PSClub - Hellas

Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά - Ηλεκτρικο 'θεματακι'

Mitsaras... - Κυρ 27 Νοέ 2011, 15:52:38
Θέμα δημοσίευσης: Ηλεκτρικο 'θεματακι'
ρε παιδια τον τελευταιο καιρο οταν μπαινω στο αυτοκινητο καποιες φορες αναβοσβηνει το λαμπακι της μπαταριας και μου γραφει στην οθονη 'economy mode' , οπως π.χ οταν εχεις σβηστη μηχανη και αναμμενο ραδιο μετα απο λιγο εμφανιζει το μηνυμα και μετα σβηνει το ραδιο ! Υπαρχει περιπτωση να εχει κατι απωλεια και να κοβει το ρευμα για να μην μεινω απο ρευματα ? Εχει συμβει σε κανεναν ? Ξερετε τι μπορει να ειναι ?
makis106 - Κυρ 27 Νοέ 2011, 20:56:16
Θέμα δημοσίευσης:
Μήπως το παρκάρεις σε κανα γκαράζ και αφήνεις το κλειδί επάνω όταν το αφήνεις?
Mitsaras... - Κυρ 27 Νοέ 2011, 23:29:55
Θέμα δημοσίευσης:
οχι φιλε μου , κλειδωνω και βαζω και συναγερμο ! Θα παω απο κανα συνεργειο καμια βολτα μπας και βρεθει κατι γιατι πολυ περιεργο μου φενεται !
mechanic - Δευ 28 Νοέ 2011, 00:28:11
Θέμα δημοσίευσης:
αν δεν βρεις την απωλεια, η το λογο τελος παντων
ετοιμασου να μεινεις απο μπαταρια.... Rolling eyes
geo106xs - Δευ 28 Νοέ 2011, 01:55:54
Θέμα δημοσίευσης:
Mitsaras... έγραψε:
οχι φιλε μου , κλειδωνω και βαζω και συναγερμο ! Θα παω απο κανα συνεργειο καμια βολτα μπας και βρεθει κατι γιατι πολυ περιεργο μου φενεται !


Αυτο κατι μου λεει Confused στο vectra που ειχαμε,αντιμετωπιζαμε παρομοιο προβλημα,οταν σταματησαμε να βαζουμε συναγερμο το προβλημα δεν ξαναεμφανιστηκε Confused
nOkpos - Δευ 28 Νοέ 2011, 12:24:31
Θέμα δημοσίευσης:
λεω εγω τωρα... μηπως εχεισ ξεχασει το φως της πλαφονιερας ανοιχτο ?
ειναι λιγο χαζο αλλα ποτε δε ξερεις...
Mitsaras... - Δευ 28 Νοέ 2011, 12:30:06
Θέμα δημοσίευσης:
αυτο με το συναγερμο το σκεφτηκα αλλα 3 μηνες τον εχω πανω , θα το αφησω κανα δυο φορες χωρις συναγερμο και βλεπουμε ! Κατι αλλο που παρατηρησα (χωρις να ξερω αν εχει σχεση) ειναι οτι καθε φορα που παταω τερμα με οποια ταχυτητα και να ειναι ακουγεται ενα σφυριγματακι , σαν παρασιτο απο τα ηχεια (δεν ξερω πως αλλιως να το εξηγησω) και μου εχει κανει εντυπωση . Θα το παω σε ηλεκτρολογο αυριο μπας και βρει τιποτα.

Υ.γ φιλε nokpos δεν εχω ξεχασει τιποτα αναμμενο , τα εχω ψαξει ολα ! αυτο συμβαινει περιπου 2 εβδομαδες τωρα !
nOkpos - Δευ 28 Νοέ 2011, 12:37:23
Θέμα δημοσίευσης:
Mitsaras... έγραψε:
αυτο με το συναγερμο το σκεφτηκα αλλα 3 μηνες τον εχω πανω , θα το αφησω κανα δυο φορες χωρις συναγερμο και βλεπουμε ! Κατι αλλο που παρατηρησα (χωρις να ξερω αν εχει σχεση) ειναι οτι καθε φορα που παταω τερμα με οποια ταχυτητα και να ειναι ακουγεται ενα σφυριγματακι , σαν παρασιτο απο τα ηχεια (δεν ξερω πως αλλιως να το εξηγησω) και μου εχει κανει εντυπωση . Θα το παω σε ηλεκτρολογο αυριο μπας και βρει τιποτα.


το σφυριγμα που λες το κανει και εμενα με το ηχοσυστημα ειναι λογικα αν δεν βαλει πολυ καλα καλωδια για να μην εχεις παρασητα. εκτος αν δεν εχεις ηχο πανω τοτε μαλλον καποια βλακεια εκανε αυτος που σου περασε το συναγερμο και φερνει παρασιτο..
Mitsaras... - Δευ 28 Νοέ 2011, 12:42:27
Θέμα δημοσίευσης:
οχι τα παρασιτα δεν ειναι απο ενισχυτες και τετοια γιατι πολυ απλα δεν εχω τιποτα ειναι ολα μαμα ! Τον συναγερμο τον εχω καιρο και αυτο συμβαινει κανα δυο βδομαδες οποτε ουτε απο εκει ειναι τα παρασιτα ( ασε που ο συναγερμος δεν λειτουργει οταν δουλευει το αυτοκινητο) !
nOkpos - Δευ 28 Νοέ 2011, 13:05:07
Θέμα δημοσίευσης:
Mitsaras... έγραψε:
οχι τα παρασιτα δεν ειναι απο ενισχυτες και τετοια γιατι πολυ απλα δεν εχω τιποτα ειναι ολα μαμα ! Τον συναγερμο τον εχω καιρο και αυτο συμβαινει κανα δυο βδομαδες οποτε ουτε απο εκει ειναι τα παρασιτα ( ασε που ο συναγερμος δεν λειτουργει οταν δουλευει το αυτοκινητο) !


τσεκαρετο αυτο με τον συναγερμο ποτε δεν ξερεις το αυτοκινητο απο μονο του να εχει παρασιτα αν δεν το πειραξεις ειναι παραλογο πρωτη φορα το ακουω . για αυτο λεω δες το συναγερμο η οτι αλλο ηλεκτρολογικο εκανες τελευτεα..
Mitsaras... - Δευ 28 Νοέ 2011, 13:08:35
Θέμα δημοσίευσης:
θα τα τσεκαρω ολα ! το μονο που εκανα τελευταια ειναι η χοανη που εβαλα αλλα τι σχεση μπορει να εχει με τα ηλεκτρολογικα του αυτοκινητου ? Καμια πιστευω...
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr