PSClub - Hellas

Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις - Τι έφταιξε?

silo - Παρ 31 Δεκ 2010, 01:03:32
Θέμα δημοσίευσης: Τι έφταιξε?
καθως πηγαινα στην περιοχη της κρηνης μεσω σοφουλη.στις γνωστες στροφες στο παλατακι ειπα να δοκιμασω τις δυνατοτητες του αυτοκινητου αλλα και τις δικες μου.εβγαλα το ESP και πατησα με τουλαχιστον 130κμ μπορει και παραπανω.αποτελεσμα?παλεμα με το τιμονι 3 σφαλιαρες,πλαγιασμα 180μοιρες και ευτυχως δεν ερχοταν αλλο αμαξι απο το αντιθετο ρευμα γιατι θα χαμε δραματα, και τωρα ρωταο εγω τι φταιει?η ελλειψη μπλοκε?τα λαστιχα no name θυγατρικης της pirelli τα οποια ειναι 5 μηνων?η μαμα αναρτηση που εχει πανω της 73.000κμ?η τα χιλιομετρα που ειχα?η το off ESP?
Tzive - Παρ 31 Δεκ 2010, 02:09:39
Θέμα δημοσίευσης:
λιγο απ'ολα φιλε μου. πολλοι ειναι οι παραγοντες...
nikos 206cc - Παρ 31 Δεκ 2010, 03:09:17
Θέμα δημοσίευσης:
Tzive έγραψε:
λιγο απ'ολα φιλε μου. πολλοι ειναι οι παραγοντες...


+ oτι δεν με πηρες τηλ να στριψουμε μαζι Razz
nikos 206cc - Παρ 31 Δεκ 2010, 03:18:41
Θέμα δημοσίευσης:
Τωρα σοβαρα,οι στροφες εκεινες σαν κλιση,ειναι για πολλα χλμ/ωρα,αλλα ο δρομος ειναι γλιστερος...μηπως αφησες γκαζι αποτομα η εμεινες στο γκαχι και παρολαυτα σε πεταξε???

Για να μην σε γαμοσταυρισω που εκει που ετρεχες αμα φυγεις πας η για μπλουμ η πανω σε κανα δεντρο η δολοφονεις τον απεναντι... Confused Παλι καλα που δεν σε κλαψαμε χρονιαρες μερες Confused Confused Confused
Bill207 - Παρ 31 Δεκ 2010, 11:04:20
Θέμα δημοσίευσης:
το θέμα είναι αν προσπάθησες να περάσεις για 1η φορά έτσι από αυτό το σημείο.
γιατί αν έχεις ξαναπεράσει και στο έκανε μόνο τώρα θα έφταιξε κάτι σίγουρα
volvos - Παρ 31 Δεκ 2010, 11:08:56
Θέμα δημοσίευσης:
FILIKH symboyli poyla moy to rc soy Laughing
επικινδυνο αμαξι παρε κια σιντ
drdino - Παρ 31 Δεκ 2010, 11:47:19
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
FILIKH symboyli poyla moy to rc soy Laughing
επικινδυνο αμαξι παρε κια σιντ


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Δεν κάνει για μετατροπή σε πισωκίνητο το ΡΨ.



Μπιλλ, όλα μαζί μείον το μπλοκέ. Συν μάλλον ότι δεν ξέρεις το αυτοκίνητο ακόμα.
tesseras - Παρ 31 Δεκ 2010, 11:48:38
Θέμα δημοσίευσης:
Σοβαρά τώρα, με 130+ σε εκείνο το κομμάτι και αναρωτιέσαι τι έφταιξε??
Είπαμε, στρίβουν τα γαλλικά, αλλά να έχουμε λίγο και τα μυαλά μέσα στο κεφάλι..
Η άσφαλτος είναι απλά απαράδεκτη..
Και αν βάλουμε και τον παράγοντα υγρασία που εδώ και κάνα μήνα έχει πλήξει την πόλη μας....
Τί να έφταιξε άραγε.. Rolling eyes
Φιλικά πάντα φίλε μου.. Smile
volvos - Παρ 31 Δεκ 2010, 11:55:58
Θέμα δημοσίευσης:
κοιτα αν το βγαλεις τροπετο θελω σαλονι μοκετα Laughing
MEMsound - Παρ 31 Δεκ 2010, 12:09:38
Θέμα δημοσίευσης:
drdino έγραψε:
...μάλλον ότι δεν ξέρεις το αυτοκίνητο ακόμα.


MONO AYTO!!!!!!!!!!!!

ειναι αδιανόητο να πάει "επιτουτου" καποιος να στριψει* (που σημαίνει οτι ειναι συγκεντρωμενος σε αυτο που κάνει και δεν "του φυγε γιατι ηταν αφηρημένος") και το αμαξι να πηγαίνει "οπου να 'ναι"... και μαλιστα να μην ξερουμε γιατι εγινε αυτο. Evil

οι Σερρες ειναι διπλα σου
πηγαινε εκει να "παιξεις" και να δεις τι φταίει, ΑΝ φταιει κατι, και να μαθεις το αμαξι σου.

στα λέω γιατι ειχα κι εγω την στιγμη μου παλαιότερα...κυριως απο αγνοια του τι (μαλ***α) εκανα εκεινη την στιγμη...

στριβε - πιεζε - κανε οτι θες με το αμαξι σου ΑΛΛΑ μαθε να καταλαβαίνεις ποτε ερχεται ο κινδυνος
ειναι τελειως διαφορετικο να λες
"παιδια νοιωθω οτι αμα το πιεσω λιγο ακομα θα μου κανει αυτο ή εκείνο ή το αλλο και τι μπορω να κάνω γι αυτο"
απο το να λες
"παιδια μου εφυγε, οκ το εσωσα, μαλλον απο τυχη, μου εκανε αυτο ή εκείνο ή το αλλο και τι μπορω να κάνω γι αυτο την επομενη φοαρα"

στην 1η περιπτωση εισαι σε διαδικασία εκμαθησης
στην 2η εισαι λιγο πριν την διαδικασία του "check out"...

(*μεταξυ μας ειναι εξ' ορισμου μαλ***α ολο αυτο σε δημοσιο δρομο...)
tesseras - Παρ 31 Δεκ 2010, 12:57:05
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
drdino έγραψε:
...μάλλον ότι δεν ξέρεις το αυτοκίνητο ακόμα.


MONO AYTO!!!!!!!!!!!!

ειναι αδιανόητο να πάει "επιτουτου" καποιος να στριψει* (που σημαίνει οτι ειναι συγκεντρωμενος σε αυτο που κάνει και δεν "του φυγε γιατι ηταν αφηρημένος") και το αμαξι να πηγαίνει "οπου να 'ναι"... και μαλιστα να μην ξερουμε γιατι εγινε αυτο. Evil

οι Σερρες ειναι διπλα σου
πηγαινε εκει να "παιξεις" και να δεις τι φταίει, ΑΝ φταιει κατι, και να μαθεις το αμαξι σου.

στα λέω γιατι ειχα κι εγω την στιγμη μου παλαιότερα...κυριως απο αγνοια του τι (μαλ***α) εκανα εκεινη την στιγμη...

στριβε - πιεζε - κανε οτι θες με το αμαξι σου ΑΛΛΑ μαθε να καταλαβαίνεις ποτε ερχεται ο κινδυνος
ειναι τελειως διαφορετικο να λες
"παιδια νοιωθω οτι αμα το πιεσω λιγο ακομα θα μου κανει αυτο ή εκείνο ή το αλλο και τι μπορω να κάνω γι αυτο"
απο το να λες
"παιδια μου εφυγε, οκ το εσωσα, μαλλον απο τυχη, μου εκανε αυτο ή εκείνο ή το αλλο και τι μπορω να κάνω γι αυτο την επομενη φοαρα"

στην 1η περιπτωση εισαι σε διαδικασία εκμαθησης
στην 2η εισαι λιγο πριν την διαδικασία του "check out"...

(*μεταξυ μας ειναι εξ' ορισμου μαλ***α ολο αυτο σε δημοσιο δρομο...)


+1000

Και για τον φίλο,
Σκέψου απλά εσύ να γυρνούσες απο τον καφέ στην κρήνη και να ήσουν στο άλλο ρεύμα και να ερχόταν και να καρφωνόταν επάνω σου κάποιος άλλος ο οποίος του κ@υλωσε εκείνη την ώρα να στρίψει..
Ωραία θα ήταν τα πράγματα ε..
PICASO - Παρ 31 Δεκ 2010, 13:35:02
Θέμα δημοσίευσης:
Καλα ρε bill!!!!!Στριβουν σε εκεινο το σημειο χειμωνιατικα και με τοσα χιλιομετρα????
Συμφωνο με αυτο που ειπε ο Μανθος.Πανε μια βολτα Σερρες, βαλτο μεσα, λιωστο για να μαθεις τα ορια του αυτοκινητου και μετα βγες και στριψε.Αλλα οχι σε τετοια σημεια.
Σκεψου οπως ειπε ο φιλος απο πανω να εισουν για καφε Κρηνη και να γυρναγες και να ερχοταν ο αλλος απο απεναντι που του γκ@υλωσε να στριψει και να επεφτε πανω σου.Τι θα γινοταν???[/b]
silo - Παρ 31 Δεκ 2010, 13:39:28
Θέμα δημοσίευσης:
δηλαδη ποσο καιρο χρειαζεται καποιος για να μαθει ενα αμαξι?

παιδια εχω ξαναμπει ετσι εκει,απλως τωρα το πιεσα λιγο παραπανω με σταθερο παντα το γκαζι.
nickterc - Παρ 31 Δεκ 2010, 13:42:49
Θέμα δημοσίευσης: Re: Τι έφταιξε?
silo έγραψε:
καθως πηγαινα στην περιοχη της κρηνης μεσω σοφουλη.στις γνωστες στροφες στο παλατακι ειπα να δοκιμασω τις δυνατοτητες του αυτοκινητου αλλα και τις δικες μου.εβγαλα το ESP και πατησα με τουλαχιστον 130κμ μπορει και παραπανω.αποτελεσμα?παλεμα με το τιμονι 3 σφαλιαρες,πλαγιασμα 180μοιρες και ευτυχως δεν ερχοταν αλλο αμαξι απο το αντιθετο ρευμα γιατι θα χαμε δραματα, και τωρα ρωταο εγω τι φταιει?η ελλειψη μπλοκε?τα λαστιχα no name θυγατρικης της pirelli τα οποια ειναι 5 μηνων?η μαμα αναρτηση που εχει πανω της 73.000κμ?η τα χιλιομετρα που ειχα?η το off ESP?
Εγω το δρομο δε το ξερω καθοτι Αθηναιος..αλλα...μπλοκε δε νομιζω...υπερστροφη ειχες οχι υποστροφη για να την αποδοσεις σε ελλειψη μπλοκε...Λαστιχα κατσιμιτσουλιας πολυ πιθανο...εγω μεχρι στιγμης μονο επωνυμα ελαστικα ποτε τετοια συμπεριφορα...Αναρτηση ουζο ναι πιθανο αν σκεφτεις οτι εβαλα καινουργια αμορτισερ στις 55000κμ γιατι τα πρωτα τα φτυσανε(τα πιεζα αρκετα + ελληνικοι κωλοδρομοι)κ εσυ εχεις 73000κμ.Με το ΕΣΠ ΟΝ σαφως δε θα παθαινες τετοια πλακα εκτος αν τα χλμ που ειχες ηταν ΤΟΣΑΑΑ πολλα για το συγκεριμενο δρομο.Στις πλειστες περιπτωσεις φταιει ο ΟΔΗΓΟΣ για τετοιες συμπεριφορες χωρις να θελω να θιξω εσενα φιλτατε SILO αλλα απο οτι εχω καταλαβει το ΡΨ το χεις λιγο καιρο...Δως του χρονο να το μαθεις...Θελει ψαξιματακι για να το καταλαβεις...ΑΑΑ κ μην αφηνεις γκαζι στην στροφη!!!ΠΕΖΟ οδηγας!!! Very happy
volvos - Παρ 31 Δεκ 2010, 13:45:43
Θέμα δημοσίευσης:
ARA ΔΕ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΟΥ

100 χρονια στοκε μου (φιλικα) να εχεις ενα αμαξι αν δε το εχεις ζορισει πραγματικα πως ακριβως το εχεις μαθει?????

πηγαινε σε μια καρτοπιστα μαζι του. (ρυσιο?) κανα αιγινιο πολυ προσεκτικα (εχω διαβασει οτι εχει λασπες κλπ) και γενικα ψαξε το ΠΡΩΤΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΕΡΗΜΑ ΜΕΡΗ ΚΑΙ ΣΕ ΔΡΟΜΟΥΣ ΜΕ ΛΙΓΑ ΧΛΜ ΣΤΟ ΚΟΝΤΕΡ και μετα δες τι φταιει....

το παρον κλειδωνεται Wink
Road_Runner - Παρ 31 Δεκ 2010, 18:58:05
Θέμα δημοσίευσης:
Παλι καλα που δεν ημουν εκει την δεδομενη στιγμη....

Προφανως και δεν ξερεις να οδηγας, και τετοιες μα#@$ες να μην τις κανεις στον δρομο γιατι εμεις που πιθανων να ερχομαστε απο το αντιθετο ρευμα δεν σου φταιμε σε τιποτα...
Ghost Dog - Δευ 03 Ιαν 2011, 08:40:31
Θέμα δημοσίευσης:
Ολα μαζι παιξανε το ρολο τους, αλλα πανω απ'ολα θες μυαλο και χερια.....
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr