PSClub - Hellas

Γενικές Συζητήσεις - Αγανακτισμένοι στην Ελλαδα

MEMsound - Τρι 24 Μάϊ 2011, 15:09:15
Θέμα δημοσίευσης: Αγανακτισμένοι στην Ελλαδα
για να δουμε ποσες καταστροφες θα μετρησουμε αυριο απο οσους αποφασισουν να μετατρεψουν την - ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ μ αυτα που ακουμε περι μετρων κλπ κλπ... - ειρηνικη διαμαρτηρια σε ενα ακομα φιασκο/κυνηγητο κουκουλοφορων κλπ κλπ...

αν μπορεσω θα κατεβω...αν και για αυριο εχει κανονησει να ληψει η αδελφη μου απο το μαγαζι για εξωτερικες δουλειες Confused

ελπιζω να μην το συζηταμε αυριο στο αλλο τοπικ περι βιας κλπ κλπ... Confused Confused Confused
SnakeMJK - Τρι 24 Μάϊ 2011, 19:15:08
Θέμα δημοσίευσης:
θα κατέβω... θα είμαι στις 6 στα ακυρωτικά μηχανήματα του μετρό στο σύνταγμα. όποιος θέλει ακολουθεί.

http://www.facebook.com/event.php?eid=218838154801328
Ghost Dog - Τρι 24 Μάϊ 2011, 19:27:50
Θέμα δημοσίευσης:
Φυσικα και'γω με μαστρο-γιωργο....! Wink
Ghost Dog - Τετ 25 Μάϊ 2011, 06:51:25
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
για να δουμε ποσες καταστροφες θα μετρησουμε αυριο απο οσους αποφασισουν να μετατρεψουν την - ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ μ αυτα που ακουμε περι μετρων κλπ κλπ... - ειρηνικη διαμαρτηρια σε ενα ακομα φιασκο/κυνηγητο κουκουλοφορων κλπ κλπ...

αν μπορεσω θα κατεβω...αν και για αυριο εχει κανονησει να ληψει η αδελφη μου απο το μαγαζι για εξωτερικες δουλειες Confused

ελπιζω να μην το συζηταμε αυριο στο αλλο τοπικ περι βιας κλπ κλπ... Confused Confused Confused

Δεν θα γινει τιποτα Μανθο σημερα, θα ειναι πολυ χαλαρα..... Wink
Sinanai - Τετ 25 Μάϊ 2011, 15:37:23
Θέμα δημοσίευσης:
Κατά τις 18.00 θα βρεθώ με ένα φίλο Άνω Πατήσια και θα κατηφορίσουμε ποδηλατικώς. Wink
MEMsound - Τετ 25 Μάϊ 2011, 22:18:15
Θέμα δημοσίευσης:
πηγαμε*...
ειχε αρκετο κοσμο
δεν μπορω να υπολογησω ποσο

μεχρι τις 2100 που ειμασταν ολα υσηχα...
για να δουμε...

*εγω περισσοτερο για ηθικους λόγους - οτι "δεν εκατσα σπιτι" - επι του πρακτικου δεν ξερω αν "μπορει/θα" αλλαξει κατι...τουλαχιστον να λεμε στον εαυτο μας "εγω προσπαθησα"
Sinanai - Τετ 25 Μάϊ 2011, 22:27:44
Θέμα δημοσίευσης:
Μια απ' τα ίδια.
SnakeMJK - Τετ 25 Μάϊ 2011, 23:43:51
Θέμα δημοσίευσης:
είχε λίγο κόσμο...
https://lh5.googleusercontent.com/-hARLpSdIplk/Td11Y82IcwI/AAAAAAAAAOM/i9OrMiTAbB0/s912/IMG_0041.JPG

μάνθε, γιατί δεν βαράς παλαμάκια;
https://lh6.googleusercontent.com/-8s1YZjdjWGI/Td11skLKj_I/AAAAAAAAAOQ/eEs5FJ6ZJXs/s912/IMG_0048.JPG

ξυπνήσαμε;
https://lh4.googleusercontent.com/-Jdat3VRqiMg/Td112v7kEoI/AAAAAAAAAOU/TeOrjW47iiQ/s912/IMG_0051.JPG

πολλά κιλά τέχνη...
https://lh3.googleusercontent.com/-x50m2A90Ulc/Td1197R6oEI/AAAAAAAAAOY/jjGk-c_Pw2k/s912/IMG_0053.JPG

χέρια ρε
https://lh5.googleusercontent.com/-udyLFMnTMi0/Td12GNZjheI/AAAAAAAAAOc/tbzly8GE1nQ/s912/IMG_0056.JPG

βραδυνή
https://lh5.googleusercontent.com/-c-v87GrNIng/Td12NR0-0HI/AAAAAAAAAOo/oZiY1wT7wYE/s912/IMG_0070.JPG
Sinanai - Πεμ 26 Μάϊ 2011, 07:44:08
Θέμα δημοσίευσης:
Ωραίες Ζήση! Μάχιμο το βάπτισμα πυρός της Canon! Cool
volvos - Πεμ 26 Μάϊ 2011, 09:38:06
Θέμα δημοσίευσης: Αγανακτισμένοι στην Ελλαδα
http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=218838154801328

σημερα τι ωρα θα κατεβουμε?
εγω λογικα θα ειμαι κατα τις 8.30 κατω
SnakeMJK - Πεμ 26 Μάϊ 2011, 09:44:11
Θέμα δημοσίευσης:
Θα κατέβω συμβολικά για πολύ λίγο μετά την δουλειά κατά τις 6, αλλά δεν θα κάτσω πολύ. η μλκια είναι πως θα είμαι εκτός Αθηνών για το ΠΣΚ. Ελπίζω να κρατήσει το θέμα κ να ξανακατέβω την Δευτέρα Very happy
MEMsound - Πεμ 26 Μάϊ 2011, 09:52:59
Θέμα δημοσίευσης:
φοβαμαι οτι με το καθε μερα θα "ξεφτυσει" το θεμα μετα απο 5-6 συγκεντρωσεις...
μακαρι να κανω λαθος
volvos - Πεμ 26 Μάϊ 2011, 10:04:04
Θέμα δημοσίευσης:
ti θα λεγατε να μεταφερετε τη μαζωξη της λεσχης στο συνταγμα σημερα?
οριζουμε ενα σημειο απο τωρα λιγο πιο ακρη δε χρειαζεται να ειμαστε παλι μπροστα μπροστα και ο καθε ενας ερχεται οτι ωρα θελει Cool
SnakeMJK - Πεμ 26 Μάϊ 2011, 10:04:57
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
φοβαμαι οτι με το καθε μερα θα "ξεφτυσει" το θεμα μετα απο 5-6 συγκεντρωσεις...
μακαρι να κανω λαθος


αυτό θα ήταν το φυσιολογικό του Ελληναρά... αλλά ποτέ δεν ξέρεις. μιλάμε για 40.000 άτομα σε φουλ ειρηνική διαδήλωση. κ μετά το χθεσινό θα θέλουν να έρθουν κ άλλοι τόσοι που χθες δεν το "πίστεψαν".
MEMsound - Πεμ 26 Μάϊ 2011, 10:08:56
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
ti θα λεγατε να μεταφερετε τη μαζωξη της λεσχης στο συνταγμα σημερα?
οριζουμε ενα σημειο απο τωρα λιγο πιο ακρη δε χρειαζεται να ειμαστε παλι μπροστα μπροστα και ο καθε ενας ερχεται οτι ωρα θελει Cool


εγω ειμαι μεσα
γραφτο στο σχετικο τοπικ να δουμε τι θα πουν κι υπολοιποι - αν και καποιοι δεν θα προλαβουν να ενημερωθουν και θα βρουν την λεσχη κλειστη και θα χουμε λιγη μουρμουρα κλπ κλπ κλπ

αλλα εν παση περιπτωση γραφτο χωρις ειναι ακομα

παντως εγω αν γινει ετσι θα ειμαι κατω μετα τις 2200 το νωριτερο...


@ζηση
δεν εχεις αδικο
μακαρι να γινει ετσι
sotos 106xs - Πεμ 26 Μάϊ 2011, 10:12:54
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
ti θα λεγατε να μεταφερετε τη μαζωξη της λεσχης στο συνταγμα σημερα?
οριζουμε ενα σημειο απο τωρα λιγο πιο ακρη δε χρειαζεται να ειμαστε παλι μπροστα μπροστα και ο καθε ενας ερχεται οτι ωρα θελει Cool


+1

Με τα αυτοκίνητα τί θα κάνουμε όμως? Να τα αφήσουμε λέσχη? Scratch
SnakeMJK - Πεμ 26 Μάϊ 2011, 10:16:32
Θέμα δημοσίευσης:
sotos 106xs έγραψε:
Με τα αυτοκίνητα τί θα κάνουμε όμως? Να τα αφήσουμε λέσχη? Scratch


τα παρκάρετε σεπόλια ή αγ.αντώνη κ παίρνετε μετρό μέχρι σύνταγμα. από λέσχη είναι στα 5 λεπτά αυτοί οι σταθμοί.
Sinanai - Πεμ 26 Μάϊ 2011, 10:18:49
Θέμα δημοσίευσης:
Σας προτείνω και το ποδηλατάκι, πάντως. Χτες είχε άπειρο κόσμο με ποδήλατα, τουλάχιστον παραέξω που είχαμε σταθεί εμείς (προς Ζάππειο λίγο, δλδ).
Ghost Dog - Πεμ 26 Μάϊ 2011, 10:32:49
Θέμα δημοσίευσης:
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑΑΑΑΑΑ!!! Twisted evil
sotos 106xs - Πεμ 26 Μάϊ 2011, 10:33:10
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:


τα παρκάρετε σεπόλια ή αγ.αντώνη κ παίρνετε μετρό μέχρι σύνταγμα. από λέσχη είναι στα 5 λεπτά αυτοί οι σταθμοί.



Καλή ιδέα,αρκεί να πηγαίνουν όλα καλά με το μετρό.Και με PSClub πόλο φυσικά για να κάνουμε αισθητή την παρουσία μας. Wink
Αν και φυσικά σε αυτήν την περίπτωση δεν είναι αυτό το ζητούμενο....ο σκοπός είναι να μαζευτούμε όσο το δυνατόν περισσότεροι και χωρίς τα γνωστά παρατράγουδα να δείξουμε ότι ουσιαστικά είμαστε κι εμείς εδώ και δεν συμφωνούμε με τα καραγκιωζάκια που "ορίζουν" τις τύχες μας.....
Ghost Dog - Πεμ 26 Μάϊ 2011, 10:37:41
Θέμα δημοσίευσης:
Φυσικα και οσοι μπορουμε φοραμε τα μπλουζακια PSClub....! Wink

AΑΑααααα, ενωσα ολα τα σχετικα ποστς εδω, για να ειναι ολα "παρεουλα".... Love
MEMsound - Πεμ 26 Μάϊ 2011, 10:48:45
Θέμα δημοσίευσης:
ΓΡΑΦΤΕ ΤΟ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΤΗΣ ΛΕΣΧΗΣ ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ!!!

δεν αντεχω την μουρμουρα..."ηρθαμε στην λεσχη και σας βρηκαμε κλειστα" , "γιται δεν το ειπατε πιο νωρις" κλπ κλπ κλπ κλαψοαιδηστικα... Laughing
volvos - Κυρ 29 Μάϊ 2011, 19:50:28
Θέμα δημοσίευσης:
ti εγινε ρε παιδια κανεις???

εγω ειμαι τεζα με ιωση απο προχτες
ελπιζω απο μεθαυριο να ξαναρχισω τα περασματα μετα τη δουλεια
Sinanai - Κυρ 29 Μάϊ 2011, 20:21:34
Θέμα δημοσίευσης:
Επειδή γενικά είμαι αισιόδοξος, μακάρι να βγει κάτι. Επειδή, όμως, είμαι και ρεαλιστής, χλωμό το κόβω.
MEMsound - Κυρ 29 Μάϊ 2011, 23:44:24
Θέμα δημοσίευσης:
Sinanai έγραψε:
Επειδή γενικά είμαι αισιόδοξος, μακάρι να βγει κάτι. Επειδή, όμως, είμαι και ρεαλιστής, χλωμό το κόβω.


+1...
παρολα αυτα κατεβηκαμε...
σχεδον "οπως ειμασταν" απο Ζουμπερι που ειμασταν το μεσημερι/απογευμα...μεχρι πριν λιγο...
SnakeMJK - Δευ 30 Μάϊ 2011, 00:11:10
Θέμα δημοσίευσης:
αγανάκτησα στην σαλόνικα αυτό το ΣΚ. πολύ λιγότερο κόσμο, αλλά ωραίο παλμό με συναυλίες και λοιπά events.

αύριο θα πάμε; Cool
Ghost Dog - Δευ 30 Μάϊ 2011, 01:14:18
Θέμα δημοσίευσης:
Της πουτ@ν@ς και σημερα............! Cool
Θα ανεβασω μερικες καλες φωτο καποια στιγμη.....

Καλο:
1.Πήγαινε στο «Google Translate»
2. Επέλεξτε «from Greek To English»
3. Γράψτε «υπαρχουν χρήματα»
4. Πατήστε «translate»
Τα συμπεράσματα δικά σας.... (μας πήραν χαμπάρι)
!!!χαχαχαχαχαχαχαχα!!!
nikolas206gti - Δευ 30 Μάϊ 2011, 01:15:59
Θέμα δημοσίευσης:
Ghost Dog έγραψε:
Της πουτ@ν@ς και σημερα............! Cool
Θα ανεβασω μερικες καλες φωτο καποια στιγμη.....

Καλο:
1.Πήγαινε στο «Google Translate»
2. Επέλεξτε «from Greek To English»
3. Γράψτε «υπαρχουν χρήματα»
4. Πατήστε «translate»
Τα συμπεράσματα δικά σας.... (μας πήραν χαμπάρι)
!!!χαχαχαχαχαχαχαχα!!!


No money Laughing Laughing Laughing

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA
sps - Δευ 30 Μάϊ 2011, 07:43:09
Θέμα δημοσίευσης:
και στα γαλλικα το ιδιο βγαζει!
Pas d'argent!
SAKIS-LEMANS - Δευ 30 Μάϊ 2011, 08:35:19
Θέμα δημοσίευσης:
sotos 106xs έγραψε:
SnakeMJK έγραψε:


τα παρκάρετε σεπόλια ή αγ.αντώνη κ παίρνετε μετρό μέχρι σύνταγμα. από λέσχη είναι στα 5 λεπτά αυτοί οι σταθμοί.



Καλή ιδέα,αρκεί να πηγαίνουν όλα καλά με το μετρό.Και με PSClub πόλο φυσικά για να κάνουμε αισθητή την παρουσία μας. Wink


χαχαχαχ! είπαμε οι διαμαρτυρίες δεν έχουν χρώμα, σημαία ή μπλουζάκια! (πλάκα κάνω) Είναι όλος ο λαός ενωμένος.

Πολύ φοβάμαι κύριοι ότι οι μισοί (κυρίως στην Θεσσαλονίκη - Αθήνα) πάνε για την πλάκα τους..... Ελπίζω να είμαι λάθος (άντε βρε πικρόχολε, αρνητικέ κάποιοι θα πουν)
volvos - Δευ 30 Μάϊ 2011, 09:22:53
Θέμα δημοσίευσης:
εννοειται οτι πολλοι πανε για τη πλακα τους
αλλα εστω και το 20% απο αυτους να ξυπνησει μεσα απο αυτη την ιστορια ειναι αρκετο Cool
Πάνος - Δευ 30 Μάϊ 2011, 12:01:16
Θέμα δημοσίευσης:
ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΚΑΛΑΜΑΤΑ.


Sinanai - Δευ 30 Μάϊ 2011, 12:04:17
Θέμα δημοσίευσης:
Συνουσιάζει το αγανακτισμένο μπουλντόγκ κάτω δεξιά. Very happy

Πέραν της πλάκας, αναγκαία η πανελλαδική κινητοποίηση, αλλά όχι ικανή. Sad
SAKIS-LEMANS - Δευ 30 Μάϊ 2011, 12:42:14
Θέμα δημοσίευσης:
Sinanai έγραψε:
Συνουσιάζει το αγανακτισμένο μπουλντόγκ κάτω δεξιά. Very happy

Πέραν της πλάκας, αναγκαία η πανελλαδική κινητοποίηση, αλλά όχι ικανή. Sad



περίμενε, όλο και περισσότεροι να νιώθουν την κρίση στο πετσί τους.


One way ticket to sintagma θα κοψουμε!
Πάνος - Δευ 30 Μάϊ 2011, 12:44:07
Θέμα δημοσίευσης:
Κωστη εν μερει συμφωνω και εγω μαζι σου.
Αλλα το παραδειγμα του Ισημερινου(Εκουαδορ) ανατρεπει τα δεδομενα.

Τουλαχιστον ειναι μια αρχη και ειναι κατι αντι να εισαι εντελως απαθης.
Και φυσικα να μην φτασουμε σε ακραια σημεια.
Sinanai - Δευ 30 Μάϊ 2011, 12:44:07
Θέμα δημοσίευσης:
Η μαλ***α είναι ότι ο - μέσος - Έλληνας αν δεν παρασκουρύνουν δε σηκώνεται να πάει. Τώρα - ενδεχομένως να - είναι αργά που σηκώθηκαν όλοι. Που ήταν τόσα χρόνια που περνούσαν μέτρα αβέρτα; Ok, κάλλιο αργά παρά ποτέ, αλλά δε μπορώ να μην το πω.
volvos - Δευ 30 Μάϊ 2011, 12:55:15
Θέμα δημοσίευσης:
ναι μονο που το εκαουαδορ το παρουσιαζουν οπως θελει ο καθε ενας...γιατι ο απλος κοσμος εκει συνεχιζει να πειναει οπως πειναγε
AlienHack - Δευ 30 Μάϊ 2011, 12:57:03
Θέμα δημοσίευσης:
Sinanai έγραψε:
Συνουσιάζει το αγανακτισμένο μπουλντόγκ κάτω δεξιά. Very happy

Πέραν της πλάκας, αναγκαία η πανελλαδική κινητοποίηση, αλλά όχι ικανή. Sad


αδερφε... δυστιχος αυτοι οι 300 παπαρες εκει μεσα μας εχουν γραμμενους και κοιτάνε την δουλεια τους και τον κολο τους...

δεν πανα ναι 100.000 ανθρωποι εξω απο την βουλή? νομίζεις ίδροσε κανενας? στα παπαρια τους μας γραφουν.. και απορώ.. στις επομενες εκλογές ολοι αυτοι-εμεις που βγαινουμε στο συνταγμα - λευκο πυργο κτλ ΤΙ ΘΑ ΨΗΦΗΣΟΥΜΕ?? γιατι νομιζω πως ολοι μας ξεχνάμε το βασικο!! ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΒΑΛΑΜΕ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ 300!! δεν μπηκανε μονοι τους..
Πάνος - Δευ 30 Μάϊ 2011, 13:04:54
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
ναι μονο που το εκαουαδορ το παρουσιαζουν οπως θελει ο καθε ενας...γιατι ο απλος κοσμος εκει συνεχιζει να πειναει οπως πειναγε


Εκει πεινουσαν παντα.

Αλλα με το 70% του χρεους να εχει διαγραφει νομιζω ειναι υποθεση.
nikos 206cc - Δευ 30 Μάϊ 2011, 13:20:35
Θέμα δημοσίευσης:
AlienHack έγραψε:

αδερφε... δυστιχος αυτοι οι 300 παπαρες εκει μεσα μας εχουν γραμμενους και κοιτάνε την δουλεια τους και τον κολο τους...

δεν πανα ναι 100.000 ανθρωποι εξω απο την βουλή? νομίζεις ίδροσε κανενας? στα παπαρια τους μας γραφουν.. και απορώ.. στις επομενες εκλογές ολοι αυτοι-εμεις που βγαινουμε στο συνταγμα - λευκο πυργο κτλ ΤΙ ΘΑ ΨΗΦΗΣΟΥΜΕ?? γιατι νομιζω πως ολοι μας ξεχνάμε το βασικο!! ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΒΑΛΑΜΕ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ 300!! δεν μπηκανε μονοι τους..


Δηστυχως θα συμφωνησω Sad
Γι'αυτο δεν σηκωνω τον κ@λο μου για κανενα μλακα
Παρολαυτα καλα κανει οποιος το αισθανεται να δηλωσει την φυσιολογικη αγανακτηση του με αυτο τον ειρηνικο τροπο.

Το θεμα ειναι,αλλαζει τιποτα??Δεν μου αρεσει να ειμαι κυνικος αλλα πρεπει να ειμαστε και λιγο ρεαλιστες Sad
MAD - Δευ 30 Μάϊ 2011, 16:09:46
Θέμα δημοσίευσης:
Θα παει κανένας σήμερα Σύνταγμα;;
king207cc - Δευ 30 Μάϊ 2011, 18:18:00
Θέμα δημοσίευσης:
να κανονίσουμε απο σήμερα για την πέμπτη συνάντηση Σύνταγμα αντί για λέσχη? Rolling eyes
MEMsound - Δευ 30 Μάϊ 2011, 22:36:04
Θέμα δημοσίευσης:
μεσα
αλλα καποιος (εγω δεν θα μπορεσς αν ειναι να κατεβω συνταγμα) θα πρεπει να περασει πρωτα απ την λεσχη να πληρωσουμε το ενοίκιο (τα χρηματα τα εχω εγω)
volvos - Δευ 30 Μάϊ 2011, 22:45:11
Θέμα δημοσίευσης:
ρε μαλ**α μανθο το 2011 ο κοσμος δουλευει με ebanking
you knowwww Laughing

ζητα του λογαριασμο να του τα βαλεις Laughing


προς το παρον να κλεισουμε για τεταρτη που δε δουλευουν και μαγαζια και θα ειμαι και εγω οκ απο γριπη?
18.30 βουκουρεστιου και σταδιου γωνια για να μη χαθουμε με κοσμο και παμε πιο μεσα μετα
MEMsound - Δευ 30 Μάϊ 2011, 23:01:20
Θέμα δημοσίευσης:
ναι αλλα ουτε εγω εχω Laughing
Ghost Dog - Δευ 30 Μάϊ 2011, 23:06:32
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτη τη βδομαδα λεω να παω 3 φορες....

Αυριο 19:00 @ Προπυλαια...... Wink
http://www.tovima.gr/society/article/?aid=402935
Πεμπη, που πιστευω οτι αξιζει αντι για λεσχη να μαζευτουμε στο Συνταγμα
Και φυσικα Κυριακη που εχει παλι σε ολη την Ευρωπη
MEMsound - Δευ 30 Μάϊ 2011, 23:18:59
Θέμα δημοσίευσης:
Για Τεταρτη δεν ξερω, βλέπουμε
για Πέμπτη αντι για Λέσχη 100% μεσα αν το θελετε και οι υπολοιποι.
king207cc - Δευ 30 Μάϊ 2011, 23:38:28
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Για Τεταρτη δεν ξερω, βλέπουμε
για Πέμπτη αντι για Λέσχη 100% μεσα αν το θελετε και οι υπολοιποι.


+1
SnakeMJK - Τρι 31 Μάϊ 2011, 07:54:15
Θέμα δημοσίευσης:
μέσα για Πέμπτη αντί λέσχης.
μέσα για Κυριακή

Cool
Ghost Dog - Τετ 01 Ιούν 2011, 12:28:35
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/178839/to-hroniko-tis-fugadeusis-ton-vouleuton/

Βγηκε πριν λιγο ενας βουλευτης στο ραδιοφωνο και ελεγε οτι αυτα τα πραγματα δεν ειναι δειγμα ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Evil Evil Evil Evil
ΘΕΕ μου ποσο ΘΡΑΣΟΣ εχουν οι παλιοξεφτ*λες............... Evil Evil
Sinanai - Τετ 01 Ιούν 2011, 12:32:26
Θέμα δημοσίευσης:
Άμα δεις, εν τω μεταξύ, ποιοι διαμαρτυρήθηκαν, καταλαβαίνεις περί τι οχετού μιλούμε... Evil
Ghost Dog - Τετ 01 Ιούν 2011, 12:44:58
Θέμα δημοσίευσης:
Sinanai έγραψε:
Άμα δεις, εν τω μεταξύ, ποιοι διαμαρτυρήθηκαν, καταλαβαίνεις περί τι οχετού μιλούμε... Evil

Ρε φιλε,αληθεια τωρα, ποσο να αντεξει το νευρικο συστημα ενος φυσιολογικου ανθρωπου με ολα αυτα???????? Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes Evil Evil
Sinanai - Τετ 01 Ιούν 2011, 12:49:15
Θέμα δημοσίευσης:
Ghost Dog έγραψε:
[...] ποσο να αντεξει το νευρικο συστημα ενος φυσιολογικου ανθρωπου με ολα αυτα? [...]


Πολύ λίγο, ακόμα. Και όταν γίνει το "μπαμ" αυτά που 'χε πάθει ο Χατζιδάκης θα φαντάζουν χαδάκια... Confused
MEMsound - Τετ 01 Ιούν 2011, 12:54:38
Θέμα δημοσίευσης:
ας ελπισουμε οτι θα διατηρηθει η ψυχραιμία απο όλους...
γιατι καποιοι απ τους 300 εκει μεσα...οντως ειναι κοπροσκυλα (βεβαια εμεις τους βαλαμε εκει μεσα)... καποιοι αλλοι οχι... ,ενώ το ιδιο ισχυει και για εμας τους απ' εξω...

Confused Confused Confused Confused Confused
Sinanai - Τετ 01 Ιούν 2011, 13:06:51
Θέμα δημοσίευσης:
Το θέμα είναι, Μάνθε, ότι ο μέσος όρος του πληθυσμού δεν έχει την τύχη να έχει πρόσβαση στην παιδεία, με την ευρεία έννοια του όρου, που θα του δώσει τα εφόδια να αντιληφθεί τη διαφοροποίηση. Και σε καθεστώς όχλου, αυτό είναι πρακτικά αδύνατον. Sad
volvos - Τετ 01 Ιούν 2011, 13:09:58
Θέμα δημοσίευσης:
προσωπικα εχω φτασει στο σημειο να πιστευω οτι δεν υπαρχει ουτε ενας αξιος αναμεσα σε αυτους τους 300 Crying or Very sad
Ghost Dog - Τετ 01 Ιούν 2011, 13:10:27
Θέμα δημοσίευσης:
Mανθο μη με σαλταρεις και αλλο να χαρεις...............! Evil

ΦΤΑΙΝΕ ΟΛΟΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΠ0ΥΡΔ3Λ0 ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ "ΒΟΥΛΗ"!!!!!
Οσοι μπηκαν εκει ορκίστηκαν οτι θα κανουν οτι ειναι καλο για την της πατριδα, σωστα?

Δες Aρθρο 59 του Συντάγματος .
"Ορκίζομαι στο όνομα της Αγίας και Ομοούσιας και Αδιαίρετης Τριάδας να είμαι πιστός στην Πατρίδα και το δημοκρατικό πολίτευμα, να υπακούω στο Σύνταγμα και τους νόμους και να εκπληρώνω ευσυνείδητα τα καθήκοντά μου"

Εστω οτι υπαρχει καποιος που δεν εχει φαει δημοσιο χρημα και ειναι εργατικος........ (ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ Laughing Laughing Laughing ), ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΣ!!
Για να ηταν σωστος θα επρεπε να καταγγείλει ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΤΡΩΝΕ ΚΑΙ Ξ!ΝΟΥΝ ΤΑ @@ ΤΟΥΣ...............
Μονο και μονο τοτε θα ηταν ΣΩΣΤΟΣ απεναντι στο κρατος, στους πολιτες και στη δημοκρατια..........
Καταλαβες?????????????????? Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes
SnakeMJK - Τετ 01 Ιούν 2011, 13:13:40
Θέμα δημοσίευσης:
η βουλή είναι σαν την αστυνομία...
και καλό παιδί να ήσουν πριν, όταν μπεις εκεί γίνεσαι κωλόπαιδο Razz
king207cc - Τετ 01 Ιούν 2011, 13:34:16
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
η βουλή είναι σαν την αστυνομία...
και καλό παιδί να ήσουν πριν, όταν μπεις εκεί γίνεσαι κωλόπαιδο Razz


τι ειπε ο ποιητης?!! Laughing
kostas207rc - Τετ 01 Ιούν 2011, 13:35:37
Θέμα δημοσίευσης:
Λοιπόν εγώ είμαι αντίθετος για Πέμπτη αντί λέσχη
έχω να παραδώσω Polo τα οποία είναι στην λέσχη και πρέπει να τα πάρω
και γενικά είμαι αντίθετος...τώρα ότι πει η πλειοψηφία...
MEMsound - Τετ 01 Ιούν 2011, 15:54:45
Θέμα δημοσίευσης:
Ghost Dog έγραψε:
Mανθο μη με σαλταρεις και αλλο να χαρεις...............! Evil

ΦΤΑΙΝΕ ΟΛΟΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΠ0ΥΡΔ3Λ0 ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ "ΒΟΥΛΗ"!!!!!
Οσοι μπηκαν εκει ορκίστηκαν οτι θα κανουν οτι ειναι καλο για την της πατριδα, σωστα?

Δες Aρθρο 59 του Συντάγματος .
"Ορκίζομαι στο όνομα της Αγίας και Ομοούσιας και Αδιαίρετης Τριάδας να είμαι πιστός στην Πατρίδα και το δημοκρατικό πολίτευμα, να υπακούω στο Σύνταγμα και τους νόμους και να εκπληρώνω ευσυνείδητα τα καθήκοντά μου"

Εστω οτι υπαρχει καποιος που δεν εχει φαει δημοσιο χρημα και ειναι εργατικος........ (ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ Laughing Laughing Laughing ), ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΣ!!
Για να ηταν σωστος θα επρεπε να καταγγείλει ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΤΡΩΝΕ ΚΑΙ Ξ!ΝΟΥΝ ΤΑ @@ ΤΟΥΣ...............
Μονο και μονο τοτε θα ηταν ΣΩΣΤΟΣ απεναντι στο κρατος, στους πολιτες και στη δημοκρατια..........
Καταλαβες?????????????????? Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes


και γιατι τους ξαναψηφισες? (οποιους ψηφισες, οχι εσυ - αλλα αυτοι οι οποίοι τους ψηφησαν)
ξαναλέω
μονοι τους ΔΕΝ μπήκαν εκει μέσα
καποιοι τους ψηφησαμε (βασικα ψηφιζουμε εδω και χρονια)
ας προσεχαμε

η παιδεία ειναι ανεξάρτητη απ την ενημέρωση

οπως εχεις δει ειμαι και γω απο αυτους που τα χουν πάρει με αυτήν την κατασταση
απλα το να ισοπεδωνονται ολα δεν με βρησκει συμφωνω

επειδη το να γραφουμε ολοκληρα κατεβατα εδω μεσα σχετικα με το πως λειτουργει η πολιτικη κλπ κλπ ειναι καπως βαρετο, καποια στιγμη το συζηταμε απο κοντα.


@Κωστας
περι Λέσχης/Πεμπτης κλπ εγω ειμαι υπερ του να πάμε Συνταγμα
για τα πολο κλπ υπαρχουν μερες ή σου δινω τα κλειδια και πας και παίερνεις οτι θες οποιαδηποτε αλλη στιγμη (αφηνεις και τα χρηματα για το ενοίκιο Laughing)
volvos - Πεμ 02 Ιούν 2011, 09:38:17
Θέμα δημοσίευσης:
LOIPON ΚΥΡΙΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ

ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ 9.30 ΣΤΗ ΓΩΝΙΑ ΤΟΥ ΓΡΚΑΝ ΒΡΕΤΑΝΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΧΑΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?
Ghost Dog - Πεμ 02 Ιούν 2011, 09:51:15
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
LOIPON ΚΥΡΙΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ

ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ 9.30 ΣΤΗ ΓΩΝΙΑ ΤΟΥ ΓΡΚΑΝ ΒΡΕΤΑΝΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΧΑΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?

Φυσικα! Cool
SnakeMJK - Πεμ 02 Ιούν 2011, 10:25:28
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
LOIPON ΚΥΡΙΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ

ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ 9.30 ΣΤΗ ΓΩΝΙΑ ΤΟΥ ΓΡΚΑΝ ΒΡΕΤΑΝΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΧΑΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?


μέσα. καιρού επιτρέποντος, θα κατέβω ποδηλατάτος.
MEMsound - Πεμ 02 Ιούν 2011, 10:39:41
Θέμα δημοσίευσης:
μεσα κι εγω Wink
kostas207rc - Πεμ 02 Ιούν 2011, 11:58:45
Θέμα δημοσίευσης:
Ε αφού θα έρθει ο Ζήσης και μάλιστα με ποδήλατο λέω να έρθω και εγώ σήμερα!!!Το έχω τύψεις που δεν πήγα τόσες μέρες
king207cc - Πεμ 02 Ιούν 2011, 12:07:13
Θέμα δημοσίευσης:
ωραια εγω θα ρθω με το τρενο να χουμε ποικιλια! Laughing
kostas207rc - Πεμ 02 Ιούν 2011, 12:27:15
Θέμα δημοσίευσης:
Τώρα τα πιάσαμε τα λεφτά μας... Cool
king207cc - Πεμ 02 Ιούν 2011, 12:30:04
Θέμα δημοσίευσης:
Silly
Ghost Dog - Πεμ 02 Ιούν 2011, 12:32:20
Θέμα δημοσίευσης:
Μην ξεχασετε να φορεσετε τα PSClub πολο σας.... Wink
Θα ερθω με το ποδηλατο, φυσικα......... λαμπαδααααααα!!! Cool
(αμα λαχει εχω και πατακια, οποιος θελει τον φορτωνω Laughing )
MAD - Πεμ 02 Ιούν 2011, 16:47:30
Θέμα δημοσίευσης:
Τι ώρα και που θα μαζευτουμε;;
SnakeMJK - Πεμ 02 Ιούν 2011, 17:03:08
Θέμα δημοσίευσης:
MAD έγραψε:
Τι ώρα και που θα μαζευτουμε;;


9:30

grande bretagne ;P
king207cc - Πεμ 02 Ιούν 2011, 17:05:31
Θέμα δημοσίευσης:
MAD έγραψε:
Τι ώρα και που θα μαζευτουμε;;


πως θα ανέβεις ρε Μάκη?
'Andy'-lag - Πεμ 02 Ιούν 2011, 18:20:50
Θέμα δημοσίευσης:
Σήμερα απ΄ότι είπαν στην τηλεόραση δεν θα έχει πολύ κόσμο...Θα το ξανασκεφτείτε ή θα πάτε στάνταρ..........?
MEMsound - Πεμ 02 Ιούν 2011, 18:35:28
Θέμα δημοσίευσης:
θα παμε κι αν δεν εχιε νοημα θα παμε βολτα στην Αθηνα...
ΞΕΚΩΛΛΑ θα βαλεις αλλη μερα την γαμοχοανη... ΕΛΕΟΣ Laughing

επισης 3 ενδιαφεροντα για εμενα τουλαχιστον (σε αμεση σχεση οτι μου την δινει οταν ισοπεδωνονται ολα)

http://www.tovima.gr/opinions/article/?aid=404224&h1=true
+
http://www.tovima.gr/opinions/article/?aid=404233&h1=true
+
http://www.tovima.gr/politics/article/?aid=404304&h1=true
'Andy'-lag - Πεμ 02 Ιούν 2011, 18:40:51
Θέμα δημοσίευσης:
Ρε χαζό παιδί, η χοάνη μπάινει όποτε να'ναι σιγά.....Για να μαζευτούμε λέσχη το λέω..... Wink
MEMsound - Πεμ 02 Ιούν 2011, 18:57:18
Θέμα δημοσίευσης:
εγω θα κατεβω
κι αν δεν εχει νοημα σου ειπα... Wink

α και για να μη παρεξηγηθω
οποιος θελει να πάει λεσχη να περασει απο εμενα να του δωσω το κλειδί
ή απο τον Τάσο ή από τον Τζιμ
ΕΓΩ δεν ειμαι "υποχρεωμένος" να ειμαι κάθε Πέμπτη στην Λέσχη (ασχετα που εδω και 5χρονια επειδη γουσταρω δεν εχω λυψει ποτε απο οτιδηποτε εχουμε κανονήσει Πέμπτη - είτε αυτο λεγεται λέσχη, ειτε κατι αλλο - σε αντιθεση με τους ΟΛΟΥΣ τους υπολοιπους που ερχεστε στην Λέσχη "οποτε μπορείτε")

king207cc - Πεμ 02 Ιούν 2011, 19:11:19
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
εγω θα κατεβω
κι αν δεν εχει νοημα σου ειπα... Wink

α και για να μη παρεξηγηθω
οποιος θελει να πάει λεσχη να περασει απο εμενα να του δωσω το κλειδί
ή απο τον Τάσο ή από τον Τζιμ
ΕΓΩ δεν ειμαι "υποχρεωμένος" να ειμαι κάθε Πέμπτη στην Λέσχη (ασχετα που εδω και 5χρονια επειδη γουσταρω δεν εχω λυψει ποτε απο οτιδηποτε εχουμε κανονήσει Πέμπτη - είτε αυτο λεγεται λέσχη, ειτε κατι αλλο - σε αντιθεση με τους ΟΛΟΥΣ τους υπολοιπους που ερχεστε στην Λέσχη "οποτε μπορείτε")


παραπονιάρη Laughing

ξεκολλάτε ρε δεν θα σας κλέψουν τον καναπέ, κατεβειτε!! συμβολικά το κάνουμε! όπως είπε και ο Μάνθος το πολύ πολύ πάμε βόλτα απο κει!
'Andy'-lag - Πεμ 02 Ιούν 2011, 19:16:24
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
εγω θα κατεβω
κι αν δεν εχει νοημα σου ειπα... Wink

α και για να μη παρεξηγηθω
οποιος θελει να πάει λεσχη να περασει απο εμενα να του δωσω το κλειδί
ή απο τον Τάσο ή από τον Τζιμ
ΕΓΩ δεν ειμαι "υποχρεωμένος" να ειμαι κάθε Πέμπτη στην Λέσχη (ασχετα που εδω και 5χρονια επειδη γουσταρω δεν εχω λυψει ποτε απο οτιδηποτε εχουμε κανονήσει Πέμπτη - είτε αυτο λεγεται λέσχη, ειτε κατι αλλο - σε αντιθεση με τους ΟΛΟΥΣ τους υπολοιπους που ερχεστε στην Λέσχη "οποτε μπορείτε")


Kαλά προφανώς και δεν παίζει κανένα πρόβλημα...... Wink Wink
MAD - Πεμ 02 Ιούν 2011, 19:23:16
Θέμα δημοσίευσης:
king207cc έγραψε:
MAD έγραψε:
Τι ώρα και που θα μαζευτουμε;;


πως θα ανέβεις ρε Μάκη?


Βαγγο δεν Ξέρω ακόμα αν θα κατέβω!
Παρουσιάστηκε μικροθεματακι...
Αν έρθω με τρένο θα πάω και φυσικά θα σου ρίξω τηλέφωνο!!
SnakeMJK - Πεμ 02 Ιούν 2011, 20:50:02
Θέμα δημοσίευσης:
πριν λίγο ξύπνησα... Sad
'Andy'-lag - Πεμ 02 Ιούν 2011, 21:22:37
Θέμα δημοσίευσης:
Να δω τελικά ποιοί θα πάτε ρε .......... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Ghost Dog - Πεμ 02 Ιούν 2011, 23:16:03
Θέμα δημοσίευσης:
Γυρισα πριν απ'ολους με την πισωκουνα μου Razz Razz Razz
nikolas206gti - Πεμ 02 Ιούν 2011, 23:36:37
Θέμα δημοσίευσης:
Ο Αρης εδωσε δυναμικα το παρων με το πισωκινητο εργαλειο του το οποιο διαθετει και πατακια για δικαβαλια Laughing
king207cc - Πεμ 02 Ιούν 2011, 23:38:34
Θέμα δημοσίευσης:
oxi ρε γα**το με πρόλαβες Laughing
nikolas206gti - Πεμ 02 Ιούν 2011, 23:45:28
Θέμα δημοσίευσης:
king207cc έγραψε:
oxi ρε γα**το με πρόλαβες Laughing


Laughing
MEMsound - Παρ 03 Ιούν 2011, 00:15:36
Θέμα δημοσίευσης:
@ Ζησης και Τάκης...
ΓΤΠ και οι 2 ειστε απλα να το χουμε υποψιν μας για την επομενη φορα να μην βασιζόμαστε σε σας Laughing Laughing Laughing Laughing
(δεν υπαρχουν δικαιολογίες...τουλαχιστον ας ειδοποιουσατε...κι οχι ουτε καν να σηκωνετε τα τηλεφωνα...εκτός και αν "σπρωχνατε" τιποτα να "πάει πιο κει" Laughing)
ΙΔΙΩΣ οταν ακυρωνουμε την συναντηση στην Λέσχη!

@ αρη...(ασχετο)...ζηλεψα...πρεπει να κανονησουμε καμμια βραδυνη επιδρομη ποδηλατικη εξορμηση εντός Αθηνας...για το μπουγιουρντι...
king207cc - Παρ 03 Ιούν 2011, 00:25:10
Θέμα δημοσίευσης:
μια χαρά ηταν σήμερα μπραβο μας Cool





υ.γ. απορώ για ολους αυτους που σήμερα έκαναν τους κινέζους πόσο περισσότερο τους ήταν κόπος να έρθουν συνταγμα αντι λέσχη, αφου κανένας δεν μένει κοντά στη λέσχη τι το πιο κοπιαστικό θα ηταν Rolling eyes . τεσπα.
greenpug106 - Παρ 03 Ιούν 2011, 07:04:13
Θέμα δημοσίευσης:
Ρε παιδιά πόσοι μαζέυεστε κάθε Πέμπτη στη Λέσχη...απλά πληροφοριακά?
SnakeMJK - Παρ 03 Ιούν 2011, 07:59:17
Θέμα δημοσίευσης:
Embarassed

greenpug106 έγραψε:
Ρε παιδιά πόσοι μαζέυεστε κάθε Πέμπτη στη Λέσχη...απλά πληροφοριακά?


20-30?
Ghost Dog - Παρ 03 Ιούν 2011, 08:59:21
Θέμα δημοσίευσης:
nikolas206gti έγραψε:
king207cc έγραψε:
oxi ρε γα**το με πρόλαβες Laughing


Laughing

Ρε σας λεω δεν κρατιοτανε το εργαλειο, δεν το εκανα καλα στο δρομοοοοο.......! Cool Laughing Laughing Laughing


Εμενα παντως με ψηνει να παμε και αλλες Πεμπτες στο Συνταγμα! Wink
Περασαμε τζετ! Cool
(Που θα ζουσαμε στη λεσχη στιγμες απειρου καλους με τον "Πακι" κτλ κτλ κτλ,εεεε??? Laughing )

greenpug106 έγραψε:
Ρε παιδιά πόσοι μαζέυεστε κάθε Πέμπτη στη Λέσχη...απλά πληροφοριακά?

καμια 20αρια

MEMsound έγραψε:
@ αρη...(ασχετο)...ζηλεψα...πρεπει να κανονησουμε καμμια βραδυνη επιδρομη ποδηλατικη εξορμηση εντός Αθηνας...για το μπουγιουρντι...

Εννοειται ρε!!! Wink
Και χθες στο γυρνα ηταν πολυ ωραια η βολτα στο γραφικο κεντρο (θησειο, μοναστηρακι,γκαζι), γιατι ειχε "οσο πρεπει" κοσμο και "καλο" κοσμο.... Cool
Απλως μεχρι θησειο δνε μπορουσες να πας με μεγαλη ταχυτητα!
Και φυσικα η σταθερη αξια που ειναι η παραλιακη Very happy
volvos - Παρ 03 Ιούν 2011, 09:04:47
Θέμα δημοσίευσης:
εχετ δικιο σορυ αλλα ημουν λιωμα χτες
και για τις επομενες 2 βδομαδες θα τρεχω πανικοβλητος

ας ειναι καλα ο ολυμπιακος και το ελληνικο Laughing
Sinanai - Παρ 03 Ιούν 2011, 10:38:28
Θέμα δημοσίευσης:
Ακριβώς αυτά που σκεφτόμουν...
MEMsound - Παρ 03 Ιούν 2011, 11:05:11
Θέμα δημοσίευσης:
αυτα ειναι που μου γυρνανε τα αντερα...
απ την αλλη αν εσυ εγω ο Χ, Ψ που θελουμε να δειξουμε την δυσαρεσκεια μας στις πολιτικές/οικονομικες εξελίξεις... ειρηνικα (χωρις πετρες, κρεμαλες, συνθηματα για μπάτσους κλπ...), δεν πάμε στο Συνταγμα/πλατεία κλπ "αφηνουμε" τους οποίους να εκμεταλλευτουν την κατασταση...

οι δε τσουτσεκοδημοσιογραφοι (και δε μιλαω γι αυτους που κρατανε το μικρόφωνο - αλλα γι αυτούς που τους δινουν εντολές να ρωτανε οτι ρωτανε και να δημοσιευουν οτι δημισευουν) ειναι αχαρακτηριστοι...

ισως καπου εκει να εχει νοημα να μπεις στην θεση του οποιου βουλευτη/πολιτικου (που να θελει να δουλεψει) και να αναλογιστείς με τι σαπιλα πρεπει να ερθεις αντιμετωπος για να πάει κάτι εμπρός...αν σε αφησουν και δε σε "θαψουν"... Confused Confused Confused
greenpug106 - Παρ 03 Ιούν 2011, 12:05:44
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
Embarassed

greenpug106 έγραψε:
Ρε παιδιά πόσοι μαζέυεστε κάθε Πέμπτη στη Λέσχη...απλά πληροφοριακά?


20-30?


Μια χαρά.
Αν ήμουν Αθήνα θα ερχόμουν και εγώ Smile
'Andy'-lag - Παρ 03 Ιούν 2011, 13:01:47
Θέμα δημοσίευσης:
Aρα θα είμασταν 21-31.............? Laughing Laughing Laughing
mechanic - Παρ 03 Ιούν 2011, 13:55:30
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
αυτα ειναι που μου γυρνανε τα αντερα...
απ την αλλη αν εσυ εγω ο Χ, Ψ που θελουμε να δειξουμε την δυσαρεσκεια μας στις πολιτικές/οικονομικες εξελίξεις... ειρηνικα (χωρις πετρες, κρεμαλες, συνθηματα για μπάτσους κλπ...), δεν πάμε στο Συνταγμα/πλατεία κλπ "αφηνουμε" τους οποίους να εκμεταλλευτουν την κατασταση...

οι δε τσουτσεκοδημοσιογραφοι (και δε μιλαω γι αυτους που κρατανε το μικρόφωνο - αλλα γι αυτούς που τους δινουν εντολές να ρωτανε οτι ρωτανε και να δημοσιευουν οτι δημισευουν) ειναι αχαρακτηριστοι...

ισως καπου εκει να εχει νοημα να μπεις στην θεση του οποιου βουλευτη/πολιτικου (που να θελει να δουλεψει) και να αναλογιστείς με τι σαπιλα πρεπει να ερθεις αντιμετωπος για να πάει κάτι εμπρός...αν σε αφησουν και δε σε "θαψουν"... Confused Confused Confused



+1
volvos - Τρι 07 Ιούν 2011, 19:18:58
Θέμα δημοσίευσης:
up τωρα που ξεφουσκωνει...
αυριο κανεις?
nikolas206gti - Τρι 07 Ιούν 2011, 19:20:23
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω μεσα αλλα Πεμπτη λεσχη Cool
volvos - Τρι 07 Ιούν 2011, 19:46:24
Θέμα δημοσίευσης:
συμφονο
nikolas206gti - Τρι 07 Ιούν 2011, 20:04:04
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
συμφονο


Σχολειο δν πηγες ????? Laughing Laughing Laughing
thodwrhs - Τρι 07 Ιούν 2011, 20:28:01
Θέμα δημοσίευσης:
30 ιουνιου τελειωνω το εξεταστικη και μετα ανηφοριζω κατα αθηνα να παρω απο πειραια το blue star για ροδο..μηπως να ρθω πρωι πρωι απο λεσχη????
μπραβο σε οσους πηγαν στη βουλη...κατεβηκαμε και μεις πλατεια γεωργιου εδω πατρα.....εγω με πατινι που κλεινει(με το τιμονακι) το βρηκα σε ενα φιλο και το βγαλα
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
MEMsound - Τετ 08 Ιούν 2011, 02:21:19
Θέμα δημοσίευσης:
εγω αυριο (Τεταρτη) δυστυχως δεν μπορω
θα ειμαι στην αλλη ακρη της Αττικης
nikolas206gti - Τετ 08 Ιούν 2011, 18:02:13
Θέμα δημοσίευσης:
Εν τελει σημερα θα κανουμε τπτ?Θα κατηφορισουμε προς Συνταγμα μερια??? Wink
volvos - Τετ 08 Ιούν 2011, 20:35:21
Θέμα δημοσίευσης:
ego piga apogeyma μετα τη δουλεια
ο κοσμος εχει αρχισει να σπαει και ειναι υποχρεωση ΣΑΣ ΜΑΣ να συνεχισουμε

http://www.aixmi.gr/index.php/apisteuto-aganaktismenoi-tarakounane-dnt/
MEMsound - Τετ 08 Ιούν 2011, 21:58:37
Θέμα δημοσίευσης:
οντως... (ισως Παρασκευή) Wink
sod - Πεμ 09 Ιούν 2011, 19:15:16
Θέμα δημοσίευσης:
Την κυριακη που ημουν γινοταν χαμος......
volvos - Πεμ 09 Ιούν 2011, 22:10:56
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=283156
Steve - Παρ 10 Ιούν 2011, 11:12:25
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.facebook.com/pages/%CE%91%CE%B3%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CE%9C%CF%8C%CF%81%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%81/169251909802620
MEMsound - Παρ 10 Ιούν 2011, 11:26:29
Θέμα δημοσίευσης:
Laughing
οτι να ναι
Laughing
SnakeMJK - Κυρ 12 Ιούν 2011, 12:08:52
Θέμα δημοσίευσης:
σήμερα;
Ghost Dog - Κυρ 12 Ιούν 2011, 19:41:51
Θέμα δημοσίευσης:
Γυρισα απο Καλαματα και ειμαι μεσα, ΟΠΟΤΕ και να κανονισουμε...... Wink
volvos - Δευ 13 Ιούν 2011, 19:49:51
Θέμα δημοσίευσης:
http://real-democracy.gr/
volvos - Τρι 14 Ιούν 2011, 14:43:24
Θέμα δημοσίευσης:
pst ayrio?
Ghost Dog - Τρι 14 Ιούν 2011, 14:58:06
Θέμα δημοσίευσης:
Φυσικα και μεσα για αυριο (το απογευμα)....! Cool
volvos - Τρι 14 Ιούν 2011, 17:02:31
Θέμα δημοσίευσης:
leme me ari ζηση kata τις 6μετα δουλεια
νικολα αμα ερθεις εχω το σιφτ λαιτ πες μου να το φερω
nikolas206gti - Τρι 14 Ιούν 2011, 17:12:36
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
leme me ari ζηση kata τις 6μετα δουλεια
νικολα αμα ερθεις εχω το σιφτ λαιτ πες μου να το φερω


Θα μιλησουμε στο τηλ και θα σου πω. Παντως εγω παιζει να κατεβω κατα τις 6 μιση με 7 Cool
SnakeMJK - Τρι 14 Ιούν 2011, 19:59:14
Θέμα δημοσίευσης:
για ποια μέρα μιλάμε; Razz
klmt - Τρι 14 Ιούν 2011, 20:29:34
Θέμα δημοσίευσης:
παιδιά θα κατεβω και εγώ που θα κάτσετε??
volvos - Τρι 14 Ιούν 2011, 21:04:16
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
για ποια μέρα μιλάμε; Razz

gia ayrio malaka
Steve - Τρι 14 Ιούν 2011, 23:51:30
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
SnakeMJK έγραψε:
για ποια μέρα μιλάμε; Razz

gia ayrio malaka
pio dynata re malaka
king207cc - Τετ 15 Ιούν 2011, 00:36:09
Θέμα δημοσίευσης:
οποιος πάει να πάρει και τα μπρατσακια του μαζι Laughing

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=82707&catid=9
Pugobios - Τετ 15 Ιούν 2011, 14:44:09
Θέμα δημοσίευσης:
ποσο καραγκιοζιδες μπορει να ειναι...τι αλλο θα σκευτουν για να μας βουλωσουν τα στοματα θα ηθελα να ξερα...αποτι φενεται ομως ολοι καταλαβανε το παιχνιδακι τους και δεν θα τους περασει...και μιλω για τα επεισοδια που γινονται αυτη τη στιγμη εσκεμμενα...
nikolas206gti - Τετ 15 Ιούν 2011, 15:37:30
Θέμα δημοσίευσης:
Ετσι οπως καταντησε το κεντρο σημερα, δν υπαρχει περιπτωση να κατεβω Evil
android - Τετ 15 Ιούν 2011, 15:53:53
Θέμα δημοσίευσης:
Φιάσκο και τα επεισόδια...
Ghost Dog - Τετ 15 Ιούν 2011, 16:01:01
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22768&subid=2&pubid=63149315

Φρεσκο πραγμα:


ΔΕΙΤΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ KAI ΑΥΤΕΣ:
http://realdemocracygr.wordpress.com/2011/06/15/%cf%84%ce%b5%cf%84%ce%ac%cf%81%cf%84%ce%b7-156/img-4725/

http://realdemocracygr.wordpress.com/2011/06/15/%cf%84%ce%b5%cf%84%ce%ac%cf%81%cf%84%ce%b7-156/img-4730/

Πατηστε πανω στη μεγαλη φωτο, θα σας εμφανισει και αλλες......."περιεργες"!

Θαυμαστε τους και σε βιντεο:
http://www.youtube.com/watch?v=1UNanrFWQ8s&feature=player_embedded

Eγω σε καμια ωρα θα ειμαι Συνταγμα....... Cool
MEMsound - Τετ 15 Ιούν 2011, 16:28:49
Θέμα δημοσίευσης:
για να μιλαμε ευθεως και οχι εμμεσως
εννοεις οτι οι "καποιοι" ή/και όλοι οι κουκουλοφοροι ειναι "μασκαραμενοι" αστυνομικοι και οτι προκειται περι φιασκου για να διαλυθουν οι σε γενικες γραμμες ειρηνικοι αγανακτισμενοι?
Sinanai - Τετ 15 Ιούν 2011, 16:31:45
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι, προφανώς. Καλά, είναι ελεϊνό να δείχνουν τα κανάλια εικόνες "κουκουλοφόρων" να βαράνε αστυνομικούς από το 1 μέτρο, να τους πετάνε πράγματα κτλ, και οι αστυνομικοί να μην κάνουν τπτ. Αν αυτό δεν είανι στημένο, τότε τι είναι; Έλεος, ντροπή.
MEMsound - Τετ 15 Ιούν 2011, 16:36:25
Θέμα δημοσίευσης:
τι να σας πω ρε παιδια...
δεν μπορω να εχω αποψη "σοβαρή"
ενα ματσομπουρδελο ειναι ολο αυτο!

και απο δημοσιογραφους δεν βρησκεις ακρη...
Sinanai - Τετ 15 Ιούν 2011, 16:38:16
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτό ξαναπές το... Rolling eyes
king207cc - Τετ 15 Ιούν 2011, 18:52:05
Θέμα δημοσίευσης:
πλακα είχε Laughing

έβλεπα και γω τυπους να πλησιαζουν τους χαζοματατζιδες στο 1 μετρο κ να πετάνε αδεια μπουκάλια πλαστικά και αναρωτιόμουν καλα διακινδυνευεις για να πετάξεις ενα αδειο μπουκάλι πλαστικο?!! Rolling eyes
Laughing μάλλον οι φώτο δείνουν τη λύση Wink
king207cc - Πεμ 16 Ιούν 2011, 13:24:26
Θέμα δημοσίευσης:
μια απλή προσαγωγή....

http://www.youtube.com/watch?v=B_SeCcq9_Wk&feature=player_embedded#at=100
Ghost Dog - Παρ 17 Ιούν 2011, 08:41:39
Θέμα δημοσίευσης:
ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟΝ ΛΟΥΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ.-
http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/186474/o-aganaktismenos-loukanikos/
Άπορος - Τετ 22 Ιούν 2011, 14:24:18
Θέμα δημοσίευσης:
Έρχονται οι σπαρτιάτες

http://www.moriasnews.gr/index.php?option=com_advcontent&task=viewArticle&id=1109&Itemid=235
MEMsound - Τρι 28 Ιούν 2011, 12:27:07
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.tanea.gr/files/1/Media/2011/06/27/110627a.jpg
Laughing Laughing Laughing Laughing
nikolas206gti - Τρι 28 Ιούν 2011, 12:30:14
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
http://www.tanea.gr/files/1/Media/2011/06/27/110627a.jpg
Laughing Laughing Laughing Laughing



Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha
volvos - Τετ 29 Ιούν 2011, 14:16:24
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=10150225004497779&set=a.403325487778.178286.286691442778&type=1&theater

αυτι η φωτο προβλεπω να κανει το γυρο του κοσμου
nikolas206gti - Τετ 29 Ιούν 2011, 14:20:25
Θέμα δημοσίευσης:
Σιγουρα. Δεν υπαρχει αυτο Confused
SnakeMJK - Τετ 29 Ιούν 2011, 16:27:44
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
αυτι η φωτο προβλεπω να κανει το γυρο του κοσμου

όχι ότι έχει μεγάλη σημασία, αλλά η φώτο είναι αρκετά παλαιότερη...
SnakeMJK - Τετ 29 Ιούν 2011, 16:32:21
Θέμα δημοσίευσης:
http://a.yfrog.com/img734/5567/sq6d.jpg

http://a.yfrog.com/img737/9277/l3fo.jpg
gulik - Τετ 29 Ιούν 2011, 23:37:22
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=10150225004497779&set=a.403325487778.178286.286691442778&type=1&theater

αυτι η φωτο προβλεπω να κανει το γυρο του κοσμου


Ρε παιδιά αυτή η φωτογραφία είναι πολύ παλιά.

Όμως, εάν την βλέπετε για πρώτη φορά σήμερα, λογικό να μπερδεύτειτε.
volvos - Παρ 01 Ιούλ 2011, 10:48:32
Θέμα δημοσίευσης:
mpeste oloi sti selida tis sixt sto facebook kai krakste mexri na pesei
http://www.facebook.com/#!/sixt.autovermietung
Ghost Dog - Σαβ 02 Ιούλ 2011, 09:33:25
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
mpeste oloi sti selida tis sixt sto facebook kai krakste mexri na pesei
http://www.facebook.com/#!/sixt.autovermietung

????
Ghost Dog - Σαβ 02 Ιούλ 2011, 09:36:28
Θέμα δημοσίευσης:
gulik έγραψε:
volvos έγραψε:
http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=10150225004497779&set=a.403325487778.178286.286691442778&type=1&theater

αυτι η φωτο προβλεπω να κανει το γυρο του κοσμου


Ρε παιδιά αυτή η φωτογραφία είναι πολύ παλιά.

Όμως, εάν την βλέπετε για πρώτη φορά σήμερα, λογικό να μπερδεύτειτε.

Τακη ειναι μερικα χρονια παλιοτερη....... Wink
Για την ακριβεια ειναι απο τη συγκεντρωση για τα καμμενα δαση εξω απο τη βουλη! Wink
(Εκεινη τη μερα ειχατε φυγει ολοι σας για Ζυγοβιστι οταν ετρεχε ο Λεφ.......
Ειχα παει Συνταγμα και εφυγα στα καπακια το βραδυ και ηρθα και'γω)
nikolas206gti - Δευ 04 Ιούλ 2011, 19:48:40
Θέμα δημοσίευσης:
Ακομα και το www.tro-ma-ktiko.blogspot.com τον έχει βάλει σαν λογότυπο Confused
Steve - Τετ 06 Ιούλ 2011, 15:59:45
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
mpeste oloi sti selida tis sixt sto facebook kai krakste mexri na pesei
http://www.facebook.com/#!/sixt.autovermietung
Τί παίχτηκε;
volvos - Τετ 06 Ιούλ 2011, 22:27:46
Θέμα δημοσίευσης:
ειχαν βαλει διαφημιση που κοροιδευαν την ελλαδα δινοντας τιμη ενοικιασης για ενα μπεμβε σε δραχμες...
εγινε ο πανικος και τα κατεβασαν ολα


http://www.topontiki.gr/article/19147

και εμεις λεμε που θα παμε διακοπες και πινουμε καφεδες αντι να κατεβαινουμε συνταγμα Crying or Very sad
Ghost Dog - Πεμ 07 Ιούλ 2011, 00:43:20
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/194143/andras-me-heirovomvida-krotou-lampsis-mila-me-ta-mat/

Εγω παντως ουτε αυριο θα ερθω λεσχη, θα ειμαι Συνταγμα (κατα τις 21:00 θα παω).....! Cool
Αν ερθει κανεις ας παρει τηλ Wink
Εχει κανεις "νεα" του Λουκανικου?
Δεν τον ειδα και ανησυχω..... Crying or Very sad

king207cc - Πεμ 07 Ιούλ 2011, 00:49:15
Θέμα δημοσίευσης:
Ghost Dog έγραψε:
Εχει κανεις "νεα" του Λουκανικου?
Δεν τον ειδα και ανησυχω..... Crying or Very sad


http://news247.gr/ellada/eidiseis/aganaktismemoi-ellada/article1174923.ece Wink
MEMsound - Κυρ 10 Ιούλ 2011, 20:30:02
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.tanea.gr/ellada/article/?aid=4641298
SnakeMJK - Παρ 07 Οκτ 2011, 16:26:25
Θέμα δημοσίευσης:
τραγικές καταστάσεις...

http://www.vimeo.com/30152922
MEMsound - Παρ 07 Οκτ 2011, 16:49:54
Θέμα δημοσίευσης:
αντε ψαξε να βρεις που ειναι η αληθεια μεσα σε ολα αυτα... Confused Confused Confused
δεν αναφερομαι στο συγκεκριμενο βιντεο
αναφερομαι σε ολα μαζι...
king207cc - Παρ 07 Οκτ 2011, 18:00:54
Θέμα δημοσίευσης:
αν υπάρχει θεός να πάρει ο αρχιδάκος το πόδι στο χερι καμια μέρα Evil Evil Evil
http://www.dailymotion.com/video/xlix3x_yyyyyyyy-yyyyyy-yyy-yyy-yyyyyyyy-yyyyyyyyyy_news?start=1#from=embed
MEMsound - Παρ 07 Οκτ 2011, 18:42:09
Θέμα δημοσίευσης:
γα** το σπιτι του Twisted evil
MEMsound - Παρ 07 Οκτ 2011, 18:49:10
Θέμα δημοσίευσης:
τι γινεται ρε γα**το εκει κάτω...
απ την αλλη πειτε μου
ας δεχτουμε οτι τα ΜΑΤ ειναι για τον φουτσο...
εστω λοιπον οτι λείπουν απο εκει
και εστω οτι γινεται η οποια πορεία
που θα καταλήξει?
να κάει η Βουλή πχ?
να κάει ολη η Αθηνα?
θα μπορεσουν οι οποιο διαδηλωτές (ας μην εξετασουμε εδω αν εχουν "δικιο ή οχι"...γιατι θα πάει αλλου η κουβεντα) να "προστατεψουν" την πορεία? ή πάλι, ως συνηθως... οι οποιοι βανδαλουν οτι βρουν μπροστα τους...θα ισοπεδωσουν τα πάντα?

ειλικρινα "χαος"... Confused Confused Confused Confused Confused
DIMITRIS RALLY 207 - Παρ 07 Οκτ 2011, 18:49:37
Θέμα δημοσίευσης:
Τι να πειs σε αναγκαζουν να βλεπειs αστυνομικο και να τον κραζειs
με αυτα που κανουν μερικοι καταχριση εξουσιαs Twisted evil
king207cc - Παρ 07 Οκτ 2011, 18:57:06
Θέμα δημοσίευσης:
δλδ να προστατέψουν οι ματαρχιδες την πορεια δεν γίνετσι? γιατι πρέπει να είναι απέναντη απο τους διαδηλωτες και όχι γύρω απο αυτούς? τόσο δύσκολο εε?!!
MEMsound - Παρ 07 Οκτ 2011, 19:01:46
Θέμα δημοσίευσης:
το ερωτημα ειναι

ποιοι ειναι οι διαδηλωτες και ποιοι οι "σπαμε οτι βρουμε"?

πως τους ξεχωριζεις?
Sinanai - Παρ 07 Οκτ 2011, 19:03:26
Θέμα δημοσίευσης:
Βασικά βλέπεις ότι οι ματατζήδες, όταν επιτίθενται σε μπαχαλοποιούς, φαίνεται ότι το κάνουν για τα μάτια του κόσμου. Απ' την άλλη, σε διαδηλωτές κανονικούς βγάζουν ό,τι βαρβατίλα στάει απ' τα χακί παντζάκια τους. Ζώα.
king207cc - Παρ 07 Οκτ 2011, 19:06:39
Θέμα δημοσίευσης:
νομίζω δεν ειναι (που λέει ο λόγος) δύσκολο κάθε φορά να υπάρχει μια συνεννόηση μεταξυ κάποιου αξιωματικού των ματαρχιδων και των οργανωτών τις κάθε πορείας.
SnakeMJK - Παρ 07 Οκτ 2011, 19:47:30
Θέμα δημοσίευσης:
ή απλά θέλουν να φοβίσουν τον κόσμο κ να μην κατεβαίνει σε πορείες.
Sinanai - Παρ 07 Οκτ 2011, 19:55:36
Θέμα δημοσίευσης:
+ΟΟ
Ghost Dog - Παρ 07 Οκτ 2011, 23:37:22
Θέμα δημοσίευσης:
http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/10/500.html?spref=fb

Παντως στη δικη ΜΑΣ πορεια, ηταν χεσμενα τα γατακια....... Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil
Αν ηθελαν ας τολμαγαν να ακουμπησουν πρασινομπερε και θα τρωγανε το ξυλο της αρκουδας!


Μονο κανα γυναικοπαιδο, καναν παππουλη και τα σκυλια της πλατειας ξερουν να χτυπανε..............
ΟΥΣΤ ΥΠΑΝΡΘΩΠΟΙ!! Evil
sod - Σαβ 08 Οκτ 2011, 03:27:35
Θέμα δημοσίευσης:
Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil
Sinanai - Τρι 11 Οκτ 2011, 21:55:54
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.koutipandoras.gr/?p=9974
sod - Τρι 11 Οκτ 2011, 22:11:08
Θέμα δημοσίευσης:
Χωρις τα ροπαλακια εισαστε μουνακια.......το προηγουμενο σαββατο γιατι δεν εγιναν επεισοδια???κοτες ολοι........
Ghost Dog - Τετ 12 Οκτ 2011, 20:11:04
Θέμα δημοσίευσης:
Sinanai έγραψε:
http://www.koutipandoras.gr/?p=9974

Μα ποοοοοοοοοοοοοοσο κομπλεξικος gay και π0υτ@ν@ς γι0ς πρεπει να εισαι για να χτυπας μια γυναικουλα (που απλως εκανε τη δουλεια της)?????????????????????????????

Δηλωσε αθωο το "παιδι"..... Evil
http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/242791/arneitai-tin-epithesi-sti-fotoreporter-o-matatzis/
Road_Runner - Πεμ 13 Οκτ 2011, 00:38:50
Θέμα δημοσίευσης:
Ghost Dog έγραψε:

Αν ηθελαν ας τολμαγαν να ακουμπησουν πρασινομπερε και θα τρωγανε το ξυλο της αρκουδας!

Ειπε ο General Lee Tease Tease
Sinanai - Πεμ 13 Οκτ 2011, 08:09:41
Θέμα δημοσίευσης:
General Ljee
Road_Runner - Πεμ 13 Οκτ 2011, 12:25:15
Θέμα δημοσίευσης:
Sinanai έγραψε:
General Ljee

σfixed Wink
MEMsound - Πεμ 13 Οκτ 2011, 13:24:37
Θέμα δημοσίευσης:
μπανανια Laughing
AntuaN - Πεμ 13 Οκτ 2011, 17:03:21
Θέμα δημοσίευσης:
Sinanai έγραψε:
http://www.koutipandoras.gr/?p=9974


Εχουν ξεφυγει τελειως... Μονο αυτο εχω να πω...
sod - Πεμ 13 Οκτ 2011, 18:23:12
Θέμα δημοσίευσης:
Εδω ξεφευγουν περισοτερο τα πραγματα.....ελεος....
http://www.kalymniansvoice.gr/el/component/content/article/62-2009-06-24-11-29-22/1131------eurogendfor----.html

http://swmahellas.blogspot.com/2011/10/egf.html
Sinanai - Πεμ 13 Οκτ 2011, 18:25:35
Θέμα δημοσίευσης:
Τώρα το πήρατε χαμπάρι...

Όταν τα λέει τόσος κόσμος χρόνια τώρα, τι δουλειά έχουν να κάνουν εκπαίδευση στο Κιλκίς, που διάολο κάνουν...
Road_Runner - Πεμ 13 Οκτ 2011, 19:19:41
Θέμα δημοσίευσης:
Σοβαρευτειτεεεεεε
sod - Πεμ 13 Οκτ 2011, 19:27:05
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.eoellas.org/index.php?option=com_content&view=article&id=3118%3A2011-10-13-16-17-46&catid=49%3A2010-06-20-20-08-11&Itemid=107
106PYRGOS - Πεμ 13 Οκτ 2011, 21:28:34
Θέμα δημοσίευσης:
μονο μην κανουν το λαθος κ ζητησουν απο το δικο μας στρατο να βγει εξω για να αντιμετωπισει διαφορες καταστασεις με πολιτες,εκει θα δουνε ποιον βλεπουμε σαν εχθρο κ ποιον πραγματικα θα κυνηγησουμε...
Steve - Πεμ 13 Οκτ 2011, 22:08:57
Θέμα δημοσίευσης:
Παράθεση:
Τη στιγμή που οι Γερμανοί προτείνουν στους Έλληνες να ξυπνάνε πιο νωρίς και να εργάζονται περισσότερα, στους Ελληνικούς δρόμους συσσωρεύεται ο θυμός.


Ε ΝΑΙ, ΒΕΒΑΙΑ, ΟΤΑΝ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 09:00 ΜΕ 13:00 ME 1 ΩΡΑ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΛΕΙΣΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΟΙΝΟ, ΛΟΓΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΣΣΩΡΕΥΤΕΙ Ο ΘΥΜΟΣ;
ironman02 - Πεμ 13 Οκτ 2011, 23:05:55
Θέμα δημοσίευσης:
Ο δημόσιος υπάλληλος φταιεί ή οι προδότες και άχρηστοι που μας κυβερνάνε?

Οποιοσδήποτε από έμας και να ήταν και να του λέγανε στη 13:00 μπορείς να πας σπιτάκι σου να ξεκουραστείς και ο μισθός κανονικά θα έλεγε όχι? Όλοι το ίδιο θα κάναμε. Και αν πεί κανείς το αντίθετο εγώ δε τον πιστεύω.

Το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι. Θα έπρεπε να υπάρχει έλεγχος, οργάνωση, κρατικός μηχανισμός που να δουλεύει και κυρώσεις αν κάποιος ξεφεύγει και πάει σπίτι του στη 1. Πρέπει να υπάρχει ένα σύστημα που να λειτουργεί και να μην υπάρχει ατιμωρησία.

Από τη στιγμή που δεν υπάρχει τίποτα από αυτά και έχουμε πλήρη ακυβερνησία τι περιμένεις? Τη καλή καρδιά του δημόσιου υπαλλήλου? Να πεί δε βαριέσαι. Ας κάτσω άλλο λίγο μωρέ..Και τι θα κάνω αμα πάω σπίτι?

Το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι!
Road_Runner - Παρ 14 Οκτ 2011, 00:43:56
Θέμα δημοσίευσης:
ironman02 έγραψε:
Ο δημόσιος υπάλληλος φταιεί ή οι προδότες και άχρηστοι που μας κυβερνάνε?



ΝΑΙ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
Αυτο το 90% που με λαμογιες μπηκαν στο δημοσιο γιατι ο θειος τους εκανε παρεα με τον βουλευτη απο το διπλανο χωριο, αυτος ο οποιος μπηκε στο δημοσιο και σου κανει χαρη που σε εξυπηρετεί. αυτος που του πλήρωνες επίδομα επειδη ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ στην δουλεια του...

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ φταινε...

Στα 25 μου χρονια, αυτες τις λιγες εστω φορες που χρειαστηκε να εχω παρε-δωσε με δημοσιο μονο 1 φορα βρεθηκε ενας ανθρωπος ο οποιος ηθελε και ειχε ορεξη να με εξυπηρετήσει και δεν το εκανε ξυνοντας τα αρχ**ια του..
stamatis_vts - Παρ 14 Οκτ 2011, 06:50:01
Θέμα δημοσίευσης:
ετυχε
SnakeMJK - Παρ 14 Οκτ 2011, 07:08:32
Θέμα δημοσίευσης:
και πέρα απ την έκτακτη εισφορά...
πέρα απ τον φόρο ακινήτων...
χθες κατέβηκε το αφορολόγητο και για τους κάτω από 30 ετών στα 5.000 €. αρχικά ήταν 12... τον ιούνιο που ήρθαν τα πρώτα μέτρα παρέμεινε 12 για τους κάτω των 30. πριν λίγες μέρες πήγε στα 9... κ τώρα στα 5. τι σημαίνει αυτό; ότι θα πρέπει να φορολογηθώ για τα έξτρα 7.000 ευρώ μέσα σε 3 μήνες που μένουν. άρα... 233 ευρώ το μήνα λιγότερος μισθός. FML!!! γα** το πασόκ κ τον μπένι τον πουστ*ρά! θα μας κάνουν όλους μετανάστες...
MEMsound - Παρ 14 Οκτ 2011, 07:54:07
Θέμα δημοσίευσης:
θεωρω οτι οποια κυβερνηση και να υπηρχε αυτη την στιγμη το ιδιο κ@υλi θα τρωγαμε...μιας και οι πιεσεις (απ εξω κι απο μεσα) οι ιδιες θα ηταν...
SnakeMJK - Παρ 14 Οκτ 2011, 08:16:06
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
θεωρω οτι οποια κυβερνηση και να υπηρχε αυτη την στιγμη το ιδιο κ@υλi θα τρωγαμε...μιας και οι πιεσεις (απ εξω κι απο μεσα) οι ιδιες θα ηταν...


και στην ιρλανδία ίδιες πιέσεις υπήρχαν, αλλά δεν έκατσαν να τους γ*μήσουν! τα μέτρα που πήραν ήταν μέτρα που βοήθαγαν την ανάπτυξη, κ δεν ξεζούμισαν τον λαό. χαρακτηριστικό παράδειγμα, δεν είναι τυχαίο πως τα κεντρικά τόσο του facebook, όσο και της google είναι στην ιρλανδία, λόγω χαμηλής φορολογίας για μεγάλες επιχειρήσεις, φέρνοντας στο κράτος εκατομμύρια έσοδα. αλλά τι να πω, εδώ μιλάμε για μια κυβέρνηση τόσο άχρηστη, που για πρώτη φορά στη μεταπολιτευτική ελλάδα δεν πρόλαβε να τυπώσει τα σχολικά βιβλία... αλλά λεφτά υπάρχουν Razz
Sinanai - Παρ 14 Οκτ 2011, 08:18:52
Θέμα δημοσίευσης:
Ωραία. Για να το πούμε αλλιώς, οποιοδήποτε εκ των Μπατσόκ & Νέας Δημοπρασίας. Laughing Laughing Laughing

Οποιαδήποτε επιχειρηματολογία για ουσιαστικές διαφορές στις πολιτικές τους, για 'μένα, τουλάχιστον, είναι εξ αρχής καταδικασμένη σε φούντο. Wink
MEMsound - Παρ 14 Οκτ 2011, 08:21:12
Θέμα δημοσίευσης:
Αστο Ζηση...γιατι θα το γυρησουμε σε κομματικη συζητηση και δεν εχει νοημα...

Sinanai έγραψε:
Ωραία. Για να το πούμε αλλιώς, οποιοδήποτε εκ των Μπατσόκ & Νέας Δημοπρασίας. Laughing Laughing Laughing

Οποιαδήποτε επιχειρηματολογία για ουσιαστικές διαφορές στις πολιτικές τους, για 'μένα, τουλάχιστον, είναι εξ αρχής καταδικασμένη σε φούντο. Wink


βασικα το αυτό... Laughing Laughing Laughing Laughing
ironman02 - Παρ 14 Οκτ 2011, 09:06:15
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
ironman02 έγραψε:
Ο δημόσιος υπάλληλος φταιεί ή οι προδότες και άχρηστοι που μας κυβερνάνε?



ΝΑΙ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
Αυτο το 90% που με λαμογιες μπηκαν στο δημοσιο γιατι ο θειος τους εκανε παρεα με τον βουλευτη απο το διπλανο χωριο, αυτος ο οποιος μπηκε στο δημοσιο και σου κανει χαρη που σε εξυπηρετεί. αυτος που του πλήρωνες επίδομα επειδη ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ στην δουλεια του...

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ φταινε...

Στα 25 μου χρονια, αυτες τις λιγες εστω φορες που χρειαστηκε να εχω παρε-δωσε με δημοσιο μονο 1 φορα βρεθηκε ενας ανθρωπος ο οποιος ηθελε και ειχε ορεξη να με εξυπηρετήσει και δεν το εκανε ξυνοντας τα αρχ**ια του..


Πάλι το ίδιο όμως λές. Είναι σαν να αφήνεις ένα σκύλο αμολυτό μέσα στο σπίτι με το φαγητό πάνω στο τραπέζι και να φύγεις. Όταν γυρίσεις δηλαδή και δε βρείς το φαγητό πάνω στο τραπέζι, θα φταίει ο σκύλος που το έφαγε ή εσύ που έφυγες και άφησες το σκύλο μέσα στο σπίτι και το φαγητό στο τραπέζι?
Ghost Dog - Παρ 14 Οκτ 2011, 09:35:20
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
και πέρα απ την έκτακτη εισφορά...
πέρα απ τον φόρο ακινήτων...
χθες κατέβηκε το αφορολόγητο και για τους κάτω από 30 ετών στα 5.000 €. αρχικά ήταν 12... τον ιούνιο που ήρθαν τα πρώτα μέτρα παρέμεινε 12 για τους κάτω των 30. πριν λίγες μέρες πήγε στα 9... κ τώρα στα 5. τι σημαίνει αυτό; ότι θα πρέπει να φορολογηθώ για τα έξτρα 7.000 ευρώ μέσα σε 3 μήνες που μένουν. άρα... 233 ευρώ το μήνα λιγότερος μισθός. FML!!! γα** το πασόκ κ τον μπένι τον πουστ*ρά! θα μας κάνουν όλους μετανάστες...

Οχι ρε γμτ......... Cussing out Cussing out
Ghost Dog - Παρ 14 Οκτ 2011, 11:04:31
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/244796/katohiko-kolatsio-me-domates-kai-elies/
Και δυστυχως δεν εχουμε δει τιποτα ακομα...... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Road_Runner - Παρ 14 Οκτ 2011, 23:55:29
Θέμα δημοσίευσης:
ironman02 έγραψε:


Πάλι το ίδιο όμως λές. Είναι σαν να αφήνεις ένα σκύλο αμολυτό μέσα στο σπίτι με το φαγητό πάνω στο τραπέζι και να φύγεις. Όταν γυρίσεις δηλαδή και δε βρείς το φαγητό πάνω στο τραπέζι, θα φταίει ο σκύλος που το έφαγε ή εσύ που έφυγες και άφησες το σκύλο μέσα στο σπίτι και το φαγητό στο τραπέζι?


Επομενως οι δημοσιοι υπαλληλοι ειναι ΖΩΑ....
ironman02 - Σαβ 15 Οκτ 2011, 00:40:13
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
ironman02 έγραψε:


Πάλι το ίδιο όμως λές. Είναι σαν να αφήνεις ένα σκύλο αμολυτό μέσα στο σπίτι με το φαγητό πάνω στο τραπέζι και να φύγεις. Όταν γυρίσεις δηλαδή και δε βρείς το φαγητό πάνω στο τραπέζι, θα φταίει ο σκύλος που το έφαγε ή εσύ που έφυγες και άφησες το σκύλο μέσα στο σπίτι και το φαγητό στο τραπέζι?


Επομενως οι δημοσιοι υπαλληλοι ειναι ΖΩΑ....


Laughing χαχαχα! Καλός συσχετισμός δε λέω!! Laughing
stamatis_vts - Σαβ 15 Οκτ 2011, 10:54:01
Θέμα δημοσίευσης:
ευχαριστουμε πολυ... Crying or Very sad
Sinanai - Σαβ 15 Οκτ 2011, 11:00:56
Θέμα δημοσίευσης:
Έχετε καταλάβει ότι γενικεύοντας γίνεστε χειρότεροι απ' τους χειρότερους;

Κακοί Δ.Υ. Υπάρχουν. Όπως και κακοί δικηγόροι. Και γιατροί. Και μηχανικοί. Και υδραυλικοί. Και που**νες.

Το θέμα - για μένα, τελοσπάντων - είναι ότι με όλα αυτάα, η κοινωνία διασπάται, καθένας βλέπει τον άλλον εχθρικά, έτσι και δεν ανήκει στη "φάρα" του, και αυτό έχει αποτέλεσμα να εξανεμίζεται η όποια ισχύς του κοινωνικού συνόλου.

Συνεχίστε, τώρα - όσοι αρέσκεστε - να κράζετε γενικώς και αορίστως.
Steve - Σαβ 15 Οκτ 2011, 11:31:08
Θέμα δημοσίευσης:
Κράζουμε ειδικώς και ορισμένως διότι αναφερόμαστε σε εκείνο το 95-99% της πάστας κάθε επαγγέλματος που αναφέρεις που είναι σάπιο.


Και για να επιστρέψουμε στο παράδειγμα με τον σκύλο και να το παραμετροποιήσουμε λίγο, ας πάρουμε την ευθύνη από αυτόν που έβαλε το φαγητό στο τραπέζι, διότι κατά κάποιο τρόπο έπρεπε να ταίσει τον σκύλο για να μην ΠΕΘΑΝΕΙ και ας την ρίξουμε στον σκύλο. Αν ο σκύλος ήξερε ότι με αυτό το φαγητό βγάζει 1 βδομάδα και το τρώει σε μια ώρα, ποιός φταίει;


Rolling eyes Rolling eyes
Sinanai - Σαβ 15 Οκτ 2011, 11:37:58
Θέμα δημοσίευσης:
Ο εκπαιδευτής του.
sotos 106xs - Σαβ 15 Οκτ 2011, 17:27:31
Θέμα δημοσίευσης:
Sinanai έγραψε:
Το θέμα - για μένα, τελοσπάντων - είναι ότι με όλα αυτά, η κοινωνία διασπάται, καθένας βλέπει τον άλλον εχθρικά, έτσι και δεν ανήκει στη "φάρα" του, και αυτό έχει αποτέλεσμα να εξανεμίζεται η όποια ισχύς του κοινωνικού συνόλου.




+1000
king207cc - Σαβ 15 Οκτ 2011, 17:32:35
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Κράζουμε ειδικώς και ορισμένως διότι αναφερόμαστε σε εκείνο το 95-99% της πάστας κάθε επαγγέλματος που αναφέρεις που είναι σάπιο.


Και για να επιστρέψουμε στο παράδειγμα με τον σκύλο και να το παραμετροποιήσουμε λίγο, ας πάρουμε την ευθύνη από αυτόν που έβαλε το φαγητό στο τραπέζι, διότι κατά κάποιο τρόπο έπρεπε να ταίσει τον σκύλο για να μην ΠΕΘΑΝΕΙ και ας την ρίξουμε στον σκύλο. Αν ο σκύλος ήξερε ότι με αυτό το φαγητό βγάζει 1 βδομάδα και το τρώει σε μια ώρα, ποιός φταίει;


Rolling eyes Rolling eyes


αυτος που του έβαλε να φάει, ας ειχε την υπευθυνότητα να του βάζει καθε μερα απο λιγο.
MEMsound - Δευ 17 Οκτ 2011, 11:57:34
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.tanea.gr/ellada/article/?aid=4665922
το θεμα ειναι αν ετσι θα καταληξουμε καπου?
ή στο 0.

δηλαδη "οκ εστω οτι δεν περναει" τι να περασει?
δηλαδη τι πρεπει να γινει...?

γιατι προφανως καποιοι περνουν περισσοτερα απ οσα αξιζουν/παραγουν
καποιοι αλλοι φοροδιαφευγουν, καποιοι αλλοι το ενα, το αλλο κλπ κλπ

αλλα τελικα ποιοι ειναι/ειμαστε αυτοι που "παραπονιουνται/μαστε"?
οι "αθωοι"? οι "λιγοτερο ενοχοι"?

Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused
volvos - Δευ 17 Οκτ 2011, 12:28:41
Θέμα δημοσίευσης:
king207cc έγραψε:
Steve έγραψε:
Κράζουμε ειδικώς και ορισμένως διότι αναφερόμαστε σε εκείνο το 95-99% της πάστας κάθε επαγγέλματος που αναφέρεις που είναι σάπιο.


Και για να επιστρέψουμε στο παράδειγμα με τον σκύλο και να το παραμετροποιήσουμε λίγο, ας πάρουμε την ευθύνη από αυτόν που έβαλε το φαγητό στο τραπέζι, διότι κατά κάποιο τρόπο έπρεπε να ταίσει τον σκύλο για να μην ΠΕΘΑΝΕΙ και ας την ρίξουμε στον σκύλο. Αν ο σκύλος ήξερε ότι με αυτό το φαγητό βγάζει 1 βδομάδα και το τρώει σε μια ώρα, ποιός φταίει;


Rolling eyes Rolling eyes


αυτος που του έβαλε να φάει, ας ειχε την υπευθυνότητα να του βάζει καθε μερα απο λιγο.


Afoy λοιπον δεχεσαι να σε ταιζουν σα σκυλο με το σταγονομετρο γιατι αντιδρας οταν σου συμπεριφερονται σα σκυλο...
stamatis_vts - Δευ 17 Οκτ 2011, 13:19:30
Θέμα δημοσίευσης:
απο βαρεμαρα
plaketokofths - Τρι 18 Οκτ 2011, 15:01:32
Θέμα δημοσίευσης:
Να κανω κι εγώ μια ερωτηση:

1. Αγανακτισμένος (βαζω και την λεξη απεργός μεσα) σημαίνει και όχι σύμφωνος με τις ενέργειες των πολιτικών? Αν ναι, οχι συμφωνος γενικά ή κατα περίπτωση?

2. Ας θεωρησουμε λοιπόν οτι ναι, αγανακτισμενος = δεν συμφωνω με τις ενεργειες των πολιτικών είτε γιατι βλάπτουν το προσωπικο μου συμφέρον είτε το κοινό όφελος. Χτυπαει ενα ωραίο πρωί το τηλ σε ολους τους αγανακτισμένους, λεω πχ οτι ολοι ειναι 1000 ατομα, και τους λεει ενας της κυβέρνησης: "φίλε σου δίνω 1000€ μηνιάτικο για πάντα, κι εσυ με ψηφίζεις και δεν ξαναπηγαίνεις στους αγανακτισμένους και γενικά υποστηρίζεις το κόμμα μου"!

Από τα αρχικά 1000 ατομα πόσα θα εμεναν στους αγανακτισμένους?
Μαριάνα - Τετ 19 Οκτ 2011, 07:04:50
Θέμα δημοσίευσης:
Κανείς!

Εδώ με το που μπήκε ο Ιούλιος, ''την έκαναν'' για τις πιο ενδιαφέρουσες παραλίες... Για εξασφαλισμένα 1000€ θα μείνουν;

Άλλο παράδειγμα, έχω μία συνάδελφο που πήγαινε καθημερινά εκεί στον χαμό με τους αγανακτισμένους προκειμένου να βγάλει γκόμενο...
MEMsound - Τετ 19 Οκτ 2011, 08:50:34
Θέμα δημοσίευσης:
εβγαλε? Laughing
Μαριάνα - Τετ 19 Οκτ 2011, 22:03:09
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
εβγαλε? Laughing


Ναι! Αλλά τελικά δεν το προχώρησαν Wink Laughing
tony_l - Τετ 19 Οκτ 2011, 22:07:56
Θέμα δημοσίευσης:
χαχαχαχαχαχαχα.... Δεν υπάρχετε εσείς οι γυναίκες! Laughing Laughing Laughing
MEMsound - Πεμ 20 Οκτ 2011, 00:07:48
Θέμα δημοσίευσης:
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
king207cc - Πεμ 20 Οκτ 2011, 12:18:41
Θέμα δημοσίευσης:
κούκλα Laughing

tony_l - Πεμ 20 Οκτ 2011, 14:20:19
Θέμα δημοσίευσης:


Very happy Very happy Very happy
Ghost Dog - Πεμ 20 Οκτ 2011, 14:49:52
Θέμα δημοσίευσης:

Κουκλα η χρυση μου..............!! Laughing Laughing Laughing Laughing
king207cc - Πεμ 20 Οκτ 2011, 14:53:53
Θέμα δημοσίευσης:
Rotfl Rotfl
tesseras - Πεμ 20 Οκτ 2011, 15:33:25
Θέμα δημοσίευσης:

Sinanai - Πεμ 20 Οκτ 2011, 17:04:16
Θέμα δημοσίευσης:
http://goo.gl/vc6fP

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
SnakeMJK - Πεμ 20 Οκτ 2011, 17:39:45
Θέμα δημοσίευσης:
πριν λίγο γύρισα από σύνταγμα... τραγικές καταστάσεις...
MEMsound - Πεμ 20 Οκτ 2011, 17:46:41
Θέμα δημοσίευσης:
καπου μηρε το αυτι μου οτι και καμποσοι αστυνομικοι/ΜΑΤ (δεν συγκρατησα) μεταφερθηκαν με εγκαυματα σε νοσοκομεία...
ειναι τραγικα τετοια πραγματα ρε γα**το... τοσο του διαδηλωτη οσο και των ΜΑΤ...
εννοω οτι να διακινδυνευουν/χανονται ετσι ζωες...
Confused Confused Confused Confused Confused Confused
MEMsound - Πεμ 20 Οκτ 2011, 18:21:21
Θέμα δημοσίευσης:
καλως η καως τηλεοραση στο μαγαζι δεν εχω...
τωρα ανοιξα την ιστοσελιδα "του βηματος"... και "πολυ ομορφα"...
http://www.tovima.gr/
μια ομορφια...
Confused Sad Sad Sad
συρραξη


ποιοι ειναι οι "μεν" και ποιοι οι "δε" ??
MEMsound - Πεμ 20 Οκτ 2011, 18:26:34
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.tovima.gr/politics/article/?aid=425997 Confused
SnakeMJK - Πεμ 20 Οκτ 2011, 18:59:45
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
ποιοι ειναι οι "μεν" και ποιοι οι "δε" ??


αριστερά κκε, δεξιά αναρχικοί(?)
volvos - Πεμ 20 Οκτ 2011, 19:30:43
Θέμα δημοσίευσης:
μανθο μπορεις να μου πεις γιατι διαβαζεις βημα οταν υπαρχουν χιλιαδες πολυ πιο αντικειμενικα πορταλ?
δικαιωμα σου αλλα δες και αλλου πως περιγραφονται καταστασεις και πραξεις (οχι η συγκεκριμενη αλλα μιλαω για παλιοτερα γεγονοτα και ξερεις καλα οτι δεν ανηκω σε καποιο χωρο αλλα το βημα εχει κανει πολλες φορες πλατες σε αυτη τη κυβερνηση πραγμα που πιθανον ουτε εσυ να το εχεις αντιληφθει)
MEMsound - Πεμ 20 Οκτ 2011, 19:39:51
Θέμα δημοσίευσης:
α δεν το διαβαζω για να "σχηματησω" πολιτικη αποψη
απλα σαν περιγραφη γεγονοτων και οχι για τον "σχολιασμο" τους
βεβαια θα μου πεις και στην περιγραφη μπορει καποιος να δωσει "χροια" και "κατευθυνση" και θα χεις δικιο...

γενικώς δεν το χω ψαξει
μια σβελτη ματια στα "τα νεα" και στο "το βημα" ριχνω... κι αυτα οποτε το θυμηθω βασικα... (μαλ***α μου, το ξερω) αλλα βαριεμαι να κοιταω σε πολλα διαφορετικα πορταλ
αν εχεις καποιο αλλο να προτινεις που θεωρεις πιο "αντικειμενικο", γραψτο ... να το προσθεσω στην "πορταλ του τσεκ λιστ" Laughing
SnakeMJK - Πεμ 20 Οκτ 2011, 19:53:42
Θέμα δημοσίευσης:
θαυμάστε αναρχικό χώρο...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=q5BKKFfOnBE

πρέπει να χεις πολλά κιλά αρχ**ια για να επιτεθείς εσύ με άλλους 30 σε έναν ξαπλωμένο...
DIMITRIS RALLY 207 - Πεμ 20 Οκτ 2011, 19:59:55
Θέμα δημοσίευσης:
ρε παιδια το θεμα ειναι οτι βαζουν τουs πολιτεσ και τσακωνονται μεταξη τουs αυτο ειναι το κακο
Evil
Μαριάνα - Παρ 21 Οκτ 2011, 07:26:57
Θέμα δημοσίευσης:
DIMITRIS RALLY 207 έγραψε:
ρε παιδια το θεμα ειναι οτι βαζουν τουs πολιτεσ και τσακωνονται μεταξη τουs αυτο ειναι το κακο
Evil


Από αρχαιοτάτων χρόνων πάντα αυτό γινόταν,
πάντα αυτό γίνεται
και πάντα αυτό θα γίνεται...

Παλαιότερα, μας έβαζαν να φιλονικούμε, πλέον το κάνουμε από μόνοι μας, το να διαφωνούμε με όλους και με όλα
έχει γίνει δεύτερη φύση μας και όλοι θεωρούμε -και το υποστηρίζουμε με φανατισμό- ότι μόνο η δική μας άποψη είναι η ορθή.
Είμαστε 10000000 και, αν κάποιος ρωτήσει, θα πάρει 10000000 διαφορετικές γνώμες.
Ακόμα κι όταν επί της ουσίας συμφωνούμε με κάποιον, το διατυπώνουμε διαφορετικά και στο τέλος καταλήγουμε να διαφωνούμε για αυτό
για το οποίο αρχικά συμφωνούσαμε...
Τρανό παράδειγμα αυτό που γίνεται στα συλλαλητήρια και τις πορείες... Πάμε όλοι μαζί για τον ίδιο σκοπό και καταλήγουμε να πλακωνόμαστε
με καδρόνια και με πλάκες μαρμάρων (!)

Έχουμε πλέον ''άρρωστη'' ιδιοσυγκρασία και ιδιόρρυθμο τρόπο θέασης των πραγμάτων. Δεν παραδεχόμαστε ή δεν θέλουμε να παραδεχθούμε το αυτονόητο
και αναλωνόμαστε σε χίλια δυο άλλα πράγματα εκτός από το να μαζευτούμε ΟΛΟΙ πάνω από το κύριο πρόβλημα και να δώσουμε την οριστική λύση
(η οποία τυγχάνει να είναι και πανεύκολη τις περισσότερες φορές).

Ο καθένας φτάνει στο σημείο να αντιδράσει μόνο όταν θίγεται επί προσωπικού γιατί είναι τόσο μικρόνους ώστε δεν μπορεί να αντιληφθεί ότι
το ατομικό εμπεριέχεται στο συλλογικό και εξαρτάται άμεσα από αυτό, και όχι το αντίθετο...

ΑΝ είχαμε όλοι ενωθεί, τα πράγματα θα ήταν εκ διαμέτρου αντίθετα απ' την κατάσταση στην οποία έχουμε περιέλθει σήμερα...


Τέλος πάντων, θα μπορούσαμε να γράφουμε επί μέρες αλλά όσο αυτό γίνεται από το πληκτρολόγιο (δεν βγάζω τον εαυτό μου απ' έξω),
μην περιμένουμε και πολλά...
SnakeMJK - Δευ 24 Οκτ 2011, 17:17:40
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.youtube.com/watch?v=CtGSHXIU4CU&feature=player_embedded

από τα καλύτερα βίντεο για 20 οκτ.
plaketokofths - Δευ 24 Οκτ 2011, 19:26:23
Θέμα δημοσίευσης:
σε λίγο που δεν θα πληρώνονται και οι κουκουλοφόροι θα γινουν αγανακτισμενοι χωρις κουκουλες. Το επομενο βημα ειναι να φοράμε ολοι κουκουλες και να λεμε "ΑΥΤΟΟΟΟΟΟΟΣ, ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ", ε και μετα τα κουμπούρια.
MEMsound - Τρι 25 Οκτ 2011, 00:25:27
Θέμα δημοσίευσης:
ρε παιδακια επειδη ειλικρινα δεν το κατεχω...ξαναπειτε μου τι ακριβως βλέπουμε
ειλικρινα δεν το χω
δηλδη ποιοι ειναι οι μεν και ποιοι οι δε? Confused Confused Confused Confused

εννοω αυτοι με τις κοκκινες "σημαιες" ποιοι ειναι?
και ποιοι οι αλλοι (πχ αυτος που εχει μια φιαλη με κοκκινο χρωμα και βαφει τους αλλους)?
SnakeMJK - Τρι 25 Οκτ 2011, 07:09:20
Θέμα δημοσίευσης:
σημαίες, ΚΚΕ
κουκουλοφόροι, αναρχικοί

οι πρώτοι περιφρουρούσαν με το έτσι γουστάρω την βουλή και δεν άφηναν ούτε απλό κόσμο να περάσει.
οι δεύτεροι πέρα απ τις άπειρες πέτρες προς όλες τις κατευθύνσεις, έριξαν μέσα στο πλήθος και 2-3 μολότοφ.

τώρα μέσα στη μάζα των αναρχικών, αν ήταν πραγματικοί αναρχικοί, τσίπρες, μίπρες, ασφαλίτες, παρακράτος, πρεζόνια και εγώ δεν ξέρω τι άλλο, θα σας γελάσω. πάντως η -αυτοδιεύθυνση- (or something like that) των αναρχικών έβγαλε ανακοίνωση που έκραζε την περιφρούρηση του ΚΚΕ.

μιλάμε έπεσε πολύ ξύλο. φιλαράκι που δούλευε στο 'ιατρείο' επί της πλατείας συντάγματος, μου έλεγε ότι τόσο αίμα και τόσα ανοιχτά κεφάλια δεν είχε ξαναδεί.
Ghost Dog - Τρι 25 Οκτ 2011, 09:11:23
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
σημαίες, ΚΚΕ
κουκουλοφόροι, αναρχικοί

οι πρώτοι περιφρουρούσαν με το έτσι γουστάρω την βουλή και δεν άφηναν ούτε απλό κόσμο να περάσει.
οι δεύτεροι πέρα απ τις άπειρες πέτρες προς όλες τις κατευθύνσεις, έριξαν μέσα στο πλήθος και 2-3 μολότοφ.

τώρα μέσα στη μάζα των αναρχικών, αν ήταν πραγματικοί αναρχικοί, τσίπρες, μίπρες, ασφαλίτες, παρακράτος, πρεζόνια και εγώ δεν ξέρω τι άλλο, θα σας γελάσω. πάντως η -αυτοδιεύθυνση- (or something like that) των αναρχικών έβγαλε ανακοίνωση που έκραζε την περιφρούρηση του ΚΚΕ.

μιλάμε έπεσε πολύ ξύλο. φιλαράκι που δούλευε στο 'ιατρείο' επί της πλατείας συντάγματος, μου έλεγε ότι τόσο αίμα και τόσα ανοιχτά κεφάλια δεν είχε ξαναδεί.

+1!
MEMsound - Τρι 25 Οκτ 2011, 09:32:32
Θέμα δημοσίευσης:
χαος...
αρα υποτιθεται οτι ο "απλός αγανακτισμενος/διαδηλώνων λαός" δεν ειναι μεταξυ ουτε των "μεν" ουτε των "δε"
εκτός και αν "ολοι" οι αγανακτισμενοι ειναι ΚΚΕ ή αναρχικοί
ρε χαος λεμε
MEMsound - Τρι 25 Οκτ 2011, 13:30:46
Θέμα δημοσίευσης:
διαβαστε παντως και αυτο
http://www.tovima.gr/society/article/?aid=426754
Ποιοι είναι οι κουκουλοφόροι της ΕΛΑΣ

ΔΕΝ λεω συμφωνηστε ή διαφωνηστε απλα διαβαστε

παντως παλαιότερα μεσω κοινου φιλου ειχε τυχει να γνωρησω εναν τετοιο κρυφο αστυνομικο ο οποιος πραγματικα ηταν γα** τα παιδια οταν τον γνωρηζες αλλα οταν τον εβλεπες... ελεγες οτι 99% ειναι πυρκαυλο πρεζακι του τερμα υποκοσμου... Laughing
ath7 - Τετ 02 Νοέ 2011, 19:41:14
Θέμα δημοσίευσης:
δεν ξερω που να το ποσταρω!!!
διαβαστε και τα σχολια

http://el.toonpool.com/cartoons/The%20new%20Greek%20flag-s_76889
MEMsound - Παρ 04 Νοέ 2011, 10:50:48
Θέμα δημοσίευσης:
ετσι για να ευθυμησουμε λιγο
http://www.tovima.gr/comedy/article/?aid=427953&h1=true
Laughing Laughing Laughing
Ghost Dog - Παρ 02 Δεκ 2011, 14:44:52
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=28777&Itemid=139
SnakeMJK - Παρ 15 Ιούν 2012, 10:23:02
Θέμα δημοσίευσης:
επειδή το άλλο θέμα είναι κλειδωμένο... κ επειδή έρχεται η ώρα των εκλογών...





Οι εκλογές της 17ης Ιούνη είναι εδώ και πολλοί είναι οι μύθοι που κυκλοφορούν -κυρίως στο ελληνικό internet- για το εκλογικο σύστημα και τον εκλογικό νόμο: για την αυτοδυναμία, τα λευκά και άκυρα, την αποχή κλπ.

Ο γνωστός συνταγματολόγος και καθηγητής στο Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης, κος Κατρούγκαλος, μιλώντας στην εφημερίδα ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ εξηγεί και διαλύει πολλούς από τους παραπάνω μύθους που ενδεχομένων να επηρρεάσουν αρκετούς ψηφοφόρους στην τελική τους επιλογή.

-Τα λευκά ψηφοδέλτια προσμετρώνται στα έγκυρα ή στα άκυρα;

Η λευκή ψήφος θα έπρεπε να θεωρείται έγκυρη ψήφος, γιατί αποτελεί έκφραση πολιτικής θέσης: το λευκό σημαίνει, στην ουσία, μαύρο σε όλους, μια μορφή έντονης αποδοκιμασίας του πολιτικού συστήματος. Αντίθετα, η άκυρη ψήφος είναι μια νομικά ελαττωματική ψήφος, ιδίως διότι παραβιάζει τη μυστικότητα της ψηφοφορίας.
O καθηγητής του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης, Γιώργος Κατρούγκαλος.

Δυστυχώς, ο ισχύων εκλογικός νόμος δεν δέχεται την παραπάνω θέση, που είναι πολιτικά δημοκρατική και συνταγματικά ορθή. Και αυτό μολονότι το εκλογοδικείο έκρινε το 2005 (ΑΕΔ 12/2005) ότι η λευκή ψήφος αποτελεί συνταγματική επιταγή.

Για να ανατραπεί το προηγούμενο της απόφασης αυτής, ο νόμος 3434/2006 προέβλεψε το αντίθετο, ότι δηλαδή «κατά την κατανομή των εδρών, καθώς και για τον καθορισμό του εκλογικού μέτρου, τα λευκά ψηφοδέλτια δεν προσμετρώνται στα έγκυρα».

-Ισχύει ότι τα λευκά και άκυρα ευνοούν το πρώτο κόμμα;

Όπως προανέφερα, λόγω της πρόβλεψης του εκλογικού νομου, τα λευκά ψηφοδέλτια ισοδυναμούν με άκυρα. Συνεπώς, ουσιαστικά δεν ασκούν επιρροή επί του εκλογικού αποτελέσματος και αυτό, όπως και η αποχή, κατ’ αποτέλεσμα ευνοεί το πρώτο κόμμα. Είναι μαθηματικά απλό: Για να υπάρχει αυτοδύναμη κυβέρνηση ένα κόμμα θα πρέπει να συγκεντρώσει γύρω στο 38% του εκλογικού σώματος (ανάλογα και με το πόσα μικρά κόμματα θα μπουν στη Βουλή). Εάν, όμως, για παράδειγμα, πάει στις κάλπες και ψηφίσει με έγκυρη ψήφο μόνο το 50% του εκλογικού σώματος, το πρώτο κόμμα, θα μπορέσει να κυβερνήσει έχοντας επιλεγεί μόνον από το (38% :2=) 19% του λαού.

-Τι συμβαίνει σε περίπτωση που τα λευκά είναι πάνω από το 50%;

Ένας από τους πιο διαδεδομένους αστικούς μύθους του διαδικτύου λέει ότι στην περίπτωση αυτή θα είναι άκυρες οι εκλογές. Αυτό είναι απόλυτα ανακριβές. Απλώς, με τον τρόπο αυτό το πρώτο κόμμα θα διευκολυνθεί να συγκεντρώσει πολύ περισσότερες έδρες από αυτές που του αναλογούν, για τους λόγους που προανέφερα.

-Ποια είναι η βαρύτητα της αποχής; Ισχύει ότι η αποχή ευνοεί τα μεγάλα κόμματα;

Για τους ίδιους λόγους η αποχή, όπως κάθε μη έγκυρη ψήφος, ουσιαστικά και κατ’ αποτέλεσμα ευνοεί τα μεγαλύτερα κόμματα και, ιδίως το πρώτο από αυτά.

-Τι ισχύει για την πριμοδότηση των 50 εδρών στο πρώτο κόμμα;

Ο εκλογικός νόμος δίνει ένα δώρο 50 εδρών στο πρώτο κόμμα, ανεξαρτήτως της διαφοράς του με το δεύτερο. Έτσι, για παράδειγμα, εάν το σχετικά πλειοψηφούν κόμμα λάβει 20% των ψήφων και το δεύτερο 19,99% το πρώτο θα λάβει γύρω στις 100 έδρες και το άλλο 50, δηλαδή τις μισές. Ο νόμος προβλέπει μάλιστα το bonus αυτό μόνον για το πρώτο αυτοτελές κόμμα, όχι για συνασπισμό κομμάτων (παρά μόνον υπό σχεδόν αδύνατους όρους).

-Τι προβλέπει το Σύνταγμα σε περίπτωση μη επίτευξης αυτοδυναμίας;

Το Σύνταγμα προβλέπει ότι σε περίπτωση κατά την οποία κανένα κόμμα δεν έχει λάβει την πλειοψηφία των εδρών, ξεκινά ένας γύρος διερευνητικών εντολών από κάθε έναν από τους πολιτικούς αρχηγούς των τριών πρώτων σε έδρες κομμάτων. (Και ενδεχομένως των τεσσάρων, εάν υπάρχει ισοψηφία σε έδρες.) Το νόημα των εντολών αυτών είναι να διερευνηθεί η δυνατότητα σχηματισμού κυβέρνησης με συνεργασία ενός ή περισσότερων κομμάτων και για αυτό το λόγο δίδεται περιθώριο τριών ημερών στους αρχηγούς για τις αναγκαίες διαπραγματεύσεις. Εννοείται ότι δεν είναι αναγκαίο να εξαντληθεί το διάστημα αυτό. Για παράδειγμα, το 1989 ο Χαρίλαος Φλωράκης, ως Πρόεδρος του, ενιαίου τότε, Συνασπισμού, κατέθεσε αμέσως την εντολή που είχε λάβει.

Σημειωτέον ότι για να μετατραπεί η διερευνητική εντολή σε εντολή διορισμού πρωθυπουργού (πράγμα που απαιτεί την έκδοση προεδρικού διατάγματος, αντίθετα με τον προφορικό χαρακτήρα των διερευνητικών εντολών), θα πρέπει να έχει αποδειχθεί αντικειμενικά η δυνατότητα επίτευξης ψήφου εμπιστοσύνης, π.χ. με σχετικές δημόσιες δηλώσεις ή δεσμεύσεις των αναγκαίων προς τούτο αρχηγών ή βουλευτών. Για το λόγο αυτό, για παράδειγμα, ο Κ. Μητσοτάκης δεν είχε το 1989 ορκιστεί πρωθυπουργός, ώστε να δοκιμάσει να λάβει ψήφο εμπιστοσύνης από τη Βουλή, μολονότι τον Ιούνιο η Νέα Δημοκρατία είχε εκλέξει 143 και το Νοέμβριο 147 έδρες, μία «ανάσα», δηλαδή, από την απόλυτη πλειοψηφία.

Είναι, πάντως, δυνατός και ο σχηματισμός κυβέρνησης ανοχής, που δεν θα έχει δηλαδή απόλυτη, αλλά απλώς σχετική κοινοβουλευτική πλειοψηφία. Για να συμβεί αυτό θα πρέπει ο εντολοδόχος πρωθυπουργός να εξασφαλίσει τουλάχιστον 120 ψήφους βουλευτών υπέρ της κυβέρνησης του, και να βρεθούν κόμματα που να ελέγχουν συνολικά πάνω από 60 έδρες, πρόθυμα να απέχουν από τη ψηφοφορία (αντιθέτως, οι λευκές ψήφοι ή τα «παρών» προσμετρώνται στις αρνητικές ψήφους). Και πάλι, βεβαίως, για να λάβει την οριστική εντολή ο αρχηγός του σχετικά πλειοψηφούντος κόμματος πρέπει, όπως και στην προηγούμενη περίπτωση, να αποδείξει ότι έχει εξασφαλίσει την αποχή στήριξης των αναγκαίων βουλευτών.

Εάν, όμως, οι επιμέρους διαπραγματεύσεις στο πλαίσιο των διερευνητικών εντολών αποβούν άγονες, ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας συγκαλεί το Συμβούλιο των Αρχηγών, για να εξαντληθεί κάθε δυνατότητα σχηματισμού κυβέρνησης «μακράς πνοής» που θα προσέλθει να ζητήσει ψήφο εμπιστοσύνης από τη Βουλή. Εάν αποκλειστεί το ενδεχόμενο αυτό, επιδιώκει το σχηματισμό υπηρεσιακής κυβέρνησης από όλα τα κόμματα της Βουλής αποκλειστικά και μόνον για τη διενέργεια εκλογών. Εάν και αυτό αποτύχει, αναθέτει στον Πρόεδρο ενός από τα ανώτατα δικαστήρια (δηλαδή του Συμβουλίου της Επικρατείας, του Αρείου Πάγου ή του Ελεγκτικού Συνεδρίου) το σχηματισμό υπηρεσιακής κυβέρνησης, όσο το δυνατόν ευρύτερης αποδοχής, για να διενεργήσει τις επόμενες εκλογές.

-Αν οι διερευνητικές εντολές προς τα κόμματα δεν τελεσφορήσουν πόσο σύντομα μπορούν να προκηρυχθούν νέες εκλογές;

Το δυνατό συντομότερο και πάντως όχι αργότερα από ένα μήνα από τότε που θα διαπιστωθεί η αδυναμία σχηματισμού κυβέρνησης.

-Ποιες είναι οι προϋποθέσεις για το σχηματισμό κυβέρνησης τεχνοκρατών;

Δεν υπάρχουν πρόσθετες συνταγματικές απαιτήσεις ή προϋποθέσεις για το σχηματισμό κυβέρνησης τεχνοκρατών. Θα πρέπει, απλώς, σε κάποια από τις παραπάνω φάσεις πολιτικοί αρχηγοί που να ελέγχουν την απόλυτη πλειοψηφία των εδρών της Βουλής (ή ακόμη και τη σχετική, υπό τους όρους που περιέγραψα) να προτείνουν στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας ως Πρωθυπουργό τρίτο πρόσωπο, μη πολιτικό. Τούτο, για παράδειγμα, συνέβη το 1989 στην περίπτωση της οικουμενικής κυβέρνησης Ζολώτα.

* Ο κ. Γιώργος Κατρούγκαλος είναι συνταγματολόγος, καθηγητής στο Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης, δικηγόρος στον Αρειο Πάγο και το Συμβούλιο της Επικρατείας.
SnakeMJK - Τετ 18 Ιούλ 2012, 20:20:33
Θέμα δημοσίευσης:
ΕΛΕΟΣ, ΘΡΑΣΟΣ, ΑΛΗΤΕΙΑ!!!!

http://news247.gr/eidiseis/politiki/athanato_ellhniko_dhmosio_h_perifereia_dytikhs_elladas_ksodepse_15_000_eyrw_otan_enas_poliths_tha_ksodeye_mhden.1859896.html
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr