PSClub - Hellas

Αθλητικές Εκδηλώσεις - Πίστα Αιγινίου

GIANNIS206 - Δευ 08 Σεπ 2003, 10:57:58
Θέμα δημοσίευσης: Πίστα Αιγινίου
Όταν γυρνούσα από Βόλο την προηγούμενη εβδομάδα,μπήκα στην πίστα του Αιγινίου.
Είναι 3000μέτρα με αρκετές αριστερές κλειστές στροφές και καλό σχετικά με τους δρόμους τάπητα.Αναγνωριστική βόλτα και σιγά σιγά οι ρυθμοί ανεβαίνουν.Έρχετε η πρώτη μικροέξοδος με ένα στιγμιαίο ξεζαντάρισμα αλλά έφτανε για να χάσει αέρα η πίσω δεξιά ρόδα.Αλλάγή λοιπόν και συνέχεια.γρήγορος γύρο και 2:15 χρόνος πολύ καλός από ότι μου είπε ο Μίλτος με βρακιασμένα αμορτισέρ και λάστιχα χάλια.Είχα ακόμη μια μικροέξοδο μέ ενα μικρό ακούμπημα σε μια μπαριέρα.
Η ευχαρίστηση που ένιωσα όμως ήταν πολύ μεγάλη!Δεν με ένιαζε που την άλλη μέρα θα πήγαινα για τα λάστιχα και στο συνεργείο για check+up!
Ουφ!Ακόμα το θυμάμαι και θέλω και άλλο!
ΝΙΚΟΣ - Δευ 08 Σεπ 2003, 11:09:15
Θέμα δημοσίευσης:
Προσοχη εκει ομως μην υπαρξει κανενα ατυχημα γιατι το χωριο ειναι μακρια και καλο θα ειναι να μην εισαι μονος σου εκει.Προσοχη γιατι υπηρξε ενα ατυχημα το προηγουμενο καλοκαιρι και σκοτωθηκε ενα παιδι εκει το οποιο ηταν και γιος του διοικητη της τροχοιας.Ειχαν ενα KADET GTE αγωνιστηκο αλλα δεν ηταν δεμενοι και ο ενας πεταχτηκε απο το παραθυρο και τον πλακωσε το αμαξι που εφερνε τουμπες.Γιαυτο προσοχη οταν πατε εκει...Ας ειναι και κανενας αλλος μαζι σας Wink

Υ.Γ.Ο μελον συνοδηγος μου με το 106 γυρνουσε σε 1:54:00
alemao - Δευ 08 Σεπ 2003, 12:10:24
Θέμα δημοσίευσης:
μιαπουταναφέραμε για πίστα... στα Μέγαρα στρώνουν καινούργια άσφαλτο γιατι θα γίνουν οι αγώνες με τις νταλίκες και το drift challenge Wink
glf - Τρι 09 Σεπ 2003, 07:47:46
Θέμα δημοσίευσης:
νταλίκες ?????? για λέγε, για λέγε !!
Miltellas - Τρι 09 Σεπ 2003, 08:06:20
Θέμα δημοσίευσης:
ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Υ.Γ.Ο μελον συνοδηγος μου με το 106 γυρνουσε σε 1:54:00


Το επίσημο ρεκόρ από ότι ξέρω είναι περίπου στα 1:45:00.

Θέλει αμάξι, χέρια, κουράγιο και πολλή-πολλή δουλειά για να κατέβει ο χρόνος Γιάννη μου. Μπήκες έκανες 2-3 γύρες και θέλεις να κάνεις χρόνο;

Όπως είπα και στον Γιάννη από κοντά, παλιά (10χρόνια πριν) μπήκα με το R5 όταν είχε "μόνο" 100 ίππους (πριν τον Turbo) και γύρισα έναν μόνο γύρο γρήγορα και μέτρησα κάτι λιγότερο από 2:10:00 αν θυμάμαι καλά. Δεν τόλμησα να κάνω 2ο πλακωμένο γύρο γιατί το λυπήθηκα τότε το αμαξάκι μου και τα παρελκόμενά του. Άσε που όταν αργότερα άκουσα χρόνους από κάτι εμπειρότερους μου πέσανε τ'αυτιά και ντρεπόμουνα να πατήσω στην πίστα (όπως πχ ο χρόνος που ανέφερε ο Νίκος παραπάνω). Ξέρεις τί είναι 15 και 20 δεύτερα διαφορά; ΤΕΡΑΣΤΙΑ! Όταν σε καινούρια διαδρομή προσπαθείς να ξεπεράσεις εαυτόν είναι 100% εξακριβωμένο ότι απλώς και μόνο στραμπουλάς το αμάξι σου, τα χέρια σου και το μυαλό σου. Αυτό αποδεικνύεται όταν τολμήσεις να χρονομετρήσεις τον γύρο σου.

Πάμε Γιάννη στα καρτ να πάρουμε από ένα γρήγορο καρτάκι να βγάλουμε 10 λεπτά τα μάτια μας, να μετρήσουμε τους χρόνους μας, και με 15Ε καθαρίσαμε. Στο Αιγίνιο θα σου κοστίζει η κ**λα σου πολύ-πολύ πιο ακριβά. Γιατί από ότι ξέρω είσαι φτωχούλης σαν και μένα αφού ακόμη και το καρτ μας πέφτει πολύ ώρες-ώρες. Wink
alemao - Τρι 09 Σεπ 2003, 12:25:34
Θέμα δημοσίευσης:
glf έγραψε:
νταλίκες ?????? για λέγε, για λέγε !!

Truck Festival 10-11-12 Οκτωβρίου
http://www.troxoikaitir.gr/TRUCK_%20FESTIVAL_%202003/indexTruck.htm

Multi color Multi color Multi color Multi color
Δημήτριος - Τρι 09 Σεπ 2003, 23:18:45
Θέμα δημοσίευσης:
glf έγραψε:
νταλίκες ?????? για λέγε, για λέγε !!


Έχεις ακούσει νταλίκα να πετυχαίνει 0-100km/h σε 6,5 δεύτερα!!!;;;
Έχεις ακούσει κινητήρα νταλίκας να αποδίδει 1200 ίππους!!!;;;

Στην Γερμανία που είχαν γίνει κάτι αγώνες (νομίζω γίνονται κάθε χρόνο, δεν θυμάμαι), υπήρχαν τέτοιοι τράκτορες (χωρίς ρυμουλκό από πίσω φυσικά...)
Alex - Τετ 10 Σεπ 2003, 04:29:09
Θέμα δημοσίευσης:
Παντως το να βαλουν καινουρια ασφαλτο για να κανουν το επομενο ντριφτ, ειναι λιγο κουλο... Laughing Laughing

Αν παλι βαζουν την ασφαλτο για τις νταλικες, ε τοτε χαλαλι... Very happy
glf - Τετ 10 Σεπ 2003, 10:17:21
Θέμα δημοσίευσης:
έχω δει αγώνες με νταλίκες και γουστάρω τρελά..

αλλά αν αυτά τα θηρία τα δώσουνε όλα τα γκάζια στα Μέγαρα, την επόμενη μέρα η πίστα θα κάνει για περάσματα από τζιπάκια... Smile
alemao - Τετ 10 Σεπ 2003, 12:42:43
Θέμα δημοσίευσης:
glf έγραψε:
έχω δει αγώνες με νταλίκες και γουστάρω τρελά..

αλλά αν αυτά τα θηρία τα δώσουνε όλα τα γκάζια στα Μέγαρα, την επόμενη μέρα η πίστα θα κάνει για περάσματα από τζιπάκια... Smile

ναι θα γίνει πίστα για το 4χ4 club και αγώνες bigfoot Laughing Laughing Laughing
GIANNIS206 - Τετ 10 Σεπ 2003, 13:27:07
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ παιδιά δεν είπα ούτε ότι περίμενα για χρόνο ούτε τίποτα!Την τρέλα μου έβγαλα λίγο!
Μίλτο για καρτ μέσα!
kanelj - Παρ 12 Σεπ 2003, 04:31:05
Θέμα δημοσίευσης:
alemao έγραψε:
glf έγραψε:
έχω δει αγώνες με νταλίκες και γουστάρω τρελά..

αλλά αν αυτά τα θηρία τα δώσουνε όλα τα γκάζια στα Μέγαρα, την επόμενη μέρα η πίστα θα κάνει για περάσματα από τζιπάκια... Smile

ναι θα γίνει πίστα για το 4χ4 club και αγώνες bigfoot Laughing Laughing Laughing


επειδη σε βλεπω ενημερωμενο( Wink ),ποτε θα γινει το drift?
ξερω μονο οτι θα γινει τον οκτωβρη...... Confused
NICK - Σαβ 13 Σεπ 2003, 22:24:11
Θέμα δημοσίευσης:
Δημήτριος έγραψε:
glf έγραψε:
νταλίκες ?????? για λέγε, για λέγε !!


Έχεις ακούσει νταλίκα να πετυχαίνει 0-100km/h σε 6,5 δεύτερα!!!;;;
Έχεις ακούσει κινητήρα νταλίκας να αποδίδει 1200 ίππους!!!;;;

Στην Γερμανία που είχαν γίνει κάτι αγώνες (νομίζω γίνονται κάθε χρόνο, δεν θυμάμαι), υπήρχαν τέτοιοι τράκτορες (χωρίς ρυμουλκό από πίσω φυσικά...)


Αν θυμάμαι καλά,στους αγώνες με τράκτορες που γίνονται στο εξωτερικό,η εκκίνηση δεν δίνεται από 0 χιλιόμετρα,αλλά από τα 60χαω.Μόνο που για να φτάσουν τα τέρατα αυτά των 8 τόνων τα 160 χαω που είναι και η μέγιστη επιτρεπόμενη ταχύτητα,χρειάζονται από τα 60 μόλις 7-8 δευτερόλεπτα.Όσο για τον τρόπο που σταματάνε,είναι εφοδιασμένα με ειδικούς ...υδρόψυκτους δίσκους Exclamation Exclamation Exclamation
Miltellas - Κυρ 14 Σεπ 2003, 08:10:53
Θέμα δημοσίευσης:
Ωραία ήταν η Πίστα Αιγινίου!!!
NICK - Κυρ 14 Σεπ 2003, 10:42:28
Θέμα δημοσίευσης:
Miltellas έγραψε:
Ωραία ήταν η Πίστα Αιγινίου!!!


Τι έκανες πάλι... Confused
GIANNIS206 - Τρι 16 Σεπ 2003, 19:24:34
Θέμα δημοσίευσης:
Miltellas έγραψε:
Ωραία ήταν η Πίστα Αιγινίου!!!
\

¨Ηταν ε??
glf - Τετ 24 Σεπ 2003, 18:09:14
Θέμα δημοσίευσης:
.... να μη ξεχάσω

Κυρ 28 Σεπ το πρωϊ, έχει track day στο Αιγίνιο! θα πάμε μια μικρή παρέα από Κοζάνη, φυσικά χωρίς το ΝΙΚΟ Smile
ΝΙΚΟΣ - Τετ 24 Σεπ 2003, 18:13:41
Θέμα δημοσίευσης:
glf έγραψε:
.... θα πάμε μια μικρή παρέα από Κοζάνη, φυσικά χωρίς το ΝΙΚΟ Smile


Τωρα αυτο ηταν μπιχτη γιατι δεν το επιασα Question Αφου σου ειπα οτι θα ειμαι Γιανενα.Και στο κατω κατω δεν εχω να αποδηξω τιποτα σε κανεναν αν εννοεις αυτο.Ουτε με ενδιαφερει τι κανει και ποιος. Evil
FRAPEOLE - Τετ 24 Σεπ 2003, 18:42:42
Θέμα δημοσίευσης:
Ρε παιδες τι ειναι το track-day; ωρα; Οπως εχω ξαναγραψει το 206 μου γυρισε 2:00:30 με καποια λαθη. Κατεβαινει 2 δευτερολεπτα ακομα σιγουρα
Miltellas - Πεμ 25 Σεπ 2003, 01:14:38
Θέμα δημοσίευσης:
glf έγραψε:
.... να μη ξεχάσω

Κυρ 28 Σεπ το πρωϊ, έχει track day στο Αιγίνιο! θα πάμε μια μικρή παρέα από Κοζάνη, φυσικά χωρίς το ΝΙΚΟ Smile


Δεν κανονίζουμε κανα ραντεβουδάκι στην πίστα Κυριακή μεσημεράκι;
Ποιοί άλλοι θέλουν;
glf - Πεμ 25 Σεπ 2003, 09:23:09
Θέμα δημοσίευσης:
ΝΙΚΟΣ έγραψε:

Τωρα αυτο ηταν μπιχτη γιατι δεν το επιασα Question Αφου σου ειπα οτι θα ειμαι Γιανενα.Και στο κατω κατω δεν εχω να αποδηξω τιποτα σε κανεναν αν εννοεις αυτο.Ουτε με ενδιαφερει τι κανει και ποιος. Evil


Μη χαλιέσαι ρε, αλλά εκεί θα έβλεπες το κράτημα από τα Silverstone. Ποιος είπε να αποδείξεις κάτι ? και θα κατέβει και όλη η παρέα...
glf - Πεμ 25 Σεπ 2003, 09:36:19
Θέμα δημοσίευσης:
Εμείς θα φύγουμε κατά τις 9 από Κοζάνη. Γεράσιμε, θα μαζευτούμε όλοι, θα μπουν μερικοί για βόλτα και μερικοί για χρονομετρημένα και οι αλλοι θα χαζεύουν. θα δούμε και τρελό άνοιγμα από 1000αρι Suzuki.

Μίλτο, καλύτερα να κανονίσουμε για νωρίτερα, το μεσημέρι θα είμαστε φευγάτοι!! να μη μας φάει και ο ήλιος, μερικοί θέλουν να προλάβουν και τη F1 στο tv.. Smile

άμα θα είχα και τον άλλον ερχόμουνα και Θεσ/νίκη, αλλά...
FRAPEOLE - Πεμ 25 Σεπ 2003, 13:58:01
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδια εγω ειμαι ψημενος αλλα τη φορμουλα δεν τη χανω με τιποτα,τι ωρα υπολογιζεται απο κοζανη να ειστε Question προτεινω κατα τις 10 να ειμαστε εκει..
Sidobre - Πεμ 25 Σεπ 2003, 14:16:28
Θέμα δημοσίευσης:
Ρε δεν κανονίζετε και τίποτα μεταξύ 6-11 Οκτωβρίου που θα είμαι και εγώ επάνω;

Αντε να σας δω...
seridim - Πεμ 25 Σεπ 2003, 15:18:32
Θέμα δημοσίευσης:
Sidobre έγραψε:
Ρε δεν κανονίζετε και τίποτα μεταξύ 6-11 Οκτωβρίου που θα είμαι και εγώ επάνω;

Αντε να σας δω...

Ώπ!!! Sindobrix τι θα κάνεις στα μέρη μας;; Ταξίδι του μέλιτος; Very happy Very happy
ΝΙΚΟΣ - Πεμ 25 Σεπ 2003, 16:41:17
Θέμα δημοσίευσης:
Sidobre έγραψε:
Ρε δεν κανονίζετε και τίποτα μεταξύ 6-11 Οκτωβρίου που θα είμαι και εγώ επάνω;

Αντε να σας δω...


Να τα να τααααα Very happy Very happy Very happy Προεδρε θα ανεβεις επανω Question Βρε τι θα παθουμε Razz Μην τυχων και ΔΕΝ βρεθουμε.Θα σου κανω το Κινεζικο μαρτυριο με την σταλα απο βενζινα Laughing Laughing
glf - Πεμ 25 Σεπ 2003, 17:00:09
Θέμα δημοσίευσης:
FRAPEOLE έγραψε:
Παιδια εγω ειμαι ψημενος αλλα τη φορμουλα δεν τη χανω με τιποτα,τι ωρα υπολογιζεται απο κοζανη να ειστε Question προτεινω κατα τις 10 να ειμαστε εκει..


κατα τις 10:30 θα είμαστε εκεί. αν θες έλα και μισή ώρα νωρίτερα για προπόνηση χωρίς να σε δούμε Smile
glf - Πεμ 25 Σεπ 2003, 17:03:49
Θέμα δημοσίευσης:
Sidobre έγραψε:
Ρε δεν κανονίζετε και τίποτα μεταξύ 6-11 Οκτωβρίου που θα είμαι και εγώ επάνω;

Αντε να σας δω...


Κατά τις 11 του μήνα έλα να μας βρεις Αλεξ/πολη εμένα το ΝΙΚΟ και τη lia.
Ο ένας θα μου αλλάζει λάστιχα και η άλλη θα μου καθαρίζει το αλεξινέμιο στο service Smile
ΝΙΚΟΣ - Πεμ 25 Σεπ 2003, 17:40:43
Θέμα δημοσίευσης:
Τι θα σε κανω Νικοοοοοοοοοο Question Question Question Το αλλο με τον ΤΟΤΟ το ξερεις Question Question Question Ααααα........στο μεταξυ εχουμε 3-4 αμαξια που θα τρεχουν εκει.Να δουμε ποιους θα πρωτοβοηθαμε εκει Exclamation Τρεχει και το ΜΑΧΙ Twisted evil Twisted evil
Miltellas - Πεμ 25 Σεπ 2003, 23:27:46
Θέμα δημοσίευσης:
Έχετε δίκιο παιδιά. Το πρωί είναι πιο καλά. Αλλά δυστυχώς εγώ θα μπορούσα μετά τις 14:00. Οπότε κανονίστε να βρεθείτε όσοι θέλετε εκεί με τον glf κατά τις 10:00 το πρωί. Άλλη φορά θα προσπαθήσω ξανά.
ΝΙΚΟΣ - Παρ 26 Σεπ 2003, 08:11:23
Θέμα δημοσίευσης:
Χανεις Μιλτο χανεις που δεν θα πας Wink
glf - Κυρ 28 Σεπ 2003, 22:06:38
Θέμα δημοσίευσης:
Πήγαμε και περάσαμε και καλά!

Οι κυριότεροι αντίπαλοι εγώ και γνωστός περιπτεράς της Κοζάνης με κίτρινο vti , αμφότεροι με σλικαδούρες. Του περιπτερά εντελώς πιστιάρικο, το δικό μου ραλιάρικο (Bri540). Και οι δύο κατεβάσαμε φυσικά χρόνους.
εγώ από 1:55.5 που είχα πήγα στο 1:50.8 με ένα μόνο χρονομετρημένο πέρασμα
και ο περιπτεράς από 1.56.0 πήγε στο 1.54.0 και το πάλεψε αρκετά για να κατέβει κι άλλο.

είχε τα πάντα η μέρα. κόντρες με αυτοκίνητα, κόντρα GSXR1000 με ντραγκστεράδικο Punto, burnouts και άλλα ανώριμα Smile

με το που έφτασα βρήκα και τις συμμετοχές από Θεσ/νίκη (Peugeot) και Αθήνα! (Honda)
Από εδώ ήταν η παρέα του Κων/νου και του Γεράσιμου-Frapeole. Στην αρχή πήγα αρκετές βόλτες με τα παιδιά και μάλιστα βίδωσα camera όπως στα ράλι για να τραβήξω πλάνα με τα αυτ/τα μπροστά μου, κάνοντας την διαδρομή της πίστας!! Τράβηξα και το χρονομετρημένο μου και είμαστε καλά Smile

Και όταν φύγαμε πήγαμε στο Αιγίνιο (την πόλη) που είχε συνάντηση βελτιωμένου αυτ/του μέσα σε μια πίστα καρτ και την πέσαμε για ροφήματα. Αργότερα έπεσε και μάσα στην Καστανιά Smile

a perfect day ... for winners Twisted evil
FRAPEOLE - Δευ 29 Σεπ 2003, 00:29:34
Θέμα δημοσίευσης:
Σημερα με πιεση 36 στα λαστιχα και με 2 μικρες βελτιοσουλες σε 2 στροφες 1:58:23..... Ο χρονος ηταν πολυ καλος και απλα θα αναφερω τα αυτοκινητα που ηταν γρηγοροτερα: - -S3 1:56:8 -CRX 250Hp 1:58:05 και τα 2 αυτοκινητα που ανεφερε ο glf... Αν εξαιρεσουμε το αγωνηστικο106 απο τα αλλα 3 το πιο αδυναμο ηταν το civic με 170Hp το οποιο ειχε και slick λαστιχα. Τα συμπερασματα δικα σας..... Wink


ΤΕΖΑ ΤΟ 206.. [μαμα αμορτισερ] Exclamation
FRAPEOLE - Δευ 29 Σεπ 2003, 00:36:36
Θέμα δημοσίευσης:
Να προσθεσω οτι εκανα μονο ενα περασμα και ηταν και ενα 206 1,4 το οποιο νομιζω γυρισε στο 2:09. Σβουριξαν γυρω στα 15 αυτοκινητα και καμια 10αρια κοιτουσαν, ηταν και 4 μηχανες.. ΟΜΟΡΦΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...
Miltellas - Δευ 29 Σεπ 2003, 01:21:42
Θέμα δημοσίευσης:
Μου φαίνεται ότι το Αιγίνιο πρέπει να το κάνουμε στέκι...
Έχει ακόμη εκείνο τον καρόδρομο για να φτάσεις μέχρι εκεί;
ΝΙΚΟΣ - Δευ 29 Σεπ 2003, 08:53:20
Θέμα δημοσίευσης:
Δηλαδη χρονο ημερας εκανε ο φιλος μου ο Νικος Question Θα σκυλιασε ο Περιπτερας Laughing Laughing Laughing
glf - Δευ 29 Σεπ 2003, 13:13:19
Θέμα δημοσίευσης:
Yeap, κρατάω τα σκήπτρα Smile σε χρόνους που κρατάει η παρέα. και το τελευταίο έχει σημασία γιατί αν πάει κάποιος με τα φιλαράκια του και μας πει την άλλη μέρα "έκανα τόσο" εμείς θα τον πιστέψουμε ανάλογα με πόσο όμορφος είναι...

στα δικά μας μετρημένα, είχαμε 2 ή 3 άτομα που κρατούσαν χρόνο για το κάθε αμάξι ! επίσημα πράματα, όχι παίζουμε Smile

Νικ, ο περιπτεράς ήπιε το αμίλητο νερό, δεν περίμενε να το κατεβάσω τόσο πολύ Smile επίτηδες δεν έκανα και δευτέρη γύρα για να μην μου πάθει και τίποτα ο περιπτεράς και που να τον τρέχουμε μεσ'την ερημιά.
όπως και μέχρι χθες, τον άφηνα να ελπίζει. αφού είδε ότι δεν με πιάνει με στήσιμο, πήρε τα σλικ. και τη μέρα που ήξερα ότι θα το ρίξει πήγα και γω και τον γείωσα Twisted evil Twisted evil Twisted evil καλά που είχα και το κορονωπήνιο, και του έκανα μεγάλη τη διαφορά, αλλιώς θα το παίδευα λίγο και μάλλον θα ήμουν στο 1:52 πιστεύω φυσικά με σλικ.

τώρα απειλεί ότι θα κοντύνει κι αυτός τη μετάδοση... ε ρε πλάκα που έχει Smile

Μίλτο έχει ακόμα τον καρόδρομο και στον πηγαιμό τον πέρασα με 60-70 (και τα σλικ φορεμένα) και τα έκανα ασπρα τα άλλα αυτοκίνητα της παρέας. φυσικά μετά με βρίζανε Smile αλλά εγώ ανέμελος φύσαγα το 106 για να φύγει η σκόνη από το πίσω μέρος Smile

A, έκανα και τον καθηγητή της πίστας σε ένα παιδί από Αθήνα με... Prelude!
glf - Δευ 29 Σεπ 2003, 13:18:04
Θέμα δημοσίευσης:
..άσχετο αλλά το πρωϊ που πήγαινα, βρήκα στην Καστανιά μια Porshe Carrera 4 γαλλική... τον πέρασα και του έδειξα πως να προσπερνάει και άρχισε να το δίνει και να με φτάνει, ώσπου σε μια ανηφορική με 3η πατημένη (χοχοχο πως φαίνεται ο ραλίστας) μου φεύγει το πίσω μέρος και κάνο ανάποδο για 2-3 sec.... (φυσικά χωρίς να το θέλω!! μου έφυγε) από εκεί πρέπει να φριχτηκε ο τύπος και έμεινε πίσω.... χεχεχε
ΝΙΚΟΣ - Δευ 29 Σεπ 2003, 19:29:27
Θέμα δημοσίευσης:
glf έγραψε:
..άσχετο αλλά το πρωϊ που πήγαινα, βρήκα στην Καστανιά μια Porshe Carrera 4 γαλλική... τον πέρασα και του έδειξα πως να προσπερνάει και άρχισε να το δίνει και να με φτάνει, ώσπου σε μια ανηφορική με 3η πατημένη (χοχοχο πως φαίνεται ο ραλίστας) μου φεύγει το πίσω μέρος και κάνο ανάποδο για 2-3 sec.... (φυσικά χωρίς να το θέλω!! μου έφυγε) από εκεί πρέπει να φριχτηκε ο τύπος και έμεινε πίσω.... χεχεχε


Χαχα.Επρεπε να σε κυνηγαγε να γελουσαμε λιγο.Τι δηλαδη Question Επειδη εχει PORCHE σημαινει οτι παταει τα παντα Question Βρε θα ετρωγε τσεκουρι...Που πας ρε καραμητρο στις στροφες να πιασεις αγωνιστηκο αμαξι ε Question Laughing Laughing Laughing
GIANNIS206 - Δευ 29 Σεπ 2003, 21:32:56
Θέμα δημοσίευσης:
Πήγα και εγώ στην Πίστα με τα παλιά λάστιχα, την μαμά σκισμένη ανάρτηση, το χτυπημενο διαφορικό.....μόνο για βόλτα δηλαδή!
Ο Νίκος με έκανε και δύο γύρες και είδα τι είναι πραγματικά το αγωνιστικό!
Δυστυχώς έφυγα νωρίς γιατί είχε δουλεία!

Υ.Γ Νίκο σε ευχαριστώ πολύ για αυτήν την εμπειρία που με προσέφερες! Wink
ΝΙΚΟΣ - Τρι 30 Σεπ 2003, 08:31:13
Θέμα δημοσίευσης:
Εμενα να δεις χθες βραδυ που με πηγαινε σπιτι τι βολτα μου προσεφερε..........Ο ΠΥΡΟΒΟΛΗΜΕΝΟΣ.Τραβαγε χειροφρενα στα στενα με χιλμ και περναγε φιλερ.Ποτε καμια μερα θα το στουμπησει πουθενα Laughing Laughing
glf - Τρι 30 Σεπ 2003, 23:35:05
Θέμα δημοσίευσης:
GIANNIS206 έγραψε:
Πήγα και εγώ στην Πίστα με τα παλιά λάστιχα, την μαμά σκισμένη ανάρτηση, το χτυπημενο διαφορικό.....μόνο για βόλτα δηλαδή!
Ο Νίκος με έκανε και δύο γύρες και είδα τι είναι πραγματικά το αγωνιστικό!
Δυστυχώς έφυγα νωρίς γιατί είχε δουλεία!

Υ.Γ Νίκο σε ευχαριστώ πολύ για αυτήν την εμπειρία που με προσέφερες! Wink


..και που να είσουν μέσα στο χρονομετρημένο Smile

εγώ σόρυ που μπερδεύομαι με τα ονόματα και προηγουμένως δε σε έγραψα σωστά Smile

καλά, που κυκλοφορείς με αυτό το διαφορικό ? το ακούγαμε όταν περνούσες και ανατριχιάζαμε !!!
glf - Τρι 30 Σεπ 2003, 23:36:19
Θέμα δημοσίευσης:
ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Εμενα να δεις χθες βραδυ που με πηγαινε σπιτι τι βολτα μου προσεφερε..........Ο ΠΥΡΟΒΟΛΗΜΕΝΟΣ.Τραβαγε χειροφρενα στα στενα με χιλμ και περναγε φιλερ.Ποτε καμια μερα θα το στουμπησει πουθενα Laughing Laughing


Αμαν αυτές οι περιγραφές.. φίλερ... ηρέμησε ρε.. ιδίως το δεύτερο στο τράβηξα επειδή απόρησα που σου έκανε εντύπωση το πρώτο !!! Smile
Στον Αγ. Κων/νο τραβάω ακόμα πιο θεαματικό !!
GIANNIS206 - Τετ 01 Οκτ 2003, 00:51:21
Θέμα δημοσίευσης:
Και να φανταστείς ότι δεν το πίεσα καθόλου!
Ψαρωτικό ε??
Θα γίνει και αυτό όταν λυθεί το οικονομικό!(σύντομα!)
glf - Τετ 01 Οκτ 2003, 08:31:17
Θέμα δημοσίευσης:
ωρε θα κρατήσει ?? Very happy φτου φτου φτου, μη το ματιάσω Very happy
ΝΙΚΟΣ - Τετ 01 Οκτ 2003, 08:52:19
Θέμα δημοσίευσης:
glf έγραψε:
Στον Αγ. Κων/νο τραβάω ακόμα πιο θεαματικό !!


Κοιτα καμια μερα να μην τα παρει ο Αγιος στο κρανιο και φωναξει την Αστυνομια και σε μπουζουριασουν μεσα. Laughing
FRAPEOLE - Σαβ 25 Οκτ 2003, 18:24:13
Θέμα δημοσίευσης:
Πηγαμε στο αιγινιο χθες.. Η αποφαση παρθηκε ξαφνικα και δεν προλαβα να ειδοποιησω,δυστυχως Sad Ημασταν 5 αυτοκινητα, CLIO 1,4 16V-205 1,6-ROVER 414-DAIHATSU CHARADE 101HP-και το 206 μου. Η πιστα ηταν σε ψιλοαθλια κατασταση και αρχικα βαλαμε κοντρα στην ευθεια για να δουμα διαφορες- Το daixatsu μου εριξε 1,5αυτοκινητο,εγω εριξα στο 205 1καπο,Το 205 στο CLIO 5αυτοκινητα και το CLIO sto ROVER 1,5αμαξι. [στην ευθεια στο 206 εσπαγε μεχρι και 3η] Στη συνεχεια το daixatsu kai to CLIO καναν απο 2 γυρους και οι επιδοσεις τους ηταν 2.00.6-2.02.7 αντιστοιχα. Ολα τα οχηματα φοραν ελευθερο φιλτρο και εξατμιση Exclamation
GIANNIS206 - Κυρ 26 Οκτ 2003, 01:36:21
Θέμα δημοσίευσης:
Θα είχε πολύ φασαρία!! Laughing
Δε μου λες αν τα ανοίξουμε εκεί λες να μας πιάσουν? Rolling eyes Rolling eyes
GIANNIS206 - Κυρ 26 Οκτ 2003, 01:38:05
Θέμα δημοσίευσης:
Εντυπωσιακή και η διαφορά του 205 από το clio!!!
Για τα υπόλοιπα κάλά!
lia206cc - Κυρ 26 Οκτ 2003, 18:35:16
Θέμα δημοσίευσης:
glf έγραψε:
ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Εμενα να δεις χθες βραδυ που με πηγαινε σπιτι τι βολτα μου προσεφερε..........Ο ΠΥΡΟΒΟΛΗΜΕΝΟΣ.Τραβαγε χειροφρενα στα στενα με χιλμ και περναγε φιλερ.Ποτε καμια μερα θα το στουμπησει πουθενα Laughing Laughing


Αμαν αυτές οι περιγραφές.. φίλερ... ηρέμησε ρε.. ιδίως το δεύτερο στο τράβηξα επειδή απόρησα που σου έκανε εντύπωση το πρώτο !!! Smile
Στον Αγ. Κων/νο τραβάω ακόμα πιο θεαματικό !!


Κοίτα να δείς σε ποιόν έδωσα το CC για αναγνωρίσεις... όϊ όϊ όϊ μάναμ' !!! Laughing Laughing Laughing
FRAPEOLE - Κυρ 26 Οκτ 2003, 19:31:49
Θέμα δημοσίευσης:
To 205 εκανε σερβις προσφατα και ειχε 100αρα BP, Επισης το σαζμαν του ειναι θεοκοντο και βοηθαει πολυ στην πιστα ..... Εκει που τελειωναμε εγω εσπαζα την 3η και αυτως ειχε ανοιγμενη 4η. Πηγαιναμε σχεδον τα ιδια [στην ευθεια]
ΝΙΚΟΣ - Δευ 27 Οκτ 2003, 10:10:10
Θέμα δημοσίευσης:
lia206cc έγραψε:
glf έγραψε:
ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Εμενα να δεις χθες βραδυ που με πηγαινε σπιτι τι βολτα μου προσεφερε..........Ο ΠΥΡΟΒΟΛΗΜΕΝΟΣ.Τραβαγε χειροφρενα στα στενα με χιλμ και περναγε φιλερ.Ποτε καμια μερα θα το στουμπησει πουθενα Laughing Laughing


Αμαν αυτές οι περιγραφές.. φίλερ... ηρέμησε ρε.. ιδίως το δεύτερο στο τράβηξα επειδή απόρησα που σου έκανε εντύπωση το πρώτο !!! Smile
Στον Αγ. Κων/νο τραβάω ακόμα πιο θεαματικό !!


Κοίτα να δείς σε ποιόν έδωσα το CC για αναγνωρίσεις... όϊ όϊ όϊ μάναμ' !!! Laughing Laughing Laughing


Δεν ηξερες.......δεν ρωταγες Question
glf - Δευ 27 Οκτ 2003, 16:42:08
Θέμα δημοσίευσης:
.... καλύτερα να σου βγεί το μάτι, παρά το όνομα...

κάτι ήξερε και ο ποιητής...

και όλα αυτά από τις φήμες του σουρδο-ΝΙΚΟΥ .....
ΝΙΚΟΣ - Δευ 27 Οκτ 2003, 17:46:11
Θέμα δημοσίευσης:
glf έγραψε:
.... καλύτερα να σου βγεί το μάτι, παρά το όνομα...

κάτι ήξερε και ο ποιητής...

και όλα αυτά από τις φήμες του σουρδο-ΝΙΚΟΥ .....


Φημες εεεεεε...................Σουρδο Νικος εεεεεεεεεε Question Και το HONDA στο Αιγινιο που εβγαλες απο τον δρομο και το εκανες (ποσο ζημια ειπες Question )...και αυτα φημες ειναι Question Twisted evil
mick206 - Δευ 27 Οκτ 2003, 21:09:59
Θέμα δημοσίευσης:
Να κεράσω σοκολατάκια να περάσουν οι πικρίες και τα σχόλια;; Laughing
Έ;; Τί λέτε;; Να είμαστε όοοοολοι μαζί πάλι μια ευτυχισμένη οικογένεια! LaughingLaughingLaughing
Φρόνιμαααααααααααα Rolling eyes
glf - Τρι 28 Οκτ 2003, 21:04:09
Θέμα δημοσίευσης:
Αρμόλαος έγραψε:

Φημες εεεεεε...................Σουρδο Νικος εεεεεεεεεε Question Και το HONDA στο Αιγινιο που εβγαλες απο τον δρομο και το εκανες (ποσο ζημια ειπες Question )...και αυτα φημες ειναι Question Twisted evil


Τώρα τι θα γίνει, θα μας βγάλεις όλα τα άπλυτα στη φόρα ?

στο Honda δεν έκανα ζημιά !! -15 μοίρες κάμπερ του έδωσα για καλύτερο πάτημα !!! άλλο που ο περιπτεράς δεν το γούσταρε....
billisdim - Κυρ 18 Φεβ 2007, 00:11:31
Θέμα δημοσίευσης:
Ποτε θα κανονισουμε την επομενη συναντηση στο Αιγινιο τα μελη Β Ελλαδος παιδες?
bakclima - Δευ 19 Φεβ 2007, 08:37:38
Θέμα δημοσίευσης:
πολυ συντομα... (τωρα που εχω και 2η τετραδα ζαντες Cool )
billisdim - Τετ 21 Φεβ 2007, 00:38:50
Θέμα δημοσίευσης:
Υπονοεις πως θα χρειαστουν και δευτερες ζαντες η ιδεα μου ειναι?τοσο πολυ θα στραμπουλιχτει το αμαξι στην πιστα? backclima θα περιμενω δημοσιευση οταν αποφασιστει τελικα. παρεπιπτοντως, πρεπει να ειδα το 206 σου στην Σινδο παρκαρισμενο πριν λιγο καιρο.
MEMsound - Τετ 21 Φεβ 2007, 02:01:43
Θέμα δημοσίευσης:
billisdim έγραψε:
Υπονοεις πως θα χρειαστουν και δευτερες ζαντες η ιδεα μου ειναι?τοσο πολυ θα στραμπουλιχτει το αμαξι στην πιστα?


καμία σχέση
απλά στις 2ες ζάντες θα ζαντάρει 2ο σετ λάστιχων προκειμένου να μην χαλάσει τα δρομίσια του.
οι ζάντες στην πίστα δεν παθαίνουν τίποτα (με λογική οδήγηση)
billisdim - Τετ 21 Φεβ 2007, 03:13:39
Θέμα δημοσίευσης:
Ποιος οδηγαει λογικα μπαινοντας στην πιστα... (εγω παντως ΟΤΑΝ ΜΠΩ, σαν πρωτη φορα που θα μπω,χλωμο να το παω λογικα).. Αρα την ζυγοσταθμιση και την ευθυγραμμιση ΜΕΤΑ πιστας δεν βλεπω να την γλυτωνω...
Miltellas - Τετ 21 Φεβ 2007, 09:38:36
Θέμα δημοσίευσης:
Εννοεί εάν δεν έχεις εξόδους. Αν αποφεύγεις και τα κερμπς ακόμη καλύτερα. Ούτως ή άλλως στο Αιγίνιο τα κερμπς είναι θανατηφόρα για ολόκληρο το αυτοκίνητο.
Steve - Τετ 21 Φεβ 2007, 09:39:24
Θέμα δημοσίευσης:
billisdim έγραψε:
Ποιος οδηγαει λογικα μπαινοντας στην πιστα... (εγω παντως ΟΤΑΝ ΜΠΩ, σαν πρωτη φορα που θα μπω,χλωμο να το παω λογικα).. Αρα την ζυγοσταθμιση και την ευθυγραμμιση ΜΕΤΑ πιστας δεν βλεπω να την γλυτωνω...


Κάνε και καμιά συμφωνία με κανα φαναρτζή για πιό σίγουρα... Rolling eyes



Anyway, σε μια επίσκεψη που είχαμε κάνει κάαααποτε (με τους βόρειους) με μετρήσανε 2:10:κάτι στον 1ο γύρο (με ένα τετακέ Embarassed ) και στον 2ο 2:02:κάτι... με τα μαμά Conti, την Apex και το μπλοκέ Cool

Έτσι όπως είμαι τώρα, πιστεύω κυνηγάω κάτω από 2 σίγουρα Smile

Bak... δώσε σήμα όταν είναι να πάτε! Very happy (για να ανοίξω τον καρόδρομο πάλι εγώ ο pathfinder Razz )
brz20 - Τετ 21 Φεβ 2007, 09:50:54
Θέμα δημοσίευσης:
Τετακε????
Προσεχε ρε μην εισαι μ***ας!!!
Παντως το μπλοκε κανει καλη δουλεια.
Steve - Τετ 21 Φεβ 2007, 10:14:27
Θέμα δημοσίευσης:
Τον 1ο γύρο τον έκανα αναγνωριστικό, στον 2ο άρχισε η χρονομέτρηση και τελικά είχα βάλει λάθος σημάδι για φρενάρισμα απ' ότι έδειξε το τετακέ. Ο 3ος ήτανε λίγο πιο επιφυλακτικός, και παρόλα αυτά έπεσε αρκετά ο χρόνος Cool

Για να δούμε αν ξαναπάμε τι ψάρια θα πιάσουμε Very happy
Miltellas - Τετ 21 Φεβ 2007, 12:13:43
Θέμα δημοσίευσης: Re: Πίστα Αιγινίου
Έτσι ξεκίνησε αυτό το τόπικ...
GIANNIS206 έγραψε:
Όταν γυρνούσα από Βόλο την προηγούμενη εβδομάδα,μπήκα στην πίστα του Αιγινίου.
Είναι 3000μέτρα με αρκετές αριστερές κλειστές στροφές και καλό σχετικά με τους δρόμους τάπητα.Αναγνωριστική βόλτα και σιγά σιγά οι ρυθμοί ανεβαίνουν.Έρχετε η πρώτη μικροέξοδος με ένα στιγμιαίο ξεζαντάρισμα αλλά έφτανε για να χάσει αέρα η πίσω δεξιά ρόδα.Αλλάγή λοιπόν και συνέχεια.γρήγορος γύρο και 2:15 χρόνος πολύ καλός από ότι μου είπε ο Μίλτος με βρακιασμένα αμορτισέρ και λάστιχα χάλια.Είχα ακόμη μια μικροέξοδο μέ ενα μικρό ακούμπημα σε μια μπαριέρα.
Η ευχαρίστηση που ένιωσα όμως ήταν πολύ μεγάλη!Δεν με ένιαζε που την άλλη μέρα θα πήγαινα για τα λάστιχα και στο συνεργείο για check+up!
Ουφ!Ακόμα το θυμάμαι και θέλω και άλλο!

Τώρα πια ο Γιαννάκης γυρνάει στο 1:58:80 και χωρίς καμία βελτίωση στον κινητήρα του... Έγινε με κινητήρα μαμά, ελαφρά κοντύτερο κορωνοπήνιο - βελτιωμένη ανάρτηση αλλά με σχεδόν πεθαμένα τα αμορτισέρ, λάστιχα για πέταμα που όμως γι αυτό και δεν τα λυπήθηκε, και φυσικά με τα χεράκια του και το μυαλουδάκι του όντας ασύγκριτα βελτιωμένα σε σχέση με πριν 3-4 χρόνια...
brz20 - Τετ 21 Φεβ 2007, 12:57:13
Θέμα δημοσίευσης:
Τελικα η εξασκηση κανει παντα καλο.
smpokos - Τετ 21 Φεβ 2007, 14:15:18
Θέμα δημοσίευσης:
εγω εχω 2:08 στο εγινιο με εργοστασιακη αναρτηση και μονο ζαντολαστιχα 17 με λαστιχα dunlop sp9000 τελειωμενα. Very happy τωρα που μπηκαν αναρτησεις ελπιζω να παω μια μερα να δω αν κερδισαμε κανενα sec Very happy
Miltellas - Τετ 21 Φεβ 2007, 16:16:05
Θέμα δημοσίευσης:
brz20 έγραψε:
Τελικα η εξασκηση κανει παντα καλο.

Από τη στιγμή που το όποιο έμφυτο ταλέντο είναι δεδομένο, αυτό που τελικά μένει στον καθένα να πράξει είναι η εξάσκηση.
volvos - Τετ 21 Φεβ 2007, 16:21:58
Θέμα δημοσίευσης:
οργωμα παιρνει εκει??
τωρα που εγινα και χωματινος Laughing
brz20 - Τετ 21 Φεβ 2007, 16:57:07
Θέμα δημοσίευσης:
Φυσικα και το ταλεντο παιζει μεγαλο ρολο.
Υπαρχουν καποιοι που δεν τα καταφερνουν να κινηθουν καλα καλα ποσο μαλλον να κινηθουν γρηγορα κατω απο συγκεκριμενες συνθηκες.
GIANNIS206 - Τετ 21 Φεβ 2007, 21:41:23
Θέμα δημοσίευσης:
Με πεθαμένα εντελώς αμορτισέρ και έντονη υποστροφή,ελεγχόμενη με φρενόγκαζο, 2:01.Πολύ καλό για τις συνθήκες!!Τώρα,που άλλαξα αμορτισέρ,φυλάω λάστιχα για Σέρρες και μετά για Αιγίνιο!!
billisdim - Τρι 27 Φεβ 2007, 21:01:23
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδες την επομενη φορα που θα κανονισετε να πατε Αιγινιο, καντε καμια απαντηση στο τοπικ,ετσι ωστε να ερθουμε και μεις....
DrJekyll - Τετ 28 Φεβ 2007, 11:19:07
Θέμα δημοσίευσης: ...
Ρε σεις!
Άστε το Αιγίνιο κατά μέρος και να κανονίσουμε να ανεβούμε όλοι κατά Σέρρες μεριά!!!!! Twisted evil
Από τον Νοέμβριο φωνάζω...πότε θα ξαναμπούμε???
Κανονίζουμε από τώρα - όλοι μαζί??? Cool
Steve - Τετ 28 Φεβ 2007, 12:31:47
Θέμα δημοσίευσης:
Για Σέρρες, προς παρέλαση (Τέλη Μάρτη) αν θέλετε, μπορώ να σας κάνω την τιμή να έρθω Cool
billisdim - Τετ 28 Φεβ 2007, 14:37:56
Θέμα δημοσίευσης:
no money,no Serres... Δεν ξερω για σας,αλλα εγω προς το παρον θα αρκεστω στο Αιγινιο... Δεν μου περισσευουν 50ευρωπουλακια να τους τα δωσω για εισοδο,ουτε 30ευρω πανε ελα Σερρες(συν οτι καψω στην πιστα) απο Ναουσα που μενω... Θα πεσει λιγο η ποιοτητα,αλλα θα κερδισει η τσεπη μου νομιζω. αυυυυυτα.
DrJekyll - Τετ 28 Φεβ 2007, 15:45:41
Θέμα δημοσίευσης: ...
Steve έγραψε:
Για Σέρρες, προς παρέλαση (Τέλη Μάρτη) αν θέλετε, μπορώ να σας κάνω την τιμή να έρθω Cool

Μάλιστα.... Razz
Η αυτού μεγαλιώτης κκ. Steve Πορδιός φαίνεται να θέλει να έρθει... Laughing
Τι λέτε όλοι οι άλλοι για τέλη Μαρτίου/αρχές Απριλίου να την κλείσουμε όλοι μαζί???

Αντε μαζευτείτε τώρα που μπορεί να παίξουν λάστιχα!!!!!!
brz20 - Τετ 28 Φεβ 2007, 16:11:44
Θέμα δημοσίευσης:
Παιζει να ερθω και εγω για καμια βδομαδα πανω.
Απο τις 22 μεχρι τις 29 λεω εκτος απροοπτου.
bakclima - Πεμ 01 Μάρ 2007, 01:08:47
Θέμα δημοσίευσης:
τωρα ολοι μεσα μου ειστε!!!!! τελευταια στιγμη θα αρχισουν οι δικαιολογιες...
DrJekyll - Πεμ 01 Μάρ 2007, 09:51:43
Θέμα δημοσίευσης:
bakclima έγραψε:
τωρα ολοι μεσα μου ειστε!!!!! τελευταια στιγμη θα αρχισουν οι δικαιολογιες...

Για μένα πάει αυτό.... Embarassed ???
smpokos - Τετ 07 Μάρ 2007, 01:22:29
Θέμα δημοσίευσης:
και γω μεσα Very happy
Miltellas - Τετ 07 Μάρ 2007, 17:38:45
Θέμα δημοσίευσης:
Την Παρασκευή το βράδυ θα σας πω για μας. Wink
smpokos - Τετ 07 Μάρ 2007, 18:25:17
Θέμα δημοσίευσης:
εκανα και μια ανακοινωση στο gcc αν θελουν να ερθουν και τα παιδια την κυριακη Very happy
Miltellas - Σαβ 10 Μάρ 2007, 01:10:14
Θέμα δημοσίευσης:
Τελικά Κυριακή δεν θα έρθουμε οργανωμένα. Αλλά από ό,τι είδα ούτε και ανοργάνωτα. Πρόσφατα πήγαμε και μεμονωμένα. Ο Μάκης έσπασε πάλι το ρεκόρ του κι εμείς ψαχνόμαστε κι άλλο.
STEL106 - Δευ 20 Αύγ 2007, 18:47:46
Θέμα δημοσίευσης: ?
πω ρε τη έχω στα πόδια μου και δεν το βλέπω..
στην πίστα του αιγινίου πώς πάς εγώ εκεί ξέρω μόνο την πίστα καρτ που έχει.
πηγαίνει άλλο κόσμος εκεί η μπααα???
και πληρώνει για να μπείς η τζάμπο μπεμπέ είναι??
kane - Δευ 20 Αύγ 2007, 19:05:13
Θέμα δημοσίευσης: Re: ?
STEL106 έγραψε:
πω ρε τη έχω στα πόδια μου και δεν το βλέπω..
στην πίστα του αιγινίου πώς πάς εγώ εκεί ξέρω μόνο την πίστα καρτ που έχει.
πηγαίνει άλλο κόσμος εκεί η μπααα???
και πληρώνει για να μπείς η τζάμπο μπεμπέ είναι??


Για την πίστα του αιγινίου στρίβεις στο γήπεδο αριστερά,το παίρνεις καρφί περνας πανω απο ενα ανισόπεδο κόμβο,συνεχίζεις ευθεία,περνάς κατω απο μια γέφυρα,πας δεξιά σε ενα δρόμο με 3Α και πας πας πας...μετά απο κανα 2-3χλμ φτάνεις στην χωματερή.
Εκεί αναλύεις απο που θα μπείς μέσα Razz
Ειναι δωρεάν,πας οποτε θες,η κατάσταση της πίστας θεωρείται πολύ καλή για παρατημένη.
Καλό ειναι να πας καμμια κυριακή,διότι πηγαίνουν οι ήρωες την καθαρίζουν απτα χαλίκια και μπαίνεις ανετα.Το κακό της κυριακής είναι οτι μαζεύεται καθε καρυδιας καρύδι με οτι συνεπάγεται αυτό.
Επίσης απο σπάνια εως ποτέ δε βγάζεις συννενόηση με τους μηχανο΄βιους εκεί΄μέσα, οπότε σαν αποτέλεσμα βλέπεις το ρ1 να πλαγιάζει μπροστά σου και συ νασαι 30 ποντους απο πίσω του...
glf - Τρι 21 Αύγ 2007, 10:43:20
Θέμα δημοσίευσης:
πήγαμε 6-7 αυτοκίνητα από Κοζάνη και Θεσ/νίκη πριν δύο εβδομάδες αλλά ειλικρινά... βαρέθηκα! το πιο ενδιαφέρον ήταν κάτι κόντρες που βάλαμε στην ευθεία...

σοβαρά η σχεδίαση της είναι τελείως βαρετή...

μετά τις Σέρρες δεν το αντέχεις εύκολα...
kane - Τρι 21 Αύγ 2007, 13:33:49
Θέμα δημοσίευσης:
glf έγραψε:
πήγαμε 6-7 αυτοκίνητα από Κοζάνη και Θεσ/νίκη πριν δύο εβδομάδες αλλά ειλικρινά... βαρέθηκα! το πιο ενδιαφέρον ήταν κάτι κόντρες που βάλαμε στην ευθεία...

σοβαρά η σχεδίαση της είναι τελείως βαρετή...

μετά τις Σέρρες δεν το αντέχεις εύκολα...


E ναι ρε νικόλα,δεν ειναι και τιποτα σπουδαίο η πίστα στο αιγίνιο.Αλλά για τους περισσότερους που δεν έχουν/δεν θελουν να διαθέσουν τα χρήματα για σερρες,είναι καλή φάση.
Ειναι κοντά,πηγαίνεις ξεκ*****νεις,κάνεις και καμμια δοκιμή εξέλιξης στην ευθεία.
Απτο να τα κάνουμε στο δρόμο καλό ειναι και το αιγινιο Very happy
Miltellas - Τετ 22 Αύγ 2007, 01:49:31
Θέμα δημοσίευσης:
Σταύρο μαζί σου. Μπορεί μία έξοδος σε στροφή στο Αιγίνιο να είναι οδυνηρή για το αυτοκίνητο και λογικό καθότι παρατημένη 20 χρόνια, όμως πράγματι από το να τρέχουμε στους δρόμους είναι απείρως καλύτερα.

Αλλά όντως καμία σχέση με Σέρρες σαν διαδρομή (κάθε στροφή είναι ξεχωριστή σπαζοκεφαλιά - ενώ το Αιγίνιο έχει 5-6 στροφές που στρίβονται με το ίδιο στυλ - όχι ότι με χαλάει, απλή σύγκριση κάνουμε). Πήγαινε Σέρρες καμιά φορά να μπεις (αν δεν έχεις μπει). Έτσι για την εμπειρία. Αξίζει! Κι αν δεν μπορείς οικονομικά τώρα στα κοντά, ετοιμάσου από τώρα για το μεγάλο TrackDay του NHAC (αυτοκινητιστική ένωση των βορείων clubs) που κλείσαμε για 17-18 Νοεμβρίου.
kane - Τετ 22 Αύγ 2007, 07:45:09
Θέμα δημοσίευσης:
Mπα μίλτο δε κάνω εγώ για πίστα Razz .Πως το λένε βρε αδερφέ,δε το χω μέσα μου...προτιμώ κάνα βουνό κι άς είμαι κουλός και δεξιοτίμονος Shocked
glf - Τετ 22 Αύγ 2007, 09:26:31
Θέμα δημοσίευσης:
εγώ πάντως βαρέθηκα και τζάμπα που φάγαμε και λάστιχο δηλαδή...

απλά και στις Σέρρες δε χρειάζεται να είσαι κάθε δεύτερο ΣΚ. Δύο φορές το χρόνο αλλά να κάτσεις όλη τη μέρα (να εχεις δηλαδή ξεχωριστή τετράδα ή και 6 λάστιχα) τότε γίνεται...
stef80 - Τετ 26 Σεπ 2007, 16:25:29
Θέμα δημοσίευσης:
Την Κυριακή που πέρασε πήγα Αιγίνιο με μια φίλη για παρέα και για να με χρονομετράει.
Έκανα 2 γύρους και είχα και στους δύο 2.02 με συνοδηγό και χωρίς να καταφέρω να βγάλω εντελώς καθαρό γύρο, αφού σε καναδυό στροφές έδιωξε λίγο παραπάνω και μου χάλασε την έξοδο. Peugeot 106, κινητήρας 1.4 75 ps μαμά (μόνο φιλτροχοάνη και εξάτμιση που δεν έδωσαν σχεδόν τίποτα), λάστιχα 185/55-14 με 35.000 χιλιόμετρα και μαμά ανάρτηση με αμορτισέρ 160.000 χιλιόμετρα (όσο και το αμάξι)!
Καλό???
Με τα παλιά μου λάστιχα (165/65-23) είχα κάνει 2.05.
Πάντως τα κερμπ στο Αιγίνιο είναι φονικά. Μια φορά βγήκα και σύρθηκα με την κοιλιά του αμαξιού πάνω στο κερμπ και στραβωσε η εξάτμιση.
DrJekyll - Πεμ 27 Σεπ 2007, 06:45:09
Θέμα δημοσίευσης:
Νομίζω ο Καλούδης με ίδιο ακριβώς αυτοκίνητο έκανε 1:56 στο Αιγίνιο... Razz
stef80 - Παρ 28 Σεπ 2007, 13:23:37
Θέμα δημοσίευσης:
Μη μου λες τέτοια και δεν έχω λάστιχα για ξόδεμα!
Αν ξαναπάω θα δοκιμάσω να κάνω χρόνο χωρίς άλλο άτομο μέσα.
Την Κυριακή που πήγα πάντως είχε λαό και ήταν και μια αγωνιστική BMW του Σκουλαριώτη.
Αν σκάσει μύτη αστυνομία τι μπορούν να σου κάνουν?
Miltellas - Σαβ 29 Σεπ 2007, 00:31:19
Θέμα δημοσίευσης:
DrJekyll έγραψε:
Νομίζω ο Καλούδης με ίδιο ακριβώς αυτοκίνητο έκανε 1:56 στο Αιγίνιο... Razz

1:56 με 106 1.4 75PS χλωμότατο... Αυτός ο χρόνος είναι για Ραλάκι και με καλό οδηγό. Το 2:02 είναι ο καλύτερος χρόνος που έχω δει ή ακούσει για 106 με 75PS...
Miltellas - Σαβ 29 Σεπ 2007, 00:33:39
Θέμα δημοσίευσης:
stef80 έγραψε:

Αν σκάσει μύτη αστυνομία τι μπορούν να σου κάνουν?

Σε μαζεύουν για καταπάτηση ξένης ιδιοκτησίας. Αλλά επειδή ο ιδιοκτήτης δεν έχει κάνει ποτέ μήνυση, η αστυνομία κάποια στιγμή σταμάτησε να ασχολείται με την πίστα Αιγινίου. Αν και ποτέ δεν ξέρεις...
Road_Runner - Σαβ 29 Σεπ 2007, 03:19:15
Θέμα δημοσίευσης:
Miltellas έγραψε:
DrJekyll έγραψε:
Νομίζω ο Καλούδης με ίδιο ακριβώς αυτοκίνητο έκανε 1:56 στο Αιγίνιο... Razz

1:56 με 106 1.4 75PS χλωμότατο... Αυτός ο χρόνος είναι για Ραλάκι και με καλό οδηγό. Το 2:02 είναι ο καλύτερος χρόνος που έχω δει ή ακούσει για 106 με 75PS...


Ερωτηση: Ποσα χλμ ειναι η πιστα?
Ερωτηση 2: Με τι λασιχα και αναρτηση εκανες αυτον τον χρονο?
Το αμαξι ειναι μαμα μηχανικα?
stef80 - Σαβ 29 Σεπ 2007, 16:58:09
Θέμα δημοσίευσης:
Η πίστα είναι λίγο πάνω από 3 χλμ.
Λάστιχα Dunlop SP01 185/55-14 με 35.000 χλμ σε μέτρια κατάσταση.
Ανάρτηση μαμά. Τα μπροστά αμορτισέρ έχουν 65.000 χλμ στην πλάτη τους και τα πίσω 160.000! Έχω αλλάξει ψαλίδια μόνο γιατί είχαν διαλυθεί.
Κινητήρας με φιλτροχοάνη και εξάτμιση αλλά επίσης πολύ ταλαιπωρημένος όπως και ο συμπλέκτης (άπειρες εκκινήσεις σε κόντρες ακόμα και με όλη την παρέα μέσα!) και πιθανόν με χαμηλότερη απόδοση από μαμά.
Παρόλα αυτά αν είμαι μόνος στο αμάξι και βγάλω εντελώς καθαρό γύρο δεν είναι απίθανο να σπάσει το δίλεπτο (ή το μοτέρ... Twisted evil )
Στόμα να χε να μιλήσει αυτό το αμάξι. Ακόμα και το σασί έχει σκιστεί εκεί που στηρίζεται το χειρόφρενο από την πολύ χρήση... Shocked
Road_Runner - Σαβ 29 Σεπ 2007, 22:11:05
Θέμα δημοσίευσης:
Παντως οντως το ραλλυ γυριζει με καλο οδηγό στο 1.56 το 2.02 για 106 1,4 με μαμα αμαξι και ταλαιπορημενο οπως λες, δεν μου στεκει.... Scratch Scratch Scratch Scratch
stef80 - Κυρ 30 Σεπ 2007, 15:49:30
Θέμα δημοσίευσης:
Σε ένα επεισόδιο του Επιτροχόν είχε πάει ο Θεοφράστου με το δήμαρχο θεσσαλονίκης τον Παπαγεωργόπουλο με ένα Ιμπρέζα και οδηγούσε ο Παπαγεωργόπουλος και είχε κάνει ή 1.39 ή 1.49.
Ο χρόνος μου είναι αληθινός και επιμένω ότι έχει περιθώρια βελτίωσης.
kane - Κυρ 30 Σεπ 2007, 16:08:09
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
Παντως οντως το ραλλυ γυριζει με καλο οδηγό στο 1.56 το 2.02 για 106 1,4 με μαμα αμαξι και ταλαιπορημενο οπως λες, δεν μου στεκει.... Scratch Scratch Scratch Scratch


με βάλατε σε υποψιες...δεν ετυχε ποτε να χρονομετρήσω γύρο εκει...2 λεπτά παρά σαν πολύ μου φαίνεται για ραλακι 16β,αλλά ποτε δε ξερεις!
Road_Runner - Κυρ 30 Σεπ 2007, 18:58:56
Θέμα δημοσίευσης:
Oπα, λάθος μου...

Road_Runner έγραψε:

Παντως οντως το ραλλυ γυριζει με καλο οδηγό στο 1.56 το 2.02 για 106 1,4 με μαμα αμαξι και ταλαιπορημενο οπως λες, δεν μου στεκει.... Scratch Scratch Scratch Scratch

Ήθελα να γράφω ΑΝ οντως γυριζει τόσο, τότε..............
Λαθος μου
Miltellas - Τρι 02 Οκτ 2007, 00:16:57
Θέμα δημοσίευσης:
Το Αιγίνιο το έχω φάει αρκετά στην μάπα. Ο φίλος που γύρισε με το 75ιππο 106 στα 2:02 είναι πάρα πολύ καλός οδηγός, όχι απλώς καλός. Τον πιστεύω γιατί ο χρόνος είναι πραγματικός παρότι "κουφός" για τους περισσότερους. Ενώ το 1:56 με το ίδιο αυτοκίνητο δεν κολλάει εκτός εάν αυτός που γυρνάει δεν ενδιαφέρεται καθόλου για το αν και πώς θα φύγει από την πίστα (σίγουρα θα φύγει σε κάποια γύρα, εκτός κι αν ο Σεμπαστιάν Λεμπ είναι Θεσσαλονικιός και δεν το ξέρω). Με την ίδια λογική ένα ραλλάκι μαμά με τέτοιον πολύ καλό οδηγό μπορεί να γυρίσει κάτω από 1:56 ίσως και κάτω από 1:54.
Ο Μάκης ο δικός μας που στο Αιγίνιο (και Σέρρες και Ρύσιο) είναι κορυφή γυρνάει με το 206 του (ραλλοχτάποδο αλλά με ότι σκ@τά στήσιμο θέλεις) 1:54-1:55 όταν εγώ δε βρήκα το κουράγιο να σπάσω το 2λεπτο (παίζω στο δέκατο) κι ο Γιάννης που δάγκωσε ταυτότητα γύρισε 1:58:8 με 206 με κινητήρα μαμά. Μερικοί άνθρωποι έχουν τρομερό feeling στην πίστα και δεν παλεύονται. Για να γυρίσει κάποιος 2:02 με ένα απλό 106 1.4 και να λέει ότι κατεβαίνει κιόλας πρέπει να έχει τέτοιου υψηλού επιπέδου feeling.

Γνωρίζω φυσικά και την ακραία πλευρά: Έναν θεόμουρλο (είναι φίλος και τον λένε Άρη - το έχω ξαναπεί το σκηνικό - και έτρεξε μαζί μας πέρυσι στο 1o TD NHAC στις Σέρρες) που γύρισε το Αιγίνιο στα 2:04 με Corsa A 1.4 60PS!!! Μόνο που δεν υπάρχει στροφή που δεν έχει φύγει έξω. Όταν κάποτε έκανα την μλκία και μπήκα να με κάνει βόλτα βγήκαμε έξω δύο φορές και την πρώτη τα είδα όλα (το αμάξι κάπου χτύπησε δυνατούτσικα από κάτω και ο οδηγός δεν σταμάτησε ποτέ για να δει τί έπαθε - μόνο στο τέλος αφού τελείωσε έριξε μία γρήγορη ματιά). Τελείως μα τελείως "ραλλύ" ο τύπος "με το πλάι κι όπου πάει" και φυσικά συνοδηγό δεν θα με ξαναδεί ούτε ζωγραφιστό, αν και πρόσεξα ότι αφότου πήρε καινούριο αμαξάκι άρχισε να γυρνάει πιο ανθρώπινα όπως εμείς... νααα του πάει τώρα! Laughing
Το Αιγίνιο δεν είναι Σέρρες για να μας παρέχει κάποια ασφάλεια σε περίπτωση εξόδου.
stef80 - Τετ 03 Οκτ 2007, 08:49:31
Θέμα δημοσίευσης:
links για δύο μικρά βιντεάκια από Αιγίνιο
http://www.youtube.com/results?search_query=180+sto+aiginio&search=Search
http://www.youtube.com/results?search_query=106+drift+aiginio+last+turn&search=Search
αν και το Αιγίνιο δεν προσφέρεται ιδιαίτερα για τέτοια γιατί τρως πολύ λάστιχο Smile
Miltellas - Τετ 03 Οκτ 2007, 13:00:11
Θέμα δημοσίευσης:
Θεόμουρλεεεε! Καλά σε έκοψα... Laughing
Γερός να είσαι και να προσέχεις. Τα έκανα κι εγώ αυτά νεότερος. Τώρα λυπάμαι το αμάξι και τα λάστιχά μου (κι εμένα μαζί όταν τ'ακούω από την γυναίκα).
Steve - Πεμ 04 Οκτ 2007, 00:30:38
Θέμα δημοσίευσης:
Αχ καημένο μου χειρόφρενο Razz
FRAPEOLE - Κυρ 06 Ιαν 2008, 20:47:06
Θέμα δημοσίευσης:
Πηγα στις 2 του μηνος με ρ32 σοφτ ψιλοτελειωμενα και με βρεγμενες της 2 δεξιες με τριτη εκανα 5 γυρους και 2 καλυτεροι 1.53.9

Στον πιο γρηγορο που πιεσα πολυ και πατησα λιγο παραπανω εσωτερικη και αναποφεκτα νερα,μου εκανε ενα ξεκολλημα που ομοιο δεν μου εχει ξανακανει το 206...
Να σημειωσω οτι ηταν στην κλασσικη γρηγορη στροφη της πιστας οπου μπολικοι εχουν κανει το προγραμμα του Μελισσανιδη[τουμπες,πιρουετες κτλ] και ουτε καταλαβα πως εμεινα στο δρομο με μια στροφη αναποδο...

Παρολα αυτα και με το σκ@το στην καλτσα συνεχισα ετσι για την τρελα και το χρονομετρο εγραψε 1.55.5...

Πιστευω οτι με ολοστεγνη πιστα ειχα τουλαχιστον 0,5δλ κατω..

Καλη χρονια σε ολους
solonas2 - Κυρ 17 Φεβ 2008, 15:01:18
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά επειδή συνήθως Σαββατα και Κυριακές ειμαι Βέροια σκέφτομαι πολύ σοβαρά τώρα στα κοντα να κάνω μια επίσκεψη σην πίστα του αιγινίου. Αυτό που με φοβίζει περισσότερο είναι η πιθανή καταπόνηση του 206 μου. Εχει κανείς καμιά ιδέα εκτός απο τα λαστιχα (τα οποία είναι τελειωμένα) τι άλλες φθορές μπορούν να προκληθούν με σχετικά συνετή φυσικά οδήγηση, ειρουμένων των αναλογιών παντα! Σημειωτέον πως το 206 μου είναι μαμα με φιλτρο κ&ν.
DrJekyll - Δευ 18 Φεβ 2008, 08:10:32
Θέμα δημοσίευσης:
Πρόσεχε την έξοδο....σε μερικά σημεία άμα βγείς από την πίστα με λίγο παραπάνω χλμ, μπορεί να τουμπάρεις.... (υπάρχει διαφορά στο ύψος)
kane - Δευ 18 Φεβ 2008, 18:43:09
Θέμα δημοσίευσης:
Nα εχεις υποψιν πως καλυτερα να πας με τελειωμενα ελαστικα παρα με τα καινουργια πολιτικα σου..τρωει πολυ λαστιχο η πιστα.
Κανε στην αρχη 4-5 δοκιμαστικους ΧΑΛΑΡΟΥΣ γυρους ωστε να δεις στροφες/γραμμες και το σημαντικοτερο...να καθαρισει η γραμμη σου απο τις σκονες, (αν εισαι ο 1ος εκεινης της μερας).
Οπως σου ανεφερε ο άνωθεν,εχει καποια επικυνδυνα σημεία με υπολογισιμη για τουμπα,υψομετρικη διαφορα.Τερμα μεγαλης ευθειας,αριστερη και ξανα αριστερη...εκει παιζει το πρανες στο 1 μετρο αν θυμαμαι καλα...
Επισης πριν μπεις στη πιστα,στο σκουπιδοτοπο κατεβα απτο 206 σου και περπατησε τον ωστε να δεις εαν εχει λασπη.
Μην δεις απλα και,περπατησε τον οπσωσδηποτε.Αυτα!!!
stef80 - Δευ 23 Αύγ 2010, 15:18:15
Θέμα δημοσίευσης:
Ξεθάβω το θέμα μετά από περίπου δυόμισι χρόνια.
Πλέον είμαι κάτοχος ενός Audi tt 1.8 tfsi με πρόγραμμα και 200+ άλογα.
Μια που είμαι λίγο πριν την αλλαγή ελαστικών σκέφτηκα πως ήταν ευκαιρία να πάρει το βάπτισμα του πυρός στην πίστα και το tt.
Οι συνθήκες βέβαια, ήταν ιδιαίτερα αντίξοες για πουσαρισμένο turbo κινητήρα, αφού η θερμοκρασία πλησίαζε τους 40 βαθμούς οπότε κινητήρας, φρένα, λάστιχα έβραζαν.
Να θυμίσω ότι με το Peugeot 106 1.4 με 75 PS που είχα, έκανα χρόνο 2.02 οπότε ήμουν σίγουρος ότι με το tt θα σπάσω τα χρονόμετρα.
Έκανα μόλις 2 γύρους με χρόνο 1.58 στον πρώτο και 1.55 στο δεύτερο αλλά δε συνέχισα, αφενώς γιατί το αυτοκίνητο είχε πάρει φωτιά, αφετέρου γιατί δεν ήθελα να ρισκάρω πιθανή έξοδο.
Πήγα αρκετά συντηρητικά και φυλαγμένα βέβαια, αλλά και πάλι περίμενα πολύ μεγαλύτερη διαφορά! Και σκέφτομαι πόσο κομμάτια πήγαινα με το 106?? Ειχα βέβαια πολλές εξόδους όσες φορές έτυχε να πάω, πρέπει να κουβαλούσα πολλή τρέλα.
volvos - Δευ 23 Αύγ 2010, 15:25:52
Θέμα δημοσίευσης:
rcz ekane 1.49 krima gia tin epilogi soy eprepe na pareis peugeot
kane - Δευ 23 Αύγ 2010, 15:26:41
Θέμα δημοσίευσης:
φιλε τι κατασταση επικρατει εκει?

Σκουπιδια εχει εξωτερικα της πιστας? μπορεις να μπεις? εχουν στρωσει τιποτα χαλικια εκει?
Η πιστα σε τι κατάσταση βρισκεται?

Αυτα!
gulik - Δευ 23 Αύγ 2010, 15:34:46
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
rcz ekane 1.49 krima gia tin epilogi soy eprepe na pareis peugeot


Πρέπει να φόραγε ψαλίδια αλουμινίου αυτό, δεν εξηγείται αλλιώς.
volvos - Δευ 23 Αύγ 2010, 15:43:06
Θέμα δημοσίευσης:
βλακακο τα ψαλιδια αλουμινιου στο ΤΤ εχεις καταλαβει γιατι τα βαλανε και που και για ποιο λογο δε τα φοραει κανενα αλλο βαγκ?
gulik - Δευ 23 Αύγ 2010, 15:44:46
Θέμα δημοσίευσης:
Επ... όχι και βλακάκο.

Κάνε μας μια φανταστική ανάλυση για τα ψαλίδια αλουμινίου του TT.
kane - Δευ 23 Αύγ 2010, 15:48:08
Θέμα δημοσίευσης:
gulik έγραψε:
Κάνε μας μια φανταστική ανάλυση για τα ψαλίδια αλουμινίου του TT.


αχαχαχαχχααχαχαχαχαχα,
volvos - Δευ 23 Αύγ 2010, 15:50:12
Θέμα δημοσίευσης:
εχουν 6000ευρω το ενα
εξου και η εξτρα τιμη απο το rcz και εχουν μεταβλητο βαθμο βλακειας...αναλογα με το ποιος το οδηγει προσαρμοζουν το καμπερ εμπρος αντιστοιχα
stef80 - Δευ 23 Αύγ 2010, 16:04:51
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
rcz ekane 1.49 krima gia tin epilogi soy eprepe na pareis peugeot


Δεν ήταν ακριβώς το κριτηριο μου όταν πήρα αυτοκίνητο ο χρόνος στο Αιγίνιο... Wink
Άσε που όπως είπα δεν το πίεσα γιατί δεν έχω την πολυτέλεια να βγω όπως έβγαινα με το 106.
stef80 - Δευ 23 Αύγ 2010, 16:07:41
Θέμα δημοσίευσης:
kane έγραψε:
φιλε τι κατασταση επικρατει εκει?

Σκουπιδια εχει εξωτερικα της πιστας? μπορεις να μπεις? εχουν στρωσει τιποτα χαλικια εκει?
Η πιστα σε τι κατάσταση βρισκεται?

Αυτα!


Ο δρόμος μέχρι την πίστα και τα σκουπίδια έξω από αυτήν είναι όπως ακριβώς και την τελευταία φορά που πηγα πριν κάποια χρόνια. Ειδικα με την ξηρασία που επικρατει τελευταια περπατιεται μια χαρα.
Η πίστα αυτή καθεαυτή ήταν ανέλπιστα καθαρή απλά έχουν μεγαλώσει πάρα πολύ κάποιοι θάμνοι δεξιά και αριστερά με αποτέλεσμα σε κάποια σημεία να μειώνεται το πλάτος αλλά και να μπαινεις τυφλά σε κάποιες στροφες αφου δε φαίνεται η εξοδος.
stef80 - Δευ 23 Αύγ 2010, 16:12:45
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
εχουν 6000ευρω το ενα
εξου και η εξτρα τιμη απο το rcz και εχουν μεταβλητο βαθμο βλακειας...αναλογα με το ποιος το οδηγει προσαρμοζουν το καμπερ εμπρος αντιστοιχα


Σε βρίσκω λίγο προκατειλημένο και όχι και τόσο καλά ενημερωμένο.
Τα ψαλίδια του tt έχουν πολύ χαμηλότερη τιμή και υπάρχουν αρκετοί που τα έχουν βάλει στην πλατφόρμα 5 του group VAG(Golf, Leon κτλ).
Ο λόγος εκτός από τη μείωση του μη αναρτώμενου βάρους που προσφέρουν είναι το ότι στο άκρο που βιδώνει το μπαλάκι έχουν οβαλ τρύπες και μπορείς να ρυθμίσεις κάμπερ από εκεί.
kane - Δευ 23 Αύγ 2010, 16:16:27
Θέμα δημοσίευσης:
stef80 έγραψε:
kane έγραψε:
φιλε τι κατασταση επικρατει εκει?

Σκουπιδια εχει εξωτερικα της πιστας? μπορεις να μπεις? εχουν στρωσει τιποτα χαλικια εκει?
Η πιστα σε τι κατάσταση βρισκεται?

Αυτα!


Ο δρόμος μέχρι την πίστα και τα σκουπίδια έξω από αυτήν είναι όπως ακριβώς και την τελευταία φορά που πηγα πριν κάποια χρόνια. Ειδικα με την ξηρασία που επικρατει τελευταια περπατιεται μια χαρα.
Η πίστα αυτή καθεαυτή ήταν ανέλπιστα καθαρή απλά έχουν μεγαλώσει πάρα πολύ κάποιοι θάμνοι δεξιά και αριστερά με αποτέλεσμα σε κάποια σημεία να μειώνεται το πλάτος αλλά και να μπαινεις τυφλά σε κάποιες στροφες αφου δε φαίνεται η εξοδος.


μα τι μπουρδελο ειναι αυτος ο δημος ρε γμτ...Δεν μπορουσε δηλ ο δημος να ριξει 5 φραγκα να στρωσει την κατασταση.

Ελεος.
stef80 - Δευ 23 Αύγ 2010, 16:21:58
Θέμα δημοσίευσης:
Μα, αν δεν κάνω λάθος, η χρήση της πίστας έχει απαγορευτεί λόγω μιας προσφυγής των οικολόγων, έτσι δεν είναι?
Οπότε, σιγά μη στρώσει ο δήμος το δρόμο και μην καθαρίσει γύρω από μία "κλειστή" πίστα.
Μακάρι να αξιοποιούνταν και να συντηρούνταν λιγάκι.
Pughell - Δευ 23 Αύγ 2010, 16:25:20
Θέμα δημοσίευσης:
Ο δημος ηταν αυτος που συναινεσαι με τους γμιοληδες τους οικολογους(σκaτα στους ταφους τους και κοπρια σε ολο τους το σοι) και εχει μεινει η καημενη η πιστα ενας τεραστιος σκουπιδοτοπος...
Αλλα λογικο ειναι,ποτε ειχαν μυαλο οι κωλοβλαχοι για να δουνε σωστα το πραγμα...Ενας ψηφος μονον μετραει για να χαθει καθε αντικειμενικο κριτηριο σε αυτην την χωρα. Evil Evil Evil
volvos - Δευ 23 Αύγ 2010, 16:26:50
Θέμα δημοσίευσης:
πλακα κανω γιατι εχω βαρεθει να διαβαζω επικριτικα σχολια για ενα αμαξι που οταν πρωτοκυκλοφορησε φορουσε λυσεις και πραματα που περασαν στο γκολφ 6 τζιτιαι και πολλα μεταγενεστερα μοντελα του γκρουπ και ακομα και τωρα παραμενει ισως το καλυτερο μπροσθιοκινητο γερμανικο.
οχι οτι συγκρινεται με καποιο κορυφαιο γαλλικο του παρελθοντος αλλα σιγουρα δεν ειναι 308coupe
stef80 - Δευ 23 Αύγ 2010, 16:32:35
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
πλακα κανω γιατι εχω βαρεθει να διαβαζω επικριτικα σχολια για ενα αμαξι που οταν πρωτοκυκλοφορησε φορουσε λυσεις και πραματα που περασαν στο γκολφ 6 τζιτιαι και πολλα μεταγενεστερα μοντελα του γκρουπ και ακομα και τωρα παραμενει ισως το καλυτερο μπροσθιοκινητο γερμανικο.
οχι οτι συγκρινεται με καποιο κορυφαιο γαλλικο του παρελθοντος αλλα σιγουρα δεν ειναι 308coupe


Η αίσθηση του δρόμου και η συμμετοχή στην οδήγηση σιγουρα δεν έχει καμία σχέση με ένα 106. Το tt τα κάνει όλα πολύ πιο εύκολα και αποτελεσματικά αλλά σε αφήνει πιο έξω από την εμπειρία. Πρέπει να το πας τέζα για να νιώσεις ότι κάτι κάνεις και συ, άσε που το esp δε βγαίνει τελείως οπότε τα όργια που έκανα με την ουρά του Peugeot, δεν παίζουν πλέον. Σε αφήνει να διώξεις μέχρι μια μικρή γωνία και μετά σε καρφώνει κάτω.
stef80 - Δευ 23 Αύγ 2010, 16:33:45
Θέμα δημοσίευσης:
Pughell έγραψε:
Ο δημος ηταν αυτος που συναινεσαι με τους γμιοληδες τους οικολογους(σκaτα στους ταφους τους και κοπρια σε ολο τους το σοι)


χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
stef80 - Τρι 24 Αύγ 2010, 10:50:45
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
rcz ekane 1.49 krima gia tin epilogi soy eprepe na pareis peugeot


Τώρα το σκέφτηκα.
Ποιος τρελός πήρε rcz και πρόλαβε και το έλιωσε κίολας μέσα στην πίστα? Shocked
Sinanai - Τρι 24 Αύγ 2010, 12:13:52
Θέμα δημοσίευσης:
Silly
nikos 206cc - Τρι 01 Φεβ 2011, 19:30:48
Θέμα δημοσίευσης:
Τελικα υπαρχουν νεα για την πιστα του Αιγινιου??
Ειναι προσβασιμη σε αυτοκινητα ή ειναι κλειστη???
nikos 206cc - Τετ 09 Φεβ 2011, 14:18:52
Θέμα δημοσίευσης:
Εμαθα εχθες οτι η πιστα ειναι ανοιχτη απλα παρατημενη Confused

Ειπαμε με αλιεν και σιλο να παμε καποια στιγμη μεσα στο φεβρουαριο να παιξουμε λιγο και μιας και ειναι και χειμωνας δεν θα φαμε και πολυ λαστιχο...
ενδιαφερεται καποιος να ερθει?
rallye1294 - Τετ 09 Φεβ 2011, 15:02:49
Θέμα δημοσίευσης:
nikos 206cc έγραψε:
Εμαθα εχθες οτι η πιστα ειναι ανοιχτη απλα παρατημενη Confused

Ειπαμε με αλιεν και σιλο να παμε καποια στιγμη μεσα στο φεβρουαριο να παιξουμε λιγο και μιας και ειναι και χειμωνας δεν θα φαμε και πολυ λαστιχο...
ενδιαφερεται καποιος να ερθει?


Πριν κανεις τον κοπο να φτασεις μεχρι εκει, μαθε σιγουρα (αν ειναι εφικτο) εαν η εισοδος της πιστας ειναι προσβασιμη γιατι ειχα διαβασει παλιοτερα οτι την ειχαν μπαζωσει (+σκουπιδια) για να αποτρεψουν τετοιες επισκεψεις.


Και γενικα εντος πιστας, συμφωνα με πληροφοριες, η κατασταση δεν φαινεται να ειναι καλη. Εμποδια, μπαζα, σκουπιδια κλπ
nikos 206cc - Τετ 09 Φεβ 2011, 15:10:20
Θέμα δημοσίευσης:
Θα προσπαθησω να μαθω Wink
Ειναι κριμα να εχουμε τοσο κοντα μια τοσο μεγαλη πιστα και μαλιστα τσαμπα εμεις οι Θεσσαλονικεις και να μην πηγαινουμε Exclamation
volvos - Τετ 09 Φεβ 2011, 15:14:35
Θέμα δημοσίευσης:
OTαν πατε σε παρακαλω μια ανακοινωση να ανεβω Laughing Laughing
nikos 206cc - Τετ 09 Φεβ 2011, 15:23:30
Θέμα δημοσίευσης:
Ο.κ αλλα λιγο ακριβα δεν θα σου βγει Confused Question
glf - Τετ 09 Φεβ 2011, 15:42:03
Θέμα δημοσίευσης:
αυτό που πήγα να πω και τις προάλλες είναι ότι μετά από περιόδο βροχών, το πιθανότερο είναι να έχει λιμνάζοντα νερά μέσα στην πίστα, που να πιάνουν ίσως και το οδόστρωμα σε ορισμένα σημεία και το κυριότερο, να έχει χώματα/πολύ σκόνη η πίστα με μειωμένη πρόσφυση

τώρα όλα είναι σχετικά. αυτό το Σάββατο έχει trackday στις Σέρρες με 30 ευρώ είσοδο και 40 την Κυριακή...

ΔΕΝ το συζητάμε για το που θα κάνεις σοβαρή προπόνηση και που θα πας για να πεις ότι πήγες...
volvos - Τετ 09 Φεβ 2011, 15:46:30
Θέμα δημοσίευσης:
σαλονι rc βρισκω απο αγγλια 550λιρες
θελει εξατμιση ο μανθος
αξονα ο κουλαλεξης Laughing Laughing Laughing Laughing
τσαμπα θα μας βγει
MEMsound - Τετ 09 Φεβ 2011, 17:21:32
Θέμα δημοσίευσης:
χμ...ετσι ναι...
απο Ελλαδα αγοραζουμε
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
nikos 206cc - Τετ 09 Φεβ 2011, 20:03:55
Θέμα δημοσίευσης:
glf έγραψε:
αυτό που πήγα να πω και τις προάλλες είναι ότι μετά από περιόδο βροχών, το πιθανότερο είναι να έχει λιμνάζοντα νερά μέσα στην πίστα, που να πιάνουν ίσως και το οδόστρωμα σε ορισμένα σημεία και το κυριότερο, να έχει χώματα/πολύ σκόνη η πίστα με μειωμένη πρόσφυση

τώρα όλα είναι σχετικά. αυτό το Σάββατο έχει trackday στις Σέρρες με 30 ευρώ είσοδο και 40 την Κυριακή...

ΔΕΝ το συζητάμε για το που θα κάνεις σοβαρή προπόνηση και που θα πας για να πεις ότι πήγες...


Οτι οι Σερρες δεν εχουνε καμια σχεση,ναι,αυτο εννοειται!!Αλλα θελεις κοντα στο 200αρι για ολα Sad
Στο Αιγινιο τουλαχιστον δεν θα φας και το λαστιχο που θα φας Σερρες Wink

Αν ητανε να παμε για να κατεβασουμε χρονους καλα θα ητανε αλλα με τα cc τι χρονους να κανουμε οι καημενοι Question Laughing Shocked Mad
Steve - Τετ 09 Φεβ 2011, 20:49:43
Θέμα δημοσίευσης:
nikos 206cc έγραψε:
Οτι οι Σερρες δεν εχουνε καμια σχεση,ναι,αυτο εννοειται!!Αλλα θελεις κοντα στο 200αρι για ολα Sad
Σιγά μη θες και 500άρι για όλα Crying or Very sad
Sinanai - Τετ 09 Φεβ 2011, 20:57:03
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι ρε Νίκο... Σου λέει Νίκος Σάββατο εισιτήριο 30 και Κυριακή 40 ευρώ. Συν πήγαινε-έλα βενζίνες ένα 30άρι, συν εκεί ένα 50άρι. Ε, άλλο 120, άλλο 200.
Pughell - Τετ 09 Φεβ 2011, 21:17:20
Θέμα δημοσίευσης:
nikos 206cc έγραψε:
Εμαθα εχθες οτι η πιστα ειναι ανοιχτη απλα παρατημενη Confused

Ειπαμε με αλιεν και σιλο να παμε καποια στιγμη μεσα στο φεβρουαριο να παιξουμε λιγο και μιας και ειναι και χειμωνας δεν θα φαμε και πολυ λαστιχο...
ενδιαφερεται καποιος να ερθει?

Προσεξτε πολυ καλα μην κολλησετε στην λασπη.
Την κυρια εισοδο της πιστας την μπαζωσαν οποτε πρεπει να μπειτε απο τον βαλτο ο οποιος,λογο χειμωνα και βροχων,σιγα και μην ειναι στεγνος. Confused
Κατα τα αλλα η ασφαλτος τουλαχιστον ειναι σε αποδεκτη κατασταση,τιποτα το φοβερο ομως...
glf - Πεμ 10 Φεβ 2011, 00:02:05
Θέμα δημοσίευσης:
ναι αλλά άμα πας αιγίνιο και δε μπεις θα έχεις φάει τζάμπα και τις βενζίνες..

όσο για το λάστιχο, αν μπεις Σέρρες με κάποιον που θα σου δείξει τις πρώτες γύρες, θα σου μάθει να μην τρως και λάστιχο

και γω πήγαινα Αιγίνιο και χρόνους έκανα αλλά μετά τις Σέρρες και μετά το πόσο χάλια έγινε το μέρος, δε μου κάνει καμία καρδιά να ξαναπάω...

να μην είχαμε τις Σέρρες, να πω εντάξει. αλλά για μένα η διαφορά του να πας εκεί ή εδώ είναι το εισιτήριο.
και κει βενζίνη θα κάψεις για να πας, και στο άλλο το ίδιο
και κει λάστιχο και τακάκι θα φας, το ίδιο και στο άλλο
ε, τώρα άμα φας και 10 ευρώ για καφέ και τυρόπιτα στις Σέρρες, οκ στο Αιγίνιο δεν έχει τίποτα ανάλογο, ίσως πετύχεις και κουνούπια Laughing
nikos 206cc - Πεμ 10 Φεβ 2011, 02:10:45
Θέμα δημοσίευσης:
Nικολα ετσι οπως το θετεις εχεις δικιο..
Απλα μια ενσταση.Πως γινεται να μην φας λαστιχο στην ασφαλτο των Σερρων???Ο.κ θα μαθεις γραμμες σωστες που αυτο σιγουρα βοηθαει αλλα αν ειναι να μπεις,θα πας που θα πας,ε,θα μπεις για καμια 30αρια γυρους και οι 20 τουλαχιστον για χρονο..για ενα λαστιχο σαν το δικο μου(Τ1R) αυτο μεταφραζεται σε λινα Sad
Επισης,ποιος χριστιανος θα κατσει να σου μαθει γραμμες μεσα στην πιστα Question Rolling eyes

Υ.Γ:Γινονται συχνα track days με τετοιο εισιτηριο?? Γιατι το 70αρι που ειναι κανονικα ποναει...
glf - Πεμ 10 Φεβ 2011, 11:38:06
Θέμα δημοσίευσης:
όταν γίνονται ομαδικά trackday αυτή την εποχή, είναι ότι φτηνότερο για να μπεις Σέρρες. σε τέτοια trackday είναι σίγουρο ότι θα βρεις και άτομα που ήδη ξέρουν την πίστα και θα σε βοηθήσουν. υπάρχουν επίσης και forum για τους.. πισταδόρους που εκεί και αν θα βρεις κόσμο που θα σε βοηθήσει.

είναι πολύ σημαντικό την πρώτη φορά να μπεις με κάποιον έμπειρο. θα σου γλυτώσει πολύ λάστιχο. οι Σέρρες επειδή είναι ότι πιο... φαρδύ έχει οδηγήσει ο καθένας μας, μας δίνει την εντύπωση ότι μπορούμε να μπούμε με όσα. στο.. μέσο της στροφής βλέπουμε ότι μουριάζει και δίνουμε κι αλλο τιμόνι, ο εμπρός άξονας πάει σβαρνίζοντας και έτσι τρώμε λάστιχο σα να το βάλαμε σε τροχό με σμυριδόχαρτο Cool

ο ρόλος του έμπειρου είναι και να σου δείξει τις γραμμές αλλά και να σε κρατάει στις εισόδους για να μη μπεις με πιο πολλά και να "απλώνεις" το τιμόνι προς την έξοδο. έτσι θα φας πολύ λογικά τα λάστιχα (πάντα μιλάω για την πρώτη - δεύτερη φορά) αφού έτσι κι αλλιώς δε θα πηγαίνεις για χρόνο.
Ε, άμα το έχεις καημό μπορείς να κάνεις χρόνο στο τελευταίο stint της ημέρας που θα τα έχεις εμπεδώσει καλύτερα και δε θα έχουν βγει και τα λινα αφού το φύλαξες νωρίτερα.

20 γύροι για χρόνο ούτε εγώ δε γράφω, ε;
MEMsound - Πεμ 10 Φεβ 2011, 12:58:20
Θέμα δημοσίευσης:
nikos 206cc έγραψε:
Nικολα ετσι οπως το θετεις εχεις δικιο..
Απλα μια ενσταση.Πως γινεται να μην φας λαστιχο στην ασφαλτο των Σερρων???Ο.κ θα μαθεις γραμμες σωστες που αυτο σιγουρα βοηθαει αλλα αν ειναι να μπεις,θα πας που θα πας,ε,θα μπεις για καμια 30αρια γυρους και οι 20 τουλαχιστον για χρονο..για ενα λαστιχο σαν το δικο μου(Τ1R) αυτο μεταφραζεται σε λινα Sad
Επισης,ποιος χριστιανος θα κατσει να σου μαθει γραμμες μεσα στην πιστα Question Rolling eyes

Υ.Γ:Γινονται συχνα track days με τετοιο εισιτηριο?? Γιατι το 70αρι που ειναι κανονικα ποναει...


η προσεγγιση σας ειναι εντελως λαθος

δεν μπαίνεις πιστα με τα πολιτικα λάστιχα -> αγοραζεις με 4αδα ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ 15αρες (μαξ 100ε) και βαζεις πάνω ΟΤΙ ΛΑΣΤΙΧΟ φτανει η τσεπη σου και η ορεξη σου - αν δεν εχεις λεφτα για κατι τετοιο ΔΕΝ ΠΑΣ πιστα

ΑΝ σωνει και καλα θες να πας και δεν εχεις λεφτα για 2ο σετ ζαντες/λαστιχα και θες να πας με τα πολιτικα σου τοτε ή πας φυλαγμενα και δεν τρως (παραλογα) λαστιχο ή πας και τρως λιγο παραπανω λαστιχο

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι εχεις παει με καποιον να σου δειξει πως να μην τρως βλακωδως λαστιχα χωρις ουτε χρονο να κανεις ουτε και να μαθαίνεις...

'Η εστω εχεις ενημερωθεί θεωρητικα (ειτε απο φορουμ ειτε απο κοντα συζητησεις) για ενα-δυο πραγματα / σημεια που πρεπει να προσεξεις (βεβαια σαν το επιτοπου δεν ειναι αλλα ειναι μια αρχη)

εαν πάλι δεν εχεις λεφτα ουτε για την φυσιολογικη φθορα των ελαστικων (= σωστη γρηγορη οδηγηση σε δρομο που κραταει) ε τοτε ΜΗΝ πας πίστα (αυτο για παραδειγμα κανω εγω εδω και 2σχεδον χρονια μιας και εχω αλλα εξοδα)

επισης το να λεμε οτι "στις Σερρες τρωμε λαστιχο" (και ειναι ακριβό) και την ιδια στιγμη να παιρνουμε σβαρνα τα βουνα (που ακομα και η ελαχιστη εξοδος ή επαφη θα κοστισει τουλαχιστον πολλαπλάσια του κοστους μιας 4αδας ελαστικων) ε ειναι λιγο "καπως"
volvos - Πεμ 10 Φεβ 2011, 13:11:29
Θέμα δημοσίευσης:
οποιος παει πρωτη φορα σε πιστα με τη λογικη και μετραει το χρονο που κανει ειναι απλα ΒΛΑΚΑΣ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ...
volvos - Πεμ 10 Φεβ 2011, 13:13:38
Θέμα δημοσίευσης:
TH πρωτη φορα που πας πιστας καλο ειναι ΝΑ ΜΗΝ ΟΔΗΓΗΣΕΙΣ ή αν μπεις αυτο να ειναι για πολυ λιγο και φυλαγμενα

τη πρωτη φορα ΣΥΝΟΔΗΓΕΙΣ εφαρμοζοντας αυτο που ελεγε η θεια λενα "ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ"

και μετα μπαινεις φυλαγμενα και κοιτας τι μπορεις να εφαρμοσεις απο αυτα που εμαθες ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ


εξαιρεση ο καταφρακτος που στο πρωτο του γυρο καταφερε να βγει στη κ9 Laughing Laughing Laughing Laughing
Steve - Πεμ 10 Φεβ 2011, 14:51:02
Θέμα δημοσίευσης:
Ενώ εσύ Τάκη με τα παρολίγον πολύνεκρα στις Σέρρες και με το Vbox, είσαι μια χαρά ε; Rolling eyes



Αν δεν στρωθεί νέα άσφαλτος στις Σέρρες, δεν πρόκειται να φάτε το λάστιχο που όλοι φαντάζεστε ότι τρώτε...
nikos 206cc - Πεμ 10 Φεβ 2011, 15:13:21
Θέμα δημοσίευσης:
@Νικο:Δεν τα γνωριζα ολα αυτα.Οποτε οταν με το καλο ανεβεις,αν θες παρε ενα τηλ να ερθω να συν-οδηγησω να μαθω και 2 πραγματα Wink

@Μανθο:Μαλλον το εβλεπα αλλιως το θεμα Σερρων Sad
Ας πουμε οτι το εβλεπα με τη λογικη οτι ειναι ελεγχομενο περιβαλλον για να δεις τα ορια τα δικα σου και του αυτοκινητου σου αντι να πας στο βουνο και να εχεις τα αποτελεσματα που ανεφερες.
Αλλα απ'οτι βλεπω θελει πολλη οργανωση και οχι απλα ενα 100σταρικο για πεταμα Sad
SnakeMJK - Πεμ 10 Φεβ 2011, 15:33:58
Θέμα δημοσίευσης:
καλά δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα...
είναι απλό το πράγμα. πρώτη φορά πίστα δεν πιέζουμε αν δεν ξέρουμε.

πας πίστα με ότι λάστιχα φοράς έτσι κ αλλιώς
κάνεις χαλαρά 5-10-όσους γύρους χρειαστείς για να νιώθεις ελαφρώς οικεία με το περιβάλλον
κ μετά απλά προσπαθείς να πιάσεις ένα σταθερό ρυθμό με στάνταρ γραμμές και χωρίς λαστιχοκαψίματα. μπαίνεις σε κανά άλλο αμάξι, μπαίνει κάποιος άλλος μαζί σου. οικογενειακές καταστάσεις.
volvos - Πεμ 10 Φεβ 2011, 15:36:06
Θέμα δημοσίευσης:
Πολυνεκρο αγαπη μου αλλος εκανε
εγω βγηκα μια φορα στη κ8 οταν με εκλεισε το ταπερ και πατησα ατσαλα πανω στο κερμπ...

και σορυ αλλα εγω δεν ανεβηκα για τουρισμο σερρες
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr