PSClub - Hellas

Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων - Μπορω να κανω ασφαλεια στο αυτοκινητο χωρις να εχω διπλωμα??

LexQ - Πεμ 25 Φεβ 2010, 00:43:47
Θέμα δημοσίευσης: Μπορω να κανω ασφαλεια στο αυτοκινητο χωρις να εχω διπλωμα??
Γεια σας και παλι.Οπως βλεπετε χρειαζομαι παλι την βοηθεια σας σε ενα θεμα που μου εχει προκυψει.Πηρα αυτοκινητο(στο ονομα μου)και για να το κυκλοφορησω πρεπει φυσικα να το εχω ασφαλισει.Εχω ακουσει οτι για να κανεις ασφαλεια σε ενα αυτοκινητο σου ζητανε τον αριθμο που αναγραφετε στο διπλωμα σου.Εμενα παλι δεν μου εχει ερθει το διπλωμα(1.5+ μηνα απο τοτε που περασα) ακομα και λενε μαλιστα οτι θα καθυστερησει και αλλο.Μηπως υπαρχει καποιος τροπος να το ασφαλισω το αυτοκινητο?Μερικες ασφαλιστικες δεν ζητανε αριθμο διπλωματος?Μπορει να το ασφαλισει ο πατερας μου κ να βαλει οδηγο εμενα?Σας ευχαριστω ολους για τον κοπο σας και ελπιζω να μην σας κουρασα και παλι Very happy
smoki - Πεμ 25 Φεβ 2010, 01:14:01
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω δεν θυμαμαι να εδωσα το διπλωμα οταν εκανα την ασφαλεια και ειμαι 99% σιγουρος. Αν την κανει ο πατερας σου πρεπει απλα να βαλεις το επασφαλιστρο νεου οδηγου. Οσο για το διπλωμα, εγω απο την ανυπομονησια μου πηγα στο υπουργειο για να το παρω και ετσι το παρελαβα σε 15 αντι για 20+ μερες που ελεγαν. Αλλα τωρα δεν ξερω αν τα βγαζει το υπουργειο ή η αστυνομια
ath7 - Πεμ 25 Φεβ 2010, 01:48:04
Θέμα δημοσίευσης:
Tα διπλοματα πλεων τα βγαζουν στη ΓΑΔΑ στο τμημα διαβατηριων!
Περνανε ολα ΕΝΑ-ΕΝΑ και τα διαβατηρια μαζι!Κλαφτα με μαυρο δακρυ!

Ρωτησα σημερα για να κανω απεριοριστο της μηχανης!
Εμενα βεβαια μου ειπε οτι δινει το υπουργειο χαρτι με σφραγιδες κτλ κτλ για να μπορω να οδηγω αυτον τον ενα μηνα!Αν δεν κανουν πεντε!χ0α0χα0χα0

Με εσενα τωρα που δεν το εχεις παρει καν στα χερια σου δεν μπορω να σε διαφωτησω! Razz Razz
Road_Runner - Πεμ 25 Φεβ 2010, 03:33:44
Θέμα δημοσίευσης:
Ασφαλιστηριο στο ονομα σου δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις, αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.
Ο πατερας σου μπορει να κανει στο ονομα του, απλα θα πρεπει να σε δηλώσει σαν οδηγό (παραπάνω ασφάλιστρα) αλλά και πάλι λογικά θα θέλουν τον αριθμό του διπλώματος σου...

Για περισσότερες πληροφορίες πάρε τον ασφαλιστή σου και εξήγησέ του την κατάσταση και να σου πει τι μπορείς να κ'άνεις...
mikerrgp - Πεμ 25 Φεβ 2010, 09:34:38
Θέμα δημοσίευσης:
μολις με πειγες 15 χρονια πισω ααχ0α0χ0α
που για μια 5 ετια κυκλοφορουσα ετσι επειδη δεν μπορουσα να εχω λογο ηλικιας τα πραγματα ομως απο τοτε αλλαξαν τα βενζιναδικα δεν ειχαν 100 κ η φιλοι μας οι αστυνομικοι δεν εσκιζαν των κοσμο σε καθε γωνια


αν ομως θελεις να ρισκαρεις πρεπει να εχεις πολυ δικο σου ασφαλιστη κ στο βγαζει δυσκολα πλεων αλλα το βγαζει υποψιν το μονο που καληπτη ειναι να μην τρως κληση τιποτα αλλο

το οτι εχεις περασει δεν ξερω αν σε καλυπτη 100% η θεωρισε χωρις
volvos - Πεμ 25 Φεβ 2010, 09:48:54
Θέμα δημοσίευσης:
ποτε δεν ηταν απαραιτητο να εχει διπλωμα αυτος που εχει στη κατοχη του το αμαξι.

θα στειλεις του πατερα σου και απλα θα ζητησετε και επασφαλιστρο νεου οδηγου
panos 206 - Πεμ 25 Φεβ 2010, 15:05:22
Θέμα δημοσίευσης:
Υπάρχει κι άλλη λύση!
Εγω έδωσα στον δάσκαλο που μου έκανε τα μαθήματα οδήγησης κανα 30€ παραπάνω και μου έφερε το δίπλωμα πολύ πιο σύντομα απο οσο έπρεπε!
Για δες το και αυτό Wink
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr