PSClub - Hellas

Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά - Αναζητώ νέο καλό συνεργείο Peugeot

Περικλής - Τετ 25 Ιούν 2003, 16:09:06
Θέμα δημοσίευσης: Αναζητώ νέο καλό συνεργείο Peugeot
Ποιος είναι πραγματικά ευχαριστημένος με το συνεργείο του?Ρωτάω γιατί μετά από δύο peugeot 1 106gti & 1 206gti έχω απογοητευτεί με τις υπηρεσίες που προσφέρουν ορισμένα από τα εξουσιοδοτημένα συνεργεία των μικρών μας Γάλλων.Είμαι λοιπόν σε αναζήτηση καινούργιου συνεργείου στην Αθήνα και κατά προτίμηση σε απόσταση μέχρι 30-40 λεπτά από τα Νότια Προάστια όπου και μένω.(Ξεχάστε τη Dakar και τον αντιπρόσωπο του Πειραιά.)
Έχει κάποιο μέλος,δοκιμάσει την power boost,η οποία βέβαια δεν έχει την εξουσιοδότηση της Lion?
mick206 - Τετ 25 Ιούν 2003, 22:48:32
Θέμα δημοσίευσης:
Περικλής έγραψε:
Ξεχάστε τη Dakar και τον αντιπρόσωπο του Πειραιά
Εννοείς την αντιπροσωπεία του Κούκα-Κρητικάκο;; Rolling eyesRolling eyesRolling eyes
Σίγουρα όποιος είναι ευχαριστημένος απο το συνεργείο που έχει πάει θα σου προτείνει να περάσεις απο εκεί μια βόλτα... Wink
Svstouk - Πεμ 26 Ιούν 2003, 08:50:07
Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναζητώ νέο καλό συνεργείο Peugeot
Περικλής έγραψε:
Ποιος είναι πραγματικά ευχαριστημένος με το συνεργείο του?Ρωτάω γιατί μετά από δύο peugeot 1 106gti & 1 206gti έχω απογοητευτεί με τις υπηρεσίες που προσφέρουν ορισμένα από τα εξουσιοδοτημένα συνεργεία των μικρών μας Γάλλων.Είμαι λοιπόν σε αναζήτηση καινούργιου συνεργείου στην Αθήνα και κατά προτίμηση σε απόσταση μέχρι 30-40 λεπτά από τα Νότια Προάστια όπου και μένω.(Ξεχάστε τη Dakar και τον αντιπρόσωπο του Πειραιά.)
Έχει κάποιο μέλος,δοκιμάσει την power boost,η οποία βέβαια δεν έχει την εξουσιοδότηση της Lion?


Για δώσε λίγες λεπτομέρειες γιατί είσαι απογοητευμένος.

Συνεργείο μπορώ να σου προτείνω, αλλά αφού μου απαντήσεις (και θα σου εξηγήσω το γιατί) Wink
Περικλής - Πεμ 26 Ιούν 2003, 16:32:59
Θέμα δημοσίευσης:
Α)Πολλές φορές δεν κάνουν όλες τις εργασίες που τους ζητάω.
Β)Αναλαμβάνουν τη δουλειά στο αυτοκίνητο άνθρωποι χωρίς γνώση και εμπειρία και ο ''υπεύθυνος'' του συνεργείου κάνει τις δημόσιες σχέσεις.
Γ)Κανείς δεν φροντίζει την καθαριότητα του αυτοκινήτου,πάντοτε το τιμόνι είναι μέσα στη μουτζούρα.
Δ)Παρατείνουν σκόπιμα τη διάρκεια του service για να επιβαρύνουν το λογαριασμό με περισσότερες εργατώρες.
Ε)Κανείς δεν έχει καταφέρει να λύσει ένα πρόβλημα που έχω με τη στεγανότητα της πόρτας του οδηγού η οποία βάζει αέρα και σφυρίζει μετά τα 190.
ΣΤ)Ο καθένας έχει δικό μανιφέστο σχετικά με τη συντήρηση του αυτοκινήτου και με τα χλμ μεταξύ κάποιον προγραματισμένων αλλαγών πχ του ιμάντα των εκ/ρων.
gatony - Παρ 27 Ιούν 2003, 10:18:31
Θέμα δημοσίευσης:
Περικλής έγραψε:
Κανείς δεν έχει καταφέρει να λύσει ένα πρόβλημα που έχω με τη στεγανότητα της πόρτας του οδηγού η οποία βάζει αέρα και σφυρίζει μετά τα 190.


Γεια χαρά,το ίδιο πρόβλημα έιχα και΄γω με την ίδια πόρτα όταν αντικαταστάθηκε με καινούρια μέτα από ένα ατυχηματάκι.

Δεν είχα κανένα πρόβλημα στεγανότητας,παρά μόνο αεροδυναμικό έντονο θόρυβο μετά τα 180-190.Το ανέφερα στον αρχιμηχανικό-φανοποιό που το είχα φτιάξει(εξουσιοδοτημένο της peugeot) και αφού το πήγα από εκεί και αφού έλεγξε όλη την εφαρμογή της πόρτας με το πλαίσιο δεν είδε κάτι.

Όταν ξαναβγαίνω στην εθνική πάλι τα ίδια όταν φτάνω στον προορισμό μου τον παίρνω τηλ.και μου είπε να βάλω Idea ταινία(χαρτοταινία έβαλα)από εκεί ακριβώς που το άκουγα.

Αφού μελέτησα προσεκτικά όλο το τελάρο της πόρτας παρατήρησα πως στο σημείο ακριβώς που το κομμάτι της πόρτας κινείται παράλληλα με την κολωνα της οροφής-του παρμπρίζ έκανε μία πολύ ελαφριά καμπύλη(πάνω από 10' παρατήρηση χρειάστηκα για να το ανακαλύψω).
Το πλακώνω και 'γω στην χαρτοταινία και κάλυψα όλη την ένωση από κάτω στον καθρέπτη μέχρι την οροφή.Βουρ πάλι στην εθνική για απαγορευμένες ταχύτητες και δεν ξανάκουσα τίποτα Laughing Laughing Laughing

Πηγαίνοντάς του το πίσω το τόνισα πως βρήκα το σημείο που έκανε θόρυβο.
Έβαλε τότε αυτός ένα σωλήνα που έβγαζε αέρα με τρελλή πίεση και το άκουσε και αυτός(δεν πίστευε Shocked πως έκανε τόσο θόρυβο από εκείνο το σημείο)

Μου είπε πως από κατασκευής της η πόρτα είχε αυτό το "bug" και με διάφορα ρεγουλαρίσματα στον μεντεσέ και στις βίδες που την κρατάνε εξαλείφθηκε το πρόβλημα!!! Laughing Laughing Laughing




Θα σου πρότεινα αν έχεις βγεί από την εγγύηση να αποφύγεις τα εξουσιοδοτημένα και να σου προτείνουνε ένα καλό συνεργείο εμπιστοσύνης.
Πιστεύω πως τα εξουσιοδοτημένα χρειάζονται μόνο για τρελλά ηλεκτρικοεγκεφαλικά προβλήματα που δεν μπορεί να τα ανακαλύψει άλλο συνεργείο.!! Wink
vangsgr - Παρ 27 Ιούν 2003, 12:40:35
Θέμα δημοσίευσης:
gatony έγραψε:

Θα σου πρότεινα αν έχεις βγεί από την εγγύηση να αποφύγεις τα εξουσιοδοτημένα και να σου προτείνουνε ένα καλό συνεργείο εμπιστοσύνης.
Πιστεύω πως τα εξουσιοδοτημένα χρειάζονται μόνο για τρελλά ηλεκτρικοεγκεφαλικά προβλήματα που δεν μπορεί να τα ανακαλύψει άλλο συνεργείο.!! Wink


Εγώ παιδιά διαφωνώ με την επιλογή μή εξουσιοδοτημένου συνεργείου, γιατί είναι δύσκολο να βρεις κάποιο που να ξέρει καλά το P (όχι ότι οι εξουσιοδοτημένοι υποχρεωτικά ξέρουν).

Ωστόσο, είμαι κι εγώ απογοητευμένος από την τελευταία μου επίσκεψη στον Μοίρη στο Πολύγωνο κι είμαι σε αναζήτηση νέου συνεργείου.

Κάτι έχω ακούσει για την Oscar αλλά δεν ξέρω ακόμη.!!!!! Scratch
Sidobre - Παρ 27 Ιούν 2003, 12:54:24
Θέμα δημοσίευσης:
vangsgr έγραψε:
gatony έγραψε:

Θα σου πρότεινα αν έχεις βγεί από την εγγύηση να αποφύγεις τα εξουσιοδοτημένα και να σου προτείνουνε ένα καλό συνεργείο εμπιστοσύνης.
Πιστεύω πως τα εξουσιοδοτημένα χρειάζονται μόνο για τρελλά ηλεκτρικοεγκεφαλικά προβλήματα που δεν μπορεί να τα ανακαλύψει άλλο συνεργείο.!! Wink


Εγώ παιδιά διαφωνώ με την επιλογή μή εξουσιοδοτημένου συνεργείου, γιατί είναι δύσκολο να βρεις κάποιο που να ξέρει καλά το P (όχι ότι οι εξουσιοδοτημένοι υποχρεωτικά ξέρουν).

Ωστόσο, είμαι κι εγώ απογοητευμένος από την τελευταία μου επίσκεψη στον Μοίρη στο Πολύγωνο κι είμαι σε αναζήτηση νέου συνεργείου.

Κάτι έχω ακούσει για την Oscar αλλά δεν ξέρω ακόμη.!!!!! Scratch


Στείλε μου με ΠΜ τα παραπονά σου... ΜΑΣ ενδιαφέρει Wink
Περικλής - Παρ 27 Ιούν 2003, 13:42:59
Θέμα δημοσίευσης:
Το 106 το πήγαινα στη DAKAR γιατί είναι κοντά στο σπίτι μου,αλλά η ποιότητα των υπηρεσιών ήταν απαράδεκτη.Στη συνέχεια,μετά από συμβουλή φίλου με rallye 1,3 πήγα στο εξουσιοδοτημένο συνεργείο του Ντάσιου(ο οποίος έχει και έκθεση από την οποία πήρα το 206).Στην αρχή τα πράγματα ήταν ικανοποιητικά,αλλά τον τελευταίο χρόνο που ο κόσμος έχει γεμίσει peugeot,η προσοχή που δίνουν στο αυτοκίνητο έχει πέσει κατακόρυφα.Από εμπειρίες γνωστού έξω το συνεργείο του Πειραιά.Δεν ξέρω μήπως αξίζει να πάει κανείς στη Lion.Περιμένω καμιά χρήσιμη γνώμη.
TZAG - Παρ 27 Ιούν 2003, 17:32:22
Θέμα δημοσίευσης:
Κάνετε λίγο υπομονή, θα σας ενημερώσω σύντομα γιά συνεργείο γιατί κι εγώ ψάχνω γιατρειά, μιάς κι αντιμετώπισα άσχημη συμπεριφορά από εξουσιοδοτημένο (DAKAR), και έχασα την εμπιστοσύνη μου σε αυτούς. Συνέχεια επί της οθόνης... Confused
Tomcat - Παρ 27 Ιούν 2003, 19:00:36
Θέμα δημοσίευσης:
Παρατηρησα οτι γενικα υπαρχουν πολλα τοπικ και πολλα παραπονα σχετικα με τα εξουσιοδοτημενα ... αλλα και αλλα συνεργεια !!!

Αλλα το τοπικ "Παραπονα και επιβραβευσεις" θαφτηκε με αποτελεσμα να μην υπαρχουν συγκεντρωμενα τα προβληματα!
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Κατι πρεπει να γινει.......να εχουν ολα τα μελη ολοκληρωμενη αποψη!!!
racing-girl - Κυρ 29 Ιούν 2003, 03:38:47
Θέμα δημοσίευσης:
Περικλή στην Power Boost θα το πάω κι εγώ για να δει κάποια μικροπροβλήματα που μου βγάζει τελευταία.Ο Κρασούλης είναι εγγύηση και δεν έχει τη νοοτροπία των εξουσιοδοτημένων που ότι τους έλεγα μου απαντούσαν μην πειράξεις τίποτα, άστα όλα εργοστασιακά.Θα σου πω εντυπώσεις σε λίγες μέρες.
Περικλής - Κυρ 29 Ιούν 2003, 17:41:52
Θέμα δημοσίευσης:
Περιμένω νέα από την επίσκεψη σου στην power boost
racing-girl - Τετ 02 Ιούλ 2003, 23:54:18
Θέμα δημοσίευσης:
Πήγα τελικά σήμερα στον Κρασσούλη και οι εντυπώσεις μου είναι οι καλύτερες!
Καταρχήν το πήγα για service 20.000 χλμ και γιατί είχα 2 προβλήματα.
Το ένα ήταν κακή ανάφλεξη και το άλλο πως δεν τράβαγε καθόλου. Έφτανα κόφτες μέχρι την 4η ταχύτητα και η απόδοση ήταν στο μισό από το κανονικό. Sad
Μου καθάρισε το φίλτρο αέρα, άλλαξε το φίλτρο λαδιού και λάδι (έβαλε 10W-40 συνθετικό αλλά δεν θυμάμαι ποιο), άλλαξε τακάκια και επιτέλους γλύτωσα από το ελεεινό τσίριγμα σε κάθε φρενάρισμα, άλλαξε μπουζί και τέλος Ε.Κ.Κ. Σύνολο 150Ε και το αμαξάκι πετάει. Επίσης τα παιδιά με άκουσαν και δεν είχαν το στυλάκι: Μην μας ζαλίζεις κοπελιά!!!!
Περικλή στον συστήνω ανεπιφύλακτα, εγώ σε αυτόν θα πηγαίνω από δω και στο εξής
alemao - Πεμ 03 Ιούλ 2003, 08:35:07
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά ο Κρασούλης τρέχει ο ίδιος σε αγώνες και φτιάχνει τα περισσότερα αγωνιστικά peugeot (και clio williams Wink ). Είναι δυνατόν να μην ξέρει;
Κάνει ΤΕΛΕΙΑ δουλειά και φτηνότερα από τα εξουσιοδοτημένα.

Αν σκεφτείς ότι με 150 ευρώ μόνο έκανε μεσαίο service, ενώ τα λάδια που έβαλε (full συνθετικα 10-40) κάνουν μόνα τους 50 ευρώ, δεν είναι αρκετά καλή τιμή;

Τώρα που πλησιάζει η ώρα και για το δικό μου για 20.000χλμ, θα πάω στον Θανάση.

Απλά να ξέρετε ότι θα πρέπει να κλείσετε ραντεβού 2 μέρες πριν, γιατί καμμιά φορά έχει να ετοιμάσει και τα αγωνιστικά και κάθεται μέχρι τα μεσάνυχτα! Shocked
Περικλής - Πεμ 03 Ιούλ 2003, 13:09:12
Θέμα δημοσίευσης:
Μάλλον θα δοκιμάσω και εγώ την power boost την επόμενη φορά.Γεωργία τρόμαξα,χτυπάς κόφτες με 4η,δεν είναι και άσχημα.Ομολογώ ότι τον τελευταίο καιρό έχει αρχίσει και δημιουργείται μια συνομοταξία γρήγορων γυναικών,κυρίως με peugeot (106gti,rallye,206 κλπ).Μου αρέσει πολύ αυτό το φαινόμενο.
alemao - Πεμ 03 Ιούλ 2003, 13:28:32
Θέμα δημοσίευσης:
Αν πετυχεις ποτε ενα κιτρινο rallye και ενα ασημι 206 με αυτοκολλητα tfrc να κανουν σφήνες και να εισπράττουν μούτζες από παντού, θα είμαστε εγώ και η Γιωργία Very happy

μακαρι τουλαχιστον να εκλειψουν οι γυναικες που πανε αργα και αριστερα Wink
Vasso - Πεμ 03 Ιούλ 2003, 13:40:42
Θέμα δημοσίευσης:
racing-girl έγραψε:
Περικλή στην Power Boost θα το πάω κι εγώ για να δει κάποια μικροπροβλήματα που μου βγάζει τελευταία.Ο Κρασούλης είναι εγγύηση και δεν έχει τη νοοτροπία των εξουσιοδοτημένων που ότι τους έλεγα μου απαντούσαν μην πειράξεις τίποτα, άστα όλα εργοστασιακά.Θα σου πω εντυπώσεις σε λίγες μέρες.


Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει διεύθυνση και τηλέφωνο της Power Boost???

Please Confused Confused Confused
alemao - Πεμ 03 Ιούλ 2003, 13:52:32
Θέμα δημοσίευσης:
POWER BOOST SERVICE
Θανάσης Κρασούλης
Οδός Παπαδά 7, δίπλα στην διασταύρωση Μεσογείων με Κατεχάκη.
210-6911237

γραψε μια λιστα με τα προβληματα που εχεις ή τι θέλεις για αλλαγη και δώστην. αν θες πες να το κανουν και βολτα στον δρομο.
απλα υπολογισε 2 μερες πριν για ραντεβου. το πας στις 8 το πρωι και το παιρνεις το απογευμα (ειναι ανοιχτος μεχρι το βραδυ)
Vini - Πεμ 03 Ιούλ 2003, 13:57:56
Θέμα δημοσίευσης:
alemao έγραψε:
Απλά να ξέρετε ότι θα πρέπει να κλείσετε ραντεβού 2 μέρες πριν, γιατί καμμιά φορά έχει να ετοιμάσει και τα αγωνιστικά και κάθεται μέχρι τα μεσάνυχτα! Shocked


καμιά φορά? ? ? ??

Κάθε φορά που περνώ είναι ανοικτός! κλείνει ποτέ αυτό το παιδί το συνεργείο?
Οταν είχα πάει και με τον "μανιακό" ... Παρασκευή βράδι ... περίπου 9.00 ήταν χωμένος μέσα σε ένα turbo 106rallye ...

Οπτικά μου θύμισε κάτι από ανθρακωρύχο ... μετά από 12ώρο δουλειάς ... Wink

Ο Θανάσης είναι γνώστης, άξιος και φιλότιμος μηχανικός ... που προσέχει όλους τους πελάτες ...
alemao - Πεμ 03 Ιούλ 2003, 14:19:17
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτο ειναι το μυστικο της επιτυχιας!

Έχει πολλή όρεξη για δουλειά και του αρέσει αυτό που κάνει!
έχει τρέλλα για τα αυτοκίνητα.

(που να έπαιρνα και ποσοστα απο τους πελατες που του γνωρίζω... Laughing )

ΥΓ: το turbo 106 rallye μήπως ήταν ένα μπορντώ 106 GTi; Wink
Vini - Πεμ 03 Ιούλ 2003, 14:25:52
Θέμα δημοσίευσης:
alemao έγραψε:
ΥΓ: το turbo 106 rallye μήπως ήταν ένα μπορντώ 106 GTi; Wink


αν θυμάμαι καλά, ήταν ένα μπλε ανοικτό ... Wink
TONY PAP - Πεμ 03 Ιούλ 2003, 14:29:51
Θέμα δημοσίευσης:
παίδες υπάρχει κανείς που να είναι
ευχαριστημένος από τον Παρασκευόπουλο ?

θεωρείται γνώστης αλλά δεν έχει τύχει να παω....
alemao - Πεμ 03 Ιούλ 2003, 14:31:26
Θέμα δημοσίευσης:
Nikos(Vini) έγραψε:
alemao έγραψε:
ΥΓ: το turbo 106 rallye μήπως ήταν ένα μπορντώ 106 GTi; Wink


αν θυμάμαι καλά, ήταν ένα μπλε ανοικτό ... Wink

οκ, γιατι αυτος που σου ειπα ειναι γνωστος και το παει εκει...
Vasso - Πεμ 03 Ιούλ 2003, 15:45:16
Θέμα δημοσίευσης:
Ευχαριστώ πολύ παιδιά !
Λέτε να μου βρει που οφείλεται το αιώνιο τράβημα αριστερά του αυτοκινήτου μου??
Που κανένας μέχρι τώρα δεν μπορεί να πει που οφείλεται???????? Rolling eyes Rolling eyes
alemao - Πεμ 03 Ιούλ 2003, 15:57:31
Θέμα δημοσίευσης:
θα το βρει 100% και μετα το αμαξακι σου θα πεταει παλι!

29 ιδιοκτήτες peugeot συνιστούν POWER BOOST! Λέτε ... να γίνουν 30; Laughing
DRAKE - Τρι 09 Δεκ 2003, 12:09:49
Θέμα δημοσίευσης:
Συνεχίζω σε αυτό το τόπικ για να μην ανοίξω καινούριο. Έχει κανείς να προτείναι κάποιο καλό συνεργείο για Peugeot; Χρειάζομαι αλλαγή φρένων μπροστά και αφού πάω στη Lion τους λέω το και το αλλάξτε τακάκια μπροστά και επί τη ευκαιρία αλλάξτε και φίλτρα βενζίνης και αέρος. (έχουν περίπου 7000χλμ). Πόσο θα κοστίσει; Και μου έβγαλε μιά τιμή :
τακάκια 62,00+ΦΠΑ
αέρος 9,54+ΦΠΑ
βενζίνης 8,57+ΦΠΑ
και περαστικά 20,00+ΦΠΑ Exclamation
ΣΎΝΟΛΟ.....118€
Δεν είναι λίγο ακριβά 25€ για περαστικά; Δεν έχω χώρο και χρόνο αλλιώς θα τα περνούσα εγώ. Ξέρει κανείς κάποιον καλό εδώ στη Θεσσαλονίκη να πηγαίνω το κάρο μου γιατί μας έχει καταγδάρει η LION;
seridim - Τρι 09 Δεκ 2003, 15:50:17
Θέμα δημοσίευσης:
DRAKE έγραψε:
Συνεχίζω σε αυτό το τόπικ για να μην ανοίξω καινούριο. Έχει κανείς να προτείναι κάποιο καλό συνεργείο για Peugeot; Χρειάζομαι αλλαγή φρένων μπροστά και αφού πάω στη Lion τους λέω το και το αλλάξτε τακάκια μπροστά και επί τη ευκαιρία αλλάξτε και φίλτρα βενζίνης και αέρος. (έχουν περίπου 7000χλμ). Πόσο θα κοστίσει; Και μου έβγαλε μιά τιμή :
τακάκια 62,00+ΦΠΑ
αέρος 9,54+ΦΠΑ
βενζίνης 8,57+ΦΠΑ
και περαστικά 20,00+ΦΠΑ Exclamation
ΣΎΝΟΛΟ.....118?
Δεν είναι λίγο ακριβά 25? για περαστικά; Δεν έχω χώρο και χρόνο αλλιώς θα τα περνούσα εγώ. Ξέρει κανείς κάποιον καλό εδώ στη Θεσσαλονίκη να πηγαίνω το κάρο μου γιατί μας έχει καταγδάρει η LION;

Κυριάκο τόσο καιρό δεν έχεις ακούσει για τους Βασίληδες; Καλοί στη δουλειά τους. Βρίσκονται στην περιοχή των δικαστηρίων Σανταρόζα 7.
DRAKE - Τρι 09 Δεκ 2003, 16:21:03
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι κάτι πήρε το αυτί μου αλλά είχα κάνει σερβις οπότε δεν το ξαναέψαξα. Είναι πραγματικά καλοί, θα προσέξουν το αυτοκίνητο; Κάνει και έναν περίεργο ήχο όπου αυτοί στην LION και αλλού που πήγα δεν βρήκαν τίποτα... Αν τους πω ότι είμαι στο 206 Club θα κάνουν και καλές τιμές; Η Σανταρόζα είναι εκείνη η κάθετη στην Αναγεννήσεως μετά την διασταύρωση στα Δικαστήρια; Δώσε μου και ένα τηλ. να τους πάρω να μην πάω τζάμπα αν δεν έχουν χρόνο. Ευχαριστώ!
TZAG - Τρι 09 Δεκ 2003, 18:08:26
Θέμα δημοσίευσης:
Lion Αθήνας: (τακάκια (1.6 16v κωδ. 4292.75) =46€) + (εργασία=30€) = 76€
seridim - Τετ 10 Δεκ 2003, 15:56:51
Θέμα δημοσίευσης:
DRAKE έγραψε:
Ναι κάτι πήρε το αυτί μου αλλά είχα κάνει σερβις οπότε δεν το ξαναέψαξα. Είναι πραγματικά καλοί, θα προσέξουν το αυτοκίνητο; Κάνει και έναν περίεργο ήχο όπου αυτοί στην LION και αλλού που πήγα δεν βρήκαν τίποτα... Αν τους πω ότι είμαι στο 206 Club θα κάνουν και καλές τιμές; Η Σανταρόζα είναι εκείνη η κάθετη στην Αναγεννήσεως μετά την διασταύρωση στα Δικαστήρια; Δώσε μου και ένα τηλ. να τους πάρω να μην πάω τζάμπα αν δεν έχουν χρόνο. Ευχαριστώ!

Κυριάκο εγώ πηγαίνω σ' αυτούς 4 χρόνια και με το 206 που έχω τώρα και με το 106 που είχα. Είμαι ευχαριστημένος. Ναι θα θα κάνουν καλές τιμές. Η Σανταρόζα είναι αυτή που λες. Το τηλ είναι 2310/511100.
DRAKE - Πεμ 11 Δεκ 2003, 10:35:20
Θέμα δημοσίευσης:
Σ'ευχαριστώ. Θα τηλ σήμερα να κλείσω κάποιο ραντεβού.
DRAKE - Πεμ 11 Δεκ 2003, 10:38:27
Θέμα δημοσίευσης:
TZAG έγραψε:
Lion Αθήνας: (τακάκια (1.6 16v κωδ. 4292.75) =46€) + (εργασία=30€) = 76€

Ότι να΄ναι είναι ο καθένας. Έχουμε ξεφύγει .......... να δω τώρα με τους καινούριους νόμους για τα ανταλλακτικά και τις αντιπροσωπείες όπου "σπάει" η μονοπωλία στην εξουσιοδότηση τι θα κάνουν...
Petros - Κυρ 14 Δεκ 2003, 12:06:25
Θέμα δημοσίευσης:
alemao έγραψε:
θα το βρει 100% και μετα το αμαξακι σου θα πεταει παλι!

29 ιδιοκτήτες peugeot συνιστούν POWER BOOST! Λέτε ... να γίνουν 30; Laughing


Έγιναν εδώ και καιρό! Laughing
Ο Θανάσης είναι ο καλύτερος "Πεζογιατρός"(αλλά πολύ εργασιομανής βρε παιδί μου). Το Ραλλάκι μου για αρκετά χρόνια απολάμβανε των υπηρεσιών του, και πωλήθηκε με την "εγγύησή" του (και πράγματι η γνώμη του Θανάση στους συνειδητούς αγοραστές της Peugeot μετράει).
Τώρα περιμένω υπομονετικά να τελειώσει η εγγύηση του 206 για να ξαναμετακομίσω στα "περίχωρα" του Ντυνάν... Wink Άσε που τα 65 ευρώπουλα που έσκασα για αλλαγή λαδιών-φίλτρου χωρίς εργατικά, ακόμη τσούζουν!
DRAKE - Πεμ 18 Δεκ 2003, 10:26:26
Θέμα δημοσίευσης:
seridim έγραψε:
DRAKE έγραψε:
Ναι κάτι πήρε το αυτί μου αλλά είχα κάνει σερβις οπότε δεν το ξαναέψαξα. Είναι πραγματικά καλοί, θα προσέξουν το αυτοκίνητο; Κάνει και έναν περίεργο ήχο όπου αυτοί στην LION και αλλού που πήγα δεν βρήκαν τίποτα... Αν τους πω ότι είμαι στο 206 Club θα κάνουν και καλές τιμές; Η Σανταρόζα είναι εκείνη η κάθετη στην Αναγεννήσεως μετά την διασταύρωση στα Δικαστήρια; Δώσε μου και ένα τηλ. να τους πάρω να μην πάω τζάμπα αν δεν έχουν χρόνο. Ευχαριστώ!

Κυριάκο εγώ πηγαίνω σ' αυτούς 4 χρόνια και με το 206 που έχω τώρα και με το 106 που είχα. Είμαι ευχαριστημένος. Ναι θα θα κάνουν καλές τιμές. Η Σανταρόζα είναι αυτή που λες. Το τηλ είναι 2310/511100.

Το προηγούμενο Σάββατο πριν πάω στη δουλειά πήγα στους Βασίληδες και άφησα το αυτοκίνητο. Τους είπα και για τα φρένα. Κατευθείαν ανέβασε το αυτοκίνητο να τα κοιτάξει και έκπληκτος μου λέει : "τα φρένα σου είναι για 10000χλμ τουλάχιστον!!!!!! Shocked Το τακάκι έχει ακόμη ενάμιση πόντο μέχρι το σίδερο!!!!!!! Shocked " Δηλαδή στην αντιπροσωπεία είτε δεν ξέρουν τι τους γίνετια είτε σε βλέπουν μόνο σαν πορτοφόλι Cussing out . Έκαναν και το σέρβις των 30000χλμ (30780) ρύθμιση βαλβίδων, αλλαγή φίλτρα κλπ και εξαφάνισαν και τον περίεργο θόρυβο από την ανάρτηση. Έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένος και μάλλον βρήκα το καινούριο μου συνεργείο Wink Ευχαριστώ!
Anonymous - Παρ 02 Ιαν 2004, 13:40:00
Θέμα δημοσίευσης: power boost
θα δοκιμαζω τον Power Βοοst ελπιζω να εινια καλλος....... δεν εχω ακουσει κακα λογια.
TopGear - Πεμ 16 Ιαν 2014, 10:24:33
Θέμα δημοσίευσης:
Καλημέρες καλημέρες.

Πήγα χτες στο μηχανικό μου να βγάλω μια κάρτα καυσαερίων, επειδή έληγε σήμερα. Το δοκίμασε στην εξάτμιση, όλα καλά ήταν, αλλά το διοξείδιο έπαιζε στο 2-2,3 και παραπάνω στις υψηλές. Στο ρελαντί ήταν οκ.

Το σήκωσε, κοίταξε για τρύπα σε κανά σωλήνα ή καζάνι, τίποτα. Περιμέναμε λίγο, τα ίδια. Μου λέει θες καταλύτη. Του λέω τι καταλύτη, τον άλλαξα μαζί με τοποθέτηση χταποδιού και εξάτμισης σε γνωστό εξατμισά στην Καλλιθέα το 2008, δεν έχει ούτε 40.000 το αμάξι από τότε. Ε μου λέει φθορά. Τον ρωτάω πόσο πάει περίπου; Κανά 200 ίσως, αμερικάνικος, με 2 χρόνια εγγύηση. Καλώς του λέω, αν είναι, θα'ρθω το πρωϊ.

Πάω σήμερα μία απ'το ΚΤΕΟ. Λέω ας το μετρήσουν κι αυτοί. Τιμές διοξειδίου: 0,03!!! Πέρυσι 0,06. Κι αναρωτιέμαι, έχει αρχίσει ο δικός μου να κοροϊδεύει; Γιατί γενικά δεν ήταν έτσι, κι άλλες φορές είχα πάει για διάφορα πράγματα και δε χρειάστηκε να κάνει κάτι ή να μου "βρει" βλάβη για να πάρει λεφτά. Και δέχεται να του φέρνω δικά μου ανταλλακτικά και αυτός να κάνει μόνο την εργασία κι επίσης και να είμαι εκεί αν θέλω.

Σ'ό,τι κι αν τον ρωτήσω, μου το λέει αν χρειάζεται αντικατάσταση και δεν το'χει "εκμεταλλευτεί" (ή εγώ δεν έχω πάρει χαμπάρι, αλλά συνήθως πήγαινα για βλάβες, στα "προγραμαμτισμένα" service όσα χρειαζόταν το αμάξι άλλαζε κι όχι τίποτα "έξτρα"). Άλλωστε έχει πάντα κόσμο και "δείχνει" να ξέρει τη δουλειά, από μένα να έβγαζε; Κι ό,τι πρόβλημα είχα παλιότερα, το βρήκε εύκολα και το έλυσε. Ωστόσο, χτες τι έγινε κι έδειχνε τόσο πολύ το μηχάνημά του; Υπόψιν, το αμάξι το'χα "ζεστάνει", έκανα την ίδια διαδρομή χτες και σήμερα πριν το μετρήσω.

Τελικά πήγα σήμερα μετά το ΚΤΕΟ να του τα πω, αλλά δεν ήταν εκεί, ήταν ένας νέος που εργάζεται και μου'λεγε μα χτες 5 κάρτες βγάλαμε, εσύ καλά έκανες και το δοκίμασες κι αλλού κτλ.

Εν ολίγοις, καλού κακού, προτείνετε κανά καλό "τίμιο" μάστορα για Γαλλικά. Περιοχές Βύρωνα, Παγκράτι, Καισαριανή, Καλλιθέα. Όποιος θέλει περαιτέρω πληροφορίες για τον δικό μου, ας μου πει να ενημερώσω με πμ. Δεν ξέρω αν ήταν σύμπτωση ή όχι το χτεσινό, πάντως γενικά ήμουν επιφυλακτικός τα τελευταία χρόνια που χτυπάνε πελάτες με καραμπίνα πλέον.
makis106 - Πεμ 16 Ιαν 2014, 10:45:52
Θέμα δημοσίευσης:
Πιθανόν να είναι τυχαίο γεγονός. Παιζουν πολλά. Απο το καποιος απο τους δυο καυσαναλυτες να μην εχει διακριβωθεί στην ωρα του και να μετραει οτι να 'ναι (αν και απ οσο ξερω, στα ΚΤΕΟ ειναι υποχρεωτικη η διακρίβωση ανα 6μηνο), μεχρι και καποιος απ τους 2 να είναι πειραγμενος για να βγαζει μικρότερες ή μεγαλυτερες τιμές. οποτε μη σκας.
TopGear - Πεμ 16 Ιαν 2014, 12:22:58
Θέμα δημοσίευσης:
makis106 έγραψε:
Πιθανόν να είναι τυχαίο γεγονός. Παιζουν πολλά. Απο το καποιος απο τους δυο καυσαναλυτες να μην εχει διακριβωθεί στην ωρα του και να μετραει οτι να 'ναι (αν και απ οσο ξερω, στα ΚΤΕΟ ειναι υποχρεωτικη η διακρίβωση ανα 6μηνο), μεχρι και καποιος απ τους 2 να είναι πειραγμενος για να βγαζει μικρότερες ή μεγαλυτερες τιμές. οποτε μη σκας.


Μωρέ κι εγώ αυτό σκέφτηκα. Ότι βρίσκεται εκεί χρόνια και δεν είναι ακριβής σαν του ΚΤΕΟ. Αν όμως είναι "πειραγμένος" προς τα πάνω; Γιατί άλλο να'σαι πχ στο 0,1 κι άλλο στο υπερδιπλάσιο που έβγαζε αυτό. Και τελικά στο ΚΤΕΟ να στο βρίσκουν 0,03.

Δε θέλω άμεσα να κάνω σκέψη ότι θέλησε να βολευτεί με το 200άρι του καταλύτη αυτός κι ο εξατμισάς, αλλά καλού κακού είπα να ρωτήσω για συνεργείο, έτσι να το'χω στο βάθος του μυαλού μου.
makis106 - Πεμ 16 Ιαν 2014, 12:35:55
Θέμα δημοσίευσης:
Δυσκολα βγαζεις ασφαλη συμπεράσματα με αυτά. Μπορει ο καυσαναλυτής του συνεργείου να μετρά σωστά, του ΚΤΕΟ να ειναι διακριβωμένος, αλλα να ειναι του ΚΤΕΟ πειραγμένος για να δειχνει προς τα κάτω. Παίζουν και αυτά, στο Ελλάντα είματσε!
TopGear - Πεμ 16 Ιαν 2014, 12:55:08
Θέμα δημοσίευσης:
makis106 έγραψε:
Δυσκολα βγαζεις ασφαλη συμπεράσματα με αυτά. Μπορει ο καυσαναλυτής του συνεργείου να μετρά σωστά, του ΚΤΕΟ να ειναι διακριβωμένος, αλλα να ειναι του ΚΤΕΟ πειραγμένος για να δειχνει προς τα κάτω. Παίζουν και αυτά, στο Ελλάντα είματσε!


Άντε πες του μηχανικού να'χει κανά θέμα. Είναι παλιός, δε συντηρείται σωστά κι ας μη δεχτώ ότι τον έχει πειράξει. Του ΚΤΕΟ όμως γιατί να μη δείχνει σωστά ή να είναι πειραγμένος προς τα κάτω; Αφού υποτίθεται λένε προδιαγραφές ISO κτλ κτλ. Ή το κράτος διενεργεί ελέγχους με αυστηρά κριτήρια. Έτσι θα το αφήνανε; Τελοσπάντων. Γλιτώσαμε ευτυχώς το 200άρι.
makis106 - Πεμ 16 Ιαν 2014, 13:06:13
Θέμα δημοσίευσης:
Επειδη εχω δει πολλά, ο διακριβωτης που θα ελεγξει το μηχανημα, ειναι απο ιδιωτικη εταιρια, και πληρωνεται απο το ΚΤΕΟ (μιλαω για τα ιδιωτικά). Υπαρχει περιπτωση, να "ρυθμισει" το μηχανημα, να διαβαζει πιο ευνοικά προς τον πελατη, ωστε οι πελατες να ειναι πιο ικανοποιημένοι, ή λιγότερο γκρινιάρηδες για την περιπτωση που ειναι εκτός ορίων!
panitos - Δευ 20 Ιαν 2014, 19:25:10
Θέμα δημοσίευσης:
Eναν τιμιο μαστορα για Γαλλικα θα ηθελα και γω να μου προτεινει καποιος περιοχες Περιστερι Σεπολια Κεντρο αθηνας εκει γυρω.Ψαχνω καιρο δεν εχω βρει κατι και έχω αντιστοιχα προβληματα με τον φιλο πιο πανω.Οποιος θελει ας στελει pm ευχαριστω
Bill207 - Τρι 21 Ιαν 2014, 09:56:17
Θέμα δημοσίευσης:
εγώ αναζητώ ένα συνεργείο με διαγνωστικό της peugeot!

πήρα ένα yatour για το αυτοκίνητο (207) http://www.yatourcarkits.com/peugeot-rd4-usbsdaux-mp3-interface-adapter-yatour-ytm06-p-147.html
έμαθα λοιπόν ότι πρέπει να ενεργοποιηθεί στη BSI "η σιντιέρα" κτλ κτλ
δηλαδή χρειάζεται επισημο διαγνωστικό της Peugeot.

έχω πάει σε 2 επίσημα της Peugeot, και κανένας δε δέχεται να το κάνει. Sad

έχετε κάτι στα υπ'όψιν; κάποιον άνθρωπο με κατανόηση; Laughing

(αν κάποιος έχει τη γνώση και τον απαραίτητο εξοπλισμό εκτός συνεργείου ευχαριστως θα τον προτιμήσω)
ευχαριστω Cool
Vini - Τρι 21 Ιαν 2014, 20:42:49
Θέμα δημοσίευσης:
Σιγά την ιστορία. Πήγαινε στον Αρβανίτη στην Λ.Ειρήνης στη Πεύκη και πεστου να μπει στην BSI να το ενεργοποιήσει.
Giannak - Δευ 10 Φεβ 2014, 21:30:37
Θέμα δημοσίευσης:
Vini έγραψε:
Σιγά την ιστορία. Πήγαινε στον Αρβανίτη στην Λ.Ειρήνης στη Πεύκη και πεστου να μπει στην BSI να το ενεργοποιήσει.


Να κανω μια ερώτηση, μιας και ενδιαφέρομαι και εγω για συνεργειο σε αυτην την περιοχή, ο Αρβανίτης είναι αξιοπιστος - οικονομικός - καλος μάστορας? έχει κάποιος προσωπική άποψη?
Vini - Τρι 11 Φεβ 2014, 08:38:41
Θέμα δημοσίευσης:
Τα συνεργεία στην περιοχή δεν είναι και πολλά ώστε να μπορεί κάποιος να επιλέξει. Ο Αρβανίτης από την άλλη δεν είναι ένας. Αδέλφια είναι και έχουν και κάποιους μηχανικούς πολλά χρόνια. Έχουν τεχνογνωσία, έχουν διάθεση αλλά δεν θέλουν να ξεφεύγουν και πολύ από αυτά που ορίζει η κεντρική αντιπροσωπεία. Από τιμές θα έλεγα ότι είναι νορμάλ. Ούτε φτηνοί, ούτε και ακριβοί. Το καλό είναι ότι άνετα δέχονται να τους πας δικά σου λάδια και τα υπόλοιπα αναλώσιμα ώστε να γλυτώσεις αρκετά φράγκα.

Εγώ πάντως κάποιο παράπονο από τα 5 ετήσια service που έχω κάνει σε αυτούς δεν είχα κάποιο θέμα. Ωστόσο έχω ελάχιστα χιλιόμετρα και δεν μου έχει τύχει κάτι στο αυτοκίνητο ώστε να αντιμετωπίζω κάποια ιδιαίτερη περίπτωση.
Giannak - Τρι 11 Φεβ 2014, 13:23:04
Θέμα δημοσίευσης:
Αααα, οκ, ευχαριστω για τις διευκρινήσεις!! Να ρωτησω μήπως κάποιος γνωρίζει αν το 206 cc το 1,6 του 2007 βγαζει προβλήματα? αν έχει βγάλει κάτι στάνταρ ας πούμε?? Ρωτάω γτ κοιταω να το πάρω...αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος, θα του ήμουν ευγνώμων!
Maria19 - Κυρ 01 Απρ 2018, 15:45:47
Θέμα δημοσίευσης:
giati toso xalia ta eksousiodotimena sinergia piga gia kalitera kai vgika me ilektrokolimeno kai sakatemeno aytokinito iparxei kapoia grammi gia parapona ksereis kaneis?
vamvakoolas - Τρι 03 Απρ 2018, 08:25:04
Θέμα δημοσίευσης:
1)με ελληνικους χαρακτηρες πλιζ γιατι στραβωθηκαμε

2)Μη γενικευουμε οτι ολα ειναι χαλια γιατι υπαρχουν εργαζομενοι εκει που πραγματικα δουλευουν και παρεχουν υπηρεσιες επιπεδου

3)Μπορεις στο συνεργειο που πηγες να ζητησεις καποιον υπευθηνο και να εξηγησεις οτι εχεις παραπονα. Καλο ειναι να του δειξεις ενα γραπτο χαρτι απο εσενα με οτι νομιζεις οτι χαλασαν. Αν δε σου απαντησει τοτε μπορεις ειτε να τηλ ειτε μεηλ στη κεντρικη αντιπροσωπεια 2106700000 αν και αυτοι σε γραψουν τοτε επικοινωνησε με Γαλλια

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

Τμήμα εξυπηρέτησης πελατών

Έδρα:

75 Avenue de la Grande Armee

75116 CEDEX

PARIS

FRANCE



ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

AIGLON A.E

Λεωφόρος Κηφισίας 240-242

Χαλάνδρι Αττικής
Maria19 - Τρι 03 Απρ 2018, 23:05:57
Θέμα δημοσίευσης:
ευχαριστω πολυ θα το ψαξω πρώτα... απλα απο παντου ακουω οτι τα εξουδιοδοτημενα χρησιμοποιουν οτι πιο κατοτατο και ποιθοτητα υπαρχει για να μειωνουν το κοστος και δεν μιλαω μονο για peugot και το επιβεβαιωσα αλλα ζητας αλλα σου παρεχουν, σιγουρα δεν ισχυει για ολους. ευχαριστω και παλι για το τηλεφωνο!!!!
Vini - Τρι 03 Μάρ 2020, 20:27:30
Θέμα δημοσίευσης:
Γεια σας!
Κάποια άποψη για το συνεργείο TECOCAR ΖΑΡΜΠΙΝΗ στην Κατεχάκη έχει κανείς;

Ψάχνω συνεργείο που να είναι ανοιχτό και Σαββάτο για το 206 μου... Embarassed

Περιοχές: Χαλάνδρι, Χολαργός, Αγία Παρασκευή, Ψυχικό και γενικά κάπου κοντά στο Χαλάνδρι.
unclenontas - Τετ 04 Μάρ 2020, 18:35:12
Θέμα δημοσίευσης:
Vini έγραψε:
Γεια σας!
Κάποια άποψη για το συνεργείο TECOCAR ΖΑΡΜΠΙΝΗ στην Κατεχάκη έχει κανείς;

Ψάχνω συνεργείο που να είναι ανοιχτό και Σαββάτο για το 206 μου... Embarassed

Περιοχές: Χαλάνδρι, Χολαργός, Αγία Παρασκευή, Ψυχικό και γενικά κάπου κοντά στο Χαλάνδρι.

Παντού είσαι ρε Vini!
Vini - Τετ 04 Μάρ 2020, 19:22:57
Θέμα δημοσίευσης:
χα!χα!... Έλα ρε! Είσαι και εδώ;;;;;;;;; Laughing Laughing

Εγώ εδώ είμαι από τα γεννητούρια... Laughing Laughing

Νώντα σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες!!!!
DimiP - Πεμ 05 Μάρ 2020, 20:12:43
Θέμα δημοσίευσης:
Vini έγραψε:
Γεια σας!
Κάποια άποψη για το συνεργείο TECOCAR ΖΑΡΜΠΙΝΗ στην Κατεχάκη έχει κανείς;

Ψάχνω συνεργείο που να είναι ανοιχτό και Σαββάτο για το 206 μου... Embarassed

....


απλα σου θυμιζω πως το 206 εχει κλεισει αισιως 4 πενταετιες !!!
Vini - Πεμ 05 Μάρ 2020, 20:23:32
Θέμα δημοσίευσης:
To βλέπω ότι το έχεις ακόμη. Το παντρεύτηκες, πάει και τελείωσε... Laughing
DimiP - Σαβ 07 Μάρ 2020, 20:55:49
Θέμα δημοσίευσης:
Vini έγραψε:
To βλέπω ότι το έχεις ακόμη. Το παντρεύτηκες, πάει και τελείωσε... Laughing


μα για σενα λεω. εγω το εδωσα πριν 2 χρονια
Vini - Δευ 09 Μάρ 2020, 12:01:19
Θέμα δημοσίευσης:
ουπς! μπερδεύτηκα! Νόμιζα ότι το είχες ακόμη.

Εγώ γύρισα πίσω στο 2002 και αγόρασα ένα 206 1.1 XR για επαγγελματικούς λόγους. Οπότε καθημερινά πέρα/δώθε στην Αττική με το "νέο" μου 206... Laughing

Έπεσα πάνω σε ένα καλομεταχειρισμένο και το άρπαξα με συνοπτικές διαδικασίες... Laughing
soundplay - Τρι 02 Ιούν 2020, 15:24:34
Θέμα δημοσίευσης:
επειδή απόκτησα ένα μεταχειρισμένο 308 πετρέλαιο ψάχνω για κάποιο αξιόπιστο συνεργείο, που να ξέρει από peugeot και να μην χρειάζεται να πληρώσω τα μαλιοκέφαλα μου.έχετε να προτείνεται κάποιο; δεν με νοιάζει η περιοχή,αρκεί να γίνει σωστή δουλειά
Vini - Τρι 02 Ιούν 2020, 19:10:37
Θέμα δημοσίευσης:
Νικόλα έχεις PM... Wink

υ.γ. καλοτάξιδο το 308!
EL308 - Πεμ 20 Μάϊ 2021, 10:38:07
Θέμα δημοσίευσης:
Μιας και τα 4 δωρεάν σέρβις τελείωσαν, είμαι στην αναζήτηση νεόυ συνεργείου, μιας και από το προηγούμενο δεν έμεινα ικανοποιημένος.
Γνωρίζετε κάποιον αξιόπιστο στα Βόρεια ή Νότια προάστια?
Ευχαριστώ!
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr