PSClub - Hellas

Αθλητικές Εκδηλώσεις - Το PSClub στο Face 2 Face

Sidobre - Τετ 10 Νοέ 2004, 02:33:44
Θέμα δημοσίευσης: Το PSClub στο Face 2 Face
Μετά από πολλή σκέψη και με σύμφωνη την γνώμη της Π. Διοίκησης, το PSClub θα συμμετέχει για πρώτη φορά στο Face 2 Face Challenge.

Οι λόγοι που μέχρι τώρα δεν είχαμε συμμετάσχει ήταν αρκετοί, αλλά μετά από παράκληση αρκετών μελών μας, επανεξετάσαμε το θέμα και αυτή την φορά σκοπεύουμε να "κατεβάσουμε" οργανωμένη ομάδα.


FACE 2 FACE III, 27 & 28 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2004

Ο αγώνας θα διεξαχθεί σε δυο σκέλη. Στο σκέλος του Σαββάτου θα γίνουν τα warm up, και στην συνέχεια οι προκριματικές κόντρες των αγωνιζομένων. Βάση των αποτελεσμάτων οι προκριθέντες οδηγοί θα βαδίσουν για την επόμενη ημέρα του αγώνα της Κυριακής, για να διεκδικήσουν μια θέση στο βάθρο των νικητών. Η χαμένοι του Face2face θα έχουν την ευκαιρία να συμμετέχουν σε ακόμα ένα αγώνα με την μορφή του Grand Prix , έτσι όπως ακριβώς διεξάγεται έως τώρα. Νικητές στο Grand Prix θα ανακηρυχτούν οι 6 πρώτοι της Γενικής Κατάταξης σύμφωνα με τους χρόνους. Οι εκπλήξεις όμως θα συνεχιστούν και η αγωνία των φιλάθλων θα κτυπήσει κόκκινα, αφού η νέα καινοτομία του face2Face ονομάζεται ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ. Για να γίνουμε πιο κατανοητοί δημιουργείται μια νεα κατηγορία εκει που οι αγωνιζόμενοι μπορούν να προκαλέσουν κάποιο συγκεκριμένο αντίπαλο αυτοκίνητο για να αναμετρηθεί μαζί του. Η κόντρα αυτή θα έχει την διάρκεια ενός γύρου, με νικητή αυτόν που θα τερματίσει πρώτος. Ο κάθε αγωνιζόμενος έχει το δικαίωμα μιας Πρόκλησης, και το κάθε club δικαιούται να δηλώσει σε αυτή την κατηγορία δύο αγωνιζόμενους.

Το κόστος της συμμετοχής -όπως μας ενημερώσανε- είναι 85 ευρώ (ημερήσια λισάνς + ασφάλεια)

Θα παρακαλούσαμε οι ενδιαφερόμενοι να δηλώσουν συμμετοχή εδω αλλά και στο e-mail μας, αναφέροντας εδώ username και αυτοκίνητο (μοντέλο, κυβικά) και στο e-mail μας Ονομα, Επώνυμο, Τηλέφωνο και στοιχεία του αυτοκινήτου τους.

Είμαστε στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση, ενημέρωση και οτιδήποτε θελήσετε σχετικά με το event.

Επίσης με τους ενδιαφερόμενους θα γίνει τουλάχιστον μία συνάντηση για να τους ενημερώσουμε σχετικά, καθώς και θα λάβουν διάφορες συμβουλές.
shark_zak - Τετ 10 Νοέ 2004, 07:32:18
Θέμα δημοσίευσης:
το κοστος για να παρακολουθισουμε πιο ειναι... Question
TiMoRiS - Τετ 10 Νοέ 2004, 09:34:49
Θέμα δημοσίευσης:
Εχω παει σε ολα τα Face2Face και μπορω να σας πω οτι εναι μια πολυ ωραια διοργανωση! Εχει πολυ γελιο και πολλα λιτρα τσαι! Μακαρι να μπορουσ να συμετεχω αλλα δυστυχως λειπουν καποια αλογα! Το σιγουρο ειναι οτι θα ειμαι εκει να υποστηριξω τα μελη μας!!!
crusader - Τετ 10 Νοέ 2004, 10:46:47
Θέμα δημοσίευσης:
Θα παρευρεθώ κι εγώ αλλά μόνο ως θεατής, για υποστήριξη στα μέλη μας!!
Πανώ - κόρνες - καπνογόνα επιτρέπονται; Very happy
COOL ALEXIS - Τετ 10 Νοέ 2004, 11:07:26
Θέμα δημοσίευσης:
Count me in!!!
Σαν θεάτη, υποστηρικτή και όχι μόνο!!!
Θα πέσει το στριψιμο της αρκούδας!!!
Steve - Τετ 10 Νοέ 2004, 11:16:32
Θέμα δημοσίευσης:
Αν και στο προηγούμενο F2F κατάφερα να κατέβω, σε αυτό δυστυχώς θα σας στερήσω την παρουσία μου... Sad 85 η συμμετοχή, 80 οι βενζίνες, και καμια 50άρα ευρώ έξοδα διαμονής για το 2ήμερο, φεύγουμε από τα 200 ευρά... Crying or Very sad

¶ ρε άτιμο WRC bodykit... Sad
nik7 - Κυρ 14 Νοέ 2004, 21:28:51
Θέμα δημοσίευσης:
steve ta lefta tis diamonis ksexna ta kai ama ertheis athina tha pame mazi ... opote miononte ta eksoda... xoros doksa ton theo iparxei... an thes kanonise giati kai ego gia parea psaxno...
CC-Gio - Δευ 15 Νοέ 2004, 00:37:17
Θέμα δημοσίευσης:
nik μεσα ειμαι και εγω!!!

Κανονιζουμε αν ειναι....οταν εισαι τει κανε αναπαντητη!
Steve - Δευ 15 Νοέ 2004, 00:58:13
Θέμα δημοσίευσης:
nik7 έγραψε:
steve ta lefta tis diamonis ksexna ta kai ama ertheis athina tha pame mazi ... opote miononte ta eksoda... xoros doksa ton theo iparxei... an thes kanonise giati kai ego gia parea psaxno...


Νικόλα, ευχαριστώ πολύ φίλτατε, το θέμα της διαμονής στην Αθήνα, δεν με απασχολεί, διότι έχω 3 φίλους από Λάρισα φοιτητές κάτω στην Αθήνα stand by Cool

Η κίνηση σου και μόνο παρόλα αυτά, μετράει και σε ευχαριστώ! Wink

Αλλά επειδή 28 Νοεμβρίου έχουμε meeting οι "Βόρειοι", και πάλι δεν μπορώ να έρθω Sad Sad
nik7 - Δευ 15 Νοέ 2004, 01:50:54
Θέμα δημοσίευσης:
ok re file
etsi kai allios isos kai na anevo kai ego pano kai na prospathiso na ertho sto meeting... ti mera peftei to meeting??? kala ase tha do sto imerologio....
SnakeMJK - Δευ 15 Νοέ 2004, 12:46:59
Θέμα δημοσίευσης:
Θα είμαι κι εγώ εκεί! Δυστυχώς σαν θεατής. Φοβάμαι να αφήσω τα άλογα μου στην πίστα.

Ποιο club θα προκαλέσουμε;;; χεχεχεχεχεχεχε........ Razz
pugsang - Τετ 17 Νοέ 2004, 09:41:18
Θέμα δημοσίευσης:
Τρελλή συμμετοχή βλέπω.


Μην σπρωχνεστε κύριοι ενας ενας ολοι θα τρεξετε.

Δεν ντρεπομαστε λεω γω.Πριν απο ενα 6μηνο που ηταν το προηγουμενο Face 2 Face ειχαμε γεμίσει τοπικ του στυλ γιατι το club δεν κατεβαινει και ειναι απαραδεκτο αυτο κλπ κλπ

Οριστε κύριοι το club κατεβαινει εσεις δεν βλεπω να δηλωνετε συμμετοχή.Τι παει να πει δεν εχω αλογα δεν εχω αναρτηση δεν εχω καθαρο σωβρακο και αλλαες τετοιες ομορφες δικαιολογιες.Αν το τοπικ ελεγε για εκδρομη ή καφε θα ιεχατε δηλωσει συμμετοχη 3.000 ατομα.

Αλλα ετσι ειναι.Με τα αμαξι των αλλων (1-2) απο το club που θα μπουνε στην πιστα γιναμε ολοι μαγκες


Αυτα ειναι


Για αλλη μια φορα συγχαρητηρια σε ολους.Να στε καλα για την αγαπη οπου δειχνεται στον Μηχανοκινητο Αθλητισμο.
nik7 - Τετ 17 Νοέ 2004, 10:49:47
Θέμα δημοσίευσης:
kalimera...
den mpika na apantiso ek merous kanenos oute na maloso me kanenan oute na dimiourgiso entiposeis oute na peiso kanenan i telos pantos tipota aplos tha paratheso afta pou pistevo pano stis apopseis pou edose o filos pungsang....

Proton polloi apo emas den exoume amaksia pou mporoun na katevoun se tetoiou eidous diorganoseis,gia pollous kai diaforous logous.

Defteron polloi apo emas isos leo isos den exoume i exoume alla den mporoume na diathesoume 85euro gia mia tetia diorganosi...

Triton isos merikoi apo emas savatokiriaka doulevoume...

Tetarton persi den fonazane gia tin diorganosi oi idioi me aftous pou fetos lene oti aplos tha pane san filathloi..

Pempton den nomizo oti mporei kaneis na ipoxreosei kapios kapion allon gia na simetexei otan o idios den niothei etoimos...

Ekton isos polloi apo emas na min kseroun ti zimies mporoun na simvoun se mia tetia diorganosi kai isos fovomaste kai ta metepeita eikonomika...

Evdomon den katalaveno giati einai kako na theloume na erthoume kai na ipostiriksoume ta pedia pou tha simmetexoun

Ogdoon mipos tha eprepe na mathoume kapia pragmata gia tin diorganosi opos katigories simmetoxes ktl ktl???
gia ton aploustato logo oti kai an akoma ta dietheta ekeina ta 85euro(pou aftin tin periodo opos exo pei kai se allous den mou perisevoun) me pion tha etrexa?Me ena S3 i ena s2000 pou den tha exo ston ilio mira i me ena mama Yaris p.x.?Kai sto kato kato pou ksero ego oti efoson paro meros ta zevgaria tha einai isaksia?kai an den einai pios me kaliptei emena oti ontos tha einai???

anyway opos ksanaeipa aplos anefera pragmata pou polloi apo emas edo isos fovounte na poun i ntreponte na poun kai den nomizo oti prepei na iparxei tetia lektiki piesi.... Den mporoume na piesoume kanenan oute na thimonoume epeidi den tha exoume polles simmetoxes...

Afta kai epanalamvano oti den thelo na thimosei kaneis oute na tsantistei oute tipota... apla kano dialogo kai leo kapia pragmata pou ego pistevo kai eimai anoixtos se nees apopseis...
pugsang - Τετ 17 Νοέ 2004, 11:08:28
Θέμα δημοσίευσης:
We have 1440 registered users σύμφωνα με τα επισημα στοιχεία του forum.

Εγω δεν τσαντιζομαι ουτε ασκω πίεση εκ μερους κανενος.Οι ανωτερω αποψεις δεν ειναι αποψεις τις διοικησεις ειναι καθαρα προσωπικες και ετσι θα πρεπει τις λαβετε.

ΑΛΛΑ ΑΠΟ 1440 USERS ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ Ε ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ???

Επισης εχουμε ενα τοπικ που ο καθε Radio Blackman αφιερωνει τραγουδια ο ενας στον αλλο.Εχουμε τοπικ για βελτιωσεις σε ηχοσυστηματα αναρτησεις body kit.Ολοι κατι εχουν φτιαξει στο αμαξι τους.Εγω δεν μπορω να δεχθω οτι ο αλλος πληρωνει 3000 Ευρω για body kit ζαντες και ηχοσυστημα και δεν εχει 200 για να τρεξει σε ενα motorsport event.

Και για να απαντησω στα αριθμητικα σημεια του nik

1ον Τι σημασια εχει τι αμαξι εχεις?Κατεβα για την συμμετοχη και ας ερθεις τελευταιος.Μηπως θα σε κοροιδεψει κανενας?Ποιος?Αυτος που δεν ειε τα κοτσια να κανει αυτο που εκανες εσυ και ας ήρθες τελευταιος?

2ον Ενταξει στα 1440 ατομα καποιος θα εχει τα 85 Ευρα της συμμετοχης.

3ον Απο τα 1440 ατομα καποιος δεν θα δουλευει Σαββατοκυριακο

4ον Τι σημασια εχει ποιος φωναζε.Σημασια εχει οτι οταν ηρθε η ωρα κανεις δεν φωναξε για την μη υπαρξη συμμετοχων.

5ον Κανεις δεν υποχρεωνει κανεναν.Αλλα αν περιμενεις να νοιωσεις ετοιμος δεν θα τρεξεις ποτε.Βεβαια οι περισσοτεροι ειναι ετοιμοι για κοντρες στα φαναρια και τα Λιμανακαι αλλα κανεις δεν ειναι ετοιμος για πιστα

6ον Οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται

7ον Δεν ειναι κακο να ερθεις για υποστηριξη αλλα δεν βλεπω ποιον θα υποστηριξεις αφου δεν θα τρεξει κανενας τελικα

8ον Εχεις δικιο σ αυτο και πρεπει να γινει μια ενημερωση.Αλλα δεν νομιζω οτι ενδιαφερεται κανενας να μαθει αλλιως θα ρωταγε.Βασικα εισαι ο 1ος που κανει αυτη την ερωτηση.

Ξαναλεω οτι τα ανωτερω αποτελουν προσωπικες αποψεις.Οπως επισης πιστευω οτι τα μελη του πρωην 206 club βαζουν στο αυτοκινητο τους φραπογαλο αντι για βενζινη και προτιμουν το τανγκο απο το heavy metal

Και εις αλλα με υγεια
christhehealer - Τετ 17 Νοέ 2004, 13:27:48
Θέμα δημοσίευσης:
Sorry Mάκη αλλά από το heavy metal προτιμώ το tango μακράν. Mπορούμε ν' ανοίξουμε ένα topic να το συζητήσουμε, αν θέλεις γιατί το ένα κι όχι το άλλο. Έτσι κι αλλοιώς, όπως παρατηρείς, περισσότερο μιλάμε για μουσική παρά για αυτοκίνητα... Δεν το κατηγορώ (δεν θα μπορούσα άλλωστε, από τη στιγμή που τα μουσικά είναι πολύ πιο πάνω στις προτιμήσεις μου από τ' αυτοκινητιστικά) αλλά πιστεύω το εν λόγω αντικείμενο το πραγματεύονται πολύ καλύτερα άλλοι διαδικτυακοί τόποι από εμάς εδώ μέσα.

Δεν πιστεύω ότι αυτός ο χώρος είτε σαν club, είτε σαν διαδικτυακός τόπος, μπορεί να δημιουργήσει αθλητικό pedigree στους παροικούντες, Όσο εύκολο είναι να κάνεις παπ***ές σ' ένα touring με κίνδυνο να "γίνεις μύθος", άλλο τόσο και ακόμα περισσότερο είναι δύσκολο να βγεις και να κάνεις το ίδιο σ' ένα χώρο που είναι φτιαγμένος γι' αυτό το λόγο και μπροστά σε 10000 κόσμο.

Δεν είναι τα 85 ευρώ το πρόβλημα. Eίναι το άγχος να μην γίνεις ρόμπα σε μια έξοδο μπροστά σε τόσο κόσμο ή σε περάσει κάποιος πιο "χεράς" σαν σταματημένο. Δεν το κρύβω ότι κι εγώ γέλαγα όταν ένας "μπάρμπας" με μιά Junior του ' 72 "κέρναγε τσάγια" κάτι λιμανακιώτικα Uno και Corolla με 500 άλογα...

... αλλά that's Megaro rulezzzzzzzzzzzzz!!!!!!!!!!!!!

Mας φταίνε τα άλογα που δεν έχουμε, γιατί όλοι πιστεύουμε ότι είμαστε ένα κράμα Airton Senna, Ari Vatanen και Jackie Stewart, αλλά το V-Box των 4T έδειξε ότι το Yaris Cup των 105 αλόγων (τόσα πολλά!!!!) γυρνάει στο Mέγαρο 2" πιο γρήγορα από το 330άρι Imreza. Ίσως πάλι να κατανοούμε το οδηγικό μας έλειμμα και να περιμένουμε από το αυτοκίνητο να το καλύψει...

Ίσως μας ενδιαφέρει περισσότερο το celebration του θέματος (είμαστε celebrity οι κερατάδες και δεν το κρύβουμε) και καθόλου το racing...

Aς πάμε σαν θεατές για πρώτη φορά και που ξέρεις, μπορεί να συγκλονιστούμε από το γεγονός και να μπούμε στο mood του racing club...

Print screen. Δεν περιγράφω άλλο!!!!!!!
Steve - Τετ 17 Νοέ 2004, 16:59:30
Θέμα δημοσίευσης:
Μάκη, τα λες για ακόμα μια φορά "έξω καρδιά" και σαφέστατα.

Εγώ πιστεύω πως μια φορά να τρέξει κάποιος σε πίστα, μετά θα ψάχνεται μόνος του για τον επόμενο αγώνα... Wink

Μάρτυρας μου ο GFG από το club που είμασταν παρόντες εκεί, σχεδόν είχα δώσει όρκο πως στο επόμενο Face 2 Face θα κατέβαινα ως συμμετέχων, ύστερα από τα τρακτέρ που είδα να μπαίνουνε στην πίστα και να την οργώνουνε Evil

Φαντάζεσαι λοιπόν το πόσο θα ήθελα να κατέβω. Τα λεφτά μέχρι τις 27 Νοεμβρίου τα βρίσκω... Δεν είναι εκεί το θέμα. Εμένα προσωπικά δεν με βολεύει η ημερομηνία, λόγω σπουδών και δουλειάς, συν ότι έχουμε meeting οι "Βόρειοι".

Αυτομάτως λοιπόν, ο 1ας από τους 1440 που ήθελε να συμμετάσχουνε, βγαίνει εκτός... Μένουνε 1399...

Για να δούμε Rolling eyes
glf - Τετ 17 Νοέ 2004, 17:08:35
Θέμα δημοσίευσης:
μα υποτίθεται οτι αυτού του είδους τα events γίνονται για να μπει ο "απλός" οδηγός με το "απλό" βαβαβουμ του. Πολύ πατριωτικά το βλέπετε.

Σε ράλλυ σπριντ των επίσημων κυπέλλων της ΕΘΕΑ δε την ψάχνουμε τόσο για το πόσο θα ετοιμαστούμε, τι θα γίνει αμα δε πάει καλά το προηγούμενο βράδυ και δε θα μπορέσω να οδηγήσω και άλλα τέτοια.
πάμε για την παρέα, για την εμπειρία και το χαβαλέ.
είναι πολύ απλά τα πράματα.

τώρα φυσικά και καταλαβαίνω γιατί δεν έχουμε και τόση... όρεξη για τέτοια events. αυτό που δεν καταλαβαίνω εδώ και πολυ καιρό είναι γιατί το κάνανε Α.Σ. αυτό το κλάμπ Smile
glf - Τετ 17 Νοέ 2004, 17:10:31
Θέμα δημοσίευσης:
pugsang έγραψε:

Εχουμε τοπικ για βελτιωσεις σε ηχοσυστηματα αναρτησεις body kit.


το φονικό πατάκι να μη ξεχάσουμε
Sidobre - Τετ 17 Νοέ 2004, 18:21:16
Θέμα δημοσίευσης:
glf έγραψε:
αυτό που δεν καταλαβαίνω εδώ και πολυ καιρό είναι γιατί το κάνανε Α.Σ. αυτό το κλάμπ Smile


Αφού έχεις δει με τα μάτια σου πόσο αθλητικά κατεβαίνουν τα "κοψίδια" στις ταβέρνες....

Τέλος πάντων, αυτό που κατάλαβα εγώ από αυτό που έγινε, μάλλον ο κόσμος μας είναι μη ενημερωμένος όσο αφορά την πίστα. Αυτό το δέχομαι και προσπαθώ να "χρυσώσω" το χάπι μου.

Το αφήνουμε λοιπόν, σύμφωνα με τα δεδομένα και αυτό το event (άλλωστε ουδέποτε είμουν υπέρ του) και προχωρούμε σε ένα εκπαιδευτικό event όσο πιο σύντομα γίνεται, έτσι ώστε ο κόσμος μας να μάθει πέντε πράγματα και να μην φοβάται τόσο....

Πάντως, άμα στο εκπαιδευτικό event δεν υπάρχει συμμετοχή, τότε εμένα με βλέπω να τα παρατάω και το Club από A.Σ. να γίνεται Σ.Ο.Μ.*

* Δεν υπάρχει περίπτωση να γράψω τι... βρείτε το μόνοι σας!
Baphomet - Τετ 17 Νοέ 2004, 19:26:07
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:

Αυτομάτως λοιπόν, ο 1ας από τους 1440 που ήθελε να συμμετάσχουνε, βγαίνει εκτός... Μένουνε 1399...


1399?? κι εγω νομιζα οτι 1440-1=1439... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

sid έγραψε:
Το αφήνουμε λοιπόν, σύμφωνα με τα δεδομένα και αυτό το event (άλλωστε ουδέποτε είμουν υπέρ του) και προχωρούμε σε ένα εκπαιδευτικό event όσο πιο σύντομα γίνεται, έτσι ώστε ο κόσμος μας να μάθει πέντε πράγματα και να μην φοβάται τόσο....


αυτο ειναι το καλυτερο και αυτο ηθελα να προτεινω κι εγω...
αν δεν κανουμε κανενα εκπαιδευτικό event, κατι που να μας φερει σε επαφη με πιστα και με αγωνιστικη οδηγηση πως θα κατεβουμε? εγω προσωπικα χωρις προηγουμενη εμπειρία σε πιστα δεν υπαρχει περιπτωση να εμπαινα μεσα και μαλιστα με κοινο...

Προσωπικα δε θεωρω το F2f θεσμο που να αξιζει της προσοχής μας... κοντράδικο το βλέπω κι αυτο ετσι όπως γινεται.
Αλλά ελλείψη άλλων δραστηριοτήτων θα ηθελα να υπαρχει συμμετοχη αλλα αυτο πρεπει να γινει πιστευω είτε απο εμπειρους οδηγους είτε μετα απο σεμινάρια και track days σαν club.

Προσωπικά περιμένω πως και πως να κανουμε κατι σε πιστα, σεμινάρια κτλ. αλλά μέχρι εκει...
glf - Τετ 17 Νοέ 2004, 19:50:06
Θέμα δημοσίευσης:
δε λέω, αν οργανωθεί τέτοιο πράμα (trackday με σεμινάρια) τότε θα είναι ότι καλύτερο.

μέχρι να βγούνε τα άτομα που θα συντονίσουν όλο αυτο το σκηνικό βέβαια πάμε για του χρόνου Smile
προς τιμήν του, αυτό ακριβώς έχει οργανώσει το 106sportclub, όπου έχει κλείσει αποκλειστικά την πίστα των Σερρών, θα έχει και θεωρία και φυσικά θα έχει και αγωνιζόμενους που θα μιλήσουν για την πίστα. Ο master Μιχελακάκης θα μας κάνει την τιμή και θα ανέβει στις Σέρρες γι'αυτό το σκοπό.

όλα γίνονται, αλλά γίνονται και πιο απλά πράγματα

το έχω ξαναπει. οπως μαζευεστε μια παρέα και πάτε για καφε, το ίδιο απλο είναι να πάτε Μέγαρα και ας μπει μόνο ο ένας. τη Δευτέρα θα βλέπαμε μυνήματα με τραγούδια, όπως είδαμε πριν λίγο καιρό για την πίστα στις Σέρρες απο ένα παιδί. και φυσικά όποιος μπήκε είπε για φθορά στα λάστιχα και μόνο αυτό !!!!!! και στο κάτω κάτω, δεν είναι ανάγκη να πάς ταπα σβαρνίζοντας τη μούρη για να φεύγει τζάμπα λάστιχο....

η παρέα μου στην Κοζάνη έχει.... βαρεθεί να πηγαίνει στο Αιγίνιο και οι πιο πολλοί μπαίνουν για 4-5 γύρους σε ήπιους ρυθμούς και βγαίνουν. ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΑΠΟΝΗΣΗ !!!!

ε υπάρχουν και 4-5 βλαμένοι που μπαίνανε για χρόνο και αλλάζανε λάστιχα Smile αλλά δε λέμε για τέτοια πράματα..
glf - Τετ 17 Νοέ 2004, 19:56:22
Θέμα δημοσίευσης:
Sidobre έγραψε:

Πάντως, άμα στο εκπαιδευτικό event δεν υπάρχει συμμετοχή, τότε εμένα με βλέπω να τα παρατάω και το Club από A.Σ. να γίνεται Σ.Ο.Μ.*


Να το κάνουμε σωματείο ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ !!! κάτι σαν την ΕΛΠΑ που είναι λέσχη... περιηγήσεως αυτ/του και διοικεί το σπορ. ΚΑΛΟ ΕΕΕΕΕΕ ? Smile
volvos - Τετ 17 Νοέ 2004, 20:06:41
Θέμα δημοσίευσης:
το f2f βρομαει απο χιλιομετρα τι σκοπο εχει οπως και ολες οι αλλες εκδηλωσεις αυτης της λεσχης....πιανουν το εξυπνο πουλι απο τη μυτη...
εκμεταλευονται το παρθενο χωρο της...κοντρας

track day γινεται παντου στην ευρωπη. f2f Ομως ......

επισης για το παθος που καποιοι φωναζουν δεν μπορω ειλικρινα να καταλαβω γιατι πρεπει να σπασω εγω ο χ το αυτοκινητο μου σε μια μαλιστα κακη πιστα για να χαρει το κλαμπ και ο y ...
παλεψτε να δοξαστουμε????????
η μηπως αν κερδισω εγω θα κερδισει το κλαμπ??????μπααα μαλλον εγω ο χ θα εισπραξω τα ευσημα.

το να υποστηριζεται απο το κλαμπ η εκδηλωση ειναι για μενα λογικο...

ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙΤΑΙ απο κανενα και για οποιοδηποτε λογο
Steve - Τετ 17 Νοέ 2004, 20:24:16
Θέμα δημοσίευσης:
Baphomet έγραψε:
Steve έγραψε:

Αυτομάτως λοιπόν, ο 1ας από τους 1440 που ήθελε να συμμετάσχουνε, βγαίνει εκτός... Μένουνε 1399...



Embarassed Σώρρει!
christhehealer - Τετ 17 Νοέ 2004, 22:03:39
Θέμα δημοσίευσης:
Μάλλον έχουμε πνιγεί σε μια κουταλιά νερό.

Κατ' αρχήν. Νικουλάκημ' (Γκάλφα) Αθλητικό Σωματείο γίναμε γιατί μας κάλυπτε σε μεγαλύτερο εύρος εκδηλώσεων. Όσα κάνει ένα απλό κλουμπ, συν άλλα τόσα. Μικρογραφία της αρχής του σπορ. Το ίδιο καταστατικό έχουμε. Laughing

Kατά τ' άλλα.

Όλοι το ξέρουμε πολύ καλά, ότι είπαμε να κατεβούμε στο F2F γιατί έτσι ζητήθηκε. Tο κάναμε, δεν μας έκατσε αλλά δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος σοβαρός που να πιστεύει ότι η ζωή του χρωστάει ένα κήπο με τριαντάφυλλα...

Υπάρχει και το άλλο. Εάν δεν έχουν θέσει οι οργανωτές πλαφόν συμμετοχών για κάθε club, σε κανέναν δεν του απαγορεύεται να κατέβει να κάνει το κέφι του. Στο κάτω-κάτω τα ράλλια (sic) είναι ατόμικο άθλημα. Δεν είναι απαραίτητο να κατεβούμε να τρέξουμε 200 νοματαίοι και είναι άδικο να στερηθεί σε κάποιον που θέλει να το κάνει.
Ένας; Ένας.
Ας κατέβει να κάνει αυτό που γουστάρει, χωρίς να κοιτάξει πίσω ή δίπλα του. Όταν στηθεί στην εκκίνηση θα είναι μόνος του απέναντι στον εαυτό του και τον αντίπαλο. Εάν "το 'χει" όλα θα πάνε καλά. Εάν δεν "το 'χει" τουλάχιστον έλυσε μια απορία του. Τι ψάρια πιάνει στον χώρο που λέγεται μηχανοκίνητος αθλητισμός (όσο μπορεί να είναι κάτι τέτοιο, το F2F).

Είναι ανώφελο να προσπαθούμε να πείσουμε οι μεν τους δε, εάν είναι καλό ή κακό. Εάν κάποιος γουστάρει τα ράλλια και την μυρωδιά καμμένου ελαστικού, δεν θα το σκεφτεί δεύτερη φορά να πάει να λιώσει τα λάστιχά του εκεί πέρα. Θα το κάνει, γιατί αυτό τον γεμίζει σαν άνθρωπο. Αυτός που έχει το αυτοκίνητο να το δείχνει και αναδεικνύεται, θα πάει να βάλει ένα body kit και that' it.

Όσοι ανήκουν στους πρώτους, ας κάνουν την κίνηση τώρα που έχουν την αφορμή. Οι δεύτεροι ας μείνουν να χειροκροτούν τους πρώτους.
Και οι χειροκροτούντες δεν είναι κακό. Ως χειροκροτούντας πήγα κι εγώ ένα ηλιόλουστο απόγευμα πριν από .... χρόνια να δω ένα άθλημα που λέγεται μπάσκετ. Ήταν ένας παίχτης εκεί που λεγόταν Γκούμας... Μου το έκοψε μόλις πέρσυ ο ορθοπεδικός... Laughing

Κάπως έτσι θα γίνει κι εδώ. Σήμερα 2-3, αύριο δέκα και ουτω κάθε εξής. Το σχολείο αγωνιστικής οδήγησης είναι άλλο κεφάλαιο, άλλη ιστορία. Καλό είναι να μην το μπλέκουμε εδώ. Όταν θα είναι η ώρα του, το βλέπουμε. Τώρα είναι F2F.

Venceremos.
nik7 - Πεμ 18 Νοέ 2004, 02:47:28
Θέμα δημοσίευσης:
tha ertho na simfoniso me ton chris the healer kai na po oti ekei ithela pano kato na katalikso kai ego ..
telos panton to thema einai oti apantisi sto ogdoo erotima mou den pira kai afto me anisixei mipos kai aftoi pou kanonizan to event den ikseran tis apantiseis(den thelo na thikso kanenan apla i siopi olon stin erotisi mou, mou dimiourgei apories...)....

sto face to face trexeis tipou dragster 400metra i olin tin pista kai opios termatisei protos???kai posoi trexoun mazi? kai ti katigories iparxoun? kai se periptosi epafis metaksi ton 2 odigon tis zimies pios tis kaliptei? nomizo oti aftes oi erotiseis gia arxi kala einai... gia na arxisoume na linoume apories mas kai na arxizoume (isos merikoi) na to skeftomaste...
-=N4X=- - Πεμ 18 Νοέ 2004, 03:34:59
Θέμα δημοσίευσης:
Εντελως προσωπικα θα εκφραστω κ εγω...
Σιγουρα η ιδεα να μπω να τρεξω εχοντας το κλαμπ απο πισω να με υ΄ποστηριζει κ σε περιπτωση νικης να με αποθεωνει ειναι κατι που ολοι λιγο πολυ εχοντας το ψωνιο μεσα μας θα το θελαμε.
Το θεμα ειναι ομως κατα ποσο το μπορουμε...κ επειδη δεν μου αρεσει να μιλαω για αλλους θα μιλησω για μενα...ναι λοιπον ανυπομονω την στιγμη που θα μπορεσω να βαλω το αμαξι μου σε πιστα κ να μαθω κ τα ορια μου κ τα ορια του...αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα μπορουσα να το κανω εχοντας τοσο κοσμο να με κοιταει.Ετσι απλα...εδω οταν αρχισα να κανω καρτ πριν χρονια που ημουν κ πιτσιρικι εντελως κ παλι θυμαμαιτο ποσο αβολα ενιωθα με ολους τους φιλους κ τους γονεις απεξω.
Επισης δεν πιστευω οτι θα μπορουσα να διακριθω....οκ ξερω να χωνω το αμαξι στις στροφες, ειναι πολλες φορες που εχω μεινει αναυδος με το εαυτο μου για κατι που εχω καταφερει κ σιγουρα θα ημουν μπροστα απο καποιους εκει μεσα αλλα δεν τρεφω αυταπατες του στυλ εγω ΞΕΡΩ να οδηγαω....ετσι απλα
Αλλο προβλημα για μενα ειναι η πιθανοτητα ατυχηματος...κ δεν εννοω καποια εξοδο γιατι μεταξυ μας δεν πιστευω οτι θα πηγαινει κανεις κ με χιλια κ θα καρφωθει πουθενα απο λαθος του.....αλλα πιστευω κ βαζω κ στοιχημα οτι με την κατηγορια αυτη της προκλησης εχει να πεσει πολυ ξυλο εκει μεσα.
Σκεφτητε απλα ο αλλος που σε προκαλει να σε βλεπει να πας να περασεις να σε κλισει κ ωπ....παρε ας πουμε την δεξια πλευρα του 206 σε στυλ αφηρημενης τεχνης.Σκεφτητε το...
Ειναι πολλα λοιπον....μπορει να εχουμε την καυλα μεσα μας, μπορει να εχουμε μεχρι κ ταλεντο μερικοι απο εμας αλλα δεν θα παμε εκει για να το δειξουμε...θα το αναπτυξουμε μονοι εκει που θα νιωθουμε εμεις ανετα να κυνηγησουμε τα ορια μας κ κανενας δεν μπορει να κρινει καποιον για αυτο.Στην τελικη αν δεν αρεσει σε καποιον που το κλαμπ μας δεν εχει συμμετοχες κ να δηλωσει αυτος κ να μην καθετε να λεει για αλλους...κ το σχολιο αυτο δεν στοχευει σε καποιον αλλα ειναι προς αποφυγει ανουσιων μηνυματων που μπορει να δημοσιευτουν.
shark_zak - Πεμ 18 Νοέ 2004, 08:00:39
Θέμα δημοσίευσης:
Sidobre έγραψε:
προχωρούμε σε ένα εκπαιδευτικό event όσο πιο σύντομα γίνεται, έτσι ώστε ο κόσμος μας να μάθει πέντε πράγματα και να μην φοβάται τόσο....



ολε ολε ολε....αντε να μαθουμε και κατι.... Silly Study Thumb right
glf - Πεμ 18 Νοέ 2004, 10:21:14
Θέμα δημοσίευσης:
χμ... επανατοποθετούμαι. συμφωνώ (ως συνήθως) με τον chris.

μόνο ένα σημείο δεν κατάλαβα.
Παράθεση:
Όλοι το ξέρουμε πολύ καλά, ότι είπαμε να κατεβούμε στο F2F γιατί έτσι ζητήθηκε. Tο κάναμε, δεν μας έκατσε αλλά δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος σοβαρός που να πιστεύει ότι η ζωή του χρωστάει ένα κήπο με τριαντάφυλλα...

τι δεν έκατσε την πρώτη φορά ?

επίσης το άλλο που δεν καταλαβαίνω ρε παιδιά είναι η... εκπροσώπηση του club. δε μπορώ να καταλάβω τι εννοείτε !
αντί να πας σε ένα event απλώς με το ονοματάκι σου, ε για το γα**το συμπληρώνεις και το club σου για να δείξεις οτι απο αυτο το club υπήρξε κάποιος που ενδιαφέρθηκε !!! αυτό είναι !!

αυτό ακόμα μέχρι και σήμερα δεν το έχω καταλάβει
volvos έγραψε:
το να υποστηριζεται απο το κλαμπ η εκδηλωση ειναι για μενα λογικο...

ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙΤΑΙ απο κανενα και για οποιοδηποτε λογο


γενικά βλέπω πολύ μεγάλη ανάγκη για ενημέρωση για όσους θα ενδιαφέρονταν για το motorsport κομμάτι και πολλές φοβίες. Καλά λέει και ο nik οτι πρέπει να ενημερωθούν για τις συνθήκες του αγώνα.
Πάντως το τελευταίο που πρέπει να φοβάστε είναι η επαφή με αντίπαλο. Αντίπαλος είναι το χρονόμετρο ρε παιδία, δε ξαμολάνε 2 αυτοκίνητα απο την ίδια γραμμή σαν τη F1 και οτι γίνει.
Αλλά αν κάποιος θα το σκεφτόταν απο πριν να συμμετέχει σε ένα event θα έπρεπε ήδη να έχει παρακολουθήσει ένα για να δει και τι παίζει (εκτός φυσικά απο τους... πρωτοπόρους του 1ου F2F).

Α να μη ξεχάσω, και γω το θεωρώ κ@#$πιάσιμο το F2F αλλά είναι που δεν υπάρχει κάτι άλλο που να έχει και κόσμο και να μη χρειάζεται κλουβί το αμάξι....

Ν4Χ και γω δε πιστεύω οτι πρέπει να δηλώσει κάποιος στο F2F αν δεν έχει ξαναμπεί πίστα και δεν έχει πάρει στροφή με την παρέα του να του κάνουν κερκίδα (για να είναι προετοιμασμένος για τον κόσμο).

άντε καλά, το δεύτερο ήταν χιούμορ Smile
Sidobre - Πεμ 18 Νοέ 2004, 10:36:06
Θέμα δημοσίευσης:
Ρωτήσατε, χωρίς την μορφή της γκρίνιας, και δεν απαντήσαμε;

Οχι ρε παιδιά, ήμαρτον, εμείς είμαστε εδώ για να λύνουμε όλες σας τις απορίες.

Οταν όμως λέτε ότι δεν το σκέφτομαι, γιατί δεν έχω τα φράγκα, ή δεν έχω το κέφι, ή οτιδήποτε άλλο, αυτό δεν εκφράζει κάποια ερώτηση.

Η σοβαρή ερώτηση είναι του στύλ "Μπορείτε να με ενημερώσετε σχετικά με τις κατηγορίες που τρέχουν και την διεξαγωγή του event;"
nik7 - Πεμ 18 Νοέ 2004, 10:45:05
Θέμα δημοσίευσης:
opos eixa pei den eixa logo grinias ktl ktl
apla parathesa kapia pragmata.. kai mesa se afta kai kapies erotiseis...

thes na stin kano tasouli mou ksexora tin erotisi?

entaksei lipon....

mporeis na me enimeroseis me tis katigories kai ta alla loipa pou exoun sxesi me to event F2F?se parakalo? Smile
ti na po re pedia oreksi na exoume na grafoume....
Sidobre - Πεμ 18 Νοέ 2004, 11:02:37
Θέμα δημοσίευσης:
Και η απάντηση θα ήταν:

Το F2F είναι ένα είδος δεξιοτεχνίας με την μορφή της "κόντρας" που λαμβάνει χώρα στα Μέγαρα όπου:

Κάθε φορά βρίσκονται στην πίστα δύο αυτοκίνητα με αρκετή διαφορά μεταξύ τους, όπου συναγωνίζονται μεταξύ τους όσο αφορά τον χρόνο. Προκρίνεται αυτός που έχει διανύσει την ίδια απόσταση σε μικρότερο χρόνο.

Η πίστα στην ουσία είναι η μισή, ενώ στην ευθεία είναι τοποθετημένα λάστιχα έτσι ώστε να μην καταφέρνουν τα αυτοκίνητα να αναπτύξουν μεγάλη ταχύτητα.

Οι κατηγορίες χωρίζονται ανα κυβικά. Ετσι, αντίπαλοί μας είναι αυτοκίνητα ίδιου κυβισμού. Τα υπερτροφοδοτούμενα (tourbo) τρέχουν σε μία κατηγορία πάνω από τα κυβικά τους.

Νικητής είναι αυτός όπου θα καταφέρει να προκριθεί σε όλες τις κόντρες.

Σε περίτπτωση εξόδου ο αγωνιζομενος είναι υπεύθυνος για τις ζημιές του, ενώ είναι ασφαλισμένος για κατά τρίτων (σε περίπτωση δηλαδή ατυχήματος να πληρώσεις τους άλλους).

Οτι άλλο θέλετε εδώ είμαστε!
nik7 - Πεμ 18 Νοέ 2004, 17:17:43
Θέμα δημοσίευσης:
Sidobre έγραψε:
Και η απάντηση θα ήταν:

Το F2F είναι ένα είδος δεξιοτεχνίας με την μορφή της "κόντρας" που λαμβάνει χώρα στα Μέγαρα όπου:

Κάθε φορά βρίσκονται στην πίστα δύο αυτοκίνητα με αρκετή διαφορά μεταξύ τους, όπου συναγωνίζονται μεταξύ τους όσο αφορά τον χρόνο. Προκρίνεται αυτός που έχει διανύσει την ίδια απόσταση σε μικρότερο χρόνο.

Η πίστα στην ουσία είναι η μισή, ενώ στην ευθεία είναι τοποθετημένα λάστιχα έτσι ώστε να μην καταφέρνουν τα αυτοκίνητα να αναπτύξουν μεγάλη ταχύτητα.

Οι κατηγορίες χωρίζονται ανα κυβικά. Ετσι, αντίπαλοί μας είναι αυτοκίνητα ίδιου κυβισμού. Τα υπερτροφοδοτούμενα (tourbo) τρέχουν σε μία κατηγορία πάνω από τα κυβικά τους.

Νικητής είναι αυτός όπου θα καταφέρει να προκριθεί σε όλες τις κόντρες.

Σε περίτπτωση εξόδου ο αγωνιζομενος είναι υπεύθυνος για τις ζημιές του, ενώ είναι ασφαλισμένος για κατά τρίτων (σε περίπτωση δηλαδή ατυχήματος να πληρώσεις τους άλλους).

Οτι άλλο θέλετε εδώ είμαστε!


mono afto arkei gia na meiosei tis simetoxes,....
den milao prosopika milao genika..
ego opos sas eipa kai stin ekthesi den exo oute lastixa se kali katastasi oute anartiseis se katastasi gia pista... ama allaksoun kai mpoun tou dilitrou kai allakso kai lastixa... vlepomen... ase pou den pezei mia apo fraga(eksou kai den exoun ginei kai oi allages pou proanaferthikan..)[/b]
Ronin - Πεμ 18 Νοέ 2004, 17:25:40
Θέμα δημοσίευσης:
nik7 έγραψε:

ego opos sas eipa kai stin ekthesi den exo oute lastixa se kali katastasi oute anartiseis se katastasi gia pista... ama allaksoun kai mpoun tou dilitrou kai allakso kai lastixa... vlepomen... ase pou den pezei mia apo fraga(eksou kai den exoun ginei kai oi allages pou proanaferthikan..)[/b]


¶ρα βρε συ Νικόλα,δεν ήταν το πρόβλημα η ενημέρωση απο το Σύλλογο προς τα μέλη. Confused
SnakeMJK - Παρ 19 Νοέ 2004, 12:19:03
Θέμα δημοσίευσης:
Έχουμε και λέμε. Οι λόγοι που δεν κατεβαίνω εγώ. Εμπειρία από πίστα και γενικότερα από "ράλλια" δεν υπάρχει. Έστω ότι το παραβλέπουμε αυτό. Τα άλογα μου είναι τα λιγότερα στην κατηγορία. Πες δεν το μετράμε και αυτό, έστω ότι έχουμε "χέρι". Μετά, φοιτητές είμαστε, αράχωβα θέλουμε να πάμε, τουρινγκ με το κλαμπ θέλουμε να πάμε... Πολλά τα λεφτά! Αυτό έχει σημασία για μένα την παρούσα φάση.

Τώρα αν κλείσουμε τα μέγαρα μόνοι μας, να δούμε πως τα πάμε και με σαφώς μικρότερη τιμή (40 ευρώ είναι η κανονική θαρρώ), εννοείται πως θα δηλώσω το παρών.

My 2 cents Shocked
Steve - Παρ 19 Νοέ 2004, 13:58:00
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
Μετά, φοιτητές είμαστε, αράχωβα θέλουμε να πάμε, τουρινγκ με το κλαμπ θέλουμε να πάμε... Πολλά τα λεφτά! Αυτό έχει σημασία για μένα την παρούσα φάση.

Τώρα αν κλείσουμε τα μέγαρα μόνοι μας, να δούμε πως τα πάμε και με σαφώς μικρότερη τιμή (40 ευρώ είναι η κανονική θαρρώ), εννοείται πως θα δηλώσω το παρών.

My 2 cents Shocked
.

Βάλε και άλλα 2 cents από εμένα Rolling eyes Sad
ultra-one - Παρ 19 Νοέ 2004, 15:14:17
Θέμα δημοσίευσης:
Καλό ακούγεται αλλά εγώ θα προτιμούσα να πηγαίναμε ο καθένας με το αυτοκίνητο του στα μέγαρα για εξοικοίωση με το αυτοκίνητο σε οδήγηση πέρα από τα όρια και βελτίωση των ικανοτήτων μας και όχι για κόντρες.

Επειδη θα φιλοξενώ 2 φίλους μου από την Κύπρο από 24-29Νοε μπορεί να μην τα καταφέρω να έρθω ανκαι το θέλω πολύ.
Υπάρχει μια περίπτωση 30% να έρθω (σαν θεατής μόνο), διότι το αυτοκίνητο έχει μόνο 2700km και προφανώς δεν το ξεσκίζω.
Δεν είναι μόνο τα 85ευρω + Βενζίνες
Η οδήγηση σε πίστα στα 10/10 απαιτεί να αλλάζεις συνέχεια στον κόφτη και να κατεβάζεις/φρενάρεις όσο το δυνατό πιο αργά. Σίγουρα καταπονείς Κινητήρα, Σαζμάν, Φρένα, Λάστιχα (τουλάχιστον).
Επίσης το ΧΡΩΣΤΑΩ το Μαμημένο και θα το πληρώνω 3 χρόνια!
Οποιαδήποτε ζημιά δεν καλύπτεται από την ασφάλεια.

Θα προτιμούσα να κάναμε αυτό που ανέφερα, απλά επειδή ο καθένας θα ακολουθεί το δικό του ρυθμό και (μάλλον) θα προσέχει και περισσότερο το αυτοκίνητο του.
GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) - Παρ 19 Νοέ 2004, 16:05:52
Θέμα δημοσίευσης:
Να πω κι εγω κατι αν και πολλη θα το βρητε μαλ***α αλλα δεν βαριεσαι......! Περσι ειχα παει με το ορθιο χιλιομετρο! Μου αρεσε η ολη φαση με τα κλαμπ να εχουν τις συμμετοχες τους κ.τ.λ. Να πω κι εγω οτι δεν ηταν επικυνδηνω γιατι τα αμαξια ειχαν αποσταση μεταξυ τους. Εγω προσωπικα δε θα εβαζα στυμενο αμαξι αν δεν ειχα χρημα να φταξω τις φθορες μετα! Κια αυτες οι φθορες θα ηταν στην αναρτηση γιατι η πιστα ειναι χαλια στις στοφες και ειδικα σε μια (θα θυμαται ο Σταυρος) που χαμηλομενο αμαξι με μια αλφα σκληροτητας αναρτηση να μην την παρει στα χερια μετα, στανταρ θα το παθενα εγω και γι' αυτο δεν κανω καμια κινηση! Γι'αυτο εχω να προτεινω την επομενη φορα αν θελησουμε να γινει κατι οργανωμενο να πληρωσουμε ολοι τις σημμετοχες αυτων που θελουν να μπουν (2-3 αμαξια Ανεξαρτητως κυβισμου, στυσιματος και κ.τ.λ που θελουν να πανε)!!!!! Confused Εγω θα τα εδινα αυτα τα λεφτα γιατι μου αρεσει που ανηκω σε μια ομαδα και μοιραζομαι πραγματα που εχουν το ιδιο παθος με εμενα, και θα μου αρεσε να αρχισει σιγα σιγα να βγαινει προς τα εξω το κλαμπ και να το μαθει ο κοσμος! Και να ειστε σιγουροι οτι μολις βγει η φωτογραφιση που εγινε τα μελοι θα διπλασιαστουν! Αυτα ειχα να πω κια ευχαριστω αυτους που σκεφτηκα να κανουν αυτο που λεγοταν 206club και τωρα πια PSClub!! Wink
BTS - Παρ 19 Νοέ 2004, 18:22:49
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά, τα "δεν έχω ανάρτηση, δεν έχω λάστιχα, θα έχω φθορές, θα με βλέπει ο κόσμος" κτλ, είναι προφάσεις.

Πείτε "δεν συμμετέχω" και τελείωσε η υπόθεση...

Μου θυμίζει έναν τύπο που είχα γνωρίσει στο δυναμόμετρο. Είχε ένα Έβο 7 με όλη τη Ralliart και τη Greddy πάνω του, και όταν τον ρώτησα γιατί δεν τρέχει στο F2F μου άρχισε τα "δεν έχω βάλει ακόμα τον αγωνιστικό εγκέφαλο για το κεντρικό διαφορικό" και άλλα τέτοια...


Αν το 206 σας φαίνεται αργό για την κλάση του, τότε να σας πω ότι στο 1ο F2F είχα τρέξει με το τελείως νορμάλ 106 1.1 που κυκλοφορώ κάθε μέρα. Και το διασκέδασα. Κατάφερα μάλιστα να αποκλείσω και ένα φτιαγμένο Cinque πριν με αποκλείσει από τον τελικό το γνωστό κωλοφτιαγμένο Autobianchi...

Οκ, μπορεί να χάσετε από πολύ πιο γρήγορα αυτοκίνητα. Αν όμως οδήγησετε ήρεμα και ωραία, τότε η επίδοση σας θα είναι αξιοπρεπέστατη και θα φύγετε έχοντας διασκεδάσει και εκτονωθεί.

Συμφωνώ πως το F2F είναι κ@λοπιάσιμο όσον αφορά το οοικονομικό της συμμετοχής.
Για μία έστω φορά όμως, αξίζει να συμμετάσχει κάποιος που θεωρεί το εαυτό του φίλο της σπορ οδήγησης. Και μην ακούσω για φθορές, γιατί απλά με τρεις γύρους στην -μισή- πίστα, πολύ απλά δεν υπάρχουν.

Φιλικά πάντα και χωρίς διάθεση κριτικής.
Steve - Παρ 19 Νοέ 2004, 18:23:58
Θέμα δημοσίευσης:
GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) έγραψε:
Να πω κι εγω κατι αν και πολλη θα το βρητε μαλ***α αλλα δεν βαριεσαι......! Περσι ειχα παει με το ορθιο χιλιομετρο! Μου αρεσε η ολη φαση με τα κλαμπ να εχουν τις συμμετοχες τους κ.τ.λ. Να πω κι εγω οτι δεν ηταν επικυνδηνω γιατι τα αμαξια ειχαν αποσταση μεταξυ τους. Εγω προσωπικα δε θα εβαζα στυμενο αμαξι αν δεν ειχα χρημα να φταξω τις φθορες μετα! Κια αυτες οι φθορες θα ηταν στην αναρτηση γιατι η πιστα ειναι χαλια στις στοφες και ειδικα σε μια (θα θυμαται ο Σταυρος) που χαμηλομενο αμαξι με μια αλφα σκληροτητας αναρτηση να μην την παρει στα χερια μετα, στανταρ θα το παθενα εγω και γι' αυτο δεν κανω καμια κινηση! Γι'αυτο εχω να προτεινω την επομενη φορα αν θελησουμε να γινει κατι οργανωμενο να πληρωσουμε ολοι τις σημμετοχες αυτων που θελουν να μπουν (2-3 αμαξια Ανεξαρτητως κυβισμου, στυσιματος και κ.τ.λ που θελουν να πανε)!!!!! Confused Εγω θα τα εδινα αυτα τα λεφτα γιατι μου αρεσει που ανηκω σε μια ομαδα και μοιραζομαι πραγματα που εχουν το ιδιο παθος με εμενα, και θα μου αρεσε να αρχισει σιγα σιγα να βγαινει προς τα εξω το κλαμπ και να το μαθει ο κοσμος! Και να ειστε σιγουροι οτι μολις βγει η φωτογραφιση που εγινε τα μελοι θα διπλασιαστουν! Αυτα ειχα να πω κια ευχαριστω αυτους που σκεφτηκα να κανουν αυτο που λεγοταν 206club και τωρα πια PSClub!! Wink


Χεχ Twisted evil

Συμφωνώ με τα όσα προανέφερες, βασικά είχα σκεφτεί και εγώ την "χορηγία" ας το πούμε έτσι... Αλλά τουλάχιστον ούτε αυτό βλέπω να παίζει... Rolling eyes Anyway, πιστεύω πως μέσα στον Ιανουάριο θα έχω τελειώσει το ξεχρέωμα του αμαξιού και εγώ, και θα αρχίσω να χώνομαι σε τέτοια event... Τέρμα τα ψέμματα Wink
Makemyday - Παρ 19 Νοέ 2004, 20:34:50
Θέμα δημοσίευσης:
μου αρεσει που ανηκω σε μια ομαδα και μοιραζομαι πραγματα που εχουν το ιδιο παθος με εμενα, και θα μου αρεσε να αρχισει σιγα σιγα να βγαινει προς τα εξω το κλαμπ και να το μαθει ο κοσμος! ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ. ΠΑΡΟΛΟ ΑΥΤΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΑΝΗΚΩ ΣΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ. Ο ΦΙΛΟΣ ΤΟ ΕΘΕΣΕ ΣΩΣΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ. ΠΑΙΔΙΑ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ 1100 ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ. ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΤΟΣΗ ΖΗΜΙΑ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΜΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΧΡΟΝΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ. ΕΞΑΛΛΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΟΛΗ ΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΑΜΑ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΘΝ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΡΑ ΚΛΑΜΠ. ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΠΑΜΕ ΕΚΕΙ ΜΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ. ΑΣ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΣΑΝ ΚΛΑΜΠ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΑΜΑ.
christhehealer - Παρ 19 Νοέ 2004, 23:12:27
Θέμα δημοσίευσης:
Χρωστάω μια απάντηση στο Νίκο γιατί ρώτησε:

Πρωταθλητής Ν2 έγραψε:
τι δεν έκατσε την πρώτη φορά ?


O αριθμός των συμμετοχών. Και πάλι πιστεύω ότι δεν πρέπει να απογοητευόμαστε. Ποτέ προσωπικά δεν πίστεψα ότι θα έχουμε πάνω από 10 (και πολλές λέω) συμμετοχές σε τέτοιου είδους εκδηλώσεις.

Και πάλι προσωπικά θα μιλήσω, από τη στιγμή που αυτή την εκδήλωση την χάνω σε επίπεδο συμμετοχής, στην επόμενη δεν θα με χαλάσει εάν είμαστε μόνο οι γνωστοί 4-5 γκαζοφίλ. Πάμε να κάνουμε το κέφι μας κι εάν βγει και κάτι καλό, καλοδεχούμενο είναι. Εάν όχι, κάναμε το κέφι μας. Θα έχουμε άπειρο υλικό για συζήτηση, σχολιασμό και σχέδια για την επόμενη φορά...

Ειλικρινά και δεν το λέω με κακία, δεν πιστεύω ότι μπορεί αυτός ο χώρος να δημιουργήσει αθλητικό pedigree στα μέλη του. Αυτό είτε το έχεις από κούνια, είτε δεν το έχεις. Δεν έχω δώσει ούτε μία δραχμή πέρα από τα απαραίτητα στο 206 μου... Δεν θέλω να πω πόσα έχω δώσει σε διάφορες σχολές αγωνιστικής και ασφαλούς οδήγησης. Το "Χηλερακάκης" δεν βγήκε τυχαία και παραπέμπει σαφώς εδώ Arrow
glf έγραψε:
Ο master Μιχελακάκης θα μας κάνει την τιμή

Μέγας δάσκαλος... αυτή είναι όντως ανεκτίμητη εμπειρία. Το να σου μάθει 5 πράγματα πάνω στο αντικείμενο αυτός ο άνθρωπος.

Γιατί για να φτιάξω το 206 μου 500 άλογα να το κάνω τι; Εάν η τηλεμετρία παίζει κυρίαρχο ρόλο στην F1, η τηλεμετρία στα Μέγαρα λέει ότι στις δύο πιο δύσκολες στροφές της πίστας:

K1 => Ταχύτητα στην κορυφή της στροφής =>206 1.6 τελείως normal - 62.5 km/h, Evo VIII - 61km/h
K9 => Ταχύτητα στην κορυφή της στροφής =>206 1.6 τελείως normal - 63.1km/h, Evo VIII - 58.7 km/h

Κάποιος που ασχολείται με το αντικείμενο τα ξέρει αυτά. Αλλά αυτό είναι που λέω αθλητικό pedigree. Tώρα γιατί το 206 γυρίζει σε 1,18 και το Evo σε 1,11; Ρωτήστε το Γκάλφα να σας το εξηγήσει... Laughing

Πως να εξηγήσεις στον άλλο που σου λέει ότι στο δρόμο πάω με 150 και όταν του λες για πίστα, φοβάται μην πάθει καμιά ζημιά ό,τι:
Μεγάλε, έαν καταφέρεις να πας με μέση ωριαία 40 km/h είσαι πρώτος χαλαρά... μιλάμε πάντα για το κομμάτι που γίνεται το F2F. Kαι η υψηλότερη ταχύτητα που θα πιάσεις είναι στην κορυφή της K9 δηλαδή 60 km/h και αυτά εάν ξέρεις... που δεν ξέρεις, άρα το ξεχνάς... καμιά 40αριά και πολλά σου είναι...

Αυτό διαβάζω εδώ και δυο σελίδες... Στην Εθνική με 150 είμαστε ασφαλείς και στην πίστα με 40 κινδυνεύουμε να σπάσουμε το αμάξι μας...

Το τέλος της λογικής να το πω;

Ή μήπως να πω την ιστορία με το τι δεν έχει τέρμα στο σύμπαν...

Και για να εξηγούμαστε... δεν έχω τίποτα με αυτούς που δεν θέλουν να πάρουν μέρος. Γούστο τους και μαγκιά τους και είναι απόλυτα σεβαστό. Αλλά μην προσπαθούν να πιάσουν τον Γκάλφα στο επόμενο touring και καμαρώνουν μετά στο ξενοδοχείο πόσο γρήγορα πάνε. Εάν νομίζουν ότι μπορούν, μόνο σε εκδηλώσεις σαν το F2F μπορούν να το αποδείξουν και έαν θέλουν το κάτι παραπάνω, εδώ είναι ο Νίκος να βοηθήσει όποιον έχει απορίες του πως και τι. Razz
glf - Σαβ 20 Νοέ 2004, 01:59:09
Θέμα δημοσίευσης:
ε μα πάλι με βρίσκεις σύμφωνο !
Steve - Σαβ 20 Νοέ 2004, 04:12:23
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
Αυτό διαβάζω εδώ και δυο σελίδες... Στην Εθνική με 150 είμαστε ασφαλείς και στην πίστα με 40 κινδυνεύουμε να σπάσουμε το αμάξι μας...


Στην εθνική με 150 και 3 λωρίδες ανά ρεύμα κυκλοφορίας μαζί με βοηθητική, στην πίστα με 60 αλλά στο όριο και με τα ανάποδα τιμόνια... Rolling eyes
GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) - Δευ 22 Νοέ 2004, 16:06:35
Θέμα δημοσίευσης:
Shocked Αποστολε εισαι μεσα απο Καλαματα; Επιτελους πετυχα και εναν απο την πολη μου!!!! Laughing Ριξε κανανα τηλαφωνακι με πμ να βρεθουμε οταν κατεβω! Στο τουρινγκ θα ερθεις; Εγω εχω το ασημη στη φωτογραφια απο κατω!
vio - Δευ 22 Νοέ 2004, 16:41:25
Θέμα δημοσίευσης:
ΑΧ.....καταραμένη τροχαία Γλυφάδας......
vio - Τρι 23 Νοέ 2004, 10:56:11
Θέμα δημοσίευσης:
Χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ (αν και το ποιο πιθανό είναι να παρεξηγηθώ..) θα πώ τα παρακάτω:

Όσες φορές μπαίνω να διαβάσω κάποιο καινούργιο post μου δίνεται η εντύπωση οτι κάποιοι εδω μέσα κάνουν διαγωνισμό στον αριθμό των Post που κάνουν ημερησίως. Και δεν φτάνει αυτό αλλά σε κάθε τι που γίνεται αναλύουν περισσότερα απο αυτά που αναλύει ο τρίφυσος εγκέφαλος του pug μου.

Κύριοι στην Ελλάδα ζούμε που τίποτα δεν διοργανώνεται όπως πρέπει και ποτέ δεν υπάρχουν οι καταλληλότερες δυνατόν συνθήκες για να διεξαχθεί κάτι.

Το θέμα για εμένα είναι πολύ απλό. Οποιος το χει .. να πάει. Δεν χρειάζεται να έχει το Pug 206- F16 για να τρέξει γιατι στην πίστα απλά δεν μετράει τόσο το πόσο δυνατό είναι το αμάξι σου, αλλά το πώς μπορείς σταθερά να γυρίζεις την πίστα. Εξάλου απο οτι φαντάζομαι τα άτομα που θα τρέχουν με φτιαγμένα δεν είναι τόσο έμπειροι ώστε να μην πατήσουν παραπάνω στην έξοδο ή να προσπαθήσουν να μπούν με ποιό πολλά στην είσοδο με το αποτέλεσμα του ΧΑΣΙΜΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. Οπότε μην τρομάζεται.

Για το θέμα των φθορών-ασφάλειας το να μπαίνεις λημανάκια ή σε οποιαδήποτε "πολιτική" στροφή με την κ@λ@ασφαλτο που έχουμε είναι πολύ χειρότερο απο την πίστα. Ομοίως το να σκίζεις το αυτοκίνητο σου στο φανάρι κτλ κτλ ......ξέφυγα....

Εγω (για να τελειώσω) πιστεύω οτι αυτό το event ..

1) Απευθύνεται σε πολύ συγκεκριμένα άτομα του club και δεν είναι για όλους οπότε δεν χρειάζεται να μπαίνουν όλοι στην διαδικάσία να γράφουν και να αναλύουν ....

2) Είναι ανεξάρτητο απο τι αυτοκίνητο έχεις και πόσο καλά πηγαίνει

3) Ειναι πλήρως εξαρτημένο με το μικρόβιο που ορισμένοι (βλέπε 1) έχουν μέσα τους

4) Σαν club πρέπει να το στυρίξετε γιατι απλά έχετε αρκετό κόσμο που έχει τις προϋποθέσεις για συμμετοχή αλλά έχουν και αμφιβολίες τις οποίες ,εαν θεωρείται οτι το event είναι σωστά οργανωμένο, θα πρέπει να τους βοηθήσετε να ξεπεράσουν.


Αυτά..
Ronin - Τρι 23 Νοέ 2004, 11:05:18
Θέμα δημοσίευσης:
vio έγραψε:

4) Σαν club πρέπει να το στηρίξετε γιατι απλά έχετε αρκετό κόσμο που έχει τις προϋποθέσεις για συμμετοχή αλλά έχουν και αμφιβολίες τις οποίες ,εαν θεωρείται οτι το event είναι σωστά οργανωμένο, θα πρέπει να τους βοηθήσετε να ξεπεράσουν.


Αλέξη,διάβασα το Post σου και θέλω να σταθώ λίγο στο No 4.
Έχεις κάποιες προτάσεις να κάνεις προς την ΠΔΕ ,οσο αναφορά την παρότρυνση και την βοήθεια των προς συμμετοχή μελών?

Κουβέντα κάνουμε,ας ακουστεί και καμια γνώμη παραπάνω...
vio - Τρι 23 Νοέ 2004, 11:17:19
Θέμα δημοσίευσης:
Ronin έγραψε:
vio έγραψε:

4) Σαν club πρέπει να το στηρίξετε γιατι απλά έχετε αρκετό κόσμο που έχει τις προϋποθέσεις για συμμετοχή αλλά έχουν και αμφιβολίες τις οποίες ,εαν θεωρείται οτι το event είναι σωστά οργανωμένο, θα πρέπει να τους βοηθήσετε να ξεπεράσουν.


Αλέξη,διάβασα το Post σου και θέλω να σταθώ λίγο στο No 4.
Έχεις κάποιες προτάσεις να κάνεις προς την ΠΔΕ ,οσο αναφορά την παρότρυνση και την βοήθεια των προς συμμετοχή μελών?

Κουβέντα κάνουμε,ας ακουστεί και καμια γνώμη παραπάνω...


Πάνο το πρώτο που θα έπρεπε να γίνει είναι (κατά την γνώμη μου) να βγούν κάποιοι οι οποίοι είτε να έχουν πάρει μέρος σε προηγούμενα Face 2 Face ή να έχουν αγωνιστική εμπειρία και να πούν στον κόσμο για α) Ασφάλεια β) φθορές γ) Value for Money και γενικά εαν αξίζει να πάρεις μια εμπειρία σαν και αυτή..

Μου έρχονται και άλλα στο μυαλό αλλά προς το παρόν δεν μπορούν να γίνουν. Στο επόμενο όμως Face 2 Face θα μπορούσε το club σαν συνδομητικό να διαθέσει ας πούμε 2 δωρεάν συμμετοχές ύστερα απο κλήρωση ή δωρεάν γέμισμα βενζίνης ή οτιδήποτε άλλο ...

...όλα αυτά βέβαια με την προϋπόθεση οτι το club θέλει να στυρίξει τέτοιου είδους events ....και οτι θα υπάρχουν και τα λεφτά..

..εγώ προσωπικά τώρα (και με ξέρεις ποιά) εαν είχα τις πινακίδες θα είχα πάρει μέρος άνετα..
...και θα χαιρόμουν πάρα πολύ να κεράσω τσαγάκι κάτι τύπους με punto-ibiza cupra κτλ κτλ.... γιατι το 206 πιστέυω οτι μαμά όπως είναι κερνάει ΠΟΛΛΛΑΑΑΑΑ τσαγάκια σε πίστα
Ronin - Τετ 24 Νοέ 2004, 10:36:10
Θέμα δημοσίευσης:
vio έγραψε:
Ronin έγραψε:
vio έγραψε:

4) Σαν club πρέπει να το στηρίξετε γιατι απλά έχετε αρκετό κόσμο που έχει τις προϋποθέσεις για συμμετοχή αλλά έχουν και αμφιβολίες τις οποίες ,εαν θεωρείται οτι το event είναι σωστά οργανωμένο, θα πρέπει να τους βοηθήσετε να ξεπεράσουν.


Αλέξη,διάβασα το Post σου και θέλω να σταθώ λίγο στο No 4.
Έχεις κάποιες προτάσεις να κάνεις προς την ΠΔΕ ,οσο αναφορά την παρότρυνση και την βοήθεια των προς συμμετοχή μελών?

Κουβέντα κάνουμε,ας ακουστεί και καμια γνώμη παραπάνω...


Πάνο το πρώτο που θα έπρεπε να γίνει είναι (κατά την γνώμη μου) να βγούν κάποιοι οι οποίοι είτε να έχουν πάρει μέρος σε προηγούμενα Face 2 Face ή να έχουν αγωνιστική εμπειρία και να πούν στον κόσμο για α) Ασφάλεια β) φθορές γ) Value for Money και γενικά εαν αξίζει να πάρεις μια εμπειρία σαν και αυτή..

Μου έρχονται και άλλα στο μυαλό αλλά προς το παρόν δεν μπορούν να γίνουν. Στο επόμενο όμως Face 2 Face θα μπορούσε το club σαν συνδομητικό να διαθέσει ας πούμε 2 δωρεάν συμμετοχές ύστερα απο κλήρωση ή δωρεάν γέμισμα βενζίνης ή οτιδήποτε άλλο ...

...όλα αυτά βέβαια με την προϋπόθεση οτι το club θέλει να στυρίξει τέτοιου είδους events ....και οτι θα υπάρχουν και τα λεφτά..

..εγώ προσωπικά τώρα (και με ξέρεις ποιά) εαν είχα τις πινακίδες θα είχα πάρει μέρος άνετα..
...και θα χαιρόμουν πάρα πολύ να κεράσω τσαγάκι κάτι τύπους με punto-ibiza cupra κτλ κτλ.... γιατι το 206 πιστέυω οτι μαμά όπως είναι κερνάει ΠΟΛΛΛΑΑΑΑΑ τσαγάκια σε πίστα


Ε τι να κάνουμε,δεν έχει πάρει κάποιος μέρος σε κάποιο προηγούμενο F2F.Αυτό όμως ίσως να μην λέει και πολλα.

Αγωνιστική εμπειρία?Σε τι θα βοηθούσε αυτο ρε ¶λεξ?
Για την ασφάλεια??Σου υπενθυμίζω οτι τρέχουν αυτοκίνητα ΧΩΡΙΣ roll cage.
Για τις φθορές??Πρέπει να το πεί κάποιος αγωνιζόμενος ,το οτι αν πας τέζα στην πίστα θα έχεις φθορές?
Για το value for money?Αυτο είναι άλλο καπέλο.Δεν είδα κανέναν ομως να βγεί και να πεί
‘’Μάγκες να πάτε μονοι σας στο F2F.Εγώ πάω με 50 ευρά (αντι για 85 που είναι η συμμετοχή) και κάνω την κ@υλα μου για 10απλάσιο χρόνο.Και έχω μάθει και 10 πράγματα σε καταστάσεις 9/10 ή 10/10’’


Τώρα για τις χρηματικές παροχές....χχμμμ....Αμα πρέπει να δώσεις χρηματικά κίνητρα σε κάποιον για να μπεί
στην πίστα,το αφήνεις καλύτερα...Κάποιος.λίγα Post ποιο πάνω,μίλαγε για motorsport pedigree.Για ρίξε ξανα μια ματιά σε εκείνο το post και θα δείς οτι έχει δίκιο
Wink
vio - Τετ 24 Νοέ 2004, 11:36:23
Θέμα δημοσίευσης:
Πάνο από ότι φαίνεται δεν κατάλαβες μερικά από αυτά που είπα...

Εγώ δεν είπα να δώσει η λέσχη χρηματικά κίνητρα. Το να κάνεις μια κλήρωση για 1 free εισιτήριο δεν λέει κάτι τέτοιο. Απλά δείχνεις στον κόσμο ότι στηρίζεις το event. Τίποτα άλλο. Χρηματικό κίνητρο θα ήταν το εξής: Κύριοι πάρτε μέρος στο event και όποιος πάει καλύτερα θα έχει πχ: 1 καινούργια τετράδα λάστιχα από την λέσχη.

Αγωνιστική Εμπειρία: Με το να πει κάποιος που το έχει ξανακάνει (αυτό ή παρόμοιο) τις εμπειρίες του, τις παρατηρήσεις του, αν αξίζει στην τελική εσύ πιστεύεις ότι δεν θα βοηθούσε ???? Ακολουθεί δείγμα από αυτά που θα μπορούσε να μας πει:

Για την Ασφάλεια: Δηλαδή όταν τα καίμε στους δρόμους ή σε οποιαδήποτε "αυτοσχέδια" ειδική διαδρομή, εκεί δεν κοιτάμε για Roll Cage ? Και το κοιτάμε μέσα στην πίστα το N.1 ποιο Safe μέρος για γρήγορη οδήγηση ??

Για τις φθορές: Αν και δεν είμαι εγώ ο καταλληλότερος ομιλητής (έπρεπε να τα πει κάποιος που έχει πάρει μέρος) σε πληροφορώ ότι για να πάς γρήγορα σε μια πίστα δεν πρέπει να αφήνεις λάστιχο κάτω. Ιδίως σε τέτοιες καταστάσεις όπου οι συν-αγωνιζόμενοι δεν είναι επαγγελματίες ισχύει το εξής: ΑΡΓΑ ΒΑΔΙΖΩ, ΖΩΗ ΚΕΡΔΙΖΩ ! Δηλαδή : Μπορείς να γυρίζεις την πίστα 1 δευτερόλεπτο ποιο κάτω από το best lap του αντιπάλου σου ΑΛΛΑ σταθερά ? Αν το μπορείς, κέρδισες και τον αγώνα. Τόσο απλά.. Και επειδή ξέφυγα από την κουβέντα θεωρώ ότι οι φθορά είναι αμελητέα σε σχέση με την ηθική αμοιβή αλλά και ότι αφού φύγεις από την πίστα δεν πρόκειται να έχεις καμία όρεξη για ανοίγματα-κόντρες-στροφιλίκια για αρκετό καιρό και θα αρχίζεις να την ψάχνεις αλλιώς (On track)

Δεν έχω καμία όρεξη να διαφωνώ μαζί σου αλλά το να γυρίζεις μόνος σου σε μια πίστα είναι ναι μεν καλό γιατί μαθαίνεις το αυτοκίνητο σου, δεν πιέζεσαι για να πάς ποιο γρήγορα, σταματάς όποτε θέλεις κτλ κτλ αλλά δεν έχει καμία σχέση με το Face to Face.

Να κανονιστεί λοιπόν το event : Safe driving 206 αλλά μην τα μπλέκουμε. Να κανονιστεί επίσης και να πηγαίνουμε 1 φορά αν είναι δυνατόν το μήνα σε πίστα σαν club που να μας φεύγει εκεί μέσα και να κάνουμε εκεί ότι δεν πρέπει να γίνεται στον δρόμο. Και άλλα πολλά που θα τα πούμε από κοντά την Πέμπτη. Smile
christhehealer - Τετ 24 Νοέ 2004, 12:07:46
Θέμα δημοσίευσης:
vio έγραψε:
Εγώ δεν είπα να δώσει η λέσχη χρηματικά κίνητρα. Το να κάνεις μια κλήρωση για 1 free εισητήριο δεν λέει κάτι τέτοιο. Απλά δείχνεις στον κόσμο οτι στυρίζεις το event. Τίποτα άλλο. Χρηματικό κίνητρο θα ήταν το εξής: Κύριοι πάρτε μέρος στο event και όποιος πάει καλύτερα θα έχει πχ: 1 καινούργια τετράδα λάστιχα απο την λέσχη.


Yπάρχει η σκέψη να πληρώνεται το παράβολο της συμμετοχής από το club, εάν και εφόσον τα οικονομικά το επιτρέπουν. Για το συνολικό κόστος της συμμετοχής (λάστιχα - φθορές, κλπ. ) μάλλον είναι ουτοπία, αυτή τη στιγμή που μιλάμε.

vio έγραψε:
Αγωνιστική Εμπειρία: Με το να πεί κάποιος που το έχει ξανακάνει (αυτό ή παρόμοιο) τις εμπειρίες του, τις παρατηρήσεις του, αν αξίζει στην τελική εσυ πιστευεις οτι δεν θα βοηθούσε ???? Ακολουθεί δείγμα απο αυτά που θα μπορούσε να μας πεί:


Έγραψε ο χρήστης glf πιο πάνω, επί του θέματος. Παρεπιπτώντος είναι και πρωταθλητής N2. H γνώμη του, στο συγκεκριμένο θέμα έχει περισσότερη αξία από του Kύρκου π.χ., γιατί κέρδισε ένα πρωτάθλημα χωρίς να έχει κάποια εκατομύρια από χορηγούς να τον ακολουθούν.

Για τα υπόλοιπα έχω γράψει παραπάνω.

Thank you.
vio - Τετ 24 Νοέ 2004, 13:54:16
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
vio έγραψε:
Εγώ δεν είπα να δώσει η λέσχη χρηματικά κίνητρα. Το να κάνεις μια κλήρωση για 1 free εισητήριο δεν λέει κάτι τέτοιο. Απλά δείχνεις στον κόσμο οτι στυρίζεις το event. Τίποτα άλλο. Χρηματικό κίνητρο θα ήταν το εξής: Κύριοι πάρτε μέρος στο event και όποιος πάει καλύτερα θα έχει πχ: 1 καινούργια τετράδα λάστιχα απο την λέσχη.


Yπάρχει η σκέψη να πληρώνεται το παράβολο της συμμετοχής από το club, εάν και εφόσον τα οικονομικά το επιτρέπουν. Για το συνολικό κόστος της συμμετοχής (λάστιχα - φθορές, κλπ. ) μάλλον είναι ουτοπία, αυτή τη στιγμή που μιλάμε.

vio έγραψε:
Αγωνιστική Εμπειρία: Με το να πεί κάποιος που το έχει ξανακάνει (αυτό ή παρόμοιο) τις εμπειρίες του, τις παρατηρήσεις του, αν αξίζει στην τελική εσυ πιστευεις οτι δεν θα βοηθούσε ???? Ακολουθεί δείγμα απο αυτά που θα μπορούσε να μας πεί:


Έγραψε ο χρήστης glf πιο πάνω, επί του θέματος. Παρεπιπτώντος είναι και πρωταθλητής N2. H γνώμη του, στο συγκεκριμένο θέμα έχει περισσότερη αξία από του Kύρκου π.χ., γιατί κέρδισε ένα πρωτάθλημα χωρίς να έχει κάποια εκατομύρια από χορηγούς να τον ακολουθούν.

Για τα υπόλοιπα έχω γράψει παραπάνω.

Thank you.


Με κάλυψες και με το παραπάνω. Σε Ευχαριστώ. Και μπράβο στον glf (δεν το ήξερα κάν οτι έχουμε τέτοιο μέλος !! ) γιατί δεν υπάρχει δυσκολότερο απο το να κοντράρεις στα ίσια κάποιον που έχει τα τρελλά λεφτά στον μηχανοκίνητο κόσμο.

..Ίσως να μας κάνει και κανα μαθηματάκι ??? χεχε Very happy
RASTAVIPER - Τετ 24 Νοέ 2004, 20:28:14
Θέμα δημοσίευσης:
ΠΑιδες η πιστα δεν ειναι κατι τοσο τραγικο.Καπου διαβαζα οτι ειαι δυσκολο να πηγαινεις με 40 χλμ.Δε νομιζω οτι ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα.
Εγω παντως προτεινω σε οσους γουσταρουν για την εμπειρια και μονο να μπουν στην πιστα και δε χρειαζεται να εχεις το σουπερ ημι-αγωνιστικο με κλουβι αμαξι για να στριψεις καλα.Ειναι θεμα οδηγου πρωτα και μετα τα αλλα.
Οσο για τους χρονους που ακουω...Ολα ειναι σχετικα.Μπορει ενας να κανει 10 γυρους, να μη φερει καμια τετακα και να κανει 1¨15.Ενας αλλος να κανει 50, να φερει 4-5 τετακες και να κανει 1¨11.Ποιος ειναι καλυτερος?
glf - Πεμ 25 Νοέ 2004, 02:09:27
Θέμα δημοσίευσης:
εγώ έχω να το λέω ότι στο Αιγίνιο τις πρώτες φορές που πήγαμε σαν παρέα απο την Κοζάνη, ένα παιδί με 106 gti ήταν 1" πιο κάτω απο μένα σε χρόνο με μαμά αυτοκίνητο σχεδόν και οι δύο. ο τύπος είχε κάνει 3-4 γύρες όλες και όλες στην πίστα. όλα είναι στο μυαλό, τα μέταλα ακολουθούν και... φθείρονται αναλόγως του τι τους λέμε να κάνουν.

δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα στην πίστα... και αμα θες ούτε λάστιχο δεν τρώς. καλά είπε ο vio. αν τρως πολύ λάστιχο στην πίστα τότε σβαρνίζεις πολύ τη μούρη σου..

εγώ ξέρω οτι πέρυσι έκανα αγωνιστική χρονιά με τον εργοστασιακό δίσκο συμπλέκτη στο 106 (αυτον που είχε οταν αγοραστηκε το 2000 δηλαδή......), με εργοστασιακά φρένα και μια τετράδα GrN αμορτισερ.
Τα περι φθορών τα ακούω βερεσε, με το μπαρδόν δηλαδή....
p206xs2 - Πεμ 25 Νοέ 2004, 11:47:37
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά το Face To Face Challenge σε ποια πίστα γίνεται;
nickzotos - Πεμ 25 Νοέ 2004, 12:17:20
Θέμα δημοσίευσης:
ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ..
Very happy
nickzotos - Πεμ 25 Νοέ 2004, 12:19:35
Θέμα δημοσίευσης:
ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ ΣΤΟ F2F ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΑΜΠ;
ΓΕΝΙΚΑ,ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ;ΣΑΝ ΘΕΑΜΑ ΕΝΝΟΩ! Question Exclamation
MEMsound - Πεμ 25 Νοέ 2004, 12:54:48
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν εχω καταλαβει τι θα κανουν οι υπολοιποι τελικα αλλα εγω θα παω την κυριακη στο F2F.
Για το θεαμα, για την βολτα, για τον χαβαλε και γιατι σε τελικη βαριεμα παλι κυριακη πρωι/μεσημερι καφε στα ιδια μερη...
Οποιος θελει ακολουθει. Wink
Sidobre - Πεμ 25 Νοέ 2004, 15:14:27
Θέμα δημοσίευσης:
Το PSClub ΔΕΝ θα συμμετέχει σε αυτό το F2F.
glf - Πεμ 25 Νοέ 2004, 16:19:32
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=main-article&article_id=6916&race_id=0

Παράθεση:

3ο Face2Face: Πλούσιο θέαμα στα Μέγαρα


Πατήστε για μεγέθυνση


Η Start Line με χορηγό επικοινωνίας το rally.gr διοργανώνει το 3ο Face2Face στο αυτοκινητοδρόμιο των Μεγάρων, το Σάββατο 27 και την Κυριακή 28 Νοεμβρίου.

Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί στο πλαίσιο του τελευταίου γύρου του πρωταθλήματος ταχύτητας. Τα προκριματικά του Σαββάτου ξεκινούν στις 14:00, ενώ η έναρξη του αγώνα της Κυριακής έχει προγραμματιστεί για τις 13:00.

Για όσους δε γνωρίζουν, η διαδικασία του Face2Face έχει ως εξής: Διεξαγωγή χρονομετρημένων γύρων κατά τους οποίους συμμετέχοντες από διαφορετικά αυτοκινητικά κλαμπ συναγωνίζονται στην πίστα ανά ζεύγη και προκρίνεται ο καλύτερος για τον τελικό. Ο νικητής της κάθε μονομαχίας θα προκρίνεται έως ότου καταφέρει να φτάσει στον τελικό και να καταταχθεί μέσα στους νικητές.

Είναι η πρώτη φορά που συνδυάζεται αγώνας ταχύτητας του πανελλήνιου πρωταθλήματος με αυτή τη διαφορετική μορφή αγώνων, όπως είναι το Face2Face.


πρωτότυπο το ότι θα γίνει παράλληλα με τους αγώνες ταχύτητας και με το Ενιαιο 106. αν δεν έχετε κάτι καλύτερο Σάββατο ή Κυριακή μια βόλτα στα Μέγαρα δε θα είναι άσχημη...
RASTAVIPER - Πεμ 25 Νοέ 2004, 17:28:36
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω πολυ πιθανον να παω την Κυριακη να δω τι παιζει.Και σιγουρα αξιζει σαν θεαμα γιατι σκανε πολλα ωραια αμαξια και εχει ενδιαφερον να δεις αμαξια που κυκλοφορουν στο δρομο παρα μονο τα αγωνιστικα,
Demis - Κυρ 28 Νοέ 2004, 23:14:03
Θέμα δημοσίευσης:
Eιδα την απαντηση του Sidobre και πραγματικα δεν το πιστευα πως κανενας απο εμας δεν ειχε τη θεληση να κατεβει να τρεξει για τους δικους του προσωπικους λογους και αναμεσα σε αυτους ημουν και εγω παρα το γεγονος πως ηθελα πραγματικα να γινω ενεργο μελος του Club.
Εγω προσωπικα δεν ηξερα καν το πως ηταν η πιστα αφου ποτε μεχρι σημερα δεν ειχα παει να δω πως ειναι και τι ''Σοι'' πιστα ειναι αυτη.Πηγα σημερα και πραγματικα δεν εντυπωσιαστηκα ετσι ωστε να με πεισει να τρεξω στην επομενη διεξαγωγη τετιου αγωνα και πιστευω πως τετιοι αγωνες δεν ειναι για τα δικα μας αμαξια.ΕΝα αμαξι σαν το δικο μου με τα 110+κατι λιγα ψοφια αλογα δεν μπορουσε να κανει lap time με κανενα απο οσα ειδα σημερα,στη κυριολεξια εαν ετρεχα ουτε ενα δεν θα καταφερνα να ''κερδισω'' σε χρονο.Τα αμαξια που κατεβηκαν ως επι των πλειστων ηταν αγωνιστικα με μπαρες μεσα κτλ. και αρκετους εμπειρους οδηγους.Ειχε απο seicento μεχρι S2000 καλοφτοιαγμενα,speedster παλοιες κλασικες BMw,starlet turbo πολλα ralye και αρκετα ακομα στα οποια θα νρεπομουν να σταθω απεναντι τους και να διαγωνιστω μαζι τους.Δεν το συζηταω και τις φθορες που θα ειχα στο αμαξι μετα και θα χρειαζομουν καποια χρηματα για να τις διορθωσω.Ενα ατυχες γεγονος συνεβει με ενα Υaris turbo που εφυγε απο τη πιστα και πηρε φωτια η μηχανη απ'οτι καταλαβα και μπηκε μεσα η πυροσβεστικη ενω λιγες ηταν οι στιγμες που εβγαιναν απο τη πιστα τα αμαξια των αγωνιζομενων..χωρις ομως να υπαρχει καμια προστασια στις στροφες ετσι ωστε να μην επελθει το μοιραιο της ανατροπης η καποιας αλλης ατυχης στιγμης για τον οδηγο και το αμαξι του,αφου αρκετα ηταν τα αμαξια που σηκωθηκαν στις 2 ροδες.
Αυτα απο εμενα,συγνωμη και το ογκο του κειμενου και περιμενω και γνωμες και απο τα υπολοιπα μελη.....που ισως ηταν εκει η οχι...
nickzotos - Κυρ 28 Νοέ 2004, 23:41:28
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπερα σας!εγω ετυχε και δεν πειγα ομως ειδα βιντεο απο φιλαρακια!αυτο που εχω να πω ειναι πως ενας φιλος μου ετρεξε με ενα ασπρο σιβικ 1.5 90 αλογα μαμα...εκτος απο χαμηλωμα...σε κατηγορια με τουρμπο(yaris turbo,passat turbo...κτλπ..)ισως τον ειδες απο το honda club ηταν με φιμε...τελος παντων.αυτος δεν πειγε για να κερδισει..αλλα για την εμπειρια!!!ηταν απιστευτα μου λεει!!!και η φθορες μηδαμινες...δλδ λιγοτερα κανουμε στους δρομους;τελος παντων!εγω σκεφτομουνα να πηγαινα με του πατερα μου(306 1.4 ΘΕΟΜΑΜΑ!) αλλα ψιλογκρινιαζε ο πατερας μου....ισως την επομενη φορα!!!
Demis - Δευ 29 Νοέ 2004, 09:33:49
Θέμα δημοσίευσης:
Δωσε μου ενα λογο για να ημουν αναμεσα αναμεσα σε αυτα τα τερατα που για τα ps τα δικα μου τερατα ηταν.Απαντησεις περι εμπειριας δεν μου λενε κατι γιατι οπως ολοι μας ξερουμε οποτε θελει ο καθενας απο εμας μπορει να κατεβει στη πιστα και να τρεξει μονος του.Φθορες οσο να ναι υπαρχουν αφου πουσαρεις το αμαξι στα ορια του.
nickzotos - Δευ 29 Νοέ 2004, 11:28:40
Θέμα δημοσίευσης:
Καλημερα!απλα δεν πιστευω πως ειναι το ιδιο να πας μια μερα μονος σου απο το να πας σε εναν αγωνα (αγωνας ειναι στην ουσια).δεν ειναι το ιδιο γιατι:
1)Εχει παρα πολυ κοσμο που σε βλεπει...
2)Εχει ανταγωνισμο...εστω και αν δεν ειναι ιδια τα ps
3)πουσσαρης το αμαξι για 10 λεπτα σε 2 μερες...(λιγοτερα κανουμε στα λιμανακια,ριμπας.βουλιαγμενη;Δεν νομιζω..)
MEMsound - Δευ 29 Νοέ 2004, 11:58:32
Θέμα δημοσίευσης:
Επειδη πηγα στο F2F θα πω οτι αν καποιος οδηγησει συνετα (εννοω γρηγορα αλλα οχι ξεπερνωντας τα δικα ορια του και του αυτοκινητου του) η μονη φθορα που θα εχει ειναι τα λαστιχα (και μαλιστα κατα την γνωμη μου μονο τα μπροστινα λογω ορισμενων κλειστων στροφων).
Η διαρκεια του αγωνα ειναι πολυ μικρη, περιπου 5 λεπτα, και η αποσταση των 2 αυτοκινητων αρκετα μεγαλη οποτε αποκλειεται να ερθουν σε επαφη.
Ενδεχομενο εξοδου δεν νομιζω οτι υπαρχει αλλα και παλι εχει αμμο και λαστιχα στην ακρη της πιστα.
Τωρα για το εν λογω yaris δεν ξερουμε ποσο πουσαρισμενο ηταν (ακουγοταν και φαινοταν δυνατο παντως) οπως και την αιτια της φωτιας (τυχαιο γεγονος ή σφαλμα στην μετατροπη).
Θεωρω οτι στο δρομο, που οι περισσοτεροι απο μας εχουμε κανει αντιστοιχες ταρζανιες, ο κινδυνος ειναι απειρος περισσοτερος και οι φθορες ιδιες (και μη μου πειτε πως στον δρομο δεν τρωμε λαστιχα γιατι 5 λεπτα στην πιστα ειναι σαν 10 λεπτα πανω/κατω στο γνωστο πεταλο...)
Την επομενη φορα αν μπορεσω θα παω να συμμετασχω.
Δεν εχει συμασια αν θα κερδισει κανεις ή οχι.
Πας για την εμπειρια και τον χαβαλε. Wink
Demis - Δευ 29 Νοέ 2004, 12:19:38
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδια δεν θα διαφωνισω μαζι σας σε αυτα που λετε αν και εχω αντιθετη αποψη και την εξεφρασα λιγο πιο πανω.Αν ειναι οντως ετσι οπως τα λετε γιατι κανενας δεν αναφερομαι μονο σε εσας αλλα και σε ολο το υπολοιπο club που θα εχει την ιδια αποψη γιατι δεν κατεβηκε κανενας να τρεξει και να μας εκπροσωπησει περιτρανα στον αγωνα ???
Υ.Γ -Οσο για λαστιχα αν προσεξες δεν ειχε περιμετρικα της πιστας που ειχε δωθει για τον αγωνα αλλα σε ορισμενα σημεια της.
Υ.Γ - ΜΕmsound κριμα που δεν τα παμε ρε.....
pugsang - Δευ 29 Νοέ 2004, 12:33:34
Θέμα δημοσίευσης:
Sidobre έγραψε:
Το PSClub ΔΕΝ θα συμμετέχει σε αυτό το F2F.


Γι αυτο.

Αλλωστε αυτοι που θα ετρεχαν ειχαν κοινωνικες υποχρεωσεις εκεινη την ωρα
MEMsound - Δευ 29 Νοέ 2004, 12:58:52
Θέμα δημοσίευσης:
Προφανως.
Κυριακη μεσημερι ολοι εχουμε ανα γα**, ενα βαφτισι ενα ξεχασμενο θειο θεια κλπ και γω που δεν ειχα τιποτα απο αυτα και ειχα τρελη ορεξη δεν εχω το pug στα χερια μου....
Τι να πεις...? !
Απλα λεω next time.
Σοβαρα παντως για να το βαλεις μεσα στην πιστα και πραγματικα να το ευχαριστηθεις πρεπει τουλαχιστον να το εχεις εστω με πιο σκληρες αναρτησεις για να μην γερνει σα βαρκα και σε φοβιζει, και μια ελευθερη εξατμιση για να σε πορωνει...
Οσο για τα λαστιχα στην ακρη της πιστας δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητα καθολο το μηκος της παρα μονο στις εξοδους των στροφων.
Βεβαια μπορει να κανω και λαθος παντως αυτη την εικονα σχηματισα εγω παρακολουθωντας τον αγωνα.
RASTAVIPER - Δευ 29 Νοέ 2004, 14:09:19
Θέμα δημοσίευσης:
pugsang έγραψε:
Sidobre έγραψε:
Το PSClub ΔΕΝ θα συμμετέχει σε αυτό το F2F.


Γι αυτο.

Αλλωστε αυτοι που θα ετρεχαν ειχαν κοινωνικες υποχρεωσεις εκεινη την ωρα


Που εισαι βρε Μακη και δε μιλας??? Very happy Very happy

Συμφωνω απολυτα με τον MEMsound.Ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα.Ομως για να πιστει καποιος ειναι καλυτερο να μπει ο ιδιος καποια φορα να δει τι παιζει με την πιστα.Σιγα σιγα στην αρχη και μετα τσιτα!! Laughing Παντως ειναι γεγονος οτι υπαρχουν και κινδυνοι.Απο στραβωμενα δισκοφρενα λογω κακης οδηγησης, μεχρι ανατροπης λογω ανεβασματος σε bunker με πολλα.Εγω προσωπικα εχω τραυματισει το πλαινο μου spoliler, επειδη μετα απο εξοδο στην Κ5 εφυγα με πολλα στα χαλικια απο εξω που δεν ηταν στρωμενα καλα.
pugsang - Δευ 29 Νοέ 2004, 14:16:22
Θέμα δημοσίευσης:
Γεια σου φίλε Θωμά.

Long time no see.


Εγω μιλαω ποιος με ακούει είναι το ζήτημα. Laughing
MEMsound - Δευ 29 Νοέ 2004, 14:19:35
Θέμα δημοσίευσης:
RASTAVIPER έγραψε:

Συμφωνω απολυτα με τον MEMsound.Ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα.Ομως για να πιστει καποιος ειναι καλυτερο να μπει ο ιδιος καποια φορα να δει τι παιζει με την πιστα.Σιγα σιγα στην αρχη και μετα τσιτα!! Laughing Παντως ειναι γεγονος οτι υπαρχουν και κινδυνοι.Απο στραβωμενα δισκοφρενα λογω κακης οδηγησης, μεχρι ανατροπης λογω ανεβασματος σε bunker με πολλα.Εγω προσωπικα εχω τραυματισει το πλαινο μου spoliler, επειδη μετα απο εξοδο στην Κ5 εφυγα με πολλα στα χαλικια απο εξω που δεν ηταν στρωμενα καλα.


Ειπα με συνεση..... Wink Very happy
Εξαλου τα αμαξακια μας δεν ειναι αγωνιστικα και στο κατω κατω παμε να κανουμε την πλακα μας οχι να τα διαλυσουμε ουτε και να σπασουμε τα χρονομετρα.....
RASTAVIPER ελπιζω η ζημια να μην ηταν σοβαρη.!
RASTAVIPER - Δευ 29 Νοέ 2004, 18:31:15
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound. έγραψε:

Ειπα με συνεση..... Wink Very happy
Εξαλου τα αμαξακια μας δεν ειναι αγωνιστικα και στο κατω κατω παμε να κανουμε την πλακα μας οχι να τα διαλυσουμε ουτε και να σπασουμε τα χρονομετρα.....
RASTAVIPER ελπιζω η ζημια να μην ηταν σοβαρη.!


Βασικα ακομα λαβωμενο ειναι...Δεν ασχοληθηκα και πολυ.Λειπει 1 κομματι απο την κατω πλευρα και πρεπει να το προσεξεις αρκετα για να δεις οτι λειπει.Παντως θα μπορουσε να ηταν πολυ χειροτερα.Με την εξοδο που ειχα, γεμισε χαλικια ολο το μερος κατω απο το καπω.Χαλικια παντου.Καθαριζα για βδομαδες το μοτερ σε διαφορα σημεια.Μου εσπασε και το μοτερακι που ρυθμιζει το νερο για τους υαλοκαθαριστηρες!!!Ειχαν σφηνωσει χαλικια ακομα και στις ζαντες, αλλα ευτυχως πηγα για αλλαγη προσφατα και τα εβγαλα ολα.
gonakinen - Τρι 14 Φεβ 2006, 18:56:01
Θέμα δημοσίευσης:
Το PSClub θα λάβει μέρος στο επόμενο F2F ? Θα γίνει στις 18-19 Μαρτιου, παράλληλα με τον αγώνα ταχύτητας. Αν όχι πως μπορώ να τρέξω αφου δεν ανήκω σε άλλο club?
Baphomet - Τρι 14 Φεβ 2006, 19:14:18
Θέμα δημοσίευσης:
gonakinen έγραψε:
Το PSClub θα λάβει μέρος στο επόμενο F2F ? Θα γίνει στις 18-19 Μαρτιου, παράλληλα με τον αγώνα ταχύτητας. Αν όχι πως μπορώ να τρέξω αφου δεν ανήκω σε άλλο club?


υπομονη...θα υπάρξει σύντομα ανακοίνωση για ενα event και δε θα σε κρατάμε Wink Wink Wink
MEMsound - Τρι 14 Φεβ 2006, 19:38:09
Θέμα δημοσίευσης:
gonakinen έγραψε:
Το PSClub θα λάβει μέρος στο επόμενο F2F ? Θα γίνει στις 18-19 Μαρτιου, παράλληλα με τον αγώνα ταχύτητας. Αν όχι πως μπορώ να τρέξω αφου δεν ανήκω σε άλλο club?


Αφού θες να τρέξεις δεν θα σου πούμε όχι φυσικά!
Και παρεπιπτόντως στο συγκεκριμένο αγώνα παίζει να κατέβουν κα άλλα PSClub-άμαξα....
Θα έχεις νέα σύντομα... Wink

Όσο για αυτό που λέει ο Πέτρος θα μιλήσει σχετικά ο κ.Πρόεδρος στο άμεσο μέλλον Wink Rolling eyes ... και για αυτό κάνε ελάχιστη υπομονή. Wink
Lef205 - Τρι 14 Φεβ 2006, 22:07:12
Θέμα δημοσίευσης:
γιωργο γιατι δεν τρεχεις στον αγωνα ταχυτητας?ετσι και αλλιως δωρεαν ειναι?
Sidobre - Τετ 22 Φεβ 2006, 15:06:50
Θέμα δημοσίευσης:
Δελτίο Τύπου:
Την Πέμπτη 16 Φεβρουαρίου πραγματοποιήθηκε συνάντηση με Προεδρεία αυτοκινητιστικών Club του Maxfuels και της Λέσχης Start Line στα γραφεία της Λέσχης. Στην συνάντηση συζητήθηκαν θέματα που αφορούν την καλύτερη ασφάλεια των συμμετεχόντων οδηγών και των αυτοκινήτων, καθώς επίσης και η τροποποίηση του κανονισμού σε ορισμένα σημεία όπως: Η Απαγόρευση Χρήσης των ελαστικών Slik, Η Aπαγόρευση της συμμετοχής αυτοκινήτων τα οποία φέρουν αλλοιώσεις στην αρχική μορφή του οχήματος από τον κατασκευαστή, ( Έλλειψη Προφυλακτήρων, καθισμάτων και αλλων μηχ/κων επεμβάσεων ) τα καθιστούν ΕΚΤΟΣ συναγωνισμού στις ανάλογες κατηγορίες και κλάσεις που έχουν θεσπίσει οι διοργανωτές. Τα ζευγάρια των διαγωνιζόμενων θα ΒΓΑΙΝΟΥΝ κατόπιν κλήρωσης που θα πραγματοποιείται στα Γραφεία της Λέσχης ΜΕΤΑ την λήξη των συμμετοχών και ΠΑΡΟΥΣΙΑ αρμόδιας επιτροπής που θα αποτελείται από μέλη των συμμετεχόντων Club.

Στόχος μας είναι το Face 2 Face να παραμείνει μια αγωνιστική εκδήλωση που θα μπορούν να λαμβάνουν μέρος τα μέλη των Clubs με τα αυτοκίνητα τους δίχως αγωνιστικές μετατροπές. Για όσα μέλη των club έχουν αγωνιστικά αυτοκίνητα η οδηγοί τους έχουν λάβει μέρος σε αγώνες του Πανελληνίου Πρωταθλήματος υπάρχει η ανάλογη κατηγορία Racing και ΜΠΟΡΟΥΝ να δηλώσουν συμμετοχή μόνο σε αυτή. Κλείνοντας σας υπενθυμίζουμε ότι η 1η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί παράλληλα με τον 1ο αγώνα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ταχύτητας στο Circuit των Μεγάρων.


************************************************************

Παρατηρήσεις από εμένα:
Οι αλλαγές που έγιναν φέτος αναφορικά με τις τροποποιήσεις του αυτοκινήτου, μπρορώ να πω ότι αγγίζουν περισσότερο τον κόσμο των Peugeot. Παρ'όλα αυτά, όσα αυτοκίνητα έχουν rollcage πρέπει να έχουν έστω και προσωρινά τα πίσω καθίσματα.
gonakinen - Σαβ 25 Φεβ 2006, 02:09:39
Θέμα δημοσίευσης:
Δηλαδή εγω΄που τρέχω χωρίς κλωβό, με λάστιχα βόλτας αλλά χωρίς καθίσματα που τρέχω?
orestis - Σαβ 25 Φεβ 2006, 12:10:41
Θέμα δημοσίευσης:
gonakinen έγραψε:
Δηλαδή εγω΄που τρέχω χωρίς κλωβό, με λάστιχα βόλτας αλλά χωρίς καθίσματα που τρέχω?


δυστιχως στην racing! Rolling eyes
Μηπως να παμε ολοι μαζι να το αναφερουμε και παλι αυτο?
μηπως ειναι πολυ επικινδυνη η προχειρη τοποθετηση των καθησματων?
πως ειναι δυνατον να επιτρεπουν κατι τετοιο ακομη και την στιριξη αυτων με χταποδι ή ημαντες?
Sidobre - Δευ 27 Φεβ 2006, 11:52:04
Θέμα δημοσίευσης:
orestis έγραψε:
gonakinen έγραψε:
Δηλαδή εγω΄που τρέχω χωρίς κλωβό, με λάστιχα βόλτας αλλά χωρίς καθίσματα που τρέχω?


δυστιχως στην racing! Rolling eyes
Μηπως να παμε ολοι μαζι να το αναφερουμε και παλι αυτο?
μηπως ειναι πολυ επικινδυνη η προχειρη τοποθετηση των καθησματων?
πως ειναι δυνατον να επιτρεπουν κατι τετοιο ακομη και την στιριξη αυτων με χταποδι ή ημαντες?


Oντως όλοι θεωρούμε ότι είναι πολύ επικίνδυνο!

Γιώργο για να μην σε βάλουν στην Racing πρέπει να τοποθετήσεις ξανά τα καθίσματα.

Από την μία καταλαβαίνω ότι είναι λογικό που κάποιος που δεν θεωρεί σωστό να βγάλει τα καθίσματα (συνήθως σε "ακριβά" αυτοκίνητα) θα έχει μειονέκτημα σε σύγκριση με ένα αυτοκίνητο τελείως γδυμένο αλλά όχι να τρέχει και στην Racing....

Oρέστη ήταν πολλοί (από άλλα Clubs) που καταδείκνυαν τα Peugeot προσπαθώντας να πάνε τα περισσοτερα στην Racing. Ακόμα και αυτό που ζήτησαν να μπορούν να επιλέξουν κατηγορία πάνω από από αυτή που ανήκουν το έκαναν για να μπορούν να αποφύγουν τα rallye... Μπορεί από την μεριά τους να μην έχουν και άδικο αλλά γίνεται άδικο από την δική μας την μεριά...
orestis - Δευ 27 Φεβ 2006, 11:57:57
Θέμα δημοσίευσης:
επειδή όλα όσα γράφτηκαν στο τόπικ που αφορά τον αγώνα του διήμερου 18-19/3/2006 είναι πολύ σημαντικά για τους αγώνες αυτούς και επειδή σε λίγο καιρό θα ψάχνουμε τους νέους κανονισμούς αλλά και τις αλλαγές τους, καθώς και τις προτάσεις όλων όσους στηρίζουν τους αγώνες αυτούς, καλό θα είναι να συνεχίσουμε εδώ τα γενικά και να αφήσουμε το προηγούμενο τοπικ σε ότι αφορά την συγκεκριμένη ημερομηνία και μόνο.

οι αλλαγές λοιπόν οι οποίες έγιναν ξεσήκωσαν θύελλα αντιδράσεων όχι μόνο από μέλη του δικού μας κλαμπ αλλά, όπως ήταν φυσικό και από άλλα.
σε καμία περίπτωση δεν είμαστε σύμφωνοι με την ένταξη αγωνιστικών αυτοκίνητων σε οποιαδήποτε άλλη κατηγόρια εκτός της racing αλλά και σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να χαρακτηρίσουν τα αυτοκίνητα κάποιον αγωνιστικά με μοναδικό κριτήριο την έλλειψη των πίσω καθισμάτων.
όπως επίσης δεν μπορούμε να κρίνουμε ένα αυτοκίνητο αγωνιστικό επειδή στο εσωτερικό του ο ιδιοκτήτης έχει τοποθετήσει κλωβό ασφάλειας.
είναι αλήθεια ότι είναι δύσκολο να ξεχωρίσει κανείς τα αγωνιστικά από τα αυτοκίνητα βόλτας από τα οποία απουσιάζουν τα πίσω καθίσματα. και αυτό γιατί τα περασμένα χρόνια κάποιοι προσπάθησαν (και μερικοί τα κατάφεραν) να αγωνιστούν σε κατηγόριες εκτός της racing με αγωνιστικά αυτοκίνητα.
αυτό είχε ως αποτέλεσμα την αλλαγή του κανονισμού και την υποχρεωτική ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΠΡΟΧΕΙΡΗ τοποθέτηση των πίσω καθισμάτων.
δεν σκεφτήκανε όμως ότι πολλοί από αυτούς που τα έχουν αφαιρέσει δεν τα έχουν πια με αποτέλεσμα να μην μπορούν να πάρουν μέρος στην κατηγόρια στην οποία ανήκουν πραγματικά.
άλλοι μάλιστα σκέφτηκαν να τα εναλλάσσουν με φίλους τους την ημέρα του αγώνα κάτι το οποίο σημαίνει ότι η τοποθέτηση θα γίνεται με πρόχειρο τρόπο, τόσο λόγο έλλειψης χρόνου αλλά και ευκολίας στο βαλε βγάλε. αφού άλλωστε κάτι τέτοιο επιτρέπεται.
αυτό σημαίνει ότι ρισκάρουμε την ασφάλεια του οδηγού με μοναδικό σκοπό την πλησιέστερη εμφάνιση της εργοστασιακής μορφής του αυτοκίνητου.
μα εάν είναι αυτός ο λόγος κύριοι , και όχι το βάρος τότε οποιοδήποτε άλλο αυτοκίνητο με αλλαγμένους προφυλακτήρες, body kit, αεροτομές κ.οκ. θα πρέπει και αυτό να ακολουθήσει τον δρόμο προς την racing αμέσως μετά τις δικές μας ενστάσεις.
ένα όμως τίθεται θέμα βάρους υπάρχει λύση.,
μια ζυγαριά η οποία εάν δεν μπορείτε να την αγοράσετε, μπορείτε σίγουρα να την ενοικιάσετε έτσι ώστε όταν ένα 106 (αναφέρω το δικό μου σαν παράδειγμα γιατί γνωρίζω το βάρος του) ζυγίζει 930 κιλά στην εργοστασιακή του μορφή, τότε μαζί με τον οδηγό (υπολογίζουμε έναν οδηγό 60 κιλά) να μην είναι λιγότερο από 990, αλλιώς κάθε κιλό που θα έχει αφαιρέσει πέραν του νομίμου θα τον επιβαρύνει με 1sec στον χρόνο του.
έτσι ένας βαρύς οδηγός θα έχει την δυνατότητα να αφαιρέσει πολύ περισσότερο βάρος από έναν ελαφρύ και στο τέλος να έρθουν στα ίδια κιλά.
η πρόταση αυτή έγινε από εμένα τηλεφωνικά στην Σιμό Σοφό ο οποίος ήταν θετικός και σήμερα θα προσπαθήσουμε να κλείσουμε ένα ραντεβού με την START LINE την Τετάρτη το απόγευμα ώστε να συζητηθούνε εκ νέου όλα αυτά τα θέματα.
παρακαλώ όλοι όσοι στηρίζουμε τους αγώνες αυτούς να δώσουν το παρόν
.

δημοσιευτικε στις 27/2/2006 στο www.106sportclub.gr
http://www.106sportclub.gr/forums/viewtopic.php?t=2895
volvos - Δευ 27 Φεβ 2006, 12:31:48
Θέμα δημοσίευσης:
μηπως δημιουργουνται και παλι διαφοροποιησεις ?
δηλαδη αν συγκρινεις ενα ραλλυ που ειναι κουφαρι και ζυγιζει π.χ -100κιλα και του πεις βαλε 100 κιλα ερμα για να ερθεις στα εγοστασιακα προτυπα και να εισαι οκ , τοτε αυτος θα βαλει ενα ερμα εκει που τον βολευει για να εχει τελειοτερη κατανομη βαρους . αρα παλι δεν θα ειναι εισβαρος αυτων που εχουνε ενα καραμαμα αυτοκινητο απο βαρος και εσωτερικες μετατροπες?
μηπως να υπηρχε μια κατηγορια που να απαγορευε οποιαδηποτε αφαιρεση -ασχετα με προσθηκες π.χ ρολμπαρ-στο αμαξωμα (ακομα και της ρεζερβας Wink ) και να τελειωνε το θεμα?

δε ξερω τι κατηγοριες υπαρχουν αλλα καπου μηπως χανεται η ουσια?
δεν νομιζω οτι ειναι αγωνες οι f2f αλλα φιλικες εκδηλωσεις?
orestis - Δευ 27 Φεβ 2006, 13:07:08
Θέμα δημοσίευσης:
μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με τον κ. Πασσαλη καταλυξαμε να βρεθουμε εκ νεου στην start line την τεταρτη 29/2/2006 στις 20.00 για διευκρινισεις τεχνικων θεματων.
Sidobre - Δευ 27 Φεβ 2006, 13:09:52
Θέμα δημοσίευσης:
Βασικά όπου υπάρχουν "τσιγκάκια" υπάρχουν και τέτοια.

Η πρόταση σχετικά με το βάρος δεν είναι κακή, αλλά εκεί να δεις τί θα γίνει!!

Βασικά ένα από τα σοβαρά προβλήματα του F2F ήταν ο έλεγχος εξακρίβωσης που έλαμπε δια της απουσίας του. Φαντάζομαι ότι και τώρα κάπως έτσι θα συνεχίσει. Και επειδή ο Ελληνας είναι από φύση κατεργάρης, ποιός μου λέει ότι πριν τον αγώνα (αν η μέτρηση θα γίνεται πριν) ο άλλος δεν βάζει κανένα δύο "σακιά τσιμέντο" ή αλλιώς μεταφερόμενο έρμα και τσουπ λίγο πριν μπεί μέσα "πετάξει σαβούρα".

Ολου αυτού του είδους οι ΠΑΙΔΙΕΣ δεν είναι πρωταθληματικοί αγώνες για να σπάνε όλοι το κεφάλι τους για κανονισμούς για αυτοκίνητα που έχουν ή δεν έχουν καθίσματα ή γλάστρες μέσα στο εσωτερικό.

Εντάξει, βασικά αυτό που αρχικά δεν μου άρεσε ποτέ στο F2F είναι ο τρόπος που διεξάγεται με την μορφή της "κόντρας" όπου ο ένας εκ των δύο που προκρίνεται δεν είναι απαραίτητα και ο πιο καλός.

Και, τέλος, τί νόημα έχουν τα καθίσματα ή οι ταπετσαρίες σε βάρος... μάλλον κοιτάμε το δάχτυλο και χάνουμε το δάσος! Και να το πώ και αλλιώς:

Ο -υπάρχων- κανονισμός, ΔΕΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ αμα θέλει να αφαιρέσει τα καθίσματά του! Αμα θέλει ας τα βγάλει διαφορετικά ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!
orestis - Δευ 27 Φεβ 2006, 13:14:45
Θέμα δημοσίευσης:
Τασο,
η αρχικη σκεψη ηταν να γινεται μετρηση μετα τον αγωνα, αλαλ τελικα και αυτο ειναι δυσκολο εως αδυνατο.
το γιατι την τεταρτη το βραδυ. Smile
Sidobre - Δευ 27 Φεβ 2006, 13:21:33
Θέμα δημοσίευσης:
orestis έγραψε:
Τασο,
η αρχικη σκεψη ηταν να γινεται μετρηση μετα τον αγωνα, αλαλ τελικα και αυτο ειναι δυσκολο εως αδυνατο.
το γιατι την τεταρτη το βραδυ. Smile

Το ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο. Και ιδιαίτερα για Παιδιές!
Που να δεις ώρες ατελείωτες που έχουμε ξοδέψει ώστε να φέρουμε τον κανονισμό του GTCC ώστε να είναι όσο το δυνατό πιο δίκαιος!
Τέλος πάντων, θα τα πούμε την Τετάρτη.
orestis - Τρι 28 Φεβ 2006, 10:42:54
Θέμα δημοσίευσης:
orestis έγραψε:
μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με τον κ. Πασσαλη καταλυξαμε να βρεθουμε εκ νεου στην start line την τεταρτη 29/2/2006 στις 20.00 για διευκρινισεις τεχνικων θεματων.

λαθος δικο μου
1/3/2006
Sidobre - Πεμ 02 Μάρ 2006, 12:38:25
Θέμα δημοσίευσης:
Χθες έγινε και η συνάντηση σχετικά με τους κανονισμούς του F2F.

Τελικά αποφασίστηκαν τα εξής

- Ελαστικά επιτρέπονται μόνο όσα είναι DOT (συμπεριλαμβάνονται όλα τα ημισλίκ με DOT)
- Επιτρέπεται η αφαίρεση καθισμάτων
- Επιτρέπονται τα κλουβιά


Οσα αυτοκίνητα έχουν ΔΤΤ (Δελτίο Τεχνικής Ταυτότητας) ή φοράνε slic ελαστικά ή ο οδηγός είναι οδηγός αγώνων (Rally, αναβάσεων κλπ) τότε κατατάσεται στην κατηγορία Racing.

Το PSClub θα συμμετέχει στο F2F, οπότε όποιος επιθυμεί να συμμετέχει ας το δηλώσει για να ξεκινήσουμε ετοιμασίες.

Το F2F θα διεξαχθεί στις 18 - 19 Μαρτίου 2006 και θα υπάρχουν προνομοιακές τιμές για τα μέλη του Συλλόγου. Περισσότερα τις προσεχείς ημέρες. ΔΗΛΩΣΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΑΜΜΕΣΑ
Road_Runner - Πεμ 02 Μάρ 2006, 13:05:27
Θέμα δημοσίευσης:
Θα το σκεφτώ και ίσως τρέξω και εγώ
gonakinen - Τρι 07 Μάρ 2006, 01:19:12
Θέμα δημοσίευσης:
Hδη έχω μιλήσει με τον κ.Πασαλή και αυριο θα δηλώσω. Φυσικα με το psclub...
Τρέχω χωρίς κλωβό,με semi-slicks ,θα βγάλω και Licence. Μέχρι το 2004 έκανα και rally. Σε ποια κατηγορία τρέχω?
MEMsound - Τρι 14 Μάρ 2006, 15:42:59
Θέμα δημοσίευσης:
Τελικά το PSClub θα είναι παρών σε αυτό το F2F την Κυριακή 19 Μαρτίου με 2 συμμετοχές:

Arrow Γεράσιμος (Tomakos, 106 Rallye 1,6 8v)

Arrow Γιώργος (gonakinen, 106 Rallye 1,6 16v)

Φυσικά και θα είμαστε όλοι εκεί !!!!

Ο αγώνας του F2F ξεκινάει στις 13:30 ~ 14:00 (και αφού θα έχει ολοκληρωθεί το πρόγραμμα του αγώνα ταχύτητας)

Ραντεβού (για όσους θέλουν να δουν και τον αγώνα ταχύτητας) το πρωί της Κυριακής στις 08:30 ακριβώς μετά τα διόδια Μάνδρας στην Αθηνών-Κορίνθου, αλλιώς (για όσους αργήσουν) θα τα βρεθούμε στην πίστα. Wink

Τηλ. (το γνωστό...) 6975.757.082
bob - Τρι 14 Μάρ 2006, 15:53:41
Θέμα δημοσίευσης:
Εκτος απροοπτου ή κακου καιρου θα ακολουθησω! Smile
Θα ειναι γεματη μερα με τον αγωνα στις 10 και το f2f στις 14!
ειδα εχει και κατι καλες συμμετοχες ο αγωνας Cool
Tomakos - Τρι 14 Μάρ 2006, 17:35:24
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ δυστυχώς δεν είναι σίγουρο ότι θα συμμετέχω λόγο ξάφνικου προβλήματος στο αμάξι Crying or Very sad Evil .Πάντως γίνονται προσπάθειες ώστε να προλάβω Wink
Είδωμεν...
Road_Runner - Τρι 14 Μάρ 2006, 19:02:33
Θέμα δημοσίευσης:
Πρώτα απ' όλα χαίρομαι που βλέπω συμμετοχές από το κλάμπ.
Επιτέλους Motorsport κατάσταση ρε παιδί μου. Wink
Γεράσιμε. Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι πές μου. Θα χαρώ πολύ.
Γιώργο το τηλ μου το ξέρεις. ότι θες πάρε με.
Εννοείται ότι πάλι θα χαρώ να βοηθήσω.
Θα κάνω ότι μπορώ για κάτι που είπες προχθές και το εκτίμησα... Wink

Την πέμπτη θα πάμε το πρωί;; Question
Θα είναι καλό να δείτε την πίστα.
Μπορώ να σας πω και 2 πράγματα αν θέλετε.
Γεράσιμε είσαι μέσα;
Tomakos - Τρι 14 Μάρ 2006, 22:01:42
Θέμα δημοσίευσης:
Νίκο δυστυχώς δε γίνεται καμία καθημερινή γιατι δεν προλαβαίνω...πρωί δουλειά και απόγευμα σχολή.¶σε που ακόμα είμαι σε αναμονή με το αμάξι Evil Αύριο πρωί θα ξέρω 100%!Ευχαριστώ πολύ πάντως για το ενδιφέρον σου Νίκο Razz Οτιδήποτε χρειαστώ θα σου πώ Wink
Tomakos - Τετ 15 Μάρ 2006, 14:25:49
Θέμα δημοσίευσης:
Είμαι στην ευχάριστη θέση να πώ ότι τα όποια προβλήματα υπήρχαν ξεπεράστηκαν(εν μέρη...) και θα συμετέχω στο f2f και είμαι πολύ χαρούμενος που εκπροσωπώ το PSCLUB σε ακόμα μία εκδήλωση Razz Razz

Ελπίζω να τα πάμε καλά με το Γιώργο αν και εμένα είναι η πρώτη φορά που τρέχω σε επίσημο αγώνα Rolling eyes Μακάρι να έτρεχαν περισσότεροι!

Τέλος θέλω να ευχαριστήσω θερμά τον Τάσο για τον ενδιαφέρον που δείχνει...Να'σαι καλά!!! Razz
RASTAVIPER - Τετ 15 Μάρ 2006, 19:30:12
Θέμα δημοσίευσης:
Ετσι τετοια θελω να βλεπω!! Very happy Very happy Ελα να βλεπω τα 8βαλβιδα να δινουν ρεστα!!Αντε φιλε να γουσταρουμε.Αν δεν ειχα τουρινγκ την Κυριακη θα ερχομουν να θαυμασω τα λιονταρακια.Καλες αναμετρησεις παιδες!! Laughing Laughing
vinman - Τετ 15 Μάρ 2006, 19:32:41
Θέμα δημοσίευσης:
Tomakos έγραψε:
Είμαι στην ευχάριστη θέση να πώ ότι τα όποια προβλήματα υπήρχαν ξεπεράστηκαν(εν μέρη...) και θα συμετέχω στο f2f και είμαι πολύ χαρούμενος που εκπροσωπώ το PSCLUB σε ακόμα μία εκδήλωση Razz Razz

Ελπίζω να τα πάμε καλά με το Γιώργο αν και εμένα είναι η πρώτη φορά που τρέχω σε επίσημο αγώνα Rolling eyes Μακάρι να έτρεχαν περισσότεροι!

Τέλος θέλω να ευχαριστήσω θερμά τον Τάσο για τον ενδιαφέρον που δείχνει...Να'σαι καλά!!! Razz


Thumbs Up Thumbs Up Thumbs Up
Οι γνωστοί-άγνωστοι θα είναι κοντά σου και κοντά στον Γιώργο την ημέρα του αγώνα... Wink
kanelj - Τετ 15 Μάρ 2006, 19:56:02
Θέμα δημοσίευσης:
Eννοειται οτι θα ειμαι και εγω εκει! Wink
Sidobre - Πεμ 16 Μάρ 2006, 12:03:44
Θέμα δημοσίευσης:
Aνακοινώθηκαν οι συμμετοχές και τα Ζευγάρια του F2F.

Από το PSClub συμμετέχουν 2 μέλη όπου τους ευχόμαστε καλή επιτυχία.

http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=gr_tax-race-part&race_id=421
MEMsound - Πεμ 16 Μάρ 2006, 14:15:20
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Ο αγώνας του F2F ξεκινάει στις 14:00 (και αφού θα έχει ολοκληρωθεί το πρόγραμμα του αγώνα ταχύτητας)

Ραντεβού (για όσους θέλουν να δουν και τον αγώνα ταχύτητας) το πρωί της Κυριακής στις 08:30 ακριβώς μετά τα διόδια Μάνδρας στην Αθηνών-Κορίνθου, αλλιώς (για όσους αργήσουν) θα τα βρεθούμε στην πίστα. Wink

Τηλ. (το γνωστό...) 6975.757.082


Για να μην ξεχνιόμαστε... Wink Wink Wink Wink
bob - Πεμ 16 Μάρ 2006, 14:27:09
Θέμα δημοσίευσης:
Εισοδο φανταζομαι θα εχει και ο αγωνας ταχυτητας, οπως παντα ετσι δεν ειναι?Γνωριζουμε το ακριβες ποσο??
Tomakos - Πεμ 16 Μάρ 2006, 14:36:35
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
MEMsound έγραψε:
Ο αγώνας του F2F ξεκινάει στις 14:00 (και αφού θα έχει ολοκληρωθεί το πρόγραμμα του αγώνα ταχύτητας)

Ραντεβού (για όσους θέλουν να δουν και τον αγώνα ταχύτητας) το πρωί της Κυριακής στις 08:30 ακριβώς μετά τα διόδια Μάνδρας στην Αθηνών-Κορίνθου, αλλιώς (για όσους αργήσουν) θα τα βρεθούμε στην πίστα. Wink

Τηλ. (το γνωστό...) 6975.757.082


Για να μην ξεχνιόμαστε... Wink Wink Wink Wink


Μόνο τη Κυριακή???????
Το Σάββατο δεν θα έρθει κανείς?? Crying or Very sad
Laughing Laughing Laughing Laughing
MEMsound - Πεμ 16 Μάρ 2006, 14:39:22
Θέμα δημοσίευσης:
Παραπονιάρη...
Εγώ δουλευώ και δεν θα μπορέσω. Embarassed

Από όσο ξέρω όμως θα έχεις παρέα τους γνωστούς Λευτέρη/Νίκο τουλάχιστον.... Wink

Τι ώρα είναι το Σάββατο?

bob έγραψε:
Εισοδο φανταζομαι θα εχει και ο αγωνας ταχυτητας, οπως παντα ετσι δεν ειναι?Γνωριζουμε το ακριβες ποσο??


Γιάννη η είσοδος είναι 10ευρώ αν δεν κάνω λάθος.
(εκτός και αν έχει πάρει καμιά μικρή αυτξηση που δεν νομίζω)

Αυτό που δεν γνωρίζω αν η είσοδος πληρώνεται μόνο για τον αγώνα ταχύτητας ή και για το F2F. Δηλαδή δεν ξέρω αν κάποιος που θα έρθει στις 14:00 μόνο για το F2F θα πληρώσει είσοδο... Confused Confused ( Question Question Question )
Tomakos - Πεμ 16 Μάρ 2006, 14:44:40
Θέμα δημοσίευσης:
Στις 13:30 ξεκινάμε το Σάββατο.
MEMsound - Πεμ 16 Μάρ 2006, 14:59:07
Θέμα δημοσίευσης:
Χμμμμμμμμμ......... Rolling eyes

Σχολάω στις 15:00 = μπορώ να είμαι 15:30 κάτω ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ αν μεταφέρω τα Σαββατιάτικα ψώνια της οικογένειας σπίτι, (πράγμα που θα με καθυστερήσει), θα κατέβω... Wink
Tomakos - Πεμ 16 Μάρ 2006, 15:14:15
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Χμμμμμμμμμ......... Rolling eyes

Σχολάω στις 15:00 = μπορώ να είμαι 15:30 κάτω ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ αν μεταφέρω τα Σαββατιάτικα ψώνια της οικογένειας σπίτι, (πράγμα που θα με καθυστερήσει), θα κατέβω... Wink


Δεν πρέπει, δεν πρέπει!!!! Laughing Laughing Wink Wink Wink
MEMsound - Πεμ 16 Μάρ 2006, 15:29:02
Θέμα δημοσίευσης:
Μπορεί να μην "πρέπει".
Ίσως όμως να "χρειάζεται".
Θα δείξει....

Καλή επιτυχία πάντως αν δεν σε δω από κοντά και θα τα πουμε την Κυριακή από νωριιιιίς σίγουρα.
Tomakos - Πεμ 16 Μάρ 2006, 15:37:51
Θέμα δημοσίευσης:
OK!Δε θέλω να σε πιέσω...


Sidobre έγραψε:
Aνακοινώθηκαν οι συμμετοχές και τα Ζευγάρια του F2F.

Από το PSClub συμμετέχουν 2 μέλη όπου τους ευχόμαστε καλή επιτυχία.

http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=gr_tax-race-part&race_id=421



Δηλαδή για να καταλάβω...
Στις συμμετοχές που δείχνει, τα ζευγάρια πάνε με τη σειρά?π.χ Το 1 με το 2, το 3 με το 4,κλπ?

Αν ναι,τότε θα τρέξω με Punto gt????????? Rolling eyes Rolling eyes
Xμμ...
Road_Runner - Πεμ 16 Μάρ 2006, 18:15:44
Θέμα δημοσίευσης:
Μάλλον έτσι θα τρέξετε.... εκτός αν προηγηθεί κλήρωση..
Μην μασάς. Μην αγχώνεσαι. Το τηλ μου στο έστειλα με πμ. Ότι θες όποτε θες πάρε τηλ. Το Σάββατο θα είμαι από νωρίς στην πίστα για τα δοκιμαστικά της ταχύτητας και του Μούρη με Μούρη.
Μην αγχώνεσαι πρώτα απ' όλα. Πήγαινε να διασκεδάσεις και να το ευχαριστηθείς. Και μετά να νικήσεις Laughing
Χαλαρά...
Αν θες θα σου πώ και 2 πραγματάκια για την οδήγηση στην πίστα.
Το Σάββατο θα έχεις πλήρη υποστήριξη. Κυρίως ηθική...... Αλλά και ότι άλλο μπορώ να κάνω.
Tomakos - Πεμ 16 Μάρ 2006, 19:11:16
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
Μάλλον έτσι θα τρέξετε.... εκτός αν προηγηθεί κλήρωση..
Μην μασάς. Μην αγχώνεσαι. Το τηλ μου στο έστειλα με πμ. Ότι θες όποτε θες πάρε τηλ. Το Σάββατο θα είμαι από νωρίς στην πίστα για τα δοκιμαστικά της ταχύτητας και του Μούρη με Μούρη.
Μην αγχώνεσαι πρώτα απ' όλα. Πήγαινε να διασκεδάσεις και να το ευχαριστηθείς. Και μετά να νικήσεις Laughing
Χαλαρά...
Αν θες θα σου πώ και 2 πραγματάκια για την οδήγηση στην πίστα.
Το Σάββατο θα έχεις πλήρη υποστήριξη. Κυρίως ηθική...... Αλλά και ότι άλλο μπορώ να κάνω.


Να'σαι καλά ρε Νικόλα!!! Razz Razz
Η αλήθεια είναι ότι όσο πλησιάζει η ώρα αγχώνομαι και περισσότερο μιας και είναι η πρώτη μου φορά σε αγώνα και δεν ξέρω τι θα αντιμετωπίσω! Scratch
Ελπίζω εκείνη την ώρα να τα ξεχάσω όλα και να κάνω ότι μπορώ!
Σίγουρα την μέρα του αγώνα θα χρειαστώ τις γνώσεις σου και τις συμβουλές σου για την πίστα! Wink
¶ρα έχουμε και συνέχεια από κοντά... Cool
Road_Runner - Πεμ 16 Μάρ 2006, 19:22:40
Θέμα δημοσίευσης:
Παράθεση:
Η αλήθεια είναι ότι όσο πλησιάζει η ώρα αγχώνομαι και περισσότερο μιας και είναι η πρώτη μου φορά σε αγώνα και δεν ξέρω τι θα αντιμετωπίσω!
Ελπίζω εκείνη την ώρα να τα ξεχάσω όλα και να κάνω ότι μπορώ!


Έτσι είναι. Και εγώ έτσι ένοιωθα την πρώτη μου φορά.. Και κάποιοι "Συνήθεις ύποπτοι" με έκαναν και χαλάρωσα λίγο..
MEMsound - Πεμ 16 Μάρ 2006, 19:31:27
Θέμα δημοσίευσης:
Ποιοί????? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Tomakos - Πεμ 16 Μάρ 2006, 19:37:04
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Ποιοί????? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Αμέσως εσύ..."ποιοί?????"!!!
Σάρέσει να τ'ακούς??????? Laughing Laughing Laughing
Road_Runner - Πεμ 16 Μάρ 2006, 19:44:12
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Ποιοί????? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Αφού θες να μάθεις άκου: Οι: Σταύρος, Δημήτρης, ¶ρης, ο άλλος Δημήτρης, αδερφός του Λευτέρη, ο πατέρας μου, φίλοι του αδερφού του Λευτέρη, Φίλοι του Λευτέρη.
Δεν νομίζω να ξέχασα κανέναν;;;;;;;; Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Rolling eyes
MEMsound - Πεμ 16 Μάρ 2006, 19:45:49
Θέμα δημοσίευσης:
δε νομίζω.... Laughing Laughing Cool
bob - Πεμ 16 Μάρ 2006, 22:04:54
Θέμα δημοσίευσης:
Ξερετε στο περιπου ωρα ληξης και του f2f??
Tomakos - Παρ 17 Μάρ 2006, 19:42:02
Θέμα δημοσίευσης:
Λοιπόν, θέλει κανείς να βρέθούμε αύριο το πρωί στα διόδια της Μάνδρας να πάμε παρεούλα στα Μέγαρα ή θα πάμε σόλο ο καθένας??? Rolling eyes
gianic - Παρ 17 Μάρ 2006, 20:27:39
Θέμα δημοσίευσης:
Καλη επιτυχια στα παιδια ! Shoot Shoot Shoot Shoot Shoot Shoot
Road_Runner - Παρ 17 Μάρ 2006, 20:59:02
Θέμα δημοσίευσης:
Tomakos έγραψε:
Λοιπόν, θέλει κανείς να βρέθούμε αύριο το πρωί στα διόδια της Μάνδρας να πάμε παρεούλα στα Μέγαρα ή θα πάμε σόλο ο καθένας??? Rolling eyes


Τι ώρα θα πάς;;
Εγώ είπα ότι θα πάω από νωρίς. κατα τις 10-10.30 Αν είναι να έρθεις και εσύ νωρίς να πούμε στις 10 στον παράδρομο των πρώτων διοδίων;;
Tomakos - Παρ 17 Μάρ 2006, 20:59:06
Θέμα δημοσίευσης:
Tomakos έγραψε:
Λοιπόν, θέλει κανείς να βρέθούμε αύριο το πρωί στα διόδια της Μάνδρας να πάμε παρεούλα στα Μέγαρα ή θα πάμε σόλο ο καθένας??? Rolling eyes


Κανείς??? Rolling eyes
Τι ώρα περίπου θα ΄στε Μέγαρα?(Όσοι έρθετε φυσικά...)
Tomakos - Παρ 17 Μάρ 2006, 21:00:56
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
Tomakos έγραψε:
Λοιπόν, θέλει κανείς να βρέθούμε αύριο το πρωί στα διόδια της Μάνδρας να πάμε παρεούλα στα Μέγαρα ή θα πάμε σόλο ο καθένας??? Rolling eyes


Τι ώρα θα πάς;;
Εγώ είπα ότι θα πάω από νωρίς. κατα τις 10-10.30 Αν είναι να έρθεις και εσύ νωρίς να πούμε στις 10 στον παράδρομο των πρώτων διοδίων;;


Και γώ εκείνη την ώρα έλεγα να ξεκινήσω Wink
Όταν λές παράδρομο θα πάμε από παλιά εθνική?
Road_Runner - Παρ 17 Μάρ 2006, 21:25:12
Θέμα δημοσίευσης:
Πάμε από παλιά εθνική για περίπου 2 χλμ και βγαίνουμε στον πρώτο κόμβο, 7 χλμ πριν από τα Μέγαρα. Λοιπόν να πούμε 9.45 στον παράδρομο; Για να προλάβουμε και τα προκριματικά των "Μεγάλων";
Tomakos - Παρ 17 Μάρ 2006, 21:29:25
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
Πάμε από παλιά εθνική για περίπου 2 χλμ και βγαίνουμε στον πρώτο κόμβο, 7 χλμ πριν από τα Μέγαρα. Λοιπόν να πούμε 9.45 στον παράδρομο; Για να προλάβουμε και τα προκριματικά των "Μεγάλων";


ΟΚ!!
9.45 στο παράδρομο!
Έχεις και pm με το τηλ μου Wink Wink
Tomakos - Σαβ 18 Μάρ 2006, 19:20:31
Θέμα δημοσίευσης:
Τέλος η πρώτη μέρα! Razz

Ας ξεκινήσω με τα περι του αγώνος...
Δεν τα πήγα και πολύ καλά μιας και που έχασα απτο αντίπαλο αυτοκίνητο αλλά και απ'την ίδια την αίσθηση που είχα και γω ο ίδιος μέσα απ'το αμάξι.Η αλήθεια είναι ότι ήμουν αρκετά αγχωμένος (και λίγο φοβισμένος).Ήταν η πρωτη φορά που οδηγούσα το αμάξι με ημισλικ και δεν ήξερα τι να περιμένω.Με αποτέλεσμα στην αρχή που τα λάστιχα ήταν κρύα να γλιστράει αρκετά,ενώ αφού ζεστάθηκαν "κάπως" φοβήθηκα να το πιέσω.Και αυτό ήταν το λάθος μου όπως μου είπαν και τα παιδιά μετά!Ελπίζω αύριο να τα πάω πολύ καλύτερα απ'ότι σήμερα Rolling eyes .

Καταπληκτικός ήταν ο Γιώργος που έκανε πάρα πολύ καλό αγώνα, σε τέτοιο σημείο που να ρίξει γύρω στον αντίπαλό του Shocked Shocked
Μπράβο ρε Γιώργαρε και αύριο ακόμα καλύτερα!!

ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ τα παιδιά που βρίσκονταν εκει και βοήθησαν σε ότι χρειαζόμασταν!!!Ποιοί ήταν?Νίκος,Λευτέρης,Δημήτρης και φυσικά ο Τάσος(Προεδραρα μας) που μπορώ να πω ότι έκανε τα πάντα για μας!Και θέλω να τον ευχαριστήσω προσωπικά γιατί με βοήθησε πολύ για να τρέξω σε αυτόν τον αγώνα Wink

η συνέχεια αύριο...
MEMsound - Κυρ 19 Μάρ 2006, 04:12:00
Θέμα δημοσίευσης:
Κάθε αρχή και δύσκολη Γεράσιμε.
Θα δεις ότι με εξάσκιση θα βελτιωθείς πολύ!
Θα τα πούμε και από κοντά βέβαια σε λίγες ώρες...
Συγχαρητήρια όμως για την προσπάθεια!

Για το Γιώργο τι να πω.... ΕΓΡΑΨΕ!!!!!! ΑΡΙΣΤΑ!!!!!!!

και ένα μπράβο για το service/support team!! και ένα μεγάλο μπράβο για τον Πρόεδρο και το super τρεξιμό του τις τελευταίες μέρες!

Ανυπομονώ να σας δω από κοντά το πρωί.
vinman - Κυρ 19 Μάρ 2006, 07:48:05
Θέμα δημοσίευσης:
..........Και τo πρωί ήρθε και σιγά σιγά να την κάνουμε για Μέγαρα... Wink
vinman - Κυρ 19 Μάρ 2006, 18:19:27
Θέμα δημοσίευσης:
Πολλά συγχαρητήρια στους δύο συμμετέχοντες μας στο f2f,Γεράσιμο (Τοmakos) και Γιώργο (Gonakinen)... Thumbs Up Thumbs Up Thumbs Up
Ήταν και οι δύο πολύ καλοί... Wink Wink
Επίσης ο Γιώργος κέρδισε και την τρίτη θέση σηκώνοντας κούπα στα Μέγαρα μέσα σε απωθέωση απο όσους ήμασταν εκεί... Wink Wink
Και πάλι συγχαρητήρια στους συμμετέχοντες απο το club μας...και εύχομαι και άλλες παρουσίες σε επόμενους αγώνες και φυσικά και άλλες νίκες.. Wink
Ακόμα θα ήθελα να πώ ένα μπράβο στην Γιάννα (Pygolabida)που η πρώτη της παρουσία σαν κριτής ήταν απόλυτα επιτυχημένη και η ίδια το διασκέδασε πάρα πολύ... Wink Wink
Στους υπόλοιπους συμμετέχοντες του f2f ξεχώρισε ο πολύ καλός Ορέστης με το μαύρο 106 του,ο οποίος φυσικά πήρε και την πρώτη θέση.. Wink
Τέλος μπράβο και σε όσους ήμασταν εκεί απο το πρωί παρακολουθώντας τον αγώνα ταχύτητας αλλά και στηρίζοντας τα ''δικά μας''παιδιά που συμμετείχαν στο f2f (memsound - stevon - road runner - lef205 - pappaki - kanelj - pezomania - vinman - bob,και δύο τρία παιδιά ακόμα που ξεχνάω τα nicknames τους...)
MEMsound - Κυρ 19 Μάρ 2006, 23:27:01
Θέμα δημοσίευσης:
..Μάνο πρόσθεσε και τον Ντίνο με το μαύρο 206 που δεν λείπει ποτέ πλέον από τέτοιους αγώνες. Wink καθώς και τον edi.

Είμασταν πολλοί τελικά!!!!!!!! ΑΡΙΣΤΑ!!!

ΑΡΙΣΤΑ πρέπει να δώσουμε στον Γεράσιμο και τον Γιώργο ή στον Γιώργο και τον Γεράσιμο οι οποίοι (ανεξαρτήτως του τελικού αποτελέσματος) εκπροσωπησαν άξια και με πάθος το PSClub!!

Πριν οτιδήποτε άλλο απολαύστε αυτό (sorry για το μέγεθος αλλά είναι γαμάτη...) Laughing :



Στα του αγώνα τώρα:

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΤΗΝ 1Η ΤΟΥ ΜΑΛΙΣΤΑ Shocked Shocked ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΑ (ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ 106 ΣΕ "ΚΑΚΉ" ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ... ΠΕΡΊΟΔΟ... Laughing ) ΠΗΓΕ ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΑ κατακτώντας την 3η θέση (και χάνοντας την 2η θέση για μόλις 1,1 δέκατο του δευτερολέπτου)

Απολάυστε:
http://i26.photobucket.com/albums/c104/psclub/gonakinen1.jpg
http://i26.photobucket.com/albums/c104/psclub/gonakinen2.jpg
http://i26.photobucket.com/albums/c104/psclub/gonakinen3.jpg
http://i26.photobucket.com/albums/c104/psclub/gonakinen4.jpg (μετά την καρό σημαία είπε να παίξει και λίγο... εεε sorry βιάστηκα λίγο και βγήκε μισός στην φωτογραφία)
και η απονομή:
http://i26.photobucket.com/albums/c104/psclub/gon_aponon1.jpg
(μαζί με τον πολύ καλό Ορέστη (κέντρο) και τον Θανάση από το "αδελφό" 106sportclub Wink )
http://i26.photobucket.com/albums/c104/psclub/gon_aponom2.jpg

Thumbs Up Clapping Yahoo! Μπράβο Γιώργο πάντα τέτοια!!! Yahoo! Clapping Thumbs Up

Ο Γεράσιμος από εχθες είχε αποκλειστεί από το F2F μιας και ο χθεσίνός "αντίπαλος" (ο γνωστός "Mythos" με το 1,3 Τ Starlet) στα προκριμάτικα ήταν πολύ καλός και δεν του άφησε περιθώρια.
Ο Γεράσιμος έδειξε ότι έχει την όρεξη Wink :
http://i26.photobucket.com/albums/c104/psclub/tomakos1.jpg
http://i26.photobucket.com/albums/c104/psclub/tomakos2.jpg
http://i26.photobucket.com/albums/c104/psclub/tomakos3.jpg

...οπότε μένει μόνο να προπονηθεί και σιγά σιγά τα καλύτερα αποτελέσματα θα έρθουν.

Αύριο (γιατί τώρα δεν αντέχω) θα ανεβάσω κι άλλες φωτογραφίες. Wink
bob - Δευ 20 Μάρ 2006, 02:10:44
Θέμα δημοσίευσης:
ΠΟλυ ωραιος αγωνας με πολυ κοσμο!!
Συγχαρητηρια στα παιδια για τη συμμετοχη τους αλλα και για το αποτελεσμα του Γιωργου που ειχε "σκληρους" αντιπαλους !!Καλη συνεχεια
Υγ το τελευταιο του drift πριν την ειδοδο στα πιτς ηταν ολα τα λεφτα!!! Shocked Thumbs Up
Ghost Dog - Δευ 20 Μάρ 2006, 06:49:37
Θέμα δημοσίευσης:
Μπραβο παιδια,συγχαρητηρια! Thumb Left Very happy Very happy
(δεν μπορεσα να ερθω λογω δουλειας... Mad )
orestis - Δευ 20 Μάρ 2006, 10:23:18
Θέμα δημοσίευσης:
να δωσω κι εγω με την σειρα μου τα συγαχητηρια μου στον Γιωγο που εκανε ολοκληρο ταξιδι για την εκδηλωση και μονο και απεδειξε αυτο για το οποιο ηρθε.
πολυ καλος και θεματικος (στο χασιμο της Κ8).
το εχω σε βιντεακι μαζι με αλλα στιγμιοτυπα , οπως και την απονομη.
οποιος ενδιαφερεται μπορει να μου ζητησει μια κοπια φυσικα χωρις χρηματικη επιβαρυνση.
θα ηθελα ομως να ζητησω κι εγω απο οποιον εχει υλικο απο βιντεο η φωτογραφιες να επικοινωνησει μαζι μου με πμ.
ευχαριστω.
vinman έγραψε:
Ακόμα θα ήθελα να πώ ένα μπράβο στην Γιάννα (Pygolabida)που η πρώτη της παρουσία σαν κριτής ήταν απόλυτα επιτυχημένη και η ίδια το διασκέδασε πάρα πολύ...
Στους υπόλοιπους συμμετέχοντες του f2f ξεχώρισε ο πολύ καλός Ορέστης με το μαύρο 106 του,ο οποίος φυσικά πήρε και την πρώτη θέση..

δεν ξερω εαν μιλαμε για την ιδια κοπελα αλλα εαν ηταν αυτη που εριχνε σημαια στην Κ8 τοτε μαλλον αξιζει συχαρητηρια αφου 4 φορες που ετρεξα ετυχε να παρω θεση μπροστα της και πολυ γουρλου αποδειχτηκε.
συν το ομορφο χαμολγελο της. Exclamation
Sidobre - Δευ 20 Μάρ 2006, 11:23:08
Θέμα δημοσίευσης:
Συγχαρητήρια στα παιδιά και από εμένα.

Ο Γεράσιμος έδειξε ότι μπορεί, αλλά σίγουρα χρειάζεται αρκετή εξάσκηση. Γεράσιμε, θα αρχίσουμε... προπόνηση!

Για τον Γιώργο τί να πω! Μπράβο που ήρθε από τόσο μακρυά, μπράβο για την εκπληκτική εμφάνισή του πρώτη φορά στα Μέγαρα, μπράβο γιατί απ'ότι γνωρίζω το αμάξι του δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση...

ΨΥΧΗ! Αυτό θεωρώ ότι είναι γεμάτος ο Γιώργος και βέβαια το παιδί κακά τα ψέμματα, έχει χέρια! Και το πιο σωστό είναι αυτό που θεωρεί ο ίδιος, δηλαδή να βελτιώνεται συνέχεια!

Ευχαριστώ και τα δύο παιδιά που μας αντιπροσώπευσαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο και τους αξίζουν πολλά, μα πολλά συγχαρητήρια!
nickzotos - Δευ 20 Μάρ 2006, 12:20:41
Θέμα δημοσίευσης:
Τα συγχαρητηρια μου και στα 2 παιδια αλλα και σε ολα τα παιδια που πηγαν για να τους παρακολουθησουν!!Εγω δυστηχως δεν καταφερα να ερθω γιατι το βγηκα για λιιιιγο το σαββατο το βραδυ και ξαφνικα γυρισα σπιτι στης 8 το πρωι Shocked Shocked
MEMsound - Δευ 20 Μάρ 2006, 12:38:31
Θέμα δημοσίευσης:
nickzotos έγραψε:
Τα συγχαρητηρια μου και στα 2 παιδια αλλα και σε ολα τα παιδια που πηγαν για να τους παρακολουθησουν!!Εγω δυστηχως δεν καταφερα να ερθω γιατι το βγηκα για λιιιιγο το σαββατο το βραδυ και ξαφνικα γυρισα σπιτι στης 8 το πρωι Shocked Shocked

Thumb Down εσύ έχασες...
και μεις με 2 ώρες ύπνο είμασταν...
Ο δε kanelj με 30λεπτά....
Κατευθείαν έπρεπε να έρθεις.
Και το μεσημέρι σπίτι πτώμα... Laughing Laughing

Anyway...

Φωτογραφιών συνέχεια λοιπόν...

Στα pits τα οπίσθια των δικών μας με τα λιονταράκια:
http://i26.photobucket.com/albums/c104/psclub/PARK2.jpg
http://i26.photobucket.com/albums/c104/psclub/PARK1.jpg

Αυτό το 106 δεν θυμάμαι Rolling eyes Laughing ποιανού είναι αλλά πήγαινε πολύ καλά. Wink

To 1o "Γαλλικό" Starlet ... όπως βλέπεται σηκώνει και τροχό σαν γνήσιο Γαλλικό αυτοκίνητο σαν ας πούμε το 106 του Ορέστη...
Ήξερα ότι μέσα από τα Club επηρέζονται οι άνθρωποι.. Δεν ήξερα ότι επηρεάζονται και τα αυτοκίνητα! Κοίτα να δεις τι σου κάνει η πάρεα με Γαλλικά... Laughing Laughing Ωραίος ο Mythos. Cool

Για τον Ορέστη τι να πω... Απλά γαμάτος και 3" κάτω από τους υπόλοιπους... Cool

Και ένα εντυπωσιακό Puntaki. Καλή προσπάθεια αλλά με το πολύ μαλακό δρομίσιο στήσιμο υστερούσε... Αλλά από δύναμη άντε γεια...

Πάντως εμείς με αυτά που έκαναν Γιώργος και Ορέστης Silly ΛΑΛΙΣΑΜΕ! Silly

Τι άλλο. Scratch Α ναι. Cool

Το πιο χαρούμενο αυτοκίνητο της εκδήλωσης: Fanky Smart ForTwo!

καθώς και κάμποσες ακόμα φωτογραφίες σχετικά με τον αγώνα ταχύτητας και όχι μόνο εδώ.
bob - Δευ 20 Μάρ 2006, 12:45:50
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:



Αυτό το 106 δεν θυμάμαι ποιανού είναι αλλά πήγαινε πολύ καλά. Wink

Και ένα εντυπωσιακό Puntaki. Καλή προσπάθεια αλλά με το πολύ μαλακό δρομίσιο στήσιμο υστερούσε... Αλλά από δύναμη άντε γεια...




Mανθο το 106 ειναι ενος Bαγγελη
ειναι 1.3 και προετοιμαζεται για groupN .
οντως φαινοταν πολυ δυνατο!!
Το αλλο το punto ειναι ενος παιδιου απο χαλκιδα Cool αν δεν κανω λαθος ειναι περι τα 200 αλογα (εχουν συνεργειο) και απο αναρτηση νομιζω φοραει το σετ της hr (εντυπωση μου εκανε πως εστριβε δεν τον ειχα για τοσο γρηγορο, ειναι και μολις 21!!)
Stevon - Δευ 20 Μάρ 2006, 14:35:25
Θέμα δημοσίευσης:
Τα συγχαρητήρία και απο εμένα για τον Γιώργο και τον Γεράσιμο,που με την συμμετοχή τους μας τίμησαν προσφέροντας Θέαμα και χρόνους. Wink
Επίσης ένα Μπράβο σε όσα παιδιά ήταν στην πίστα και στήριξαν τους συμμετέχοντες =Lef205,pappaki,Edi,db(Ντίνος),MEMsound,Vinman,Roadrunner,bob,Kanelj +εγώ + Γιάννης(ελπίζω να μήν ξέχασα κάποιον Embarassed ).

¶....
Τα δέοντα στην κριτή μας (Pygolabida) για την παρουσία της ...
Tomakos - Δευ 20 Μάρ 2006, 14:57:59
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτό το Σ/Κ πέρασα υπέροχα!!!!Ίσως ήταν το ωραιότερο διήμερο που έχω περάσει!!! Razz

Προσπάθησα αρκετά να τα πάω καλά αλλά φάνηκε ότι θέλω αρκετή δουλίτσα ακόμη και έχω την διάθεση να το κάνω(Τάσο πότε ξεκινάμε προπόνηση Laughing Laughing Laughing )!!!!

Για το Γιώργο δεν χρεάζεται να μιλήσω...ήταν απλά καταπληκτικός!!!! Clapping Μπορεί να πάει πολύ ψηλά!!!! Wink

Τέλος να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά απτο κλάμπ που ήταν εκεί και μας στήριξαν καθόλη τη διάρκεια του αγώνα! Razz Και να μην ξεχάσω τον αδερφό μου που με στηρίζει σ'αυτές τις "αγωνιστικές" μου προσπάθειες (παρόλο που γκρινιάζει στην αρχή Laughing Laughing )
pygolabida - Δευ 20 Μάρ 2006, 16:44:54
Θέμα δημοσίευσης:
Ευχαριστώ παιδιά για τα συγχαρητήρια,είχα αγχωθεί στην αρχή αλλά μετά αποδείχτηκε εύκολη η δουλειά που είχα! Πολύ χάρηκα που είχαν μαζευτεί πολλοί από το club, να δώσω με τη σειρά μου συγχαρητήρια στα αγόρια που συμμετείχαν στο f2f, εντωμεταξύ ο Γιώργος απέσπασε & πολύ καλά σχόλια απο τον αλυτάρχη και τους λοιπούς εκεί μπροστά, που αναρωτιόντουσαν ποιός είναι αυτός που έριξε γύρο στον αντίπαλο το Σάββατο Exclamation Exclamation

orestis έγραψε:
δεν ξερω εαν μιλαμε για την ιδια κοπελα αλλα εαν ηταν αυτη που εριχνε σημαια στην Κ8 τοτε μαλλον αξιζει συχαρητηρια αφου 4 φορες που ετρεξα ετυχε να παρω θεση μπροστα της και πολυ γουρλου αποδειχτηκε.
συν το ομορφο χαμολγελο της.

Very happy αυτή ήταν η Ελένη, εμένα δεν ρισκάρανε να με βάλουν να ρίχνω σημαία για πρώτη φορα συμμετοχής, εγώ ήμουν αυτή που σε οδήγησε στην παράκαμψη για να στηθείς στην έναρξη όταν μπήκες στην πίστα.
Αυτό το φοβήθηκα λιγάκι γιατι κάποιοι πηγαίνανε τρέχοντας και φρενάρανε ακριβώς μπροστά μου Shocked

Η οργάνωση ήταν οντως πολύ καλή, σε εμάς τους κριτές μας φέρνανε και φαγητό, είδα και πολύ γνωστό κόσμο, μεταξύ άλλων και τον Undertaker, ήταν όντως πολύ καλή εμπειρία να είσαι μέλος της διοργάνωσης και ανυπομονώ να ξανασυμμετέχω ώς κριτής και σε άλλους αγώνες Smile
UnderTaker - Δευ 20 Μάρ 2006, 16:45:59
Θέμα δημοσίευσης:
Τι λέτε ρε παλικάρια...
Το λευκό το γαλλάκι πήγαινε με την ταυτότητα στο στόμα την Κυριακή!!! BlinkBlinkBlinkBlinkBlinkBlinkBlinkBlinkBlink
Δικός μου άνθρωπος... TeaseTeaseTeaseTeaseTeaseTeaseTeaseTease

http://www.photovations.com/ims/pic.php?u=1954IYf2H&i=18761
UnderTaker - Δευ 20 Μάρ 2006, 16:51:07
Θέμα δημοσίευσης:
Και ναι, είδα μετά από πολύ καιρό και την κωλοφωτιά...!!!! Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy

http://www.photovations.com/ims/pic.php?u=1954IYf2H&i=18762
RASTAVIPER - Δευ 20 Μάρ 2006, 23:23:55
Θέμα δημοσίευσης:
Που εχεις χαθει εσυ βρε παλιοχαρακτηρα Undertaker?? Laughing Laughing
manolis - Τρι 21 Μάρ 2006, 00:13:59
Θέμα δημοσίευσης:
MΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ Worthy

Armed Clapping Multi color
MEMsound - Τρι 21 Μάρ 2006, 13:10:35
Θέμα δημοσίευσης:
Κάμποσες όμορφες φωτογραφίες του αγώνα από το Photo Rally Press
gonakinen - Τρι 21 Μάρ 2006, 14:28:31
Θέμα δημοσίευσης:
...και γρήγορα , και με το πλάι...

Κατ'αρχήν τα συγχαρητήρια μου στον ομοσταυλο Στεργιόπουλο (Tomakos). Μόνο και μόνο για τη συμμετοχή.Δεν κοίταξα καν τους χρόνους του , μου έφτανε η ικανοποίηση στο πρόσωπο του απλά και μόνο επειδή έτρεξε επίσημα κι όχι με τα λόγια.Δε ρισκαρε, δε βόλεψε και τ'αμάξι και γι'αυτο δεν ήρθαν οι χρόνοι. Εχει ομως την όρεξη να ανέβει. Να μην ήταν κι αυτά τα άτιμα τα τετ-α-κέ...
Συγχαρητήρια και στο Μέντζο για τη νίκη (μακράν σε χρόνους) και καλή συνέχεια..

Οσο για μένα θα ήταν ψέμα να πώ οτι δεν είμαι ικανοποιημένος αν σκεφτώ οτι ανέβηκα με 'παράουρο' το rallye στην πρώτη μου επαφή στα Μέγαρα και τα track days. Κι απ΄την αλλη, Μεντζος,Φάσσας,Κοκλάνης κτλ. δεν βρίσκονται τυχαία εκεί που βρισκονται. Χρειάζεται και η κατάλληλη χημεία ,κι όταν τη βρω υπόσχομαι να κατεβάσω χρόνους.

Κυρίως όμως το διασκέδασα αφου αυτός ήταν και ο πρωταρχικός μου στόχος...(Εξού και τα 2-3 ντριφταρισματα) Βέβαια πουλησα 1-2 σημεία και σ'άλλα πατουσα λάθος ή φοβήθηκα.(Δε βολεύομαι καλά και στο δεξί καθισμα της ΕΛΠΑ...)

Και σιγουρα ήμουν 2" κάτω απ'όσο υπολόγιζα χάρη στην τρομερή συμπαράσταση των παιδιών του PEUGEOT SPORT CLUB. Με ανεβάσατε πολυ. Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ενα προς ένα.

Τέλος , δύσκολα θα βρισκόμουν εκεί χώρίς την υποστήριξη της εταιρείας
ΠΕΤΡΟΓΚΑΖ-BUTAN GAS, της εκπομπής μας "Εκκίνηση" της Τηλεόρασης Κύδων και όλων των φίλων από Χανιά...
Ghost Dog - Τρι 21 Μάρ 2006, 14:35:59
Θέμα δημοσίευσης:
Συγχαρητηρια και σε σενα,αλλα και στον Tomako!! Very happy Very happy
Μπραβο παιδες!! Cool
(Κριμα που ειχα δουλεια την Κυριακη το πρωι και δεν μπορεσα να ερθω... Sad )
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr