PSClub - Hellas

Αθλητικές Εκδηλώσεις - Χρόνοι στα Μέγαρα

plaketokofths - Δευ 21 Ιαν 2008, 15:35:37
Θέμα δημοσίευσης:
Λοιπόν,
μαμά 206 RC γυρνάει στο 1:16:0

για 206 1.4 16V 1:23:66 & 1:23:07 για το κλιώ 1.4

οι χρόνοι ειναι με v-box

To ανέφερα επειδή ρωτούσα ο ιδιος και ισως ενδιαφέρονται και κάποιοι αλλοι.
SnakeMJK - Δευ 21 Ιαν 2008, 15:57:15
Θέμα δημοσίευσης:
Το πρώτο το περίμενα σε πολύ καλύτερο χρόνο... Τουλάχιστον 2sec κάτω. Ενώ τα 2 άλλα, ίσως λίγο καλύτερο χρόνο θα μπορούν να κάνουν.
volvos - Δευ 21 Ιαν 2008, 16:21:04
Θέμα δημοσίευσης:
γιαννη ποιανου ειναι οι χρονοι?
το 206 rc ειναι στο 15.4 με τα κωλοπιρελλι απο 4τ
Steve - Δευ 21 Ιαν 2008, 17:14:33
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
Το πρώτο το περίμενα σε πολύ καλύτερο χρόνο... Τουλάχιστον 2sec κάτω. Ενώ τα 2 άλλα, ίσως λίγο καλύτερο χρόνο θα μπορούν να κάνουν.


Το δικό μου σίγουρα θα έκανε καλύτερο χρόνο Sad
volvos - Δευ 21 Ιαν 2008, 17:19:27
Θέμα δημοσίευσης:
καταρχην δεν ειστε στο σωστο τοπικ....

να θυμησω οτι προσφατα ο κωσταντης με τα σαξο και τα κουμο
παλευε να σπασει το 20!
και το αμαξι ναι μεν ειναι 8ν αλλα φοραει πραμα πανω του........
και ο κωσταντης οχι κανα τυχαιο τιμονι.....
Steve - Δευ 21 Ιαν 2008, 17:22:10
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
καταρχην δεν ειστε στο σωστο τοπικ....

Εκ της Μέγαρα Safe Drive Team
volvos

plaketokofths - Δευ 21 Ιαν 2008, 19:20:53
Θέμα δημοσίευσης:
1. Το εγραψα εδώ γιατι δεν υπάρχει ειδικο τοπικ για χρονους μεγαρα και δεν ηθελα να ανοιξω γι αυτο το λογο.

2. Οι χρονοι που ανέφερα ειναι ολοι από απο 4τροχους δοκιμαστικά.
το 206 ειναι 1.4 16V XS και το κλιώ ειναι το προτελευταίο 3Θ 1.4 16V. Οι χρόνοι ειναι μετρημένοι με v-box και αναρτημένοι στην libray twn 4T

3. Ζήση εσύ ποσο κάνεις αν επιτρέπεται...?

ps. Παναγιώτη για το ΡΣ τοσο εδινε οσο εγραψα χωρις ESP και με esp σχεδόν ενα δευτερο+
Road_Runner - Δευ 21 Ιαν 2008, 19:23:22
Θέμα δημοσίευσης:
Το 23,6 και 23,7 ειναι πολυ για 16ν....
εγω με μαμα μοτερ γυρναγα στο 20 και ειχα κανει και 19 ψηλα με κωλοημισλικ...
SnakeMJK - Δευ 21 Ιαν 2008, 19:30:22
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:

3. Ζήση εσύ ποσο κάνεις αν επιτρέπεται...?


Μία φορά έχω μπει στα Μέγαρα και να είναι στεγνή η πίστα, σε ρυθμούς βόλτας, με 50 χιλιάδες χιλιόμετρα στα λάστιχα, και ανάρτηση σκ**ά, έγραψα με τον Θείο Λεφ μέσα 1.24. Τονίζω το ρυθμό βόλτας γιατί δεν είχα ούτε τα λάστιχα να πιέσω και το αμάξι γενικά δεν ήταν στην καλύτερη κατάσταση. Τον Λευτέρη πάντως τον φόβησα στην Κ5 Razz
plaketokofths - Δευ 21 Ιαν 2008, 19:36:14
Θέμα δημοσίευσης:
Τι να πω παιδιά.... τοσο αναφέρουν οι δοκιμαστές των 4Τ. Εμένα μεχρι στιγμής μου φαινόταν λογικοι οι χρόνοι.

Νικόλα εσύ ομως εχεις ανάρτηση και κοντό σαζμάν... δεν λεώ οτι κερδίζεις φυσικά τοσα δευτερόλεπτα με αυτά αλλά συμβάλουν θετικά.

Επίσης ίσως εσείς σαν ιδιοκτήτες (και με καλές οδηγικές ικανότητες) 206 να μπορείτε να οδηγείστε πιο οριακά απο τους συντάκτες-δοκιμαστές αλλά κι αυτοι απο τη μεριά τους τα μεγαρα ειναι σαν το σπίτι τους.
volvos - Δευ 21 Ιαν 2008, 19:41:09
Θέμα δημοσίευσης:
ε ναι εχεις ενα δικιο.
οι συντακτες των 4τ βασικα κανουν ενα μικρο αριθμο γυρων με το καθε αμαξι χωρις ποτε να βρουν 100% τα ορια...

δεν ειναι σα καποιους αλλους που μετα απο 5ωρες βγαινουν ιδρωμενοι απο τη πιστα εξαντλημενοι απο την υπερπροσπαθεια να λενε δε παει αλλο κατω τα εδωσα ολα....κατι σα τη τιτανομαχια στα δοκιμαστικα του μοακο καποτε σεννα προστ
SnakeMJK - Δευ 21 Ιαν 2008, 19:54:49
Θέμα δημοσίευσης:
Μπείτε λίγο στην θέση τους... Σας δίνουν ένα αυτοκίνητο για κάποιες ώρες. Είναι αδύνατο να το πάτε στα όρια του, όσο καλοί οδηγοί και να είστε. Δεν ήξερα ότι είναι χρόνοι από 4Τροχούς. Τώρα μου φαίνονται απόλυτα δικαιολογημένοι και σωστοί χρόνοι.
Steve - Δευ 21 Ιαν 2008, 20:28:43
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
Δεν ήξερα ότι είναι χρόνοι από 4Τροχούς. Τώρα μου φαίνονται απόλυτα δικαιολογημένοι και σωστοί χρόνοι.

Αυτό ακούστηκε αρκετά gay Sad
MEMsound - Δευ 21 Ιαν 2008, 21:09:54
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
Τι να πω παιδιά.... τοσο αναφέρουν οι δοκιμαστές των 4Τ. Εμένα μεχρι στιγμής μου φαινόταν λογικοι οι χρόνοι.

Νικόλα εσύ ομως εχεις ανάρτηση και κοντό σαζμάν... δεν λεώ οτι κερδίζεις φυσικά τοσα δευτερόλεπτα με αυτά αλλά συμβάλουν θετικά.

Επίσης ίσως εσείς σαν ιδιοκτήτες (και με καλές οδηγικές ικανότητες) 206 να μπορείτε να οδηγείστε πιο οριακά απο τους συντάκτες-δοκιμαστές αλλά κι αυτοι απο τη μεριά τους τα μεγαρα ειναι σαν το σπίτι τους.



μια χαρα ειναι οι χρόνοι (είτε είναι 16" είτε είναι 15,4")

το μαμά 206 rc χωρίς μπλοκέ και με την μαμα ανάρτηση* και τα μαμα λάστιχα χαζοσπινιάρει και μουριάζει στις περισσότερες στροφές
αναγκαστικα μπαίνεις με λιγότερο γκάζι ενώ επιταχυνεις πολυ αργότερα στην εξοδο της στροφής με πολύ προσοχη στο γκάζι

οσο για το 206 του νίκου μπορεί να μην νεχει δυναμη έχει όμως ανάρτηση με @@ και όχι @@ ανάρτηση... πολυ λιγοτερο βάρος από κανονικο 206 και ενα ωραιότατο πολυ κοντό Κ/Π που βοηθάει τον αδυναμο κινητηρα να ανεβάσει στροφές με όλες τις ταχυτητες, και εν πάση περιπτώση κι ο Νίκος το "πάει" καλά το 206 του.

όσο για τους (σοβαρους) δοκιμαστες εχουν κάνει αρκετά χιλιόμετρα μέσα στα Μέγαρα, όντως μπορεί να μην ξέρουν το κάθε αμάξι στο 100% όμως όταν έχεις οδηγήσει πολλά αμάξια βρησκεις ευκολα το τι θέλει το κάθε αμάξι...

άσε που τα Μέγαρα δεν ειναι και καμια επιστημονική / δυσκολη πίστα.

απλά πρέπει να κάνεις πολλούς γυρους για να μάθεις μερικά πράγματα και να εξικοιωθείς με τις στροφές την πρόσφυση τηις ασφάλτους και τις γραμμές τις πίστας, πράγμα που για τους περισσότερους από εμάς εκτός από δυσκολο χρονικά είναι και συνολικά πολύ ακριβό...

* η μαμα rc ανάρτηση για τον δρόμο / για σβέλτη βόλτα / για τον μέσο σβέλτο οδηγό ειναι μια χαρά. Αυτό όμως απέχει απείρος από την χρηση πίστας με χρονόμετρο στο χέρι... Σε ρυθμούς πίστας απλά αδυνατεί να ελέγξει τα 170+ αλογα του rc...
volvos - Δευ 21 Ιαν 2008, 21:30:22
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
Μπείτε λίγο στην θέση τους... Σας δίνουν ένα αυτοκίνητο για κάποιες ώρες. Είναι αδύνατο να το πάτε στα όρια του, όσο καλοί οδηγοί και να είστε. Δεν ήξερα ότι είναι χρόνοι από 4Τροχούς. Τώρα μου φαίνονται απόλυτα δικαιολογημένοι και σωστοί χρόνοι.


ειπες μπουρδα εως μεγαλη μπουρδα.... ειδικα αν σκεφτεις οτι οταν θελουν να κανουν χρονους και σε σοβαρα αμαξια βαζουν να οδηγησουν ατομα με κατι αρχ**ια απο εδω ως κορινθο....(π.χ αποστολοπουλος-πανουργιας)
SnakeMJK - Δευ 21 Ιαν 2008, 21:43:32
Θέμα δημοσίευσης:
Πφφφφ, έλα ρε Τάκη, γέμισε ο τόπος αρχ**ια Razz Δεν σου λέω ότι δεν είναι καλοί και γρήγοροι οδηγοί, αλλά δεν γίνεται σε αμάξι που οδηγάς για πρώτη φορά να το πας στο όριο. πχ για μία πίστα σαν τα Μέγαρα, θέτοντας ως απόλυτο όριο ενός εργοστασιακού αυτοκινήτου τον χρόνο Χ, αν αυτοί κάνουν Χ μείον 1 δευτερόλεπτο, μια χαρά είναι.
volvos - Δευ 21 Ιαν 2008, 21:53:11
Θέμα δημοσίευσης:
να στο πω πιο απλα.
εχεις το αμαξι σου μπηκες και εκανες 1.24 μετα απο πολυ προσπαθεια
και μανθος 1.14 κατι (που λεει ο λογος... Laughing )

αν τα επαιρνε ο πανουργιας και τα πηγαινε βολτα ξερεις ποσο θα εκανε? Wink δε πα να ηταν η πρωτη φορα του με το τσιγαρο στο χερι και καφε στο αλλο...
MEMsound - Δευ 21 Ιαν 2008, 21:58:54
Θέμα δημοσίευσης:
αντε βρε σαχλε Laughing (δεν τον λένε "λόγο"... Σταύρο τον λένε) Laughing
SnakeMJK - Δευ 21 Ιαν 2008, 22:02:31
Θέμα δημοσίευσης:
Στην κατάσταση που έκανα το 1.24, όχι δεν πήγαινε πιο κάτω με κανένα οδηγό. Και δεν το λέω επειδή είμαι η οδηγάρα, καμία επαφή. Αλλά το αμάξι είναι μπουρδέλο. Και δεν είχε και ιδιαίτερη προσπάθεια, ο Θείος μέσα ήταν... Κουβεντούλα να γίνεται...
plaketokofths - Δευ 21 Ιαν 2008, 22:15:22
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
Αλλά το αμάξι είναι μπουρδέλο


Φυσικά και ειναι μπουρδέλο... απλα κοιτα την υπογραφή σου πατάει μονο με τις 3 ροδες... να πας να το φτιάξεις!
Lef205 - Τρι 22 Ιαν 2008, 16:31:18
Θέμα δημοσίευσης:
Σημερα πηγε ο κουμπαρος μου με τον αδερφο μου Μεγαρα να βολταρουν μια Μ3 και ενα works που εχει.
Τα σχολια του περι πιστας ηταν οτι του φανηκε μικρη, πολυ αργη κ δεν κρατουσε οπως θα περιμενε.
Εντυπωση του εκανε η κατασταση του περιβολου της πιστας κ με ρωτησε "αφου μια την εχετε στην Αθηνα, γιατι την εχετε στο χάλι της". Confused
Ο συγκεκριμενος ανθρωπος αγωνιζεται σε αγωνες ταχυτητας σε πιστες της πορτογαλιας κ της ισπανιας, απλα γραφω το μικρο σχολιο του που δειχνει για πολλοστη φορα ποσο πισω και ποσο τσαπατσουλιδες μπορει να ειμαστε.
Αφου ριμαξαν την Μ3 στις παντες ολη μερα, εβαλαν το Μινι και "για την ιστορια" εκανε 12 ξερο μετρημενο με performnαce σε ρυθμους αναγνωριστικους.
Περιμενω να μου στειλει τα διαγραμματα να συγκρινουμε.

Υγ μια απο αυτες τις μερες θα παμε παρεα να βαλω το 106, οταν "τι και πως" θα ενημερωσω.
Road_Runner - Τρι 22 Ιαν 2008, 20:35:43
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι αλλα οι χρονοι Μανθο ειναι απο 16ν... Οποτε ισοσταθμιζεται καπως η διαφορα βαρους-κ/π....
Αλλα και με αναρτηση η διαφορα νομιζω ειναι μεγαλη... Κατι δεν ειναι σωστο...
Και δεν σημαινει οτι ειμαι γρηγορος... αντιθετως αυτον τον χρονο τον εχς κανει με λιγοτερο απο 1 χρονο εμπειριας οδηγησης...
volvos - Τρι 22 Ιαν 2008, 20:45:26
Θέμα δημοσίευσης:
λεφο λογικα πεμτπη θα ειμαι και εγω ετοιμος....

εχω παρα πολυ αγριες διαθεσεις μακαρι να βγουμε σοοι.
θα φυγω με τα λινα και στα 4 λαστιχα αυτη τη φορα
και δε το λεω για χρονους και παπαριες αλλα γιατι εχω λυσαξει να οδηγησω γρηγορα. με αυτα που βλεπω στο δρομο τρεμω να κουμπωσω 3η πλεον...
MEMsound - Τρι 22 Ιαν 2008, 21:07:45
Θέμα δημοσίευσης:
Νίκο θεωρώ ότι η διαφορά μεταξύ ενός μαμά 1,4 16ν και ενός μαμα 1,4 8ν στα Μέγαρα είναι μικρή (χονδροειδώς υπολογίζω 1sec), πόσο μάλλον στο δικό σου που έχει κοντύτερο Κ/Π και σχετικά λιγότερο βάρος από το μαμά.
Και η συνεισφορά της ανάρτησης που έχει το αμάξι σου μεγάλη. Wink
pug306 - Τρι 22 Ιαν 2008, 22:42:26
Θέμα δημοσίευσης: Νεο μελος
χαιρετω τους παντες!!!αν εχετε την καλοσηνη ενημεροστε οταν πατε στα μεγαρα,μηπως μαθω να την γυριζω γρηγορα με την βοηθεια σας! Cool Cool
Steve - Τρι 22 Ιαν 2008, 23:20:03
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Νίκο θεωρώ ότι η διαφορά μεταξύ ενός μαμά 1,4 16ν και ενός μαμα 1,4 8ν στα Μέγαρα είναι μικρή (χονδροειδώς υπολογίζω 1sec)

Τον κακό σου τον καιρό Smile
alekoukos106 - Τετ 23 Ιαν 2008, 00:14:18
Θέμα δημοσίευσης:
ΘΑ ΠΑΜΕ ΜΕΓΑΡΑ???????????? Shocked Shocked Very happy Very happy Very happy πειτε μου ναι....πειτε μου ναι.....
MEMsound - Τετ 23 Ιαν 2008, 01:18:03
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
MEMsound έγραψε:
Νίκο θεωρώ ότι η διαφορά μεταξύ ενός μαμά 1,4 16ν και ενός μαμα 1,4 8ν στα Μέγαρα είναι μικρή (χονδροειδώς υπολογίζω 1sec)

Τον κακό σου τον καιρό Smile

με 2" sec βολευεσαι? Question Laughing
SnakeMJK - Τετ 23 Ιαν 2008, 02:57:17
Θέμα δημοσίευσης:
Εκτός από του Steve... Αυτό πέρναγε και evo από την εξωτερική Razz
Steve - Τετ 23 Ιαν 2008, 08:46:48
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
με 2" sec βολευεσαι? Question Laughing

Τσκ NodNo
SnakeMJK έγραψε:
Εκτός από του Steve... Αυτό πέρναγε και evo από την εξωτερική Razz

Και βάλε... Big wink
volvos - Τετ 23 Ιαν 2008, 08:49:22
Θέμα δημοσίευσης:
και s3 στην υλικη....

μη ξεχναμε τις μυθικοτερες ατακες αυτου του φορουμ
pug306 - Τετ 23 Ιαν 2008, 22:34:49
Θέμα δημοσίευσης:
Eιμαι ανοιχτος στις προσκλησης για μεγαρα.ενημεροστε,αλλοστε με το 1.4 τη μπορει να κανω........... : Exclamation Exclamation Wink
καληνυχτα σας κυριοι!!!!
Road_Runner - Τετ 23 Ιαν 2008, 23:49:18
Θέμα δημοσίευσης:
pug306 έγραψε:
Eιμαι ανοιχτος στις προσκλησης για μεγαρα.ενημεροστε,αλλοστε με το 1.4 τη μπορει να κανω........... : Exclamation Exclamation Wink
καληνυχτα σας κυριοι!!!!


ΠΟΛΛΑ!!! Laughing
deg - Πεμ 24 Ιαν 2008, 01:46:44
Θέμα δημοσίευσης: γραμμες
οποιος ειναι στα Μεγαρα αυτο το Σαββατο και θελει βοηθεια στις γραμμες,
μπορω να του δειξω αφιλοκερδος Exclamation θα ειμαι διπλα στα καρτ Thumb right









εχουμε και πτυχιο Study[/url]
Lef205 - Πεμ 24 Ιαν 2008, 03:19:21
Θέμα δημοσίευσης: Re: γραμμες
deg έγραψε:
οποιος ειναι στα Μεγαρα αυτο το Σαββατο και θελει βοηθεια στις γραμμες,
μπορω να του δειξω αφιλοκερδος Exclamation θα ειμαι διπλα στα καρτ Thumb right
εχουμε και πτυχιο Study[/url]

Για να μην σε παρουν στο ψιλο, πες χρυσε μου ποιος εισαι! Laughing
"ειμαι ο Δημητρης ο Δεγλερης...κερδισα το πρωταθλημα της κατηγοριας σπορ για το 2007 κλπ" Wink Very happy
MEMsound - Πεμ 24 Ιαν 2008, 10:24:33
Θέμα δημοσίευσης:
εγω θέλω με τα 1000!
αλλά τα Σάββατα δουλευω δυστυχώς.
ελπίζω κάποια άλλη στιγμή Cool
θα μπορούσαμε να οργανώσουμε και μια ημέρα εκπαίδευσης κάποια στιγμή...

υ.γ. συγχαρητήρια για την πρώτη θέση του 2007... Wink
pug306 - Πεμ 24 Ιαν 2008, 22:51:51
Θέμα δημοσίευσης:
Τι ωρες θα εισαι εκει ,γιατι 6μμ δουλευω Question Question Thumb Left
θα περασω μια βολτα
deg - Παρ 25 Ιαν 2008, 01:30:47
Θέμα δημοσίευσης: γραμμες
οκ LEF205 δε το σκεφτηκα, εσει ολα οκ μετο δικο σου, θα εισαι κατω το Σαββατο? εγω θα ειμαι εκει απο νωρις στα καρτ Laughing
pug306 - Παρ 25 Ιαν 2008, 14:08:58
Θέμα δημοσίευσης:
Θα ειναι ανοιχτη για το κοινο η πιστα αυριο σαββατο?
Καλος αλλα εχω μια φοβια οτι τα λαστιχα μου δεν θα μας κανουν την χαρη
να κανουμε καλο γυρισμα!!!!! Multi color
ΚΑΤΑΦΡΑΚΤΟΣ - Σαβ 26 Ιαν 2008, 01:37:43
Θέμα δημοσίευσης:
Ξερετε ορισμένοι.... χτυπάει άσχημα να υποστηρίζετε ότι χρόνος δεν γινεται καλύτερος από αυτόν που κάνετε....

Στην πίστα ιδίως αλλα και σε κάθε διαδρομή στόχος είναι η διατήρηση μ'εγιστης πρόσφυσης και μωτ. Τα δύο αυτά είναι αμφήδρομα.

Σε αυτό το δίπτυχο φαίνεται ο ικανότερος οδηγός και πιστέψτε με μπορεί να μετράτε δευτερόλεπτα από έναν πιό εμπειρο ή με καλύτερη αντίληψη.

Το V BOX του Παναγιώτη μπορεί να σας το δείξει.

Ενδεικτυκά μετά από κάποια προσπάθεια με το δικό μου όχημα ΄πετύχαίνω 113,5 περίπου.
Με το ίδιο σετάπ μα πολύ χειρότερα ελαστικα στους 3 πρώτους γύρους ο Κώστας Πανουργιάς έκανε παρόμοιο χρόνο.... Embarassed

Ο οδηγηκός ναρκισισμός είναι μια μάστιγα με έξαρση μεγάλη στην Ελλάδα. Mad

Φιλικά Smile
volvos - Σαβ 26 Ιαν 2008, 10:18:37
Θέμα δημοσίευσης:
ειστε ολοι οφ τοπικ.

αν ειναι μεταφερετε τα ποστ σε ενα αλλο τοπικ

π.χ χρονοι στα μεγαρα


δε φταιει σε τιποτα οποιος πρωτομπαινει και θελει να δει τι ειναι η πιστα να ββλεπει 10κοκορακια να τσακωνονται ποιος ειναι ο πιο γρηγορος...
MEMsound - Σαβ 26 Ιαν 2008, 10:24:48
Θέμα δημοσίευσης:
σωστός ο Παναγιώτης...
Πράτω τα δέοντα...

υ.γ. μήπως να σε κάνουμε MOD Razz Idea Laughing
pug306 - Σαβ 26 Ιαν 2008, 17:05:55
Θέμα δημοσίευσης:
καλημερα!!
κανενας χωματινος υπαρχει εδω μεσα? Question Question
Road_Runner - Σαβ 26 Ιαν 2008, 18:11:50
Θέμα δημοσίευσης:
???
volvos - Σαβ 26 Ιαν 2008, 18:14:36
Θέμα δημοσίευσης:
ego με ποδηλατο Laughing
android - Σαβ 26 Ιαν 2008, 18:40:36
Θέμα δημοσίευσης:
το 207 το gt/rallye σε τι χρονο γυρναει? Laughing Laughing Laughing
volvos - Σαβ 26 Ιαν 2008, 19:50:49
Θέμα δημοσίευσης:
ελεω esp πολυ...μη το ψαχνεις θα πικραθεις...

το 207rc παντως ειχε κανει καπου στο 15 με 30+βαθμους κελσιου και πολλες προοπτικες για κατι καλυτερο Wink
android - Κυρ 27 Ιαν 2008, 00:07:45
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
ελεω esp πολυ...μη το ψαχνεις θα πικραθεις...

το 207rc παντως ειχε κανει καπου στο 15 με 30+βαθμους κελσιου και πολλες προοπτικες για κατι καλυτερο Wink


εχω αρχησει κ το καταλαβαινω γι αυτο ρωταω οπως επεσε στα χερια μου και ενα τεστ στο καρτοδρομιο με το gt/czt/st<fiesta>/swift sport/fr/polo gti
χαλια χρονους λογο esp ελεγε για gt και czt Crying or Very sad κ σημερα που πηγα μια βολτα λιμανια.... γρηγορα μπασιματα ασφαλεια αλλα......ποτε δε θα μαθεις τι μπορει να κανει Crying or Very sad
ironman02 - Τρι 06 Απρ 2010, 11:50:02
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά ξέρει κανείς στα μέγαρα τι χρόνο έχει γράψει, αν έχει γράψει rallye/gt με esp off?
Αν το έχει βγάλει κάποιος με κουμπάκι δηλαδή και έχει κάνει χρόνο στα μέγαρα?
Για να βλέπαμε πραγματικά που κυμαίνεται...
SnakeMJK - Τρι 06 Απρ 2010, 12:19:47
Θέμα δημοσίευσης:
ironman02 έγραψε:
Παιδιά ξέρει κανείς στα μέγαρα τι χρόνο έχει γράψει, αν έχει γράψει rallye/gt με esp off?
Αν το έχει βγάλει κάποιος με κουμπάκι δηλαδή και έχει κάνει χρόνο στα μέγαρα?
Για να βλέπαμε πραγματικά που κυμαίνεται...


Ως τώρα μέχρι 1'15" χαμηλό έχουμε δει... (jim)
Αλλά κάτι μου λέει ότι θα πέσει αισθητά αυτό το νούμερο στην επόμενη κλαμπίσια επίσκεψη μας Razz
ironman02 - Τρι 06 Απρ 2010, 13:21:00
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
ironman02 έγραψε:
Παιδιά ξέρει κανείς στα μέγαρα τι χρόνο έχει γράψει, αν έχει γράψει rallye/gt με esp off?
Αν το έχει βγάλει κάποιος με κουμπάκι δηλαδή και έχει κάνει χρόνο στα μέγαρα?
Για να βλέπαμε πραγματικά που κυμαίνεται...


Ως τώρα μέχρι 1'15" χαμηλό έχουμε δει... (jim)
Αλλά κάτι μου λέει ότι θα πέσει αισθητά αυτό το νούμερο στην επόμενη κλαμπίσια επίσκεψη μας Razz


Έλα...Τότε πρέπει να έχει όντως μεγάλη διαφορά χωρίς esp γιατί στο drive που είχε γύρο με το rallye το είχε στο 1:19".

edit: Μιλάς για μαμά αμάξι ή με πρόγραμμα το 1:15? Γιατί εγώ εννοώ με μαμά rallye/GT.Smile
SnakeMJK - Τρι 06 Απρ 2010, 13:31:14
Θέμα δημοσίευσης:
ironman02 έγραψε:
edit: Μιλάς για μαμά αμάξι ή με πρόγραμμα το 1:15? Γιατί εγώ εννοώ με μαμά rallye/GT.Smile


με πρόγραμμα, μπλοκέ και esp-off αν θυμάμαι καλά. όταν μπει ο τζιμ θα σε διαφωτίσει πλήρως!
ironman02 - Τρι 06 Απρ 2010, 13:32:53
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
ironman02 έγραψε:
edit: Μιλάς για μαμά αμάξι ή με πρόγραμμα το 1:15? Γιατί εγώ εννοώ με μαμά rallye/GT.Smile


με πρόγραμμα, μπλοκέ και esp-off αν θυμάμαι καλά. όταν μπει ο τζιμ θα σε διαφωτίσει πλήρως!


μμμ με κανένα μαμά χωρίς esp δεν έχουμε καμία ιδέα ε? Smile
Road_Runner - Τρι 06 Απρ 2010, 13:57:39
Θέμα δημοσίευσης:
ε, στο 17 λογικα... Η αληθεια βρισκεται καπου αναμεσα Laughing Laughing
tweety - Πεμ 23 Δεκ 2010, 22:53:52
Θέμα δημοσίευσης: 207rallye μαμα με ESP on
16 Μαιου 10
Πρωτη φορα με το 207rallye της συζυγου και με φοβο μην της το ξεκατινιασω...
Πισω χτυπαγαν οι μπαλες του beach volley και οι ρακετες της παραλιας γιατι τις ειχα ξεχασει μεσα...
Bridgestone δρομου.

Με ESP on 1.20.3

Το RACECHRONO εδειξε optimum lap 1.16.8 μαζευοντας τα καλυτερα σπλιτ μου απο τους 10 γυρους που ειχα κανει.

Πιστευω οτι με λιγη συνηθεια στα φρενα, γιατι φρεναριζα νωρις στο τελος της ευθειας, κατεβαινει στο 1.17 - 1.18 ισως και πιο κατω. Με ESP on παντα.
Με σβηστο .... το 1.16 ειναι εφικτο.
volvos - Πεμ 23 Δεκ 2010, 23:04:20
Θέμα δημοσίευσης:
to race chrono με τι αισθητηρα gps το συνδεσες?
tweety - Πεμ 23 Δεκ 2010, 23:34:20
Θέμα δημοσίευσης: RACECHRONO
Το εχω περασει σε ενα παλιο eten Glofish τηλεφωνο που τρεχει windows mobile 6 με το δικο του gps
Παρ οτι λενε οτι τα gps των τηλεφωνων δεν ειναι ακριβειας εγω εχω βρει μετα απο τουλαχιστον δεκα χρονομετρημενες οργανωσεις οτι οι χρονοι του ειναι μεσα στο δευτερολεπτο της οργανωσης καθως οι χρονοι αυτοι ειναι συνηθως με το χερι.

Σε μερικες μερες θα παω στο πλαισιο να δοκιμασω αν το RC παιζει με τα navigators που τρεχουν windows CE.
Ελπιζω να παιζουν γιατι τοτε με 90-100 ευρουδακια θα εχουμε ενα φοβερο χρονομετρο με εγχρωμη οθονη και ολα τα καλουδια του RC

Αναμεινατε μετα την πρωτοχρονια, θα αναφερω
volvos - Πεμ 23 Δεκ 2010, 23:55:56
Θέμα δημοσίευσης:
οι χρονοι που βγαζει με gps κινητου ειναι με αποκλιση χαλαρα δευτερολεπτου και το οπτιμαλ εντελως αλλα ντι αλλων

και πρακτικα να το δεις οι χρονοι που γραφεις ειναι εκτος δυνατοτητων 207.

δες εδω για rc
http://www.trackday-special.gr/forum/index.php?topic=1005.msg34934#new
tweety - Παρ 24 Δεκ 2010, 01:02:19
Θέμα δημοσίευσης:
Πως να σου στειλω το export file σε φορμα .kml του google earth για να πειστεις;
Η ακριβεια ειναι εντος δευτερολεπτου και το εχω συζητησει με αρκετους που γυριζουν εξω σε χρονομετρημενες πιστες.
Το σφαλμα υπαρχει στην εναποθεση των γραμμων πανω στην φωτο του google earth η οποια ειναι υπο γωνια με επεξεργασια.
Παντως σιγουρα δεν ειναι 100% ακριβειας, δεν αμφιβαλλω.

Αν μπορεις να με κανεις refer στο σαιτ αυτο θα γραφτω. Γιατι κρατουν το φορουμ τους επτασφραγιστο μυστικο...
Jean - Παρ 24 Δεκ 2010, 01:08:57
Θέμα δημοσίευσης:
1.22.4 με Race Chrono και 1.23.3 πέρσι στο td που είχαμε κάνει με τα χρονόμετρα που είχαν τότε για το TD...

Peugeot 106 1.1
volvos - Δευ 27 Δεκ 2010, 14:20:48
Θέμα δημοσίευσης:
στο race crono οταν μετρας με αισθητηρα κινητου ειναι αδυνατο να βγαλει σωστο οπτιμαλ.... συνολικο χρονο βγαζει με σχετικη ακριβεια,. ιδανικο απο τα διαφορα σεκτορ ειναι αδυνατο να βγαλει γιατι καβαλαει το ενα το αλλο και κλεβει τα αντερα του Wink
Jean - Δευ 03 Ιαν 2011, 15:05:06
Θέμα δημοσίευσης:
Ίδιο χρόνο είχα και στο track day που είχαμε κάνει από τους χρόνους που έστελναν με σμσ στο κιν όπως και έχω αφαιρέσει και σεκ σε επεξεργασία vid από ινκαρ και βγαίνει το ίδιο με διάφορα ελάχιστα μιλισεκ
volvos - Δευ 03 Ιαν 2011, 16:54:57
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.4troxoi.gr/default.php?pname=Article&cat_id=12&art_id=12388&pbreak=3

koyloi Laughing Laughing Laughing Laughing
(plaka kano)
MEMsound - Τρι 04 Ιαν 2011, 02:20:14
Θέμα δημοσίευσης:
Laughing Laughing Laughing Laughing
το 206 (σ1600) απλα δεν εχει καμμια επαφη με τα υπολοιπα...
nikos 206cc - Τρι 04 Ιαν 2011, 04:45:29
Θέμα δημοσίευσης:
Τα κιλα του 206 (1011) αναφερονται σε στεγνο αμαξι?Δεν θα επρεπε να ειναι πιο ελαφρυ? Rolling eyes
sps - Τρι 04 Ιαν 2011, 11:46:23
Θέμα δημοσίευσης:
Πως γινεται R2 και R3 να κανουν λιγο καλυτερο χρονο απο Τακι με ενα καρο αλογα παραπανω, με ohlins τετραπιστονα κλπ?
Πραγματικα δεν μπορω να βρω λογικη εξηγηση, και μη μου πειτε οτι ειχαν μαλακη αναρτηση, γιατι και η πιο αρρυθμιστη και μαλακη ohlins για ραλλυ, ειναι 100 φορες καλυτερη απο τα bilstein του Τακη.
MEMsound - Τρι 04 Ιαν 2011, 11:50:38
Θέμα δημοσίευσης:
τι εννοεις "λιγο καλητερο"
(οταν μιλαμε για χρόνους κοντα στο 1'10"~11") το μειων ~1,5" ειναι τρελό αγγουρι για να γινει... Wink
sps - Τρι 04 Ιαν 2011, 12:06:17
Θέμα δημοσίευσης:
Mε αυτες τις προδιαγραφες Μανθο, αυτα τα αυτοκινητα επρεπε να επαιζαν κατω απο 10.
Το 1.10.9 με το 1.12 ειναι 1,1'' και ειναι εντυπωσιακο αν σκεφτεις το χασμα των 2 αυτοκινητων, ενα 206 πολιτικο με ενα C2r2 εξ'ου και το ¨λιγο καλυτερο"!
Ισως δεν εχει νοημα η συγκριση τελικα σε αυτη την πιστα.
Steve - Τρι 04 Ιαν 2011, 12:16:32
Θέμα δημοσίευσης:
Το 206 έκανε 1.07, 4 ξερά (μη πώ 5) κάτω από Τάκη, οπότε με αυτό θα πρέπει να γίνει η όποια σύγκριση Cool

ζατς!
nikos 206cc - Τρι 04 Ιαν 2011, 12:44:34
Θέμα δημοσίευσης:
Τα 5 δευτερολεπτα στα Μεγαρα ρε παιδια δεν ειναι μια αιωνιοτητα??Αυτο σημαινει οτι σε πιστα κανονικων διαστασεων (π.χ Σερρες)που εχει και μεγαλη ευθεια κλπ η διαφορα θα ηταν 8-10 sec...
Ε βαλτε οτι ειναι 70 αλογα παραπανω +οτι μιλαμε για επαγγελματια μου φαινονται απολυτα λογικες οι διαφορες.. Confused

Τελικα με το βαρος που ρωτησα τι παιζει??
volvos - Τρι 04 Ιαν 2011, 12:46:16
Θέμα δημοσίευσης:
ε ναι ο κιτκαρος ειναι το ιδιο αμαξι με το σουπερ1600 του χαλιβελακη ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΣΗΜΑ ...

οι χρονοι ειναι για γελια το μονο που πιθανολογω ειναι
α. δε τα οδηγησαν αυτοι
β. ηρθαν με τιποτα λινα απο τον αγωνα
γ. εκαναν πλακα μεταξυ τους δουλευοντας το βλακα που εγραψε το αρθρο
και πηγαιναν απλα βολτα στη λαικη

ειναι αδιανοητα κακοι ολοι οι χρονοι και ειδκα για μια πιστα σα τα μεγαρα που το κυριοτερο που θες ειναι δυναμη και φρενα
Sinanai - Τρι 04 Ιαν 2011, 12:47:30
Θέμα δημοσίευσης:
Εννοείται. Μ' αρέσει που το συζητάμε... Είναι το ίδιο κακοί χρόνοι με κάτι 1.19 που έκαναν Drive με 106 όταν δοκίμαζαν αναρτήσεις... Laughing
MEMsound - Τρι 04 Ιαν 2011, 12:49:33
Θέμα δημοσίευσης:
sps έγραψε:
Mε αυτες τις προδιαγραφες Μανθο, αυτα τα αυτοκινητα επρεπε να επαιζαν κατω απο 10.
Το 1.10.9 με το 1.12 ειναι 1,1'' και ειναι εντυπωσιακο αν σκεφτεις το χασμα των 2 αυτοκινητων, ενα 206 πολιτικο με ενα C2r2 εξ'ου και το ¨λιγο καλυτερο"!
Ισως δεν εχει νοημα η συγκριση τελικα σε αυτη την πιστα.


απ' οσο θυμαμαι 1.12.6 εχει μετρημενο ο Παναγιωτης
οποτε
απο το 1.11.9 ειναι +1,6"

τι να σου πω

κι εγω τα περιμενα γυρω στο 0,5" πιο κάτω αντιστοιχα και τα δυο
και βασικα περιμενα το c2 πισω απο το clio αλλα το χρονομετρο ειχε διαφορετικη αποψη Laughing

βασικα δεν ξερω αν εχεις μπει ποτε στην διαδικασία να "ριξεις χρονο" (οχι να κάνεις χρόνο) δηλαδή να πεις οτι: "οκ πριν που το πιεσα γυρησα τοσο" και "τωρα θα προσπαθησω να το ριξω πχ κατα 0,5" και να δεις ποσο δυσκολο ειναι να κερδισεις αυτο το 0,5" Wink Wink
volvos - Τρι 04 Ιαν 2011, 12:52:59
Θέμα δημοσίευσης:
1.12.4 με 200λιμπρες ελατηρια...ferodo performance τακακια,888,μοτερ 140αλογα,1030κιλα,το μανθο να κοιταει με μισο ματι...

πλακα κανετε? σωστο ραλλακι πχ τιμκουλ χτυπαει 10αρια για πλακα με καλα λαστιχα μη μιλησουμε για ΜΑΜΑ Honda s2000 Που εχει γυρισει 10ξερο με σεμι 888 μονο πανω.
MEMsound - Τρι 04 Ιαν 2011, 12:56:58
Θέμα δημοσίευσης:
εστι : Wink σε κοιταγα...
οχι ετσι : Confused
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
volvos - Τρι 04 Ιαν 2011, 12:58:17
Θέμα δημοσίευσης:
επισης αν δειτε διαγραμματα καταφρακτου (καπου θα ειναι εδω) ο καφρος Laughing Laughing Laughing οταν εφυγε βρεγμενο ειχε νομιζω 157 στο τελος ευθειας και ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΒΡΟΧΗ. ΣΤΕΓΝΟ περναγε τα 160πολυ ανετα......
εδω αυτοι με το ζορι τα επιασαν

εκτος αν συγκρινουμε και τα 180αλογα με 1050κιλα του δημητρη
με τα 200αρια τα σειριακα και τα 100κατω κιλα των παραπανω αγωνιστικων...

ειναι προφανες οτι πηγαιναν βολτα και δε πιεσε κανεις τους
iceage - Τρι 04 Ιαν 2011, 13:25:41
Θέμα δημοσίευσης:
Sinanai έγραψε:
Εννοείται. Μ' αρέσει που το συζητάμε... Είναι το ίδιο κακοί χρόνοι με κάτι 1.19 που έκαναν Drive με 106 όταν δοκίμαζαν αναρτήσεις... Laughing

Τον χρόνο για μαμά 106 τον έχει θέσει ο παπούς με 1:16 κάτι, αλλά μιλάμε για φουλ μαμά. Με τάσια ακόμη πάνω.
Sinanai - Τρι 04 Ιαν 2011, 13:28:28
Θέμα δημοσίευσης:
Παππούς ποιος είναι; Μιχελακάκης;
iceage - Τρι 04 Ιαν 2011, 13:29:50
Θέμα δημοσίευσης:
Sinanai έγραψε:
Παππούς ποιος είναι; Μιχελακάκης;

Ναι.
volvos - Τρι 04 Ιαν 2011, 13:43:23
Θέμα δημοσίευσης:
καλα αστο πως γραφτηκε αυτος ο χρονος ειναι ενας θρυλος για το τι οργια εκανε μες τη νυχτα ο παππους για να σπασει το χρονο του αποστολοπουλου...

επισης αυτο το κιτρινο ραλλακι επειδη το ειχα δει με τα ματια μου εγραφε 7.9 τα 0-100 και 200 νταν στο τελος ανηφορας απο διχαλα κορινθου προς τριπολη...τελειως αφηνιασμενο ειχε κολλησεις μεχρι και το πενταλ του γκαζιου στο πατωμα.
BTS - Τρι 04 Ιαν 2011, 16:05:16
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:

επισης αυτο το κιτρινο ραλλακι επειδη το ειχα δει με τα ματια μου εγραφε 7.9 τα 0-100 και 200 νταν στο τελος ανηφορας απο διχαλα κορινθου προς τριπολη...τελειως αφηνιασμενο ειχε κολλησεις μεχρι και το πενταλ του γκαζιου στο πατωμα.


Το συγκεκριμένο ήταν περίπτωση..!! Το είχα οδηγήσει όταν ήμουν 4Τ. Δεν στεκόταν μαμά ραλλύ δίπλα του!
sps - Παρ 07 Ιαν 2011, 00:14:29
Θέμα δημοσίευσης:
Το παρατσουκλι του Μιχελακακη ηταν θειος και οχι παπους Smile
iceage - Παρ 07 Ιαν 2011, 19:39:26
Θέμα δημοσίευσης:
sps έγραψε:
Το παρατσουκλι του Μιχελακακη ηταν θειος και οχι παπους Smile

Πλέον ο Θείος έχει μεγαλώσει και έχει γίνει παπούς. Τον ευχαριστούμε για τις όμορφες μάχες που έδωσε στο παρελθόν με κάθε είδους ενιαίου στο Αεροδρόμιο της Τρίπολης.
plaketokofths - Τρι 11 Ιαν 2011, 17:44:58
Θέμα δημοσίευσης:
drive June 2000

saxo stock: 01:17,395
106 gti stock: 01:17,728

νομίζω οδηγός ηταν ο Πατέλος
kpsig - Δευ 06 Φεβ 2017, 21:49:40
Θέμα δημοσίευσης:
from the dead... Smile
τι χρόνους γράφουν Ν2 και Α6 στα Μέγαρα;
Lef205 - Τρι 07 Φεβ 2017, 14:16:29
Θέμα δημοσίευσης:
13 είχε γράψει αν θυμάμαι του Πανουργιά στα Μέγαρα
6 ψηλό ο Αμερικάνος στην Α6
volvos - Τρι 07 Φεβ 2017, 14:30:10
Θέμα δημοσίευσης:
full slick έτσι?
volvos - Τετ 08 Μάρ 2017, 13:47:00
Θέμα δημοσίευσης:
https://www.youtube.com/watch?v=Uf4np9OChL0&feature=youtu.be

δεν αντεξα να το δω ολο
εκνευριστηκα
MEMsound - Πεμ 09 Μάρ 2017, 00:26:56
Θέμα δημοσίευσης:
...αυτό που πρέπει...
Και που δεν εχοημε αξιωθεί να το παρουμε απόφαση να κάνουμε...

Τα σπάειωτο πράμα!

Επίσης στο εβεντ του κεν μπλοκ που τα ειχαν φερει για σοου...εδειχναν ακρως ενδιαφεροντα οδηγικα...

Το μονο αρνητικό το κοστος και ο περιορισμενος χωρος χρησης τους (σε σχεση με ενα αυτοκινητο)
SAXO N2 - Τρι 23 Ιαν 2018, 12:28:39
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
13 είχε γράψει αν θυμάμαι του Πανουργιά στα Μέγαρα
6 ψηλό ο Αμερικάνος στην Α6


Eχω ακουσει και για 1,11'' από Ν2 με σλικ.Τωρα αν ηταν χειμωνας κτλ δεν ξερω αλλα ηταν από τα πρωτα χρονια που λειτουργουσε η πιστα. Από σοβαρο ανθρωπο.
stevedek - Τρι 23 Ιαν 2018, 12:51:44
Θέμα δημοσίευσης:
ο junior παντως 14/1 σε track day με τοι 208 GTi έκανε 1.16.5 με την πιστα όχι καλη μετα από βροχες και την K3-K4 και K6 με νερο

γενικα γλυστρουσε παρα πολυ
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr