PSClub - Hellas

Αθλητικές Εκδηλώσεις - TimeAttack! TrackDay & Promo Event, Κυριακή 31 Μαϊου, Μέγαρα

Sidobre - Τετ 13 Μάϊ 2009, 14:08:14
Θέμα δημοσίευσης: TimeAttack! TrackDay & Promo Event, Κυριακή 31 Μαϊου, Μέ



Mε μεγάλη χαρά και τιμή, ανακοινώνουμε την καινούργια μας προσπάθεια στον χώρο των αγώνων. Από φέτος λοιπόν το PSClub διοργανώνει το Time Attack, ένα από τους πλέον διαδεδομένους θεσμούς στον χώρο του αυτοκινήτου στον κόσμο.

Την Κυριακή 31 Μαϊου 2009 από τις 9:00 π.μ. έως την δύση του ηλίου, θα πραγματοποηθεί Promotional Event για το Τime Attack που ξεκινάει! Το event θα είναι με την μορφή του TrackDay στην πίστα των Μεγάρων.

Σκοπός του event, εκτός από το να ευχαριστηθούμε για άλλη μια φορά οδήγηση στην πίστα, είναι να γνωρίσει ο κόσμος το Time Attack, να συζητήσουμε από κοντά τους κανονισμούς του, να ελέγξουν αν το αυτοκίνητό τους πληροί τις προδιαγραφές ασφαλείας του θεσμού κτλ.

Κατά την ώρα του TrackDay θα παρέχεται και χρονομέτρηση αλλά να σημειωθεί για άλλη μια φορά, ότι παρ'ότι υπάρχει χρονομέτρηση, ΔΕΝ υπάρχει κατάταξη, ούτε νικητές ούτε ηττημένοι.

Το κυρίως TrackDay είναι χωρισμένο σε 2 Group (πρωί και απόγευμα) και το κάθε Group χωρισμένο σε ομάδες των 7 αυτοκινήτων.

Επίσης να σημειωθεί ότι θα χρησιμοποιηθεί ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΠΙΣΤΑ!

Πρόγραμμα:
08:00 Ωρα προσέλευσης
08:30 Πρωϊνός Καφές & Ενημέρωση οδηγών
09:00 Εναρξη Πρωϊνού Group του TrackDay με 10λεπτα Session
14:00 Εναρξη Απογευματινού Group του TrackDay με 10λεπτα Session
Δύση ηλίου: Λήξη Event


* Το Promotional Event του Τime Attack ΔΕΝ είναι αγώνας. Μπορεί να υπάρχει ατομική χρονομέτρηση καθαρά για ενημερωτικούς λόγους, αλλά ΔΕΝ υπάρχει κατάταξη, ούτε νικητές ούτε ηττημένοι.

Κόστος Συμμετοχής:
60 ευρώ.

Συμμετοχές:
Εως Πέμπτη 28 Μαϊου


Tρόποι Δηλώσεων Συμμετοχής:
- Με παράδοση στην Λέσχη κάθε Πέμπτη βράδυ.
- Συμπληρώνοντας την ηλεκτρονική αίτηση συμμετοχής
- Μέσω Fax.


(Για να ισχύει η αίτηση συμμετοχής πρέπει να συνοδεύεται από το παράβολο συμμετοχής)

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Δεν είναι απαραίτητο να συμμετέχετε στο TrackDay για να γνωρίσετε το Time Attack! Μπορείτε να έρθετε με το αυτοκίνητό σας, να μάθετε περισσότερες πληροφορίες για τον θεσμό, να επιθεωρηθεί από τους Τεχικού το όχημά σας, να μάθετε σε ποιά κλάση θα ενταχθείτε κλπ.

Για περισσότερες πληροφορίες ή διευκρινήσεις μην διστάσετε να επικοινωνήσετε στο 6974 447 380

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΤΕ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Κατάθεση σε Λογαριασμό: ALPHA BANK 358-002101-026146 (Κωνσταντάτος Αναστάσιος)
Απαραίτητα φαξ το αποδεικτικό κατάθεσης στο 210 2234 361

Περισσότερες Πληροφορίες για το Time Attack:

www.timeattack.gr

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ TRAILER ΤΟΥ TIME ATTACK!!!
http://www.youtube.com/watch?v=m9YvSjpdsoI


**************************************************************************************************

ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΤRACKDAY


1. Για την ασφάλειά τους οι συμμετέχοντες πρέπει υποχρεωτικά να φέρουν προστατευτικό κράνος. Η πίστα δεν διαθέτει κράνη, οπότε φροντίστε να έχετε μαζί σας το δικό σας κράνος.
Ακόμη πρέπει υποχρεωτικά να είναι δεμένοι με ζώνη ασφαλείας 3 τουλάχιστον σημείων και να διαθέτουν πυροσβεστήρα σύμφωνα με τον ΚΟΚ (0,75L), τοποθετημένο σταθερά στο εσωτερικό του αυτοκινήτου και να είναι εύκολα προσβάσιμος από την θέση του οδηγού. Ο πυροσβεστήρας θα πρέπει να είναι τοποθετημένος με ειδικά άγκιστρα γρήγορης απασφάλισης (μεταλλικά ή πλαστικά) που θα συγκρατούν πολύ καλά τον πυροσβεστήρα. Δεν θα επιτρέπεται η εκκίνηση αν ο πυροσβεστήρας δεν είναι σε προβλεπόμενη θέση και στερεωμένος σωστά. Μέσα στο αυτοκίνητο απαγορεύεται να υπάρχουν ελεύθερα αντικείμενα ή εργαλεία. Σε περίπτωση μη τήρησης των παραπάνω δεν θα επιτρέπεται η συμμετοχή στο TrainingDay.

2. Για λόγους ασφαλείας, την ώρα του event δεν επιτρέπεται το παράθυρο του οδηγού να είναι ανοικτό πάνω από 5 εκατοστά. Σε περίπτωση που βρεθεί όχημα εντός πίστας με παράθυρο ανοιχτό, θα απομακρύνεται από την πίστα.

Σε όλη την διάρκεια του event θα βρίσκονται στο χώρο ασθενοφόρο και γιατρός.

2. Ένας δακτύλιος ρυμούλκησης πρέπει να είναι τοποθετημένος εμπρός και πίσω σε όλα τα αυτοκίνητα. Αυτός ο δακτύλιος θα χρησιμοποιηθεί μόνο σε περίπτωση που το αυτοκίνητο μπορεί να κυλά ελεύθερα. Αυτός ο δακτύλιος πρέπει να είναι ευδιάκριτος. Συνιστάται να είναι βαμμένος κίτρινος, κόκκινος ή πορτοκαλί, να έχει ένα βέλος που να τον δείχνει καθαρά, ή να αναγράφεται δίπλα του η λέξη «tow».

3. Φώτα (εμπρός-πίσω) πορείας, φώτα θέσης, φλας, φώτα φρένων, φώτα κινδύνου, εμπρός υαλοκαθαριστήρες και κόρνα πρέπει να λειτουργούν κανονικά. Τα φωτιστικά σώματα αν είναι κατασκευασμένα από κρύσταλλο, πρέπει να είναι προστατευμένα από θρυμματισμό, με ταινία ή προστατευτικό φιλμ.

4. Κανόνες ασφαλείας στην πίστα, στα pit και κανόνες ασφαλείας καυσίμων

Δεν επιτρέπεται η διέλευση στα τα Pit με ταχύτητα μεγαλύτερη των 20km/h.

Δεν επιτρέπεται το Drift σε οποιοδήποτε χώρο του event (πίστα ή πιτς).

Σημαίες (επεξήγηση):

Κίτρινη: Σημαίνει κίνδυνο Η εμφάνιση κίτρινης σημαίας σημαίνει την ύπαρξη μιας επικίνδυνης κατάστασης στο τμήμα της πίστας που ακολουθεί. Μόλις οι οδηγοί αντικρύσουν μια κίτρινη σημαία πρέπει να ελαττώσουν ταχύτητα ενώ θα πρέπει να είναι προετοιμασμένοι ακόμα και να σταματήσουν.

Κόκκινη: Σταματά το Session. Στην περίπτωση που αποφασίζεται να σταματήσει το session για λόγους ασφαλείας, τότε υψώνεται κόκκινη σημαία. Οι οδηγοί θα πρέπει να είναι προετοιμασμένοι ακόμα και να σταματήσουν αν χρειαστεί.

Μπλε: Σημαίνει προσπέραση. Σε περίπτωση που αντικρύσετε μπλε σημαία σημαίνει ότι ένα αυτοκίνητο πίσω από εσάς είναι πιο γρήγορο και πρέπει να το αφήσετε να σας προσπεράσει.

Καρώ: Τέλος Session. Οταν αντικρύσετε καρώ σημαία σημαίνει ότι το session σας τελείωσε. Αμέσως μετά πρέπει να κατευθυνθείτε προς τα pits.

Κανόνες εντός πίστας

Μην καθυστερείτε ένα πιο γρήγορο αυτοκίνητο. Ένα αυτοκίνητο πιο γρήγορο από εσάς δεν είναι απαραίτητο ότι μπορεί να σας περάσει εύκολα στην ευθεία. Εφ’όσον έφτασε πίσω από εσάς σημαίνει ότι είναι πιο γρήγορο γενικά και επειδή η προσπέραση πάνω σε στροφές απαγορεύεται ρητά, πρέπει εσείς στην πρώτη -ακόμα και μικρή- ευθεία να αφήσετε το γκάζι κάνοντας σήμα στον άλλο για να σας περάσει.

Ανάψτε τα alarm αν επιβραδύνετε σε σημείο επιτάχυνσης. Αν για οποιοδήποτε λόγο επιβραδύνετε (βλάβη, πρόβλημα με μπροστινό αυτοκίνητο ή αν θέλετε να βγείτε στα πιτς) ανάψτε τα αλαρμ σας για να προειδοποιήσετε τους οδηγούς που ακολουθούν.

Βγείτε από την αγωνιστική γραμμή αν το αυτοκίνητό σας έχει πρόβλημα. Αν έχετε πρόβλημα με το αυτοκίνητό σας, ή θα βγείτε έξω στα πιτς, βγείτε αμέσως από την αγωνιστική γραμμή. Η αγωνιστική γραμμή είναι αυτή που πηγαίνετε συνήθως όταν τρέχετε. Με αυτό τον τρόπο θα βγείτε εκτός της πορείας των αυτοκινήτων που ακολουθούν.

Ενημερώστε τους οδηγούς που ακολουθούν ότι είναι εντάξει να περάσουν.
Επειδή απαγορεύεται η προσπέραση πάνω στις στροφές, είναι απαραίτητο να ενημερώστε τους υπόλοιπους με τα φλας πότε να περάσουν. Αν και απαγορεύεται η προσπέραση στις στροφές, ελέγχετε συχνά τους καθρέφτες σας γιατί μπορεί κάποιος που ακολουθεί να έχει για παράδειγμα πρόβλημα με τα φρένα του. Η ενημέρωση είναι πολύ απαραίτητη μέσα στην πίστα γιατί με αυτό τον τρόπο ελαχιστοποιούνται οι πιθανότητες ατυχήματος.

Να είστε ήρεμοι και να ενημερώνετε τους υπεύθυνους. Υπάρχει πάντα η πιθανότητα να βρεθεί κάποιος που να αγνοεί τους κανόνες ασφαλείας. Αντί να αντιδράσετε έντονα, είναι προτιμότερο να ενημερώστε τον ίδιο, ή ακόμα καλύτερα κάποιον υπεύθυνο για το λάθος που έκανε με ήρεμο και πολιτισμένο τρόπο ώστε να αποφευχθούν τυχόν παρεξηγήσεις. Μερικές φορές λάθη δεν γίνονται εσκεμμένα αλλά από ασυνεννοησία ή και από μηχανική βλάβη. Αν δείτε όμως ότι η συζήτηση γίνεται έντονη και εσείς ή ο άλλος χάνουν την ψυχραιμία είναι προτιμότερο να ενημερώστε ένα υπεύθυνο να λύσει την παρεξήγηση. Μην ξεχνάτε ότι πάνω απ’όλα διασκεδάζουμε.

Κάντε σήμα σε περίπτωση που σημειώσετε έξοδο. Αν βγείτε εκτός πίστας για οποιοδήποτε λόγο, ενημερώστε αμέσως τους κριτές και τους υπεύθυνους ότι είστε εντάξει δείχνοντας με τον αντίχειρα (ΟΚ). Με αυτό τον τρόπο τους ενημερώνετε ότι δεν χτυπήσατε. Αν δεν κάνετε αυτή την κίνηση οι παρατηρητές θα υποθέσουν ότι κάτι τρέχει και θα σπεύσουν σε βοήθεια. Αν το αυτοκίνητο δεν έχει υποστεί βλάβη και επιθυμείτε να μπείτε ξανά στην πίστα ελέγξτε ότι δεν έρχεται κανένα αυτοκίνητο και κοιτάξτε τον κοντινότερο κριτή αν σας κάνει κάποιο νόημα να μην περάσετε και μετά ξεκινήστε. Μην σπινάρετε σε καμία περίπτωση γιατί τότε θα λερώστε την πίστα με καταστροφικές για εσάς και για τους άλλους συνέπειες.

Εντός ή εκτός πίστας ποτέ μην πηγαίνετε ανάποδα. Αν βγείτε εκτός πίστας και πρέπει να επιστρέψετε στα πιτς δεν πρέπει σε καμία περίπτωση (ακόμα και αν είστε δίπλα) να πάτε αντίθετα από την φορά της πίστας. Αν το αυτοκίνητο έχει υποστεί βλάβη, μην το κινήσετε έως ότου σταματήσουν οι υπεύθυνοι την κυκλοφορία στην πίστα.

Ποτέ μην κάνετε όπισθεν στα πιτς ή να πηγαίνετε με αντίθετη κατεύθυνση. Τα πιτ είναι μέρος της πίστας και αν χρειαστεί να κάνετε κάτι από τα δυο πρέπει να σας κατευθύνει κάποιος υπεύθυνος.

Δεν επιτρέπονται οχήματα στον χώρο των Pits εκτός των συμμετεχόντων. Εξαιρούνται τα οχήματα υποστήριξης που μεταφέρουν ανταλλακτικά και εξοπλισμό προς τους συμμετέχοντες, που πρέπει όμως απομακρυνθούν σε κάθε περίπτωση, πριν την έναρξη του event.

Όλα τα υγρά καύσιμα πρέπει να είναι τοποθετημένα μέσα σε μεταλλικά δοχεία κατάλληλα για υγρά καύσιμα. Όλα τα δοχεία καυσίμου πρέπει να αναγράφουν το περιεχόμενό τους.

Όλα τα άδεια δοχεία και απορρίμματα πρέπει να απομακρύνονται από τον χώρο μετά τον event.

Η βενζίνη, πρέπει να χρησιμοποιείται μόνο για καύσιμο και για κανένα άλλο λόγο.

Ασφάλεια Πυρκαγιάς
Δεν επιτρέπεται το κάπνισμα κοντά σε εύφλεκτα υλικά.
Όλες οι πιθανές εστίες φωτιάς ή σπινθήρων, πρέπει να απομακρύνονται από τα εύφλεκτα υλικά.

Σε περίπτωση φωτιάς πρέπει οπωσδήποτε να ενημερώσετε άμεσα οποιοδήποτε μέλος της οργάνωσης.

Πρώτες βοήθειες
Αν κάποιος τραυματιστεί ή αισθανθεί αδιαθεσία, πρέπει άμεσα να αναζητήσει ιατρική βοήθεια από τον ιατρό του event. Για να καλέσετε τις πρώτες βοήθειες, ενημερώστε οποιοδήποτε μέλος της οργάνωσης.

Ασφάλεια θεατών
Οι χώροι των Pit, είναι ανοικτοί για το κοινό, γι’ αυτό οι συμμετέχοντες πρέπει να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί για να μην θέσουν τον εαυτό τους ή οποιονδήποτε άλλο σε κίνδυνο τραυματισμού.

Αντικείμενα συμμετεχόντων ή θεατών
Η οργάνωση του TrainingDay, δεν ευθύνεται για την απώλεια, ή φθορά οποιουδήποτε αντικειμένου ή περιουσίας των συμμετεχόντων ή των θεατών. Είναι δική σας ευθύνη η ασφάλεια των προσωπικών σας αντικειμένων.
Πάνος - Σαβ 16 Μάϊ 2009, 21:06:19
Θέμα δημοσίευσης:
Εχουμε περιορισμο στον αριθμο συμμετοχων;
ΚΑΤΑΦΡΑΚΤΟΣ - Σαβ 16 Μάϊ 2009, 22:08:11
Θέμα δημοσίευσης:
Μέσα!! όπως πάντα σε τέτοια ευχάριστα!.... Wink
Sidobre - Κυρ 17 Μάϊ 2009, 00:58:45
Θέμα δημοσίευσης:
Πάνος έγραψε:
Εχουμε περιορισμο στον αριθμο συμμετοχων;


Δυστυχώς λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων αργήσαμε (άργησα) πολύ να το ανακοινώσουμε (ενώ ήταν προγραμματισμένο από τον Φεβρουάριο...).

Οχι δεν υπάρχει κανένας περιορισμός γνωρίζοντας ότι τον τελευταίο καιρό υπάρχει πολύ μεγάλη δραστηριότητα στην πίστα των Μεγάρων.
Πάνος - Κυρ 17 Μάϊ 2009, 21:04:08
Θέμα δημοσίευσης:
Εστειλα και εγω την αιτηση.
Αν υπαρχει προβλημα με ενημερωνετε.
Θα γινει και η καταθεση μεσα στην εβδομαδα και η αποστολη του φαξ. Wink
SnakeMJK - Κυρ 17 Μάϊ 2009, 22:25:26
Θέμα δημοσίευσης:
έεεεεεεεεεετσι Cool Cool Cool
Laurent - Κυρ 17 Μάϊ 2009, 23:36:32
Θέμα δημοσίευσης:
Very happy ΜΠΡΑΒΟ ΤΑΣΟ!
Επιτέλους ξύπνησε το (οργανωτικό) θηρίο που κρύβεις μέσα σου!
Steve - Κυρ 17 Μάϊ 2009, 23:52:07
Θέμα δημοσίευσης:
Πολύ σωστές ιδέες, σε πολύ λάθος χώρο.

Καλό κουράγιο και καλή επιτυχία Very happy
rallyeracer - Δευ 18 Μάϊ 2009, 12:09:54
Θέμα δημοσίευσης:
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ TRACK DAY...ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΖΑΜΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.
Jean - Δευ 18 Μάϊ 2009, 12:20:48
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ μάλλον δεν θα μπορέσω διότι θα διπλασιάζω τα άλογα μου Cool
volvos - Δευ 18 Μάϊ 2009, 19:21:13
Θέμα δημοσίευσης:
εγω λογω σαζμαν ειμαι οφ θα προσπαθησω να ειμαι εκει να βοηθησω οργανωση αν και δε ειναι 100% (ισως ειμαι εκτος ελλαδος για δουλεια Evil )
christos.tot - Δευ 18 Μάϊ 2009, 21:32:52
Θέμα δημοσίευσης:
μπραβο ρε τασο πολυ σουπερ μου ακουγεται κ εγω
ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι τρελα κ θα περασουμε φινα.
δεν το χανω με τιποτα.
Sidobre - Τρι 19 Μάϊ 2009, 10:18:54
Θέμα δημοσίευσης:
Παρακαλώ την προσοχή σας!!!

Σήμερα σταλθήκαν 2 φάξ στο 210 2234361, και αποθηκεύτηκαν στην μνήμη από τεχνικό πρόβλημα. Ομως επειδή έγινε και διακοπή ρεύματος (!) τα δύο αυτά φαξ σβήστηκαν και από την μνήμη του φαξ.

Το ένα στάλθηκε από άγνωστο αριθμό 18/5 στις 10:20, μία σελίδα


Το άλλο στάλθηκε από το 210 4906226 18/5 στις 10:41 δύο σελίδες. Ο αριθμός αυτός είναι από βιβλιοπωλείο, 7ης Μαρτίου στην ΝΙΚΑΙΑ.

Παρακαλώ να επικοινωνήσετε μαζί μου ή αν μπορείτε να τα ξαναστείλετε!!!

Ευχαριστώ!
mikevas - Τετ 20 Μάϊ 2009, 12:13:59
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά σκοπεύω να κάνω την κατάθεση μέσω e-banking, που σημαίνει ότι δεν θα έχω χάρτινη απόδειξη για να στείλω με fax. Τι να κάνω; Αν στείλω με mail το ηλεκτρονικό αποδεικτικό είναι ok;
Sidobre - Τετ 20 Μάϊ 2009, 12:23:32
Θέμα δημοσίευσης:
mikevas έγραψε:
Παιδιά σκοπεύω να κάνω την κατάθεση μέσω e-banking, που σημαίνει ότι δεν θα έχω χάρτινη απόδειξει για να στείλω με fax. Τι να κάνω; Αν στείλω με mail το ηλεκτρονικό αποδεικτικό είναι ok;

Ναι είσαι ΟΚ, δεν υπάρχει πρόβλημα!
mikevas - Πεμ 21 Μάϊ 2009, 03:27:09
Θέμα δημοσίευσης:
Sidobre έγραψε:
mikevas έγραψε:
Παιδιά σκοπεύω να κάνω την κατάθεση μέσω e-banking, που σημαίνει ότι δεν θα έχω χάρτινη απόδειξει για να στείλω με fax. Τι να κάνω; Αν στείλω με mail το ηλεκτρονικό αποδεικτικό είναι ok;

Ναι είσαι ΟΚ, δεν υπάρχει πρόβλημα!


Κατέθεσα τα χρήματα και έστειλα το αποδεικτικό στο sidobre@psclub.gr.
christos.tot - Πεμ 21 Μάϊ 2009, 19:24:33
Θέμα δημοσίευσης:
σημερα εκανα την καταθεση για μενα κ δυο φιλους
κ εστειλα κ με το φαξ τα υπολοιπα.αντε πως κ πως ειμαστε...
formulagloria - Πεμ 21 Μάϊ 2009, 19:56:11
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπέρα και από εμένα..

Wink

Με μεγάλη χαρά σας ανακοινώνω ότι η Formula Gloria θα
παρευρίσκεται στο TimeAttack! TrackDay & Promo Event..!!
Στις 31 Μαίου θα μας δωθεί η ευκαιρία να γνωριστούμε και από κοντά.

εύχομαι και ελπίζω να περάσουμε τέλεια..!! Wink


...αν κάποιος θέλει κάποια πληροφορία για το event όσο
αφορά το κομμάτι της Formula Gloria να μου στείλει ένα pm
και ευχαρίστως να του απαντήσω..!!
Road_Runner - Παρ 22 Μάϊ 2009, 00:34:08
Θέμα δημοσίευσης:
θα μας τις δωσετε για καμια γυρα?
formulagloria - Παρ 22 Μάϊ 2009, 03:29:40
Θέμα δημοσίευσης:
Θα υπάρχει η δυνατότητα και για επιτόπου διακανονισμό
για 10-λεπτο session με μονοθέσιο σε ειδική τιμή...!
Wink Wink


....για αυτούς που ερωτεύονται κεραυνοβόλα με το μάτι και το αυτί...!! Laughing
Chris_7 - Παρ 22 Μάϊ 2009, 10:35:10
Θέμα δημοσίευσης:
Sidobre, σε αυτό το event δεν στέλνεις επιβεβαίωση ότι έλαβες την αίτηση συμμετοχής με e-mail?
Την έστειλα χθες και δεν έχω λάβει ακόμα τίποτα.
Sidobre - Τρι 26 Μάϊ 2009, 11:45:10
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτόματα όχι, γιατί την προηγούμενη φορά πήγαν οι μισές (αφού οι περισσότεροι αλλάζαν το θέμα στο e-mail). Θα σας έρθει SMS με επιβεβαίωση Wink
micra_iro - Τρι 26 Μάϊ 2009, 14:48:11
Θέμα δημοσίευσης:
taso βαλε με στις απογευματινες συμμετοχες οποτε σε περιπτωση που με χρειαστεις σε οτιδηποτε να ειμαι ανετη Wink
alekoukos106 - Τετ 27 Μάϊ 2009, 02:59:23
Θέμα δημοσίευσης:
στο timeattack παιζει να ειναι και ενα μαυρο 106 maxi 4πετα... Very happy
Steve - Τετ 27 Μάϊ 2009, 07:14:13
Θέμα δημοσίευσης:
alekoukos106 έγραψε:
στο timeattack παιζει να ειναι και ενα μαυρο 106 maxi 4πετα... Very happy


Του Στράτη από το TDS?


Πάνος - Τετ 27 Μάϊ 2009, 12:23:29
Θέμα δημοσίευσης:
Για να μην βαζω αγγελια υπαρχει επριπτωση καποιος να εχει βελακια αυτοκολλητα,αυτα που δειχνουν τους γατζους;
Αν ηξερα οτι θα ειχαμε τοσο κοντα σε ημερομηνιες νεο τρακ ντει δεν θα εβγαζα τα προηγουμενα.
MEMsound - Τετ 27 Μάϊ 2009, 13:14:34
Θέμα δημοσίευσης:
εχει ξεμεινει ενα ζευγαρι απο αυτα που ειχε φτιαξει ο αλεκουκος
Πάνος - Τετ 27 Μάϊ 2009, 13:40:14
Θέμα δημοσίευσης:
Το θελω αν υπαρχει η δυνατοτητα να το παρω εκεινη την ημερα.
MEMsound - Τετ 27 Μάϊ 2009, 14:06:54
Θέμα δημοσίευσης:
Wink
rallyeracer - Πεμ 28 Μάϊ 2009, 09:16:51
Θέμα δημοσίευσης:
ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ TRACK DAY...?
MEMsound - Πεμ 28 Μάϊ 2009, 09:39:04
Θέμα δημοσίευσης:
κανενα...
mikevas - Παρ 29 Μάϊ 2009, 11:20:07
Θέμα δημοσίευσης:
Υπάρχουν κάπου οι επιβεβαιωμένες συμμετοχές; Έχω στείλει την αίτηση, έχω πληρώσει, αλλά δεν εχω λάβει καμία επιβεβαίωση!
MEMsound - Παρ 29 Μάϊ 2009, 12:22:03
Θέμα δημοσίευσης:
παρε ενα τηλ τον Τασο
6974447380 Wink
mikevas - Κυρ 31 Μάϊ 2009, 14:30:02
Θέμα δημοσίευσης:
Δυστυχώς δεν μπόρεσα να έρθω. Έβγαλα μια μαλ***α στο μάτι και τσούζει και δακρύζει. Όχι ότι καλύτερο για οδήγηση στην πίστα.

Ελπίζω να περάσατε ΤΕΛΕΙΑ!!
volvos - Κυρ 31 Μάϊ 2009, 16:34:34
Θέμα δημοσίευσης:
ολα ωραια σημερα αν και με τοση ζεστη ηταν λιγο πικρα η κατασταση καποιες στιγμες

ενα μπραβο για την οργανωση

ενα μεγαλο ευχαριστω καταφρακτο και πανο απο καλαματα που μου δωσανε τα αμαξια τους και εκανα μερικες βολτουλες....τελικαθα το καθιερωσω να το παιζω οτι εχει προβλημα το δικο μου βολευει

λεπτομεριες αργοτερα.
Πάνος - Κυρ 31 Μάϊ 2009, 20:21:16
Θέμα δημοσίευσης:
Οντως ενα μεγαλο μπραβο σε αυτους που ετρεξαν σημερα με τοση ζεστη και ταλαιπωρια, για να διασκεδασουμε ολοι μας.
Απλα οπως ειχα πει και την προηγουμενη φορα κακομαθαινουμε και θα ζηταμε περισσοτερα. Laughing
ΚΑΤΑΦΡΑΚΤΟΣ - Κυρ 31 Μάϊ 2009, 22:24:07
Θέμα δημοσίευσης:
Δύστηχώς λόγω απροόπτου που αποδείχτηκε Ευτυχώς βλακεία, δεν μπόρεσα να βρεθώ και σήμερα στα Μέγαρα...

κρίμα... έμαθα ότι όλα πήγαν πολύ καλά!!
micra_iro - Κυρ 31 Μάϊ 2009, 22:43:46
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
ολα ωραια σημερα αν και με τοση ζεστη ηταν λιγο πικρα η κατασταση καποιες στιγμες

ενα μπραβο για την οργανωση

ενα μεγαλο ευχαριστω καταφρακτο και πανο απο καλαματα που μου δωσανε τα αμαξια τους και εκανα μερικες βολτουλες....τελικαθα το καθιερωσω να το παιζω οτι εχει προβλημα το δικο μου βολευει

λεπτομεριες αργοτερα.



συγγνωμη εσυ που ησουνα Evil
Steve - Κυρ 31 Μάϊ 2009, 23:10:00
Θέμα δημοσίευσης:
ΚΑΤΑΦΡΑΚΤΟΣ έγραψε:
Δύστηχώς λόγω απροόπτου που αποδείχτηκε Ευτυχώς βλακεία, δεν μπόρεσα να βρεθώ και σήμερα στα Μέγαρα...

κρίμα... έμαθα ότι όλα πήγαν πολύ καλά!!
ΔΕΝ πήγες, αλλά του έδωσες το αμάξι? Shocked
Πάνος - Δευ 01 Ιούν 2009, 07:24:05
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
ΚΑΤΑΦΡΑΚΤΟΣ έγραψε:
Δύστηχώς λόγω απροόπτου που αποδείχτηκε Ευτυχώς βλακεία, δεν μπόρεσα να βρεθώ και σήμερα στα Μέγαρα...

κρίμα... έμαθα ότι όλα πήγαν πολύ καλά!!
ΔΕΝ πήγες, αλλά του έδωσες το αμάξι? Shocked


Ειχε παει το Σαββατο ο Δημητρης και φυσικα ηταν εκει και ο Τακης..
xrisa-xs - Δευ 01 Ιούν 2009, 09:56:31
Θέμα δημοσίευσης:
λόγω ανειλημμένων υποχρεώσεων έφτασα στην πίστα μετά τις 5 το απόγευμα, αλλά μάλλον έφτασα την καλύτερη ώρα για τις πιο χαλαρές και απολαυστικές βόλτες.

Ευχαριστώ πολύ το Gr@lly για τη βόλτα με το micra και το Μιχάλη για τη βόλτα με το Evo. Yahoo! Yahoo! Yahoo!


Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές της επιτυχημένης διοργάνωσης. Παιδιά είσται ήρωες Thumbs Up
MEMsound - Δευ 01 Ιούν 2009, 10:36:03
Θέμα δημοσίευσης:
ασε ρε που ειχες και πριβε φωτογραφηση μεσα στην πιστα με το κοκκινο λιονταρακι... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


αφου την "παλεψαμε" με την ζέστη χθες ολα καλά...
τα υπόλοιπα θα τα διευθετησουμε.
ηταν πολυ ομορφα χθες γενικώς

ενδιαφέρουσες οι συμμετοχές...
σουπερ και τα φορμουλάκια γκλόρια...
οπως και τα αλλα τα φορμουλάκια...

ΤΕΛΕΙΟ το παιχνίδι με τον mikerrgpmotogussi που λιώσαμε μπρος πισω για καμια 10άρια γυρους... και αν δεν κοντευα να μεινω απο βενζίνη ακομκα εκει θα ειμασταν και ισως κάποια στιγμη θυμώνουν να κλείσω το ερκοντιτιον (ελεος...)


στα δικά μου...
κουκουρουκου μανταλάκια... Laughing
οταν πας να μετρησεις χρόνο με κλασμένη ανάρτηση και ξεχασμένο ανοιχτό ερκοντιτιον ε τι να κάνει το καημένο... Laughing Laughing
την προυγουμενη φορα ελεγα οτι εφταγαν τα λάστιχα αλλά τελικά και με τα αλλα λάστιχα που εβαλα οκ ηταν καλήτερα...* αλλα τα μουτρα... υπήρχαν...
οταν θα χω λεφτα για αυτο το θέμα θα το κοιτάξω και βλέπουμε...
τα φρένα (266 δσ2500) για μια ακομα φορα τα καταευχαριστηθηκα, ουτε κοπωση ουτε ζεσταμα ουτε τιποτα...(για τα δικα μου δεδομένα πάντα)


* (3ετίας full slick goodyear 21,5/7,5-15 εμπρός και full slick 170/550-15)... απο πλευράς αισθησης στο τιμόνι στο turn in αλλα θελει εξοικίωση και συνήθεια η συμπεριφορα τους στην ευθεία αλλα και στο φρενάρισμα μιας και νοιώθεις ενα σχετικο ψάρεμα το οποίο όμως μένει εκεί και δεν εξελίσετε τελικά σε κάτι άλλο...

mikerrgp - Δευ 01 Ιούν 2009, 12:21:26
Θέμα δημοσίευσης:
ας πω κ εγω

το rallaki μου με bilstein grn στενα ελατηρια 280 lbs 283 φρενα
semi 888 μπροστα κ 048 πισω 10 οφσετ κ με μενα χωρις εμπειρια στο χωραφι γυρισε 1.16 7 απο τι μας επιασαν στο τρελλο παιχνιδι με το μανθο
(προεδρε το βιντεο )
δεν με χαλασε ομως καθολου γιατι κ χαρικα το αμαξη μου περασαμε καλα γελασαμε καικαμε κ ολα καλα

το αμαξη μπορει κ καλυτερα αν ξεκολισο το μυαλο μου κ φρεναρω 30 μετρα μετα στο τελος της ευθιας

μπραβο στους τασο μανθο σταυρο γιωργο ζιση λευτερη κ μενα

τον αρη κατα το ιμιση
formulagloria - Δευ 01 Ιούν 2009, 14:26:43
Θέμα δημοσίευσης:
Πράγματι..το event ήταν πολύ καλό και όλοι μας διασκεδάσαμε!!

Εγώ προσωπικά ευχαριστήθηκα πολύ όλες τις κατηγορίες.. Wink Twisted evil

Ετρεχα βέβαια με τις υποχρεώσεις εκεί στην Φορμουλα Γκλόρια αλλα μας βγήκε σε καλό καθότι εκτός από τους ανθρώπους
που ήρθαν και τους εξυπηρετήσαμε αψογα,,είχαμε την ευκαιρία να κάνουμε δοκιμαστικά σε νέους τύπους ελαστικών
με διαφορετικές ρυθμίσεις κτλ κτλ..!!
όλα πήγαν καλά και ο καλύτερος γύρος-χρόνος έπεσε κάτω από το ΛΕΠΤΟ..!

Anyway εγώ κατάφερα να κάνω μερικούς γύρους αργά το απόγευμα με την κόκκινη Λουξ Φορμουλα και τα ευχαριστήθηκα,,
αυτές οι επιταχύνσεις και τα φρεναρίσματα είναι μοναδικά...αλλά με την κούραση που είχα δεν έβγαλα πάνω από 10 γύρους//!!

Θέλω να ευχαριστήσω τα παιδιά που οργάνωσαν το event καθότι έκαναν
καταπληκτική δουλειά και ευχομαι να συνεχίσουν ακόμη πιο δυναμικά!! Wink

Φωτό και βίντεο σύντομα!! Cool
Sidobre - Δευ 01 Ιούν 2009, 16:24:51
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν έχω συνέλθει ακόμα, προσπαθώ και την παλεύω....

Κατ'αρχήν θέλω να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που βοήθησαν στην διοργάνωση αυτή. Τις πραγματικές όμως ευχαριστίες θα σας τις πω από κοντά και προσωπικά. Ηταν δύσκολο το εγχείρημα λόγω συνθηκών αλλά και λόγω ιδιαιτέρων καταστάσεων. Παρά λοιπόν τις δυσκολίες που κυρίως τελικά αποδείχθηκε ότι είναι θέμα εξοπλισμού, το αποτέλεσμα για τις δεδομένες συνθήκες ήταν πολύ ανώτερο από αυτό που θα έπρεπε να είναι (με τις ελλήψεις αυτές), κυρίως λόγω του ανθρώπων που έδωσαν ότι μπορούσαν για να βγει αυτό το αποτέλεσμα.

Δεν θέλω να γράψω κάτι παραπάνω για χθες, το αφήνουμε πίσω και ξεκινάμε για το επόμενο γιατί έχουμε πάρα μα πάρα πολύ δουλειά! Το μόνο που θα μπορούσα να προσθέσω, είναι ότι η χθεσινή ημέρα ήταν πολύ πλούσια σε εμπειρίες που θα βοηθήσουν στην συνέχεια.

Υ.Γ. Ο κολοκοτρώνης ξανάνιωσε!!!! Από εκεί που έλεγα "τώρα θα σπάσει, τώρα θα σπάσει" ξαφνικά όχι μόνο δεν έσπασε, ευχαριστήθηκα οδήγηση όσο ποτέ σε πίστα (βασικά πρώτη φορά είμουν τόσο χαλαρός και απλώς έπαιζα) και ο κακομοίρης για εμένα έδωσε ρεσιτάλ... μέχρι και ντριφτάμαξο έγινε... Ε, σήμερα δουλεύει καλύτερα από ποτέ! Και όχι μόνο αυτό, με το παιχνίδι ξανάνιωσαν και τα λάστιχα (οπότε τα γλύτωσα για ένα χρόνο ακόμα... Laughing )
Sidobre - Δευ 01 Ιούν 2009, 17:51:43
Θέμα δημοσίευσης:
... το βιντεο που όλοι περιμένατε....

Σηκωμένοι τροχοί, τσίτες τα γκάζια και μυαλά κουκούτσια... Laughing

Memsound & mikerrgp @ Megara

Enjoy

http://www.youtube.com/watch?v=Rh6H6Qv3VcY
sod - Δευ 01 Ιούν 2009, 19:06:50
Θέμα δημοσίευσης:
Πολυ ωραιο το videaki........ Wink Wink
micra_iro - Δευ 01 Ιούν 2009, 21:12:54
Θέμα δημοσίευσης:
κατ' αρχην ευχαριστω ολους σας για την παρεα και την καλη διαθεση,
τον ξαδερφο του bruce lee, ελληνα οδηγο αγωνων, gr@ - lly (χειροκροτημα παρακαλω), που ηρθε μαζι μου αφοβα και με τις συμβουλες του καταφερα και κατεβασα τον χρονο μου (για τα δεδομενα αυτοκινητου-στησιματος-οδηγου),
ευχαριστω τον μιχαλη για την βολτα με το evo και τον chris για την βολτα με το Impreza γενικα ολα τελεια

κι ενα μεγαλο ευχαριστω στην Ναυσικα Thumbs Up Thumbs Up για τις ωραιες φωτο
Gr@lly - Δευ 01 Ιούν 2009, 23:38:17
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:

Ευχαριστώ πολύ το Gr@lly για τη βόλτα με το micra και το Μιχάλη για τη βόλτα με το Evo.


Ναι αλλα πες στον κοσμο με τι Micra!!!!
Με αιγλη απο GT-R...
Πραγματικα περασαμε υπεροχα..
Ηρω......... κλουβι αναρτηση και Α5....

Ηθελα να πω ενα ευχαριστω στον Κοντο(Λευτερη)
που κουβαλισε ολη την λεσχη στα μεγαρα...


ααααααα το ξεχασα θελω Ιαπωνεζικη παπατζα...


Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy
MEMsound - Τρι 02 Ιούν 2009, 00:06:36
Θέμα δημοσίευσης:
Sidobre έγραψε:
... το βιντεο που όλοι περιμένατε....

Σηκωμένοι τροχοί, τσίτες τα γκάζια και μυαλά κουκούτσια... Laughing

Memsound & mikerrgp @ Megara

Enjoy

http://www.youtube.com/watch?v=Rh6H6Qv3VcY


nice... Very happy
το οτι θελω αναρτηση το ειπαμε ετσι... Laughing Laughing

by the way μου ηρθαν μερικές ακομα ιδεες για πλάνα την επόμενη φορα... Rolling eyes
micra_iro - Τρι 02 Ιούν 2009, 06:57:43
Θέμα δημοσίευσης:
Gr@lly έγραψε:
xrisa-xs έγραψε:

Ευχαριστώ πολύ το Gr@lly για τη βόλτα με το micra και το Μιχάλη για τη βόλτα με το Evo.


Ναι αλλα πες στον κοσμο με τι Micra!!!!
Με αιγλη απο GT-R...
Πραγματικα περασαμε υπεροχα..
Ηρω......... κλουβι αναρτηση και Α5....



γιατι δεν ενημερωνεις τον κοσμο οτι παιχτηκε η εξης δηλωση?: ¨αν ξαναδω micra σε πιστα εγω δεν μπαινω ¨
αυτο βεβαια ειπωθηκε απο ενα παληκαρι με evo που καταλαθος βρεθηκα μπροστα του και σε φαση χαβαλε, στην οποια ομως βγηκε μια πολυ ωραια φωτο η οποια ερχεται συντομα...
xrisa-xs - Τρι 02 Ιούν 2009, 08:47:58
Θέμα δημοσίευσης:
μα και βέβαια να το διευκρινίσω!
το micra είναι το πυραυλάκι της Ηρούς!
πάει πολύ καλά! μακάρι να μπορούσα να το πηγαίνω και γω τόσο καλά το δικό μου, θέλω μαθήματα.
Λευτέρης - Τρι 02 Ιούν 2009, 10:12:02
Θέμα δημοσίευσης:
Να την πω και εγώ?

Πραγματικά απίστευτα ωραία!!πέρασα για άλλη μια φορά τελεια!!

EVOrs vs MICRAgtr σημιώσατε 2!!!

Ενα μεγάλο μπράβο σε όλους όσους ήταν εκεί και τρέχαμε για την ομαλή οργάνωση του ιβεντ!!Για την καλή παρέα και για την διασκέδαση!

Υ.Γ το μαρέα δεν κάνει για πίστα αστητο.....ειναι όμως διασκεδαστικό και ευρυχωρο!!!εμένα πάντως χαρά μου που βοήθησα και ελπίζω την επόμενη ακόμα καλύτερα!!

Τάσο ο το 13αρι σου ξαναένιωσε την αγωνιστική του ψυχή γιαυτό δεν κάνει παράπονα τωρα!!!βάζε το μέσα πιο συχνά και διασκέδαζε!!!!!
stamatis_vts - Τετ 03 Ιούν 2009, 14:28:25
Θέμα δημοσίευσης:
εχθες ελεγε για εσας η εκπομπη r-evolution στο sport-tv...
οτι ηταν πολυ καλη η οργανωση και οτι τα οποια προβληματα ξεπεραστηκαν νωρις...
μπραβο παιδια... παντα τετοια... Laughing Laughing Laughing
micra_iro - Τετ 03 Ιούν 2009, 23:52:49
Θέμα δημοσίευσης:
τελεια Very happy
MEMsound - Πεμ 04 Ιούν 2009, 02:08:39
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.timeattack.gr/portal/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=7&Itemid=11 Wink Cool
Πάνος - Δευ 08 Ιούν 2009, 22:15:46
Θέμα δημοσίευσης:
http://i130.photobucket.com/albums/p259/panoskal/K1_0015.jpg
http://i130.photobucket.com/albums/p259/panoskal/K1_0024.jpg
http://i130.photobucket.com/albums/p259/panoskal/K1_0025.jpg
http://i130.photobucket.com/albums/p259/panoskal/K1_0026.jpg
http://i130.photobucket.com/albums/p259/panoskal/K2_0015.jpg
http://i130.photobucket.com/albums/p259/panoskal/K2_0016.jpg
http://i130.photobucket.com/albums/p259/panoskal/K2_0021.jpg
http://i130.photobucket.com/albums/p259/panoskal/K2_0022.jpg
http://i130.photobucket.com/albums/p259/panoskal/K2_0034.jpg
http://i130.photobucket.com/albums/p259/panoskal/K2_0053.jpg
http://i130.photobucket.com/albums/p259/panoskal/K2_0065.jpg
http://i130.photobucket.com/albums/p259/panoskal/K2_0109.jpg
http://i130.photobucket.com/albums/p259/panoskal/K2_0110.jpg
http://i130.photobucket.com/albums/p259/panoskal/K2_0118.jpg
http://i130.photobucket.com/albums/p259/panoskal/K2_0119.jpg
http://i130.photobucket.com/albums/p259/panoskal/K2_0129.jpg
http://i130.photobucket.com/albums/p259/panoskal/K2_0130.jpg
http://i130.photobucket.com/albums/p259/panoskal/K2_0297.jpg
http://i130.photobucket.com/albums/p259/panoskal/K2_0298.jpg
http://i130.photobucket.com/albums/p259/panoskal/K3_0058.jpg
http://i130.photobucket.com/albums/p259/panoskal/K3_0060.jpg
http://i130.photobucket.com/albums/p259/panoskal/K3_0076.jpg
http://i130.photobucket.com/albums/p259/panoskal/K3_0086.jpg
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr