PSClub - Hellas

Κοινωνικές Εκδηλώσεις - Προβληματισμοί...

Baphomet - Δευ 21 Μάϊ 2007, 18:32:19
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
Δεν βλεπω λόγο αγανάκτησης... Αν ήταν όλοι να αγανακτουσαμε τόσο εύκολα για όσα συμβαίνουν η δεν συμβαινουν στο κλαμπ, τοτε.....


Ε,επειδή δεν έχουν όλοι τα ίδια όρια και τις ίδιες προτεραιότητες νομίζω οτι ο καθένας έχει το δικαίωμα να αγανακτεί ή να θυμώνει ακόμα κι αν αυτό εσύ π.χ. το θεωρείς ασήμαντο.
Ο Μάνος δεν έκανε το πάρτυ του... ανέλαβε μια πρωτοβουλία και διοργανώσαμε ένα πάρτυ για το club, για τα μέλη του, για να γιορτάσουμε τα 5 χρόνια. Και ήρθαν 12 μέλη όλα κι όλα εκ των οποίων οι 2 είναι κολλητοί μου φίλοι. Και τελικά έγινε πάρτυ για το peugeot club... το οποίο ήταν 2 τραπεζάκια σε ένα γεμάτο μαγαζί...

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ έγραψε:
Μάνο καλέ μου μήπως να ξανακοιτάξεις τι λιστα σου για το ποιοί ήταν και ποιοί έπρεπε να ήταν εκεί πριν μας κράξεις ? Rolling eyes

Δεν το κατάλαβα...ποίοι έπρεπε να είναι δηλαδή και δεν ήταν?? Το ΔΣ? Δηλαδή αν είχε έρθει ο Τάσος θα ερχόσασταν και οι υπόλοιποι?


Όταν μου είπε ο Μάνος να κάνουμε το event ήμουν βέβαιος πως θα κατέληγε έτσι... προσωπικά έρχομαι ακόμα μια φορά σε δύσκολη θέση απέναντι σε τρίτους λόγω του ps club. Όπως γίνεται συνεχώς με την ομάδα ποδοσφαίρου, όπως έγινε στο περσινό καλοκαιρινό τούρινγκ, όπως έγινε όταν γράψαμε ένα μουσικό θέμα για το gtcc, όπως έγινε με το kart challenge... Για μένα είναι και η τελευταία.

Πάλι καλά που είχαμε κόσμο και δεν εκτεθήκαμε και στον μαγαζάτορα που ps club άκουγε και ps club δεν είδε... Confused

Πάντως πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να ενδιαφέρεστε όλοι για τον σύλλογο και να απέχετε τόσο επιδεικτικά από εκδηλώσεις.
vinman - Δευ 21 Μάϊ 2007, 19:34:24
Θέμα δημοσίευσης:
Baphomet έγραψε:

Πάντως πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να ενδιαφέρεστε όλοι για τον σύλλογο και να απέχετε τόσο επιδεικτικά από εκδηλώσεις.



Στο μιλητό και στο κουβεντιαστό είναι εύκολο να ασχολούμαστε όλοι με τον σύλλογο.....είναι εύκολο όλοι πίσω από έναν υπολογιστή να κάνουμε κριτική...αλλά όταν έρθει εκείνη η στιγμή που πρέπει να δείξουμε εμπράκτως την στηριξή μας όλοι είμαστε άφαντοι...και επιστρέφουμε λίγο αργότερα μόνο για να κρίνουμε και πάλι.......



Παράθεση:
Μάνο καλέ μου μήπως να ξανακοιτάξεις τι λιστα σου για το ποιοί ήταν και ποιοί έπρεπε να ήταν εκεί πριν μας κράξεις ?


Αυτό πάλι Αναστασία μου δεν το κατάλαβαινω.....
Δηλαδή όντως αν ήταν π.χ. ο Τάσος που λέει και ο Πέτρος ξαφνικά θα είχαν έρθει 100 άτομα...??
Τι διαφορά θα είχε δηλαδή??
Θα ήταν ένα άτομο περισσότερο??
Ε,και??
Και ποιός σου είπε ότι το ''αγανακτισμένο'' post μου ήταν μόνο για τα μέλη και δεν πήγαινε και στο Δ.Σ.??
Για όλους πήγαινε Αναστασία...για τους εκλεγμένους και τους μή.....για όσους απαρτίζουν αυτόν τον σύλλογο και έχουν ασχοληθεί έστω και για λίγο άλλος περισσότερο και άλλος λιγότερο...και είναι η προσωπική μου άποψη και φυσικά όχι η άποψη και η θέση του psclub....
Οπως έχετε όλοι το δικαίωμα της κριτικής για το οτιδήποτε έτσι το έχω και εγώ....
Πήγα λοιπόν σε μία εκδήλωση,είδα κάτι που δεν μου άρεσε και το έγραψα καλώς ή κακώς...
Και επειδή τον σύλλογο τον βλέπω ακόμα σαν μία μεγάλη οικογένεια λέω χωρίς κόμπλεξ και χωρίς παρεξήγηση την άποψη μου....
Εξάλου οι περισσότεροι εδώ μέσα ξέρετε ότι σας εκτιμώ σαν ανθρώπους και σας σέβομαι....αυτό όμως δεν μου αφαιρεί το δικαίωμα να γράψω τις σκέψεις μου για κάποια πράγματα...έτσι όπως γίνετε σε όλες τις οικογένειες.....

Παράθεση:
Δεν πρόκειται να σβηστεί ή να κλειδωθεί οτιδήποτε.
κι αν είναι να οδηγηθεί σε κηδεία, ας γίνει.
στο χέρι μας ήταν/είναι/και θα είναι "να" ή "να μην" άλλωστε.
γενικώς και ειδικώς.


Ο Μάνθος που έχει ρίξει το περισσότερο τρέξιμο απο όλους μας εδώ μέσα και ίσως είναι και ο πιο αγαπητός σε όλους μας,δεν είναι στεναχωρημένος??
Περισσότερο απο τον καθένα...κοιτάξτε την υπογραφή του και θα καταλάβετε....
Sidobre - Δευ 21 Μάϊ 2007, 22:03:43
Θέμα δημοσίευσης:
Kαι επειδή έγινε αναφορά στο όνομά μου....

Ευχαριστώ που με δικαιολογείτε και με στηρίζετε τώρα που έχω παιδί. Πραγματικά σας ευχαριστώ όλους! Ιδιαίτερα επειδή καταλαβαίνετε ότι αφιερώνω ένα μεγάλο μέρος της ημέρας μου υπερ του συλλόγου, χρόνος που περιορίζω αρκετά από το παιδί μου.
sod - Δευ 21 Μάϊ 2007, 22:12:07
Θέμα δημοσίευσης:
Απο την πλευρα μου να συμφωνησω πωs ο Μανθοs και ο Μανοs εχουν καθε λογο να ειναι εκνευρισμενοι και εχουν δικιο Exclamation :!:Τρεχουν για ολουs και για ολα Exclamation Exclamation
Στο live δεν ημουν αν και ειχα σκοπο να ερθω!Οπωs ειπα ημουν σε γιορτη-τραπεζι και δεν ημουν σε θεση να οδηγησω Exclamation Exclamation
Εμενα παντωs με ενοχλει που βλεπουμε τουs ιδιουs και τουs ιδιουs στη λεσχη Exclamation Exclamation
Steve - Δευ 21 Μάϊ 2007, 22:25:36
Θέμα δημοσίευσης:
Sidobre έγραψε:
Kαι επειδή έγινε αναφορά στο όνομά μου....

Ευχαριστώ που με δικαιολογείτε και με στηρίζετε τώρα που έχω παιδί. Πραγματικά σας ευχαριστώ όλους! Ιδιαίτερα επειδή καταλαβαίνετε ότι αφιερώνω ένα μεγάλο μέρος της ημέρας μου υπερ του συλλόγου, χρόνος που περιορίζω αρκετά από το παιδί μου.

Πριν φέρεις στον κόσμο το παιδί αυτό, δεν τα είχες λάβει υπ' όψιν αυτά τα ενδεχόμενα, πατέρα?
sod έγραψε:
Εμενα παντωs με ενοχλει που βλεπουμε τουs ιδιουs και τουs ιδιουs στη λεσχη Exclamation Exclamation


Ε... μην πάτε στη λέσχη Silly
vinman - Δευ 21 Μάϊ 2007, 22:44:25
Θέμα δημοσίευσης:
Sidobre έγραψε:
Kαι επειδή έγινε αναφορά στο όνομά μου....

Ευχαριστώ που με δικαιολογείτε και με στηρίζετε τώρα που έχω παιδί. Πραγματικά σας ευχαριστώ όλους! Ιδιαίτερα επειδή καταλαβαίνετε ότι αφιερώνω ένα μεγάλο μέρος της ημέρας μου υπερ του συλλόγου, χρόνος που περιορίζω αρκετά από το παιδί μου.


Η αναφορά στο όνομα σου Τάσο είναι λογικό επόμενο να γίνει είτε καλοπροέραιτα είτε όχι,μιας και είσαι Πρόεδρος του συλλόγου.
Ξέρεις πολύ καλά ότι κάποιοι και σε στηρίζουμε και σεβόμαστε ότι έχεις και ένα παιδί....και αναγνωρίζουμε το τρέξιμο που ρίχνεις σε καθημερινή βάση για το σύλλογο... Wink
Τουλάχιστον εγώ αναγνωρίζω όλα όσα έχεις κάνει και προσφέρει σε αυτήν την οικογένεια του συλλόγου και θα συνεχίσω να το κάνω όσο θα ασχολούμε ενεργά...και ξέρω και τα λούκια που περνάς....γι'αυτό και προσπαθώ να σε βοηθάω όσο μπορώ και μου το επιτρέπει και εμένα ο πολύ μικρός ελεύθερος χρόνος μου...
Απλά δεν μπορεί μόνο ο Καπετάνιος και ελάχιστα μέλη απο το πλήρωμα να κυβερνήσουν σωστά ένα πλοίο....Χρειάζεται η καθολική συμβολή του πληρώματος για να είναι ευχάριστο το ταξίδι.... Wink
Road_Runner - Δευ 21 Μάϊ 2007, 23:01:14
Θέμα δημοσίευσης:
Επειδη απο το ιντερνετ θα παρεξηγηθουμε,θελω να το συζητησουμε απο κοντα και να σας πω τι πιστευω..
vinman - Δευ 21 Μάϊ 2007, 23:12:11
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
Επειδη απο το ιντερνετ θα παρεξηγηθουμε,θελω να το συζητησουμε απο κοντα και να σας πω τι πιστευω..


...δεν υπάρχουν λόγοι παραξηγήσεως Νίκο....
Όλοι λέμε τις απόψεις μας είτε αρέσουν είτε όχι....
Και σίγουρα θα συζητηθεί και απο κοντά με την πρώτη ευκαιρία...
Road_Runner - Δευ 21 Μάϊ 2007, 23:18:28
Θέμα δημοσίευσης:
Λεω απο κοντα γιατι στανταρ απο το νετ θα παρεξηγηθουμε...
Αλλα θα γραφω, αλλα θα εννοω, και αλλα θα καταλαβαινετε....
panosgep - Δευ 21 Μάϊ 2007, 23:27:29
Θέμα δημοσίευσης:
Αν και δε μου πέφτει λόγος πιστεύω ότι πρέπει να πω δυο λόγια.
α) Με πόσο ακριβώς κόσμο θα ήταν ο καθένας ευχαριστημένος; Μήπως νομίζατε ότι θα ερχόταν 250 άτομα;
β) Και αν στην τελική ερχόταν τόσοι ή και ακόμα παραπάνω πιστεύετε ότι θα περνούσατε τόσο ωραία όσο περάσατε; (οι εμπειρίες του καθενός δείχνουν νομίζω ότι όσο λιγότεροι τόσο καλύτερα και ζεστά ) { βλέπε Πήλιο 2007, και άλλες εκδρομές στις οποίες δεν ήμουν παρών}.
Εγώ για το μόνο που λυπάμαι είναι ότι δεν ήμουν εκεί...

Υ.Γ.
(Δύο λόγια ακριβώς έτσι;) Laughing Laughing Laughing
Lef205 - Τρι 22 Μάϊ 2007, 03:34:34
Θέμα δημοσίευσης:
Βρε παδια γιατι πνιγεστε σε μια κουταλια νερο?
Καποιοι γουσταραν και ηρθαν καποιοι δε γουσταραν δεν ηρθαν, τι να κανουμε τωρα?
Προσωπικα δεν ηρθα για δυο λογους
1. εγραφα σημερα μαθημα και το Σ/Κ εμεινα μεσα μπας και συγκεντρωθω.

2. Οπως γραφουν και τα φυλλαδια μας ο συλλογος χωριζεται σε αθλητικο και κοινωνικο κιαι επειδη πιστευω πως ειμαι κομματι του αθλητικου ψεματα να μη σας λεω δεν μου κεντρισε το ενδιαφερον η εκδηλωση, ισως αν γινονταν κατι σχετικο με την αυτοκινηση που με ενδιαφερει περισσοτερο σε σχεση με τον συλλογο, να εκλεινα τα βιβλια και να ερχομουν.

Μανο η αληθεια ειναι οτι το πρωτο ποστ σου ηταν λιγο "βαρυ".
Gr@lly - Τρι 22 Μάϊ 2007, 12:18:39
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Sidobre έγραψε:
Kαι επειδή έγινε αναφορά στο όνομά μου....

Ευχαριστώ που με δικαιολογείτε και με στηρίζετε τώρα που έχω παιδί. Πραγματικά σας ευχαριστώ όλους! Ιδιαίτερα επειδή καταλαβαίνετε ότι αφιερώνω ένα μεγάλο μέρος της ημέρας μου υπερ του συλλόγου, χρόνος που περιορίζω αρκετά από το παιδί μου.

Πριν φέρεις στον κόσμο το παιδί αυτό, δεν τα είχες λάβει υπ' όψιν αυτά τα ενδεχόμενα, πατέρα?
sod έγραψε:
Εμενα παντωs με ενοχλει που βλεπουμε τουs ιδιουs και τουs ιδιουs στη λεσχη Exclamation Exclamation


Ε... μην πάτε στη λέσχη Silly


Σωστός......

Επειδή είμαστε πολύ οργανωμένοι..
Και ότι κάνουμε το προβάλουμε πάρτρε αυτό..

http://www.4troxoi.gr/index.php?cat_id=185
Steve - Τρι 22 Μάϊ 2007, 12:33:51
Θέμα δημοσίευσης:
Πω πω... χαμός από ανακοινώσεις!

Εμείς που είμαστε όμως? W00t
Gr@lly - Τρι 22 Μάϊ 2007, 12:42:34
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτό λέμε οτι είμαστε παντού και πουθενά.......

Δεν πειράζει ελπίζω στην 10ετία να είμαστε ποιο οργανωμένοι...
christhehealer - Τρι 22 Μάϊ 2007, 14:29:56
Θέμα δημοσίευσης:
Όπως λένε και στις συναυλίες...

Δικό σας...

Τι σας έλεγα πριν 15 [δεκαπέντε] μήνες και τι μου απαντήσατε.

Για να μείνουμε στο συναυλιακό κλίμα... όπως λέει ο Θου Παπακωνσταντίνου:

Καθένας όπως έστρωσε, γειά σου Διονύση μου
καθένας όπως έστρωσε, έτσι και θα πλαγιάσει.

Όσο πιο γρήγορα το πάρετε απόφαση τόσο το καλύτερο για εσάς που φωνασκείτε επί δικαίων και αδίκων. Των υπόλοιπων η ζωή πιστέψτε με, δεν πρόκειται να επηρεαστεί στο ελάχιστο.
micra_iro - Τρι 22 Μάϊ 2007, 14:42:04
Θέμα δημοσίευσης:
ισως και να μην μου πεφτει λογος αλλα μηπως πολυ κακο για το τιποτα?
Rolling eyes
Steve - Τρι 22 Μάϊ 2007, 16:19:30
Θέμα δημοσίευσης:
Έλα και VIP συμμετοχές λέμε... Cool
Lef205 - Τρι 22 Μάϊ 2007, 21:39:30
Θέμα δημοσίευσης:
micra_iro έγραψε:
ισως και να μην μου πεφτει λογος αλλα μηπως πολυ κακο για το τιποτα?
Rolling eyes

Μηπως?

(ως συνηθως . . . )
plaketokofths - Τρι 22 Μάϊ 2007, 22:09:32
Θέμα δημοσίευσης:
*edit - το έσβησα μιας και δεν απαντησε κανεις ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα.
COOL ALEXIS - Τετ 23 Μάϊ 2007, 07:22:21
Θέμα δημοσίευσης:
micra_iro έγραψε:
ισως και να μην μου πεφτει λογος αλλα μηπως πολυ κακο για το τιποτα?


Σωστά...

Ένα τίποτα κοντεύει να μείνει Twisted evil
Gr@lly - Πεμ 24 Μάϊ 2007, 00:20:02
Θέμα δημοσίευσης:
COOL ALEXIS έγραψε:
micra_iro έγραψε:
ισως και να μην μου πεφτει λογος αλλα μηπως πολυ κακο για το τιποτα?


Σωστά...

Ένα τίποτα κοντεύει να μείνει Twisted evil



+1000

Laughing Laughing
RASTAVIPER - Δευ 28 Μάϊ 2007, 12:11:48
Θέμα δημοσίευσης:
Σέβομαι απόλυτα τον Μάνο και από τους υπόλοιπους ελάχιστα άτομα πλέον.
Βέβαια κάποιοι θα πεταχτούν να πουν τι θέλει αυτός και μιλάει...
Αλλά πιστεύω ως ένα απλό μέλος, που κάποτε ασχολιόταν όσο μπορούσε με το να συμμετέχει όσο μπορεί στις διάφορες εκδηλώσεις, έχω και γω δικαίωμα να πω 1 γνώμη.
Τελικά μου φαίνεται ότι με αυτά που συμβαίνουν στο PSCLUB, κάπου δικαιώνομαι.ΓΙα τις φωνές, για τις διαμαρτυρίες και γενικά για όλο αυτό το κράξιμο που έφαγα.
Δε χρειάζεται πλέον να ασχολείστε και να πετάτε τις μπηχτές σας.Σε λίγο καιρό,δε θα έχετε και πολλά μέλη για να το κάνετε αυτό.Τουλάχιστον, δε θα τα έχετε μπροστά σας.Γιατί από το internet..Να φαν και οι κότες.Έχει γεμίσει ο τόπος από club και λέσχες αυτοκινήτου.
Πλέον έχει μείνει 1 πηγαδάκι από μερικά άτομα και αυτοί συντηρούν το club.Είτε σας αρέσει είτε όχι.Και σε αυτή την κατάσταση, μόνο τα μέλη δε φταίνε.
Οκ, εγώ είμαι ο παράξενος, που σας έφαγα τα 5€ για το μπιφτέκι και βγήκανε τα κοκόρια να με φάνε.
Αλλά η κατάσταση μιλάει από μόνη της..

Και για να σας προλάβω... Very happy
Κρα,κρα... Twisted evil Twisted evil
MEMsound - Δευ 28 Μάϊ 2007, 12:28:45
Θέμα δημοσίευσης:
(δυστυχώς) δεν έχεις άδικο...

το θέμα είναι τι φταίει, γιατί εγώ ακόμα δεν έχω καταφέρει να το απαντήσω... Confused
Lef205 - Δευ 28 Μάϊ 2007, 13:36:52
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
το θέμα είναι τι φταίει


Κατι το οποιο φταιει κατα την πλευρα μου ειναι που κανονισατε χωρις να ρωτησετε τα μελη αν ηθελαν κατι τετοιο ως τροπο εορτασμου, ισως ο καλυτερος τροπος σε αυτες τις περιπτωσεις να ειναι μια ψηφοφορια μεταξυ καποιων επιλογων.
vinman - Δευ 28 Μάϊ 2007, 13:38:11
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
MEMsound έγραψε:
το θέμα είναι τι φταίει


Κατι το οποιο φταιει κατα την πλευρα μου ειναι που κανονισατε χωρις να ρωτησετε τα μελη αν ηθελαν κατι τετοιο ως τροπο εορτασμου, ισως ο καλυτερος τροπος σε αυτες τις περιπτωσεις να ειναι μια ψηφοφορια μεταξυ καποιων επιλογων.


...ίσως είναι και αυτό Λέφο....αλλά όχι μόνο....
Baphomet - Δευ 28 Μάϊ 2007, 13:42:29
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
MEMsound έγραψε:
το θέμα είναι τι φταίει


Κατι το οποιο φταιει κατα την πλευρα μου ειναι που κανονισατε χωρις να ρωτησετε τα μελη αν ηθελαν κατι τετοιο ως τροπο εορτασμου, ισως ο καλυτερος τροπος σε αυτες τις περιπτωσεις να ειναι μια ψηφοφορια μεταξυ καποιων επιλογων.


όπως η ψηφοφορία που κάναμε για το καλοκαιρινό τούρινγκ που όλοι συμφώνησαν ακόμα και σε ημερομηνία και τελικά από τους 22 που είχαν δηλώσει πήγαμε 3 και μάλιστα οι περισσότεροι δεν ενημέρωσαν καν οτι δεν θα έρθουν.
MEMsound - Δευ 28 Μάϊ 2007, 13:45:48
Θέμα δημοσίευσης:
η εμπειρία των προηγούμενων ετών (και πάρτυ) είχε δείξει διαφορετικά πράγματα.
το ίδιο ισχύει και για την εκδρομή
και για την εκδήλωση στα Μέγαρα.

Αναρωτιέμαι τι θα γίνει στο track day (το οποίο προβλέπω αν δεν το κανονησω εγώ, κανείς άλλος να μην ασχοληθεί)

εμένα πάντως αυτό που ανυσηχεί περισσότερο από όλα είναι η αδιαφορία έστω και σαν ιδέα/πρόταση και μετά η συμμετοχή.

...να σας πω την αλήθεια έχω κουραστεί να προβληματίζομαι και ανησυχώ γενικώς και ειδικώς για τα πάντα εδω μέσα...
επίσης "το "πετάω την ιδέα/πρόταση", για οτιδήποτε, μέχρι "το κανονίζω" και "το οργανώνω" απέχει πάααααρα πολύ...

Lef205 - Δευ 28 Μάϊ 2007, 13:57:38
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
η εμπειρία των προηγούμενων ετών (και πάρτυ) είχε δείξει διαφορετικά πράγματα.
το ίδιο ισχύει και για την εκδρομή
και για την εκδήλωση στα Μέγαρα.

Αναρωτιέμαι τι θα γίνει στο track day (το οποίο προβλέπω αν δεν το κανονησω εγώ, κανείς άλλος να μην ασχοληθεί)

εμένα πάντως αυτό που ανυσηχεί περισσότερο από όλα είναι η αδιαφορία έστω και σαν ιδέα/πρόταση και όχι η συμμετοχή.

...να σας πω την αλήθεια έχω κουραστεί να προβληματίζομαι και ανησυχώ γενικώς και ειδικώς για τα πάντα εδω μέσα...

Τα προγουμενα ετη ηταν ουσιαστικα με αλλα κοσμο σε σχεση με τωρα.
Για το θεμα του τρακντέι βαζεις πχ 3 ημερομηνιες για επιλογη και αν μαζευτει κοσμος σε μια απο αυτες παμε αν δεν μαζευτει δεν παμε αλλα μη βαλεις μια ημερομηνια, δεν ερθει κανεις και μετα σου κοπαναμε και απο πανω οτι φταις εσυ γιατι εκεινη την ημερα δεν μπορουσαμε.
plaketokofths - Δευ 28 Μάϊ 2007, 13:58:22
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:

...να σας πω την αλήθεια έχω κουραστεί να προβληματίζομαι και ανησυχώ γενικώς και ειδικώς για τα πάντα εδω μέσα...
επίσης "το "πετάω την ιδέα/πρόταση", για οτιδήποτε, μέχρι "το κανονίζω" και "το οργανώνω" απέχει πάααααρα πολύ...


πολύ απλά μην το κάνεις, θα πρέπει να δραστηριοποιηθούν και τα άλλα μέλη του συλλόγου, αν δεν γίνει κάτι τετοιο άπλα μάλλον ερχομαστε σε αυτό που ελεγα παλιά πως είμαστε μέλη που ξέρουμε μονο να πέρνουμε / απολαμβάνουμε στο περίπου κι αυτό.
MEMsound - Δευ 28 Μάϊ 2007, 14:11:51
Θέμα δημοσίευσης:
Λευτέρη αυτή η διαδικασία κάτι μου θυμίζει... (ότι και στον Πέτρο βασικά)
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=7834
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=7882
για το track day βλέπουμε, μέσα στις επόμενες μέρες

Γιάννη, είναι μεγάλη ιστορία αυτό...

anyway...
fynos - Δευ 28 Μάϊ 2007, 14:16:23
Θέμα δημοσίευσης:
Μέλη δεν είναι μόνο τα άτομα που πληρώνουν συνδρομή, αλλά και οι υπόλοιποι που κερδίζουν πολύ περισσότερα και ας μην το έχουν καταλάβει . . . .
Η αλήθεια είναι ότι είμαι ελάχιστο καιρό μαζί σας (σαν επίσημο μέλος), και έχω συμμετάσχει σε ακόμα λιγότερα events. Η ουσία είναι ότι έχω περάσει υπέροχα, και δεν θα πρέπει για κανένα λόγο να αφήσουμε την διαφορετικότητα του καθενός να χαλάσει την συνοχή του PsClub.
micra_iro - Δευ 28 Μάϊ 2007, 14:55:48
Θέμα δημοσίευσης:
παιδια η πειρα μου και στο δικο μας κλαμπ (NOC) μου λεει οτι οπου λαλουν πολλα κοκορια...
ετσι κανονισαμε κι εμεις να παμε μια εκδρομη με ψηφοφοριες για το που κι ενω βγηκε με μεγαλη διαφορα η επιλογη του να παμε Αρχαια Επιδαυρο - Ναυπλιο (συγκεκριμενα ειχε καπου στις 80 ψηφους χονδρικα) τελικα πηγαμε 15 αυτοκινητα εκ τον οποιων μονο οι οδηγοι ηταν μελη και οι περισσοτεροι μονοι στο αυτοκινητο τους
γιατι τα λεω ολα αυτα? για να δειτε οτι αυτα συμβαινουν και στις καλυτερες οικογενειες και να σταματησει η φαγωμαρα μεταξυ σας λογικο ειναι να υπαροχυν πολλες διαφορετικες αποψεις και γουστα αλλα δεν ειναι ευκολο να γινουν παντα πραγματοποιησιμα γι' αυτο λοιπον αν αγαπατε το κλαμπ σας βρειτε τροπο να λυσετε τα προβληματα χωρις να τρωγεστε μεταξυ σας.

Υ.Γ.Αυτο ειναι κατι που το λεω κι εγω στους υπευθυνους του δικου μου κλαμπ αλλα μιας και ειναι ανδροκρατουμενος ο κλαδος η απαντηση που πηρα ηταν καθετη και αρνητικη ανακατευομαι στα ποδια των αντρων λεει κι ετσι παω πασο
fynos - Δευ 28 Μάϊ 2007, 15:03:56
Θέμα δημοσίευσης:
Ας βρεθεί κάποιος υπεύθυνος να βάλει μια τελεία σε όλα αυτά . . . και να σβηστούν ή να μεταφερθούν σε κάποιο άλλο θέμα με παράπονα μιας και εδώ κάθε άλλο παρά εορτασμός 5 χρόνων δεν είναι Wink
vinman - Δευ 28 Μάϊ 2007, 17:14:43
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν χρειάζεται να σβηστεί τίποτα..... Wink
gonakinen - Δευ 28 Μάϊ 2007, 17:44:22
Θέμα δημοσίευσης:
To θέμα το έχω θίξει κι εγώ άπειρες φορές, κυρίως πέρυσι με τους αγώνες αλλά και με αυτό το γ@μημένο Καρτ Challenge.

Μην απατάσθε , το psclub δεν είναι τα 3000+ μέλη που γράφει στο τέλος της σελίδας.

To psclub είναι ο Μάνος , ο Τάσος, ο ΜΕΜ, ο Αρης, Stevon , Lef κτλ (ενδεικτικά αναφέρω)
Τα παιδιά που συναντούμε συνήθως σε κάθε εκδηλωση.
και ξερουμε ποιοί είναι.

Από κεί και πέρα υπάρχει το χάος.
Ατομα που κατ'αρχήν δε γνωρίζουν την έννοια ενός συλλόγου και επειδή έπεσε στα χέρια τους ένα Peugeot, άνοιξαν ένα βράδυ τον Η/Υ και αισθανθήκανε την ανάγκη να γίνουνε ''peugeot sport members''...

Oι πιο πολλόι μπήκανε μπας και πουλήσουν ή αγοράσουν, να πουν καμμιά πονηριά ή να κοροιδέψουνε, να χαζέψουν και μετά να ξεχάσουν και τον κωδικό , να βρούν κανά μουν@κι ...

Αυτή είναι η πραγματικότητα τών forums.

Μόνο όταν θα μπούνε αστηρότατοι κανόνες χρήσης του φόρουμ, και διαγράφεται η σαβούρα θα βρούμε άκρη και θα προχωράμε σωστά.

Εκτός αν θέλουμε στις παρουσιάσεις να λέμε ότι αριθμούμε 4000 μέλη...
Gr@lly - Δευ 28 Μάϊ 2007, 23:28:15
Θέμα δημοσίευσης:
Ο Γονάκης παρότι μακριά μας ζει το όλο θέμα
και πιστεύω ότι μας αντιπρωπεύει στο Μεγάλο Νησί όσο κανένας άλλος..

Χαίρομαι παρότι σχετικά νέος βλέπω άτομα που ενδιαφέρονται....
vinman - Δευ 28 Μάϊ 2007, 23:30:44
Θέμα δημοσίευσης:
Γιώργο Γονάκη ήταν ένα απο τα πιο ουσιαστικά post που έχω διαβάσει τους τελευταίους μήνες.....
Νομίζω ότι δεν χρειάζεται παραπάνω σχολιασμό...
RASTAVIPER - Τρι 29 Μάϊ 2007, 15:08:29
Θέμα δημοσίευσης:
gonakinen έγραψε:
To θέμα το έχω θίξει κι εγώ άπειρες φορές, κυρίως πέρυσι με τους αγώνες αλλά και με αυτό το γ@μημένο Καρτ Challenge.

Μην απατάσθε , το psclub δεν είναι τα 3000+ μέλη που γράφει στο τέλος της σελίδας.

To psclub είναι ο Μάνος , ο Τάσος, ο ΜΕΜ, ο Αρης, Stevon , Lef κτλ (ενδεικτικά αναφέρω)
Τα παιδιά που συναντούμε συνήθως σε κάθε εκδηλωση.
και ξερουμε ποιοί είναι.

Από κεί και πέρα υπάρχει το χάος.
Ατομα που κατ'αρχήν δε γνωρίζουν την έννοια ενός συλλόγου και επειδή έπεσε στα χέρια τους ένα Peugeot, άνοιξαν ένα βράδυ τον Η/Υ και αισθανθήκανε την ανάγκη να γίνουνε ''peugeot sport members''...

Oι πιο πολλόι μπήκανε μπας και πουλήσουν ή αγοράσουν, να πουν καμμιά πονηριά ή να κοροιδέψουνε, να χαζέψουν και μετά να ξεχάσουν και τον κωδικό , να βρούν κανά μουν@κι ...

Αυτή είναι η πραγματικότητα τών forums.

Μόνο όταν θα μπούνε αστηρότατοι κανόνες χρήσης του φόρουμ, και διαγράφεται η σαβούρα θα βρούμε άκρη και θα προχωράμε σωστά.

Εκτός αν θέλουμε στις παρουσιάσεις να λέμε ότι αριθμούμε 4000 μέλη...


Όχι ότι τα παραπάνω δεν είναι σωστά, αλλα σκεφτείτε κάτι σχετικά με το bold κομμάτι.
Επειδή προφανώς αναφέρει στα διάφορα posts, πώς θα φαινόταν στον οποιοδήποτε νέο μέλος του club-forum να μπαίνει στις διάφορες ενότητες και να βλέπει το 90% των posts να γίνονται από 4-5 άτομα.Γιατί δυστυχώς έτσι έχει καταντήσει το φόρουμ...Εκτός αν το παρατηρώ μόνο εγώ αυτό..

Και βέβαια το να λες ότι έχεις 4000 μέλη, τη στιγμή που συμμετέχουν ενεργά οι 10 είναι κοροιδία.
gonakinen - Τρι 29 Μάϊ 2007, 15:21:46
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν έχεις άδικο, αλλά κάποιος που μπαίνει με σοβαρό σκοπό στο φόρουμ και έχει κατι να πεί ή να πάρει δε θα κολλήσει να μιλήσει.

Είναι απλό.
Οπως εγώ στα Τεχνικά θέματα σπάνια γράφω.
Οχι γιατί δεν ξέρω , είναι η ασχολία μου έτσι κι αλλιώς. Αλλά υπάρχουν παιδιά που είτε είναι γνώστες , είτε έχουν κάτι πιο ουσιαστικό να πούνε, και καλό είναι να μένουν λιτά και καθαρά αυτά τα ποστ, κι όχι όταν θες να δεις κατι που σ'ενδιαφέρει να προσπαθείς να ξεδιαλύνεις δυό σωστές κουβέντες εν μέσω ποστ που περιέχουν πειράγματα, αθρωπάκια, κτλ...
volvos - Τρι 29 Μάϊ 2007, 16:33:19
Θέμα δημοσίευσης:
ΣΥΓΝΩΜΗ αλλα τι σχεση εχουν ολα τα παραπανω με peugeot sport club το οποιο ειναι ενας αθλητικος συλλογος με καταστατικο θεωρημενο επισημη εδρα κλπ κλπ κλπ κλπ...

καποια στιγμη πρεπει ολοι να καταλαβουμε οτι ο κυκλος του 206κλαμπ ΕΚΛΕΙΣΕ...οπως και το φορουμ...
το φορουμ οτι ηταν να προσφερει το προφερε...οι γνωσεις-γνωμες εχουν σχεδον εξαντληθει...αφηστε το στην ησυχια του...πλεον ειναι απλα μια πηγη γνωσεων και βοηθειας προς ολο το κοσμο (οπως και προηλθε απο ολο το κοσμο) και μια ομορφη διαφημιση για τη προσπαθεια 5ετων. τιποτα αλλο!
ή θα ανοιξει ενας νεος (οπως γινεται προσπαθεια) ή θα επελθει το τελος καποια στιγμη...

το θεμα του παρτυ μαλλον το εχετε δει λιγο λαθος...
στεναχωριεται ο μανος και εκνευριζεται ο μανθος γιατι?
γιατι πηγαν 10-20ατομα μονο?
δηλαδη τι περιμενε?
αλλους 20-30 οι οποιοι ομως ειναι δακτυλοδικτουμενοι...
ο λεφ ο νικος ο αργυρης εγω ο τασος ο μιχαλης ο Α και ο Β...

ωραια ....αν πηγαιναν ολοι και αντι για 20 ηταν 60ατομα τι θα ειχαμε?
ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ και τους ιδιους...
αυτο ειναι το θεμα και απο εκει πρεπει να ξεκινανε και να τελειωνουν τα θεματα προς συζητηση...

η γνωμη μου λοιπον ειναι ανανεωση τωρα....
και ανανεωση δε θα γινει μονο με εκλογες...
εκει απλα θα συμβει το δεδομενο.
2-3 ατομα που δε μπορουν να βοηθησουν θα αποχωρησουν
και αλλα 2-3 ατομα που βοηθανε σα το βεγγο ολο αυτο το καιρο θα παρουν τις θεσεις τους...

το θεμα ειναι λοιπον οπως βλεπετε ολοι οι νοημωνες και σοβαροι ανθρωποι πιο βαθυ... και πιο βαθιες θα πρεπει να ειναι οι λυσεις.


υ.γ. και μην ξανακουσω αυτο το γελοιο -εχεις να προτεινεις κατι?
εχει γινει καραμελα στο στομα καποιων οπως και η μεταθεση ευθυνων...
η ευθυνη ειναι ολων οσων ανηκουν σε αυτη τη παρεα που λεγεται psclub ειτε ειναι μελη ειτε οχι...
vinman - Τρι 29 Μάϊ 2007, 16:50:38
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:


....η ευθυνη ειναι ολων οσων ανηκουν σε αυτη τη παρεα που λεγεται psclub ειτε ειναι μελη ειτε οχι...


+1000000
MEMsound - Τρι 29 Μάϊ 2007, 17:40:02
Θέμα δημοσίευσης:
Θα συμφωνήσω 1000000000....% με gonakinen και volvos.
christhehealer - Τρι 29 Μάϊ 2007, 23:36:59
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ που είμαι παλιό μέλος και πλεόν όχι απλά δεν ασχολούμαι αλλά και δεν πατάω σε καμία εκδήλωση, με αυτά που διαβάσω παραπάνω ποιο πιστεύεται ότι είναι το αποτέλεσμα;

α] μου κάνατε τα μούτρα κρέας και θα τρέξω με την πρώτη ευκαιρία να ξαναασχοληθώ όπως παλιά.

β] θα συνεχίσω να μην ασχολούμαι και δεν θα γραφτώ ούτε μέλος του χρόνου.

για να βάλουμε την ομφαλοσκόπιση σε πραγματικές βάσεις.

Για όσους ρωτήσουν γιατί ξέκοψα, η απάντηση είναι ότι δεν έχω καμιά πρεμούρα να τρέξω σε αγώνες αυτοκινήτου. Το όλο αντικείμενο με αφήνει παγερά αδιάφορο.
Και συν τοις άλλοις πιστεύω με την εμπειρία μου στα 5 χρόνια ότι αυτός ο χώρος δεν έχει καμιά διάθεση να δώσει κάτι, στην καθ' ημάς αυτοκίνηση.
konstantinos - Τετ 30 Μάϊ 2007, 08:12:33
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
Εγώ που είμαι παλιό μέλος και πλεόν όχι απλά δεν ασχολούμαι αλλά και δεν πατάω σε καμία εκδήλωση, με αυτά που διαβάσω παραπάνω ποιο πιστεύεται ότι είναι το αποτέλεσμα;

α] μου κάνατε τα μούτρα κρέας και θα τρέξω με την πρώτη ευκαιρία να ξαναασχοληθώ όπως παλιά.

β] θα συνεχίσω να μην ασχολούμαι και δεν θα γραφτώ ούτε μέλος του χρόνου.

για να βάλουμε την ομφαλοσκόπιση σε πραγματικές βάσεις.

Για όσους ρωτήσουν γιατί ξέκοψα, η απάντηση είναι ότι δεν έχω καμιά πρεμούρα να τρέξω σε αγώνες αυτοκινήτου. Το όλο αντικείμενο με αφήνει παγερά αδιάφορο.
Και συν τοις άλλοις πιστεύω με την εμπειρία μου στα 5 χρόνια ότι αυτός ο χώρος δεν έχει καμιά διάθεση να δώσει κάτι, στην καθ' ημάς αυτοκίνηση.


Τα δέοντα...
Road_Runner - Τετ 30 Μάϊ 2007, 09:01:57
Θέμα δημοσίευσης:
Για τον ίδο ακριβώς λόγο δεν ερχομαι και εγώ σε τέτοιες εκδηλώσεις και ούτε πρόκειται να πατήσω ποτέ ξανά σε αγώνα ποδοσφαίρου. Είπα τόσο καιρό να μην μιλήσω αλλά και η υπομονή έχει τα όρια της! Αν ήθελα να γραφτώ σε ένα κλαμπ για να πηγαίνω εκδρομές θα γραφόμουν στο ekdromes.gr. Ομοίως αν ήθελα κάθε Σ/Κ να πηγαίνω να βλέπω μπάλα θα γραφόμουν στο club της ΑΕΚ. Επειδή λοιπον εξ'αρχής ήθελα να γραφτώ σε κλαμπ που να ασχολείται με το ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ και εν συνεχεία με όλα τα υπόλοιπα, και όχι με κλαμπ που τα μέλη να τα ενδιαφέρει οτιδήποτε άλλο παρά η αυτοκίνηση, δεν θα γραφόμουν στο Peugeot SPORT Club. Να σημειώσω εδώ ότι δεν αναφέρομαι σε κάποιον προσωπικά, απλά λεω την γνωμη μου για την κατασταση που επικρατεί. Και όποιος πιστεύει ότι κάνω κάπου λάθος ας με διορθώσει...
MEMsound - Τετ 30 Μάϊ 2007, 10:15:59
Θέμα δημοσίευσης:
(είναι καλήτερα να μην κάνεις υπομονή και να λες απευθείας την άποψή σου, ακόμα και να μην άρέσει στους άλλους, έτσι δείχνεις το ενδιαφέρον σου ανεξάρτητα με το αν διαφωνείς) Wink Wink

από εκεί και πέρα η ζωή δεν είναι μόνο το αυτοκίνητο.
όλοι μας έχουμε διάφορα ενδιαφέροντα
με τον ίδιο τρόπο θα μπορούσε να σου (και μου...) πει κάποιος αν θέλατε να ασχοληθείτε με ποδηλασία να γραφτήτε στο ΧΨΖ club ποδηλασίας και να οργανώνεις με εκείνους βόλτες...

καθένας έχει το δικαίωμα να ασχολείτε με ότι γουστάρει γενικώς και ειδικώς...

απλά μου κάνει εντήπωση όταν ξέρεις ότι συγκεκριμένα άτομα οργανώνουν κάτι, γιατί ξέρεις ποιοί οργάνωσαν το party σε συνδυασμό με το Live (θα αναφερθώ ονομαστικά για όσους δεν το γνωρίζουν: ο Σταύρος, ο Μάνος, εγώ) και τα ίδια άτομα εσένα και τον Λευτέρη σας έχουν στηρίξει σε όλους σας τους αγώνες, (από τον πρώτο...), πως γίνεται να τους γράφεις στα @@ σου να μην εμφανίζεσαι (έστω και τυπικά...) ή έστω να πεις από πριν ξέρετε δεν θα έρθω γιατί δεν μπορώ ή γιατί δεν γουστάρω ή έστω και μετά... (όπως πχ ο Λευτέρης)

και πόσο μάλλον όταν ξέρεις ότι ο Σύλλογος βρίσκεται σε μια δύσκολη περίοδο (για λόγους που δεν είναι του παρόντος, αλλά αν θες στους αναλύω) και γίνονται κάμποσες εκδηλώσεις τόσο αυτοκινητιστικού (gti Μέγαρα, στροφοεκδρομή, track day σε λίγες μέρες) όσο και γενικού (party) ενδιαφέροντος.

Δηλαδή τι θες?
Να πηγαίνουμε μονάχα σε αγώνες? (και μάλιστα να βλέπουμε τα ίδια τραγελαφικά και ώρες ώρες επικύνδυνα σκηνικά, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...)
Συγνώμη αλλά εγώ με κάτι τέτοιο διαφωνώ καθέτως και οριζοντίως.
Ίσως επειδή καλώς ή κακώς είμαι κάμποσα χρόνια μεαγαλήτερός σου και έχω πάει σε κάμποσους παραπάνω αγώνες ή έστω γιατί λόγω ηλικίας έχουν αλλάξει τα ενδιαφέροντά μου και ίσως έχουν εμπλουτιστεί με κάτι παραπάνω.

Εκτός και αν τελικά δεν είναι εκεί το θέμα, και το έχεις πάρει προσωπικά και πχ δεν ήρθες επειδή το πάρτυ έγινε στο live όπου τραγουδάει ο Πέτρος και (θα..., γιατί "δεν" τελικά...παρά μόνο ο Ανδριανός, ο Κώστας, και ο Σπύρος) ήταν παρούσα η ομάδα 6χ6, η οποία πχ δεν έχει έρθει σε κάποιο αγώνα σου ή γενικώς (τώρα τελευταία γιατί παλαιότερα ήταν αλλιώς...)

αυτά από εμένα...

πέστε τώρα όλοι να με φάτε... Laughing Laughing Laughing

υ.γ.1. εννοείτε ότι τα παραπάνω είναι προσωπική μου εκτίμηση και άποψη και δεν αποτελούν "επίσημη" θέση του Συλλόγου, για να μην μπερδευόμαστε...
υ.γ.2. Νίκο το απόγευμα να ποδηλατίσουμε να το συζητήσουμε αν θες.

Sidobre - Τετ 30 Μάϊ 2007, 11:15:12
Θέμα δημοσίευσης:
Ωραία τα λέτε....

Συνεχίστε!

(επικοδομητική συζήτηση λέγεται αυτό!)
volvos - Τετ 30 Μάϊ 2007, 11:23:52
Θέμα δημοσίευσης:
τι ακριβως ειναι το εποικοδομητικο ?
εγω δε βλεπω τιποτα το νεο ή ιδιαιτερο να εχει ειπωθει...

καποιοι συνεχιζουν τις ιδιες γραφικοτητες και καποιοι αλλοι τους απαντουν
Sidobre - Τετ 30 Μάϊ 2007, 11:32:38
Θέμα δημοσίευσης:
Κι όμως, υπάρχει!
teoman - Τετ 30 Μάϊ 2007, 11:55:02
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
Εγώ που είμαι παλιό μέλος και πλεόν όχι απλά δεν ασχολούμαι αλλά και δεν πατάω σε καμία εκδήλωση, με αυτά που διαβάσω παραπάνω ποιο πιστεύεται ότι είναι το αποτέλεσμα;

α] μου κάνατε τα μούτρα κρέας και θα τρέξω με την πρώτη ευκαιρία να ξαναασχοληθώ όπως παλιά.

β] θα συνεχίσω να μην ασχολούμαι και δεν θα γραφτώ ούτε μέλος του χρόνου.

για να βάλουμε την ομφαλοσκόπιση σε πραγματικές βάσεις.

Για όσους ρωτήσουν γιατί ξέκοψα, η απάντηση είναι ότι δεν έχω καμιά πρεμούρα να τρέξω σε αγώνες αυτοκινήτου. Το όλο αντικείμενο με αφήνει παγερά αδιάφορο.
Και συν τοις άλλοις πιστεύω με την εμπειρία μου στα 5 χρόνια ότι αυτός ο χώρος δεν έχει καμιά διάθεση να δώσει κάτι, στην καθ' ημάς αυτοκίνηση.


Για μια ακόμα φορά θα συμφωνήσω μαζί σου. Wink
Αποτύπωσες με 2 προτάσεις ότι σκέφτομαι κάτι μήνες (ή χρόνια) τώρα...
Sidobre - Τετ 30 Μάϊ 2007, 12:35:07
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
Και συν τοις άλλοις πιστεύω με την εμπειρία μου στα 5 χρόνια ότι αυτός ο χώρος δεν έχει καμιά διάθεση να δώσει κάτι, στην καθ' ημάς αυτοκίνηση.


Χρήστο, σε αυτό δεν μπορώ να συμφωνήσω. Μπορεί όπως λες εσύ να μην σε ενδιαφέρει να τρέξεις σε αγώνες - κάτι που είναι απόλυτα λογικο, όχι όμως ότι μέσα από τις όποιες εκδηλώσεις, δεν υπάρχει η διάθεση να πάρει κάποιος εφόδια.

Και χωρίς ίχνος παρελθοντολογίας, θα έλεγα ότι πολλές από τις εκδηλώσεις μας έχουν ήδη προφέρει στην καθ'ημάς αυτοκίνηση. Είτε αυτό λέγεται trackday, είτε TrainingDay, είτε ακόμα και kartChallenge. Απλώς η εμπειρία και τα εφόδια, έρχονται μέσα από την διασκέδαση.

Από την άλλη ουδέποτε καταφέραμε να "στήσουμε" μια εκδήλωση όπως την φανταστήκαμε για λόγους που γνωρίζεις ακόμα και εσύ. Ορεξη πάντα υπήρχε, αλλά πάντα σκονταύτουμε στο οικονομικό, στο τεχνικό στο στο στο. Παρ'όλα αυτά μέσα σε πέντε χρόνια καταφέραμε να βελτιώσουμε κατά πολύ το επίπεδο των εκδηλώσεων αλλά χάσαμε μέρος από την μαγεία.

Πρίν κάποιο καιρό, σοφά είχε πει ο DimiP:
DimiP έγραψε:
το θελουμε η οχι, η ευχαριστηση που εδινε το "καινουριο" και το "αγνωστο" οταν ξεκιναγε το club ειναι αντιστροφως αναλογη του χρονου οσο κιαν δεν θελουμε να το παραδεχτουμε.


Άπό εκεί και ύστερα, θεωρώ όλα τα υπόλοιπα λίγο πολύ δικαιολογίες ή έστω προφάσεις. Αν κάποιος ήθελε να γίνονται "κοινωνικές εκδηλώσεις" τουλάχιστον περισσότερες από της "Αθλητικές" δεν είχε παρά να δώσει ένα χεράκι να κινηθούμε σε αυτή την κατεύθυνση. Κανένας δεν απαγόρευσε και τίποτε. Εθελοντισμός δεν βρέθηκε ποτέ.

Τα δέοντα είπε και ο Κωνσταντίνος, αλλά και αυτός "χάθηκε" πίσω από την δουλειά του -και με το δίκιο του- αλλά και πίσω από την οικογένειά του, όπως δυστυχώς αναγκάζομαι να κάνω πολλές φορές και εγώ.

Συμφωνεί και ο Θοδωρής που ομοίως χάθηκε ίσως λόγω παρέας, ίσως λόγω διαφορετικών ενδιαφερόντων από αυτό που "αντιπροσωπεύει" πλέον η Λέσχη...

Δίνεις και εσύ Χρήστο το "χρώμα" σου που χάθηκες επειδή -όπως λες- δεν έχεις πρεμούρα να τρέξεις σε αγώνες...

Αν σας ενδιέφερε όμως η ιδέα, ή το όραμα, θα το υποστηρίζατε, θα το ανανεώνατε, θα βάζατε ξανά ένα λιθαράκι -όπως κάνατε στο παρελθόν, κάτι που ο σύλλογος σας ευγνωμονεί- και θα πήγαινε ένα βήμα παραπέρα.

Η νεότεροι ενδιαφέρθηκαν, αλλά βρήκαν κάτι το έτοιμο. Δεν έζησαν, ούτε ζουν την χαρά της δημιουργίας, όπως την έζησα εγώ, όπως την ζήσατε και εσείς. Αυτοί προσαρμόστηκαν σε ένα έτοιμο περιβάλλον και δεν το νιώθουν όπως το νιώθατε εσείς -και εγώ. Ας πούμε ότι ίσως φταιμε εμείς που δεν τους δείξαμε τον σωστό δρόμο για να το κάνουν.

Με νούμερα και αριθμούς, δεν είναι να κλαίμε τον σύλλογο. Συναισθηματικά μας στεναχωρούν κάποια πράγματα. Το όραμα στερεύει. Αυτά που είχαμε πει πρίν 5 χρόνια, αυτά που είχαμε πει πρίν 3 χρόνια, τα πραγματοποιήσαμε -στο σύνολο-. Αυτή την στιγμή έχει κουράσει το ίδιο πράγμα, και το όραμα για τα επόμενα 5 χρόνια απουσιάζει.

Λέτε ότι υπάρχουν 10-20 άτομα. Εγώ μέσα σε αυτά τα χρόνια έχω γνωρίσει χιλιάδες και είμαι σίγουρος ότι όλοι θα γύριζαν αν τους αγγιζε έστω το 1/10 όπως παλιά...

Πριν κάποιο καιρό, είχαμε την ιδέα να βρεθούμε όλοι μαζί, απομονωμένοι από την καθημερινότητα, να συζητήσουμε για αυτά τα πράγματα, αλλά για κάποιο λόγο, η πρόταση δεν έγινε δεκτή από όλους...

Τί λέτε, αν ξανακάνουμε αυτή την πρόταση, θέλετε να βρεθούμε όλοι μαζί σε ένα τραπέζι και να συζητήσουμε; Να αφουγκραστούμε το όνειρο του καθ'ενός και να τα παντρέψουμε -όπως παλιά- σε κάτι νέο που θα μας οδηγήσει για τα επόμενα χρόνια;
Road_Runner - Τετ 30 Μάϊ 2007, 13:18:21
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
(είναι καλήτερα να μην κάνεις υπομονή και να λες απευθείας την άποψή σου, ακόμα και να μην άρέσει στους άλλους, έτσι δείχνεις το ενδιαφέρον σου ανεξάρτητα με το αν διαφωνείς) Wink Wink

από εκεί και πέρα η ζωή δεν είναι μόνο το αυτοκίνητο.
όλοι μας έχουμε διάφορα ενδιαφέροντα
με τον ίδιο τρόπο θα μπορούσε να σου (και μου...) πει κάποιος αν θέλατε να ασχοληθείτε με ποδηλασία να γραφτήτε στο ΧΨΖ club ποδηλασίας και να οργανώνεις με εκείνους βόλτες...

καθένας έχει το δικαίωμα να ασχολείτε με ότι γουστάρει γενικώς και ειδικώς...

απλά μου κάνει εντήπωση όταν ξέρεις ότι συγκεκριμένα άτομα οργανώνουν κάτι, γιατί ξέρεις ποιοί οργάνωσαν το party σε συνδυασμό με το Live (θα αναφερθώ ονομαστικά για όσους δεν το γνωρίζουν: ο Σταύρος, ο Μάνος, εγώ) και τα ίδια άτομα εσένα και τον Λευτέρη σας έχουν στηρίξει σε όλους σας τους αγώνες, (από τον πρώτο...), πως γίνεται να τους γράφεις στα @@ σου να μην εμφανίζεσαι (έστω και τυπικά...) ή έστω να πεις από πριν ξέρετε δεν θα έρθω γιατί δεν μπορώ ή γιατί δεν γουστάρω ή έστω και μετά... (όπως πχ ο Λευτέρης)

και πόσο μάλλον όταν ξέρεις ότι ο Σύλλογος βρίσκεται σε μια δύσκολη περίοδο (για λόγους που δεν είναι του παρόντος, αλλά αν θες στους αναλύω) και γίνονται κάμποσες εκδηλώσεις τόσο αυτοκινητιστικού (gti Μέγαρα, στροφοεκδρομή, track day σε λίγες μέρες) όσο και γενικού (party) ενδιαφέροντος.

Δηλαδή τι θες?
Να πηγαίνουμε μονάχα σε αγώνες? (και μάλιστα να βλέπουμε τα ίδια τραγελαφικά και ώρες ώρες επικύνδυνα σκηνικά, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...)
Συγνώμη αλλά εγώ με κάτι τέτοιο διαφωνώ καθέτως και οριζοντίως.
Ίσως επειδή καλώς ή κακώς είμαι κάμποσα χρόνια μεαγαλήτερός σου και έχω πάει σε κάμποσους παραπάνω αγώνες ή έστω γιατί λόγω ηλικίας έχουν αλλάξει τα ενδιαφέροντά μου και ίσως έχουν εμπλουτιστεί με κάτι παραπάνω.

Εκτός και αν τελικά δεν είναι εκεί το θέμα, και το έχεις πάρει προσωπικά και πχ δεν ήρθες επειδή το πάρτυ έγινε στο live όπου τραγουδάει ο Πέτρος και (θα..., γιατί "δεν" τελικά...παρά μόνο ο Ανδριανός, ο Κώστας, και ο Σπύρος) ήταν παρούσα η ομάδα 6χ6, η οποία πχ δεν έχει έρθει σε κάποιο αγώνα σου ή γενικώς (τώρα τελευταία γιατί παλαιότερα ήταν αλλιώς...)

αυτά από εμένα...

πέστε τώρα όλοι να με φάτε... Laughing Laughing Laughing

υ.γ.1. εννοείτε ότι τα παραπάνω είναι προσωπική μου εκτίμηση και άποψη και δεν αποτελούν "επίσημη" θέση του Συλλόγου, για να μην μπερδευόμαστε...
υ.γ.2. Νίκο το απόγευμα να ποδηλατίσουμε να το συζητήσουμε αν θες.


Λοιπον αυτο που λες ο καθενας έχει τα ενδιαφεροντα του συμφωνώ και επαυξάνω! Εννοείται ότι τον καθένα δεν τον ενδιαφέρουν οι αγώνες, οι εκδρομές, η ποδηλασία κλπ κλπ. Αλλά δεν μπορείς εφόσον κάποιος δεν γουστάρει, να τον "αναγκασεις" (το αναγκάσεις όχι να τον τραβήξεις απο την μπλούζα, αλλά να τον αναγκάσεις και να τον φέρεις σε δύσκολη θέση με τα λόγια) να έρθει, και πόσο μάλλον να του την λές από πάνω που δεν ήρθε. Έχω πει εγώ ποτέ γιατί δεν ήρθε κάποιος σε κάποιον αγώνα? Η γιατι δεν ήρθε σε μια βόλτα-εκδρομή? Ή γιατί δεν ήρθε να πάμε για ποδήλατο? ΕΛΕΟΣ. Δεν θα πω εγώ στον καθένα τι θα κάνει στην ζωή του.

Και βέβαια έχω και εγώ και άλλα ενδιαφέροντα πέρα των αγώνων. Αλοίμονο. Αν ήταν έτσι θα κοιμόμουν μέσα στο αμάξι μου...
Αλλά τα άλλα μου ενδιαφέροντα ξεχωρίζουν από το κλαμπ. Ποτέ δεν θα πώ "Παω για μπάνιο. Ελάτε μαζί μου ή αλλιώς δεν ήμαστε κλαμπ". Θα πώ στους φίλους μου, οι οποίοι πιθανών να είναι και μέσα από το κλαμπ... Ίσως αν θέλω και παρέα να το γρ'αψω στο φορουμ μ΄΄ηπως έρθει κάποιος μαζί. Αλλά μέχρι εκεί.

Τέλος αυτό που λες ότι οργανώσατε εσείς οι 3 την εκδήλωση και οτι σας εγραψα στα αρχ**ια μου παρόλο που με έχετε στηρίξει είναι μέγιστη μαλ***α... Το πόσο εκτιμάς και σέβεσαι κάποιον δεν το δείχνεις με το αν θα πας στην εκδήλωση ή όχι. Με το ίδιο σκεπτικό, και εγώ θα έπρεπε να πω ότι δεν με εκτιμάτε, γιατι δεν έχετε έρθει σε κάποιον αγώνα μου. Δεν είναι έτσι. Στην εκδρομή 1 βδομάδα πριν είχα έρθει. Αλλά στην εκδήλωση δεν γούσταρα να ερθω για συγκεκριμένους λόγους, τους οποίους αν θες τους αναλύουμε από κοντά ή από πμ. Ξέρετε ότι σας εκτιμώ και τους 3 σας και ότι (σχεδον) πάντα (όποτε έχω χρόνο και χρήμα) είμαι μέσα σε ότι και να κανονίσετε. Αλλά με αυτή την εκδήλωση διαφωνούσα και δεν ήθελα να έρθω.
MEMsound - Τετ 30 Μάϊ 2007, 14:19:11
Θέμα δημοσίευσης:
Νίκο δεν αισθάνθηκα ότι δεν μας εκτιμάς ή ότι δεν μας σέβεσαι.
Αυτό έλειπε κιόλλας.
Απλά σου είπα ότι έγραψες στα @@ (όπως και πολλοί άλλοι) μια εκδήλωση αρκετά σημαντική (την οποία οργάνωσαν κάποιοι συγκεκριμένοι και που γι αυτούς και για το Σύλλογο ακόμα περισσότερο έστω και τυπικά έστω και για λίγο θα έπρεπε να παρευρεθείς).

Anyway.
Νομίζω πως το τελευταίο πόστ του Τάσου είναι το πιο ουσιαστικό...
christhehealer - Τετ 30 Μάϊ 2007, 22:54:25
Θέμα δημοσίευσης:
Πρόεδρας έγραψε:
Τί λέτε, αν ξανακάνουμε αυτή την πρόταση, θέλετε να βρεθούμε όλοι μαζί σε ένα τραπέζι και να συζητήσουμε; Να αφουγκραστούμε το όνειρο του καθ'ενός και να τα παντρέψουμε -όπως παλιά- σε κάτι νέο που θα μας οδηγήσει για τα επόμενα χρόνια;


Η απάντησή μου στην πρόσκληση/πρόκληση είναι ΟΧΙ.-

Η τελευταία σας ευκαιρία ήταν τον Φλεβάρη σε ένα touring στο Πήλιο [λατρεμένο] και that's it. Όπως έγραψα και στο πρώτο post σ' αυτό το topic: "καθένας όπως έστρωσε θα πέσει να πλαγιάσει".
Έχω γράψει 3000+ post σ' αυτό το forum όποιος ψάχνει την γνώμη μου, ένα search και θα την βρει.

Εμένα θα μου επιτρέψετε να ζήσω το real stuff... if you don't mind. Μια και μιλήσαμε για όνειρα και σχέδια που εκπληρώθηκαν.

Καλή δύναμη

Καλό κουράγιο

Μην το βάζετε κάτω

Τα λέμε εκεί έξω.
MEMsound - Πεμ 31 Μάϊ 2007, 01:04:51
Θέμα δημοσίευσης:
ευχαριστούμε Χρήστο
Τα λέμε. Cool Wink
Βασικά γερά άντερα χρειαζόμαστε... Laughing Laughing Laughing Laughing

Εντομεταξύ για να μην μένουν εντυπώσεις κακού κλίματος με τον Νίκο "λύθηκε" το θέμα μετά από συζήτηση από κοντά και όλα οκ. Wink
Sidobre - Πεμ 31 Μάϊ 2007, 11:35:38
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
Εμένα θα μου επιτρέψετε να ζήσω το real stuff... if you don't mind.


Xε χε...

Αυτό δεν έγινε ποτέ ρε γα**το...

Οπως και αυτό

Kοίτα ποτέ δεν είναι αργά! Δεν έγινε ποτέ επειδή όπως τα συζητάγαμε θα είμασταν 4 με 5 πληρώματα και αυτό με το ζόρι...

Αν μου πεις ότι ακόμα επιθυμείς (το πρώτο) εγώ το ξέρεις ότι ακόμα είμαι μέσα.... Το θέμα είναι πόσοι ακόμα θα είναι το ίδιο μέσα με εμάς;
Steve - Πεμ 31 Μάϊ 2007, 14:17:09
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ ρε μ**νιά και στα 2 μέσα είμαι. Και σας το είχα πει από τις Ροβιές ακόμα Evil
Touristas - Πεμ 31 Μάϊ 2007, 16:36:25
Θέμα δημοσίευσης:
Κι εγώ είμαι μέσα αλλά να μεγαλώσει λίγο ο μπόμπιρας…………. Very happy Very happy Very happy
MEMsound - Πεμ 31 Μάϊ 2007, 16:47:20
Θέμα δημοσίευσης:
καλά προσγειωθείτε...

μερικοί δεν είναι ευκολο να λείψουμε τόσο πολύ από τις δουλειές μας
είναι αρκετά μπερδεμένο.

εμένα θα μου άρεσε παααααάρα πολύ αλλά πέραν του Αυγούστου που κλείνω το μαγαζί (και αυτό λίγες μέρες) δεν μπορώ να λέιψω ούτε Σάββατο πρωί...
christhehealer - Παρ 01 Ιούν 2007, 00:15:35
Θέμα δημοσίευσης:
Ώπα... πάρτο αλλοιώς για θα βρεις... Ζουζουνέλο παιδί μου....

Για πες μας, να μάθουμε κι εμείς που δεν ξέρουμε...

- Έχει βγει κάποια ανακοίνωση για Γύρο της Ελλάδας στο πιεσκλάμπτελείατζιαρ?

- Έχεις κανένα roadbook στα χέρια σου που λέει πότε, πως και που?

- έχεις λάβει καμιά προσωπική πρόσκληση για διακοπές γύρο της Ελλάδας;

- έχει αλλάξει το άρθρο του Συντάγματος περί ελεύθερης διακίνησης ιδεών και προσώπων με την wonna be αναθεώρηση της νέας διακυβέρνησης;

Γιατί σε βλέπω πολύ σίγουρο για κάτι που δεν σε αφορά.
MEMsound - Παρ 01 Ιούν 2007, 01:20:17
Θέμα δημοσίευσης:
...νόμιζα ότι αφορούσε το πιεσκλαμπ... (αφού το αναφέρατε εδώ)
σόρρυ λάθος μου

προφανως αφορα ιδεα για προσωπικη εκδρομή σου/σας (με τον Τάσο εννοώ ή/και κάποιων φίλων σου/σας,).
αριστη σαν ιδέα Wink
την έχω σκεφτεί κι εγώ
όπως και για το εξωτερικό
και θα την είχα υλοποιησελι αλλά κολλούσα στα λεφτά (πιο μικρός) και στον χρόνο (τώρα, λόγω δουλειάς)
κάποια στιγμή πιστεύω θα τα καταφέρω Wink


Επίσης μην ανησηχείς δεν βρισκω, έκανα διατροφή και χωράω Laughing Laughing Laughing
christhehealer - Παρ 01 Ιούν 2007, 10:44:20
Θέμα δημοσίευσης:
Θα σου εξηγήσω τι έγινε ζουζουνέλο μας.

Στο θέμα υπάρχει μια «διαφωνία» με τον Πρόεδρα. Τα εισαγωγικά ισχύουν στην διαφωνία, γιατί δεν μου έρχεται άλλη λέξη να περιγράψω το γεγονός.

Ο Πρόεδρας είπε να τ' οργανώσουμε για το club, πράγμα που είναι απόλυτα λογικό, αν σκεφτείς ότι τέτοιες ενέργειες παίρνουν τεράστια δημοσιότητα, ειδικά αν συνοδεύονται και από πλούσιο φωτογραφικό υλικό. Διαφημιστικά αν το δεις είναι μια πολύ καλή περίπτωση.

Μιλώντας στο τηλέφωνο που λές με τον Πρόεδρα γιατί εγώ δεν γουστάρω να μπω στην διαδικασία κανενός διαλόγου πλέον, επιμένει ν' ανοίξω topic, αν όχι για φέτος, τουλάχιστον για του χρόνου.
Η απάντηση μου είναι όχι γιατί θα με λιντσάρετε [κυριολεκτικά]. Θα μπαίνει ο καθένας εκεί μέσα και θα λέει την παπ***ά του, όπως γίνεται τα 2 τελευταία χρόνια.
Το κλαμπ είναι motorsport και αν θέλω εκδρομές πάω με την παρέα μου και έχουν περάσει οι εποχές του 206 κλαμπ και βάλτα να πάνε πήγανε... γνωστά σε όλους αυτά.

Του απάντησα, από την στιγμή που δεν έχω καμία διάθεση για συζητήσεις που δεν βγάζουν πουθενά, όπως οι άλλοι έχουν τις παρέες τους για εκδρομές, παίρνω κι εγώ την παρέα μου και πάμε χωρίς καμία ανάμειξη του κλαμπ.

Ο Πρόεδρας επιμένει. Όχι να το συζητήσουμε και να προσπαθήσουμε και τα λοιπά και τα ρέστα. Πριν καλά – καλά κλείσουμε το τηλέφωνο και μόλις είπαν 2-3 εδώ μέσα να το κάνουμε, χτύπησες εσύ, «που πάτε, μαζευτείτε»...
Χωρίς να έχει γίνει καμία πρόταση σε κανέναν και χωρίς να έχεις κανένα στοιχείο επί του θέματος. Ούτε ημερομηνίες, ούτε διαδρομή, ούτε που θα μείνουμε. Τίποτα. Μόνο ένα jpg χαμηλής ανάλυσης που δίνει μια πολύ γενική ιδέα του θέματος από το οποίο έβγαλες το συμπέρασμα ότι δεν πρέπει/μπορεί να το κάνει το κλαμπ.

Αυτή είναι η τακτική που ισχύει εδώ μέσα εδώ και δυο χρόνια. Έχετε κολλήσει πίσω απ' την ταμπέλα «αθλητικό σωματείο» και μόλις πει κάποιος κάτι διαφορετικό, ορμάτε παλληκάρια μην χάσει το σωματείο τον χαρακτήρα του. Κράτησε τον χαρακτήρα του αλλά έχασε σχεδόν όλα τα μέλη του.
Τώρα γκινιάζεται γιατί δεν έχετε μέλη.

Είναι κατανοητό τώρα γιατί έφυγαν όλοι απ' το club?
Είναι κατανοητό γιατί δεν πρόκειται να γυρίσουν?
Είναι κατανοητό ότι για την σημερινή κατάσταση υπεύθυνοι είσαστε όλοι εσείς που την δημιουργήσατε και όχι αυτοί που έφυγαν?

Όλες οι απαντησεις σε μια απλή στιχομυθεία στο φόρουμ λίγο πιο πάνω και την στιγμή που κάνετε προσπάθεια να διορθωθούν τα πράγματα.
RASTAVIPER - Παρ 01 Ιούν 2007, 10:55:57
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
Θα σου εξηγήσω τι έγινε ζουζουνέλο μας.

Στο θέμα υπάρχει μια «διαφωνία» με τον Πρόεδρα. Τα εισαγωγικά ισχύουν στην διαφωνία, γιατί δεν μου έρχεται άλλη λέξη να περιγράψω το γεγονός.

Ο Πρόεδρας είπε να τ' οργανώσουμε για το club, πράγμα που είναι απόλυτα λογικό, αν σκεφτείς ότι τέτοιες ενέργειες παίρνουν τεράστια δημοσιότητα, ειδικά αν συνοδεύονται και από πλούσιο φωτογραφικό υλικό. Διαφημιστικά αν το δεις είναι μια πολύ καλή περίπτωση.

Μιλώντας στο τηλέφωνο που λές με τον Πρόεδρα γιατί εγώ δεν γουστάρω να μπω στην διαδικασία κανενός διαλόγου πλέον, επιμένει ν' ανοίξω topic, αν όχι για φέτος, τουλάχιστον για του χρόνου.
Η απάντηση μου είναι όχι γιατί θα με λιντσάρετε [κυριολεκτικά]. Θα μπαίνει ο καθένας εκεί μέσα και θα λέει την παπ***ά του, όπως γίνεται τα 2 τελευταία χρόνια.
Το κλαμπ είναι motorsport και αν θέλω εκδρομές πάω με την παρέα μου και έχουν περάσει οι εποχές του 206 κλαμπ και βάλτα να πάνε πήγανε... γνωστά σε όλους αυτά.

Του απάντησα, από την στιγμή που δεν έχω καμία διάθεση για συζητήσεις που δεν βγάζουν πουθενά, όπως οι άλλοι έχουν τις παρέες τους για εκδρομές, παίρνω κι εγώ την παρέα μου και πάμε χωρίς καμία ανάμειξη του κλαμπ.

Ο Πρόεδρας επιμένει. Όχι να το συζητήσουμε και να προσπαθήσουμε και τα λοιπά και τα ρέστα. Πριν καλά – καλά κλείσουμε το τηλέφωνο και μόλις είπαν 2-3 εδώ μέσα να το κάνουμε, χτύπησες εσύ, «που πάτε, μαζευτείτε»...
Χωρίς να έχει γίνει καμία πρόταση σε κανέναν και χωρίς να έχεις κανένα στοιχείο επί του θέματος. Ούτε ημερομηνίες, ούτε διαδρομή, ούτε που θα μείνουμε. Τίποτα. Μόνο ένα jpg χαμηλής ανάλυσης που δίνει μια πολύ γενική ιδέα του θέματος από το οποίο έβγαλες το συμπέρασμα ότι δεν πρέπει/μπορεί να το κάνει το κλαμπ.

Αυτή είναι η τακτική που ισχύει εδώ μέσα εδώ και δυο χρόνια. Έχετε κολλήσει πίσω απ' την ταμπέλα «αθλητικό σωματείο» και μόλις πει κάποιος κάτι διαφορετικό, ορμάτε παλληκάρια μην χάσει το σωματείο τον χαρακτήρα του. Κράτησε τον χαρακτήρα του αλλά έχασε σχεδόν όλα τα μέλη του.
Τώρα γκινιάζεται γιατί δεν έχετε μέλη.

Είναι κατανοητό τώρα γιατί έφυγαν όλοι απ' το club?
Είναι κατανοητό γιατί δεν πρόκειται να γυρίσουν?
Είναι κατανοητό ότι για την σημερινή κατάσταση υπεύθυνοι είσαστε όλοι εσείς που την δημιουργήσατε και όχι αυτοί που έφυγαν?


Όλες οι απαντησεις σε μια απλή στιχομυθεία στο φόρουμ λίγο πιο πάνω και την στιγμή που κάνετε προσπάθεια να διορθωθούν τα πράγματα.


Απλά respect....
Αμά δεν είναι και τώρα κατανοητό, δεν ξέρω τι άλλο θα ήταν.
MEMsound - Παρ 01 Ιούν 2007, 11:59:09
Θέμα δημοσίευσης:
Χρήστο από το "εσείς" να αφερέσεις εμένα προσωπικά (μιας και μεταξύ μας μιλάμε) μιας και αν θυμάσαι (και αν δεν μπορώ να σου το θυμίσω) έχω συμμετέσχει σε όλες τις εκδηλώσεις του Συλλόγου είτε αυτές είναι Αθλητικού είτε Κοινωνικού χαρακτήρα (εκτός από 2 touring που λόγω σεμιναρίων για την δουλειά μου, μου ήταν αδύνατο)

Τα έχω γράψει και πιο πάνω απαντώντας στο Νίκο, τα περί διαφορετικών ενδιαφερόντων κλπ κλπ...

Το κακό που βλέπω εγώ είναι ότι είμαστε ή του ύψους ή του βάθους, ή το ένα ή το άλλο. Αδυνατείτε οι περισσότεροι να συνδυάσετε πράγματα.

Το ότι ένας Σύλλογος είναι Αθλητικός δεν του απαγορευεί σε τίποτα να είναι πάει εκδρομή, να κάνει πάρτυ για να γιορτάσει κάτι, να πάει για ούζα... (με ασφάλεια) να, να, να...

Εγώ δεν έχω διαφωνίσει ποτέ σε αυτό.

Ίσα ίσα που προσπαθώ να (μας/σας κλπ) τα συνδυάσω όλα.

Τώρα από εκεί και πέρα, αν τα μυαλά μας γενικώςς και ειδικώς είναι "κολλημένα" εεεε τι να πω κι εγώ...

υ.γ. όπως κάποτε είχε πει και ο Λευτέρης και είχαν συμφωνήσει και άλλοι αγωνιζόμενοι... παλιές καραβάνες... σε off the record καφέ... είναι ότι στους Αγώνες εκτός από την ώρα "της χρονομέτρησης", η ομορφιά είναι όλος ο χαβαλές που γίνεται πριν και μετά τον Αγώνα... το βράδυ, στο φαί, στον καφέ...

Πολλοί εξακολουθείτε να βλέπετε τους αγώνες σαν "ταλαιπωρία"...
Τις πίστες σαν πεταμένα λεφτά.
Άλλοι τις εκδρομές (λίγο πιο μακρυά) σαν ταλαιπωρία με πρωινό ξύπνημα και χωρίς λόγο χιλιόμετρα.
και πάει λέγοντας...
Μόνο εγώ (και ο Σταύρος και ο Μάνος και ο Γιώργος πρόσφατα) άραγε μπορώ και τα συνδυάζω?

Ε όσο οι μισοί σκέφτονται έτσι και οι άλλοι μισοί αλλιώς μπορστά δεν πάμε...

Για τους διαφυμιστικούς λόγους που λετε με τον Τάσο, σωστό είναι, αλλά 1000φορές να πηγαίνουμε 5 μικρότερα tour με μεγάλη συμμετοχή, παρά 1 μεγάλο με 5 αμάξια...
MEMsound - Παρ 01 Ιούν 2007, 12:54:19
Θέμα δημοσίευσης:
και να συμπληρώσω κάτι ακόμα, για να ξεμπερδευουμε κάποια πράγαμτα.

Νομίζετε ότι οποιοι πάμε στους διάφορους αγώνες πάμε αποκλειστικά και μόνο να δούμε τα αυτοκίνητα να περνάνε? Και μετά τα μαζευουμε και γυρνάμε απευθείας σπίτια μας?

Ναι πάμε για το θέαμα (το όποιο δυστυχώς πολλές φορές δεν είναι "αγνό" αλλά νοθευμένο με διάφορα αντιαθλητικά στοιχεία συμπεριφοράς/τεχνικών μετατροπών κ.α....) αλλά όχι για αυτό αποκλειστικά = για αυτό αποκλειστικά δεν θα πηγαίναμε σε τόσους αγώναες, ίσως στους μισούς, ίσως και σε ακόμα λιγότερους....

Πάμε για όλον τον χαβαλέ που προυγείται και ακολουθεί τα περάσματα.
Για την εκδρομή σε όμορφα μέρη όπου κατά 99% γίνονται οι αγώνες
Για την μάσα μετά
Για την οδήγηση μέχρι εκεί.

Τις περισσότερες φορές μετά τον Χ αγώνα θα πάμε κάπου για καφέ, άλλες φορές (που ο καιρός βοηθάει) έχουμε πάει και για μπάνιο κλπ κλπ...

Άλλη φορά είχαμε πάρει τα ποδήλατα μαζί και λιώσαμε ή την μηχανή μου για ευκολο πάνω κάτω μέχρι την ειδική.

Άλλες φορές έχουμε διανυκτερευσει από την προυγούμενη νύχτα και έχουμε βγει στην γύρω περιοχή για ποτά φαί κλπ κλπ...

Σορρυ κιόλλας αλλά αυτά απέχουν πολύ από την "απλή παρακολουθηση
αγώνα"...

αυτά από εμένα Wink
christhehealer - Παρ 01 Ιούν 2007, 16:57:37
Θέμα δημοσίευσης:
Μανθούκο δεν σε βγάζω έξω, επειδή εσύ και ο Πρόεδρας μου βάζεται χέρι για τα οργανωδιοικητικά του club. Με την καλή έννοια το χέρι. Δεν τσακωνόμαστε δηλαδή. Απλά συζητάμε κάποια πράγματα για το καλό ημετέρων.

Αυτά που λες δεν είναι κακά ή λάθος. Αλλά δεν είναι εκεί το θέμα. Το θέμα είναι τι εικόνα παρουσιάζει το κλαμπ προς τα έξω. Σου[«σας» είναι πιο σωστό, το κάνω «σου» προς χάρην οικονομίας] γράφω ότι κάθε φορά που κάποιος πάει να κάνει κάποια νύξη για κάτι άλλο, αρχίζει η θεωρία περί αγώνων και αγωνιστικού σωματίου. Και πάνω σ' αυτό μου απαντάς με δύο ποστ, του πόσο καλά είναι να πηγαίνεις να βλέπεις αγώνες. Δηλαδή, τι είχες Γιάννη, τι 'χα πάντα.
Μπορεί το να παρακολουθείς αγώνες να έχει πολύ fun και γούστα αλλά όπως δείχνουν τα νούμερα δεν αφορά το σύνολο των μελών. Αφορά μια μικρή μειοψηφία.

Πόσοι ήταν εγγεγραμένοι πέρσυ? 120+ αν θυμάμαι καλά. Πόσοι φέτος; 61 απ' ότι είδα στο σχετικό topic. 50% μείωση. Γιατί έφυγαν όλοι αυτοί; Μήπως γιατί δεν τους ενδιαφέρει αυτό που «πουλάει το club»; Ρωτάω δεν ξέρω.

Τι εκδηλώσεις έκανε το club τον τελευταίο χρόνο; Επίσημες και όχι στο στυλ «πάω με τους φίλους εκδρομή, όποιος θέλει έρχεται»...
Από το touring στην Λ. Πλαστήρα μέχρι το Πήλιο τον Φλεβάρη έγινε κάτι άλλο εκτός από GTCC, προετοιμασίες για το GTCC, κάτι track days για να προετοιμαστούμε για το GTCC και εξορμήσεις στην ανάβαση Άνω Μαγουλιανάμπελων επειδή συμμετέχει ο τάδε φίλος αγωνιζόμενος;

Πόσοι συμμετείχαν σε αυτές; Συμμετείχαν πάνω από 10 μέλη; [και πολλά έβαλα]
Οι υπόλοιποι 50 γιατί δεν συμμετείχαν;
Τους απαγόρευσε κανένας;
Σίγουρα όχι.
Προφανώς όλα αυτά δεν τους ενδιαφέρουν ως εκδηλώσεις. Αν τους ενδιέφεραν θα έβρισκαν τον χρόνο να συμμετάσχουν με κάποιον τρόπο.

Πολλαπλασιάζοντας, αφαιρόντας ανάγοντας, έχουμε ένα club που το 95% των εκδηλωσεών του, αφορά το 20% των εγγεγραμένων μελλών του. Δεν βάζω τους περσινούς 120, γιατί πάει μακρυά η βαλίτσα.

Και κάνω τώρα εγώ την ερώτηση.

Αν μαζευτούν 50 – 60 μέλη όπως θα θέλατε και υπολογίζεται και πάμε σε μια Γενική Συνέλευση για το μέλλον του club.
Και βάλω προς ψηφοφορία [έχω δικαίωμα να το κάνω] το «κομμένα τα GTCC και λοιπά αγωνιστικά, μέχρι το PSClub να γίνει όπως ήταν. Δεμένο και μεγάλο.» είσαστε έτοιμοι ν' ακούσετε την απόφαση;
Θα συνεχίσετε να τρέχετε, όπως τρέχετε τώρα για το club;

Πρόεδρα; Μανθουκοζουζουνέλο;
Sidobre - Παρ 01 Ιούν 2007, 17:02:59
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
Και βάλω προς ψηφοφορία [έχω δικαίωμα να το κάνω] το «κομμένα τα GTCC και λοιπά αγωνιστικά, μέχρι το PSClub να γίνει όπως ήταν. Δεμένο και μεγάλο.» είσαστε έτοιμοι ν' ακούσετε την απόφαση;
Θα συνεχίσετε να τρέχετε, όπως τρέχετε τώρα για το club;

Πρόεδρα; Μανθουκοζουζουνέλο;


Eγώ αυτό που δεν κατάλαβα ποτέ, παρ'ότι είπαμε εξ'αρχής να το κάνουμε, γιατί δεν γίνεται να συνδυαστούν και τα δύο. 10 νοματαίοι τρέχουν για τα αγωνιστικά (ή όσοι εν πάση περίπτωση) και άλλοι 200 για τα "κοινωνικά" -ας τα πούμε έτσι. Ειλικρηνά δεν κατάλαβα ΠΟΤΕ γιατί ο ένας πρέπει να επιβληθεί στον άλλο... Crying or Very sad Rolling eyes
MEMsound - Παρ 01 Ιούν 2007, 17:35:28
Θέμα δημοσίευσης:
Θα σου απαντήσω ένα~ένα τα θ΄πεματα.

1ον για τις κοινωνικές εκδηλώσεις
Δεν είμαι υποχρεωμένος να οργανώσω και τις κοινωνικές εκδηλώσεις.
Κατά 99% θα συμμετάσχω (όπως και έχω κάνει), χωρίς να είμαι υποχρεωμένος. Ας βρεθεί κάποιος που να θέλει να ασχοληθεί, να το οργανώσει όπως πρέπει, να το "κυνηγήσει", να ξεσηκώσει τον κόσμο (όπως έχω κάνει κατά καιρούς εγώ, για άλλα πράγματα) και τότε να δεις τι θα γίνει.
Γιατί το να λέει το Χ "φάντασμα" (που ελάχιστα από τα νέα, και τώρα ενεργά, μέλη το γνωρίζουν) ότι οργανώνουμε εκδρομή εκεί ελάτε
ή έχουμε 6χ6 ελάτε
ή...
ή...
ή...
...για εμένα δεν σημαίνει τίποτα.

Θα φανεί λίγο εγωκεντρικό αυτό που θα πω αλλά ώρες ώρες νοιώθω ότι αν πω εγώ θα πάμε σε εκείνο του touring θα έχουμε περισσότερη συμμετοχή από ότι πχ να το πεις εσύ ή ο Πέτρος ή ακόμα και ο Τάσος.
Φαντάζομαι καταλαβαίνεις το γιατί...
Να σου πω σχόλια που είχα ακούσει για το περσινό καλοκαιρινό touring
"Μάνθο, αν ερχόσουνα εσύ θα ερχόμουν για να κάναμε χαβαλέ", "τους άλλους δεν τους ξέρω και ντρεπομαι"... και δεν το άκουσα από 1 μόνο άτομο αυτό...

Τα παραπάνω για τους αγώνες τα εγρψα όχι για να σου πω για τους αγώνες αλλά για να δώσω την πραγματική εικόνα του τι γίνεται όταν πάμε.

Αν θες μπορώ να γράψω και για τα touring που έχω συμμετάσχει και που πραγματικά έχω περάσει φαντάστικά, και που ελπίζω η δουλειά μου να μου επιτρέπει να συμμετέχω και στο μέλλον.
Παρεπιπτόντως δεν ξέρω αν πρόσεξες αυτό που είχα γράψει πριν μερικές μέρες.




το 2ο τώρα για το αν θα συνεχίσω να ασχολούμαι όπως τώρα αν κόπουν τα gtcc κλπ κλπ η απάντησή μου είναι ΟΧΙ.
Τα motosport τα αγαπάω από μικρός και αν κάποιος (όχι εσύ συγκεκριμένα, γενικά μιλάω) μου τα κόψει (ιδίως επειδή εκείνος αποφάσισε να μην ασχολείται και μόνος του κλείστηκε στο καβούκι του γιατί κατά βάθος δεν άντεχε το οργανωτικό τρέξιμο και τον συντονισμό διαφορετικών ανθρώπων)
απλά θα φάει ένα ακυρο πανυγηρικό... Wink Wink Wink

υ.γ. εννοείτε ότι κουβέντα κάνουμε και δεν τσακωνόμαστε ανεξάρτητα με αν ανεβαίνουν οι τόνοι πότε πότε, και ελπίζω να βγει κάτι από αυτήν.
Επίσης μην ξεχνάς ότι εγώ δεν ανήκω καν στο ΔΣ (και δεν σκοπέυω "να"), απλά γουστάρω την όλη φάση του PSClub όπως τότε την γνώρησα, καθώς και τα άτομα που έχω γνωρήσει, με τα όποια κοινά με εμένα ενδιαφέροντα και γουστάρω και ασχολούμαι... (προς αποφυγή παρεξηγήσεων) Wink



ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΤΑΣΟΣ ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΟ ΠΑΝΩ

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΣΥΝΔΙΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ????
Sidobre - Παρ 01 Ιούν 2007, 17:49:33
Θέμα δημοσίευσης:
Mάνθο, θα απαντήσω -ίσως από τις λίγες φορές δημόσια- αλλά θεωρώ και εγώ στην προκειμένη περίπτωση ότι ο Χρήστος έχει δίκιο και η τοποθέτησή σου πέρα για πέρα λάθος.

Και ακριβώς σε αυτήν την τοποθέτηση εντοπίζεται και το κύριο πρόβλημα. Οτι εσύ δηλαδή έχεις χ φίλους που όμως οι χ φίλοι σου εκτοπίσανε ή απομακρύνανε τους ψ φίλους του Χρήστου... Αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Με λιγότερα λόγια, ο Χρήστος εμμέσως πλην σαφώς λέει ότι οι 20 απομακρύναν -με την όποια συμπεριφορά τους- του 70+ και δυστυχώς συμφωνώ μαζί του.

Ομως όταν από την αρχή μίλαγα για πάντρεμα, κανείς δεν με υποστήριξε. Αυτό είναι από τα μεγαλύτερα παράπονά μου. Και όταν εννοώ υποστήριξε, εννοώ με πράξεις. Να πάρει πάνω του κάποιο κομμάτι. Ακόμα και σήμερα υπάρχουν μεμονωμένες περιπτώσεις προσπαθειών που επικεντρώνονται ουσιαστικά σε εμένα, εσένα (Μάνθο) και τον Μάνο.

Αυτό που θα ήθελα εγώ, είναι περισσότερη συλλογική προσπάθεια - και όχι γκρίνια - Ο καθένας στον τομέα του ρε αδερφέ...
Baphomet - Παρ 01 Ιούν 2007, 17:52:39
Θέμα δημοσίευσης:
Μάνθο, το καλοκαιρινό τούρινγκ δεν το διοργάνωσα εγώ ούτε είπα εγώ σε κανέναν να έρθει και στην τελική δε με ενδιέφερε κιόλας αν θα ερχόταν κανείς ή όχι. Το θέμα είχε γίνει γιατί εγώ έγινα ρεζίλι όταν με ρώτησαν από εκεί πόσοι θα έρθουν και είπα ΧΧ και δεν ήρθε ΚΑΝΕΙΣ και μάλιστα χωρίς να πάρουν έστω ένα τηλέφωνο.

Επίσης και το πάρτυ δεν ήταν δική μου ιδέα, δε το διοργάνωσα εγώ, ούτε παραπονέθηκα ποτέ που δεν έρχονται μέλη στα live μου. Ήταν πάρτυ του συλλόγου για τον εορτασμό των 5 ετών. Εμένα μου προτάθηκε και δέχτηκα απλά.

Κατά τα άλλα συμφωνώ 99% με τον Χρήστο...
MEMsound - Παρ 01 Ιούν 2007, 18:07:32
Θέμα δημοσίευσης:
Πέρα για πέρα λάθος...

Μάλιστα.

ΜΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΦΕΡA ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΦΙΛΟΥΣ ΣΤΟ PSCLUB
ΕΚΑΝΑ (ΝΕΟΥΣ) ΦΙΛΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ PSCLUB.

Αν δεν καταλαβαίνετε την διαφορα δεν πρόκειται ποτε να πάει μπροστά ο Σύλλογος.

Πίστα πας με άλλους καυλωμένους που γουστάρουν ταχύτητα.

Εκδρομή πας με φίλους (εκτός και αν έχεις αρκετά ανοιχτό μυαλό και πας και με αγνώστους, όπως πχ στις διάφορες εκδρομές μέσω τουριστικών γραφείων που οργανώνονται)

Τέτοιο ανοιχτό μυαλό (καλώς ή κακώς) εγώ δεν έχω δει μεταξύ των μελών του psclub (με ελάχιστες εξαιρέσεις)

Ακόμα και όταν ένα νέο μέλος έρχεται στην Λέσχη (που ελάχιστοι από τους παλιούς πατάνε το πόδι τους, ο καθένας για τον λόγο του) ελάχιστοι είναι αυτοί που θα πάνε να του μιλήσουν άνετα, ανοιχτά και για ώρα. και αν το παιδί δεν είναι ανοιχτό και άνετο δύσκολα θα κολλήσει.

Αυτό με λίγα λόγια λέγεται PR αν το ξέρετε μόνο θεωρητικά αλλά από κοντά δεν μπορείτε να το εφαρμόσετε δεν σας φταίω εγώ.

Δεν είναι δυνατόν όλοι μα όλοι να μην ξέρουν ποιοι είναι στο ΔΣ.
Να μην τους έχουν δει έστω και μία φορά.

Οι κοινωνικές εκδηλώσεις που είχατε κάνει παλιά σαν 206club στηρίζονταν στην παρέα και στην φιλία και στο καλό κλίμα που είχατε μεταξύ σας εσείς οι πρωτεργάτες και την οποία δεν εχετε μεταφέρει στα πιο νέα μέλη ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ?

Φαίνεται σαν να σας ενοχλει που ασχολούνται με τους αγώνες...




Επίσης Πέτρο δεν είπα ότι εσύ το οργάνωσες, ούτε και σου έριξα ευθύνες.
Τώρα για το να σε ενδιέφερε να έρθει κόσμος ή όχι τι να πω. Το λες μόνος σου. Σε ενοιξε μόνο που έγινες ρεζίλι και τίποτε άλλο. Δικαίωμά σου αλλά μου κάθετε κάπως όταν το ακούω.

Επίσης Τάσο (γενικά μιλάω και οχι για το συγκεκριμένο θέμα) θα ήθελα να απαντάς δημόσια συχνότερα και όχι όπως λες "ελάχιστα πλέον" (για να μην πω πάντα που είναι το σωστό) για να ξέρουν όλοι την επίσημη θέση στάση του Συλλόγου που εκφράζεται μόνο από τον Πρόεδρο και από κανέναν άλλο...
vinman - Παρ 01 Ιούν 2007, 19:47:09
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ που κάνω προσπάθειες τον τελευταίο καιρό για το κοινωνικό πρόσωπο του συλλόγου μιας και είχε όντως εγκαταλειθφεί....γιατί δεν συμμετέχει κανείς??
Σκεφτόμουν την εκδρομή,το ποδόσφαιρο...σκέφτομαι την ξεχασμένη αιμοδοσία...και άλλα πολλά.....Και σκέφτομαι ότι αν οργανώσω π.χ. αιμοδοσία θα πάει πάλι εγώ και ο Μάνθος???(όπως την τελευταία τον Γενάρη του 2006....)
Λέτε ότι είμαστε motorsport.....Εγώ βασικά δεν είμαι τόσο μιας και συμμετέχω σχεδόν παντού....και μου αρέσουν και τα δύο με μια πιο μικρή προτίμηση στο κοινωνικό κομμάτι....
Γιατί λοιπόν να μην μπορούμε να τα συνδυάσουμε και τα δύο???
Που είναι η δυσκολία???
Μπορούμε....απλά δεν θέλουμε.....και δεν καταλαβαίνω το γιατί.....
MEMsound - Παρ 01 Ιούν 2007, 19:48:38
Θέμα δημοσίευσης:
...αυτό ακριβώς αναρωτιέμαι κι εγώ Μάνο...
Steve - Σαβ 02 Ιούν 2007, 09:53:44
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Επίσης Τάσο (γενικά μιλάω και οχι για το συγκεκριμένο θέμα) θα ήθελα να απαντάς δημόσια συχνότερα και όχι όπως λες "ελάχιστα πλέον" (για να μην πω πάντα που είναι το σωστό) για να ξέρουν όλοι την επίσημη θέση στάση του Συλλόγου που εκφράζεται μόνο από τον Πρόεδρο και από κανέναν άλλο...

konstantinos - Δευ 04 Ιούν 2007, 08:00:04
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
...
Αν μαζευτούν 50 – 60 μέλη όπως θα θέλατε και υπολογίζεται και πάμε σε μια Γενική Συνέλευση για το μέλλον του club.
Και βάλω προς ψηφοφορία [έχω δικαίωμα να το κάνω] το «κομμένα τα GTCC και λοιπά αγωνιστικά, μέχρι το PSClub να γίνει όπως ήταν. Δεμένο και μεγάλο.» είσαστε έτοιμοι ν' ακούσετε την απόφαση;
Θα συνεχίσετε να τρέχετε, όπως τρέχετε τώρα για το club;

Πρόεδρα; Μανθουκοζουζουνέλο;


Εχω ένα χαρταετό που περιμένει... Ριτσώνα πότε έχει?
και ταπερακια έχω με σπανακόπιττα που αρέσει και στον Αφάνα.

ps (οχι club)... Τα δέοντα.
Lef205 - Δευ 04 Ιούν 2007, 09:45:38
Θέμα δημοσίευσης:
το προτεινε ο Αντρεας αλλα τον κλ@σατε, γιατι δεν κανουμε μια συνελευση να τα κουβεντιασουμε ολα αυτα?!
MEMsound - Δευ 04 Ιούν 2007, 10:14:06
Θέμα δημοσίευσης:
δεν έκλασε κανείς κανέναν...
απλά ο Τάσος αργεί λίγο στις σχετικές ανακοινώσεις...
(συνηθισμένο φαινόμενο, καθένας με τα ελαττώματά του..χιχιχιχι Laughing Laughing Laughing Laughing )

ψυχραιμία λοιπόν. Wink
Lef205 - Δευ 04 Ιούν 2007, 10:16:15
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
δεν έκλασε κανείς κανέναν...
απλά ο Τάσος αργεί λίγο στις σχετικές ανακοινώσεις...
(συνηθισμένο φαινόμενο, καθένας με τα ελαττώματά του..χιχιχιχι Laughing Laughing Laughing Laughing )

ψυχραιμία λοιπόν. Wink

Ναι ρε, κανενα προβλημα απο μερους μου, χαριτολογωντας το ειπα! Very happy
MEMsound - Δευ 04 Ιούν 2007, 12:20:52
Θέμα δημοσίευσης:
Arrow http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=208563#208563 Wink
christhehealer - Δευ 04 Ιούν 2007, 14:58:42
Θέμα δημοσίευσης:
Ειλικρινά, όλη αυτή η ιστορία μου μοιάζει σαν είχα πριν 5 χρόνια μια γκόμενα να το διαλύσαμε λόγω ασυμφωνίας χαρακτήρων. Να έχουμε διατηρήσει κάποιες τυπικές σχέσεις και κάθε φορά να μου λέει τι γαμάτα που περνάει. Εν τω μεταξύ να παντρεύτηκα να έκανα παιδί και ξαφνικά να με παίρνει τηλέφωνο μια ωραία πρωία και μου λέει έλα να τα ξαναφτιάξουμε...


Δεν ξέρω πως είναι το political correct να αντιδράς σε τέτοιες περιπτώσεις. Wink
gonakinen - Τετ 06 Ιούν 2007, 06:42:41
Θέμα δημοσίευσης:
Μια είναι ή λύση.

Απλή αλλά βαρειά.

Arrow Βγαίνει στο portal μια ανακοίνωση πως το φορουμ καταργείται, τα μέλη διαγράφονται και το site κλείνει προσωρινα.
Στο τέλος της ανακοίνωσης αναφέρεται μια ημερομηνία , στην οποία όποιος γουστάρει να μείνει πραγματικά στο club, θα υποχρεούται να περάσει από τη λέσχη (κατα τη δειάρκεια όλης της μέρας, για να μπορούν όλοι) να υπογράψει αίτηση μέλους, και να αφήσει το mail στο οποίο θα του σταλεί το link ενεργοποίησης του λογαριασμού του , καθώς και ο κωδικός που θα κάνει login στο φόρουμ.
Θα υποχρεούνται όλοι όσοι κάνουν αυτή τη διαδικασία να πληρώσουν (έστω και μειωμένο) το παράβολο της εγγραφής επίσημου μέλους.
Ετσι στο φόρουμ θα υπάρχουν μόνο επίσημα (ενεργά) μέλη και Επισκέπτες.
Κανείς αλεξιπτωτιστής.
konstantinos - Τετ 06 Ιούν 2007, 07:46:27
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
... Εν τω μεταξύ (να) παντρεύτηκα (να) έκανα παιδί και ξαφνικά (να) με παίρνει τηλέφωνο μια ωραία πρωία και μου λέει έλα να τα ξαναφτιάξουμε...
...


Ρε συ δεν με - μας κάλεσες στον γάμο σου?
έτσι ήσουν πάντα μοναχοφαγάς...

ps (οχι club)...
Εάν μπορέσω (Τάσο) θα έρθω, όχι τίποτε άλλο... αλλά έχω καιρό να δω κάτι φάτσες και μου έλειψαν... εάν θα πάρω θέση? δεν το νομίζω.
Ronin - Τετ 06 Ιούν 2007, 09:45:43
Θέμα δημοσίευσης:
gonakinen έγραψε:
Μια είναι ή λύση.

Απλή αλλά βαρειά.

Arrow Βγαίνει στο portal μια ανακοίνωση πως το φορουμ καταργείται, τα μέλη διαγράφονται και το site κλείνει προσωρινα.
Στο τέλος της ανακοίνωσης αναφέρεται μια ημερομηνία , στην οποία όποιος γουστάρει να μείνει πραγματικά στο club, θα υποχρεούται να περάσει από τη λέσχη (κατα τη δειάρκεια όλης της μέρας, για να μπορούν όλοι) να υπογράψει αίτηση μέλους, και να αφήσει το mail στο οποίο θα του σταλεί το link ενεργοποίησης του λογαριασμού του , καθώς και ο κωδικός που θα κάνει login στο φόρουμ.
Θα υποχρεούνται όλοι όσοι κάνουν αυτή τη διαδικασία να πληρώσουν (έστω και μειωμένο) το παράβολο της εγγραφής επίσημου μέλους.
Ετσι στο φόρουμ θα υπάρχουν μόνο επίσημα (ενεργά) μέλη και Επισκέπτες.
Κανείς αλεξιπτωτιστής.


Δεν μου ακούγετε καθόλου δημοκρατικό αυτό ρε σύ!
Δε νομίζω να ταιριάζουν στη γενικότερη φιλοσοφία του PS Club τέτοιου είδους αποφάσεις.

Μήπως να έκανες καμιά βόλτα το αερόψυκτο που βλέπω στην υπογραφή σου?
Cool
plaketokofths - Τετ 06 Ιούν 2007, 10:09:04
Θέμα δημοσίευσης:
gonakinen έγραψε:
Μια είναι ή λύση.

Απλή αλλά βαρειά.

Arrow Βγαίνει στο portal μια ανακοίνωση πως το φορουμ καταργείται, τα μέλη διαγράφονται και το site κλείνει προσωρινα.
Στο τέλος της ανακοίνωσης αναφέρεται μια ημερομηνία , στην οποία όποιος γουστάρει να μείνει πραγματικά στο club, θα υποχρεούται να περάσει από τη λέσχη (κατα τη δειάρκεια όλης της μέρας, για να μπορούν όλοι) να υπογράψει αίτηση μέλους, και να αφήσει το mail στο οποίο θα του σταλεί το link ενεργοποίησης του λογαριασμού του , καθώς και ο κωδικός που θα κάνει login στο φόρουμ.
Θα υποχρεούνται όλοι όσοι κάνουν αυτή τη διαδικασία να πληρώσουν (έστω και μειωμένο) το παράβολο της εγγραφής επίσημου μέλους.
Ετσι στο φόρουμ θα υπάρχουν μόνο επίσημα (ενεργά) μέλη και Επισκέπτες.
Κανείς αλεξιπτωτιστής.


επίσημο και ενεργό δεν ταυτίζονται για μένα οι εννοιες, πόσο μάλλον σε αυτό το κλαμπ που με εξαιρεση κάποια μέλη τα περίσσοτερα γίνονται επίσημα μέλη για ενα χρόνο και μετα γιοκ?

Γιατί αυτό? Εγώ την απάντηση την εχω αλλα δεν ξαναμπαίνω σε αυτή τη διαδικασία. Δεν θέλει και πολύ σκέψη πάντως.

ΥΓ. Έτυχε χθες βράδυ και διάβαζα σε κάποια τοπικς τα πρώτα ποστς... το συμπέρασμα που έβγαλα Question
Δεν υπάρχει καμμία σχέση πριν με τώρα, μπορεί οι γνώσεις να ηταν λιγότερες το κλίμα και η ιδεολογία των χρηστών μου φάνηκε πολύ διαφορετική και αντάξια αυτού που κανείς αποκαλεί κλαμπ.
Πιστεύω καποιοι θα συμφωνούν μαζί μου.
MEMsound - Τετ 06 Ιούν 2007, 10:42:30
Θέμα δημοσίευσης:
έχω βαρεθεί να ακούω αμπελοφιλοσοφίες/γενικότητες και 0 προτάσεις.

Ο Γιώργος (gonakinen) (ανεξάρτητα με το αν συμφωνώ ή όχι με την άποψή του, που δεν είναι εκεί το θέμα - προσωπικά πιστευω ότι δεν έχει απαραίτητα άδικο) είχε τα @@ να διατυπώσει και τεκμιριώσει μια άποψη/πρόταση.

Θα ήθελα να δω και άλλες τέτοιες συγκεκριμένες προτάσεις αντί για (ή έστω μαζί με) την όποια μουρμούρα και παράπονα.

Μόνο έτσι θα μπορέσουμε να επιλέξουμε την καλήτερη για τον Σύλλογο λύση/απόφαση όσοι από εμάς εξακολουθούμε να θέλουμε/αντέχουμε/μπορουμε να ασχοληθούμε με αυτόν. Wink Wink
Sidobre - Τετ 06 Ιούν 2007, 10:52:12
Θέμα δημοσίευσης:
Το ότι εντοπίζουν κάποιοι το πρόβλημα όμως, είναι από μόνο του θετικό.
Νομίζω ότι με καλή θέληση απ'όλες τις πλευρές μπορεί να βρεθεί μια ουσιαστική λύση.

Το μονο που θέλω απ'όλους μας για αρχή είναι το τόσο να προσπαθήσουμε να μην το κάνουμε τόσο
plaketokofths - Τετ 06 Ιούν 2007, 11:02:44
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
έχω βαρεθεί να ακούω αμπελοφιλοσοφίες/γενικότητες και 0 προτάσεις.


Θες δλδ να πεις, οτι δεν έχει ζητηθεί να γίνει μια γενική συνέλευση στην οποία να πάει καθε ενδιαφερόμενος? Εσείς κολλάτε στο αν είναι επίσημο μελος ομως ή οχι!

Θες δλδ να πεις, οτι δεν εχει ζητηθεί να ανοιχτεί ενα τοπικ για προτάσεις βελτίωσης / παράπονα μελών και τι θα ηθελαν να αλλάξει.

Η' μήπως θες ο καθένας οποτε του ερθει να πετάει στο άκυρο μια πρόταση η οποία μετά απο 2 ωρες θα εχει πάει στα "σκουπίδια"?

Και μιας φαίνεται μπορείς και επομίζεσαι τα βάρη του κλαμπ και περνεις θέση σε ολα, θα σου αντιστρέψω την ερώτηση και αν θες απάντα.

"Εσύ βλέπεις να πηγαίνουν όλα καλά με το κλαμπ? Αν οχι τι κανεις γι αυτό? Αν κάνεις κάτι εχει αποτέλεσμα? Αν δεν εχει μπορείς να κανεις κατι αλλο? Αν ναι, τι? ...προτείνετε το εσύ και μην περιμένεις απο τους άλλους"

Σου στέλνω πμ κάτι ακομα....
MEMsound - Τετ 06 Ιούν 2007, 11:18:48
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
Θες δλδ να πεις, οτι δεν έχει ζητηθεί να γίνει μια γενική συνέλευση στην οποία να πάει καθε ενδιαφερόμενος? Εσείς κολλάτε στο αν είναι επίσημο μελος ομως ή οχι!.

προφανώς και αυτό είναι το βασικό χαρακτηρισικό και απόδειξη της συμμετοχής κάποιου σε κάτι.

plaketokofths έγραψε:
Θες δλδ να πεις, οτι δεν εχει ζητηθεί να ανοιχτεί ενα τοπικ για προτάσεις βελτίωσης / παράπονα μελών και τι θα ηθελαν να αλλάξει.

γιατί πρέπει να στο ανοίξει κάποιος άλλος το τόπικ.
Μόνος σου δεν μπορείς? Shocked

plaketokofths έγραψε:
Η' μήπως θες ο καθένας οποτε του ερθει να πετάει στο άκυρο μια πρόταση η οποία μετά απο 2 ωρες θα εχει πάει στα "σκουπίδια"?.

Τίποτα σοβαρό/τεκμηριωμένο δεν έχει ποτέ σβηστεί ή πεταχτεί.
Αυτά που λες είναι ανακρίβειες.

αντί να αντιστρέφεις ερωτήσεις καλήτερα να δίνεις απαντήσεις.

εγώ θα σου απαντήσω.

1) Όχι. Δεν.

2) Γι' αυτό και όλος αυτός ο προβληματισμός.
Γι' αυτό και ότι έχει αλλάξει πχ στο forum από την αρχή του έτους.
Γι' αυτό και όλο άυτός ο προβληματισμός μου σχετικάμε την Λέσχη.
Γι' αυτό και όλο το δικό μου τρέξιμο.
Γι αυτό και κάθε τόσο προτίνω ότι μου έρχεται στο κεφάλι.
Το τι κάνω εδώ και 3 χρόνια για το club αν δεν το ξέρεις δεν σου φταίει κανένας... Ζήτα να μάθεις...

3) Έχει μικροαποτελέσματα, μέχρι στιγμής. ΠΧ εσύ από εκεί που ήσουν στην κόντρα άρχισες λίγο να ασχολήσε, πάτησες πχ το πόδι σου στην Λέσχη μερικές φορές, άλλοι πάτησαν το πόδι τους στο 6χ6 ενώ πχ πριν τα παιδιά έπαιζαν μόνα τους. και διάφορα άλλα παραδείγματα (τα οποιά φυσικά και δεν τα έχω προκαλέσει μόνος μου αλλά όσοι ασχολούμαστε πιο εντατικά.
Ελπίζω στο μέλλον να έχει μεγαλήτερα.

4) Επίσης το αν προσπαθώ να κάνω όλο και κάτι καινούργιο/διαφορετικό μπας και αλλάξει κάτι, νομίζω ότι δεν χρειάζεται να στο αναλύσω, γιατί αν δεν τοπ έχει καταλάβει δεν σου φταίει πάλι κανένας...

5) Όπως σου εγραψα και πιο πάνω ότι μου έρχεται το προτίνω συνέχεια. Μέχρι εκεί φτάνει το δικό μου (προφανώς φτωχό) μυαλό. Αν δεν τα έχεις δει/ακούσει/διαβάσει να στα υποδείξω.
christhehealer - Τετ 06 Ιούν 2007, 16:10:41
Θέμα δημοσίευσης:
konstantinos έγραψε:
Ρε συ δεν με - μας κάλεσες στον γάμο σου?
έτσι ήσουν πάντα μοναχοφαγάς...


Η πρόσκλησή σου είναι στο chat, κάτω απ' το βάθρο του χαρταετού.
Το οφθαλμοφανές εκ των συμφραζομένων είναι ότι κατά την δεξίωση θα τηρηθεί αυστηρώς αλφαβητική σειρά, με το Καπα μέτα το Άλφα.
christhehealer - Τετ 06 Ιούν 2007, 16:42:24
Θέμα δημοσίευσης:
Το πρόβλημα όπως εγώ το αντιλαμβάνομαι είναι γιατί δεν έχει κόσμο η Λέσχη κάθε Πέμπτη. Το οποίο γεννάει διάφορα άλλα αλυσιδωτά προβλήματα.

Θα μου πει κάποιος και οι άλλες εκδηλώσεις αλλά όπως έχει γίνει πλήρως κατανοητό [θέλω να πιστεύω] οι αγωνιστικές δεν ενδιαφέρουν και πάρα πολύ κόσμο και οι υπόλοιπες γίνονται τελείως αποσπασματικά. Αραιά και που, περισσότερο για να πούμε ότι τις κάναμε, χωρίς να υπάρχει καμιά ένδειξη συμμετοχής.

Το club καλώς ή κακώς [δεν έχει σημασία] επέλεξε να έχει καθαρά αγωνιστικό χαρακτήρα πριν δύο χρόνια. Δεν είναι θέμα αν κάποιοι δεν γουστάρουν κάποιους άλλους. Αυτό από πάντα υπήρχε.
Σημαντικότερο είναι ότι είχαμε ένα χώρο, το club εν προκειμένω, που η φυσιογνωμία του δεν ενδιέφερε αρκετό, όπως αποδεικνύεται, κόσμο.

Δυο χρόνια είναι πάρα πολύς καιρός. Ο καθένας απ' αυτούς που «έφυγαν» οργάνωσε την ζωή του, μακρυά απ' το club. Απόκτησε καινούριες συνήθειες, γύρισε στις παλιές του προ club και τα λοιπά και τα ρέστα. Το τι κάνει ο καθένας είναι δικό του ζήτημα και δεν μας αφορά.

Εγώ ρωτάω όλους εσάς που λέτε να βρούμε λύσεις.
Μπορείται να βρείτε ένα καλό λόγο, όλοι αυτοί που έχουν ήδη φύγει, γιατί να παρατήσουν τη ζωή τους και να ξαναγυρίσουν στο club;
Sidobre - Τετ 06 Ιούν 2007, 16:50:35
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
Εγώ ρωτάω όλους εσάς που λέτε να βρούμε λύσεις.
Μπορείται να βρείτε ένα καλό λόγο, όλοι αυτοί που έχουν ήδη φύγει, γιατί να παρατήσουν τη ζωή τους και να ξαναγυρίσουν στο club;


Κάτσε, ώπα, μπάστα.

Κατ'αρχήν κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να επιστρέψει πίσω. Δεν μπορείς ούτε να υποχρεώσεις, ούτε να επιβάλλεις.

Η ουσία της όλης υπόθεσης, είναι να αναγνωρίσουμε τα λάθη μας, και εφ'όσον το κάνουμε αυτό να τα διορθώσουμε. Με αυτό τον τρόπο θα διασφαλίσουμε σε ένα μεγάλο ποσοστό, να μην ξανασυμβεί αυτό στο μέλλον. Δημιουργώντας έτσι τις προϋποθέσεις του να είναι το Club ευχάριστο προς όλους (που νιώθουν αποκομένοι στην προκειμένη περίπτωση) υπάρχουν δύο τινά: 1. Μπορεί να επιθυμείς να επαναεντάξεις στην καθημερινότητα σου το Club επειδή για τον Α ή Β λόγο σε ενδιαφέρει. 2. Να συνεχίσεις την ζωή σου όπως την έχεις σχεδιάσει, συνεχίζοντας να έχεις εκτός αυτής το Club.

Ομως, εφ'όσον διορθώσουμε τον λόγο που απέκλεισες από την ζωή σου το Club, μειώνουμε το ενδεχόμενο να το πράξουν και άλλοι εκτός από εσένα.

Δεν είναι μια παλιά γκόμενα λοιπόν που σου ζητάει να τα ξαναφιάξετε, είναι ένα μέρος της ζωής σου που θα ήθελες να περνάς ευχάριστα. Δεν σε αγγίζει; Δεν συμμετέχεις. Σε αγγίζει; Περνάς καλά.
plaketokofths - Τετ 06 Ιούν 2007, 16:52:17
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:

plaketokofths έγραψε:
Η' μήπως θες ο καθένας οποτε του ερθει να πετάει στο άκυρο μια πρόταση η οποία μετά απο 2 ωρες θα εχει πάει στα "σκουπίδια"?.

Τίποτα σοβαρό/τεκμηριωμένο δεν έχει ποτέ σβηστεί ή πεταχτεί.
Αυτά που λες είναι ανακρίβειες.


δεν ειπα οτι εχει σβηστεί, αποσαφηνίζω τα "σκουπίδια" εννοώντας οτι μετά απο 2 ωρες ή 2 μερες εν τελει θα εχει ξεχαστεί.

τωρα αν λεω ανακρίβειες ή οχι δεν θα μπω στην διαδικασία.

ο καθένας όπως στρωνει κοιμάται + επίσης και μαζι με αυτούς που εστρωσε θα κοιμηθεί. Wink

τα υπόλοιπα τα ειπαμε πμ ηδη.
plaketokofths - Τετ 06 Ιούν 2007, 16:55:17
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
Εγώ ρωτάω όλους εσάς που λέτε να βρούμε λύσεις.
Μπορείται να βρείτε ένα καλό λόγο, όλοι αυτοί που έχουν ήδη φύγει, γιατί να παρατήσουν τη ζωή τους και να ξαναγυρίσουν στο club;


Προφανως γιατι εχουν και θελουν να μοιραστούν κατι κοινό μεταξύ τους.
το θέμα για εμένα ειναι αν εχουν κι αν εχουν, θέλουν?
vinman - Τετ 06 Ιούν 2007, 17:16:57
Θέμα δημοσίευσης:
Sidobre έγραψε:


.....Δεν είναι μια παλιά γκόμενα λοιπόν που σου ζητάει να τα ξαναφιάξετε, είναι ένα μέρος της ζωής σου που θα ήθελες να περνάς ευχάριστα. Δεν σε αγγίζει; Δεν συμμετέχεις. Σε αγγίζει; Περνάς καλά.


+1... Wink
MEMsound - Τετ 06 Ιούν 2007, 23:09:16
Θέμα δημοσίευσης:
...εγω πάντως δεν είδα πουθενά κάποιον να οργανώνει κάτι μη αγωνιστικό και να μην έχει συμμετοχή (με εξαίρεση το περσινό καλοκαιρινό τουρινγκ που ήταν ας πούμε ειδική περίπτωση)

απλά είδα να μην οργανώνεται τίποτα από κανέναν.

απλά είδα σιγά~σιγά ανθρώπους που σταμάτησαν να ασχολούνται

και αναρωτιέμαι:

Όντως χαλάστηκαν ορισμένοι από τους "παλαιότερους" από τα νέα πιο μοτοσπορτ μέλη??

Υπάρχει λόγος για κάτι τέτοιο?

δεν θυμάμαι να είπε ποτέ κανείς "σταματήστε τα τουρινγκ για να πάμε σε αγώνες" (ούτε και το αντίθετο φυσικά..)

Και στο κάτω κάτω αν κάποιοι από τους νεότερους ή ακόμα και κάποιοι από τους παλαιότερους (που άρχισαν ν' ασχολούνται με τα μοτοσπορτ) έχουν λιγότερα ή και καθόλου "τουριγκ/κονωνικα" (ωραία λέξη... Laughing Laughing ) ενδιαφέροντα, αυτό σε τι εμποδίζει τους υπόλοιπους να οργανώσουν κάτι?

Δηλαδή πρέπει πχ να έρθουν ο Χ αι Ψ μαζί για να πάνε οι υπόλοποι εκδρομή/πάρτυ/event κλπ κλπ??

Δεν είναι λίγο υπερβολική αυτή η αντιμετώπιση???

Εκτός και αν τελικά το πρόβλημα πηγάζει από άλλου και απλά δεν λέμε αυτό ακριβώς που θέλουμε να πούμε.

Αν δεν το έχετε πάρει χαμπάρι...εδώ και χρόνια Razz Razz ... κάθε έτος έχει 52 Σαββατοκύριακα και προσωπικά θεωρώ ότι με σωστή οργάνωση μπορούμε να χωρέσουμε όλων των ειδών τις δραστηριότητες... Wink
Steve - Τετ 06 Ιούν 2007, 23:25:38
Θέμα δημοσίευσης:
Ξεκίνησε ως 206 club. Σαν παρέα. Ναι, τότε με τον Vini. Ναι, τότε στις 21 Μαρτίου 2003 που πήρα το 205 μου. Κανείς δεν γύρισε να μου πεί "εδώ είμαστε με τα 206 μόνο, φύγε". Κανείς δεν ήταν Πρόεδρος, κανείς δεν ήταν Γραμματέας, κανείς δεν ήταν Ταμίας. Η δύναμη της παρέας τότε δημιούργησε το club με τα περιβόητα χρυσαφοκίτρινα ανακλαστικά αυτοκολλητάκια 206club.gr, που ποτέ δεν μπόρεσα να αποκτήσω.

Χαβαλές, ιδέες από εδώ και από εκεί για το αμάξι, διάφορα άλλα site από δω και εκεί για ιδέες και μετατροπές... Το forum λειτουργούσε ως forum. Με τα off topic, με τους 4-5 moderators και τον chataso uber alles. Χάζευα τις φωτογραφίες από τις συναντήσεις, και έλεγα "πω πω τί ωραία που είναι... όλα τα peugeot μαζί μαζεμένα!".

Ένα χρόνο αργότερα, το 2004 πήρα το 206 μου. Τί ευτυχία! Ήμουν μέλος του 206club με το βασικότερο αντικείμενο για την συμμετοχή! Τσουπ, οργανώνεται το επόμενο touring, Ροβιές τότε, και λέω αυτό δεν χάνεται.

Να σου ο Πρόεδρας να εξηγεί (ψάχνοντας στο τηλέφωνο για ποτενσιόμετρο γκαζιού) σε έναν παππού με Corolla εκεί στο camping ότι τον ράβει. Να και ο kanelj, να και ο Ydwr ο γείτονας με ένα ψυγειάκι μπύρες που έφυγε άκλαφτο.... να να να να... χίλια δυο να που με κάναν να περάσω τόσο όμορφα...

Ξανά tour, και ξανά tour... Και να που γίναμε και επίσημοι! Ε ρε γλέντια! Είμαστε πλέον Σύλλογος!

Σύλλογος... ταμείες, πρόεδροι/αντιπρόεδροι... Ε με τόσο κόσμο να μην κάνουμε και μια λέσχη? Όλε! Πήραμε και την λέσχη!

Με τόση επισημότητα να μην βάλουμε και μια συνδρομή? Ε να βάλουμε... λεφτά τα οποία άξιζε να δώσεις αν συνεργαζόσουν με τις αγορές που γίνοταν...

Ε με τόση επισημότητα, να μην είναι ανοιχτά όλα για όλους. Ανοιχτά όλα για τους λίγους, και μερικά για τους άλλους να πάρουν μια γεύση.

Moderator από εδώ και εκεί, υπεύθυνοι δημοσίων σχέσεων, έφοροι μηχανοκίνητου αθλητισμού... πω πω, χαμός!

Κάπου όμως κάτι δεν πήγαινε καλά. Τόση σοβαρότητα, τόσο κύρος... και όλοι οι διευθύνοντες, δίνανε και δίνουνε χρόνο από τον ελεύθερο τους για να ασχοληθούν με το club! Επαγγελματισμός? Ούτε κατά διάννοια. Γίνατε πρόεδροι και τα συναφή? Παρατήστε τις δουλειές σας και κάντε πηγή εσόδων σας τον σύλλογο. Δεν γίνεται δύο (2) καρπούζια σε μια μασχάλη. Δεν γίνεται να είσαι στέλεχος διαφημιστικής εταιρίας και Πρόεδρος. Δεν γίνεται να είσαι Υπεύθυνος Συνεργασιών και να έχεις μαγαζί οπτικών. Δεν γίνεται να είσαι Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων και να είσαι και στέλεχος σε εταιρία τροφίμων. Ομοίως και για τους λοιπούς.

Θέλεις να είσαι Πρόεδρος? Θα κάνεις το γραφείο σου (και όχι την λέσχη που θα πατάς μια φορά την εβδομάδα και ίσως) και θα είσαι εκεί με κανονικό ωράριο, ένσημα κλπ. Θες να είσαι Υπεύθυνος δημοσίων σχέσεων? Όλη μέρα έξω για καφέδες και το βράδυ για ποτά για ανεύρεση μελών/υπαλλήλων (έτσι δεν κάνουν όλοι?). Ομοίως και για τους λοιπούς.

Μα... αν καταργήσετε τις βασικές σας δουλειές που είναι οι βασικές πηγές εσόδων, θα εμπορικοποιήσετε τον Σύλλογο (θα γίνετε εταιρία) για να τον κάνετε πηγή εσόδων σας για να μπορέσετε να ζήσετε.

Μπαίνοντας στον ιδιωτικό τομέα, έχετε 2 περιπτώσεις. Ή θα ορθοποδήσετε, ή θα πατώσετε. Από το χέρι σας εξαρτάται. Στην συγκεκριμένη περίπτωση, μάλλον θα πατώσετε (εκτός κι αν βγάλετε κάποια προϊόντα που θα σας επιφέρουν έσοδα ή κάνετε δραστηριότητες που θα σας επιφέρουν πάλι έσοδα). Εγώ τουλάχιστον δεν έχω δει ούτε καν στο εξωτερικό κάποιον "Σύλλογο" με άτομα που αυτό το πράγμα να είναι το επάγγελμα τους. Θα χαρώ πολύ αν έχετε κάτι υπ' όψιν σας να μου το δείξετε και να μου ανοίξετε τα στραβά μου μάτια.

Παρατήστε λοιπόν όλους τους τίτλους, παρατήστε όλες τις συνδρομές, παρατήστε όλα τα ψευτο-Moderator-ιλίκια και τις επισημότητες και γυρίστε πάλι στα παλιά. Έτσι και μόνον τότε έτσι, ίσως να έρθει κόσμος πάλι πίσω. Κρατήστε το forum όπως τότε σαν forum, και όχι σαν Σύλλογο. Αυτή τη στιγμή ισχύει και φαίνεται προς τα έξω ότο forum = Σύλλογος. Γι' αυτό και 30+ μέλη δεν γράφουν πλέον εδώ (σύμφωνα με τα λεγόμενα του νυν Πρόεδρου), επειδή μιλάω άσχημα και κάνω όλο το σύλλογο να φαίνεται άσχημος.

Και συγνώμη που 30+ άτομα δεν μπαίνουν πλέον λόγω εμού Laughing

Αυτά εν ολίγοις (από όλα όσα θα ήθελα να πώ...)
vinman - Τετ 06 Ιούν 2007, 23:37:40
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
.... Δεν γίνεται δύο (2) καρπούζια σε μια μασχάλη. Δεν γίνεται να είσαι στέλεχος διαφημιστικής εταιρίας και Πρόεδρος. Δεν γίνεται να είσαι Υπεύθυνος Συνεργασιών και να έχεις μαγαζί οπτικών. Δεν γίνεται να είσαι Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων και να είσαι και στέλεχος σε εταιρία τροφίμων. Ομοίως και για τους λοιπούς.
Θέλεις να είσαι Πρόεδρος? Θα κάνεις το γραφείο σου (και όχι την λέσχη που θα πατάς μια φορά την εβδομάδα και ίσως) και θα είσαι εκεί με κανονικό ωράριο, ένσημα κλπ. Θες να είσαι Υπεύθυνος δημοσίων σχέσεων? Όλη μέρα έξω για καφέδες και το βράδυ για ποτά για ανεύρεση μελών/υπαλλήλων (έτσι δεν κάνουν όλοι?). Ομοίως και για τους λοιπούς.
Μα... αν καταργήσετε τις βασικές σας δουλειές που είναι οι βασικές πηγές εσόδων, θα εμπορικοποιήσετε τον Σύλλογο (θα γίνετε εταιρία) για να τον κάνετε πηγή εσόδων σας για να μπορέσετε να ζήσετε.
Μπαίνοντας στον ιδιωτικό τομέα, έχετε 2 περιπτώσεις. Ή θα ορθοποδήσετε, ή θα πατώσετε. Από το χέρι σας εξαρτάται. Στην συγκεκριμένη περίπτωση, μάλλον θα πατώσετε (εκτός κι αν βγάλετε κάποια προϊόντα που θα σας επιφέρουν έσοδα ή κάνετε δραστηριότητες που θα σας επιφέρουν πάλι έσοδα). Εγώ τουλάχιστον δεν έχω δει ούτε καν στο εξωτερικό κάποιον "Σύλλογο" με άτομα που αυτό το πράγμα να είναι το επάγγελμα τους. Θα χαρώ πολύ αν έχετε κάτι υπ' όψιν σας να μου το δείξετε και να μου ανοίξετε τα στραβά μου μάτια.


Steve,ξέρεις το αν σε εκτιμώ αλλά συγνώμη ,το παραπάνω κειμενάκι σου είναι τελείως μα τελείως ασυνάρτητο....
Ποιός κανόνας απαγορεύει τον ελεύθερο χρόνο σου να ασχολείσε με κάτι??
Και ποιός κανόνας λέει ότι για να ασχοληθείς με κάτι πρέπει να το κάνεις επάγγελμα για να γίνει σωστά??
Ποιός σου είπε ότι έχουμε σκοπό να το κάνουμε επάγγελμα???
Μην γράφουμε ότι θέλουμε και ότι μας κατεβαίνει.....
Το ότι ασχολούμαστε συγκεκριμένοι άνθρωποι γίνεται γιατί δεν βοηθούν άλλοι...και όχι για διευθυντιλίκια ή προεδριλίκια ή υπευθυνιλίκια....
Αλλοι συλλέγουν γραμματόσημα,άλλοι πάνε για σπιρτόκουτα και κάποιοι άλλοι ασχολούνται με έναν σύλλογο και κάνουν ότι καλύτερο γίνεται γι'αυτόν...Δεν καταλαβαίνω που κολλάνε όλα τα παραπάνω που έγραψες...Ξεφεύγουμε πάρα πολύ...
MEMsound - Τετ 06 Ιούν 2007, 23:47:26
Θέμα δημοσίευσης:
Μάνο νομίζω οτι κάπως διαφοερτικά τα λέει o Steve: με την έννοια ότι δεν θέλουμε να κάνουμε επάγγελμα, πράγμα που ισχύει. Απλά κάνουμε τον χαβαλέ μας.

Για εμένα είναι ενδιαφέρουσα η τοποθέτηση του Steve (βασικά ενυπωσιάστηκα!!! κοίτα να δεις που δεν βρίζει! απίστευτο!!) αλλά το "όλα χύμα" με βρίσκει λίγο διάφωνο.
Όπως επίσης και το αντίθετο: "όλά στιλιζαρισμένα και τυπικά".

Πρέπει να βρούμε μια μέση λύση που να επιτρέπει σώστη επαφή και κλίμα μεταξύ των μελών αλλά και σωστή εκπροσώπηση του Συλλόγου προς τους απ' έξω (Συνεργάτες, εταιριές, ΕΘΕΑ κλπ κλπ) Wink Wink
vinman - Τετ 06 Ιούν 2007, 23:54:07
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Μάνο νομίζω οτι κάπως διαφοερτικά τα λέει o Steve: με την έννοια ότι δεν θέλουμε να κάνουμε επάγγελμα, πράγμα που ισχύει. Απλά κάνουμε τον χαβαλέ μας.



....αν το λέει έτσι βγάζει διαφορετικό νόημα....δεν το κατάλαβα πάντως όπως εσύ....μπορεί να κάνω λάθος...
gonakinen - Πεμ 07 Ιούν 2007, 00:08:23
Θέμα δημοσίευσης:
Ronin έγραψε:
gonakinen έγραψε:
Μια είναι ή λύση.

Απλή αλλά βαρειά.

Arrow Βγαίνει στο portal μια ανακοίνωση πως το φορουμ καταργείται, τα μέλη διαγράφονται και το site κλείνει προσωρινα.
Στο τέλος της ανακοίνωσης αναφέρεται μια ημερομηνία , στην οποία όποιος γουστάρει να μείνει πραγματικά στο club, θα υποχρεούται να περάσει από τη λέσχη (κατα τη δειάρκεια όλης της μέρας, για να μπορούν όλοι) να υπογράψει αίτηση μέλους, και να αφήσει το mail στο οποίο θα του σταλεί το link ενεργοποίησης του λογαριασμού του , καθώς και ο κωδικός που θα κάνει login στο φόρουμ.
Θα υποχρεούνται όλοι όσοι κάνουν αυτή τη διαδικασία να πληρώσουν (έστω και μειωμένο) το παράβολο της εγγραφής επίσημου μέλους.
Ετσι στο φόρουμ θα υπάρχουν μόνο επίσημα (ενεργά) μέλη και Επισκέπτες.
Κανείς αλεξιπτωτιστής.


Δεν μου ακούγετε καθόλου δημοκρατικό αυτό ρε σύ!
Δε νομίζω να ταιριάζουν στη γενικότερη φιλοσοφία του PS Club τέτοιου είδους αποφάσεις.

Μήπως να έκανες καμιά βόλτα το αερόψυκτο που βλέπω στην υπογραφή σου?
Cool


Καλή ιδέα τελικά.

Αντι να κάτσω να ασχοληθώ με το club έκανα τη βολτα μου στην πίστα και πέρασα καλύτερα.

Έστω και με αερόψυκτο...
Steve - Πεμ 07 Ιούν 2007, 00:45:07
Θέμα δημοσίευσης:
Μάνο εν ολίγοις, αυτό που ήθελα να πω αναλυτικά (γι' αυτό και μακρυγόρησα τόσο πολύ) είναι το εξής:

Δεν είναι δυνατόν να είσαι "Αθλητικός Σύλλογος Φίλων και Ιδιοκτητών Ελλάδος" με όλα τα παραπάνω διευθυντικά στελέχη και να μην είναι η πρώτη προτεραιότητα στη ζωή σου. Δεν γίνεται να ασχολείσαι στον ελεύθερο σου χρόνο με κάτι που δημιούργησες και έκανες επίσημο.

Αν θέλεις να θεωρηθείς επαγγελματίας, θα το κάνεις σαν επαγγελματίας. Όχι μισοδουλειές, όχι ελεύθερος χρόνος. Αυτό το πράγμα θα είναι με το οποίο θα ξυπνάς και θα κοιμάσαι και το μαγαζί ή η εταιρία στην οποία δουλεύεις, θα είναι στον ελεύθερο σου χρόνο.
vinman - Πεμ 07 Ιούν 2007, 05:40:08
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Μάνο εν ολίγοις, αυτό που ήθελα να πω αναλυτικά (γι' αυτό και μακρυγόρησα τόσο πολύ) είναι το εξής:

Δεν είναι δυνατόν να είσαι "Αθλητικός Σύλλογος Φίλων και Ιδιοκτητών Ελλάδος" με όλα τα παραπάνω διευθυντικά στελέχη και να μην είναι η πρώτη προτεραιότητα στη ζωή σου. Δεν γίνεται να ασχολείσαι στον ελεύθερο σου χρόνο με κάτι που δημιούργησες και έκανες επίσημο.

Αν θέλεις να θεωρηθείς επαγγελματίας, θα το κάνεις σαν επαγγελματίας. Όχι μισοδουλειές, όχι ελεύθερος χρόνος. Αυτό το πράγμα θα είναι με το οποίο θα ξυπνάς και θα κοιμάσαι και το μαγαζί ή η εταιρία στην οποία δουλεύεις, θα είναι στον ελεύθερο σου χρόνο.


άρα καλά το κατάλαβα τότε....
Και τι προτείνεις??
...γιατί για να γίνει ''επάγγελμα''του καθένα ξέχνα το....
Να κλείσει το ''μαγαζάκι'' αφού δεν μπορεί να γίνει επαγγελματικό??
teoman - Πεμ 07 Ιούν 2007, 09:35:21
Θέμα δημοσίευσης:
Τελικά δεν είμαι ο μόνος που "ενοχλήθηκε" από τις αποφάσεις που είχαν παρθεί στην συνάντηση στο αεροδρόμιο (3η).Καλώς ή κακώς-όπως είπε και ο Χρήστος- έγινε η επιλογή το club να έχει περισσότερο αγωνιστικό χαρακτήρα και λιγότερο "παρεϊστικο".Καλώς ή κακώς αποφασίστηκε να μπει συνδρομή (ήταν επόμενο αφού αποφασίστηκε να ενοικιάσουμε έδρα).Καλώς ή κακώς έγινε η επιλογή να κλειδώσουν κάποιες θεματικές ενότητες στο forum (πάλι καλά που το κρατήσαμε ανοιχτό γιατί πολλά είχαν ακουστεί τότε).Καλώς ή κακώς άλλαξε η ονομασία που μας ένωσε.Το αγαπημένο 206club έγινε "απρόσωπο" ps.Σαν υστερόγραφο μου ακούγεται...
Προσωπικά πιστεύω ότι το μεγαλύτερο σφάλμα είναι ότι μετά την επιλογή της έδρας,επόμενο ήταν να σταματήσουν οι συναντήσεις που είχαμε σε διάφορες περιοχές (τα γνωστά "ασμπέτε"...).Αυτά εξυπηρετούσαν 2 βασικούς σκοπούς.
-Μέλη του club βρισκόντουσαν πάντα σε επαφή μεταξύ τους.Δεν θα ερχόταν κάποιος σε μια συνάντηση,θα ερχόταν στην επόμενη.Σίγουρα θα υπήρχε κάποια που τον βόλευε.
-Μη μέλη του club,δεν χρειάζονταν να κάνουν ένα μικρό ταξίδι για να γνωρίσουν την λέσχη μας και τα 5-6 (σχεδόν μόνιμα) άτομα που είναι εκεί κάθε Πέμπτη.Πηγαίναμε εμείς σε αυτούς,στην γειτονιά τους,μαζευόμασταν και 10+ αυτοκίνητα κάθε φορά και γινόταν τζερτζελές.Τραβούσαμε τα βλέμματα θέλοντας και μη...

Αυτά εν ολίγοις.Και ας ενοχλεί κάποιους το γεγονός ότι οι δραστηριότητες του club έχουν βγει από τις συνήθειές μας.Έτσι είναι,απλά,ωμά.Κάποιοι γύρισαν σε παλιότερες συνήθειες,κάποιοι δημιούργησαν νέες.Όσους δεν τους εξέφραζε αυτό που αντιπροσώπευε τα τελευταία χρόνια,προτίμησαν κάτι άλλο.Ίσως και ηλικιακά να μην μας ταιριάζει πλέον...
crusader - Πεμ 07 Ιούν 2007, 10:23:02
Θέμα δημοσίευσης:
teoman έγραψε:
Προσωπικά πιστεύω ότι το μεγαλύτερο σφάλμα είναι ότι μετά την επιλογή της έδρας,επόμενο ήταν να σταματήσουν οι συναντήσεις που είχαμε σε διάφορες περιοχές (τα γνωστά "ασμπέτε"...).Αυτά εξυπηρετούσαν 2 βασικούς σκοπούς.
-Μέλη του club βρισκόντουσαν πάντα σε επαφή μεταξύ τους.Δεν θα ερχόταν κάποιος σε μια συνάντηση,θα ερχόταν στην επόμενη.Σίγουρα θα υπήρχε κάποια που τον βόλευε.
-Μη μέλη του club,δεν χρειάζονταν να κάνουν ένα μικρό ταξίδι για να γνωρίσουν την λέσχη μας και τα 5-6 (σχεδόν μόνιμα) άτομα που είναι εκεί κάθε Πέμπτη.Πηγαίναμε εμείς σε αυτούς,στην γειτονιά τους,μαζευόμασταν και 10+ αυτοκίνητα κάθε φορά και γινόταν τζερτζελές.Τραβούσαμε τα βλέμματα θέλοντας και μη...

Έχεις μεγάλο δίκιο σε αυτά που γράφεις παραπάνω και η αλήθεια είναι ότι κι εμένα μου έχουν λείψει πολύ αυτά τα "ασμπέτε"¨από δω κι από κει.. Rolling eyes
konstantinos - Πεμ 07 Ιούν 2007, 10:29:42
Θέμα δημοσίευσης:
2 λογάκια εάν μου επιτρέπετε... καθότι τελικά (και πάλι λόγω φόρτου εργασίας) δεν θα είμαι παρών στην συνάντηση που θα κάνετε.

Αναπολώντας το παρελθόν ξορκίζουμε το παρών και προδιαγράφουμε το μέλλον με πολύ κοντά πόδια - καλάμια(που θα έλεγε και ο φύλος τυμωρός).

Εάν θέλετε το παρελθόν απλά ξεχάστε το..., το γιατί το ξέρουν αυτοί που το έζησαν.

Το θέμα είναι απλό... όλα απο μηδενική βάση και όπου σας βγάλει...
γιατί πολύ απλά δεν μπορείτε να προδιαγράψετε το τι θέλετε σαν ένα "σώμα", απλά υπάρχουν σκέψεις, "θέλω" και σκόρπια "μπορώ"...

Συγνώμη Μάνθο, δεν έχω προτάσεις (συγκεκριμένες)...

ps (οχι club) Δεν μπορώ να φανταστώ οτι θα μπω στην Λίστα προσκεκλημέων κάτω απο τον Αφάνα και τον Τυμωρό... πάει ξεθώριασε και VIP στολή μου.
MEMsound - Πεμ 07 Ιούν 2007, 10:34:56
Θέμα δημοσίευσης:
αυτό το επισόδειο της "3ης συνάντησης στο αεροδρόμιο" το έχω χάσει ή μάλλον δεν το έχω προλάβει (γράφτηκα τις ημέρες που είχε κλείσει το forum για αλλαγή από 206 σε PS)
Επίσης δεν γνώρησα (καλώς ή κακώς) 206club. Γνώρισα PSClub. Με αυτό πήγα Touring/εκδρομές/πίστες/αγώνες....
Κάποιος θα ήθελα να με ενημερώσει σχετικά με αυτή γιατί απ' ότι κατάλαβα κάπου είναι ο λάκκος της φάβας.

κάτι είχα ψιλιαστεί...
MEMsound έγραψε:
...Εκτός και αν τελικά το πρόβλημα πηγάζει από άλλου και απλά δεν λέμε αυτό ακριβώς που θέλουμε να πούμε...


επίσης πάλι ψιλιάζομαι ότι αυτοί που αποφάσισαν ότι αποφάσισαν τότε κάπου σταμάτησαν να τα υποστηρίζουν στην πορεία (για διάφορους λόγους) και έμειναν 2~3 μόνοι τους να τρέχουν για τα πάντα με αποτέλεσμα να μην προλαβαίνουν και να δημιουρρούνται επιπλέον προβλήματα...

χμμμμ προβληματισμός... Confused Scratch Neutral Confused Scratch Neutral Shaking Shaking
χρειάζεται μελέτη το θέμα Study Razz

επίσης Μάνο αυτό προτείνει ο Steve είναι:

Steve έγραψε:
Παρατήστε λοιπόν όλους τους τίτλους, παρατήστε όλες τις συνδρομές, παρατήστε όλα τα ψευτο-Moderator-ιλίκια και τις επισημότητες και γυρίστε πάλι στα παλιά. Έτσι και μόνον τότε έτσι, ίσως να έρθει κόσμος πάλι πίσω. Κρατήστε το forum όπως τότε σαν forum, και όχι σαν Σύλλογο. Αυτή τη στιγμή ισχύει και φαίνεται προς τα έξω ότο forum = Σύλλογος. Γι' αυτό και 30+ μέλη δεν γράφουν πλέον εδώ (σύμφωνα με τα λεγόμενα του νυν Πρόεδρου), επειδή μιλάω άσχημα και κάνω όλο το σύλλογο να φαίνεται άσχημος.

Και συγνώμη που 30+ άτομα δεν μπαίνουν πλέον λόγω εμού Laughing


(την άποψή μου γι' αυτό την έγραψα πιο πάνω)
christhehealer - Πεμ 07 Ιούν 2007, 10:36:11
Θέμα δημοσίευσης:
Μια διόρθωση τέο.

Τα «Ασμπέτε» τα έκοψα εγώ, για την ακρίβεια είχα πει ότι δεν ξαναδιοργανώνω κανένα, επειδή κάποιοι ασχολήθηκαν με τα προσωπικά μου περισσότερο απ' όσο τους έπαιρνε.

Ήταν μια τελείως αντιδημοκρατική απόφαση.
Μην χρεώνουμε πράγματα σε ανθρώπους που δεν φταίνε τίποτα.
teoman - Πεμ 07 Ιούν 2007, 10:53:15
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
...επίσης πάλι ψιλιάζομαι ότι αυτοί που αποφάσισαν ότι αποφάσισαν τότε κάπου σταμάτησαν να τα υποστηρίζουν στην πορεία (για διάφορους λόγους) και έμειναν 2~3 μόνοι τους να τρέχουν για τα πάντα με αποτέλεσμα να μην προλαβαίνουν και να δημιουρρούνται επιπλέον προβλήματα...


Η απάντηση ήδη έχει γραφτεί παραπάνω:

Sidobre έγραψε:

Αυτό είναι από τα μεγαλύτερα παράπονά μου. Και όταν εννοώ υποστήριξε, εννοώ με πράξεις. Να πάρει πάνω του κάποιο κομμάτι. Ακόμα και σήμερα υπάρχουν μεμονωμένες περιπτώσεις προσπαθειών που επικεντρώνονται ουσιαστικά σε εμένα, εσένα (Μάνθο) και τον Μάνο.

...
...
Sidobre έγραψε:

Αν σας ενδιέφερε όμως η ιδέα, ή το όραμα, θα το υποστηρίζατε, θα το ανανεώνατε, θα βάζατε ξανά ένα λιθαράκι -όπως κάνατε στο παρελθόν...


Μιλάμε λοιπόν για ένα "όραμα",μια "ιδέα" στο μυαλό ορισμένων.Δεν αποφασίστηκε κάτι εκείνη την ημέρα.Ήταν ήδη προδιαγεγραμμένο.
teoman - Πεμ 07 Ιούν 2007, 11:00:04
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
Μια διόρθωση τέο.

Τα «Ασμπέτε» τα έκοψα εγώ, για την ακρίβεια είχα πει ότι δεν ξαναδιοργανώνω κανένα, επειδή κάποιοι ασχολήθηκαν με τα προσωπικά μου περισσότερο απ' όσο τους έπαιρνε.


"Ασμπέτε" με την ευρύτερη σημασία της συνάντησης μελών και μη,διοργανώνονταν συχνά.Είχα παραβρεθεί σε αρκετά που δεν ήσουν.
secret-spirit - Πεμ 07 Ιούν 2007, 11:31:36
Θέμα δημοσίευσης: ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ!!!

Vaggelis - Πεμ 07 Ιούν 2007, 16:07:16
Θέμα δημοσίευσης:
ΜΠΟΥ...!!!


από ότι κατάλαβα, ήρθε η ώρα της επιστροφής των φαντασμάτων.......

εγώ με την σειρά μου, θα δηλώσω, παραφράζοντας ένα επικό τραγούδι, του μαέστρου Καρβέλα....
Πού είναι ο Βάγκνερ, που είναι ο Πουτσίνι, που είναι τα "ασμπέτε", που είναι οι Συναντήσεις*, που είναι το 206club;;;;;

η συνέχεια στο επόμενο επεισόδιο.....

*βλέπε την υπογραφή μου
Steve - Πεμ 07 Ιούν 2007, 22:26:11
Θέμα δημοσίευσης:
Επ! Που 'σαι ρε 1 στα 8? Cool
panosgep - Πεμ 07 Ιούν 2007, 23:17:26
Θέμα δημοσίευσης:
Δυο ακόμα λόγια από έναν ξεκάρφωτο...(εμένα)
Καταρχήν μην το κάνετε προσωπικό το θέμα π.χ. εγώ έκοψα τις συναντήσεις και για αυτό δεν έρχεται κανένας, εγώ δεν ξανακανονίζω meeting επειδή δεν ήρθε κανένας και τέτοια.
Είμαι μέλος του site και όχι του συλλόγου εδώ και δύο χρόνια περίπου και μόνο μια φορά έχω παρεβρεθεί σε συνάντηση, παρ όλα αυτά θα ήθελα πολυ να ήμουν και σε άλλες ,αλλά απλά δεν γίνεται.
Δεν νομίζω ότι πρέπει να ρίχνουμε φταίξιμο σε κανέναν επειδή δε μπορεί να έρθει να δει τον τάδε που τρέχει σε αγώνα ή τον τάδε που παίζει μπάλα ή τον τάδε που σβήνει μια φωτιά, ΙΣΩΣ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ είτε για προσωπικούς λόγους έιτε για οικογενειακούς είτε για επαγγελματικούς.

Στην τελική πιστεύω ότι αυτοί που δεν δίνουν το παρών σε 8 ή 9 κοινωνικοαγωνιστικές συναντήσεις φαίνεται αν γουστάρουν ή όχι τον Σύλλογο και αν έχουν κάτι να δώσουν σε αυτόν.

Επίσης δεν νομίζω ότι ο Σύλλογος έχει καθαρά αγωνιστικό χαρακτήρα, γιατί αν ήταν έτσι δεν θα έκανε καθόλου κοινωνικές συναντήσεις και δε θα είχε ιδρύσει και τη Λέσχη (για πιο λόγο να πληρώνει ενοίκιο) αν δεν ήθελε και έστω ένα μικρό χαρακτηρισμό ως κοινωνικός και "παρεΐστικος", εκτώς αν ήταν να γίνονται συναντήσεις μόνο πριν από έναν αγώνα.

Sorry για το παραλήρημα αλλά διαβάζω το θέμα, ακούω Lake Of Tears και έχω Beer Morning αρκετά
panosgep - Πεμ 07 Ιούν 2007, 23:37:11
Θέμα δημοσίευσης:
Ακόμα έχω να πω :
MEMsound έγραψε:
Πέρα για πέρα λάθος...

Μάλιστα.

ΜΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΦΕΡA ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΦΙΛΟΥΣ ΣΤΟ PSCLUB
ΕΚΑΝΑ (ΝΕΟΥΣ) ΦΙΛΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ PSCLUB.

Αν δεν καταλαβαίνετε την διαφορα δεν πρόκειται ποτε να πάει μπροστά ο Σύλλογος.

Πίστα πας με άλλους καυλωμένους που γουστάρουν ταχύτητα.

Εκδρομή πας με φίλους (εκτός και αν έχεις αρκετά ανοιχτό μυαλό και πας και με αγνώστους, όπως πχ στις διάφορες εκδρομές μέσω τουριστικών γραφείων που οργανώνονται)

Τέτοιο ανοιχτό μυαλό (καλώς ή κακώς) εγώ δεν έχω δει μεταξύ των μελών του psclub (με ελάχιστες εξαιρέσεις)

Ακόμα και όταν ένα νέο μέλος έρχεται στην Λέσχη (που ελάχιστοι από τους παλιούς πατάνε το πόδι τους, ο καθένας για τον λόγο του) ελάχιστοι είναι αυτοί που θα πάνε να του μιλήσουν άνετα, ανοιχτά και για ώρα. και αν το παιδί δεν είναι ανοιχτό και άνετο δύσκολα θα κολλήσει.

Αν ήσουν στο Πήλιο θα καταλάβαινες πόσο σωστά μιλάς και παράλληλα πόσο λάθος κάνεις (6 στους 20 ήταν "πρωτάρηδες").Όλοι μιλούσαν άνετα και πιστεύω ότι όλοι έκαναν φίλους.

Ελπίζω να είμαι εκεί την Κυριακή να τα πούμε από κοντά...
MEMsound - Παρ 08 Ιούν 2007, 01:02:32
Θέμα δημοσίευσης:
Τους πρώτους μου φίλους στο PSClub του έκανα στο touring στην Ελάτη (το έχω αναφέρει πιο πάνω).
Πρακτικά δεν ήξερα κανένα όμως ητο κλίμα ήταν φαντστικό.
Η φιλική διάθεση μεταξύ των υπολοίπων (τότε) με έβαλε στο κλίμα.
Δυστυχώς το "τότε" δεν το βλέπω στο τώρα (όχι από όλους φυσικά, και ιδίως όχι από τα νεότερα παιδιά).

Αυτό περιέγραψα πιο πάνω.
Ίσα~ίσα στο PSClub υπάρχουν αρκετά άτομα με φανταστική διάθεση.

Απλά παρατηρώ ένα μικρό χάσμα...
Μεταξύ των "πριν αλλαγής ονομασίας" και των μετά "αλλαγής ονομασίας" που πραγματικά δεν έχει κανένα λόγο να υπάρχει.

Φυσικά όποιος θέλει να την διατυρεί, δικαίωμά του.

Αλλά εμένα αυτή η παρελθοντολογία αρχίζει να με κουράζει, και πιστευω και τους περισσότερους που εξακολουθούν να ζουν το psclub.

Πάντως σα να βλέπω ότι το κλίμα φτιάχνει γενικώς και ανασκουμπονώμαστε σιγά~σιγά...
Σήμερα δε η συνάντηση στην Λέσχη ήταν απλά φανταστική... Wink Wink Wink
Lef205 - Παρ 08 Ιούν 2007, 02:29:46
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:

Αλλά εμένα αυτή η παρελθοντολογία αρχίζει να με κουράζει, και πιστευω και τους περισσότερους που εξακολουθούν να ζουν το psclub.


vinman - Παρ 08 Ιούν 2007, 05:19:06
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:

Απλά παρατηρώ ένα μικρό χάσμα...
Μεταξύ των "πριν αλλαγής ονομασίας" και των μετά "αλλαγής ονομασίας" που πραγματικά δεν έχει κανένα λόγο να υπάρχει.

Φυσικά όποιος θέλει να την διατυρεί, δικαίωμά του.

Αλλά εμένα αυτή η παρελθοντολογία αρχίζει να με κουράζει, και πιστευω και τους περισσότερους που εξακολουθούν να ζουν το psclub.




....πάντως αυτά δεν τα ήξερα πρίν τα διαβάσω....
Μάνθο συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...
pygolabida - Παρ 08 Ιούν 2007, 13:21:06
Θέμα δημοσίευσης:
Εντωμεταξύ δεν μπορώ να καταλάβω πώς μιλάνε κάποιοι για το πώς "κατάντησε" ο σύλλογος και τραγικοποιούν την πραγματικότητα ενώ κάθε Πέμπτη στη λέσχη είναι 20+ άτομα (εκ των οποίων οι μισοί είναι οι σύνηθεις θαμώνες). Άν ερχόντουσαν 50 με δυσκολία θα χωράγαμε... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Gr@lly - Παρ 08 Ιούν 2007, 16:40:40
Θέμα δημοσίευσης:
Οτι και να πούμε είναι λίγο...
Χθές πάντος περάσαμε τέλεια....
christhehealer - Παρ 08 Ιούν 2007, 19:53:39
Θέμα δημοσίευσης:
Χαίρομαι που αυτή η little kind of crisis, έληξε ΑΑβάδιστα, ΑΑβίαστα από τον χώρο μας [έκαστος] και όλα βαίνουν πλέον καλώς.

Συνεχίστε να περνάτε καλά εδώ αφού αυτό σας γεμίζει [και καλά κάνει], εμείς, εγώ δηλαδή μιας και μιλάω μόνο για τον εαυτό μου, που έχω επιλέξει να είμαι απλά επισκέπτης εδώ μέσα, να επιστρέψω σ' αυτά που με γεμίζουν και μ' ευχαριστούν.

Το παν στην ζωή είναι να κάνουμε αυτό που μας ευχαριστεί και τέτοιες μικρές κρίσεις καλό είναι να συμβαίνουν κάποιες φορές, ώστε να κατανοούμε καλύτερα το ποιοι είμαστε και που βρισκόμαστε.

Μιας και πολλά ειπώθηκαν για το παρελθόν... Η πολλή παρελθοντολογία κάποιες φορές οδηγεί στην νεκροφιλία. Ότι κάναμε εμείς στο παρελθόν καλά το κάναμε. Ή κακά μπορεί να πει κάποιος. Δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία πλέον γιατί ζούμε στο σήμερα και όχι στο χθες.
Σκοπός του ανθρώπου είναι να προχωράει προς τα μπροστά και όχι να μένει στάσιμος στα παλιά και στις αναμνήσεις. Καλές είναι οι αναμνήσεις, δεν λέω.
Αλλά για καμιά διήγηση δίπλα στο τζάκι, ενώ η βρόχα έπεφτε right through και μέχρι εκεί.

Φιλιά στα πεκινουά, καλούς απογόνους οι παντρεμένοι, μ' έναν καλό γαμπρό οι ελεύθερες...

Εις το επανειδείν.

Τα μελέ.

Τα καραμελέ μας τελείωσαν.
Steve - Παρ 08 Ιούν 2007, 20:40:17
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
Τα καραμελέ μας τελείωσαν.


Σε κάθε touring μας τελείωναν ρε γα**το Crying or Very sad
kanelj - Σαβ 09 Ιούν 2007, 07:51:53
Θέμα δημοσίευσης:
Ρε παιδια.....!!!
Τι γινεται εδω?!?!?! Shocked Shocked Shocked
Τι ονοματα ειναι αυτα που βλεπω!?!?
Που εισαστε ολοι εσεις?!
Πολυ χαρηκα που ειδα τα ποστ! Wink
206xs - Σαβ 09 Ιούν 2007, 09:45:36
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπέρα στα παιδιά Ρόνιν κριςδεχίλερ, κανέλι,

Μου λείψατε! Συμφώνω και εγώ ότι οι εκδρομές και η ζεστασιά που υπήρχε στην αρχή έχει χαθεί λίγο αλλά όχι τελείως απο ότι είδα τις λίγες Πέμπτες που κατάφερα να πάω στη Λέσχη. ΝΑΙ να κάνουμε περισσότερες εκδρομές και εγώ θα βοηθήσω να τις κάνουμε.
Steve - Σαβ 09 Ιούν 2007, 10:49:24
Θέμα δημοσίευσης:
206xs έγραψε:
ΝΑΙ να κάνουμε περισσότερες εκδρομές και εγώ θα βοηθήσω να τις κάνουμε.


Υπάρχει καλύτερο PSClub και το θέλουμε!
Gr@lly - Κυρ 10 Ιούν 2007, 12:32:18
Θέμα δημοσίευσης:
Εδώ έρχετε ο kanelj στην λέσχη που δεν έχει αμάξι....
Ολοι οι άλλοι τόσο πολύ δουλεία έχετε πουδεν μπορείτε...
Η μήπως να σας κυνηγάμε από πίσω....
Πείτε το δημόσια ξενερώσαμε για αυτον και
για αυτόν το λόγο και μην εξαφανίζεστε έτσι απλά...
Αν πραγματικά ενδιαφερόσασταν πραγματικά τα ’’ασμπετε’’ θα
υπήρχαν ακόμα... και η λέσχη θα μπορούσε να είναι μόνο
για κάποιες κρύες και άσχημες νύχτες του χειμώνα...
Θα πεταχτεί κάποιος τώρα και θα πει ρε π@π@rrrrrrrrrr και πως θα βγάλει η λέσχη τά έξοδα της?????
Και θα απαντήσω ρε άνθρωπε πως περιμένεις να γίνεις γνωστός
όταν είσαι κάθε πέμπτη στο καβούκι σου....

Τέλος πάντος όσοι πραγματικά ενδιαφέρονται
μπορούν να έρθουν στην συνέλευση και να πουν την άποψη τους..
Να καταλάβουμε και εμείς οι νεότεροι τι έφταιξε και τι χάλασε
τόσο πολύ για να χαθεί η παρέα....

Cool Cool Cool
vinman - Κυρ 10 Ιούν 2007, 12:35:24
Θέμα δημοσίευσης:
Gr@lly έγραψε:
.....τόσο πολύ για να χαθεί η παρέα....



...δεν έχει χαθεί καμμιά παρέα.....
Όσοι θέλουν περνούν καλά....
DimiP - Κυρ 10 Ιούν 2007, 12:57:20
Θέμα δημοσίευσης:
εχει χαθει γιαυτους που πραγματικα ξενερωσαν ή απλα βαρεθηκαν , κουραστηκαν, ή ο,τι αλλο θελετε.
οι υπολοιποι μπορουν να περνανε καλα .

ασε που αν ερχονταν ολοι στη λεσχη θα μαλωνατε περισσοτερο για το ποιος πληρωσε τον καφε και ποιος οχι , ποιος σκουπισε το τραπεζι και ποιος οχι, ποιος παρατησε τα πραγματα του μεσ τη μεση, και τα υπολοιπα ....
εδω 20 ατομα ειστε και δεν τα βρισκετε, σκεψου να γεμιζε κιολας.




ΒΑΓΓΕΕΕΕΛΗΗΗΗ !!!! κι εσυ εδω ;;; Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Lef205 - Κυρ 10 Ιούν 2007, 13:59:23
Θέμα δημοσίευσης:
Ημαρτον πια δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα,σταματηστε επιτελους.
Την ερχομενη Κυριακη εχουμε γενικη συνελευση, καντε λιγο υπομονη να τα συζητησουμε τοτε.
DIMCHRI - Δευ 11 Ιούν 2007, 00:13:30
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
Ημαρτον πια δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα,σταματηστε επιτελους.
Την ερχομενη Κυριακη εχουμε γενικη συνελευση, καντε λιγο υπομονη να τα συζητησουμε τοτε.


μπορώ να εξουσιοδοτήσω άλλον να έρθει αντί εμού?? Laughing
teoman - Δευ 11 Ιούν 2007, 09:48:57
Θέμα δημοσίευσης:
Καλημέρες,
Από την στιγμή που όλα βαίνουν καλώς,όλοι περνούν τέλεια και η λέσχη τα πηγαίνει περίφημα όπως διαβάζω εδώ μέσα,ποιός ο λόγος να γίνει έκτακτη γενική συνέλευση και πολύ περισσότερο ποιός ο λόγος να παραβρεθούνε όλοι εκείνοι οι "αποδιοπομπαίοι τράγοι"?
DimiP - Δευ 11 Ιούν 2007, 10:42:22
Θέμα δημοσίευσης:
teoman έγραψε:
Καλημέρες,
Από την στιγμή που όλα βαίνουν καλώς,όλοι περνούν τέλεια και η λέσχη τα πηγαίνει περίφημα όπως διαβάζω εδώ μέσα,ποιός ο λόγος να γίνει έκτακτη γενική συνέλευση και πολύ περισσότερο ποιός ο λόγος να παραβρεθούνε όλοι εκείνοι οι "αποδιοπομπαίοι τράγοι"?


τραγος ;;;

ποτε αφησες μουσακι τεο ?? Laughing Laughing Laughing Laughing
teoman - Δευ 11 Ιούν 2007, 10:51:32
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:

τραγος ;;;

ποτε αφησες μουσακι τεο ?? Laughing Laughing Laughing Laughing


Και που να αρχίσουμε και τις κουτουλιές ... Laughing
christhehealer - Δευ 11 Ιούν 2007, 11:14:35
Θέμα δημοσίευσης:
teo έγραψε:
Καλημέρες,
Από την στιγμή που όλα βαίνουν καλώς,όλοι περνούν τέλεια και η λέσχη τα πηγαίνει περίφημα όπως διαβάζω εδώ μέσα,ποιός ο λόγος να γίνει έκτακτη γενική συνέλευση και πολύ περισσότερο ποιός ο λόγος να παραβρεθούνε όλοι εκείνοι οι "αποδιοπομπαίοι τράγοι"?


Του νόου Ασμπέτε!!!!!!


Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl
Lef205 - Δευ 11 Ιούν 2007, 11:22:38
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
teo έγραψε:
Καλημέρες,
Από την στιγμή που όλα βαίνουν καλώς,όλοι περνούν τέλεια και η λέσχη τα πηγαίνει περίφημα όπως διαβάζω εδώ μέσα,ποιός ο λόγος να γίνει έκτακτη γενική συνέλευση και πολύ περισσότερο ποιός ο λόγος να παραβρεθούνε όλοι εκείνοι οι "αποδιοπομπαίοι τράγοι"?


Του νόου Ασμπέτε!!!!!!


Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl

Ειπε κανεις κανεναν αποδιοπομπαιο τραγο????
Μονοι σας εξαφανιστηκατε χωρις να πειτε τον λογο και πανω που λεμε να γινει μια γενικη συνελευση να συζητηθουν καποια πραγματα γιατι ελαχιστοι ειχαν το θαρρος (βλεπε Χρηστο) να πουν απο μονοι τους "κυριοι ειστε λαθος εδω γιατι . . . " μονο βρισιμο δεν ακουμε.
Ελεος γα**το, τιποτα δεν εχουμε να χωρισουμε σταματηστε τις κακιες πια
αν ενδιαφερεστε καθιστε να συζητησουμε, αν δεν, ασχοληθειτε με τιποτε αλλο!
Vaggelis - Δευ 11 Ιούν 2007, 11:47:48
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:

ΒΑΓΓΕΕΕΕΛΗΗΗΗ !!!! κι εσυ εδω ;;; Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Άσε Μήτσο.....
γεράσαμε πια και έχουμε γίνει γκρινιάρηδες και μίζεροι....
τόσο, που πια δεν έχω όρεξη ούτε να σε κράξω, έστω λίγο, όπως τότε στο μακρινό παρελθόν...
christhehealer - Δευ 11 Ιούν 2007, 17:52:12
Θέμα δημοσίευσης:
Όχι μόνο ο Λευτέρης, αλλά όλοι έγραψε:
Ελεος γα**το, τιποτα δεν εχουμε να χωρισουμε σταματηστε τις κακιες πια
αν ενδιαφερεστε καθιστε να συζητησουμε, αν δεν, ασχοληθειτε με τιποτε αλλο!


Sorry αλλά εδώ είσαστε foul και το χειριζόσαστε [ως συνήθως] τελείως λάθος.

Δεν γίνεται να ρωτάνε όσοι έχουν μείνει ν' ασχολούνται με το club, που είναι οι παλιοί και έλατε πίσω... κι όταν έρχονται να τους λέτε γιατί μιλάνε και λένε την γνώμη τους. Κι αν δεν γουστάρουν να μην ασχολούνται

Για ν' ασχοληθούν πάει να πει πως κάποιος/οι τους φώναξε/αν. Δεν ξυπνήσαν μια ωραία πρωία και είπαν όλοι μαζί: "τι να κάνουμε σήμερα πάμε να τα "χώσουμε" στο psclub"...

Από την στιγμή που κάποιος τους φώναξε πρέπει να κάτσει και να τους ακούσει προσεκτικά, να σεβαστεί την γνώμη τους όσο κι αν δεν του αρέσουν αυτά που θα πουν.
Δεν είναι τακτική αυτή, μόλις αρχίσουν τα δύσκολα, αρχίζουν και οι ζεμπεκιές «τι καλά που είμαστε και τι καλά που περνάμε και super wow!!!!!»

Γιατί κανένας δεν θα σας πάρει σοβαρά κα θ' αρχίσει το δούλεμα ή θα σας αγνοήσει πλήρως.

Αποφασίστε.

Έχει πρόβλημα το club και χρειάζεται την βοήθεια των παλιών μελών ή είναι όλα εντάξει και super;


Και αν χρειάζεται βοήθεια, τι είδους είναι αυτή η βοήθεια;
Ξεκάθαρα και ορθοφωνικά σαν τον Μινωτή στην Επίδαυρο.

Να ξέρει ο κάθε χριστιανός τι να κάνει την Κυριακή το πρωί.
Να πάει στον Σχοινιά για surf ή να έρθει στην συνέλευση τους psclub.

Γιατί η καραμέλα «όποιος ενδιαφέρεται» έχει την προφανή απάντηση «κανένας απ' τους απέξω» γιατί αν ενδιαφερόταν θ' ασχολιόταν κιόλας.

Εσείς λοιπόν που τους καλέσατε θα πρέπει να έχετε και ένα πειστικό story να τους πείτε. Όχι το γενικόλογο «ελάτε στην Γ.Σ. να συζητήσουμε» γιατί στην ερώτηση «για πιο θέμα να συζητήσουμε» δεν έχετε καμία σαφή απάντηση εδώ και δυο εβδομάδες.
Οπότε όπως καταλαβαίνεται την Κυριακή πάλι 3 and the koukos night club θα είστε, όσο επιμένετε σ' αυτή την τακτική.
vinman - Δευ 11 Ιούν 2007, 18:02:51
Θέμα δημοσίευσης:
...................................................................................................
volvos - Δευ 11 Ιούν 2007, 20:48:01
Θέμα δημοσίευσης:
δε βλεπω τελικα κανενα να λεει τιποτα το ιδαιτερο εδω και μερες.
ας πω εγω κατι και ας ειναι λαθος!

θα ηθελα πολυ να ειμαι τη κυριακη εκει για να δω τι θα πουν οι απο πανω κυριοι... ελπιζω να πανε ολα καλα σε καποια προσωπικα προβληματα που εχω και να καταφερω να ερθω εστω και για λιγο...

αλλα το λεω εκ των προτερων...
ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΤΗΝ ΕΧΩ ΧΕΣΜΕΝΗ.
δε ξερω ποιος σας καλει και σας λεει να επιστρεψετε και τι φταιει που φυγατε ΑΛΛΑ ΦΥΓΑΤΕ ΜΑΚΡΥΑ...το γυαλι ραγισε και δε ξανακολλαει.
οπως λενε στο χωριο μου
σκυλι με το στανιο μαντρι δε φυλαει
ή
τα ποντικια εγκαταλειπουν πρωτα το πλοιο...

και οπως μου αρεσε να λεω παλια
ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ...ΚΑΤΑΛΑΒΕ

εμενα με ενδιαφερει 10000000000000000000000% φορες περισσοτερο η γνωμη ατομων που ερχονται ή εστω περνανε απεξω αλλα δεν ασχολουνται παραπανω απο το να με ρωτανε 2-3 πραματα ή να ερχονται σε κανα καφε που συνεχιζονται να κανονιζονται σε πιο μικρη κλιμακα για οσους ξερουν...
τετοιοι ειναι
-φινος
-πλακετοκοφτης
-μαφια
-αλεξανδρος
-ηλιας...
-μακης φραπεολε
-μιλτελας
-γιαννης206
-παγκχελ
-μπαιμπορντ
-καταφρακτος
-καταρας
-νικ μαριν
-πσαιμποργκ
-τσοσμουλης
-ακομα και ο ρασταβαιπερ
-ακομα και η κοπελα του γκραλλυ (δε θυμαμαι ονομα-σορυ) η οποια εχει τρεξει περισσοτερο τα τελευταια χρονια απο εσας για το πιεσκλαμπ

ΝΑ ΕΡΘΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ οταν δε ξερετε ουτε ποσο εχει η κοκα κολα?
οταν δεν εχετε ασχοληθει ποτε με το κλαμπ περα απο το να σουλατσαρετε στο φορουμ τα τελευταια 1-2χρονια?
να παρελθοντολογησουμε?
να πουμε τι ωραια ηταν με 10ατομα σε 3 καφετεριες πριν 5χρονια?να τρεχουμε μηπως να μοιραζουμε φυλλαδια στα φαναρια με τα αλβανακια?
να κανουμε τι ? τα ιδια που κανατε σα παρεα που μετεξελιχθηκε σε κατι αλλο? ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΙΤΙΜΟΥΣ?

πλεον το κλαμπ ειναι αθλητικος ΣΥΛΛΟΓΟΣ. δεν ειναι παρεα δεν ανηκει σε κανενα και δεν ειναι Ο ΤΑΣΟΣ ΜΟΝΟ...
πνευματικα δικαιωματα ειχαμε ολοι στο 206κλαμπ οχι στο πιεσκλαμπ
εδω πλεον τα πραγματα ειναι πιο σοβαρα και πιο επισημα και το πραμα εχει μπει σε αλλους δρομους...δε μπορει να συντηρειται απο μια παρεα μονο. εκτος αν ξαναγινει παρεα και μεινουν 10ατομα.

και βεβαια δε λυνεται με μια συνελευση του κωλου για μενα.
κακα τα ψεματα αυτη τη στιγμη κλεινει ενας κυκλος του 206 κλαμπ (οτι εχει μεινει τελος παντων)
και πρεπει να ανοιξει ενας νεος με οτι θυσιες και αν αυτο συνεπαγεται.
αν δε γινει απλα θα κλεισει και αυτο το κλαμπ οπως τοσα αλλα στην ευρωπη χρονια τωρα. δεν ανακαλυψαμε εμεις τα φορουμ και τα αυτοκινητιστικα κλαμπ. και οι λυσεις σε πολλα θεματα εχουν δοθει απο το εξωτερικο σε αλλες κλιμακες βεβαια.
δε παμε να ανακαλυψουμε το τροχο παρτε το χαμπαρι.

αν εχετε σκοπο να ερθετε σα τη γκομενα που χωρισες πριν 5χρονια και απο τοτε προσπαθει να σου αποδειξει οτι ειναι καλυτερη απο την επομενη σου και τοτε περναγατε καλυτερα αφηστε το...τραβατε για σερφ.

αν εχετε σκοπο να ερθετε γιατι αγαπατε αυτον ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ
και θελετε να τον δειτε να ανοιγει ΕΝΑ ΝΕΟ κυκλο διαφορετικο και καλυτερο τοτε με 1000 να ερθω να σας παρω με το κιτ καρ μου (αν δουλευει ) απο το σπιτι σας για να μη ταλαιπωρηθειτε κιολας.


αυτα! παρακαλω μη μου απαντησει κανεις. δε με ενδιαφερει ποσως η αποψη σας για τα λεγομενα μου. αλλωστε η αποψη ειναι σα τη κωλοτρυπιδα. δε γινεται να μην εχει ο καθενας απο μια...
ΚΑΙ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗ ΚΛΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ.ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ!

τι με ενδιαφερει?
αν αυτοι που ανεφερα παραπανω θα ειναι τη κυριακη στη λεσχη.
Steve - Δευ 11 Ιούν 2007, 21:52:58
Θέμα δημοσίευσης:
Πως και δεν έπεσε delete ακόμα? Razz
plaketokofths - Δευ 11 Ιούν 2007, 22:11:00
Θέμα δημοσίευσης:
εγω πάντως φοβάμαι πως θα βρεθούμε εκει οσοι βρέθουμε και δεν θα υπάρχει θεμα - πρόβλημα να συζητήσουμε.

Πιστεύω προσωπικά υπάρχουν κάποια προβλήματα τα οποία ΔΕΝ ΛΥΝΟΝΤΑΙ γιατί οι άνθρωποι μετά απο κάποια ηλικία δεν αλλάζουν, έχει να κάνει λοιπον άμεσα με τα μελή αρα και έμμεσα με τη λέσχη.

Επίσης τα προβλήματα χωρίζονται σε 2 πεδία, ενα αυτό της λέσχης κι ενα αλλο το φορουμ (στην διαδικτυακικη επαφή). Της λέσχης πιστεύω αξίζει να συζητηθεί, του φόρουμ ομως όχι.

Προσωπική μου στάση: στην αρχή μου ξύνιζαν πολλά, απλα γιατι έδινα σημασία στο καθετί. Μετά είδα πως συμπεριφέρονται και αλλα μελη εδώ μέσα, και πως αντιμετωπίζουν το θέμα και κατάλαβα οτι δεν εχει και τόση σημασία. Ετσι λοιπόν τώρα, το λέω με λυπη γιατι θα θελα να ταν αλλιως αλλα φοβάμαι πως δεν αλλάζει, δεν εχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Δηλώνω αδαής στο θεμα μιας αυτοκινητιστικής λέσχης μιας και αυτό που αρχικά σε ενώνει είναι το αυτοκίνητο μιας και δεν είχα εμπειρία παρόμοια στη ζωή μου (με εξαίρεση το 106sportclub οταν πρωτοιδρύθηκε), πάντως αλλιώς τα περίμενα - πιο ιδανικά.

Επειδή αυτή την περίοδο εχω αρκετές υποχρεώσεις (είναι και εξεταστικη περίοδος για καποιους απο εμας και καιρός για πτυχίο) δεν ξέρω αν θα μπορέσω να έρθω, θα το ήθελα πολύ και θα προσπαθήσω να έρθω πάντως, τουλάχιστον να υπάρχει κατι συγκεκριμένο να συζητήσουμε.
plaketokofths - Δευ 11 Ιούν 2007, 22:23:18
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:

Αποφασίστε.

Έχει πρόβλημα το club και χρειάζεται την βοήθεια των παλιών μελών ή είναι όλα εντάξει και super;


Χμ... σε κάποια ισως έχεις δικιο, σε αυτό ομως δεν νομίζω με την έννοια... εσύ νιώθεις οτι εχεις και θελεις να προσφέρεις κάτι? Δεν είσαι υποχρεωμένος να βοήθησεις, αν πραγματικά υπάρχει ανάγκη βοήθειας.
christhehealer έγραψε:

Να ξέρει ο κάθε χριστιανός τι να κάνει την Κυριακή το πρωί.
Να πάει στον Σχοινιά για surf ή να έρθει στην συνέλευση τους psclub.


Αν δεν έχουν αντίρρηση θα μπορούσε να κανονιστεί σε καποια παραθαλάσιο μέρος για αλλαγή, με πρωταρχικό σκόπο να συζητηθεί πρώτα οτι ειναι και μετά κάνει καθένας οτι θέλει, βουτιά, μπανάνα, surf, wind surf και οποιος θέλει να δει τη θαλασσα να γίνεται μπετό ας κάνει screamer Evil Ρωτάω - προτείνω εγω τώρα γιατί ίσως δεν είναι καλή ιδέα.
pygolabida - Δευ 11 Ιούν 2007, 22:51:55
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
....Ρωτάω - προτείνω εγω τώρα γιατί ίσως δεν είναι καλή ιδέα.


Μπα....ειδικά αν έχει καύσωνα θα το ρίξουμε στο μπάνιο μόνο μου φαίνεται....εγώ τουλάχιστον..... Wink Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy
plaketokofths - Δευ 11 Ιούν 2007, 22:56:00
Θέμα δημοσίευσης:
pygolabida έγραψε:
plaketokofths έγραψε:
....Ρωτάω - προτείνω εγω τώρα γιατί ίσως δεν είναι καλή ιδέα.


Μπα....ειδικά αν έχει καύσωνα θα το ρίξουμε στο μπάνιο μόνο μου φαίνεται....εγώ τουλάχιστον..... Wink Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy


sιγουρα είναι επίφοβο... αλλά πιστεύω λόγω οτι θα είναι και κυριακή θα έρθουν περισσότεροι έτσι. Τώρα που το σκέφτομαι, αν καποιοι έχουν το χρόνο μπορούμε να πάμε στη λέσχη να συζητήσουμε και μετά για μπάνιο. Wink
MEMsound - Τρι 12 Ιούν 2007, 09:37:17
Θέμα δημοσίευσης:
vinman έγραψε:
...................................................................................................

...................................................................................................
plaketokofths - Τρι 12 Ιούν 2007, 13:29:16
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
vinman έγραψε:
...................................................................................................

...................................................................................................


Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question
Vaggelis - Τρι 12 Ιούν 2007, 15:36:14
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
.....


Αγαπητέ φύλε βολβέ.....
την έκφραση που λέει: "εδώ που είσαι ήμουνα και εδώ που είμαι θα έρθεις...", την ξέρεις νομίζω....
δυστυχώς ή ευτυχώς αυτό ισχύει στην περίπτωσή μας..... και σου εξηγώ...
τα μέλη του club χωρίζονται κατ'εμέ σε "γενιές", αναλόγως την περίοδο που έκαναν για πρώτη φορά login....
έτσι λοιπόν, αυτά τα 5 έτη λειτουργίας του χώρου, είχαμε κατά καιρούς "αλληλοφαγώματα" μεταξύ των "γενεών" (a.k.a. χάσμα των γενεών)
όπως λοιπόν θα έλεγε και ο Χρήστος, ζούμε ένα dejavu (sic).....
όσο για το post σου, ούτε καν το παραθέτω όπως βλέπεις, γιατί είναι κακό να έχεις χεσμένη την άποψη, όπως λές, κάποιων που έχουν δεί περισσότερα πράγματα από εσένα εδώ μέσα.....

ΜΦΧ
Gr@lly - Τρι 12 Ιούν 2007, 20:17:29
Θέμα δημοσίευσης:
Καλά σιγά μην έχουμε και 30 χρόνια διαφορά...
Ακου εκεί χασμα γενεών.....
Καλό θα το γράψω χάσμα γενεών για 5 χρόνια..
Γουαου ωραίο.....
Steve - Τρι 12 Ιούν 2007, 20:22:00
Θέμα δημοσίευσης:
Πες μου που είσαι και τί κάνεις τώρα, ΤΕΛΟΣ.
Gr@lly - Τρι 12 Ιούν 2007, 20:31:26
Θέμα δημοσίευσης:
Στο σπίτι καθαρίζω μια φτερωτη...
Και είμαι και άτριχος....

ΤΕΛΟΣ
plaketokofths - Τετ 13 Ιούν 2007, 01:57:10
Θέμα δημοσίευσης:
Gr@lly έγραψε:

Και είμαι και άτριχος....

ΤΕΛΟΣ


άμα είσαι έτσι οπως τα λες... καλά θα περάσουμε.. καλααααα
Lef205 - Τετ 13 Ιούν 2007, 05:35:46
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
Gr@lly έγραψε:

Και είμαι και άτριχος....

ΤΕΛΟΣ


άμα είσαι έτσι οπως τα λες... καλά θα περάσουμε.. καλααααα

Μπορεις να μου τον στειλεις με ενα MMS ? Rolling eyes
nickzotos - Τετ 13 Ιούν 2007, 08:56:02
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
plaketokofths έγραψε:
Gr@lly έγραψε:

Και είμαι και άτριχος....

ΤΕΛΟΣ


άμα είσαι έτσι οπως τα λες... καλά θα περάσουμε.. καλααααα

Μπορεις να μου τον στειλεις με ενα MMS ? Rolling eyes


και με mms...και με πακετο θα στο στειλω! Laughing Laughing
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ - Τετ 13 Ιούν 2007, 10:08:49
Θέμα δημοσίευσης:
Gr@lly έγραψε:
Καλά σιγά μην έχουμε και 30 χρόνια διαφορά...
Ακου εκεί χασμα γενεών.....
Καλό θα το γράψω χάσμα γενεών για 5 χρόνια..
Γουαου ωραίο.....


Πόσο καιρό ασχολήσε με το Club ? και πως το έχεις βρει ? Μήπως κάποιοι κόπιασαν πρίν από εσένα ? Χάσμα γενέων δεν είναι μόνο τα χρόνια Wink
COOL ALEXIS - Τετ 13 Ιούν 2007, 11:29:18
Θέμα δημοσίευσης:
Τι να πω...

Νομίζω πως ο Παναγιώτης με κάλυψε ΠΛΗΡΩΣ Exclamation

ΥΓ Χάσμα δεινοσαύρων...
teoman - Τετ 13 Ιούν 2007, 13:07:46
Θέμα δημοσίευσης:
Άντε,να σας ομολογήσουμε το λόγο που τόσο καιρό έχουμε εξαφανιστεί:
Είχαμε γυρίσματα!Βγαίνουμε του χρόνου Laughing Laughing


christhehealer - Τετ 13 Ιούν 2007, 14:55:52
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτός πάνω δεξιά είναι ο Ντιμιπής?

Πω πω, πως μεγάλωσε αυτό το παιδί...

Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl
Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl
Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl
crusader - Τετ 13 Ιούν 2007, 15:54:03
Θέμα δημοσίευσης:
εγώ πάντως ελπίζω να μαζευτεί όλη η παλιά φρουρά, έστω για ένα καφεδάκι ή ένα μπακλαβά βρε αδερφέ!!! Very happy
Gr@lly - Τετ 13 Ιούν 2007, 17:00:17
Θέμα δημοσίευσης:
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ έγραψε:
Gr@lly έγραψε:
Καλά σιγά μην έχουμε και 30 χρόνια διαφορά...
Ακου εκεί χασμα γενεών.....
Καλό θα το γράψω χάσμα γενεών για 5 χρόνια..
Γουαου ωραίο.....


Πόσο καιρό ασχολήσε με το Club ? και πως το έχεις βρει ? Μήπως κάποιοι κόπιασαν πρίν από εσένα ? Χάσμα γενέων δεν είναι μόνο τα χρόνια Wink


Δεν ξέρω κάν ποια είσαι αν έχει να πεις κάτι έλα να μας τα πεις απο
κοντά....
Αν δεν ξέρετε ποια η πραγματική σημασία της λέξης μην την
χρησιμοποιειται..
Και καλό θα ήταν κάποιοι να μην μιλάνε αν έχουν να εμφανιστουν πάνω από ένα χρόνο....
Και αν πραγματικά κόπιασαν δεν θα τα παράταγαν έτσι...
Αρα άσε εμάς τους καινούργιους να δούμε τι κάνατε εσείς οι παλιοί....
Giannis307 - Τετ 13 Ιούν 2007, 20:54:06
Θέμα δημοσίευσης:
Eιρηνη Ημυν Χριστιανοι...!!!
konstantinos - Πεμ 14 Ιούν 2007, 07:38:02
Θέμα δημοσίευσης:
crusader έγραψε:
εγώ πάντως ελπίζω να μαζευτεί όλη η παλιά φρουρά, έστω για ένα καφεδάκι ή ένα μπακλαβά βρε αδερφέ!!! Very happy


Καταϊφι λέγεται αγόρι μου, ακόμη δεν έμαθες...

ps (οχι club) Παλιά φρουρά, το ποιο σύντομο ανέκδοτο. Εάν δεν γράψει έστω και ένα post ο φύλος τυμωρός εγώ εμφάνιση after δεν κάνω.
christhehealer - Πεμ 14 Ιούν 2007, 14:56:32
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.photovations.com/ims/pic.php?u=1860qAPWu&i=31281


Εδώ είμαι και σε καμαρώνω μούργο Afroman


Εν τω μεταξύ το χρέπι του φορουμάρχη έχει περάσει σε άλλη διάσταση. Που είναι η html.... απέναντι!!!!!! Ha Ha
panosgep - Σαβ 16 Ιούν 2007, 09:09:47
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ πάντως λέω να κατέβω.
Όποιος(παλιός ή νέος) θέλει Γιαννιώτικο μπακλαβαδάκι ας το πει από τώρα.
ps(ναι club) : Σας φάγανε οι ίντριγκες.
Stevon - Σαβ 16 Ιούν 2007, 09:24:19
Θέμα δημοσίευσης:
Πάνο σε περιμένουμε....
Πραγματικά είναι πολύ σημαντικό , το ότι θα έρθουν μέλη εκτός Αττικής.....
Έ...όσο για τον μπακλαβά.....δέν θα πάει χαμένος.... Laughing Laughing
PS(club).....σε περιμένουμε απο κοντά .....για αυτά....
kanelj - Σαβ 16 Ιούν 2007, 19:06:46
Θέμα δημοσίευσης:
Έχει πρόβλημα το club και χρειάζεται την βοήθεια των παλιών μελών ή είναι όλα εντάξει και super;

Kαλα,επειδη και εγω κατι τετοιο υποπτευτικα οτι εχει γινει,μιλησα και με τα παιδια την περασμενη πεμπτη και καταλαβα οτι κατι τετοιο δεν ισχυει!
Σε καμια περιπτωση...
Και μην το παιξετε δυσκολοι μερικοι με αυτο για αφορμη....
Ειναι πραγματικα ατοπο αυτο....
Απλα οποιος θελει απο τα εξαφανισμενα ατομα να παει,τοτε να παει επειδη θελει και γουσταρει...
Τα παιδια δεν ΜΑΣ εχουν αναγκη για τιποτα...
Και εσεις αντι να πατε και να πειτε και ενα τραγουδι που σας ανοιγουν και επισημα την πορτα τους,τους λετε οτι "αααα,τωρα για να μας φωναζετε δεν τα βγαζετε περα και θελετε βοηθεια" κτλ κτλ!
Αφηστε τις μπουρδες και πηγαινετε να πιειτε καμια σοδα ολοι μαζι οπως παλιοτερα!
ΦΙΛΙΚΑ παντα!
Tomcat - Κυρ 17 Ιούν 2007, 11:47:17
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτοί που γκρέμισαν τη καντίνα.........φταίνε για όλα

Μακάριοι όσοι θυμούνται ....

Το ανελέητο κυνηγητό 206 προς προσυλητισμό στο CLUB και συμμόρφωση
Τη ανελέητο κράξιμο στους πάσης φύσεως γρήγορους, όμορφους, ακριβούς, δήθεν, πειραγμένους κάγκουρες
Την ανελέητη καζουρά δίλιτρου vs δίλιτρου για το ποιος είναι πιο γρήγορος...
Την απιστευτη θέα της Αθήνας από τα χωματινα parking του Διόνυσου
Τον έναν και μοναδικό πιτσιρικά που κάθε βδομαδα άλλαζε ταπετσαριες - εταζερες ,τασακια, αεραγωγούς, ντουλαπάκια συνοδηγού, TRIP CONTROL κινητήρες, τάσια, ζάντες και πάσης φύσεως αδιάφορα κομμάτια από το ταπείνο του QS μπάς και πάρει κανα άλογο, όσπου να αγοράσει RC
Το ENOLA GAY του αδριανού
Το όπως θα παίρνω τις στροφές.....της αναβύσσου (που είσαι ρε ΝΑΣΟ)
Το παλίο σκούρο μπλέ 1600 που αν και μαμά σκότωνε...
Το BBQ στον Πέτρο... που όλοι φύγαμε κομμάτια....
.............................................................και άλλα πολλά


Αν και η μαμά πατρίδα με αποσχολεί πάραυτα τον τελευταίο καιρό (τους γαμημένους φωτιά να τους κάψει) ... τα θυμάμε κάθε μέρα ευχάριστα... Το αυτοκόλλητο εκείνο τόσα χρονια δεν ξέφτυσε, δεν χάλασε... ΔΕΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΕ......... έτσι για αυτές τις ευχάριστες στιγμές.
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr