PSClub - Hellas

Γενικές Συζητήσεις - Κινηματογράφος και ταίνιες

kanelj - Σαβ 02 Ιούλ 2005, 10:30:59
Θέμα δημοσίευσης: Κινηματογράφος και ταίνιες
Νομιζω πως πολυ απο δω μεσα πηγαινουμε σινεμα,αλλοι 2-3 φορες την βδομαδα και αλλοι 1 φορα τον μηνα!
Τι θα λεγατε να αξιολογουσαμε εδω τις ταινιες που βλεπουμε και να προτεινουμε καποιες καλες ειτε στο σινεμα ειτε καποια σε DVD!
(αν και θυμαμαι οτι ειχε ανοιχτει καποτε ενα παρομοιο θεμα συζητησης αλλα δεν το βρηκα!)

Πχ:

Xτες πηγα και ειδα το "Ο πολεμος των κοσμων" και μου εκανε εντυπωση η ταινια για διαφορους λογους!
Ηταν μια ταινια που καταρχιν ηξερες τι θα πας να δεις,εξωγιηνους που καταστρεφουν την γη,οποτε αν καποιος παει και το δει και μετα βγει και λεει "εξωγιηνοι και βλακιες","τι ειναι αυτα τα ψεματα" κτλ τοτε δεν θα του φταει κανεις...
Παντως αν και το σεναριο ηταν πολυ οριακο,η ταινια με κραταγε συνεχως στην τσιτα και με αγχωνε συνεχεια...Σε συνδιασμο με τα πολυ καλα εφε που ειχε(και τον ηχο του Village να δινει ρεστα για πρωτη φορα τοοοοσο καλα8-O Shocked ),μπορω να πω οτι μου αρεσε πολυ,αν και σε 1-2 σημεια ψιλοκρεμασε λιγο γιατι ειχε πολυ μπλα μπλα αλλα δεν με πειραξει τοσο!
Βεβαια ακουσα και αλλες κριτηκες απο διαφορους που δεν τους αρεσε καθολου αλλα οπως ειπα και παραπανω ξερεις τι πας να δεις!

ακουω γνωμες απο οποιον την ειδε!
Baphomet - Σαβ 02 Ιούλ 2005, 12:26:13
Θέμα δημοσίευσης:
έχω δει το Original το παλιό και αν και ασπρομαυρο και με εφφέ της εποχής μου άρεσε πάρα πολύ... θα δω συντομα και το remake.

Εγώ είδα το batman begins το οποιο θεωρώ μακράν το καλύτερο batman που είδαμε ποτέ... επιτέλους το κόμικ έγινε ταινία!! επιτέλους τέρμα τα ρομάτζα των σουπερ-ηρώων (spiderman... Evil ). Dark ατμοσφαιρα, εκπληκτικοι χαρακτήρες, ενδιαφέρον σενάρια και πολύ δράση... Must για τους φαν των κομιξ, ίσως η καλύτερη μεταφορά στην μεγάλη οθόνη!!
kanelj - Σαβ 02 Ιούλ 2005, 12:30:37
Θέμα δημοσίευσης:
Baphomet έγραψε:
έχω δει το Original το παλιό και αν και ασπρομαυρο και με εφφέ της εποχής μου άρεσε πάρα πολύ... θα δω συντομα και το remake.

Εγώ είδα το batman begins το οποιο θεωρώ μακράν το καλύτερο batman που είδαμε ποτέ... επιτέλους το κόμικ έγινε ταινία!! επιτέλους τέρμα τα ρομάτζα των σουπερ-ηρώων (spiderman... Evil ). Dark ατμοσφαιρα, εκπληκτικοι χαρακτήρες, ενδιαφέρον σενάρια και πολύ δράση... Must για τους φαν των κομιξ, ίσως η καλύτερη μεταφορά στην μεγάλη οθόνη!!


Το ειδα και το Batman και σιγουρα ηταν το καλυτερο απο ολα τα αλλα αφου ειχε την πραγματικη ιστορια του!Μου αρεσε ειδικα και το πως εφτιαξε την στολη Exclamation Cool
Βεβαια και το Spiderman μου αρεσε αλλα απο αποψη εφε και οχι απο πλευρας στορυ!
Φαντασου ενα spiderman dark με σκιες και σκοταδια.....σαν θριλερ θα ηταν... Twisted evil Twisted evil Twisted evil
Αντε να δουμε και fantastic 4 τωρα.....(πατατα το βλεπω)
Vaggelis - Δευ 04 Ιούλ 2005, 09:45:15
Θέμα δημοσίευσης:
Για τον "Πόλεμο των Κόσμων", συμφωνώ με τον Γιάννη οτι ήταν μια ταινία με εκπληκτικά εφέ (ουσιαστικά δεν έβλεπες μια ταινία με λίγα εφέ, αλλά εφέ με ολίγο από ταινία.... Shocked Shocked Shocked ), που σε κράταγε συνεχώς στις μύτες των ποδιών σου, καλές ερμηνείες (ειδικά από την πιτσιρίκα), σενάριο το οποίο είχε λίγους διαλόγους και αρκετές ασάφειες (τι κάναμε στους εξωγηϊνους και μας επιτέθηκαν;;; τι εξυπηρετούσε το αίμα και τα "περίεργα φυτά" που φύτρωναν;;; πως σώθηκε ο ....μην πω και χαλάσω την ταινία για όποιον δεν το έχει δει;;; γιατί η Βοστώνη δεν είχε καταστραφεί ακόμα;;; και άλλα...), απογοητευτικό τέλος (εκεί που περιμένεις οτι οι εξωγήϊνοι νικάνε, έρχεται το αναπάντεχο...)
7/10 από εμένα...

Για τον Batman, θα πω οτι όντως ήταν οτι πιο κοντινό στο κόμικ, ο χαρακτήρας έγινε ανθρώπινος (όπως και έπρεπε). Μιλάμε ουσιαστικά για έναν Batman των μεγάλων και όχι για ένα Batman για πιτσιρίκια (ίσως έπρεπε να είχε και ένδειξη Κ13...)
Αναμένουμε και την συνέχεια (teaser με Joker...)
8/10 από εμένα (κάτι έλειπε...)
Baphomet - Τετ 06 Ιούλ 2005, 13:42:31
Θέμα δημοσίευσης:
είδα τον πόλεμο των κόσμων χτες και μου άρεσε πάρα πολύ... Cool
kanelj - Τετ 06 Ιούλ 2005, 14:01:39
Θέμα δημοσίευσης:
Τρελο εφφε ε Question Exclamation Cool Cool
Baphomet - Τετ 06 Ιούλ 2005, 14:07:07
Θέμα δημοσίευσης:
δε θα έλεγα οτι είναι και όπως τα λέτε... δηλαδή τα star wars τι ειναι?? μια χαρά ηταν τα εφφέ, αληθοφανή και όσο χρειαζόταν.
kanelj - Παρ 02 Σεπ 2005, 09:41:14
Θέμα δημοσίευσης:
ειδα χτες το Dukes of Hazard Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Kαι γαμw τα γελια ειχε Laughing Laughing Laughing Laughing






Και ενα βιντεακι ολα τα λεφτα!
Bιντεο

Ποτε θα παμε να το ξαναδω Exclamation Laughing Laughing Laughing Question Exclamation Question Exclamation

ΥΓ:ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΟΡΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ!!!ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩΩΩΩΩΩΩ Laughing
Baphomet - Παρ 02 Σεπ 2005, 11:52:26
Θέμα δημοσίευσης:
εγώ είδα το The Island και ήταν μια πολύ καλή ταινία αν και απόλυτα προβλέψιμη... καλογυρισμένο, ωραία εφέ και...προφητική!
Vaggelis - Παρ 02 Σεπ 2005, 12:08:24
Θέμα δημοσίευσης:
Baphomet έγραψε:
εγώ είδα το The Island και ήταν μια πολύ καλή ταινία αν και απόλυτα προβλέψιμη... καλογυρισμένο, ωραία εφέ και...προφητική!


πολύ καλή ταινία και φοβερό soundtrack......
Εντυπωσιακή και η σκηνή καταδιώξης, αλλά και υπερβολική για ταινία φαντασίας που θέτει προβληματισμούς στον θεατή....
δεν καταλαβαίνω γιατί δεν πήρε και τόσο καλές κριτικές.....
kanelj - Παρ 02 Σεπ 2005, 12:12:46
Θέμα δημοσίευσης:
Καλα αφηστε τις κριτικες....!
Καλη ταινια με καλο σεναριο!
Αν και θα μπορουσε να ειναι πατατα επειδη μιλαει περι...κλωνοποιησης αλλα το εθεσαν ωραια το σεναριο!
Για να μην μιλησω για την παρουσιαστρια...............(.) (.)
Vaggelis - Παρ 02 Σεπ 2005, 12:23:03
Θέμα δημοσίευσης:
kanelj έγραψε:

Για να μην μιλησω για την παρουσιαστρια...............(.) (.)


Την πρωταγωνίστρια εννοείς.... την Scarlett Johansson...
η οποία στην (μοναδική) ερωτική σκηνή της ταινίας, διαφώνησε έντονα με τον σκηνοθέτη Michael Bay, γιατί την υποχρέωσε να φοράει το σουτιέν της, ενώ αυτή δεν ήθελε, δηλώνοντας μάλιστα: "εγώ στην κρεβατοκάμαρά μου θέλω να νοιώθω άνετα......"
τι να πείς.......
Baphomet - Παρ 02 Σεπ 2005, 12:26:26
Θέμα δημοσίευσης:
μάλλον λέει για την μελαχροινή που παρουσίαζε την κλήρωση... Wink
UnderTaker - Παρ 02 Σεπ 2005, 12:30:38
Θέμα δημοσίευσης:
Συγγνώμη, πολύ μου άρεσε αυτή η δήλωση περί σουτιέν της πρωταγωνίστριας... Laughing Laughing Laughing Laughing

Τηλέφωνό της έχει κανείς...??? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Baphomet - Παρ 02 Σεπ 2005, 12:32:06
Θέμα δημοσίευσης:
UnderTaker έγραψε:
Συγγνώμη, πολύ μου άρεσε αυτή η δήλωση περί σουτιέν της πρωταγωνίστριας... Laughing Laughing Laughing Laughing

Τηλέφωνό της έχει κανείς...??? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked


τράβα να δεις την ταινία κι αμα σου αρέσει σου παραγγελνουμε ένα κλώνο της... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
crusader - Παρ 02 Σεπ 2005, 13:42:59
Θέμα δημοσίευσης:
kanelj έγραψε:
ΥΓ:ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΟΡΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ!!!ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩΩΩΩΩΩΩ Laughing


http://search.ebay.com/dixie-horn_eBay-Motors_W0QQfkrZ1QQfromZR8QQsacatZ6000
MEMsound - Παρ 02 Σεπ 2005, 13:50:12
Θέμα δημοσίευσης:
crusader έγραψε:
kanelj έγραψε:
ΥΓ:ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΟΡΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ!!!ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩΩΩΩΩΩΩ Laughing


http://search.ebay.com/dixie-horn_eBay-Motors_W0QQfkrZ1QQfromZR8QQsacatZ6000


άριστα κ.crusader με προλάβατε!

Άντε Γιάννη μεγεια το "κορνίδιο" βάλτο στο διαστημοπλοιάκι σου και είαι έτοιμος....

ερώτηση: μόλις βάλεις την κόρνα θα αρχίσεις και τα άλματα??? Shocked Laughing Laughing
kanelj - Κυρ 04 Σεπ 2005, 00:49:17
Θέμα δημοσίευσης:
Χα χα χα !!! Laughing Laughing Laughing
Ρε εχει βγει στα αληθεια Question Exclamation Question Question Exclamation Shocked
Δεν κανω πλακα....που μπορω να την βρωωωωωωω Question Question Question Question Laughing Laughing Laughing Laughing
Στην Ελλαδα δεν υπαρχει πουθενα Question
STELIOS - Τρι 06 Σεπ 2005, 10:18:48
Θέμα δημοσίευσης:
Χθες ειδα το "Land of the Dead".
Δεν θα πω πολλα....
Παρτε το "Dawn of the Dead", παρτε και το "28 Days Later" ανακατεψτε τα καλα και φανταστειτε το αποτελεσμα....
Baphomet - Τρι 06 Σεπ 2005, 10:19:57
Θέμα δημοσίευσης:
STELIOS έγραψε:
Χθες ειδα το "Land of the Dead".
Δεν θα πω πολλα....
Παρτε το "Dawn of the Dead", παρτε και το "28 Days Later" ανακατεψτε τα καλα και φανταστιτε το αποτελεσμα....


τα 2 που λες τα έχω δει και μου αρέσουν αυτές οι ταινίες... άρα να πάω ε? Laughing
STELIOS - Τρι 06 Σεπ 2005, 10:23:17
Θέμα δημοσίευσης:
Baphomet έγραψε:
STELIOS έγραψε:
Χθες ειδα το "Land of the Dead".
Δεν θα πω πολλα....
Παρτε το "Dawn of the Dead", παρτε και το "28 Days Later" ανακατεψτε τα καλα και φανταστιτε το αποτελεσμα....


τα 2 που λες τα έχω δει και μου αρέσουν αυτές οι ταινίες... άρα να πάω ε? Laughing


Aν τα εχεις δει μην πας, απλα θα τα ξαναδεις..... Very happy Very happy Very happy
Baphomet - Τρι 06 Σεπ 2005, 10:24:22
Θέμα δημοσίευσης:
καλά...θα το πάρω σε dvd... Laughing
kanelj - Τρι 06 Σεπ 2005, 10:46:13
Θέμα δημοσίευσης:
εμενα μου αρεσε μονο το 28μερες μετα....
θα μου αρεσει Question Exclamation Question Cool Cool Cool
To Dawn of the dead δεν ηταν αυτο που ειχε γεμισει ολος ο κοσμος με ζομπι και σε μια σκηνη ειχαν κατσει ορισμενοι σε μια ταρατσα και τους σημαδευαν με μια καραμπινα στο κεφαλι?!?!?!? Laughing
Baphomet - Τρι 06 Σεπ 2005, 10:49:06
Θέμα δημοσίευσης:
ΝΑΙ!@! sniper rulz! Laughing
STELIOS - Τρι 06 Σεπ 2005, 10:50:14
Θέμα δημοσίευσης:
K'εμενα απ'ολα αυτα το 28 Days Later μου αρεσε περισσοτερο.

Τωρα τι να σας πω, αν θελετε πηγεντε να το δειτε....
Εγω παντως ειχα την αισθηση οτι εβλεπα ταινια σε επαναληψη ενω την εβλεπα πρωτη φορα....
kanelj - Τρι 06 Σεπ 2005, 10:55:54
Θέμα δημοσίευσης:
Το φανταζομαι γι'αυτο και δεν πηγα να το δω,....
Παντως αν θελετε θριλερ....ερχονται μπολικα Exclamation Wink
Αν και το καλο (μεταφυσικο βεβαια) θα αργησει...........http://www.villagecinemas.gr/media/Movies/NightWatch/nightwatchPoster.jpg
Vaggelis - Τρι 06 Σεπ 2005, 11:02:07
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ πήγα Ster να δω τους Dukes και πάνω που άρχιζε το γέλιο, .....κάηκε η μηχανή και δεν είδαμε τελικά την ταινία (μας έδωσαν πίσω όμως τα λεφτά...)
Baphomet - Τρι 06 Σεπ 2005, 11:04:05
Θέμα δημοσίευσης:
Vaggelis έγραψε:
Εγώ πήγα Ster να δω τους Dukes και πάνω που άρχιζε το γέλιο, .....κάηκε η μηχανή και δεν είδαμε τελικά την ταινία (μας έδωσαν πίσω όμως τα λεφτά...)


"χε χε χε χε χε...Μαρίκα, πολύ καλά παιδιά αυτοί οι ντιούκς ε..?" Twisted evil
STELIOS - Τετ 07 Σεπ 2005, 12:22:22
Θέμα δημοσίευσης:
Πηγα χθες και ειδα τους Dukes κ'εγω.... Μιλαμε απειρο γελιο και τελεια τα σκηνικα με το αμαξι !!!! Πολυ το ευχαριστηθηκα....
kanelj - Τετ 07 Σεπ 2005, 12:26:25
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω χτες πηγα και ειδα το "Σπηλια"
Puke left Puke right Puke right Puke left Puke right Puke right Puke left Puke left Puke right Puke left Puke right
manosm3 - Τετ 07 Σεπ 2005, 14:33:56
Θέμα δημοσίευσης:
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα Πηγα και ειδα τους dukes και εχω κλ*σει στο γελιο!!!!! Πολυ γελιο, και ατελειωτο παντηλικι ειδικα αυτη η πλατεια!!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Αλεξ@νδρος - Κυρ 11 Σεπ 2005, 00:44:52
Θέμα δημοσίευσης:
Kingdom of Heaven 7.5/10
The Aviator 4/10
Sin City 8/10
Constantine 6/10
Robots 7.5/10
11:14 8/10
Taking Lives 6.5/10
Cold Mountain 7/10
Suspect Zero 5.5/10
Riding the Bullet 5/10
manosm3 - Κυρ 11 Σεπ 2005, 01:17:59
Θέμα δημοσίευσης:
Πηγαινετε να δειτε το "γα**-μπερδεματα"! Πολλη πλακα! Και πολυ ωραια ιστορια! Λεω να την εφαρμοσω με τον Παναγιωτη! Tease Tease Rotfl Rotfl Yahoo! Yahoo!
gianic - Κυρ 11 Σεπ 2005, 03:43:35
Θέμα δημοσίευσης:
manosm3 έγραψε:
Πηγαινετε να δειτε το "γα**-μπερδεματα"! Πολλη πλακα! Και πολυ ωραια ιστορια! Λεω να την εφαρμοσω με τον Παναγιωτη! Tease Tease Rotfl Rotfl Yahoo! Yahoo!


γα**το την ειδα προχτες κι εκλασα απ τα γελια ... στην αρχη ψιλομουφιτσα αλλα μετα εδινε ρεστα ... Very happy Very happy Very happy
Αλεξ@νδρος - Κυρ 11 Σεπ 2005, 23:04:29
Θέμα δημοσίευσης:
Ηostage 7/10
Vaggelis - Δευ 12 Σεπ 2005, 10:58:40
Θέμα δημοσίευσης:
manosm3 έγραψε:
Πηγαινετε να δειτε το "γα**-μπερδεματα"! Πολλη πλακα! Και πολυ ωραια ιστορια! Λεω να την εφαρμοσω με τον Παναγιωτη! Tease Tease Rotfl Rotfl Yahoo! Yahoo!


το Γαμομπελάδες εννοείς....
το είδα και εγώ....
πήγα έχοντας διαβάσει πάρα πολύ καλές κριτικές, όπως κωμωδία της χρονιάς, πολύ γέλιο κλπ και πήγα να την δω έχοντας μαζί και έξτρα σώβρακο........
είχε πολύ γέλιο σε μερικά σημεία, αλλά έχω γελάσει και πιο πολύ.....
δεν ανταποκρίθηκε πλήρως στις κριτικές, ίσως να φταίει και η κακή μετάφραση που "έχανε" τις πολύ καλές ατάκες (συνήθως δεν την διάβαζα, αλλά άκουγα τα αγγλικά)
UnderTaker - Δευ 12 Σεπ 2005, 11:08:38
Θέμα δημοσίευσης:
Άσε Μάνο, την έχω δει την ταινία... Δεν έχει πρακτικό αντίκρυσμα... Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink


Λοιπόν, επειδή το ύφος του τόπικ είναι τέτοιο, δείτε οπωσδήποτε τα Resident Evil. Και τα δύο!
Είναι 800 κλάσεις πάνω από 28 days later, dawn of the dead και λοιπά έργα.

Παίζει και ΤΟ παιδί... Wink Wink Wink Wink Wink Wink
STELIOS - Δευ 12 Σεπ 2005, 16:04:35
Θέμα δημοσίευσης:
Vaggelis έγραψε:
.........είχε πολύ γέλιο σε μερικά σημεία, αλλά έχω γελάσει και πιο πολύ.....
δεν ανταποκρίθηκε πλήρως στις κριτικές, ίσως να φταίει και η κακή μετάφραση που "έχανε" τις πολύ καλές ατάκες (συνήθως δεν την διάβαζα, αλλά άκουγα τα αγγλικά)


Σημφωνω απολητα, ειχε γελιο αλλα οχι οσο περιμενα. Αυτο που λες για τη μεταφραση το προσεξα και στους Dukes, μερικες φορες εγραφαν πολυ ασχετα πραγματα...
RASTAVIPER - Δευ 12 Σεπ 2005, 21:33:51
Θέμα δημοσίευσης:
UnderTaker έγραψε:

Λοιπόν, επειδή το ύφος του τόπικ είναι τέτοιο, δείτε οπωσδήποτε τα Resident Evil. Και τα δύο!
Είναι 800 κλάσεις πάνω από 28 days later, dawn of the dead και λοιπά έργα.

Παίζει και ΤΟ παιδί... Wink Wink Wink Wink Wink Wink


Σιγα την κοκκαλιαρα!!! Razz Razz Αμα δεν εχει λιγα πιασιματα η γυναικα.... Surprised Surprised
Παντως γουσταρα πολυ το πώς πεθαιναν οι Εκαμιτες οταν επεφταν στις διαφορες παγιδες...Ειδικα εκει με τα Laser που τους εκοβαν φετες, ηταν ολα τα λεφτα του 1.
gianic - Δευ 12 Σεπ 2005, 23:37:17
Θέμα δημοσίευσης:
RASTAVIPER έγραψε:
UnderTaker έγραψε:

Λοιπόν, επειδή το ύφος του τόπικ είναι τέτοιο, δείτε οπωσδήποτε τα Resident Evil. Και τα δύο!
Είναι 800 κλάσεις πάνω από 28 days later, dawn of the dead και λοιπά έργα.

Παίζει και ΤΟ παιδί... Wink Wink Wink Wink Wink Wink


Σιγα την κοκκαλιαρα!!! Razz Razz Αμα δεν εχει λιγα πιασιματα η γυναικα.... Surprised Surprised
Παντως γουσταρα πολυ το πώς πεθαιναν οι Εκαμιτες οταν επεφταν στις διαφορες παγιδες...Ειδικα εκει με τα Laser που τους εκοβαν φετες, ηταν ολα τα λεφτα του 1.


καλα γα** τις σκηνες.... !
UnderTaker - Τετ 14 Σεπ 2005, 14:03:45
Θέμα δημοσίευσης:
Είδα μια μλκια εχθές... Κάτι με Gargoils' Revenge ήταν ο τίτλος...

Ελεεινό... Τρισάθλιο... Χάλια μαύρα... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Είχαμε φάει και την τριάρα, έδεσε το βράδυ... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
kanelj - Κυρ 02 Οκτ 2005, 12:22:40
Θέμα δημοσίευσης:
kanelj έγραψε:
Το φανταζομαι γι'αυτο και δεν πηγα να το δω,....
Παντως αν θελετε θριλερ....ερχονται μπολικα Exclamation Wink
Αν και το καλο (μεταφυσικο βεβαια)δεν θα αργησει...........http://www.villagecinemas.gr/media/Movies/NightWatch/nightwatchPoster.jpg


H M@Λ@ΚΙ@ Exclamation Exclamation Exclamation
Αντε να δουμε το Dark water τι λεει.... Confused
cipher - Τετ 05 Οκτ 2005, 11:24:32
Θέμα δημοσίευσης:
Αλεξ@νδρος έγραψε:
Kingdom of Heaven 7.5/10
The Aviator 4/10
Sin City 8/10
Constantine 6/10
Robots 7.5/10
11:14 8/10
Taking Lives 6.5/10
Cold Mountain 7/10
Suspect Zero 5.5/10
Riding the Bullet 5/10



Αν το "Riding the Bullet" είναι αυτό που είναι βασισμένο σε ταινία του Stephen King ("Προάγγελος Θανάτου" στα Ελληνικά), το 5/10 είναι πάρα πολύ. Εγώ 3 θα του έβαζα και πολλά του είναι! Το είχα δει σε DVD και μετάνιωσα τη 1,5 ώρα που αφιέρωσα να το δω!

Για σινεμά προτείνω "Το Νησί" (Ewan McGregor, Scarlett Johansson) και "Η Αυτοκρατορία των Λύκων" (Jean Reno). Θα τους έβαζα ένα 8-8,5/10.

Όσο για τους Dukes of Hazzard, με έπεισε το trailer ότι δεν πρέπει να το χάσω Very happy
Baphomet - Πεμ 06 Οκτ 2005, 00:56:13
Θέμα δημοσίευσης:
ειδα σημερα το τρομος στο amityville... γα** τα θρίλερ αν και μύριζε λάμψη (the shining) από μακριά
DrJekyll - Πεμ 06 Οκτ 2005, 10:21:10
Θέμα δημοσίευσης: ...
Σας προτείνω ανεπιφύλακτα την επόμενη ταινιάρα.....10 στα 10 χαλαρά...

Είχε βγει στους κινηματογράφους, τώρα μόνο σε DVD...

Η ΠΟΛΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ....
http://www.miramax.com/cityofgod/
Baphomet - Πεμ 06 Οκτ 2005, 11:56:26
Θέμα δημοσίευσης:
μάγκες...όσοι πιστοί των video games προσέλθετε...σύντομα στις αίθουσες έρχεται...

DOOM the movie
με πρωταγωνιστή...The Rock!!
είδα το τρέιλερ κι εχω ήδη πορωθεί (ως φανατικός του παιχνιδιού πριν καμμια δεκαετία...)

www.doommovie.com
RASTAVIPER - Παρ 07 Οκτ 2005, 20:37:52
Θέμα δημοσίευσης:
Baphomet έγραψε:
μάγκες...όσοι πιστοί των video games προσέλθετε...σύντομα στις αίθουσες έρχεται...

DOOM the movie
με πρωταγωνιστή...The Rock!!
είδα το τρέιλερ κι εχω ήδη πορωθεί (ως φανατικός του παιχνιδιού πριν καμμια δεκαετία...)

www.doommovie.com


Τον ROCK τον κωλοπαω αλλα μυριζομαι οτι η ταινια θα ειναι η μουφα της χρονιας... Twisted evil Twisted evil Ειδα τι τρειλερ και σε κατι σημεια μπερδευανε υπερβολικα την ταινια με το παιχνιδι. Mad Mad Οποιος παιζει 3dshooter games θα θυμαται πως ειναι να βλεπεις τα παντα απο τα ματια του ηρωα και μπροστα πρωτη μουρη να ξεπροβαλει το οπλο που κρατας...Ε, ετσι ακριβως ηταν σε καποιες φασεις το τρειλερ... Exclamation Exclamation Ξεφτιλα?? Shocked Shocked
kanelj - Σαβ 08 Οκτ 2005, 09:08:09
Θέμα δημοσίευσης:
Η ταινια θα ειναι σουπερ-πατατα Exclamation Very happy
Να ειστε σιγουροι!!!
(αντε,ερχετε και το Halo....!!)
Vaggelis - Δευ 10 Οκτ 2005, 11:02:13
Θέμα δημοσίευσης:
kanelj έγραψε:
Η ταινια θα ειναι σουπερ-πατατα Exclamation Very happy
Να ειστε σιγουροι!!!
(αντε,ερχετε και το Halo....!!)


και εγώ το ίδιο πιστεύω.....
θα είναι του στύλ Mortal Combat, Street Fighter κλπ
δηλαδή χάλια....
Το Halo όμως θα είναι άλλη περίπτωση, θα υπάρχει και η Microsoft από πίσω, που θα θέλει και μια καλή προώθηση για το Halo 3, που έρχεται και αυτό στο ΧΒΟΧ 360 (πότε θα μαζευτούμε ρε για μια "μάχη", τώρα που είμαστε και πλήρεις σαν ομάδα, με 4 μέλη και έχουμε εκπαιδευτεί και στο ΜΜΡ;;;...)


Υ.Γ. είδα το Transporter 2....
πολύ δράση, με καταδιώξεις αυτοκινήτων, ωραία μοντέλα (αυτοκινήτων), ένα Α8 που "χορεύει" στην άσφαλτο, αλλά με αφελές σενάριο και έναν πρωταγωνιστή που έχει μονίμως μια θυμωμένη φάτσα
καλó για DVD....
fallen_angel82 - Κυρ 23 Οκτ 2005, 00:09:36
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν πρόλαβα να δω το αντικλείδι στον κινηματογράφο και το είδα προχθές σε dvd. Από τα καλύτερα θρίλερ που έχω δει τελευταία. Έχοντας δει Ju-on, Sadako και όλα τα σχετικά δεν μου έκανε τίποτα αίσθηση. Μετά από καιρό είδα κάτι και με κράτησε μέχρι το τέλος. Καλές προβολές.
DimiP - Κυρ 23 Οκτ 2005, 23:35:35
Θέμα δημοσίευσης:
η ταινια DOOM είναι αξιοπρεπης για εναν παικτη ηλεκτρονικων παιχνιδιων και πολυ περισσοτερο για οσους εχουν φαει με το κουταλι τα DOOM.
ειναι βασισμενη παααααρα πολυ στο DOOM 3 και οχι τοσο στα προηγουμενα.
Αν και δεν "μπαζει" και το σεναριο δεν ειναι εξωπραγματικο (για παραδειγμα δεν χρησιμοποιει ακαταλαβιστηκη τεχνολογια και εξηγει παντα οτι συμαβινει χωρις να αφηνει κενα) αλλα αρκετα προσγειωμενο σε σχεση με το ειδος της ταινιας και αυτο που περιγραφει , οι μη φιλοι του ειδους θα την χαρακτηρισουν ΠΑΤΑΤΑ.
και αυτο γιατι απευθεινεται σε πολυ εξειδικευμενο κοινο.

Παντως σε σχεση με το TRANSPORTER 2 το οποιο δειχνει για μια καλη ταινια δρασης (αλλα ειναι μεγαλη μαλ***α) το DOOM ειναι καλυτερο.

αυτο τα λεει ολα.

Δειτε τη αν εχετε πυροβολησει εστω και μια φορα σε καποιο απο τα DOOM.
Μην τη δειτε αν συχενεστε τα video games και την επιστημονικη φαντασια.

Wink
fallen_angel82 - Σαβ 03 Δεκ 2005, 16:22:09
Θέμα δημοσίευσης:
Μια από τις καλύτερες ταινίες με πολεμικές τέχνες (ή πιο λαϊκά πολύ ξύλο):

ONG BAK

Ταϊλανδέζικη παραγωγή. Ο ηθοποιός που παίζει κάνει απίστευτα πράγματα. Shocked
Και για όποιον το έχει ήδη δει, φανταστείτε να κάνει χολυγουντιανή ταινία!!! Worthy
Baphomet - Σαβ 03 Δεκ 2005, 16:27:08
Θέμα δημοσίευσης:
fallen_angel82 έγραψε:
Μια από τις καλύτερες ταινίες με πολεμικές τέχνες (ή πιο λαϊκά πολύ ξύλο):

ONG BAK

Ταϊλανδέζικη παραγωγή. Ο ηθοποιός που παίζει κάνει απίστευτα πράγματα. Shocked
Και για όποιον το έχει ήδη δει, φανταστείτε να κάνει χολυγουντιανή ταινία!!! Worthy


εγώ πάλι προτείνω το KUNGFUZIO... πολύ γέλιο και πολύ ξύλο! καλτ ταινία... Wink
manosm3 - Κυρ 04 Δεκ 2005, 23:32:17
Θέμα δημοσίευσης:
Το "Ολα για τα λεφτα μου αρεσε" και γελιο προσφερει και περναει καποια μηνυματα.
Spyros_L - Πεμ 29 Δεκ 2005, 10:32:00
Θέμα δημοσίευσης:
Χθες είδα το SAW 2. Κορυφαίο θρυλεράκι, καλύτερο απο το 1 αλλά έχω την εντύπωση πως αν βγει και 3 θα καταντήσει ψιλοβαρετό.

Όσον αφορά το λούφα και παραλλαγή οι ατάκες ήταν καλύτερο για να γελάσω με τη ψυχή μου. Η Καγιά βέβαια άπαιχτο θυληκό.
silverpug206 - Πεμ 29 Δεκ 2005, 10:55:42
Θέμα δημοσίευσης:
το dukes of hazard το ειδα πριν κανα 2 βδομαδες.. ειναι κομματακι μαλ***α, αλλα οταν βαριεσε σπιτι, βλεπετε...το the island ομως μου αρεσε πολυ...
kanelj - Πεμ 29 Δεκ 2005, 11:13:13
Θέμα δημοσίευσης:
Spyros_L έγραψε:
Χθες είδα το SAW 2. Κορυφαίο θρυλεράκι, καλύτερο απο το 1 .......

Shocked Shocked Shocked Shocked
xrisa-xs - Πεμ 29 Δεκ 2005, 12:45:13
Θέμα δημοσίευσης:
χθες ειδα το Corpse Bride
πολύ καλός Τιμ Μπαρτον
κορυφαια του ταινια σε αυτο το ειδος ομως ειναι το Christmas Nightmare
ultra-one - Πεμ 29 Δεκ 2005, 12:56:40
Θέμα δημοσίευσης:
Spyros_L έγραψε:
Χθες είδα το SAW 2. Κορυφαίο θρυλεράκι, καλύτερο απο το 1 αλλά έχω την εντύπωση πως αν βγει και 3 θα καταντήσει ψιλοβαρετό.


Εγώ βρήκα καλύτερη την πλοκή στο πρώτο. Το 2ο ήταν σε πολλά πράγματα προβλέψιμο.


Επίσης έχω δει τον King Kong την περασμένη βδομάδα.

Το σενάριο βασίζεται στην πρώτη ταινία αλλά τα εφφέ είναι σε άλλη κλάση!!

Σε κάποια σημεία το έχουν παρακάνει με τις "μάχες" με ερπετά, τεράστια έντομα και δεινόσαυρους σε σημείο που νομίζεις ότι βλέπεις Jurrasic Park και σε άλλα σημεία θυμίζει Indiana Jones.

Τα πρώτα 20 λεπτά είναι αρκετά βαρετά αλλά μετά η δράση είναι non-stop!

Not Bad αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας. Πάντως άρεσε σε πολλούς που το είδαν.

Θέλω να πάω να δω τη Νάρνια. Την είδε κανείς?
kanelj - Πεμ 29 Δεκ 2005, 12:59:46
Θέμα δημοσίευσης:
To King Kong το ειδα και εγω στην MAX SCREEN Exclamation
Twisted evil Twisted evil Twisted evil
Aλλη φαση!!!!
Baphomet - Πεμ 29 Δεκ 2005, 18:37:40
Θέμα δημοσίευσης:
το corpse bride μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο το Nightmare before christmas και το saw 2 καλό αλλά κατώτερο του 1...
fallen_angel82 - Πεμ 29 Δεκ 2005, 18:54:57
Θέμα δημοσίευσης:
Το saw II ήταν αρκετά καλό. Η νεκρή νύφη αν και την είδα από τη δεύτερη σειρά, και τυφλώθηκα, ήταν πολύ καλό.
Stalitsa - Πεμ 29 Δεκ 2005, 22:27:17
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
χθες ειδα το Corpse Bride
πολύ καλός Τιμ Μπαρτον
κορυφαια του ταινια σε αυτο το ειδος ομως ειναι το Christmas Nightmare


Σήμερα είδα το Cristmas Before Nightmare,ωραίο ήταν αλλά πιο πολύ μου άρεσε το Corpse Bride(πολύ πιο πολύ)..
Για μένα το Corpse Bride είναι μία απο τις καλύτερες ταινίες που έχω δεί...
DimiP - Πεμ 29 Δεκ 2005, 23:53:33
Θέμα δημοσίευσης:
kanelj έγραψε:
To King Kong το ειδα και εγω στην MAX SCREEN Exclamation
Twisted evil Twisted evil Twisted evil
Aλλη φαση!!!!


και που να το δεις στο gold class με τις πολυθρονες κρεββατια και τους μεζεδες στο χερι !!! Twisted evil Twisted evil χλίδα !!!
xrisa-xs - Τρι 17 Ιαν 2006, 18:10:24
Θέμα δημοσίευσης:
την προηγούμενη βδομάδα είδα το The Brothers Grimm

καλούτσικο αλλά πολύ "φορτωμένο"
το περίμενα καλύτερο, πολύ καλή η Μόνικα Μπελούτσι.

επίσης ειδα και το Χρονικό της Νάρνια... κάτι ανάλογο με το παραπάνω... αν δεν έχεις διαβάσει το βιβλίο σου μένουν μερικά κενά στην αφήγηση...
xrisa-xs - Τρι 31 Ιαν 2006, 10:37:55
Θέμα δημοσίευσης:
χθες βραδυ ειδα το UNDERWORLD

ωραία, σκοτεινή ταινία, αντάξια συνέχεια της πρώτης
με πολύ δράση και εντυπωσιακά εφφέ

αν σας αρέσουν οι ταινίες του είδους να την δείτε όπωσδηποτε Thumb Left
crusader - Τρι 31 Ιαν 2006, 13:53:59
Θέμα δημοσίευσης:
Θα τη δούμε, θα τη δούμε... Wink

VAMPIRES RULE!!! Twisted evil
SnakeMJK - Τρι 31 Ιαν 2006, 13:58:33
Θέμα δημοσίευσης:
To Λούφα & Παραλλαγή 2, κανείς δεν το είδε; Razz

Το είδα πριν καμιά εβδομάδα, την ημέρα που διέκοψα την αναβολή μου στο στρατό, γκουχ γκουχ, και μου άρεσε πάρα πολύ! Πολύ γέλιο... Ανυπομονώ να βγει σε dvd για να την ριπάρω Razz Razz
Baphomet - Τρι 31 Ιαν 2006, 13:59:20
Θέμα δημοσίευσης:
το είδαμε προχτες...δεν ενθουσιάστηκα αλλά οκ βλέπεται ευχάριστα.
tsosmoulis - Τρι 31 Ιαν 2006, 14:03:09
Θέμα δημοσίευσης:
Bloodrayne, ολα τα €€€!!
MEMsound - Τρι 31 Ιαν 2006, 14:10:37
Θέμα δημοσίευσης:
την είδα και μου θύμισε τους 11 μήνες που ήμουν στην Κω (3/2003 2/2004...)

Γαμάτα ήταν!!! αν κι όχι τόσο χίμα όσο στην ταινία...!! Laughing Laughing Laughing
pygolabida - Τρι 31 Ιαν 2006, 15:37:02
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
χθες βραδυ ειδα το UNDERWORLD

ωραία, σκοτεινή ταινία, αντάξια συνέχεια της πρώτης
με πολύ δράση και εντυπωσιακά εφφέ

αν σας αρέσουν οι ταινίες του είδους να την δείτε όπωσδηποτε Thumb Left


Thumb Left Thumb Left Thumb Left Συμφωνώ και επαυξάνω.... Exclamation Exclamation Exclamation Thumbs Up
STELIOS - Τρι 31 Ιαν 2006, 16:25:40
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
χθες βραδυ ειδα το UNDERWORLD

ωραία, σκοτεινή ταινία, αντάξια συνέχεια της πρώτης
με πολύ δράση και εντυπωσιακά εφφέ

αν σας αρέσουν οι ταινίες του είδους να την δείτε όπωσδηποτε Thumb Left


Χθες ειδα κ'εγω το Underworld στα Village.
Λοιπον το Pop Corn και η Sprite ηταν ολα τα λεφτα, το καθισμα για το ύψος μου ηταν ηταν λιγο αβολο.... ομως εριξα κατι υπνους !!!
pygolabida - Τρι 31 Ιαν 2006, 16:35:08
Θέμα δημοσίευσης:
STELIOS έγραψε:
Χθες ειδα κ'εγω το Underworld στα Village.
Λοιπον το Pop Corn και η Sprite ηταν ολα τα λεφτα, το καθησμα για το ηψος μου ηταν ηταν λιγο αβολο.... ομως ερηξα κατι υπνους !!!


Καλά, άμα κοιμάσαι στο Underworld τότε σε ταινίες τύπου "Απομεινάρια μιάς ημέρας" ή Αγγελόπουλο κτλ τι κάνεις, πέφτεις σε χειμερία νάρκη.... Question Laughing Laughing Smile
MEMsound - Τρι 31 Ιαν 2006, 16:36:57
Θέμα δημοσίευσης:
εγω πάντως θα προτιμήσω από το να κοιμηθώ στο κάθισμα να κοιμηθώ στο κρεβατάκι μου.... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
xrisa-xs - Τρι 31 Ιαν 2006, 16:43:03
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
εγω πάντως θα προτιμήσω από το να κοιμηθώ στο κάθισμα να κοιμηθώ στο κρεβατάκι μου.... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing



και γω! άσε που δεν κοστίζει κιόλας!

@STELIOS ήσουν χθες στη VMAX στο THE MALL?
RASTAVIPER - Τετ 01 Φεβ 2006, 13:54:45
Θέμα δημοσίευσης:
pygolabida έγραψε:
STELIOS έγραψε:
Χθες ειδα κ'εγω το Underworld στα Village.
Λοιπον το Pop Corn και η Sprite ηταν ολα τα λεφτα, το καθησμα για το ηψος μου ηταν ηταν λιγο αβολο.... ομως ερηξα κατι υπνους !!!


Καλά, άμα κοιμάσαι στο Underworld τότε σε ταινίες τύπου "Απομεινάρια μιάς ημέρας" ή Αγγελόπουλο κτλ τι κάνεις, πέφτεις σε χειμερία νάρκη.... Question Laughing Laughing Smile


Χαχαχα, σωστη η Γιαννα!! Very happy Very happy Very happy
STELIOS - Τετ 01 Φεβ 2006, 19:13:06
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
....
@STELIOS ήσουν χθες στη VMAX στο THE MALL?


Δευτερα βραδυ στα Village στο Μαρουσι. Why ?
xrisa-xs - Τετ 01 Φεβ 2006, 19:31:50
Θέμα δημοσίευσης:
μπα τίποτα, απλά είμουν στο MALL και έβλεπα την ίδια ταινία!
RASTAVIPER - Κυρ 05 Φεβ 2006, 01:36:29
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
χθες βραδυ ειδα το UNDERWORLD

ωραία, σκοτεινή ταινία, αντάξια συνέχεια της πρώτης
με πολύ δράση και εντυπωσιακά εφφέ

αν σας αρέσουν οι ταινίες του είδους να την δείτε όπωσδηποτε Thumb Left


Πολυ καλη!! Smile Smile Αλλα η ιστορια ειχε αμεση σχεση με το πρωτο εργο και αν δε το ειχες δει δεν καταλαβαινες τιποτα.
pygolabida - Τετ 08 Φεβ 2006, 23:05:30
Θέμα δημοσίευσης:
Τις προάλλες είδα το Match Point, καλούτσικο ήταν, (αντικειμενικά βλεπότανε & σε dvd δλδ), βέβαια στην προκειμένη περίπτωση μή αντικειμενικά πρέπει να πώ ότι δέν αρκούσε η τηλεόραση (τα χάρματα οφθαλμών πρέπει να γεμίζουν την τεράστια οθόνη του σινεμά).... Shocked Shocked Razz
Το ηθικό δίδαγμα της ταινίας μάλλον θα ήταν "αν έχεις τύχη διάβαινε", η και το "money rules". Έξοχη η ερμηνεία του πρωταγωνιστή, δίκαιη & η χρυσή σφαίρα που του απονεμήθηκε...... Wink
xrisa-xs - Πεμ 09 Φεβ 2006, 10:27:37
Θέμα δημοσίευσης:
καλέ μόνο έξοχη!!!!!!! και τίποτα δεν λές!!!!
άσε που ήταν και καρά-κούκλος!
pygolabida - Δευ 13 Φεβ 2006, 16:34:05
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
καλέ μόνο έξοχη!!!!!!! και τίποτα δεν λές!!!!
άσε που ήταν και καρά-κούκλος!

Συμφωνώ & επαυξάνω..... (μπήκε & υπογραφή) Razz
crusader - Τρι 14 Φεβ 2006, 21:52:10
Θέμα δημοσίευσης:
Αφορά TV και όχι cinema αλλά ήθελα να ενημερώσω για να προλάβουν όσοι θέλουν.

ΤΟ ΚΟΡΑΚΙ : ΝΕΤ 22.00
Worthy Worthy Worthy

Πάω να πάρω θέση στον καναπέ!!!
Baphomet - Τετ 15 Φεβ 2006, 02:04:05
Θέμα δημοσίευσης:
crusader έγραψε:
Αφορά TV και όχι cinema αλλά ήθελα να ενημερώσω για να προλάβουν όσοι θέλουν.

ΤΟ ΚΟΡΑΚΙ : ΝΕΤ 22.00
Worthy Worthy Worthy

Πάω να πάρω θέση στον καναπέ!!!


ωραίος ρε... τώρα το είδα...φτου σου!
TiMoRiS - Τετ 15 Φεβ 2006, 02:09:56
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω χαρη στον Σπυρο το ειδα ολο!Γιατι ΝΕΤ δεν βαζω ποτε!THNX Σπυρο!
gianic - Τετ 15 Φεβ 2006, 03:14:04
Θέμα δημοσίευσης:
crusader έγραψε:
Αφορά TV και όχι cinema αλλά ήθελα να ενημερώσω για να προλάβουν όσοι θέλουν.

ΤΟ ΚΟΡΑΚΙ : ΝΕΤ 22.00
Worthy Worthy Worthy

Πάω να πάρω θέση στον καναπέ!!!


απ τις αγαπημενες μου...

Ειδα αποψε το "the promise" το κινεζικο.
Απιστευτη ταινια .
Οτι και να πω ειναι λιγο . Ειλικρινα ειναι η καλυτερη ταινια που χω δει τουλαχιστον φετος , για να μην υπερβαλλω περισσοτερο Cool

Δειτε το αξιζει με χιλια και ξεφευγει 100% απο αμερικανο-hollywood παραγωγες κλπ κλπ
xrisa-xs - Τετ 15 Φεβ 2006, 09:54:10
Θέμα δημοσίευσης:
είδα και γω το The Promise χθες το βραδυ!
από τις καλύτερες κινεζικές ταινίες που έχω δει!
φανταστικό παραμύθι!
pygolabida - Τετ 15 Φεβ 2006, 15:37:11
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
είδα και γω το The Promise χθες το βραδυ!
από τις καλύτερες κινεζικές ταινίες που έχω δει!
φανταστικό παραμύθι!


Καλύτερη η γκέισα νομίζω....πολύ ωραία σκηνικά και χρώματα πάντως....Παρεπιπτώντος πήγαμε στο village cafe και ήταν τέλειο, δεν λέγαμε να ξεκολλήσουμε..... Smile
gianic - Τετ 22 Φεβ 2006, 17:53:20
Θέμα δημοσίευσης:
ειδα και γω το match-point .

αν και ηταν ταινια που ειχε να κανει με σχεσεις , ηταν ψυχρη χωρις να σου βγαζει καθολου το στοιχειο του ερωτα αλλα της απληστιας και της φιλαργυριας .

ενθουσιαστηκα παντως ! ενα μεγαλο μπραβο στον γουντι αλεν Very happy

ΔΕΙΤΕ ΤΟ !
xrisa-xs - Πεμ 23 Φεβ 2006, 10:00:37
Θέμα δημοσίευσης:
μα... νομίζω πως αυτό ακριβώς ήθελε να δείξει ο σκηνοθέτης!
ότι ο έρωτας στην σημερινή εποχή έχει αντικατασταθεί από βόλεμα, φιλοδοξία και απληστία.

προτιμούμε να "σκοτώσουμε" τον έρωτα, παρά να χαλάσουμε το βόλεμά μας. Confused Confused Confused

μπράβο και από μένα στο Γούντι Άλεν!
manosm3 - Πεμ 23 Φεβ 2006, 23:41:25
Θέμα δημοσίευσης:
Σημερα ειδα το "Περηφανια και προκαταληψη". Καλουτσικο...Βλεπεται.
cipher - Παρ 24 Φεβ 2006, 03:18:08
Θέμα δημοσίευσης:
Προχθές είδα το Μόναχο (Munich). Αρκετά καλό, αλλά και μεγάλο (2h 35'). Πολύ καλή σκηνοθεσία από τον Spielberg, αλλά είχε κάτι σκηνές δολοφονίας με τραγικά λάθη, που ούτε πρωτάρηδες δε θα κάνανε... Scratch
xrisa-xs - Παρ 24 Φεβ 2006, 17:16:18
Θέμα δημοσίευσης:
είδα το "καληνύχτα και καλή τύχη"
με σοβαρά μηνύματα για την τηλεόραση του σήμερα ειπωμένα το '58
αξίζει! Thumb Left
ultra-one - Τρι 07 Μάρ 2006, 14:48:29
Θέμα δημοσίευσης:
Επιτέλους!
Στις 16 Μαρτίου βγαίνει στο σινεμά η πρώτη πολυαναμενόμενη Ελληνική ταινία "Splatter" με Ζόμπι! Silly Silly Silly

Δείτε το Site: www.tokako.com
MEMsound - Τρι 07 Μάρ 2006, 14:55:37
Θέμα δημοσίευσης:
ναι ναι θα πάω τρέχοντας....
αν έχουν σταματησει να κυκλοφορούν μύγες στον αέρα και δεν έχω τίποτα να βαρέσω.... Laughing Laughing Laughing Laughing
gianic - Τρι 07 Μάρ 2006, 16:15:58
Θέμα δημοσίευσης:
χτες ειδα ροζ πανθηρα . ακρως γελοιο και κρυοκωλο.... τρελη πατατα ...
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Road_Runner - Τετ 08 Μάρ 2006, 04:07:53
Θέμα δημοσίευσης:
Αν και καθυστερημένα, μόλις είδα το SAW I. Πολύ καλό και ωραίο σενάριο. Στο τέλος βέβαια μένεις λίγο μαλ**ας από την κατάληξη αλλά ήταν από τα ωράια θρίλερ που έχω δει. Τώρα πρέπει να περιμένω να βγει το 2 σε δβδ. γα**το Evil
xrisa-xs - Τετ 08 Μάρ 2006, 11:06:04
Θέμα δημοσίευσης:
είδα το CAPOTE
καλό, λίγο βαρύ...
fallen_angel82 - Τετ 08 Μάρ 2006, 18:47:53
Θέμα δημοσίευσης:
Νίκο το Saw ΙΙ είναι πολύ καλύτερο, κατά την ταπεινή μου γνώμη, και
νομίζω θα σου αρέσει περισσότερο από το ένα.
cipher - Τετ 08 Μάρ 2006, 19:36:38
Θέμα δημοσίευσης:
Για το Saw II θα έλεγα τα εξής:
Ίσως το καλύτερο θρίλερ (όπως και το προηγούμενο) των τελευταίων ετών, με μοναδικό ανταγωνιστή το προηγούμενο. Δεν μπορώ να θυμηθώ κάποιο άλλο που να με κράτησε σε τέτοια ένταση για όλη του τη διάρκεια. Οι σκηνές είναι πιο αιματοβαμμένες και πιο “σιχαμερές” από το προηγούμενο.

Θα μπορούσα να πω ότι το προηγούμενο ήταν κατά ελάχιστα πιο έξυπνο (όχι ότι στο δεύτερο δεν υπάρχουν έξυπνες εκπλήξεις). Επίσης, εάν είχε λιγότερα άτομα, ίσως να ήταν λίγο καλύτερο. Αξιοσημείωτο είναι το άψογο δέσιμο με το προηγούμενο, με άριστη προσοχή στις λεπτομέρειες, αφού κάποιες σκηνές διαδραματίζονται στα ίδια μέρη. Αν και δημιουργούνται ένα-δύο ερωτήματα/λογικές ατέλειες, εντούτοις, δεν είναι τόσο σοβαρά και δεν επηρεάζουν την εξέλιξη του έργου.
Road_Runner - Πεμ 09 Μάρ 2006, 01:05:16
Θέμα δημοσίευσης:
Ήταν όντως πολύ καλό, αν και το περίμενα λίγο καλύτερο με όσα είχα ακούσει. Πολύ καλό όμως. Αν και στο πρώτο έχω κάποιες απορίες...
Περιμένω να βγεί το 2 να το δω... Αν και δεν νομίζω ότι η εξυπνάδα του 1ου εργου ανταγωνίζεται την εξυπνάδα του "Συμμορία των 11". Μακάρι το 2 να είναι λίγο πιο έξυπνο και να ξεκαθαρίζει τι γίνεται με αυτόν που έμεινε κλεισμένος στο δωμάτιο και με τον γιατρό που πήγε για βοήθεια...
Baphomet - Πεμ 09 Μάρ 2006, 13:29:57
Θέμα δημοσίευσης:
Pink Panther... τρελό γέλιο...φυσικά η μαγεία του Peter Sellers λείπει, αλλά αξίζει πραγματικά. Laughing
kanelj - Πεμ 09 Μάρ 2006, 17:46:38
Θέμα δημοσίευσης:
Εμενα παλι δεν με συγκλονισε...Προσπαθουσα να γελασω... Cool
brz20 - Πεμ 09 Μάρ 2006, 18:34:55
Θέμα δημοσίευσης:
Το περισσοτερο γελιο το εχω ριξει με το American Pie 3!!!!
kanelj - Πεμ 09 Μάρ 2006, 22:47:32
Θέμα δημοσίευσης:
Ετοιμασου τοτε γιατι ερχεται σε λιγο καιρο το Scary movie 3 Exclamation Twisted evil
(Stifler rulez!!!) Laughing
brz20 - Παρ 10 Μάρ 2006, 01:13:11
Θέμα δημοσίευσης:
Αλλο απο εκει.Τρελο γελιο.Ξερεις ημερομηνια?
kanelj - Παρ 10 Μάρ 2006, 01:19:47
Θέμα δημοσίευσης:
1,5 μηνα περιπου!
brz20 - Παρ 10 Μάρ 2006, 01:24:00
Θέμα δημοσίευσης:
Ωραια.Θα κανει παταγο στους κινηματογραφους.Αντε να γελασει λιγο το πικραμενο μας χειλακι(πλακα κανω)!!!
TiMoRiS - Παρ 10 Μάρ 2006, 01:29:27
Θέμα δημοσίευσης:
STIFMAISTER RULESSSS!!!!!
kanelj - Παρ 10 Μάρ 2006, 01:55:04
Θέμα δημοσίευσης:
5MB της αθανατης σκηνης του Stifler!!!! Laughing Laughing Laughing

πατηστε εδω!
manosm3 - Κυρ 12 Μάρ 2006, 01:12:22
Θέμα δημοσίευσης:
βλεπω το θανατο σου 3 = πατατα
gianic - Κυρ 12 Μάρ 2006, 01:57:48
Θέμα δημοσίευσης:
ειδα το "αγνωστος κοσμος" με τον κολιν φαρελ .. στην αρχη ειχε ενα ενδιαφερον αλλα μετα κοντεψε να με παρει ο υπνος ... 2 1/2 ωρες ταινια... με ελαχιστους διαλογους . μαλλον δεν θα το παρω σε dvd............ Confused
kovac - Κυρ 12 Μάρ 2006, 04:42:28
Θέμα δημοσίευσης:
kanelj έγραψε:
Ετοιμασου τοτε γιατι ερχεται σε λιγο καιρο το Scary movie 3 Exclamation Twisted evil
(Stifler rulez!!!) Laughing


Το 4 θες να πεις. Razz

Περισσότερα εδώ: http://www.scarymovie.com/ Wink
cipher - Κυρ 12 Μάρ 2006, 05:15:04
Θέμα δημοσίευσης:
manosm3 έγραψε:
βλεπω το θανατο σου 3 = πατατα


...ενώ τα 1 και 2 ήταν καλά... Thumb Down
Πάντως, για B-movie, το 1 είχε κάτι πολύ κάφρικες σκηνές, που μου φέρναν γέλιο Mr. Green
xrisa-xs - Τρι 21 Μάρ 2006, 10:58:35
Θέμα δημοσίευσης:
είδα τα:

Syriana
καλό πολιτικό "θρίλερ" που σε κραταει μεχρι το τελος, αφου αν δεν δεις το τελος δεν "ολοκληρώνεις" την ιστορία. Ακόμα απορώ πως οι αμερικανοί του έδωσαν και οσκαρ! Δεν εννοώ για την ερμηνεία του Κλούνεϊ, η οποία ήταν πολύ καλή, αλλά για το θέμα της ταινίας.

Εκτός Τροχιάς-Derailed
Μέτρια ταινία, καταπληκτικός Βενσάν Κασέλ στο ρόλο του κακού, πολύ μέτρια η Άνιστον.

και τέλος Lassie!!!!!
θυμίθηκα τα παιδικά μου χρόνια! πολύ το αγαπούσα αυτό το σκυλί! είναι πολύ όμορφη ράτσα τα κόλεϋ! και η ταινία κατάλληλη και για μικρά παιδιά, οπότε αν έχεται παιδιά, ανήψια κτλ μην τη χάσετε!
kanelj - Τρι 21 Μάρ 2006, 11:04:36
Θέμα δημοσίευσης:
To "Βλεπω τον θανατο σου 3" ηταν γα**το!!!! Cool Cool Cool
Baphomet - Τρι 21 Μάρ 2006, 14:30:01
Θέμα δημοσίευσης:
kanelj έγραψε:
To "Βλεπω τον θανατο σου 3" ηταν γα**το!!!! Cool Cool Cool


συμφωνώ... όποιος πάει να το δει πάει για να δει τρελό αίμα και απίστευτες σκηνές θανάτου. Αυτό προσφέρει η ταινία, αυτό θέλει να πουλήσει και το κάνει άψογα. Καλύτερα κι από τα 2 προηγούμενα. Wink Wink Wink

χτες είδα και το 16 τετράγωνα...μου άρεσε επίσης πολύ, ο Bruce Willis σε εναν ακόμα λιτό κι όμως τόσο προσεγμένο ρόλο. Wink
cipher - Τρι 21 Μάρ 2006, 16:43:27
Θέμα δημοσίευσης:
Derailed (Εκτός Τροχιάς)

Καλή ταινία, αλλά στην προσπάθεια του σκηνοθέτη να έχει ανατροπές, χάλασε λίγο η δομή και θόλωσε η κατεύθυνση του έργου. Θα βάλω 3/5.
TiMoRiS - Τρι 21 Μάρ 2006, 16:45:52
Θέμα δημοσίευσης:
Baphomet έγραψε:
kanelj έγραψε:
To "Βλεπω τον θανατο σου 3" ηταν γα**το!!!! Cool Cool Cool


συμφωνώ... όποιος πάει να το δει πάει για να δει τρελό αίμα και απίστευτες σκηνές θανάτου. Αυτό προσφέρει η ταινία, αυτό θέλει να πουλήσει και το κάνει άψογα. Καλύτερα κι από τα 2 προηγούμενα. Wink Wink Wink

χτες είδα και το 16 τετράγωνα...μου άρεσε επίσης πολύ, ο Bruce Willis σε εναν ακόμα λιτό κι όμως τόσο προσεγμένο ρόλο. Wink



Δεν μπορει να θεωρηθει θριλερ ομως!Πολλες φορες με επιασαν τα γελια με τους θανατους!Και ειναι copy paste του 1-2!
fallen_angel82 - Τρι 21 Μάρ 2006, 20:51:30
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν ξλερω αν ισχύει, αλλά νομίζω σήμερα στις 22.00 ή 23.00 στη NET
έχει το 21 Γραμμάρια. Ταινιάρα!!! Wink
Road_Runner - Τετ 22 Μάρ 2006, 11:03:59
Θέμα δημοσίευσης:
Όποιος πάει να δει ΤΟ ΚΑΚΟ ας γράψει εντυπώσεις... Θέλω να το δω και εγώ. Έχει ενδιαφέρον η προσπάθεια... Ελληνικό Splater. Ίσως να είναι λίγο τρομακτικό αν σκευτείς ότι όλα αυτά γίνονται στο μέρος που μένεις και ίσωςγινονταν πραγματικά..
DimiP - Τετ 22 Μάρ 2006, 15:26:33
Θέμα δημοσίευσης:
ειδα το "16 τετραγωνα"
αρκετα καλο αν συνηθησεις στην ιδεα του Bruce Willis παρηκμασμενου αλκοολοκιου μπατσου με κοιλια που σερνεται γενικως.
παντως ειναι κατι διαφορετικο γιατι αλλαξαν εντελως τον χαρακτηρα αυτον.
βεβαια το σεναριο δεν ειναι και πολυ πρωτοτυπο - τυπικα Αμερικανικο θα ελεγα.
εχει και 2-3 δοσεις χιουμορ, ενω με κουρασε ιδιαιτερα ο συμπρωταγωνιστης του με την ιδιαιτερη προφορα (μαυρος του Νοτου;).

αυτα !
να το δειτε παντως! Wink
nickzotos - Τετ 22 Μάρ 2006, 16:47:52
Θέμα δημοσίευσης:
fallen_angel82 έγραψε:
Δεν ξλερω αν ισχύει, αλλά νομίζω σήμερα στις 22.00 ή 23.00 στη NET
έχει το 21 Γραμμάρια. Ταινιάρα!!! Wink


κλειστικα και εγω μεσα να την δω γιατι ειχα ακουσει τα καλυτερα και τελικα ειδα την γιουροβιζιον Evil
gianic - Τετ 22 Μάρ 2006, 20:11:03
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:
ειδα το "16 τετραγωνα"
αρκετα καλο αν συνηθησεις στην ιδεα του Bruce Willis παρηκμασμενου αλκοολοκιου μπατσου με κοιλια που σερνεται γενικως.
παντως ειναι κατι διαφορετικο γιατι αλλαξαν εντελως τον χαρακτηρα αυτον.
βεβαια το σεναριο δεν ειναι και πολυ πρωτοτυπο - τυπικα Αμερικανικο θα ελεγα.
εχει και 2-3 δοσεις χιουμορ, ενω με κουρασε ιδιαιτερα ο συμπρωταγωνιστης του με την ιδιαιτερη προφορα (μαυρος του Νοτου;).

αυτα !
να το δειτε παντως! Wink


oντως καλο ηταν αλλα δεν μ αρεσει με το μουστακι και τα μαλλια.... μεγαλωσε ο αμοιρος...... Crying or Very sad
xrisa-xs - Πεμ 23 Μάρ 2006, 13:47:27
Θέμα δημοσίευσης:
χθες είδα το pink panther...
προσπαθει ο Steve Martin αλλά ο Selers είναι αξεπέραστος!
με το ζορι εβγαζες γελιο Confused
gianic - Πεμ 23 Μάρ 2006, 14:05:10
Θέμα δημοσίευσης:
χτες ειδα το derailed . καλο μ αρεσε . εγκρινω αν κι ειχε καποια κενα σεναριου... Exclamation
Stalitsa - Παρ 24 Μάρ 2006, 18:55:54
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:
ειδα το "16 τετραγωνα"
αρκετα καλο αν συνηθησεις στην ιδεα του Bruce Willis παρηκμασμενου αλκοολοκιου μπατσου με κοιλια που σερνεται γενικως.
παντως ειναι κατι διαφορετικο γιατι αλλαξαν εντελως τον χαρακτηρα αυτον.
βεβαια το σεναριο δεν ειναι και πολυ πρωτοτυπο - τυπικα Αμερικανικο θα ελεγα.
εχει και 2-3 δοσεις χιουμορ, ενω με κουρασε ιδιαιτερα ο συμπρωταγωνιστης του με την ιδιαιτερη προφορα (μαυρος του Νοτου;).

αυτα !
να το δειτε παντως! Wink


Πολύ πολύ ωραία ταινία....(Εγώ να σας πώ την αλήθεια μου συγκινήθηκα στο τέλος!!!)
Εμένα μου άρεσε πολύ πολύ ο συμπρωταγωνιστής...Ήταν τόσο αγαθός και καλούλης...
Τεσπα,προσωπικά σας το προτείνω ανεπιφύλακατα...
RASTAVIPER - Τρι 04 Απρ 2006, 18:00:43
Θέμα δημοσίευσης:
Ειδα το Σαββατο το V for Vendetta..Πολυ καλη ταινια.Ειχε δραση αλλα και μηνυμα.Ζητω η επανασταση!! Very happy Very happy
xrisa-xs - Τετ 05 Απρ 2006, 08:41:54
Θέμα δημοσίευσης:
είδα το INSIDE MAN aka Ο ΥΠΟΚΙΝΗΤΗΣ
πολύ καλό και έξυπνο! το προτείνω σε όλους όσους θέλουν να δουν ταινία δράσης με καλό σενάριο και ερμηνείες...
Spyros_L - Παρ 07 Απρ 2006, 14:04:37
Θέμα δημοσίευσης:
HOSTEL....

Ότι πιο παρανοϊκό, ψυχοπαθητικό, απάνθρωπο, σαρκομαζοχιστικό έχουν δει τα μάτια μου. Μόνο μια παραγωγή Ταραντίνο θα μπορούσε να σκηνοθετήσει τέτοιο έργο. Τελικά ο άνθρωπος είναι ψυχάκιας.
xrisa-xs - Παρ 07 Απρ 2006, 17:18:39
Θέμα δημοσίευσης:
χθες το βράδυ είδα το ICE AGE 2

ένα μόνο θα πώ τρελό γέλιο!
MEMsound - Παρ 07 Απρ 2006, 17:37:28
Θέμα δημοσίευσης:
ICE AGE 2???

ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΠΩΣ???

το 1 ήταν κορυφαίο!!!

θα δω και το 2 το συντομότερο!
Tomcat - Παρ 07 Απρ 2006, 18:34:49
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
χθες το βράδυ είδα το ICE AGE 2

ένα μόνο θα πώ τρελό γέλιο!


ΛΙΩΣΙΜΟ..........το ICE AGE 2

πήγα στα ODEON...και είχα καιρό να δω αίθουσα κινηματογράφου τιγκαρισμένη από τον κόσμο

Στο μεγαλύτερο κομμάτι της ταινίας ..ειμασταν όλοι διπλωμένοι απο τα γέλια...MUST!!!
Road_Runner - Παρ 07 Απρ 2006, 20:06:09
Θέμα δημοσίευσης:
Το Hostel έχει καμία ομοιότητα με το Saw στο σενάριο;;
kovac - Παρ 07 Απρ 2006, 21:19:47
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
Το Hostel έχει καμία ομοιότητα με το Saw στο σενάριο;;


Κοίτα...δε δείχνει αναλυτικά/συνέχεια τα βασανιστήρια όπως θέλουν να προβάλουν μέσω του trailer, αλλού εστιάζει. Σαν ιδέα είναι ωραία πάντως, αλλά δεν τρελάθηκα. Πολύ προβλέψιμο δυστυχώς! Sad

Αν θες να δεις ωραία ταινιούλα πάρε να δεις το old boy! Wink
Κινέζικο αλλά γα**το! Smile
DimiP - Σαβ 08 Απρ 2006, 01:11:35
Θέμα δημοσίευσης:
Spyros_L έγραψε:
HOSTEL....

Ότι πιο παρανοϊκό, ψυχοπαθητικό, απάνθρωπο, σαρκομαζοχιστικό έχουν δει τα μάτια μου. Μόνο μια παραγωγή Ταραντίνο θα μπορούσε να σκηνοθετήσει τέτοιο έργο. Τελικά ο άνθρωπος είναι ψυχάκιας.


αρα να παμε να το δουμε Laughing
ωραια! ελπιζω να το παιζει ακομα
cipher - Κυρ 09 Απρ 2006, 03:49:15
Θέμα δημοσίευσης:
Μέσα στη βδομάδα είδα το "V for Vendetta" και θα το βαθμολογούσα με: Thumb Left Thumb Left

Βέβαια, υπήρχαν 1-2 σημεία που μου χτύπησαν λίγο περίεργα, αν και ήταν μηδαμινά στις 2 ώρες και κάτι του έργου.

Σήμερα είδαν κάτι φίλοι μου το "Hostel" και μου είπαν ότι δεν έλεγε και πολλά. Κατά τη γνώμη τους, ήταν μια ταινία χωρίς ιδιαίτερη υπόθεση, για κάποιον τυπά που πλήρωνε να του φέρουν ανθρώπους να τεμαχίσει. Απλά, επέμενε πολύ στη λεπτομέρεια των τεμαχισμών. Δε νομίζω να το διακινδυνεύσω και θα περιμένω να βγει σε DVD.
kovac - Κυρ 09 Απρ 2006, 03:59:17
Θέμα δημοσίευσης:
Σήμερα είδα το V 4 Vendetta!
Πραγματικά πολύ καλό, από τις ταινίες που δε θα κλαίτε τα λεφτά σας.
Δείτε το!!! Wink
DimiP - Κυρ 09 Απρ 2006, 07:17:20
Θέμα δημοσίευσης:
το Μαϊο ερχεται το ΜΙ3(mission imposible 3 δηλ. στα Ελληνικα Laughing ).
υπαρχουν αραγε fans της ταινιας ;
xrisa-xs - Δευ 10 Απρ 2006, 08:46:50
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:
το Μαϊο ερχεται το ΜΙ3(mission imposible 3 δηλ. στα Ελληνικα Laughing ).
υπαρχουν αραγε fans της ταινιας ;


εννοείτε! όπου υπάρχει TOM CRUISE ειμαι fan!!!!!
RASTAVIPER - Δευ 10 Απρ 2006, 19:37:15
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:
Spyros_L έγραψε:
HOSTEL....

Ότι πιο παρανοϊκό, ψυχοπαθητικό, απάνθρωπο, σαρκομαζοχιστικό έχουν δει τα μάτια μου. Μόνο μια παραγωγή Ταραντίνο θα μπορούσε να σκηνοθετήσει τέτοιο έργο. Τελικά ο άνθρωπος είναι ψυχάκιας.


αρα να παμε να το δουμε Laughing
ωραια! ελπιζω να το παιζει ακομα


Εγω το κατεβαζω σημερα.Δεν πιστευω οτι αξιζει τα 7 ευρω του σινεμα.
gianic - Δευ 10 Απρ 2006, 20:51:41
Θέμα δημοσίευσης:
RASTAVIPER έγραψε:
DimiP έγραψε:
Spyros_L έγραψε:
HOSTEL....

Ότι πιο παρανοϊκό, ψυχοπαθητικό, απάνθρωπο, σαρκομαζοχιστικό έχουν δει τα μάτια μου. Μόνο μια παραγωγή Ταραντίνο θα μπορούσε να σκηνοθετήσει τέτοιο έργο. Τελικά ο άνθρωπος είναι ψυχάκιας.


αρα να παμε να το δουμε Laughing
ωραια! ελπιζω να το παιζει ακομα


Εγω το κατεβαζω σημερα.Δεν πιστευω οτι αξιζει τα 7 ευρω του σινεμα.


εγω πιστευω αξιζει μονο και μονο λογω ταραντινο...

Βασικα αποψε παω να το δω....
TiMoRiS - Δευ 10 Απρ 2006, 22:12:13
Θέμα δημοσίευσης:
Το είδα αλλα δεν μου άρεσε καθόλου!Και μου κόστισε 7,5euro το ticket και 65,5 η κλ΄ση για παράνομο παρκάρισμα στο village! Evil
Road_Runner - Δευ 10 Απρ 2006, 22:22:18
Θέμα δημοσίευσης:
74Ε;;;
Δεν είναι πολλά;;;;;; Laughing Laughing Laughing Φαντάζομαι πάρκαρες στον δρόμο που είναι ακριβώς πριν το βίλατζ κατεβαίνοντας προς Πειραια;.....
TiMoRiS - Δευ 10 Απρ 2006, 22:24:06
Θέμα δημοσίευσης:
Όχι στο πλάι!Κάτω απο μία πινακίδα που έγραφε οτι απαγορευέται το παρκάρισμα και η στάθμευση! Embarassed
Road_Runner - Δευ 10 Απρ 2006, 22:27:32
Θέμα δημοσίευσης:
Βασικά στον ίδιο δρόμο λέμε... Είχα δει μαι φορά που πέρναγα ότι έγραφαν αβέρτα ότι ήταν εκεί.... Πάλι καλά που δεν είχαν γράψει και ένα σκυλάκι που κοιμόταν.... Rolling eyes
DimiP - Δευ 10 Απρ 2006, 23:22:56
Θέμα δημοσίευσης:
TiMoRiS έγραψε:
Όχι στο πλάι!Κάτω απο μία πινακίδα που έγραφε οτι απαγορευέται το παρκάρισμα και η στάθμευση! Embarassed



αρχισαν να γραφουν στο village;
εμ, καλοκαιριασε. τα παιδια πρεπει να βγαλουν και κανα φραγκο.
φανταζομαι θα εκαναν γερη μπαζα γιατι δεν θα ησουν ο μονος με κληση Crying or Very sad
gianic - Τρι 11 Απρ 2006, 02:20:59
Θέμα δημοσίευσης:
μολις γυρισα απο σινεμα...
Ενταξει ημουν προκατειλημενος με ΤΑRΑΝΤΙΝΟ γι αυτο και πορωθηκα με το HOSTEL ...

SAW I,II,III EAT TARANTINO'S DUST !!! Laughing Laughing Laughing
fallen_angel82 - Δευ 08 Μάϊ 2006, 01:34:09
Θέμα δημοσίευσης:
Μόλις γύρισα από σινεμά. Επιτέλους το είδα. Όσα γράφονται και ακούγονται
είναι όλα...αλήθεια. Ήταν κάτi παραπάνω από αυτό που περίμενα!
Φωτογραφία, μουσική, σκοτεινή ατμόσφαιρα, νοήματα.
Η καλύτερη ταινία που είδα φέτος μακράν.
pygolabida - Δευ 08 Μάϊ 2006, 13:43:25
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
DimiP έγραψε:
το Μαϊο ερχεται το ΜΙ3(mission imposible 3 δηλ. στα Ελληνικα Laughing ).
υπαρχουν αραγε fans της ταινιας ;


εννοείτε! όπου υπάρχει TOM CRUISE ειμαι fan!!!!!


Την είδα στην πρεμιέρα την ταινία, πολύ πανικός & δράση, άμα σας αρέσαν το 1 & το 2 να πάτε να τη δείτε...
Και αν είστε και κορίτσια 2 λόγοι παραπάνω, για τους κούκλους που πρωταγωνιστούν βέβαια Razz Razz Razz Razz Razz
xrisa-xs - Τετ 23 Αύγ 2006, 11:02:34
Θέμα δημοσίευσης:
κριτική για ταινία! παλιά βέβαια αλλα για να ευθυμίσουμε και λίγο!

Tην Παρασκευή πήγα να δω το Terminator 3.
Εκτός από το σφίχτη Σβατζενέκερ, στο ρόλο του κακού ρομπότ έπαιζε η
Κριστάννα Λόκεν, νορβηγίδα μοντέλο. ΤΟ θηλυκό για να μην πω τίποτε άλλο)φίλοι μου. Ο τύπος που την πηδάει (γιατί σίγουρα δεν είναι παρθένα)θα πρέπει να την παίξει και 10 φορές μετά το σεξ για να έρθει στα ίσα του ο άνθρωπος. Τέλος πάντων δικαίωμά του, εμάς δε μας πέφτει λόγος.

Θα περιγράψω κάποια ευτράπελα που έλαβαν χώρα εκείνο το βράδυ.
Σε κάποια φάση, η εξολοθρευτίνα κυνηγώντας τον Τζων Κόννορ είδε αίμα κάτω και πήγε σα σούπερ ρομπότ που ήταν) να κάνει ανάλυση DNA για να δει σε ποιον ανήκει. Αγγίζει το αίμα με τα δάχτυλά της και βγάζει τη γλώσσα έξω και γλύφει προκλητικά το δάχτυλό της που είχε το αίμα. Και ακούγεται στο σινεμά ένα «ΩΩ ΜΑΑΛΑΚΑΑΑΑ» από όλους του άντρες που δε συνοδεύονταν από κοπέλα. Αυτό ήταν καθαρή φάση από αισθησιακή ταινία. Πήραμε όλοι homework.
Για κάνα πεντάλεπτο ήταν όλοι με τα χέρια στις τσέπες. Το ρομπότ έκανε κι άλλα τεστ DNA στο αίμα των θυμάτων της. Ευτυχώς ήταν πιο σεμνά γιατί θα είχαμε γίνει μούσκεμα εκεί μέσα. Δάχτυλο στο αίμα και δάχτυλο στο στόμα. Σεμνά όμως, χωρίς γλώσσες και τέτοια πράγματα.

Σε κάποια φάση πλακώνονται στο ξύλο με τον Σβατζενέκερ. Ο Σβατζενέκερ την έχει πιάσει από πίσω και τη σφίγγει. Πετάγεται ένα θεός από την κερκίδα και φωνάζει: «ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ, ΡΙΧΤΕΙΣ ΚΙ ΕΝΑ ΜΠΟΥΤΣΟ ΤΩΡΑ». Μπούτσο... με μπ και όχι με π. Αυτό το μ δίνει άλλο βάρος (αλλά και μήκος) στη λέξη, όπως και να το κάνουμε. Οι αντιδράσεις ήταν ποικίλες. Κάποιες του φώναξαν «Σκάσε ηλίθιε να δούμε τη ταινία» ενώ κάποιοι χαιρέτησαν την ιδέα του.
Τέτοια άτομα είναι για περιφρόνηση. Με ανησυχεί το γεγονός ότι θαυμάζω κάτι τέτοιους. Ακόμα πιο ανησυχητικό είναι ότι τους κάνω πρότυπά μου.

Τέλος πάντων... λίγο πριν το τέλος η εξολοθρευτίνα κυνηγάει τον
πρωταγωνιστή και την πρωταγωνίστρια. Τρέχουν αυτοί, τρέχει μαλλιοκούβαρα και το τοπ μοντέλα από πίσω τους. Ξαφνικά ενεργοποιείται ένας ηλεκτρομαγνήτης και τραβάει πάνω του την εξολοθρευτίνα αφού ήταν από μέταλλο.

«Ωραία, θα της ξεφύγουνε» αναφώνησα. Εκείνη τη στιγμή λοιπόν, αντί να
βάλουνε τα πόδια την πλάτη και να ξεκουμπιστούνε, η πρωταγωνίστρια
σταματάει.

«ΤΡΕΧΑ ΜΩΡΗ» της φωνάζω καθώς παρακολουθούσα με ιδιαίτερο ενδιαφέρον την ταινία. Εκείνη, σα να μη φτάνει αυτό, γυρίζει πίσω και παέι πάνω στο ρομπότ.

«Τι κάνει η γκόμενα ρε μαλ**α;» ρωτάω από αγνό ενδιαφέρον την κοπέλα μου.
Πλησιάζει η πρωταγωνίστρια το ρομπότ και της λέει: «JUST DIE BITCH» Ποτέ δε θα καταλάβω τις γυναίκες... γύρισε πίσω με κίνδυνο της ζωής της για να της την πει την ώρα που πέθαινε.

Τελειώνοντας, θα πω και 2 λόγια για το σκηνοθέτη. Η επιλογή της
καλλιτέχνιδος για το ρόλο του κακού ρομπότ ήταν τέλεια. Εύγε στο σκηνοθέτη!

Αντίθετα στην επιλογή της πρωταγωνίστριας ο καραγκιόζης διάλεξε τη
μεγαλύτερη πατσαβούρα που έχουμε δει. Πολύ ασχήμια. Σιχαίνεσαι να τη
φτύσεις. Τη φτύνεις και κλαις τη ροχάλα σου. Για τέτοιο χάλι μιλάμε.
Σκέψου μόνο ότι για την πρωταγωνίστρια δεν θυμάμαι ούτε το όνομά της στην ταινία, ενώ για την Kristanna μας... ξέρω μέχρι και τι μοντέλο ρομπότ ήταν.
Ghost Dog - Τετ 23 Αύγ 2006, 11:50:47
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
κριτική για ταινία! παλιά βέβαια αλλα για να ευθυμίσουμε και λίγο!
..
....... ξέρω μέχρι και τι μοντέλο ρομπότ ήταν.

Πολυ καλη και παραστατικη περιγραφη! Silly Laughing Laughing Laughing
pygolabida - Τετ 23 Αύγ 2006, 13:26:32
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
κριτική για ταινία!...................


Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Thumb Left
RASTAVIPER - Παρ 20 Οκτ 2006, 18:45:14
Θέμα δημοσίευσης: 300 THE MOVIE
http://www.themoviebox.net/movies/2006/0-9ABC/300/trailer.php

Τι εστι Σπαρτιατης!! Very happy Very happy
Μιλαμε για απιστευτα εφε και γραφικα!! Shocked
DimiP - Παρ 20 Οκτ 2006, 21:25:11
Θέμα δημοσίευσης: Re: 300 THE MOVIE
RASTAVIPER έγραψε:
http://www.themoviebox.net/movies/2006/0-9ABC/300/trailer.php

Τι εστι Σπαρτιατης!! Very happy Very happy
Μιλαμε για απιστευτα εφε και γραφικα!! Shocked


φοβερα animation και εφε!
σε πιανει ριγος με το υφος του πρωταγωνιστη και το πως υμνει τη Σπαρτη ΑΛΛΑ το ολο σκηνικο θυμιζει lord of the rings.
και ο πρωταγωνιστης ήμαρτον! τον εκαναν κατι απο Αλεξανδρο, Δια και Πωσειδωνα σε συσκευασια του ενος!

Τι να πω ;
Confused
RASTAVIPER - Σαβ 21 Οκτ 2006, 08:12:10
Θέμα δημοσίευσης: Re: 300 THE MOVIE
DimiP έγραψε:
RASTAVIPER έγραψε:
http://www.themoviebox.net/movies/2006/0-9ABC/300/trailer.php

Τι εστι Σπαρτιατης!! Very happy Very happy
Μιλαμε για απιστευτα εφε και γραφικα!! Shocked


φοβερα animation και εφε!
σε πιανει ριγος με το υφος του πρωταγωνιστη και το πως υμνει τη Σπαρτη ΑΛΛΑ το ολο σκηνικο θυμιζει lord of the rings.
και ο πρωταγωνιστης ήμαρτον! τον εκαναν κατι απο Αλεξανδρο, Δια και Πωσειδωνα σε συσκευασια του ενος!

Τι να πω ;
Confused


Καλα θα ηταν ΜΕΓΑ λαθος αν αρχισουμε οπως στο TROY να συγκρινουμε την ταινια με τα αληθινα γεγονοτα.
Αλλωστε η ταινια 300 εχει στηριχτει σε comic book του Frank Miller.Αλλα μονο που ακους να λεει, οτι ειμαστε ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ και σας γ....με ολους ειναι ολα τα λεφτα!! Very happy Very happy
DimiP - Κυρ 22 Οκτ 2006, 20:22:53
Θέμα δημοσίευσης: Re: 300 THE MOVIE
RASTAVIPER έγραψε:
DimiP έγραψε:
RASTAVIPER έγραψε:
http://www.themoviebox.net/movies/2006/0-9ABC/300/trailer.php

Τι εστι Σπαρτιατης!! Very happy Very happy
Μιλαμε για απιστευτα εφε και γραφικα!! Shocked


φοβερα animation και εφε!
σε πιανει ριγος με το υφος του πρωταγωνιστη και το πως υμνει τη Σπαρτη ΑΛΛΑ το ολο σκηνικο θυμιζει lord of the rings.
και ο πρωταγωνιστης ήμαρτον! τον εκαναν κατι απο Αλεξανδρο, Δια και Πωσειδωνα σε συσκευασια του ενος!

Τι να πω ;
Confused


Καλα θα ηταν ΜΕΓΑ λαθος αν αρχισουμε οπως στο TROY να συγκρινουμε την ταινια με τα αληθινα γεγονοτα.
Αλλωστε η ταινια 300 εχει στηριχτει σε comic book του Frank Miller.Αλλα μονο που ακους να λεει, οτι ειμαστε ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ και σας γ....με ολους ειναι ολα τα λεφτα!! Very happy Very happy
Thumb right Thumb right Thumb right Thumb right
fallen_angel82 - Τετ 01 Νοέ 2006, 21:13:46
Θέμα δημοσίευσης:
Όποιος έχει δει to Ong back με τον Tony Jaa, και του άρεσε
μη χάσει το The Protector. Πολύ ξύλο!!!
Είδα επίσης το φαινόμενο της πεταλούδας 2. Μούφα! Το 1 ήταν καλύτερο!
brz20 - Τετ 01 Νοέ 2006, 22:36:25
Θέμα δημοσίευσης:
Ωραια ταινια που ειδα τελευταια ειναι το "Πεντε λεπτα ακομα".
Με επιρεασε πολυ αυτη η ταινια.Δεν ξερω γιατι αλλα το ψαχνω.
Ειναι μαυρη κωμωδια και προτεινω να την δειτε.
RASTAVIPER - Τετ 01 Νοέ 2006, 23:17:52
Θέμα δημοσίευσης:
United 93 με μια απο τις μοιραιες πτησεις της 9/11/
Τρελο αγχος, φοβερο δραμα,τραγικη καταληξη.,.. Crying or Very sad Crying or Very sad
DimiP - Πεμ 02 Νοέ 2006, 09:26:02
Θέμα δημοσίευσης:
ΛΙΓΟ ασχετο αλλα θα κατηφορισει κανεις προς Φαληρο μερια στα νεα Village ;
Πρεπει να ειναι φοβερα!
εχουν λεει τη μεγαλυτερη οθονη της Ευρωπης!! Shocked Shocked
οταν χτιζονταν το καλοκαιρι περναγα και εβλεπα πως σηκωνονταν το θηριο. μιλαμε για τερατωδη κατασκευη!
xrisa-xs - Πεμ 02 Νοέ 2006, 09:48:12
Θέμα δημοσίευσης:
σήμερα έχουμε εγκαίνια..
όσοι πιστοί προσέλθετε, θα είναι ωραία... Very happy
brz20 - Πεμ 02 Νοέ 2006, 11:17:23
Θέμα δημοσίευσης:
RASTAVIPER έγραψε:
United 93 με μια απο τις μοιραιες πτησεις της 9/11/
Τρελο αγχος, φοβερο δραμα,τραγικη καταληξη.,.. Crying or Very sad Crying or Very sad


Εχω ακουσει παρα πολυ καλες κριτικες.Με την πρωτη ευκαιρια θα την δω.
plaketokofths - Πεμ 02 Νοέ 2006, 11:33:17
Θέμα δημοσίευσης:
Προτείνω
1. Mulholland Drive - Γι'αυτούς που τους αρέσει να σκέφτονται
2.Initial D - Γι'αυτους που δεν αρέσει το fast'n'furious
3. The taxi driver - κλασική (Are you taliking to me??????)
DimiP - Πεμ 02 Νοέ 2006, 14:39:16
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
σήμερα έχουμε εγκαίνια..
όσοι πιστοί προσέλθετε, θα είναι ωραία... Very happy


δηλ. δουλευεις στα νεα village ?
xrisa-xs - Πεμ 02 Νοέ 2006, 16:03:37
Θέμα δημοσίευσης:
και στα νεα και στα παλια...
COOL ALEXIS - Παρ 03 Νοέ 2006, 11:18:27
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:
xrisa-xs έγραψε:
σήμερα έχουμε εγκαίνια..
όσοι πιστοί προσέλθετε, θα είναι ωραία... Very happy


δηλ. δουλευεις στα νεα village ?


Τον κόσμο δουλεύει.... παντού Rolling eyes
xrisa-xs - Παρ 03 Νοέ 2006, 11:33:59
Θέμα δημοσίευσης:
ωραία ήταν στα εγκαίνια!
κάναμε και αγιασμό και το βρέξαμε με σαμπάνια


όποιος ήρθε πήρε και δωράκι...
και γω πρώτη φορά το είδα και μου θύμισε το πρώτο στο Μαρούσι

το καλό είναι ότι έχει θέα στη θάλασσα, και όπως και να το κάνεις η θάλασσα είναι αλλιώς...
DimiP - Σαβ 04 Νοέ 2006, 08:27:17
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
ωραία ήταν στα εγκαίνια!
κάναμε και αγιασμό και το βρέξαμε με σαμπάνια


όποιος ήρθε πήρε και δωράκι...
και γω πρώτη φορά το είδα και μου θύμισε το πρώτο στο Μαρούσι

το καλό είναι ότι έχει θέα στη θάλασσα, και όπως και να το κάνεις η θάλασσα είναι αλλιώς...



εγω παλι ακουσα τα χειροτερα!
οτι:
1. εκλεισε η παραλιακη απο το μποτιλιαρισμα,
2. κατεβηκαν χιλιαδες κοσμου γιατι ηταν τσαμπα
3. γινονταν "πατεις με πατω σε" !

θυμισε εντονα τις ενδοξες ημερες του Ελ. Βενιζελος και του The Mall. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

αστο να περασει η διαβολοβδομαδα και θα δουμε Confused
shiba - Δευ 13 Νοέ 2006, 12:34:07
Θέμα δημοσίευσης:
σαββατο ειδα το saw3...ενταξει τι να σας λεω ο σκηνοθετης πρεπει να ειναι παρανοικος.... Twisted evil
xrisa-xs - Δευ 13 Νοέ 2006, 13:01:26
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:
εγω παλι ακουσα τα χειροτερα!
οτι:
1. εκλεισε η παραλιακη απο το μποτιλιαρισμα,
2. κατεβηκαν χιλιαδες κοσμου γιατι ηταν τσαμπα
3. γινονταν "πατεις με πατω σε" !

θυμισε εντονα τις ενδοξες ημερες του Ελ. Βενιζελος και του The Mall. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

αστο να περασει η διαβολοβδομαδα και θα δουμε Confused


1. έκλεισε η παραλιακή από το μποτιλιάρισμα γιατί τις ίδιες μέρες σε διπλανό γήπεδο ήταν ο Ντέϊβιντ Κόπερφιελντ με sold out παραστάσεις, και όλοι μπαίναν από το ίδιο φανάρι!
2. τίποτα σε αυτή τη ζωή δεν είναι τσάμπα, σε παραπληροφόρησαν
3. φαντάσου το Νο 1 σε συνδυασμό με το ότι οι περισσότεροι που βγαίναν από τον Κόπερφιελντ πήγαιναν στο village για χάζι! Shocked Shocked Shocked Ο ΠΑΝΙΚΟΣ!!!!!
COOL ALEXIS - Δευ 13 Νοέ 2006, 13:03:45
Θέμα δημοσίευσης:
shiba έγραψε:
σαββατο ειδα το saw3...ενταξει τι να σας λεω ο σκηνοθετης πρεπει να ειναι παρανοικος.... Twisted evil


Τέτοιες ταινίες μόνο στο Star Wink
cipher - Δευ 13 Νοέ 2006, 18:54:33
Θέμα δημοσίευσης:
shiba έγραψε:
σαββατο ειδα το saw3...ενταξει τι να σας λεω ο σκηνοθετης πρεπει να ειναι παρανοικος.... Twisted evil

Ακόμη γραμμωμένοι είναι οι κοιλιακοί σου; Laughing
Και πού να δεις το Hostel!!! Rolling eyes

Βασικά, ήταν καλύτερο από το 2ο από πλευρά υπόθεσης, αλλά χειρότερο από το 1ο. Το μόνο ότι είχε αρκετές ωμές σκηνές για γερά στομάχια.
pygolabida - Δευ 13 Νοέ 2006, 21:42:51
Θέμα δημοσίευσης:
cipher έγραψε:
Το μόνο ότι είχε αρκετές ωμές σκηνές για γερά στομάχια.

Εγώ δεν τα μπορώ αυτά. Όταν πάω και πληρώσω να δώ μια ταινία, θέλω αυτή να μου θέτει προβληματισμούς..... Idea Idea

....πχ, οταν θα δω το Casino Royale, θα προβληματιστώ γιατί δεν έχω δεί ποτέ στην παραλία να βγαίνει από τη θάλασσα τύπος στύλ Daniel Graig..... (πιο πιθανό να περπατήσουνε τα ψάρια) Cool Cool Cool

Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Razz Razz Razz Razz Razz Twisted evil Twisted evil Twisted evil Wink
shiba - Δευ 13 Νοέ 2006, 22:47:54
Θέμα δημοσίευσης:
εγω παντως το χαρηκα το εργακι... Wink
brz20 - Δευ 13 Νοέ 2006, 22:57:26
Θέμα δημοσίευσης:
Ποτε δεν μου αρεσε ο James Bond.
Χαλια.Πολυ υπερβολη εχει.
cipher - Τρι 14 Νοέ 2006, 02:26:49
Θέμα δημοσίευσης:
pygolabida έγραψε:
cipher έγραψε:
Το μόνο ότι είχε αρκετές ωμές σκηνές για γερά στομάχια.

Εγώ δεν τα μπορώ αυτά. Όταν πάω και πληρώσω να δώ μια ταινία, θέλω αυτή να μου θέτει προβληματισμούς..... Idea Idea

....πχ, οταν θα δω το Casino Royale, θα προβληματιστώ γιατί δεν έχω δεί ποτέ στην παραλία να βγαίνει από τη θάλασσα τύπος στύλ Daniel Graig..... (πιο πιθανό να περπατήσουνε τα ψάρια) Cool Cool Cool

Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Razz Razz Razz Razz Razz Twisted evil Twisted evil Twisted evil Wink


Μα γιατί...??? Και το Saw είχε προβληματισμούς, π.χ. Θα καταφέρει αυτή η συσκευή να λιώσει το κρανίο του; Μπορώ να το εφαρμόσω αυτό στο γείτονά μου; Twisted evil
cipher - Τρι 14 Νοέ 2006, 02:31:05
Θέμα δημοσίευσης:
brz20 έγραψε:
Ποτε δεν μου αρεσε ο James Bond.
Χαλια.Πολυ υπερβολη εχει.

Μετά το τελευταίο, είχα απογοητευτεί από το πολύ ψέμα. Ούτε στον Πράκτορα XXX δεν είχε τόσο. Όμως, από κάτι κριτικές που έχω διαβάσει, το καινούριο παίρνει πολύ καλή βαθμολογία και λένε ότι θυμίζει τα παλιά James Bond. Μέχρι να σκάσει μύτη στα σινεμά, θα υπάρχει αρκετά μεγάλο δείγμα ψήφων, οπότε και θα αποφασίσω το αν θα το δω.
COOL ALEXIS - Τρι 14 Νοέ 2006, 08:53:35
Θέμα δημοσίευσης:
pygolabida έγραψε:
....πχ, οταν θα δω το Casino Royale, θα προβληματιστώ γιατί δεν έχω δεί ποτέ στην παραλία να βγαίνει από τη θάλασσα τύπος στύλ Daniel Graig.....


Καλά αυτός ο Daniel Graig σαν ρώσος μετανάστης είναι αν και έχω ακούσει καλές κριτικές!

Όσο για τον James γενικότερα σαν ταινίες το να λέμε ότι είναι μέσα στο ψέμα και την απάτη είναι περιττό μιας και αυτή είναι η ουσία της ταινίας!
Τι περιμένουμε δηλαδή να δούμε δράμα ή ρωμαντική κομεντί Question
Στο κάτω κάτω δεν μπορούν όλες οι ταινίες να είναι το ίδιο Wink
brz20 - Τρι 14 Νοέ 2006, 10:45:53
Θέμα δημοσίευσης:
cipher έγραψε:
brz20 έγραψε:
Ποτε δεν μου αρεσε ο James Bond.
Χαλια.Πολυ υπερβολη εχει.

Μετά το τελευταίο, είχα απογοητευτεί από το πολύ ψέμα. Ούτε στον Πράκτορα XXX δεν είχε τόσο. Όμως, από κάτι κριτικές που έχω διαβάσει, το καινούριο παίρνει πολύ καλή βαθμολογία και λένε ότι θυμίζει τα παλιά James Bond. Μέχρι να σκάσει μύτη στα σινεμά, θα υπάρχει αρκετά μεγάλο δείγμα ψήφων, οπότε και θα αποφασίσω το αν θα το δω.


Δεν ξερω και ουτε το ψαχνω να σου πω γιατι ακριβως απογοητευτικα με την πατατα που λεγοταν "Die Another Day".Μονο το κομματι της Madonna μου αρεσε.Μια πολυ καλη ταινια που ειδα τελευταια ειναι "Ο σκιζοφρενης δολοφωνος με το πριονι:Η Αρχη".Καλο θριλερ αλλα και αυτο στο τελος κατανταει γελιο.Εχει βεβαια 2 με 3 καλες σκηνες πολυ ομες.
Και μια ακομα πολυ καλη που εχω ακουσει και θελω να παω να γελασω ειναι "Τα αυτοκινητα".Πρεπει να εχει πολυ γελιο.
xrisa-xs - Τρι 14 Νοέ 2006, 11:19:29
Θέμα δημοσίευσης:
το cars το είδα και μου άρεσε πολύ! αξίζει ακόμα και μεταγλωτισμένο, στο ρόλο του πρωταγωνιστεί ακούγεται ο Σάκης Ρουβάς, που πιστεύω πως είναι πολύ καλός στο "ρολο" αυτό! να το δεις Thumb right


τώρα στα καθ' ημάς
χθες είδα το flags of our fathers του Κλιντ Ηστγουντ
πολύ καλή (αντι)πολεμική ταινία, με σημαντικά μηνύματα κατά του πολέμου και της πολεμοκαπηλείας. Επίσης το ότι βασίζεται σε πραγματικά γεγονότα το κάνει ακόμα πιο αληθινό και σημερινό.


υγ. λέγεται πως θα ακολουθήσει και ιαπωνική ταινία, παρουσιάζοντας τα γεγονότα από τη δική τους σκοπιά.
DimiP - Τρι 14 Νοέ 2006, 22:08:24
Θέμα δημοσίευσης:
Τον James Bond φυσικα και θα τον δουμε ΜΟΝΟ για τη Aston Martin.

καπου διαβασα πως ουτε αυτος ο ιδιος ο James Bond δεν ειναι αρκετα αντρας για αυτο το αμαξι!!! Confused Confused Confused Confused Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil
sod - Τετ 15 Νοέ 2006, 00:21:55
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω το σαββατο ειδα το "5 λεπτα ακομα"!Ειχε χαβαλε και πολυ κοσμο στο Village στο φαληρο!!!!!
brz20 - Τετ 15 Νοέ 2006, 00:53:07
Θέμα δημοσίευσης:
Ωραια ταινια.Δειχνει τα κακα της ζηλιας.
Εχει χαβαλε αλλα μαυρο χαβαλε.
cipher - Τετ 15 Νοέ 2006, 02:29:16
Θέμα δημοσίευσης:
sod έγραψε:
Εγω το σαββατο ειδα το "5 λεπτα ακομα"!Ειχε χαβαλε και πολυ κοσμο στο Village στο φαληρο!!!!!

Καλά, οι γκριμάτσες και μόνο του Τάσου (Β. Χαραλαμπόπουλος) ήταν όλα τα λεφτά! Είχε κάτι κορυφαία σκηνικά, ειδικά όταν ενεργοποιούσε το χρόνο από τα 5' Laughing
Road_Runner - Τετ 15 Νοέ 2006, 10:47:23
Θέμα δημοσίευσης:
Εχθές είδα το κωδικα Ντα βιντσι... Δεν ενθουσιαστηκα ιδιαιτερα... Το περίμενα με πολύ περισσότερο μυστηριο... Δεν ήταν αυτό που περίμενα, αλλά γενικά σαν ταινία ήταν καλογυρισμένη, με ωραία ατμόσφαιρα.
Θα κάτσω να διαβάσω και το βιβλίο γιατί κάτι μου λέει ότι η ταιν΄΄ια ήταν πολύ μακρυά από το βιβλίο.....
brz20 - Τετ 15 Νοέ 2006, 12:23:50
Θέμα δημοσίευσης:
Χαλαρα το βιβλιο ειναι πολυ μπροστα απο την ταινια.
Εκει που αρχιζουν οι αποκαλυψεις ειναι το θεμα.Στην ταινια κρατανε 5 λεπτα και ουσιαστικα κανει μια περιληψη των αποκαλυψεων του βιβλιο.
Θα το δεις και μονο σου.
Να θυμασε μονο μια σελιδα που θα σου πω.313.Εκει θα μεινεις μα...ας απο αυτα που θα διαβαζεις.

Και πιστεψε με.Στο βιβλιο θα εχεις ολο τον χρονο να κατανοησεις αυτα που διαβαζεις.Θα γυριζεις σελιδες και θα διαβαζεις τα ιδια για να το καταλαβεις.Ενω στην ταινια στα πεταει και δεν μπορεις να τα σκεφτεις.Γι'αυτο και σε κουραζει.
Road_Runner - Τετ 15 Νοέ 2006, 15:36:44
Θέμα δημοσίευσης:
Γιαυτο ειχα φαει σκαλωμα με την ταινια. Ηξερα ότι έχει πολύ μυστήριο και ψαξιμο-αποκαλύψεις. Και ξενέρωσα που στην ταινίο ο παπούλης είπε αυτά τα λίγα... το μόνο καλό ήταν ότι έβλεπες αυτά που έλεγε για τους πίνακες και δεν έπρεπε να τα φέρεις στο μυαλό σου... Από το βράδυ αρχίζει η ανάγνωση του βιβλιου. Και ας αφήσω λίγο στην άκρη το Senna ADeus
brz20 - Τετ 15 Νοέ 2006, 15:47:09
Θέμα δημοσίευσης:
Αξιζει τον κοπο.Θα το δεις και μονος σου.
Σου μεταφερει πολυ καλα το κλημα.Και πιστευω ειναι το μοναδικο που πετυχαν τοσο καλα στην ταινια.
COOL ALEXIS - Τετ 15 Νοέ 2006, 20:37:45
Θέμα δημοσίευσης:
Ένα βιβλίο του Dan Brown που θα γινόταν εκπληκτική ταινία είναι ο Αρκτικός Κύκλος Wink
brz20 - Τετ 15 Νοέ 2006, 20:51:17
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω θελω να διαβασω το Illuminati που εχει και αυτο αποκαλυψεις για το βατικανο και την καθολικη εκκλησια.
Τον παραδεχομαι ως συγγραφεα.Καταφερε και εφερε τα πανω κατω.
Ομως μπορει να μου απαντησει καποιος γιατι αυτο το βιβλιο κυκλοφορισε χωρις να ξεσπασουν αντιδρασεις οπως ειχαν ξεσπασει παλιοτερα με το "Μ εις την ν" του Ανδρουλακη?
Road_Runner - Τετ 15 Νοέ 2006, 23:05:00
Θέμα δημοσίευσης:
Για κάνε ένα briefing για το τι ελεγε το βιβλίο. Θυμάμαι τον σάλο με την εκκλησία αλλά δεν ξέρω τι έλεγε το βιβλίο...
Αν και απ' ότι θυμάμαι στην αρχή και για το κωδικα είχαν γίνει διάφορα, αλλά λόγο του ότι είναι από ξένο συγγραφέα δεν έγιναν τόσα όσα με τον Ανδρουλάκη
brz20 - Πεμ 16 Νοέ 2006, 00:04:45
Θέμα δημοσίευσης:
Ο λογος δεν ειναι επειδη ηταν ξενος ο συγγραφεας αλλα επειδη ελεγε για την καθολικη εκκλησια και οχι για την ορθοδοξη.
Να φανταστεις τι ζωα ειναι οι παπαδες και οι εκκλησιαστικη γενικα.
Λες και η καθολικη εκκλησια δεν ειναι χριστιανικη.
Το βιβλιο του Μιμη ελεγε πανω κατω οτι η Μαγδαλινη ηταν μια πορνη και οτι ο Χρηστος ειχε σχεση μαζι της.Πανω κατω τα ιδια μονο που επικεντρονοταν πιο πολυ στην μεταξυ τους σχεση.Ενω ο Brown λεει και για την θρησκεια.
Baphomet - Πεμ 16 Νοέ 2006, 00:42:33
Θέμα δημοσίευσης:
όλα τα βιβλία του είδους έχουν φέρει αντιδράσεις... από τον τελευταίο πειρασμό μέχρι τον κώδικα. Μάλλον ξεχάσατε χριστιανικές οργανώσεις να κάνουν διαδήλωση έξω από αθηναικά σινεμά και τον χριστόδουλο να στέλνει αίτημα για απαγόρευση την προβολής της ταινίας και της πώλησης του βιβλίου στην Ελλάδα. Για να μην πούμε τι γινόταν επι κανά μηνα στα τηλεοπτικά πάνελ.
COOL ALEXIS - Πεμ 16 Νοέ 2006, 09:10:08
Θέμα δημοσίευσης:
Ακριβώς Wink

Μάλιστα ήταν τόσο μα τόσο ηλίθιες οι αντιδράσεις τους που στο τέλος λειτούργησαν σαν διαφήμιση για την ταινία!

Όσο για το Illuminati μην περιμένεις καμία σοβαρή αποκάλυψη για το Βατικανό και τα βρώμικα παιχνίδια του! Νομίζω ότι δεν χρειάζεται ένα οποιοδήποτε βιβλίο για να μας επισημάνει τον ρόλο της ηγεσίας της κάθε θρησκείας, τα βλέπουμε κάθε μέρα και τα γνωρίζουμε Cool
brz20 - Πεμ 16 Νοέ 2006, 12:25:38
Θέμα δημοσίευσης:
Γι'αυτο και δεν τους παω καθολου.Γιατι ζητανε παντα και δεν δεινουν ποτε τιποτα.Ασε που κατα καιρους κανουν εικονες να ματωνουν με βυσιναδες και να κλαινε με νερο για να τα παρουν απο κατι γιαγιαδες.Μα καλα ποτε θα ξυπνισουν και θα δουν τι πραγματικα συμβαινει.Τοσα χρονια ζουν με ενα ψεμα.Και εκτος απο αυτο το πληρωνουν κιολας για να συνεχεισει να υπαρχει.
Ενα αλλο κακο που κανουν οι θρησκειες ειναι να χωριζουν τους λαους.Και τους βαζουν και να σκοτωνονται κιολας.Κατα τα αλλα ειναι καλοι αυτοι και υπηρετουνε τον θεο.
pygolabida - Παρ 17 Νοέ 2006, 14:21:43
Θέμα δημοσίευσης:
COOL ALEXIS έγραψε:
Καλά αυτός ο Daniel Graig σαν ρώσος μετανάστης είναι αν και έχω ακούσει καλές κριτικές!

Η ομορφιά δεν έχει σύνορα...... Wink Wink

Dimip έγραψε:
καπου διαβασα πως ουτε αυτος ο ιδιος ο James Bond δεν ειναι αρκετα αντρας για αυτο το αμαξι

Εδώ θα διαφωνήσω ΚΑΘΕΤΑ.... Evil Evil Evil Evil Smile
xrisa-xs - Τετ 29 Νοέ 2006, 11:35:39
Θέμα δημοσίευσης:
είδα: James Bond
πολύ καλή ταινία δράσης με άφθονα κυνηγητά και σαλιαρίσματα με τα Bond girls. Πολύ καλές και οι σεκάνς με την Aston Martin. Στο επίσημο site www.sonypictures.co.uk της ταινίας μπορεί κάποιος να το ξαναδεί. Προσωπική μου άποψη είναι πως ο Daniel Craig είναι πολύ καλός στην ταινία, και αυτό που λέμε ΦΕΤΕΣ!!!!!!!!! κορίτσια σπεύσατε!! Love
COOL ALEXIS - Τετ 29 Νοέ 2006, 11:53:06
Θέμα δημοσίευσης:
Ελπίζω να μην τον μπέρδεψε κανένας στα γυρίσματα και να του είπε μεγάλε τι κάνεις εδώ,τράβα βάψε κανα τοίχο Laughing Laughing Laughing
xrisa-xs - Τετ 29 Νοέ 2006, 12:16:18
Θέμα δημοσίευσης:
COOL ALEXIS έγραψε:
Ελπίζω να μην τον μπέρδεψε κανένας στα γυρίσματα και να του είπε μεγάλε τι κάνεις εδώ,τράβα βάψε κανα τοίχο Laughing Laughing Laughing


όσα δεν φτάνει η αλεπού Αλέξη μου! Twisted evil Twisted evil Twisted evil
COOL ALEXIS - Τετ 29 Νοέ 2006, 12:18:27
Θέμα δημοσίευσης:
Πηδάει και τα πιάνει Wink
xrisa-xs - Τετ 29 Νοέ 2006, 12:21:35
Θέμα δημοσίευσης:
αν νομίζεις ότι πηδώντας θα χτίσεις το κορμί του Daniel
u r welcome to do so Rotfl
COOL ALEXIS - Τετ 29 Νοέ 2006, 12:30:26
Θέμα δημοσίευσης:
Προσωπικά ας είχα τα λεφτά του Cool

ΥΓ Daniel??? Είσασταν μαζί και φαντάροι ή μήπως πηγαίνετε μαζί για σκι Ha Ha
pygolabida - Τετ 29 Νοέ 2006, 12:35:55
Θέμα δημοσίευσης:
COOL ALEXIS έγραψε:
ΥΓ Daniel??? Είσασταν μαζί και φαντάροι ή μήπως πηγαίνετε μαζί για σκι Ha Ha

Κοίτα κι εγώ Daniel τον λέω, τον βλέπω κάθε μέρα στην αφίσα στο δωμάτιό μου και όπως και να το κάνεις, αποκτάς οικειότητα.... Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil
shiba - Τετ 29 Νοέ 2006, 16:37:00
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
πως ο Daniel Craig είναι πολύ καλός στην ταινία, και αυτό που λέμε ΦΕΤΕΣ!!!!!!!!! κορίτσια σπεύσατε!! Love
σιγα τις φετες Very happy
xrisa-xs - Τετ 29 Νοέ 2006, 17:34:24
Θέμα δημοσίευσης:
καλά, άμα δεν σου αρέσει η φέτα φάει μια πάστα Splat SplatSplatSplatSplatSplatHa Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha
pygolabida - Τετ 29 Νοέ 2006, 22:54:19
Θέμα δημοσίευσης:
shiba έγραψε:
σιγα τις φετες Very happy

Απο όποια οπτική και προοπτική το δείς, όπως και να το θέσεις ή να το σερβίρεις, με κουστουμι ή με πιτζάμα, με μαγιό η χωρίς, ο τύπος είναι θεογκόμενος, τι να λέμε τώρα... Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes

COOL ALEXIS έγραψε:
Ελπίζω να μην τον μπέρδεψε κανένας στα γυρίσματα και να του είπε μεγάλε τι κάνεις εδώ,τράβα βάψε κανα τοίχο Laughing Laughing Laughing

...σαν να πώ στην Σκλεναρίκοβα πήγαινε και κουνήσου σε κανα κωλόμπαρο, ήμαρτον.... Twisted evil Twisted evil Twisted evil Razz
sod - Πεμ 30 Νοέ 2006, 00:18:52
Θέμα δημοσίευσης:
Και να προσθεσω πωs την κυρια Αντριαννα την εχω δει και τιs εχω μιλησει face to face (λογω δουλειαs) μπορω να πω πωs ειναι ΑΡΩΣΤΕΙΑ η γυναικα Shocked Shocked !!!Θα μαs συμφερε να δουλευε σε κανα μπαρ,θα ειχε περαση το μαγαζι!!!!!! Very happy Very happy
shiba - Πεμ 30 Νοέ 2006, 01:10:39
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
καλά, άμα δεν σου αρέσει η φέτα φάει μια πάστα Splat SplatSplatSplatSplatSplatHa Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha
ντοματα η παστα?παντως πιστευω οτι ειναι ο πιο ασχημος απο τους james bond...ο πιο τουμπανος εννοειται.. κα ιμε διαφορα απο τον 2ο Wink ...
brz20 - Πεμ 30 Νοέ 2006, 01:51:26
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδια ο πληροφοριοδοτης ειναι φοβερη ταινια.
COOL ALEXIS - Πεμ 30 Νοέ 2006, 09:23:42
Θέμα δημοσίευσης:
pygolabida έγραψε:

Κοίτα κι εγώ Daniel τον λέω, τον βλέπω κάθε μέρα στην αφίσα στο δωμάτιό μου και όπως και να το κάνεις, αποκτάς οικειότητα.... Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil


Σαν τα κοριτσάκια τα μικρά κάνετε Shocked

Παίρνετε και Super Κατερίνα Question
xrisa-xs - Πεμ 30 Νοέ 2006, 11:09:53
Θέμα δημοσίευσης:
αμέ! και Μανίνα!

Το όμορφος ή άσχημος είναι καθαρά υποκειμενικό
Παρόλο που είναι πολύ ξανθός εμένα μου αρέσει. Σε άλλες δεν αρέσει. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα που λένε.
brz20 - Πεμ 30 Νοέ 2006, 12:09:48
Θέμα δημοσίευσης:
Τωρα παει ο Σακης Μητσακο.Τον τρωει αλλη.
Τωρα εχουμε Daniel.
Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy
RASTAVIPER - Πεμ 30 Νοέ 2006, 21:33:44
Θέμα δημοσίευσης:
brz20 έγραψε:
Παιδια ο πληροφοριοδοτης ειναι φοβερη ταινια.


Καλα κοψε κατι...
Στο τελευταιο 5λεπτο εχουμε 2 πυροβολισμους σε κεφαλι ανα 10''!! Shocked Shocked
Καπου το κουρασε τοση βια.Ασε που ηταν 2,5 ωρες.
Αν ηθελα να δω τοσο αιμα, βλεπω και το saw.
Baphomet - Παρ 01 Δεκ 2006, 02:35:52
Θέμα δημοσίευσης:
to casino royale ήταν η καλύτερη james bond movie που έχω δει... ο daniel εξαιρετικός και πολύ ταιριαστός στον ρόλο του. Και όμορφος σίγουρα δεν είναι...αλλιώς δεν θα έκανε τον Bond. Ο Bond κατά παράδοση είναι μέτριας εμφάνισης και ακαταμάχητης γοητείας...και αυτό το έχει. Wink
brz20 - Παρ 01 Δεκ 2006, 03:13:31
Θέμα δημοσίευσης:
Παρολο που ο πληροφοριοδοτης ειχε πολυ αιμα οπως λεει και παραπανω ο RASTAVIPER εμενα μου αρεσε.Γουστα ειναι αυτα.
Αντιθετα ο James Bond δεν μου αρεσε ποτε.Ειχα παει να δω το Die another day και μου ειχε αφησει πολυ μετριες εντυπωσεις.Συνεχεια στο αφρο βγαινει ο φουστης και μου την δινει.
Ασε που καθε αμαξι που χρησιμοποιει εχει της παναγιας τα ματια.Και καφε ψηνει και αμα λαχει γινετε και υποβρυχιο.
Μονο οι η γυναικες που παιζουν αξιζουν.
Baphomet - Παρ 01 Δεκ 2006, 05:41:05
Θέμα δημοσίευσης:
brz20 έγραψε:
Παρολο που ο πληροφοριοδοτης ειχε πολυ αιμα οπως λεει και παραπανω ο RASTAVIPER εμενα μου αρεσε.Γουστα ειναι αυτα.
Αντιθετα ο James Bond δεν μου αρεσε ποτε.Ειχα παει να δω το Die another day και μου ειχε αφησει πολυ μετριες εντυπωσεις.Συνεχεια στο αφρο βγαινει ο φουστης και μου την δινει.
Ασε που καθε αμαξι που χρησιμοποιει εχει της παναγιας τα ματια.Και καφε ψηνει και αμα λαχει γινετε και υποβρυχιο.
Μονο οι η γυναικες που παιζουν αξιζουν.


τότε ίσως πρέπει να δεις αυτό το James Bond... (αν δε το έχεις δει)! Είναι ότι πιο ανατρεπτικό σχετικά με την εικόνα του χαρακτήρα του υπερπράκτορα. Υποτίθεται οτι το casino royale είναι η πρώτη αποστολή του James Bond με το που γίνεται 007. Δείχνει πως ο James μαθαίνει από τα λάθη του, την σχέση του με τις γυναίκες και γιατί τις αλλάζει σαν τα πουκάμισα, την σχέση του με τα χαρτιά, ακόμα και την σχέση του με το martini...
Προσωπικά το βρήκα ευφυέστατο...
xrisa-xs - Παρ 01 Δεκ 2006, 11:21:23
Θέμα δημοσίευσης:
Baphomet έγραψε:
to casino royale ήταν η καλύτερη james bond movie που έχω δει... ο daniel εξαιρετικός και πολύ ταιριαστός στον ρόλο του. Και όμορφος σίγουρα δεν είναι...αλλιώς δεν θα έκανε τον Bond. Ο Bond κατά παράδοση είναι μέτριας εμφάνισης και ακαταμάχητης γοητείας...και αυτό το έχει. Wink


όπως είπα και παραπάνω το θέμα ομορφιάς είναι κάτι το υποκειμενικό
νομίζω όμως πως μόλις περιέγραψες ιδανικά την "ομορφιά" του συγκεκριμένου ηθοποιού, στο συγκεκριμένο ρόλο.

+1 Love
RASTAVIPER - Τετ 27 Δεκ 2006, 11:32:07
Θέμα δημοσίευσης: ERAGON
Καλο παραμυθακι, αλλα μην ξανα ακουσω να το αναφερει κανεις σε σχεση με το LOTR.. Confused Confused
Εδω εχουμε 1 ιστοριουλα και εκει απλα 1 επος.
Μου αρεσε τρελα το θεμα δρακου -κατοικιδιο,μεγαλωμα-.Εκαναν τρελη δουλεια με τα χρωματα και τα γραφικα και φαινεται σα ζωντανο.
Οι μαχες φαινονται ως απλοι καβγαδες,μονο το πεταγμα του δρακου ηταν ωραιο.
xrisa-xs - Τετ 07 Μάρ 2007, 15:12:35
Θέμα δημοσίευσης:
είδα το "300"

αν σας άρεσε ο "ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ" θα σας αρέσει και αυτό
πολύ καλή η μεταφορά από το κόμικ του Φράνκ Μίλερ καθώς η όλη ατμοσφαιρα και τα χρώματα του "φέρνει" πολύ

ΥΓ. τα αγόρια θα διασκεδάσουν πολύ, αλλά και για τα κορίτσια έχει θέμα, τόσες πολλές "φέτες" μαζεμένες δύσκολα βρίσκεις σε ταινίες Laughing
SnakeMJK - Τετ 07 Μάρ 2007, 15:45:57
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
ΥΓ. τα αγόρια θα διασκεδάσουν πολύ, αλλά και για τα κορίτσια έχει θέμα, τόσες πολλές "φέτες" μαζεμένες δύσκολα βρίσκεις σε ταινίες Laughing


Πιο φέτες και απ τα αγόρια του PSC; Laughing
xrisa-xs - Τετ 07 Μάρ 2007, 15:53:11
Θέμα δημοσίευσης:
χχμμμμμ.....
δεν σε έχω δει με χλαμύδα και δερμάτινο σωβρακάκι Laughing Laughing Laughing
μπορεί και να αλλάξω γνώμη Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha
pygolabida - Τετ 07 Μάρ 2007, 16:44:07
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
... τόσες πολλές "φέτες" μαζεμένες δύσκολα βρίσκεις σε ταινίες Laughing

Σωστή...γι'αυτό έχω κάνει λίστα μισής σελίδας.... Rolling eyes Razz Razz Razz Laughing Laughing
Giannis307 - Τετ 07 Μάρ 2007, 20:11:49
Θέμα δημοσίευσης:
Φετες μπιφτεκια κασερια και οτι θες εχει στο 300.Παντως για αορθσ δεν το ειδαν να μην περημενουν ιστορικες ακριβειες και αναφορες...Μην ξεχναμε οτι εiναι Hollywood οποτε τα εφε ειναι στο full!!
MEMsound - Τετ 07 Μάρ 2007, 20:21:05
Θέμα δημοσίευσης:
νομιζω πως υπάρχουν και πιο αξιόλογοι τρόποι να ξοδεψει κανείς 8~9 (+τα ποπ-κορν) ευρώ.... Laughing Arrow Laughing Laughing Laughing
crusader - Τετ 07 Μάρ 2007, 20:30:28
Θέμα δημοσίευσης:
TONIGHT WE DINE IN HELL!!!!!!!! Twisted evil Twisted evil Twisted evil
brz20 - Τετ 07 Μάρ 2007, 23:12:42
Θέμα δημοσίευσης:
Το 300 το εχει δει κανεις?
Θελω να ξερω πριν παρω μια αποφαση.
xrisa-xs - Πεμ 08 Μάρ 2007, 10:27:41
Θέμα δημοσίευσης:
brz20 έγραψε:
Το 300 το εχει δει κανεις?
Θελω να ξερω πριν παρω μια αποφαση.


δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει αλλά ναι το είδα και γι'αυτό και το συζητάμε Laughing Laughing απλά διάβασε μερικά ποστ παραπάνω


επίσης δεν είπε κανείς πως το 300 είναι ακριβής απεικόνιση ιστορικών γεγονότων, είναι απλά μια πιστή μεταφορά ενός κόμικ που εμπνεύστηκε από την ιστορία του Λεωνίδα, των τριακοσίων του και από τη μάχη των Θερμοπυλών Wink
Baphomet - Πεμ 08 Μάρ 2007, 15:54:55
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
brz20 έγραψε:
Το 300 το εχει δει κανεις?
Θελω να ξερω πριν παρω μια αποφαση.


δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει αλλά ναι το είδα και γι'αυτό και το συζητάμε Laughing Laughing απλά διάβασε μερικά ποστ παραπάνω


επίσης δεν είπε κανείς πως το 300 είναι ακριβής απεικόνιση ιστορικών γεγονότων, είναι απλά μια πιστή μεταφορά ενός κόμικ που εμπνεύστηκε από την ιστορία του Λεωνίδα, των τριακοσίων του και από τη μάχη των Θερμοπυλών Wink


true. δεν είναι ιστορική ταινία και δεν προσπαθεί να πλασαριστεί έτσι... για αυτό και θα είναι μεγαλη επιτυχία. Είναι κόμικ του frank miller (sin city) που απλά έχει εμπνευστεί από τα ιστορικά γεγονότα.
Θα το δω σήμερα Wink
Ronin - Πεμ 08 Μάρ 2007, 17:07:05
Θέμα δημοσίευσης:
crusader έγραψε:
TONIGHT WE DINE IN HELL!!!!!!!! Twisted evil Twisted evil Twisted evil


Απο captain ,μου φαίνετε θα αρχίσουμε να σε φωνάζουμε King Leonidas...

''and so the boy,given up for dead...
...returned a king...
...our KING...
...LEONIDAS...!!''

Very happy
Baphomet - Πεμ 08 Μάρ 2007, 17:38:10
Θέμα δημοσίευσης:
Ronin έγραψε:
crusader έγραψε:
TONIGHT WE DINE IN HELL!!!!!!!! Twisted evil Twisted evil Twisted evil


Απο captain ,μου φαίνετε θα αρχίσουμε να σε φωνάζουμε King Leonidas...

''and so the boy,given up for dead...
...returned a king...
...our KING...
...LEONIDAS...!!''

Very happy


Off topic...αλλά...το καημένο το smartmania... αυτό θα πληρώσει τα σπασμένα των περσών Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl
crusader - Πεμ 08 Μάρ 2007, 17:57:52
Θέμα δημοσίευσης:
Armed Armed Armed
Baphomet - Παρ 09 Μάρ 2007, 04:52:42
Θέμα δημοσίευσης:
απίστευτο το 300...ακριβώς αυτό που περιμένεις από το τρέιλερ... και αν και η ταινιά δε σκόπευε να χαρακτηριστεί "ιστορική" είναι πιο πιστή στην ιστορία από οποιοδήποτε άλλο εγχείρημα του χόλυγουντ. Δείτε το.
RASTAVIPER - Παρ 09 Μάρ 2007, 15:32:49
Θέμα δημοσίευσης:
TAXI 4!!!!

Τι να λέμε τώρα???
Το είδα σε τρέιλερ στη Γαλλία και τώρα το κατεβάζω!!
Τώρα και σε 407!!
DimiP - Σαβ 10 Μάρ 2007, 01:16:48
Θέμα δημοσίευσης:
RASTAVIPER έγραψε:
TAXI 4!!!!

Τι να λέμε τώρα???
Το είδα σε τρέιλερ στη Γαλλία και τώρα το κατεβάζω!!
Τώρα και σε 407!!



εεεεε... για δωσε μας το link! (ΠΜ)
μονος σου θα το δεις ;
κι εμεις ψυχη εχουμε Rolling eyes
shiba - Σαβ 10 Μάρ 2007, 03:42:01
Θέμα δημοσίευσης:
Baphomet έγραψε:
απίστευτο το 300...ακριβώς αυτό που περιμένεις από το τρέιλερ... και αν και η ταινιά δε σκόπευε να χαρακτηριστεί "ιστορική" είναι πιο πιστή στην ιστορία από οποιοδήποτε άλλο εγχείρημα του χόλυγουντ. Δείτε το.
οντως πολυ καλο εργο..παιδες τρεχτε να το δειτε..''παντου υπαρχει ενας προδοτης Evil
MEMsound - Σαβ 10 Μάρ 2007, 13:07:11
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.chickslovethecar.com/default.asp
για τους batman fans Cool
crusader - Σαβ 10 Μάρ 2007, 14:36:11
Θέμα δημοσίευσης:
shiba έγραψε:
Baphomet έγραψε:
απίστευτο το 300...ακριβώς αυτό που περιμένεις από το τρέιλερ... και αν και η ταινιά δε σκόπευε να χαρακτηριστεί "ιστορική" είναι πιο πιστή στην ιστορία από οποιοδήποτε άλλο εγχείρημα του χόλυγουντ. Δείτε το.
οντως πολυ καλο εργο..παιδες τρεχτε να το δειτε..''παντου υπαρχει ενας προδοτης Evil

Αν δεν ήταν ο Εφιάλτης θα τους είχανε φάει όλους μόνοι τους..
DrJekyll - Σαβ 10 Μάρ 2007, 18:44:16
Θέμα δημοσίευσης: ...
Αν και ψιλοπαλιές ταινίες (2002-3) σας συνιστώ...

1. 9 Βασίλισσες ... http://www.videoseven.gr/site.php?&file=moviedetails.xml&id=2695

2. Η πόλη του θεού... http://www.imdb.com/title/tt0317248/

Αξίζουν... Wink
shiba - Σαβ 10 Μάρ 2007, 20:15:18
Θέμα δημοσίευσης:
crusader έγραψε:
shiba έγραψε:
Baphomet έγραψε:
απίστευτο το 300...ακριβώς αυτό που περιμένεις από το τρέιλερ... και αν και η ταινιά δε σκόπευε να χαρακτηριστεί "ιστορική" είναι πιο πιστή στην ιστορία από οποιοδήποτε άλλο εγχείρημα του χόλυγουντ. Δείτε το.
οντως πολυ καλο εργο..παιδες τρεχτε να το δειτε..''παντου υπαρχει ενας προδοτης Evil

Αν δεν ήταν ο Εφιάλτης θα τους είχανε φάει όλους μόνοι τους..
ναι γ...τη μανα του.. Mad
DimiP - Κυρ 11 Μάρ 2007, 00:13:03
Θέμα δημοσίευσης:
το ειδα επισης!
πολυ καλύτερο απο τα αναμενώμενα.
οτι καλυτερο και πιο κοντα (οσο γινεται) στα δικα μας ηθη και την ιστορια, εχουν κανει μεχρι τωρα οι Αμερικανοι.
Υπαρχουν και 2-3 σημεια λιγο μαπα αλλα... ενταξει ...

ολα τα λεφτα το τελος με τη μαχη των Πλαταιών!!
Giannis307 - Τετ 09 Μάϊ 2007, 16:12:32
Θέμα δημοσίευσης:
Κυριοι ειδα το περασμενο σαββατο το Spiderman 3 .....Τι να πω μεινα αφωνος απο δυο πραγματα
ενα καλο και ενα κακο.....

Το καλο...Η ταινια αν και καπως τραβηγμενη (αναποφευκτα) στις σκηνες που γινονται αναμεσα στις μαχες και την τελικη,ολα τα λευτα, μαχη.Λογικο βεβαια για να λυθουν αρκετες αποριες που δημιουργουνταν κατα την διαρκεια της ταινιας....Γενικα αν ειστε φαν τοης κομιξοκαταστασης να την δειτε αλλιως καλλητερα σε dvd!!

To κακο...Για αλλη μια φορα αποδυκνειεται η παντελης ελειψη κινηματογρφικης και οχι μονο παιδειας απο το κοινο...το οποιο ηταν ολο παιδακια (σαββατιατικα τι περημενα και γω) τα οποια εκαναν οτι ηθελαν μεσα στην αιθουσα και δεν σεβοντουσαν τους αλλους αλλα πιο πολυ τον ιδιο τους τον εαυτο που πληρωσε 8(!!)ευρω να δει μια ταινια....
brz20 - Τετ 09 Μάϊ 2007, 16:26:32
Θέμα δημοσίευσης:
Την ειδα και εγω την ταινια.
Ηταν τελεια.Οι μαχες ηταν πολυ καλες αν αναλογιστει κανεις οτι μιλαμε για κομικ.
Στα κομικ οι υπερβολες επιτρεπονται.Εξαλλου γι'αυτο υπαρχουν κιολας.
Ειμαι πολυ ικανοποιημενος που δεν αλλιωσαν αυτο το στοιχειο κατα την μεταφορα στις κινηματογραφικες αιθουσες.
Ειχε παρα πολυ καλες σκηνες αλλα μια μου εκανε φοβερη εντυπωση που εβγαζε και ενα ηθικο διδαγμα.
Μιλαω για την σκηνη που ο Spiderman ειναι πιασμενος σε εναν τοιχο αν θυμαμαι καλα και ο κακος παει να τον σκοτωσει.Τοτε μπαινει αναμεσα ο Χαρι(φιλος του Spiderman οπου ο πατερας του ειχε σκοτωθει)και θυσιαζετε για τον φιλο του.
Αυτο μου εμεινε.Δειχνει οτι η φιλια ειναι ιερο πραγμα και οτι αξιζει περισσοτερο και απο τον θανατο.
Το κακο στην ολη υποθεση ηταν το κοινο το οποιο κατα ενα μεγαλο ποσοστο δεν επιασε το νοημα και ενω εγω ειχα μεινει αφωνος να παρακολουθω καποιοι γελουσαν με τις ατακες.
Το χειροτερο ειναι οτι δεν μιλαμε για 8-15χρονα παιδια αλλα για μεγαλους ανθρωπους.20αριδες και 20αρες μεχρι 25αριδες και 25αρες.
Ημαρτον και παλι ημαρτον.
Giannis307 - Πεμ 10 Μάϊ 2007, 07:38:38
Θέμα δημοσίευσης:
Το ghost rider το ειδες??
COOL ALEXIS - Πεμ 10 Μάϊ 2007, 08:17:32
Θέμα δημοσίευσης:
Χθες είδα το Spiderman 3 το οποίο θα το χαρακτήριζα μια μπερδεμένη πατάτα...
cipher - Πεμ 10 Μάϊ 2007, 09:11:23
Θέμα δημοσίευσης:
Giannis307 έγραψε:
Το ghost rider το ειδες??

Για το καλό της ψυχικής σας ηρεμίας, να μην πάτε να το δείτε στο σινεμά! Ούτε να το κατεβάσεις δεν αξίζει! Αυτό και το Catwoman (με Halle Berry) πρέπει να είναι οι δύο μεγαλύτερες πατάτες της τελευταίας 5ετίας!!!
Giannis307 - Πεμ 10 Μάϊ 2007, 09:51:03
Θέμα δημοσίευσης:
Κοιτα κακα τα ψεματα αμα δεν ασχολεισαι με κομιξ δεν σαρσουν τετοιες ταινιες γιατι τις βισκεις υπερβολικες...Το ghost rider μαρεσε γιατι ηταν σωστα ολος ο μυθος και η ιστορια οπως ξεκινησε...Ιδια με τα κομιξ...Περαν αυτου οπως ειπα και πριν αμα δεν κατεχεις απο κομιξ δεν θα σερεσει τπτ απο αυτα....Και γενικα αμα δεν κατεχεις....Και εγω παραδεχομαι οτι θεωρω ολες τις γιαπωνεζοκινεζικες μυθο ταινιες χαζομαρες.Για καποιον που ασχολειτε με πολεμικες τεχνες ειναι τρελλο θεαμα για κοποιον αλλο οχι...!!
Giannis307 - Πεμ 10 Μάϊ 2007, 09:53:28
Θέμα δημοσίευσης:
Α.... και οσο αφορα την catwoman(dc) και το κομικ αποτυχια ηταν και μια προσπαθια απομιμισης της wonderwoman(marvel) οποτε.....
Giannis307 - Πεμ 10 Μάϊ 2007, 09:57:11
Θέμα δημοσίευσης:
Σορυ για τα πολλα συνεχομενα ποστ αλλα ξεχασα να πω οτι ερχονται TRANSFORMERS ...!!!ΕΙΔΑ ΤΟ ΤΡΕΙΛΕΡ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΖΗΜΙΑ!!!!!!!!!!
cipher - Πεμ 10 Μάϊ 2007, 10:05:34
Θέμα δημοσίευσης:
Τα κόμικς μου αρέσουν και τα περισσότερα από τα υπόλοιπα έργα του είδους τα θεώρησα από ικανοποιητικά και πάνω (Sin City, X-Men, DareDevil, Electra, Spiderman). Αυτό το έρμο το Ghost Rider ήταν εντελώς χάλια σκηνοθετημένο! Με το ζόρι την είδα ως το τέλος! Κατά τη μεταφορά από το κόμικ στην οθόνη κάπου στράβωσε η δουλειά...
Ακόμη και το Doom ήταν καλύτερο! Laughing

Εντωμεταξύ, το trailer του GR ήταν πολύ καλό. Σε προετοίμαζε για μια ταινία με μπόλικη δράση. Όταν όμως την έβλεπες τελικά, διαπίστωνες ότι οι μοναδικές σκηνές δράσεις ήταν αυτές που είχε το trailer!
kanelj - Πεμ 10 Μάϊ 2007, 12:26:38
Θέμα δημοσίευσης:
Βασικα το spiderman 3 ειναι κορυφη και ειχε τα τελειοτερα εφφε!
Αυτο ειναι αντικειμενικο 100%!
Σε οποιον δεν αρεσε,λογικα δεν θα του αρεσαν γενικα τετοιες ταινιες κομικ!
Ολα τα λεφτα οι μαχες!
Το αρνητικο που ειχε ομως (και παλι) ηταν οτι τα 3/4 της ταινιας ηταν αγκαλιτσες,φιλακια,ματς μουτς,καρδουλες,αγαπες και αλλα γλυκαναλατα!
Μου ερχοταν να μπω στην οθονη και να τους πλακωσω με τοσα ζουμια!
Λες και εβλεπα τον τιτανικο αισθανθηκα καποια στιγμη!
Κατα τα αλλα τελειο!!!

Καλα,για τον Venom δεν συζηταω,καλυτερος δεν γινοταν! Cool
cipher - Πεμ 10 Μάϊ 2007, 13:02:52
Θέμα δημοσίευσης:
Χμμμ... Το Spiderman 1 ήταν λίγο παιδικό. Στο 2ο σοβαρεύτηκαν κάπως τα πράγματα. Ήθελα να 'ξερα, από το Episode I του Star Wars το κολλήσανε αυτό το love story που περιγράφεις για το 3...; Evil
brz20 - Πεμ 10 Μάϊ 2007, 13:13:28
Θέμα δημοσίευσης:
Giannis307 έγραψε:
Σορυ για τα πολλα συνεχομενα ποστ αλλα ξεχασα να πω οτι ερχονται TRANSFORMERS ...!!!ΕΙΔΑ ΤΟ ΤΡΕΙΛΕΡ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΖΗΜΙΑ!!!!!!!!!!


Το ειδα το τρειλερ αλλα δεν νομιζω να τους παρουσιαζει ετσι οπως τους ηξερα οταν ειμουν παιδι.
Vaggelis - Πεμ 10 Μάϊ 2007, 15:54:07
Θέμα δημοσίευσης:
Αφού δηλώσω αρχικά οτι είμαι "αραχνάκιας" από τα γεννοφάσκια μου, θα ήθελα να πω δυο λόγια για την ταινία....

+
- Πολύ καλά τα ειδικά εφέ: η "γέννηση" του Sandman, ο Venom και γενικά οι μάχες πήραν άριστα...
- Πολύ ωραία και η μαύρη στολή του Spiderman
- Πολύ καλός στον ρόλο του ο Church (Sandman)
- Πολύ γέλιο η σκηνή με τα χάπια του J.J.

-
- Δυστυχώς έβγαλαν πολύ γέλιο και οι σκηνές με τον Parker να κλάιει (όλοι γέλαγαν με το κακό του "παίξιμο"), με τον Parker να κάνει "μόστρα" στο δρόμο, ενώ δεν έπρεπε...
- Πολλοί κακοί (δεν μπορούσαν να βάλουν τον Venom μόνο του στο 4???) με αποτέλεσμα η ταινία να μοιάζει "πηγμένη"
- Too much love story
- Κακή επιλογή της M.J., δεν μπαίνει καθόθου στο πνεύμα του comic

Αναμένουμε λοιπόν την 4η συνέχεια, με λιγότερες αγάπες και περισσότερη δράση...
kanelj - Πεμ 10 Μάϊ 2007, 16:33:42
Θέμα δημοσίευσης:
Aκριβως οτι λεει ο Βαγγελης!
Ακριβως ομως!! Cool

Α,Βαγγελη ασε τα spiderman 3 και spiderman 4 και πιασε το HALO 3 γιατι η ομαδα ανασυντασεται και παλι Exclamation Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Laughing
brz20 - Πεμ 10 Μάϊ 2007, 16:41:11
Θέμα δημοσίευσης:
Τα λες ωραια.
Παντως η μαυρη στολη μου εκανε πολυ εντυπωση.Ειδικα οταν την πρωτοφορεσε και ηταν κρεμασμενος σε ενα ουρανοξυστη.
Ολα τα λεφτα.Πολυ ωραια χρωματα ειχε σαν ταινια.
Giannis307 - Πεμ 10 Μάϊ 2007, 20:58:20
Θέμα δημοσίευσης:
Βρε κολομετρουσε η ταινια και οντως η σκηνη με τα χαππια του JJ ειναι ολα τα λευτα!!!!!Οσον αφορα τα transformers λογικο δεν ειναι ρε μαν?Εχουνε περασει κοντα 12 χρονια απο τοτε που τα βλεπαμε....
DimiP - Πεμ 10 Μάϊ 2007, 21:59:31
Θέμα δημοσίευσης:
το ghost raider το ειδα σε copia dvd και μετανιωσα που δεν το ειδα σε cinema. πολυ καλο και προτοτυπο (αν και κατι σε faust δεν ηταν;) για ταινια με τον cage.

το spiderman θα το δω αυτες τις μερες κιαν ειναι σαν το 2ο τουλαχ. θα ειναι καλο.


Σημειωση Συντακτη : ΗΜΑΡΤΟΝ ! οταν βλεπεις τετοιες ταινιες δεν πας ουτε για το σεναριο , ουτε για το φωτισμο, ουτε για τη φωτογραφια , ΠΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΡΑΣΗ και γιατι ΣΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΣΟΥ ΧΡΟΝΙΑ τοτε που φανταζοσουν οτι κιεσυ ισως γινοσουν σαν αυτους....
brz20 - Παρ 11 Μάϊ 2007, 13:31:29
Θέμα δημοσίευσης:
Giannis307 έγραψε:
Βρε κολομετρουσε η ταινια και οντως η σκηνη με τα χαππια του JJ ειναι ολα τα λευτα!!!!!Οσον αφορα τα transformers λογικο δεν ειναι ρε μαν?Εχουνε περασει κοντα 12 χρονια απο τοτε που τα βλεπαμε....


Απλα καταλαβα οτι τους παρουσιαζουν σαν κακους ενω ειχα αλλη αποψη μεχρι τωρα.
STELIOS - Παρ 11 Μάϊ 2007, 13:39:23
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω ενα θα πω για το Spyderman 3, ....ΜΑΠΑ !!!
Αν εξαιρεσεις μερικα ωραια εφε, το story ηταν για το π...
cipher - Παρ 11 Μάϊ 2007, 13:56:55
Θέμα δημοσίευσης:
Χμμμ... Αυτό ταιριάζει και με τη βαθμολογία που δίνουν διάφορες κριτικές που διάβασα. Βγάζουν τα πρώτα 2 σχεδόν ισάξια, ενώ το 3ο υστερεί αρκετά...
STELIOS - Παρ 11 Μάϊ 2007, 14:49:00
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι, το 1ο ηταν ΠΟΛΥ καλητερο (και δεν ηταν και καμια ταινιαρα...)
Baphomet - Παρ 11 Μάϊ 2007, 14:53:16
Θέμα δημοσίευσης:
spiderlover είναι αυτά όχι spiderman...δε μου άρεσε κανένα...
Vaggelis - Παρ 11 Μάϊ 2007, 15:35:36
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:

Σημειωση Συντακτη : ΗΜΑΡΤΟΝ ! οταν βλεπεις τετοιες ταινιες δεν πας ουτε για το σεναριο , ουτε για το φωτισμο, ουτε για τη φωτογραφια , ΠΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΡΑΣΗ και γιατι ΣΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΣΟΥ ΧΡΟΝΙΑ τοτε που φανταζοσουν οτι κιεσυ ισως γινοσουν σαν αυτους....


κύριε Συντάκτη..... μια σημείωση στην σημείωση....
μαζί σου και εγώ, για την δράση πας, αλλά όταν βλέπεις στο πανί, τον παιδικό σου ήρωα, να κλαίει σαν την ....Κάντυ-Κάντυ και μάλιστα με πολύ άσχημο τρόπο,
πίστεψέ με, ξενερώνεις....
Υ.Γ. πάω να κατεβάσω κανένα παλιό τεύχος σε pdf, να θυμηθώ τα παλία.....
Υ.Γ.2 (off topic) Κανελλόγιαννε, τώρα που απολύθηκες, προπονήσου γερά, γιατί το Halo 3, καταφτάνει.....
STELIOS - Παρ 11 Μάϊ 2007, 16:26:27
Θέμα δημοσίευσης:
Vaggelis έγραψε:
DimiP έγραψε:

Σημειωση Συντακτη : ΗΜΑΡΤΟΝ ! οταν βλεπεις τετοιες ταινιες δεν πας ουτε για το σεναριο , ουτε για το φωτισμο, ουτε για τη φωτογραφια , ΠΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΡΑΣΗ και γιατι ΣΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΣΟΥ ΧΡΟΝΙΑ τοτε που φανταζοσουν οτι κιεσυ ισως γινοσουν σαν αυτους....


κύριε Συντάκτη..... μια σημείωση στην σημείωση....
μαζί σου και εγώ, για την δράση πας, αλλά όταν βλέπεις στο πανί, τον παιδικό σου ήρωα, να κλαίει σαν την ....Κάντυ-Κάντυ και μάλιστα με πολύ άσχημο τρόπο,
πίστεψέ με, ξενερώνεις....
Υ.Γ. πάω να κατεβάσω κανένα παλιό τεύχος σε pdf, να θυμηθώ τα παλία.....
Υ.Γ.2 (off topic) Κανελλόγιαννε, τώρα που απολύθηκες, προπονήσου γερά, γιατί το Halo 3, καταφτάνει.....


Ασε, εχω δει αισθηματικες κωμωδιες με περισσοτερη δραση...
RASTAVIPER - Παρ 11 Μάϊ 2007, 17:52:57
Θέμα δημοσίευσης:
STELIOS έγραψε:
Εγω ενα θα πω για το Spyderman 3, ....ΜΑΠΑ !!!
Αν εξαιρεσεις μερικα ωραια εφε, το story ηταν για το π...


Εμένα μου άρεσε πολύ πάντως.Οι 2,5 δε φάνηκαν πώς πέρασαν.Είχε πολύ δράση, τα εφέ του Sandman ήταν φοβερά, ειδικά όταν πρωτοδημιουργήθηκε και αν εξαιρέσουμε τη φαση που ο Πάρκερ την είχε δει μοντέλο, αλλά Zoolander Razz το υπόλοιπο ήταν καλό.
Giannis307 - Παρ 11 Μάϊ 2007, 18:29:54
Θέμα δημοσίευσης:
Aσε ολα τα λευτα...Αλλα και αμα το προσεξες στην αρχη τον γουσταραν αλλα μετα τον κοροιδευαν....Και γα**....!!!!
DimiP - Σαβ 12 Μάϊ 2007, 12:15:30
Θέμα δημοσίευσης:
εγω δεν καταλαβαινω αφου δεν σας αρεσαν τα 2 πρωτα και δεν ηταν και τιποτα ταινιαρες γιατι πηγατε και στο 3ο;;

ασε την ξερω την απαντηση:
"ειπαμε να δουμε μηπως ειναι καλυτερο"



μπαααα, 2 φτανουν για να δεις τι γινεται, δεν χρειαζεται 3ο
brz20 - Σαβ 12 Μάϊ 2007, 16:36:17
Θέμα δημοσίευσης:
Επειδη τα 2 προηγουμενα δεν τα ειδα μπορω να κανω μια ερωτηση?
Μηπως ειχαν μια συνεχεια το ενα με το αλλο ή μιλαμε για διαφορετικες ιστοριες?
Giannis307 - Σαβ 12 Μάϊ 2007, 18:39:16
Θέμα δημοσίευσης:
Γενικα εχει συνοχη αλλα ξεπετιουνται και διαφορα στην πορεια!!
brz20 - Σαβ 12 Μάϊ 2007, 18:43:54
Θέμα δημοσίευσης:
Ωραιος.Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.
Βασικα το ειχα απορια και πριν δω την ταινια.Μην τυχον και δεν την καταλαβαινα αλλα παλι καλα τα πηγα μια χαρα με την κατανοηση της.
Τωρα κατεβαζω τα δυο πρωτα.
KouKou - Σαβ 12 Μάϊ 2007, 20:21:46
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδες οι 2 πρωτες ταινιες ηταν καλες! αλλα θα συμφωνησω και εγω οτι η τριτη δεν ηταν παρα πολυ καλη!
Δεν ηταν μαπα αλλα απλα βλεποταν!
Ως fun του spidy ομως θα περιμενα πολυ περισσοτερα!
Ελπιζω να μην το ξεφτιλισουν και βγαλουν και τεταρτη!
Giannis307 - Κυρ 13 Μάϊ 2007, 01:16:06
Θέμα δημοσίευσης:
Εpic movie ειδε κανεις??
brz20 - Κυρ 13 Μάϊ 2007, 22:13:28
Θέμα δημοσίευσης:
Οχι.
Αξιζει να παμε ή...?
Giannis307 - Κυρ 13 Μάϊ 2007, 22:32:18
Θέμα δημοσίευσης:
Φαντασου το scary movie με παρωδια απο υπερηρωες....Εχει μεσα x-men superman klp...αλλα για πολυ καψημο...!!!
brz20 - Δευ 14 Μάϊ 2007, 00:33:29
Θέμα δημοσίευσης:
Αρα θα ειναι τρελα.
RASTAVIPER - Δευ 14 Μάϊ 2007, 19:18:58
Θέμα δημοσίευσης:
Giannis307 έγραψε:
Εpic movie ειδε κανεις??


Καλα η ταινια ουτε να την νοικιασεις δεν αξιζει..Πολυ γελοιο concept και οι ηθοποιοι ελεεινοι.
Giannis307 - Δευ 14 Μάϊ 2007, 21:01:24
Θέμα δημοσίευσης:
Γιατι ποιο scarymovoειδες δεν ειναι ελλεινο???
RASTAVIPER - Τρι 15 Μάϊ 2007, 16:19:12
Θέμα δημοσίευσης:
Giannis307 έγραψε:
Γιατι ποιο scarymovoειδες δεν ειναι ελλεινο???


Τουλάχιαστον στα scary movies έπαιζαν πάντα γνωστοί κωμικοί ή όχι ηθοποιοί, που έβγαζαν αρκετό γέλιο.
Giannis307 - Τρι 15 Μάϊ 2007, 20:36:42
Θέμα δημοσίευσης:
Ελα ρε φιλε...
Για τα ονοματα πας να δεις ταινια?Η για το concept?
Τελος παντων γουστα ειναι αυτα...
brz20 - Τετ 16 Μάϊ 2007, 09:06:37
Θέμα δημοσίευσης:
Το θεμα ειναι που μετραει.
Υπαρχουν ταινιες με ονοματα που προσωπικα δεν μου ελεγαν κατι οταν τις ειδα.Παρολο που ειχαν γινει θεμα πολυ πριν παιχτουν.
Μια απο αυτες που θυμαμαι ηταν το Day Another Day.Δεν μου λεει κατι σαν ταινια.
Η υπερβολη εχει και καποια ορια καποια στιγμη.
Baphomet - Τετ 16 Μάϊ 2007, 09:31:04
Θέμα δημοσίευσης:
ναι ρε παιδιά...τα ονόματα δεν παίζουν πάντα ρόλο! μερικές από τις καλύτερες ταινίες είναι με άγνωστους ηθοποιούς. Και μερικές από τις μεγαλύτερες σαβούρες με stars...
cipher - Πεμ 17 Μάϊ 2007, 13:18:59
Θέμα δημοσίευσης:
RASTAVIPER έγραψε:

Εμένα μου άρεσε πολύ πάντως.Οι 2,5 δε φάνηκαν πώς πέρασαν.Είχε πολύ δράση, τα εφέ του Sandman ήταν φοβερά, ειδικά όταν πρωτοδημιουργήθηκε και αν εξαιρέσουμε τη φαση που ο Πάρκερ την είχε δει μοντέλο, αλλά Zoolander Razz το υπόλοιπο ήταν καλό.


Το είδα χθες και θα έλεγα ότι η γνώμη μου ταιριάζει με τη δική σου. Ήταν αρκετά καλό γι' αυτό που περίμενε κανείς να δει, αλλά σίγουρα όχι όπως τα προηγούμενα 2. Αυτά που δε μου πολυάρεσαν ήταν:
α) Το πολύ love story.
β) Η φάση που την είχε δει μοντέλο (και δεν του έβγαινε καθόλου η "μαγκιά"!).
γ) Το σκηνικό στο jazz bar, όπου κάνει την πρώην να ζηλέψει.
δ) Την αμερικάνικη προπαγάνδα (περνάει μπροστά από την αμερικάνικη σημαία) και κάτι άλλες αμερικανιές στη σκηνή της τελικής μάχης.

Βέβαια, το γέλιο της αρκούδας το έριξα όταν έσκασε μύτη στην καλή του κρατώντας ένα μπουκέτο με πεόνιες!!! Rotfl
Μα καλά, τόσα λουλούδια υπήρχαν, αυτό βρήκε να διαλέξει; Χώρια που έφαγε τη χυλόπιτα και μετά έμεινε με... τις πεόνιες στο χέρι Rotfl

Η φάση είναι ότι μετά από λίγο ψάξιμο στην Wikipedia, είδα ότι υπάρχουν μεταξύ άλλων και τα παρακάτω 3 ήδη πεόνιας: paeonia anomala, paeonia potaninii, paeonia suffruticosa. Μα τι φυτό είναι αυτό...! Rotfl
MEMsound - Πεμ 07 Ιούν 2007, 19:36:51
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.broadcaster.com/clip/6670
αυτό το έχει δει κανείς?
ξέρουμε αν κυκλοφορεί στα video club
σαχλοκωμωδία φαίνεται αλλά πρέπει να χει πολύ γέλιο... Wink Laughing
pygolabida - Πεμ 07 Ιούν 2007, 19:57:26
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
http://www.broadcaster.com/clip/6670
αυτό το έχει δει κανείς?
ξέρουμε αν κυκλοφορεί στα video club
σαχλοκωμωδία φαίνεται αλλά πρέπει να χει πολύ γέλιο... Wink Laughing


Όχι αλλά το ξέρω...είναι η συνέχεια μίας ηλίθιας ταινίας και μου φαίνεται απομίμηση μίας παλιάς ταινίας με τον Tom Hanks που προσπαθούσε να επισκευάσει ενα σπίτι στην εξοχή που διαλυόταν, μόνο που αυτό είναι μακράν πιο τραβηγμένο... Wink
Giannis307 - Πεμ 07 Ιούν 2007, 21:32:59
Θέμα δημοσίευσης:
Nαι ειναι απομιμα!!
MEMsound - Σαβ 16 Ιούν 2007, 12:31:43
Θέμα δημοσίευσης:
χθες το βράδυ είχε πάλι στην τηλεόραση το crash
γενικώς τέτοιου είδους ψυχοπλακοτικές ταινίες που τα βλέπουν όλα μαυρα δεν μου αρέσουν
θεωρώ ότι η ζωή έχει πολλές ομορφιές και η συγκεκριμένη ταινάι δείχνει μ΄νο την ασχημα μπερδεμένη πλευρά...

παρόλα αυτά σε βάζει σε σκέψεις σχετικά με την συμπεριφορά σου μέσα στο κοινωνικό σύνολο καθώς και για το πόσο οι ζωές μας είναι αλληλένδετες και οι πράξεις μας επηρεάζουν και τις ζωές των γύρω μας είτε έμμεσα είτε άμεσα...

=μήπως θα πρέπει γενικώς να είμαστε λίγο πιο ηρεμοι και ψύχραιμοι... και κάμποσο λιγότερο παρτάκηδες...
Giannis307 - Σαβ 16 Ιούν 2007, 13:01:02
Θέμα δημοσίευσης:
Και προχτες ειχε Dukes of hazzard!!
Giannis307 - Κυρ 17 Ιούν 2007, 12:29:01
Θέμα δημοσίευσης:
Χτες βραδυ ειδα το Fantastic 4 με τρελανε....Πολυ καλο σεναριο πολυ καλογυρησμενο κλπ κλπ...
ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΛΕΩ....ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ TRANSFORMERS!!!
akis_drive - Πεμ 16 Αύγ 2007, 23:38:58
Θέμα δημοσίευσης: TAXI 1,2,3,4!!!!
Η γαλλική ταινία TAXI τα λέει όλα ρε παιδιά!!!!! το λιονταράκι είναι πόρωση!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=Rqhjyws5QpI
Ronin - Πεμ 13 Δεκ 2007, 18:12:04
Θέμα δημοσίευσης:
kanelj έγραψε:


Ρε συ, αυτα τα νούμερα απο το LOST δεν είναι?

Very happy
sod - Πεμ 13 Δεκ 2007, 18:17:40
Θέμα δημοσίευσης:
Πανο ο Γιαννηs εχει καει με το LOST....... Laughing Laughing Laughing Laughing
Ronin - Πεμ 13 Δεκ 2007, 18:21:14
Θέμα δημοσίευσης:
Άστα Βασίλη...Είδα κι εγώ μέσα σε 2 μέρες ολόκληρο τον πρώτο κύκλο...

...τώρα ψάχνω τα υπόλοιπα... Cool Cool
kanelj - Πεμ 13 Δεκ 2007, 19:48:50
Θέμα δημοσίευσης:
Tελειωνω τον 3ο κυκλο!!! Laughing
Καψιμοοοοοοο! Razz Razz Razz
MEMsound - Πεμ 13 Δεκ 2007, 20:01:01
Θέμα δημοσίευσης:
μόλις χθες ειδα τα 3/4 του 1ου dvd του πρώτου κύκλου του lost...
πλάκα εχει Cool για να δούμε.

αλλά το prison break ειναι αλλού... Wink αλλά αντε να περιμένουμε πότε θα ερθει ο 3ος κύκλος... Confused
SnakeMJK - Πεμ 13 Δεκ 2007, 20:20:35
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
αλλά το prison break ειναι αλλού... Wink αλλά αντε να περιμένουμε πότε θα ερθει ο 3ος κύκλος... Confused


Τα πρώτα 8 έχουν ήδη προβληθεί από τον τρίτο κύκλο... SONA!
micra_iro - Πεμ 13 Δεκ 2007, 20:28:27
Θέμα δημοσίευσης:
ειδα το beowulf μαλλον σε εσας τα αγορακια θα αρεσει ειναι reald και ειναι γυρισμενο σε animated μορφη
SnakeMJK - Πεμ 13 Δεκ 2007, 20:31:03
Θέμα δημοσίευσης:
micra_iro έγραψε:
ειδα το beowulf μαλλον σε εσας τα αγορακια θα αρεσει ειναι reald και ειναι γυρισμενο σε animated μορφη


Αν δεν είχε το real-D θα ήταν μεγάλη μούφα!!! Ευτυχώς κρατάς τα γιαλιά... Έχουν λίγο πλάκα. Παρόλα αυτά το μόνο που άξιζε στην ταινία ήταν τα βυζιά της Ζολί Cool
Steve - Πεμ 13 Δεκ 2007, 20:53:59
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
Παρόλα αυτά το μόνο που άξιζε στην ταινία ήταν τα βυζιά της Ζολί Cool


Shocked

Τα βλέπεις ολόκληρα?

Χωρίς περικοπές?

Για πόση ώρα?

Πέφτει και κανα Πλώουτσωμπ?
kammenos - Παρ 14 Δεκ 2007, 00:01:59
Θέμα δημοσίευσης:
Είχα πάει να δω το 'Η ομιχλη' του Στιβεν Κινγκ. Πάρα πολύ καλό. Παίζει ο Τόμας Τζέιν που έπαιζε τον Punisher. Σε κρατάει σε αγωνία σε όλη την διάρκεια του έργου.
MEMsound - Παρ 14 Δεκ 2007, 04:20:04
Θέμα δημοσίευσης:
εγω πάλι νοίκιασα και ειδα το step-up...
σαν υπόθεση οχι κάτι το ιδιάιτερα αλλά ειχε πάρα πολύ καλές χορογραφίες και γαμάτη μουσική...

υ.γ. η μουσική κυκλοφορεί σε σαουνττρακ αλλα και δικτυακα... και πραγματικά αξίζει Cool Cool
kovac - Παρ 14 Δεκ 2007, 18:18:20
Θέμα δημοσίευσης:
Το "Heartbreak Kid" (Επτά Μέρες Φαγούρας), καλό σε γενικές γραμμές. Very happy


Το "Ένας Για Όλες"...Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο!!!!!Πολύ γέλιο!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Αξίζει τα λεφτά του!!!! Wink Wink Wink Wink Wink Wink
kammenos - Παρ 14 Δεκ 2007, 20:57:13
Θέμα δημοσίευσης:
Η καλήτερη κωμωδία πάντως που έχω δει τους τελευταίους μήνες πάντως είναι το SUPERBAD. Aναφέρεται σε 3 μαθητές λίγο πριν από την αποφοίτηση. Πολύ γέλιο!!!! Οτι πρέπει για ανδροπαρέα!!!
nasoss - Παρ 14 Δεκ 2007, 21:26:51
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
εγω πάλι νοίκιασα και ειδα το step-up...
σαν υπόθεση οχι κάτι το ιδιάιτερα αλλά ειχε πάρα πολύ καλές χορογραφίες και γαμάτη μουσική...

υ.γ. η μουσική κυκλοφορεί σε σαουνττρακ αλλα και δικτυακα... και πραγματικά αξίζει Cool Cool


Καλά ρε φίλε ….να σε ρωτήσω κάτι?
Βλέπεις και ταινίες ..?πότε προβαίνεις?
Συγνώμη κιόλας….ζεις σε 2 24αορα?
Ι έχεις δίδυμο αδερφό?
ήμαρτον κύριε!!!!!!!!!!!!!!
Χαρά που θα κάνη η γυναίκα που θα σε πάρει
(άμα γυρίσω φύλο…σε παντρεύομε )
kanelj - Σαβ 15 Δεκ 2007, 07:24:57
Θέμα δημοσίευσης:
Eλα ντε!Δικιο εχει!
Μου φαινεται δεν εχεις πολλες δουλειες τωρα τελευταια και εχεις αρκετη ελευθερη ωρα...οποτε ξερεις τι σημαινει αυτο ε?
Φορτωστε του παρακαλω κι αλλα καθηκοντα του Συλλογου!
Τι πραγματα ειναι αυτα....ακου εκει βλεπει και ταινιες! Cool
MEMsound - Σαβ 15 Δεκ 2007, 08:56:00
Θέμα δημοσίευσης:
@nassos
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

@kanelj
ευχαριστώ, δεν θα πάρω Laughing
Πάνος - Κυρ 16 Δεκ 2007, 09:04:44
Θέμα δημοσίευσης:
Butterfly on a wheel.(Eλληνιστη "ενας ανθρωπος αναμεσα μας".)

Πιρς Μπρονσανς(παλιος 007) και ο "Λεωνιδας " απο τους 300,οι πρωταγωνιστες.
Φανταστικη ταινια κατ εμε,μιας και σε κραταει απο την αρχη, με συναρπαστικο τελος.

Συνδυαστε τη και με handmade καρμποναρα και λευκο κρασι πριν και εχετε τη τελεια νυχτα. Laughing
MEMsound - Παρ 07 Μάρ 2008, 20:50:42
Θέμα δημοσίευσης:
ώρες ~ ώρες οι διάφοροι κριτικοί κινηματογράφου ειναι τουλάχιστον ΓΤΠ...

όλη αυτή η δήθεν κουλτούρα που τους "διακατέχει" τους οδηγεί σε κάτι συμπεράσματα "οτι να ναι"...

πχ...
http://entertainment.flash.gr/cinema/cinemaplay/2008/2/27/23609id/

Παράθεση:
θα καταλήξετε εύκολα στο συμπέρασμα ότι πρόκειται για μία από τις ταινίες του φετινού χειμώνα, που αξίζει την προσοχή σας, έστω κι αν εμείς την περιμέναμε ακόμα καλύτερη...


με πήγε η παρέα (γιατί εγω δεν ηξερα περί τινος πρόκειται...) να το δω την προυγούμενη εβδομάδα...

ΗΜΑΡΤΟΝ!
η μέγιστη μαλ***α ... που κράτησε και 3 ώρες
εντάξυ πέρναγε 1 ~ 2 μυνήματα αλλά τελικά οταν βγήκαμε απ την αίθουσα αναρωτιώμασταν αν θα μπορούσαμε να ειχαμε περάσει με χειρότερο και πιο βαρετό τρόπο 3 ωρες ...

Confused Confused Confused Confused
πριν αρχίσει η ταινία διαφύμισαν και άλλα 2 "μαργαρητάρια"...
μια ταινία που κάποπιος σκοτώνει με ενα οπλο πυροσβεστηρα... Laughing
και ενα με ενα ψυχοπαθή που παγιδευει μια οικογένεια μέσα στο σπίτι της για να την βασανίσει ...
ΡΕ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
Steve - Σαβ 08 Μάρ 2008, 00:54:30
Θέμα δημοσίευσης:
Όχι δεν πάμε.

Γι αυτό ΔΕΝ βλέπουμε θρίλερ και μυστήρια.

Βλέπουμε μόνο κωμωδίες, ξύλο και περιπέτειες Smile Ξέρεις πως δεν θα έχουν υπόθεση αλλά θα σου κρατήσουν ενδιαφέρον σε όλη την διάρκεια της ταινίας Wink
MEMsound - Σαβ 08 Μάρ 2008, 01:13:20
Θέμα δημοσίευσης:
μολις γυρησα από Step Up 2...
http://www.youtube.com/watch?v=vngJ1pWXYnU

respect στους χορογράφους και στους χορευτές...
σενάριο χαλαρό αλλα χορός ΤΣΙΤΕΣ!!!!
περισσότερα
http://www.youtube.com/results?search_query=step+up+2&search_type=

το "1" μάλλον μου άρεσε λίγο περισσότερο σαν υπόθεση, αλλά και το "2" μια χαρα ήταν...
ακρως χορευτικοξεσηκωτικό...
Laughing
SnakeMJK - Σαβ 08 Μάρ 2008, 01:16:29
Θέμα δημοσίευσης:
Φέτο οι ταινίες είναι όλες ΓΤΠ... Παράδειγμα αυτές που πήραν τα καλύτερα και περισσότερα όσκαρ No country for old men, Η δολοφονία του Jesse James και το Juno ήταν από τις χειρότερες ταινίες που έχω δει ποτέ! Δεν αξίζουν ούτε να τις κάψεις σε DVD!
MEMsound - Σαβ 08 Μάρ 2008, 01:26:14
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
Φέτο οι ταινίες είναι όλες ΓΤΠ... Παράδειγμα αυτές που πήραν τα καλύτερα και περισσότερα όσκαρ No country for old men....


τι???
πήρε και οσκαρ αυτή η μαλ***α?!?!?!?!?!?

ελεος ρε πο**τη* μου...
αυτήν ενοούσα στο προ-προυγουμενο ποστ...
μια αηδία με κάμποσα πτώματα... Laughing
Steve - Σαβ 08 Μάρ 2008, 01:52:37
Θέμα δημοσίευσης:
Θα σε παρακαλούσα να μιλάς πιο κόσμια, σύμφωνα με τους κανόνες του forum, για να μην σου γαμήσω τίποτα βραδυάτικα.

Εκ της Βρις Team
Steve

MEMsound - Σαβ 08 Μάρ 2008, 01:55:55
Θέμα δημοσίευσης:
ρε α στα διάλα Laughing Laughing Laughing
plaketokofths - Σαβ 08 Μάρ 2008, 03:23:10
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Θα σε παρακαλούσα να μιλάς πιο κόσμια, σύμφωνα με τους κανόνες του forum, για να μην σου γαμήσω τίποτα βραδυάτικα.

Εκ της Βρις Team
Steve


Δώσεεεε ψηλέεεεεεεε, δώσεε πόνο!
kane - Σαβ 08 Μάρ 2008, 09:55:43
Θέμα δημοσίευσης:
πηγαίνετε να δείτε τα "η ακρη του ουρανου" και νοικιάστε το "Σκάφανδρο και η Πεταλούδα(The Diving Bell and the Butterfly).
Φυσικά εαν ειστε φαν αμερικανιών που με ενα γεμιστήρα των 500σφαιρών βγαζουν ολη τη σκηνη (και μενει απο σφαίρες πάντα κατά απαίτηση του σεναρίου) μην κανετε καν τον κοπο να τις δείτε.
Δεν ξερω εαν παιζετε ακομη,συμπαθητικό ταινιάκι ήταν και το "τραινο για τη γιούμα".
DimiP - Κυρ 09 Μάρ 2008, 00:08:57
Θέμα δημοσίευσης:
kane έγραψε:
πηγαίνετε να δείτε τα "η ακρη του ουρανου" και νοικιάστε το "Σκάφανδρο και η Πεταλούδα(The Diving Bell and the Butterfly).
Φυσικά εαν ειστε φαν αμερικανιών που με ενα γεμιστήρα των 500σφαιρών βγαζουν ολη τη σκηνη (και μενει απο σφαίρες πάντα κατά απαίτηση του σεναρίου) μην κανετε καν τον κοπο να τις δείτε.
Δεν ξερω εαν παιζετε ακομη,συμπαθητικό ταινιάκι ήταν και το "τραινο για τη γιούμα".


πολυ ποιοτητα !
δεν θα αντεξω Sad
kane - Δευ 10 Μάρ 2008, 01:46:31
Θέμα δημοσίευσης:
χρειάζεται ομως που και που δε συμφωνεις? όπως και γω χρειαζομαι που και που τζον ραμπο,τσακι τσαν και συναφή Very happy Very happy Very happy

Υ.Γ. για περιπετεια προτείνω ανεπιφύλακτα το revolver.Περιπου 2 χρονών μεναλλά τρομερό ταινιάκι,απο σκηνοθέτη αριστο (μεχρι τωρα φυσικα).
peugeot_ς - Τετ 30 Απρ 2008, 23:09:48
Θέμα δημοσίευσης:
Μια ταινια σε στυλ ντοκυμαντερ, με αρκετα συμπερασματα για το κοσμο που ζουμε και ειναι αρκετα συνδεδεμενα μεταξυ τους. Λεγεται Zeitgeist και απευθυνεται σε ανοιχτομυαλους ανθρωπους που θελουν να σκεφτονται. Ειναι μια ταινια 2 ωρων η οποια-αναλυει θεματα θρησκευτικου, πολιτικου και οικονομικου χαρακτηρα- και δεν σκοπευει στην καταστρατηγηση των θεσεων μας συμφωνα με τον δημιουργο της. Καντε search στο mininova και θα κατεβει σε 2 ωρες.
Road_Runner - Τετ 14 Μάϊ 2008, 16:09:12
Θέμα δημοσίευσης:
Καμια καλη ταινιουλα να κατεβασουμε τωρα που εxoυμε την ταχυτητα με το μερος μασ??
xrisa-xs - Τετ 14 Μάϊ 2008, 16:16:02
Θέμα δημοσίευσης:
χθες είδα στο σινεμά το Προσεχώς Ζάμπλουτοι-Fool's Gold
πολύ ωραία και καλοκαιρινή ταινία, ωραίο ζευγάρι πρωταγωνιστών με πολύ πολύ γέλιο! θα την καταευχαριστηθήτε!

μερικές μέρες πριν είδα και το I4 Αΐ φορ-Λούφα και Απαλλαγή
και αυτό είναι ταινία για να περνάς ευχάριστα την ώρα σου, με άφθονο γέλιο!
Steve - Τετ 14 Μάϊ 2008, 16:30:40
Θέμα δημοσίευσης:
Γέλιο και τα 2, αλλά τα highlight είναι αυτά (για τον ανδρικό πληθυσμό):

Τα μπουτάκια της Kate Hudson που φορούσε ένα άσπρο πουκάμισο περιμένοντας στα σκαλάκια του yacht τον Mr. Φέτες να βγει από την θάλασσα στην πρώτη ταινία, ενώ στο i4, η κοιλίτσα της τσαμπουκαλού κόρης του Διοικητή την ώρα που ο Τσουτσουπρούτσου την έχει ψιλογδύσει και φαίνεται και το δαντελωτό σουτιενάκι Love
xrisa-xs - Τετ 14 Μάϊ 2008, 16:55:30
Θέμα δημοσίευσης:
μια που ανέφερες τον MR φέτες!
highlight όλης της ταινίας (για το γυναικείο πλυθισμό!!) ο ανωτέρω κύριος να περιφέρει ημίγυμνος τις φέτες του σε όλο σχεδόν το έργο!!!!

αν και για μένα οι πιο γοητευτικές του σκηνές είναι όταν είναι ντυμένος
Steve - Τετ 14 Μάϊ 2008, 17:00:20
Θέμα δημοσίευσης:
Πιστεύω ότι θα μπορούσε πέραν της περιφοράς του, να βγάλει την *CENSORED* που έχει στο στόμα του και να μιλάει λίγο πιο καθαρά Mr. Green
Road_Runner - Τετ 22 Οκτ 2008, 01:35:51
Θέμα δημοσίευσης:
Για τους γνωστες: Ο γιατρος μετα την επιτυχημενη πρωτη ταινια αποφασισε να γυρισει και δευτερη....
Διαθεσιμη ηδη.....
SnakeMJK - Τετ 22 Οκτ 2008, 08:17:49
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
Για τους γνωστες: Ο γιατρος μετα την επιτυχημενη πρωτη ταινια αποφασισε να γυρισει και δευτερη....
Διαθεσιμη ηδη.....


o γιατρός έγινε κ εξώφυλλο στην εσπρέσσο...
Road_Runner - Τετ 22 Οκτ 2008, 09:20:06
Θέμα δημοσίευσης:
Πλακα κανεις???
Που μπορουμε να το βρουμε?? Θέλω λινκ.
SnakeMJK - Τετ 22 Οκτ 2008, 18:36:01
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
Πλακα κανεις???
Που μπορουμε να το βρουμε?? Θέλω λινκ.




Ευτυχώς στο sequel πηδάει και ο γιατρός Razz
Road_Runner - Τετ 22 Οκτ 2008, 18:39:45
Θέμα δημοσίευσης:
Ρε μλκ ειναι κανονικος Γιατρος??
Σοβαρα???
χαχαχαχα
Καλα, αν δεν πηδουσε κανονικα θα τουσ πηδουσε στα παρασκηνια
xrisa-xs - Πεμ 23 Οκτ 2008, 10:01:58
Θέμα δημοσίευσης:
τον είχε και ένα πρωϊνάδικο τις προάλλες και εξηγούσε γιατί από γιατρός κατέληξε πορνοστάρ!!!!!!!!
μη με ρωτήσετε πως, δεν το παρακολούθησα, απλά μου έκανε εντύπωση ο τίτλος!!
Steve - Πεμ 23 Οκτ 2008, 10:16:36
Θέμα δημοσίευσης:
Ζήση...

Ξαναέχει θεραπεία?
SnakeMJK - Πεμ 23 Οκτ 2008, 10:33:34
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Ζήση...

Ξαναέχει θεραπεία?


Την γνωστή... αυτή που χρειάζεται Razz Razz Razz
Steve - Πεμ 23 Οκτ 2008, 10:56:52
Θέμα δημοσίευσης:
Α ρε γιατροί... Razz
xrisa-xs - Παρ 21 Νοέ 2008, 12:59:40
Θέμα δημοσίευσης:
είδε κανείς το καινούριο James Bond???
pygolabida - Παρ 21 Νοέ 2008, 13:53:17
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
είδε κανείς το καινούριο James Bond???

Όχι..... Sad θέλω την δόση μου από τον mr. Φ Ε Τ Ε Σ Razz Razz Razz
SnakeMJK - Παρ 21 Νοέ 2008, 14:36:21
Θέμα δημοσίευσης:
Σιγά τον άντρα... Καταρχήν είναι ξανθός bond Razz
xrisa-xs - Παρ 21 Νοέ 2008, 15:02:13
Θέμα δημοσίευσης:
ε και? πειράζει που είναι ξανθός? Άγγλος είναι και οι Άγγλοι είναι ξανθοί!

είναι όμως Φ.Ε.Τ.Ε.Σ.!!!!!
Γιάννα το κανονίζουμε από βδομάδα να πάμε?
και όποιος θέλει ακολουθεί
xrisa-xs - Τρι 07 Ιούλ 2009, 14:18:59
Θέμα δημοσίευσης:
τι θα λέγατε να πάμε αύριο για μια ομαδική προβολή του Ice Age 3 3d?

μιλάμε για Village Mall 20:15 ή 22:45

όποιος είναι μέσα ας γράψει εδώ ή να στείλει pm για να κανονίσω τα των εισιτηρίων
Road_Runner - Τρι 07 Ιούλ 2009, 14:49:50
Θέμα δημοσίευσης:
Αν μαζευτουμε ατομα και αν ΔΕΝ ειναι μεταγλωτισμενο παμε...
SnakeMJK - Τρι 07 Ιούλ 2009, 14:55:58
Θέμα δημοσίευσης:
απ ότι έχω μάθει δεν "λέει" τόσο το 3d....
άσε ότι έχει βγει και στο νετ Razz
xrisa-xs - Τρι 07 Ιούλ 2009, 15:14:51
Θέμα δημοσίευσης:
είναι για μεγάλα παιδάκια με υπότιτλους

το 3d λέει μια χαρά, έχεις πάει? έχεις δει?

όποιος θέλει να το δει στον υπολογιστή του

αλλά όποιος γουστάρει σινεμά, μεγάλη οθόνη και ποπ κορν, συν το ότι θα είμαστε πολλά άτομα και θα κάνουμε χαβαλέ να δηλώσει συμμετοχή...
SnakeMJK - Τρι 07 Ιούλ 2009, 15:26:35
Θέμα δημοσίευσης:
είχα δει το beowulf σε 3d, το οποίο αν και δεν έλεγε πολλά σαν ταινία, το 3d ήταν απίστευτο! κουνάγαμε τα κεφάλια μας να μην μας πάρουν τα βέλη Razz
Road_Runner - Τρι 07 Ιούλ 2009, 15:37:00
Θέμα δημοσίευσης:
Για πες μας και τιμη, γιατι με το καμπινγκ, αγωνα την αλλη βδομαδα, τρειλερ και ιστοριες, εχουμε ξεπαραδιαστει...
miotesoro - Τρι 07 Ιούλ 2009, 15:39:00
Θέμα δημοσίευσης:
12,5 πρέπει να έχει το 3d.....
MEMsound - Τρι 07 Ιούλ 2009, 15:55:43
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
τι θα λέγατε να πάμε αύριο για μια ομαδική προβολή του Ice Age 3 3d?

μιλάμε για Village Mall 20:15 ή 22:45

όποιος είναι μέσα ας γράψει εδώ ή να στείλει pm για να κανονίσω τα των εισιτηρίων


99% μέσα
θα μιλήσουμε αργότερα...
MEMsound - Τρι 07 Ιούλ 2009, 16:04:08
Θέμα δημοσίευσης:
..απ την άλλη... μήπως να το κάναμε θερινό σινεμά σε καμια μακρη/ζουμπερι κλπ... που ειναι και πιο "ταιριαστό" λόγω εποχής...
εχει και περισσότερο χαβαλέ αντί να πάμε να κλειστουμε καλοκαιριατίκα στο mall?

οχι οτι με χαλάει, αλλα ψιλοαδιαφορο για το 3Δ, αν πρόκειται να το συγκρίνω με θερινο χαβαλεσινεμα Wink Wink
xrisa-xs - Τρι 07 Ιούλ 2009, 16:07:41
Θέμα δημοσίευσης:
υπάρχει λόγος που διάλεξα Mall
μπορώ να σου εξηγήσω από κοντά


σε άλλη περίπτωση κανονίζουμε και θερινό όποτε θέλετε Wink
MEMsound - Τρι 07 Ιούλ 2009, 16:20:19
Θέμα δημοσίευσης:
οπως και να χει μιλάμε για 2245, νωριτερα δεν θα προλάβω με την καμία
xrisa-xs - Τετ 08 Ιούλ 2009, 16:16:32
Θέμα δημοσίευσης:
μέχρι στιγμής είμαστε 8 άτομα
όποιος άλλος θέλει 10:30 είναι το ραντεβού έξω από το village στο Mall
sod - Τετ 08 Ιούλ 2009, 16:25:07
Θέμα δημοσίευσης:
Απ οτι μου ειπανε δεν αξιζει το 3d σε αυτην την ταινια........
AlienHack - Δευ 21 Νοέ 2011, 09:42:15
Θέμα δημοσίευσης: BORN to RACE - η ταινια
ετυχε χτες να δω την παρακατω ταινια...

http://www.imdb.com/title/tt1781781/



ενω περιμενα καμια εντελος πατατα, τελικα ηταν αρκετα καλο γιατι η ταινια δεν βασιζεται μονο στα αμαξια (ετσι κ αλλιως ειναι σχετικα low budgeτ , δεν θα μπορουσαν να εχουν οσα αμαξια εχει το fast & furious)
αλλα βασιζεται στο να δειξει αυτό το κόλημα και το μικροβιο που εχουν μερικοι-ες για την γρηγορη οδηγηση τις κοντρες και τα αμαξια οπως επισης και οτι στο αμερικα υπαρχουν ολοκληρες κοινοτητες που το μικροβιο αυτο το εκμεταλευονται δημιουργικα, με drag strips και σταδια και πανεπηστημια σχολες που ειδικευονται σε αυτο .

δυνατα σημεια της ταινιας που μου αρεσαν:

1- το οτι δειχνει πως τρωνε-με σκαλωμα οσοι γουσταρουν την γρηγορη οδηγηση και οτι ειναι παθος και μικροβιο και ας μας φερνει σε δυσκολες καταστασεις ωρες ωρες..

2- Η συμπροταγωνιστρια που μαλιστα σκαει μυτη με το αμαξι της το οποιο ειναι μια πορσε καμπριο.. (boxter? ) , την πηδας κυριε προεδρε η δεν την πηδας?

3- Το αμαξι του "κακου" της υποθεσης , ενα mustang GT 2011 μοντελο.. καταμαυρο με turbo... απλα γκαβλααα.α...

4- H Γιαπονεζια του προταγωνιστη , ενα subaru STI turbo & nitro ... θα προτημουσα κατι αλλο απο την χωρα του ανατελοντος ηλιου αλλα..

5- Η ατακα σε πανο των φιλων του προταγωνιστη! επειδη τους την ελεγαν για το φτηνιαρικο και πειραγμενο γιαπονεζικο αμαξι εγαψαν σε πανο! "got rice" ?
και η επεξηγηση
http://en.wikipedia.org/wiki/Got_Rice%3F

6- Πολυ δυνοτο σημειο που εμενα μ'αρεσε ειναι η προβολήτης εικονας της αμερικανικης κουλτουρας (κατακριτεα σε πολλα θεματα συμφωνω) περι αυτοκινητων και drag races κτλ..
Ε συγνώμη κιολας αλλα ολοκληρη η μικρη πολη στην οποια πηγε ο πρωταγωνιστης φενεται να αναπνεει για τους αγωνες drag, και μαλιστα οργανωμενους απο τα πανεπιστημια της πολιτειας εκεινης και τις αντιστοιχες σχολες μηχανολογων αυτοκινητων..
Μ'αρεσει που υπαρχουν τετοια πανεπιστιμια στο αμερικα και μαλιστα σε μικρες κομοπολεις, με τοση εξιδικευση και παθος για τα αμαξια. και με τοσο υγιη ανταγωνισμο. Οπως επισης και κατι που ξεραμε, οτι σε καθε γωνια εχουνε πιστες οργανωμενες για drag racing , απολυτα νομιμο και γκαβλωτικο. ετσι να μπορεις να λυνεις διαφορες και να γκαβλώνεις με το εργαλειο σου.
Και να μην χρειαζεται να πηγαινεις στις 12 το βραδυ σε εθνικες οδους μεσα στην κινηση να μαλακιζεσαι για να δεις το αμαξι σου και να παιξεις με αλλους.
Γενικα με στεναχωρει που στο Ελαντα δεν υπαρχουν αυτα..
ολοκληρες κοινωτητες - πολεις να ζουν για την μηχανοκινηση , οι τοπικη οικονομια να βασιζεται σε αυτο (τεραστια καταστηματα με εξαρτηματα αυτοκινητων βελτιώσεις κτλ) αλλα και η τοπ σχολη του λυκειου- πανεπιστημιου εκει να ειναι των μηχανικων? και να οργανωνουν και ετησιο διαγωνισμο drag racing για τους μαθητες λυκειου και φοιτητες ? με επαθλο μια υποτροφια στην καλυτερη πανεπιστημιακη σχολη για μηχανικους ?
ισως εδω να φταιει η γραφιοκρατεια, ισως το χρημα που δεν υπαρχει (ποτε δεν υπηρχε για τετοια θεματα οχι μονο τωρα) , ισως και το ενδιαφερομενο κοινο - πληθισμιακα να ειναι μικρο..
Αλλα τι να πω δεν ξερω , με λυπει..


Δεν μου αρεσε η φλορικη φατσα του πρωταγωνιστη , καθε φορα που του την ελεγαν και εκλεγε (ναι το εκανε και αυτο) επερνε μια φατσα σαν κλαμενο μουνι... πολυ φλωρος ρε παιδι μου...
SnakeMJK - Δευ 21 Νοέ 2011, 10:51:28
Θέμα δημοσίευσης:
πολύ καλό ταινιάκι (που έχει κ λίγο βαβούρα με αμάξια) είναι το Drive

http://www.imdb.com/title/tt0780504/

με τρελή βαθμολογία... όχι σαν την παπάτζα του αλιενχακ Razz
AlienHack - Δευ 21 Νοέ 2011, 16:01:45
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
πολύ καλό ταινιάκι (που έχει κ λίγο βαβούρα με αμάξια) είναι το Drive

http://www.imdb.com/title/tt0780504/

με τρελή βαθμολογία... όχι σαν την παπάτζα του αλιενχακ Razz


το ειδα πριν 3 μερες... αλλη φαση το ενα αλλη το αλλο ρε.
το drive ειναι καλης ποιοτητας παραγωγη (με αναλογα κεφαλαια) και κλασατο ηθοποιο . αλλα η υποθεση ειναι αμερικανια, ληστεια παει στραβα κυνηγητο σας γαμαω ολους κτλ... Laughing καλη ειναι αλλα για ποπκορν

αυτη που ποσταρα ειναι ποιο lowbudget και πονταρει στις ιδεες και το συναισθημα. Και ετσι κ αλλιως δεν μιλησα για ταινιαρα, ειπα απλος οτι μαρεσει αυτο που δειχνει , για μια κοινωνια σχολικη-κολεγιακη που αναπναιει και ζει γυρο απο τα αμαξια τα φτιαξηματα και το ποιος θα ξεζουμησει ποιο πολυ το αμαξι του..
και οχι underground καταστασεις στυλ fast & furious με παπατζες συμοριες και ναρκωτικα και απλος και και και εφετζιδικα..
αλλα καταστασεις ποιο κοντα στην πραγματικοτητα, με τον μαθητη που μονος του βαζει κομματι κομματι τις αναβαθμησεις στο αμαξι του , με τον μπαμπα του να πουλαει το παλιο του αμαξι για να του κανει δωρο το big turbo κτλ..

γιαυτο μαρεσε , ειδα μια κομμοπολη που την ζηλεψα.. για τα σχολεια της, για τα πανεπηστημια της, για τους σχολικους αγωνες drag racing !! ( Rolling eyes Wink αυτο απο μονο του στην Ελλαδα ακουγεται οξυμορο!! και ομως! αλου παιζει! )


ΥΓ.ασε την βαθμολογια ρε, το drive εχει 500 βαθμολογιες..
το αλλο ολοι και ολοι 8 το ψηφησαν και εγω που πηγα να του βαλω ενα 8-9 κολησε και δεν με αφησε... Laughing αλοι 3 να του βαλουν 9 θα παει στα 8 και αυτο.. Cool
Steve - Πεμ 09 Φεβ 2012, 09:14:40
Θέμα δημοσίευσης:
Έχω να κοιμηθώ από χθες το βράδυ...


Είμαι απίστευτα ερεθισμένος και όλο το βράδυ το πέρασα ανάσκελα γιατί δεν μπορούσα ούτε πλευρό να αλλάξω... έβρισκα Laughing





Ναι, Underworld - Awakening για όσους δε το καταλάβανε...


88 λεπτά (απαράδεκτο για εμένα, θα γούσταρα τα 120 λεπτά του 1ου επεισοδίου), αλλά όταν βγαίναμε από την αίθουσα, ειλικρινά ούτε καταλάβαμε πότε μπήκαμε και πότε βγήκαμε Smile

Καιρό είχα να το νιώσω αυτό σε ταινία, να σε κρατάει σε εγρήγορση καθ' όλη την διάρκεια της, καθώς και να τρέμει όλη η αίθουσα και τα καθίσματα επειδή κάποιος είχε τεντώσει το χάη ντεφινίσιο χώουμ σήναιμα στα τέρματα Twisted evil



Χαλάλι τα 8 ευρώ που έδωσα με την προσφορά του whatsup στα village Laughing Laughing Laughing
Astralized - Τρι 03 Ιούλ 2012, 12:03:36
Θέμα δημοσίευσης:
Steve πρεπει να γυρίσουμε ταινια tribute στο ΚΕΔΑ Razz
Steve - Παρ 06 Ιούλ 2012, 10:36:37
Θέμα δημοσίευσης:
Astralized έγραψε:
Steve πρεπει να γυρίσουμε ταινια tribute στο ΚΕΔΑ Razz
Άσε... με τα TILF σε ρόλο άτακτης φοιτήτριας...
Astralized - Τρι 10 Ιούλ 2012, 09:10:46
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Astralized έγραψε:
Steve πρεπει να γυρίσουμε ταινια tribute στο ΚΕΔΑ Razz
Άσε... με τα TILF σε ρόλο άτακτης φοιτήτριας...


AXXAXAAXXA memories!
Steve - Σαβ 03 Νοέ 2012, 23:58:20
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.imdb.com/title/tt0448564/

Ταινιάρα με πρωταγωνιστή ένα... μπλε δεξιοτίμονο 206 RC! Laughing

http://forum.imcdb.org/forum_topic-4207-27271-done_Irresistible_2006.html#p27271

http://www.cinemagia.ro/trailer/irresistible-secret-irezistibil-40/

00:39
Ghost Dog - Δευ 05 Νοέ 2012, 09:36:01
Θέμα δημοσίευσης:
Μεσ'την κ@υλ@....! Love Cool Cool
Steve - Δευ 05 Νοέ 2012, 10:44:03
Θέμα δημοσίευσης:
Ghost Dog έγραψε:
Μεσ'την κ@υλ@....! Love Cool Cool
Να τη η λούγκρα, εκδηλώθηκε! Laughing
iceage - Δευ 04 Φεβ 2013, 16:53:17
Θέμα δημοσίευσης:
Παρακαλώ να αρχίσει η λίστα.........

Fast & Furious 6 - Big Game Spot
http://www.youtube.com/watch?v=ozG6KQftTmc

1.iceage
2.xrisa-xs
Road_Runner - Δευ 04 Φεβ 2013, 17:04:23
Θέμα δημοσίευσης:
Το γαμησαν τελειως νομιζω...
Η πρωτη σκηνη μου θυμισε αυτο http://www.youtube.com/watch?v=lYM3OuaokQE
'Andy'-lag - Δευ 04 Φεβ 2013, 19:07:21
Θέμα δημοσίευσης:
[quote="iceage"]Παρακαλώ να αρχίσει η λίστα.........

Fast & Furious 6 - Big Game Spot
http://www.youtube.com/watch?v=ozG6KQftTmc

1.iceage
2.xrisa-xs
3.'Andy'-lag
4. MEMsound (για να μην παραπονιέται οτι δεν τον έγραψα)
Giannis307 - Δευ 04 Φεβ 2013, 19:34:09
Θέμα δημοσίευσης:
Fast & Furious 6 - Big Game Spot
http://www.youtube.com/watch?v=ozG6KQftTmc

1.iceage
2.xrisa-xs
3.'Andy'-lag
4. MEMsound (για να μην παραπονιέται οτι δεν τον έγραψα)
5.GiannisTS (tsalapeteinos) 307
athanas - Κυρ 10 Φεβ 2013, 15:56:18
Θέμα δημοσίευσης:
Fast & Furious 6

1.iceage
2.xrisa-xs
3.'Andy'-lag
4. MEMsound (για να μην παραπονιέται οτι δεν τον έγραψα)
5.GiannisTS (tsalapeteinos) 307
6.athanas
MEMsound - Κυρ 10 Φεβ 2013, 20:48:47
Θέμα δημοσίευσης:
'Andy'-lag έγραψε:
iceage έγραψε:
Παρακαλώ να αρχίσει η λίστα.........

Fast & Furious 6 - Big Game Spot
http://www.youtube.com/watch?v=ozG6KQftTmc

1.iceage
2.xrisa-xs

3.'Andy'-lag
4. MEMsound (για να μην παραπονιέται οτι δεν τον έγραψα)


με αρεσει ο τροπος που σκεφτεσαι...!
MEMsound - Τετ 22 Μάϊ 2013, 21:08:03
Θέμα δημοσίευσης:
...λοιπον...???
someday next week maybe?
Road_Runner - Πεμ 23 Μάϊ 2013, 08:40:05
Θέμα δημοσίευσης:
Αναλογα την μερα που θα παμε και εγω μεσα..
athanas - Πεμ 23 Μάϊ 2013, 16:15:47
Θέμα δημοσίευσης:
μεσα και εγω
Ghost Dog - Πεμ 23 Μάϊ 2013, 20:14:18
Θέμα δημοσίευσης:
Φυσικα μεσα και'γω, για φαστ και μπακουρες......!!! Cool Cool Cool
Αρκει να παμε μετα τις 22:19 (!) για να προλαβω να ερθω απο τη δουλειαααα........ Twisted evil
Octane - Παρ 24 Μάϊ 2013, 11:07:52
Θέμα δημοσίευσης:
Πω καλα , το ειδα χθες παιδες.
Οκ , ΓΑ**ΣΕ δε λεω , αλλα το ψεμα του ψεματος ακομα και για μενα που γουσταρω james bond και ιστοριες.
Βεβαια κερασακι στην τουρτα ερχεται Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΚΗΝΗ της ταινιας!!!
Παιζει και να κλαψετε απο τα γελια Laughing Laughing Laughing
Θα εκανα ενα σχολιο αλλα θα περιμενω πρωτα να το δειτε και μετα. Razz
drdino - Παρ 24 Μάϊ 2013, 11:29:35
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι εντάξει, απίστευτο ακόμα και για ταινία. Laughing Laughing Laughing
MEMsound - Παρ 24 Μάϊ 2013, 14:07:19
Θέμα δημοσίευσης:
σαχλοταινία δρασης για γελιο ειναι ρε ...οχι ντοκυμαντερ για τους καγκουρες και τον υποσμο της νυχτας...χαχαχα


λοιπον...

την επόμενη Πέμπτη το βραδυ αντι "συναντήσεως εκτός λέσχηςγια καφε" ή θελετε νωρίτερα? Δευτερα/Τρίτη/Τεταρτη πχ?

προσωπικη προτίμηση Πέμπτη αλλά και αλλη μερα δεν εχω πρόβλημα...οπως επίσης δεν εχω προβλημα και σε πιο κινηματογραφο...= "οπου θελετε"...

παιζει και το σεναριο των 1+1 εισητηριων για Τεταρτη νομίζω από καποιος παρόχους κινητής....σωστα? -- δεν τα πολυξερω αυτα δεν εχω ασχοληθεί...
Road_Runner - Παρ 24 Μάϊ 2013, 16:29:40
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω μεχρι τεταρτη μπορω, Πεμπτη μεσημερι παω Λουτρακι...
athanas - Παρ 24 Μάϊ 2013, 16:30:17
Θέμα δημοσίευσης:
sta village σίγουρα Τετάρτη παίζει 1+1 με 1€ επιπλέον χρέωση sms στην cosmote για τον κωδικό = με 8€ παίρνεις 2 εισιτήρια αντί για 14€ που είναι κανονικά η τιμή για τα 2...συνήθως όμως την Τετάρτη γίνεται χαμός λόγω αυτού = πρέπει να ξέρουμε σίγουρα πόσοι θα είμαστε μέχρι Δευτέρα πρωί για να στείλουμε τα αντίστοιχα σμσ και να βγάλουμε τα εισιτήρια μέχρι το απόγευμα για να βρούμε θέσεις...

από εκεί και πέρα εγώ είμαι μέσα όποια μέρα γουστάρετε...αν και Πέμπτη ίσως να βολέψει περισσότερο, γιατί την έχουμε στάνταρ τόσα χρόνια για τις συναντήσεις μας...
Steve - Παρ 24 Μάϊ 2013, 17:02:53
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
Εγω μεχρι τεταρτη μπορω, Πεμπτη μεσημερι παω Λουτρακι...
http://goo.gl/VXx7j

Ακούγεται πολύ ενδιαφέρον... Πάμε Λουτράκι;
MEMsound - Παρ 24 Μάϊ 2013, 17:50:25
Θέμα δημοσίευσης:
καλα αμα βρεθουμε Τεταρτη για ταινία (κλπ κλπ) την "πιστολιαζουμε" την συναντηση της Πέμπτης (κλπ κλπ)...

απλα το θεμα ειναι αν με τις "sms-κρατησεις" θα μπορουμε κατσουμε "παρεα" ή θα ειναι σκορπιες...?????

αλλιως βολευει μια χαρα από οικονομικής απόψεως η Τετάρτη...

Wink ...βολευει και τον "ακροπολικό"... Laughing Laughing Laughing
COOL ALEXIS - Παρ 24 Μάϊ 2013, 19:30:36
Θέμα δημοσίευσης:
Κάνεις κράτηση on-line και καθάρισες... Wink
reselie-206 - Παρ 24 Μάϊ 2013, 19:35:57
Θέμα δημοσίευσης:
Ghost Dog έγραψε:
Φυσικα μεσα και'γω, για φαστ και μπακουρες......!!! Cool Cool Cool
Αρκει να παμε μετα τις 22:19 (!) για να προλαβω να ερθω απο τη δουλειαααα........ Twisted evil
.

Πως φαίνεται ο άνθρωπος που ζεί με το χρονόμετρο ε?? Laughing Laughing Laughing
SAKIS-LEMANS - Παρ 24 Μάϊ 2013, 19:54:02
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Road_Runner έγραψε:
Εγω μεχρι τεταρτη μπορω, Πεμπτη μεσημερι παω Λουτρακι...
http://goo.gl/VXx7j

Ακούγεται πολύ ενδιαφέρον... Πάμε Λουτράκι;

ρε μαλ αυτό είναι παλιό...
Steve - Παρ 24 Μάϊ 2013, 20:21:57
Θέμα δημοσίευσης:
SAKIS-LEMANS έγραψε:
ρε μαλ αυτό είναι παλιό...
Αλλά κλασικό!
athanas - Σαβ 25 Μάϊ 2013, 13:24:52
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
καλα αμα βρεθουμε Τεταρτη για ταινία (κλπ κλπ) την "πιστολιαζουμε" την συναντηση της Πέμπτης (κλπ κλπ)...

απλα το θεμα ειναι αν με τις "sms-κρατησεις" θα μπορουμε κατσουμε "παρεα" ή θα ειναι σκορπιες...?????

αλλιως βολευει μια χαρα από οικονομικής απόψεως η Τετάρτη...

Wink ...βολευει και τον "ακροπολικό"... Laughing Laughing Laughing



εννοείται οτι θα πιστολιάσουμε την Πέμπτη...

με την sms-κράτηση μπορείς να κάτσεις όπου θες...ουσιαστικά αυτό που κάνεις με το sms είναι να πάρεις τον κωδικό για να πάρεις το δεύτερο εισιτήριο τσάμπα
athanas - Σαβ 25 Μάϊ 2013, 13:27:30
Θέμα δημοσίευσης:
ααααααα αν είναι να πάμε τελικά τετάρτη πείτε μου πόσοι θα είμαστε σίγουρα την Κυριακή βράδυ ή Δευτέρα πρωί και το κανονίζω άμεσα εγώ για τα εισιτήρια και τις θέσεις...

και πείτε μου πως προτιμάτε να κάτσουμε...σε μια σειρά όλοι ή πχ ανα 4αδες σε 2-3 σειρές για να είμαστε πιο μαζεμένοι...???
MEMsound - Κυρ 26 Μάϊ 2013, 01:21:18
Θέμα δημοσίευσης:
2 3 σειρες...
athanas - Κυρ 26 Μάϊ 2013, 17:12:58
Θέμα δημοσίευσης:
λοιπόν στο Mall οι ώρες προβολής που μας βολεύουν πιθανώς είναι οι εξής:

21:10 21:40 22:30 23:00

που σημαίνει ότι όποια ώρα και να διαλέξουμε θα πρέπει να είμαστε εκεί περίπου 15-20 λεπτά νωρίτερα για να μαζευτούμε όλοι on time...

μάλλον μας βλέπω για 22:30 εεεεε?????

αν όχι πείτε ποιά από τις άλλες ώρες θέλετε....αλλιώς να βλέπω λίστα συμμετοχής για να μπορέσουμε να βρούμε θέσεις....
MEMsound - Κυρ 26 Μάϊ 2013, 20:36:03
Θέμα δημοσίευσης:
απο μενα οτι ωρα θελετε
1 σμσ μπορω να στειλω κι εγω

επισης ειναι "μεσα"
photoman... μπορει να στειλει σμσ αν χρειαστει ..αλλιως το 2ο δικο μου
μιχαλης (ποδηλαταδικο) κι ενας φιλος του...θα στειλει εκεινος sms
athanas - Κυρ 26 Μάϊ 2013, 22:48:31
Θέμα δημοσίευσης:
γράψτε ποιοί-πόσοι θα είμαστε και βλέπουμε με τα σμσ τι θα γίνει...υπάρχει περίπτωση να μην χρειαστεί να στείλουμε....


1. athanas +1 (μπορεί και παραπάνω)
2. memsound +2 σιγουροι (ισως και 2 ακομα ~ αρα συνολο 5 ~ θα το ξερω μεχρι το βραδυ)
Jean - Κυρ 26 Μάϊ 2013, 23:20:14
Θέμα δημοσίευσης:
Για πια ταινία λέτε?
Steve - Κυρ 26 Μάϊ 2013, 23:52:31
Θέμα δημοσίευσης:
Jean έγραψε:
Για πια ταινία λέτε?
http://www.villagecinemas.gr/index.asp?a_id=59&parent_id=45&movie_id=103415

ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΑΜΜΥ 2
MEMsound - Δευ 27 Μάϊ 2013, 10:15:33
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Jean έγραψε:
Για πια ταινία λέτε?
http://www.villagecinemas.gr/index.asp?a_id=59&parent_id=45&movie_id=103415

ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΑΜΜΥ 2


α μπραβο! Laughing
Road_Runner - Δευ 27 Μάϊ 2013, 10:58:08
Θέμα δημοσίευσης:
και εγω μεσα για τεταρτη!
Jean - Δευ 27 Μάϊ 2013, 13:39:43
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Steve έγραψε:
Jean έγραψε:
Για πια ταινία λέτε?
http://www.villagecinemas.gr/index.asp?a_id=59&parent_id=45&movie_id=103415

ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΑΜΜΥ 2


α μπραβο! Laughing

ΩΩΩΡΕΕΕΕΕΕ ΦΙΛΕΕΕΕ μέσα!!! Laughing Laughing Laughing Razz Razz Razz
reselie-206 - Δευ 27 Μάϊ 2013, 14:24:52
Θέμα δημοσίευσης:
"Its ROMAN Bitches"
Laughing Laughing
MEMsound - Τρι 28 Μάϊ 2013, 22:24:33
Θέμα δημοσίευσης:
τελικα;
athanas - Τετ 29 Μάϊ 2013, 08:20:16
Θέμα δημοσίευσης:
Καλύτερα για την άλλη εβδομάδα λεω εγώ....
να γράψουμε ποιοι είμαστε σίγουρα για να δούμε τι θα γίνει με τα εισιτήρια όχι όπως τώρα.... το λέμε μια εβδομάδα και μόνο εμεις οι δυο έχουμε γράψει κάτι....


λοιπόν την άλλη Τετάρτη 5 Ιουνίου για fast & furious 6


1. athanas +1 (ίσως και παραπάνω θα ξέρω μεχρι το βράδυ)
2. memsound +2 σιγουροι (ισως και 2 ακομα ~ αρα συνολο 5 ~ θα το ξερω μεχρι το βραδυ)
3.Andy-lag (υποθέτω)
4.iceage+xrysa (υποθέτω)
5.road runner (υποθέτω)
6.ghost dog (υποθέτω)

να βλέπω συνέχεια.....
Road_Runner - Τετ 29 Μάϊ 2013, 09:14:35
Θέμα δημοσίευσης:
Για την αλλη εβδομαδα ακομα καλυτερα, γιατι αυτη το βλεπω χλωμο.. Μεσα εγω...
MEMsound - Τετ 29 Μάϊ 2013, 09:36:39
Θέμα δημοσίευσης:
τι να πω...αν δεν το χουμε δει "μονος του ο καθενας μεχρι τοτε".... "βλέπουμε"...ή μαλλον "το βλέπουμε"... αν και το βλέπω να βρακιαζει το πραγμα στο τελος, οπως και τοσα αλλα εδω μεσα -- μην αγχωνεστε κλασικη μικρη λυπηρη διαπιστωση... Wink

για την επομενη βδομαδα εγω "ισως" (για λογους που δεν ειναι της παρουσης) = βλεποντας και κάνοντας
για photoman και Μιχαλη ακομα "πιο ισως"

Στεφανε οι υπολοιποι (οοολοι οι υπολοιποι που συμμετεχουν σε αυτο το φορουμ γενικα...ή/και σε αυτο το τοπικ συγκεκριμενα) για να μην εχουν γραψει κάτι ολη αυτην την εβδομαδα++ που το συζηταμε προφανως (ανεξαρτητως τι ειχαν γραψει στο παρελθον) δεν τους ενδαφερει/δεν μποροουν/δεν θελουν/το χουν δει/whatever...ε δεν χρειαζεται να παρακαλαμε κιολας.

Αν και ειναι "αυτονοητο" οτι οταν καποιος δεν γραφει/συμμετεχει σε κατι, δεν τον ενδιαφερει να ακολουθησει (ειτε γιατι δεν μπορει, ειτε γιατι δεν τον ενδιαφερει πραγματικα)...παρολα αυτα το "σωστό" για μενα ειναι να πεις "οτι παιδια εγω τελικα ειμαι εκτος" ή "παιδια εγω θα ξερω τελευταια στιγμη" ή "ρε σεις εκεινη την μερα δεν μπορω μπορουμε να το κανουν την ταδε" κλπ κλπ κλπ για να ειναι ευκολοτερο για τους υπολοιπους να οργανωθουν χωρις να μαντευουν ή να περιμενουν.

αυτα απο μενα
Steve - Τετ 29 Μάϊ 2013, 15:10:27
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ με Alienhack θα πάμε το βράδυ να δούμε το FF6, σας έφαγε η Βόρεια Ελλάδα Laughing Laughing Laughing
athanas - Τετ 29 Μάϊ 2013, 16:20:42
Θέμα δημοσίευσης:
Μάνθο συμφωνώ απόλυτα σε αυτό που γράφεις...

για αυτό το λόγο έγραψα πιο συγκεκριμένα για την επόμενη Τετάρτη...

όποιος πραγματικά θέλει έχει περίπου μια εβδομάδα ακόμα να το σκεφτεί (μέχρι την Δευτέρα θα έλεγα για πιο συγκεκριμένα) αλλιώς κανονίζουμε οι γνωστοί άγνωστοι μεταξύ μας και πάμε...
έτσι και αλλιώς τα άτομα που έγραψα και παραπάνω είχαν εκδηλώσει ενδιαφέρον και σε παλαιότερα σχετικά ποστ στην αρχή του χρόνου περίπου...
ε με αυτούς μπορούμε και τηλεφωνικός να συνεννοηθούμε έτσι κι αλλιώς.... Wink
Steve - Τετ 29 Μάϊ 2013, 23:39:17
Θέμα δημοσίευσης:
Octane έγραψε:
Πω καλα , το ειδα χθες παιδες.
Οκ , ΓΑ**ΣΕ δε λεω , αλλα το ψεμα του ψεματος ακομα και για μενα που γουσταρω james bond και ιστοριες.
Βεβαια κερασακι στην τουρτα ερχεται Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΚΗΝΗ της ταινιας!!!
Παιζει και να κλαψετε απο τα γελια Laughing Laughing Laughing
Θα εκανα ενα σχολιο αλλα θα περιμενω πρωτα να το δειτε και μετα. Razz
Τί σχόλιο να πρωτοκάνεις...

Σε λίγο θα βάλουν και την Jenna Jameson να παίξει! Rolling eyes

Ένα πράμα όμως απορώ: αν καταστρέψανε τόσα αμάξια στο 6, στο 7 πόσα θα καταστρέψουν; Sad
Apostolos-106 rallye - Παρ 31 Μάϊ 2013, 22:20:11
Θέμα δημοσίευσης:
Τα fast and the furious ηταν καλα μεχρι και το Tokyo drift μετα εγιναν πολυ ψευτια ...
DimiP - Σαβ 01 Ιούν 2013, 09:51:34
Θέμα δημοσίευσης:
Apostolos-106 rallye έγραψε:
Τα fast and the furious ηταν καλα μεχρι και το Tokyo drift μετα εγιναν πολυ ψευτια ...


+1000 Confused
king207cc - Πεμ 13 Ιούν 2013, 20:43:14
Θέμα δημοσίευσης:
http://www1.picturepush.com/photo/a/13309669/img/13309669.jpg
Octane - Παρ 14 Ιούν 2013, 01:47:52
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Octane έγραψε:
Πω καλα , το ειδα χθες παιδες.
Οκ , ΓΑ**ΣΕ δε λεω , αλλα το ψεμα του ψεματος ακομα και για μενα που γουσταρω james bond και ιστοριες.
Βεβαια κερασακι στην τουρτα ερχεται Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΚΗΝΗ της ταινιας!!!
Παιζει και να κλαψετε απο τα γελια Laughing Laughing Laughing
Θα εκανα ενα σχολιο αλλα θα περιμενω πρωτα να το δειτε και μετα. Razz
Τί σχόλιο να πρωτοκάνεις...

Σε λίγο θα βάλουν και την Jenna Jameson να παίξει! Rolling eyes

Ένα πράμα όμως απορώ: αν καταστρέψανε τόσα αμάξια στο 6, στο 7 πόσα θα καταστρέψουν; Sad

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Κατι τετοιο ηθελα να πω και γω απο την αρχη... , οτι στο επομενο θα παιζει και ο chuck norris... Laughing Laughing Laughing

Πιθανοτατα ο Γαλλος αστυνομικος απο το transporter , οι υπολοιποι expendables , bruce willis χαλαρα , και ποιος ξερει ισως ο Dom να κανει κοντρες και με τον Sami Naceri και η Letty με την Queen Latifah Rolling eyes
akis1976 - Κυρ 01 Δεκ 2013, 08:30:02
Θέμα δημοσίευσης:
Κριμα Sad http://www.businessinsider.com/paul-walker-dead-at-40-2013-11
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr