PSClub - Hellas

Νέα - Nέο Ford Fiesta! (2008)

Athens - Πεμ 02 Οκτ 2008, 10:17:24
Θέμα δημοσίευσης: Nέο Ford Fiesta! (2008)
Photobucket

Photobucket

new fiesta

Εδώ θα βρέιτε video και φωτογραφίες:
http://www.ford.gr/ns7/new_fiesta_b299/-/fie_b299_gal/-/-/-/-

Eδώ θα δείτε τις εκδόσεις και τα μηχανικά χαρακτηριστικά:
http://www.in.gr/auto/car/compare.asp?strModels=254,2005,2006,2201,2203,2204,3125,3126,3127,3128&lngPage=3

Πως σας φαίνεται?Αρκετά ωραίο.....
MEMsound - Πεμ 02 Οκτ 2008, 10:42:45
Θέμα δημοσίευσης:
Συμπαθητικό από εμπρός και πλάι..
το πισω μέρος δεν με ξετρελένεις... ασε που μου θυμίζει λίγο υπερυχωμένο civic προυγουμενης γενιας Laughing
Athens - Πεμ 02 Οκτ 2008, 10:55:28
Θέμα δημοσίευσης:
ναι οντως, αλλά γενικώς είναι πανέμορφο....Και εσωτερικά και εσωτερικά. Και καμία σχέση με το παλιό fiesta!
Steve - Πεμ 02 Οκτ 2008, 11:03:18
Θέμα δημοσίευσης:
Πάει και αυτό το αμάξι, το κατέστρεψαν Evil
Athens - Πεμ 02 Οκτ 2008, 11:10:12
Θέμα δημοσίευσης:
Oχι μπορώ να πω ότι το καλυτερέψαν κατα πολύ!
smoki - Πεμ 02 Οκτ 2008, 11:11:05
Θέμα δημοσίευσης:
Άθλιο είναι. Μόνο μπροστά αξίζει. Πολύ καλύτερο το παλιό... Evil
Athens - Πεμ 02 Οκτ 2008, 11:13:58
Θέμα δημοσίευσης:
Γουστα είναι αυτα, αυτό που μπορώ να πώ είναι ότι τουλάχιστον το εσωτερικό το διαμορφώσαν και το αλλάξαν πάρα πολύ. Το παλιό ήταν κάπως φτωχό
smoki - Πεμ 02 Οκτ 2008, 11:24:36
Θέμα δημοσίευσης:
Αν έχει το iphone δώρο θα άξιζε (αν και προτιμώ το touch diamond). Εγω σε fiesta s που εχω μπεί δεν το βρίσκω φτωχό. Που να μπεις και σε 107...
Athens - Πεμ 02 Οκτ 2008, 11:26:42
Θέμα δημοσίευσης:
χ0αχ0αχ0α0χα0χ δενβ το εννοω μαυτο το σκοπο! ελεος, απλα το νεο ειναι πιο πλουσιο σε χρωματα κουμπακια και σκατουλακια απο το παλιο Wink
Snap5 - Πεμ 02 Οκτ 2008, 13:56:38
Θέμα δημοσίευσης:
Και ομορφο και Ford
Φανταζομαι η εκδοση ST θα καψει καρδιες Cool
ultra-one - Παρ 03 Οκτ 2008, 10:56:54
Θέμα δημοσίευσης:
Μ'αρέσει πολύ οπτικά και σίγουρα είναι πολύ πιο όμορφο από το Fiesta κουτί που υπάρχει τώρα, όπως και από τα δικά μας αισχρά 207-308 Puke right

Μου φέρνει όμως λίγο σε αυτό:

Mazda 323 Coupe του 85 Rolling eyes
Σε χώρες (εκτός Η.Β) που υπάρχουν δεξιοτίμονα, υπήρχε και αντίστοιχο Ford Laser με το ίδιο σχήμα.
netblaster - Παρ 03 Οκτ 2008, 11:19:22
Θέμα δημοσίευσης:
Μπορει το εσωτερικο να απεκτησε πιο συγχρονη οψη, αλλα αποτι φαινεται η πρακτικοτητα εχει παει περιπατο... Θηκες για μικροαντικειμενα???

http://i122.photobucket.com/albums/o274/netblaster206/111.jpg
http://i122.photobucket.com/albums/o274/netblaster206/103-2.jpg
Athens - Παρ 03 Οκτ 2008, 11:35:26
Θέμα δημοσίευσης:
netblaster έγραψε:
Μπορει το εσωτερικο να απεκτησε πιο συγχρονη οψη, αλλα αποτι φαινεται η πρακτικοτητα εχει παει περιπατο... Θηκες για μικροαντικειμενα???

http://i122.photobucket.com/albums/o274/netblaster206/111.jpg
http://i122.photobucket.com/albums/o274/netblaster206/103-2.jpg


έχει κάτω απο το cdplayer μια και δίπλα στο χειρόφρενο για ψιλά Wink
αν δεις καλύτερα τις pics που postαρες Wink
ultra-one - Παρ 03 Οκτ 2008, 11:41:01
Θέμα δημοσίευσης:
Το μπουτόν Start-Stop το είδατε??? Twisted evil
Athens - Παρ 03 Οκτ 2008, 11:45:12
Θέμα δημοσίευσης:
Μπείτε στο www.ford.gr και κατεβάστε το pdf του fiesta. Λέει και για το start/stop button το οποίο είναι προαιρετικό όπως και πολλά άλλα Wink
netblaster - Παρ 03 Οκτ 2008, 11:46:36
Θέμα δημοσίευσης:
Athens έγραψε:
netblaster έγραψε:
Μπορει το εσωτερικο να απεκτησε πιο συγχρονη οψη, αλλα αποτι φαινεται η πρακτικοτητα εχει παει περιπατο... Θηκες για μικροαντικειμενα???

http://i122.photobucket.com/albums/o274/netblaster206/111.jpg
http://i122.photobucket.com/albums/o274/netblaster206/103-2.jpg


έχει κάτω απο το cdplayer μια και δίπλα στο χειρόφρενο για ψιλά Wink
αν δεις καλύτερα τις pics που postαρες Wink


Αυτο ακριβως εννοω, οτι εχει πολυ λιγες για ενα καθημερινο αυτοκινητο και αυτο το καθιστα μη πρακτικο!!! Δεν ξερω αν εχει συμβιωσει με αυτοκινητο που να εχει τετοιο προβλημα... Εγω την ειχα παθει με ενα καινουριο Astra ενος φιλου που εμπαινες και τα κραταγες ολα στα χερια...

Στο 206 πχ, οπου και να απλωσεις το χερι υπαρχει και απο μια θηκη, πραγμα που βολευει αφανταστα (για μη μιλησω για το ντουλαπακι)...
Athens - Παρ 03 Οκτ 2008, 11:50:07
Θέμα δημοσίευσης:
δεν μιλάμε όμως για Peugeot εδώ. Ούτε το παλιό fiesta είχε πολλές θήκες. Και το ντουλαπάκι που κολλάει. Αφού και αυτό έχει ντουλαπάκι όπως και τα περισσότερα αυτοκίνητα.... Confused Confused Confused

και να σου πώ και κάτι? μέτρησα ήδη 6 θήκες μικροαντικειμένων στις φωτογραφίες που μας έχεις δώσει!
netblaster - Παρ 03 Οκτ 2008, 11:54:01
Θέμα δημοσίευσης:
Athens έγραψε:
δεν μιλάμε όμως για Peugeot εδώ. Ούτε το παλιό fiesta είχε πολλές θήκες. Και το ντουλαπάκι που κολλάει. Αφού και αυτό έχει ντουλαπάκι όπως και τα περισσότερα αυτοκίνητα.... Confused Confused Confused


Μιλαμε για ενα συγχρονο αυτοκινητο γενικως...

Το ντουλαπακι το αναφερω για το χωρο που προσφερει στο 206...

Και για να κανω την αμεση συγκριση, το 207 ειναι πολυ πιο πρακτικο απο αυτο που βλεπω στο νεο Fiesta... Ναι μεν η εικονα του εσωτερικου στο Fiesta ειναι πιο γκατζετ, αλλα χανει στην ουσια...
volvos - Παρ 03 Οκτ 2008, 11:56:11
Θέμα δημοσίευσης:
to baros toy to eide kaneis? Shocked
Athens - Παρ 03 Οκτ 2008, 11:56:15
Θέμα δημοσίευσης:
Ντουλαπάκι , θήκες μικρές στις 2 πόρτες, μια κάτω απο το cd player, μία κάτω απο το κλίμα, μία δίπλα στο χειρόφρενο και μία απο πίσω. Ακριβώς τους ίδιους χώρους έχει το peugeot μου εκτός από αυτήν κάτω από το cd player.Eπίσης έχει θήκες για ποτήρια (2) πράγμα που το 206 τις έχει στις πόρτες το οποίο δεν είναι καθόλου βολικό.
Stevon - Παρ 03 Οκτ 2008, 12:21:54
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
to baros toy to eide kaneis? Shocked


Δέν νομίζω ότι είναι σωστό.....
ultra-one - Παρ 03 Οκτ 2008, 14:23:52
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
to baros toy to eide kaneis? Shocked

Διάβασα ότι είναι 40κιλά ελαφρύτερο από το παλιό ενώ ταυτόχρονα έχει μεγαλύτερη στρεπτική ακαμψία και προσφέρει μεγαλύτερη παθητική ασφάλεια από το παλιό.
(Το ίδιο έγινε και με το νέο Mazda2 (που είναι στην ουσία το ίδιο αυτοκίνητο με το Fiesta) όπου ελάφρυνε σε σχέση με το παλιό μοντέλο).

Όσο για τις θήκες που λέτε ότι το 206 έχει περισσότερες, τι να τις κάνω τις ποτηροθήκες που έχει μέσα στο ντουλαπάκι που είναι για τον π**#$# και είναι πρακτικά άχρηστες! Evil

Δεν ξέρω για το νέο Φιέστα, αλλά αυτό που βγάζω το καπέλο στα περισσότερα Γερμανικά, είναι ότι έχουν φοβερές ποτηροθήκες που βγαίνουν μέσα από το ταμπλό!
Athens - Παρ 03 Οκτ 2008, 14:41:02
Θέμα δημοσίευσης:
ultra-one έγραψε:
volvos έγραψε:
to baros toy to eide kaneis? Shocked

Διάβασα ότι είναι 40κιλά ελαφρύτερο από το παλιό ενώ ταυτόχρονα έχει μεγαλύτερη στρεπτική ακαμψία και προσφέρει μεγαλύτερη παθητική ασφάλεια από το παλιό.
(Το ίδιο έγινε και με το νέο Mazda2 (που είναι στην ουσία το ίδιο αυτοκίνητο με το Fiesta) όπου ελάφρυνε σε σχέση με το παλιό μοντέλο).

Όσο για τις θήκες που λέτε ότι το 206 έχει περισσότερες, τι να τις κάνω τις ποτηροθήκες που έχει μέσα στο ντουλαπάκι που είναι για τον π**#$# και είναι πρακτικά άχρηστες! Evil

Δεν ξέρω για το νέο Φιέστα, αλλά αυτό που βγάζω το καπέλο στα περισσότερα Γερμανικά, είναι ότι έχουν φοβερές ποτηροθήκες που βγαίνουν μέσα από το ταμπλό!



A NA ΓΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ! Πανάχρηστες μέσα στο ντουλαπάκι!Κοίταξε ούτε το προηγούμενο fiesta είχε τις ποτηροθήκες να βγαίνουν απο το ταμπλώ. Ξέρω σίγουρα ότι το ford modeo το έχει αυτό. Αλλά και πάλι, τις έχει και αυτό το fiesta σε πάρα πολύ καλό σημείο Cool Wink
MEMsound - Πεμ 11 Δεκ 2008, 14:03:00
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.biertijd.com/mediaplayer/?itemid=10856
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

θεός!!!
drdino - Πεμ 11 Δεκ 2008, 14:22:38
Θέμα δημοσίευσης:
Bάρος ξεβάρος, οι επιδόσεις του δεν λένε και πολλά...

Πήγα και το είδα προχτές από κοντά, είχα στατικό test drive για καμιά ώρα. Laughing Σε γενικές γραμμές, ειδικά σε σχέση με το προηγούμενο, είναι πολύ καλή υλοποίηση. Έχει κάποια χτυπητά κουλά όμως. Rolling eyes
Ghost Dog - Πεμ 11 Δεκ 2008, 15:23:23
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
http://www.biertijd.com/mediaplayer/?itemid=10856
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

θεός!!!

Απο τα καλυτερα......ακομα γελαω....! Laughing Laughing Laughing Very happy Cool

drdino έγραψε:
.................................
.............................
Έχει κάποια χτυπητά κουλά όμως. Rolling eyes

Χμμμμ,τι εχει ωρε γιατρε?? Shocked Rolling eyes Rolling eyes
drdino - Πεμ 11 Δεκ 2008, 15:33:28
Θέμα δημοσίευσης:
Eίδες τις χύμα τσιμούχες στις πόρτες, στο ύψος της κλειδαριάς; Και στα 3 εκθεσειακά έτσι ήταν. Rolling eyes Έλλειψη χειρολαβών οροφής για τους πίσω επιβάτες, εντελώς άβολη η μανιβέλα για τα πίσω παράθυρα όταν τα έχεις κλειστά. Επίσης, με ενόχλησε η κεντρική κονσόλα στα πόδια του συνοδηγού, εξέχει αρκετά. Πίσω η ορατότητα είναι χάλι μάυρο, οπωσδήποτε αισθητήρες.

Αλλά, είχε ένα 3θυρο με carbon οροφη, carbon καθρέπτες, ανθρακί ζάντες, λευκό, όπου εκεί μούσκεψα το μποξεράκι μου λίγο... Laughing Περιμένω τηλέφωνο για να πάω να το οδηγήσω κιόλας...
MEMsound - Πεμ 11 Δεκ 2008, 15:44:15
Θέμα δημοσίευσης:
εεε ψαρωσα λιγο... Shocked Shocked Shocked
Steve - Πεμ 11 Δεκ 2008, 16:36:34
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
εεε ψαρωσα λιγο... Shocked Shocked Shocked
Μποξεράκι Razz
ultra-one - Σαβ 13 Δεκ 2008, 20:16:39
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
http://www.biertijd.com/mediaplayer/?itemid=10856
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

θεός!!!

+1000000

Απίστευτος αυτός ο άνθρωπος!

(Και κουκλάρα το Fiesta)
nOkpos - Παρ 13 Φεβ 2009, 13:04:13
Θέμα δημοσίευσης:
πολυ ωραιο το fiesta
αλλα 120 hp για 0-100 10 δευ +++ ??
πολλα δεν ειναι ?????
206kwn - Παρ 13 Φεβ 2009, 13:14:04
Θέμα δημοσίευσης:
ε οκ το φιεστα ειναι χαλαρα το πιο ομορφο μικρο αυτη τη στιγμη....
χαλαρα ομως.....
αλλα οποιος παριε την απλη απλη εκδοση πρεπει να υποστει τις συνεπειες....
ειναι ενα αυτοκινιτο το οποιο ΔΕΝ τρεχει μεσα ΔΕΝ ειναι εργονομικο εχει 15000 ηλεκτρονικες μ@λ@κιουλες...
κοινως ειναι ενα αυτοκινιτο για γυναικες ( ακομα το περιμενει η πρωην μου Laughing Laughing ) οι οποιες με την οδηγηση εχουν ενα θεματακι....
MEMsound - Παρ 13 Φεβ 2009, 14:44:23
Θέμα δημοσίευσης:
δεν ξέρω σε ποια εκδοση αναφέρεσαι αλλά φιλος αρκετα καβλόγκαζος...
που πήρε το 120άρι για τεστ ντραιβ τηρουμένων των αναλογιών μια χαρα το βρήκε...
και πολυ καλό στο στρίψιμο και με ικανοποιητικό σε γκάζι για μια σβέλτη* βόλτα.


*οκ το "σβελτη" ειναι τελείως υποκειμενικό πως το εννοεί ο καθένας.
206kwn - Παρ 13 Φεβ 2009, 14:56:52
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
δεν ξέρω σε ποια εκδοση αναφέρεσαι αλλά φιλος αρκετα καβλόγκαζος...
που πήρε το 120άρι για τεστ ντραιβ τηρουμένων των αναλογιών μια χαρα το βρήκε...
και πολυ καλό στο στρίψιμο και με ικανοποιητικό σε γκάζι για μια σβέλτη* βόλτα.


*οκ το "σβελτη" ειναι τελείως υποκειμενικό πως το εννοεί ο καθένας.


εχμμμ οκ ναι ειπα οτι αυτη τη στιγμη απο μικρα ειναι η καλυτερη επιλογη αλλα δεδομενου το βαρος του (που ειναι πολυ) και την αργοστροφια των μικρων+μερικων μεγαλων μοντελων της φορντ πιστευω οτι θα βασανιζεται ρε συ το αυτοκινιτο.......
α!!! εσυ ειπες οτι ο φιλος σου πηρε το 120ρι για τεστ ντραιβ δηλαδη το 1600ρι το φιεστα.... εγω ειπα για την απλη απλη εκδοση (νομιζω 95 αλογα??) το 1400..... το εχω οδηγησει σε τεστ ντραιβ και θα ελεγα οτι δεν με καλυψε....

ναι οτι στριβει καλα -----> οπως τα περισσοτερα μοντελα της φορντ
ναι ποιοτητα κατασκευης -----> αλλη μια απο το απο πανω Wink

αλλα αυτη η αργοστροφια ξανατονιζω στο 14ρι που οδηγησα δεν παλευεται ρε συ... για το 16ρι δεν ξερω αλλα πιστευω οτι θα ειναι πολυ πιο ακριβο σε σημειο που οριακα να αγγιζει την τιμη του πιο απλου 207 rallye η να εχουν κανα χιλιαρικο διαφορα πανω κατω... τι συμφερει???
Rolling eyes Rolling eyes
Jim207GT - Παρ 13 Φεβ 2009, 15:05:49
Θέμα δημοσίευσης:
207 Rallye + 900€ για το quaife και τα μυαλά στα κάγκελα!!!

Ο ξεκάρφοτος Razz Razz Razz
MEMsound - Παρ 13 Φεβ 2009, 15:08:37
Θέμα δημοσίευσης:
το "τι συμφέρει" ειναι σχετικό και επηρεάζεται και από το "τι αρέσει"... ή τι μας ενδιαφέρει από ενα αμάξι και σε καθέναν αρέσουν διαφορετικά πράγματα.

σιγουρα δεν "συμφέρει" κάποιον που θέλει "γκάζι"...

ενδεικτικά πάντως το 3πορτο 1600 με 17άρες μεταλλικο χρώμα, εσπ κλπ κλπ (δεν θυμαμαι τι αλλα ηλεκτρονικα τσουμπλέκια εχει) εχει κάπου 17000
MEMsound - Παρ 13 Φεβ 2009, 15:10:43
Θέμα δημοσίευσης:
Jim207GT έγραψε:
207 Rallye + 900€ για το quaife και τα μυαλά στα κάγκελα!!!

Ο ξεκάρφοτος Razz Razz Razz


μεταξυ μας κι εγω αυτό θα εκανα...
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

αλλα δεν ειναι αυτό το θέμα μας...
αλλά το φιεστα σαν αμάξι... Wink
ή αν θες σε συγκριση με το ατμοσφαιρικο 1600αρι 207 και οτι το 1,6Τ...
nOkpos - Σαβ 14 Φεβ 2009, 08:32:56
Θέμα δημοσίευσης:
Nέο Ford Fiesta 1,6 Sport
Even younger...

Aνετες, σβέλτες και ασφαλείς μετακινήσεις για Fiesta 1,6 Sport

Με άκρως ελκυστική εμφάνιση και διακριτικά σπορτίφ ύφος, το αποκλειστικά 3θυρο Fiesta 1,6 Sport των 120 ίππων απευθύνεται σε όσους αναζητούν απλά το κάτι παραπάνω από ένα μικρό αυτοκίνητο.


Σε τι διαφέρει από τις άλλες εκδόσεις;
Βασισμένη στο πρωτότυπο Verve αλλά και στη σχεδιαστική φιλοσοφία Kinetic Design, που καθιέρωσε το Mondeo, η νέα γενιά του Fiesta έχει σαφές πιο νεανικό αλλά και δυναμικό προφίλ από το μοντέλο που αντικατέστησε. Η έκδοση 1,6 Sport είναι -σε σχέση με τις εκδόσεις κυβισμού 1,25 λτ. και 1,4 λτ.- εμπλουτισμένη με μια σειρά από επιπλέον στοιχεία, τόσο στον αισθητικό όσο και στον τεχνολογικό τομέα. Πιο συγκεκριμένα, διαθέτει στάνταρ νέας σχεδίασης ζάντες αλουμινίου 16 ιντσών, προβολείς ομίχλης, σπορ εξωτερικό κιτ (ποδιά εμπρός-πίσω-πλάι, μεγάλη σπορ αεροτομή, όλα στο χρώμα του αμαξώματος), σπορ λεβιέ ταχυτήτων, σπορ καθίσματα, σπορ ανάρτηση και μικρό πίσω διαχύτη αέρα. Προαιρετικά και με επιπλέον κόστος 600 ευρώ μπορεί να αποκτηθεί το "πακέτο", που περιλαμβάνει ESP & ΕΒΑ, φιμέ πίσω τζάμια και 5άκτινες ζάντες αλουμινίου 17 ιντσών.
Ακόμη πιο ελκυστικό
Τα επιπλέον αισθητικά αλλά και αεροδυναμικά βοηθήματα της εν λόγω έκδοσης συνιστούν ένα άκρως ελκυστικό σύνολο, που συνδυάζει αρμονικά το νεανικό και φρέσκο ύφος των απλών εκδόσεων με το διακριτικά σπορτίφ στιλ, που η Ford επιθυμεί να δώσει στο Fiesta 1,6 Sport. To σίγουρο είναι ότι οι σχεδιαστές της Ford επένδυσαν αρκετά στο 3θυρο αμάξωμα του νέου Fiesta, δημιουργώντας ένα σχεδόν σφηνοειδές αμάξωμα, που με κάθε βεβαιότητα τραβά αμέσως όλα τα βλέμματα στο δρόμο. Σε κάθε περίπτωση, αυτό που δεν πρέπει να ξεχνάμε είναι ότι πρόκειται για μία αρκούντως δυναμική έκδοση, που στόχο έχει να κεντρίσει το ενδιαφέρον όσων αναζητούν απλά το κάτι παραπάνω σε αίσθηση και εμφάνιση από ένα μικρό αυτοκίνητο. Δεν πρόκειται, δηλαδή, για ένα καθαρόαιμο σπορ Fiesta, καθώς αφήνει αυτό το ρόλο σε μία μελλοντική έκδοση ST (πιθανόν το 2010).


http://www.autotriti.gr/Autotriti/_magazine/viewthema_autotriti.asp?id_thema=37083
Jim207GT - Σαβ 14 Φεβ 2009, 11:23:11
Θέμα δημοσίευσης:
Απο ότι είδα σε χθεσινή διαφίμηση στην ΤV -1000€ κάτω και επιτόκιο 1,95% για το Rallye, απλά Super. Δεν νομίζω να παίζει αντίπαλος τώρα αφου έπαισε στα 16.000€ Wink
kammenos - Σαβ 14 Φεβ 2009, 14:34:36
Θέμα δημοσίευσης:
Jim207GT έγραψε:
Απο ότι είδα σε χθεσινή διαφίμηση στην ΤV -1000€ κάτω και επιτόκιο 1,95% για το Rallye, απλά Super. Δεν νομίζω να παίζει αντίπαλος τώρα αφου έπαισε στα 16.000€ Wink


Ισχύει και για το rc το -1000? Rolling eyes
MEMsound - Σαβ 14 Φεβ 2009, 14:44:33
Θέμα δημοσίευσης:
κατι μάλλον καταλαβατε λάθος
αυτό που ισχυει ειναι
εκπτωση 1300ε με επιτόκιο 5,9% κλπ κλπ
ή
εκπτωση 0 με επιτόκιο 1,κάτι ή 1,κάτι περισσότερο ή 2% (δεν θυμαμαι ακριβώς)

κοινώς πολλλυ χαμηλο επιτόκιο και εκπτωση 1000+ευρω ΔΕΝ παίζει... Wink

οπως και να χει η τιμη του 207 ειναι υπερανταγωνιστικη... για κάποιον που θέλει και αρκετό γκάζι στο "μενου" (και οχι μόνο εμφάνιση) Wink
smoki - Τρι 30 Μάρ 2010, 13:21:33
Θέμα δημοσίευσης:
Νεο Fiesta ST:
http://www.autoexpress.co.uk/news/autoexpressnews/249865/fiesta_st_official_scoop.html

Κατι μου λεει οτι θα γινει κοντραμαξο
ironman02 - Τρι 30 Μάρ 2010, 14:41:40
Θέμα δημοσίευσης:
Πολύ μ'αρέσει! Επιτέλους και ένα δυνατό fiesta... Το έψηνα το fiesta όταν έψαχνα αμάξι, αλλά μπροστά στο turbo 207 δεν έλεγε. Μ'αρεσε όμως Smile
MEMsound - Τρι 30 Μάρ 2010, 15:07:53
Θέμα δημοσίευσης:
Επιτέλους...
ειναι που ειναι πολυ ομορφο... μαζι με ενα καλο μοτερακι θα ειναι οτι πρεπει.. Wink
Sinanai - Κυρ 11 Απρ 2010, 21:03:45
Θέμα δημοσίευσης:
Έχω ψηθεί τρελά... Ford με σωστό μοτέρ, σε ανθρώπινα κυβικά, μετά από καιρό...
MEMsound - Δευ 11 Μάρ 2013, 11:29:59
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.drive.gr/site/index.php/el/news/new-car-models/item/4396
Sinanai - Δευ 11 Μάρ 2013, 11:36:10
Θέμα δημοσίευσης:
ΧΑΧΑ με πρόλαβες... αϊ λάικ
MEMsound - Δευ 11 Μάρ 2013, 11:48:23
Θέμα δημοσίευσης:
Ομοιως i-like το "ολο πακετο" ΑΝ ΚΑΙ...
1) η μουρη του προυγουμενου μου αρεσε περισσότερο
ΚΑΙ
2) πλέον το συγκρινω με το 208 GTI (ή ΡΨ -- δεν ξερω πως θα το πουν στην Ελλαδα) και οχι το 207 RC ... ΑΛΛΑ και το νεο clio RS

και νομιζω οτι και τα τρια θα ειναι ακρως ενδιαφεροντα --- γι αυτο που είναι και οχι συγκρινομενα μα αλλα παλαιότερα --- (ευελπιστω να μην πάει πάλί η κουβεντα σε συγκρισεις με αυτοκινητα του παρελθοντος...)




πάντως ο "σουλούπι" αυτης της γενιας fiesta μου αρεσει πολυ ιδιως τα ογκωδη οπίσθια... και η γενικώς η γραμμη που θυμιζει και λιγο το προυγουμενης γενιας civic typeR...
Sinanai - Δευ 11 Μάρ 2013, 11:52:43
Θέμα δημοσίευσης:
Στο απλό Fiesta προτιμώ κι εγώ την προ-f/l μάπα, αλλά στο ST δε με χαλάει το στόμα που χάσκει ανοιχτό. Very happy
Ghost Dog - Δευ 11 Μάρ 2013, 14:02:54
Θέμα δημοσίευσης:
Σιγουρα η μουρη του ειναι σαν να εχει φαει μπουκετο και χασκει το στομα, ομως σε γενικες γραμμες (και συγκρινοντας το με τον ανταγωνισμο) ειναι ομορφουλι και πιστευω οτι δεν θα ειναι ξενερωτο οδηγικα.....! Very happy
MEMsound - Τετ 13 Μάρ 2013, 21:29:45
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.pistonheads.com/roadtests/doc.asp?c=125&i=27306
Octane - Πεμ 14 Μάρ 2013, 00:07:53
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
http://www.pistonheads.com/roadtests/doc.asp?c=125&i=27306

ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
Σε μπλε αλλαζει ΟΛΗ Η ΦΑΣΗ!!!
Ουτε το στομα ενοχλει , τιποτα...
γα**!!!
Ευτυχως που ειναι χειροκινητο , γιατι πηξαμε στα αυτοματα και στα paddles...
RoadRunner122 - Πεμ 14 Μάρ 2013, 00:11:16
Θέμα δημοσίευσης:
Βασικά αυτό δεν είναι στόμα. Στόμα λες αυτό της νύφης πχ.

Αυτό του fiesta μάλλον για ενιαίο ρουθούνι μου κάνει Rolling eyes
Steve - Πεμ 14 Μάρ 2013, 01:13:31
Θέμα δημοσίευσης:
Octane έγραψε:
Ευτυχως που ειναι χειροκινητο , γιατι πηξαμε στα αυτοματα και στα paddles...
Πρέπει να σε έχει ψωλιάσει κανα DSG και έχεις ψυχολογικά προβλήματα... Laughing
Octane - Πεμ 14 Μάρ 2013, 11:31:45
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Octane έγραψε:
Ευτυχως που ειναι χειροκινητο , γιατι πηξαμε στα αυτοματα και στα paddles...
Πρέπει να σε έχει ψωλιάσει κανα DSG και έχεις ψυχολογικά προβλήματα... Laughing

Rotfl Rotfl Rotfl
Απλα ενω γούσταρα group vag (την καλη δεκαετια) , επειτα απο μερικα dsg που οδηγησα ξενερωσα ασχημα (απο οδηγικη απολαυση) , ειτε ηταν φτιαγμενο turbodiesel ειτε r32.
Κριμα που τα περισσοτερα παιχνιδια γεμισαν αυτοματισμους... .
Τουλαχιστον θα αυξηθουν (μαλλον , γιατι εχουμε και κριση) οι πωλησεις αυτων που μενουν.
Αν και πλεον οι petroheads διαφερουν πολυ απο τους παλιους.
MEMsound - Πεμ 14 Μάρ 2013, 12:23:18
Θέμα δημοσίευσης:
η αληθεια ειναι οτι σε μπλε ειναι πολυ γουτσου...
αλλωστε εχει την δικη ιστορια η φορδ με τα μπλε.. . . . . . (και σιελ...χαχαχαχαχα)
Octane - Πεμ 14 Μάρ 2013, 13:15:49
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
η αληθεια ειναι οτι σε μπλε ειναι πολυ γουτσου...
αλλωστε εχει την δικη ιστορια η φορδ με τα μπλε.. . . . . . (και σιελ...χαχαχαχαχα)

Ααααυτο ακριβως Very happy
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr