PSClub - Hellas

Ελληνικοί Αγώνες - Εξοπλισμος για αγωνιζομενους

volvos - Πεμ 11 Δεκ 2008, 13:39:30
Θέμα δημοσίευσης: Εξοπλισμος για αγωνιζομενους
ενα τοπικ (δε βρηκα αλλο)
με ινφο για εξοπλισμο αγωνιζομενων

εδω ενα ενδιαφερον σαιτ
http://www.rallyshop.it

στο οποιο ανακαλυψα αυτο εδω και ερωτευτηκα
http://www.rallyshop.it/index.php?main_page=product_info&cPath=328&products_id=2750
Road_Runner - Πεμ 11 Δεκ 2008, 13:56:44
Θέμα δημοσίευσης:
Ρε @#%@!#$^ ειπες θα παρεις την δικια μου...
volvos - Πεμ 11 Δεκ 2008, 14:00:40
Θέμα δημοσίευσης:
σορυ φιλε εχω καλυτερη προσφορα οπως βλεπεις

σκατο εβραιε φιλε του σαλεξ και κανε

ΚΟΨΕ ΚΑΤΙ ΛΕΜΕΕΕΕ Laughing
kane - Πεμ 11 Δεκ 2008, 20:21:44
Θέμα δημοσίευσης:
ο νικος ειναι φιλος μουυυυυυυυυυυυυυυυυυ...που θα λεγε και ο μπλακτεκ εντζινιιρινγκ... Laughing Laughing Laughing
Steve - Πεμ 11 Δεκ 2008, 23:15:04
Θέμα δημοσίευσης:
Μέχρι τέλος του μήνα θα ξέρουμε και αν δουλεύει το εν λόγω site, χρόνους παράδοσης κλπ. Laughing

Έχει και πέοιπαλ! Very happy
sps - Παρ 12 Δεκ 2008, 00:00:58
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.demon-tweeks.co.uk/
Pughell - Δευ 15 Δεκ 2008, 11:21:00
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω εχω δουλεψει κυριως με αυτους

www.oreca.fr

και με αυτους

www.bpsrallye.com

Επισης θα βρειτε διαφορα και σε αυτους

www.sandtler.de

www.isa-racing.de
Pughell - Παρ 16 Ιαν 2009, 20:11:46
Θέμα δημοσίευσης:
Φτηνο καθισμα με HANS μαλιστα.
Εξαιρετικη προταση για συνοδηγο με που λογικο κοστος...


MEMsound - Παρ 16 Ιαν 2009, 20:18:17
Θέμα δημοσίευσης:
γεωμετρικά φαίνεται πολυ καλό (φαινεται να χει και επαρκη στύριξη για τα πόδια)
χρωματικά ειναι λίγο "οτι να ναι"... Razz
Pughell - Παρ 16 Ιαν 2009, 20:24:34
Θέμα δημοσίευσης:
Με 290Ε και HANS,να εισαι ευχαριστημενος που εχει και alcadara... Laughing
volvos - Κυρ 01 Φεβ 2009, 21:21:28
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.rrs-tuning.com/motorsport.asp
Pughell - Παρ 13 Φεβ 2009, 14:25:51
Θέμα δημοσίευσης:
Κρανη σε προσφορα απο BPS Rallye


Ghost Dog - Παρ 13 Φεβ 2009, 14:28:23
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτο το open face Stilo δεν ειναι κακοοοο...........!! Shocked Wink
Pughell - Παρ 13 Φεβ 2009, 14:31:50
Θέμα δημοσίευσης:
Εχει και ζωνες 6 σημειων(3 ιντσων παχος) ομολογκε με 147Ε απο οτι ειδα στον καταλογο...
Road_Runner - Παρ 13 Φεβ 2009, 17:34:04
Θέμα δημοσίευσης:
Στελιο μπορεις να δεις αν αυτο το στιλο ειναι μονο για S.E.A. η βγαινει και για χανς?? Γιατι και η τιμη ειναι καλη... και εχει και ενδοσυννενοηση
Road_Runner - Παρ 13 Φεβ 2009, 17:38:31
Θέμα δημοσίευσης:
Αν οντως βγαινει και με χανς το τσιμαω μετα απο μπραλο!!!
volvos - Παρ 13 Φεβ 2009, 18:36:35
Θέμα δημοσίευσης:
sygkekrimena στελιο θελουμ σνελ 2005 να εχει ταμπελακι οχι μονο bsi καρδουλα...

αν ειναι οκ εγω θελω το ανοιχτο μαλλον.
μπορουμε να τσεκαρουμε και για χανς τιμες? Cool
Pughell - Παρ 13 Φεβ 2009, 19:08:00
Θέμα δημοσίευσης:
Οι ζωνες



Σε λιγο βαζω και τα κρανη.
Pughell - Παρ 13 Φεβ 2009, 19:20:57
Θέμα δημοσίευσης:
Φτηνο κρανος με SNELL δεν υπαρχει ρε ομορφε... Sad
Το πιο φτηνο με SNELL ειναι full face και ξεκιναει απο 760Ε για να ειναι συμβατο με HANS. Confused

Νικολη,ναι,βγαινει και με HANS το Stilo που λες.

Pughell - Παρ 13 Φεβ 2009, 19:32:16
Θέμα δημοσίευσης:
Να και τα HANS για τον...γκαντεμη. Laughing


Road_Runner - Παρ 13 Φεβ 2009, 20:03:00
Θέμα δημοσίευσης:
Αλλα δν ειναι snell ε?
μλκια... Σε λιγο καιρο δν θα επιτρεπονται τα bsi.
Παντως εχω βρει φουλ φεις με χανς, και σνελλ 450 Laughing Laughing Laughing
Pughell - Παρ 13 Φεβ 2009, 20:08:29
Θέμα δημοσίευσης:
Εμενα χλωμο μου φαινεται να μην τρεχει απο του χρονου τα BSI μονο και μονο για τον λογο οτι υπαρχει ηδη πολυ μεγαλο στοκ. Confused
Θα γινει οτι εγινε και με τις στολες το 2004-2005 που αλλαξε ο κανονισμος.
Θα παρουν παραταση τουλαχιστον μια 4ετια και μετα θα σταματησουν να τρεχουν...

Μην ψαρωνετε ακομα παντως καθως στην Ελλαδα πολλες παπαριες λεγονται αλλα ουτε τα μισα δεν γινονται γιατι κατα 95% ακολουθανε τις αποφασεις της FIA.
Road_Runner - Παρ 13 Φεβ 2009, 20:22:36
Θέμα δημοσίευσης:
Pughell έγραψε:
Εμενα χλωμο μου φαινεται να μην τρεχει απο του χρονου τα BSI μονο και μονο για τον λογο οτι υπαρχει ηδη πολυ μεγαλο στοκ. Confused
Θα γινει οτι εγινε και με τις στολες το 2004-2005 που αλλαξε ο κανονισμος.
Θα παρουν παραταση τουλαχιστον μια 4ετια και μετα θα σταματησουν να τρεχουν...

Μην ψαρωνετε ακομα παντως καθως στην Ελλαδα πολλες παπαριες λεγονται αλλα ουτε τα μισα δεν γινονται γιατι κατα 95% ακολουθανε τις αποφασεις της FIA.

Οχι απο του χρονου ρε συ...
Στο μελλον... Razz
volvos - Παρ 13 Φεβ 2009, 20:25:08
Θέμα δημοσίευσης:
εχω γραψει την οδηγια σε αλλο τοπικ.
νομιζω ειναι 2013. το θεμα ειναι οτι θα γινει σιγουρα μεσα στη πενταετια οποτε γιατι να παρεις Bsi Κρανος?????
Pughell - Σαβ 14 Φεβ 2009, 09:59:37
Θέμα δημοσίευσης:
Γιατι οπως ειπα,μεχρι να βγει οριστικη νορμα που θα διευκρινιζει την παραταση των BSI,μεχρι τοτε δεν θα τρεχει κανενα βιδωτο/κολλητο roll cage των 6 σημειων οποτε τοτε ο καημος σας δεν θα ειναι το κρανος(που κατα πασα πιθανοτητα βλεπω να τρεχουν ανετα μεχρι 2015 δεδομενου οτι ακομα ουτε καν ανακοινωθηκε το μεχρι ποτε θα επιτρεπονται) οποτε θα πρεπει να δωστε 1000Ε για αλλα πραγματα. Wink

Θυμιζω,οταν αλλαξε ο κανονισμος για τις φορμες,πηραν παραταση 4 χρονια,οποτε αποκλειεται τα κρανη να μην παρουν αλλο τοσο. Cool
Ε,βαλτε και το γεγονος οτι ακομα δεν εχει ανακοινωθει κατι επισημα οποτε το 2015 που ειπα δεν ειναι ουτοπικο νουμερο. Rolling eyes
Pughell - Σαβ 14 Φεβ 2009, 10:00:37
Θέμα δημοσίευσης:
Πανο,δεν κανεις και το topic υπομνημα; Question
Ghost Dog - Σαβ 14 Φεβ 2009, 10:40:22
Θέμα δημοσίευσης:
To εκανα υπομηνμα! Wink
Με εβαλες σε σκεψεις για καινουργιο κρανακι(+Χανς) ρε ατιμε... Rolling eyes Laughing Laughing
Θα κανω υπομονη ομως ωστε να το ψαξω παραπανω και μηπως παμε για καμια ομαδικη αγορα... Dizzy2
Pughell - Σαβ 14 Φεβ 2009, 10:45:56
Θέμα δημοσίευσης:
Αμα μαζευτειτε αρκετοι παντως,εγω μπορω να ρωτησω για αναλογη προσφορα οπως αυτη που εχει με τα κρανη. Very happy

Βασικη προυποθεση Exclamation ,η ενσωματομενη ενδοεπικοινωνια σε κρανος σας δενει λιγο τα χερια οσο αφορα την συμβατοτητα της με επικοινωνιες αλλη μαρκας οποτε(οσοι συνοδηγοι) κανετε "παρτουζες" θα χρειαστει κατα πασα πιθανοτητα να προμηθευτειτε και καποιον ανταπτορα που κανει συμβατες επικοινωνιες με κρανη(διαφορετικης μαρκας εννοειται).
Ghost Dog - Σαβ 14 Φεβ 2009, 10:58:56
Θέμα δημοσίευσης:
Pughell έγραψε:
Βασικη προυποθεση Exclamation ,η ενσωματομενη ενδοεπικοινωνια σε κρανος σας δενει λιγο τα χερια οσο αφορα την συμβατοτητα της με επικοινωνιες αλλη μαρκας οποτε(οσοι συνοδηγοι) κανετε "παρτουζες" θα χρειαστει κατα πασα πιθανοτητα να προμηθευτειτε και καποιον ανταπτορα που κανει συμβατες επικοινωνιες με κρανη(διαφορετικης μαρκας εννοειται).


Αααχχ αγαπη μου, μεσα στο μυαλο μου εισαι.....! Love
Με το Stilo ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο το προβλημα θα ειχα/εχω... Confused
Εεεε, ειμαστε και "παρτουζιαρηδες" τυποι, τι να κανουμε....! Cool Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Pughell - Σαβ 14 Φεβ 2009, 12:30:13
Θέμα δημοσίευσης:
Η Stilo συγκεκριμενα εχει ηδη ετοιμους ανταπτορες ρε.
Περσι που ειχα ρωτησει για ενα Stilo που επρεπε να δουλεψει με ενδοεπικοινωνια Sparco,μου ειχαν πει οτι υπαρχει ανταπτορας και κοστιζει καπου στα 60-70Ε.
Απλα το λεω για να προνοησετε ωστε να μην βρεθειτε προ εκπληξεως. Wink
Pughell - Δευ 16 Φεβ 2009, 14:03:36
Θέμα δημοσίευσης:
Καποια επιπλεον πραγματα σε "λογικες" τιμες για να φτιαξει καποιος αρχαριος την "προικα" του.














volvos - Παρ 27 Φεβ 2009, 20:04:48
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.camskill.co.uk/products.php?plid=m12b0s0p0
]
lastixakia
volvos - Τετ 25 Μάρ 2009, 11:13:29
Θέμα δημοσίευσης:
ola ta πραματα της πεζο σπορτ σε τιμες γαλλιας και το κυριοτερο με φωτο


http://www.sp-developments.com/
Steve - Τετ 25 Μάρ 2009, 12:22:10
Θέμα δημοσίευσης:
Πού?
Pughell - Παρ 27 Μάρ 2009, 18:17:10
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
http://www.camskill.co.uk/products.php?plid=m12b0s0p0
]
lastixakia

Αρκει να ειναι τα γνησια και οχι τα ¨ντοπια¨ τους... Wink
Σε καποια πραγματα δεν εχουν καμια απολυτως σχεση με τα γαλλικα PS. Confused
volvos - Σαβ 28 Μάρ 2009, 17:26:28
Θέμα δημοσίευσης:
katarxin το σαιτ που λες στελιο ειναι απο λαστιχα...
παρεπιμτοντως εχουν φερει καμια 10αρια παιδια λαστιχα αυτες τις μερες απο καμσκιλ...ως τωρα φαινονται ολα οκ και σε χωρες παραγωγης και σε ημερομηνιες.ειδωμεν

για πεζο σπορτ απο αγγλια ρε συ στο τοπικ εχει φωτο απο τα πραματα και φαινονται ολοιδια με τα γαλλικα. πως ξεχωριζεις τη διαφορα?
sps - Σαβ 04 Απρ 2009, 12:02:12
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.ruthmotorsport.com/shop-peugeot.php
volvos - Κυρ 20 Σεπ 2009, 14:36:34
Θέμα δημοσίευσης:
ενα πολυ ενδιαφερον που διαβασα και το μεταφερω για οσους θεωρουν οτι με ενα κρανος τα κανεις ολα

raftopoua έγραψε:

Τα κράνη αυτοκiνητου είναι μελετημένα και κατασκευασμένα για να αντέχουν στην Συνθλιψη κατα 60%, 30% κρούση και στην τριβή κατα 10%.
Τα κράνη μοτοσυκλέτας είναι εντελώς ανάποδα.Η ένίσχυση στην σύνθλιψη δεν είναι και τόσο απαραίτητη αφού η κρούση και η τριβή ειναι αυτά που προστατεύουν τον αναβάτη.
Η cobra σου βέβαια είναι ανοιχτή οπότε δεν γνωρίζω ακριβώς τι παίζει...

kane - Κυρ 20 Σεπ 2009, 14:45:06
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
ενα πολυ ενδιαφερον που διαβασα και το μεταφερω για οσους θεωρουν οτι με ενα κρανος τα κανεις ολα

raftopoua έγραψε:

Τα κράνη αυτοκiνητου είναι μελετημένα και κατασκευασμένα για να αντέχουν στην Συνθλιψη κατα 60%, 30% κρούση και στην τριβή κατα 10%.
Τα κράνη μοτοσυκλέτας είναι εντελώς ανάποδα.Η ένίσχυση στην σύνθλιψη δεν είναι και τόσο απαραίτητη αφού η κρούση και η τριβή ειναι αυτά που προστατεύουν τον αναβάτη.
Η cobra σου βέβαια είναι ανοιχτή οπότε δεν γνωρίζω ακριβώς τι παίζει...


Mπράβο τακη,πολυ χρήσισμο το ποστ αυτο.Καπου ειχα κανει μια κουβεντα και επεμενε φιλος πως με ενα κρανος μηχανης εισαι καλυμμένος για τα πάντα...

Ε λοιπον δεν εισαι...
Pughell - Πεμ 04 Μάρ 2010, 10:46:04
Θέμα δημοσίευσης:
Για οσους αγωνιζομενους που αγορασαν/θα αγορασουν εξοπλισμο,δειτε προσεκτικα το παρακατω link.

Παρακαλω πολυ μην το αναδημοσιευσετε σε αλλα forum(πχ 4Τ) γιατι πολλοι επιτηδιοι καραδοκουν για να κανουν c(l)opy-paste τα χαρακτηριστικα και να βγαλουν στην αγορα ολο και πιο "αξιολογες σαβουρες" που ειναι επικινδυνες για εμας.

http://argent.fia.com/web/fia-public.nsf/752EE553E41CBEDAC12576B200675AE1/$FILE/L29_approved_Hans_system.pdf

Υ.Γ. Πολυ προσοχη με το τι πουλιεται σε αγγελιες forum. Exclamation Exclamation Exclamation
kane - Πεμ 04 Μάρ 2010, 14:43:22
Θέμα δημοσίευσης:
Απότι ακουω,πολλα κρουσματα απατεωνιας ε?

Κριμα,γιατι αν καποιος αγωνιζομενος το χρειαστει,και εις γνωση του εχει αγορασει χανς του...κωλου,θαναι κριμα να χασει τη πολυτιμη ζωουλα του για 500-1000 ψωροευρω.

Και με το ψωροευρώ,εννοω σε αντιστοιχηση με αυτα που πληρωνει για το αγωνιστικό του/συμμετοχες του.

ΑΠΟ την αλλη παλι,που καποιος επιτηδειος εμπορευεται μαιμουδες για γνήσια,και καποιος σκοτωθει,τοτε μιλάμε για πολλά χρόνια φυλάκισης.

Ας ξυπνήσουν επιτελους οι απανταχου ΤΕ,γιατι επειδη ασχοληθηκα λιγο με το χωρο των αγώνων,οι μαιμουνιες που παιζονται στους εξοπλισμους απλα δεν "υπαρχουν"...
Road_Runner - Πεμ 04 Μάρ 2010, 15:01:32
Θέμα δημοσίευσης:
Εμενα ειναι ολα στην λιστα!!!
Τι καλα τι καλααα
Razz Razz
kane - Πεμ 04 Μάρ 2010, 15:16:05
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
Εμενα ειναι ολα στην λιστα!!!
Τι καλα τι καλααα
Razz Razz


κατσε ήσυχα εσυ...
volvos - Πεμ 04 Μάρ 2010, 16:30:45
Θέμα δημοσίευσης:
Ο Σ.Ο.Α.Α.Β.Ε. στην προσπάθεια εύρεσης μιας οικονομικής λύσης για την αγορά κράνους (συμβατό με HANS) για τα μέλη του και μετά από έρευνα κατέληξε στην προσφορά ενός προμηθευτή από το εξωτερικό. Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία ο προμηθευτής δεσμεύτηκε στην τιμή των 180 ευρώ συν τα έξοδα αποστολής. Πρόκειται για το ανοιχτό κράνος (με clips για HANS) μάρκας Galuppo μοντέλο Margam εγκεκριμένο από την FIA (FIA Norm 8858-2002 - Snell SA2005), χρώμα λευκό, μεγέθη M (medium), L (Large), XL (Extra Large). Ο χρόνος παράδοσης, κατατεθούν τα χρήματα και δοθεί η παραγγελία, υπολογίζεται το πολύ στις 10 εργάσιμες ημέρες. Δήλωση ενδιαφέροντος έως και την Κυριακή 14 Μαρτίου, στα τηλέφωνα: 2310839104 και 6947938059.
Pughell - Πεμ 04 Μάρ 2010, 17:05:39
Θέμα δημοσίευσης:
Αιντε καλα...
Αμα βρειτε το κρανος στην λιστα που εδωσα πριν,φτυστε με.
Ειναι σαν το κρανος που ειχε παραγγειλει ο κυρ Αποστολης απο την BPS αλλα τελικα οι γαλλοι ειπαν ακυρο μιας και υπηρχαν προβληματα...
Μαλλον μονοι μας σκαβουμε τον λακο μας απο οτι φαινεται. Confused
kane - Πεμ 04 Μάρ 2010, 18:53:47
Θέμα δημοσίευσης:
Δε πειράζει,ασε να παει ο Χ να τρεξει,και μολις πανε να ελεχθουν τα πληρωματα,ας σκασει ο αγωνιζομενος Χ με τον καταλογο αυτο της ΦΙΑ και ας πεταξει ολα τα πληρωματα με τα κρανη αυτα "εξω" και να παρει τη γενικη...

Ετσι απλα...
Pughell - Πεμ 04 Μάρ 2010, 19:43:35
Θέμα δημοσίευσης:
Καλα,αμα δωσω λιστα στον Βαγγελη ή στον στραγαλά,ειμαι σιγουρος οτι ετσι θα γινει... Laughing Laughing Laughing
Edirnelis - Κυρ 07 Μάρ 2010, 18:50:12
Θέμα δημοσίευσης: Κρανη
Το κράνος που ήθελα εγώ ήταν το κινέζικο (Beijing), το οποίο υπάρχει στην λίστα της FIA, αλλά όπως γράφει ο Στέλιος δεν το δίνει πια η BPS (με την ευκαιρία Στέλιο δεν κατάλαβα τι έγινε με τα λεφτά του κράνους). Το Galuppo είναι Ισπανικό και υπάρχει και ανοιχτό και κλειστό. Αυτό με τα 180 ευρώ είναι το ανοιχτό και η κανονική τιμή στον κατάλογο της Galuppo είναι 297 ευρώ. Στα 180 λοιπόν είναι πολύ καλά νομίζω. Αν γινόταν και μια ανάλογη προσφορά στο κλειστό μοντέλο (ADRIA λέγεται) εγώ θα το αγόραζα. Και τα δύο ανοιχτό και κλειστό υπάρχουν στον κατάλογο της FIA, επομένως δεν έχουν κανένα πρόβλημα.
Pughell - Κυρ 07 Μάρ 2010, 21:44:04
Θέμα δημοσίευσης:
Σχετικα με το κιζενικο κρανος,απο οτι ειπαν οι γαλλοι,ειχαν καποιο προβλημα σχετικα με την ποιοτητα του και προκειμενου να γινει κατι και να επακολουθησει διασυρμος του ονοματος της εταιριας για προωθηση ανταλλακτικων κακης ποιοτητας,το εβγαλαν εντελως απο την γκαμα τους... Sad
Τουλαχιστον αυτο μου ειπαν,αυτο λεω.

Περι αλλων εταιριων,δεν το εψαξα καν,απλα δεδομενου οτι προηγουμενο με "μαιμουδοhans" υπαρχει και μαλιστα οχι με καλα αποτελεσματα,εγω προσωπικα θα επιμεινω σε ενα επωνυμο κρανος παρα σε κατι το οποιο παιζει να ειναι αμφιβολλης ποιοτητας... Confused
Μιλαμε για κεφαλι και αυχενα,οχι για πυριμαχο σωβρακο... Sad



Υ.Γ. Περι χρηματων,ολα ΟΚ,αν προλαβω και αυριο,θα ειναι μεσα στον λογαριασμο. Wink
volvos - Κυρ 24 Απρ 2011, 21:01:29
Θέμα δημοσίευσης:
δεν ηξερα που να το βαλω

ενα απο τα πιο ευχρηστα και πληρη σαιτ για αγωνες...νομιζω οτι εχει και αξιοπρεπεις τιμες απο οσο τσεκαρα
το θεμα ειναι οτι ειναι πληρες και βρισκεις αμεσως οτι θες σε αντιθεση με αλλα σαιτ που σου σπανε τα νευρα με τους ιντερακτιβ καταλογους και παπαρια μεντολα

http://www.jjcraceandrally.com/
Pughell - Παρ 29 Ιούλ 2011, 05:12:14
Θέμα δημοσίευσης:
Αν καποιος ενδιαφερεται για αγωνιστικη φορμα,εσωρουχα ή παπουτσια(ολα της OMP),ας με ενημερωσει αμεσα.
Βρηκα τις παρακατω φορμες σε ιδιαιτερα χαμηλες τιμες...
Ολα ειναι συμφωνα με προδιαγραφες FIA 8856-2000.

Οι τιμες ειναι οι εξης:
-Tecnica Supeleggera 500E(κοκκινη-μαυρη-μπλε-ασημι)
-Tecnica Plus 400E(κοκκινη-μαυρη-μπλε-ασημι)
-Elite 2 300E(κοκκινη-μαυρη)
-Trend 2 250E(κοκκινη-μαυρη-μπλε-ασημι)
-Pilota Plus 230E(κοκκινη-μαυρη-μπλε)

Υπαρχουν ομολογκε παπουτσια απο 80Ε περιπου,οπως και κομπλε σετ εσωρουχων(μπαλακλαβα-μπλουζα-παντελονι-καλτσες) απο 140Ε.

Φωτο απο καθε στολη με ονομασια απο κατω στην παρακατω φωτο


kane - Παρ 29 Ιούλ 2011, 08:51:11
Θέμα δημοσίευσης:
δηλ πρεπει να μας ξετινάξεις το προυπολογισμο καλοκαιριάτικα;

Υ.Γ. ποιά έχει ο κωστάκης;
Pughell - Παρ 29 Ιούλ 2011, 09:07:33
Θέμα δημοσίευσης:
Νομιζω οτι δεν την εχει την δικη του μιας και ηταν παραγγελια... Confused
Την First 2 ειχε παρει αν θυμαμαι καλα. Scratch
SAKIS-LEMANS - Παρ 29 Ιούλ 2011, 09:33:22
Θέμα δημοσίευσης:
ρε στέλιο τι πίνεις 5 η ώρα το πρωϊ?
Pughell - Παρ 29 Ιούλ 2011, 09:45:56
Θέμα δημοσίευσης:
6 ηταν,το forum παει μια ωρα πισω... Laughing
Απλα ετυχε και δεν κοιμηθηκα καθολου και ειπα να κανω κατι χρησιμο παρα την "περιεργη" ωρα.
iceage - Πεμ 24 Οκτ 2013, 18:17:35
Θέμα δημοσίευσης:
Παρακαλούνται θερμά οι αγωνιζόμενοι το φόρουμ να παραθέσουν εταιρίες και μοντέλα του προσωπικού τους εξοπλισμού και να γράψουν τα + και τα - των επιλογών που έχουν κάνει.
Ποιος φέρνει Alpinestar στην μπανανία?
BTS - Πεμ 24 Οκτ 2013, 18:41:17
Θέμα δημοσίευσης:
Πάρτε μόνο κράνη και ενδοσυνεννόηση. Τουλάχιστον θα σας χρησιμεύσουν και για track day.

Άντε και εσώρουχα και παπούτσια, που είναι πιο ..προσωπικά αντικείμενα.

Κατά τα άλλα, για 1-2 αγώνες τον χρόνο, δανείζεστε φόρμα και νοικιάζετε χανς με 50Ε.

Αυτό λέει ο reality factor.... Wink

Τώρα από κράνη, προσωπικά επέλεξα αυτό

http://www.ompracing.it/detail.html?productcode=SC776

γιατί είναι καλή ποιότητα και έχει μεγάλο σκιάδιο, ότι πρέπει για αγώνες με πολύ ήλιο (σαν τους ελληνικούς δηλαδή).
Steve - Πεμ 24 Οκτ 2013, 18:56:11
Θέμα δημοσίευσης:
iceage έγραψε:
Ποιος φέρνει Alpinestar στην μπανανία?
Ο demon-tweeks και έχει και καλές εκπτώσεις αυτή τη περίοδο Very happy
RoadRunner122 - Πεμ 24 Οκτ 2013, 19:16:14
Θέμα δημοσίευσης:
Γιώργο σου είπα... θα φέρω μεγάλο πράμα! Φτιάχτε τη λίστα και προωθήστε μου!
Steve - Πεμ 24 Οκτ 2013, 19:18:42
Θέμα δημοσίευσης:
RoadRunner122 έγραψε:
Γιώργο σου είπα... θα φέρω μεγάλο πράμα! Φτιάχτε τη λίστα και προωθήστε μου!
Επειδή και εμείς θα "ψωνίσουμε" αν θέλεις, στείλε μου ένα μήνυμα ή πάρε με ένα τηλ πριν φέρεις το μεγάλο πράμα, να συνεννοηθούμε Wink
RoadRunner122 - Πεμ 24 Οκτ 2013, 19:38:41
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
RoadRunner122 έγραψε:
Γιώργο σου είπα... θα φέρω μεγάλο πράμα! Φτιάχτε τη λίστα και προωθήστε μου!
Επειδή και εμείς θα "ψωνίσουμε" αν θέλεις, στείλε μου ένα μήνυμα ή πάρε με ένα τηλ πριν φέρεις το μεγάλο πράμα, να συνεννοηθούμε Wink

Εστάλη πμ με το link του μεγάλου πράματος Wink
Jean - Πεμ 24 Οκτ 2013, 21:31:08
Θέμα δημοσίευσης:
Είμαστε μπλοκαρισμένοι σαν immobilazer...
Τα δανικά πράγματα δεν είναι κάλο χάνονται, σκίζονται, λερώνονται και άλλα πολλά. Είμαι και εγω αυτής της άποψης να ξεκινήσουμε με κράνος, εσώρουχα αγοράσαμε.
Road_Runner - Παρ 25 Οκτ 2013, 09:26:47
Θέμα δημοσίευσης:
iceage έγραψε:
Παρακαλούνται θερμά οι αγωνιζόμενοι το φόρουμ να παραθέσουν εταιρίες και μοντέλα του προσωπικού τους εξοπλισμού και να γράψουν τα + και τα - των επιλογών που έχουν κάνει.
Ποιος φέρνει Alpinestar στην μπανανία?

Τακης Γεωργακοπουλος, αλλα μακρυα..... Καλυτερα Deamon Tweaks
Lef205 - Δευ 28 Οκτ 2013, 22:30:15
Θέμα δημοσίευσης:
oreca
Ghost Dog - Τετ 30 Οκτ 2013, 10:29:40
Θέμα δημοσίευσης:
iceage έγραψε:
Παρακαλούνται θερμά οι αγωνιζόμενοι το φόρουμ να παραθέσουν εταιρίες και μοντέλα του προσωπικού τους εξοπλισμού και να γράψουν τα + και τα - των επιλογών που έχουν κάνει.
Ποιος φέρνει Alpinestar στην μπανανία?

Τι θελετε από Alpinestar??????

Εγω εχω τα παντα από sparco (την εκάστοτε απλη σειρα), εδώ και 8 χρονια και δεν εχω το παραμικρο παραπονο......

Από εκει και περα εχω ξεχωρισει:
1) τις "καλες" σειρες φορμων της εκάστοτε εταιριας γιατι είναι πιο διαπνεουσες, με αποτέλεσμα το καλοκαιρι να εισαι αρκετα πιο ανετος

2) Υπαρχει μια καλη σειρα από "εσώρουχα" της σπαρκο που όταν τα φορας, ιδρωνεις και "αναπνεει", μυριζει μεντα:
http://www.sparcousa.com/product/carmyth

3) Ωραια αισθηση μου αποπνεουν τα ελαφρια κρανη και Χανς

Σε οτιδήποτε άλλο μπορω να βοηθησω, με μεγαλη μου χαρα.....! Very happy
iceage - Σαβ 21 Φεβ 2015, 20:32:29
Θέμα δημοσίευσης:
Έχουμε κάπου ανακοίνωση της ομαε για παράταση των ομολογκασιών του εξοπλισμού?
Pughell - Κυρ 22 Φεβ 2015, 11:25:12
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι,εχει George...

Το διαβασα καπου στον κανονισμο μεσα.
Εδωσαν αρκετη παραταση και σε ζωνες αλλά και σε καθισματα.
Αν δεις στην ΟΜΑΕ,θα το βρεις,εναλλακτικα,μολις ξαναπεσει στα χερια μου,το ανεβαζω. Wink
iceage - Τετ 25 Φεβ 2015, 21:38:33
Θέμα δημοσίευσης:
Pughell έγραψε:
Ναι,εχει George...

Το διαβασα καπου στον κανονισμο μεσα.
Εδωσαν αρκετη παραταση και σε ζωνες αλλά και σε καθισματα.
Αν δεις στην ΟΜΑΕ,θα το βρεις,εναλλακτικα,μολις ξαναπεσει στα χερια μου,το ανεβαζω. Wink


Ορίστε
http://www.omae-epa.gr/images/documents/J_253_2015.pdf

Το ζήτησα με αφορμή αυτό

Κώδικας:
Message for users / drivers
Subject: sports seats "EXPERT" manufactured by Bimarco Company
Please be informed that in order to provide the highest level of safety, Bimarco manufacturer tested "Expert" seats with FIA STANDARD 8855-1999 tests. For these tests different types of brackets available on the market were used.
Studies have shown the need to develop our own design brackets that will work optimally with the seat in the most extreme events.
Therefore, in the agreement and according to the FIA recommendations following decisions have been taken:
1. FIA homolgation No. CS.057.02 (FIA technical list No 12) on the sport seats under the trade name "EXPERT" will be terminated.
2. The FIA will issue a new homologation for seat EXPERT 2, in next couple weeks, which will be placed with the additional label informing about the need of using Bimarco brackets with them.
3. Seat "EXPERT", which are currently in use will be able to be still in use under FIA approval under following conditions:
- Inspect the seat by manufacturer (free of charge),
- Obtain new homologation sticker and hologram described above in section 2.
Note that the new sticker and hologram will be fitted exclusively by Bimarco. (free of charge)
- Obtain an instructions of safe installation (free of charge),

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr