν εχω χρηματα γιατι πληρωνω την δοση του νεου μου smart-phone, πηρα κατι Prada παπουτσια, εβαλα αγωνιστικη αναρτηση στο αμαξι" κλπ κλπ
Οποτε, καλό θα ήταν ολοι μας να ξανασκεφτουμε αν πραγματικα δεν μπορουμε να συμμετεχουμε οικονομικα στο PSClub ή μηπως μπορουμε να συγκρατηθουμε σε κάποια αλλα εξοδα και να βοηθησουμε τον Συλλογο.

αυτα τα λιγα και (οπως θα μου ελεγε ο Κωστακης κοροιδευοντας με) ρομαντικα απο εμενα.
athanas - Σαβ 24 Δεκ 2011, 14:12:51
Θέμα δημοσίευσης:
Worthy Worthy Worthy Clapping Clapping Clapping


Συμφωνώ με Μάνθο απόλυτα.....

(μάλλον είμαι και εγω ρομαντικός σε κάποια θέματα) Laughing
MEMsound - Σαβ 24 Δεκ 2011, 14:39:46
Θέμα δημοσίευσης:
Επίσης... κάτι λιγο "λογιστικό", και εκ των πρτερων λεω πολυ "λεπτό" ζητημα... αν εχετε ορεξη διαβαστε το... εγω βρηκα λιγο χρονο να το γραψω...


Η συνάντηση της Πέμπτης στην Λέσχη μπορει να στοιχήσει σε κάποιον απο 0ε εως οτι πάρει και πιεί.

Συνήθως ολο και κάτι παραγγελνουμε για φαγητο ενώ και κάτι θα πιουμε χωρίς αυτο να ειναι "υποχρεωτικό' ή και α"απαραίτητο" για ολους.

Βεβαια μεταξύ και μιλώντας εξω απ τα δοντια... ολοι λιγουρευομαστε ενα ζουμερο σουβλάκι...ποσο μάλλον οταν τρώει ο διπλανός μας..οποτε οπως και να 'χει... ακομα και να μην πεινάς οταν ο αλλος τρώει διπλα σου ολο και σου ανοίγει η ορεξη...και αν οικονομικα δεν σου περισσευει ακομα και το 2ευρω για το σουβλάκι μπορεί να ερθεις "εμμέσως πλην σαφώς" σε δυσκολη θέση, ενω αφυσικα κατα 99% δεν θα πεις τιποτα...

Να μην σας το κρυβω... εγω βρεθεί σε τέτοια θέση, οχι γιατι απαραίτητα δεν εχω το 2ευρω εκείνη την μέρα (ειτε στην Λέσχη ειτε είτε αλλου) αλλα γιατι πχ εχιε τυχει "εκείνη την εβδομαδα" να εχω φάει εξω 3-4 φορές και κάπου απο μεσα μου να σκέφτομαι οτι... "ε ειναι μαλ***α να τρωω κάθε μερα εξω"...

Εν πάση περιπτωση...τα παραπάνω ειναι "συντομες σκέψεις" που νομιζω οτι οι περισσότεροι εχουμε κάνει απο μεσα μας κάποια στιγμή...

ΑΛΛΑ...

Δειτε το λιγο "αλλιώς".

Αν αντι για την λεσχη μαζευομασταν καπου αλλού, πχ σε καφετερια τοτε το "λιγοτερο" που μπορει να αγοράσιε κάποιος ειναι πχ ενας καφές = ~3,5ε εως 4ε.
Θα μου πεις...μπορεις να πάς σε καφε και να μην πάρεις τιποτα.
Δεκτό ΑΛΛΑ... 1) αν ολοι το κάνουμε αυτό, τοτε θα μας πεταξουν εξω με τις κλωτσιές απ την καφετερια και 2) ειναι "λιγο κάπως" να παίρνει πάντα ο Χ κάτι και ο Ψ να μην. (Φυσικά μπορει ο Ψνα εχει δηλώσει εκ των προτερων οτι θα ερχεται αλλα δεν θα δυναται να πάρει κάτι, οποτε ειναι οκ)

Παίρνωντας σαν δεδομενο τα 3,5ε χ 4 φορες το μηνα = 14ε ... ενώ φανταζομαι οτι εχετε υποψιν σας οτι αν πας σε μια καφετερια και κάτσεις ~3 ωρες (οσο καθομαστε στην Λέσχη) συνηθως παραγγελνεις και κάτι ακομα...ενώ (υποθετικα) μιας και μιλάμε για βραδυ σε καφετερια τυπου "ολυμπικο" ο καφες μπορεί να γινει ευκολα μπυρα... = ~5ε ενώ με την κουβεντα η μια μπυρα γινεται ευκολα 2 μπυρες...
Επίσης αν τυχόν πεινάς... το...(στην λεσχη) 2ε επί οσα σουβλάκια παραγγειλεις (θεωρω οτι με 2 πιτογυρα ελεος χορταίνεις...εκτός κι αν εισαι ο Κωστάκης... Laughing Laughing Laughing Laughing ) = 4~5ε ... σε μια καφετερια ισοδυναμεί με το φθηνοτερο τοστ (~4ε) ή κλαμπ-σαν-του-ΙΤΣ... = πάνω απο 6ε στις περισσότερες περιπτωσεις...

Αν τα "βαλετε κάτω" (και εγω μιλώντας "εκ πείρας" εχοντας ζησει το τις συναντησεις του PSClub σε 2-3 καφετεριες)... μηνιαίως οι συναντησεις σε καφετερια (4 φορες το μηνα*) κοστιζουν περισσότερο απο το "10ε για το ενοίκιο + οτι φάς και πιείς στην Λεσχη"...


Επίσης βάλτε κάπου και το κοστος των σιροπιων (πλάκα κάνω) για τον λαιμό...που θες μετα απο συναντηση σε καφετερια...μιας και για να συνενοηθείς πρεπει να φωναξεις... εκτος και αν μιλαμε για "πηγαδακια" οποτε μιλαμε για διαφορετικου τυπου αυντηση σε σχεση με οτι γινεται στην Λέσχη... τα εχετε ζησει ορισμενοι...ξερετε για τι μιλάω...


Σκεψεις ειναι τα παραπάνω...τις οποιές οι περισσότεροι εχετε κάνει...μου εχετε πει κατα καιρους κλπ κλπ... Ειπα να τιος εχουμε και γραμμενες κάπου...


Ξερετε... σκεψεις ρομαντικές...




*αν μιλησουμε για λιγοτερες συναντησεις το μην, πχ καθε 2 εβδομαδες, αλλαζει...αλλά... μπλέκονται θεωρω κι αλλα...του τυπου ποιοι θα μπορουν τις συγκεκριμενες 2 φορές...αν κάποιος δεν μπορει μια φορα τοτε οι επομενη θα ειναι μετα απο 2 βδομάδες = απο "φορα σε φορα" περναει 1 μήνας = αραιώνει το πραγμα... (και περνωντας το χειροτερο σεναριο) "βρακιάζει" (οπως ελεγαν και κα΄τι παλιες καραβανες του κλαμπ...)
MAD - Σαβ 24 Δεκ 2011, 16:25:04
Θέμα δημοσίευσης:
Σωστός όπως πάντα άλλωστε ...
athanas - Σαβ 24 Δεκ 2011, 16:50:55
Θέμα δημοσίευσης:
Σωστός ο Μάνθος.... Πιστεύω πως οι περισσότεροι από εμάς θέλουμε ένα χώρο-λέσχη για να μαζευόμαστε... Σίγουρα θα μας βγαίνει πιο φτηνά να νοικιάζουμε κάπου (πάντα με λογικό ενοίκιο) από το να πηγαίνουμε σε ένα cafe....οπότε ας ψάξουμε όσοι έχουμε χρόνο (ή τουλάχιστον λίγο παραπάνω από κάποιους άλλους) για να βρεθεί κάτι καλό άμεσα... Wink
sotos 106xs - Σαβ 24 Δεκ 2011, 18:47:11
Θέμα δημοσίευσης:
athanas έγραψε:
....ΑΑΑ Σώτο τι έγινε με Αγίους Αναργύρους που είχες βρεί κανα 2 χώρους?



Σήμερα βρήκα και 3ο Cool
Είναι πρώην μαγαζί και αυτός,ανακαινισμένος και νομίζω κοντά στα 30τμ αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος γιατί δεν ρώτησα,απλά τον είδα με κολλημένο ενοικιαστήριο και πήρα στο καπάκι τηλ/νο.
Σαν χώρος είναι τζάμι και βρίσκεται σε στενό της Πλαστήρα στους Αγίους πάλι-πολύ πιο κοντά πλέον στο Triumph club-και πάλι με εύκολη πρόσβαση σε εθνική και στα δύο ρεύματα.Η τιμή είναι στα 200e με χαμηλό ρεύμα-και λόγω τετραγωνικών φυσικά.
Αν το καταφέρουμε με το ποσό,σαν σημείο και χώρος πιστεύω ότι είναι ικανοποιητικό.Απο 'κει και πέρα αν θέλετε να το ψάξουμε,το ξαναβλέπουμε μαζί με όποιον μπορεί αν δεν βρεθεί κάτι άλλο.
Κατα τ'άλλα συμφωνώ με ότι έχει γράψει ο Μάνθος,απλά πρέπει να συνειδητοποιήσουμε ότι πρέπει να υπάρχει συμμετοχή απο όλους μας ή τουλάχιστον απο όσους μπορούν να ξεκλέψουν λίγο χρόνο για την λέσχη.
Τέλος η λύση του κλεισίματος για κάποιο χρονικό διάστημα όπως αναφέρθηκε στο άλλο topic ίσως να βοηθήσει στο να βρούμε με περισσότερη ηρεμία έναν χώρο και να μπορέσουμε να "ανασυνταχθούμε"...
'Andy'-lag - Σαβ 24 Δεκ 2011, 20:02:26
Θέμα δημοσίευσης:
Ψάχνοντας στην χρυσή ευκαιρία βρήκα κι εγω ενα χώρο απλα επειδή δεν εχω επικοινωνήσει ακόμα δεν γράφω κατι περισσότερο... Απλά είναι ωραίο το γεγονός οτι πλέον κανουμε κατι οοοοοολοι μαζι για το καλό αυτού που αγαπάμε.... keep going παίδες.... Wink Wink
kostas207rc - Τετ 28 Δεκ 2011, 14:23:53
Θέμα δημοσίευσης:
Θα ήθελα να τονίσω κάτι
Πρωτού βρεθεί ο χώρος μήπως είναι καλίτερα
να αποφασήσετε σε ποιανού το όνομα θα είναι
η καινούργια ΔΕΗ?
Γτ για γενήτρια που λένε κάποιοι οπόσο άκουσα
είναι παράνομο, και αν γίνει κάτι
θα μας μαζέψουνε επιτόπου όσοι ήμαστε παρώντες στο χώρο
volvos - Τετ 28 Δεκ 2011, 14:35:29
Θέμα δημοσίευσης:
gia ayto κωστα ΦΩΝΑΖΩ για βιομηχανικη αποθηκη σε περιοχη με επαγγελματικα κτιρια τυπου μενιδι μεταμορφωση γεφυρα κλπ
οπου ΟΛΟΙ πλεον δουλευουν ετσι και δεν υπαρχουν μονιμοι κατοικοι βραδια...
αυτο μας εξασφαλιζει οτι δε θα εχουμε τετοια θεματα
athanas - Τρι 03 Ιαν 2012, 21:23:47
Θέμα δημοσίευσης:
Για όσο χρονικό διάστημα ψάχνουμε νέο χώρο για λέσχη...
Έχω υπόψιν μου ένα καλό cafe δίπλα στην ΄τωρινή΄ λέσχη μεγάλο που πιστεύω μπορεί να μας δεχτεί (πρέπει να πάω να μιλήσω με το μαγαζί)... Άν θέλετε μου λέτε. Και για να έχετε μια εικόνα Arrow

http://www.apopsimeta.gr/adverts/item/12-cafe_thea_dilaveri
sotos 106xs - Τρι 03 Ιαν 2012, 23:46:46
Θέμα δημοσίευσης:
athanas έγραψε:
Για όσο χρονικό διάστημα ψάχνουμε νέο χώρο για λέσχη...
Έχω υπόψιν μου ένα καλό cafe δίπλα στην ΄τωρινή΄ λέσχη μεγάλο που πιστεύω μπορεί να μας δεχτεί (πρέπει να πάω να μιλήσω με το μαγαζί)... Άν θέλετε μου λέτε. Και για να έχετε μια εικόνα Arrow

http://www.apopsimeta.gr/adverts/item/12-cafe_thea_dilaveri



Στέφανε το μαγαζί είναι πελάτες του συνεργάτη μου,αν υπάρξει ενδιαφέρον μιλάμε και το κανονίζουμε. Wink
MEMsound - Τετ 04 Ιαν 2012, 00:57:56
Θέμα δημοσίευσης:
Fine with me...

...αν και υπαρχει κι ενα ακομα σεναριο "υποψιν"....φανταζομαι ο p206mike θα εχει συγκεκριμενα νεα συντομα...

...χωρις ομως το ενα να ακυρωνει το αλλο... Rolling eyes Wink Cool Laughing
p206Mike - Τετ 04 Ιαν 2012, 10:19:46
Θέμα δημοσίευσης:
Ωραίο το καφέ,!,
περιμένετε νέα σε λίγες ώρες.... Wink
sod - Πεμ 05 Ιαν 2012, 00:05:36
Θέμα δημοσίευσης:
p206Mike έγραψε:
Ωραίο το καφέ,!,
περιμένετε νέα σε λίγες ώρες.... Wink

Thumb right
Giannis307 - Πεμ 05 Ιαν 2012, 17:25:43
Θέμα δημοσίευσης:
Ψιλο off αλλα παιζει να κανονιζουμε τις προσωρινες (και οχι μονο)συναντησεις παρασκευη βραδυ και οχι πεμτη?Γιατι πλεον ειμαι μονιμα βραδυ 10-6 στη δουλεια οποτε η πεμτη πλεον δεν υπαρχει.... Rolling eyes
kourlis - Πεμ 05 Ιαν 2012, 18:06:01
Θέμα δημοσίευσης:
Σήμερα θα γίνει συνάντηση κάπου???
MEMsound - Πεμ 05 Ιαν 2012, 18:17:32
Θέμα δημοσίευσης:
Παρασκευη βραδυ ειναι πολυ δυσκολο μιας και ο περισσότερος κοσμος κανονιζει με τους φιλους του. Οποτε αλλαγη μερας χλωμο προς απιθανο.

Σημερα θα ανοιξει η Λεσχη κανονικα.
Giannis307 - Πεμ 05 Ιαν 2012, 18:57:19
Θέμα δημοσίευσης:
Evil Evil Evil Evil Evil Evil Evil
MEMsound - Πεμ 05 Ιαν 2012, 19:19:14
Θέμα δημοσίευσης:
μαλ***α I know... Sad
athanas - Πεμ 05 Ιαν 2012, 19:36:19
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Παρασκευη βραδυ ειναι πολυ δυσκολο μιας και ο περισσότερος κοσμος κανονιζει με τους φιλους του. Οποτε αλλαγη μερας χλωμο προς απιθανο.




+1 ειδικά για Παρασκευή... Rolling eyes
Giannis307 - Πεμ 05 Ιαν 2012, 19:43:53
Θέμα δημοσίευσης:
οκ....οποτε θα τα λεμε ιντερνετικως πλεον Evil
MEMsound - Πεμ 05 Ιαν 2012, 20:09:07
Θέμα δημοσίευσης:
Κοιτα ελπίζω να μην το παίρνεις προσωπικα...

το θεμα παρασκευής εχει συζητηθει απο την αρχη που εκλεισαν οι τοτε υπευθυνοι την λεσχη
και επιλεχθηκε η Πέμπτη σαν την πιο "νεκρή" μέρα

απο κει και περα αν η "συγχρονη" πλειοψηφία (εννοειται απο οσους συμμετεχουν συστηματικα στις συναντησεις της Πέμπτης) επιλέξει καποια διαφορετικη μερα, το αλλαζουμε.
p206Mike - Παρ 27 Ιαν 2012, 15:57:37
Θέμα δημοσίευσης:
-ΚΑΜΑΤΕΡΟ λεωφ. Καματερού, αποθήκη 10 τ.μ., υπόγεια, κατασκευή '90, τιμή 48 ευρώ
6976807255

-ΚΑΛΛΙΘΕΑ οδός Σωκράτους, αποθήκη 7 τ.μ., υπόγεια, κατασκευή '98, πλησίον Ωνασείου, τιμή 80 ευρώ 6936/928828

- http://www.xe.gr/property/enoikiaseis%7Cepaggelmatikoi-xoroi%7Ckallithea_kentro%7C7744147.html

-ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Εθνικής Αντιστάσεως, αποθήκη 45 τ.μ., υπόγεια, γωνιακή, κατασκευή '00, ενιαίος χώρος, 1 wc, ύψος 4 μ., πάρκιν, ράμπα φορτοεκφόρτωσης, μονοφασικό ρεύμα, χωρίς κοινόχρηστα, ελεύθερη, καλή κατάσταση, ανακαίνιση '01, Αποθήκη κλειστή για εμπορευματα ή οποιαδήποτε άλλη χρήση., διαθέσιμη από 1/12/2011, τιμή 90 ευρώ
6948586722



τα γράφω για να τα θυμάμαι θα επικοινωνήσω asap μαζί τους.....

80 ευρω ταβάνι κοροϊδεύατε.....
athanas - Παρ 27 Ιαν 2012, 18:17:47
Θέμα δημοσίευσης:
Ωραίος Μιχάλη. Αυτό στον Άγιο Δημήτριο που είναι και πιο μεγάλο...
Μάλλον κάτι σε τέτοιο μέγεθος θα ήταν ιδανικό γιατί τα άλλα δεν... Wink
android - Παρ 27 Ιαν 2012, 18:59:42
Θέμα δημοσίευσης:
αυτα που λες ειναι οσο ειναι ενα υπνοδωματιο,αν ειναι ετσι σας νοικιαζω το δικο μου καθε πεμπτη
Laughing
εχει μεγαλο θεμα εκει στον αγιο δημητριο απο parking
αλλα αν βολευοντε μερικα απ εξω κατι γινετε
king207cc - Παρ 27 Ιαν 2012, 19:03:33
Θέμα δημοσίευσης:
android έγραψε:
αυτα που λες ειναι οσο ειναι ενα υπνοδωματιο,αν ειναι ετσι σας νοικιαζω το δικο μου καθε πεμπτη
Laughing


Love
stamatis_vts - Παρ 27 Ιαν 2012, 21:40:42
Θέμα δημοσίευσης:
απο προσβαση μονο το ωνασειο βολευει...
παντως χρειαζεται κατι πιο κοντα στη γεφυρα σε περιπτωση που καποιος "στριψει λαθος"... Laughing Laughing Laughing
volvos - Παρ 27 Ιαν 2012, 22:00:31
Θέμα δημοσίευσης:
eγω αθ το ξαναπω
χρειαζομαστε αποθηκη ισογεια που να μπαινει και αμαξι μεσα σε ηρεμη απο κατοικιες περιοχη
π.χ
http://www.xe.gr/property/enoikiaseis%7Cepaggelmatikoi-xoroi%7Cmetamorfosi-kentro%7C7568084.html

να ρωτησω κατι ενα προκατ σπιτακι σα του αλεξη τυπου κοντεινερ ποσο εχει? να το βαλεις σε ενα ανοιχτο χωρο να τελειωνει το θεμα
http://www.xe.gr/property/enoikiaseis%7Cparking%7Cpalies-koukouvaounes%7C5617110.html
p206Mike - Σαβ 28 Ιαν 2012, 10:22:50
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
eγω αθ το ξαναπω
χρειαζομαστε αποθηκη ισογεια που να μπαινει και αμαξι μεσα σε ηρεμη απο κατοικιες περιοχη
π.χ
http://www.xe.gr/property/enoikiaseis%7Cepaggelmatikoi-xoroi%7Cmetamorfosi-kentro%7C7568084.html


Συμφωνώ και τελικά νομίζω πως θα πρέπει να γίνει στόχος

volvos έγραψε:
να ρωτησω κατι ενα προκατ σπιτακι σα του αλεξη τυπου κοντεινερ ποσο εχει? να το βαλεις σε ενα ανοιχτο χωρο να τελειωνει το θεμα
http://www.xe.gr/property/enoikiaseis%7Cparking%7Cpalies-koukouvaounes%7C5617110.html


Αυτό το θεωρώ πιο δύσκολο,,,, Laughing το παραπάνω είναι στις ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ

φαντάζεσαι η καινούρια λέσχη psclub στις ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ.....

Laughing Laughing Laughing Laughing
Ronin - Σαβ 28 Ιαν 2012, 10:57:11
Θέμα δημοσίευσης:
Νέα αρχή για το σύλλογο απ'οτι βλέπω...

Στη διάθεση σας παιδιά κι εγώ.'Οποια βοήθεια μπορεί ο καθένας καλό είναι...

Μιχάλη ξέρεις...


p.s. Μάνθο, και το δικό μου το GT βράκιασε!!
MEMsound - Τετ 01 Φεβ 2012, 14:46:04
Θέμα δημοσίευσης:
Το γραφω εδω μιας και αφορα τα διαδικαστικα της μετακομισης (ασχετο αλλα ο Αρης εχει κωλοπηξει με την δουλεια του, το ιδιο και εγω - ενημερωτικα το γραφω για να το εχετε κατα νου - οτι δεν εχουμε πολυ χρονο να ασχοληθουμε με τα του Συλλόγου)

Ειχαμε πει στην Λεσχη την περασμενη πεμπτη οτι αυτην την πεμπτη (=αυριο) θα μεταφερουμε τα πραγματα.

Αλλα κουλαλεξης δεν μπορει αυριο.
Ο Λευτερης μπορει αυριο με το μαρεα.

Υπαρχει καποιος αλλος απ τους συνηθεις υποπτους να εχει καποιο οχημα που να χωραει πραγματα (τραπεζακια κλπ κλπ)

Το απογευμα δεν ξερω αν θα ειμαι σε pc για να δω οτι τυχον γραφτεί - θα τα δω το βραδυ.
stamatis_vts - Τετ 01 Φεβ 2012, 15:17:49
Θέμα δημοσίευσης:
σε ποια περιοχη θα πανε τα πραγματα;
p206Mike - Τετ 01 Φεβ 2012, 15:39:33
Θέμα δημοσίευσης:
Μήπως να το αναβάλουμε για την άλλη Πέμπτη να το ξέρουν και τα παιδιά από τώρα να έχουν κανονίσει...? και λόγω καιρικών συνθηκών,,,,?

Δε νομίζω να έχουμε πρόβλημα,,,,, και δεν θα έχουμε Evil
princetoni - Τετ 01 Φεβ 2012, 15:44:06
Θέμα δημοσίευσης:
σε ποια περιοχη θα γινει η μεταφορα?ισως την αλλη εβδομαδα μπορω να βοηθησω με βανακι γνωστου(ισως αναλογως φορτου εργασιας)
kourlis - Τετ 01 Φεβ 2012, 16:44:41
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ παιδιά δεν έχω όχημα για βοήθεια, αλλά ότι κανονίσετε είμαι μέσα για κουβάλημα...
MAD - Τετ 01 Φεβ 2012, 17:35:54
Θέμα δημοσίευσης:
kourlis έγραψε:
Εγώ παιδιά δεν έχω όχημα για βοήθεια, αλλά ότι κανονίσετε είμαι μέσα για κουβάλημα...


Me too!!!
SnakeMJK - Τετ 01 Φεβ 2012, 19:30:38
Θέμα δημοσίευσης:
kourlis έγραψε:
Εγώ παιδιά δεν έχω όχημα για βοήθεια, αλλά ότι κανονίσετε είμαι μέσα για κουβάλημα...


συν ένας!
bagosgt - Τετ 01 Φεβ 2012, 21:33:33
Θέμα δημοσίευσης:
αν θελετε αποθηκη κ σας πεφτει κοντα η χαλκιδα,προσφερω χωρο.... Wink
Steve - Τετ 01 Φεβ 2012, 23:33:32
Θέμα δημοσίευσης:
bagosgt έγραψε:
αν θελετε αποθηκη κ σας πεφτει κοντα η χαλκιδα,προσφερω χωρο.... Wink
Και Θεσσαλονίκη έχουμε να προσφέρουμε... Laughing Laughing Laughing
MEMsound - Πεμ 02 Φεβ 2012, 12:02:28
Θέμα δημοσίευσης:
Αρα απ οτι καταλαβαίνω μενει να συνενοηθει ο Κουλαλεξης / Λευτερης / Αρης για το ποτε.


προς ολους:

ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΜΑΙ οταν λεμε κατι και μια ο ενας δεν μπορει, μια ο αλλος.

ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ
χαστε 1/2 ωρες υπνο, πατε μια μερα λιγο κουραμενοι στην δουλεια, τσακωθείτε μια φορα με τον συντροφο σας (αν δεν καταλαβαίνει) και ΒΡΕΙΤΕ ΜΙΑ ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΩΡΑ ΝΑ κανουμε αυτα που πρεπει.

Με το δικο σας σκεπτικο... εγω πχ δεν θα μπορω την επομενη Πέμπτη.

Σαν μικρα παιδια κανουμε ωρες/ωρες.

Και εν πάση περιπτωση αν νομιζετε οτι δεν μπορει να γινει αυτη η μετακομιση/κλεισιμο λεσχης (δεν υπαρχει χρονος/διαθεση/ορεξη/whatever) τοτε παρτε το αποφαση οτι ή θα μεινουμε εκει (με το οποιο κοστος) ή θα πρεπει ο Τάσος (ή οποιος αλλος του ΔΣ) να φωναξει ενα παλιατζη για τα πραγματα και να τελειωνουμε.

Επισης το να πηγαίνουμε στην Λέσχη αλλα να μην δινουμε ενοίκιο ειναι καραγκιοζιλικι.

Αυτα, γιατι δεν γινεται να μου μηξοκλεγεστε στο τηλεφωνο και να μην γινετε και τιποτα στο τελος.

(ξερω γινοναι κακώς ή steve... όταν τα λεω εξω απ τα δοντια αλλα χρειαζεται...)
Steve - Πεμ 02 Φεβ 2012, 12:50:43
Θέμα δημοσίευσης:
Cool Cool Cool
silo - Πεμ 02 Φεβ 2012, 18:08:29
Θέμα δημοσίευσης:
γενικα Θεσσαλονικη λεει να ψαχτουμε Steve!
Steve - Πεμ 02 Φεβ 2012, 18:44:41
Θέμα δημοσίευσης:
silo έγραψε:
γενικα Θεσσαλονικη λεει να ψαχτουμε Steve!
Τελείωσε το φανταριλίκι και τα λέμε νέο! Laughing
Ghost Dog - Τρι 07 Φεβ 2012, 06:12:54
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτη την Πεμπτη πρεπει να γινει η μεταφορα των πραγματων της λεσχης Evil

Επιταξη οχηματων:
Claudia (Ghost Dog)
Berligo (Cool Alexis)
Marea (Λευτερης)
Νυφη (MEMSound) - για κανενα ψιλολο'ι' Laughing

οποιος επιθυμει ας ερθει για ενα αποχαιρετιστηριο και για βοηθεια στο ξεστησιμο και την τοποθετηση των πραγματων........ Wink
Steve - Τρι 07 Φεβ 2012, 08:35:01
Θέμα δημοσίευσης:
Τελικά με το μέρος τί έγινε;
Ghost Dog - Τρι 07 Φεβ 2012, 09:18:41
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Τελικά με το μέρος τί έγινε;

Τπτ, για αρχη θα αφησουμε τα πραγματα σε μενα και θα ψαξουμε με την "ησυχια" μας για φθηνο και σε ευκολα προσβασιμο για τους περισσοτερους μερος.......
athanas - Τρι 07 Φεβ 2012, 17:48:35
Θέμα δημοσίευσης:
Υπολόγισε και μένα...Χωράει αρκετό πράγμα το 'κάρο' μου... Laughing
MEMsound - Τρι 07 Φεβ 2012, 22:07:37
Θέμα δημοσίευσης:
Ghost Dog έγραψε:
Αυτη την Πεμπτη πρεπει να γινει η μεταφορα των πραγματων της λεσχης Evil

Επιταξη οχηματων:
Claudia (Ghost Dog)
Berligo (Cool Alexis)
Marea (Λευτερης)
Νυφη (MEMSound) - για κανενα ψιλολο'ι' Laughing

οποιος επιθυμει ας ερθει για ενα αποχαιρετιστηριο και για βοηθεια στο ξεστησιμο και την τοποθετηση των πραγματων........ Wink


Σωστός και "στην ωρα σου"
Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Thumb right
p206Mike - Τετ 08 Φεβ 2012, 10:52:49
Θέμα δημοσίευσης:
θα είμαι εκεί
MEMsound - Πεμ 09 Φεβ 2012, 15:28:19
Θέμα δημοσίευσης:
θα ηταν χρησιμο να φερετε κανα
-> σταυροκατσαβιδο
-> Νο 13 καριδακι ή γαλλικο
-> καμμια κουτα

εχω πάρει απ ολα τα παραπάνω, αλλα θα βολεψει να εχουμε περισσότερα απο ενα


το νωριτερο που θα μπορεσω να ξεμπερδεψω απ το μαγαζι θα ερθω...
'Andy'-lag - Τρι 15 Ιαν 2013, 02:06:08
Θέμα δημοσίευσης:
Λοιπόοοοοοοοοοον..... Μιας και έχει περάσει σχεδόν ένας χρόνος από το τελευταίο πόστ σε αυτό το τόπικ, και όλοι έχουμε ξεποδαριαστεί να ψάχνουμε για μέρος που μπορεί να στεγαστεί η λέσχη (προφανώς και είναι ειρωνικό), θα ενδιαφερόταν κανείς να ξαναμαζευτούμε και να ξαναξεκινήσουμε όλο αυτό που είχαμε......? Προσωπικά γνωρίζω για μέρος στους Αμπελοκήπους, ισόγειο 30-35 τετραγωνικά, με παταράκι που μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την αποθήκευση μερικών πραγμάτων (κυρίως ελαφριών)... Σε τιμή κοντά στα 150 ευρώ το μήνα συμπεριλαμβανομένων και των κοινοχρήστων... Και δεν λέω τιμή ακριβώς για να μην προκύψει κανά 20άρικο παραπάνω και μου πει κανένας ''μα δεν είχες πει τόσο''..... Το συγκεκριμένο το είδα μέσα, το φωτογράφισα, και θεωρώ οτι για αυτούς που μαζευόμασταν τακτικά είναι πραγματικά ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ.....!!!! Επίσης κι αυτό να μην κάτσει, υπάρχουν άλλα 4-5 στην ίδια τιμή στον ίδιο δρόμο τα οποία ήταν μαγαζάκια και έκλεισαν...... Αυτά από εμένα...... Σας ακούω κύριοι.........!!!
MAD - Τρι 15 Ιαν 2013, 06:37:26
Θέμα δημοσίευσης:
Η αλήθεια είναι ότι κρυφό κοιτάζω ένα δυο περιπτώσεις στους αγίους αναργυρους καμία βδομάδα τώρα ... Πάνω ακριβώς στην εθνική οδό!! Στα ίδια λεφτά που λες Ανδρέα... Νέα εντός της εβδομάδας! Φιλακια καλημέρα!! Laughing
p206Mike - Τρι 15 Ιαν 2013, 12:16:11
Θέμα δημοσίευσης:
αχ τι ωραία.... Rolling eyes
MEMsound - Τρι 15 Ιαν 2013, 13:55:40
Θέμα δημοσίευσης:
από εμένα χωρις πολλα λόγια..."μεσα σε οποιο προτιμησετε"

προβλημα μέρους δεν εχω και 10-20ε/μηνα πιστευω οτι θα μπορω να τα διαθεσω
BTS - Τρι 15 Ιαν 2013, 15:05:37
Θέμα δημοσίευσης:
Υπάρχει ισόγειο κατάστημα που ξενοικιάστηκε, γύρω στα 80τμ στο Καλαμάκι.

Η περιοχή είναι ήσυχη, έχει σχετικά εύκολο πάρκινγκ και είναι κοντά στη Βουλιαγμένης και την Καλαμακίου (που βγαίνει παραλιακή).

Η τιμή θα είναι εξαιρετικά συμφέρουσα, αν πρόκειται για τη λέσχη.

Για λεπτομέρειες, πμ.
MAD - Τρι 15 Ιαν 2013, 15:38:51
Θέμα δημοσίευσης:
Να ρωτήσω κάτι.. Χρειαζόμαστε κάποιο καταστατικό του ΔΣ για να νοικιασουμε; Σε ποιο όνομα θα νοικιαστεί ο χώρος; Πχ ΔΕΗ κτλπ..
'Andy'-lag - Τρι 15 Ιαν 2013, 17:41:49
Θέμα δημοσίευσης:
Πέτρο δεν ξέρω αν μας χρειάζονται πραγματικά 80 τ.μ... το λέω από πλευράς κοινοχρήστων ΔΕΗ κτλ.... Συν του οτι Καλαμάκι είναι λίγο απόκεντρο.... Εννοώ οτι είχαμε πει να ψάχνουμε κάτι σε λίγο πιο κεντρικό μέρος για να είναι ψιλοεύκολο για όλους...
BTS - Τρι 15 Ιαν 2013, 19:19:56
Θέμα δημοσίευσης:
Κατανοητό. Wink
volvos - Τρι 15 Ιαν 2013, 19:24:12
Θέμα δημοσίευσης:
μονο που καλαμακι ειναι πετρου ο χωρος
αρα αν του πεις πετρο ριξς μου μια μπαλαντεζα για φως
καθε πεμτπη και δε θελω ρευμα απλα παρε αυτα τα λεφτα
ουτε κοινοχρηστα ουτε τπτ δε νομιζω να πει κατι...
και ειναι γα** το σημειο.
δε το προκρινω αλλα δεστε το πριν το απορριψετε...
volvos - Τρι 15 Ιαν 2013, 19:24:23
Θέμα δημοσίευσης:
μονο που καλαμακι ειναι πετρου ο χωρος
αρα αν του πεις πετρο ριξς μου μια μπαλαντεζα για φως
καθε πεμτπη και δε θελω ρευμα απλα παρε αυτα τα λεφτα
ουτε κοινοχρηστα ουτε τπτ δε νομιζω να πει κατι...
και ειναι γα** το σημειο.
δε το προκρινω αλλα δεστε το πριν το απορριψετε...
Giannis307 - Τρι 15 Ιαν 2013, 19:24:53
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτο στην εθνικη διπλα που λεει ο Μακης ειναι πολυ καλο...
'Andy'-lag - Τρι 15 Ιαν 2013, 20:36:07
Θέμα δημοσίευσης:
Πέτρο δεν το ήξερα...
Τάκη κι εσυ να το δεις όχι μόνο εμείς...
Γιάννη δεν το έχω δει αυτό που λέει ο Μάκης, απλά εγώ ανέφερα αυτό που είδα εγώ γιατί μπήκα μέσα είδα χώρους ρώτησα τι έξοδα έχει κτλ... Απλά ΘΕΛΩ να ξαναμαζευτούμε οργανωμένα......!!! Cool Very happy
Downhill - Τρι 15 Ιαν 2013, 20:57:44
Θέμα δημοσίευσης:
παιδιά δεν ξέρω το μπατζετ σας αλλα εχει γνωστός μου αποθήκη στο περιστέρι πολύ κοντα μπουρνάζι (μεταξύ μπουρνάζι και αγίου αντωνίου) 85 τ.μ. χώρίς ΔΕΗ (ούτε ρολόϊ δεν εχει το μαγαζί. θα έχετε μονο φώς να το ξέρετε και αυτό "κλοπιμεξ"). Τον πήρα τώρα τηλέφωνο για 200 ευρώ και μου λέει απο 270 να το πάμε στα 250 αλλα φανηκε ανοιχτός σε διαπραγμάτευση.α
Ειναι παρα πολύ κοντά απο εθνική. Αν ενδιαφέρεστε να πάρετε τηλέφωνο για παζάρι στείλτε μου ενα π.μ.
'Andy'-lag - Τετ 16 Ιαν 2013, 01:39:46
Θέμα δημοσίευσης:
Downhill έγραψε:
παιδιά δεν ξέρω το μπατζετ σας αλλα εχει γνωστός μου αποθήκη στο περιστέρι πολύ κοντα μπουρνάζι (μεταξύ μπουρνάζι και αγίου αντωνίου) 85 τ.μ. χώρίς ΔΕΗ (ούτε ρολόϊ δεν εχει το μαγαζί. θα έχετε μονο φώς να το ξέρετε και αυτό "κλοπιμεξ"). Τον πήρα τώρα τηλέφωνο για 200 ευρώ και μου λέει απο 270 να το πάμε στα 250 αλλα φανηκε ανοιχτός σε διαπραγμάτευση.α
Ειναι παρα πολύ κοντά απο εθνική. Αν ενδιαφέρεστε να πάρετε τηλέφωνο για παζάρι στείλτε μου ενα π.μ.


Θανάση η πρόθεσή σου μετράει αλλά με τιμή τέτοιου επιπέδου φύγαμε από τον προηγούμενο χώρο που ήμασταν......
p206Mike - Τετ 16 Ιαν 2013, 09:21:28
Θέμα δημοσίευσης:
Και μένα το Καλαμάκι αν και δεν είναι κοντά μου,,,, δε με χαλάει.... και από τι στιγμή που είναι μέλους.... είναι σίγουρα πιο θετικά τα πράγματα....
volvos - Τετ 16 Ιαν 2013, 10:13:14
Θέμα δημοσίευσης:
γιατι δε τα πατε αναποδα.?
εχουμε 150€ με κοινοχρηστα μεσα. δε θελουμε θερμανση δε θελουμε ρευμα μονο ενα φως 1 φορα τη βδομαδα εστω και με μπαλαντεζα.
χωρος εως 49τ.μ ευκολο παρκινκγ και προσβαση μακρυα απο πολυκατοικιες και μονιμους κατοικους αν γινεται.

οποτε με αυτα τα στανταρ (ή κατι σα και αυτο) οποιος ψαχνει ή βλεπει κατι θα ξερει αν κανει ή οχι.
δεν ειναι δυνατο να βλεπει ο καθε ενας οτι του αρεσει στο ματι και να το γραφει. ειναι κριμα και ο ιδιος ταλαιπωρειται να ρωταει και χανει τσαμπα το χρονο του για κατι που δε το σηκωνουμε οικονομικα ή γεωγραφικα.

ο χωρος του πετρου ειναι γαματος αλλα δυστυχως στου διαολου τη μανα για ολους εκτος απο λευτερη (ζει?).
king207cc - Τετ 16 Ιαν 2013, 21:27:15
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
γιατι δε τα πατε αναποδα.?
ο χωρος του πετρου ειναι γαματος αλλα δυστυχως στου διαολου τη μανα για ολους εκτος απο λευτερη (ζει?).


σόρρυ αλλά δεν μπορώ ...απο πότε το καλαμάκι ειναι στου διαολου τη μανα? τι στο καλό όλοι οι Εκαλιότες σ αυτό το forum γράφουν??? Rolling eyes
MEMsound - Πεμ 17 Ιαν 2013, 01:44:29
Θέμα δημοσίευσης:
Laughing Laughing Laughing αστον αυτός ουτε μεχρι την νεα φιλαδελφεια δεν ερχοταν αλλωστε (συστημ,ατικα εννοω... τουλάχιστον ομως συμμετειχε στα εξοδα...)

ο δε Αντρεας καπου ειχε μπερδευτεί "γεωγραφικά"... αλλα του το λυσαμε

Laughing Laughing Laughing
'Andy'-lag - Πεμ 17 Ιαν 2013, 17:33:02
Θέμα δημοσίευσης:
king207cc έγραψε:
volvos έγραψε:
γιατι δε τα πατε αναποδα.?
ο χωρος του πετρου ειναι γαματος αλλα δυστυχως στου διαολου τη μανα για ολους εκτος απο λευτερη (ζει?).


σόρρυ αλλά δεν μπορώ ...απο πότε το καλαμάκι ειναι στου διαολου τη μανα? τι στο καλό όλοι οι Εκαλιότες σ αυτό το forum γράφουν??? Rolling eyes


Βάγγο να υποθέσω οτι μένεις κοντά στο καλαμάκι ε........?
MAD - Πεμ 17 Ιαν 2013, 18:45:06
Θέμα δημοσίευσης:
'Andy'-lag έγραψε:
king207cc έγραψε:
volvos έγραψε:
γιατι δε τα πατε αναποδα.?
ο χωρος του πετρου ειναι γαματος αλλα δυστυχως στου διαολου τη μανα για ολους εκτος απο λευτερη (ζει?).


σόρρυ αλλά δεν μπορώ ...απο πότε το καλαμάκι ειναι στου διαολου τη μανα? τι στο καλό όλοι οι Εκαλιότες σ αυτό το forum γράφουν??? Rolling eyes


Βάγγο να υποθέσω οτι μένεις κοντά στο καλαμάκι ε........?


Πειραιά ρε μένει...
king207cc - Παρ 18 Ιαν 2013, 00:14:28
Θέμα δημοσίευσης:
MAD έγραψε:
'Andy'-lag έγραψε:
king207cc έγραψε:
volvos έγραψε:
γιατι δε τα πατε αναποδα.?
ο χωρος του πετρου ειναι γαματος αλλα δυστυχως στου διαολου τη μανα για ολους εκτος απο λευτερη (ζει?).


σόρρυ αλλά δεν μπορώ ...απο πότε το καλαμάκι ειναι στου διαολου τη μανα? τι στο καλό όλοι οι Εκαλιότες σ αυτό το forum γράφουν??? Rolling eyes


Βάγγο να υποθέσω οτι μένεις κοντά στο καλαμάκι ε........?


Πειραιά ρε μένει...


καλαμάκι κοτόπουλο μένω Laughing
p206Mike - Παρ 18 Ιαν 2013, 09:28:21
Θέμα δημοσίευσης:
Αν και δεν είμαι σίγουρος αν είμαι υπέρ νέας λέσχης τη συγκεκριμένη περίοδο,,,

ρε Βόρριοι (:andyspam), έχετε πλάκα πλέον .....

Αχαρτογράφητη περιοχή είναι το Καλαμάκι???? για σας?

Πάς και από Βουλιαγμένης.....

you know Βουλιαγμένης????

ανεβαστικό αυτό το topic

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
'Andy'-lag - Παρ 18 Ιαν 2013, 14:44:05
Θέμα δημοσίευσης:
Question
'Andy'-lag - Παρ 18 Ιαν 2013, 14:45:47
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν καταλαβαίνω γιατί η προσωπική αναφορά....
Αλλά μιας και έγινε προσωπική αναφορά.... ΕΓΩ είμαι υπέρ και τώρα και πριν... Αμα σε ανεβάζει εσένα εμένα μου περισσεύει.
volvos - Παρ 18 Ιαν 2013, 16:36:32
Θέμα δημοσίευσης:
στο εν λογω μερος πας απο παραλιακη και καλαμακιου πιο κοντα
και αν συγκρινετε τη κινηση της παραλιακης κ της βουλιαγμενης 9 το βραδυ που συνηθως συναντιομαστε με κηφισο τι να πω.

προσωπικα το λεω και εδω
αν δεν λυθουν ολα τα σοβαρα θεματα που υπαρχουν
και εχουν σχεση με τη βιωσιμοτητα του συλλογου
ειναι απλα γελοιο να συζητατε για λεσχες
MEMsound - Παρ 18 Ιαν 2013, 18:17:21
Θέμα δημοσίευσης:
επι των αλλων θεμα΄των εγω δεν μπορω να κάνω κάτι
οταν και οι αλλοι αποφασισουν με τον οποιο τροπο να "εμφανιστουν" ΕΝΕΡΓΑ και ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ -- οπως παλαιότερα, το βλέπουμε

ομως αν μπορεσουμε 10 ατομα να βαζουμε 20ε το μηνα για ενα χωρο πιστευω θα αρχισει να ξαναζεσταινεται το πραγμα.

τοσο απλα.

απο τους συνηθεις υποπτους που ΣΙΓΟΥΡΑ (κατοπιν συζητησεως) θα συμμετεχουμε σε κατι τετοιο ξερω οτι μεχρι στιγμής ειμαστε
εγω
κουλ
ανδυ
α-ι-ς
μαδ
α8ανας
εχω στο μυαλο μου και καμποσους ακομα που πολυ πιθανον να συμμετεχουν αλλα δεν γραφω αν δεν πουν κι εκεινοι ενα τυπικο (και ουσιαστικο) "σιγουρα"

οι παραπάνω ξερω οτι 10ε/μηνα μπορουμε 1000% και 99,9% θα τα καταφερνουμε και για 20ε/μηνα (μην το βλέπεται σαν δεκαευρω ή εικοσαευρο αλλα σε ετησια βαση = 120ε ή 240ε εκαστος)

ΕΠΙΣΗΣ ετσι οπως το χω εγω στο μυαλο μου αν ξερω οτι υπαρχουν 10 "με αρχ**ια" και οχι "αλλα λεω κι αλλα κανουμε"... κανείς μας ΔΕΝ θα εχει απαιτηση αποκανεναν αλλο να συμμετασχει...κοινως θα το κανουμε επειδη γουσταρουμε και μεχρι "εκεί" και οποιος αλλος θελει να συμμετασχει καλώς...

παρακαλετή συμμετοχή δεν νοείται... αλλα για να γινει αυτο πρεπει να υπαρχει ενας σοβαρός πυρηνας

αυτα (...που λογικα τα χετε ξαναακουσει / ξαναδιαβασει) από εμενα...
athanas - Παρ 18 Ιαν 2013, 18:53:42
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
επι των αλλων θεμα΄των εγω δεν μπορω να κάνω κάτι
οταν και οι αλλοι αποφασισουν με τον οποιο τροπο να "εμφανιστουν" ΕΝΕΡΓΑ και ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ -- οπως παλαιότερα, το βλέπουμε

ομως αν μπορεσουμε 10 ατομα να βαζουμε 20ε το μηνα για ενα χωρο πιστευω θα αρχισει να ξαναζεσταινεται το πραγμα.

τοσο απλα.

απο τους συνηθεις υποπτους που ΣΙΓΟΥΡΑ (κατοπιν συζητησεως) θα συμμετεχουμε σε κατι τετοιο ξερω οτι μεχρι στιγμής ειμαστε
εγω
κουλ
ανδυ
α-ι-ς
μαδ
α8ανας
εχω στο μυαλο μου και καμποσους ακομα που πολυ πιθανον να συμμετεχουν αλλα δεν γραφω αν δεν πουν κι εκεινοι ενα τυπικο (και ουσιαστικο) "σιγουρα"

οι παραπάνω ξερω οτι 10ε/μηνα μπορουμε 1000% και 99,9% θα τα καταφερνουμε και για 20ε/μηνα (μην το βλέπεται σαν δεκαευρω ή εικοσαευρο αλλα σε ετησια βαση = 120ε ή 240ε εκαστος)

ΕΠΙΣΗΣ ετσι οπως το χω εγω στο μυαλο μου αν ξερω οτι υπαρχουν 10 "με αρχ**ια" και οχι "αλλα λεω κι αλλα κανουμε"... κανείς μας ΔΕΝ θα εχει απαιτηση αποκανεναν αλλο να συμμετασχει...κοινως θα το κανουμε επειδη γουσταρουμε και μεχρι "εκεί" και οποιος αλλος θελει να συμμετασχει καλώς...

παρακαλετή συμμετοχή δεν νοείται... αλλα για να γινει αυτο πρεπει να υπαρχει ενας σοβαρός πυρηνας

αυτα (...που λογικα τα χετε ξαναακουσει / ξαναδιαβασει) από εμενα...




+10000

Απο εμένα όντως τα 10-20€ θα υπάρχουν κάθε μήνα...
δεν έχω θέμα στο που θα είναι ο χώρος που θα μεζευόμαστε, απλά θεωρώ πως ιδανικό εύρος περιοχών είναι από κτελ μέχρι φιλαδέλφεια γύρω στην εθνική...
Σε αυτές τις περιοχές απέχουμε όλοι οι συνήθεις ύποπτοι της λέσχης χοντρικά στο 30λεπττο (ειδικά τώρα που δεν έχει κίνηση) Wink Cool
MEMsound - Παρ 18 Ιαν 2013, 20:10:03
Θέμα δημοσίευσης:
athanas έγραψε:
...δεν έχω θέμα στο που θα είναι ο χώρος που θα μεζευόμαστε, απλά θεωρώ πως ιδανικό εύρος περιοχών είναι από κτελ μέχρι φιλαδέλφεια γύρω στην εθνική...
Σε αυτές τις περιοχές απέχουμε όλοι οι συνήθεις ύποπτοι της λέσχης χοντρικά στο 30λεπττο (ειδικά τώρα που δεν έχει κίνηση) Wink Cool


αυτό ακριβως λεγαμε και χθες που ειχαμε βρεθει - συγκεκριμενα το ελεγε ο iceage και συμφωνησαν και οι υπολοιποι --- και αυτο ειχε γινει και παλαιότερα οταν επιλέχθηκε η προυγουμενη λέσχη - οτι αυτες οι περιοχες επειδη εχουν "γρηγορη" προσβαση χρονικα (και οχι χιλιομετρικα) βολευουν οσον αφορα την ευκολια στο να μαζευομαστε (χρονος διαδρομής/χρονος παρκαρισματος/χρονος επιστροφης)

παρολα αυτα αν βρεθει καπου αλλους χωρος που να καλυπτει τις απαιτησεις μας θα τον βρουμε τον τρόπο της προσελευσης Wink Wink
p206Mike - Παρ 18 Ιαν 2013, 20:54:00
Θέμα δημοσίευσης:
'Andy'-lag έγραψε:
king207cc έγραψε:
volvos έγραψε:
γιατι δε τα πατε αναποδα.?
ο χωρος του πετρου ειναι γαματος αλλα δυστυχως στου διαολου τη μανα για ολους εκτος απο λευτερη (ζει?).


σόρρυ αλλά δεν μπορώ ...απο πότε το καλαμάκι ειναι στου διαολου τη μανα? τι στο καλό όλοι οι Εκαλιότες σ αυτό το forum γράφουν??? Rolling eyes


Βάγγο να υποθέσω οτι μένεις κοντά στο καλαμάκι ε........?


Βάση των παραπάνω, εσύ τι καταλαβαίνεις ρε Ανδρέα?

Γιατί εγώ καταλαβαίνω ότι το λέει το μέρος ο Τάκης ότι είναι στου διαόλου τη μάνα και εσύ συνηγορείς.....
άρα έτσι και προήλθε το πείραγμα με βόρριους κτλ... στο στυλ που πείραξες κι εσύ το Βάγγο, αν μένει δίπλα.....
δεν κατάλαβα γιατί το γύρισες σοβαρά?

Και ναι έχει πλάκα να σας βλέπω να αποκαλείτε το να κατεβείτε Κηφισίας και να στρίψετε Βουλιαγμένης αριστερά είναι στου διόλου τη μάνα...

άσχετα από την παρένθεση και τα πειράγματα

Προσωπική άποψη πάντως είναι ότι σκοπός τη έδρας είναι να πηγαίνουμε όσο το δυνατόν πιο πολλοί, άλλωστε το καλαμάκι το είχαμε απορρίψει όλοι όταν είχε πέσει στο τραπέζι η ιδέα για την αποθήκη του Αρη που έχουμε τα πράγματα....

Ας είναι κάπου που να βολεύει τους περισσότερους, για να έρχονται και οι δύσκολοι πιο πολύ, γιατί οι υπόλοιποι οι μόνιμοι πηγαίνουμε και λίγο πιο μακρυά, χωρίς γκρίνια,,,

Τέλος για το οικονομικό πιστεύω ότι μόνο αν βρεθεί κάτι με ταβάνι συνολικών εξόδων τα 150 μηνιαία,,, θα μπορέσουμε να αντεπεξέλθουμε (και αν) χωρίς να μπούμε μέσα, -> άποψή μου

και συμφωνώ απόλυτα με το παραπάνω ποστ του Μάνθου,
MAD - Παρ 18 Ιαν 2013, 20:55:14
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
athanas έγραψε:
...δεν έχω θέμα στο που θα είναι ο χώρος που θα μεζευόμαστε, απλά θεωρώ πως ιδανικό εύρος περιοχών είναι από κτελ μέχρι φιλαδέλφεια γύρω στην εθνική...
Σε αυτές τις περιοχές απέχουμε όλοι οι συνήθεις ύποπτοι της λέσχης χοντρικά στο 30λεπττο (ειδικά τώρα που δεν έχει κίνηση) Wink Cool


αυτό ακριβως λεγαμε και χθες που ειχαμε βρεθει - συγκεκριμενα το ελεγε ο iceage και συμφωνησαν και οι υπολοιποι --- και αυτο ειχε γινει και παλαιότερα οταν επιλέχθηκε η προυγουμενη λέσχη - οτι αυτες οι περιοχες επειδη εχουν "γρηγορη" προσβαση χρονικα (και οχι χιλιομετρικα) βολευουν οσον αφορα την ευκολια στο να μαζευομαστε (χρονος διαδρομής/χρονος παρκαρισματος/χρονος επιστροφης)

παρολα αυτα αν βρεθει καπου αλλους χωρος που να καλυπτει τις απαιτησεις μας θα τον βρουμε τον τρόπο της προσελευσης Wink Wink



+100000000
android - Παρ 18 Ιαν 2013, 21:29:01
Θέμα δημοσίευσης:
Ομως ο χρονος εχει δειξει πολυ σταρχιδισμο,φαντασματα κτλ. κτλ.
king207cc - Παρ 18 Ιαν 2013, 21:39:19
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
στο εν λογω μερος πας απο παραλιακη και καλαμακιου πιο κοντα
και αν συγκρινετε τη κινηση της παραλιακης κ της βουλιαγμενης 9 το βραδυ που συνηθως συναντιομαστε με κηφισο τι να πω.



συμφωνώ με τη κίνηση στους γύρω δρόμους Τάκη, αλλα το ότι ειναι στου διαόλου τη μανα ήταν ακυρο, άλλο η κίνηση στος γύρω δρόμους και άλλο βαριεμαι να βγαίνω εκτός Β.Π.

όπως κ να χει μακάρι να βρεθεί μια λύση.
kostas207rc - Σαβ 19 Ιαν 2013, 11:21:37
Θέμα δημοσίευσης:
Υπολογίστε και από μένα ένα τυπικό ποσό αν και δεν ξέρω κατα πόσο θα μπορώ να έρχομαι αρκεί να γίνει σωστά η όλη δουλειά
θα συμφωνήσω φυσικά και με Android
MEMsound - Σαβ 19 Ιαν 2013, 12:19:03
Θέμα δημοσίευσης:
ζηταμε τα πολυ απλα
-> μεχρι 150ε με κοινοχρηστα (αν εχει)
-> ΔΕΗ αδιαφορο - αν εχει να μην εχει τρελα δημοτικα τελη - αλλιως θα παρουμε ρεσο και θα ειναι ρομαντικα - θα φτιαχνω και πλευρωτους στα καρβουνα για τον κωστακη που τρελενεται...
-> μεχρι 25-30 τετραγωνικα - αλλα και περισσότερο αρκει να μην ξεφευγει η τιμη
-> περιοχες τα παμε

"ΕΓΩ" ζηταω...
απ οτι δειτε
-> φωτο
-> διευθυνση/χαρτη
-> και να βρειτε τα οποια στοιχεια επικοινωνιας με τον ιδιοκτητη

α-ι να δουμε... Laughing


υγ και να πω και κάτι ακομα - μιας και το ανεφερε ο κώστας χωρις να απευθηνομαι "σε αυτόν" -- το αν κάποιος θα ερχεται ή οχι ειναι ΑΛΛΟ θεμα με το αν θελει να υπαρχει ενας "δικος μας χώρος" - και στην προυγουμενη Λέσχη υπαρχαν παιδια οπως πχ ο Αλέξης (cool) και ο Γρηγόρης (p206xs2) και αλλοι που συμμετείχαν αναλειπως σε ολα τα εξοδα κι ας ερχονταν ελάχιστα γιατι πολυ απλά τους αρεσε η ιδεα του "δικου μας χώρου" - Πείτε τους ρομαντικους, πείτε τους γραφικους, πείτε τους υπευθυνους (μην παρεξηγηθειτε οι υπολοιποι εχω υποψιν μου οτι τα οικονομικα όλων εχουν αλλαξει - για τους δε περισσότερους ξερω και τα εργασιακα/επαγγελματικα/οικονομικα...), πείτε τους οπως θελετε τελος πάντων ... όμως καλώς ή κακώς οταν υπαρχουν εξοδα μόνο με σωστη οργανωση και υπευθυνοτητα μπορουν να διαχειριστουν
MAD - Σαβ 19 Ιαν 2013, 18:17:05
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
ζηταμε τα πολυ απλα
-> μεχρι 150ε με κοινοχρηστα (αν εχει)
-> ΔΕΗ αδιαφορο - αν εχει να μην εχει τρελα δημοτικα τελη - αλλιως θα παρουμε ρεσο και θα ειναι ρομαντικα - θα φτιαχνω και πλευρωτους στα καρβουνα για τον κωστακη που τρελενεται...
-> μεχρι 25-30 τετραγωνικα - αλλα και περισσότερο αρκει να μην ξεφευγει η τιμη
-> περιοχες τα παμε

"ΕΓΩ" ζηταω...
απ οτι δειτε
-> φωτο
-> διευθυνση/χαρτη
-> και να βρειτε τα οποια στοιχεια επικοινωνιας με τον ιδιοκτητη

α-ι να δουμε... Laughing


υγ και να πω και κάτι ακομα - μιας και το ανεφερε ο κώστας χωρις να απευθηνομαι "σε αυτόν" -- το αν κάποιος θα ερχεται ή οχι ειναι ΑΛΛΟ θεμα με το αν θελει να υπαρχει ενας "δικος μας χώρος" - και στην προυγουμενη Λέσχη υπαρχαν παιδια οπως πχ ο Αλέξης (cool) και ο Γρηγόρης (p206xs2) και αλλοι που συμμετείχαν αναλειπως σε ολα τα εξοδα κι ας ερχονταν ελάχιστα γιατι πολυ απλά τους αρεσε η ιδεα του "δικου μας χώρου" - Πείτε τους ρομαντικους, πείτε τους γραφικους, πείτε τους υπευθυνους (μην παρεξηγηθειτε οι υπολοιποι εχω υποψιν μου οτι τα οικονομικα όλων εχουν αλλαξει - για τους δε περισσότερους ξερω και τα εργασιακα/επαγγελματικα/οικονομικα...), πείτε τους οπως θελετε τελος πάντων ... όμως καλώς ή κακώς οταν υπαρχουν εξοδα μόνο με σωστη οργανωση και υπευθυνοτητα μπορουν να διαχειριστουν


Μανθο απλά να συμπληρώσω στο υγ σου ότι μέσα στα παιδιά που ανεφερες είναι και ο Steve !! Και μπράβο στο παιδί!
MEMsound - Σαβ 19 Ιαν 2013, 21:55:32
Θέμα δημοσίευσης:
σωστα, γι αυτο ειπα "παιδια οπως πχ ... ... και αλλοι"... Wink Wink
Steve - Δευ 21 Ιαν 2013, 16:06:38
Θέμα δημοσίευσης:
Εμείς ξέρουμε ποιοί είμαστε, εσείς ξέρετε ποιοί είσαστε; Laughing
sod - Παρ 25 Ιαν 2013, 02:29:08
Θέμα δημοσίευσης:
kostas207rc έγραψε:
Υπολογίστε και από μένα ένα τυπικό ποσό αν και δεν ξέρω κατα πόσο θα μπορώ να έρχομαι αρκεί να γίνει σωστά η όλη δουλειά
θα συμφωνήσω φυσικά και με Android

Πιστεψε με....ΕΣΥ...δεν θα εχεις κουραγιο ουτε να κλασεις.....αν σχολας 9+....εστω και 6 Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Giannis307 - Παρ 25 Ιαν 2013, 20:03:15
Θέμα δημοσίευσης:
kai γω ειμαι μεσα για ενα τυπικο ποσο..(πιστευω οτι δεν θα μου λειψει...)
Kostaswannabe - Δευ 17 Μάρ 2014, 12:06:20
Θέμα δημοσίευσης:
Να φανταστω οτι το συγκεκριμενο project παγωσε εως και -απεβιωσε?? Rolling eyes
'Andy'-lag - Δευ 17 Μάρ 2014, 12:34:13
Θέμα δημοσίευσης:
Kostaswannabe έγραψε:
Να φανταστω οτι το συγκεκριμενο project παγωσε εως και -απεβιωσε?? Rolling eyes


Πάντα υπάρχει αυτο το project... Ειδικά αν κάποιος εχει κάτι κατα νου...
salex - Τρι 18 Μάρ 2014, 00:00:57
Θέμα δημοσίευσης:
Πάντα υπάρχει αλλά το 99% του thread με εξαίρεση τα σοβαρά πράγματα που γράφτηκαν παραπάνω από τα παιδιά της διοίκησης είναι λόγια του φραπεδοπότηρου.

Άλλο είναι να λες "ναι μεγάλε, θέλω να έχω λέσχη εγώ αλλά να τρέχεις εσύ και να πάρεις τους λογαριασμούς πάνω σου εσύ" και άλλο να θέλεις ότι θα συμμετάσχεις πραγματικά επειδή σου αρέσει.


Από τους 5-10-15 που έγραψαν ότι θέλουν να συμμετέχουν, ποιός μας λέει ότι μεθαύριο δεν θα αλλάξουν γνώμη και ξαφνικά τα 150Ε το μήνα θα είναι η αιτία για να βάλει από την τσέπη του λεφτά όποιος έχει πάρει πάνω του τους λογαριασμούς; Όλα αυτά επειδή μας άρεσε η ιδέα...

Καλές οι ιδέες αλλά χωρίς πορτοφόλι σύλλογος ΔΕΝ γίνεται. Διαφορετικά ας τα λέμε σε καφετέριες, δεν πειράζει. Αφού μέχρι εκεί φτάνει το διαμέτρημά μας.
Δεν χρειαζόμαστε ακόμα έναν δύσμοιρο να χρεωθεί τη μεγαλοσύνη μας (εμένα συμπεριλαμβανομένου) για να το παίζουμε μέλη συλλόγου.

Σε όλο τον πολιτισμένο κόσμο το Club είναι για λίγους και σημαίνει συνδρομή. Γιατί τα Clubs έχουν έξοδα.
Kostaswannabe - Τρι 18 Μάρ 2014, 01:39:44
Θέμα δημοσίευσης:
Παντως απ οτι ειδα και στις προηγουμενες σελιδες ενα απο τα
Θεματα ειναι πιο πολυ η τοποθεσια. Καθωτι νεος στο φορουμ και δεν γνωριζω απο ποιες περιοχες ειστε δεν μπορω να καταλαβω ποια περιοχη θα ηταν καταλληλη. Ωστοσο ειδα ν αναφερονται αργυρουπολη ηλιουπολη καλαμακι. Σαν αργυρουπολη δεν ξερω κατα ποσο ειναι φθηνα τα ενοικια καθως μενω αργυρουπολη και πλεον βαρανε στο ψαχνο( σπιτια,μαγαζια) για αποθηκες δεν εχω ενημερωση! Κατα τ αλλα σαν προσβαση μου φαινεται προσβασιμη γεωγραφικα καθως πολλοι μεγαλοι δρομοι βγαινουν εμμεσα στην βουλιαγμενης-παραλιακοι. Στον αγ δημητριο ειναι αρκετα καλα καθως εκει απο φιλο που εψαχνε κατι αντιστοιχο σε αποθηκη ειναι φθηνα στον παραδρομο της βουλ. Και υπαρχει και δρομος για πατηματα για οποιους επιθυμουν.. Κατα τ αλλα επειδη δεν γνωριζω οπως ειπα και απο ποιες περιοχες τραβιεται ο καθενας και μπορει η αποσταση/βενζινη να του ειναι καποιο μειων.

Κατα τ αλλα εγω ειμαι μεσα για την υποστηριξη οικονομικα της λεσχης περι τα 15-20 που αναφερθηκαν! Θεωρω καλυτερο να θυσιασω 3-4 καφεδες το μηνα για να χω καπου να πηγαινω απο το να πηγαινω σε συναντησεις αλλων κλαμπ με φιλους.. Πιο πολλα χαλαω για να τραβιεμαι εκει απο το να τα δινω μηνιαιως και να 'μαι καπου που θα περναω πιο ευχαριστα. Γ αυτο κιολας ενδιαφερθηκα να βρω σε τι σημειο βρισκεται το θεμα..

Υ.Γ λογω δουλειας και σχολης δεν γνωριζω κατα ποσο μπορω να τρεξω εκτος νοτιων προαστιων για την ευρεση μερους. Ωστοσο αν ειναι να προχωρησει το θεμα οτι μπορω να βοηθησω, μετα χαρας.
Υ.Γ 2. Προς αποφυγην παρεξηγησεων δεν εχω κανενα προβλημα για το μερος της λεσχης. Οπως ανεφερα τρεχω μακρια κιολας με φιλους για δικες τους συναντησεις (πχ αργυρουπολη-γερακας).απλα αναφερθηκα για τα νοτια προαστια επειδη τα ξερω καλυτερα..
Αυτα απο μενα. Σιγουρα καπου θα χρειαζομαι διορθωση. Αναμενω Smile
gio_rallye - Τετ 28 Μάϊ 2014, 16:25:27
Θέμα δημοσίευσης:
Εχοντας διαβασει ολο το ποστ σε δυο συμπερασματα καταληγω,
1.προφανως ειναι πολυ δυσκολο πλεον να μαζευτουν εστω 10 ατομα να αφιερωσουν ελευθερο χρονο και διαθεση για αυτο το σκοπο ποσο μαλλον να βρεθει αυτος ο ενας που θα πηγαινουν οι λογαριασμοι στο ονομα του..
2.οι εποχες που διανύουμε ειναι αρκετα δυσκολες και δεν προσφερονται πια για τετοια ανοιγματα (απο θεμα ψυχολογιας, διαθεσης,οικονομικωνκ.τ.λ)


υ.γ Απορω παντως πως γινεται να υπαρχουν -αν μελη που εδιναν την ετησια συνδρομη των 50 Ε και να εφτασε η λεσχη σε αυτη τη θεση. Τουλαχιστον στο σαιτ εχω την εντυπωση οτι τα μελη ειναι παρα πολλα! 100 επισημα μελη να εχεις αμεσως αμεσως μαζεψες 5000 Ε. Απο οτι διαβασα παραπανω 2500 ειναι αρκετα για τα παγια εξοδα, σου μενουν να κανεις κι αλλα πραγματα.. Προσοχη δε θελω να παρεξηγηθω ουτε να υποννοησω τπτ για κανεναν, απλα κουβεντα κανουμε
MEMsound - Πεμ 29 Μάϊ 2014, 16:57:43
Θέμα δημοσίευσης:
στα λόγια όλα ευκολα είναι...στην υλοποίηση κώλησε το πράγμα δυστυχώς...οπότε προς το παρόν...αυτοί οι ελάχιστοι που μαζευόμαστε τις Πέμπτες τα λεμε ομορφα ζεστα και ρομαντικά σε 2-3 ψιλο-στανταρ καφετέριες και "ολα καλα"...
Wink

αν κάποια στιγμή αλλάξει η ψυχολογία του "μέσου πσκλαμπ μελους" (ή ΕΣΤΩ / το λιγοτερο 20 τέτοιων μελών) με χαρά να το ξανασυζητήσουμε... Cool Cool Cool
salex - Παρ 30 Μάϊ 2014, 07:58:38
Θέμα δημοσίευσης:
Στην πράξη όταν έρχεται η ώρα να βάλει καθένας το χέρι στην τσέπη καταλαβαίνεις αν είναι πραγματικά αυτοκινητόφιλος και οπαδός της ιδέας της Λέσχης ή αν θέλει να περάσει την ώρα του χωρίς καμία δέσμευση.

Διορθώστε με αν κάνω λάθος, όμως στα δύσκολα φαίνονται τα προβλήματα - δηλαδή στους λογαριασμούς. Το πρόβλημα δεν ήταν ποτέ η τοποθεσία αλλά η ευθύνη, τόσο οικονομική όσο και ουσιαστική για το ποιός θα ασχολείται με τη Λέσχη.

Γιατί από μόνη της να βγάλει ποδαράκια και να αρχίσει να τρέχει αποκλείεται.
Steve - Παρ 30 Μάϊ 2014, 09:05:46
Θέμα δημοσίευσης:
salex έγραψε:
Γιατί από μόνη της να βγάλει ποδαράκια και να αρχίσει να τρέχει αποκλείεται.
Ε βάλε της ένα πρόγραμμα να πάει στον αυτόματο Laughing Laughing Laughing
Ghost Dog - Τετ 04 Ιούν 2014, 11:31:34
Θέμα δημοσίευσης:
gio_rallye έγραψε:
υ.γ Απορω παντως πως γινεται να υπαρχουν -αν μελη που εδιναν την ετησια συνδρομη των 50 Ε και να εφτασε η λεσχη σε αυτη τη θεση. Τουλαχιστον στο σαιτ εχω την εντυπωση οτι τα μελη ειναι παρα πολλα! 100 επισημα μελη να εχεις αμεσως αμεσως μαζεψες 5000 Ε. Απο οτι διαβασα παραπανω 2500 ειναι αρκετα για τα παγια εξοδα, σου μενουν να κανεις κι αλλα πραγματα.. Προσοχη δε θελω να παρεξηγηθω ουτε να υποννοησω τπτ για κανεναν, απλα κουβεντα κανουμε


Eπειδη τρεχω σαν τον Βεγγο με τη δουλεια, είναι δυσκολο να σου κανω αναλυση των οικονομικων στοιχειων από το ιντερνετ............
αμα θες παντως, ελα σε καποια από τις συναντήσεις μας και με μεγαλη μου χαρα να στα εξηγησω από κοντα..................
(απλως ενημερωσε με, μερικες μερες νωρίτερα για να ερθω και'γω σιγουρα)

Παντως πανω από 70-75 μελη, δε φτασαμε ποτε.....! Confused
gio_rallye - Πεμ 05 Ιούν 2014, 21:05:12
Θέμα δημοσίευσης:
Με τη πρωτη ευκαιρια οταν θα μπορεσω και εγω απο τη δουλεια θα εχεις π.μ. Ειναι εντυπωσιακο να υπαρχουν εκατονταδες μελη στην ιστοσελιδα και στη πραγματικοτητα να ειναι τοσοι λιγοι.. Δεν υπαρχει καλη διαχειριση του Brand name παντως, αυτη η προσπαθεια θα επρεπε να στηριζεται και απο την επισημη αντιπροσωπεια, τοσοι πεζακηδες εδω περα, τοση διαφημιση! Αλλα τι συζηταω, αυτα ειναι ψιλα γραμματα για μια εταιρεια που ουτε καν σωστο τυπικο aftersales δεν εχει στην Ελλαδα
Giannis307 - Παρ 06 Ιούν 2014, 19:28:39
Θέμα δημοσίευσης:
το θεμα τραβαει πολυ συζητηση....αλλα να πω και γω την κακια μου....

ΚΑΘΕ ΠΕΜΤΗ ΣΧΕΔΩΝ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ (οι εναπομειναντες τελος παντων)...ΟΙ ΕΧΩΝΤΕΣ ΙΔΕΕΣ ΑΝ ΣΑΣ ΠΕΦΤΕΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΔΙΝΕΤΕ ΠΑΡΩΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΧΩΡΟ?????????

Ας ξεκινησουμε λοιπον με το απλο δινοντας παρουσια στις εξοδους μας (οχι μονοι οι 4 5 γνωστοι) και απο κει και περα ολα ειναι για συζητηση.....
gio_rallye - Σαβ 07 Ιούν 2014, 10:26:07
Θέμα δημοσίευσης:
Giannis307 έγραψε:
Ας ξεκινησουμε λοιπον με το απλο δινοντας παρουσια στις εξοδους μας (οχι μονοι οι 4 5 γνωστοι) και απο κει και περα ολα ειναι για συζητηση.....
Με αυτο που επαθα σημερα εγω το κοβω να ερχομαι με τα ποδια... Τεσπα θα προσπαθησω να ειμαι παρων στο επομενο ραντεβου σας!
salex - Δευ 09 Ιούν 2014, 23:01:46
Θέμα δημοσίευσης:
Giannis307 έγραψε:
το θεμα τραβαει πολυ συζητηση....αλλα να πω και γω την κακια μου....

ΚΑΘΕ ΠΕΜΤΗ ΣΧΕΔΩΝ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ (οι εναπομειναντες τελος παντων)...ΟΙ ΕΧΩΝΤΕΣ ΙΔΕΕΣ ΑΝ ΣΑΣ ΠΕΦΤΕΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΔΙΝΕΤΕ ΠΑΡΩΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΧΩΡΟ?????????

Ας ξεκινησουμε λοιπον με το απλο δινοντας παρουσια στις εξοδους μας (οχι μονοι οι 4 5 γνωστοι) και απο κει και περα ολα ειναι για συζητηση.....



Πέστα χρυσόστομε!
Αν δεν είμαστε σε θέση να συναντηθούμε από κοντά ποιό το νόημα του να υπάρχει Λέσχη σε κάποια γεωγραφική τοποθεσία. Και το Ιντερνετ καλό είναι και γρήγορο.
'Andy'-lag - Τρι 10 Μάρ 2015, 17:54:58
Θέμα δημοσίευσης:
Κύριοι.... Βλέπω ότι το προηγούμενο ποστάρισμα σε αυτό το τόπικ είναι πριν σχεδόν ένα χρόνο. Ολοι συμφωνούμε σε ότι είπε ο Γιάννης αλλά η αλήθεια ειναι ότι βρισκόμαστε ακόμα στο ίδιο έργο θεατές. Τι σημαίνει αυτό....; Κάθε Πέμπτη βρισκόμαστε τα ίδια άτομα...!! (Θα μου πείτε δουλεύουμε... Η απάντηση σε αυτό ειναι ότι στους συνήθεις υπόπτους συγκαταλέγονται και παιδιά που ξυπνούν αξημερωτα για δουλειά, και που έχουν μαγαζιά και δουλεύουν μέχρι τις 9 αλλά και πάλι για την παρέα, το χαβαλέ, το πάθος, ειναι εκεί.) 5-6 οι οποίοι είμαστε σταθεροί και αυτοί που σπάνε τα συνηθισμένα ειναι οι γνωστοί "παλιοί" που πάντα χαιρόμαστε να βλέπουμε. Με ΤΕΡΑΣΤΙΑ χαρά είδα κόσμο να ανταποκρίνεται στην εκδρομή μας που σημαίνει (για μένα τουλάχιστον) ότι αν το παλέψουμε υπάρχει φως....!!

Για να μην μακρηγορήσω άλλο μπαίνω στο ψητό... Χτες για λόγους δουλειάς βρέθηκα στην Ν. Φιλαδέλφεια, κοντά στη γέφυρα της εθνικής. Δεν άντεξα... Εκανα μια παράκαμψη για να πάω να δω τι βρίσκεται τώρα στη θέση της αγαπημένης μας λέσχης... Πριν κανένα χρόνο και βάλε που είχα περάσει, στεγαζόταν εκεί μια εταιρεία κλιματισμού αν δεν κάνω λάθος. Τώρα όμως ειναι ξεκοικιαστο και μάλιστα αν κρίνω από την κατάσταση του ενοικιαστηριου, εδώ και αρκετό καιρό. Μάλιστα αμέσως μετά την είσοδο στο αριστερό μέρος, έχουν κάνει σκαλιτσα η οποία οδηγεί σε παταρακι το οποίο αμέσως σκέφτηκα ότι ειναι μια υπεροχη αποθήκη....!! Εχει γίνει κουκλί.... Δεν σας κρύβω ότι συγκινήθηκα λίγο, μου ήρθαν στο μυαλό οι όμορφες νύχτες που φευγαμε από εκεί πονώντας οι κοιλιές και οι μασελες μας από τα γέλια (και τα φαγητά χαχαχαχα). Προφανώς καταλάβατε που το πάω.... Εβγαλα και μια φωτογραφία απ'εξω για να υπάρχει... Κράτησα και το τηλέφωνο για να επικοινωνήσουμε... Αρκεί όλα τα παραπάνω να τα θέλουν κιαλλοι....!! Οχι μόνο οι 5-6 άντε 10 γνωστοί....!! Γνωρίζω ότι υπάρχουν κάποιοι εδώ μέσα που το λένε ανοιχτά ότι δεν μπορούν να έρχονται στη λέσχη λόγω οικογένειας, δουλειάς ακόμα και κάποιοι που δεν βρίσκονται Αθήνα κτλ. ΑΛΛΑ διατίθενται να συμμετέχουν (ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ) στην προσπάθεια, απλά για να έχουμε κάτι δικό μας......!!!!

Αυτά είχα να πω, ελπίζω να μην κουρασα και να κατάφερα να πείσω έστω και έναν εκτός των γνωστών. Α για τους "καινούριους" κυρίους που ήταν στην εκδρομή... Φανταστείτε την ίδια φάση και χαβαλέ-συζητήσεις αλλά ΚΑΘΕ ΠΕΜΠΤΗ.....!!!!

Αυτά.....
MAD - Τρι 10 Μάρ 2015, 19:13:25
Θέμα δημοσίευσης:
'Andy'-lag έγραψε:
Κύριοι.... Βλέπω ότι το προηγούμενο ποστάρισμα σε αυτό το τόπικ είναι πριν σχεδόν ένα χρόνο. Ολοι συμφωνούμε σε ότι είπε ο Γιάννης αλλά η αλήθεια ειναι ότι βρισκόμαστε ακόμα στο ίδιο έργο θεατές. Τι σημαίνει αυτό....; Κάθε Πέμπτη βρισκόμαστε τα ίδια άτομα...!! (Θα μου πείτε δουλεύουμε... Η απάντηση σε αυτό ειναι ότι στους συνήθεις υπόπτους συγκαταλέγονται και παιδιά που ξυπνούν αξημερωτα για δουλειά, και που έχουν μαγαζιά και δουλεύουν μέχρι τις 9 αλλά και πάλι για την παρέα, το χαβαλέ, το πάθος, ειναι εκεί.) 5-6 οι οποίοι είμαστε σταθεροί και αυτοί που σπάνε τα συνηθισμένα ειναι οι γνωστοί "παλιοί" που πάντα χαιρόμαστε να βλέπουμε. Με ΤΕΡΑΣΤΙΑ χαρά είδα κόσμο να ανταποκρίνεται στην εκδρομή μας που σημαίνει (για μένα τουλάχιστον) ότι αν το παλέψουμε υπάρχει φως....!!

Για να μην μακρηγορήσω άλλο μπαίνω στο ψητό... Χτες για λόγους δουλειάς βρέθηκα στην Ν. Φιλαδέλφεια, κοντά στη γέφυρα της εθνικής. Δεν άντεξα... Εκανα μια παράκαμψη για να πάω να δω τι βρίσκεται τώρα στη θέση της αγαπημένης μας λέσχης... Πριν κανένα χρόνο και βάλε που είχα περάσει, στεγαζόταν εκεί μια εταιρεία κλιματισμού αν δεν κάνω λάθος. Τώρα όμως ειναι ξεκοικιαστο και μάλιστα αν κρίνω από την κατάσταση του ενοικιαστηριου, εδώ και αρκετό καιρό. Μάλιστα αμέσως μετά την είσοδο στο αριστερό μέρος, έχουν κάνει σκαλιτσα η οποία οδηγεί σε παταρακι το οποίο αμέσως σκέφτηκα ότι ειναι μια υπεροχη αποθήκη....!! Εχει γίνει κουκλί.... Δεν σας κρύβω ότι συγκινήθηκα λίγο, μου ήρθαν στο μυαλό οι όμορφες νύχτες που φευγαμε από εκεί πονώντας οι κοιλιές και οι μασελες μας από τα γέλια (και τα φαγητά χαχαχαχα). Προφανώς καταλάβατε που το πάω.... Εβγαλα και μια φωτογραφία απ'εξω για να υπάρχει... Κράτησα και το τηλέφωνο για να επικοινωνήσουμε... Αρκεί όλα τα παραπάνω να τα θέλουν κιαλλοι....!! Οχι μόνο οι 5-6 άντε 10 γνωστοί....!! Γνωρίζω ότι υπάρχουν κάποιοι εδώ μέσα που το λένε ανοιχτά ότι δεν μπορούν να έρχονται στη λέσχη λόγω οικογένειας, δουλειάς ακόμα και κάποιοι που δεν βρίσκονται Αθήνα κτλ. ΑΛΛΑ διατίθενται να συμμετέχουν (ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ) στην προσπάθεια, απλά για να έχουμε κάτι δικό μας......!!!!

Αυτά είχα να πω, ελπίζω να μην κουρασα και να κατάφερα να πείσω έστω και έναν εκτός των γνωστών. Α για τους "καινούριους" κυρίους που ήταν στην εκδρομή... Φανταστείτε την ίδια φάση και χαβαλέ-συζητήσεις αλλά ΚΑΘΕ ΠΕΜΠΤΗ.....!!!!

Αυτά.....


Εγω είμαι μέσα σε οποιαδήποτε πληρωμή-συμμετοχή!
Όπως πάντα βέβαια.... Wink
Giannis307 - Τρι 10 Μάρ 2015, 19:33:08
Θέμα δημοσίευσης:
εξυπακουονται ολα τα παραπανω....το θεμα ομως ειναι να μην φανει (και δεν λεω για σενα μακη) ορεξη οικονομηκης η μη φυσεως και σε 2 μηνες ολοι εξαφανιζολ και παλι οι 5-6 να τρεχουν....αυτο...
MAD - Τρι 10 Μάρ 2015, 20:33:59
Θέμα δημοσίευσης:
Giannis307 έγραψε:
εξυπακουονται ολα τα παραπανω....το θεμα ομως ειναι να μην φανει (και δεν λεω για σενα μακη) ορεξη οικονομηκης η μη φυσεως και σε 2 μηνες ολοι εξαφανιζολ και παλι οι 5-6 να τρεχουν....αυτο...


Γιάννη συμφωνώ μαζί σου με 1000!! Οι υπόλοιποι τι λένε??? Αν ρωτήσουμε με μικρότερα έξοδα για τον συγκεκριμένο χώρο ίσως "ξαναζεσταθει" το πράγμα! Καθώς επίσης και να δώσουμε κίνητρο να γίνει κάποιος επίσημο μέλος με συνεργασίες και προσφορές! Τα έχουμε ξαναπεί 100000 φορές! Εγω στηρίζω....
Steve - Τρι 10 Μάρ 2015, 22:32:17
Θέμα δημοσίευσης:
Και να συμφωνήσετε, πάλι μετά από 1 χρόνο εδώ θα είστε να λέτε πάλι τα ίδια.

Ο πεθαμένος δε κλάνει, η μόδα πέρασε, βρεθείτε σα παρέα τα 10 άτομα που λέτε και τέλος.





ΕΚΤΟΣ κι αν όπως προείπα και δεν έχω σταματήσει να το λέω, το κάνει κάποιος επάγγελμα και βγάζει το μηνιάτικο του από αυτό.

Τότε μια χαρά θα τρέχει 8-10-12 ώρες τη μέρα και θα ενδιαφερθεί πραγματικά για την επιτυχία του.

Όσο το αντιμετωπίζετε το θέμα "σαν παρέα", τόσο θα σας αντιμετωπίζει κι αυτό "σαν παρέα".

Αν δε πρόκειται να γίνει brand, δεν θα χρειαστεί να ταυτιστεί ο κόσμος με αυτό, και δε θα το υποστηρίξει. Όσο έτρεχε το eshop με τα μπλουζάκια μας, τα αυτοκόλλητα, τα αντιανεμικά, τις εκδρομές (τουλάχιστον μια χειμερινή και μια καλοκαιρινή) και οτιδήποτε άλλο σαν εκδήλωση, τόσο ασχολιόταν και ο κόσμος και υπήρχε προσέλευση. Από τη στιγμή που το παρατήσαμε(τε), μας (σας) παράτησε.

Εδώ ακόμα στα banner του forum έχουμε το πρόγραμμα στο 207 που δίνει 20% ιπποδύναμη, τον "κατάλογο προϊόντων και συνεργατών" που δεν υφίσταται, όπως και δεξιά από αυτό η Λέσχη στη Ν. Φιλαδέλφεια που κι αυτή δεν υφίσταται. Κλασσικό παράδειγμα της έλλειψης "χρόνου" (υπευθυνότητας το λέω εγώ) για να δείτε πόσα παραμελημένα πράγματα υπάρχουν.

Το δε forum αντί να γίνει πηγή εσόδων με διαφημίσεις ή χορηγίες ή οτιδήποτε άλλο έσοδο, και να καλύπτει τα 200-300 ευρώ της λέσχης μηνιαίως ή τα άλλα 500 για έναν υπάλληλο ημιαπασχόληση ή πλήρη απασχόληση, θα γράψουμε 500 απαντήσεις στο ποιός την έχει μεγαλύτερη στα threads τύπου 207 vs κάποιον κλπ.

Ένα άτομο να ασχολείται 8 ώρες την ημέρα με ένα τηλέφωνο και ένα pc, μπορούν να γίνουν παπάδες, αλλά ουδείς έχει τον χρόνο και τα κότσια να αφήσει την 8ωρη δουλειά του, ή το κατάστημα του που από τον καιρό που γνωριστήκαμε σα παρέα, ουδεμία εξέλιξη έχει και σε αυτό.



Ή κάθεστε και βγάζετε ένα επιχειρηματικό πλάνο για τον Σύλλογο μιας που είναι και νόμιμος, ή το παρατάτε και τέλος! Και κλειδώστε και το topic αυτό για να μη ψυχοπλακώνεστε! Κουράστηκα να διαβάζω τα ίδια και τα ίδια, και για ένα μήνα να κάθεστε να λέτε "ναι ουάου να αυτό να εκείνο" και τους άλλους 11 μήνες να πέφτει πάλι ο λήθαργος.

Αυτά από εμένα.
salex - Τετ 11 Μάρ 2015, 09:40:28
Θέμα δημοσίευσης:
Αναγκαστικά πρέπει ο σύλλογος να έχει έσοδα. Για αυτό έκλεισε την πρώτη φορά και παραμένει κλειστός έκτοτε. Άλλος το έστησε, άλλος πήρε την οικονομική ευθύνση στα χέρια του, όλοι πήρανε κλειδιά και τελικά κανένας δεν θέλει να ασχοληθεί πλέον γιατί μαζί με την φυσική ύπαρξη του έρχονται και οφειλές / χρέη.
Που μερικοί τα πλήρωσαν από την τσέπη τους.

Πριν μερικά χρόνια είχα προτείνει ότι σε επίπεδο επιχείρισης ενδιαφέρομαι να διαφημιστώ και να πληρώνω για τη διαφήμιση. Αλλά αυτό πρέπει να γίνει με ένα σαφες συμφωνητικό, τόσο για μένα όσο και για οποιονδήποτε άλλο επαγγελματία θέλει να χρησιμοποιήσει την πλατφόρμα του για διαφήμιση.

Που ξαναγυρίζουμε στην αρχική πρόταση του Σταύρου, με την οποία συμφωνώ 100%. Για να τρέξει το πράγμα κάποιος πρέπει να το κάνει επαγγελματικά. Διαφορετικά ΔΕΝ γίνεται.

Καλό είναι σε επίπεδο να πίνουμε και κανένα καφέ, ώστε να μη χρειαστεί κανένας να πληρώσει ξανά χρήματα από την τσέπη του λόγω κακοδιαχείρισης του συλλόγου συνολικά.
bagos - Παρ 13 Μάρ 2015, 08:17:00
Θέμα δημοσίευσης:
Οπως τα λενε ειναι.κ δυστυχως με μια κ 2 συνδρομες το χρονο,δε βγαινουν τα εξοδα!προσωπικη μου αποψη κ απο εμπειρια σε "λεσχη μοτ/των",η λεσχη πρεπει να ανοιγει περισσοτερο απο μια φορα τη βδομαδα.να υπαρχει "κυλικειο" με αρκετα χαμηλες τιμες,κ αξεσουαρ οπως μπλουζακια κτλ κτλ. Τουλαχιστον να βγαινουν απο εκει καποια απο τα εξοδα.ολοι δινουμε 3 ευρω για το καφε,δε πιστευω να μας χαλασει να τον πιουμε με 1.50 στον χωρο μας με τη παρεα μας Wink
MEMsound - Σαβ 14 Μάρ 2015, 00:39:38
Θέμα δημοσίευσης:
μου αρεσε η προταση του Αντρεα αλλα χωρις αυτα που προτινουν ο Σταυρος και Στελιος η εμπειρια και πραξη εχει δειξει οτι δεν υλοποιείται.

μολις βρεθει καποιος που να εχει την ορεξη χρονο κλπ κλπ να το τρεξει στα σοβαρα απο εμενα υπαρχ3ει καθε καλη διαθεση για συμμετοχη.

μεχρι τοτε για να μιλαμε με συγκεκριμενα νουμερα.

αν βρειτε καποιο αξιολογο/αξιοπρεπη χρονο με συνολικο τελικο κοστος (ενοικιο/δεη/δημοτικα τελη/τα παντα ολα) εως 100ε...ή στην χειροτερη 150ε το μηνα* πειτε το να το δουμε απο κοντα


επιτρεψτε μου να βαζω το σεναριο μονο 5 ατομο να ειναι διαθεσιμοι γιατι το εζησα να "κυνηγαω" κοσμο να δωσει το κατιτις... και τελικα να εκτιμω οτι εν παση περιπτωση 5 συστηματικα σοβαροι ναι υπαρχουν

αυτα απο μενα



*οικονομικη "ψυχρη" αναλυση για να ξερουμε και τι λεμε...

-> στην καλητερη περιπτωση 15 ατομα με 100ε/μηνα κοστος = 6,6ε το μηνα ανα ατομο = 80ε το ατομο το χρονο

-> στην χειροτερη περιπτωση 5 ατομα με 150ε το μηνα κοστος = 30ε το ατομο τον μηνα = 360ε το ατομο το χρονο



------ υγ...αχ αυτη η λεσχη των αλφα ρομεο που ειχαμε καποτε επισκευτει με τον Τασο στο Πολυδροσο...ποσο γα**τη ηταν...(δεν ξερω αν ειναι ακομα)...ονειρο...γα**το ονειρο...
Nikos Kal - Σαβ 21 Νοέ 2015, 00:31:17
Θέμα δημοσίευσης:
επειδη διαβασα το τοπικ ειμαι διατεθημενος να συμμετασχω σε ολα για το κλαμπ μιας και σπουδασω δεν εχω αλλη δουλεια προσφερομαι να τρεξω για να ξανανοιξει η λεσχη κλπ.

βεβαια θα χρειαστω την βοηθεια σας στην σχεδιαση υλοποιηση και αποτελεσματικοτητα του εργου αυτου

Thumb Left
salex - Σαβ 21 Νοέ 2015, 14:57:24
Θέμα δημοσίευσης:
Βρε παπάρες, με όλο το σεβασμό, η Λέσχη δεν έκλεισε επειδή το μέρος ήταν κακό ή επειδή δεν μαζευόταν κόσμος ή επειδή μας έφταιγαν τα τραπέζια.

Η Λέσχη έκλεισε επειδή σταμάτησε να υπάρχει αρμόδιος διαχειριστής της που να έχει την όρεξη και τον χρόνο να ασχοληθεί. Μόλις εξαφανίστηκε ο ιδρυτής και το διοικητικό συμβούλιο μόνο διοίκηση δεν έκανε, όλα πήραν τον κατήφορο.

Τελικά όλα έπεσαν στην πλάτη του Μάνθου και του Τάσου, οι υπόλοιποι καλά τα λέμε και πίνουμε καφέδες.

Πώς έφτασε το πράγμα εκεί; Γιατί σταμάτησε να υπάρχει οικονομική και διοικητική διαχείριση και τελικά τα φορτώθηκε στην πλάτη του όποιος έτυχε να έχει την σοβαρότητα να σταθεί όρθιος με αυτό το φορτίο.

Σε τελική ανάλυση, μην προσφέρεστε να τρέξετε. Προσφερθείτε να πληρώσετε αν θέλετε να ανοίξει ξανά κάτι τέτοιο. Όχι μια φορά, συστηματικά.
Nikos Kal - Κυρ 22 Νοέ 2015, 16:20:14
Θέμα δημοσίευσης:
salex έγραψε:
Βρε παπάρες, με όλο το σεβασμό, η Λέσχη δεν έκλεισε επειδή το μέρος ήταν κακό ή επειδή δεν μαζευόταν κόσμος ή επειδή μας έφταιγαν τα τραπέζια.

Η Λέσχη έκλεισε επειδή σταμάτησε να υπάρχει αρμόδιος διαχειριστής της που να έχει την όρεξη και τον χρόνο να ασχοληθεί. Μόλις εξαφανίστηκε ο ιδρυτής και το διοικητικό συμβούλιο μόνο διοίκηση δεν έκανε, όλα πήραν τον κατήφορο.

Τελικά όλα έπεσαν στην πλάτη του Μάνθου και του Τάσου, οι υπόλοιποι καλά τα λέμε και πίνουμε καφέδες.

Πώς έφτασε το πράγμα εκεί; Γιατί σταμάτησε να υπάρχει οικονομική και διοικητική διαχείριση και τελικά τα φορτώθηκε στην πλάτη του όποιος έτυχε να έχει την σοβαρότητα να σταθεί όρθιος με αυτό το φορτίο.

Σε τελική ανάλυση, μην προσφέρεστε να τρέξετε. Προσφερθείτε να πληρώσετε αν θέλετε να ανοίξει ξανά κάτι τέτοιο. Όχι μια φορά, συστηματικά.


στελιο αν βρηκες ασχημο σε κατι απο αυτα που ειπα μπορεις να μου το πεις ευθεος (δεν το παιρνω προσωπικα αλλα απαντησες μετα απο εμενα και ειδα στοιχεια στο μηνυμα σου που προερχονται απτο δικο μου, οποτε πρεπει να υποστηριξω την θεση μου)
δεν εχω προβλημα να δωσω χρηματα ουτε να συμμετασχω στην υλοποιηση του εργου,το ειπα αλλωστε και προσφερθηκα γτ εχω ορεξη χρονο και θεληση.
τωρα οσο αφορα το οικονομικο κανενα προβλημα(να συνησφαιρω) αλλα εγω δεν ειμαι τοσο παλιος για να ξερω τα πραγματα εκ των εσω.2 μηνες εχω αθηνα κ δεν γνωριζω κανεναν σας ωστε να ερθουμε σε επαφη και να τα συζητησουμε περετερω.
φιλικα παντα
MEMsound - Κυρ 22 Νοέ 2015, 22:57:35
Θέμα δημοσίευσης:
take it easy
ο Στελιος χαρητολογωντας το λεει προφανως
οποιος ενδιαφερεται γενικως και ειδικως καποιες Πεμπτες βρισκομαστε και τα λεμε απο κοντα(βλ ενοτητα Κοινωνικες -> συναντησεις εκτος λεσχης)
εκει μπορει να γινει και η οποια σχετικη ενημερωση / ιστορικη αναδρομη (για να μην γραφουμε κατεβατα)

σε τελικη αναλυση για να ΄΄σταθει΄΄ δικος μας χωρος υποληστε οτι πρεπει να μαζευτεται καθε μηνα ενα ποσο της ταξης των 200-400 ευρω αναλογως ενοικιου / Δημοτικων τελων+ΔΕΗ / κλπ κλπ*

περαιτερω απο κοντα για να μην λεμε τα ιδια και τα ιδια

παρολα αυτα.... αφου βρε παιδες βρισκομαστε ωραιοτατα για μπυριτσα/καφε τις Πεμπτες σε 2-3 υσηχες καφετεριες οπου και να μιλησουμε μπορουμε και να τα πουμε ομορφα και ωραια

τι σκατε...

αφου οι ΠΟΡΩΜΕΝΟΙ δεν ειμαστε ΄΄αρκετοι΄΄ σε αριθμο οπως παλαιοτερα ισως και οχι τοσο πορωμενοι οσο παλαιοτερα...γιατι να βαζουμε σκωτουρες στο κεφαλι μας... Wink Wink Cool Cool


--

*υγ1 εγω μπορω το μηνα να δινω συστηματικα απο 10 εως και 20ευρω αυτο σημαινει οτι σε ετησια βαση μας κανει ενα νουμερο -> 120 εως 240ευρω
Αν νομιζετε οτι ειστε καποιοι που μπορειτε με ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ και ΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ να κανετε το ιδιο το συζηταμε...

υγ2 ιδανικα θα ηταν ομορφο να καταβαλαμε εκ των προτερων ολο το ετησιο ποσο οσοι εχουμε σκοπο να ασχοληθουμε ωστε εμπρακτως να ξερει οποιος αναλαβει να βαλει υπογραφη για ενοικιο κλπ κλπ οτι δεν θα μεινει ΄΄ξεκρεμαστος΄΄ στην μεση της χρονιας... (οπως κασαι εγινε στο παρελθον... Wink
salex - Δευ 23 Νοέ 2015, 00:12:03
Θέμα δημοσίευσης:
Nikos Kal έγραψε:

στελιο αν βρηκες ασχημο σε κατι απο αυτα που ειπα μπορεις να μου το πεις ευθεος (δεν το παιρνω προσωπικα αλλα απαντησες μετα απο εμενα και ειδα στοιχεια στο μηνυμα σου που προερχονται απτο δικο μου, οποτε πρεπει να υποστηριξω την θεση μου)
δεν εχω προβλημα να δωσω χρηματα ουτε να συμμετασχω στην υλοποιηση του εργου,το ειπα αλλωστε και προσφερθηκα γτ εχω ορεξη χρονο και θεληση.
τωρα οσο αφορα το οικονομικο κανενα προβλημα(να συνησφαιρω) αλλα εγω δεν ειμαι τοσο παλιος για να ξερω τα πραγματα εκ των εσω.2 μηνες εχω αθηνα κ δεν γνωριζω κανεναν σας ωστε να ερθουμε σε επαφη και να τα συζητησουμε περετερω.
φιλικα παντα


Νίκο δεν έχω τίποτα μαζί σου, έγραψα σε συνέχεια της συζήτησης που ήδη γινόταν. Εσυ αν μη τι άλλο είσαι ο μοναδικός άνθρωπος που δεν έφταιγε που έκλεισε η Λέσχη.

Όπως σοφά γράφει ο Μάνθος, όσοι είστε σοβαροί προσέλθετε μαζί με τα χρήματά σας. Να μαζευτούμε, να τα βάλουμε όλα πάνω σε ένα τραπέζι και να δούμε αν φτάνουν για να ανοίξει η Λέσχη πάλι.
Με τα λεφτά μαζεμένα γίνεται. Με τους λογαριασμούς στο χέρι και να παρακαλάμε μια τεράστια λίστα (άχρηστων) "μελών" για ελεημοσύνη δεν γίνεται. Τί σκ@τ@ μέλος μπορεί να είναι κανένας που δεν συνεισφέρει τίποτα σε μια Λέσχη, δεν το καταλαβαίνω αλλά ας το προσπεράσουμε.

20 Ευρω το μήνα θα δίνουμε σίγουρα οι πιο πορωμένοι (το βρίσκω πολύ καλύτερο από το να κάνω το χαμστεράκι στο γυμναστήριο). Αλλά πρέπει να εμφανιστούν στο ταμείο κατευθείαν τα χρήματα για να γίνει κάτι καλό.

Να μιλάμε για αυτοκίνητα και να περνάμε ωραία όλοι το θέλουμε. Κανένας ομως δεν έχει όρεξη να κυνηγάει τους υπόλοιπους για λεφτά μέσα στη χρονιά.
Steve - Δευ 23 Νοέ 2015, 09:42:31
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
σε τελικη αναλυση για να ΄΄σταθει΄΄ δικος μας χωρος υποληστε οτι πρεπει να μαζευτεται καθε μηνα ενα ποσο της ταξης των 200-400 ευρω αναλογως ενοικιου / Δημοτικων τελων+ΔΕΗ / κλπ κλπ*
Συν 800 ευρώ τομήνα ένα άτομο 8ωρο με τα ένσημα του με έναν υπολογιστή και ένα σταθερό τηλέφωνο όπου θα κάνει τα πάντα για να κρατάει βιώσιμη την "επιχείρηση" για να μη μείνει χωρίς δουλειά.-
alfasud - Δευ 23 Νοέ 2015, 10:59:44
Θέμα δημοσίευσης:
Αφήστε ρε παιδιά, πολλοι θα δηλώσουν πρόθυμοι αλλά την... κρίσιμη ώρα της πληρωμής θα τους ψάχνετε σίγουρα... Confused
MEMsound - Δευ 23 Νοέ 2015, 11:23:39
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
MEMsound έγραψε:
σε τελικη αναλυση για να ΄΄σταθει΄΄ δικος μας χωρος υποληστε οτι πρεπει να μαζευτεται καθε μηνα ενα ποσο της ταξης των 200-400 ευρω αναλογως ενοικιου / Δημοτικων τελων+ΔΕΗ / κλπ κλπ*
Συν 800 ευρώ τομήνα ένα άτομο 8ωρο με τα ένσημα του με έναν υπολογιστή και ένα σταθερό τηλέφωνο όπου θα κάνει τα πάντα για να κρατάει βιώσιμη την "επιχείρηση" για να μη μείνει χωρίς δουλειά.-


αυτο θα ηταν το "ιδανικό" αλλα δεν υπαρχει καμμια πιθανοτητα να μπορεσουμε να υλοποιησουμε κατι τετοιο...δυστυχως...
salex - Δευ 23 Νοέ 2015, 13:23:13
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Συν 800 ευρώ τομήνα ένα άτομο 8ωρο με τα ένσημα του με έναν υπολογιστή και ένα σταθερό τηλέφωνο όπου θα κάνει τα πάντα για να κρατάει βιώσιμη την "επιχείρηση" για να μη μείνει χωρίς δουλειά.-


Σύμφωνοι. Για να υπάρχει ένας υπάλληλος όμως, πρέπει να υπάρχει και αφεντικό.

Από αφεντικά στερέψαμε ήδη!
puglover - Δευ 23 Νοέ 2015, 13:52:55
Θέμα δημοσίευσης:
Ερχομαι εγω και με 600€.. Laughing Αρκει να ειναι σε περιοχη περιξ της Νεας Ιωνιας και να εχει ευκολο παρκινγκ για το rallye μου.
Nikos Kal - Δευ 23 Νοέ 2015, 14:47:17
Θέμα δημοσίευσης:
καλησπερα. λοιπον το θεμα του υπαλληλου δεν ειναι τπτ και εγω με 450 ερχομουν αλλα δυστυχως θα φυγω για σαλονικα.

παρολα αυτα μεχρι να φυγω πρεπει να βρουμε μια φορμουλα. δλδ να βρουμε επιχειρισεις( συνεργεια, μαγαζια με ανταλλακτικα,κλπ) οι οποιοι θα σπονσοραρουν το σαιτ(με το να τους διαφημιζουμε ) με ενα κοστος 150 ευρο το χρονο( ετσι θα βγαινουν τα εξοδα της λεσχης σχεδον αν βρουμε αρκετα μαγαζια). και θα μπορει να γυριζει το γραναζι και η ανακυκλωση χρηματων για ολους

το ιδανικο κατα την γνωμη μου θα ηταν να γινει και στο φορουμ ενας επανασχεδιασμος( διαγραφη μελων οι οποιοι εκαναν την ερωτηση τους και εχουν να πατησουν κανα 4μηνο οπως αντιστοιχη διαγραφη θεματων) ετσι θα καθαρισει και το σαιτ

οσο αφορα την συνδρομη καλο θα ηταν τα επισημα μελη να εχουν προνομια( με αυτο τον τροπο θα επιχειρουσαν περισσοτερα ατομα να γινουν επισημα μελη)
προνομια εννοω: με την εγγραφη αυτοκολητο πσκλαμπ μπρελοκακι του κλαμπ και μια μπλουζα με ραμμενο το σημα μας και καρτουλα επισημου μελους. προσβαση σε μια νεα ενοτητα βελτιωσης που ο καθε μηχανικος(σπονσορας) θα μπορουσε να δειχνει το πακετο της καθε βελτιωσης και να μπορουμε να συζηταμε πανω σε αυτο.για να γνωριζουμε και τι περνουμε για τυχον μελλοντικη μετατροπη
επισης εκπτωση για εκδρομουλες που οσο περισσοτεροι τοσο καλυτερο, συμμετοχη σε τρακ ντεις κλπ

επισης οι σπονσορες(μαγαζια που θα διαφημιζαμε) να εδιναν κινητρο και κατοπιν το σαιτ κινητρο σε ολα τα επισημα μελη πχ 20% εκπτωση στα επισημα μελη σε οτι αγορασουν η σε οποιαδηποτε μετατροπη με την επιδειξη της καρτουλας

η συνδρομη καλο θα ηταν να εχει ελαχιστο κοστος 10 ευρο τον μηνα και μετα ο καθενας οσο θελει να δινει(το κατι παραπανω)

λεω καποια απο αυτα και μπορουν να πεσουν περισσοτερες ιδεες για το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα,σιγουρα μπορουν να γινουν πολλα παραπανω με την βοηθεια ολων.

απλα πιστευω οτι στην σημερων εποχη χρειαζομαστε κινητρα ολοι μας για να προβουμε ακομα και σε αυτα τα 10 ευρο το μηνα
MEMsound - Δευ 23 Νοέ 2015, 15:08:12
Θέμα δημοσίευσης:
ολα αυτα εχουν γινει στο παρελθον,
καποια με επιτυχια, καποια χωρις.
οχι οτι δεν μπορουν να ξαναγινουν, αλλα θελει δουλεια
ελα να τα πουμε απο κοντα καποια Πεμπτη Wink Wink
Steve - Δευ 23 Νοέ 2015, 15:13:31
Θέμα δημοσίευσης:
Νίκο, για να μη ταλαιπωρείς το κεφάλι σου άδικα,

ΌΛΑ αυτά που λες, εγίναν και μάλιστα με πολύ όμορφο τρόπο και μεράκι.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ επειδή έγιναν με μεράκι και προσωπική εργασία από τον ελεύθερο χρόνο του κάθε ενός, χάθηκε η όρεξη, δεν υπήρξε ποτέ οργάνωση-ιεραρχία-πρόγραμμα με αποτέλεσμα να πατώσει, διότι δεν υπήρχε και έλεγχος. Κάποια στιγμή εννοείται ότι και ο προσωπικός ελεύθερος χρόνος αρχίζει και περιορίζεται, μιας που από τη μεριά αρκετών που βοηθούσαν, γίνανε και γάμοι, και βαφτίσια, και εταιρείες κλπ.

Αυτή τη στιγμή, για να έρθει το πράγμα στα "ίσα" του, η μόνη λύση είναι να βρεθεί ένας που θα "χορηγήσει" τους πρώτους 6 μήνες για να γίνει το συμμάζεμα, εντός και εκτός forum, να περάσει 1 χρόνος για να γίνει το "facelift" και να περιμένει 2 χρόνια για να πάρει πίσω τα λεφτά που θα επενδύσει αυτούς τους 6 μήνες (συμπεριλαμβάνονται τα έξοδα μαζί με τον υπάλληλο που θα χρειαστεί για 8 ώρες την ημέρα) και να προσαρμοστεί δυναμικά πάντα στα τρέχοντα δεδομένα (εκλογές, κρίση, capital controls κλπ.).

Θέλει πολλά κιλά @@ αυτό το πράγμα και γνώση εκ των έσω, και δε σηκώνει πειράματα διότι η αποτυχία μετά θα είναι οριστική.


Και παρακαλώ σταματήστε να συζητάτε και να γεμίζετε το forum με άχρηστα byte κειμένου, δεν ωφελεί σε κάτι. Ανταλλάξτε τηλέφωνα και επικοινωνίστε προσωπικά με όποιον κρίνετε υπεύθυνο.


Και δυστυχώς επειδή ο μεγαλύτερος όγκος μελών βρίσκεται στην Αθήνα (μιας και που η μισή Ελλάδα ζει στην Αθήνα), πρέπει να γίνει με έδρα την Αθήνα.

Τέλος.-
Mono AEK - Δευ 23 Νοέ 2015, 15:19:16
Θέμα δημοσίευσης:
εγω νομιζω οτι μονο διχονοια μπορει να προκαλεσει κατι τετοιο σε εγεγραμενα μελη και μη

γιατι ο ενας θα χει την εκπτωση ο αλλος οχι
ο ενας θα ειναι ικανοποιημενος απο τον εκαστοτε συνεργατη ο αλλος οχι
θα υπαρχει η ελευθερια μετα της δυσφημισης οταν ο αλλος πληρωνει για να διαφημιζεται?

και πολλα αλλα

θεωρω οτι το καλυτερο ειναι οπως το χετε τωρα καθε πεμπτη και σε καποια καφετερεια
οποιος θελει ερχεται οποιος δε θελει οχι
απο κει και περα γιαυτο ειναι το φορουμ για να συζηταμε και απτο πληκτρολογιο
Nikos Kal - Δευ 23 Νοέ 2015, 15:26:05
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:


Αυτή τη στιγμή, για να έρθει το πράγμα στα "ίσα" του, η μόνη λύση είναι να βρεθεί ένας που θα "χορηγήσει" τους πρώτους 6 μήνες για να γίνει το συμμάζεμα, εντός και εκτός forum, να περάσει 1 χρόνος για να γίνει το "facelift" και να περιμένει 2 χρόνια για να πάρει πίσω τα λεφτά που θα επενδύσει αυτούς τους 6 μήνες (συμπεριλαμβάνονται τα έξοδα μαζί με τον υπάλληλο που θα χρειαστεί για 8 ώρες την ημέρα) και να προσαρμοστεί δυναμικά πάντα στα τρέχοντα δεδομένα (εκλογές, κρίση, capital controls κλπ.).

Θέλει πολλά κιλά @@ αυτό το πράγμα και γνώση εκ των έσω, και δε σηκώνει πειράματα διότι η αποτυχία μετά θα είναι οριστική.

δεν νομιζω να το εκανες καποιος αυτο ακομη και τα λεφτα να ειχε.

Steve έγραψε:
Και παρακαλώ σταματήστε να συζητάτε και να γεμίζετε το forum με άχρηστα byte κειμένου, δεν ωφελεί σε κάτι. Ανταλλάξτε τηλέφωνα και επικοινωνίστε προσωπικά με όποιον κρίνετε υπεύθυνο.

νομιζω γιαυτο ειναι το φορουμ ποσο μαλλον οταν προσπαθουμε να βρουμε ακρη. θα γινει και η συναντηση αλλα δεν μπορουμε να αποφασισουμε 5 μαματεοι για το τι θα γινει, αυτο γτ θα ερθουν αλλοι 5 και θα πουν ωπα ρε μαγκες, δικο σας ειναι το κλαμπ και κανετε οτι θελετε;


Steve έγραψε:

Τέλος.-

οκ Thumb Left Thumb Left
'Andy'-lag - Τρι 24 Νοέ 2015, 05:01:15
Θέμα δημοσίευσης:
Νίκο όπως σου είπαν και τα παιδιά πιο πάνω όσα πολύ σωστά προτείνεις γινόντουσαν παλιότερα. Απλά από την πλευρά μου να σου πω, οτι οσα γράφεις για προσέλκυση διαφόρων συνεργείων να διαφημιστούν στη σελίδα μας, είναι ένας πολύ ωραίος τρόπος για αύξηση των εσόδων μας. ΑΛΛΑ....!!! Επειδή ήταν μέχρι πρότινος η δουλεία μου αυτό ακριβώς το πράγμα για λογαριασμό του γνωστότερου περιοδικού βελτίωσης στην Ελλάδα, και επειδή έχω μιλήσει με σχεδόν όλους τους βελτιωτές στην Αθήνα, μπορώ να σου πω με βεβαιότητα οτι πλέον δεν διαθέτει (ή δεν θέλει να διαθέσει) κανένας χρήματα για διαφήμιση. Και όταν δεν το κάνει για ένα περιοδικό που πουλάει 11-12.000 τεύχη το μήνα, φαντάσου την αντιμετώπιση που θα έχει απέναντι σε ένα club.... Δυστυχώς... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Nikos Kal - Τρι 24 Νοέ 2015, 12:36:58
Θέμα δημοσίευσης:
'Andy'-lag έγραψε:
Νίκο όπως σου είπαν και τα παιδιά πιο πάνω όσα πολύ σωστά προτείνεις γινόντουσαν παλιότερα. Απλά από την πλευρά μου να σου πω, οτι οσα γράφεις για προσέλκυση διαφόρων συνεργείων να διαφημιστούν στη σελίδα μας, είναι ένας πολύ ωραίος τρόπος για αύξηση των εσόδων μας. ΑΛΛΑ....!!! Επειδή ήταν μέχρι πρότινος η δουλεία μου αυτό ακριβώς το πράγμα για λογαριασμό του γνωστότερου περιοδικού βελτίωσης στην Ελλάδα, και επειδή έχω μιλήσει με σχεδόν όλους τους βελτιωτές στην Αθήνα, μπορώ να σου πω με βεβαιότητα οτι πλέον δεν διαθέτει (ή δεν θέλει να διαθέσει) κανένας χρήματα για διαφήμιση. Και όταν δεν το κάνει για ένα περιοδικό που πουλάει 11-12.000 τεύχη το μήνα, φαντάσου την αντιμετώπιση που θα έχει απέναντι σε ένα club.... Δυστυχώς... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


καλημερα φιλε μου. αφου εισαι μεσα στα πραγματα γνωριζεις σιγουρα παραπανω οποτε δεχομαι την απαντηση.
η λυση οποτε ειναι να μην υπαρξει λεσχη
δεκτο και αυτο
ας μην κουραζουμε αλλο με απαντησεις
φιλικα παντα Thumb Left
'Andy'-lag - Τετ 25 Νοέ 2015, 00:51:49
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπερα Νικόλα. Παντα μιλαμε σε φιλικά πλαίσια ετσι κι αλλιώς. Οχι καθολου δεν πιστεύω οτι ειναι αυτή λύση... Η λύση ειναι να βρεθεί η ιδανική φόρμουλα για να υπάρξει ξανά. Απλα αυτο που είπα ειναι οτι παρόλο που η ιδέα σου ειναι πολυ σωστή, δυστυχώς δεν βλεπω να ειναι υλοποιήσιμη...😔
Nikos Kal - Πεμ 26 Νοέ 2015, 12:33:32
Θέμα δημοσίευσης:
'Andy'-lag έγραψε:
Καλησπερα Νικόλα. Παντα μιλαμε σε φιλικά πλαίσια ετσι κι αλλιώς. Οχι καθολου δεν πιστεύω οτι ειναι αυτή λύση... Η λύση ειναι να βρεθεί η ιδανική φόρμουλα για να υπάρξει ξανά. Απλα αυτο που είπα ειναι οτι παρόλο που η ιδέα σου ειναι πολυ σωστή, δυστυχώς δεν βλεπω να ειναι υλοποιήσιμη...😔


μακαρι φιλε μου. ελπιζω να μπορεσω να εχω οχημα καποια στιγμη οσο θαμε αθηνα να βρεθουμε να τα πουμε απο κοντα
pantelakis7 - Πεμ 26 Νοέ 2015, 14:17:55
Θέμα δημοσίευσης:
Μπορει να μην γραφω συχνα μεσα στο forum αλλα μπαινω σχεδον καθε μερα και διαβαζω ολα τα θεματα...σε ο,τι μπορω να βοηθησω κ αν χρειαστει κατι εγω ειμαι μεσα απο μερια μου...και αν υλοποιηθει αυτο με τον δικο μας χωρο ειμαι προθυμος να βοηθησω και στο θεμα υπαλληλου που ψαχνετε...ο,τι θελετε στειλτε μου πμ..ευχαριστω!
MEMsound - Πεμ 26 Νοέ 2015, 16:23:13
Θέμα δημοσίευσης:
ευχαριστουμε Παντελη
Cool Cool
Blue Cub - Πεμ 14 Ιαν 2016, 14:36:43
Θέμα δημοσίευσης:
Η λεσχη στην Π. Μελα λειτουργει ακομα; Γιατι το βλεπω στα banner και ελεγα να περασω να δω πως είναι και να γνωρισω κανεναν.
SnakeMJK - Πεμ 14 Ιαν 2016, 14:50:47
Θέμα δημοσίευσης:
Blue Cub έγραψε:
Η λεσχη στην Π. Μελα λειτουργει ακομα; Γιατι το βλεπω στα banner και ελεγα να περασω να δω πως είναι και να γνωρισω κανεναν.


Όχι. Γίνονται βέβαια συναντήσεις κάποιες Πέμπτες σε διάφορα μέρη/καφέ κλπ. Μπορείς να τσεκάρεις το αντίστοιχο θέμα, που γράφουν τα παιδιά που το οργανώνουν.

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=1543&postdays=0&postorder=asc&start=3760
Blue Cub - Πεμ 14 Ιαν 2016, 14:58:30
Θέμα δημοσίευσης:
Οκ, ευχαριστω. Ηταν το επομενο βημα.
makis406 - Τρι 29 Μάρ 2016, 14:48:04
Θέμα δημοσίευσης:
Παντως μια λυση θα ηταν σε δυτικη αττικη (Ελευσινα Μαγουλα) , ειναι φτηνα τα ενοικια και εχει μπολικο χωρο και ειναι ολο εθνικη για να παει κανεις.
Ξερω οτι ακουγεται λίγο μακρια αλλα πιστεψτε με ειναι μονο 20' απο το κεντρο της αθηνας.
Και εχει και αρκετους πεζακηδες.
salex - Τρι 29 Μάρ 2016, 16:36:12
Θέμα δημοσίευσης:
maki μου αν βρεις ένα μέρος που να έχει και χρηματοδότες, ακόμα καλύτερα!
Έχει χρηματοδότες στην Ελευσίνα και τη Μαγούλα;
Giannis307 - Τρι 29 Μάρ 2016, 17:11:08
Θέμα δημοσίευσης:
Να ζητήσουμε στου Συριους επενδυτές να κάνουν μια χρηματοδότηση αν είναι.... Laughing
makis406 - Τρι 29 Μάρ 2016, 18:08:59
Θέμα δημοσίευσης:
salex έγραψε:
maki μου αν βρεις ένα μέρος που να έχει και χρηματοδότες, ακόμα καλύτερα!
Έχει χρηματοδότες στην Ελευσίνα και τη Μαγούλα;


φιλε μου δυστηχως οι χρηματοδότες ειναι ειδος που τείνει να εκλείψει Very happy
salex - Τετ 30 Μάρ 2016, 01:03:00
Θέμα δημοσίευσης:
Άστα να πάνε! Έχουμε γεμίσει επενδυτές αυτό τον καιρό και δεν ξέρουμε ποιόν να πρωτοδιαλέξουμε.

Εδώ σε λίγο θα μαλώνουμε ποιός θα πληρώσει το λογαριασμό στην καφετέρια, η Λέσχη μας έλειπε.
MEMsound - Τετ 30 Μάρ 2016, 19:46:23
Θέμα δημοσίευσης:
Wink Wink Wink Wink Wink
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr