PSClub - Hellas

Ελαστικά και Τροχοί - Ζάντες BRAID - μοντέλα Day H & Winrace TA

Sinanai - Πεμ 30 Δεκ 2010, 02:46:10
Θέμα δημοσίευσης: Ζάντες BRAID - μοντέλα Day H & Winrace TA
Επικοινώνησα, σήμερα, περισσότερο για εγκυκλοπαιδικό ενδιαφέρον, με τον αντιπρόσωπο της Braid, και μου έδωσε 2 προσφορές, για τα μοντέλα Day H & Winrace TA. Αμφότερες σε διάσταση 6.5" x 15", και με καρέ για Peugeot/Citroen, δλδ 4 x 108.

Η ζάντα Day H κοστολογείται 170 το τεμάχιο συν Φ.Π.Α..
Στην τιμή αυτή συμπεριλαμβάνονται και αντάπτορες για να φτάσει η ζάντα στο επιθυμητό offset. Εγώ, π.χ., ρώτησα για offset ET 15.

Ενδεικτική φωτό DAY H:


H ζάντα Winrace TA κοστολογείται 135 ευρώ το τεμάχιο συν Φ.Π.Α.
Η ζάντα αυτή δεν έχει κάποιο έξτρα κόστος, μιας και το offset της είναι 15.

Ενδεικτική φωτό WINRACE TA:


Οι τιμές και για τα δύο μοντέλα αφορούν λευκό χρώμα. Για οποιοδήποτε άλλο χρώμα, όπως black matt ή polished, graphite, κ.τ.λ. υπάρχει χρέωση 35 ευρώ ανά τεμάχιο.

Σε παραγγελίες 5 σετ (τετράδων, δλδ) και άνω, υπάρχει έκπτωση 5% και αυτός είναι και ο βασικός λόγος που αναφέρω αυτήν την ενημέρωση, ώστε αν υπάρχουν κάποιοι ενδιαφερόμενοι να συνεννοηθούν και να προχωρήσουν στην ανάλογη παραγγελία.

Τρόπος πληρωμής: Το 50% με την παραγγελία και το υπόλοιπο 50% με την παράδοση.
Χρόνος παράδοσης: Περίπου 25 ημέρες από την παραγγελία.

Αν υπάρχει ενδιαφέρον μου λέτε να σας στείλω τα στοιχεία του αντιπροσώπου.
volvos - Πεμ 30 Δεκ 2010, 09:54:03
Θέμα δημοσίευσης:
δεσ τωρα και τις τιμες της ορεκα για τις ιδες ζαντες και ξυσου Laughing
Sinanai - Πεμ 30 Δεκ 2010, 10:07:32
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν τις έχει... Rolling eyes
MEMsound - Πεμ 30 Δεκ 2010, 10:26:03
Θέμα δημοσίευσης:
πολυ ομορφες ζαντες και οι 2...
η 1η πιο ευκολοφόρετη...
η 2η πιο ιδιαίτερη... (λογικα και λιγο βαρυτερη)

α-ι λα-ικ δεμ Laughing
rallye1294 - Πεμ 30 Δεκ 2010, 11:02:09
Θέμα δημοσίευσης: Re: Ζάντες BRAID - μοντέλα Day H & Winrace TA
Sinanai έγραψε:

Στην τιμή αυτή συμπεριλαμβάνονται και αντάπτορες για να φτάσει η ζάντα στο επιθυμητό offset. Εγώ, π.χ., ρώτησα για offset ET 15.



Το πλεονεκτημα αυτης της εταιριας ειναι οτι κατασκευαζει ζαντες κατα παραγγελια με τα στοιχεια που θελει ο πελατης χωρις να ανεβαινει το κοστος. Για παραδειγμα, στην Day H σου λεει οτι βγαινει μονο σε 15" διαμετρο και 6.5" πλατος και απο κει και περα διαλεγεις εαν θελεις 3 ή 4 ή 5 καρε και απο offset διαλεγεις απο +15 εως +42.

http://www.braid.es/wheels/products/competition-wheels_p8/special-design-wheels_p18/day-h_p106.html

Γιατι λοιπον να βαλει καποιος αποστατες....?

Να του τις παραγγειλετε οπως επιθυμειτε ακριβως και οχι να φερνει οτι τον βολευει. Wink
Sinanai - Πεμ 30 Δεκ 2010, 11:56:16
Θέμα δημοσίευσης:
Κι εγώ έτσι ξέρω, από το site της, δηλαδή... Confused
MEMsound - Πεμ 30 Δεκ 2010, 13:11:39
Θέμα δημοσίευσης:
μιλα με το "site" τοτε και οχι με τον αντιπροσωπο
αν το "site" σε παραπεμψει στον αντιπροσωπο
τοτε ισχυει οτι σου λεει ο αντιπροσωπος (και εχει να κανει με τις μεταξυ αντιπροσωπου και εταιρίας συμφωνίες)
εν πάση περιπτωση, επειδη ουτως η αλλως ετ16 θελετε ειτε για 106 ειτε για 206 (...για τους γνωστους λόγους) δεν υπαρχει θεμα Wink
Sinanai - Πεμ 30 Δεκ 2010, 13:13:54
Θέμα δημοσίευσης:
Arrow Πρώτα είχα μιλήσει με την "επίσημη" Braid, που με παρέπεμψε στον Έλληνα αντιπρόσωπο. Wink

Arrow Ακριβώς γι' αυτό ρώτησα κατευθείαν για το μικρότερο δυνατό offset, ήτοι 15. Wink
MEMsound - Πεμ 30 Δεκ 2010, 13:18:34
Θέμα δημοσίευσης:
θεσπεσιουσλι Laughing
Daniel - Δευ 08 Νοέ 2021, 12:30:34
Θέμα δημοσίευσης:
πολύ καλες ζάντες οι BRAID, είχα τις Fullrace A, είναι με τεχνολογία Flowcast και στα συν, ότι δε χρειάζεται δαχτυλίδια
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr