PSClub - Hellas

Ελαστικά και Τροχοί - Γδαρσίματα/επισκευή/ισιωμα/βάψιμο ζαντών

pezomania - Πεμ 27 Ιούν 2002, 07:55:48
Θέμα δημοσίευσης: Γδαρσίματα/επισκευή/ισιωμα/βάψιμο ζαντών
ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, ΚΑΘΩΣ ΓΥΡΝΑΓΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΑΡΚΑΡΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ...........................
ΞΕΣΚΙΖΩ ΤΗΝ ΖΑΝΤΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ (ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ Crying or Very sad )!

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΦΤΙΑΞΟΥΝ;

ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ Ή ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΧΤΥΠΗΜΕΝΗ; ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΣΟΣ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ;[/list]
Vini - Πεμ 27 Ιούν 2002, 08:07:13
Θέμα δημοσίευσης:
Tα καλά βουλκανιζατέρ, φτιάχνουν και ζάντες και ορισμένοι φτιάχουν ακόμη και σπασμένες.....

Μπορώ να βρω κάποιο μαγαζί το απόγευμα και να στο πω....
pezomania - Πεμ 27 Ιούν 2002, 12:42:27
Θέμα δημοσίευσης:
ΟΚ! ΠΕΡΙΜΕΝΩ!!

ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ!
Vini - Πεμ 27 Ιούν 2002, 17:23:57
Θέμα δημοσίευσης:
Λοιπόν! Είναι απόγευμα....

Γράψε!

ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΖΑΝΤΩΝ- ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ/ΗΛΕΚΤΡΟΣΤΑΤΙΚΟ ΒΑΦΕΙΟ
Π.ΠΕΤΤΑΣ
Σ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ 10
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
τηλ. 010 - 5762789!

Επιδιορθώσεις & ανακατασκευή Ζαντών - Βαφή σε οποιοδήποτε χρώμα

Τιμές απο ότι ξέρω χαμηλές....επιδιορθώσεις στραβών ζαντών περίπου στις 10.000δρχ. πριν από 3 χρόνια....
pezomania - Παρ 28 Ιούν 2002, 13:58:06
Θέμα δημοσίευσης:
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Anonymous - Δευ 19 Αύγ 2002, 11:28:02
Θέμα δημοσίευσης: Επισκευές ζαντών

Re pedia exo vali kati zantes 15'' momo & tis exo xtipisi ligo me apotelesma na exi gdar8i & na 8enete asximo!
Ti mporo na kano?
iparxi kapios tropos gia na to dior8oso xoris na anagkasto na agoraso nea zanta??
Thanks!
konstantinos - Δευ 19 Αύγ 2002, 11:37:13
Θέμα δημοσίευσης:
Φίλε μου καλώς ήλθες στην παρέα μας.
Σίγουρα δεν είναι αναγκαίο να αλλάξεις ζάντα για κάποια γδαρσίματα που έχεις κάνει. Υπάρχουν κάποια μαγαζιά που σου φτιάχνουν όλες τις ζημιές στις ζάντες σου (απο γδαρσίματα μέχρι και πιο σοβαρές καταστάσεις). Δυστυχώς δεν έχω υπόψην μου διευθύνσεις και τηλέφωνα αλλά σίγουρα κάποιος θα ξέρει κάτι. Μπορείς βέβαια να μάθεις και πληροφορίες απο εκεί που αγόρασες τις ζάντες σου.

Και πάλι καλώς ήλθες...
Nikel - Δευ 19 Αύγ 2002, 19:25:51
Θέμα δημοσίευσης:
Επισκευες Ζαντων-->Παυλος Πεττας
Λεωφ. Αθηνων 185-Αιγαλεω (Γεφυρα Κηφισσου)
Τηλ. 5762789-5317040

Αλλα ειναι κλειστος διοτι πηρα και εγω τηλ. (ειμαι του πεζοδρομιου βλεπεται Twisted evil ) και ανοιγουν μετα τις 25
Anonymous - Τετ 21 Αύγ 2002, 13:08:33
Θέμα δημοσίευσης:
Pedes sas euxaristo poli :D
chatasos - Τρι 27 Αύγ 2002, 11:31:52
Θέμα δημοσίευσης:
Επίσης:

Δημήτριος & Ηλίας Παραγαλάς
Κασσάνδρας 32 - Βοτανικός (όπισθεν γεωπονικής σχολής)
τηλ. 010-3473359

Π.Χατζηγεωργίου & Υιοί ΟΕ
Εθν. Αντιστάσεως 34- Αχαρναί (Μενίδι)
Τηλ. 010-2404614-5, 010-2444080, 010-2464721

Στέργιος Γκαβούδης
Δωδεκανήσου 43 - Περιστέρι
Τηλ. 010-5733664
Ady - Πεμ 03 Οκτ 2002, 10:02:40
Θέμα δημοσίευσης:
Vini έγραψε:

ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΖΑΝΤΩΝ- ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ/ΗΛΕΚΤΡΟΣΤΑΤΙΚΟ ΒΑΦΕΙΟ
Π.ΠΕΤΤΑΣ
Σ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ 10
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
τηλ. 010 - 5762789!

Επιδιορθώσεις & ανακατασκευή Ζαντών - Βαφή σε οποιοδήποτε χρώμα

Τιμές απο ότι ξέρω χαμηλές....επιδιορθώσεις στραβών ζαντών περίπου στις 10.000δρχ. πριν από 3 χρόνια....


Να υποθέσω ότι μιλάμε και για ζάντες αλουμινίου ?
Vasso - Πεμ 03 Οκτ 2002, 10:21:25
Θέμα δημοσίευσης:
[quote]Να υποθέσω ότι μιλάμε και για ζάντες αλουμινίου ?
Παράθεση:


Είχα πάρει τηλέφωνο για να ρωτήσω αν βάφουν ζάντες αλουμινίου γιατί έχω κάποιο χτυπηματάκια που μου έχουν κάνει οι εξουσιοδοτημένοι μηχανικοί της Peugeot Evil και μου είπαν πως βάφουν και επισκευάζουν και ειδικά οι δικές μου είχαν 13,000 δρχ. η μια !!!!! Shocked Shocked Shocked
Θα το κάνω μόνη μου τελικά με χρώμα απ'το Praktiker που συνεστησε ο Vini Wink

Ady - Πεμ 03 Οκτ 2002, 10:52:14
Θέμα δημοσίευσης:
vassop26 έγραψε:

Είχα πάρει τηλέφωνο για να ρωτήσω αν βάφουν ζάντες αλουμινίου γιατί έχω κάποιο χτυπηματάκια που μου έχουν κάνει οι εξουσιοδοτημένοι μηχανικοί της Peugeot Evil και μου είπαν πως βάφουν και επισκευάζουν και ειδικά οι δικές μου είχαν 13,000 δρχ. η μια !!!!! Shocked Shocked Shocked
Θα το κάνω μόνη μου τελικά με χρώμα απ'το Praktiker που συνεστησε ο Vini Wink


Thanks Βάσω. Σε ποιό topic έχουν γραφτεί αυτά ?
Vasso - Πεμ 03 Οκτ 2002, 15:04:15
Θέμα δημοσίευσης:
Ady θα βρεις το topic στις βελτιώσεις αναρτήσεων , ζαντών το Post που λέει Ζάντες ΜΟΜΟ GT2.
ice gus - Σαβ 23 Νοέ 2002, 10:08:04
Θέμα δημοσίευσης:
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΠΕΤΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΨΙΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΟΙ ΜΠΡΟΣΤΙΝΕΣ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΛΑΚΟΥΒΕΣ 20 ΕΥΡΩ Η ΜΙΑ. ΜΑΖΙ ΜΕ ΒΑΨΙΜΩ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΕΣΣΕΡΙΣ 140 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ. ΣΑΣ ΤΟ ΠΡΟΤΙΝΩ.
DimiP - Σαβ 23 Νοέ 2002, 11:12:36
Θέμα δημοσίευσης:
ΚΩΣΤΑΣ έγραψε:
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΠΕΤΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΨΙΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΟΙ ΜΠΡΟΣΤΙΝΕΣ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΛΑΚΟΥΒΕΣ 20 ΕΥΡΩ Η ΜΙΑ. ΜΑΖΙ ΜΕ ΒΑΨΙΜΩ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΕΣΣΕΡΙΣ 140 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ. ΣΑΣ ΤΟ ΠΡΟΤΙΝΩ.


oταν λες "βαψιμο" εννοεις ασπρες η και αυτο το μεταλλικο ασημι νικελ χρωμα που εχουν απο μαμα;;
Nikel - Κυρ 24 Νοέ 2002, 04:27:24
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:
ΚΩΣΤΑΣ έγραψε:
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΠΕΤΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΨΙΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΟΙ ΜΠΡΟΣΤΙΝΕΣ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΛΑΚΟΥΒΕΣ 20 ΕΥΡΩ Η ΜΙΑ. ΜΑΖΙ ΜΕ ΒΑΨΙΜΩ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΕΣΣΕΡΙΣ 140 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ. ΣΑΣ ΤΟ ΠΡΟΤΙΝΩ.


oταν λες "βαψιμο" εννοεις ασπρες η και αυτο το μεταλλικο ασημι νικελ χρωμα που εχουν απο μαμα;;


Το το μεταλλικο ασημι νικελ χρωμα που εχουν απο μαμα φιλε Ντιμη ξεχνα το...αυτο γινεται μια φορα στο εργοστασιο Twisted evil Παρολα'υτα ο τπυος κανει πολυ καλη δουλεια! Οποτε θες κανονιζουμε μεσα στην εβδομαδα να δεις τις δικες μου για να κρινεις Exclamation
DimiP - Κυρ 24 Νοέ 2002, 22:09:47
Θέμα δημοσίευσης:
Nikel έγραψε:
DimiP έγραψε:
ΚΩΣΤΑΣ έγραψε:
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΠΕΤΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΨΙΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΟΙ ΜΠΡΟΣΤΙΝΕΣ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΛΑΚΟΥΒΕΣ 20 ΕΥΡΩ Η ΜΙΑ. ΜΑΖΙ ΜΕ ΒΑΨΙΜΩ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΕΣΣΕΡΙΣ 140 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ. ΣΑΣ ΤΟ ΠΡΟΤΙΝΩ.


oταν λες "βαψιμο" εννοεις ασπρες η και αυτο το μεταλλικο ασημι νικελ χρωμα που εχουν απο μαμα;;


Το το μεταλλικο ασημι νικελ χρωμα που εχουν απο μαμα φιλε Ντιμη ξεχνα το...αυτο γινεται μια φορα στο εργοστασιο Twisted evil Παρολα'υτα ο τπυος κανει πολυ καλη δουλεια! Οποτε θες κανονιζουμε μεσα στην εβδομαδα να δεις τις δικες μου για να κρινεις Exclamation


Na kanonisoyme na breuoyme na ta poyme kai gia kafedaki nai!
αλλα για να δω τις ζαντες σου ξεχνα το ! δεν θα με κανεις να ζηλεψω με ΤΙΠΟΤΑ!!!!
στειλε PM αλλα να ξερεις Τρ-Σαβ μετα τις 16.00
Nikel - Δευ 25 Νοέ 2002, 02:41:45
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:
Na kanonisoyme na breuoyme na ta poyme kai gia kafedaki nai!
αλλα για να δω τις ζαντες σου ξεχνα το ! δεν θα με κανεις να ζηλεψω με ΤΙΠΟΤΑ!!!!
στειλε PM αλλα να ξερεις Τρ-Σαβ μετα τις 16.00


Αν ειανι μετα τις 16¨00 στειλε και εσυ οποτε σε βολευει ρε Ντιμακο. Καε πεστο μου 1 μερα πριν ωστε να σου κανονισω κα τα cd's η μηπως τα κατεβασες???

ΥΓ. Send me PM for info
alxdr74 - Τρι 26 Νοέ 2002, 11:45:06
Θέμα δημοσίευσης:
ΚΩΣΤΑΣ έγραψε:
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΠΕΤΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΨΙΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΟΙ ΜΠΡΟΣΤΙΝΕΣ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΛΑΚΟΥΒΕΣ 20 ΕΥΡΩ Η ΜΙΑ. ΜΑΖΙ ΜΕ ΒΑΨΙΜΩ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΕΣΣΕΡΙΣ 140 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ. ΣΑΣ ΤΟ ΠΡΟΤΙΝΩ.


140 ευρω? παρα πολλα δεν εδωσες? Shocked Οι δικες μου με το ιδιο περιπου προβλημα...μαλιστα τη μια τη βαλαμε και στην καλιμπρα, τις βαψαμε( ασπρες που ητανε και το αρχικο τους χρωμα) ζυγοσταθμιση και τα λοιπα και εδωσα μονο 60!! Τελικα μου φενεται οτι εμεις εδω στην επαρχια ειμαστε φθηνοτεροι!
ice gus - Τρι 03 Δεκ 2002, 10:15:34
Θέμα δημοσίευσης:
ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΙΚΕΛ ΟΠΩΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΜΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΑΠΟ
ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΕΓΙΝΑΝ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΦΟΡΕΣΑ. ΑΝ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΕΠΑΝΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΒΑΨΙΜΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΨΟΓΕΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΝΙΚΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ. ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΝΟΤΕΡΑ ΟΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΥΣΙΜΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑ!
alxdr74 - Τρι 03 Δεκ 2002, 11:23:00
Θέμα δημοσίευσης:
ΚΩΣΤΑΣ έγραψε:
ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΙΚΕΛ ΟΠΩΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΜΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΑΠΟ
ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΕΓΙΝΑΝ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΦΟΡΕΣΑ. ΑΝ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΕΠΑΝΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΒΑΨΙΜΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΨΟΓΕΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΝΙΚΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ. ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΝΟΤΕΡΑ ΟΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΥΣΙΜΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑ!


Οσο για τα καυσιμα, τιμη απο shell που βαζω: 0,64 απλη αμολυβδη και 0,73 super αμολυβδη! Smile Υπάρχει ποιο φθηνή?
t69sniper - Δευ 10 Μάρ 2003, 21:10:22
Θέμα δημοσίευσης: Χτυπημένες ζάντες
Pedes, exo ktipisi tis zantes se pezodromio me apotelesma na gdar8oun. Ine alouminiou! Iparxi kapia alifi i kapios tropos gia na tis episkeuaso?
TY
DimiP - Τρι 11 Μάρ 2003, 00:44:47
Θέμα δημοσίευσης:
σε 3 ΜΙΚΡΑ γδαρσιματα που ειχα στις δικες μου - επαναλαμβανω ΜΙΚΡΑ δηλ. 1-1.5 εκατοστα σε μηκος, χρησιμοποιησα λιγο απο το σπρευ που ειχα βαψει τη σιτα μου.
Ειναι σπρευ για μεταλλα χρωματος ασημι φυσικα.
προσεκτικα με μια μπατονετα "εβαψα" το γδαρσιμο και μπορω να πω πως το αποτελεσμα ειναι ικανοποιητικο, δεν φαινεται σχεδον τιποτα.
Τωρα σε μεγαλα γδαρσιματα δεν ξερω πως θα φαινεται.
PoLiThS - Τρι 11 Μάρ 2003, 03:04:21
Θέμα δημοσίευσης:
Αν εχουν χτυπησει και εχουν στραβώσει (πραγμα που θα δείς στην ζυγοστάθμιση) θα πρέπει να προβείς σε επισκευή τους (γινεται!!!) και ωαφή τους... τωρα για κόστος... πρεπει να ρωτήσεις παντως....
XASOS - Τετ 12 Μάρ 2003, 10:21:40
Θέμα δημοσίευσης:
PoLiThS έγραψε:
Αν εχουν χτυπησει και εχουν στραβώσει (πραγμα που θα δείς στην ζυγοστάθμιση) θα πρέπει να προβείς σε επισκευή τους (γινεται!!!) και ωαφή τους... τωρα για κόστος... πρεπει να ρωτήσεις παντως....

το κόστος είναι περίπου 20Ε η μία ζάντα για ίσιωμα και βάψιμο.... αυτό που αναρωτιέμαι όμως είναι αν τις ισιώνεις συχνά δεν χάνουν την ακαμψία τους???
PoLiThS - Τετ 12 Μάρ 2003, 12:29:05
Θέμα δημοσίευσης:
XASOS έγραψε:
PoLiThS έγραψε:
Αν εχουν χτυπησει και εχουν στραβώσει (πραγμα που θα δείς στην ζυγοστάθμιση) θα πρέπει να προβείς σε επισκευή τους (γινεται!!!) και ωαφή τους... τωρα για κόστος... πρεπει να ρωτήσεις παντως....

το κόστος είναι περίπου 20Ε η μία ζάντα για ίσιωμα και βάψιμο.... αυτό που αναρωτιέμαι όμως είναι αν τις ισιώνεις συχνά δεν χάνουν την ακαμψία τους???


Την Στεγανοτητα που την πας ?
Vaggelis - Τετ 12 Μάρ 2003, 13:12:01
Θέμα δημοσίευσης:
XASOS έγραψε:
PoLiThS έγραψε:
Αν εχουν χτυπησει και εχουν στραβώσει (πραγμα που θα δείς στην ζυγοστάθμιση) θα πρέπει να προβείς σε επισκευή τους (γινεται!!!) και ωαφή τους... τωρα για κόστος... πρεπει να ρωτήσεις παντως....

το κόστος είναι περίπου 20Ε η μία ζάντα για ίσιωμα και βάψιμο.... αυτό που αναρωτιέμαι όμως είναι αν τις ισιώνεις συχνά δεν χάνουν την ακαμψία τους???


Εγώ την δικιά μου, μετά από ένα χτύπημα σε λακούβα, την είχα πάει για επισκευή (23 ευρώ)...
Με παρόμοιο κόστος, πιστεύω οτι μπορείς να τις βάψεις και να τις κάνεις σαν καινούργιες...
Υπάρχει όμως και το αλλά...
Οι ζάντα χάνει την ακαμψία της και είναι πλέον πιο ευπαθείς στις ...στενές επαφές με τις λακούβες...
Vasso - Τετ 12 Μάρ 2003, 13:17:13
Θέμα δημοσίευσης:
20 ΕΥΡΩ Question Question 23 ΕΥΡΩ Question Question
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ 40 Shocked Shocked
Μήπως μπορείτε να μου πείτε που τις φτιάχνετε να ξέρω για την επόμενη φορά ??? έχω κάτι γρατζουνιές σε μια και θα ήθελα να την πάω για βάψιμο. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Rally - Τετ 12 Μάρ 2003, 13:44:16
Θέμα δημοσίευσης:
vassop26 έγραψε:
20 ΕΥΡΩ Question Question 23 ΕΥΡΩ Question Question
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ 40 Shocked Shocked
Μήπως μπορείτε να μου πείτε που τις φτιάχνετε να ξέρω για την επόμενη φορά ??? έχω κάτι γρατζουνιές σε μια και θα ήθελα να την πάω για βάψιμο. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


βασσω 20 ευρω στον χοιμε την εφτιαξα εγω μετα απο λακουβα δυνατη που την εκανε πενταγωνη!!!δεν ξερω αν γνωριζεις ο χοιμες εχει και καταστημα στην θησεως λιγο πριν τον κωτσοβολο με ζαντες
Vasso - Τετ 12 Μάρ 2003, 13:59:16
Θέμα δημοσίευσης:
Παράθεση:
βασσω 20 ευρω στον χοιμε την εφτιαξα εγω μετα απο λακουβα δυνατη που την εκανε πενταγωνη!!!δεν ξερω αν γνωριζεις ο χοιμες εχει και καταστημα στην θησεως λιγο πριν τον κωτσοβολο με ζαντες


Το ξέρω , από εκεί πήρα τις ζάντες μου και μεγάλη βλακεία που δεν την πήγα εκεί ...
Ntinos - Σαβ 15 Μάρ 2003, 19:42:10
Θέμα δημοσίευσης: Re: Xtipimenes Zantes! :((
t69sniper έγραψε:
Pedes, exo ktipisi tis zantes se pezodromio me apotelesma na gdar8oun. Ine alouminiou! Iparxi kapia alifi i kapios tropos gia na tis episkeuaso?
TY


αν πας τις ζαντες σου για επισκευη και βαψιμο να ξερεις οτι πρεπει να τις πας και τις 4 γιατι αν βαφτει η μια θα φενεται και οποτε μετα ακουμπας πεζοδρομιο θα ξεκολαει το χρωμα+οτι θα χασουν την αρχικη λαμψη που εχουν.εγω σου συνιστω να τις αφησεις ως εχουν.μπορει η βαφη να ειναι μεταλλικη αλλα παρτο κιαλλιως.ενα αμαξι που βαφεται ειναι ποτε το ιδιο με την βαφη του εργοστασιου?οχι,αρχικα φενεται ενταξει αλλα με το περασμα του χρονου και τα χτυπηματακια η βαφη φευγει ευκολα και θαμπωνει.οσο για το ισιωμα αυτο εξαρταται αποκλειστικα απο τις ιδιοτητες του κραματος.πολυ προχειρα σου λεω μια πολυ ανθεκτικη ζαντα που δεν στραβωνει ευκολα (μεγαλη ελαστικη περιοδο παραμορφωσης)οταν υποστει πλαστικη παραμορφωση (μονιμο στραβωμα) ειναι πολυ κοντα στο σημειο 'cracking'.αν το κραμα εχει μικρη περιοδο ελαστικης και μεγαλη πλαστικης (δηλ δεν φτανει στο σημειο 'cracking' ευκολα) μπορει να επιδιορθωθει αλλα μετα ειναι και ευκολοτερο να ξαναστραβωσει.συμπερασμα?για να εισαι παντα σιγουρος αγοραζεις ζαντες τις 1ης περιπτωσης και τις αλλαζεις οταν γινεται η στραβη οσο και ασχημο να ειναι για το πορτοφολι σου.τετοια κραματα ειμαι σιγουρος οτι χρησιμοποιει η momo.για αλλες μαρκες δεν εχω γνωση.γιαυτο και οι 'μαγκες' στα βουλκανιζατερ σου λενε οτι ειναι οι χειροτερες ζαντες και τσαμπα τα λεφτα.βεβαια στον αντιποδα αμα σπασει η ζαντα εν κινησει ειναι μειωμενη ασφαλεια ενω μια στραβη δεν θα σε επιρεασει το ιδιο.απτην αλλη η momo επειδη το ξερει και ειναι 'γατες' το marketing team δεν πουλανε μονες ζαντες παρα μονο κατοπην παραγγελλειας και περιμενεις με την ρεζερβα εσυ.
DimiP - Πεμ 10 Απρ 2003, 12:28:38
Θέμα δημοσίευσης:
Φοραω τις 15" ζαντες της Allesio. ειναι χρωματος ασημι.
τις εχω εδω και 16 μηνες τωρα και τις προσεχω οσο μπορω.αυτο σημαινει πως σε καθε πλυσιμο που κανω στο 206 πλενω και τις ζαντες.
Εδω και 1-2 εβδομαδες παρατηρησα πως στην περιοχη των μπουλωνιων - μεσα στις τρυπες εχει αρχισει και ξεφλουδιζει το στρωμα με το οποιο εχουν επιχρυστει.
Χθες κατα το πλυσιμο ειδα οτι το ξεφλουδισμα επεκτεινεται γυρω απο τις τρυπες των μπουλωνιων απο την εξω πλευρα .
ετσι οπως παει σε λιγο θα ξεφλουδισουν παρα πολυ!!!
Που μπορει να οφειλεται αυτο ;;;
1. στην πολυκαιρια-φυσικη φθορα;
2. στα σκυλια που οι ηλιθιοι ιδιοκτητες τους (το 99.9% αυτων) τα βαζουν να κατουρανε τις ροδες των αυτοκ/των μας ;;;
3. στο συχνο πλυσιμο ;
4. στην κακη ποιοτητα της ζαντας η του επιχρυσματος ;;

για πειτε καμια ιδεα ;;

φανταζομαι οτι μπορουμε να επισκευασουμε το ξεφλουδισμα αν τις βουτηξουμε σε μπανιο οπου θα ξανα-επιχρυσθουν. ποιος το κανει αυτο και ποσο αραγε κοστιζει ;;;
StAkIS - Δευ 14 Απρ 2003, 23:07:19
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:
Φοραω τις 15" ζαντες της Allesio. ειναι χρωματος ασημι.
τις εχω εδω και 16 μηνες τωρα και τις προσεχω οσο μπορω.αυτο σημαινει πως σε καθε πλυσιμο που κανω στο 206 πλενω και τις ζαντες.
Εδω και 1-2 εβδομαδες παρατηρησα πως στην περιοχη των μπουλωνιων - μεσα στις τρυπες εχει αρχισει και ξεφλουδιζει το στρωμα με το οποιο εχουν επιχρυστει.
Χθες κατα το πλυσιμο ειδα οτι το ξεφλουδισμα επεκτεινεται γυρω απο τις τρυπες των μπουλωνιων απο την εξω πλευρα .
ετσι οπως παει σε λιγο θα ξεφλουδισουν παρα πολυ!!!
Που μπορει να οφειλεται αυτο ;;;
1. στην πολυκαιρια-φυσικη φθορα;
2. στα σκυλια που οι ηλιθιοι ιδιοκτητες τους (το 99.9% αυτων) τα βαζουν να κατουρανε τις ροδες των αυτοκ/των μας ;;;
3. στο συχνο πλυσιμο ;
4. στην κακη ποιοτητα της ζαντας η του επιχρυσματος ;;

για πειτε καμια ιδεα ;;

φανταζομαι οτι μπορουμε να επισκευασουμε το ξεφλουδισμα αν τις βουτηξουμε σε μπανιο οπου θα ξανα-επιχρυσθουν. ποιος το κανει αυτο και ποσο αραγε κοστιζει ;;;


Σε απόπειρα κλοπής ίσως;;;!! Sad Sad (Βλέπε εμένα!!)

Μπορούν να φτιαχτούν με αμμοβολή, κόστος γύρω στα 50 € /ζάντα!!!
DimiP - Τρι 15 Απρ 2003, 01:28:08
Θέμα δημοσίευσης:
StAkIS έγραψε:
DimiP έγραψε:
Φοραω τις 15" ζαντες της Allesio. ειναι χρωματος ασημι.
τις εχω εδω και 16 μηνες τωρα και τις προσεχω οσο μπορω.αυτο σημαινει πως σε καθε πλυσιμο που κανω στο 206 πλενω και τις ζαντες.
Εδω και 1-2 εβδομαδες παρατηρησα πως στην περιοχη των μπουλωνιων - μεσα στις τρυπες εχει αρχισει και ξεφλουδιζει το στρωμα με το οποιο εχουν επιχρυστει.
Χθες κατα το πλυσιμο ειδα οτι το ξεφλουδισμα επεκτεινεται γυρω απο τις τρυπες των μπουλωνιων απο την εξω πλευρα .
ετσι οπως παει σε λιγο θα ξεφλουδισουν παρα πολυ!!!
Που μπορει να οφειλεται αυτο ;;;
1. στην πολυκαιρια-φυσικη φθορα;
2. στα σκυλια που οι ηλιθιοι ιδιοκτητες τους (το 99.9% αυτων) τα βαζουν να κατουρανε τις ροδες των αυτοκ/των μας ;;;
3. στο συχνο πλυσιμο ;
4. στην κακη ποιοτητα της ζαντας η του επιχρυσματος ;;

για πειτε καμια ιδεα ;;

φανταζομαι οτι μπορουμε να επισκευασουμε το ξεφλουδισμα αν τις βουτηξουμε σε μπανιο οπου θα ξανα-επιχρυσθουν. ποιος το κανει αυτο και ποσο αραγε κοστιζει ;;;


Σε απόπειρα κλοπής ίσως;;;!! Sad Sad (Βλέπε εμένα!!)

Μπορούν να φτιαχτούν με αμμοβολή, κόστος γύρω στα 50 € /ζάντα!!!


ευχαριστω αλλα δεν δινω 200Ε για αμμοβολη...
δεν τα τρωω παστουλες, να μου μεινει κι η γλυκα.... Laughing οπως λεει κιενας φιλος...
pezomania - Τρι 15 Απρ 2003, 07:34:30
Θέμα δημοσίευσης:
Μάλλον Δημήτρη, σε μέτρια ποιότητας επιχρύστοσης ή αν τις έχεις ΄βγάλει σε κανένα ζαντάδικο ή βουλκανιζατερ, μπορεί αυτός που πήγε να στις βγάλει με το πιστόλι, να τις χτύπησε και να αρχίσει τώρα να σου ξεφλουδίζει.
DimiP - Τρι 15 Απρ 2003, 18:33:43
Θέμα δημοσίευσης:
pezomania έγραψε:
Μάλλον Δημήτρη, σε μέτρια ποιότητας επιχρύστοσης ή αν τις έχεις ΄βγάλει σε κανένα ζαντάδικο ή βουλκανιζατερ, μπορεί αυτός που πήγε να στις βγάλει με το πιστόλι, να τις χτύπησε και να αρχίσει τώρα να σου ξεφλουδίζει.


αυτο ακριβως κιεγω φοβαμαι γιατι καπως ετσι εγινε!
zzzleepy - Τετ 14 Μάϊ 2003, 00:07:39
Θέμα δημοσίευσης:
Στο τρακάρισμα που είχα πρόσφατα η μια ζάντα μου στράβωσε και έσπασε σε ένα σημείο. Στην αρχή έλεγα να την επισκευάσω και να την κρατήσω αλλά είχα τις αμφιβολίες μου. Εν τω μεταξύ το λάστιχο δεν έπαθε ΤΙΠΟΤΑ! (Potenza RE720). Τελικά πήρα μια καινούρια όμως έδωσα και την παλιά για επισκευή ώστε να την έχω σαν ρεζέρβα (αλήθεια θα χωρέσει στη θέση της μαμίσιας στη ρεζέρβα;). Κόστος: 50Ε μαζί με μεταχειρισμένο λάστιχο...
teoman - Τετ 14 Μάϊ 2003, 10:03:26
Θέμα δημοσίευσης:
zzzleepy έγραψε:
Στο τρακάρισμα που είχα πρόσφατα η μια ζάντα μου στράβωσε και έσπασε σε ένα σημείο. Στην αρχή έλεγα να την επισκευάσω και να την κρατήσω αλλά είχα τις αμφιβολίες μου. Εν τω μεταξύ το λάστιχο δεν έπαθε ΤΙΠΟΤΑ! (Potenza RE720). Τελικά πήρα μια καινούρια όμως έδωσα και την παλιά για επισκευή ώστε να την έχω σαν ρεζέρβα (αλήθεια θα χωρέσει στη θέση της μαμίσιας στη ρεζέρβα;). Κόστος: 50Ε μαζί με μεταχειρισμένο λάστιχο...


Κάτσε,επειδή το λέγαμε,50Ε πήρες ζάντα αλουμινίου σαν την παλιά σου ή τόσο ήταν το κόστος επισκευής της χτυπημένης?
zzzleepy - Τετ 14 Μάϊ 2003, 10:37:23
Θέμα δημοσίευσης:
Η καινούρια ζάντα με το προηγούμενο λάστιχο είχε 150Ε. 50Ε έχει η επισκευή της παλιάς με ένα μεταχειρισμένο λάστιχο.

Αλήθεια θα χωράει στο χώρο της ρεζέρβας ή καλύτερα να μην την κουβαλάω μαζί μου;
teoman - Τετ 14 Μάϊ 2003, 10:43:44
Θέμα δημοσίευσης:
zzzleepy έγραψε:
Η καινούρια ζάντα με το προηγούμενο λάστιχο είχε 150Ε. 50Ε έχει η επισκευή της παλιάς με ένα μεταχειρισμένο λάστιχο.

Αλήθεια θα χωράει στο χώρο της ρεζέρβας ή καλύτερα να μην την κουβαλάω μαζί μου;


Λογικά χωράει.Δεν νομίζω να έχει διαφορά η θέση ρεζέρβας μεταξύ 1.4 (14άρα) και 1.6(15άρα)...
zzzleepy - Τετ 14 Μάϊ 2003, 10:45:28
Θέμα δημοσίευσης:
Μια δοκιμή θα λύσει όλες τις απορίες μας Smile
Vaggelis - Τετ 14 Μάϊ 2003, 13:46:54
Θέμα δημοσίευσης:
teoman έγραψε:
zzzleepy έγραψε:
Η καινούρια ζάντα με το προηγούμενο λάστιχο είχε 150Ε. 50Ε έχει η επισκευή της παλιάς με ένα μεταχειρισμένο λάστιχο.

Αλήθεια θα χωράει στο χώρο της ρεζέρβας ή καλύτερα να μην την κουβαλάω μαζί μου;


Λογικά χωράει.Δεν νομίζω να έχει διαφορά η θέση ρεζέρβας μεταξύ 1.4 (14άρα) και 1.6(15άρα)...


Η ρεζέρβα στο 206, είναι κανονική και όχι ανάγκης, δηλαδή έχει την ίδια διάσταση με τα αυτή που φοράει το αυτοκίνητο.
Αν όταν άλλαξες ζάντες, έκανες σωστή αλλαγή στις διαστάσεις ζάντας - προφίλ ελαστικού - πλάτος πέλματος, τότε λογικά πρέπει να χωράει στην θέση της ρεζέρβας...
konstantinos - Τετ 14 Μάϊ 2003, 14:08:30
Θέμα δημοσίευσης:
Εμένα, βλέπε mod 99, έχει ανάγκης βλέπε ποδηλάτου. Και όταν άλλαξα ζαντολάστιχα, επιχείρησα την εν λόγω αλλαγή αλλά δεν μου βγήκε το επιχείρημα. Οπότε όπως πάντα τζίφος. Πάντως μια προσπάθεια αρκεί...
PoLiThS - Πεμ 15 Μάϊ 2003, 01:53:32
Θέμα δημοσίευσης:
konstantinos έγραψε:
Εμένα, βλέπε mod 99, έχει ανάγκης βλέπε ποδηλάτου. Και όταν άλλαξα ζαντολάστιχα, επιχείρησα την εν λόγω αλλαγή αλλά δεν μου βγήκε το επιχείρημα. Οπότε όπως πάντα τζίφος. Πάντως μια προσπάθεια αρκεί...



Λοιπον.... Κωστάκη ΦΙΛΕ μου.... Παρε ναυλον... πεσε απο κατω και κάνε τα εξης ποθ θα σου πω...

Το σιδερο συγκράτησης της ρεζέρβας στο πίσο μέρος του έχει 2 θέσεις στήριξης.. Με την λεπτή ποδηλατορεζερβα είναι στην επανω.. εσυ θα πάρεις την κανονική ζάντα που θέλεις να βάλεις.. ΔΕΝ θα βάλεις το σίδερο που έχει η ρεζέρβα απο πάνω και θά μετατοπίσεις το στήριγμα στην κάτω θέση. Οπερ και εγένετω ! εγώ το έκανα και εχω ρεζέρβα σιδερένια 15" με 195/50/Ρ15 Bridgestone Potenza Pole Position S-02 !!!
konstantinos - Πεμ 15 Μάϊ 2003, 10:01:19
Θέμα δημοσίευσης:
PoLiThS έγραψε:

Λοιπον.... Κωστάκη ΦΙΛΕ μου.... Παρε ναυλον... πεσε απο κατω και κάνε τα εξης ποθ θα σου πω...

Το σιδερο συγκράτησης της ρεζέρβας στο πίσο μέρος του έχει 2 θέσεις στήριξης.. Με την λεπτή ποδηλατορεζερβα είναι στην επανω.. εσυ θα πάρεις την κανονική ζάντα που θέλεις να βάλεις.. ΔΕΝ θα βάλεις το σίδερο που έχει η ρεζέρβα απο πάνω και θά μετατοπίσεις το στήριγμα στην κάτω θέση. Οπερ και εγένετω ! εγώ το έκανα και εχω ρεζέρβα σιδερένια 15" με 195/50/Ρ15 Bridgestone Potenza Pole Position S-02 !!!


Νικόλα καλημέρα, να είσαι πάντα καλά. Νάυλον έχω, 2 θέσεις υπάρχουν(μάλλον έτσι θα είναι για να το λές εσύ), τώρα πλέον δεν έχω ζάντα και λάστιχο διαθέσιμο... οπότε κάποια στιγμή θα το κάνω το ρημάδι, και θα βάλω την ποδηλατορεζέρβα στο ποδήλατο της κόρης μου για να drift-άρει καλύτερα!!!
Δημήτριος - Τρι 20 Απρ 2004, 15:55:56
Θέμα δημοσίευσης:
Λοιπόν παιδιά θα ήθελα να μου πείτε, αν ξέρετε, τιμές για βάψιμο ζαντών και τι πρέπει να προσέχω. Οι ζάντες μου έχουν πολλά σημαδάκια αλλά και σε πολλά σημεία έχουν ξεβάψει από μόνες τους.

Εγώ έχω τις Sirocco 15" (που φορά και το CC) και σκέφτομαι να αλλάξω το χρώμα τους. Μάλλον κινούμαι προς το sidobre γκρι (ή και πιο σκούρο και πιο μεταλλικό). Νομίζω ότι θα δημιουργήσουν ένα ωραίο σύνολο με το χρώμα του αυτοκινήτου μου που είναι το Ice grey (ασημογαλάζιο)

Τι λέτε και 'σεις;;

Απαντήστε γρήγορα!!!!!! Very happy Very happy
Ntinos - Τρι 20 Απρ 2004, 17:13:22
Θέμα δημοσίευσης:
Δημήτριος έγραψε:
Λοιπόν παιδιά θα ήθελα να μου πείτε, αν ξέρετε, τιμές για βάψιμο ζαντών και τι πρέπει να προσέχω. Οι ζάντες μου έχουν πολλά σημαδάκια αλλά και σε πολλά σημεία έχουν ξεβάψει από μόνες τους.

Εγώ έχω τις Sirocco 15" (που φορά και το CC) και σκέφτομαι να αλλάξω το χρώμα τους. Μάλλον κινούμαι προς το sidobre γκρι (ή και πιο σκούρο και πιο μεταλλικό). Νομίζω ότι θα δημιουργήσουν ένα ωραίο σύνολο με το χρώμα του αυτοκινήτου μου που είναι το Ice grey (ασημογαλάζιο)

Τι λέτε και 'σεις;;

Απαντήστε γρήγορα!!!!!! Very happy Very happy


αν βαψεις τις ζαντες σου μετα φροντισε να παρκαρεις 2 μετρα απο το πεζοδρομιο ειδικα αν τα λαστιχα δεν εχουν μαγουλο γιατι μολις τις ακουμπησεις καπου θα αρχισει να ξεκολαει το χρωμα απο παντου.
εγω για να μην φενονται τα γδαρσιματα στο 106 εχω παρει ενα σπρευ με το ιδιο χρωμα και με μια μπατονετα τις περναω ελαφρα στα σημεια αυτα ωστε να μην χτυπανε στο ματι.Τωρα αν εννοειται γδαρσιμο 2 εκατοστα βαθος παω πασο.
Δημήτριος - Τρι 20 Απρ 2004, 20:05:50
Θέμα δημοσίευσης:
Ntinos έγραψε:
αν βαψεις τις ζαντες σου μετα φροντισε να παρκαρεις 2 μετρα απο το πεζοδρομιο ειδικα αν τα λαστιχα δεν εχουν μαγουλο γιατι μολις τις ακουμπησεις καπου θα αρχισει να ξεκολαει το χρωμα απο παντου.
εγω για να μην φενονται τα γδαρσιματα στο 106 εχω παρει ενα σπρευ με το ιδιο χρωμα και με μια μπατονετα τις περναω ελαφρα στα σημεια αυτα ωστε να μην χτυπανε στο ματι.Τωρα αν εννοειται γδαρσιμο 2 εκατοστα βαθος παω πασο.


Ένας λαμαρινάς που ρώτησα με αποθάρυνε πολύ έντονα...
Μου λέει ότι θα έχω πρόβλημα....
mrc - Τρι 20 Απρ 2004, 21:41:52
Θέμα δημοσίευσης:
παιδια ο πετας που αναφερθηκε πιο πανω στο περιστερι κανει πολυ καλη δουλεια μου εχει φτιαξει πολλες ζαντες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος και το βασικο ειναι οτι η ηλεκτροστατικη βαφη που κανει δεν ξεφλουδιζει σχεδον με τιποτα (πχ.στο πλυντηριο που εχει πολλα bar πιεση) ουτε φευγουν φλουδες...τωρα αν βεβαια τις ξυνεις στα πεζοδρομια......... Exclamation
DimiP - Τρι 20 Απρ 2004, 23:26:01
Θέμα δημοσίευσης:
Δημήτριος έγραψε:
Λοιπόν παιδιά θα ήθελα να μου πείτε, αν ξέρετε, τιμές για βάψιμο ζαντών και τι πρέπει να προσέχω. Οι ζάντες μου έχουν πολλά σημαδάκια αλλά και σε πολλά σημεία έχουν ξεβάψει από μόνες τους.

Εγώ έχω τις Sirocco 15" (που φορά και το CC) και σκέφτομαι να αλλάξω το χρώμα τους. Μάλλον κινούμαι προς το sidobre γκρι (ή και πιο σκούρο και πιο μεταλλικό). Νομίζω ότι θα δημιουργήσουν ένα ωραίο σύνολο με το χρώμα του αυτοκινήτου μου που είναι το Ice grey (ασημογαλάζιο)

Τι λέτε και 'σεις;;

Απαντήστε γρήγορα!!!!!! Very happy Very happy


Αν ο μαστορας που θα αναλαβει ειναι καλος δεν θα εχεις προβλημα.
εμενα για βαψιμο μου ειχε παρει 120Ε για 4 ζαντες (φιλικη τιμη).
φυσικα το αποτελεσμα αψογο!!!
STELIOS - Τετ 22 Ιούν 2005, 10:00:15
Θέμα δημοσίευσης:
Tις προαλες παρατηρησα οτι καποιος π**στης μου εχει χαραξει στο καπω ΠΑΟΚ (μερικοι πρεπει να το ειδατε και στο parking του Kart-Challenge).
Εκτως απ'το μισος που τρεφω τωρα για τους ΠΑΟΚτζιδες τι αλλο μπορω να κανω ωστε να μην χρειαστει να βαψω ολο το καπω?
Sidobre - Τετ 22 Ιούν 2005, 10:06:30
Θέμα δημοσίευσης:
STELIOS έγραψε:
Tις προαλες παρατηρησα οτι καποιος π**στης μου εχει χαραξει στο καπω ΠΑΟΚ (μερικοι πρεπει να το ειδατε και στο parking του Kart-Challenge).
Εκτως απ'το μισος που τρεφω τωρα για τους ΠΑΟΚτζιδες τι αλλο μπορω να κανω ωστε να μην χρειαστει να βαψω ολο το καπω?



Χαχαχα σοβαρά μιλάς; Πω-πω θα τον είχα σκίσει! Ακου ΠΑΟΚ!

Μπορείς να το χαράξεις και εσύ από κάτω, για να μην το βάψεις γράφοντας

ΠΑΟΚ
killer
STELIOS - Τετ 22 Ιούν 2005, 10:15:14
Θέμα δημοσίευσης:
Καλο.... δεν το ειχε σκεφτει, μου φενεται καλητερο απ'το αλλο που μου προτειναν, να σβησω το Κ ωστε να λεει ΠΑΟ. Αλλα βλακεια, αν σβησω το Κ γιατι να μην σβησω και το Ο, το Α και το Π ????
Μια και εχουμε το ιδιο χρωμα δεν το κανεις στο δικο σου? Αν μ'αρεσει το κανω κ'εγω..... Very happy
LuNa - Τετ 22 Ιούν 2005, 10:19:15
Θέμα δημοσίευσης:
Sidobre έγραψε:
STELIOS έγραψε:
Tις προαλες παρατηρησα οτι καποιος π**στης μου εχει χαραξει στο καπω ΠΑΟΚ (μερικοι πρεπει να το ειδατε και στο parking του Kart-Challenge).
Εκτως απ'το μισος που τρεφω τωρα για τους ΠΑΟΚτζιδες τι αλλο μπορω να κανω ωστε να μην χρειαστει να βαψω ολο το καπω?



Χαχαχα σοβαρά μιλάς; Πω-πω θα τον είχα σκίσει! Ακου ΠΑΟΚ!

Μπορείς να το χαράξεις και εσύ από κάτω, για να μην το βάψεις γράφοντας

ΠΑΟΚ
killer
Ha Ha έλα ρε τι του λες του παιδιού


δεν ξέρω ρε συ Στέλιο... αυτές οι αλοιφές που κυκλοφορουν στο εμποριο μπας και σου εκαναν δουλεια?
Βγαινουν σε διαφορα χρώματα και ειναι επικαλυπτικό το υλικο για τέτοιες μικροδουλειες... μικροχτυπηματακια και μικρογρατζουνιες
(στο παρελθόν είχα εναν ψωνισμένο γείτονα που όλο ήταν με την αλοιφή και ένα πανί στο χέρι)
Σιγουρα δε θα ειναι το τελειοτερο αποτελεσμα αλλα δεν θα φαινεται και τοσο πολύ
Πάντως απ οτι είδα, το καλό είναι ότι δεν σου έχουν κανει βαθιες χαρακιες οπότε μαλλον μπορεις να το σωσεις
crusader - Τετ 22 Ιούν 2005, 10:27:54
Θέμα δημοσίευσης:
STELIOS έγραψε:
Tις προαλες παρατηρησα οτι καποιος π**στης μου εχει χαραξει στο καπω ΠΑΟΚ (μερικοι πρεπει να το ειδατε και στο parking του Kart-Challenge).
Εκτως απ'το μισος που τρεφω τωρα για τους ΠΑΟΚτζιδες τι αλλο μπορω να κανω ωστε να μην χρειαστει να βαψω ολο το καπω?

Δεν ρίχνεις ένα τηλ. σε αυτούς εδώ;

http://www.chipsaway.gr/

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια...

Μάλιστα σκέφτομαι να περάσω κι εγώ από ένα κατάστημά τους μήπως και διορθώσω επιτέλους αυτή την γρατζουνιά-χιλόμετρο που έχω στη μια πλευρά του αυτοκινήτου μου.
Baphomet - Τετ 22 Ιούν 2005, 13:09:35
Θέμα δημοσίευσης:
εγώ θα έπαιρνα χρώμα και θα το έκανα μονος μου με μια οδοντογλυφιδα. το έχω ξανακανει σε βαθια γρατζουνια και δε φαινεται τιποτα ούτε από το μισο μέτρο. Σαν καινουριο. Ε,και αν δεν πιάσει πάω σε chips away ή φαναρτζη.
DimiP - Πεμ 23 Ιούν 2005, 00:51:02
Θέμα δημοσίευσης:
Baphomet έγραψε:
εγώ θα έπαιρνα χρώμα και θα το έκανα μονος μου με μια οδοντογλυφιδα. το έχω ξανακανει σε βαθια γρατζουνια και δε φαινεται τιποτα ούτε από το μισο μέτρο. Σαν καινουριο. Ε,και αν δεν πιάσει πάω σε chips away ή φαναρτζη.


Πέτρος ο οδοντογλυφίδας Laughing
Baphomet - Πεμ 23 Ιούν 2005, 10:31:13
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:
Baphomet έγραψε:
εγώ θα έπαιρνα χρώμα και θα το έκανα μονος μου με μια οδοντογλυφιδα. το έχω ξανακανει σε βαθια γρατζουνια και δε φαινεται τιποτα ούτε από το μισο μέτρο. Σαν καινουριο. Ε,και αν δεν πιάσει πάω σε chips away ή φαναρτζη.


Πέτρος ο οδοντογλυφίδας Laughing


μη λες τέτοια και παρεξηγηθούμε ρε... Laughing Laughing Laughing
CC-Gio - Σαβ 25 Ιούν 2005, 22:24:41
Θέμα δημοσίευσης:
crusader έγραψε:
STELIOS έγραψε:
Tις προαλες παρατηρησα οτι καποιος π**στης μου εχει χαραξει στο καπω ΠΑΟΚ (μερικοι πρεπει να το ειδατε και στο parking του Kart-Challenge).
Εκτως απ'το μισος που τρεφω τωρα για τους ΠΑΟΚτζιδες τι αλλο μπορω να κανω ωστε να μην χρειαστει να βαψω ολο το καπω?

Δεν ρίχνεις ένα τηλ. σε αυτούς εδώ;

http://www.chipsaway.gr/

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια...


Πως το ειπες αυτο.....??? Laughing Laughing Laughing

Ρωτα και τον DIMCHRI !!!

Λοιπον Στελιο αν σου εχουν φαει και το χρωμα τοτε δεν θα κανει τιποτα η αλοιφη και πας για φαναρτζη!
Wink
STELIOS - Σαβ 25 Ιούν 2005, 22:36:28
Θέμα δημοσίευσης:
Λοιπον, το καλο ειναι πως η χαρακιες δεν ειναι βαθιες. Πετρο το κολπο με την οδοντογληφιδα φενεται καλο αλλα γινεται σε μεταλικο χρωμα ??? Δεν ειμαι σιγουρος, φοβαμαι μην φενεται πιο εντονο μετα. Στο chipsaway πηρα τηλεφωνο και πρεπει να το δουνε πρωτα, μου ειπαν οτι επειδη ειναι στο καπο υπαρχει περιπτωση και να μην φτιαχνει και ισως θελει βαψιμο ολο. Θα δουμε....
Baphomet - Κυρ 26 Ιούν 2005, 12:57:51
Θέμα δημοσίευσης:
Κι εγώ μεταλλικό έχω... Very happy
Τι εκανα με το χρώμα και ήταν σαν μπάλωμα για 2-3 μερες και τα είχα πάρει στο κράνος. Μετά πήγα το αμάξι για πλύσιμο και το μπάλωμα εξαφανίστηκε μαζί με την γρατζουνια!!! Σας λεω δεν φαινεται τίποτα. Και μιλάμε για γρατζουνια 10 πόντων και αρκετά βαθιά.
crusader - Δευ 27 Ιούν 2005, 08:31:06
Θέμα δημοσίευσης:
Στέλιο, μήπως σου είπαν τιμές ή γενικά πώς γίνονται οι χρεώσεις;

Θα πάμε μια βόλτα οικογενειακώς μάλλον, γιατί δυστυχώς απέκτησε και ο αδερφός μου μια καλή το Σάββατο έξω από το Rockwave... Confused
STELIOS - Δευ 27 Ιούν 2005, 09:31:35
Θέμα δημοσίευσης:
Στο chipsaway μου ειπαν εχουν μια σχεδον στανταρ τιμη: 70 ευρω. Aλλα επειδη ειναι στο καπο η γρατζουνια και δεχεται υψηλες θερμοκρασιες απ'τον ηλιο και το κινητηρα ισως λεει δεν μπορουν να το φτιαξουν.
Θα κοιταξω και σε φαναρτζη να μου πει τιμη.
DIMCHRI - Δευ 11 Ιούλ 2005, 00:25:06
Θέμα δημοσίευσης:
CC-Gio έγραψε:
crusader έγραψε:
STELIOS έγραψε:
Tις προαλες παρατηρησα οτι καποιος π**στης μου εχει χαραξει στο καπω ΠΑΟΚ (μερικοι πρεπει να το ειδατε και στο parking του Kart-Challenge).
Εκτως απ'το μισος που τρεφω τωρα για τους ΠΑΟΚτζιδες τι αλλο μπορω να κανω ωστε να μην χρειαστει να βαψω ολο το καπω?

Δεν ρίχνεις ένα τηλ. σε αυτούς εδώ;

http://www.chipsaway.gr/

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια...


Πως το ειπες αυτο.....??? Laughing Laughing Laughing

Ρωτα και τον DIMCHRI !!!

Λοιπον Στελιο αν σου εχουν φαει και το χρωμα τοτε δεν θα κανει τιποτα η αλοιφη και πας για φαναρτζη!
Wink



svpa re. μου το πετυχαν και ειμαι πολύ ευχαριστημένος. και το δικό μου θεωρείται πολύ δύσκολο χρώμα. Wink
MEMsound - Σαβ 04 Φεβ 2006, 15:37:59
Θέμα δημοσίευσης: Βάψιμο ζαντών.
Με ελάχιστα χρήματα αποκτάς ένα τελείως διαφορετικό look:

Βρήκα τα παρακάτω ποστ στο 206club.com:

ένα reciffes RC με λευκές 17αρες:
(κοίτα να δεις που άρχησαν να μου αρέσουν κι αυτές... Laughing )

strick206 έγραψε:
well i finally got a bit of cash and got 2 new tyres and my wheels done in white

i expect mixed reactions but dont mind, lol i dont mind if everyone hates them

opinions are welcome though

the pics are taken off my d600 so sorry for the quality,

there not finished yet either, need the peugeot logos going back on and the nut covers on too, not got round to it yet

well here goes, quite a few pics :p


http://i21.photobucket.com/albums/b257/strick206/Photo-0023.jpg
http://i21.photobucket.com/albums/b257/strick206/Photo-0022.jpg
http://i21.photobucket.com/albums/b257/strick206/Photo-0021.jpg
http://i21.photobucket.com/albums/b257/strick206/Photo-0019.jpg
http://i21.photobucket.com/albums/b257/strick206/Photo-0018.jpg
http://i21.photobucket.com/albums/b257/strick206/Photo-0016.jpg

after looking at the pics again they really dont do it justice, they look alot better if you see them

anyway opinions welcome Smile


και ενα λευκο 2.0hdi με μολυβί 15αρες από CC (εννοείται ότι έμεινα λίγο Shocked .... Laughing Laughing

dramatik έγραψε:
some pics of my 206...

mods:
- Colour Coded
- Black lexus lights
- Tinted windows (5% in the back and 30%in the front)
- Lower 60mm
- Pug Spoiler
- Wheels painted in gray
- mirrors painted black (GTI style)
- ECU remap.... 120hp...280Nm


http://img.photobucket.com/albums/v707/dramatik/6.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v707/dramatik/7.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v707/dramatik/1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v707/dramatik/4.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v707/dramatik/3.jpg[/img]

Wheel colour...
http://img.photobucket.com/albums/v707/dramatik/2.jpg


Παρεπιπτόντως κάτι τέτοιο κοστίζει γύρω στα 140 ευρώ (τιμή για το PSClub από Π.Πέττα) και 165ευρώ για χρωμιοχρώματα. Wink

ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣΩ τίποτα μπουρδες του στυλ βάψιμο σε φανοποιείο, σα να είναι φτερό...!!
ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ηλεκτροστατική βαφή!!
Η φαφή σε φανοποιείο θα ξεφλουδίσει σε όποιο χτύμημα.

ΕΚΤΟΣ και αν μιλάμε για βάψιμο ζαντών που θα χρησιμοποιηθούν σε αγώνες/track days Κλπ κλπ κανιβαλισμούς οπότε η ποιότητα της βαφής έχει σαφώς μικρότερη σημασία μιας και είναι "αναλώσιμες"... οπότε και με spray μια χαρά δουλειά θα γίνει, κατα προτίμιση "spray για υψηλές θερμοκρασίες", λόγω φρένων)
nickzotos - Σαβ 04 Φεβ 2006, 15:45:03
Θέμα δημοσίευσης:
με αρωστησες.... Rolling eyes
MEMsound - Σαβ 04 Φεβ 2006, 15:47:15
Θέμα δημοσίευσης:
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
το ήξερα...
(υ.γ. επίσης είδες γιατί λεω ολομαυρους καθρέπτες και όχι με λευκά καπάκια....)

και οι γνωστές 2λιτρες Ouragan σε μολυβί χρωματάκι...

firedance 206 έγραψε:
i know lots of you will hate them, but im sooooooooo pleased with them :jumpin:

http://img.photobucket.com/albums/v519/toasty-is-god/nim1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v519/toasty-is-god/nim2.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v519/toasty-is-god/nim3.jpg

not bad for £21.99,s worth of halfrauds spray cans to do all four wheels :jumpin:

DimiP - Πεμ 16 Φεβ 2006, 15:44:09
Θέμα δημοσίευσης:
οταν βαψεις τις ζαντες και εφοσον τις "φας" καπου εστω και λιγο εκει συντομα θα αρχισει να ξεφλουδιζει.
αντιθετα μια "αβαφτη" ζαντα ακομα κιαν την φας θα φαινεται το σημαδι μεν δεν θα ξεφλουδιζει δε.
κατα τη γνωμη μου ποτε δεν πρεπει να βαφεις μια καινουρια ζαντα.
αντιθετα, οταν περασει καιρος και τις γδαρεις και θελεις να αλλαξεις το look γιατι μπορει να τις βαρεθηκες ειναι μια αρκετα καλη και φθηνοτερη λυση απο το να αγορασεις αλλες καινουριες! Wink
MEMsound - Πεμ 16 Φεβ 2006, 15:49:06
Θέμα δημοσίευσης:
Αν η βαφή γίνει ηλεκτροστατικά δεν συμβαίνει αυτό που λες για το ξεφλούδισμα από χρύπημα.

Τέτοιο ξεφλούδισμα θα συμβεί μόνο αν τις βάψεις σε φανοποιείο με απλό χρώμα αυτοκινήτων (με την διαδικασία πχ που βάφεται ένα φτερό ή ένα καπό)

Άλλο απλή και άλλο ηλεκτροστατική βαφή. Wink
ultra-one - Πεμ 16 Φεβ 2006, 16:57:35
Θέμα δημοσίευσης:
Μου βάζετε ιδέες τώρα.........

To bleu recife 206 μου με χρυσές ζάντες αλά Impreza..... Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil
MEMsound - Πεμ 16 Φεβ 2006, 17:00:33
Θέμα δημοσίευσης:
ευκολα... με 140ευρώ (βλ e-shop) Wink
DimiP - Πεμ 16 Φεβ 2006, 18:59:38
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Αν η βαφή γίνει ηλεκτροστατικά δεν συμβαίνει αυτό που λες για το ξεφλούδισμα από χρύπημα.

Τέτοιο ξεφλούδισμα θα συμβεί μόνο αν τις βάψεις σε φανοποιείο με απλό χρώμα αυτοκινήτων (με την διαδικασία πχ που βάφεται ένα φτερό ή ένα καπό)

Άλλο απλή και άλλο ηλεκτροστατική βαφή. Wink


κανεις λαθος . οι ζαντες φαφθηκαν ηλεκτροστατικα και μαλιστα ηταν καλυτερες και απο καινουργιες, ομως αν χτυπηθουν ξεφλουδιζουν.
εννοειται πως δεν συζηταμε καν για απλη βαφη σε φανοποιειο.
MEMsound - Πεμ 16 Φεβ 2006, 20:55:12
Θέμα δημοσίευσης:
χμμμ με προβλημάτησες τώρα. Confused Confused
DimiP - Παρ 17 Φεβ 2006, 20:30:16
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
χμμμ με προβλημάτησες τώρα. Confused Confused


σε πιστευω!
παντως για την ηλεκτροστατικη βαφη υπαρχει και η μαρτυρια του Ηλιοπουλου ο οποιος εκει στελνει για επισκευες ο,τι ζαντες του πανε.
brz20 - Παρ 17 Φεβ 2006, 20:43:26
Θέμα δημοσίευσης:
Το βαψιμο με ηλεκτροστατικη βαφη ξερω οτι γινετε για την υψηλη θερμοκρασια που υπαρχει απο τα φρενα.Για να αντεχει και να μην "σκαει" σε διαφορα σημεια.Αν στον απλο χρωμα ριξεις εναν ιδικο καταλυτη για να το σκληρινει δεν πετυχενεις το ιδιο αποτελεσμα?Το λεω αυτο γιατι οταν ειχα βαψει τις δαγκανες πηρα χρωμα κανονικο και αυτον τον καταλυτη.Μεχρι τωρα δεν εχουν παθει τιποτα.
pol - Παρ 18 Απρ 2008, 11:39:54
Θέμα δημοσίευσης: 207 gt
ρε παιδια 8ελω να κανω τησς ζαντες νικελ ξερει κανενασ κανενα μαγαζι και πως σασ φενετε η ιδεα
MEMsound - Παρ 18 Απρ 2008, 11:45:49
Θέμα δημοσίευσης:
ο Πέττας και ο Στεργιου στην Καβάλας

σαν ιδέα... γενικώς Confused Confused Confused αλλα αν θες να το καγκουρεψεις γιατί οχι... Laughing Laughing Laughing
pol - Παρ 18 Απρ 2008, 17:31:34
Θέμα δημοσίευσης: 207 gt
ε οχι αμα ειναι να φενετε καγκουρικο δεν γουσταρο
Ivang - Δευ 21 Απρ 2008, 13:43:27
Θέμα δημοσίευσης:
Από εμπειρία προς πληροφόρησή σας, για να γίνει σωστή δουλειά με ηλεκτροστατική, η ζάντα πρέπει να καθαριστεί πλήρως από χρώμα (κοινώς ψιλή αμμοβολή), μετά δεν έχει πρόβλημα από ξεφλουδίσματα, απλά αν την γδάρεις φαίνεται μόνο το γδάρσιμο ... Wink
MEMsound - Τετ 04 Ιούν 2008, 06:53:18
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.tuningfever.fr/pics-max-13972-331115-206.jpg
χωρις να ειμαι σιγουρος αλλα αυτη σεν ειναι 206 RC ζάντα?
...αμα κάποιος εχει φαντασία... Shocked Shocked Shocked Shocked Cool Cool Cool
Ghost Dog - Τετ 04 Ιούν 2008, 10:20:48
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
χωρις να ειμαι σιγουρος αλλα αυτη σεν ειναι 206 RC ζάντα?

ειναι, που να μην ηταν.... Razz
sod - Τετ 04 Ιούν 2008, 14:30:09
Θέμα δημοσίευσης:
Μπορω να πω πωs ειναι λιγο αλητικη ετσι...... Wink Wink Wink
corey - Τετ 04 Ιούν 2008, 17:10:26
Θέμα δημοσίευσης:
Η ζάντες μου έχουν ξεφλουδιστεί ΦΟΥΛ... είναι κάτι masitaly 16", φαίνονται στην υπογραφή μου λίγο... άρχισαν με μικρά φουσκόματα.. κ τώρα φεύγουν κομμάτια...

Μόνος μου μπορώ να κάνω κάτι??
Ξέρει κανείς κανέναν αξιόπιστο στην Θεσσαλονίκη?
Τιμές?

Ευχαριστώ....

*Στα πρώτα πόστ είδα κάτι τιμές βενζίνης... 0,60€ απλή κ 0,77€ super ......... Shocked
MEMsound - Πεμ 05 Ιούν 2008, 00:28:43
Θέμα δημοσίευσης:
οι ζαντες σου ειναι πολυ ομορφες για να τις "χαλάσεις" δημιουργόντας / αυτοσχεδιάζοντας μόνος σου...
για να εχεις σωστό και ομορφο αποτέλεσμα 8ες ιδανικά ηλεκτροστατικο βαφειο ζαντων...
εδω στην Αθηνα εχει 2~3...
θεσσαλονικη δεν ξέρω...
γυεω στα 150~170ε κοστιζει η "επισκευη"...
Giannis307 - Πεμ 05 Ιούν 2008, 06:04:55
Θέμα δημοσίευσης:
Επισης πολυ ωραια βαμενη αλλιως ειναι και η 17" του 207 gt/rc με διχρωμια στις ακτινες που ειναι πιο μεσα με αυτες που ειναι πιο εξω....




Καπως ετσι το φανταζομαι....

(σορυ για την καλλιτεχνια.... Embarassed Embarassed Embarassed )
corey - Πεμ 05 Ιούν 2008, 14:29:26
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
οι ζαντες σου ειναι πολυ ομορφες για να τις "χαλάσεις" δημιουργόντας / αυτοσχεδιάζοντας μόνος σου...
για να εχεις σωστό και ομορφο αποτέλεσμα 8ες ιδανικά ηλεκτροστατικο βαφειο ζαντων...
εδω στην Αθηνα εχει 2~3...
θεσσαλονικη δεν ξέρω...
γυεω στα 150~170ε κοστιζει η "επισκευη"...


Ίσως δεν πρόσεξες κάτι, οι ζάντες ναι μεν είναι ωραίες… αλλά είναι Ξεφλουδισμένες.. έχουν γίνει πολύ άσχημες στο θέμα χρώμα.. όταν πλένω το αμάξι με πιεστικό το κάνω από αρκετά μακριά και χωρίς να τις σκουπίζω για να σώσω ότι μπορώ… είναι ζήτημα χρόνου να μην μείνει τίποτα. Τα κομμάτια φεύγουν αβέρτα.. όταν μπορέσω θα ανεβάσω και φώτο.. γιατί τώρα είμαι στη δουλεία μου. Έλεγα να δοκιμάσω τπτ σε μαύρο η νίκελ για αλλαγή…
Ρώτησα τον λαστιχά μου πριν κανα μήνα, και μου είπε τουλάχιστον 250€… σκέφτηκα είναι πάρα πολλά…

*Ηλεκτροστατική βαφή θέλει φούρνο? Δεν μπορεί κάποιος μόνος του?
MEMsound - Πεμ 05 Ιούν 2008, 15:39:15
Θέμα δημοσίευσης:
μαλ***α σου ειπε για 250...
στειλτες μα Αθηνα να στις βάψουμε και να στις ξαναστειλουμε...
πιο φθηνα θα σου ρθει...
ελεος δηλαδη...

140 ειχα δωσει εγω για βάψιμο ηλεκτροστατικό από ασημί -> λευκές και ειναι μια χαρα...

αν τις κάνεις μόνος σου ΞΕΧΝΑ το πλυστικό...

μια πιο φθηνή λύση ειναι σε φανοποιείο σε φουρνο (όπως βάφουν τα αμάξια δηλαδή) υπολόγιζε. κάνα 100άρι μαξ...

υ.γ. οταν ειπα οτι ειναι πολυ ωραιες εννούσα σαν σχέδιο και οτι τις εχεις μόνιμα στο αμάξι... και ειναι πολύ καλές και οχι για "χαβαλέ" / πίστα κλπ κλπ = που να μην σε νοιάζει...
corey - Πεμ 05 Ιούν 2008, 15:58:48
Θέμα δημοσίευσης:
Τι χρώμα προτείνεις? Δεν ξερει κανένας εδώ για Θεσσαλονίκη κανέναν??? Μπα…
Η ηλεκτροστατική βαφή πως γίνετε? Θέλει συνεργείο ε?


Υ.Γ. Το αμάξι δεν το έχω ΚΑΘΟΛΟΥ για χαβαλέ.. απλός μου αρέσει να ασχολούμε μαζί του.. αλλα με τίποτα σπινιαρίσματα, χειρόφρενα, κόφτες… κλπ.. που λόγος για πίστα.. άσε.. το αμάξι το πλήρωσα και το συντηρώ με πολύ κόπο.. κ δεν θα το γ@@@σω έτσι για το χαβαλέ…
Εντάξει τρέχω καμιά φορά.. αλλά όχι πάνω από 5.000στρ κλπ…
corey - Πεμ 05 Ιούν 2008, 18:57:34
Θέμα δημοσίευσης:
Και φώτο...

http://i32.photobucket.com/albums/d16/coreypu/05062008087.jpg
http://i32.photobucket.com/albums/d16/coreypu/05062008086.jpg

τι λέτε?
MEMsound - Πεμ 05 Ιούν 2008, 19:14:20
Θέμα δημοσίευσης:
εχουν γινει ΠΟΥΤΑΝΑ...
αυτες θέλουν καλή αμμοβολή να φυγει το παλιο χρώμα τελείως και βάψιμο και θα γινουν σαν καινουργιες...
και τα χτυπήματα και οι γρατζουνιες...
χρώμα οτι γουστάρεις...
και ασημί μπορείς και μολυβι για λίγη αντίθεση και μαυρο για εντονη αντίθεση...

νομίζω οτι στις συγκεκριμένες το μολυβί θα ειναι πιο ομορφο από μαυρο... (και από το ασημί το οποίο ενδεχομένως εχεεις βαρεθεί)
corey - Πεμ 05 Ιούν 2008, 20:29:29
Θέμα δημοσίευσης:
στο είπα είναι χάλια....
φυσικά και δεν θα τισ κάνω ασημί.... λέω για μάυρες... το σκέφτομαι κ το μολυβί... αλλά η μαύρη είναι μαύρη... δεν ξέρω..
Αύριο πάω να ψάξω.. αν μάθω τιμές θα ενημερώσω..

Ευχαριστώ.
corey - Κυρ 08 Ιούν 2008, 13:47:08
Θέμα δημοσίευσης:
Λοιπόν πήγα ρώτησα... και βρήκα τον 1 από τους 2 γνωστούς που βάφουν ζάντες στην Θεσσαλονίκη. Λόγω ότι δεν πήγα με το αυτοκίνητο μου, μου είπε ότι πρέπει να τις δει.. του είπα πως είναι.. κ μου είπε ότι λογικά θέλουν αμμοβολή. Οπότε μιλάμε για 230€ - 250€
Δυστηχώς ότι μου έλεγε ο λαστιχάς μου.
Ο αλλός που βάφει.. είναι πολύ μακριά από μενα.. ώστε να πάω να ρωτήσω...
geoadonakakis - Δευ 18 Αύγ 2008, 22:03:17
Θέμα δημοσίευσης:
Ρε παιδια πηγα κ ρωτησα 3 λαστιχαδες κ μου ειπαν 220 για την επισκευη,με αμμοβολη,ισιωμα,βαψιμο.Αλλα κ ενας με 150 που δεν μου γεμιζει το ματι.Ποιος απο ολους εχει λογικη τιμη?
fynos - Δευ 18 Αύγ 2008, 22:39:35
Θέμα δημοσίευσης:
Στον Πέτα πήγες που είναι και συνεργάτης μας ??
Κοντά στην Lion είναι . . .
dimisgr - Δευ 18 Αύγ 2008, 23:14:24
Θέμα δημοσίευσης:
φιλαράκι μου που έβαψε τις δικές του. 17'' από ibiza top gun τις πολυάκτινες του έιπανε 40 η ζάντα. αλλά γενικά και από άλλους που έχω ακούσει μου έχουν πει 30-50 euros η ζάντα. για φούρνο μιλάω
geoadonakakis - Τρι 19 Αύγ 2008, 08:56:03
Θέμα δημοσίευσης:
Οχι γιατι δεν ξερω που ειναι.Εννοεις την αντιπροσωπεια που ειναι στην Γρηγοριου Λαμπρακη στη Νικαια?Τελικα ειναι πολλα τα 220 για αμμοβολη?
kovac - Τρι 19 Αύγ 2008, 17:38:44
Θέμα δημοσίευσης:
geoadonakakis έγραψε:
Οχι γιατι δεν ξερω που ειναι.Εννοεις την αντιπροσωπεια που ειναι στην Γρηγοριου Λαμπρακη στη Νικαια?Τελικα ειναι πολλα τα 220 για αμμοβολη?


Ναι είναι πολλά για μια ζάντα! Υπολόγισε 40€ η μία. Very happy
Π.Πέττας Arrow Λ.Αθηνών 185 Αιγάλεω. Wink
207.Rallye - Τετ 07 Ιαν 2009, 00:16:15
Θέμα δημοσίευσης: 207 - Βαψιμο Ζαντας
Με ενδιαφερει να βαψω τις ζαντες του Rallye. Θα ηθελα να μαθω ποσο κοστιζει περιπου. Το εχει δοκιμασει κανεις; Υπαρχει κινδυνος ξεφλουδισματος και και τα πλαστικα καπακια του σηματος βαφονται; Απο αποχρωσεις υπαρχουν πολλες επιλογες ή μονο μαυρο και τυπου γκρι; Που μπορω να ρωτησω;
ath7 - Τετ 07 Ιαν 2009, 00:20:12
Θέμα δημοσίευσης:
็αμμοβολη να φυγει το υπαρχων χρωμα, ηλεκτροστατικη βαφη και εισαι αρχοντας!
Με 160 ευρω (για τα επισημα μελοι) Τις εχει βαψει ο fynos θα σου δωσει περισσοτερες πληροφοριες!

Απο χρωματα εχεις πολλες επιλογες!(νομιζω Laughing )
206kwn - Τετ 07 Ιαν 2009, 03:27:09
Θέμα δημοσίευσης:
corey έγραψε:


http://i32.photobucket.com/albums/d16/coreypu/05062008087.jpg
http://i32.photobucket.com/albums/d16/coreypu/05062008086.jpg



οου μαι φακινγκ γκαντ πως ειναι ετσι?????

Blink Shocked Blink Shocked

επισκευη AS SOON AS POSSIBLE.........
FYNOS δωσε τα φωτα σου και περιμενουμε φοτο επισκευασμενες.......


P.S. πολυ ωραια ζαντουλα στο σχημα της....
μολις επισκευαστει θα γινει ακομα πιο ομορφη Wink Wink
papadoc - Τετ 07 Ιαν 2009, 18:56:03
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπέρα.Μπορει να μου πει κάποιος αν ξέρει κάποιον εδώ στη Θεσσαλονίκη που μπορεί να μου επισκευάσει μια ζάντα Kosei k1 αξιόπιστα και οικονομικά? Απ'αυτή λείπει ένα μικρό κομμάτι .Πήγα σε ένα μηχανουργείο αλλά μου ζήτησε 150 όμορφα.Περιμένω απαντήσεις.
ath7 - Τετ 07 Ιαν 2009, 23:15:23
Θέμα δημοσίευσης:
papadoc έγραψε:
Απ'αυτή λείπει ένα μικρό κομμάτι .Πήγα σε ένα μηχανουργείο αλλά μου ζήτησε 150 όμορφα.Περιμένω απαντήσεις.


Tι κομματι λειπει? Shocked

Μπωρεις να βαλεις μια φωτο? Rolling eyes

ปฟพ้ห
papadoc - Πεμ 08 Ιαν 2009, 17:53:00
Θέμα δημοσίευσης:
Τωρα δε μπορω να βαλω γιατι την εχω στο χωριο μου κι εγω ειμαι στη Θεσσαλονικη λογω εξετασεων.Με την πρωτη ευκαιρια θα βαλω.Παντως ειναι ενα κομματι απο την πισω πλευρα ,στη στεφανη της ζαντας .Εχεις να προτεινεις κατι ?
ath7 - Πεμ 08 Ιαν 2009, 19:07:03
Θέμα δημοσίευσης:
Oποτε μπορεσεις! Razz
Sinanai - Πεμ 08 Ιαν 2009, 20:14:10
Θέμα δημοσίευσης:
Πάντως και εδώ, Πάτρα, που είχα ρωτήσει Κωνσταντάρα για επισκευή-βάψιμο (αμμοβολές, ηλεκτροστατικές, κτλ...) 120 με 160 ευρώ μου 'χε πει. Ήτοι 30 με 40 ευρώ τη ζάντα. Άσχετο, απλά χάζευα τις προηγούμενες σελίδες, που λέγατε για τιμές...
papadoc - Παρ 09 Ιαν 2009, 19:58:14
Θέμα δημοσίευσης:
ath7 έγραψε:
Oποτε μπορεσεις! Razz

Thanks για το ενδιαφέρον.Θα στείλω όποτε μπορώ.
papadoc - Παρ 13 Φεβ 2009, 17:05:07
Θέμα δημοσίευσης:
ath7 έγραψε:
papadoc έγραψε:
Απ'αυτή λείπει ένα μικρό κομμάτι .Πήγα σε ένα μηχανουργείο αλλά μου ζήτησε 150 όμορφα.Περιμένω απαντήσεις.


Tι κομματι λειπει? Shocked

Μπωρεις να βαλεις μια φωτο? Rolling eyes

ปฟพ้ห


Οριστε λοιπον η επιμαχη ζαντα.Περιμενω απο οποιον ξερει να μου πει αν φτιαχνεται,που , και οτιδηποτε αλλο αφορα αυτη την περιπτωση.
(καντε κλικ πανω στη φωτο για μεγεθυνση)








206kwn - Παρ 13 Φεβ 2009, 17:12:43
Θέμα δημοσίευσης:
Shocked Shocked Shocked Shocked

περισσοτερο συμφερει αλλαγη ζαντας.....
εχεις μεγαλη ζημια.....
και εκτος αυτου αν τη φτιαξεις θα γινει πιο ευαλωτη στα χτυπηματα και με το παραμικρο θα σπαει Confused Confused
papadoc - Παρ 13 Φεβ 2009, 17:17:46
Θέμα δημοσίευσης:
Έφαγε γερη για να γινει ετσι...
Θα περιμενω κι αλλες απαντησεις για να δω τι θα κανω.Και η αντικατασταση παιζει αρκει να βρω μια ιδια,δεδομενου οτι δεν κυκλοφορει πλεον.
Ακουω και τους υπολοιπους.
MEMsound - Παρ 13 Φεβ 2009, 21:29:18
Θέμα δημοσίευσης:
σχεδον ετσι ηταν η δικια μου ..ισως και λίγο χειρότερα....
και ο Πέττας την εφτιαξε μια χαρα
θεωρω οτι και ο Στέργιος το ιδιο θα μπορεί κάνει (αν δεν θες να πάς στον Πέττα)
απλά θέλει "μαγκα" ζυγοσταθμιστή μετα...
και ισως 2~3 ζυγοσταθμίσεις για να πετύχετε το "τέλειο"...

αα και προσοχη στο μεσα μέρος να μην μεινει χρώμα για να παταει καλά στο μουαγιε η ζάντα
206kwn - Παρ 13 Φεβ 2009, 21:48:40
Θέμα δημοσίευσης:
μετα απο μια τετοια επισκευη η ζαντα δεν θα ειναι πιο ευθραυστη στα μικροχτυπηματα ομως?? εννοω μετα δεν θα σπασει πιο ευκολα σε αντιστοιχο σκηνικο ???
MEMsound - Παρ 13 Φεβ 2009, 22:22:25
Θέμα δημοσίευσης:
στο δικο μου το "σκηνικό" ηταν μετα από ενα τροπέτο 206...
οπότε η ζάντα ειναι το λιγότερο...

τετοιο σπάσιμο δεν γίνεται από "απλή λακουβα"...
ουτε "ξαναγίνεται" από "απλή λακουβα"...
(εκτός και αν ειναι τελείως "γτπ" η ζάντα...)

το επικίνδυνο αλλωστε ειναι να χάσεις τον ελεγχο του αυτοκινητο από σκασμένο (η απότομο ξεφουσκωμα) λάστιχο...
...και τον ελεγχο θα τον εχεις ηδη χάσει ουτως η άλλως ανεξάρτητα αν θα γινει και κάπως ετσι η ζάντα... Wink
papadoc - Σαβ 14 Φεβ 2009, 15:47:47
Θέμα δημοσίευσης:
Καποιος εδω Θεσσαλονικη να πει μια αποψη?
papadoc - Δευ 16 Φεβ 2009, 16:29:10
Θέμα δημοσίευσης:
Εστω και Αθηνα καποιος αξιοπιστος για επισκευη στελνοντας την εκει.
papadoc - Τετ 18 Φεβ 2009, 02:38:16
Θέμα δημοσίευσης:
Απο Σαλονικη κανεις? Αλλιως τη στελνω καρφωτος Αθηνα.....
papadoc - Σαβ 28 Φεβ 2009, 20:30:41
Θέμα δημοσίευσης:
Κι αλλη ερωτηση: Βρηκα μια ζαντα Kosei K1 αλλα ειναι χρωματος πορτοκαλι.Ο ζαντας μου ειπε οτι να τη βαψω στο χρωμα των αλλων( με ηλεκτροστατικη βαφη) και θα εχω ετσι τη ζαντα που ψαχνω.
Αυτο αν γινεται ,θα πετυχει ή θα ειναι διαφορετικη η βαμενη και θα ξεχωριζει? Οποιος γνωριζει ,ας μου πει.
Thanx.
COOL ALEXIS - Σαβ 28 Φεβ 2009, 21:12:33
Θέμα δημοσίευσης:
Μια χαρά θα είναι...

Το ίδιο είχε κάνει φίλος μου με Saxo με Superleggera που κατέστρεψε την μια και αναγκάστηκε να βάψει την καινούρια σε ανθρακί και η διαφορά ήταν ελάχιστη Exclamation
papadoc - Κυρ 01 Μάρ 2009, 21:45:13
Θέμα δημοσίευσης:
Βασικα αυτο που με προβληματιζει ειναι κατα ποσο θα διαφερει η γνησια απο την βαμενη στο χρωμα.Εδω Θεσσαλονικη εχουμε καποιον που θα κανει τη δουλεια αξιοπιστα ή να αρχισω να ψαχνομαι για Αθηνα?
KouKou - Δευ 02 Μάρ 2009, 09:58:17
Θέμα δημοσίευσης:
υπαρχει ενα μηχανουργιο στην πυλαια διπλα στο παλατακι.
διπλα ακριβως στην αντιπροσωπεια της Peugeot. Δεν ξερω ποσα θα σου ζητησει αλλα ειναι καλος, αλλα θα σου φανει καπως. μια ερωτηση δεν βλαπτει. (σπαω το κεφαλι μου να θυμηθω ονομα τωρα αλλα δεν μπορω, Καππονης μου ηρθε), καντου και κανα παζαρι δεν βλαπτει.
papadoc - Δευ 02 Μάρ 2009, 21:18:23
Θέμα δημοσίευσης:
Tον ξερω αυτο το μαστορα που λες.Νομιζα οτι δεν ασχολειται με βαφες .Καποιος αλλος υπαρχει,ετσι για να παρω και καμια γνωμη παραπανω?
KouKou - Τετ 04 Μάρ 2009, 18:40:18
Θέμα δημοσίευσης:
ρωτα και σε κανα βουλκανιζατερ.....

ολο και καποιον θα ξερουν.
blue_rallye - Τρι 24 Μάρ 2009, 17:04:32
Θέμα δημοσίευσης:
Απο οσο ξερω ο Πεττας για να τις ισιωσει τρωει απο το υλικο της ζαντας ενω εχω ακουσει για αλλη μεθοδο που την ''λιωνουν'' τη ζαντα σε μηχανουργειο και επανερχεται χωρις να λειπει καθολου υλικο και ειναι 8 ευρω η ωρα,οσο κατσει μεσα η καθε ζαντα,δε γνωριζουμε απο την αρχη αυτο το πραγμα.

Τι λετε για αυτη τη μεθοδο?


Στα 160 ευρω της τιμης για τον Πεττα ειναι ισιωμα,αμοβολη και βαφη?
MEMsound - Τρι 24 Μάρ 2009, 17:21:11
Θέμα δημοσίευσης:
ναι σε αυτα αντιστοιχει η τιμη αναλογα το ποσο μεγαλο σπασιμο εχει η ζαντα
σε εμενα ου ελειπε κομματι πηγε 200 ολα μαζι

αν δεις από κοντα την διαδικασία στον Πέττα θα δεις οτι δεν "τρώει" πολυ
εξαρτάται και απο το χτυπημα βεβαια
πρωτα πάντως τις ζεστενει και τις ισιωνει με χτυπημα η πρεσσα αναλογα και μονο το φινιρισμα τελειωμα γινεται στον τορνο

σχετικα με το ζεσταμα / λιωσιμο που λες... ουτε και αυτό ξέρω κατα ποσο ειναι απολυτα σωστό..
AlienHack - Πεμ 23 Απρ 2009, 14:29:13
Θέμα δημοσίευσης:
Θεσσαλονικη πηγα πριν 3 χρονια μια κατακρεουργημενη ζαντα, της ειχαν φύγει κομματια-φετες απο ολη την εξωτερικηγ της επιφάνεια, ειχε στραβ'ωσει κιολας, και εμ 30 ευρό την έφτιαξα . Λοιπον ακου που ειναι.

Στριβεις απο εγνατια στην λαγκαδα και πηγαινεις πρως νεαπολη. πρωτο φαναρι συνεχίζεις ευθεια, καιστα 20 μετρα στο δεξι σου χερι εχει ενα μαγαζι που φτιάχνει ζαντες.. απεναντι απο τις δωδεκαόροφες.
AlienHack - Πεμ 23 Απρ 2009, 14:30:47
Θέμα δημοσίευσης:
Μια αλλη ερώτηση που θελω να κανω εγω ειναι, για νικέλομα μιας ζάντας (αν ειναι νικελ δηλαδη, ασημενιο γυαλιστερο και εχει χτυπήσει σε 3-4 σημεια και εχει βγει το μαυρο-μεταλικο του υλικου) ποσο παει? θα χρειαστει πρωτα αμοβολή και μετα βαψιμο-νικελομα?
papadoc - Πεμ 23 Απρ 2009, 20:06:55
Θέμα δημοσίευσης:
Ok.Ευχαριστώ.
king207cc - Παρ 01 Μάϊ 2009, 23:57:59
Θέμα δημοσίευσης:
παιδες έχει βάψει κανείς τις ζάντες του 207?? τι κλασσικες του GT. Τράβηξα μια γρατσουνία κ δεν μπορώ να τη βλέπω. Καμιά πρόταση?? fynos νομίζω εσυ την έχεις βάψει νομίζω?!!
kostasvti - Πεμ 20 Αύγ 2009, 09:28:38
Θέμα δημοσίευσης: Ισιωμα Ζαντας
που παμε για ισιωμα ζαντας ρε παιδια? εναλλακτικες εκτος απο τον πετα. καπου στα δυτικα?
fynos - Πεμ 20 Αύγ 2009, 20:08:14
Θέμα δημοσίευσης:
Στέργιο, απέναντι στο στενό της Eltreka πλάι από το βενζινάδικο !
myth - Παρ 28 Αύγ 2009, 13:03:02
Θέμα δημοσίευσης:
johny για δωσε κανα Ιnfo παραπανω για τον Στεργιο(που ακριβως ειναι και ειναι οντως καλος η θα αφηνει τπτ σημαδια??).....ααα και που καλυτερα? πετας η στεργιος????
kostasvti - Παρ 28 Αύγ 2009, 13:20:34
Θέμα δημοσίευσης:
εγω τελικα πηγα πετα και με ενα 50αρικακι(βαψιμο-ισιωμα) την ζαντα την κανει τζι-τζι ουτε σημαδια ουτε τιποτα. Δεν ηθελα να παω στην αρχη αλλα πηγα.πολυ καλη δουλεια.
vamvakoolas - Παρ 28 Αύγ 2009, 14:30:32
Θέμα δημοσίευσης:
επειδη το ζητησατε αλλα και για το αρχειο

''ΠΑΥΛΟΣ ΠΕΤΤΑΣ & ΣΙΑ'' είναι στην Λ. Αθηνών 185 (Γέφυρα Κηφισού) και ασχολείται με επισκευές τροχών, ηλεκτροστατικές βαφές, επιμεταλλώσεις.
Το τηλ. είναι 2105762789 και το φαξ 2105317040.


Stergios group
Λ. Αθηνών 261, Αιγάλεω (υπολόγιζε στο ύψος της συμβολής της με την Λ. Θηβών)
Τηλ. 210-5900621
Fax 210-5900381

ZANIAS CENTER Ελαστικά-Ζάντες. Βουλιαγμένης & Αφροδίτης 4, 167 77 Ελληνικό Αττικής, +302109618381. Fax:+302109645252

ΘΕΣ/ΚΗ ΒΑΨΙΜΑΤΑ

1)http://www.electrostatics.gr

2)Αφοι Γεωργιαδη (kai ισωματα)

Λανγκαδα 30 Θεσ/νικη

Τηλ: 2310-540945
fynos - Παρ 28 Αύγ 2009, 14:54:11
Θέμα δημοσίευσης:
vamvakoolas έγραψε:


Stergios group
Λ. Αθηνών 261, Αιγάλεω (υπολόγιζε στο ύψος της συμβολής της με την Λ. Θηβών)
Τηλ. 210-5900621
Fax 210-5900381


Είναι κοντά στην ελτρέκα, όχι εκεί που λες !
vamvakoolas - Παρ 28 Αύγ 2009, 16:19:09
Θέμα δημοσίευσης:
φιλε δε το λεω εγω η καρτα του το λεει

(λες να τα εβγαλα και τα τηλ απο το μυαλο μου Laughing Laughing Laughing Laughing )
fynos - Παρ 28 Αύγ 2009, 16:22:45
Θέμα δημοσίευσης:
Φίλε εγώ δεν σε είπα φαντασμένο, αλλά πότε πήγες τελευταία φορά . . . . μία διόρθωση έκανα για πιο σωστή πληροφόρηση !

( Laughing Laughing Laughing Laughing )
vamvakoolas - Παρ 28 Αύγ 2009, 16:27:18
Θέμα δημοσίευσης:
δε συνηθηζω να στραβωνω ζαντες (περνω ψαλιδια) ή να τις κοπαναω;) , τα παιδια εκει μου ειχαν δωσει καρτα τους....

Εσυ ρε τεραστιε που πηγες προσφατα δε μας λες την ακριβη διευθυνση και τηλεφωνα (για να διορφωσω και τις επαφες) ή το φυλας για σενα?
fynos - Παρ 28 Αύγ 2009, 16:33:28
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν είμαι τόσο κουλός για να στραβώσω ψαλίδι αλλά και ζάντα, αλλά ξέρεις τυχαίνει να βάφει και καμία ζάντα που και πού οπότε έχω κανονίσει και για τα παιδία από εδώ μία καλλίτερη τιμή . . . .

Αρκετά με την Σπαμαρία και την ειρωνεία, το τηλ και φαχ το ίδιο και διεύθυνση Λεύκτρων 13, Μπουρνάζι.
myth - Παρ 28 Αύγ 2009, 21:19:13
Θέμα δημοσίευσης:
Thx παιδες.... Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
bagosgt - Σαβ 29 Αύγ 2009, 12:58:00
Θέμα δημοσίευσης:
φρονιμαααα.....μηπως φταιει η οικονομικη κριση που καποιοι ειναι λιγο πιο ευεξαπτοι???οπως διαβασα παντως δε μου φανηκε να ειπε κατι ο φινος με σκοπο να πρσβαλει καποιον,οποτε.... Wink
mario207 - Τετ 16 Σεπ 2009, 23:32:10
Θέμα δημοσίευσης: Μικρο στραβωμα σε ζαντα 207 ραλλυε
Καλησπερα, ανοιγω το θεμα επειδη αλλαξα τουσ μπρος τροχους με τους πισω και στην αλλαγη ειδα απο τη μεσα μερια τησ ζαντας ενα μικρο βαθουλωμα σε ενα σημειο σαν να ειχε στραβωσει στο σημειο εκει , οποτε την αφησα στον μαστορα για επισκευη και εβαλε κατι σαν μπαλωμα επιπροσθετο. Εδωσα 35 ευρω γι αυτο λογικη τιμη μου φανηκε απλα θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις σε τετοιες περιπτωσεις αν η επισκευη γινεται με αυτον τον τροπο??
vamvakoolas - Πεμ 17 Σεπ 2009, 10:03:33
Θέμα δημοσίευσης:
για να μη τα ξαναλεμε

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=17135

αυτα ειναι για Αθηνα/Θεσ/κη

1)Λιγο στιμπημενη τιμη
2)Προσωπικα πρωτη φορα ακουω για γεμισμα
mario207 - Πεμ 17 Σεπ 2009, 10:11:36
Θέμα δημοσίευσης:
ευχαριστω για την απαντηση
Δηλαδη συνηθως πως επισκευαζετε αυτο? στο λινκ που εδωσες δε λενε κατι σχετικα...
MEMsound - Πεμ 17 Σεπ 2009, 10:33:43
Θέμα δημοσίευσης:
το πας εκει
σου βγάζουν την ρόδα
ξεζανταρουν το λαστιχο
ισιωνουν την ζάντα
ζανταρουν το λάστιχο
κανουν μια ζυγοσταθμιση
βαζουν την ροδα στο αμαξι
τους πληρώνεις και
φευγεις Cool
mario207 - Πεμ 17 Σεπ 2009, 11:09:24
Θέμα δημοσίευσης:
χεχεχεχε νασαι καλα αυτο ειναι οδηγιες για το πικπα... εννοω ο τροπος αποκαταστασης πως γινετε συνηθως? με μπαλωμα? την ισιωνουν απλα χωρις να μπει κατι επιπροσθετο? η αν μπει αυτο μπαινει για μεγαλυτερη ασφαλεια? η ειναι πατεντοδουλεια ? προχειροδουλεια κλπ???? να ξερω αν ειναι σωστος ο τροπος που το επισκευασε η οχι
αυτα.. ευχαριστω ξανα!
mario207 - Πεμ 17 Σεπ 2009, 11:12:16
Θέμα δημοσίευσης:
ισως μια φοτο να βοηθησει.. θα παω να βγαλω να δειτε
MEMsound - Πεμ 17 Σεπ 2009, 11:22:54
Θέμα δημοσίευσης:
δειξε μας τι εχει και θα σου πουμε
mario207 - Πεμ 17 Σεπ 2009, 17:09:20
Θέμα δημοσίευσης:
σας βαζω τισ φωτο , δειτε κ πειτε αμα ξερετε

http://i244.photobucket.com/albums/gg1/hawaiantropic/CIMG0093.jpg

http://i244.photobucket.com/albums/gg1/hawaiantropic/CIMG0092.jpg

http://i244.photobucket.com/albums/gg1/hawaiantropic/CIMG0091.jpg

http://i244.photobucket.com/albums/gg1/hawaiantropic/CIMG0090.jpg

elpizw na douloeyoun ta links,,,,
perimenw me agwnia!!!
mathanas - Πεμ 17 Σεπ 2009, 17:41:38
Θέμα δημοσίευσης:
βαριδια βλεπω να χει βαλει μαλλον για να την ζυγοσταθμισει, τωρα αν την ισιωσε και χρειαστηκαν τοσα βαριδια προφανως δε τα καταφερε.....
mario207 - Πεμ 17 Σεπ 2009, 17:54:54
Θέμα δημοσίευσης:
μαλιστα.. 35 ευρω και δεν εκανε σωστη δουλεια... ειναι δυσκολο ? η αυτος κουλος?
ευχαριστω για την απαντηση
android - Πεμ 17 Σεπ 2009, 18:11:45
Θέμα δημοσίευσης:
το ισιωμα γινετε η με θερμοκρασια...πραγμα σπανιο για ελληνα μαστορα κ δεν ισιωνει απολυτα...
η με τορνο οπου τρωει λιγο την ζαντα δλδ κ ισιωνει...
το ποσο βαριδια θα παρει εξαρτατε κ απο το πως θα κατσει το λαστιχο πανω στην ζαντα...αν δεν ειναι καινουριο κ εχει φαγωματα ε θα παρει κατι παραπανω
mario207 - Πεμ 17 Σεπ 2009, 18:15:53
Θέμα δημοσίευσης:
το λαστιχο ειναι τιγκα φαγωμενο και το εκανε με τορνο το ισιωμα οποτε τελικα ισως και να εκανε καλη δουλεια... τι να πω η τιμη παντως? 35 ευρω δεν ειναι και υπερβολικη ισως να παιρνει και λιγο ψαλιδακι 5 ευρω
mario207 - Πεμ 17 Σεπ 2009, 18:46:31
Θέμα δημοσίευσης:
επισης αμα αλλαξω λαστιχα θα πρεπει να κανει ζυγοσταθμιση και να βγαλει βαρακια? η ροδα ειναι πισω
MEMsound - Πεμ 17 Σεπ 2009, 19:01:27
Θέμα δημοσίευσης:
μετα από ολα αυτά σου τρεμει το τιμόνι?
ποσα κμ εχουν τα λάστιχα?

οταν θα βάλεις καινουργια εννοείται οτι θα ξανακάνεις ζυγοσταθμιση

το ισιωμα συνηθώς γίνεται πρωτα με ζεσταμα και σχετικό χτυπημα
και μετα σε τόρνο
μετα ζυγοσταθμιση με οσα βαριδια χρειαστει ανάλογα την περιπτωση
δεν ειναι απαραίτητα πολλα αυτά που χει βάλει
ιδιως επειδη ειναι σχετικά φαγωμένο και μαζι χτυπημένο το λάστιχο
vaggelisgr - Σαβ 03 Οκτ 2009, 07:23:06
Θέμα δημοσίευσης: βαψιμο ζαντων 207 rallye και αποριες
καλημερα παιδες. εχω τις μαμα φορεμενες σε 207 λευκο rallye και απο δευτερα ετοιμαζομαι να του προσθεσω μια ακομα πινελια στο look του.Τη δευτερα θα τις παω για βαψιμο, μαυρο μεταλλικο, το γυαλιστερο για οσους δεν καταλαβαν. Η πρωτη απορια ειναι οταν θα παω να αφησω τις μαμα, θα μου βαλουν μια προσωρινη τετραδα για να περπαταει το αμαξι. Με την εφαρμογη και χρηση της προσωρινης τετραδας θα βαρεσει καμια ενδειξη μη αναγνωρισης αυτης αφου δε θα ειναι η μαμα η κανας αισθητηρας πιεσης ?? Και αν ναι οταν με το καλο ξαναβαλω τις βαμενες μαμα θα σβησει η οποια ενδειξη η θελει peugeot και διαγνωστικο ?? Νομιζω παντως πως συμφερει να τις βαψω με χρωματα καλα, βερνικια αντιχαρακτικα κτλ ετσι μου ειπαν μετα απο ψαξιμο και συζητησεις γιατι εχω και το φοβο μην ξεβαψουν και ξενερωσω. Προτινωμενη τιμη για αυτη την εργασια μου ειπε 200 ευρω η τετραδα.Καλα μου φαινεται, τι λετε εσεις ? Λεω απο δευτερα να παω να τις αφησω και να τελειωνω και με αυτες ( μεχρι να βρω τπτ aftermarket της προκοπης ) Laughing Να σημειωσω οτι εχουν βαφτει και οι δαγκανες κοκκινες οπως πρεπει για μαυρες ζαντες.. Την καλημερα μου απο τα βροχερα γιαννενα.
MEMsound - Σαβ 03 Οκτ 2009, 09:36:57
Θέμα δημοσίευσης:
καλώς ηρθες
1ον) γραφε με ελληνικα
2ον) καλό ειναι να ριχνεις κάνα βλέφαρο στα ηδη υπαρχοντα θεματα πριν ανοιξεις καινουργιο. για ριξε μια ματια εδω:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=127


παρε πρωτα τηλέφωνο και συνενοήσου αν υπάρχουν "προσωρινα" ζαντολάστιχα για να σου δώσουν μην πας τσάμπα... Wink
vaggelisgr - Σαβ 03 Οκτ 2009, 09:51:08
Θέμα δημοσίευσης:
φιλε μανθο καλως ηρθα απο νυχτα καλυτερα, το διορθωσα μιας και δεν γραφω πρωτη φορα. Τα εχω διαβασει σχεδον ολα απλα ηθελα και αλλες γνωμες τετ α τετ που λενε. Ζαντολαστιχα υπαρχουν οκ το χω κανονισει με το μαστορα εκει. Ελπιζω το αποτελεσμα να με δικαιωσει.
Stevon - Σαβ 03 Οκτ 2009, 19:00:29
Θέμα δημοσίευσης:
Το τόπικ "βαψιμο ζαντων 207 rallye και αποριες" ενώθηκε με το υπάρχον.

Mod-Team
Stevon

kostasvti - Σαβ 05 Δεκ 2009, 12:16:54
Θέμα δημοσίευσης:
Καλα ο πεττας δεν εχει μηχανημα για ζυγοσταθμιση??
ισιωσα 4 ζαντες σημερα και φευγοντας μου λεει ''σε 100χλμ να κανεις ζυγοσταθμισηηηηηηηηηη!!!!''
MEMsound - Σαβ 05 Δεκ 2009, 13:33:04
Θέμα δημοσίευσης:
σου ζανταρε τα λαστιχα?

αν ναι, να ξέρεις οτι για να κάνεις ευθυγραμμιση ΣΩΣΤΗ πρεπει πρωτα να κάνεις με τα λαστιχα μερικα κμ ωστε να κάτσουν "στην θεση τους" και μετα να τους κάνεις ζυγοσταθμιση που να ειναι "100% σωστή"

η ζυγοσταθμιση που κάνουμε οταν αλλαζουμε λαστιχα ειναι βασικά για να μην φυγεις απο το λαστιχαδικο και τρεμει το τιμόνι... Wink
kostasvti - Σαβ 05 Δεκ 2009, 16:03:26
Θέμα δημοσίευσης:
Του πηγα το αμαξι για ισιωμα ζαντας και αφου τα ξεζανταρει που τα ξεζανταρει του πηγα και μιατετραδα καινουρια και του λεω αφου τις ισωσει να βαλει τα καινουρια και ετσι εκανε αλλα χωρις ζυγοσταθμιση.
αρα λοιπον σε 100χλμ θελω ζυγοσταθμιση για να ειναι πενα ε? γιατι σημερα μετα τον πετα στην καβαλας στα 130 ετρεμε παλι και ξενερωσα..
MEMsound - Σαβ 05 Δεκ 2009, 19:59:28
Θέμα δημοσίευσης:
λογικο...
αλλα και να σου εκανε σημερα ζυγοσταθμιση ισως μετα από κάποια χιλιόμετρα να ξαναετρεμε, λιγότερο σε σχεση με τωρα, αλλα πολυ πιθανο να το καταλαβαινες
κανε υπομονη μερικα km και πηγαινε μετα για ζυγοσταθμιση και θα εισαι τζετ
GeoMel - Δευ 28 Δεκ 2009, 19:45:04
Θέμα δημοσίευσης:
Λοιπον σημερα αλλαξα την μια ροδα με την ρεζερβα μεχρι να γινει η αλλαγη των ελαστικων μου (αναμενεται σε κανενα 10μερο) λογω του οτι εχανε αερα απο ενα σημειο του παλιου ελαστικου. Οταν ομως εβγαλα το παλιο ελαστικο προσεξα 2 μικρες ρωγμες στην μεσα πλευρα της ζαντας (περιπου 1-2 εκατοστα η καθεμια). Θα πρεπει να ανησυχω , επισκευαζεται, η θα πρεπει να παω στο ακρο της αλλαγης ζαντων? Ρωταω γιατι με επισκευες ζαντων δεν εχω ιδιαιτερες γνωσεις. Ευχαριστω εκ των προτερων!
kane - Δευ 18 Ιαν 2010, 22:38:53
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδες μια ερωτηση...

Πηγα κι εφτιαξα μια σπιντλαιν 2108, η οποια ειχε ψιλοτετραγωνιστηκε.Εκανε δηλ μια "κουρμπα" καθετα στην ακτινα της κι ψιλοραγισε στο εσω/εξω χειλος.

Ο μαστορας μου ζητησε 40ε.

Ειναι πολλά ή οχι? με τις τιμές που εχω ακουσει παντως μου φανηκαν υπερβολικα.

Βεβαια απτη στιγμή που δεν ρωτησα ποσο κάνει εξαρχης καλά να πάθω.

(θα ζητησω απόδειξη για σπάσιμο Razz ).
MEMsound - Δευ 18 Ιαν 2010, 22:51:41
Θέμα δημοσίευσης:
σκετο ισιωμα?
kane - Τρι 19 Ιαν 2010, 12:03:32
Θέμα δημοσίευσης:
μανθο προφανως θα την κολλησε και καπου...γιατι οπως σου ειπα ηταν ραγισμενη λιγο.
MEMsound - Τρι 19 Ιαν 2010, 12:43:45
Θέμα δημοσίευσης:
αρα (μετα την κολληση) τορνο για να λειανει την κολληση και αμμοβολη και βαψιμο απο πάνω?

αν ολα αυτα μια χαρα ειναι η τιμη
και εδω Αθηνα τοσο ζητανε (για 4άδα τοπικη επισκευη "σενιαρισμα" / βαψιμο ~200ε)
kane - Τρι 19 Ιαν 2010, 14:46:34
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
αρα (μετα την κολληση) τορνο για να λειανει την κολληση και αμμοβολη και βαψιμο απο πάνω?

αν ολα αυτα μια χαρα ειναι η τιμη
και εδω Αθηνα τοσο ζητανε (για 4άδα τοπικη επισκευη "σενιαρισμα" / βαψιμο ~200ε)


μανθο δεν γνωριζω αν εκανε ολα αυτα...Δεν κατεβηκα ακομη θεσνικη να την παρω.
Εχω αλλες 2 που μου ειπε ο ζαντας μου οτι θελουν ισιωμα,αλλα μου πε επισης πως με τη ζυγοσταθμιση δεν θα εχουν προβλημα.

Να τις ισιωσω κι αυτες η οχι? (φυσικα αν ειναι να δωσω 80ε για 2 ζαντες ουτε για αστειο,τι στιγμη που τις αγορασα 100ε Rolling eyes ).
MEMsound - Τρι 19 Ιαν 2010, 17:37:33
Θέμα δημοσίευσης:
αλλο ισιωμα
αλλο "επισκευή"

αν απλά μια ζάντα την ζέστανε+την χτυπησε+την ισιωσε+ αντε και λιγο στον τορνο για το φινιρισμα τοτε τα 40 ειναι πολλα - κανονικα κάνα 25άρι ευρω -μαξ 30ε επρεπε να σου ζητησει

αν εκανε οτι εγραψα στο προυγουμενο ποστ με βαψιμο κλπ τοτε ειναι "καλα" Wink



εξαρταται για ποιες ζαντες μιλάμε και τι εχεις σκοπό να τις κάνεις.
κατα καιρους εχω δόσει:
πχ 200ε για 4άδα ζάντες για επισκευή/βάψιμο = σαν καινουργιες
ή πχ απλά 50ε για πχ ισιωμα 2 ζαντών από αλακισμενο πεσιμο σε λακουβα
ή πχ κάνα 50άρι για απλό βάψιμο με σπρει
κλπ κλπ...

το θεμα ειναι τι εχεις στο μυαλο σου... απο πλευρας χρησης αλλα και αισθητικής/εμφανισης Wink
bab2112 - Τρι 19 Ιαν 2010, 19:08:37
Θέμα δημοσίευσης:
καλα απο θεμα αισθητικης δεν νομιζω να κοφτεται τοσο αλλα κ απο λειτουργικης αποψης, σταυρε ναναι καλα οι ζαντες να σπανε οσο ειναι φθηνες γιατι κατι πρεπει να σπασει...
karaflas - Πεμ 15 Απρ 2010, 15:49:31
Θέμα δημοσίευσης: επισκευη ζαντων
καλησπερα σε ολους εγω πηγα σε ενα βουλκανιζατερ στον αγιο δημητριο επισκευη και βαψυμο 230 ακριβα η φτηνα θελω τη γνωμη σας
stratos gti - Πεμ 27 Μάϊ 2010, 23:02:32
Θέμα δημοσίευσης: Επισκευές Ζαντών
εχει κανεις καποιον να μ στειλει...??? εχω μια ζαντα μονο και ειναι πολυ λιγο στραβη. τιμες περιπου και χρονο ???? Από θεσσαλονικι μονο. .... ευχαριστω πολυ!!!
GeoMel - Παρ 28 Μάϊ 2010, 00:28:18
Θέμα δημοσίευσης:
Εχει εναν μαστορα κοντα στο παλατακι (παοκ), που του ειχα παει και εγω τη δικια μου οταν ειχε στραβωσει. Λογικα σε 1-2 μερες ειναι ετοιμη (εμενα μου ειχε κανει 1 μερα). Και τιμη ειχα πληρωσει αν θυμαμαι καλα 40-50 ευρω (βεβαια δεν ξερω αναλογα και με τη ζημια).
Το συνεργειο του ειναι οπως εισαι στο δρομο του φοινικα για αεροδρομιο στριβεις απο το φαναρι αριστερα για να πας προς το παλατακι και στο πρωτο στενο αριστερα. Ειναι ενας παππους ο οποιος ειχε συνεργειο στη δελφων και τωρα πηγε εκει.
stratos gti - Παρ 28 Μάϊ 2010, 00:36:49
Θέμα δημοσίευσης:
πιο παλια ειχα πληρωσει για 2 50ε!!! αλλα εμενα ειναι 15αρες ισως γι αυτο εσενα να σου πηρε τοσο λογικα φορας 17 .....δεν ξερω αν παει με το μεγεθος......μου κανε 4 ωρες ν τ φτιαξει....
stratos gti - Παρ 28 Μάϊ 2010, 16:12:49
Θέμα δημοσίευσης:
κανεις????
abaleo - Τρι 22 Ιούν 2010, 14:09:53
Θέμα δημοσίευσης:
φίλος με καινούριο γκολφ είχε την ατυχία να το βρει καλλιτεχνημένο..
η ζάντα έγινε έτσι:




γνωρίζετε αν επισκευάζεται ή αν πρέπει να πάει για καινούρια ζάντα?
σε ερωτήσεις σε μάστορες λάβαμε ποικίλες απαντήσεις
λένε ότι λόγω διχρωμίας και επειδή μπροστά είναι γυαλισμένο αλουμίνιο και όχι βαμμένο δεν φτιάχνεται εύκολα
ParisMcridis - Τρι 07 Σεπ 2010, 10:24:06
Θέμα δημοσίευσης:
Κοιταζω μια τετραδα μεταχειρησμενες team dynamics 1 17χ7 για το rc.
1 θελουν βαψημο γιατι εχουν πολλα χτυπηματα...οποτε θα γινουν κ μαυρες Smile .Ποιον προτεινετε για βαψημο?
2 αν θελουν λιγο ισιωμα μετα την επισκευη θα ειναι σα καινουργιες η θα κανουν τιποτα περιεργα?
3 Ηταν φορεμενες σε 206 οποτε τι offset ειναι γιατι αυτος που τις εχει δε ξερει...κ πως μπορω να το μαθω αν πχ δεν ειναι το μαμα offset του 206 τι ειναι?
MEMsound - Τρι 07 Σεπ 2010, 10:43:45
Θέμα δημοσίευσης:
1 και 2 -> Πεττας και θα κανεις την δουλεια σου μια χαρα
3) το 206 εχει ετ 28 (στις 15", 16" και 17"). Οι 17" td αν δεν κανω λαθος εβγαιναν σε ετ 25 και 15. οτι και να ειναι σου κανουν...και μακαρι να ειναι ετ15... Wink Wink Wink
ParisMcridis - Τρι 07 Σεπ 2010, 10:47:50
Θέμα δημοσίευσης:
Thanks.Κ εγω αυτο θελω το 15.. Very happy Very happy αλλα πως θα το καταλαβω τι offset ειναι?
MEMsound - Τρι 07 Σεπ 2010, 10:59:23
Θέμα δημοσίευσης:
εεε διαβάζοντάς το...
...το γραφει πανω της ειτε απο μεσα ειτε απ εξω... "ΕΤ τοσο"
ParisMcridis - Τρι 07 Σεπ 2010, 11:02:16
Θέμα δημοσίευσης:
Α οκ γιατι νομιζα οτι δε το γραφουν.
AlienHack - Τρι 14 Σεπ 2010, 14:09:35
Θέμα δημοσίευσης:
αδερφε , ιδιο στυλ ζαντας περιπου εχω και εγω..

Αυτες οι ζαντες "νεας τεχνολογιας" ειναι "απο οσο μου εχουν πει ζανταδες" κομενες και σκαλισμενες στο εξωτερικο τους με μηχανηματα που εχουν διαμαντενιες μυτες για να σκαλιζουν ευκολα αλουμινιο. γιαυτο και αν ακουμπησεις το γυαλιστερο αλουμινιο μπροστα θα δεις οτι ειναι ζαγρε αλλα με πολυ μικρα αυλακια λογο της μυτης του μηχανηματος. Σε ζαντα που ειχα ρωτησει μου ειπε οτι το εξωτερικο της ζαντας δεν διορθώνεται ευκολα. και εμενα σε 2-3 σημεια ετσι φαγομενο ειναι ... Crying or Very sad

για ισοομα σηκωνει δεν εχει προβλημα εχω ισιοσει 2. αλλα εξωτερικα φτιαξημο δυσκολα..
αν μαθειςπαντος κατι πες μου και μενα..
abaleo - Τρι 14 Σεπ 2010, 19:04:02
Θέμα δημοσίευσης:
παρόλες τις αντιρρήσεις ζαντάδων σε πάτρα κια αθήνα, ο (γερμανος) φίλος την έφτιαξε τη ζάντα στο βόλο και εξωτερικά είναι σαν καινούρια... δεν ξέρω πώς!
AlienHack - Τρι 14 Σεπ 2010, 21:58:07
Θέμα δημοσίευσης:
μπορεις να μαθεις λεπτομεριες ποσο και που?
kostasvti - Τετ 15 Σεπ 2010, 00:32:38
Θέμα δημοσίευσης:
Παντως ο πετας τις ισιωνει στον τορνο (τις τρωει τις ζαντες δηλαδη) εμενα εχανε αερα το λαστιχο μετα γιατι εχανε αερα απο τα δοντια που ειχαν δημιουργηθει απο τον τορνο και επισης ο πετας δεν εχει καν μηχανημα για ζυγοσταθμιση. 25 ευρω ισιωμα η ζαντα (περσυνι τιμη)
vagelis207 - Σαβ 02 Οκτ 2010, 19:05:31
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδια τον τορνο να τον αποφευγετε γιατι αδυνατιζει η ζαντα σ'εκεινο το σημειο και μετα στραβωνει πιο ευκολα.Βεβαια ειναι αναλογως τη ζημια.Εγω εδω Πατρα που ειχα στραβωσει ζαντα,οχι πολυ βεβαια, οι περισσοτεροι μου λεγαν τορνο που ειναι η ευκολη λυση.Βρηκα ομως και μου τη φτιαξανε με ζεσταμα χτυπημα χωρις τορνο.Βεβαια αν ειναι μεγαλη η ζημια ισως δεν αποφευγετε ο τορνος αλλα καλου κακου ρωτηστε σε αρκετους μπας και τον γλυτωσετε.
AlienHack - Παρ 08 Οκτ 2010, 16:04:12
Θέμα δημοσίευσης:
έχει βρει κανένας τρόπο τελικά να επιδιορθωθεί τέτοια ζάντα όπως στις φώτο ποιο πάνω?
android - Παρ 08 Οκτ 2010, 16:33:09
Θέμα δημοσίευσης:
AlienHack έγραψε:
έχει βρει κανένας τρόπο τελικά να επιδιορθωθεί τέτοια ζάντα όπως στις φώτο ποιο πάνω?



αστες να γινουν ολες χαλια κ καντες μονοχρωμες μετα Wink
Steve - Παρ 08 Οκτ 2010, 17:29:13
Θέμα δημοσίευσης:
AlienHack έγραψε:
έχει βρει κανένας τρόπο τελικά να επιδιορθωθεί τέτοια ζάντα όπως στις φώτο ποιο πάνω?
Γίνεται στην Λάρισα και αυτό, με 30-35 ευρώ το πολύ...

Αλλά με τις κωλοδιχρωμίες σου, δεν βλέπω να γίνεται δουλειά της προκοπής!
AlienHack - Σαβ 09 Οκτ 2010, 16:13:49
Θέμα δημοσίευσης:
ναι ρε Στιβι, για την δικια μου ζαντα λεω που ειναι περιεργη οπως στην φωτο παραπανω...
AlienHack - Δευ 01 Νοέ 2010, 14:38:18
Θέμα δημοσίευσης:
Ρε σεις ! καίγομαι! εχω χτυπημένη ζάντα, πρέπει να την παω για φτιάξιμο για να πάρω τα λεφτά απο την ασφαλιστική. Θεσσαλονίκη κανένας που να φτιάχνει τέτοιες ζάντες σαν την δικιά μου? Confused
thodwrhs - Πεμ 20 Ιαν 2011, 15:47:12
Θέμα δημοσίευσης:
για τους πατρινους παντως εγω πηγα στο στασινοπουλο και με 15 ευρω μ την εκανε αστερι.....οποιος θελει για ισιωμα τον συστηνω....
z@ck! - Τετ 18 Μάϊ 2011, 11:12:52
Θέμα δημοσίευσης:
επειδη επροκειτο να αγορασω μια 4αδα 14αρες και θα τις βαψω ... εχει κανενας βαψει προσφατα να μου πει μια ενδικτικη τιμη?
myth - Τετ 18 Μάϊ 2011, 11:33:47
Θέμα δημοσίευσης:
Για να βαφτει θελει και ισιωμα...γυρω στα 150-200 αναλογα τι ζημια εχουνε!!
Μαριάνα - Τετ 18 Μάϊ 2011, 11:38:05
Θέμα δημοσίευσης:
Και πώς μπορείς να ξέρεις αν όντως θέλουν ίσιωμα για να γλιτώσεις το 50ευρο;... Wink Laughing
Φαντάζομαι πως όλοι λένε ότι θες και επισκευή, οπότε το 200ρι είναι μες στο νερό!
myth - Τετ 18 Μάϊ 2011, 11:46:48
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτο δεν μπορεις να το ξερεις οπως και πολλα αλλα πραγματα τα οποια θα πληρωσεις σαν αγορα ειτε σαν service σε ολων των ειδων τα πραγματα δυστυχως. Τωρα εγω για βαψιμο και ελαφρια χτυπηματακια(δλδ σχεδον ανουσια) εδωσα 180. Το θεμα ειναι οτι αυτη ειναι η ταριφα...καλη τιμη η πολλη ακριβη ετσι ειναι και υπαρχει σχεδον παντου!!
Μαριάνα - Τετ 18 Μάϊ 2011, 11:57:42
Θέμα δημοσίευσης:
Και τελικά τί χρώμα τις έκανες; Smile
Sinanai - Τετ 18 Μάϊ 2011, 12:05:21
Θέμα δημοσίευσης:
myth έγραψε:
Βαμμενες μαμα ζαντουλες σε ανθρακοασημομαυρο κατι απολαυτα τελοσπαντων χαχαχα.....τελικα το αποτελεσμα βγηκε αψογο για μενα..οι φωτο το αδικουνε παρααααα πολυ...απο κοντα ειναι μουρλια!!!!!

http://img545.imageshack.us/i/picture1409.jpg/

http://img156.imageshack.us/i/picture1412.jpg/

http://img808.imageshack.us/i/picture1411.jpg/

http://img69.imageshack.us/i/picture1410l.jpg/

http://img546.imageshack.us/i/picture1139.jpg/

Αναλογα με το φως κανει διαφορετικο χρωμα....
p.s οι φωτο ειναι λιγο κακης ποιοτητας Mad

myth - Τετ 18 Μάϊ 2011, 12:10:05
Θέμα δημοσίευσης:

myth - Τετ 18 Μάϊ 2011, 12:10:54
Θέμα δημοσίευσης:
Εισαι πολυ γρηγορος εσυ!!!!! Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy
Μαριάνα - Τετ 18 Μάϊ 2011, 12:11:35
Θέμα δημοσίευσης:
...ουπς, δεν το είχα δει Embarassed

Myth πολύ ωραίες, εγώ λέω για λίγο πιο ματ στο δικό μου.

( Το λαστιχάκι είναι R1R; )
myth - Τετ 18 Μάϊ 2011, 12:16:16
Θέμα δημοσίευσης:
Και γω τις ηθελα πιο σκουρες λιγο αλλα λεω ασε μην καγκουριασω πολυ....
R888 το λαστιχο!!!!!
Samer - Τετ 18 Μάϊ 2011, 12:26:46
Θέμα δημοσίευσης:
myth έγραψε:
Και γω τις ηθελα πιο σκουρες λιγο αλλα λεω ασε μην καγκουριασω πολυ....
R888 το λαστιχο!!!!!


Οντως απο κοντα ειναι ομορφες οι ζαντες.

Με γεια τα λαστιχα!!!
myth - Τετ 18 Μάϊ 2011, 12:31:25
Θέμα δημοσίευσης:
Thx ρε Sam αλλα οπως παντα δεν θα κρατησουν για πολυ τα λαστιχα...τρωγονται ευκολα τα ατιμα Very happy Very happy Very happy
z@ck! - Τετ 18 Μάϊ 2011, 12:33:28
Θέμα δημοσίευσης:
ε????!!!!!
τουλαχιστον 180...???
με ηλεκτροστατικη πιστευω..... εσυ τις εχεις με μεταλικο χρωμα?
δεν μπορω να πιστεψω οτι για ενα απλο χρωμα χωρις καμια επισκευη να θελουν τοσα..... δεν παμε καλα... Confused
αν ειναι ετσι θα τις κανω αμμοβολη μονος μου, θα παω μονο για την ελαχιστη επισκευη στα χειλακια και βαψιμο μονος μου!!!! ρε ουστ...
οι ζαντες ειναι ισιες γιατι μπροστα μου τις εβαλαν σε μοτερ για να δω οτι ειναι ισιες....!!!!!
οχι να πληρωσω πιο πολλα απο τις ζαντες..... ειπαμε καμενοι με το αμαξι αλλα οχι και ετσι...
myth - Τετ 18 Μάϊ 2011, 12:39:21
Θέμα δημοσίευσης:
εννοειται 180 με επισκευη..ειπαμε...και ηλεκτροστατικη
Τωρα αν μπορεις να το κανεις μονος σου και οι ζαντες ειναι οντως κομπλε τοτε προχωρα..!!!
z@ck! - Τετ 18 Μάϊ 2011, 13:06:02
Θέμα δημοσίευσης:
Γιαννη ναι , οι ζαντες ειναι κομπλε... απλα ειναι χρησαφι και με το ασπρο σε 106 = Puke right Puke right Puke right
εχει λιγακι αρπαξει σε 1-2 το χειλακι αλλα μονο χρωμα και κατα τα αλλα ειναι μια χαρα...
Παντως και εμενα μου αρεσει το χρωματακι που τις εβαψες!! Thumb Left
NIKOLAOS - Σαβ 21 Μάϊ 2011, 15:38:37
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπερα παιδια θελω να ρωτησω αν γνωριζει κανεις καποιον καλο μαστορα στην Θεσσαλονικη που να βαφει και να επιδιορθωνει στραβες ζαντες.
v.p turbo - Τετ 01 Ιούν 2011, 00:27:42
Θέμα δημοσίευσης:
Μια ερώτηση:αν βαφτουν σε άλλο χρώμα πόσο γρήγορα κινδυνεύει να ξεφτίσει?λέω εγώ τώρα.
nikolas206gti - Τετ 01 Ιούν 2011, 00:35:52
Θέμα δημοσίευσης:
v.p turbo έγραψε:
Μια ερώτηση:αν βαφτουν σε άλλο χρώμα πόσο γρήγορα κινδυνεύει να ξεφτίσει?λέω εγώ τώρα.


Αναλογα την χρηση. Εστω και καπου να την ακουμπησεις, το χρωμα θα αρχισει σιγα σιγα να φευγει και παει λεγοντας. Wink
mrtclub - Τετ 08 Φεβ 2012, 17:33:12
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ είχα κάτι δικές μου βαμμένες ΟΖ από άσπρο σε μαύρο στον Πέττα και με αρκετή προσοχή δεν είχα πρόβλημα παραπάνω από 6 μήνες.
Stamatak - Τρι 21 Μάρ 2017, 13:40:38
Θέμα δημοσίευσης:
Ο Πεττας πόσο περίπου παίρνει για να.βάψει μια 4 αδα;
'Andy'-lag - Τετ 22 Μάρ 2017, 15:42:11
Θέμα δημοσίευσης:
Γύρω στο 200άρι να υπολογίζεις....
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr