PSClub - Hellas

Γενικές Συζητήσεις - Αυτοκινητάμαξα (ΟΣΕ)

RoadRunner122 - Πεμ 05 Αύγ 2010, 22:47:11
Θέμα δημοσίευσης: Αυτοκινητάμαξα (ΟΣΕ)
Δε βρήκα να χει συζητηθεί αλλού οπότε ανοίγω νέο.

Θ'ανέβω Σαλόνικα νεξτ γουίκ και σκεφτόμουν το ενδεχόμενο να φορτώσω το 106 σε αυτοκινητάμαξα που λογικά θα έρθει φθηνότερα απ'το κόστος βενζίνης-διοδίων.

Γνωρίζει κανείς δρομολόγια από Αθήνα->Θεσ/νίκη?

Ή έστω ένα τηλέφωνο του ΟΣΕ. Στο site δίνει το 1110 στο οποίο βγαίνει ένα χαζό ηχογραφημένο χωρίς να αναφέρει τίποτα για αυτοκινητάμαξα Confused

Ευχαριστώ
Road_Runner - Πεμ 05 Αύγ 2010, 23:38:19
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτοκινηταμαξες συνονοματε, υπαρχουν απ οσο ξερω μονο στα βραδυνα. Και συγκεκριμενα στο τελευταιο, το οποιο φευγει απο αθηνα 12 παρα νομιζω...
Το κρεβαταδικο.. Και ΑΝ θυμαμαι καλα ειναι κοντα στο 100-120αρικο να το πας και να το φερεις..
Steve - Παρ 06 Αύγ 2010, 01:41:15
Θέμα δημοσίευσης:
Ρώτα κάποιον από TDS... τα έχουν τιμήσει άπειρες φορές Laughing
Pughell - Παρ 06 Αύγ 2010, 07:40:19
Θέμα δημοσίευσης:
Μονον βραδινη,στις 11μιση αν θυμαμαι καλα,καπου στα 60Ε το αμαξι και καπου στα 30Ε το καθε ατομο,αναλογα με το ποσα ατομα θα ειναι στην καμπινα. Wink
RoadRunner122 - Παρ 06 Αύγ 2010, 10:16:46
Θέμα δημοσίευσης:
Ευχαριστώ Wink

Το ήξερα ότι είναι βραδυνή απλά αναρωτιέμαι αν έχει κάθε μέρα.
vamvakoolas - Παρ 06 Αύγ 2010, 10:34:43
Θέμα δημοσίευσης:
to εχουμε ξανασυζητησει (ποιος ηταν να ανεβασει αγωνιστικο? ο Νικολας?)

Εγω σα συμβουλη ειναι να προσεχεις γιατι γινεται της @@ας απο σπασιματα και κλεψιες απο διαφορους
stamatis_vts - Παρ 06 Αύγ 2010, 12:18:20
Θέμα δημοσίευσης:
αναφερομαστε σε πολιτικο αμαξι η σε αγωνιστικο;;;
δλδ ο λογος ειναι τα εξοδα η αν δεν αντεχει ενα αμαξι(αγωνιστικο) να φτασει πανω?
γτ εχω εναν γα** στις 21 στις σερρες και θελω να την περπατησω την διαδρομη... μου ειπαν γυρω στα 150ε βενζινες +διοδια πανε ελα...και κανα 7αρι ωρες πορεια...
κανε, κερνας μπουγατσα στον λευκο πυργο;; Laughing Laughing Laughing
imaginas - Παρ 06 Αύγ 2010, 13:07:13
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτοκίνητα παίρνει μόνο το 504 που είναι το προτελευταίο δρομολόγιο,και υποχρεωτικά θα πρέπει να πάρεις θέση σε κρεβάτι.Φεύγει περίπου στς 23:00 και τα αμάξια φορτώνονται στο Ρουφ,όπου πρέπει να είσαι περίπου 1 ώρα πριν την αναχώρηση.Έχει κάθε ημέρα αυτοκινητάδικο,το οποίο είναι ένα βαγόνι κλειστό και έτσι το αμάξι φτάνει στη Θεσσαλονίκη ασφαλές.

Αν θέλεις περισσότερες λεπτομέρειες ρώτα στο www.amnizia.com φόρουμ σιδηροδρομόφιλων.
iceage - Παρ 06 Αύγ 2010, 18:49:48
Θέμα δημοσίευσης:
imaginas έγραψε:
Αυτοκίνητα παίρνει μόνο το 504 που είναι το προτελευταίο δρομολόγιο,και υποχρεωτικά θα πρέπει να πάρεις θέση σε κρεβάτι.Φεύγει περίπου στς 23:00 και τα αμάξια φορτώνονται στο Ρουφ,όπου πρέπει να είσαι περίπου 1 ώρα πριν την αναχώρηση.Έχει κάθε ημέρα αυτοκινητάδικο,το οποίο είναι ένα βαγόνι κλειστό και έτσι το αμάξι φτάνει στη Θεσσαλονίκη ασφαλές.

Αν θέλεις περισσότερες λεπτομέρειες ρώτα στο www.amnizia.com φόρουμ σιδηροδρομόφιλων.


Επιβεβαιώνω. Να πάρεις 6κλινη κουκέτα και να ζητήσεις το μεσαίο κρεβάτι στην φορά του τρένου. Κατεβαίνοντας για Ρουφ έλα να φορτώσεις και τα κοκοψώνια μου. Όσο για το πόσες ώρες θα κάνει, υπολόγιζε +1 από τον δικό μου ρυθμό.
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr