PSClub - Hellas

Εσωτερικό και Αμάξωμα - 206 - Bodykit

chatasos - Τετ 17 Ιούλ 2002, 09:05:57
Θέμα δημοσίευσης: 206 - Bodykit
Κάποτε ήταν ένα ήσυχο 206 XT



Ώσπου ο ιδιοκτήτης του αποφάσισε να το διαλύσει




και να το κάνει κάπως έτσι...




Λεπτομέρειες....







Γενικές απόψεις...







Τελικά είναι τρελλοί αυτοί οι γιαπωνέζοι !!!!!!!!!!!!!!

Για όσους αναρωτιούνται φοράει το bodykit του super1600.
chatasos - Τετ 17 Ιούλ 2002, 09:10:16
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν ξέρω αν το προσέξατε αλλά έχει κάνει και μια πολύ έξυπνη πατέντα με
ένα σωλήνα στην μάσκα που μάλλον είναι για να ρουφάει τον αέρα.
konstantinos - Τετ 17 Ιούλ 2002, 09:13:03
Θέμα δημοσίευσης:
Την καλημέρα μου,

δυστυχώς δεν μπορώ να δω τίποτα Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
(οι φωτό δεν εμφανίζονται, μόνο σε μένα άραγε) Sad Sad Sad Sad
Vini - Τετ 17 Ιούλ 2002, 10:08:21
Θέμα δημοσίευσης:
Ούτε εγώ βλέπω κάτι....
Οι φωτό από geocities δεν εμφανίζονται στα forum board....
chatasos - Τετ 17 Ιούλ 2002, 11:35:06
Θέμα δημοσίευσης:
Τώρα πρέπει να το βλέπετε....
konstantinos - Τετ 17 Ιούλ 2002, 11:39:21
Θέμα δημοσίευσης:
Πολύ καλή δουλειά, εμένα μου αρέσει... Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Τι σωλήνες και τρύπες μου λες Τάσο...
ζήτω οι σκούπες... το πιασες το υπονοούμενο μεγάλε έτσιιιιι.... Wink Wink Wink
pezomania - Τετ 17 Ιούλ 2002, 13:12:26
Θέμα δημοσίευσης:
Καταπληκτικό!!!

Άν και εγώ ψάχνομαι για του grand tourismo! Αλλά αυτό είναι πολύ πολύ.... πως να το πω ΑΓΡΙΟ :fist:
christhehealer - Τετ 17 Ιούλ 2002, 13:27:55
Θέμα δημοσίευσης:
Για τον Pezomania έχω κάτι ακόμα πιο άγριο.

Tόσο άγριο όσο ένας καρχαρίας. 8O 8O




Vini - Τετ 17 Ιούλ 2002, 13:39:12
Θέμα δημοσίευσης:
Οι πρώτες φωτό δείχνουν το 206 ωραίο από τα πλάγια...αλλά από μπροστά φαίνεται σαν να έχει πρόβλημα με τα δόντια και του έχουν πριστεί τα μάγουλα...

Οι φωτό του Chris είναι κλασικές στο χώρο του 206....και το ΚΙΤ θεωρείται από τα πλεόν πετυχημένα....

Το θέμα είναι ποιος θα κάνει έτσι το 206 του στην Ελλάδα?
christhehealer - Τετ 17 Ιούλ 2002, 16:16:12
Θέμα δημοσίευσης:
Vini έγραψε:
Το θέμα είναι ποιος θα κάνει έτσι το 206 του στην Ελλάδα?


O pezomania φυσικά Vini. Mιλαμε για υβριδικό 206 με κινητήρα Concorde. Nα μην έχει και την ανάλογη εμφάνιση; Nα καταλάβεις ότι δεν ήρθε στην συνάντηση επειδή ήταν πολλοί παπαράτσι και δεν ήθελε να του φωτογραφήσουν το αυτοκίνητο για βιομηχανική κατασκοπεία. 8O 8O 8O 8O
DimiP - Τετ 17 Ιούλ 2002, 18:32:52
Θέμα δημοσίευσης:
ΤΕΛΕΙΟ ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΝΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ
ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΜΕ ΦΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΡΧΑΡΙΟΕΙΔΕΣ 206.
Vini - Τετ 17 Ιούλ 2002, 18:45:12
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
Vini έγραψε:
Το θέμα είναι ποιος θα κάνει έτσι το 206 του στην Ελλάδα?


O pezomania φυσικά Vini. Mιλαμε για υβριδικό 206 με κινητήρα Concorde. Nα μην έχει και την ανάλογη εμφάνιση; Nα καταλάβεις ότι δεν ήρθε στην συνάντηση επειδή ήταν πολλοί παπαράτσι και δεν ήθελε να του φωτογραφήσουν το αυτοκίνητο για βιομηχανική κατασκοπεία. 8O 8O 8O 8O


O Pezomania δεν ήλθε γιατί δεν ήθελε να δουν οι άλλοι τις βελτιώσεις που έχει κάνει....άσε που με την μπούκα που κουβαλά ξυπνά και το κόσμο....και στις 10.30 Κυριακή που βρεθήκατε κοιμάται πολύς κόσμος.!.!.!. Wink Wink Wink Wink
Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Nikel - Πεμ 18 Ιούλ 2002, 00:45:37
Θέμα δημοσίευσης:
Oson afora ton kit is NeoDesign kalo alla den me entiposiase. To proto kit super1600 einai poli kalo alla me xalaei ena pragma, pou apta plagia dixni na exi tetoia klisi (piso ftera) pou mou thimizei buggy kai den mou aresei (entelos ipokimeniko). Overall poli kalo kai wild kit...
pezomania - Πεμ 18 Ιούλ 2002, 07:46:17
Θέμα δημοσίευσης:
vini έγραψε:
christhehealer έγραψε:
Vini έγραψε:
Το θέμα είναι ποιος θα κάνει έτσι το 206 του στην Ελλάδα?


O pezomania φυσικά Vini. Mιλαμε για υβριδικό 206 με κινητήρα Concorde. Nα μην έχει και την ανάλογη εμφάνιση; Nα καταλάβεις ότι δεν ήρθε στην συνάντηση επειδή ήταν πολλοί παπαράτσι και δεν ήθελε να του φωτογραφήσουν το αυτοκίνητο για βιομηχανική κατασκοπεία. 8O 8O 8O 8O


O Pezomania δεν ήλθε γιατί δεν ήθελε να δουν οι άλλοι τις βελτιώσεις που έχει κάνει....άσε που με την μπούκα που κουβαλά ξυπνά και το κόσμο....και στις 10.30 Κυριακή που βρεθήκατε κοιμάται πολύς κόσμος.!.!.!. Wink Wink Wink Wink
Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Άρε Νικ πως με καταλαβένεις :D Άστους Άστους όταν θα πάμε εκδρομή να θυμηθούν να μας δώσουν παραγγελεία από πρίν, έτσι ώστε όταν φτάσουν να τα βρούν έτοιμα :D :D Mr. Green

Πρός Chris:
Δέν μπορώ να δώ τις φωτογραφίες Crying or Very sad Crying or Very sad
Anonymous - Πεμ 18 Ιούλ 2002, 11:42:56
Θέμα δημοσίευσης:
Πραγματικά το ασημί 206 είναι ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ!!!!Θα μπορουσα να πω οτι είναι διακριτικά "ΚΑΚΟ" Evil

Όσον αφορά το μαύρο 206 το βρίσκω κάπως "ατσούμπαλο" το body kit!

Δε νομίζω ότι ο pezomania θα έβαζε ποτέ αυτό το body kit!!
Έχει κ κάποιο γούστο!! Wink

CU............ Exclamation
christhehealer - Πεμ 18 Ιούλ 2002, 12:02:14
Θέμα δημοσίευσης:
Nikel έγραψε:
Oson afora ton kit is NeoDesign kalo alla den me entiposiase.


Nikelάκο μου έχω και για σένα. Για να μην μένεις παραπονεμένος. Mπας και δείχνεις πιο γρήγορος. :D :D :D


Miltellas - Πεμ 18 Ιούλ 2002, 12:12:14
Θέμα δημοσίευσης:
Όλα είναι πολύ όμορφα, αλλά αβλεπί γουστάρω το μαύρο (περί ορέξεως...). Θα το έκανα μόνο όμως εάν είχα τουλάχιστον 200 ίππους κάτω από το καπό.

Φαντάζεστε τον Pezomania με ένα τέτοιο σε εμφάνιση 206 Concorde, και να τον περνάει πάλι ο Miltellas Red October από κάτω (κι ας γίνει και CC μετά, χαλάλι). :fist:
konstantinos - Πεμ 18 Ιούλ 2002, 12:20:44
Θέμα δημοσίευσης:
Για το μαύρο το βλέπω κάπως.... υπερβολικό. Θα συμφωνήσω με το πειραχτήρι της παρέας (Miltellas) για πρώτη φορά.

Επίσης αυτο που παρατηρώ είναι οτι, στην επόμενη συνάντηση θα υπάρχουν πολλές κόντρες (στο φαϊ και στις μπύρες εννοώ)...
Nikel - Πεμ 18 Ιούλ 2002, 12:28:09
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
Nikelάκο μου έχω και για σένα. Για να μην μένεις παραπονεμένος. Mπας και δείχνεις πιο γρήγορος. :D :D :D


File mou θεραπευτη Laughing το κιτ shark tis NeoDesign gia to CC einai mapa (paralogoooo???) kai siga pou tha me edeixne pio grigoro Mr. Green Ela na me deis me ton profilaktira tou GT foremeno na mou peis an eimai grigoros i oxi Mr. Green


PS. Profilaktira 206 GT-->afksisi ippodinamis 30%, afksisi ropis 50%....
:smilecolros: :smilecolros: :smilecolros: :smilecolros:
:smilecolros: :smilecolros: :smilecolros: :smilecolros:
:smilecolros: :smilecolros: :smilecolros: :smilecolros:
:smilecolros: :smilecolros: :smilecolros: :smilecolros:
pezomania - Πεμ 18 Ιούλ 2002, 13:09:44
Θέμα δημοσίευσης:
Μετά την βοήθεια από τον Chris, είδα τις φωτογραφίες :D

Λοιπόν το κιτ το μαύρο, θα το έβαζα μόνο για να μην μπορεί οMiltellas να με περνάει από πάνω (θα σκαλώνει στην αεροτομή :D Mr. Green )

Όπως είπε και Predator (σαν να με ξέρει καλά αυτό το παιδί 8) ) δεν θα το έβαζα ποτέ!
Anonymous - Πεμ 18 Ιούλ 2002, 14:20:08
Θέμα δημοσίευσης:
Τώρα που το ξαναβλέπω το μαύρο 206 μου έρχεται στο μυαλό ένας λόγος για να έβαζα αυτην την αεροτομή... Idea

Θα μπορουσε πολύ άνετα να απλώσει η μάνα μου τη μπουγάδα της σ'αυτην!!! Laughing Laughing Mr. Green
theflame - Πεμ 18 Ιούλ 2002, 14:58:43
Θέμα δημοσίευσης:
Predator έγραψε:

Θα μπορουσε πολύ άνετα να απλώσει η μάνα μου τη μπουγάδα της σ'αυτην!!! Laughing Laughing Mr. Green


Χαλαρά....
Μία γρήγορη μέχρι την Χαλκίδα και έτοιμα τα ρούχα. Mr. Green Mr. Green
Στεγνά - στεγνά μην σου πω και σιδερωμένα!!!!! Multi color Multi color Multi color Multi color
Tomcat - Πεμ 18 Ιούλ 2002, 16:26:46
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι το πάνω Κιτ είναι φανταστικό!Πολύ εμπνευσμένο.Άνετα το έβαζα στο Pug μου και χωρίς να τραβάει μία.
Τώρα το μαύρο δεν θα έλεγα ότι με εντυπωσιάζει πολύ.Ειδικά η πίσω αεροτομή είναι υπερβολική.
Δεν ξέρω αν κάποιος από εσας συχνάζει στο τουρκολίμανο , εκεί συχνάζει ένας τύπος με ένα 206 Quicksilver με τοποθετημένο Full Kit της Αbbes Design και είναι ονειρεμένο.
christhehealer - Πεμ 18 Ιούλ 2002, 16:36:50
Θέμα δημοσίευσης:
Pezomania έγραψε:
Όπως είπε και Predator (σαν να με ξέρει καλά αυτό το παιδί ) δεν θα το έβαζα ποτέ!


κρίνοντας από τα γραφόμενα στο Forum και από τα παιδιά που γνώρισα στην συνάντηση, κανένας δεν θα έβαζε κάτι τέτοιο. Aπλά πρέπει να παραδεχτούμε ότι σαν club, είμαστε λίγο χαβαλέδες (τι λίγο, πάρα πολύ θα έλεγα 8) 8) 8) 8) )

Γι' αυτό θα συμφωνήσω με τον p206cfu.

p206cfu έγραψε:
Επίσης αυτο που παρατηρώ είναι οτι, στην επόμενη συνάντηση θα υπάρχουν πολλές κόντρες (στο φαϊ και στις μπύρες εννοώ)...

Sidobre - Πεμ 18 Ιούλ 2002, 16:39:51
Θέμα δημοσίευσης:
Xα χα..

Προβλέπω σφοδρή μάχη.... ΑΣΕ ΤΑ ΚΕΦΤΕΔΑΚΙΑ ΚΑΤΩ Chris!

Beer Splat :bday: Beer Splat :bday: Beer Splat :bday:
christhehealer - Πεμ 18 Ιούλ 2002, 16:55:56
Θέμα δημοσίευσης:
206Tomcat δεν ξέρω εάν εννοείς αυτό...







Tο μπροστινό είναι πολύ όμορφο, αλλά δεν θα έλεγα το ίδιο και για το πίσω. Eιδικά με αυτή την αεροτομή....
christhehealer - Πεμ 18 Ιούλ 2002, 17:00:53
Θέμα δημοσίευσης:
Kαι επίσης να προσθέσω ότι εάν ο Sidobre συνεχίσει να μου τρώει τα κεφτεδάκια ΔEN ΘA TON ΠAPOYME MAZI ΣTIΣ KOYNIEΣ TO AΠOΓEYMA :puppydogeyes: :puppydogeyes: :puppydogeyes:
Tomcat - Πεμ 18 Ιούλ 2002, 17:54:14
Θέμα δημοσίευσης:
Λοιπόν Christ το μπρστινό ήταν ακριβώς ίδιο αλλά δεν είχε πίσω αυτή την αεροτομή,Επίσης είχε αλλάξει τον πίσω προφυλακτήρα και είχε βάλει , έναν χαμηλό με μεγάλη σίτα εξόδος για δύο εξατμίσεις στις άκρες.


DimiP - Πεμ 18 Ιούλ 2002, 21:29:34
Θέμα δημοσίευσης:
206Tomcat έγραψε:
Ναι το πάνω Κιτ είναι φανταστικό!Πολύ εμπνευσμένο.Άνετα το έβαζα στο Pug μου και χωρίς να τραβάει μία.
Τώρα το μαύρο δεν θα έλεγα ότι με εντυπωσιάζει πολύ.Ειδικά η πίσω αεροτομή είναι υπερβολική.
Δεν ξέρω αν κάποιος από εσας συχνάζει στο τουρκολίμανο , εκεί συχνάζει ένας τύπος με ένα 206 Quicksilver με τοποθετημένο Full Kit της Αbbes Design και είναι ονειρεμένο.


φιλε 206tomcat, μην το παρεις στραβα αλλα το"τουρκολιμανο" στο οποιο αναφερεσαι λεγεται (και) μικρολιμανο.
Προσωπικα πιστευω πως ειναι η ποιο σωστη ονομασια μια και ακομη κιαν αποτελεσε λιμανι για τουρκικα πλοια πριν 200 η 300 χρονια, τωρα πια κατι τετοιο αποτελει ευτυχως παρελθον.
Επειδη μενω στον Πειραια συγχωρησε μου την ευαισθησια στο θεμα.
Απλα μου τι δινει να ακουω να το λενε τουρκολιμανο.
Μου θυμιζει την περιφημη διαμαχη περι τουρκικου και ελληνικου καφε, που οπως θα καταλαβες προσωπικα πιστευω πως η ποιο σωστη ονομασια θα ηταν βυζαντινος και επειτα ελληνικος αλλα οχι και τουρκικος.
Αλλα αυτο αποτελει αλλο θεμα συζητησης.
φιλε miltelas εισαι εκει;
Για να επανελθω το 206 που λες μου φαινεται πως το εχει παρει το ματι μου.
Tomcat - Πεμ 18 Ιούλ 2002, 21:38:40
Θέμα δημοσίευσης:
Whatever δεν θέλω να θίξω συνηδήσεις.Απλώς καθαρά εμπειρικά και όχι ψαγμένα είχα την εντύπωση ότι η περιοχή δίπλα από το ΣεΦ λεγόταν Μικρολίμανο , ενώ από το Parking μέχρι τον Ιστιοπλοικό είναι το Τούρκολίμανο.Αφού το διευκρινήσαμε πλέον δεν πρόκειται να ξανασυμβεί.Συνήθως DimiP το παιδί που σου λέω το παρκάρει έξω από το Up Down!
Nikel - Παρ 19 Ιούλ 2002, 00:50:26
Θέμα δημοσίευσης:
206Tomcat έγραψε:
Συνήθως DimiP το παιδί που σου λέω το παρκάρει έξω από το Up Down!


Re'sis mipos lete ton tipo pou foraei to kit tis Carcept?



Poli kalo pantos auto...

pezomania - Παρ 19 Ιούλ 2002, 07:14:00
Θέμα δημοσίευσης:
Καλημέρα!

Το κίτ της Carcept το είδα να το φοράει ένα ασημί 206, το περασμένο Σάββατο (μάλλον έφευγε για Σαβκυριακο) και δεν μου πολυ άρεσε, είναι πολύ κραγμένο Laughing Ειδικά το πίσω μέρος! Το μπροστά θα μπορούσα να πώ ότι είναι αρκετά όμορφο.

Άλλα ρε παιδιά μια ερώτηση: Τα κίτ αυτά πόσο πάνε; Αν πας κάπου έξω και ψάξεις για το κιτ της Peuzeot του Gr.Tour. πόσο θα το βρεί; Ξέρει κανείς, για να δούμε και άν στην τελική αξίζει να βάλεις κάτι άλλο καί όχι το αυθεντικό της αντιπροσωπείας (που πιστεύω ότι είναι ότι πιο όμορφο!).
chatasos - Παρ 19 Ιούλ 2002, 07:59:26
Θέμα δημοσίευσης:
Προσωπικά της Carcept δεν μου αρέσει εκτός λίγο από τους μαρσπιέδες
που δεν φαίνονται στην φωτό.

Επίσης νομίζω πως συμπεριλαμβάνεται και μια WRC αεροτομή....
Anonymous - Παρ 19 Ιούλ 2002, 11:42:58
Θέμα δημοσίευσης:
Και γω θα συμφωνήσω με τα παιδιά οτι το kit της Carcept δεν είναι πολύ όμορφο!Δείχνουν πολύ "ξένοι" οι προφυλακτήρες με το υπόλοιπο αμάξωμα!!

Σε αντίθεση όμως με τον προφυλακτήρα του 206 που έδειξε ο Chris(το υπόλοιπο όνομα δε το θυμάμαι,sorry Embarassed ) που είναι πολύ όμορφος!!
christhehealer - Παρ 19 Ιούλ 2002, 12:09:57
Θέμα δημοσίευσης:
To πίσω μέρος που λέει ο 206Tοmcat το έχω σε κάποιο site τυχαία και ήταν διακριτικό. Kαμία σχέση με αυτό που εδειξε στην φωτογραφία.

Eπειδή κάποιος ρώτησε για τιμές, αυτό που ξέρω τα Full Body kits κάνουν 500 με 600 χιλιάδες. Πολλά λεφτά κατά τη γνώμη μου, τη στιγμή που στην Eλλάδα με τις λακούβες και τα σαμαράκια κινδυνεύεις ανα πάσα στιγμή να τα πάρεις στο χέρι. Kαι να τα εγκεφαλικά στα καλά καθούμενα
christhehealer - Παρ 19 Ιούλ 2002, 13:41:38
Θέμα δημοσίευσης:
Tο βρήκα αλλά δεν έχει σίτα Sad Sad Sad


pduke - Παρ 19 Ιούλ 2002, 19:12:40
Θέμα δημοσίευσης:
Επεμβαίνω γιατί ειπώθηκαν πολλά για το κιτ του GT.
Εγώ αν εδινα τώρα τη μικρή HURRY (που δεν την έδινα δηλαδή)και έπερνα ενα 206 με απλούς προφυλακρήρες δεν θα τους άλλαζα.Γιατί?

1. ο μεγάλος του XS είναι τρέλα μαζί με τα φουσκωτά φτερά
2. το αυτοκίνητο είναι σχεδιασμένο για αυτόν τον προφυλακτήρα.Με του GT ο μπροστά πρόβολος φεύγει πολύ και σε κάθε απότομη κατηφόρα που καταλήγει σε ισιάδι βρήσκεις άσχημα.
3. άν "βρεις"μία καλή ,κρεμάει(μιλάω εκ ΄πείρας)χτυπησα πεζούλι και δεν μπορώ να τον φέρω με τίποτα στα ίσια του.
4. κοστίζει 300.000 μόνο ο μπροστά με τα οποία μπορείς να κάνεις πιο ουσιώδεις αλλαγές.
5.ΚΙΤ GT χωρίς τα ταμπελάκια στις πόρτες...........πάει?δεν παέι.Ο Κάλφας όμως.........

και ο αντίλογος βέβαια...

1.Μαζί με την WRC την αεροτομή το όχημα είναι ΚΟΥΚΛΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Shocked και τρελή κεφαλογυρίστρα Turn-l ...Αν ήμουν γυναίκα θα το είχα κάνει με όλους τους γρήγορους ης θεσσαλονίκης Onfire ..
DimiP - Παρ 19 Ιούλ 2002, 22:04:21
Θέμα δημοσίευσης:
206Tomcat έγραψε:
Whatever δεν θέλω να θίξω συνηδήσεις.Απλώς καθαρά εμπειρικά και όχι ψαγμένα είχα την εντύπωση ότι η περιοχή δίπλα από το ΣεΦ λεγόταν Μικρολίμανο , ενώ από το Parking μέχρι τον Ιστιοπλοικό είναι το Τούρκολίμανο.Αφού το διευκρινήσαμε πλέον δεν πρόκειται να ξανασυμβεί.Συνήθως DimiP το παιδί που σου λέω το παρκάρει έξω από το Up Down!



ok no problem now that you know.

Λοιπον τα 2 206 που εχω δει να κυκλοφορουν ειναι το 1 παρκαρισμενο στο "Legend cafe", ο τυπος που το εχει πρεπει να δουλευειο εκει γιατι οσες φορες πηγα το εχει στην ιδια θεση παρκαρισμενο - ασημι με λιγο αλλα καλο φτιαξιμο , χαμηλωμα , μασπιεδες, κλπ.
Το αλλο που σου ανεφερα το εχω δει 2-3 φορες απεξω απο την ευθεια με απο την εκκλησια μεχρι το parking. χαρακτηριστικο του ειχε βαμενα ασημι ολα τα πλαινα (μαυρα) αλλα και τους προφυλακτηρες
Nikel - Σαβ 20 Ιούλ 2002, 00:02:17
Θέμα δημοσίευσης:
pduke έγραψε:
4. κοστίζει 300.000 μόνο ο μπροστά με τα οποία μπορείς να κάνεις πιο ουσιώδεις αλλαγές.


Re si Pano ego prosfata pou evala ton profilaktira (front) tou GT mama Peugeot mou stoixise an thimame kala 185-190 xiliades, xoris omos tis plastikes grilies giati itan out-of-stock...Den me xalase omos evala sita Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Anonymous - Σαβ 20 Ιούλ 2002, 13:03:06
Θέμα δημοσίευσης:
Nikel έγραψε:
pduke έγραψε:
4. κοστίζει 300.000 μόνο ο μπροστά με τα οποία μπορείς να κάνεις πιο ουσιώδεις αλλαγές.


Re si Pano ego prosfata pou evala ton profilaktira (front) tou GT mama Peugeot mou stoixise an thimame kala 185-190 xiliades, xoris omos tis plastikes grilies giati itan out-of-stock...Den me xalase omos evala sita Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Ρε παιδιά ο προφυλακτήρας του xs είναι ο ΙΔΙΟΣ με του GT! Του Grand Tourismo Edition είναι μάλλον αυτοί που εννοεί ο pduke! Εσύ Nikel μάλλον πρέπει να έχεις βάλει του XS - GT (αυτούς με το μεγάλο "χαμόγελο" :D )
Nikel - Σαβ 20 Ιούλ 2002, 15:28:12
Θέμα δημοσίευσης:
Predator έγραψε:
Εσύ Nikel μάλλον πρέπει να έχεις βάλει του XS - GT (αυτούς με το μεγάλο "χαμόγελο" :D )


File predator ean autos einai tou xs-gt tote auton foraw...



Eidate omos xamolego Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
DimiP - Σαβ 20 Ιούλ 2002, 18:32:06
Θέμα δημοσίευσης:
αυτος ειναι του grand tourismo
Tomcat - Σαβ 20 Ιούλ 2002, 19:09:03
Θέμα δημοσίευσης:
Λοιπόν Μάγκες στην φετινή έκθεση στο Σεφ ρώτησα στο Περίπτερο της Peugeot για το Full Κιτ του GT και μου είπαν με τοποθέτηση 700-800 χιλιάρικα.Τα έπαιξα και του λέω σοβαρά και μου απάντησε «γιατί πολλά είναι»! Ο μπροστινός προφυλακτίρας είναι πολύ ωραίος.Όσο για τον πίσω από ορισμένες γωνίες τον βρίσκω κάπως αντιαισθητικό (χωρίς παρεξήγηση pDuke το όλο σύνολο μετράει).
Nikel - Κυρ 21 Ιούλ 2002, 00:58:40
Θέμα δημοσίευσης:
206Tomcat έγραψε:
Ο μπροστινός προφυλακτίρας είναι πολύ ωραίος.Όσο για τον πίσω από ορισμένες γωνίες τον βρίσκω κάπως αντιαισθητικό (χωρίς παρεξήγηση pDuke το όλο σύνολο μετράει).


Simfono me ton filo 206Tomcat, o piso den mou arese kai emena kai giauto kai den ton evala (no offense Pano) apla evapsa ta plastika piso kai plagia sto xroma tou amaksomatos. Pantos to sinolo tou 2lt denei poli omorfa. Mr. Green Axxx auto to xamogelo me trelenei Mr. Green
Tomcat - Κυρ 21 Ιούλ 2002, 01:19:52
Θέμα δημοσίευσης:
O μπροστινός προφυλακτήρας του δίνει μια έντονη επιθετικότητα δίνοντας σου την αίσθηση ότι κάτω από το καπό κρύβονται καμια 400 άλογια!Νιkel έχεις το 2lt ή το 1600?Ήθελα να σε ρωτήσω αν υπάρχουν εμφανείς διαφορές στα δύο μοντέλα!
Nikel - Κυρ 21 Ιούλ 2002, 01:37:23
Θέμα δημοσίευσης:
File tomcat to 1.6 exo. Tora 27 aloga diafora einai sigoura aisthiti se sxesi me to 2.0 lt. Pantos eksoterika mou fenontai idia, an eksereseis tis 16 zantes Twisted evil
Anonymous - Κυρ 21 Ιούλ 2002, 11:35:44
Θέμα δημοσίευσης:
Nikel έγραψε:
Predator έγραψε:
Εσύ Nikel μάλλον πρέπει να έχεις βάλει του XS - GT (αυτούς με το μεγάλο "χαμόγελο" :D )


File predator ean autos einai tou xs-gt tote auton foraw...



Eidate omos xamolego Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green


ΑΧ!!!!Μακάρι να ταν αυτός ο προφυλακτήρας του XS Crying or Very sad

Απ'ότι θυμαμαι Nikel σε ένα άλλο topic είχες πει ότι τον είχες αγοράσει 550 ΕΥΡΟ!Από την PEUGEOT τον πήρες? Άβαφτο κ χωρίς τοποθέτηση είναι αυτή η τιμή? Μήπως σου είχανε πεί τιμή κ για τον πίσω προφυλακτήρα γιατι ενδιαφέρομαι εγώ κ για τον πίσω!!
Tomcat - Κυρ 21 Ιούλ 2002, 12:56:33
Θέμα δημοσίευσης:
Φίλε Predator είχα ρωτήσει στην peugeot για εμπρός και πίσω προφυλακτήρα του GT και μου είπαν 700 χιλίαρικα περίπου.Βέβαια έχω την εντύπωση ότι σ’αυτή την τιμή ίσως να συμπεριλαμβάνονται και τα φυοσκωμένα φτερά του GT!
DimiP - Κυρ 21 Ιούλ 2002, 16:31:12
Θέμα δημοσίευσης:
Nikel έγραψε:
206Tomcat έγραψε:
Ο μπροστινός προφυλακτίρας είναι πολύ ωραίος.Όσο για τον πίσω από ορισμένες γωνίες τον βρίσκω κάπως αντιαισθητικό (χωρίς παρεξήγηση pDuke το όλο σύνολο μετράει).


Simfono me ton filo 206Tomcat, o piso den mou arese kai emena kai giauto kai den ton evala (no offense Pano) apla evapsa ta plastika piso kai plagia sto xroma tou amaksomatos. Pantos to sinolo tou 2lt denei poli omorfa. Mr. Green Axxx auto to xamogelo me trelenei Mr. Green



ΠΟΥ ; ΠΟΤΕ ; ΠΩΣ ; ΠΟΣΟ;
ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ.
ΓΙΑΤΙ; ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΑΛΑΒΕΙ Ο ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ.
ΟΠΟΤΕ ΦΙΛΕ ΝΙΚΕΛ ΟΜΟΛΟΓΗΣΕ ΤΩΡΑ, αν εχεις την ευγενη καλοσυνη παντα.
Αλεξ@νδρος - Κυρ 21 Ιούλ 2002, 20:33:16
Θέμα δημοσίευσης:
Mαζι με τον dimip θετω την ιδια ερωτηση.Υπαρχει μαλιστα η σκεψη αφου το
αμαξι ειναι μπλε οι καθρεπτες τα πλαινα κτλ να βαφτουν ασημι για αντιθεση
pduke - Κυρ 21 Ιούλ 2002, 21:30:58
Θέμα δημοσίευσης:
1. Ο πίσω προφυλακτήρας είναι οντως κάπως πεταχτός έχετε δίκιο,γιαυτό κι εγώ έβαλα την WRC την αεροτομούλα Mr. Green και τώρα χρειάζομαι φαρδύτερα φτερά!!!! Confused

2.Το gt δεν έχει φουσκομένα φτερά,φοράει τα ίδια με τα 1.4 και 1.1,απλά έχει φρυδάκια μπροστά,οπότε η τιμή είναι σίγουρα χωρίς φτερά...

Φίλε nikel εμένα έτσι μου είπανε.Ή πεσανε οι τιμές!!!!!!(ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑ!!)ή η αντιπροσωπεία με κοροϊδεύει(ΑΝΤΕ ΡΕ!!!!!)
Καλά που μου τόπες παντως.
Εσένα που είναι και χαμηλωμένο το CC βρίσκεις συχνα μπροστά?
pduke - Κυρ 21 Ιούλ 2002, 21:38:51
Θέμα δημοσίευσης:
Predator έγραψε:


Ρε παιδιά ο προφυλακτήρας του xs είναι ο ΙΔΙΟΣ με του GT! Του Grand Tourismo Edition είναι μάλλον αυτοί που εννοεί ο pduke! Εσύ Nikel μάλλον πρέπει να έχεις βάλει του XS - GT (αυτούς με το μεγάλο "χαμόγελο" :D )


ΤΟ GT και το Grand Tourismo Edition είναι το ίδιο αυτοκίνητο!(αυτό εάν το "!" που έβαλες δεν το έβαλες για"i".αλλιώς συγνώμη.
Nikel - Δευ 22 Ιούλ 2002, 01:19:10
Θέμα δημοσίευσης:
Predator έγραψε:
Απ'ότι θυμαμαι Nikel σε ένα άλλο topic είχες πει ότι τον είχες αγοράσει 550 ΕΥΡΟ!Από την PEUGEOT τον πήρες? Άβαφτο κ χωρίς τοποθέτηση είναι αυτή η τιμή? Μήπως σου είχανε πεί τιμή κ για τον πίσω προφυλακτήρα γιατι ενδιαφέρομαι εγώ κ για τον πίσω!!


File predator sostos 550euro +20-30 euro (gia na eimai mesa giati den thimame akrivos timi). Auti i timi einai me 10% ekptosi pou mou ekanan kai nai avafto kai xoris topothetisi. Prosoxi omos gia na min pareksigitho toso kanei mono o profilaktiras (kai auto mono pira) oxi tholoi ktl. ktl. Sorry den ksero poso kanei o piso, den rotisa giati den me endiefere.

alexandros έγραψε:
Mαζι με τον dimip θετω την ιδια ερωτηση.Υπαρχει μαλιστα η σκεψη αφου το
αμαξι ειναι μπλε οι καθρεπτες τα πλαινα κτλ να βαφτουν ασημι για αντιθεση


File Dimip & Alexandre, to pou mporo na to apantiso, se enan filo fanopoio stin Nikaia onomat Alexandris.

To poso den mporo na to apantiso giati mou eipe timi paketo, diladi, ena trakarismataki, vapsimo profilaktire mpros (GT) piso (tin fasa tin mavri) mazi kai tous mama kathreftes plus tin kentriki konsola sto esoteriko.

To pos episis den mporo na to apantiso, giati den katalaveno akrivos ti ennoeis? Se ti xroma ta evapsa rotas? Ean nai, sto xroma tou amaksomatos.

To pote mporo na sto apantiso, sto peripou Mr. Green Prin kana 2-3mino.

pduke έγραψε:
Εσένα που είναι και χαμηλωμένο το CC βρίσκεις συχνα μπροστά?

File Pano poli ligotero aposo fenete kai fantazoun oti tha vriski. Pantos thelei prosoxi, oxi pezodromia, oxi megali taxitita se diskoles katifores, oxi skoupidia se thalasses kai aktes (asxeto...) Mr. Green Pantos sto ferry-boat gia salamina pou to anevika gia proti fora simera den vrika... Razz
pezomania - Δευ 22 Ιούλ 2002, 07:28:51
Θέμα δημοσίευσης:
pduke έγραψε:
Predator έγραψε:


Ρε παιδιά ο προφυλακτήρας του xs είναι ο ΙΔΙΟΣ με του GT! Του Grand Tourismo Edition είναι μάλλον αυτοί που εννοεί ο pduke! Εσύ Nikel μάλλον πρέπει να έχεις βάλει του XS - GT (αυτούς με το μεγάλο "χαμόγελο" :D )


ΤΟ GT και το Grand Tourismo Edition είναι το ίδιο αυτοκίνητο!(αυτό εάν το "!" που έβαλες δεν το έβαλες για"i".αλλιώς συγνώμη.


Πρίν ένα χρόνο που αγόρασα το δικό μου (1.6 16v xs) το 2.0 είχε τους προφυλαχτήρες του δικού μου και φουσκομένα φτερά (χωρίς φρυδάκια) όπως ακριβώς και το δικό μου! Το κιτ έμπαινε extra και ήταν (τότε) +1.000.000δρχ 8O
Anonymous - Δευ 22 Ιούλ 2002, 12:03:28
Θέμα δημοσίευσης:
pezomania έγραψε:
pduke έγραψε:
Predator έγραψε:


Ρε παιδιά ο προφυλακτήρας του xs είναι ο ΙΔΙΟΣ με του GT! Του Grand Tourismo Edition είναι μάλλον αυτοί που εννοεί ο pduke! Εσύ Nikel μάλλον πρέπει να έχεις βάλει του XS - GT (αυτούς με το μεγάλο "χαμόγελο" :D )


ΤΟ GT και το Grand Tourismo Edition είναι το ίδιο αυτοκίνητο!(αυτό εάν το "!" που έβαλες δεν το έβαλες για"i".αλλιώς συγνώμη.


Πρίν ένα χρόνο που αγόρασα το δικό μου (1.6 16v xs) το 2.0 είχε τους προφυλαχτήρες του δικού μου και φουσκομένα φτερά (χωρίς φρυδάκια) όπως ακριβώς και το δικό μου! Το κιτ έμπαινε extra και ήταν (τότε) +1.000.000δρχ 8O



Ακόμα με τους ίδιους προφυλακτήρες κ τα ίδια φτερά βγαίνει!! :D

Τα φρυδάκια συμπεριλαμβάνονται στο kit του Grand Tourismo!!
Anonymous - Δευ 22 Ιούλ 2002, 12:11:21
Θέμα δημοσίευσης:
Nikel έγραψε:
File predator sostos 550euro +20-30 euro (gia na eimai mesa giati den thimame akrivos timi). Auti i timi einai me 10% ekptosi pou mou ekanan kai nai avafto kai xoris topothetisi. Prosoxi omos gia na min pareksigitho toso kanei mono o profilaktiras (kai auto mono pira) oxi tholoi ktl. ktl. Sorry den ksero poso kanei o piso, den rotisa giati den me endiefere.


OK!THANKS!!!

Πάντως σου έκανε πολύ καλή τιμή(έτσι μου φαίνεται Rolling eyes )
Miltellas - Δευ 22 Ιούλ 2002, 15:24:17
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά, διαβάσατε αυτά που έγραψε ο pduke για τον προφυλακτήρα του GT;

Προσωπικά δεν θα τον έβαζα. Είναι καγκουριά!

Η Πεζό έβγαλε το GT προκειμένου να ξεπεράσει σε μήκος τα 4 μέτρα και έτσι να μπορέσει να συμμετάσχει στο WRC.
pduke - Δευ 22 Ιούλ 2002, 15:54:41
Θέμα δημοσίευσης:
Miltellas έγραψε:
Προσωπικά δεν θα τον έβαζα. Είναι καγκουριά!


Evil Evil Evil Evil Evil Evil Evil Evil Evil Evil Evil Evil
μπορώ να έχω το τηλέφωνό μου πίσω??????
DimiP - Δευ 22 Ιούλ 2002, 17:26:38
Θέμα δημοσίευσης:
φιλε Νικελιε (a re miltelas με κολλησες) , Aν ειναι Νικαια , τοτε πες οδο και αριθμο παραυτα, κοντα στη γειτονια μου μαλλον ειναι.

στειλτο τωραααααααα.
Vini - Δευ 22 Ιούλ 2002, 17:53:50
Θέμα δημοσίευσης:
Miltellas έγραψε:
Παιδιά, διαβάσατε αυτά που έγραψε ο pduke για τον προφυλακτήρα του GT;

Προσωπικά δεν θα τον έβαζα. Είναι καγκουριά!

Η Πεζό έβγαλε το GT προκειμένου να ξεπεράσει σε μήκος τα 4 μέτρα και έτσι να μπορέσει να συμμετάσχει στο WRC.


Σωστός ο Miltellas...
Θα πρόσθετα ότι με την αύξηση του μήκους...στο σασί χωρίς αύξηση του μεταξόνιου υπάρχει πρόβλημα και μεγαλύτερη αστάθεια στην γεωμετρία του αμαξώματος με κυριότερο πρόβλημα το φαινόμενο να βρίσκει πολύ εύκολα κάτω το μπροστινό μέρος....αφού πλέον ο προφυλακτήρας μπροστά απέχει πολύ από το ελαστικό...

Μην ξεχνάμε ότι η PEUGEOT βγάζει το WRC με 15άρες ζάντες & με υψηλό προφίλ ελαστικό σε χώμα για να ψηλώνει αρκετά το 206....στην άσφαλτο φοράει 17άρες αν δεν κάνω λάθος....
Nikel - Τρι 23 Ιούλ 2002, 01:54:47
Θέμα δημοσίευσης:
vini έγραψε:
Μην ξεχνάμε ότι η PEUGEOT βγάζει το WRC με 15άρες ζάντες & με υψηλό προφίλ ελαστικό σε χώμα για να ψηλώνει αρκετά το 206....στην άσφαλτο φοράει 17άρες αν δεν κάνω λάθος....


BUZZZZZZZZZ.....Lathos

15ares zantes 195-55 to profil (toulaxiston to CC)

Tin eipa ston Vini den to pistevo....
Arxizo na kataksionomai Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Nikel - Τρι 23 Ιούλ 2002, 02:02:31
Θέμα δημοσίευσης:
DIMIP έγραψε:
φιλε Νικελιε (a re miltelas με κολλησες) , Aν ειναι Νικαια , τοτε πες οδο και αριθμο παραυτα, κοντα στη γειτονια μου μαλλον ειναι.
στειλτο τωραααααααα.


File Dimip den mporo na voithiso giati den ksero leptomereies, vlepeis panta pigena empeirika ekei. An den kegese stile ena PM na sou doso to tel. i tha paro ego kapia stigmi kai tha sou kano post the details. (leo kapia giati me tin eksetastiki kai ena mialo pou kouvalo pou na mou ftasi ksexnao...)
Vini - Τρι 23 Ιούλ 2002, 08:06:36
Θέμα δημοσίευσης:
Nikel έγραψε:
vini έγραψε:
Μην ξεχνάμε ότι η PEUGEOT βγάζει το WRC με 15άρες ζάντες & με υψηλό προφίλ ελαστικό σε χώμα για να ψηλώνει αρκετά το 206....στην άσφαλτο φοράει 17άρες αν δεν κάνω λάθος....


BUZZZZZZZZZ.....Lathos

15ares zantes 195-55 to profil (toulaxiston to CC)

Tin eipa ston Vini den to pistevo....
Arxizo na kataksionomai Mr. Green Mr. Green Mr. Green



Λάθος? Μα μιλώ για το WRC..... Crying or Very sad Crying or Very sad
Nikel - Τρι 23 Ιούλ 2002, 11:11:18
Θέμα δημοσίευσης:
vini έγραψε:
Λάθος? Μα μιλώ για το WRC..... Crying or Very sad Crying or Very sad


Ftouuuu na pari orgi Mad pali tin patisa.......

Alla tha sou dikso ego tha deis ti tha pathis....Tha megaloso den tha megaloso...Den mporei kapoia stigmi tha stin po Twisted evil Twisted evil Twisted evil
pezomania - Τρι 23 Ιούλ 2002, 11:51:13
Θέμα δημοσίευσης:
Nikel έγραψε:
vini έγραψε:
Λάθος? Μα μιλώ για το WRC..... Crying or Very sad Crying or Very sad


Ftouuuu na pari orgi Mad pali tin patisa.......

Alla tha sou dikso ego tha deis ti tha pathis....Tha megaloso den tha megaloso...Den mporei kapoia stigmi tha stin po Twisted evil Twisted evil Twisted evil


Ρε συ Nikel αν θές να του την πείς, πές του την που τον περνάνε μέχρι και τα Accent :D :D :D Wink
DimiP - Τρι 23 Ιούλ 2002, 16:20:26
Θέμα δημοσίευσης:
Nikel έγραψε:
DIMIP έγραψε:
φιλε Νικελιε (a re miltelas με κολλησες) , Aν ειναι Νικαια , τοτε πες οδο και αριθμο παραυτα, κοντα στη γειτονια μου μαλλον ειναι.
στειλτο τωραααααααα.


File Dimip den mporo na voithiso giati den ksero leptomereies, vlepeis panta pigena empeirika ekei. An den kegese stile ena PM na sou doso to tel. i tha paro ego kapia stigmi kai tha sou kano post the details. (leo kapia giati me tin eksetastiki kai ena mialo pou kouvalo pou na mou ftasi ksexnao...)


oxi δεν καιγομαι, τουλαχιστον γιαυτο γιατι απο τη ζεστη ΝΑΙ ΚΑΙΓΟΜΑΙΙΙΙΙ !!!!
τα λεμε οταν ερθει η ωρα...
DimiP - Τρι 23 Ιούλ 2002, 16:31:33
Θέμα δημοσίευσης:
Nikel έγραψε:
DIMIP έγραψε:
φιλε Νικελιε (a re miltelas με κολλησες) , Aν ειναι Νικαια , τοτε πες οδο και αριθμο παραυτα, κοντα στη γειτονια μου μαλλον ειναι.
στειλτο τωραααααααα.


File Dimip den mporo na voithiso giati den ksero leptomereies, vlepeis panta pigena empeirika ekei. An den kegese stile ena PM na sou doso to tel. i tha paro ego kapia stigmi kai tha sou kano post the details. (leo kapia giati me tin eksetastiki kai ena mialo pou kouvalo pou na mou ftasi ksexnao...)


oxi δεν καιγομαι, τουλαχιστον γιαυτο γιατι απο τη ζεστη ΝΑΙ ΚΑΙΓΟΜΑΙΙΙΙΙ !!!!
τα λεμε οταν ερθει η ωρα...
Miltellas - Πεμ 25 Ιούλ 2002, 02:46:09
Θέμα δημοσίευσης:
pduke έγραψε:
Miltellas έγραψε:
Προσωπικά δεν θα τον έβαζα. Είναι καγκουριά!


Evil Evil Evil Evil Evil Evil Evil Evil Evil Evil Evil Evil
μπορώ να έχω το τηλέφωνό μου πίσω??????


Ρε Δούκα γιατί θυμώνεις; Smile
Το δικό σου μανίσιο δεν είναι; Στο μανίσιο όλα δένουν όμορφα! Wink
Ή μήπως είναι καγκουρώ! Rolling eyes
Nikel - Πεμ 25 Ιούλ 2002, 03:05:58
Θέμα δημοσίευσης:
DIMIP έγραψε:
oxi δεν καιγομαι, τουλαχιστον γιαυτο γιατι απο τη ζεστη ΝΑΙ ΚΑΙΓΟΜΑΙΙΙΙΙ !!!!
τα λεμε οταν ερθει η ωρα...


OK Dimip, when the time comes just let me know Twisted evil Twisted evil Twisted evil
pezomania - Πεμ 25 Ιούλ 2002, 07:47:04
Θέμα δημοσίευσης:
vini έγραψε:
Nikel έγραψε:
vini έγραψε:
Μην ξεχνάμε ότι η PEUGEOT βγάζει το WRC με 15άρες ζάντες & με υψηλό προφίλ ελαστικό σε χώμα για να ψηλώνει αρκετά το 206....στην άσφαλτο φοράει 17άρες αν δεν κάνω λάθος....


BUZZZZZZZZZ.....Lathos

15ares zantes 195-55 to profil (toulaxiston to CC)

Tin eipa ston Vini den to pistevo....
Arxizo na kataksionomai Mr. Green Mr. Green Mr. Green



Λάθος? Μα μιλώ για το WRC..... Crying or Very sad Crying or Very sad


15αρες το WRC; Μόνο για χωμάτινες διαδρομές, για ασφάλτινες φοράει 17αρες!
~FoCuS~ - Παρ 26 Ιούλ 2002, 14:57:37
Θέμα δημοσίευσης:
rixte mia matia kai edw exei poio normal kit gia ola ta peugeot an yparxoun ta link kapou sto site sorry gia tin epanalipsi

http://www.ecosse-peugeot.co.uk/main.html
http://www.tuning.co.uk/206/206_frames.htm
http://www.maximumautostyle.com
http://www.pugsport-gti.com/pugtuninghome.htm
http://www.musketier.com/

kalo surfing........
Vini - Παρ 26 Ιούλ 2002, 18:03:28
Θέμα δημοσίευσης:
~FoCuS~ έγραψε:
rixte mia matia kai edw exei poio normal kit gia ola ta peugeot an yparxoun ta link kapou sto site sorry gia tin epanalipsi

http://www.ecosse-peugeot.co.uk/main.html
http://www.tuning.co.uk/206/206_frames.htm
http://www.maximumautostyle.com
http://www.pugsport-gti.com/pugtuninghome.htm
http://www.musketier.com/

kalo surfing........


Ωραίος ο Μιχάλης!!!!
pduke - Δευ 29 Ιούλ 2002, 08:56:01
Θέμα δημοσίευσης:

Nikel - Τρι 30 Ιούλ 2002, 01:17:43
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.tuninglinx.com/html/tuning.html CHECK IT OUT-ΑΞΙΖΕΙ
~FoCuS~ - Τρι 30 Ιούλ 2002, 21:03:34
Θέμα δημοσίευσης:
deitai kai ayto http://www.pa-tuning.com




Αλεξ@νδρος - Τρι 30 Ιούλ 2002, 21:07:00
Θέμα δημοσίευσης:
Το 5ο bodykit δεν μου αρεσει καθολου Μιχαλη Twisted evil
Πλακα κανω βρεε Laughing
ευχαριστουμε και συντομα θα συντονιστω και στο Club σας 0X
pduke - Τετ 31 Ιούλ 2002, 08:39:50
Θέμα δημοσίευσης:
alexandros έγραψε:
Το 5ο bodykit δεν μου αρεσει καθολου Μιχαλη Twisted evil
Πλακα κανω βρεε Laughing
ευχαριστουμε και συντομα θα συντονιστω και στο Club σας 0X


Αλέξανδρε νομίζω ότι αυτό το εικονίδιο 0X είναι διπλό κ....δάκτυλο.....Θα έχουμε παρεξηγήσεις πάλι... 8)
Αλεξ@νδρος - Τετ 31 Ιούλ 2002, 16:23:48
Θέμα δημοσίευσης:
τι λες βρε μπουρλοτιερη..Αlien.gif λεγεται οχι k***dahtylo.gif.Aπλως ο εξωγηινος τυγχανει να εχει μονο ενα δακτυλο σε καθε χερι Mr. Green
pduke - Τετ 31 Ιούλ 2002, 16:43:17
Θέμα δημοσίευσης:
Nαι ε? Confused
λες? Embarassed
εμένα για τρία μου φαίνονται τα δακτυλα πάντως.... Rolling eyes
και στην τελική τι κάνει αυτό το ταλαίπορο εξωγήινο πλάσμα Question
theflame - Τετ 31 Ιούλ 2002, 21:08:23
Θέμα δημοσίευσης:
Το παίζει James Bond.... 8)

0X My name is Bond, Alien Bond.
chatasos - Παρ 23 Αύγ 2002, 08:53:38
Θέμα δημοσίευσης:
Τελικά το πουλάνε το kit!!!!

http://www.dimmasales.co.uk/index.html?206_wrc_gallery.html
Sidobre - Παρ 23 Αύγ 2002, 09:50:33
Θέμα δημοσίευσης:
Χμμ, από όσα έχω δεί είναι μάλλον το καλύτερο!

Με ενοχλεί λίγο η εγκοπή του μπροστινού φτερού στο σημείο της πόρτας, αλλά και ο μπροστινός προφυλακτήρας είναι αρκετά φλατ.

Ομως σε σχέση με όλα τα άλλα που εχω δεί είναι μακράν το καλύτερο.

Αραγε πόσο το έχουν όλο αυτό;
chatasos - Παρ 23 Αύγ 2002, 10:13:57
Θέμα δημοσίευσης:
Στο αριστερό μενού, στο "dimma products" έχει λεπτομέρειες για το kit.

£2350 inc VAT χωρίς τοποθέτηση 8O 8O 8O 8O
Sidobre - Παρ 23 Αύγ 2002, 10:15:49
Θέμα δημοσίευσης:
Nα και τα κατά.....


Τιμή: 2350 λίρες Αγγλίας (1.200.000 δρχ. περίπου)
και άλλες 750 λίρες τοποθέτηση!

Υλικά: Πολυεστέρας

Κατά: Χρειάζονται πρόσθετα στις ζάντες για να βγουν πιο έξω
pduke - Παρ 23 Αύγ 2002, 10:50:45
Θέμα δημοσίευσης:
Sidobre έγραψε:


Κατά: Χρειάζονται πρόσθετα στις ζάντες για να βγουν πιο έξω


Αυτό δεν είναι κατά,είνια σφαγή.Μετατρόχια πειραγμένα.....κρατήματα ρημαγμένα......
pezomania - Παρ 23 Αύγ 2002, 11:16:23
Θέμα δημοσίευσης:
Υπάρχει και ένα 2ο κιτ πολλύ πιο light από το 1ο, που είναι και αυτό πανέμορφο!!! Εκτός ίσως από το πίσω προφυλαχτήρα που είναι λίγο extreme Rolling eyes Αλλά ο μπροστά ίσως είναι απο τους ωραιότερους που έχω δεί!
DimiP - Πεμ 03 Οκτ 2002, 19:57:26
Θέμα δημοσίευσης:
παιδια 1 ερωτηση: τα διαφορα spoilers για μπροστα αλλα και οι μασπιεδες για τα πλαινα μερη (δηλ. τα μεγαλα κομματια) απο τι υλικα κατασκευαζονται;
πηρε το ματι μου στο εξωτερικο (σε site) κατασκευες απο πλαστικο αλλα και πλεξι-γκλας.
εδω ο Μαστρογιαννακης μου μιλησε για πλαστικο, αλλα εχω ακουσει και για πολυουρεθανη.
επειδη χημικος μηχανικος δεν ειμαι και με τα υλικα αυτα δεν τα παω καλα ουτε και ξερω ποιο ειναι ποιο μια και τα λενε ποτε με την επισημη ονομασια και ποτε με αγγλικες συντμησεις π.χ. PVC.
οποιος ξερει θα με διευκολυνε αν μου ελεγε
1. τα υλικα που υπαρχουν
2. τις αντοχες τους
3. τι ειναι καλυτερο και ποιοτικοτερο
4. τι να προσεξω σε περιπτωση αγορας τετοιων προϊοντων.

* μου ειπαν οτι αυτα ακομα και αν σπασουν επισκευαζονται δηλ. κολανε και ξαναβαφοναται κι ετσι δεν τα πετας αμα τα "φας". ειναι σωστο αυτο ;

τα φωτα σας παρακαλω Question
Nikel - Παρ 04 Οκτ 2002, 01:12:38
Θέμα δημοσίευσης:
Εμενα παντως ο φιλος μου ο φαναρτζης ο Μητσος (α ρε Μητσο πλουσιο σε εχω κανει Mr. Green Mr. Green Mr. Green χουμορ κανω) μου ειπε μακρια απο πολυεστερα ναι σε πλαστικο.
Slash - Παρ 04 Οκτ 2002, 01:39:25
Θέμα δημοσίευσης:
Για πλαστικό δεν ξέρω, αλλά για πολυεστέρα ναι.
Ο πολυεστέρας φουσκώνει, πετάει την βαφή του, χαλαρώνει, και αμα πέσει και καμιά βροχή γίνεται σαν κινέζικο οτώμαγ*.

*γα**το
DimiP - Παρ 04 Οκτ 2002, 16:42:52
Θέμα δημοσίευσης:
ευχαριστω παιδια.
καλα μονο 2 ατομα εχουν γνωμη περι του ατικειμενου;
τι pug club ειμαστε ;
μου φαινεται πως οι admin του forum πρεπει να αρχισουν να μοιραζουν bodykits με κουπονια μπας και ξυπνησει το ενδιαφερον....
Rolling eyes Rolling eyes
Vini - Παρ 04 Οκτ 2002, 18:06:13
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:
ευχαριστω παιδια.
καλα μονο 2 ατομα εχουν γνωμη περι του ατικειμενου;
τι pug club ειμαστε ;
μου φαινεται πως οι admin του forum πρεπει να αρχισουν να μοιραζουν bodykits με κουπονια μπας και ξυπνησει το ενδιαφερον....
Rolling eyes Rolling eyes


Jim όπως γνωρίζεις είχα βάλει στον Mastrojohn τα μασπιέ στο Coupe...
Αυτό που μου αρεσε πολύ ήταν ότι το υλικό (δεν ξέρω τι) ήταν άψογο. Σκληρό τόσο που όταν μπήκε επάνω ήταν σαν να προστάτευε το αυτοκίνητο. Είχα βρει άλλα μασπιεδάκια αλλά ήταν τόσο μαλακά που με το παραμικρό ακούμπηγμα σε πεζοδρόμιο σίγουρα θα έκανα ΚΡΑΚ. Επίσης αυτό που μου άρεσε ήταν η κατεργασία. Δύο στρώσεις χρώμα και από κάτω λευκό αστάρι....πολύ καλή φάση....

Εκεί που μου τα χάλασε λιγάκι ήταν στο μοντάρισμα στους θόλους....Κοίτα αυτά που θα σου δείξει να ταιριάζουν ακριβώς στο 206. Αν αρχίσει να σου λέει ότι θα στο φέρει και θα στο κάνει να ταιριάξει άψογα....μην τον πολυπιστέψεις....

Για αυτό κάνε το ΤΕΣΤ ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗ...
Πήγαινε στο μαγαζί....και άρχισε από μόνος να δοκιμάζεις μασπιέδες πάνω στο δικό σου... δες τα μήκη και τα κουμπώματα....δες οπτικά τι ταιριάζει...και άστον αυτόν να λέει τα δικά του...

Κανονίζουμε και μαζί αν θες μία επίσκεψη....ευκαιρία να κόψει και κατιτίς.... Wink Wink
DimiP - Παρ 04 Οκτ 2002, 18:49:25
Θέμα δημοσίευσης:
Vini έγραψε:
DimiP έγραψε:
ευχαριστω παιδια.
καλα μονο 2 ατομα εχουν γνωμη περι του ατικειμενου;
τι pug club ειμαστε ;
μου φαινεται πως οι admin του forum πρεπει να αρχισουν να μοιραζουν bodykits με κουπονια μπας και ξυπνησει το ενδιαφερον....
Rolling eyes Rolling eyes


Jim όπως γνωρίζεις είχα βάλει στον Mastrojohn τα μασπιέ στο Coupe...
Αυτό που μου αρεσε πολύ ήταν ότι το υλικό (δεν ξέρω τι) ήταν άψογο. Σκληρό τόσο που όταν μπήκε επάνω ήταν σαν να προστάτευε το αυτοκίνητο. Είχα βρει άλλα μασπιεδάκια αλλά ήταν τόσο μαλακά που με το παραμικρό ακούμπηγμα σε πεζοδρόμιο σίγουρα θα έκανα ΚΡΑΚ. Επίσης αυτό που μου άρεσε ήταν η κατεργασία. Δύο στρώσεις χρώμα και από κάτω λευκό αστάρι....πολύ καλή φάση....

Εκεί που μου τα χάλασε λιγάκι ήταν στο μοντάρισμα στους θόλους....Κοίτα αυτά που θα σου δείξει να ταιριάζουν ακριβώς στο 206. Αν αρχίσει να σου λέει ότι θα στο φέρει και θα στο κάνει να ταιριάξει άψογα....μην τον πολυπιστέψεις....

Για αυτό κάνε το ΤΕΣΤ ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗ...
Πήγαινε στο μαγαζί....και άρχισε από μόνος να δοκιμάζεις μασπιέδες πάνω στο δικό σου... δες τα μήκη και τα κουμπώματα....δες οπτικά τι ταιριάζει...και άστον αυτόν να λέει τα δικά του...

Κανονίζουμε και μαζί αν θες μία επίσκεψη....ευκαιρία να κόψει και κατιτίς.... Wink Wink


η πλακα ειναι οτι οταν πηρα τα φρυδια και τον ρωτησα για μασπιεδες μου εδειξε εναν (που η αληθεια ειναι πως ταιριαζε καταπληκτικα σε 206 Laughing - απομιμηση bodykit neodesign Αγγλιας) που ομως περισευε 50 ποντους !!!!
Μην ανυσηχεις , μου λειει θα το κοψουμε λιγο και θα το φερουμε.
Τι να κοψουμε λιγο ρε μαστορα,. του λεω αυτο περισευει μισο μετρο.
Δεν γινεται να κοψουμε απο τη μεση τους 50 ποντους ωστε να εχω τις 2 ακρες (τα καλυτερα κομματια) και να το κολησουμε στη μεση;;; ΝΑΙ μου λεει! Confused Confused !! αλλα καλυτερα να το κοψεις στην ακρη.

Αυτος ειναι επικινδυνος ρε, αλλα ΕΧΕΙ ΤΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΛΛΟΓΗ ο .....μπαγασας.
Τελος παντων, τον ρωταω ποιος ειναι για 206 και μου δειχνει εναν που δεν ελεγε και πολλα πολλα αλλα με μια ψιλομετατροπη -εκπληξη (δικης μου εμπνευσης) που σκεφτηκα θα γινει 1ο πραγμα.
το θεμα ειναι που βρισκω τα 110 χιλιαρικα για τους πλαινους και τα 60 για το μπροστα.

μου ειπε δε πως ειναι απο πλαστικο Rolling eyes Rolling eyes
Nikel - Σαβ 05 Οκτ 2002, 00:06:51
Θέμα δημοσίευσης:
Σε πιθανη συναντηση μαστροJohn μεσα και εγω γιατι σκεφτομαι να βαλω πλαινα μαρσπιε. Αρκει να ειναι μετα τις εκλογες. Αν βιαζεστε No Prob πατε και θα ξαναπαμε (Ντιμη) παρεα Exclamation Mr. Green Exclamation
DimiP - Σαβ 05 Οκτ 2002, 10:55:11
Θέμα δημοσίευσης:
Nikel έγραψε:
Σε πιθανη συναντηση μαστροJohn μεσα και εγω γιατι σκεφτομαι να βαλω πλαινα μαρσπιε. Αρκει να ειναι μετα τις εκλογες. Αν βιαζεστε No Prob πατε και θα ξαναπαμε (Ντιμη) παρεα Exclamation Mr. Green Exclamation


σιγουρα μετα τις εκλογες! ισως και αργοτερα...αργοτερα...
ειναι πολλα τα λεφτα Αρηηη, οταν τα εσεις σκασει για το τρακαρισμα
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Nikel - Σαβ 05 Οκτ 2002, 11:02:30
Θέμα δημοσίευσης:
Ρε κατσε να φυγουν οι εκλογες (οχι τιποτα αλλο δηλαδη αλλα παραδιδω 2 πτυχιακες) και μετα σου εχω 1-2 μαγαζακια για μαρσπιε πλαστικα maximum 200 ευρω. Εγω εχω σκαλωσει με αυτα της Abbes....



Slash - Σαβ 05 Οκτ 2002, 11:10:06
Θέμα δημοσίευσης:
Τι θα γίνει ρε με σας;
Ήρθε χθες ο Βαλάντης με complete Carcept bodykit. Άρα πάει από επιλογή. Τώρα θες εσύ να βάλεις της Abbes-Design.

ΘΑ ΑΦΗΣΕΤΕ ΡΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΜΑΣ; Razz

Στο τέλος θα γυρνάμε όλοι με τα ίδια και θα ψαχνόμαστε για καινούργια. Mr. Green
Nikel - Σαβ 05 Οκτ 2002, 11:13:32
Θέμα δημοσίευσης:
Slash έγραψε:
Τι θα γίνει ρε με σας;
Ήρθε χθες ο Βαλάντης με complete Carcept bodykit. Άρα πάει από επιλογή. Τώρα θες εσύ να βάλεις της Abbes-Design.

ΘΑ ΑΦΗΣΕΤΕ ΡΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΜΑΣ; Razz

Στο τέλος θα γυρνάμε όλοι με τα ίδια και θα ψαχνόμαστε για καινούργια. Mr. Green


Παντα υπαρχει κατι πιο καινουργιο και πιο ομορφο, το θεμα ειναι να ψαχνεσαι...
DimiP - Σαβ 05 Οκτ 2002, 11:18:38
Θέμα δημοσίευσης:
Nikel έγραψε:
Ρε κατσε να φυγουν οι εκλογες (οχι τιποτα αλλο δηλαδη αλλα παραδιδω 2 πτυχιακες) και μετα σου εχω 1-2 μαγαζακια για μαρσπιε πλαστικα maximum 200 ευρω. Εγω εχω σκαλωσει με αυτα της Abbes....




βρηκες τετοιο χρυσωρυχειο;;;
200 Ε max????

τα θελω ολα Exclamation

σιγουρα θα παμε γιατι αυτα του μαστρο-john και απομιμησεις ειναι αλλα και λογω clopyright δεν ειναι ακριβη αντιγραφα αλλα εχει κανει μια ψιλοαλλαγη στο σχημα και το σχεδιο .
οποτε ....πρωτα θα παμε στο δικο σου και αμα δεν βρουμε κατι τοτε παμε στο mastrojohn.
Vini - Σαβ 05 Οκτ 2002, 11:20:05
Θέμα δημοσίευσης:
Τα παρακατω δεν σας αρέσουν?

Είναι της RGM σαν τα φρυδάκια που έβαλα, ακριβώς για το 206 (χωρίς κοψίματα!)...και μπορούμε να τα βρούμε από τον γνωστό νησιώτη...με κόστος γύρω στις 60.000δρχ...ίσως και λιγότερο...

Τι λέτε?





Slash - Σαβ 05 Οκτ 2002, 11:23:46
Θέμα δημοσίευσης:
Για 4θυρο που με ενδιαφέρει, καλούτσικο φαίνεται, αν και θα προτιμούσα κανα "κακό" αεραγωγό στο πλάι.
Nikel - Σαβ 05 Οκτ 2002, 11:25:13
Θέμα δημοσίευσης:
Vini έγραψε:
Τα παρακατω δεν σας αρέσουν?

Είναι της RGM σαν τα φρυδάκια που έβαλα, ακριβώς για το 206 (χωρίς κοψίματα!)...και μπορούμε να τα βρούμε από τον γνωστό νησιώτη...με κόστος γύρω στις 60.000δρχ...ίσως και λιγότερο...

Τι λέτε?




Δεν μου λες Nικο αυτο που βλεπω στην παραπανω φωτο ειναι ανοιγμα στο τελος του μαρσπιε? Αυτο ειναι καλο αν ειναι πλαστικο ανετα θα με ενδιαφεραι. Απ΄τον γνωστο νησιωτη Question Wink Question
Nikel - Σαβ 05 Οκτ 2002, 11:27:48
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:

βρηκες τετοιο χρυσωρυχειο;;;
200 Ε max????

τα θελω ολα Exclamation

σιγουρα θα παμε γιατι αυτα του μαστρο-john και απομιμησεις ειναι αλλα και λογω clopyright δεν ειναι ακριβη αντιγραφα αλλα εχει κανει μια ψιλοαλλαγη στο σχημα και το σχεδιο .
οποτε ....πρωτα θα παμε στο δικο σου και αμα δεν βρουμε κατι τοτε παμε στο mastrojohn.


Οπα Ντιμη παρεξηγηση....200 ευρω ναι αλλα οχι αυτα τα μαρπσιε των φωτο. Οι φωτο ειναι απο Αββες η οποια ειναι πανακριβη
Vini - Σαβ 05 Οκτ 2002, 11:40:19
Θέμα δημοσίευσης:
Nikel έγραψε:




Δεν μου λες Nικο αυτο που βλεπω στην παραπανω φωτο ειναι ανοιγμα στο τελος του μαρσπιε? Αυτο ειναι καλο αν ειναι πλαστικο ανετα θα με ενδιαφεραι. Απ΄τον γνωστο νησιωτη Question Wink Question


Kαι μένα αυτό μου αρέσει.... Wink
Πάντως δεν πρέπει να είναι ανοιγματα...απλά κυματισμοί...
είναι όμορφο....

Τώρα για το υλικό από το κατάλογο που βλέπω λέει κατι για ABS Plastique ... τι ειναι αυτό ? είναι καλό?

Ο νησιώτης μπορεί να μας τα φέρει... Wink Wink Wink
Nikel - Σαβ 05 Οκτ 2002, 12:03:48
Θέμα δημοσίευσης:
Vini έγραψε:
Τώρα για το υλικό από το κατάλογο που βλέπω λέει κατι για ABS Plastique ... τι ειναι αυτό ? είναι καλό?

Ο νησιώτης μπορεί να μας τα φέρει... Wink Wink Wink


ΑΒS=Πολυ καλης ποιοτητας, ελαστικο σε περιπτωση χτυπηματος
Plastique=Πλαστικο Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Για παρε τηλ. ρωτα τι τιμη θα μας κανει για 2 ζευγαρια, ρωτα για το αν εχει ανοιγματα, και αν ταιριαζει στο CC
Slash - Σαβ 05 Οκτ 2002, 12:27:21
Θέμα δημοσίευσης:
Γαμάτο bodystyling η RGM για τα 206. Πωρώθηκα!
Πόσο θα βγει να το ντύσουμε όλο; Και ποιος θα μας τα τοποθετήσει;
Ίδωμεν...
DimiP - Σαβ 05 Οκτ 2002, 16:02:44
Θέμα δημοσίευσης:
Vini έγραψε:
Τα παρακατω δεν σας αρέσουν?

Είναι της RGM σαν τα φρυδάκια που έβαλα, ακριβώς για το 206 (χωρίς κοψίματα!)...και μπορούμε να τα βρούμε από τον γνωστό νησιώτη...με κόστος γύρω στις 60.000δρχ...ίσως και λιγότερο...

Τι λέτε?







vini, ωραια ειναι και τα 60 χιλιαρικα τα κανουν ακομα πιο ελκηστικα.
βεβαια θα το προτιμουσα λιγο πιο "συνθετο" και οχι τοσο απλο αυτο για το 4πορτο.
αν παραγγειλουμε απο νησι πως θα τα βαλουμε?????????
DimiP - Σαβ 05 Οκτ 2002, 16:04:48
Θέμα δημοσίευσης:
Nikel έγραψε:
DimiP έγραψε:

βρηκες τετοιο χρυσωρυχειο;;;
200 Ε max????

τα θελω ολα Exclamation

σιγουρα θα παμε γιατι αυτα του μαστρο-john και απομιμησεις ειναι αλλα και λογω clopyright δεν ειναι ακριβη αντιγραφα αλλα εχει κανει μια ψιλοαλλαγη στο σχημα και το σχεδιο .
οποτε ....πρωτα θα παμε στο δικο σου και αμα δεν βρουμε κατι τοτε παμε στο mastrojohn.


Οπα Ντιμη παρεξηγηση....200 ευρω ναι αλλα οχι αυτα τα μαρπσιε των φωτο. Οι φωτο ειναι απο Αββες η οποια ειναι πανακριβη


Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
ειπα κι εγω......

παει το ονειρο παει.....
ασε μη ρωτησω καλυτερα ποσο πανε αυτα...της abbes.....
αυτα των 200Ε θα παμε καμια βολτα να τα δουμε;;;;
ή εισαι σοβαρος φοιτητης και δεν "αδειαζεις" Question Question
Nikel - Σαβ 05 Οκτ 2002, 17:55:50
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
ειπα κι εγω......

παει το ονειρο παει.....
ασε μη ρωτησω καλυτερα ποσο πανε αυτα...της abbes.....
αυτα των 200Ε θα παμε καμια βολτα να τα δουμε;;;;
ή εισαι σοβαρος φοιτητης και δεν "αδειαζεις" Question Question


Σοβαροτατος θα ελεγα Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Η πλακα ειναι πως μεχρι της 15 παραδιδω 2 πτυχιακες και δεν ειναι οτι δεν θα μπορυσα να κλεψω λιγο χρονο αλλα δυστυχως η ευτυχως στις 11 φευγω για Αστυπαλαια διοτι εκει ψηφιζω. Οποτε καταλαβαινεις οτι τρεχω και δεν φτανω.....Καλοι Μου Ανθρωποι
Vini - Σαβ 05 Οκτ 2002, 17:58:32
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:

αν παραγγειλουμε απο νησι πως θα τα βαλουμε?????????


απλό...φανοποίο...βάψιμο...τοποθέτηση από φανοποιό....

μην ξεχνάς ότι έρχεται σε φουλ κιτ..με βίδες...κόλες...οδηγίες χρήσης....κλπ...
Vini - Σαβ 05 Οκτ 2002, 18:00:44
Θέμα δημοσίευσης:
Nikel έγραψε:

Για παρε τηλ. ρωτα τι τιμη θα μας κανει για 2 ζευγαρια, ρωτα για το αν εχει ανοιγματα, και αν ταιριαζει στο CC


Την Τρίτη το απογευματάκι... για να τον βρω στο μαγαζί... Wink Wink
Nikel - Σαβ 05 Οκτ 2002, 18:01:19
Θέμα δημοσίευσης:
Vini....
Παρε τηλεφωνο τον νησιωτη...
Καλυτερα τωρα παρα μετα Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Vini - Σαβ 05 Οκτ 2002, 18:14:22
Θέμα δημοσίευσης:
Nikel έγραψε:
Vini....
Παρε τηλεφωνο τον νησιωτη...
Καλυτερα τωρα παρα μετα Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Πες του καθαρά πως θέλουμε μασπιέδες... Shocked Shocked
Πες του καθαρά πως τα έχουμε χοντρά!!!! Shocked Shocked

Παίρνω τηλέφωνο τον μασπιεδά... Shocked Shocked
Καλύτερα τώρα παρά μετά... Shocked Shocked

Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Nikel - Σαβ 05 Οκτ 2002, 18:33:19
Θέμα δημοσίευσης:
Vini έγραψε:
Την Τρίτη το απογευματάκι... για να τον βρω στο μαγαζί... Wink Wink


Οκ Νικολα περιμενουμε τις εξελιξεις......
Nikel - Σαβ 05 Οκτ 2002, 18:36:09
Θέμα δημοσίευσης:
Vini έγραψε:
Πες του καθαρά πως θέλουμε μασπιέδες... Shocked Shocked
Πες του καθαρά πως τα έχουμε χοντρά!!!! Shocked Shocked

Παίρνω τηλέφωνο τον μασπιεδά... Shocked Shocked
Καλύτερα τώρα παρά μετά... Shocked Shocked

Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Θελεις μασπιεδες παμε
Θελεις φαναρια παμε
Οσο εχω να τα φαμε ναι πες μου και παμε Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Αλεξ@νδρος - Σαβ 05 Οκτ 2002, 18:40:14
Θέμα δημοσίευσης:
Vini έγραψε:
Nikel έγραψε:
Vini....
Παρε τηλεφωνο τον νησιωτη...
Καλυτερα τωρα παρα μετα Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Πες του καθαρά πως θέλουμε μασπιέδες... Shocked Shocked
Πες του καθαρά πως τα έχουμε χοντρά!!!! Shocked Shocked

Παίρνω τηλέφωνο τον μασπιεδά... Shocked Shocked
Καλύτερα τώρα παρά μετά... Shocked Shocked

Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Λουλουδου 10 τελαρα στον Vini Λιβικο Beer
DimiP - Σαβ 05 Οκτ 2002, 21:34:54
Θέμα δημοσίευσης:
παραγγεεελλλιιιιααααααααααααα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

ειπαμε παραγελιααααααααα

Slash - Κυρ 06 Οκτ 2002, 11:17:46
Θέμα δημοσίευσης:
Άιντεεεεεεεεςςς!!

Ο Slash αδειάζει 10 πανέρια λουλούδια στον Vini και άλλα 10 στον Nikel Cool

Άντε να έρχονται και τα Johnnια!!!! (3η γύρα) Laughing
Αλεξ@νδρος - Κυρ 06 Οκτ 2002, 17:29:24
Θέμα δημοσίευσης:
Για κοιταξτε και
SUPERCAR ΛΑΒΔΑΣ 14ο χλμ Αθηνων-Λαμιας Ν Κηφισια
BILALIS CARSTYLING Αριστοφανους 61 Ιλιον
Darkvow - Κυρ 06 Οκτ 2002, 21:31:23
Θέμα δημοσίευσης:
για μενα αυτο το κιτ ειναι το πιο ωραιο που χω δει!!!!!!!
Nikel - Δευ 07 Οκτ 2002, 01:17:15
Θέμα δημοσίευσης:
Alexandros έγραψε:
Για κοιταξτε και
SUPERCAR ΛΑΒΔΑΣ 14ο χλμ Αθηνων-Λαμιας Ν Κηφισια
BILALIS CARSTYLING Αριστοφανους 61 Ιλιον


Ο Λαβδας δουλευει πολυ πολυεστερα οποτε αντε γεια Exclamation
Για τον Bilalis δεν τον ξερω δεν μπορω να πω Exclamation
chatasos - Δευ 07 Οκτ 2002, 14:00:21
Θέμα δημοσίευσης:
Πάντως για τα μαρσπιεδάκια ενδιαφέρομαι και εγώ, αρκεί να μάθω πόσα mm
βρίσκονται χαμηλότερα από τα μαρσπιέ.
DimiP - Δευ 07 Οκτ 2002, 14:26:17
Θέμα δημοσίευσης:
προτεινω να ΠΑΓΩΣΕΙ το θεμα bodykit και μασπιε για μετα τις εκλογες και μαλλον απο τον αλλο μηνα που θα πληρωθουμε ρε παιδια!! Crying or Very sad ωστε να μπορουμε να μαζευτουμε να κανουμε κινηση ΜΑΤ αφου ειμαστε 3-4 τουλαχ. και να ξεφτιλισουμε την τιμη που θα μας δωσει ο οποιοςδηποτε μαστορας.
Τοτε τα ξαναλεμε και βρισκουμε μερα να παμε να τα κοιταξουμε να το ψαξουμε και να κανονισουμε.
Να αφησουμε και το ΝΙΚΕΛ να τελειωσει λιγο με το φοιτητιλικι!!
τι λετε;
Vini - Δευ 07 Οκτ 2002, 16:11:35
Θέμα δημοσίευσης:
Kαλησπέρα!!
Φέρνω καλά νέα!
Λοιπόν όλα τα προιόντα της RGM STYLING εκτός από το (μακρινό Crying or Very sad ) νησί μπορούμε να τα αποκτήσουμε και από την Αθήνα από τον επίσημο προμηθευτή!!!
Λοιπόν σημειώστε!

Our agents name and address in Athens is;
Loius Autotuning
145 Kifisias Avenue
15124 Athens
Tel 018 8055612


Το μαγαζί είναι στην Κηφισίας πριν την είσοδο στο Μαρούσι....αριστερά (στην κάθοδο δηλαδή....) είναι δίπλα στο άλλο μαγαζί με αξεσουάρ την Autosport SA!!!!

Oπότε ότι θέλετε από φρύδια μέχρι μασπιέδες, αεροτομές έτοιμα σε κιτ για το 206....χωρίς κοψίματα και ραψίματα!!!!! Wink Wink Wink
Nikel - Δευ 07 Οκτ 2002, 17:24:13
Θέμα δημοσίευσης:
Vini έγραψε:
Kαλησπέρα!!
Φέρνω καλά νέα!
Λοιπόν όλα τα προιόντα της RGM STYLING εκτός από το (μακρινό Crying or Very sad ) νησί μπορούμε να τα αποκτήσουμε και από την Αθήνα από τον επίσημο προμηθευτή!!!
Λοιπόν σημειώστε!

Our agents name and address in Athens is;
Loius Autotuning
145 Kifisias Avenue
15124 Athens
Tel 018 8055612


Vini αν υποθετω σωστα οι φωτο που εστειλες ειναι απο καταλογο. Αν πεφτω μεσα λοιπον λογικα εχει το ονομα του μασπιε η κωδ. που μας ενδιαφερει οποτε αν μπορεις η στειλε μου το ονομα-κωδ. του μασπιε η παρε τηλ. τον αντιπροσωπο εδω να μαθουμε τη τιμη τους εχει. Γιατι μπορει να βρηκαμε τον αντιπροσωπο αλλα δεν σημαινει πως θα εχει και καλυτερες τιμες σε σχεση με το νησι Wink Ευχομαι ομωε να εχει καλες τιμες γιατι θα γλυτωσουμε αρκετη ταλαιπωρια
Vini - Τρι 08 Οκτ 2002, 07:25:49
Θέμα δημοσίευσης:
Nikel έγραψε:

Vini αν υποθετω σωστα οι φωτο που εστειλες ειναι απο καταλογο. Αν πεφτω μεσα λοιπον λογικα εχει το ονομα του μασπιε η κωδ. που μας ενδιαφερει οποτε αν μπορεις η στειλε μου το ονομα-κωδ. του μασπιε η παρε τηλ. τον αντιπροσωπο εδω να μαθουμε τη τιμη τους εχει. Γιατι μπορει να βρηκαμε τον αντιπροσωπο αλλα δεν σημαινει πως θα εχει και καλυτερες τιμες σε σχεση με το νησι Wink Ευχομαι ομωε να εχει καλες τιμες γιατι θα γλυτωσουμε αρκετη ταλαιπωρια



Καλημέρα!

Σημειώστε που θα βρείτε όλους τους κωδικούς!

www.rgmstyling.com
Nikel - Τρι 08 Οκτ 2002, 11:10:20
Θέμα δημοσίευσης:
Ο κωδικος του μασπιε που μας ενδιαφερει Vini ειναι SS138

Nikel - Τρι 08 Οκτ 2002, 11:19:47
Θέμα δημοσίευσης:
Λοιπον πηρα τον αντιπροσωπο τηλ. και μου ειπε πως το υλικο ειναι πλαστικο, υπαρχουν ετοιμοπαραδοτα και η τιμη τους (μονο αγορα και χωρισ να πω τιποτα για το κλαμπ) 212 ευρω Exclamation
teoman - Τρι 08 Οκτ 2002, 11:25:05
Θέμα δημοσίευσης:
Nikel έγραψε:
Λοιπον πηρα τον αντιπροσωπο τηλ. και μου ειπε πως το υλικο ειναι πλαστικο, υπαρχουν ετοιμοπαραδοτα και η τιμη τους (μονο αγορα και χωρισ να πω τιποτα για το κλαμπ) 212 ευρω Exclamation


Μόνο αγορά,χωρίς βάψιμο τοποθέτηση?Αυτός κάνει τοποθέτηση?Μόνο τα πλαϊνά?
Nikel - Τρι 08 Οκτ 2002, 11:33:32
Θέμα δημοσίευσης:
Μονο τα πλαινα και μονο αγορα, οχι βαψιμο, οχι τοποθετηση Exclamation
teoman - Τρι 08 Οκτ 2002, 11:47:50
Θέμα δημοσίευσης:
Η τιμή δεν είναι άσχημη.Όμως σημαντική είναι η δουλειά στην τοποθέτηση.Και το υλικό.Υποθέτω ότι θα υπάρχει και κάποια εγγύηση...
Vini - Τρι 08 Οκτ 2002, 11:50:58
Θέμα δημοσίευσης:
teoman έγραψε:
Η τιμή δεν είναι άσχημη.Όμως σημαντική είναι η δουλειά στην τοποθέτηση.Και το υλικό.Υποθέτω ότι θα υπάρχει και κάποια εγγύηση...


To μόνο που θα σε απασχολεί είναι η καλή βαφή....η τοποθέτηση είναι εύκολη...αφού έχει σχεδιαστεί με κανόνα το "EASY FIT"....
Vini - Τρι 08 Οκτ 2002, 11:57:13
Θέμα δημοσίευσης:
Nikel έγραψε:
Λοιπον πηρα τον αντιπροσωπο τηλ. και μου ειπε πως το υλικο ειναι πλαστικο, υπαρχουν ετοιμοπαραδοτα και η τιμη τους (μονο αγορα και χωρισ να πω τιποτα για το κλαμπ) 212 ευρω Exclamation



12 euro παραπάνω από το site....καλή τιμή....
Πιστεύω ότι αν κάνουμε καμιά κίνηση 2-3 άτομα ίσως πέσει η τιμή....

Οπότε 212euro...
Βάλε βάψιμο και τοποθέτηση άλλα 100....δηλ. πάει περίπου στα 320euro=110.000δρχ.
DimiP - Τρι 08 Οκτ 2002, 12:53:45
Θέμα δημοσίευσης:
η τιμη ακουγεται καλη και σιγουρα δεν ειναι ασχημη (!!?!!)
αλλα ,
μηπως πρεπει να προσθεσουμε ΦΠΑ,τελωνεια,εκτελωνισμους,φορους και ο,τι αλλο θα επιβαρυνει την τιμη; πραγματικα δεν ξερω τι κοστος εχει να ερθει απο Αγγλια αλλα κατι δεν θα εχει;
ετσι μηπως ερθει στα ιδια με την εδω (ντοπια) αγορα +βαφη+τοποθετηση;;

απλα ρωταω για να δουμε τι μας συμφερει.


---------------------------
επισης επισκεφτηκα σημερα την Lester στη Συγγρου.
Εκει βρηκα μετρημενα στα δακτυλα του ενος χεριου body parts για το 206 και μαλιστα τιποτα το ιδιαιτερο. Τα μασπιε τους για π.χ. ειναι απλα ισια μακρια μασπιε χωρις κατι το ιδιαιτερο.
Απο εναν καταλογο ομως που ειδα εχουν ενα κομματι που δεν θα το ανακοινωσω γιατι ειναι ολα τα λεφτα!!!! θα μου επιτρεψετε να το checkαρω και να εχω την τιμη να το βαλω (αν το βαλω) πρωτος . επειτα θα αποκαλυφθει.
Φυσικα σεν υπαρχει εδω αλλα μονο με παραγγελια απο Ιταλια.
vini, στην Lester ολα οσα φερνουν ειναι απο Ιταλια;;
τα κομματια τους ειναι απο πολυουρεθανη . ειναι καλο αυτο ;;;
Nikel - Τρι 08 Οκτ 2002, 13:03:33
Θέμα δημοσίευσης:
Κοιταξε Ντιμη η Lester δειχνει τα προιντα τας να ειναι φταγμενα απο ABS οποτε μαλλον ειναι πλαστικο. Τωρα εψαξα να βρω πιο κομματι εχεισ βαλει στο ματι Twisted evil αλλα τουλαχιστον στο site τους δεν εχουν μασπιε εκτοσ απο μια μ@λακια (απλο ισιο μακρυ) Exclamation

Τωρα τα 212 ευρω για τα RGM μασπιε ειναι τιμη απ'ρον Ελληνα αντιπροσωπο οποτε ξεχνα τελωνεια (στην Ευρωπη ειμαστε ρε Mr. Green )
φορους κτλ.
Ivang - Παρ 15 Νοέ 2002, 10:59:48
Θέμα δημοσίευσης: GT kit για XS
Γειά σας παιδιά, είμαι καινούριος στο club κι έχω κάποιες απαντήσεις κι ερωτήσεις ταυτόχρονα.
Το GT kit δεν αποτελείται μόνο από προφυλακτήρες αλλά και αντίστοιχες βάσεις (για να μην κρεμάει όπως διάβασα κάπου).
Τι πλήρες κιτ για XS είναι (9614R3 + 7136H7 + 7136H8 + 8529R8 + 8530N9 + 9614T3)....
Μπορεί κάποιος να μου βρει περιγραφή και τιμές για τους παραπάνω κωδικούς (υπάρχουν αντίστοιχοι για GTi, XT, XN) [/b]
Tomcat - Παρ 15 Νοέ 2002, 16:15:50
Θέμα δημοσίευσης:
Καλωσήρθες στο Club φίλε IVANG!!!!!!!!!! Razz Razz Razz
Nikel - Παρ 15 Νοέ 2002, 18:19:16
Θέμα δημοσίευσης:
Καλωσήρθες φίλε IVANG και απο εμενα.......
Ivang - Σαβ 16 Νοέ 2002, 01:11:23
Θέμα δημοσίευσης: SideSkirts ????
Βλέπω ότι ψάχνεστε για μασπιέδες οπότε δείτε λίγο κι αυτό:
http://www.cadamurodesign.it/it/index.php
theflame - Σαβ 16 Νοέ 2002, 10:34:01
Θέμα δημοσίευσης:
Καλώσήρθες Ivang
Slash - Δευ 18 Νοέ 2002, 14:02:52
Θέμα δημοσίευσης:
Welcome Ivang και από μένα, και επίσης βλέπω συντοπίτης. Εύγε!
TZAG - Σαβ 23 Νοέ 2002, 13:05:40
Θέμα δημοσίευσης:
Σας αναφέρω το site http://www.peugeot-warstein.de/tz206s.htm το οποίο έχει και τιμές (μάλλον τσουχτερές) γιά μαρσπιέδες, σπόϊλερς, αεροτομές κτλ.
TZAG - Πεμ 02 Ιαν 2003, 00:36:21
Θέμα δημοσίευσης:
Βρήκα τη σελίδα http://www.kersten-online.com/ που μπορεί να τη βρείτε κι εσείς αρκετά ενδιαφέρουσα, κοιτάξτε με προσοχή πόσα έδωσε ο τύπος για να φτιάξει το "λιονταράκι" του Shocked (206 Sport S16).
Nikel - Πεμ 02 Ιαν 2003, 04:32:42
Θέμα δημοσίευσης:
Πραγματι ενδιαφερον.....
alxdr74 - Πεμ 16 Ιαν 2003, 10:23:57
Θέμα δημοσίευσης:
Δειτε και αυτο:
http://maquettesplastiques.free.fr/images/laurent/peugeot_206/peugeot_206.htm
cave - Παρ 17 Ιαν 2003, 08:33:04
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδια καταρχην καλημερα. Πηρα το θαρρος Embarassed να γραψω και εγω γιατι έχω ψαχτει αρκετα για bodykit (εχω το 307).αν δεν βαριεστε ριξτε μια ματια στα παρακατω εχουν αρκετα ωραια πραγματακια :
http://www.espeedup.com/
http://www.ruefferperformance.de/
lia206cc - Παρ 17 Ιαν 2003, 09:14:57
Θέμα δημοσίευσης:
Vaggelis έγραψε:
Πολύ ωραία τα πίσω φώτα!!!
Που μπορούμε να βρούμε και εμείς τέτοια;


Φίλε τα φώτα τα ζήτησα απ' τον αντιπρόσωπο της Peugeot στην Ορεστιάδα όταν έκανα την παραγγελία του CC. Τιμή δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά δεν μου φάνηκαν ακριβά (αυτά είναι ψιλά γράμματα αφού το "κουστουμάκι" μου βγήκε στα 26.500 Ευρά). Σε 2 μέρες ήταν εδώ (Ορεστιάδα) μαζί με τα άλλα ανταλλακτικά. Χρειάστηκαν κόψιμο στο πάνω μέρος (περίπου 2 εκατοστά) για να εφαρμόσουν σωστά.
Sidobre - Παρ 17 Ιαν 2003, 09:18:47
Θέμα δημοσίευσης:
cave έγραψε:
Παιδια καταρχην καλημερα. Πηρα το θαρρος Embarassed να γραψω και εγω γιατι έχω ψαχτει αρκετα για bodykit (εχω το 307).αν δεν βαριεστε ριξτε μια ματια στα παρακατω εχουν αρκετα ωραια πραγματακια :
http://www.espeedup.com/
http://www.ruefferperformance.de/


Και χρειάζεται θάρρος για να γράψεις; Smile

Cave, μπορείς οποιαδήποτε στιγμή να πείς την γνώμη σου, τις προτάσεις σου αλλά και να εκφράσεις ελεύθερα τις απορίες σου!
"Αδέρφια" δεν είμαστε; Wink
Vaggelis - Παρ 17 Ιαν 2003, 09:23:15
Θέμα δημοσίευσης:
Lia είσαι αρρωστάκι από ότι βλέπω...
Καλά όμως, 26500 ευρώπουλα για 1600 CC;
Τι του έχεις ρίξει επάνω;;;;;
Πρέπει να το δούμε κάποια στιγμή.... Wink
GIANNIS206 - Παρ 17 Ιαν 2003, 15:12:40
Θέμα δημοσίευσης:
Πολλά ευρώ ρε παιδιά για το CC!Λία αν τύχει και κατέβεις κατα κάτω πες να σε δούμε μαλλον θα σε καταλαβουμε CC φτιαγμένο με ΟΡΒ!!!
GIANNIS206 - Παρ 17 Ιαν 2003, 15:14:56
Θέμα δημοσίευσης:
Πολλά ευρώ ρε παιδιά δεν είναι?Λία αν κατέβεις προσ τα κάτω πες να σε δούμε.
lia206cc - Δευ 20 Ιαν 2003, 09:03:40
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά τα λεφτά είναι πραγματικά ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ. Είναι πολύ πιθανόν να **λοπιάστηκα, αφού όταν έκανα την παραγγελία ο αντιπρόσωπος έλεγε ότι όλα σχεδόν θα μπούν στη χρηματοδότηση. "Φύκια για μεταξωτές κορδέλλες". Αυτή τη στιγμή δεν έχω μαζί μου το "ραβασάκι" με τα ποσά για τα Extra. Οι τιμές πάντως είναι πάνω κάτω γνωστές.

Η "μπουμπού" φοράει:
Κόκκινο δερμάτινο σαλόνι με πλευρικούς αερόσακους
Πακέτο αλουμινίου (ασημί όργανα, λεβιές ταχυτήτων, πεντάλ κλπ)
Προφυλακτήρες Grand Tourismo μπρός - πίσω
Πλαστικά βαμμένα στο χρώμα του αμαξώματος (εκτός από καθρέπτες)
Φρυδάκια σε μπροστινά φτερά
Πίσω φανάρια Lexus style
Χειροποίητη μπούκα
Λάστιχα Bridgestone Potenza RE720 (205/45/16)
16άρες ζάντες Ourago (πως γράφεται αυτό ρε παιδιά? είναι της μαμάς Peugeot)
Ελατήρια χαμηλώματος HR μπροστά (χαμηλωμένο 1 κλίκ πίσω)
Αυτόματος κλιματισμός
Ηχοσύστημα "μαμά" RD3

As you can see δεν φοράμε και τίποτα υπερβολικό
Όμως, ως γνωστόν το 1600 στο CC ξεκινάει περίπου από 17.700 αν θυμάμαι καλά. Στη χρηματοδότηση μπήκαν 20.690 Eυρώ. Τα υπόλοιπα τα ΠΛΗΡΩΣΑ EXTRA. Βάλε τώρα εσύ από προφυλακτήρες, ζαντολάστιχα μέχρι και το ραδιοCD, πρόσθεσε μεταλλικό χρώμα 320 Eυρώ, βαφές 340 Eυρώ, έξοδα ταξινόμησης και ασφάλεια 600 Eυρώ, βάλε και κάτι ψιλά κουκούλες σούξου μούξου μανταλάκια, και κάνε τη σούμα σου για να μου πεις πόσο κορόιδο πιάστηκα, που πάνω στον ενθουσιασμό μου να 'ρθει η "μπουμπού" κομπλέ δεν την έψαξα καθόλου μόνη μου τη δουλειά εκτός αντιπροσωπείας.
Vaggelis - Δευ 20 Ιαν 2003, 09:20:23
Θέμα δημοσίευσης:
lia206cc έγραψε:
Παιδιά τα λεφτά είναι πραγματικά ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ. Είναι πολύ πιθανόν να **λοπιάστηκα, αφού όταν έκανα την παραγγελία ο αντιπρόσωπος έλεγε ότι όλα σχεδόν θα μπούν στη χρηματοδότηση. "Φύκια για μεταξωτές κορδέλλες". Αυτή τη στιγμή δεν έχω μαζί μου το "ραβασάκι" με τα ποσά για τα Extra. Οι τιμές πάντως είναι πάνω κάτω γνωστές.

Η "μπουμπού" φοράει:
Κόκκινο δερμάτινο σαλόνι με πλευρικούς αερόσακους
Πακέτο αλουμινίου (ασημί όργανα, λεβιές ταχυτήτων, πεντάλ κλπ)
Προφυλακτήρες Grand Tourismo μπρός - πίσω
Πλαστικά βαμμένα στο χρώμα του αμαξώματος (εκτός από καθρέπτες)
Πίσω φανάρια Lexus style
Χειροποίητη μπούκα
Λάστιχα Bridgestone Potenza RE720
16άρες ζάντες Ourago (πως γράφεται αυτό ρε παιδιά? είναι της μαμάς Peugeot)
Ελατήρια χαμηλώματος HR μπροστά (χαμηλωμένο 1 κλίκ πίσω)
Αυτόματος κλιματισμός
Ηχοσύστημα "μαμά" RD3

As you can see δεν φοράμε και τίποτα υπερβολικό
Όμως, ως γνωστόν το 1600 στο CC ξεκινάει περίπου από 17.700 αν θυμάμαι καλά. Στη χρηματοδότηση μπήκαν 20.690 Eυρώ. Τα υπόλοιπα τα ΠΛΗΡΩΣΑ EXTRA. Βάλε τώρα εσύ από προφυλακτήρες, ζαντολάστιχα μέχρι και το ραδιοCD, πρόσθεσε μεταλλικό χρώμα 320 Eυρώ, βαφές 340 Eυρώ, έξοδα ταξινόμησης και ασφάλεια 600 Eυρώ, βάλε και κάτι ψιλά κουκούλες σούξου μούξου μανταλάκια, και κάνε τη σούμα σου για να μου πεις πόσο κορόιδο πιάστηκα, που πάνω στον ενθουσιασμό μου να 'ρθει η "μπουμπού" κομπλέ δεν την έψαξα καθόλου μόνη μου τη δουλειά εκτός αντιπροσωπείας.


Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πρέπει να είναι πολύ καλό λοιπόν το CC σου!!!
Βγάλε καμία φωτογραφία και στείλτη κατα εδώ να το δούμε κιόλας...
lia206cc - Δευ 20 Ιαν 2003, 10:12:36
Θέμα δημοσίευσης:
Θα στείλω παιδιά. Περιμένω να λιώσουν τα χιόνια εδώ πάνω γιατί τώρα δρόμοι αυτοκίνητα και άνθρωποι είμαστε μες τη λάσπη και τη "βρώμα". Να ανοίξει ο καιρός, να πλύνω και τη "μπουμπού" να ξαναβρεί το χρώμα της, και μετά θα πάμε για φωτογράφηση. Νιάουρρρρρρρρρρρρρρ !!!
GIANNIS206 - Δευ 20 Ιαν 2003, 13:13:51
Θέμα δημοσίευσης:
Τώρα που το ξανασκέφτομαι πρέπει να έχεις ΟΡΕ και όχι ΟΡΒ.sorry!!Περιμένουμε φοτογραφίες!
lia206cc - Δευ 20 Ιαν 2003, 13:52:28
Θέμα δημοσίευσης:
GIANNIS206 έγραψε:
Τώρα που το ξανασκέφτομαι πρέπει να έχεις ΟΡΕ και όχι ΟΡΒ.sorry!!Περιμένουμε φοτογραφίες!


Έτσι ακριβώς φίλε !!! Και να σκεφτείς ότι κάποτε έβριζα στο δρόμο τα ΟΡΒ (προφέρετε "όρμπι" Laughing Laughing Laughing για όσους δεν ξέρουν) ΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧ!!! Μεγάλη κουβέντα μην πεις... λέει το ρητό... Που να 'ξερα... Ας είναι όμως, αφού έπρεπε να'ρθω Ορεστιάδα για να μπορέσω να πάρω αυτοκίνητο ας την τιμήσω.(Αν και σκέφτηκα να πληρώσω για να φορέσω άλλες, να πω την αλήθεια μου..) όμως κομμάτια να γίνει, την φοράω την ΟΡΕ μου. Ορέ όπου γης και πατρίς!!!
Alex - Δευ 20 Ιαν 2003, 19:53:19
Θέμα δημοσίευσης:
Ρε Λια να σου πω.. αυτα τα εξτρα τα εβαλες κατευθειαν με την αγορα του αυτοκινητου? Ρωταω γιατι αμα ειναι ετσι, τοτε ο αντιπροσωπος εχει κανει καποιες μετατροπες και εσυ πρεπει να παρεις τα μαμα ανταλλακτικα πισω...Οι αντιπροσωποι δεν αγοραζουν (ουτε ανταλλασουν) απ'΄τον χρηστη ανταλλακτικα, κατι τετοιο μπορει να γινει μονο ανεπισημα και σαν ιδιωτης οποτε και δεν μπορει να το πουλησει το εξαρτημα μετα σαν ανταλλακτικο με αποδειξη αλλα παλι σαν ιδιωτης....

Απ'οσο βλεπω πρεπει να παρεις τα φαναρια τα original, τους μαμα προφυλακτηρες μπρος-πισω (κανουν πανω απο 300Ε και οι 2), την εξατμιση την εργοστασιακη καθως και τα μαμα ζαντολαστιχα και ελατηρια.... Α πρεπει να παρεις επισης και οτι αντικατασταθηκε με το πακετο αλουμινου απο αλουμινενια κομματια...

Μονη αμφιβολια αφηνω τα ζαντολαστιχα καθως συμβαινει καμια φορα να παραγγελνονται αμαξια με ζαντες αλουμινιου...

Τωρα μπορει να με ρωτησεις: Και τι να τα κανω ολα αυτα? Βασικα μπορεις να τα δωσεις σε καποιον αλλο που τα χει αναγκη επειδη ειτε τρακαρε (πχ φαναρια, προφυλακτηρες) ειτε εχει καποιο χαμηλοτερο μοντελο και θελει να το αναβαθμισει με εξαρτηματα απ'το δικο σου... Πχ εγω εχω το 1400 το απλο το 206 ΧΤ και θελω να βαλω προφυλακτηρα στυλ "μεγαλο στωμα" που φορανε τα 206 XS, GTI και CC... (βεβαια τωρα δεν εχω λεφτα αλλα λεμε).. Οποτε γιατι να τα φανε αυτοι τα λεφτα και να μην τα παρεις εσυ, πουλωντας τα?
Nikel - Δευ 20 Ιαν 2003, 20:04:20
Θέμα δημοσίευσης:
Παντως αν θες φιλε Αλεξ εχω τον μαμα προφυλακτηρα τον δικο μου για πουλημα απ'οταν εβαλα του Grand Tourismo.....
DimiP - Δευ 20 Ιαν 2003, 20:23:31
Θέμα δημοσίευσης:
Nikel έγραψε:
Παντως αν θες φιλε Αλεξ εχω τον μαμα προφυλακτηρα τον δικο μου για πουλημα απ'οταν εβαλα του Grand Tourismo.....


αν ειναι με το μεγαλο χαμογελο, πουλα τον στον ΤΖΑΓ που ψαχνει εναγωνιως προφυλακτηρα με μεγ.χαμογελο.!!!!
Αντε Νικελ, κουνησου, περιμενει ο ανθρωπος!!!
Larry69 - Δευ 20 Ιαν 2003, 20:31:17
Θέμα δημοσίευσης:
Θα χρειαστούν όμως και οι θόλοι.Γιατι οι απλοί δεν κάνουν με τον καινούργιο προφυλακτήρα.Κόστος?(44 ευρό καινούριοι)Πάντως αξίζει η όλη μετατροπή.
DimiP - Δευ 20 Ιαν 2003, 21:13:32
Θέμα δημοσίευσης:
Larry69 έγραψε:
Θα χρειαστούν όμως και οι θόλοι.Γιατι οι απλοί δεν κάνουν με τον καινούργιο προφυλακτήρα.Κόστος?(44 ευρό καινούριοι)Πάντως αξίζει η όλη μετατροπή.


καποιος φαινεται προσπαθει να πουλησει αλλα θα μεινει με τους θολους του στο χερι, αν δεν παρω τη μιζα μου!!!!




Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Larry69 - Δευ 20 Ιαν 2003, 22:04:22
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:
καποιος φαινεται προσπαθει να πουλησει αλλα θα μεινει με τους θολους του στο χερι, αν δεν παρω τη μιζα μου!!!!




Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Πραγματικά αν μου βρεις αγοραστή κατι θα γίνει και με εσένα(Τι έτσι θα σε αφήσω???)

Πάντως οι θόλοι μου ΔΕΝ κάνουν σε προφυλακτήρα με μεγάλο χαμόγελο. Mad Οπότε άκυρη η μίζα προς το παρόν Laughing
Alex - Δευ 20 Ιαν 2003, 22:19:41
Θέμα δημοσίευσης:
Χμμ... βασικα αυτη τη στιγμη δεν εχω λεφτα για προφυλακτηρα αλλα για πες μια τιμη ρε Νικελ... Smile

Αλλα τωρα αυτο που λετε εσεις δεν ειναι λιγο κουφο το να μην κανει ο μεγαλος προφυλακτηρας χωρις μεγαλους θολους? Το 1400αρι το XS και το ΧΤ εχουν ιδιους ακριβως θολους αν δεν απατωμαι.... Rolling eyes
Larry69 - Τρι 21 Ιαν 2003, 02:22:32
Θέμα δημοσίευσης:
Νομίζω Alex οτι δεν είναι οι ίδιοι γιατι ο θόλος εξαρτάται: α)απο τον προφυλακτήρα(Με το μεγάλο χαμόγελο ο θόλος κατεβαίνει ποιό κάτω για να εφαρμώσει με τον προφυλακτήρα) β) απο το φτερό (φουσκωτό ή απλό).
Nikel - Τρι 21 Ιαν 2003, 02:44:18
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:
Nikel έγραψε:
Παντως αν θες φιλε Αλεξ εχω τον μαμα προφυλακτηρα τον δικο μου για πουλημα απ'οταν εβαλα του Grand Tourismo.....


αν ειναι με το μεγαλο χαμογελο, πουλα τον στον ΤΖΑΓ που ψαχνει εναγωνιως προφυλακτηρα με μεγ.χαμογελο.!!!!
Αντε Νικελ, κουνησου, περιμενει ο ανθρωπος!!!


Ρε Ντιμη εχω μηλισει με τον Γιωργο αλλα απ'οτι καταλαβα δεν θελει το δικο μου απλα διοτι εχει και αυτος τον ιδιο Laughing Μου ειπε οτι ψαχνει αυτον με το μεγαλο χαμογελο που εγω εναν ξερω μονο του Grand Tourismo (αυτον που φοραω)! Αυτον που ψαχνει ο Tzag μου ειπε πως τον φοραει το 2.0 το CC....
Nikel - Τρι 21 Ιαν 2003, 02:46:40
Θέμα δημοσίευσης:
Larry69 έγραψε:
Θα χρειαστούν όμως και οι θόλοι.Γιατι οι απλοί δεν κάνουν με τον καινούργιο προφυλακτήρα.Κόστος?(44 ευρό καινούριοι)Πάντως αξίζει η όλη μετατροπή.


Εγω παντως που εβαλα τον Grand TOurismo θολους δεν αλλαξα...πατεντα κυριοι...πατεντα!

Δεν μου λες Larry 44 ευρω κανουν οι θολοι τιμη απο Peugeot???
Nikel - Τρι 21 Ιαν 2003, 02:49:33
Θέμα δημοσίευσης:
Alex έγραψε:
Χμμ... βασικα αυτη τη στιγμη δεν εχω λεφτα για προφυλακτηρα αλλα για πες μια τιμη ρε Νικελ... Smile


TΙ τιμη να σου πω ρε Αλεξ την στιγμη που δεν ξερω ποσο τον χρεωνει και η αντιπροσωπεια...Θα μαθω και θα σου πω......
Alex - Τρι 21 Ιαν 2003, 02:57:22
Θέμα δημοσίευσης:
Οταν ειχα ρωτησει το 2000 για προφυλακτηρα XS για να βαλω στο δικο μου μου ειχαν πει 50.000 + βαψιμο παει 90.000.. και τα προβολακια αλλα 90 για να μην εχει τις τρυπες...

δηλαδη 180 το μαλλι (βαλε και το μοχλακι για τα φωτα.. τα φτασαμε τα 200!!!)

Παντως καθαρη αξια ειναι τα 50.000 απ'οσο καταλαβα.. (και αν του XS kai tou CC ειναι το ιδιο...) .. Τωρα βεβαια για βαψιμο μαλλον θα το κανω μονος μου και ας μη βγει και καλο.. σιγα μην δωσω 40.000!!! Δεν πα να αυτοκτονησω καλυτερα...
lia206cc - Τρι 21 Ιαν 2003, 08:34:45
Θέμα δημοσίευσης:
Alex έγραψε:
Ρε Λια να σου πω.. αυτα τα εξτρα τα εβαλες κατευθειαν με την αγορα του αυτοκινητου? Ρωταω γιατι αμα ειναι ετσι, τοτε ο αντιπροσωπος εχει κανει καποιες μετατροπες και εσυ πρεπει να παρεις τα μαμα ανταλλακτικα πισω...Οι αντιπροσωποι δεν αγοραζουν (ουτε ανταλλασουν) απ'΄τον χρηστη ανταλλακτικα, κατι τετοιο μπορει να γινει μονο ανεπισημα και σαν ιδιωτης οποτε και δεν μπορει να το πουλησει το εξαρτημα μετα σαν ανταλλακτικο με αποδειξη αλλα παλι σαν ιδιωτης....

Απ'οσο βλεπω πρεπει να παρεις τα φαναρια τα original, τους μαμα προφυλακτηρες μπρος-πισω (κανουν πανω απο 300Ε και οι 2), την εξατμιση την εργοστασιακη καθως και τα μαμα ζαντολαστιχα και ελατηρια.... Α πρεπει να παρεις επισης και οτι αντικατασταθηκε με το πακετο αλουμινου απο αλουμινενια κομματια...

Μονη αμφιβολια αφηνω τα ζαντολαστιχα καθως συμβαινει καμια φορα να παραγγελνονται αμαξια με ζαντες αλουμινιου...

Τωρα μπορει να με ρωτησεις: Και τι να τα κανω ολα αυτα? Βασικα μπορεις να τα δωσεις σε καποιον αλλο που τα χει αναγκη επειδη ειτε τρακαρε (πχ φαναρια, προφυλακτηρες) ειτε εχει καποιο χαμηλοτερο μοντελο και θελει να το αναβαθμισει με εξαρτηματα απ'το δικο σου... Πχ εγω εχω το 1400 το απλο το 206 ΧΤ και θελω να βαλω προφυλακτηρα στυλ "μεγαλο στωμα" που φορανε τα 206 XS, GTI και CC... (βεβαια τωρα δεν εχω λεφτα αλλα λεμε).. Οποτε γιατι να τα φανε αυτοι τα λεφτα και να μην τα παρεις εσυ, πουλωντας τα?


Τα κράτησαν ΌΛΑ στην αντιπροσωπεία για ανταλλακτικά, εκτός απ'τα ζαντολάστιχα γιατί ήθελα να κρατήσω τα Michellin για το χειμώνα. Τώρα, όσο για την τιμή που μου αφαίρεσε, να μην την πω καλύτερα, γιατί θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι. 600 Ευρώ!!! Embarassed Αν τα έδινα μόνη μου θα τα "μοσχοπουλούσα" ή μου φαίνεται? Πάνω στην τρέλα μου όμως να κάνω την παραγγελία για να 'ρθει γρήγορα η "μπουμπού", δεν το σκέφτηκα καθόλου.
GIANNIS206 - Τρι 21 Ιαν 2003, 10:33:05
Θέμα δημοσίευσης:
Μάλλον εβγαλε κατι ο αντιπρόσωποσ!!!
lia206cc - Τρι 21 Ιαν 2003, 11:28:20
Θέμα δημοσίευσης:
lia206cc έγραψε:
Alex έγραψε:
Ρε Λια να σου πω.. αυτα τα εξτρα τα εβαλες κατευθειαν με την αγορα του αυτοκινητου? Ρωταω γιατι αμα ειναι ετσι, τοτε ο αντιπροσωπος εχει κανει καποιες μετατροπες και εσυ πρεπει να παρεις τα μαμα ανταλλακτικα πισω...Οι αντιπροσωποι δεν αγοραζουν (ουτε ανταλλασουν) απ'΄τον χρηστη ανταλλακτικα, κατι τετοιο μπορει να γινει μονο ανεπισημα και σαν ιδιωτης οποτε και δεν μπορει να το πουλησει το εξαρτημα μετα σαν ανταλλακτικο με αποδειξη αλλα παλι σαν ιδιωτης....

Απ'οσο βλεπω πρεπει να παρεις τα φαναρια τα original, τους μαμα προφυλακτηρες μπρος-πισω (κανουν πανω απο 300Ε και οι 2), την εξατμιση την εργοστασιακη καθως και τα μαμα ζαντολαστιχα και ελατηρια.... Α πρεπει να παρεις επισης και οτι αντικατασταθηκε με το πακετο αλουμινου απο αλουμινενια κομματια...

Μονη αμφιβολια αφηνω τα ζαντολαστιχα καθως συμβαινει καμια φορα να παραγγελνονται αμαξια με ζαντες αλουμινιου...

Τωρα μπορει να με ρωτησεις: Και τι να τα κανω ολα αυτα? Βασικα μπορεις να τα δωσεις σε καποιον αλλο που τα χει αναγκη επειδη ειτε τρακαρε (πχ φαναρια, προφυλακτηρες) ειτε εχει καποιο χαμηλοτερο μοντελο και θελει να το αναβαθμισει με εξαρτηματα απ'το δικο σου... Πχ εγω εχω το 1400 το απλο το 206 ΧΤ και θελω να βαλω προφυλακτηρα στυλ "μεγαλο στωμα" που φορανε τα 206 XS, GTI και CC... (βεβαια τωρα δεν εχω λεφτα αλλα λεμε).. Οποτε γιατι να τα φανε αυτοι τα λεφτα και να μην τα παρεις εσυ, πουλωντας τα?


Τα κράτησαν ΌΛΑ στην αντιπροσωπεία για ανταλλακτικά, εκτός απ'τα ζαντολάστιχα γιατί ήθελα να κρατήσω τα Michellin για το χειμώνα. Τώρα, όσο για την τιμή που μου αφαίρεσε, να μην την πω καλύτερα, γιατί θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι. 600 Ευρώ!!! Embarassed Αν τα έδινα μόνη μου θα τα "μοσχοπουλούσα" ή μου φαίνεται? Πάνω στην τρέλα μου όμως να κάνω την παραγγελία για να 'ρθει γρήγορα η "μπουμπού", δεν το σκέφτηκα καθόλου.


Πως θα μπορέσω να μάθω τις τιμές της Peugeot γι' αυτά τα ανταλλακτικά;
Larry69 - Τρι 21 Ιαν 2003, 16:16:03
Θέμα δημοσίευσης:
Nikel έγραψε:

Δεν μου λες Larry 44 ευρω κανουν οι θολοι τιμη απο Peugeot???


Tελικά η τιμή είναι όπως αναγράφεται στην απόδειξη απο την Lion
ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΘΟΛΟΥ τιμή:17,79 (Περιλαμβάνεται το φπα)
17,79 x 2 = 35,58

Sorry για την λάθος τιμή Embarassed
shark_zak - Τρι 04 Φεβ 2003, 22:01:19
Θέμα δημοσίευσης:
ρε παιδια ενα απλο ζευγαρι σποιλερ για αρχη ποσο παει Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes
fpug - Τετ 05 Φεβ 2003, 02:54:32
Θέμα δημοσίευσης:
shark_zak έγραψε:
ρε παιδια ενα απλο ζευγαρι σποιλερ για αρχη ποσο παει Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes



Παντως τα μπρος και πισω του gt μαζι με βαψιμο ειναι ακριβα Confused Crying or Very sad Sad
shark_zak - Τετ 05 Φεβ 2003, 08:24:30
Θέμα δημοσίευσης:
fpug έγραψε:
shark_zak έγραψε:
ρε παιδια ενα απλο ζευγαρι σποιλερ για αρχη ποσο παει Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes



Παντως τα μπρος και πισω του gt μαζι με βαψιμο ειναι ακριβα Confused Crying or Very sad Sad

ακριβα δηλ. πες μου μια τιμουλα περριπου αλλα οχι αποτομα και με πιασει καμια καρδια Silly για τα πλαινα δεν ξερεις καθολου Question
speedjunkie - Παρ 14 Φεβ 2003, 15:58:47
Θέμα δημοσίευσης:
Γειά σας παιδιά! Έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις συζητήσεις σας προσπαθώντας να αντλήσω πληροφορίες! Δεν ξέρω αν θα πρέπει να συμμετέχω καθώς δεν είμαι κάτοχος ενός 206 (ΑΚΟΜΑ... Twisted evil )! Δεν ξέρω αν μετράει αλλά ετοιμάζομαι με το αδερφάκι μου να αγοράσω ενα 206 GTI και μας ενδιαφέρει τόσο η βελτίωση της εμφάνισης (όχι τρομακτικά μεγάλη) όσο και η βελτίωση στησίματος και επιδόσεων... Όποιος έχει όρεξη (pleeeease) ας βοηθήσει αυτόν τον άσχετο να μπει στην παρέα σας...!
fpug - Παρ 14 Φεβ 2003, 16:08:35
Θέμα δημοσίευσης:
shark_zak έγραψε:
fpug έγραψε:
shark_zak έγραψε:
ρε παιδια ενα απλο ζευγαρι σποιλερ για αρχη ποσο παει Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes



Παντως τα μπρος και πισω του gt μαζι με βαψιμο ειναι ακριβα Confused Crying or Very sad Sad

ακριβα δηλ. πες μου μια τιμουλα περριπου αλλα οχι αποτομα και με πιασει καμια καρδια Silly για τα πλαινα δεν ξερεις καθολου Question



250 χιλιαδες δρχ.
μολις ρωτησα καποιον που τον εχει αλλαξει.
fpug - Παρ 14 Φεβ 2003, 16:12:46
Θέμα δημοσίευσης:
N έγραψε:
Γειά σας παιδιά! Έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις συζητήσεις σας προσπαθώντας να αντλήσω πληροφορίες! Δεν ξέρω αν θα πρέπει να συμμετέχω καθώς δεν είμαι κάτοχος ενός 206 (ΑΚΟΜΑ... Twisted evil )! Δεν ξέρω αν μετράει αλλά ετοιμάζομαι με το αδερφάκι μου να αγοράσω ενα 206 GTI και μας ενδιαφέρει τόσο η βελτίωση της εμφάνισης (όχι τρομακτικά μεγάλη) όσο και η βελτίωση στησίματος και επιδόσεων... Όποιος έχει όρεξη (pleeeease) ας βοηθήσει αυτόν τον άσχετο να μπει στην παρέα σας...!


Καλως ηρθες φιλε.
Μαλλον θα ηταν καλο να ξεκινησεις απο την ενοτητα Νεα μελη παντως.

Αντε και σου ευχομαι σε λιγο καιρο να εχεις το αμαξακι.
Θα εχουμε και την ιδια μηχανη 2.0l οποτε θα μπορουμε να ανταλαζουμε αποψεις.
Βλεπεις οι διλιτροι του κλαμπ ειναι μετρημενοι. Sad
speedjunkie - Παρ 14 Φεβ 2003, 16:20:19
Θέμα δημοσίευσης:
Ευχαριστώ fpug!! Συγχωρέστε μου τις όποιες "ατασθαλίες" απλά είμαι νέος ακόμα και ψάχνομαι στο forum! Θα πάω όμως στην ενότητα για τα νέα μέλη να δω τι παίζει ώστε να μην πετάγομαι από δω κι από κει σαν σφηνό@#%$#...! Wink
Vaggelis - Παρ 14 Φεβ 2003, 16:38:29
Θέμα δημοσίευσης:
speedjunkie έγραψε:
Γειά σας παιδιά! Έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις συζητήσεις σας προσπαθώντας να αντλήσω πληροφορίες! Δεν ξέρω αν θα πρέπει να συμμετέχω καθώς δεν είμαι κάτοχος ενός 206 (ΑΚΟΜΑ... Twisted evil )! Δεν ξέρω αν μετράει αλλά ετοιμάζομαι με το αδερφάκι μου να αγοράσω ενα 206 GTI και μας ενδιαφέρει τόσο η βελτίωση της εμφάνισης (όχι τρομακτικά μεγάλη) όσο και η βελτίωση στησίματος και επιδόσεων... Όποιος έχει όρεξη (pleeeease) ας βοηθήσει αυτόν τον άσχετο να μπει στην παρέα σας...!


Καταρχήν καλώς ήρθες στη παρέα μας και καλώς να έρθει (όταν το πάρεις) το 206 σου...
Όλες, κυριολεκτικά, οι ερωτήσεις σου, θα βρούν απάντηση μέσα από τα διάφορα topic στα τεχνικά ζητήματα.
Για οτιδήποτε δεν βρείς, μην διστάσεις να ανοίξεις νεο topic, και εμείς θα σου απαντήσουμε
speedjunkie - Παρ 14 Φεβ 2003, 16:45:12
Θέμα δημοσίευσης:
Thanx γείτονα...! Smile
Vaggelis - Παρ 14 Φεβ 2003, 16:52:05
Θέμα δημοσίευσης:
speedjunkie έγραψε:
Thanx γείτονα...! Smile


Γείτονας;;;;;
Ε, δεν μένουμε και δίπλα, αλλά δεν πειράζει, στην Αθήνα είμαστε σε μια μεγάλη γειτονιά........
speedjunkie - Παρ 14 Φεβ 2003, 16:55:58
Θέμα δημοσίευσης:
Έτσι μπράβο... Wink
GIANNIS206 - Παρ 14 Φεβ 2003, 20:50:56
Θέμα δημοσίευσης:
Διλιτράκι ε?Μπράβο!!!!Άντε με το καλό και καλωσήρθες στην παρέα μας!
shark_zak - Κυρ 16 Φεβ 2003, 01:11:30
Θέμα δημοσίευσης:
fpug έγραψε:
shark_zak έγραψε:
fpug έγραψε:
shark_zak έγραψε:
ρε παιδια ενα απλο ζευγαρι σποιλερ για αρχη ποσο παει Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes



Παντως τα μπρος και πισω του gt μαζι με βαψιμο ειναι ακριβα Confused Crying or Very sad Sad

ακριβα δηλ. πες μου μια τιμουλα περριπου αλλα οχι αποτομα και με πιασει καμια καρδια Silly για τα πλαινα δεν ξερεις καθολου Question



250 χιλιαδες δρχ.

μολις ρωτησα καποιον που τον εχει αλλαξει.

Silly πνιγομαι Shaking η καρδια μου Onfire επαθα εγκεφαλικο
δεν τα λενε ετσι αποτομα αυτα τα ποσα Confused
πλακα κανω...αυτα ειναι τιμες αντιπροσωπιας Question Question Question
DimiP - Τετ 26 Φεβ 2003, 20:36:06
Θέμα δημοσίευσης:
ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ ΚΥΡΙΟΙ:
επεσα πανω στο εξης site
http://www.carzonespecials.com
μιας εταιριας του εξωτερικου που εμπορευεται προιοντα αισθητικης βελτιωσης αυτοκινητου.
το περιεργο ειναι πως εχει καποιο συνδεσμο η και γραφεια που την αντιπροσωπευουν στην Ελλαδα η κατι τετοιο. ετσι στο "contuct us" βρηκα την διευθυνση για Ελλαδα.

GREECE
Integrated Tuning Solutions
25 Ploutonos street, 175 62 P. Faliro
Athens - Greece
Tel:+3-010-9859372 / Fax: +3-010-9859373 / Cell: +3-0973-770 781


Δεν ξερω τι τιμες θα ζητανε αλλα αν δειτε τις φωτογραφιες για τα bodykits του 206 , ειναι θεαματικες!
ιδου:
http://www.carzonespecials.com/en_b_peugeot_206.htm

αν ξερει καποιος αλλος κατι ας μας πει για την συγκεκριμενη εταιρια, τις τιμες τους κι ολα αυτα!
chatasos - Τετ 26 Φεβ 2003, 20:55:40
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:

Δεν ξερω τι τιμες θα ζητανε αλλα αν δειτε τις φωτογραφιες για τα bodykits του 206 , ειναι θεαματικες!
ιδου:
http://www.carzonespecials.com/en_b_peugeot_206.htm

αν ξερει καποιος αλλος κατι ας μας πει για την συγκεκριμενη εταιρια, τις τιμες τους κι ολα αυτα!


Το έχω δει σε 206 και δεν μου άρεσε καθόλου!!!!
Tomcat - Πεμ 27 Φεβ 2003, 01:14:26
Θέμα δημοσίευσης:
Βρε dimip αυτό είναι το κλασσικό body kit Που δίνει η Carsept εδώ στην Ελλάδα. Το έχω δει από κοντά και το έχω ξεψηρίσει μάλιστα , το μόνο που μπορω να σου πω είναι ότι στον δρόμο φαίνεται υπερβολικότατο και δει σε 5 θύρο αμάξωμα. Ειδικά ο μπροστινός προφυλακτήρας με τα 3,5cm που είσαι κάτω θα σκουπίζει ....!Τώρα τα πλαινά μασπεδάκια δεν είναι άσχημα αλλά .... θα πρέπει να προσέχεις που θα το στρίβεις!!!
DimiP - Πεμ 27 Φεβ 2003, 01:42:03
Θέμα δημοσίευσης:
εγω για φρυδακια ψαχνω βασικα , αν και αυτο το bodykit ειναι πανεμορφο!
φυσικα ειναι υπερβολικο.
προσεξες ομως οτι ειναι βαλμενο σε 5θυρο αμαξι , με καλαμι ψαρεματος για κεραια και οχι τρυπια προσκεφαλα ;;; δηλ. για το δικο μου 206xt 1400 ;;;

παντως θα παω να δω αν εχουν φρυδακια , με το χαμηλωμα μου (και τα οικονομικα μου) bodykit δε βαζω...
Nikel - Πεμ 27 Φεβ 2003, 02:19:50
Θέμα δημοσίευσης:
Ωραιο (αν και υπερβολικο) το bodyκιτ της Carcept...Παραπεμπει σε 206 με 206 ατια στον τροχο...τωρα στο καταποσο υπαρχουν τα αλογα και κατω απτο καπο αυτο ειναι αλλη ιστορια Laughing
shark_zak - Πεμ 27 Φεβ 2003, 12:37:58
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:
ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ ΚΥΡΙΟΙ:
επεσα πανω στο εξης site
http://www.carzonespecials.com
μιας εταιριας του εξωτερικου που εμπορευεται προιοντα αισθητικης βελτιωσης αυτοκινητου.
το περιεργο ειναι πως εχει καποιο συνδεσμο η και γραφεια που την αντιπροσωπευουν στην Ελλαδα η κατι τετοιο. ετσι στο "contuct us" βρηκα την διευθυνση για Ελλαδα.

GREECE
Integrated Tuning Solutions
25 Ploutonos street, 175 62 P. Faliro
Athens - Greece
Tel:+3-010-9859372 / Fax: +3-010-9859373 / Cell: +3-0973-770 781


Δεν ξερω τι τιμες θα ζητανε αλλα αν δειτε τις φωτογραφιες για τα bodykits του 206 , ειναι θεαματικες!
ιδου:
http://www.carzonespecials.com/en_b_peugeot_206.htm

αν ξερει καποιος αλλος κατι ας μας πει για την συγκεκριμενη εταιρια, τις τιμες τους κι ολα αυτα!


Λιγο υπερβολικο για την Ελληνικη πραγματικοτητα (πολλες λακουβες) αν και ομορφο..... Onfire Onfire Onfire
Vaggelis - Τρι 04 Μάρ 2003, 12:28:08
Θέμα δημοσίευσης:
Βρήκα κάτι φώτο από την εταιρεία NSD, New Style Design, η οποία εδρεύει στο Βέλγιο και έχει κάποιες ωραίες λύσεις για το 206.
Για πάρτε μια ιδέα...


Προφυλακτήρας=400 ευρώ
Sideskirts=340 ευρώ



Προφυλακτήρας=390 ευρώ



Προφυλακτήρας=380 ευρώ
Sideskirts=320 ευρώ



Προφυλακτήρας=360 ευρώ
Αεροτομή=270 ευρώ

seridim - Τρι 04 Μάρ 2003, 13:19:23
Θέμα δημοσίευσης:
Vaggelis έγραψε:
Βρήκα κάτι φώτο από την εταιρεία NSD, New Style Design, η οποία εδρεύει στο Βέλγιο και έχει κάποιες ωραίες λύσεις για το 206.
Για πάρτε μια ιδέα...


Προφυλακτήρας=400 ευρώ
Sideskirts=340 ευρώ

Νομίζω ότι τον προφυλακτήρα αυτό φοράει ο Tony εκτός και αν έχει βάλει την φώτο αυτή κάτω από την υπογραφή του
shark_zak - Τρι 04 Μάρ 2003, 16:45:57
Θέμα δημοσίευσης:
Vaggelis έγραψε:
Βρήκα κάτι φώτο από την εταιρεία NSD, New Style Design, η οποία εδρεύει στο Βέλγιο και έχει κάποιες ωραίες λύσεις για το 206.
[/b][/i]



Thumb right ωραια ιδικα το πρωτο....για πες μας ωρα και το site που τα βρηκες να ριξουμε καμια ματια και εμεις.... Silly
Skull - Παρ 14 Μάρ 2003, 17:36:12
Θέμα δημοσίευσης:
Προχθες που μιλουσα με ενα φιλαρακι που ασχολειτε με αμαξια(ή νομιζει) μιλουσαμε για αεροτομες και μου ειπε: πως η αεροτομη βοηθαει και στην ταχυτητα!Δηλαδη,η διπλη αεροτομη του 206 ειναι για πανω απο 200χλμ/ωρα και η μονη για πανω απο 100χλμ/ωρα!
Τι εννοουσε??Μηπως η αεροτομη δινει και τιποτα αλλο εκτως απο ομορφια??Μηπως δεν ειναι και τοσο διακοσμητικη οσο φαινετε??
Και γενικως τα BodyKids εχουν και αλλες προσφορες εκτως της ομορφιας??
Cool Ενα μηστηριο ξετυλιγετε Cool Laughing Laughing
Alex - Σαβ 15 Μάρ 2003, 02:13:04
Θέμα δημοσίευσης:
Η αεροτομη που δινει η Peugeot δεν δινει τιποτα στην ταχυτητα - μονο παιρνει απ'το αμαξι εξ'αιτιας του βαρους της...

Αυτο ειναι γιατι η αεροτομη δεν ειναι λειτουργικη καθως εχει μηδενικη κλιση αρα ο αερας δεν βρισκει αντισταση και φευγει προς τα πισω οπως ερχεται..

Αν ειχε καποια θετικη κλιση τοτε θα μειωνε τελικη ταχυτητα για ωφελος της σταθεροτητας του πισω μερους.. Αυτο δεν συμβαλει στην ταχυτητα του αυτοκινητου - το αντιθετο μαλιστα λογω αεροδυναμικων αντιστασεων. Αλλα σε μια στροφη που θα εμπαινες πχ με 150 χιλιομετρα και το πισω μερος αποσταθεροποιημενο μπορει να μπεις με τα ιδια η περισσοτερα χιλιομετρα αλλα με μεγαλυτερη ευσταθεια.

Εν ολιγοις κερδιζεις στις στροφες - χανεις στις ευθειες.. Αυτο βεβαια για ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΕΣ αεροτομες απ'τις οποιες δεν εχω δει παρα πολλες σε αμαξια...
Vaggelis - Σαβ 15 Μάρ 2003, 10:52:49
Θέμα δημοσίευσης:
Τα διάφορα αεροδυναμικά βοηθήματα (όπως αεροτομές, σπόϊλερ κλπ), έχουν σαν στόχο την βελτίωση της αεροδυναμικής συμπεριφοράς του αυτοκινήτου.
Επίσης, υπάρχει και μια κατηγορία αυτών, που χρησιμεύει μόνο στην βελτίωση της εξωτερικής εμφάνισης...
Έτσι, η αεροτομή, χρησιμεύει στην βελτίωση της άντωσης, όπως λέγεται, του πίσω μέρους του αυτοκινήτου και την δημιουργία καλύτερης πρόσφυσης με τον δρόμο στις υψηλές ταχύτητες και περισσότερο στις στροφές
Σε καμία περίπτωση δεν προσθέτει χιλιόμετρα στην τελική, μάλλον κόβει θα έλεγα...
Για αυτό άλλωστε στην F1, σε πίστες με στροφές, προσθέτουν πτέρυγες στην πίσω αλλά και στην εμπρός αεροτομή, κόβοντας χλμ από την τελική προς όφελος της πρόσφυσης.
Το αντίστροφο γίνεται στις πίστες με μεγάλες ευθείες.
¨Ενα χαρακτηριστικό παράδειγμα, είναι το Ford Escort RS Cosworth, το οποίο διέθετε μια τεράστια διπλή αεροτομή.
Όταν παρουσιάστηκε μια νέα έκδοση, με μικρότερη αεροτομή (χωρίς το πάνω "φτυάρι") και μικροαλλαγές στον κινητήρα (μικρότερη τουρμπίνα), η τελική του έφτανε τα 260 χλμ/ώρα, ενώ με την μεγάλη αεροτομή ήταν 225...!!!
Το ίδιο συμβαίνει και με την δικιά μου αεροτομή...
Από τότε που την έβαλα, έχω παρατηρήσει μια απώλεια τουλάχιστον 5 χλμ από την τελική, προς όφελος όμως της πρόσφυσης...
Tomcat - Κυρ 16 Μάρ 2003, 00:31:48
Θέμα δημοσίευσης:
Να προσθέσω ότι η αεροτομή προσθέτει καλύτερη πρόσφυση στους πίσω τροχούς ως επιτοπλείστον με αποτέλεσμα σε υψηλές ταχύτητες οι μπροστινοί κατευθυντήροι τροχοί να μην έχουν τόσο καλό πάτημα.
Παλαιότερα στην F1 χρησιμοποιούσαν δύο αεροτομές μια πάνω από τους μπροστινούς και μια πάνω από τους πίσω τροχούς.Τελικά όμως καταργήθηκε λόγω ατυχημάτων.
Skull - Δευ 17 Μάρ 2003, 02:00:27
Θέμα δημοσίευσης:
Καλα τωρα μου βαλατε γυαλια Cool Cool ! Laughing
Αλλα ποια απο ολες ειναι η καλητερη ετσι ωστε να μην χανεις τελικες και να εχεις και καλη αντωση? Shocked
Alex - Δευ 17 Μάρ 2003, 02:59:27
Θέμα δημοσίευσης:
Διευκρινηση: Οταν λεμε βελτιωση της αντωσης εννοουμε μειωση της αντωσης ωστε να μην σηκωνεται το πισω μερος του αυτοκινητου

Αυτο που ρωτας Skull δεν υπαρχει ακομα.. ειναι συμβιβασμος.. ποσο θες να βελτιωσεις το κρατημα αρα ποσο ταχυτητα θα χασεις..

Υπαρχουν βεβαια και αεροτομες με μηδενικη κλιση που ειναι απλα για φιγουρα... ουτε χανεις τελικη, ουτε κερδιζεις σε μειωση της αντωσης...
pezomania - Δευ 17 Μάρ 2003, 08:36:38
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά καταπληκτική αεροτομή έχει βγάλει η sparco για 206!! Είναι πλήρως ρυθμιζόμενη και βρίσκει ακριβώς το σημείο που σε βολεύει (να μην χάσεις ούτε να κερδίσεις τίποτα ή να χάσεις τελική και να κερδίσεις σε κράτημα) Very happy και από ομορφιά, είναι ότι πιο ωραίο έχω δεί!! Δυστηχώς δεν την έχω βρεί στο internet για να σας την δείξω Crying or Very sad
pduke - Δευ 17 Μάρ 2003, 22:23:15
Θέμα δημοσίευσης:
Vaggelis έγραψε:
Το ίδιο συμβαίνει και με την δικιά μου αεροτομή...
Από τότε που την έβαλα, έχω παρατηρήσει μια απώλεια τουλάχιστον 5 χλμ από την τελική, προς όφελος όμως της πρόσφυσης...


Θα συμφωνήσω απόλυτα,
είναι κτήνος,κόβει τελικές, είναι βαριά, γι απολλούς είναι άσχημη, για άλλους καγκουριά, αλλά ουδέποτε με ένοιαξε γιατί μετά τα 160 και όσο ανεβαίνουν τα χιλιότετρα το νιώθεις να πατάει και να μην ξεκολάει.
Tomcat - Τρι 18 Μάρ 2003, 02:21:35
Θέμα δημοσίευσης:
Καλά για τα δικά σας τέρατα , δεν θα ήθελα να το σχολιάσω.Όχι κόβουν , κλαδεύουν στην τελική σας.

Όσο για την αεροτομή της sparco την έχω δει , αλλά δεν μου γέμισε το μάτι. Δεν λέω έξυπνο το σύστημα με τους βραχιωνες που επιτρέπουν την εκτροπή αλλά , δεν μπορείς να παίζεις και όλη την ώρα με αυτά.

Παρεπιπτώντος τελικά αγόρασα την απλή αεροτομή από φίλο στην motordrome για 70ευρο . Αν ενδιαφερέται κανείς ας το πει ,να του δώσω τ ο τηλ. Ο άνθρωπος είπε ότι μπορεί να μας κάνει καλές τιμές για ότι χρειαστούμε.
seridim - Τρι 18 Μάρ 2003, 13:41:16
Θέμα δημοσίευσης:
Έχω βρει την διπλή αεροτομή με 165 euro σε ένα μαγαζί στα Γιαννιτσά. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου το πει να του δώσω τηλέφωνο. Μήπως την έχει βρει κάποιος σε μικρότερη τιμή;
Tomcat - Τρι 18 Μάρ 2003, 15:31:47
Θέμα δημοσίευσης:
Αν εννοείς σας αυτή που είχε ο Vini υπολόγισε γύρω στα 140 ίσως και λιγότερα.
seridim - Τετ 19 Μάρ 2003, 14:03:39
Θέμα δημοσίευσης:
Tomcat έγραψε:
Αν εννοείς σας αυτή που είχε ο Vini υπολόγισε γύρω στα 140 ίσως και λιγότερα.

Ναι σαν αυτή του Vini. Οκ σ' ευχαριστώ Tomcat.
nik7 - Πεμ 20 Μάρ 2003, 12:29:24
Θέμα δημοσίευσης:
pedia kitakste to enta telio site gia peugeot kai renault legete essquis auto kai to site ine www.esquiss.fr
Skull - Πεμ 20 Μάρ 2003, 18:32:24
Θέμα δημοσίευσης:
nik7 έγραψε:
pedia kitakste to enta telio site gia peugeot kai renault legete essquis auto kai to site ine www.esquiss.fr


Ωραια ειναι!Βασικα εμενα μου αρεσαν τα φρυδακια εμπρος και η μονη αεροτομη επειδη σαν να ηταν λιγο πιο τραβηγμενη?? Confused ε?
nik7 - Παρ 21 Μάρ 2003, 21:11:55
Θέμα δημοσίευσης:
entaksi ipervolika ine alla exei orea pragmata opos i maska pou bgazei to sima tis peugeot kai episis i aerotomi an proseksete exei fanarakia thesis,alla den pezei na doso tosa lefta otan ego tin dikia mou pou tha tin topothetiso entos epomenis evdomadas ... tin pira mono 90 EURO apo zanias center...!
Skull - Πεμ 27 Μάρ 2003, 03:30:24
Θέμα δημοσίευσης:
nik7 έγραψε:
entaksi ipervolika ine alla exei orea pragmata opos i maska pou bgazei to sima tis peugeot kai episis i aerotomi an proseksete exei fanarakia thesis,alla den pezei na doso tosa lefta otan ego tin dikia mou pou tha tin topothetiso entos epomenis evdomadas ... tin pira mono 90 EURO apo zanias center...!

Την μονή 90ευρώ??Ή την διπλή??
nik7 - Πεμ 27 Μάρ 2003, 09:32:30
Θέμα δημοσίευσης:
tin moni....
307cc alu - Τρι 23 Νοέ 2004, 09:33:42
Θέμα δημοσίευσης:
Ρίχτε και εδω μιά ματια

http://www.cadamurodesign.it/en/gallerie_motori.php
silverpug206 - Σαβ 11 Δεκ 2004, 15:39:07
Θέμα δημοσίευσης:
Το κιτ που εχει ο 307ccalu στην φωτογραφια ειναι το κιτ της abbes για 307 cc και (δεν ξερω αν πρεπει να λεω τιμές εδώ)στοιχιζει στην κυπρο γυρω στα 2700 ευρω μαζι με βαψιμο και εφαρμογη (ολα μεσα). Αν κανετε μονη σας ομως την δουλεια, πιστευω θα σας ερθει κατι λιγοτερο απο 2000 ευρω. Το κιτ δεν ειναι fiberglass αλλα ολοκληρο πλαστικο (καλο αυτο)και μπορειτε να δειτε φωτο στο λινκ εδω...

http://www.abbes-design.com/peugeot-307-CC/index.htm

Ελπιζω να μην ειπα κατι που το ξερετε ολοι ηδη! Embarassed Embarassed Embarassed
307cc alu - Σαβ 11 Δεκ 2004, 17:57:03
Θέμα δημοσίευσης:
silverpug206 ξέρεις τιμές για το κάθε ένα χωριστά Question Question Question Question Question Αν ναι, ποσταρισέτες εδώ http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=4275&highlight=
silverpug206 - Σαβ 11 Δεκ 2004, 19:12:35
Θέμα δημοσίευσης:
Διστυχως δεν ξερω τιμες για ολα, μονο για το 307cc. Ετυχε και καποιος φιλος μου ζητησε να μαθω τιμες για αυτον, γιατι ειχε 307CC και σκοπευε να βαλει της abbes το κιτ.

Και αν με ρωτας εμενα, κομματακι πολλα χρεωνε ο τυπος αλλα ενταξει τωρα, δικαιουτε και αυτος να βγαλει καποιο κερδος. Στο κατω-κατω του δινεις το αμαξι και 2 μερες μετα το παιρνεις και ειναι αλλο αμαξι.
307cc alu - Σαβ 11 Δεκ 2004, 21:38:16
Θέμα δημοσίευσης:
silverpug206 έγραψε:
Διστυχως δεν ξερω τιμες για ολα, μονο για το 307cc. Ετυχε και καποιος φιλος μου ζητησε να μαθω τιμες για αυτον, γιατι ειχε 307CC και σκοπευε να βαλει της abbes το κιτ


Γράψε τιμές για 307 cc. Άλλωστε την κρυάδα με τον μπροστινό προφυλακτήρα την πήρα. Βλέπεις τα πάθη και τα λάθη πληρώνονται. Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
silverpug206 - Σαβ 11 Δεκ 2004, 21:47:27
Θέμα δημοσίευσης:
silverpug206 έγραψε:
2700 ευρω μαζι με βαψιμο και εφαρμογη (ολα μεσα). Το κιτ δεν ειναι fiberglass αλλα ολοκληρο πλαστικο (καλο αυτο)και μπορειτε να δειτε φωτο στο λινκ εδω...

http://www.abbes-design.com/peugeot-307-CC/index.htm

Οπως ειπα και πριν αυτα ξερω. Ομως εχω στηλει εμαιλ σε ενα φιλαρακι να μου στηλει τα διαφορα στοιχεια και τιμες και θα σας στηλω οτι μαθω απο Δευτερας.Γιαυτο μεχρι τοτε λιγη υπομονη Very happy Very happy Very happy
307cc alu - Δευ 13 Δεκ 2004, 08:29:49
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound. έγραψε:

Υπαρχουν και 2 για 307 τις οποιες εχω ποσταρει στο αντισοιχο τοπικ.
Παρεπιπτοντως εχει κανεις ιδεα με ποια προγραμματα της φτιαχνουν??
Η αναλυση και η ποιοτητα των φωτο ειναι εκπληκτικη και μοιαχζουν με πραγματικα!



Κάπου είχα διαβάσει ότι χρησιμοποιούν το Photoshop..... θα το ψάξω καλύτερα.
MEMsound - Παρ 17 Δεκ 2004, 13:32:39
Θέμα δημοσίευσης:
Ολοκληρο το body kit της Sparco
http://www.sportgarage-walther.ch/206%20Tuning.htm

Προσωπικα τα 2 κομματια του εμπρος προφυλακτηρα δεν μου πολυ αρεσουν, τα πλαϊνα ειναι καταπληκτικα και το πισω χμμμ (εχω δει και καλυτερα).
Η αεροτομη αν και ρυθμιζομενη μαλλον λιγο υπερβολικα αν και απο την φωτο δεν μπορω να "κρινω" ευκολα.
Και μερικες ενδεικτικες φωτο:



Επισης εχουμε αυτο που συνδιαζει πολλα...




Kαι για οσους νοιωθουν οτι ειναι πολυ γρηγοροι και οτι οδηγουν αεροπλανο προτεινω την παρακατω εξατμιση (την φωτο προφανως δεν την ανεβαζω στο Υπομνημα "Εξαγωγη" γιατι μαλλον δεν εχει καμια μα καμια λειτουργηκοτητα/αποδοση, εκτος και αν το μοτερ του 206 ειναι απο F16.... Laughing)

CC-Gio - Κυρ 19 Δεκ 2004, 18:20:58
Θέμα δημοσίευσης:
Μανθο αν το κανω ετσι μετα θα το εχω στο γκαραζ και θα το βλεπω.....οταν το βγαζω ομως -μια φορα το μηνα- θα γινεται ΠΑΝΙΚΟΣ!!!

Δυσκολο μου φαινεται να το εχω για να πηγαινω καθε μερα στη σχολη μου Laughing

Κ - Ο - Ρ - Υ - Φ - Η !!!!!!!!!!!!!!! Cool
v@g - Δευ 20 Δεκ 2004, 22:25:28
Θέμα δημοσίευσης:
Χαζευα το http://www.french-power.com/206/206.html και ειδα αρκετα ενδιαφεροντα πραγματακια. Ξερει κανεις που μπορω να τα βρω στην Αθηνα ή έστω κάποιο αξιόλογο και έμπιστο on-line shop;
kanelj - Τρι 21 Δεκ 2004, 06:28:12
Θέμα δημοσίευσης:

Mιχαλη σου θυμιζει κατι το καπω Question Question Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
MEMsound - Τρι 21 Δεκ 2004, 11:14:49
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω παντως Γιαννη στην Ριτσωνα στο ειπα να μην το βαψεις...
Ελπιζω να ειδες και αυτο που σου ελεγα για την αεροτομη σου:
http://www.206tuning.be/meetings/meetings_mechelen_2_82.jpg
http://img.villagephotos.com/p/2004-11/898065/meetings_mechelen_2_822.jpg
Steve - Τρι 21 Δεκ 2004, 12:59:27
Θέμα δημοσίευσης:
v@g έγραψε:
Χαζευα το http://www.french-power.com/206/206.html και ειδα αρκετα ενδιαφεροντα πραγματακια. Ξερει κανεις που μπορω να τα βρω στην Αθηνα ή έστω κάποιο αξιόλογο και έμπιστο on-line shop;


Για καλή σου τύχη, τα παληκάρια στέλνουνε και Ελλάδα, και επίσης, έχω κάνει 2 παραγγελίες από αυτούς με άψογη εξυπηρέτηση. Ότι χρειαστείς πες μου! Wink

To cc καλό αλλά μόνο για την βιτρίνα. Αν βγει στον δρόμο, θα κλάψει το καημένο Sad Γι αυτό άλλωστε τέτοια όμορφα πράγματα τα βλέπουμε μόνο στις εκθέσεις! Evil
v@g - Τρι 21 Δεκ 2004, 16:51:37
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.french-power.com/206/Musketier_206/Abbes_206/Hamann_206/Carcept_206/mtk_206.html

Μεσα στις επομενες μερες (μεσα στο μηνα βασικα) λεω να παραγγειλω αυτον τον μπροστα προφυλακτηρα! Πρεπει να τους στειλω email?
307cc alu - Τρι 21 Δεκ 2004, 16:54:13
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
v@g έγραψε:
Χαζευα το http://www.french-power.com/206/206.html και ειδα αρκετα ενδιαφεροντα πραγματακια. Ξερει κανεις που μπορω να τα βρω στην Αθηνα ή έστω κάποιο αξιόλογο και έμπιστο on-line shop;


Για καλή σου τύχη, τα παληκάρια στέλνουνε και Ελλάδα, και επίσης, έχω κάνει 2 παραγγελίες από αυτούς με άψογη εξυπηρέτηση. Ότι χρειαστείς πες μου! Wink

To cc καλό αλλά μόνο για την βιτρίνα. Αν βγει στον δρόμο, θα κλάψει το καημένο Sad Γι αυτό άλλωστε τέτοια όμορφα πράγματα τα βλέπουμε μόνο στις εκθέσεις! Evil


Παντού μέσα ...... Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Wink Wink Wink Wink Wink
silverpug206 - Τρι 21 Δεκ 2004, 18:36:33
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.pamkitcar.com/

Εγω τον εχω παραγειλει απο αυτη την σελιδα, διοτι αυτη ειναι και η εταιρια που τους φτιαχνει....

Ασε που στοιχιζει και 30 ευρω πιο λιγα...

Αν θες να δεις φωτο με το αυτοκινητο αυτο με τους συγκεκριμενους προφυλακτηρες κοιταξε στο http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=4391


206 αλα 407 στο αισθητικες βελτιωσεις...
Steve - Τρι 21 Δεκ 2004, 21:52:45
Θέμα δημοσίευσης:
v@g έγραψε:
http://www.french-power.com/206/Musketier_206/Abbes_206/Hamann_206/Carcept_206/mtk_206.html

Μεσα στις επομενες μερες (μεσα στο μηνα βασικα) λεω να παραγγειλω αυτον τον μπροστα προφυλακτηρα! Πρεπει να τους στειλω email?


Για κάνε έναν κόπο και στείλτους mail και αν σου πούνε κάτω από 30 ευρώ μεταφορικά, παρήγγειλε τον εσύ με ταχυδρομείο.... Αλλιώς περίμενε όταν θα κάνουμε την παραγγελία για πίσω φανάρια από το συγκεκριμένο site για να πάρουμε και τον προφυλακτήρα σου Wink Τα μεταφορικά σου θα είναι κάτω από 30 ευρώ Wink
307cc alu - Τρι 04 Ιαν 2005, 08:47:08
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.clemens-motorsport.de/206_spoiler.htm
307cc alu - Παρ 07 Ιαν 2005, 23:49:39
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.lester.it/uk/catalogo_marca.asp?marca=Peugeot
fallen_angel82 - Παρ 14 Ιαν 2005, 20:19:17
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά καλησπέρα,
Τέλος Φεβρουαρίου θα πάρω αμάξι και είμαι στο ψάξιμο.Κατέληξα σε δυο, στο ibiza 1.4 101hp και το 206 1.4XS 90hp.Όσο το σκέφτομαι και το ψάχνω κλείνω προς το 206.Στην αντιπροσωπεία το είδα με μάσκα wrc, εξάτμιση, αεροτομή, ζάντες 15αρες, μεταλική πεταλιέρα, αλουμινένιο επιλογέα και το έχει 15300€.Μου φαίνεται λίγο ακριβό και θέλω να ρωτήσω κάποια ελληνικό ή αγγλικό site για να δω κάποιο body kit, γιατί από αυτά που προτείνετε μέχρι τώρα είναι πολύ χρονοβόρο το ψάξιμο σε άγνωστη γλώσσα.Χωρίς τα έξτρα έχει περίπου 14000€.
Συνεχίστε την καλή δουλείά.
Steve - Παρ 14 Ιαν 2005, 20:52:31
Θέμα δημοσίευσης:
fallen_angel82 έγραψε:
Παιδιά καλησπέρα,
Τέλος Φεβρουαρίου θα πάρω αμάξι και είμαι στο ψάξιμο.Κατέληξα σε δυο, στο ibiza 1.4 101hp και το 206 1.4XS 90hp.Όσο το σκέφτομαι και το ψάχνω κλείνω προς το 206.Στην αντιπροσωπεία το είδα με μάσκα wrc, εξάτμιση, αεροτομή, ζάντες 15αρες, μεταλική πεταλιέρα, αλουμινένιο επιλογέα και το έχει 15300€.Μου φαίνεται λίγο ακριβό και θέλω να ρωτήσω κάποια ελληνικό ή αγγλικό site για να δω κάποιο body kit, γιατί από αυτά που προτείνετε μέχρι τώρα είναι πολύ χρονοβόρο το ψάξιμο σε άγνωστη γλώσσα.Χωρίς τα έξτρα έχει περίπου 14000€.
Συνεχίστε την καλή δουλείά.


Σου στέλνω ΠΜ για το 206 να δεις τι παίζει γιατι μάλλον λάθος τα είδες τα πράγματα Cool Αν ήταν έτσι όπως τα περιγράφεις, θα ήμουν ακόμα πιο χαρούμενος και ευχαριστημένος που το έχω αγοράσει Twisted evil
STELIOS - Παρ 14 Ιαν 2005, 22:08:04
Θέμα δημοσίευσης:
Steve ετσι ειναι, το ειδα κ'εγω σε μια επισκεψη στη LION (στην εθνικη). Εχει δικιο το παιδι, 206 1.4 XS (90hp) με τελικο DEVIL, προφιλακτηρες απο GT (ο fallen_angel82 αυτους εννοει οταν λεει "μασκα WRC") ζαντες αλουμινιου και διαφορα αλλα. Κ'εμενα μου εκανε εντιπωση, ομορφο ηταν.
silverpug206 - Παρ 14 Ιαν 2005, 23:10:36
Θέμα δημοσίευσης:
STELIOS έγραψε:
Steve ετσι ειναι, το ειδα κ'εγω σε μια επισκεψη στη LION (στην εθνικη). Εχει δικιο το παιδι, 206 1.4 XS (90hp) με τελικο DEVIL, προφιλακτηρες απο GT (ο fallen_angel82 αυτους εννοει οταν λεει "μασκα WRC") ζαντες αλουμινιου και διαφορα αλλα. Κ'εμενα μου εκανε εντιπωση, ομορφο ηταν.


Ρε παιδια, μας με συνχυσατε λιγακι. Τι εννοειτε.. GT ή WRC???????

Αλλο το ενα , αλλο το αλλο....

Το βρισκω κομματακι δυσκολο να το πουλανε σε κιτ ολοκληρο το WRC γιατι περιεχει και πλαινα κομματια για μπρος και πισω φτερα πιο φουσκωτα!

Αν δεν καταλαβα καλα τι λετε γραψτε ακυρο...

Το GT ειναι ετσι οπως στη φωτο που εβαλα εδω...(ο μπροστινος προφυλακτηρας εννοω)



Το WRC απο την DIMMA ειναι αυτο εδω


Και τελος γιατι μπορει να μιλας και για κατι εντελως διαφορετικο, υπαρχει και οι προφυλακτηρες μπρος πισω που μπαινουν στο XS και το GTi και στο CC και στο RC οι οποιοι ειναι οι πιο κατω και το πιο πιθανον να μιλας για αυτους...


ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΑΛΛΟ ΤΟ GT (look), ΑΛΛΟ ΤΟ GTi (look) και ΑΛΛΟ ΤΟ WRC(look)
ελπιζω να εγινα καθαρος....
STELIOS - Παρ 14 Ιαν 2005, 23:29:35
Θέμα δημοσίευσης:
Το 206 που λεμε ειναι XS αλλα το δινουν με τους προφηλακτηρες του GT (αυτους που εχει το γκρι, το πρωτο απ'τα αμαξια που μας δειχνεις, το ασιμογαλαζιο εχει του WRC και το μαυρο εχει των XS, GTI, RCκαι CC). Λοιπον, εχει τους προφηλακτηρες GT μπρος και πισω αλλα δεν εχει πλαϊνα μαρσπιε και φριδια . Αυτα τα XS τα φταχνουν εδω στην αντιπροσοπεια ετσι, δεν ερχονται απ'το εργοστασιο.
MEMsound - Σαβ 15 Ιαν 2005, 09:55:59
Θέμα δημοσίευσης:
STELIOS έγραψε:
Το 206 που λεμε ειναι XS αλλα το δινουν με τους προφηλακτηρες του GT (αυτους που εχει το γκρι, το πρωτο απ'τα αμαξια που μας δειχνεις, το ασιμογαλαζιο εχει του WRC και το μαυρο εχει των XS, GTI, RCκαι CC). Λοιπον, εχει τους προφηλακτηρες GT μπρος και πισω αλλα δεν εχει πλαϊνα μαρσπιε και φριδια . Αυτα τα XS τα φταχνουν εδω στην αντιπροσοπεια ετσι, δεν ερχονται απ'το εργοστασιο.


Το ειδα και γω αυτο στην peugeot κανελλης στα βριλισσια.
Ηταν COLORLINE 1400 75ps (OXI 90...) και κοστιζει επιπλεον 2000ευρω.
Αναλυτικα περιλαμβανει:
Εμπρος και ποισω προφυλακτηρα απο GT με τα προβολακια.
Φρυδακια εμπρος απο GT.
Αεροτομη (την καλσικη που φορανε τα περισσοτερα 206)
Αλουνινενιο λεβιε ταχυτητων/πεταλακια/foot rest/λογοτυπο peugeot στα μαρσπιε των πορτων)
Εξατμιση σπορ (δεν ξερω αν ειναι devil)
Ζαντες στο σχεδιο του GT αλλα 14αρες (και με επιπλεον χρεωση 15αρες)
Αυτα...!
STELIOS - Σαβ 15 Ιαν 2005, 12:22:33
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound. έγραψε:

Το ειδα και γω αυτο στην peugeot κανελλης στα βριλισσια.
Ηταν COLORLINE 1400 75ps (OXI 90...) και κοστιζει επιπλεον 2000ευρω.
Αναλυτικα περιλαμβανει:
Εμπρος και ποισω προφυλακτηρα απο GT με τα προβολακια.
Φρυδακια εμπρος απο GT.
Αεροτομη (την καλσικη που φορανε τα περισσοτερα 206)
Αλουνινενιο λεβιε ταχυτητων/πεταλακια/foot rest/λογοτυπο peugeot στα μαρσπιε των πορτων)
Εξατμιση σπορ (δεν ξερω αν ειναι devil)
Ζαντες στο σχεδιο του GT αλλα 14αρες (και με επιπλεον χρεωση 15αρες)
Αυτα...!


Εγω ειμαι σιγουρος πως στη LION ηταν XS 90hp, οποτε καταλαβαινουμε πως οι εκαστοτε αντιπροσωπεια μασκαρευει σπορ οτι 206 εχει σε στοκ για ξεπουλημα. Δεν ειναι και ασχημα.
MEMsound - Σαβ 15 Ιαν 2005, 13:26:57
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν ειναι απαραιτητο οτι ειναι για ξεπουλημα.
Ειναι μια διαφορετικη προταση.
Το παραπανω πακετο χρεωνεται με την αγορα του αυτοκινητου 2000ευρω ενω αν τα παρεις ξεχωριστα το συνολο με την εργασια κλπκλπ παει γυρω στα 3000 (μαζι με 15αρες στο σχεδιο του GT).
STELIOS - Σαβ 15 Ιαν 2005, 13:34:52
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound. έγραψε:
Δεν ειναι απαραιτητο οτι ειναι για ξεπουλημα.
Ειναι μια διαφορετικη προταση.
Το παραπανω πακετο χρεωνεται με την αγορα του αυτοκινητου 2000ευρω ενω αν τα παρεις ξεχωριστα το συνολο με την εργασια κλπκλπ παει γυρω στα 3000 (μαζι με 15αρες στο σχεδιο του GT).


Eνοουσα πως τα αυτοκινητα ειναι για ξεπουλιμα, οχι τα εξτρα. Ειδικα τα 75αρια 206 δινοντε δυσκολα τωρα που κυκλοφορει το 16βαλβιδο 90αρι. Ετσι τα φορτωνουν ολα αυτα που λεγαμε και μας δελεαζουνε. Κλασικο κολπακι Marketing.
shark_zak - Δευ 17 Ιαν 2005, 07:48:22
Θέμα δημοσίευσης:
silverpug206 έγραψε:





τα πλαινα μασπιεδακια και τα φρυδακια στα φτερα μονο ποσο εχουν δηλαδη... Question
silverpug206 - Δευ 17 Ιαν 2005, 08:17:05
Θέμα δημοσίευσης:
shark_zak έγραψε:


τα πλαινα μασπιεδακια και τα φρυδακια στα φτερα μονο ποσο εχουν δηλαδη... Question


Δυστυχως δεν ξερω για τα μασπιεδακια... ο φιλος στην φωτο τα πηρε ολα μαζι(πισω αεροτομη, πλαινα μασπιε, μπρος προφυλακτηρα, φρυδια στα φτερα, και φρυδια στα φωτα σε ευκαιρια 650 ευρω. Λεω ευκαιρια γιατι στη Κυπρο ειναι πολυ πιο ακριβα να τα αγορασεις ολα αυτα....

Για τα φρυδακια ξεχωριστα εμαθα οτι ειναι 105 ευρω απο την αντιπροσωπεια στην κυπρο αλλα νομιζω μου ειχαν πει για τα 2 μονο. Ασε που υπαρχουν 2 μοντελλα και το ενα ειναι πολυ στενο για τα γουστα μου και δεν ειμαι σιγουρος πιο απο τα 2(η αν φερνει και τα 2) η μαμα peugeot.

Στη φωτο το 2ο ειδος που νομιζω θα συμφωνισεις οτι φαινετε πολυ πιο στενο... και για το συγκεκριμενο ειμαι σιγουρος οτι ειναι αγορασμενο απο την αντιπροσωπεια.


shark_zak - Δευ 17 Ιαν 2005, 08:28:57
Θέμα δημοσίευσης:
105ευρω τα 4 κομματια η το ζευγαρι... Question

κανουν και στα φτερα των 1400κ.εκ η δεν εχει σημασια... Idea
silverpug206 - Δευ 17 Ιαν 2005, 11:31:02
Θέμα δημοσίευσης:
Μολης πηρα τηλεφωνο ενα φιλαρακι στη αντιπροσωπεια... Δεν μπορουσε να το επιβεβαιωσει στο pc γιατι ειχε πολλη δουλεια αλλα απο οτι μου ειπε επειδη πουλησε την περασμενη βδομαδα απο αυτα λεει οτι ηταν 105 ευρω και τα 4. Ομως η τιμη αυτη λεει την βρηκε για τα 4 κομματια (φρυδακια) του CC. Αν με ρωτας εμενα δεν νομιζω να υπαρχουν διαφορετικες τιμες για CC και διαφορετικες για Βerline... Μαλλον το ιδιο πραγμα ειναι....Και αυτη ειναι η τιμη που ειχα ακουσει και απο ενα αλλο φιλο που τα εβαλε πανω σε berline στις φωτο εδω..





Οποταν μαλλον τοσα θα ειναι.. τουλαχιστον στη Κυπρο...
Λιγα τα βρισκω να σου πω την αληθεια αλλα δεν διαμαρτυρομαι...

Very happy Very happy Very happy

Σημειωσε ομως οτι και στις πρωτες φωτο και στις δευτερες που εχω βαλει, ειναι αγορασμενα απο την Peugeot. Ομως εγω βλεπω καθαρα διαφορα στο παχος των 2 φρυδιων. Οποτε υπολογιζω οπως ειπα και πριν οτι υπαρχουν 2 μοντελα... (πιθανον με την ιδια/παρομοια τιμη)
shark_zak - Δευ 17 Ιαν 2005, 12:03:09
Θέμα δημοσίευσης:
ok ευχαριστω πολυ... Exclamation Exclamation Exclamation
Steve - Δευ 17 Ιαν 2005, 12:27:17
Θέμα δημοσίευσης:
Η φωτό στο ασημί νομίζω είναι τα φρύδια που φοράει μόνο το GT

H φωτό στο μαύρο νομίζω ότι είναι τα γρύδια από τον κατάλογο ανταλλακτικών της Peugeot Cool
silverpug206 - Δευ 17 Ιαν 2005, 12:46:13
Θέμα δημοσίευσης:
Παντως εμενα μαρεσουν παραπανω τα φαρδια.. Εκεινα που λες οτι ειναι απο τον καταλογο της Peugeot. Εσυ τι νομιζεις STEVE?
Steve - Δευ 17 Ιαν 2005, 13:36:53
Θέμα δημοσίευσης:
Για εμένα δεν μου αρέσει κανένα από τα παραπάνω. Θα μου άρεσε κάτι από τα τερατώδη φρύδια που προσφέρει η ecosse (το κακό είναι ότι πάνε μόνο με τα bodykits της, αλλιώς φαίνονται χάλια!), ή αντί για φρύδια, φτερά από S16 ή WRC Twisted evil
silverpug206 - Δευ 17 Ιαν 2005, 15:50:21
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Για εμένα δεν μου αρέσει κανένα από τα παραπάνω. Θα μου άρεσε κάτι από τα τερατώδη φρύδια που προσφέρει η ecosse (το κακό είναι ότι πάνε μόνο με τα bodykits της, αλλιώς φαίνονται χάλια!), ή αντί για φρύδια, φτερά από S16 ή WRC Twisted evil


Συμφωνω... Εκεινα ειναι πολυ ωραια.. Αλλα
Steve έγραψε:
(το κακό είναι ότι πάνε μόνο με τα bodykits της, αλλιώς φαίνονται χάλια!)

Οπως ειπες...
Θα μπορουσες ομως να αγορασεις ενα κιτ απομιμηση της ecosse/esquiss απο τους EZA Prosport που ειναι πολυ φτηνο σε συγκριση με την ecosse. αφου αυτο το κιτ εδω ειναι το virtuel της ecosse (βασικα) και το εχουν 500 λιρες αγγλιας (συμπ. φπα) ενω η ecosse το εχει 1140 λιρες αγγλιας (συμπ. φπα) που μιλαμε για γ*** τη διαφορα .
Και τη με νοιαζει οτι δεν ειναι original? μηπως δεν ειναι ολοι με fiber glass (GRP - glass reinforced plastic) που τα κανουν ολοι???

Το πολυ-πολυ να δωσω κατι απο εκεινα που γλυτωνω για να διορθωσω τυχων ατελειες που μπορει να εχει το EZA κιτ. (που μπορει και να μην εχει)



Παντως αν και χιλιοφορεμενο (στην αγγλια γιατι κυπρο και ελλαδα δεν το εχω δει) αυτο το κιτ το θεωρω ισως το πιο ομορφο κιτ που βγηκε για 206. Αν ηξερα οτι υπηρχε (η φτηνη εκδοση) το καιρο που παραγγειλα το δικο μου, πιστευω θα προτιμουσα αυτο παρα το δικο μου...Παει ισως περισσοτερο με της γραμμες του 206 και το κανει και πιο αγριο....
silverpug206 - Δευ 17 Ιαν 2005, 16:03:44
Θέμα δημοσίευσης:
Παρτε τωρα εδω μια ιδεα που θα κλεψω απο μια κοπελια αγγλιδα την λενε Sara (nickname=Brighton Femme απο το www.peugeot206club.com)

Εχει βγαλει και ομορφησει τα καθρεφτακια με το να τα ισιωσει και μετα ξαναβαψει!! Σιγουρα θα ειναι μια απο τις επομενες μου τροποποιησεις στο αμαξι...για πεστε γνωμες...

Ασε που δεν το εχω ξαναδει να γινετε απο κανενα...


Steve - Δευ 17 Ιαν 2005, 20:28:16
Θέμα δημοσίευσης:
Κωνσταντίνε καλησπέρα.

Όσον αφορά τις απομιμήσεις, δυστυχώς η εμπειρία του Ν4Χ από τον πολυεστέρα (μιλάω για τον εμπρός προφυλακτήρα που είχε τον GT και τώρα της LD Tuning πολυεστερικό) μου λέει να αποφύγω τις απομιμήσεις σε τέτοια θέματα. Βέβαια, υπάρχουνε και οι φορές που το αποτέλεσμα είναι κάτι παραπάνω από αυτό που περίμενες Wink

Θα προτιμούσα να δώσω τα 2πλά λεφτά και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο από θέμα ποιότητας κατασκευής και γεωμετρίας και να τα πάρω από την ecosse, παρά με τα μισά λεφτά από τους EZA και να πάρω κάτι που πιθανώς κάποιο κομμάτι του set να ΜΗΝ κολλάει καλά πάνω στο αμάξι (π.χ. να είναι στραβό Confused )

Έτσι απλά για την ιστορία, αναφέρω ότι το bodykit που έδειξες έχει την ονομασία "Virtuel" Cool

Επίσης, ένα must για τους καθρέφτες είναι αυτό εδώ. Αλλάζεις το πλαστικό καπάκι των καθρεφτών με αυτό εδώ και έχεις και φλας στον καθρέφτη. Και θα μου πεις τώρα, γιατί να μη βάλεις στυλ Μ3? Πολύ απλά, διότι με αυτό εδώ, (εγώ προσωπικά) κερδίζω το ότι θα συνεχίσω να έχω ηλεκτρικά ρυθμιζόμενους και θερμαινόμενους καθρέφτες, και θα διατηρήσω τον αισθητήρα εξωτερικής θερμοκρασίας που είναι κάτω από τον δεξί καθρέφτη (κάτι που δεν γίνεται με το στυλ Μ3!) Wink

Κόστος? 80 ευρώ το ζευγάρι, και βάφονται και στο χρώμα του αυτοκινήτου Wink
shark_zak - Τρι 18 Ιαν 2005, 07:03:51
Θέμα δημοσίευσης:
silverpug206 έγραψε:

Θα μπορουσες ομως να αγορασεις ενα κιτ απομιμηση της ecosse/esquiss απο τους EZA Prosport που ειναι πολυ φτηνο σε συγκριση με την ecosse. αφου αυτο το κιτ εδω ειναι το virtuel της ecosse (βασικα) και το εχουν 500 λιρες αγγλιας (συμπ. φπα) ενω η ecosse το εχει 1140 λιρες αγγλιας (συμπ. φπα) που μιλαμε για γ*** τη διαφορα .


πολύ όμορφο, ιδικά ο προφυλακτήρας μα τα δίπλα προβολακια(να υποθέσω ότι κάθονται τα δικά μας)...
αλλά ποσά ευρω είναι οι 500 λίρες... Question
Steve - Τρι 18 Ιαν 2005, 11:55:26
Θέμα δημοσίευσης:
shark_zak έγραψε:
πολύ όμορφο, ιδικά ο προφυλακτήρας μα τα δίπλα προβολακια(να υποθέσω ότι κάθονται τα δικά μας)...
αλλά ποσά ευρω είναι οι 500 λίρες... Question


Φυσικά και κάθονται τα δικά μας Wink Ότι πληρώνεις, παίρνεις Very happy

Όσο για τις 500 λίρες... 713.223 EUR

Χεχε Cool
silverpug206 - Τρι 18 Ιαν 2005, 12:07:22
Θέμα δημοσίευσης:
με τα σημερινα δεδομενα ειναι 715 ευρω περιπου... Αλλα τα βρισκω πολυ λιγα (οχι ως ποσό αλλα) σε συγκριση με τα 1150 που εδωσα εγω για το vision kit της ΜΤΚ και με τα 1650 ευρω που ζητα η ecosse για το virtuel. Οπως ειπα και πριν αν και δεν ειναι υποτιθεται αυθεντικο εγω αν ηξερα για την υπαρξη του θα το προτιμουσα...

Για οσους νομιζουν οτι ολα τα κιτ ερχονται να μπαινουν γαντι, σας διαβεβαιωνω οτι "ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΓΑΝΤΙ" ... Ισως η ecosse να τα φερνει να ειναι ακριβως στο αμαξι σας , αλλα και παλι ολες οι αλλες μαρκες που εχω πειρα απο εμενα, και απο φιλους, σας το λεω δεν ερχονται ακριβως... Εχω δει απο μονος μου εχουν ανακριβειες στις γωνιες, στις ενωσεις.. Αλλα ουτος η αλλως. Και τελεια να ειναι, σιγουρα θα προτιμησει ο οποιοςδηποτε, να κανει ορισμενες δικες του αλλαγες.

Σαν εγω, εβαλα τα προβολακια του 407.Δηλαδη ξαναφτιαξαμε απο την αρχη τις τρυπες απο κατω στον προφυλακτηρα, ενισχυσα τις στηριξεις που βιδωνει ο προφυλακτηρας (μπρος και πισω προφυλακτηρα), πισω μετατροπη για τη διπλη-εξατμιση, διαφορες στο μπροστινο νουμερο και εκανα μικρο διαφορες στις γωνιες... Ολα αυτα τα πληρωσα μονο 50 ευρω. Τωρα αν υποθεσω οτι εχει περισσοτερη δουλεια το κιτ της ΕΖΑ (που το αμφιβαλλω) που αναφερα πριν το πολυ-πολυ να δωσω 100 ευρω για να το φερω ακριβως εκει που θελω... Ασε που ολο και καποια αλλαγη θα θελει ο καθενας μας για να το κανει λιγακι μοναδικο το κιτ του.. (εξατμιση, περισσοτερους/λιγοτερους αεραγωγους κτλ)

Αρα επιμενω οτι προτιμω να δωσω 720 ευρο παρα να δωσω 1650 για να λεω οτι εχω το αυθεντικο. Που να σας πω και την αληθεια τα κιτ της ecosse δεν ειναι αυθεντικα... Τα κιτ της ecosse ειναι αγορασμενα απο την esquiss. Η esquiss δεν ειναι εταιρια που φτιαχνει μονο για Peugeot. Ειναι οπως ολες της αλλες εταιριες που φτιαχνουν κιτ με την διαφορα οτι εχουν πολυ δουλεια τα παιδια.... Εχουν σκεφτει ομορφα σχεδια και μεσο την ecosse εχουν καταφερει να πουλουν παρα πολλα κομματια...

Αρα πεστε μου ... υπαρχει κιτ απο fiberglass που ειναι αυθεντικο?? Αφου ολα καλουπια ειναι και τα φτιαχνουν στα καλουπια....
silverpug206 - Τρι 18 Ιαν 2005, 12:14:18
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:

Φυσικά και κάθονται τα δικά μας Wink Ότι πληρώνεις, παίρνεις Very happy


Αυτη η φωτο ειναι απο το προφυλακτηρα τον συγκεκριμενο οταν τον φτιαχνουν. Σε διαβεβαιω οτι δεν υπαρχουν βασεις για τα προβολακια...ΞΕΡΩ ΤΙ ΛΕΩ. Καποια δικη μας πατεντα θα πρεπει να κανουμε για να εφαρμοστουν... Ισως δεν βγαλατε ποτε τα προβολακια απο το 206 σας για να δειτε την βαση τους απο πισω... αυτος ο προφυλακτηρας της esquiss στην φωτο ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΑΣΕΙΣ. Οποτε δεν τα βγαζεις απο τον ενα και τα βαζεις στον αλλο.. Χρειαζεσε εξτρα δουλεια, για να εφαρμοστουν (οχι οτι οι τρυπες δεν τα χωρανε-τα χωρανε αλλα πως μενουν εκει ειναι το προβλημα χωρις βασεις) και να μεινουν πανω, αλλα προπαντως για να δειχνουν ισια και να μην στραβωνεις τον κοσμο κεφάλαιο αλλο, ΜΕΓΑΛΟ, που παιρνει ωρες δουλειας... Και μιλω απο πειρα!!!



nik7 - Τρι 18 Ιαν 2005, 12:15:26
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Κωνσταντίνε καλησπέρα.

Όσον αφορά τις απομιμήσεις, δυστυχώς η εμπειρία του Ν4Χ από τον πολυεστέρα (μιλάω για τον εμπρός προφυλακτήρα που είχε τον GT και τώρα της LD Tuning πολυεστερικό) μου λέει να αποφύγω τις απομιμήσεις σε τέτοια θέματα. Βέβαια, υπάρχουνε και οι φορές που το αποτέλεσμα είναι κάτι παραπάνω από αυτό που περίμενες Wink

Θα προτιμούσα να δώσω τα 2πλά λεφτά και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο από θέμα ποιότητας κατασκευής και γεωμετρίας και να τα πάρω από την ecosse, παρά με τα μισά λεφτά από τους EZA και να πάρω κάτι που πιθανώς κάποιο κομμάτι του set να ΜΗΝ κολλάει καλά πάνω στο αμάξι (π.χ. να είναι στραβό Confused )

Έτσι απλά για την ιστορία, αναφέρω ότι το bodykit που έδειξες έχει την ονομασία "Virtuel" Cool

Επίσης, ένα must για τους καθρέφτες είναι αυτό εδώ. Αλλάζεις το πλαστικό καπάκι των καθρεφτών με αυτό εδώ και έχεις και φλας στον καθρέφτη. Και θα μου πεις τώρα, γιατί να μη βάλεις στυλ Μ3? Πολύ απλά, διότι με αυτό εδώ, (εγώ προσωπικά) κερδίζω το ότι θα συνεχίσω να έχω ηλεκτρικά ρυθμιζόμενους και θερμαινόμενους καθρέφτες, και θα διατηρήσω τον αισθητήρα εξωτερικής θερμοκρασίας που είναι κάτω από τον δεξί καθρέφτη (κάτι που δεν γίνεται με το στυλ Μ3!) Wink

Κόστος? 80 ευρώ το ζευγάρι, και βάφονται και στο χρώμα του αυτοκινήτου Wink




kai afto apo pou re steve?giati marese poli ...
Steve - Τρι 18 Ιαν 2005, 12:19:03
Θέμα δημοσίευσης:
nik7 έγραψε:

http://img.photobucket.com/albums/v603/steve573/kappenLEDblinkerspiegel.jpg

kai afto apo pou re steve?giati marese poli ...


To δίνει η french-power.com και αν θυμάμαι καλά είναι κατασκευή της Morette Cool
silverpug206 - Τρι 18 Ιαν 2005, 12:46:38
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:


Επίσης, ένα must για τους καθρέφτες είναι αυτό εδώ. Αλλάζεις το πλαστικό καπάκι των καθρεφτών με αυτό εδώ και έχεις και φλας στον καθρέφτη. Και θα μου πεις τώρα, γιατί να μη βάλεις στυλ Μ3? Πολύ απλά, διότι με αυτό εδώ, (εγώ προσωπικά) κερδίζω το ότι θα συνεχίσω να έχω ηλεκτρικά ρυθμιζόμενους και θερμαινόμενους καθρέφτες, και θα διατηρήσω τον αισθητήρα εξωτερικής θερμοκρασίας που είναι κάτω από τον δεξί καθρέφτη (κάτι που δεν γίνεται με το στυλ Μ3!) Wink

Κόστος? 80 ευρώ το ζευγάρι, και βάφονται και στο χρώμα του αυτοκινήτου Wink


Steve μου αρεσε το κομματι για τους καθρεφτες... Το καππακι εχει και συρμα που το ενωνεις για να πιανει ρευμα απο καπου στην μεσα μερια??

Αυτο ειναι πολυ καλο οπως ειπες για οσους εχουν αισθητηρες και θερμαινομενους καθρεφτες... Θα ειναι το τελειο, γιατι δεν θα χασουν τιποτα απο αυτα....

Οσο αφορα το ηλεκτρικους, τα Μ3 που βρηκα ειναι και ηλεκτρικοι, αλλα ΚΑΙ με φλας. Και επειδη εγω δεν εχω τιποτα στο αμαξι γιατι ειναι συνηθισμενοι οι καθρεφτες μου , σιγουρα ηλεκτρικοι καθρεφτες (ας ειναι και Μ3) με φλας θα ειναι μεγαλη βελτιωση...
nik7 - Τρι 18 Ιαν 2005, 12:50:55
Θέμα δημοσίευσης:
times den exei se kanena apo ta dio site... anyway tora esteila email na matho times kai an stelnoun ellada....
silverpug206 - Τρι 18 Ιαν 2005, 19:24:37
Θέμα δημοσίευσης:
Βρηκα τιμες για τα αυτοκολλητα απο την morette στους καθρεφτες εδω Πανε 59 αγγλικες λιρες περιπου 85 ευρο δηλαδη.

Στην φωτο βλεπετε τους καθρεφτες αλλα και τις πορτες Lambo style που αξιζουν γυρω στις 800 αγγλικες δηλαδη γυρω στα 1150 ευρω...


[/url]
Steve - Τετ 19 Ιαν 2005, 07:12:56
Θέμα δημοσίευσης:
silverpug206 έγραψε:
Steve μου αρεσε το κομματι για τους καθρεφτες... Το καππακι εχει και συρμα που το ενωνεις για να πιανει ρευμα απο καπου στην μεσα μερια??


Αυτό λέει η λογική
Cool
MEMsound - Τετ 19 Ιαν 2005, 14:46:52
Θέμα δημοσίευσης:
Για δειτε και αυτο:
http://www.ymworks.com/modcar/geist206/geist206.html







Δεν το βρησκω καθολου ασχημο....!
silverpug206 - Τετ 19 Ιαν 2005, 15:01:10
Θέμα δημοσίευσης:
Πολυ μετρημενο κιτ... Καθολου υπερβολικο... Μονο τα πλαινα δεν ταιριαζουν πολυ... Αλλα τα μπρος πισω δεν αλλαζουν τις γραμμες τις κανονικες του αμαξιου...

Σε γενικες γραμμες πολυ καλο...
Very happy Very happy Very happy
frixos - Τετ 19 Ιαν 2005, 23:28:08
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
nik7 έγραψε:

http://img.photobucket.com/albums/v603/steve573/kappenLEDblinkerspiegel.jpg

kai afto apo pou re steve?giati marese poli ...


To δίνει η french-power.com και αν θυμάμαι καλά είναι κατασκευή της Morette Cool


Μήπως είδες να παίζει κάτι αντίστοιχο και για 307?
Εψαξα και δεν βρήκα
Steve - Πεμ 20 Ιαν 2005, 00:29:54
Θέμα δημοσίευσης:
frixos έγραψε:
Steve έγραψε:
nik7 έγραψε:

http://img.photobucket.com/albums/v603/steve573/kappenLEDblinkerspiegel.jpg

kai afto apo pou re steve?giati marese poli ...


To δίνει η french-power.com και αν θυμάμαι καλά είναι κατασκευή της Morette Cool


Μήπως είδες να παίζει κάτι αντίστοιχο και για 307?
Εψαξα και δεν βρήκα


Δυστυχώς όχι Cool
Ydwr - Πεμ 20 Ιαν 2005, 09:24:44
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound. έγραψε:
Για δειτε και αυτο:
http://www.ymworks.com/modcar/geist206/geist206.html


Δεν το βρησκω καθολου ασχημο....!


Δεν είναι καθόλου κακο... Ακόμα και χωρις τα πλαινα μαρσπιε. Κανα μεταφραστη εχουμε για το site που μου βγάζει κατι αλαμπουρνεζικα? Rolling eyes

Να μαθουμε καμια τιμή βρε παιδί. Wink

Πάντως απο οτι καταλαβαινω πρέπει να είναι προσθήκες και όχι ολόκληροι προφυλακτήρες.
kanelj - Πεμ 20 Ιαν 2005, 09:36:07
Θέμα δημοσίευσης:
Συγνωμη κιολας ρε παιδια αλλα απο ποτε το να βαλεις 2 προφυλακτηρες και ενα μαρσπιεδακι λεγεται Bodykit Question Question Exclamation Exclamation
αυτο λεγεται "allazoprofulaktireskit" . . .

ωραιο ειναι βεβαια αλλα μην τα μπερδευουμε!!!
MEMsound - Πεμ 20 Ιαν 2005, 10:15:33
Θέμα δημοσίευσης:
Καταρχην Γιαννη bodykit ειναι μια σχετικη εννοια.
Δεν ειναι απαραιτητο να πρεπει να αλλαχτει το μισο αυτοκινητο.
Πλεον εχει καθιερωθει, εστω και σχετικα εσφαλμενα, bodykit να θεωρειται ενα "πακετο" αισθητικης αλλαγης (για να μην πω βελτιωσης που δεν ισχυει παντα...) το οποιο προτεινει καποιος κατασκευαστης.
Αλλο πακετο κανει περισσοτερες επεμβασεις στην εξωτερικη εμφανιση του αυτοκινητο (βλ dimma wrc) και αλλο λιγοτερες (βλ το παραπανω).
Οταν το πακετο περιλαμβανει τουλαχιστον εμπρος/πισω προφυλακτηρες, μαρσπιε, αεροτομη (δηλαδη αλλαζει γυρω γυρω την εφανιση του αυτοκινητου) μπορει να θεωρηθει bodykit.

Οσο για το παραπνω μου αρεσει πολυ γιατι διατυρει τις ηδη ομορφες γραμμες του 206 τις οποιες απλα τονιζει.
Ειναι προσθετα κομματια πανω στα εργοστασιακα.
Τα μαρσπιε του δεν ειναι οτι καλυτερο....
και δυστυχως δεν ξερω κινεζικα.....!
shark_zak - Δευ 24 Ιαν 2005, 07:58:35
Θέμα δημοσίευσης:
ολα καλα τα πλαινα ειναι λιγο φτωχα σε σχεση με τα υπολοιπα.... Idea
fallen_angel82 - Τετ 26 Ιαν 2005, 13:24:45
Θέμα δημοσίευσης:
Ας υποθέσουμε ότι μας έστειλαν τιμή για το bodykit http://www.ymworks.com/modcar/geist206/geist206.html. Λογικά θα είναι άβαφτο. Πόσο θα στοιχίσει η εφαρμογή και το βάψιμο?
Steve - Τετ 26 Ιαν 2005, 14:00:13
Θέμα δημοσίευσης:
500 περίπου το βάψιμο για όλα τα μέρη

250 περίπου η εφαρμογή Cool

Βέβαια μπορεί να πετύχεις και καλύτερες τιμές σε γνωστό ή αν κάνει άλλος προσφορά εδώ μέσα! Αλλά πάνω κάτω εκεί παίζουν οι τιμές! Wink
fallen_angel82 - Πεμ 03 Φεβ 2005, 19:24:41
Θέμα δημοσίευσης:
Ξέρει κανείς να μου πει κάποια workshops σε Αθήνα, για να ομορφύνω Cool λίγο (αν μπορείς να πεις κάτι για το ήδη πανεμορφο... Wink )το 206? Αν είναι και με pm για να μην κάνουμε και διαφήμιση. Ευχαριστώ. Very happy
MEMsound - Παρ 04 Φεβ 2005, 11:39:27
Θέμα δημοσίευσης:
fallen παρε ενα περιοδικο βελτιωσεων και θα βρεις παρα πολλα εκει μεσα.

Στο θεμα 206 Bodykit τωρα εχουμε να συμπληρωσουμε μερικες ακομα ιδεες:
Παμε...:
Kitoyo Body kits
Το συγκεκριμενο bodykit το ειδα σε ασημι 206 στο Ναυπλιο την προηγουμενη Κυριακη, αρα κυκλοφορει στην Ελλαδα.
(Παρεπιπτοντως το συγκεκριμενο 206 ειχε ενα τεραστιο αυτοκολλητο CAR EVOLUTION κολλημενο στο πλαι του, ενω στο παρκιγκ του λιμανιου υπηρχαν και αλλα αυτοκινητα με το ιδιο αυτοκολλητο αρα μαλλον ειχαν παει εκδρομη ομαδικως κλπ κλπ)

Τιμες στο www.potn.com:
Kitoyo Peugeot 206 R2 Body Kit... £850.00
Kitoyo Peugeot 206 R2 Front Bumper... £375.00
Kitoyo Peugeot 206 R2 Rear Bumper... £295.00
Kitoyo Peugeot 206 R2 Side Skirts... £295.00

ενω στο http://www.ffwdmotorsport.co.uk/ ολοκληρο το κιτ £799.00
ενω το καθε κομματι ξεχωριστα:
Front Bumper £325
Rear Bumper £295
Side skirts £220

Και επειδη ξερω οτι σας αρεσουν τα μαυρα 206 οριστε πως ειναι και σε μαυρο (τεραστια φωτο γι'αυτο και δεν την ανεβαζω αλλα παραθετω το link)
Kitoyo Peugeot 206 R2 Front Bumper Black
Αν προσεξετε καλα θα δειτε οτι ο προφυλακτηρας ειναι ελαφρως τροποποιημενος στο πανω μερος εκει που στο μαμα 206 υπαρχει το μασκακι με το σημα. Σε σχεση με τον "κανονικο" Kitoyo το παλικαρι εχει αφαιρεσει το πανω-πανω μερος και εχει προεκτεινει αντιστοιχα το καπο. Βασικα εχει γινει φοβερη δουλεια αλλα για μενα το μαυρο αδικει το 206 κρυβωντας τις λεπτομερειες των καμπυλων του αμαξωματος, αλλα αυτο ειναι καθαρα υποκειμενικο.
Επισης η αντιθεση με την χρωμιωμενη ζαντα (αν και χαλια σχεδιο για 206) ειναι πολυ καλη.
MEMsound - Κυρ 20 Φεβ 2005, 23:07:24
Θέμα δημοσίευσης:
Άλλη μία όμορφη κατασκευή.
(παίζει να είναι και photoshop βέβαια , αλλα στο κάτω κάτω ιδέες πέρνουμε...)

Αν εξαιρέσουμε την 2η (κάτω) αεροτομή όλο το υπολοιπο είναι πολύ όαρμονικό
(η συγκεκριμένη αεροτομή στο συγκεκριμένο φουσκωμένο 206 δεν φαίνεται τελείως χάλια, λόγω του φουσκώματος, αλλά σε κανονικού πλάτους 206 δείχνει άσχημα)

Οι προφυλακτήρες τα φουσκώματα στους θόλους και τα μαρσπι;e είναι μια χαρά.
Οι ζαντες κόλαση αλλά too much (18αρες)!!






shark_zak - Δευ 21 Φεβ 2005, 07:10:10
Θέμα δημοσίευσης:
ο αεραγωγός στο καπό θυμίζει λίγο imbreza...αλλά καλό... Idea
nik7 - Δευ 21 Φεβ 2005, 16:41:56
Θέμα δημοσίευσης:
kai o piso ligo apo s3...
Pan - Δευ 07 Μάρ 2005, 19:10:16
Θέμα δημοσίευσης:
File chatassso to 206 sou einai korufh,an mas eleges kai analutikes times,th soun o prwtos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!poios den tha hthele ena tetoio toutou....... Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy
TiMoRiS - Τετ 09 Μάρ 2005, 15:35:48
Θέμα δημοσίευσης:
Στην πρωτη φωτο μου αρεσει που εχει βαλει φρυδακια στα angel eyes! Wink
TiMoRiS - Τετ 09 Μάρ 2005, 16:17:57
Θέμα δημοσίευσης:
Τα φαναρια σ'αυτο το μαυρακι ειναι θεικα! Ετσι θα ειναι και σε λιγο το δικο μου μου! Twisted evil Παντως με αυτην την φωτο Μανθο μου αλλαξες την γνωμη περι αφαιρεσης του σηματος! Ειναι πολυ ωραιο!
MEMsound - Τετ 09 Μάρ 2005, 16:57:10
Θέμα δημοσίευσης:
Έχω την αίσθηση ότι μερικές φορές σας βάζω σε "extra" έξοδα....!
χαχαχ!
Αν είναι για τα Pug μας όμως χαλάλι....!

Πλάκα πλάκα χωρίς το σήμα γίνεται πολύ κακό Twisted evil Twisted evil .

Εγώ απλά δεν έχω καταλήξει πιο από τα δύο μασκάκια είναι πιο όμορφο.

Το παραπάνω ή της Rieger, φυσικά και αυτό με ισιωμένο καπό και όχι με αυτήν την εσοχή (στο καπό)/εξοχή στο κεντρο.
Ο Steve που το έχει βάλει (της rieger) έχει γίνει καταπληκτικό αλλά και το παραπάνω είναι...!

Μεγέθυνση
http://www.rieger-tuning.de/en/Showroom/Peugeot/219.pdf

ή μήπως να το ισιώσουμε τελείως μπροστά (αλλά τότε από που θα μπαίνει ο αέρας για την σκούπα?? εκτός και αν βάλει κανείς βαρελάκι κλπ κλπ)

http://www.206tuning.be/meetings/meetings_hornu_100.jpgΜεγέθυνση

ααααα και η παραπάνω άβαφη μινιατούρα από cc ορίστε και βαμένη (δίπλα σε 17αρα ζάντα)

Μεγέθυνση
shark_zak - Πεμ 10 Μάρ 2005, 07:13:46
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound. έγραψε:

Μεγέθυνση

πολυ ομορφα τα φαναρια του... Silly
οσο για το μασκακι μαλλον το ισιο ειναι ομορφοτερο... Idea
MEMsound - Πεμ 10 Μάρ 2005, 07:58:43
Θέμα δημοσίευσης:
Τι να σου πω!
Δεν μπορώ να αποφασίσω! Confused
Όσο για τα φανάρια είναι της Morette έρχονται ματ μαύρα και βάφονται στο χρώμα του αυτοκινήτου. Wink
kanelj - Σαβ 12 Μάρ 2005, 12:16:30
Θέμα δημοσίευσης:
καθαρμα..... Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil
MEMsound - Δευ 14 Μάρ 2005, 17:28:53
Θέμα δημοσίευσης:
Εντάξει έχω καταλάβει ότι στους περισσότερους εδώ μέσα αρέσουν τα μαύρα 206.
Εμένα όχι!
Εκτός και αν είναι μαύρο ματ, εεε και το πολύ πολύ και φουσκωμένο με 19αρες!!!!!

Μεγέθυνση Φώτο 1

Φώτο 2

Φώτο 3

Φώτο 4

Φώτο 5

Φώτο 6

Φώτο 7

Φώτο 8

Φώτο 9

Και μία φώτο του χώρου της μηχανής:



Φώτο 11

Φώτο 12

Φώτο 13

Φώτο 14

Φώτο 15
MEMsound - Τρι 15 Μάρ 2005, 15:21:50
Θέμα δημοσίευσης:
Φυσικά υπάρχει και για cc!!!
(νομίζω έχει ανφερθεί και πιο πάνω αλλά είπα να τα έχουμε εδώ μαζί και για τα δύο)





Λεπτομέρειες: http://www.parotech.com

και ένα σχετικό videaki (για τον Σπύρο που ξέρω ότι του αρέσουν...) Laughing

http://www.parotech.com/trailers/206ustour.wmv
black_legend - Τρι 15 Μάρ 2005, 23:49:02
Θέμα δημοσίευσης:
Ξέρει κανεις που μπορώ παρω πληροφορίες για το bodykit της ''Dimma''???
Οχι από το διαδίκτυο αλλά από καποιον εισαγωγέα ή αντιπρόσωπο στην Ελλάδα...
MEMsound - Παρ 18 Μάρ 2005, 17:23:38
Θέμα δημοσίευσης:
2 ακόμα όμορφα 206
ένα μπλε GT Look (που όμως θέλει χαμήλωμα επιγόντως γιατί μοιάζει με τρακτέρ):
http://img.photobucket.com/albums/v432/BrunoV/Finished.jpg

και ένα για την κοπέλα σας:
http://images6.fotki.com/v93/photos/3/33057/1169773/k07-vi.jpg
black_legend - Σαβ 19 Μάρ 2005, 01:55:01
Θέμα δημοσίευσης:
Μήπως ξέρει κανείς οι ζάντες της από πάνω φωτό τι μάρκα είναι???
black_legend - Σαβ 19 Μάρ 2005, 02:17:56
Θέμα δημοσίευσης:
Για δείτε και αυτά...........




AYTA Exclamation [/url]
TiMoRiS - Σαβ 19 Μάρ 2005, 10:28:58
Θέμα δημοσίευσης:
Δημητρη οι ζαντες ειναι της εταιριας Oxigin! Ειναι πολυ ωραιες αλλα μονο σε μεγαλη διασταση! Twisted evil
DaSoP - Σαβ 19 Μάρ 2005, 12:18:24
Θέμα δημοσίευσης:
black_legend έγραψε:
Μήπως ξέρει κανείς οι ζάντες της από πάνω φωτό τι μάρκα είναι???


Την ιδια βγαζει και η ALUTEC μοντελο STORM απο 6,5χ15 μεχρι 7χ17 με ΕΤ 25 και ομολογω πως την λιγουρευομαι...

http://www.wheelmachine2000.de/supplier/alutec/img/wheels/alutecstorm5slx.jpg
DaSoP - Σαβ 19 Μάρ 2005, 12:22:20
Θέμα δημοσίευσης:
black_legend έγραψε:






Απο την ερχομενη Δευτερα το Pug μου θα κυκλοφορει με αυτους του προφυλακτηρες!!!
MEMsound - Σαβ 19 Μάρ 2005, 12:46:13
Θέμα δημοσίευσης:
Έχετε λυσσάξει με τους προφυλακτήρες της LD.
Έχω μετρήσει μέχρι στιγμής γύρω στα 6-7 206 με αυτό το Look.
Στο τελευταίο MAX Power έχει ένα τέτοιο με χειροποίητη δουλειά στον πίσω προφυλακτήρα.
Το συγκεκριμένο κυκλοφορεί γύρω από το στέκι του Club αλλά δεν έχω αξιωθεί να τον σταματήσω και να τον "ΕνταξωClubίσω"!!!
nikq - Σαβ 19 Μάρ 2005, 12:52:44
Θέμα δημοσίευσης:
TiMoRiS έγραψε:
Δημητρη οι ζαντες ειναι της εταιριας Oxigin! Ειναι πολυ ωραιες αλλα μονο σε μεγαλη διασταση! Twisted evil


Όχι μονό σε μεγάλες . Ναι είναι οι OXIGIN EINS και φοράω τις 7x15 … Wink
DaSoP - Σαβ 19 Μάρ 2005, 12:55:53
Θέμα δημοσίευσης:
Ηθελα να παρω το bodykit της ecosse! Το vision αλλα παρα πολλα λεφτα... μιλαμε για τα διπλα και βαλε! Ασε που εδω πανω υπαρχει μονο ενα 206 με το αναποδο χαμογελο μπρος-πισω και ολα τα υπολοιπα με λιγες διαφοροποιησεις απο το μαμα-look!
TiMoRiS - Σαβ 19 Μάρ 2005, 12:58:20
Θέμα δημοσίευσης:
ΟΚ νικο εχεις δικιο και 15αρες ειναι μια χαρα, αλλα εγω εχω τρελλα με τις μεγαλες ζαντες και οταν ειδα οτι δεν μπορουσα να βαλω 17αρες και εβαλα 16αρες ψιλοξενερωσα!(το μαμησαμε το topic) Embarassed
volvos - Σαβ 19 Μάρ 2005, 13:07:29
Θέμα δημοσίευσης:
ειδα αυτο εδω στην ερυθραια και πραγματικα κοντεψα να τρακαρω...
δε ξερω ακομα μετα απο δυο μερες αν πρεπει να το χαρακτηρισω ομορφο-τρομακτικο-κτηνωδες-τερατωδες????
και με 17αρια ηταν οτι πρεπει για να σε κοιτα ολη η αθηνα....
ειδικα τα φρυδακια εδεναν σαν να ηταν εργοστασιακο ντιζαιν....
http://www.ecosse-peugeot.co.uk/show_product.asp?id=408
MEMsound - Σαβ 19 Μάρ 2005, 13:08:23
Θέμα δημοσίευσης:
DaSoP έγραψε:
Ηθελα να παρω το bodykit της ecosse! Το vision αλλα παρα πολλα λεφτα... μιλαμε για τα διπλα και βαλε! Ασε που εδω πανω υπαρχει μονο ενα 206 με το αναποδο χαμογελο μπρος-πισω και ολα τα υπολοιπα με λιγες διαφοροποιησεις απο το μαμα-look!


Οκ δεκτό!
Ο εμπρός με χαλάει κάπως όχι σαν σχέδιο (είναι γαμάτο) αλλά επειδή βγαίνει πολύ μπροστά) αν ήταν ακριβώς ίδιως αλλά 2 (το πολύ 3) εκατοστά πιο κοντός (σε μήκος όχι σε ύψος) θα ήταν ιδανικός!
Το πίσω μου αρέσει πολύ (αλλά θα έκανα μερικές τροποποιήσεις...)
Τα πλαινά λίγο του much για τα γούστα μου θα έβαζα κάτι πιο "χυτό" σαν αυτό της Sparco πχ.

Παρόλα αυτά δεν είναι άσχημο.
black_legend - Σαβ 19 Μάρ 2005, 18:25:55
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας για τις ζάντες!!!Κατατοπιστικές!
MEMsound - Σαβ 19 Μάρ 2005, 18:56:28
Θέμα δημοσίευσης:
Ένα ασημί ακόμα:

Έχουμε και λεπτομέρειες:


Spec=

1.6xs
Supersprint exhaust
Debadged bonnet
Debadged grill
Debadged boot strip
Front splitter blended into front
Colour coded
Sp Arches
Ecosse RS Sideskirts
16" OZ Superleggeras in Matt Grey
Yokohama A539 Tyres

Parts bought and waiting to go on:

Selex Adjustable Shortened Shocks
2xCobra Sidewinders in black
2x Sunvisor Widescreen TVs

Parts to be bought asap next:

Black Angel eye halo headlights
Lowering Springs



Και οι υπόλοιπες φωτογραφίες:

http://www.just-cruizin.com/Ashton/twenty6/DSC02497.jpg

http://www.just-cruizin.com/Ashton/twenty6/DSC02501.jpg

http://www.just-cruizin.com/Ashton/twenty6/DSC02504.jpg

http://www.just-cruizin.com/Ashton/twenty6/DSC02507.jpg

http://www.just-cruizin.com/Ashton/twenty6/DSC02510.jpg

http://www.just-cruizin.com/Ashton/twenty6/DSC02512.jpg

http://www.just-cruizin.com/Ashton/twenty6/DSC02522.jpg

Συμπληρώνω εδώ δύο φώτογραφίες ακόμα μετά από το χαμήλωμα του συγκεκριμένου 206.
Με τις 16αρες OZ Superleggera έχει γίνει πολύ καλό.
(τα Angel Eyes μπήκαν με Photoshop προς το παρόν)



και:

http://img.photobucket.com/albums/v68/mangosaxo/DSC01862.jpg
kanelj - Σαβ 19 Μάρ 2005, 20:52:41
Θέμα δημοσίευσης:
Καλο αλλα ειναι λιγο καραφλο!!!!(χαθηκε μια αεροτομουλα???)
και αυτος ο προφυλακτηρας....δεν μου πολυαρεσει!
Και ας εβαζε και ενα φιμε.....!
Και αφου εκανε τον κοπο να βαψει τους καθρεφτες δεν εβαφε και το πλαστικο???
Ε,ας εβαζε και μια σιτα......!!!!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
(ας εγραφε πανω και kanelj.... Cool Cool Cool Cool )
-=N4X=- - Κυρ 20 Μάρ 2005, 14:20:03
Θέμα δημοσίευσης:
Παράθεση:
MEMsound. Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 19, 2005 12:46 Θέμα δημοσίευσης:

--------------------------------------------------------------------------------

Έχετε λυσσάξει με τους προφυλακτήρες της LD.
Έχω μετρήσει μέχρι στιγμής γύρω στα 6-7 206 με αυτό το Look.
Στο τελευταίο MAX Power έχει ένα τέτοιο με χειροποίητη δουλειά στον πίσω προφυλακτήρα.
Το συγκεκριμένο κυκλοφορεί γύρω από το στέκι του Club αλλά δεν έχω αξιωθεί να τον σταματήσω και να τον "ΕνταξωClubίσω"!!!

Δηλαδη εγω που τον εχω κ ειμαι εντος club δεν σου κανω??? Crying or Very sad Crying or Very sad

Laughing
MEMsound - Κυρ 20 Μάρ 2005, 21:09:34
Θέμα δημοσίευσης:
-=N4X=- έγραψε:
Δηλαδη εγω που τον εχω κ ειμαι εντος club δεν σου κανω


Καλός είσαι και σύ αλλά θέλουμε κι άλλους!
χαχαχαχα Laughing Laughing Laughing
TiMoRiS - Κυρ 20 Μάρ 2005, 23:24:22
Θέμα δημοσίευσης:
Εκτος απο αυτα που ειπε ο Γιαννης το παλικαρι με το ασημι δεν ξερει τι σημαινει χαμηλωμα???
-=N4X=- - Δευ 21 Μάρ 2005, 00:57:29
Θέμα δημοσίευσης:
Χα-μη-λω-μα???...I dont know this word!!!

or....

Χαμηλωμα?...Last year!!!

Laughing Laughing
MEMsound - Δευ 21 Μάρ 2005, 12:00:21
Θέμα δημοσίευσης:
TiMoRiS έγραψε:
Εκτος απο αυτα που ειπε ο Γιαννης το παλικαρι με το ασημι δεν ξερει τι σημαινει χαμηλωμα???


Ρε σεις γιατί γίνεστε κακοί????!?!?!
Αφού το παλικάρι το γράφει:

MEMsound. έγραψε:
....Parts bought and waiting to go on:

Selex Adjustable Shortened Shocks

2xCobra Sidewinders in black
2x Sunvisor Widescreen TVs

Parts to be bought asap next:

Black Angel eye halo headlights
Lowering Springs


Το χαμήλωμα έγινε.
Και τα Angel μπήκαν με Photoshop.!
Ρίξτε μια ματιά στις 2 ακόμα φωτογραφίες που πρόσθεσα παραπάνω (για να είναι όλες μαζί).
MEMsound - Παρ 01 Απρ 2005, 19:20:09
Θέμα δημοσίευσης:
Και για όποιους θεωρούν το 206 πολύ στενό και το kit της Dimma τους πέφτει ακριβό υπάρχει και κάτι τέτοιο:

http://www.red5panelkits.co.uk/photos/206/DSC00252.JPG

τα υπόλοιπα εδώ:
http://www.red5panelkits.co.uk/206photos.htm

Laughing Laughing Laughing Laughing

παρεπιπτόντως πρόκειται για αγωνιστικό κατασκέυασμα...:

Hot Rod
Peugeot 206 Autocross Bodyshell
Vauxhall 16V Redtop Engine With Twin Webber 48's
Quaife Dry Sump System
Quaife Heavy Duty Hod Rod GearBox With Quickshift
Limited Slip Diff
Bremsport 4 Pot Calipers
Front to Rear Biased Braking
New Avo Shockers All Round
Stainless Steel Big Bore Exhaust
Avon Slick Tyres One Season Old
Mk 2 Escort Quickrack Steering Rack( 2.2 Turns)
Aluminium 3 Gallon Fuel Tank
MBE Electronic Ignition

BHP Unknown Estimated At About 180

http://cgi.ebay.co.uk/Peugeot-206-Based-National-HotRod_W0QQitemZ4565860853QQcategoryZ18308QQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohosting

2 ακόμα φωτογραφίες:
http://images6.fotki.com/v75/photos/3/33057/910639/DSC02143-vi.jpg
http://images6.fotki.com/v74/photos/3/33057/910639/DSC02144-vi.jpg
asa1 - Σαβ 02 Απρ 2005, 06:46:01
Θέμα δημοσίευσης:
Νομιζω οτι δεν θα βολευει στο παρκαρισμα Laughing Laughing Laughing
Sidobre - Πεμ 02 Ιούν 2005, 19:59:56
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.dimmasales.co.uk/index.html?dimmaKits.php?kit=206wrc

Worthy Worthy Worthy Worthy Worthy Worthy Worthy Worthy Worthy Worthy Worthy Worthy Worthy
Steve - Πεμ 02 Ιούν 2005, 22:00:50
Θέμα δημοσίευσης:
Είπαμε, χρυσό, καλό, πεντάμορφο, αλλά... βρες χώρο να το παρκάρεις, πρόσεχε το, γιατί αν πάθει κάτι, η ασφαλιστική δεν θα κουνίσει ούτε το μικρό της δαχτυλάκι! Sad

3.000 ευρώ περασμένο από την DIMMA στον Βόλο... Rolling eyes

Αλλά από την άλλη, αν είναι να δώσεις 1.500 για κάτι που να σου αρέσει λίγο και να χαζοκοιτάς το WRC, βάλτο μια και καλή! Wink


Και όπως είχε πει ο Ronin: "Θα περνάει Evo από δίπλα και θα Worthy "
volvos - Πεμ 02 Ιούν 2005, 22:09:46
Θέμα δημοσίευσης:
συγνωμη αλλα αυτο το 3000ευρω το ακουω καιρο και μου καθεται στο λαιμο...
διοτι 3000ευρω εχει αν εχω καταλαβει το βοδυ κιτ...
να το χεσω κυριοι το λοοκ αν οι ζαντες μου ειναι 15ποντους μεσα απο καθε φτερο...να το χεσω αν πρεπει να βαλω 15εκατοστα προσθηκες...
εχει ρωτησει κανεις ποτε ποσο εχει ενα αξονας η ενα εμπρος ψαλιδι απο σουπερ 1600 η εστω απο αλλες εταιρειες που κατασκευαζουν τετοια πραματα...
διοτι να εχεις τετοιο λουκ και να τρεμεις να χωθεις μηπως και σου φυγει καμια ροδα ειναι λιγο μαμακια...
ηξερα ανθρωπο που ξεκινησε να κανει κατι παρομοιο σε κλιο και εμεινε στις ...ζαντες Laughing
MEMsound - Τρι 05 Ιούλ 2005, 14:28:07
Θέμα δημοσίευσης:
Ακόμα μιά εφαρμογή του "407 look " bodykit της ΜTΚ σε 5πορτο 206 αυτήν φορά μαζί με πολλά ακόμα extra.
Πραγματικά άριστη δουλειά!

Περισσότερα εδώ:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=124140#124140
.... μιας και υπάρχουν ήδη άλλα δύο τέτοια 206 Wink
MEMsound - Τρι 12 Ιούλ 2005, 11:38:14
Θέμα δημοσίευσης:
...αααχχχ
και εδώ:
http://www.dimmasales.co.uk/review_perfomance_gti.php
MEMsound - Παρ 19 Αύγ 2005, 14:31:47
Θέμα δημοσίευσης:
Italdesign Tuning

Έμπροσθεν:
http://italdesign-tuning.com/site/images/stories/peugeot/206/peugeot206_front.jpg

Όπισθεν:
http://italdesign-tuning.com/site/images/stories/peugeot/206/peugeot206_achter.jpg

Πλαγιόθεν:
http://italdesign-tuning.com/site/images/stories/peugeot/206/peugeot206_side.jpg

Για τιμές και λοιπές πληροφορίες εδώ:
http://italdesign-tuning.com/site/index.php?option=content&task=view&id=40
MEMsound - Παρ 19 Αύγ 2005, 19:40:03
Θέμα δημοσίευσης:
P & A Tuning
Body Kit Phoenix:

http://www.psgbodystyling.co.uk/images/peugeot/peugeot_206_pa_phoenix_f.jpg

http://www.psgbodystyling.co.uk/images/peugeot/peugeot_206_pa_phoenix_r.jpg

Το φέρνει στην Ελλάδα ο συνεργάτης μας Drago.
(τιμές σύντομα...) Wink
MEMsound - Τετ 14 Σεπ 2005, 10:17:04
Θέμα δημοσίευσης:
Aero Kit από την Sparco για το 206
(αφιερωμένο στον κ.douf)

Οι εμπρός προσθήκες για τον προφυλακτήρα δεν μου αρέσουν.
Η αεροτομή έτσι και έτσι (αν και έχει το "+" ότι είναι ρυθμιζόμενη)
Τα μαρσπιέ όμως είναι τέλεια!!!!

http://www.sparco.it/catalogo/PubHomePage.aspx?catArea=tuning



-

υ.γ. κάπου το έχω βρει και σε λευκό αλλά δεν θυμάμαι που...
Baphomet - Τετ 14 Σεπ 2005, 12:32:48
Θέμα δημοσίευσης:
υ.γ. στο ατλας team ισως...
DIMCHRI - Τετ 14 Σεπ 2005, 12:49:18
Θέμα δημοσίευσης:
Sidobre έγραψε:
http://www.dimmasales.co.uk/index.html?dimmaKits.php?kit=206wrc

Worthy Worthy Worthy Worthy Worthy Worthy Worthy Worthy Worthy Worthy Worthy Worthy Worthy


το είδα τις προάλες στο δελφινάριο σε μαύρο .

Ακόμη το ίδιο body kit έχει φορέσει ένας φίλος μου στο ασημι turbo 1.6 16v που έχει.

Παρεπιπτόντως πουλάει το turbo kit γύρω στα 2000 .
Steve - Τετ 14 Σεπ 2005, 21:28:52
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
P & A Tuning
Body Kit Phoenix:

http://www.psgbodystyling.co.uk/images/peugeot/peugeot_206_pa_phoenix_f.jpg

http://www.psgbodystyling.co.uk/images/peugeot/peugeot_206_pa_phoenix_r.jpg

Το φέρνει στην Ελλάδα ο συνεργάτης μας Drago.
(τιμές σύντομα...) Wink


Αν μπαίνουνε τα εργοστασιακά προβολάκια ομίχλης, τότε είναι δέλεαρ Smile
MEMsound - Πεμ 15 Σεπ 2005, 20:18:10
Θέμα δημοσίευσης:
Αυριο θα έχεις μια "άκρως ενδιαφέρουσα" απάντηση επί του θέματος την οποία αυτή την στιγμή δεν προλαβαίνω να γράψω.... Wink
MEMsound - Παρ 16 Σεπ 2005, 19:42:59
Θέμα δημοσίευσης:
Steve για δες αυτό:
(Δεν έχω προλάβει / αξιωθεί... να τα περάσω στο e-shop)





Τιμή ΑΒΑΦΟΥ σετ για τα μέλη του PSClub:

PA0034 PHOENIX 890E +ΑΕΡΟΤΟΜΗ 180Ε

Η τιμή αφορά εμπρός-πισω προφυλακτηρες και πλαινά καθως επίσης και σιτες και προβολάκια ομιχλης οπου υπάρχουν.

Ο εμπρός είναι μια χαρά (αν και σε 106-306 που είναι πιο τετραγωνισμένα από το 206 ταιριάζει περισσότερο),
Ο πίσω.... Puke right Puke right Puke right

http://www.dragocsa.gr/
Steve - Παρ 16 Σεπ 2005, 23:12:53
Θέμα δημοσίευσης:
Το μπροστινό Μανθούκο μόνο... το μπροστινό Very happy
PICASO - Σαβ 17 Σεπ 2005, 19:44:34
Θέμα δημοσίευσης:
Για δειτε και μιαμουρη

Και ενα Κωλο
Steve - Τετ 21 Σεπ 2005, 16:00:18
Θέμα δημοσίευσης:
Παλιό Rolling eyes
ROM206 - Τετ 28 Σεπ 2005, 14:45:52
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Ρε Ιγνάτιε σα να σου άρεσε αυτο το 206 κάνεις....

Ορίστε...
Πάρε να χεις:

http://www.mcracingsa.com/PEUGEOT206.htm

MC PE F4 1KT KIT COMPLET DES 7 PIECES 206 Τ3: HT:2.889,63€ TTC:3.456,00€
και
MC PE F3 1KT KIT COMPLET 8 PIECES 206 MAXI: HT:1.132,11€ TTC:1.354,00 €
(σαν το κόκκινο του κ.Παραδείση που τρέχει στους αγώνες)

(ας μην επεκταθούμε εδώ στο θέμα 206 ΜΑΧI / WRC κλπ κλπ .... μπορούμε να το συζητήσουμε εδώ)


Mάνθο αν είχα τα λέφτα μα το θεό και 5θυρο που είναι το το 206 μου θα το έκανα έτσι !!!!!
Άλλα η τσέπη μου μέχρι το εκεί έφτανε !!!
MEMsound - Δευ 09 Ιαν 2006, 17:40:51
Θέμα δημοσίευσης:
Από την http://www.ruefferperformance.de

http://www.plus5db.com/bilder/beitraege/beitrag_2290.gif
http://www.plus5db.com/bilder/beitraege/beitrag_2291.gif
http://www.plus5db.com/bilder/beitraege/beitrag_2292.gif
http://www.plus5db.com/bilder/beitraege/beitrag_2293.gif
http://www.plus5db.com/bilder/beitraege/beitrag_2294.gif
http://www.plus5db.com/bilder/beitraege/beitrag_2295.gif

http://www.plus5db.com/bilder/beitraege/beitrag_2416.gif
http://www.plus5db.com/bilder/beitraege/beitrag_2413.gif
http://www.plus5db.com/bilder/beitraege/beitrag_2414.gif
http://www.plus5db.com/bilder/beitraege/beitrag_2415.gif
http://www.plus5db.com/bilder/beitraege/beitrag_2417.gif
http://www.plus5db.com/bilder/beitraege/beitrag_2418.gif

http://www.plus5db.com/bilder/beitraege/beitrag_2343.gif
http://www.plus5db.com/bilder/beitraege/beitrag_2344.gif
http://www.plus5db.com/bilder/beitraege/beitrag_2345.gif
http://www.plus5db.com/bilder/beitraege/beitrag_2346.gif
http://www.plus5db.com/bilder/beitraege/beitrag_2347.gif
http://www.plus5db.com/bilder/beitraege/beitrag_2348.gif
http://www.plus5db.com/bilder/beitraege/beitrag_2349.gif
http://www.plus5db.com/bilder/beitraege/beitrag_2350.gif

Ο πίσω προφυλακτήρας μάλλον είναι άκοπος στο χώρο που μπαίνει η εξάτμιση και κόβεται κατά βούληση είτε στο κέντρο είτε δεξιά/αριστερά.

Ο μπροστά μάλλον χάλια είναι άσε που μου θυμίζει κάτι από... scream... Laughing Laughing


Laughing Laughing Laughing
Stevon - Δευ 09 Ιαν 2006, 18:37:48
Θέμα δημοσίευσης:
Γενικότερα τούμπανο...αλλά για τον εμπρός προφυλακτήρα.... Puke right

Άσχετο , οι ζαντούλες και οι δύο κορυφή.... Wink
Steve - Δευ 09 Ιαν 2006, 21:19:10
Θέμα δημοσίευσης:
Μια ζωή μαλ**ες οι Γερμανοί όσον αφορά τις επιλογές σε πλάτος και offset ζάντας... Rolling eyes Το συγκεκριμένο bodykit το είδα πριν κανα 2μηνο στο French Power Cool

Ρίξτε μια ματιά τώρα να πάθετε πλάκα με τα bodykit που έχει... Wink
MEMsound - Παρ 17 Μάρ 2006, 21:15:09
Θέμα δημοσίευσης:
Κοίτα να δείς πόσο αλλάζει με το χρώμα....

Ενώ σε ασημί το bodykit της mattig δεν μου πολυαρέσει...

...σε μπλε Recifes έχω μείνει λίγο μαλ***ς!!!...
Πολύ καλό!! :

Mario RC έγραψε:
Finally, bumper has come to Croatia & it's on my car! Before that I put angel eyes lamps and xenon H7 kit.

http://raceonlimit.zapto.org/raceonlimit/slike/Mario%20RC/update%20branik,%20lampe/DSC00144.JPG
http://raceonlimit.zapto.org/raceonlimit/slike/Mario%20RC/update%20branik,%20lampe/DSC00159.JPG
http://raceonlimit.zapto.org/raceonlimit/slike/Mario%20RC/update%20branik,%20lampe/DSC00160.JPG
http://raceonlimit.zapto.org/raceonlimit/slike/Mario%20RC/update%20branik,%20lampe/DSC00162.JPG

And now the fresh air beats directly into my CAI! Smile

MEMsound - Δευ 03 Απρ 2006, 11:53:53
Θέμα δημοσίευσης:
Mario RC έγραψε:
Here are the real pics at last! Smile


http://www.pp-racing.hr/cms_upload/upload/206%20RC/vinogradska/DSC00272.jpg
http://www.pp-racing.hr/cms_upload/upload/206%20RC/vinogradska/DSC00273.jpg
http://www.pp-racing.hr/cms_upload/upload/206%20RC/vinogradska/DSC00280.jpg
http://www.pp-racing.hr/cms_upload/upload/206%20RC/vinogradska/DSC00284.jpg
http://www.pp-racing.hr/cms_upload/upload/206%20RC/vinogradska/DSC00285.jpg
http://www.pp-racing.hr/cms_upload/upload/206%20RC/vinogradska/DSC00286.jpg
http://www.pp-racing.hr/cms_upload/upload/206%20RC/vinogradska/DSC00289.jpg
http://www.pp-racing.hr/cms_upload/upload/206%20RC/vinogradska/DSC00290.jpg
http://www.pp-racing.hr/cms_upload/upload/206%20RC/vinogradska/DSC00292.jpg
http://www.pp-racing.hr/cms_upload/upload/206%20RC/vinogradska/DSC00297.jpg
http://www.pp-racing.hr/cms_upload/upload/206%20RC/vinogradska/DSC00300.jpg
http://www.pp-racing.hr/cms_upload/upload/206%20RC/vinogradska/DSC00310.jpg
http://www.pp-racing.hr/cms_upload/upload/206%20RC/vinogradska/DSC00313.jpg
http://www.pp-racing.hr/cms_upload/upload/206%20RC/vinogradska/DSC00315.jpg
http://www.pp-racing.hr/cms_upload/upload/206%20RC/vinogradska/DSC00327.jpg
http://www.pp-racing.hr/cms_upload/upload/206%20RC/vinogradska/DSC00310.jpg
http://www.pp-racing.hr/cms_upload/upload/206%20RC/vinogradska/DSC00304.jpg

MEMsound - Δευ 08 Μάϊ 2006, 23:45:39
Θέμα δημοσίευσης:
wanne206 έγραψε:

http://home.hccnet.nl/vd.worp/polijst3.JPG
http://home.hccnet.nl/vd.worp/polijst5.JPG
http://home.hccnet.nl/vd.worp/polijst6.JPG
http://home.hccnet.nl/vd.worp/polijst7.JPG

The car is lowered 50mm at the front. At the back he is 35mm lowered.
This are the abbes frontbumper, asd skirts en dimma (206 consept) at the back.


με εξαίρεση τα πλαινά μαρσπιέ (που με χαλάει αυτή η τρύπα στο πίσω μέρος τους) το υπόλοιπο είναι ... Shocked

και μετά άλλξε και τα φανάρια..
Χάθηκε να βάλει τα μαυρα led...
νομίζω ότι με τα μαυρα lexus μου αρέσει περισσότερο:

wanne206 έγραψε:
http://home.hccnet.nl/vd.worp/led.JPG
http://home.hccnet.nl/vd.worp/led1.JPG
http://home.hccnet.nl/vd.worp/led3.JPG

Touristas - Τρι 09 Μάϊ 2006, 06:24:10
Θέμα δημοσίευσης:
Όντως είναι πάρα πολύ καλό Shocked
nickzotos - Τρι 09 Μάϊ 2006, 13:14:57
Θέμα δημοσίευσης:
δεν ξερω αν το παρατηρεισατε..αλλα ο μπροστινος προφυλακτηρας ειναι ¨αλλα 307¨ και ειναι γα**τος Evil
brz20 - Τετ 10 Μάϊ 2006, 01:33:46
Θέμα δημοσίευσης:
Ειναι χαμογελαστος.Πολυ καλος.Διακριτικο και πολυ ωραιο.Αν και με χαλαει το πισω.Γενικα να βρεις κατι κομπλε και πολυ καλο ειναι δυσκολο.Συνηθως γινετε παντρεμα.
MEMsound - Παρ 09 Ιούν 2006, 14:29:40
Θέμα δημοσίευσης:
2 νέα body-kits για 206 από την www.ibherdesign.com

maxstyle (για 3/5d και CC)
http://www.ibherdesign.com/pop_up/peugeot206_maxstyle_01.jpg
http://www.ibherdesign.com/pop_up/peugeot206_maxstyle_02.jpg

Xodos (για 3d και CC)
http://www.ibherdesign.com/pop_up/peugeot206_xodos_01.jpg
http://www.ibherdesign.com/pop_up/peugeot206_xodos_02.jpg
http://www.ibherdesign.com/pop_up/peugeot206_xodos_03.jpg
http://www.ibherdesign.com/pop_up/peugeot206_xodos_04.jpg
http://www.ibherdesign.com/pop_up/peugeot206_xodos_05.jpg
http://www.ibherdesign.com/pop_up/peugeot206_xodos_06.jpg

Προσωπικά το 1ο "δεν"...
Το 2ο όμως είναι ότι πιο όμορφο "φαρδύ" έχω δει (χωρίς να είναι χειροποίητο και εκτός από της Dimma το WRC look)
Stevon - Παρ 09 Ιούν 2006, 14:53:51
Θέμα δημοσίευσης:
Κάλα άσε τα body kit...και πές μου την ζαντούλα απο το 2ο σε ποιο μικρή..... Wink Wink
MEMsound - Παρ 09 Ιούν 2006, 14:57:36
Θέμα δημοσίευσης:
Είπα να μην το σχολιάσω για να μην ΚΑΥΛΩΣΟΥΜΕ όλοι μαζί....σιχτίρ...
Που πάνε και τις βρήσκουν γα**το!!!
Έχω 16άρες 2 σετ!
Δεν θέλω άλλες και μην με κολάζετε!!! Twisted evil Twisted evil
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
brz20 - Σαβ 17 Ιούν 2006, 19:29:42
Θέμα δημοσίευσης:
Αφηστε τις ζαντες και πιαστε τους προφυλακτηρες.Καλα ειναι εργο τεχνης.Αυτος ο πισω ειναι κορυφαιος σε σχεδιασμο.Θελω και εγω εναν.
MEMsound - Τρι 20 Ιούν 2006, 18:17:34
Θέμα δημοσίευσης:
wanne206 έγραψε:

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=161106#161106


συγνώμη για την έκφραση αλλά είναι

".....άρα"

wanne206 έγραψε:
Angel eyes: :annoying:
http://home.hccnet.nl/vd.worp/angel.JPG
http://home.hccnet.nl/vd.worp/angel2.JPG


wanne206 έγραψε:
T0my έγραψε:
I always liked your car, but I think now with the angel eyes on I adore it.
Please can you tell us what kind of bulbs you use for the lights.
Thanks...

Xenon lights
http://home.hccnet.nl/vd.worp/angel1.JPG
The xenon lights shine at the moment wrong. The elekric motor of the angel eyes must be installed next week.

Stevon - Τετ 21 Ιούν 2006, 12:01:02
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:

Xenon lights
http://home.hccnet.nl/vd.worp/angel1.JPG
The xenon lights shine at the moment wrong. The elekric motor of the angel eyes must be installed next week.




Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
WrcOne69 - Πεμ 06 Ιούλ 2006, 13:43:47
Θέμα δημοσίευσης:
Χωρίς ΛΟΓΙΑ !!!


www.ymworks.com/modcar/mu206wrv4/mu206wrv4.html

Το μετέφερα εδώ μιας και αποτελεί ολοκληρωμένο bodykit και όχι custom κατασκευή. Wink
Εκ της MOD Team
MEMsound

COOL ALEXIS - Πεμ 06 Ιούλ 2006, 20:06:50
Θέμα δημοσίευσης:
WrcOne69 έγραψε:
Χωρίς ΛΟΓΙΑ !!!


www.ymworks.com/modcar/mu206wrv4/mu206wrv4.html


Επιτέλους ένα με σωστό μοτέρ Exclamation
Thumbs Up
MEMsound - Τρι 11 Ιούλ 2006, 12:46:26
Θέμα δημοσίευσης:
To "παραπάνω" και σε video

wanne206 έγραψε:

http://video.google.com/videoplay?docid=6977232295071276501&hl=en

For better quality and download:

http://rapidshare.de/files/25381797/StefanXS.wmv.html
Click on FREE and wait 50 seconds.

MEMsound - Πεμ 27 Ιούλ 2006, 00:55:38
Θέμα δημοσίευσης:
jessica_rabbit έγραψε:
Just got it outta the garage today, let me know what you really think!


http://i11.photobucket.com/albums/a171/jessica_-_rabbit/HeathersPeugeot003.jpg
http://i11.photobucket.com/albums/a171/jessica_-_rabbit/HeathersPeugeot002.jpg
http://i11.photobucket.com/albums/a171/jessica_-_rabbit/HeathersPeugeot001.jpg


jessica_rabbit έγραψε:
no-one likes it, to be honest, I couldn't imagine what it was going to look like, and was the ex that chose the kit anywayz. (he wasn't my ex at the time)

autotechnique done it, it's growning on me. the rims are 17's, they just look a little smaller than they should

TBH it could have turned out alot worse!


...με την καμία... Laughing Laughing
MEMsound - Παρ 04 Αύγ 2006, 18:22:32
Θέμα δημοσίευσης:
by Carzone (www.carzonespecials.com)

Peugeot 206 VEGA

Γαμάτο το εμπρός...


Χάλια το πίσω...

MEMsound - Δευ 04 Σεπ 2006, 13:39:04
Θέμα δημοσίευσης:
"Έτοιμο" μάλλον όχι...
RX8 look..

χάλια... Puke right
http://www.tuningfever.com/Photos/u_1596/210719_max.jpg
brz20 - Δευ 04 Σεπ 2006, 23:59:20
Θέμα δημοσίευσης:
Της CarZone δεν μου αρεσει και παρα πολυ.Το RX-8 Style δεν ειναι οτι με εντυπωσιαζει σαν εμφανιση αλλα με εντυπωσιαζει σαν σκεψη.Πρεπει να επεσε πολυ δουλεια στο αμαξι.Συμφωνιτε?
MEMsound - Δευ 27 Νοέ 2006, 12:51:12
Θέμα δημοσίευσης:
μετά από αρκετό καιρό...

σε σιελ
http://www.tuningfever.com/Photos/u_12680/235714_max.jpg
http://www.tuningfever.com/Photos/u_12680/235715_max.jpg
http://www.tuningfever.com/Photos/u_12680/235716_max.jpg

και σε κρεμ
http://www.tuningfever.com/Photos/u_6908/235893_max.jpg
http://www.tuningfever.com/Photos/u_6908/235892_max.jpg
http://www.tuningfever.com/Photos/u_6908/235894_max.jpg

too much... Confused Confused
Stevon - Δευ 27 Νοέ 2006, 14:42:12
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
μετά από αρκετό καιρό...

σε σιελ
http://www.tuningfever.com/Photos/u_12680/235714_max.jpg
http://www.tuningfever.com/Photos/u_12680/235715_max.jpg
http://www.tuningfever.com/Photos/u_12680/235716_max.jpg

και σε κρεμ
http://www.tuningfever.com/Photos/u_6908/235893_max.jpg
http://www.tuningfever.com/Photos/u_6908/235892_max.jpg
http://www.tuningfever.com/Photos/u_6908/235894_max.jpg

too much... Confused Confused


Αφηρημένη τέχνη να υποθέσω????
vinman - Κυρ 25 Φεβ 2007, 09:45:18
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.ibherdesign.com/eb/peugeot-206/peugeot-206-maxstyle.jpg
MEMsound - Κυρ 25 Φεβ 2007, 20:51:36
Θέμα δημοσίευσης:
ολιγον υπερκανγκούρικο...
ευτυχώς οχι σε βαθμό κακόγουστου... Wink
brz20 - Δευ 26 Φεβ 2007, 00:06:46
Θέμα δημοσίευσης:
Ε δεν το λες και καγκουρε.
Τουλαχιστον δεν πιστευω να ειναι φτηνος πολυεστερας που με το παραμικρο "κρατσ" γινετε χαλια.
t0my - Τετ 04 Απρ 2007, 11:04:59
Θέμα δημοσίευσης:
Χα χα τελικά ο MEMsound με έχει βάλει στο φόρουμ του PSclub εδώ και αρκετό καιρό...
Είμαι ακριβώς μια σελίδα πίσω σε ένα απόσπασμα συνομιλίας μου με τον wanne206. Αυτό θα πει σύμπτωση.
brz20 - Σαβ 07 Απρ 2007, 10:09:13
Θέμα δημοσίευσης:
Steve σου εχω νεα για το Bodykit.
Ειναι ενα υλικο που λεγετε GFK και λεγετε οτι ειναι συνθετικο πλαστικο.
Δεν ειναι καθαρος πολυεστερας.
Steve - Δευ 09 Απρ 2007, 13:18:31
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτό της MTK για το 407 look?
brz20 - Δευ 09 Απρ 2007, 19:56:17
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι αυτο το 407 look.
Το ποσο ειναι τελικο.
Steve - Δευ 09 Απρ 2007, 23:11:16
Θέμα δημοσίευσης:
Το ποσό δεν το αναφέρεις εκτός κι αν είναι εκείνο που μου είχε πει στο μαγαζί.

Εκτός αυτού, δεν με έχει πάρει και κανένα τηλέφωνο ο δικός σου για να μιλήσουμε και μέσα στην επόμενη βδομάδα λογικά θα το έχω όλο το bodykit... οπότε τζάμπα κόπος! Sad
brz20 - Τρι 10 Απρ 2007, 15:24:55
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν ξερω τι σου ειχε πει.
Εμενα μου ειπε 1150 ευρω για Bodykit της PAM.
Εσυ αποφασιζεις.
Παντως ειναι ωραιο σαν συνολο το κοστουμακι που θες.
Εχεις γουστο κερατουκλη.
Steve - Τρι 10 Απρ 2007, 16:24:23
Θέμα δημοσίευσης:
980... Rolling eyes
vinman - Τρι 29 Μάϊ 2007, 16:29:43
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.ibherdesign.com/peugeot-206-body-kits.html
Steve - Τρι 29 Μάϊ 2007, 18:01:55
Θέμα δημοσίευσης:
Με αυτό το bodykit ήμουν σε δίλημμα... όταν άκουσα τα 450 μόνο για τον μπροστινό, μου έφυγε το δίλημμα Cool
brz20 - Τρι 29 Μάϊ 2007, 23:09:35
Θέμα δημοσίευσης:
Ποιο διλλημα.Πες οτι το πηρες αποφαση.
450 ειναι πολλα για μπροστινο προφυλακτηρα.
Εκτος αν εχει τοσο καλη ποιοτητα.
MEMsound - Τρι 05 Ιούν 2007, 10:17:10
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.tuningfever.fr/Photos/u_13972/281994_max.jpg
http://www.tuningfever.fr/Photos/u_13972/281993_max.jpg

υπερβολικό μεν
όμορφο δε... Wink
brz20 - Τρι 05 Ιούν 2007, 12:17:32
Θέμα δημοσίευσης:
Μια χαρα το βρησκω το Bodykit της Parotech.
Ο πισω προφυλακτηρας σε στυλ διαχυτη ειναι ολα τα λεφτα.
MEMsound - Τρι 05 Ιούν 2007, 19:47:52
Θέμα δημοσίευσης:
5d 206 look 207
δεν ξερω αν είναι έτοιμο κιτ από κάποιον κατασκευαστή αλλά έχει πλάκα..
πάντως το ρυγχος είναι κομματάκι υπερβολικό...
http://www.tuningfever.fr/Photos/u_12240/282267_max.jpg Laughing Laughing

επίσης φτερα και εμπρός προφηλακτήρα έχουν δέσει αρκετά όμορφα όπως και τα πλαινά.
πολύ καλή δουλειά αλλά το ρυγχος μου καθεται λίγο στο λαιμό...
ωραίες καγουροζαντουλες Laughing
Steve - Τρι 05 Ιούν 2007, 22:17:51
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
5d 206 look 207
Splat
brz20 - Τετ 06 Ιούν 2007, 01:46:27
Θέμα δημοσίευσης:
Αλλη μια απο μενα.
Splat
t0my - Τετ 06 Ιούν 2007, 13:13:59
Θέμα δημοσίευσης:
Το καπό είναι απαράδεκτο...
Οι ζάντες μου αρέσουν
αλλά σίγουρα μου τράβηξε το ενδιαφέρον ο εμπρός
προφυλακτήρας
MEMsound - Πεμ 07 Ιούν 2007, 12:00:45
Θέμα δημοσίευσης:
yellow PAM
http://www.tuningfever.fr/Photos/u_13972/282601_max.jpg
brz20 - Πεμ 07 Ιούν 2007, 16:40:46
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν ειναι PAM
Parotech ειναι.
Αν δεν με πιστευεις κοιτα το αυτοκολληο πανω στο παρμπριζ.
MEMsound - Πεμ 07 Ιούν 2007, 16:47:19
Θέμα δημοσίευσης:
έχεις δίκιο. μπερδευτηκα. Wink
MEMsound - Τρι 12 Ιούν 2007, 19:04:46
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
5d 206 look 207
δεν ξερω αν είναι έτοιμο κιτ από κάποιον κατασκευαστή αλλά έχει πλάκα..
πάντως το ρυγχος είναι κομματάκι υπερβολικό...
http://www.tuningfever.fr/Photos/u_12240/282267_max.jpg Laughing Laughing

επίσης φτερα και εμπρός προφηλακτήρα έχουν δέσει αρκετά όμορφα όπως και τα πλαινά.
πολύ καλή δουλειά αλλά το ρυγχος μου καθεται λίγο στο λαιμό...
ωραίες καγουροζαντουλες Laughing


το υπόλοιπο:
http://www.tuningfever.fr/Photos/u_12240/282266_max.jpg
http://www.tuningfever.fr/Photos/u_12240/282265_max.jpg

Laughing Laughing Laughing Laughing Cussing out Cussing out Cussing out Puke right Puke right Puke right Puke right
brz20 - Τρι 12 Ιούν 2007, 23:44:24
Θέμα δημοσίευσης:
Οραιο χρωμα.
MEMsound - Δευ 06 Αύγ 2007, 09:44:05
Θέμα δημοσίευσης:
Peugeot 206 coupè cabrio by Lester
http://www.allaguida.it/articolo/peugeot-206-coupe-cabrio-by-lester/2937/

ο εμπρός προφ... Puke right
ο πίσω μάλλον το ίδιο... Neutral
τα πλαινά "τρώγονται"... Confused
το καπό... μπά... Puke right
η αεροτομούλα συμπαθητική... Wink


επίσης:
για το 206
http://www.bodykits.me.uk/catalog/index.php?cPath=48_52&osCsid=1fe3973b776f42144ac70d4df4def18c
για το 206 cc
http://www.bodykits.me.uk/catalog/index.php?cPath=48_165&osCsid=1fe3973b776f42144ac70d4df4def18c
brz20 - Τετ 08 Αύγ 2007, 00:15:47
Θέμα δημοσίευσης:
Μαυρα χαλια.
Doctor Mpilop - Σαβ 05 Ιαν 2008, 12:53:14
Θέμα δημοσίευσης: Bodykit Για 206
Καταρχάς καλή χρονιά σε όλους.
Είμαι νέος στο PSclub και είναι το πρώτο post που κάνω.
Το θέμα μου είναι το εξής. Εχω ένα 206 1.4 και πριν από 1 μήνα είδα στο δρόμο ενα 206 με ένα body kit που μου άρεσε απίστευτα. Αν δεν κάνω λάθος έμοιαζε με WRC look. Έψαξα λιγο και έμαθα οτι υπάρχει εκδοση 206 με look WRC αληθεύει??? Εαν ναι μπορώ να αγοράσω το body kit αυτό για να το βάλω στο δικό μου 206??? Ευχαριστώ πολύ!!!
206wrc - Σαβ 26 Ιαν 2008, 12:26:48
Θέμα δημοσίευσης:
ΕΧΩ ΕΝΑ 206 WRC LOOK ΟΤΙ ΘΕΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ. ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΣΑΚΗΣ


Σάκη γράφε με μικρα σε παρακαλώ
Εκ της MOD Team
MEMsound

BIGALICE - Δευ 18 Φεβ 2008, 20:23:27
Θέμα δημοσίευσης:
απο περιεργεια το κιτακι grand tourismo ποσο στοιχιζει περιπου ...το εχει βαλει κανεις Question
Steve - Δευ 18 Φεβ 2008, 20:25:51
Θέμα δημοσίευσης:
BIGALICE έγραψε:
απο περιεργεια το κιτακι grand tourismo ποσο στοιχιζει περιπου ...το εχει βαλει κανεις Question


1500 ευρώ οι προφυλακτήρες (συμπεριλαμβανομένης και της γρύλλιας μπροστά), άβαφοι Smile
BIGALICE - Δευ 18 Φεβ 2008, 20:28:16
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
BIGALICE έγραψε:
απο περιεργεια το κιτακι grand tourismo ποσο στοιχιζει περιπου ...το εχει βαλει κανεις Question


1500 ευρώ οι προφυλακτήρες (συμπεριλαμβανομένης και της γρύλλιας μπροστά), άβαφοι Smile



Confused Sad Sad
gonakinen - Δευ 18 Φεβ 2008, 20:34:24
Θέμα δημοσίευσης:
BIGALICE έγραψε:
Steve έγραψε:
BIGALICE έγραψε:
απο περιεργεια το κιτακι grand tourismo ποσο στοιχιζει περιπου ...το εχει βαλει κανεις Question


1500 ευρώ οι προφυλακτήρες (συμπεριλαμβανομένης και της γρύλλιας μπροστά), άβαφοι Smile



Confused Sad Sad


H' σε κάποιον που φτιάχνει πλαστικούς με 600 Ευρω (+250βάψιμο) καθάρισες. Επίσης υπάρχει και αεροτομή WRC, για ρίξε ένα πμ στη micra_iro μήπως τελικά δεν της κανει αυτή που της έδωσα...
BIGALICE - Δευ 18 Φεβ 2008, 20:39:06
Θέμα δημοσίευσης:
gonakinen έγραψε:
BIGALICE έγραψε:
Steve έγραψε:
BIGALICE έγραψε:
απο περιεργεια το κιτακι grand tourismo ποσο στοιχιζει περιπου ...το εχει βαλει κανεις Question


1500 ευρώ οι προφυλακτήρες (συμπεριλαμβανομένης και της γρύλλιας μπροστά), άβαφοι Smile



Confused Sad Sad


H' σε κάποιον που φτιάχνει πλαστικούς με 600 Ευρω (+250βάψιμο) καθάρισες. Επίσης υπάρχει και αεροτομή WRC, για ρίξε ένα πμ στη micra_iro μήπως τελικά δεν της κανει αυτή που της έδωσα...


οι πλαστικοι με τους πολυεστερικους τι διαφορα εχουν...εκτος απο την τιμη? Rolling eyes
Steve - Δευ 18 Φεβ 2008, 20:43:50
Θέμα δημοσίευσης:
BIGALICE έγραψε:
οι πλαστικοι με τους πολυεστερικους τι διαφορα εχουν...εκτος απο την τιμη? Rolling eyes

Ποιότητα και αντοχή στο χρόνο (υπέρ των πλαστικών)

Επισκευασιμότητα (υπέρ των πολυεστερικών)
MEMsound - Τρι 19 Φεβ 2008, 03:21:09
Θέμα δημοσίευσης:
λιγοτερα κοστιζουν οι GT.
αν δεν κάνω λάθος 1100και κάτι λίγο βαμμένοι
(χωρίς να ειναι 100% σιγουρος)
Steve - Τρι 19 Φεβ 2008, 10:23:19
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
λιγοτερα κοστιζουν οι GT.
αν δεν κάνω λάθος 1100και κάτι λίγο βαμμένοι
(χωρίς να ειναι 100% σιγουρος)


Αν ήταν 1100 βαμμένοι, θα τους είχα βάλει στην ανακαίνηση...


Κοιμήσου... Sleeping
MEMsound - Τρι 19 Φεβ 2008, 10:35:12
Θέμα δημοσίευσης:
καλά οτι πεις εσύ...
Laughing Laughing Laughing Laughing
1500 αβαφοι δεν εχουν με την καμια πάντως
AlienHack - Πεμ 17 Απρ 2008, 13:14:25
Θέμα δημοσίευσης:



μετά απο δεκάδες bodykits που εχω δει για 206cc και όλα με αφηναν σκεπτικο, αυτό μου φαίνεται τελειο! ούτε πολυ καγκούρικο ούτε πολύ ξενερωτο. Ειναι απο μια γερμανική εταιρία που πήγε να κανει το 206cc να μειάζει λιγο με audi (στην μουρι τουλάχιστον). μιλησα μαζί τους και στ'ελνουν ελλαδα, 620Ε όλο το πακέτο + 100Ε μεταφορικά

σκέφτομαι να το πάρω για το cc μου[/img]
PHSYBORG - Πεμ 17 Απρ 2008, 13:42:36
Θέμα δημοσίευσης:
ολα τα λεφτα μπροστα τα led στους αεραγωγους..τα στελνουν κ αυτα μαζι ?
AlienHack - Πεμ 17 Απρ 2008, 13:55:17
Θέμα δημοσίευσης:
"Lieferumfang:
> Frontstoßstange
> Gitter (unten wählbar aus 4 Ausführungen)
> TÜV-Teilegutachten, 100% TÜV-geprüft und zugelassen!
> Montagezubehör
> Anbauanleitung

Passend für:
> alle

Artikel- und Qualitätsmerkmale:
> Passgenau durch Präzisionsfertigung, Befestigungspunkte integriert
> Unlackiert. Lackierfreundliche, sauber verarbeitete Oberflächenstruktur
> Gefertigt aus hochwertigem GFK. Flexibel, bruch- und splitterfest
> Qualitätsgeprüft gemäß QM-System TÜV-Cert (mit Prüf-/Kennzeichnungsplakette versehen)

Service:
> 14tägiges Widerrufsrecht bei Nichtgefallen
> 2 Jahre Garantie auf Material- und Produktionsfehler
> Bei Fragen, auch zum An-/Einbau, geben wir per E-Mail oder Telefon Hilfestellung
> Im Einzelfall durch uns verschuldeter Passungenauigkeiten kostenfreie Nachbearbeitung
> Infoflyer mit Anmeldekriterien für ein Fotoshooting Ihres Fahrzeugs im Lieferumfang

Montagehinweis:
> Montage an den originalen/vorhandenen Befestigungspunkten. Mit integriertem Grill.
> Es können LED-Tagfahrleuchten vom aktuellen Audi S6 eingebaut werden.
> Montage natürlich auch ohne Tagfahrleuchten möglich.
> Das integrierte Mittelteil kann wie abgebildet in einer Kontrastfarbe oder die ganze Stoßstange in Wagenfarbe lackiert werden."


Σορυ για το μακρυ ποστ, ειναι απο την περιγραφη , οποιος ξέρει γερμανικα! βοηθάει!
PHSYBORG - Πεμ 17 Απρ 2008, 14:08:25
Θέμα δημοσίευσης:
online translator

http://www2.worldlingo.com/en/products_services/worldlingo_translator.html
Steve - Πεμ 17 Απρ 2008, 14:08:34
Θέμα δημοσίευσης:
Γι αυτούς που θέλουν να μοιάζουν με Golf, είναι μια άριστη επιλογή Puke right
alekoukos106 - Πεμ 17 Απρ 2008, 14:32:38
Θέμα δημοσίευσης:
συμφωνω με τον υπευθυνο 30 εκατοστων..... Wink ..... Puke right Puke left
MEMsound - Πεμ 17 Απρ 2008, 15:23:07
Θέμα δημοσίευσης:
το πίσω (χωρίς την διπλή εξάτμιση...)
και τα πλαινά (αν δεν ειχαν και αυτήν την τρυπούλα ιδίως...)
μου αρέσουν...

το εμπρός και σχηματικά αλλά και επειδή θυμήζει audi δεν μου αρέσει καθόλου...
AlienHack - Πεμ 17 Απρ 2008, 15:49:49
Θέμα δημοσίευσης:
εγω όμως αλλιος το εχω στο μυαλλο μου, σκεφτειτε το μερος στην μουρη που ειναι ασπρο βαμένο μαυρο , και κολλημένο εκει στο κέντρο το λιονταρί (απο το σήμα του pug). Τρελό contrast

και με λίγο photoshop...


nOkpos - Πεμ 17 Απρ 2008, 19:41:56
Θέμα δημοσίευσης:
αν μας ελεγες και το site να δουμε και εμεις καλα θα ηταν!!!
Πάνος - Πεμ 17 Απρ 2008, 20:58:22
Θέμα δημοσίευσης:
Η μουρη του μου αρεσει.
Πολυ θα ελεγα.
Τα υπολοιπα... Puke left
AlienHack - Παρ 18 Απρ 2008, 12:51:26
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.rdx-racedesign.de/online-shop/index.php?cat=c76_206---206CC.html
MEMsound - Παρ 18 Απρ 2008, 14:23:07
Θέμα δημοσίευσης:
1000 φορές αυτό το λίγο διαστημικό
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=1065
(για τον προφηλακτήρα λέω και όχι για το καπώ που ειναι απαράδεκτο)
παρά το παραπάνω wanna be audi TT look...
kovac - Παρ 18 Απρ 2008, 18:19:01
Θέμα δημοσίευσης:
Ωραίος ο πίσω προφυλακτήρας, χωρίς να αλοιώνει το όλο σουλούπι του 206.
Αλλά όχι για τη γειτονιά μου.. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
PHSYBORG - Δευ 21 Απρ 2008, 08:08:31
Θέμα δημοσίευσης:
kovac έγραψε:
Ωραίος ο πίσω προφυλακτήρας, χωρίς να αλοιώνει το όλο σουλούπι του 206.
Αλλά όχι για τη γειτονιά μου.. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


να αλλαξεις γειτονια εσυ γιατι δεν κανουμε δουλεια Laughing
AlienHack - Δευ 21 Απρ 2008, 13:34:30
Θέμα δημοσίευσης:
το εχω βάλει στο ματι αυτο το συνολάκι.. θα το πάρω μολις καλοκαιριάσει...
Kartisem - Τετ 23 Ιούλ 2008, 06:55:41
Θέμα δημοσίευσης:
Εμενα μου ψιλοφερνει σε GOLF ρε παιδες...για ριχτε μια ματι ακαλα,ειδικα εκει π το εχει κανει μαυρο το παλικαρι..δεν φερνει τρελα η μουρη σε GOLFaki???
MEMsound - Πεμ 24 Ιούλ 2008, 18:28:23
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.luxdesign.hu/rebuilding/206_wrc_luxdesign/206RC/206rcbalelso.jpg
Cool Cool

εχει κι αλλα...
http://www.luxdesign.hu/tablamainOK.htm Wink
Giannis307 - Πεμ 24 Ιούλ 2008, 18:57:04
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
http://www.luxdesign.hu/rebuilding/206_wrc_luxdesign/206RC/206rcbalelso.jpg
Cool Cool

εχει κι αλλα...
http://www.luxdesign.hu/tablamainOK.htm Wink




Κ Α Γ Κ Ο Υ Ρ Α Σ . . . Ντοιν ντοιν ντοιν
Κ Α Γ Κ Ο Υ ΡΑ Σ . . . Ντοιν ντοιν ντοιν
Steve - Πεμ 24 Ιούλ 2008, 19:48:20
Θέμα δημοσίευσης:
Ιεροσυλία.
MEMsound - Παρ 01 Αύγ 2008, 19:34:57
Θέμα δημοσίευσης:
http://modified-madness.com/catalog/images/206cc_front.jpg
stauros206 - Δευ 29 Σεπ 2008, 15:34:07
Θέμα δημοσίευσης:
to pio kainourio bodykit pou kukloforei stin agora gia 206............. To exw sto autokinito mou by ******* ...... tin idia periodo parousiazotan sto tuning show Germanias k Gallias.... Stin Ellada to exoun duo pug mono.... einai polu diakritiko alla k agrio mazi....pisteuw pws axizei na rixete mia matia.....


http://images.google.gr/imgres?imgurl=http://images.forum-auto.com/mesimages/246307/206VISION3PDOS.jpg&imgrefurl=http://www.forum-auto.com/les-clubs/section4/sujet377352-175.htm&h=353&w=530&sz=55&hl=el&start=5&usg=__uRfyk7FqxQwiZHeu2bG6TztTPvM=&tbnid=o4AbOAzTRarwwM:&tbnh=88&tbnw=132&prev=/images%3Fq%3D206%2Bvision%26gbv%3D2%26hl%3Del


post edited
mod team

Steve - Δευ 29 Σεπ 2008, 15:47:40
Θέμα δημοσίευσης:
stauros206 έγραψε:
to pio kainourio bodykit pou kukloforei stin agora gia 206............. To exw sto autokinito mou by *******...... tin idia periodo parousiazotan sto tuning show Germanias k Gallias.... Stin Ellada to exoun duo pug mono.... einai polu diakritiko alla k agrio mazi....pisteuw pws axizei na rixete mia matia.....


http://images.google.gr/imgres?imgurl=http://images.forum-auto.com/mesimages/246307/206VISION3PDOS.jpg&imgrefurl=http://www.forum-auto.com/les-clubs/section4/sujet377352-175.htm&h=353&w=530&sz=55&hl=el&start=5&usg=__uRfyk7FqxQwiZHeu2bG6TztTPvM=&tbnid=o4AbOAzTRarwwM:&tbnh=88&tbnw=132&prev=/images%3Fq%3D206%2Bvision%26gbv%3D2%26hl%3Del

gia perisoteres plirofories

www.xxxxxxxxx.com

Εκτός από την αισχρή διαφήμιση

Εκτός του ότι είσαι προχθεσινός στο club

Εκτός του ότι πέραν του άσχετου post για τις ζάντες και αυτού εδώ του post που έγραψες παραπάνω

Εκτός του ότι δεν συστήθηκες όπως όλα τα νέα μέλη

Εκτός του ότι αδιαφόρησες για τους Κανόνες και οδηγίες χρήσης του Forum του PSClub.gr


Σε παρακαλώ να πεις του κυρίου Τόλια ότι το πρώτο Ελληνικό 206 που φόρεσε αυτό το bodykit ήταν το δικό μου τον Μάιο του 2007 και να αφήσει τις παπ***ές κατά μέρους Wink
Ghost Dog - Δευ 29 Σεπ 2008, 16:45:16
Θέμα δημοσίευσης:
@ stauros206
* Το τοπικ σου μεταφερθηκε στη σωστη θεματικη ενοτητα (206- bodykit)
* Εαν ξαναγραψεις με greeklish,δυστυχως θα αναγκαστω να σβισω το ποστ σου...


Σε ολα τα αλλα συμφωνω με τον Steve:
"Εκτός από την αισχρή διαφήμιση

Εκτός του ότι είσαι προχθεσινός στο club

Εκτός του ότι πέραν του άσχετου post για τις ζάντες και αυτού εδώ του post που έγραψες παραπάνω

Εκτός του ότι δεν συστήθηκες όπως όλα τα νέα μέλη

Εκτός του ότι αδιαφόρησες για τους Κανόνες και οδηγίες χρήσης του Forum του PSClub.gr
..................................................
.......................
"

Athens - Τρι 30 Σεπ 2008, 14:04:24
Θέμα δημοσίευσης:
AlienHack έγραψε:
το εχω βάλει στο ματι αυτο το συνολάκι.. θα το πάρω μολις καλοκαιριάσει...


η μούρη όντως είναι χάλια, πολύ τραβηγμένη, αλλά αυτή η υπέροχη κωλάρα είναι το κάτι άλλο. Την έχω φόντο στο pc μου! Razz Razz Razz
Και αυτή η αεροτομή είναι απίστευτη πραγματικά! Τελικά το έβαλες?
AlienHack - Τρι 30 Σεπ 2008, 14:42:56
Θέμα δημοσίευσης:
Αθηνά τελικα μετα απο σκέψη και απο απόψεις καποιων παιδιών
οτι ειναι πολυ AUDIστικο και δεν λεει να αλειώνουμε τον χαρακτήρα και το
κλασικο χαμόγελο των peugeot εψαξα για κατι αλλο.. και βρηκα αυτό!!


ΔΕΣ ΠΩ΅ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ CC MAΣ! ΑΛΛΟ ΑΜΑΞΙ!! ΓΚΑΒΛΑ!! το βρηκα σε ενα
βιντεο στο youtube, επικοινώνησα με αυτον που το σήκωσε, ιταλος ειναι, και
το πηρε απο μια ιταλικη εταιρια , μιλησα και μαζι τους και μου εδωσαν τον
αντιπρώσωπο τους στην Αθηνα.. μιλησα και πηρα τιμες.. ειναι λιγο τσουχτερο
αλλα σε κανα 2 μηνο θα το φορέσω... θα τα σπαει!!


Η ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΟΛΑΖ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΝΤEΟ ΤΟΥ YOUTUBE...



MEMsound - Τρι 30 Σεπ 2008, 19:22:25
Θέμα δημοσίευσης:
συγνώμη κιολλας αλλά...
Puke right Puke right Puke right Roll eyes Roll eyes Roll eyes

ή εστω αν καταπιούμε το πίσω και το πλάι... η μουρη δεν κατεβαίνει με τίποτα... Laughing
Athens - Πεμ 02 Οκτ 2008, 07:08:36
Θέμα δημοσίευσης:
AlienHack έγραψε:
Steve έγραψε:
Ακόμα δεν μου εξηγείς όμως τί δεν έφτασα και το έκανα κρεμαστάρι Very happy


to bodykit που θελω να παρω εγω και ειναι μαματο!! αυτο δεν μπορεις να φτασεις!! Laughing Cool Laughing


x0a0xa0xa0axx00x0x0ax0xa0xa0ax00axa0x00xa0 ετσι!


stauros206 έγραψε:
ok.................οπωσ νομιζεις..... οι παροιμιες ειναι για τους gay...... θα φερω εγω αντιρρηση (ενα 19χρονο) στον υψιστο του ειδουσ βελτιωση-μετατροπες-αναβαθμισεις STEVE ??????????? Απλωσ σε ειδα λιγο εχθρικο προς τον κυριο τολια ........ (να πεις του κυρίου Τόλια .....τις παπ***ές κατά μέρους) Προσωπικα πιστευω πως ο κυριος ειναι ΚΑΤΙ οσον αφορα τισ βελτιωσεις........ κ λιγος σεβασμοσ σε ατομα σαν τον ΤΟΛΙΑ δεν βλαπτει.... Μπορει εγω να ειμαι ο <<μικρος>> αλλα ξερω να φερομαι κ να μιλαω... οπωσ εκανα λαθος στο πρωτο μου post kai και ζητησα συγνωμη απο τα παιδια........


μην αγχνώνεσαι πάντα έτσι είναι ο Σταύρος! Wink ΟΧΙ ΣΤΑΥΡΟ ΔΕΝ ΣΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΜΑΥΤΟ! Razz
stauros206 - Πεμ 02 Οκτ 2008, 16:16:25
Θέμα δημοσίευσης:
Sorry MEMsound..........απο συνηθεια......... οσο για το bodykit αν διβασεισ απο το πρωτο μου τοπικ ελεγα πως το φοραει αλλο ενα.... αλλα κ παλι η εταιρεια το εχει αλλαξει..... Υπαρχουν τα προβολακια που το κανει σαν τα καινουρια..... επισης τα πλαίνα ειναι διαφορετικα...... οπως και η αεροτομη........
MEMsound - Τρι 05 Μάϊ 2009, 22:21:46
Θέμα δημοσίευσης:
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
βρηκα "ξαδελφάκι"
ΜΕ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΥΝ
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


http://www.tuningfever.fr/pics-max-17488-374547-peugeot-206.jpg
http://www.tuningfever.fr/pics-max-17488-374549-206-nuevaluna.jpg
http://www.tuningfever.fr/pics-max-17488-374551-206-nuevaluna.jpg
http://www.tuningfever.fr/pics-max-17488-374552-206-nuevaluna.jpg
http://www.tuningfever.fr/pics-max-17488-374554-206-nuevaluna.jpg
http://www.tuningfever.fr/pics-max-17488-374556-206-nuevaluna.jpg
http://www.tuningfever.fr/pics-max-17488-374557-206-nuevaluna.jpg


http://nuevaluna.skyrock.com/

αηδια οι καθρεφτες, οι ζαντες... και ολο αυτο το "γκλοσσυ" εσωτερικό... Puke right
ααα και το χρωμα που δεν ειναι λευκό... αλλα περλιζει... 2 φορες Puke right Puke right
Steve - Τρι 05 Μάϊ 2009, 22:35:48
Θέμα δημοσίευσης:
Τουλάχιστον ΔΕΝ έχει πορτοκαλί ζάντες Puke right
MEMsound - Τρι 05 Μάϊ 2009, 23:19:23
Θέμα δημοσίευσης:
παλι καλά... Laughing
iceage - Τρι 05 Μάϊ 2009, 23:59:21
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Τουλάχιστον ΔΕΝ έχει πορτοκαλί ζάντες Puke right

Έχετε κάτι με τις πορτοκαλί ζάντες?

Μάνθο μαζί θα πορευτούμε μην μασας τίποτα......
MEMsound - Τρι 15 Σεπ 2009, 17:17:14
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.pro-street-online.de/e-shop/aerodynamik_peugeot_peugeot_206___206cc.php

με εξαιρεση το διαστημικο εμπρός μέρος του cc στην 1η φωτο
ολο το υπολοιπο ειναι πολυ συμπαθητικό Wink
206kwn - Τρι 15 Σεπ 2009, 22:05:54
Θέμα δημοσίευσης:
κατα την αποψη μου αυτο ειναι πανεμορφο.......

http://www.tuningfever.fr/fr/pics/cat-124-206/pic-310532-206.php

με 2 ενστασεις!!!!!
μια στο ξυλινο πατωμα!!!!
και αλλη μια στα φυλλα στο αμαξωμα του αυτοκινιτου!!!!!

Smile
xrisa-xs - Τετ 16 Σεπ 2009, 09:36:46
Θέμα δημοσίευσης:
εντάξυ! και αυτό έχει τα κωλοφάναρά μου Twisted evil
206kwn - Τετ 16 Σεπ 2009, 09:53:58
Θέμα δημοσίευσης:
και τα δικα μου Silly Silly Silly
xrisa-xs - Τετ 16 Σεπ 2009, 10:52:38
Θέμα δημοσίευσης:
χαχαχαχα είμαστε πολύ μπροστά Κώστα!!!
206kwn - Τετ 16 Σεπ 2009, 14:06:36
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
χαχαχαχα είμαστε πολύ μπροστά Κώστα!!!


ετη φωτος Razz Silly Silly Silly Joker
Steve - Τετ 16 Σεπ 2009, 15:19:33
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ τα είχα βάλει πρώτος Sad
206kwn - Τετ 16 Σεπ 2009, 15:21:25
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Εγώ τα είχα βάλει πρώτος Sad


τοτε εσυ εισαι δεκαετιες φωτος μπροστα και εμεις ετη Silly Silly Silly Silly
sod - Τετ 16 Σεπ 2009, 16:16:34
Θέμα δημοσίευσης:
Ο Steve μπροστα αλλα οχι με διαφορα στηθουs Arrow 30cm
xrisa-xs - Τετ 16 Σεπ 2009, 16:29:19
Θέμα δημοσίευσης:
εγώ πάλι γιατί νομίζω πως τα είχαμε πάρει όλοι μαζί με το gb από FK?
206kwn - Τετ 16 Σεπ 2009, 16:38:29
Θέμα δημοσίευσης:
εγω τα ειχα παρει ξεχωριστα μοονος μου!!!!!!!! Smile
Steve - Τετ 16 Σεπ 2009, 16:46:04
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
εγώ πάλι γιατί νομίζω πως τα είχαμε πάρει όλοι μαζί με το gb από FK?
Νομίζεις! Very happy
MitsakosDiin - Τετ 11 Νοέ 2009, 13:13:22
Θέμα δημοσίευσης:
Γνωριζει κανεις γιατι δεν φενονται οι φωτογραφιες στην πρωτη σελιδα? Δυστυχως δεν μπορω να τις δω και με ενδιαφερει αρκετα, ευχαριστω Smile
SnakeMJK - Τετ 11 Νοέ 2009, 13:21:39
Θέμα δημοσίευσης:
MitsakosDiin έγραψε:
Γνωριζει κανεις γιατι δεν φενονται οι φωτογραφιες στην πρωτη σελιδα? Δυστυχως δεν μπορω να τις δω και με ενδιαφερει αρκετα, ευχαριστω Smile


βασικά τα μηνύματα της πρώτης σελίδας είναι απ το 2002... οπότε τα λινκς έχουν χαθεί, οι φώτος έχουν σβηστεί κλπ... αν ανατρέξεις μέσα στις πολλές σελίδες αυτού του thread σίγουρα θα βρεις πράγματα!
MEMsound - Τετ 11 Νοέ 2009, 21:54:44
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.carstyleplus.co.uk/Peugeot_206/peugeot_206.html
MitsakosDiin - Τετ 11 Νοέ 2009, 22:51:18
Θέμα δημοσίευσης:
Φιλαρακι μου σε ευχαριστω πολυ , ητανε η σελιδα που ηθελα, να σε καλα Smile
MEMsound - Πεμ 12 Νοέ 2009, 20:44:15
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.uk-tuning.com/acatalog/PEUGEOT_206_STYLING_BODYKITS.html Laughing
MEMsound - Παρ 15 Ιαν 2010, 14:10:51
Θέμα δημοσίευσης:




εχει και συνεχεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



http://www.911qatar.com/mycars.html
sod - Παρ 15 Ιαν 2010, 14:17:33
Θέμα δημοσίευσης:
Συμπαθετικ........ Wink Wink Wink
gulik - Παρ 15 Ιαν 2010, 16:11:57
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι, θυμίζει πολύ το rally car (χωρίς αυτοκόλλητα). Πολύ ωραίο.
reselie - Κυρ 23 Μάϊ 2010, 20:55:43
Θέμα δημοσίευσης:
Ομορφο Very happy
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/739832/
recife206 - Κυρ 23 Μάϊ 2010, 21:30:41
Θέμα δημοσίευσης:
reselie έγραψε:
Ομορφο Very happy
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/739832/


Βιασμός ενός RC θα έλεγα... Embarassed
206kwn - Κυρ 23 Μάϊ 2010, 21:31:57
Θέμα δημοσίευσης:
recife206 έγραψε:
reselie έγραψε:
Ομορφο Very happy
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/739832/


Βιασμός ενός RC θα έλεγα... Embarassed


Μετατροπή rc.....
smoki - Κυρ 23 Μάϊ 2010, 21:51:52
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:

εχει και συνεχεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



http://www.911qatar.com/mycars.html


Μας συγχυσες βραδιατικα...
Mad Mad Mad

Παράθεση:
Ομορφο
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/739832/


Ελεοςςςςςςςςςςςςςςςςς Puke right Puke left Puke right Puke left[/quote]
206kwn - Κυρ 23 Μάϊ 2010, 22:14:15
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.x2c-uk.com/feat/_pages/mark206z.htm

Alien2 Love Alien2 W00t

Κοίτα καμπίνα που έχει φτιάξει!!!! Shocked Dizzy2
Snap5 - Δευ 24 Μάϊ 2010, 11:06:23
Θέμα δημοσίευσης:
206kwn έγραψε:
recife206 έγραψε:
reselie έγραψε:
Ομορφο Very happy
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/739832/


Βιασμός ενός RC θα έλεγα... Embarassed


Μετατροπή rc.....


Tο συγκεκριμένο 206 είχε εμφανιστεί τα χριστούγεννα Καλαμάτα και μέχρι κ οι μπάτσοι σταματούσαν να το χαζέψουν. Βέβαια τότε ήταν χωρίς την χαζή κόκκινη λωρίδα μπροστά. Προσωπικά χωρίς να το έχω οδηγήσει σαν look μου αρέσει και το παιδί πρέπει να έχει σκάσει ΠΟΛΥ χρήμα πάνω του εξωτερικά (look WRC) και εσωτερικά (βλέπε καθήσματα RC). Cool

Όσο περί μετατροπής ενος 1400 σε RC φοβάμαι ότι κάτι δεν παει καλα... Rolling eyes
Paladin - Κυρ 21 Νοέ 2010, 21:04:40
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.dimmadesign.com/en/206Concept.html#1551 Cool
Steve - Τρι 23 Νοέ 2010, 08:53:02
Θέμα δημοσίευσης:
Παλιά, στο Texas!
pouleer - Τετ 19 Ιαν 2011, 17:34:59
Θέμα δημοσίευσης: heeeelp
για σας και παλι Very happy
Επειδη δεν γνωριζω και πολλά σχετικά με τα αμάξια θα μπορούσατε να με βοηθήσετε με καποιες απορίες που έχω:
α) επειδή εχω 1 peugeot 206 3 χέρι μολις το αγόρασα και δεν εχει το βιβλίο του απο που θα μπορουσα να δω ποιας χρονολογίας μοντέλο ειναι? (οχι πότε αγωράστικαι για 1η φορά).
β) ψάχνω να του βάλω body kit και οτι εχω δει μεχρι τώρα ειναι για 3 πορτα εγώ εχω 5 πορτο υπαρχει διαφορα ή ειναι ολα τα ίδια?
Υ)απο που με συμφέρει καλήτερα από άποψη χρημάτων να το αγωράσω απο ελλάδα ή απο το εξωτερικο? (φυσικα μέσο internet).
δ) ψάχνοντας στο net για να βρώ full body kit ήτσν και μερικά τα οποία δεν ειχαν την ονομασία τους. ξέρετε κανα site που να έχει πολλά συγκεντρομενα και με τις ονομασίες τους;(δεν θέλω κομμάτια αλλά ολοκλυρομένα)? Question
nikos 206cc - Πεμ 20 Ιαν 2011, 11:20:24
Θέμα δημοσίευσης: Re: Ελλάδα η Εξωτερικό
pouleer έγραψε:
ξέρετε κανα site που να έχει πολλά συγκεντρομενα και με τις ονομασίες τους;(δεν θέλω κομμάτια αλλά ολοκλυρομένα)? Question


MTK Wink
Esquiss Wink
AlienHack - Δευ 21 Μάρ 2011, 14:26:35
Θέμα δημοσίευσης:



Με αυτό το BODYKIT το 206 θα μπορουσε να βγει στην παραγωγή αυτη τη στιγμη και να ειναι ακρος ανταγωνιστικο με οτι υπάρχει στην κατηγορια του σε θεμα design. Πολυ future στυλ με φοβερες καμπυλες και μου θυμιζει ολα αυτα τα καινουρια καμπυλατα αμαξια (kia ceed , sciroco , opel corsa)
drdino - Δευ 21 Μάρ 2011, 15:13:39
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτό χειρότερο και από ψορσα οπψ είναι, τι λες βρε Άλεξ Laughing
volvos - Δευ 21 Μάρ 2011, 15:21:01
Θέμα δημοσίευσης:
sygklonistika asximo Laughing
goysta einai ayta
AlienHack - Δευ 21 Μάρ 2011, 15:27:26
Θέμα δημοσίευσης:
drdino έγραψε:
Αυτό χειρότερο και από ψορσα οπψ είναι, τι λες βρε Άλεξ Laughing


ναι θυμιζει πολυ corsa, μα το κορσακι θεωρειται ομορφι και εχει και καλες πολήσεις...
ειναι θεμα γουστων βεβαια αλλα γενικα οι καινουριες γραμμες των αμαξιων πανε πρως "bulk" φουσκομενα και υπερβολικα μικρα αμαξια, και στο στυλ αυτων θα κολουσε και το ποιο πανω 206 χωρις να εχει κατι να ζηλεψει και ας ειναι και 15 χρονων η βαση του...
drdino - Δευ 21 Μάρ 2011, 15:47:09
Θέμα δημοσίευσης:
AlienHack έγραψε:
drdino έγραψε:
Αυτό χειρότερο και από ψορσα οπψ είναι, τι λες βρε Άλεξ Laughing


ναι θυμιζει πολυ corsa, μα το κορσακι θεωρειται ομορφι και εχει και καλες πολήσεις...
ειναι θεμα γουστων βεβαια αλλα γενικα οι καινουριες γραμμες των αμαξιων πανε πρως "bulk" φουσκομενα και υπερβολικα μικρα αμαξια, και στο στυλ αυτων θα κολουσε και το ποιο πανω 206 χωρις να εχει κατι να ζηλεψει και ας ειναι και 15 χρονων η βαση του...


Το απλό το ψορσα ναι, το οπψ δεν έχει τόσο ευρεία αποδοχή, είναι για πολύ "ειδικό" κοινό. Άλλο φουσκωμένα/μπουγελότφατσες (mito φάση) και άλλο καγκουρεμένα. Laughing
AlienHack - Δευ 21 Μάρ 2011, 15:50:58
Θέμα δημοσίευσης:
το παραπανω αν εξαιρεσεις τα sideskirts που ισως ειναι λιγο τοο much το υποοιπο κατεμε ειναι γκαβλα.. καμια σχεση με το κανονικο 206 βεβαια αλλα ετσι κ αλλιως μιλαμε κατα ποσο θα στεκοταν σαν αυτονομο αμαξι αν εβγαινε τωρα..

δηλαδη θελεισ να μου πεις οτι δεν φαιρνει σε DS3?
nikolas206gti - Δευ 21 Μάρ 2011, 15:52:28
Θέμα δημοσίευσης:
AlienHack έγραψε:
το παραπανω αν εξαιρεσεις τα sideskirts που ισως ειναι λιγο τοο much το υποοιπο κατεμε ειναι γκαβλα.. καμια σχεση με το κανονικο 206 βεβαια αλλα ετσι κ αλλιως μιλαμε κατα ποσο θα στεκοταν σαν αυτονομο αμαξι αν εβγαινε τωρα..

δηλαδη θελεισ να μου πεις οτι δεν φαιρνει σε DS3?


Αλεξ, λες και βλεπω το fast and furious σε υπερπαραγωγη Laughing Laughing Laughing
nikos 206cc - Δευ 21 Μάρ 2011, 16:18:43
Θέμα δημοσίευσης:
Μια μεγαλη αληθεια για τα bodykit ειναι οτι κρυβουν το μικροβιο του tuning...πιστευω δηλαδη οτι αν εβγαινε μαμα κατι τετοιο επειδη ακριβως δεν θα ηταν μοναδικο,δεν θα αρεζε και τοσο πολυ...αν ειναι να παρεις το αμαξι και να μην του αλλαξεις κατι να το κανεις διαφορετικο,ε δεν εχει την ιδια γλυκα με το να το παρεις ετοιμο Wink
drdino - Δευ 21 Μάρ 2011, 16:28:09
Θέμα δημοσίευσης:
AlienHack έγραψε:
δηλαδη θελεισ να μου πεις οτι δεν φαιρνει σε DS3?


Όχι, δεν βλέπω κάτι κοινό με το DS3, το οποίο βέβαια με τη σειρά του δεν το βρίσκω εντελώς ελεύθερο από κιτς λεπτομέρειες.
MEMsound - Παρ 09 Σεπ 2011, 01:44:29
Θέμα δημοσίευσης:
αφιερωμενο στον Αλιεν Laughing Laughing Laughing
http://my206club.blogspot.com/2011/03/peugeot-club-malaysia-6th-annual.html



Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
nikos 206cc - Παρ 09 Σεπ 2011, 02:27:19
Θέμα δημοσίευσης:
Οσο για το μποντικιτ..... NodNo

αλλα τα κωλοφαναρα αν και δεν μαρεσαν σε μαυρο καποιος που ανεβασε φωτο απο εδω οφειλω να ομολογησω οτι σε λευκο και cc Thumb right
AlienHack - Παρ 09 Σεπ 2011, 12:47:44
Θέμα δημοσίευσης:
Mem Το δικο μου ειναι πιο ομορφο... περιμενε 4-5 μερες να κανω την δυναμομετρηση προτα για να βαλω μετα τον προσφυλακτηρα και να σηκωσω pics... Wink ηδη εχουν μπει τα σποιλερ...
king207cc - Σαβ 24 Σεπ 2011, 11:50:57
Θέμα δημοσίευσης:

king207cc - Τετ 16 Νοέ 2011, 23:19:19
Θέμα δημοσίευσης:

BTS - Τρι 24 Ιαν 2012, 18:59:29
Θέμα δημοσίευσης:
Είδα στο δρόμο σήμερα λευκό 206 με φαρδύ bodykit S1600.

Από το λίγο που πρόλαβα να δω φαινόταν καλή δουλειά χωρίς καγκουροεπεμβάσεις.

Εμφανισιακά τουλάχιστον, ήταν εντυπωσιακό.
Sinanai - Τρι 24 Ιαν 2012, 20:40:35
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτό ή υπάρχει κι άλλο;
BTS - Τετ 25 Ιαν 2012, 00:07:23
Θέμα δημοσίευσης:
Sinanai έγραψε:
Αυτό ή υπάρχει κι άλλο;


Μάλλον αυτό ήταν, αν κρίνω από τις ζάντες.
MEMsound - Τετ 25 Ιαν 2012, 02:24:37
Θέμα δημοσίευσης:
αυτο (το παραπάνω) ειναι "look wrc"

--------------

look s1600 ειναι αυτο
http://www.sinergie-eventi.com/stdoc/gallerie/modena/Gorrieri_Zandanel_su_Peugeot_206_S1600_vincitori_del_Trofeo_Nuova_Reggiani_Auto.jpg


"μοιαζουν" αλλα δεν ειναι "ιδια"
διαφερουν στους προφηλακτηρες και στο ολικο μηκος
το wrc ηταν μακρυτερο
Sinanai - Τετ 25 Ιαν 2012, 11:32:25
Θέμα δημοσίευσης:
Σωστός, δεν πρόσεξα το "WRC" που 'πε ο Πέτρος. Wink
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr