PSClub - Hellas

Φρένα - Σωληνάκια Goodridge

nfx1587 - Δευ 07 Μάρ 2011, 10:22:26
Θέμα δημοσίευσης: Σωληνάκια Goodridge
Σκέφτομαι να πάρω το σετ το οποίο πάει γύρω στα 60 ευρώ με την εξτρα επιλογή +10 ευρώ για "TUV approval". Τι παίζει ακριβώς με αυτό;

Ξέρω ότι το TUV είναι πιστοποίηση, αλλά τι - θα είναι διαφορετικά σωληνάκια π.χ. καλύτερη κατασκευή; Ή είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα αλλά με/χωρίς ένα χαρτί που θα λέει ότι είναι πιστοποιημένα;
MEMsound - Δευ 07 Μάρ 2011, 10:31:55
Θέμα δημοσίευσης:
ενδεχομενως αυτα με το τυν να εχουν διαφανο λαστιχενιο καλυμμα εξωτερικα ενω τα αλλα να ειναι "σκετα" μεταλλικα εξωτερικα
z@ck! - Δευ 07 Μάρ 2011, 10:48:02
Θέμα δημοσίευσης:
τσου

παραθετω:
Παράθεση:
Note: Non-TUV approved hoses are identical to the TUV Approved hoses, however they do not have the required TUV markings and should only therefore be sold or fitted within markets that are not TUV regulated. The UK is not TUV regulated.


Απλα δεν εχουν ενδικτικο πιστοποιησης της TUV, δηλαδη κλαϊν -μαϊν...
παρε τα απλα και θα εισαι μια χαρα! Wink

και με δικα μου λογια..
Παράθεση:
Greece does not require any kind of approval(TUV, CE, MOODIES, LLOYD'S, etc..) except the "Kyr. Mitsos in the corner" approval & the most important "KAGOUROapproval". The last one requires the hoses to be in very intense color that can be visible in the dark, on any conditions of dirt and on UV lights (ellinistan=black-lights) so all the Greek KAGOURES can see what is fitted !
Mr. Green Mr. Green Afroman Afroman
nfx1587 - Δευ 07 Μάρ 2011, 12:24:41
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι, θα κοιτάξω να βρω το κάλυμμα με τα LED που θα αναβοσβήνουν κιόλα Laughing

Πέραν του TUV, βγαίνουν σε stainless-steel plated και σε zinc-plated (επιψευδαργυρωμένα) Confused

Το coating πάντως απ ότι καταλαβαίνω δεν έχει να κάνει τπτ με το TUV..
z@ck! - Δευ 07 Μάρ 2011, 12:36:25
Θέμα δημοσίευσης:
τιποτα απολυτως. Απλα καποιες χωρες απαιτουν τα προοιοντα να εχουν καποια "standard", και να εχουν πιστωποιηση απο καποιον αξιοπιστο οικο για αυτα τα "standard"!
σε αυτες τις χωρες χρειαζεται το "TUV Approved", που επειδη μπαινει η σφραγιδα του οικου πιστοποιησης χρεωνονται παραπανω. Rolling eyes

Η επικαλυψη εχει να κανει με την ανοχες-αντοχες του σωληνα εξωτερικα και το TUV Approved εχει να κανει με τα standard κατασκευης, ποιοτητας υλικων και ελεγχου ποιοτητας συμφωνα με καποιες προδιαγραφες .. Wink
nfx1587 - Δευ 07 Μάρ 2011, 12:39:18
Θέμα δημοσίευσης:
Δηλαδή zinc-plated, με κάλυμμα, χωρίς TUV θα ήταν η καλύτερη επιλογή...
z@ck! - Δευ 07 Μάρ 2011, 13:02:14
Θέμα δημοσίευσης:
κατα την καθαρα προσωπικη μου αποψη βασισμενη πανω στις γνωσεις και την εμπειρια μου ... Ναι....
tasos_C - Δευ 07 Μάρ 2011, 16:16:58
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
ενδεχομενως αυτα με το τυν να εχουν διαφανο λαστιχενιο καλυμμα εξωτερικα ενω τα αλλα να ειναι "σκετα" μεταλλικα εξωτερικα

εγώ αυτά έχω βάλει κάπου στα 60ε..ποιοτικά έδειχναν άψογα!
Jean - Δευ 07 Μάρ 2011, 16:28:55
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτό που κερδίζουμε με τα σωληνάκια είναι καλύτερη αίσθηση και καλύτερη απόκριση?
Pughell - Δευ 07 Μάρ 2011, 20:34:39
Θέμα δημοσίευσης:
Αισθηση,αποκριση και σταθερη αποδοση πενταλ οσο οι θερμοκρασιες ανεβαινουν...
z@ck! - Δευ 07 Μάρ 2011, 21:10:03
Θέμα δημοσίευσης:
Pughell έγραψε:
Αισθηση,αποκριση και σταθερη αποδοση πενταλ οσο οι θερμοκρασιες ανεβαινουν...



ακριβείς αποκριση συμφωνα με το ποσοστο του πατηματος του πεταλ... Wink
δεν "φουσκωνουν"τα σωληνακια οταν πατας το φρενακι Wink

Γιαννη τοσα χρονια εισαι εδω'μεσα και στο 106sc... αυτα τα λεμε τοσο καιρο... διαβασε και λιγακι , .... υποτιθεται πως εχεις ασχοληθει κιολας.. Confused Confused Evil
RoadRunner122 - Δευ 07 Μάρ 2011, 21:57:08
Θέμα δημοσίευσης:
nfx1587 έγραψε:
Πέραν του TUV, βγαίνουν σε stainless-steel plated και σε zinc-plated (επιψευδαργυρωμένα) Confused


Πριν καιρό ήμουν στο ίδιο δίλημμα όταν ήθελα να παραγγείλω σωληνάκια Goodridge από demontweeks.

Τελικά επέλεξα με stainless-steel άκρα. ¶ψογη η ποιότητά τους και από τιμή σούπερ (είχαν βγει γύρω στο 60ρι μπρος πίσω). Wink
MEMsound - Τρι 08 Μάρ 2011, 10:46:56
Θέμα δημοσίευσης:
απο Ελλάδα?
εκει που εστειλε και μας εφτιαξαν τα εμπρος δικα μου και Κουλαλεξη ο Γιώργος?
z@ck! - Τρι 08 Μάρ 2011, 11:36:39
Θέμα δημοσίευσης:
RoadRunner122 έγραψε:

Πριν καιρό ήμουν στο ίδιο δίλημμα όταν ήθελα να παραγγείλω σωληνάκια Goodridge από demontweeks.

Τελικά επέλεξα με stainless-steel άκρα. ¶ψογη η ποιότητά τους και από τιμή σούπερ (είχαν βγει γύρω στο 60ρι μπρος πίσω). Wink


Απο αγγλια τα εφερε Wink
MEMsound - Τρι 08 Μάρ 2011, 11:42:28
Θέμα δημοσίευσης:
α οκ
δεν καταλαβα οτι πηγαιναν μαζι οι 2 προτασεις Laughing Laughing
Randy - Τρι 26 Απρ 2011, 02:25:05
Θέμα δημοσίευσης:
Στον Siro Sport με 78 ευρω κομπλε το κιτ της Goodridge.
MEMsound - Τρι 26 Απρ 2011, 09:56:38
Θέμα δημοσίευσης:
για ποιο αμαξι?
με ή χωρις πλαστικοποιηση απ εξω?

τα ειχα πάρει παλιότερα για 206 με πλαστικοποιηση κανα 65αρι (δεν θυμαμαι απο που γιατι μου τα εστειλε - καινουργια - απο Κρητη ο Χαλκιαδακης207 που τα πηρε για 207 αλλα απο λαθος του εστειλαν 206)
Randy - Τρι 26 Απρ 2011, 11:19:45
Θέμα δημοσίευσης:
χωρις πλαστικοποιηση και ειναι για 206. Ψιλοπολλα μου φαινονται..


MEMsound - Τρι 26 Απρ 2011, 11:20:56
Θέμα δημοσίευσης:
"πολλα" δεν ειναι ειναι
λιγο τσιμπημενα ειναι Wink
Randy - Τρι 26 Απρ 2011, 14:33:41
Θέμα δημοσίευσης:
Παντως τα πλαστικα μαμα σωληνακια ειναι λιγο μουφα σε σχεση με τα μεταλλικα. Ασε που εχεις ενα πενταλ σφουγγαρι.
TOMMI - Τρι 06 Σεπ 2011, 11:27:42
Θέμα δημοσίευσης:
διαφορες μεταξη stainless-steel plated και σε zinc-plated
ποιο απο τα δυο αξιζει?
Randy - Τρι 06 Σεπ 2011, 13:27:19
Θέμα δημοσίευσης:
Το ενα ειναι ανοξειδωτο ατσαλι (Εξαρτήματα στερεωσης από ανοξείδωτο χάλυβα)ενω το αλλο ειναι απλα στο τελειωμα τους ψευδαργυρωμενο (Επιψευδαργυρωμένα εξαρτήματα στερέωσης).

Εννοειται οτι ειναι καλυτερα τα πρωτα και θα κρατησουν παρα πολυ. Γιαυτο κι η Goodridge σου δινει εγγυηση εφορου ζωης.
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr