PSClub - Hellas

Κατάλογος Προϊόντων & Συνεργατών - Swell Detail Store (περιποίηση αυτοκινήτου - cardetailing)

p206Mike - Δευ 01 Ιούν 2009, 22:44:15
Θέμα δημοσίευσης: Swell Detail Store (περιποίηση αυτοκινήτου - cardetailing)
Μια νέα συνεργασία και εκπτώσεις για τα μέλη του psclub σε θέματα περιποίησης αυτοκινήτου από το Swell Detail Store στο Περιστέρι για σωστό πλύσιμο, κέρωμα, γυάλισμα και γενικότερα cardetailing όπως το αποκαλλούν στο εξωτερικό. Το κατάστημα έχει συνεργασία με τη Μeguiars και χρησιμοποιεί οδηγίες και προιόντα της.
Επίσης μια βόλτα από το site www.cardetailing.gr θα σας βοηθήσει πολύ να καταλάβετε αρκετά πράγματα γύρω από το σωστό πλύσιμο και την φροντίδα του αμαξώματος αλλά και να καταλάβετε για τι είδους περιποίηση μιλάμε.




Swell Detail Store

Το κόστος των εργασιών αλλά και η χρονική διάρκεια τους εξαρτώνται από το βαθμό δυσκολίας
της εκάστοτε περίπτωσης.


Προσφορά για τα μέλη του http://www.psclub.gr

Έκπτωση στο κέρωμα 20% (εργασία 1-3 ωρών με κόστος 40-60 ευρώ)

Έκπτωση στο γυάλισμα 20% (εργασία 4-8 ωρών με κόστος 140-300 ευρώ)

Έκπτωση στον καθαρισμό σαλονιού 20% + Δώρο Απόσμηση καμπίνας (με γεννήτρια όζοντος)αξίας 45 ευρώ
(εργασία 4-8 ωρών με κόστος 120-200 ευρώ)

Όλες οι υπηρεσίες γίνονται με προϊόντα "Meguiars"

Όλες οι υπηρεσίες γίνονται μόνο με ραντεβού.

Έκπτωση στα προϊόντα Meguairs 10% (από τιμές καταλόγου)


Το μαγαζί θα το βρείτε στην οδό Θίσβης 13 Περιστέρι (Αγ. Αντώνιος πίσω από τον ΟΤΕ) για οποιαδήποτε πληροφορία καλέστε στο 2105789603

http://www.swell.gr

Παρακαλούμε τα μέλη να έχουν μαζί τους την ταυτότητα του club .
mike swell - Σαβ 20 Μάρ 2010, 15:31:27
Θέμα δημοσίευσης:
Από 17/3 μέχρι 27/3 το Swell.gr σας προσφέρει ένα ΠΑΚΕΤΟ Κερώματος για τα οχήματα σας.
Το πακέτο αυτό περιλαμβάνει: Clay, Cleaner Glaze, Wax, Uqd, Trim.
Η προσφορά ισχύει για τα Μέλη του psclub.gr
Μικρά Οχήματα: 40€
Μεσαία: 50€
Μεγαλα&Jeep: 60€
Για πληροφορίες ή ραντεβού καλέστε 2105789603 - 6932115338.
Road_Runner - Σαβ 20 Μάρ 2010, 15:49:13
Θέμα δημοσίευσης:
Μιχάλη οι τιμές που λες στο πρώτο ποστ είναι με την εκπτωση η η εκπτωση ειναι στις τιμες που γραφεις?
p206Mike - Σαβ 20 Μάρ 2010, 21:06:21
Θέμα δημοσίευσης:
Νίκο απ ότι καταλαβαίνω με την έκπτωση πρέπει να εννοεί ο mike, ας μας το εξηγήσει και ο ιδιος βέβαια καλύτερα,

Και αφού mike θα μπεις στο κόπο εξήγησέ μας αν θες και λίγο τι σημαίνουν τα κινέζικα:
"Το πακέτο αυτό περιλαμβάνει: Clay, Cleaner Glaze, Wax, Uqd, Trim"
για να γνωρίζουμε και θα ναι πολύ καλύτερα ακόμα αν βάλεις και φωτογραφίες με δείγματα που γνωρίζω ότι έχεις του πριν και μετά,

Ευχαριστούμε, Razz
fynos - Σαβ 20 Μάρ 2010, 22:08:08
Θέμα δημοσίευσης:
Μιχάληδες, πείτε μας και την νέα διεύθυνση !!
p206Mike - Σαβ 20 Μάρ 2010, 22:11:01
Θέμα δημοσίευσης:
Στο πρώτο post Γιάννη υπάρχει,
fynos - Σαβ 20 Μάρ 2010, 22:14:55
Θέμα δημοσίευσης:
Πότε το άλλαξες ρε άτιμε ?
Νόμιζα ότι ήταν το παλιό κατάστημα Laughing
p206Mike - Σαβ 20 Μάρ 2010, 22:20:59
Θέμα δημοσίευσης:
με είχε ενημερώσει ο Mike,
mike swell - Κυρ 21 Μάρ 2010, 00:15:08
Θέμα δημοσίευσης:
Στην τελευταια προσφορα εχει μπει στην τιμη και το cleaner glaze σαν μερος της .

Τι ακριβος ειναι τα κινεζικα Laughing
Εφοσον το αυτοκινητο ειναι πλυμενο , κανω πηλο(clay) μετα περναω το αυτοκινητο καθαριστικο χρωματος και γυαλιστικο (cleaner glaze) στη συνεχεια το κερωνω (wax) και τελος ενα Ultimate Quik Detailer και μια ενυδατωση σε ολα τα αβαφα εξωτερικα πλαστικα (trim).

Η Τιμη της προσφορας ειναι με την εκπτωση.
Road_Runner - Κυρ 21 Μάρ 2010, 02:32:07
Θέμα δημοσίευσης:
Για πλυσιμο κατω απο το αμαξι υπαρχει η δυνατοτητα?
Εννοω υπαρχει ανυψωτικο ωστε να μπορουμε να πλυνουμε (με πιεστικο) το αμαξι απο κατω?
ironman02 - Κυρ 21 Μάρ 2010, 15:04:42
Θέμα δημοσίευσης:
mike swell έγραψε:
Στην τελευταια προσφορα εχει μπει στην τιμη και το cleaner glaze σαν μερος της .

Τι ακριβος ειναι τα κινεζικα Laughing
Εφοσον το αυτοκινητο ειναι πλυμενο , κανω πηλο(clay) μετα περναω το αυτοκινητο καθαριστικο χρωματος και γυαλιστικο (cleaner glaze) στη συνεχεια το κερωνω (wax) και τελος ενα Ultimate Quik Detailer και μια ενυδατωση σε ολα τα αβαφα εξωτερικα πλαστικα (trim).

Η Τιμη της προσφορας ειναι με την εκπτωση.


Να ρωτήσω και εγώ κάτι επειδή έχει έρθει η ώρα να κάνω και εγώ ένα κέρωμα.
Αυτό το πακέτο κάνει για όλα τα χρώματα ανεξαιρέτως παλαιότητας?

Μήπως για καινούργια χρώματα δεν χρειάζονται πηλός - γυάλισμα κτλ και φτάνει απλά κέρωμα?
Γιατί απ'οτι έχω καταλάβει "τρώνε" λίγο από τη μπογιά όλα αυτά.
Smile
p206Mike - Κυρ 21 Μάρ 2010, 18:34:48
Θέμα δημοσίευσης:
Γιώργο, επειδή έχω κάνει στο δικό μου και ξέρω,
ακόμα και καινούριο αν κάνεις μόνο κέρωμα θα κλείσεις κάτω από το κερί ότι δεν έχει αφαιρεθεί με το πλύσιμο. Χρειάζεται πηλό.
Ο πηλός είναι σαν πλαστελίνη να φανταστείς που χαϊδεύεις το χρώμα απαλά και πάνω του κολλάνε όλα τα μικροστίγματα που δεν φεύγουν με το πλύσιμο και μετά κερώνουμε απλά την καθαρή επιφάνεια, μη σε τρομάζει ο πηλός ίσα ίσα, επιβάλλεται.

Αυτό που λες τώρα, ισχύει εν μέρη στο γυάλισμα που εκεί τρως ελαφρά στρώμα από το βερνίκι και δεν προτείνεται για σχετικά καινούρια αυτοκίνητα,

Βέβαια σε όλα αυτά θα μας βοηθήσει με την άποψή του και ο ειδικός mike.
Wink
ironman02 - Κυρ 21 Μάρ 2010, 18:48:28
Θέμα δημοσίευσης:
Α οκ! Thanks! Smile

Είδα και σήμερα που έπλυνα το αμάξι 4 σημάδια από χαλίκια στην αριστερή πλευρά και ξενέρωσα...Μάλλον έγιναν λόγω του ότι το είχα παρκάρει πάνω στη γρηγορίου λαμπράκη για 2 μέρες και από τα διερχόμενα την πάθαμε...
Αλλά τι να κάνεις, αναμενόμενα είναι αυτά από το δρόμο...

Τουλάχιστον να κάνουμε κανένα κέρωμα να το προστατέψουμε όσο γίνεται και από όλα τ'άλλα. Smile
mike swell - Δευ 22 Μάρ 2010, 11:58:16
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
Για πλυσιμο κατω απο το αμαξι υπαρχει η δυνατοτητα?
Εννοω υπαρχει ανυψωτικο ωστε να μπορουμε να πλυνουμε (με πιεστικο) το αμαξι απο κατω?


Δυστυχώς δεν πλένω εγώ πια ....

Παράθεση:
Να ρωτήσω και εγώ κάτι επειδή έχει έρθει η ώρα να κάνω και εγώ ένα κέρωμα.
Αυτό το πακέτο κάνει για όλα τα χρώματα ανεξαιρέτως παλαιότητας?

Μήπως για καινούργια χρώματα δεν χρειάζονται πηλός - γυάλισμα κτλ και φτάνει απλά κέρωμα?
Γιατί απ'οτι έχω καταλάβει "τρώνε" λίγο από τη μπογιά όλα αυτά.


Ο πηλός δεν έχει λειαντικές ιδιότητες ,επομένως δεν κόβει βερνίκι , και είναι απαραίτητος ώστε να γίνει η σωστή προετοιμασία για το κέρωμα ,η οποία είναι κατάλληλη για όλων των τύπων βαφής .

Το κέρωμα είναι για συντήρηση και προστασία και δίνει περισσότερη γυαλάδα.

εδώ είναι ένας πίνακας για την σωστή σειρά


ironman02 - Δευ 22 Μάρ 2010, 12:18:27
Θέμα δημοσίευσης:
mike swell έγραψε:

Δυστυχώς δεν πλένω εγώ πια ....



Thanks για τις απαντήσεις mike!

Πρέπει να το φέρουμε πλυμένο δηλαδή το αμάξι για το κέρωμα?
mike swell - Δευ 22 Μάρ 2010, 12:26:29
Θέμα δημοσίευσης:
ναι Very happy
ironman02 - Σαβ 22 Μάϊ 2010, 17:55:59
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά μου κέρωσε ο mike το τουτού σήμερα! Τον ευχαριστώ για την πολύ καλή δουλειά που έκανε! Σαν να το πήρα πάλι από το εργοστάσιο έγινε!
Thanks mike!

Photos εδώ!

http://www.facebook.com/album.php?aid=175296&id=181783909896&ref=mf
mechanic - Σαβ 22 Μάϊ 2010, 18:26:07
Θέμα δημοσίευσης:
Πολυ ωραιο το αποτελεσμα! Cool

(σορρυ αν το εχεις προανεφερει και δεν το ειδα)


για ενα πληρες "πηλινκ"/κερωμα ποσο χρονος χρειαζεται?
και με ενα πληρες εσωτερικο καθαρισμα
(εχω μικρα παιδια αν αυτο σου λεει κατι... Confused )
ποσο κοστιζει το ολο πακετο?

(τα αυτοκολητα κινδινευουν?)
Jim207GT - Κυρ 23 Μάϊ 2010, 09:25:32
Θέμα δημοσίευσης:
Καλά που γράψατε γιατι ειχα ξεχάσει να γράψω και γώ για το Μιχάλη.

Το δικό μου είχε πολλά θέματα με πιτσιλιές από μπογιές κτλπ κτλπ, νανε καλά ο Μιχάλης το έκανε όντως ξανά καινούργιο. Ακόμα και χωρίς πρόβλημα ένα "καλό" κερωματάκι δ'υο φορές το χρόνο επιβάλλετε ειδικά για όσους από εμάς το αφήνουμε έξω.....

Να και μερικές φωτό...

http://www.facebook.com/album.php?aid=161629&id=181783909896
kostas207rc - Κυρ 23 Μάϊ 2010, 12:35:59
Θέμα δημοσίευσης:
Όντως πολύ καλό αποτέλεσμα!
Μήτσο η φοτο που είναι στα πλάγια και λίγο προς τα πίσω τα σπάει...
p206Mike - Τρι 01 Ιούν 2010, 10:26:47
Θέμα δημοσίευσης: Κέρωμα 207 RC Lemans....
Επειδή είχε περάσει σχεδόν ένας χρόνος από το τελευταίο κέρωμα, αλλά και εν όψη καλοκαιρίου, χθές το απόγευμα είχα ραντεβουδάκι στον mike (swell) για κέρωμα του 207,

Το αποτέλεσμα άψογο και η υφή του αμαξώματος το κάτι άλλο που με λόγια δεν περιγράφεται,

Arrow

http://www.facebook.com/album.php?aid=177781&id=181783909896&ref=mf
ironman02 - Τρι 01 Ιούν 2010, 10:45:36
Θέμα δημοσίευσης:
Μεγιές! Very happy
Πάνος - Τρι 01 Ιούν 2010, 10:47:15
Θέμα δημοσίευσης:
Φοβερο αποτελεσμα και στο 207 αλλα και στα υπολοιπα αυτοκινητα.
mike swell - Τρι 01 Ιούν 2010, 13:35:27
Θέμα δημοσίευσης:
thankz για τα καλά σας λόγια Embarassed Embarassed

εχω κάτι νέο όμως για σας ...

Make it Shine! Make it smell as new!

Για όλο τον Ιούνιο, 2 πακέτα
περιποίησης στην τιμή του ενός!

H πλήρη περιποίηση Εξωτερικού
(Clay, Wax, Uqd, Trim) συνδυάζεται με την
Αφαίρεση οσμών του Εσωτερικού με ο3 generator !

Η προσφορά ισχύει για
τα επίσημα Μέλη του Συλλόγου (με επίδειξη κάρτας μέλους)
για πρωινά ραντεβού Δευτέρα,Τρίτη και Τετάρτη.
Μικρά Οχήματα: 40€ Μεσαία: 50€ Μεγαλα&Jeep: 60€

Για πληροφορίες ή ραντεβού καλέστε 2105789603 - 6932115338.

Make it Swell!

http://www.swell.gr/car/index.php?option=com_content&view=article&id=113:2-&catid=38:2009-04-07-20-58-56&Itemid=71[
MEMsound - Τρι 01 Ιούν 2010, 16:04:23
Θέμα δημοσίευσης:
Mike αν σου φερω τη νυφη στην Λέσχη την Πεμπτη το βραδυ παιζει να την παρεις και να την "περιποιηθείς" την Παρασκευη (αρκει να μεινει σε κλειστο χωρο το βραδυ)??
Μου ειναι εξαιρετικα δυσκολο να κατεβω πρωι προς τα εσενα...
MAD - Τρι 01 Ιούν 2010, 16:43:06
Θέμα δημοσίευσης:
Κωστάκι μηπως πρέπει να το κανονήσουμε και εμείς σιγά σιγά?????? Laughing Laughing Laughing
Μιχαλη εισαι και Σαββατο ανοιχτα?
volvos - Τρι 01 Ιούν 2010, 17:27:09
Θέμα δημοσίευσης:
mike tha eisai lesxi pempti ?
mike swell - Τρι 01 Ιούν 2010, 18:11:56
Θέμα δημοσίευσης:
mechanic έγραψε:
για ενα πληρες "πηλινκ"/κερωμα ποσο χρονος χρειαζεται?
και με ενα πληρες εσωτερικο καθαρισμα
(εχω μικρα παιδια αν αυτο σου λεει κατι... Confused )
ποσο κοστιζει το ολο πακετο?


Ο χρόνος είναι περίπου 2-2,5 ώρες ... για το εσωτερικό πρέπει να το δω και να μου εξηγήσεις τι ακριβός θέλεις να κάνουμε.

MEMsound έγραψε:
Mike αν σου φερω τη νυφη στην Λέσχη την Πεμπτη το βραδυ παιζει να την παρεις και να την "περιποιηθείς" την Παρασκευη (αρκει να μεινει σε κλειστο χωρο το βραδυ)??
Μου ειναι εξαιρετικα δυσκολο να κατεβω πρωι προς τα εσενα...


θα ανέβω Μανθο την Πέμπτη Λέσχη .... μπορούμε να την βάλουμε μέσα στο μαγαζί απο το βράδυ.

Παράθεση:
Μιχαλη εισαι και Σαββατο ανοιχτα?


Δουλεύω και το Σάββατο (μέχρι τις 15.00) Laughing μετά MTB Laughing
MAD - Τρι 01 Ιούν 2010, 18:35:58
Θέμα δημοσίευσης:
Να ρωτησω κατι Μιχαλη? Η προσφορα δεν ισχυει για Σαββατο σωστα? Rolling eyes
z@ck! - Τρι 01 Ιούν 2010, 19:34:27
Θέμα δημοσίευσης:
Να ρωτησω και εγω με την σειρα μου ..... Για εμας που δεν ειμαστε μελη, το ιδιο πακετο της προσφορας ποσο παει?
Γιατι ενδιαφερομαι για μια τετοια "περιποιηση" στο "SPA" σου. Cool Mr. Green
MAD - Τρι 01 Ιούν 2010, 19:36:33
Θέμα δημοσίευσης:
z@ck! έγραψε:
Να ρωτησω και εγω με την σειρα μου ..... Για εμας που δεν ειμαστε μελη


Να γινετε μελη!!!!! Laughing Laughing Laughing
mike swell - Τρι 01 Ιούν 2010, 21:03:31
Θέμα δημοσίευσης:
MAD έγραψε:
Να ρωτησω κατι Μιχαλη? Η προσφορα δεν ισχυει για Σαββατο σωστα? Rolling eyes


Μάκη θα τα πουμε την Πέμπτη απο κοντά στη Λέσχη.


Παράθεση:
Να ρωτησω και εγω με την σειρα μου ..... Για εμας που δεν ειμαστε μελη, το ιδιο πακετο της προσφορας ποσο παει?
Γιατι ενδιαφερομαι για μια τετοια "περιποιηση" στο "SPA" σου.


Οι τιμές για κέρωμα είναι +20% που είναι η έκπτωση των μελών και το
η τιμή της αποσμησης με χρήση γεννήτριας Οζον (ο3)45€.

Σε συμφέρει να γίνεις μέλος .... Exclamation
Πάνος - Τρι 01 Ιούν 2010, 21:11:24
Θέμα δημοσίευσης:
Υπαρχει περιπτωση να γινει περιποιηση εξωτερικου κατοπιν συνεννοησης αυθυμερων για μελη που ερχονται απο επαρχια;
Η εστω με καποιο τροπο παρασκευη απογευμα με Σαββατο μεσημερι;
Ξερω σου βαζω δυσκολα αλλα ειμαστε και εμεις στο κολπο. Wink
kostas207rc - Τρι 01 Ιούν 2010, 21:35:39
Θέμα δημοσίευσης:
MAD έγραψε:
Κωστάκι μηπως πρέπει να το κανονήσουμε και εμείς σιγά σιγά?????? Laughing Laughing Laughing
Μιχαλη εισαι και Σαββατο ανοιχτα?

Θα το κανονίσουμε την Πέμπτη Μάκη λογικά ναι...
MEMsound - Παρ 04 Ιούν 2010, 18:11:36
Θέμα δημοσίευσης:
(ακουγοντας αυτο... http://www.youtube.com/watch?v=OhLOOdI23bE )

ο mike εκανε τα μαγικα του με το κερωμα κλπ κλπ και η νυφη ζει νεα νιοτη... Laughing Laughing Laughing Laughing

-

respect Mike!!!!!
mille mersi!

υ.γ. οπως μου ειπε μικε θελει κανονικο γυαλισμα αλλα δεν επαιζε χρημα για κατι τετοιο αυτη τη στιγμη οποτε εν καιρω...
MAD - Παρ 04 Ιούν 2010, 18:33:26
Θέμα δημοσίευσης:
Πραγματικά το αποτέλεσμα είναι εξερετικο... Πραγματικά άλλο αμάξι έγινε η νύφη !!! Ένα μεγάλο μπράβο στον mike!!! Καλολεροτο Μανθο.... Laughing
xrisa-xs - Πεμ 10 Ιούν 2010, 11:06:08
Θέμα δημοσίευσης:


http://i100.photobucket.com/albums/m36/xrisa-xs/cars/207/29283_420202429896_181783909896_415.jpg
http://i100.photobucket.com/albums/m36/xrisa-xs/cars/207/29283_420202414896_181783909896_415.jpg
http://i100.photobucket.com/albums/m36/xrisa-xs/cars/207/29283_420201874896_181783909896_415.jpg

και το δικό μου!

κόκκινο σαν αίμα αρτηρίας είναι!!!!

thanx mike Wink
mike swell - Πεμ 10 Ιούν 2010, 12:38:40
Θέμα δημοσίευσης:
και εγώ σας ευχαριστώ και πραγματικά χαίρομαι που σας αρέσει η δουλειά μου Very happy
sod - Παρ 11 Ιούν 2010, 14:22:57
Θέμα δημοσίευσης:
Ο φανταστικος mike εκανε και στο δικο μου αμαξι τα μαγικα του..........
Α-ΨΟ-ΓΟΣ επεσε τρελο κερωμα αποσμηση και τα σχετικα.....μια φρεσκαδα περασε απο το αμαξι μου...... Wink Wink Wink Wink
MEMsound - Παρ 11 Ιούν 2010, 16:21:55
Θέμα δημοσίευσης:
θα γινουμε το πιο αστραφτερο κλαμπ Laughing Laughing Laughing Laughing
sod - Παρ 11 Ιούν 2010, 18:34:37
Θέμα δημοσίευσης:
Καλα να μην μιλησω και για την αφη μετα απο 7 χρονια........... Wink Wink Wink
Sinanai - Παρ 11 Ιούν 2010, 18:37:26
Θέμα δημοσίευσης:
Καλά, με ρέγουλα τα χαϊδέματα... Laughing
sod - Παρ 11 Ιούν 2010, 18:39:45
Θέμα δημοσίευσης:
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
MEMsound - Παρ 11 Ιούν 2010, 19:15:17
Θέμα δημοσίευσης:
παντα με ρεγουλα
αφηνουμε και λιγη ωρα μεταξυ για ξεκουραση Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
p206Mike - Παρ 11 Ιούν 2010, 21:58:56
Θέμα δημοσίευσης:
sod έγραψε:
Ο φανταστικος mike εκανε και στο δικο μου αμαξι τα μαγικα του..........
Α-ΨΟ-ΓΟΣ επεσε τρελο κερωμα αποσμηση και τα σχετικα.....μια φρεσκαδα περασε απο το αμαξι μου...... Wink Wink Wink Wink


φωτογραφίες?


Υ.Γ. Καλά που δεν έιχες τον περιστερώνα γιατί θα πήγαινε 2πλα λεφτά το κέρωμα εκει μέσα, Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
RoadRunner122 - Παρ 11 Ιούν 2010, 23:47:14
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
παντα με ρεγουλα
αφηνουμε και λιγη ωρα μεταξυ για ξεκουραση Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


...πρόκειται για τα λεγόμενα "9μερα" Laughing
reselie - Σαβ 12 Ιούν 2010, 08:26:40
Θέμα δημοσίευσης:
Αν δεν ειχα το χτυπημα στο καπω θα πηγαινα και εγω Sad ,εχει κανεις φωτο πριν και μετα να δω διαφορες επι της ουσιας? Very happy
Sinanai - Σαβ 12 Ιούν 2010, 08:34:01
Θέμα δημοσίευσης: Re: Κέρωμα 207 RC Lemans....
p206Mike έγραψε:
Επειδή είχε περάσει σχεδόν ένας χρόνος από το τελευταίο κέρωμα, αλλά και εν όψη καλοκαιρίου, χθές το απόγευμα είχα ραντεβουδάκι στον mike (swell) για κέρωμα του 207,

Το αποτέλεσμα άψογο και η υφή του αμαξώματος το κάτι άλλο που με λόγια δεν περιγράφεται,

Arrow

http://www.facebook.com/album.php?aid=177781&id=181783909896&ref=mf

reselie - Σαβ 12 Ιούν 2010, 08:54:55
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν μπορω δυστηχως να μπω facebook λογο proxy server που εχουμε στην εργασια μου και δυστηχως σπιτι δεν εχω internet για λιγο καιρο...:S
p206Mike - Σαβ 12 Ιούν 2010, 19:55:16
Θέμα δημοσίευσης:
Το κέρωμα είναι για προστασία, δε θα δεις διαφορά παρά μόνο στην υφή της λαμαρίνας,

Το γυάλισμα είναι που βλέπεις διαφορά, μιας και τρώς στρώμα απο το βερνίκι με αποτέλεσμα να εξαφανίζεται το φαινόμενο της αράχνης αλλά και μικρογρατζουνιές-στίγματα από τη λαμαρίνα,
plaketokofths - Πεμ 29 Ιούλ 2010, 11:54:49
Θέμα δημοσίευσης:
Ποτέ δεν έτυχε να ασχοληθώ σοβαρά με το πλύσιμο του αυτοκινήτου εδώ και 4+ χρόνια.

Αποτέλεσμα, το μπλε σκουρο μεταλλικό χρώμα του αυτοκινήτου να έχει γεμίσει με αρκετά στίγματα απο ρετσίνι κι αλλες κολλώδες ουσίες αλλά και είναι γεμάτο "αράχνες", προφανώς από λάθος πλύσιμο.

Δεν πλένεται συχνά, δεν εχει κερωθεί ποτέ και το χρώμα του ειναι ταλαιπωρημένο από ήλιο, βροχή, αλάτι (χιόνια), γδαρσίματα απο κακό πλύσιμο. Κρατόντας το τελευταιο ποστ του Μιχάλη καταλαβαίνω οτι το αυτοκίνητο θέλει γυαλισμα κι οχι κερωμα προκειμενου να εξαφανιστουν οι "ρυτίδες" του. Η ερώτηση μου είναι αφενός αν αυτο ειναι εφικτό με βάση την παραπάνω κατάσταση, αφετέρου το γυαλισμα διορθώνει (προσωρινά ίσως) στην εργοστασιακή κατάσταση το χρώμα του αυτοκινητου ή την επαναφέρει Question

Δεν ξέρω αν είναι να εμφανιστουν μετά απο 5 μηνες οι παλιες γρατζουνιες κατά πόσο αξίζει μια τετοια ενέργεια....
reselie - Πεμ 29 Ιούλ 2010, 14:09:32
Θέμα δημοσίευσης:
Σε περίπτωση που έχει σκάσει σε 2-3 σημεία λιγο το βερνίκι (μεχρι 1,5-2εκ διαμετρος) τι γινεται με το γυαλισμα? μήπως με το πέρασμα βγάλει και εντελώς το χρώμα?
mike swell - Πεμ 29 Ιούλ 2010, 14:48:37
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
Ποτέ δεν έτυχε να ασχοληθώ σοβαρά με το πλύσιμο του αυτοκινήτου εδώ και 4+ χρόνια.

Αποτέλεσμα, το μπλε σκουρο μεταλλικό χρώμα του αυτοκινήτου να έχει γεμίσει με αρκετά στίγματα απο ρετσίνι κι αλλες κολλώδες ουσίες αλλά και είναι γεμάτο "αράχνες", προφανώς από λάθος πλύσιμο.

Δεν πλένεται συχνά, δεν εχει κερωθεί ποτέ και το χρώμα του ειναι ταλαιπωρημένο από ήλιο, βροχή, αλάτι (χιόνια), γδαρσίματα απο κακό πλύσιμο. Κρατόντας το τελευταιο ποστ του Μιχάλη καταλαβαίνω οτι το αυτοκίνητο θέλει γυαλισμα κι οχι κερωμα προκειμενου να εξαφανιστουν οι "ρυτίδες" του. Η ερώτηση μου είναι αφενός αν αυτο ειναι εφικτό με βάση την παραπάνω κατάσταση, αφετέρου το γυαλισμα διορθώνει (προσωρινά ίσως) στην εργοστασιακή κατάσταση το χρώμα του αυτοκινητου ή την επαναφέρει Question

Δεν ξέρω αν είναι να εμφανιστουν μετά απο 5 μηνες οι παλιες γρατζουνιες κατά πόσο αξίζει μια τετοια ενέργεια....



Αν συνεχίσεις και μετά το γυάλισμα την ίδια τακτική πλυσίματος ... τότε θα ξαναγίνουν οι αράχνες.



Παράθεση:
Σε περίπτωση που έχει σκάσει σε 2-3 σημεία λιγο το βερνίκι (μεχρι 1,5-2εκ διαμετρος) τι γινεται με το γυαλισμα? μήπως με το πέρασμα βγάλει και εντελώς το χρώμα?



Καλό είναι να μην περαστεί η περιοχή που εχει φύγει το βερνίκι γιατί μπορεί να σηκώσει και άλλο ... χρειάζεται προσοχή.
plaketokofths - Πεμ 29 Ιούλ 2010, 15:15:10
Θέμα δημοσίευσης:
mike swell έγραψε:
plaketokofths έγραψε:
Ποτέ δεν έτυχε να ασχοληθώ σοβαρά με το πλύσιμο του αυτοκινήτου εδώ και 4+ χρόνια.

Αποτέλεσμα, το μπλε σκουρο μεταλλικό χρώμα του αυτοκινήτου να έχει γεμίσει με αρκετά στίγματα απο ρετσίνι κι αλλες κολλώδες ουσίες αλλά και είναι γεμάτο "αράχνες", προφανώς από λάθος πλύσιμο.

Δεν πλένεται συχνά, δεν εχει κερωθεί ποτέ και το χρώμα του ειναι ταλαιπωρημένο από ήλιο, βροχή, αλάτι (χιόνια), γδαρσίματα απο κακό πλύσιμο. Κρατόντας το τελευταιο ποστ του Μιχάλη καταλαβαίνω οτι το αυτοκίνητο θέλει γυαλισμα κι οχι κερωμα προκειμενου να εξαφανιστουν οι "ρυτίδες" του. Η ερώτηση μου είναι αφενός αν αυτο ειναι εφικτό με βάση την παραπάνω κατάσταση, αφετέρου το γυαλισμα διορθώνει (προσωρινά ίσως) στην εργοστασιακή κατάσταση το χρώμα του αυτοκινητου ή την επαναφέρει Question

Δεν ξέρω αν είναι να εμφανιστουν μετά απο 5 μηνες οι παλιες γρατζουνιες κατά πόσο αξίζει μια τετοια ενέργεια....



Αν συνεχίσεις και μετά το γυάλισμα την ίδια τακτική πλυσίματος ... τότε θα ξαναγίνουν οι αράχνες.


Mike, ευχαριστώ για την απάντηση.

Το θα ξαναγίνουν (λόγω λάθος τρόπου πλυσίματος) είναι εύλογο, αφήνεις να εννοηθεί όμως οτι το "αράχνιασμα" θα εξαφανιστεί οριστικά. Οποτε μ' ενα "σωστό" πλύσιμο δεν θα εμφανιστουν οι παλιες αράχνες...?
mike swell - Πεμ 29 Ιούλ 2010, 15:39:42
Θέμα δημοσίευσης:
Στη εργασία του γυάλισματος γίνεται λείανση της επιφάνειας του βερνικιού



οι αράχνες είναι επιφανειακές και φεύγουν οριστικά εφόσον γυαλιστεί
reselie - Πεμ 29 Ιούλ 2010, 15:42:15
Θέμα δημοσίευσης:
Mε το γυαλισμα δεν "προσθετουν" κατι αλλα αντιθετως αφαιρουν ενα λεπτο στρωμα βερνικιου...σκεψου το σαν το peeling στο προσωπο...εφοσον αφαιρουν οτι εχει ατελειες πανω δεν ξαναγυρναει...τωρα το αν ξαναγινει σκ@τ@ επειδη συνεχισαν να υπαρχουν τα αιτια ειναι αλλο θεμα....!
plaketokofths - Πεμ 29 Ιούλ 2010, 15:47:53
Θέμα δημοσίευσης:
Κατάλαβα, ευχαριστώωωωωω! Very happy
mike swell - Τετ 04 Αύγ 2010, 13:13:48
Θέμα δημοσίευσης:
ένα μικρο δείγμα απο το 207Rallye του FranchPower ....

ΠΡΙΝ



ΜΕΤΑ



ΠΡΙΝ



ΜΕΤΑ


franch_power - Τετ 04 Αύγ 2010, 13:39:27
Θέμα δημοσίευσης:
απίθανο αποτέλεσμα από τον φίλο μιχαλη,σωστή δουλειά με προσοχή και επαγγελματισμό!!!!!! αν και το δυσαρεστώ αποτέλεσμα που παρατηρήσαμε ήταν η διαφορά στο χρώμα όπου το αμάξι βάφτηκε σε ουρανό κ πίσω δεξιά φτερό από ανευθυνότητα αντιπρόσωπου! απαράδεκτο!!!!!!!! Evil πληροφορίες για τον πλέον ερασιτέχνη αντιπρόσωπο στείλτε πμ
reselie - Τετ 04 Αύγ 2010, 14:22:11
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ πάντως όσα έχω δεί με βαμμένο κάποιο κομμάτι είχε διαφορά και στο χρωμα αλλα και στην υφη ειδικά στο φώς και απο κοντά...
franch_power - Τετ 04 Αύγ 2010, 14:34:33
Θέμα δημοσίευσης:
μόνο στην χώρα μας γίνονται αυτά πιστεύω! το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει μέταλλο στην βαφή που έκαναν σε σχέση με το υπόλοιπο αμάξωμα να φανταστείς ότι τα βαμμένα σημεία (οροφή και φτερό) φαίνονται ποιο ''παλιά'' από το υπόλοιπο αμάξωμα!!!!!! αν κάποιος δεν είναι καλός γνώστης της δουλειάς που εκπροσωπεί καλύτερα να μην αναλαμβάνει δουλειές!!!!
franch_power - Τετ 04 Αύγ 2010, 19:33:16
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδία Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον μιχάλη που αφιέρωσε όλη την ημέρα του στο ράλλυ μου! Το αποτέλεσμα τέλειο σαν να το αγόρασα χθες το αμάξι, εξαίσιος επαγγελματίας με παρά πολλές γνώσεις! Smile και ένα μεγάλο μπράβο στους διαχειριστές του psclub που φροντίζουν για τα μέλη τους με τις καλύτερες συνεργασίες! Smile
mike swell - Παρ 06 Αύγ 2010, 11:18:50
Θέμα δημοσίευσης:




περισσότερες φώτο εδώ
franch_power - Παρ 06 Αύγ 2010, 20:51:28
Θέμα δημοσίευσης:
Ευχαριστώ κ πάλι φίλε μιχάλη! Smile θα περάσω τον άλλον μήνα για να αγοράσω κ προϊόντα για το πλύσιμο! και πάλι ευχαριστώ! Smile
Bill207 - Παρ 06 Αύγ 2010, 21:01:53
Θέμα δημοσίευσης:
ψψψψ.. έχω μείνει χαζός με την δουλειά που κάνεις φίλε μου
μπράβο
θα περάσω προς τελη αυγούστου από το μαγαζί σου
θα κλείσετε για διακοπές;
franch_power - Παρ 06 Αύγ 2010, 21:22:40
Θέμα δημοσίευσης:
Ρώτα τον mike swell! Αν κ δεν πιστεύω να κλεινη για αύγουστο!
mike swell - Σαβ 07 Αύγ 2010, 10:13:14
Θέμα δημοσίευσης:
Θα είμαι κλειστά 23/08 ως 28/08 μια βδομάδα. Laughing Rolling eyes
mike swell - Δευ 06 Σεπ 2010, 13:52:32
Θέμα δημοσίευσης:
Swell Πακέτα Περιποίησης ενάντια στην Κρίση!
Για τον Σεπτέμβριο:

Επίλεξε από την Βιτρίνα, ποια Boutique προϊόντα θα κάνουν το αυτοκίνητο σου Αστραφτερό, ενώ το κόστος θα παραμένει σταθερό!

Και επειδή όλα τα αυτοκίνητα δεν έχουν την ίδια ανάγκη περιποίησης, υπάρχουν
3 Ολοκληρωμένα Πακέτα!! Φροντίδα και Οικονομία στα μέτρα σας!

1. Πακέτο Absolute Conservation, σε 2 Στάδια. Ιδανικό για Καινούρια Αυτοκίνητα
• Αφαίρεση όλων των επίμονων ακαθαρσιών-ρύπων με πηλό
• Πέρασμα μίας στρώσης κεριού ή σφραγιστικού
Κόστος: Μικρά 30€ Μεσαία 40€ Μεγάλα 50€

2. Πακέτο Deluxe, σε 5 στάδια. Ιδανικό και για Μέτρια Κατάσταση.
• Αφαίρεση όλων των επίμονων ακαθαρσιών -ρύπων με πηλό
• Πέρασμα Cleaner Polish&Glaze για καθαρισμό και έξτρα γυαλάδα,
• Πέρασμα μίας στρώσης κεριού ή σφραγιστικού
• Quick Detailer η’ Quick Wax για τελειοποίηση του αποτελέσματος
• Φροντίδα άβαφων πλαστικών για να είναι καλύτερα από καινούρια
Κόστος: Μικρά 40€ Μεσαία 55€ Μεγάλα 65€


3. Πακέτο Ultimate Re-Shine με 8 στάδια. Το Πλήρες Πακέτο Περιποίησης
• Αφαίρεση όλων των επίμονων ακαθαρσιών-ρύπων με πηλό
• Πέρασμα cleaner polish&glaze για καθαρισμό και έξτρα γυαλάδα,
• Πρώτη στρώση σφραγιστικού η’ κεριού ,
• Δεύτερη στρώση σφραγιστικού η’ κεριού ,
• Τρίτη στρώση με Quick Wax για μέγιστη προστασία και Wet Look
• Quick detailer για τελειοποίηση του αποτελέσματος
• Φροντίδα άβαφων πλαστικών για να είναι καλύτερα από καινούρια
• και για απόλυτη αίσθηση καθαριότητας? Απόσμηση και απολύμανση καμπίνας με γεννήτρια όζον.
Κόστος: Μικρά 55€ Μεσαία 65€ Μεγάλα 75€

Meguiar’s, Collinite, Finish Kare, Autoglym, Poorboys’ World, Prima, Lusso και άλλες!!!

Και αν οι επιλογές σας δυσκολέψουν, είμαστε εκεί για να εξηγήσουμε τα δυνατά σημεία του κάθε προϊόντος!

Make it Shine, Make it Swell!!
Πάνος - Δευ 06 Σεπ 2010, 14:00:39
Θέμα δημοσίευσης:
Το 3ο πακετο ειναι το αντιστοιχο detailing ή polishing που βλεπουμε στο fb;
Ή κάτι παραπλήσιο;

Υπαρχει η δυνατοτητα οσον αφορα το 3ο πακετο για κλεισιμο ραντεβου απο προηγουμενες μερες για κάποιο Σαββατο πρωι πρωι και παραλαβη μεσα στο Σαββατο;
NoDsl - Δευ 06 Σεπ 2010, 14:07:12
Θέμα δημοσίευσης:
+1000 & 1 Very happy
mechanic - Δευ 06 Σεπ 2010, 19:05:11
Θέμα δημοσίευσης:
Αρχες οκτωμβριου παντρευω τον κολητο μου
οποτε το ημιαιμο μου πρεπει να αστραφτει, (απο οτι βλεπω αυτο ειναι κατι ευκολο για σενα Cool )
αλλα το ερωτημα ειναι το εξης...
με την προυποθεση οτι δεν βρεχει και δεν το βουταω σε νερολακουβες
υγρασιες το πρωι κτλ...
ποσες μερες "αντεχει" να μεινει καθαρο?
μιας και θα κατεβω στο χωριο του, το λιγοτερο 1-2 μερες πριν...
mike swell - Τρι 07 Σεπ 2010, 10:29:31
Θέμα δημοσίευσης:
Πάνος έγραψε:
Το 3ο πακετο ειναι το αντιστοιχο detailing ή polishing που βλεπουμε στο fb;
Ή κάτι παραπλήσιο;

Υπαρχει η δυνατοτητα οσον αφορα το 3ο πακετο για κλεισιμο ραντεβου απο προηγουμενες μερες για κάποιο Σαββατο πρωι πρωι και παραλαβη μεσα στο Σαββατο;



Όλα τα Πακέτα είναι Detailing ,το 2 και 3 έχουν και μια γυαλιστικη που μειώνει τις αράχνες. Η διάρκεια είναι απο 2-4 ώρες και γίνεται και Σάββατο.


Παράθεση:
Αρχες οκτωμβριου παντρευω τον κολητο μου
οποτε το ημιαιμο μου πρεπει να αστραφτει, (απο οτι βλεπω αυτο ειναι κατι ευκολο για σενα Cool )
αλλα το ερωτημα ειναι το εξης...
με την προυποθεση οτι δεν βρεχει και δεν το βουταω σε νερολακουβες
υγρασιες το πρωι κτλ...
ποσες μερες "αντεχει" να μεινει καθαρο?
μιας και θα κατεβω στο χωριο του, το λιγοτερο 1-2 μερες πριν...



Αστραφτερό μπορώ να σου πω οτι θα είναι ... τώρα για το καθαρό ..
it's up to you
mechanic - Τρι 07 Σεπ 2010, 12:55:12
Θέμα δημοσίευσης:
Exεις πμ...
mike swell - Τρι 07 Σεπ 2010, 13:22:42
Θέμα δημοσίευσης:
γιου τουυ Laughing Laughing
mike swell - Σαβ 05 Μάρ 2011, 16:04:50
Θέμα δημοσίευσης:


Swell Πακέτα Περιποίησης-Συντήρησης ενάντια στην Κρίση!

Και για τον Μάρτιο του ΄11 :
Επίλεξε από την Βιτρίνα, ποια Boutique προϊόντα θα κάνουν το
αυτοκίνητο σου Αστραφτερό,ενώ το κόστος θα παραμένει σταθερό!
Και επειδή όλα τα αυτοκίνητα δεν έχουν την ίδια ανάγκη περιποίησης-συντήρησης
υπάρχουν 2 Ολοκληρωμένα Πακέτα!! Φροντίδα και Οικονομία στα μέτρα σας!

1.Πακέτο Deluxe, σε 5 στάδια.

· Αφαίρεση όλων των επίμονων ακαθαρσιών -ρύπων με πηλό
· Πέρασμα Cleaner Polish&Glaze για καθαρισμό και έξτρα γυαλάδα,
· Πέρασμα μίας στρώσης κεριού ή σφραγιστικού
· Quick Detailer η’ Quick Wax για τελειοποίηση του αποτελέσματος
· Φροντίδα άβαφων πλαστικών για να είναι καλύτερα από καινούρια
Κόστος: Μικρά 40€ Μεσαία 55€ Μεγάλα 65€


2. Πακέτο Ultimate με 8 στάδια. Το Πλήρες Πακέτο Περιποίησης-Συντήρησης
· Αφαίρεση όλων των επίμονων ακαθαρσιών-ρύπων με πηλό
· Πέρασμα cleaner polish&glaze για καθαρισμό και έξτρα γυαλάδα,
· Πρώτη στρώση σφραγιστικού η’ κεριού ,
· Δεύτερη στρώση σφραγιστικού η’ κεριού ,
· Τρίτη στρώση με Quick Wax για μέγιστη προστασία και Wet Look
· Quick detailer για τελειοποίηση του αποτελέσματος
· Φροντίδα άβαφων πλαστικών για να είναι καλύτερα από καινούρια
· και για απόλυτη αίσθηση καθαριότητας
· Απόσμηση και απολύμανση καμπίνας με γεννήτρια όζον.
Κόστος: Μικρά 55€ Μεσαία 65€ Μεγάλα 75€

Meguiar’s, Menzerna ,Prima, Lusso, Collinite, Finish Kare, Autoglym, Poorboys’ World, Chemical Guys και άλλες!!!

Και αν οι επιλογές σας δυσκολέψουν, είμαστε εδώ για να εξηγήσουμε τα δυνατά σημεία του κάθε προϊόντος!

Make it Shine, Make it Swell!!



Ghost Dog - Σαβ 05 Μάρ 2011, 16:31:09
Θέμα δημοσίευσης:
Aριστος οπως παντα ο Mike......!
Thumbs Up Thumbs Up Thumbs Up
franch_power - Κυρ 06 Μάρ 2011, 17:17:41
Θέμα δημοσίευσης:
respect mike!!!!!! Thumb Left
MEMsound - Κυρ 06 Μάρ 2011, 23:42:39
Θέμα δημοσίευσης:
Cool Cool Cool Cool Cool Cool
nikos 206cc - Δευ 07 Μάρ 2011, 03:13:07
Θέμα δημοσίευσης:
Εμεις οι καημενοι απο εδω βορεια τι κανουμε Sad Question
Πολυ καλη δουλεια και η τιμη ειναι σουπερ Cool
mike swell - Τετ 21 Δεκ 2011, 18:59:38
Θέμα δημοσίευσης:
Να ενημερώσω για καποια νεα πακέτα Περιποίησης-Συντήρησης-Προστασίας .

Παράθεση:
Swell Οικονομικά Πακέτα τα Συνεργαζόμενα Club/Forum .


Περιποίησης-Συντήρησης-Προστασίας(Detail Protection Session)

Για τον Χειμωνα του ΄11-12 :

Επίλεξε ποιο πακέτο Περιποίησης-Συντήρησης-Προστασίας

(Detail Protection Session) ταιριάζει στο αυτοκίνητο σας.

Και επειδή όλα τα αυτοκίνητα δεν έχουν την ίδια ανάγκη ,

υπάρχουν 4 Ολοκληρωμένα Πακέτα!!(δεν αφαιρούνται αράχνες*)

Φροντίδα και Οικονομία στα μέτρα σας!



Παράθεση:
1.Πακέτο Dodo Juice . Πακέτο Περιποίησης-Συντήρησης-Προστασίας

· Αφαίρεση όλων των επίμονων ακαθαρσιών -ρύπων με πηλό


· Πέρασμα Dodo Juice Lime Prime PreWax Cleaner για καθαρισμό και έξτρα γυαλάδα


· Πέρασμα μίας στρώσης κεριού Dodo Juice Supernatural


· Φροντίδα άβαφων πλαστικών (Trim) για να είναι καλύτερα από καινούρια

· Φροντίδα Ελαστικων για να δείχνουν σαν καινούργια με Zaino Z-16 Perfect Tyre


* Κόστος: Μικρά 45€ Μεσαία 55€ Μεγάλα 65€ Μεγάλα Τζιπ 75€




Παράθεση:
2.Πακέτο Chemical Guys . Πακέτο Περιποίησης-Συντήρησης-Προστασίας (2 Layers)


· Αφαίρεση όλων των επίμονων ακαθαρσιών-ρύπων με πηλό


· Πέρασμα Chemical Guys Vertua Bond (Cleaner Polish) για καθαρισμό και έξτρα γυαλάδα


· Πρώτη στρώση σφραγιστικού Chemical Guys JetSeal 109


· Δεύτερη στρώση σφραγιστικού Chemical Guys JetSeal 109 η’ κεριού Chemical Guys 50/50


· Quick detailer για τελειοποίηση του αποτελέσματος


· Φροντίδα άβαφων πλαστικών (Trim) για να είναι καλύτερα από καινούρια

· Φροντίδα Ελαστικων για να δείχνουν σαν καινούργια με Zaino Z-16 Perfect Tyre

· και για απόλυτη αίσθηση καθαριότητας Απόσμηση και απολύμανση καμπίνας με γεννήτρια όζον.


* Κόστος: Μικρά 55€ Μεσαία 65€ Μεγάλα 75€ Μεγάλα Τζιπ 85€



Παράθεση:
3.Πακέτο Chemical Guys . Πακέτο Περιποίησης-Συντήρησης-Προστασίας(3 Layers)


· Αφαίρεση όλων των επίμονων ακαθαρσιών-ρύπων με πηλό


· Πέρασμα Chemical Guys Vertua Bond (Cleaner Polish) για καθαρισμό και έξτρα γυαλάδα


· Πρώτη στρώση σφραγιστικού Chemical Guys JetSeal 109


· Δεύτερη στρώση σφραγιστικού Chemical Guys JetSeal 109

· Τριτη στρώση κεριού Chemical Guys 50/50


· Quick detailer για τελειοποίηση του αποτελέσματος


· Φροντίδα άβαφων πλαστικών για να είναι καλύτερα από καινούρια

· Φροντίδα Ελαστικων για να δείχνουν σαν καινούργια


και για απόλυτη αίσθηση καθαριότητας Απόσμηση και απολύμανση καμπίνας με γεννήτρια όζον.


* Κόστος: Μικρά 65€ Μεσαία 75€ Μεγάλα 85€ Μεγάλα Τζιπ 95





Παράθεση:
4.Πακέτο Race Glaze . Πακέτο Περιποίησης-Συντήρησης-Προστασίας
με RaceGlaze Signature Siries 55 Wax (2 Layers)



· Αφαίρεση όλων των επίμονων ακαθαρσιών-ρύπων με πηλό


· Πέρασμα Race Glaze Signature Pre-Wax Cleaner για καθαρισμό και έξτρα γυαλάδα


· Πρώτη στρώση κεριού RaceGlaze 55(55% pure Carnauba by volume) (Handwaxing)


· Δεύτερη στρώση κεριού RaceGlaze 55(55% pure Carnauba by volume)(Handwaxing)


· Τρίτη στρώση με Race Glaze Clearmist Detailer


· Φροντίδα άβαφων πλαστικών για να είναι καλύτερα από καινούρια.

· Φροντίδα Ελαστικών για να δείχνουν σαν καινούργια με Zaino Z-16 Perfect Tyre

· Φροντίδα Τζαμιών με πέρασμα απωθητικού βροχής Nanolex Ultra Glass Sealant (μπροστά & πίσω)


* Κόστος: Μικρά 70€ Μεσαία 80€ Μεγάλα 90€ Μεγάλα Τζιπ 100€





Παράθεση:
5.Πακέτο Zaino . Πακέτο Περιποίησης-Συντήρησης-Προστασίας (3Layers)


· Αφαίρεση όλων των επίμονων ακαθαρσιών-ρύπων με πηλό


· Πέρασμα Zaino Z-AIO για καθαρισμό και έξτρα γυαλάδα


· Πρώτη στρώση σφραγιστικού Zaino Z-2 Pro η΄ Ζ-5 Pro


· Δεύτερη στρώση σφραγιστικού Zaino Z-2 Pro η΄ Ζ-5 Pro


· Τρίτη στρώση σφραγιστικού Zaino Z-2 Pro η΄ Ζ-5 Pro


· Φροντίδα άβαφων πλαστικών για να είναι καλύτερα από καινούρια

· Φροντίδα Ελαστικων για να δείχνουν σαν καινούργια με Zaino Z-16 Perfect Tyre

· Φροντίδα Τζαμιών με πέρασμα απωθητικού βροχής Nanolex Ultra Glass Sealant (μπροστά & πίσω)

και για απόλυτη αίσθηση καθαριότητας, Απόσμηση και απολύμανση καμπίνας με γεννήτρια όζον.


* Κόστος: Μικρά 70€ Μεσαία 80€ Μεγάλα 90€ Μεγάλα Τζιπ 100€



Παράθεση:
6.Πακέτο Zaino . Πακέτο Περιποίησης-Συντήρησης-Προστασίας (4 Layers)

· Αφαίρεση όλων των επίμονων ακαθαρσιών-ρύπων με πηλό

· Πέρασμα Zaino Z-AIO για καθαρισμό και έξτρα γυαλάδα,

· Πρώτη στρώση σφραγιστικού Zaino Z-2 Pro η΄ Ζ-5 Pro

· Δεύτερη στρώση σφραγιστικού Zaino Z-2 Pro η΄ Ζ-5 Pro

· Τρίτη στρώση σφραγιστικού Zaino Z-2 Pro η΄ Ζ-5 Pro

· Τεταρτη στρωση σφραγιστικου Zaino Z-CS Clear Seal

· Φροντίδα άβαφων πλαστικών για να είναι καλύτερα από καινούρια

· Φροντίδα Ελαστικων για να δείχνουν σαν καινούργια με Zaino Z-16 Perfect Tyre

· Φροντίδα Τζαμιών με πέρασμα απωθητικού βροχής Nanolex Ultra Glass Sealant (μπροστά & πίσω)

και για απόλυτη αίσθηση καθαριότητας Απόσμηση και απολύμανση καμπίνας με γεννήτρια όζον.

*Κόστος: Μικρά 75€ Μεσαία 85€ Μεγάλα 95€ Μεγάλα Τζιπ 110€



Στα πακετα 1,2,3 με +5€ πέρασμα απωθητικού βροχής Nanolex Ultra Glass Sealant (μπροστά & πίσω)

Υπάρχει και η δυνατότητα Nano Coating Nanolex με πολύ μεγάλη διάρκεια ,ρωτήστε μας για τιμές για το όχημα σας.

Make it Shine, Make it Swell!!

Η προσφορά ισχύει αποκλειστικά για τα μέλη των
Συνεργαζόμενων Club/Forum .


*Για την απομάκρυνση της αράχνης πρέπει να γίνει επαναφορά η' διόρθωση (Paint Correction or Enhancement) και οι τιμές ΜΟΝΟ μετά απο εκτίμηση του οχήματος.

Steve - Τετ 21 Δεκ 2011, 19:40:47
Θέμα δημοσίευσης:
Αγαπούλα, για εμάς που όπως είπαμε ΔΕΝ μπορούμε να σε επισκεφθούμε λόγω απόστασης Laughing υπάρχει περίπτωση να έχουμε καμιά αλοιφή της προκοπής με έκπτωση για επίσημα μέλη;

Η αν παρουσίαζες καμιά σειρά αλοιφές και τιμές για να μπορέσουμε να βρούμε τι μας ταιριάζει και να επιλέξουμε;








Εκτός κι αν δεν πουλάς αλοιφές οπότε πάω πάσο Smile
MEMsound - Πεμ 22 Δεκ 2011, 02:22:11
Θέμα δημοσίευσης:
Mike... μου φαινετι οτι η νυφη πρεπει να σε ξαναεπισκευτεί καποια στιγμη... Wink Laughing
king207cc - Πεμ 22 Δεκ 2011, 03:10:10
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Αγαπούλα, για εμάς που όπως είπαμε ΔΕΝ μπορούμε να σε επισκεφθούμε λόγω απόστασης Laughing υπάρχει περίπτωση να έχουμε καμιά αλοιφή της προκοπής με έκπτωση για επίσημα μέλη;

Η αν παρουσίαζες καμιά σειρά αλοιφές και τιμές για να μπορέσουμε να βρούμε τι μας ταιριάζει και να επιλέξουμε;








Εκτός κι αν δεν πουλάς αλοιφές οπότε πάω πάσο Smile


http://www.swell.gr/car/index.php?page=shop.browse&category_id=16&option=com_virtuemart&Itemid=72
Steve - Πεμ 22 Δεκ 2011, 10:35:08
Θέμα δημοσίευσης:
king207cc έγραψε:
http://www.swell.gr/car/index.php?page=shop.browse&category_id=16&option=com_virtuemart&Itemid=72
Εκτός από αυτά τα 6 προϊόντα που έχω ήδη ελέγξει... Rolling eyes
RoadRunner122 - Πεμ 22 Δεκ 2011, 10:42:35
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
king207cc έγραψε:
http://www.swell.gr/car/index.php?page=shop.browse&category_id=16&option=com_virtuemart&Itemid=72
Εκτός από αυτά τα 6 προϊόντα που έχω ήδη ελέγξει... Rolling eyes

Έχει κατηγορίες αριστερά ρε Wink
Steve - Πεμ 22 Δεκ 2011, 10:53:33
Θέμα δημοσίευσης:
RoadRunner122 έγραψε:
Steve έγραψε:
king207cc έγραψε:
http://www.swell.gr/car/index.php?page=shop.browse&category_id=16&option=com_virtuemart&Itemid=72
Εκτός από αυτά τα 6 προϊόντα που έχω ήδη ελέγξει... Rolling eyes

Έχει κατηγορίες αριστερά ρε Wink
Ω ρε, μπράβο γκαβομάρα!

Εγώ πήγα στο ίδιο λινκ με αυτό που έβαλε ο Βαγγέλης αλλά... γκαβός Beer Study
mike swell - Πεμ 22 Δεκ 2011, 11:23:44
Θέμα δημοσίευσης:
SWELL DETAIL STORE ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ

και με pm το κουπονάκι για -5% έκπτωση για τα επίσημα μέλη Wink

κ μέχρι τέλος χρόνου με αγορές +50€ δωρεάν μεταφορικά :D
Steve - Πεμ 22 Δεκ 2011, 14:09:27
Θέμα δημοσίευσης:
Όμορφε, επειδή δεν έχουμε αλοιφαδόρους όμως και θέλουμε την κλασσική συνταγή, χέρι-πανάκι, ποιά αλοιφή προτείνεις για μικρογρατζουνιές μπας και προλάβουμε τις γιορτές; Laughing
mike swell - Πεμ 22 Δεκ 2011, 15:13:40
Θέμα δημοσίευσης:
Κάθε περίπτωση καθως κ αυτοκίνητο είναι διαφορετικό κ κατά συνέπεια
Δεν μπορώ να σου προτείνω εγώ καποια , it up to you .
Τα προϊόντα είναι ξεχωρισμένα-απλοποιημένα σε κατηγορίες ,όλες οι αλοιφές δουλεύουν κ με το χέρι κ αλοιφαδορο .
Steve - Πεμ 22 Δεκ 2011, 16:27:21
Θέμα δημοσίευσης:
mike swell έγραψε:
όλες οι αλοιφές δουλεύουν κ με το χέρι κ αλοιφαδορο .
Αυτό με ενδιέφερε περισσότερο γιατί στις ετικέτες έβλεπα αλοιφαδόρο Wink


Ποιά προτείνεις για light χρήση; (π.χ. ψιλογρατζουνιές επειδή δεν χωράει ο άλλος στο πάρκινγκ από το Carrefour και τα κουμπιά του τζιν γδέρνουν το χρώμα)
volvos - Δευ 27 Αύγ 2012, 16:41:19
Θέμα δημοσίευσης:
osonoupo photo kai apo diko mou
isim - Τρι 28 Αύγ 2012, 14:44:47
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
osonoupo photo kai apo diko mou
Θα βγει ομορφο το ειδα σημερα Wink
volvos - Τρι 28 Αύγ 2012, 15:02:21
Θέμα δημοσίευσης:
thanksss
k
gampriatikooo
isim - Τρι 28 Αύγ 2012, 15:31:31
Θέμα δημοσίευσης:
Μεγειες και να ζησετε Very happy
volvos - Τρι 28 Αύγ 2012, 16:23:39
Θέμα δημοσίευσης:
thankSssssssssss Laughing
Steve - Τετ 29 Αύγ 2012, 07:18:54
Θέμα δημοσίευσης:
Bluegrab Mr. Green
volvos - Τρι 11 Σεπ 2012, 10:15:13
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=278919

thanks mikeee

οτι και να πω για τη δουλεια του ειναι λιγο. αξιζε καθε ευρω.
Steve - Σαβ 15 Σεπ 2012, 16:27:25
Θέμα δημοσίευσης:
Ω ρε Φφφφφφφίλε! Very happy
p206Mike - Κυρ 16 Σεπ 2012, 01:44:37
Θέμα δημοσίευσης:
ωραίο αμάξι.....!!!

Αναστήθηκε πραγματικά! Shocked Shocked Shocked

Τέλεια δουλειά σε όλους τους τομείς....
gew_ponos - Πεμ 22 Αύγ 2013, 19:19:33
Θέμα δημοσίευσης:
Για να μην ανοίγω νέο θέμα, έβαλα το αυτοκίνητο μου (άσπρο χρώμα) κάτω απο μια αμυγδαλιά, το γ@μ...νο για δέντρο είναι άρρωστο (έχει ένα μυγάκι που λέγεται τίγρης, tingis (stephanitis) puri- γεωπόνος βλέπεται- το οποίο προκαλεί εκκρίσεις στα φύλλα). Λοιπόν μετά την παρένθεση, το αυτοκίνητο έχει γίνει όλο μπιμπίκια καφε, τα οποία είναι κολλημένα σε όλη την επιφάνεια, σαν σκουριά και δεν φεύγουν..Εχει κανένας καμιά ιδέα; Με πηλό γίνεται κάτι αλλά θέλει δουλειά αφενός και αφετέρου δεν φεύγουν τελείως..Οποιος ξέρει ας βοηθήσει γιατί θα πιάσω αλυσοπρίονο μετα Laughing
isim - Παρ 13 Σεπ 2013, 10:54:35
Θέμα δημοσίευσης:
Παρε πιο σκληρο πηλο και θα βγει Wink
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr