PSClub - Hellas

Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων - Ερώτηση για τη μπαταρία..

Gungnir - Τετ 12 Απρ 2006, 09:59:53
Θέμα δημοσίευσης: Ερώτηση για τη μπαταρία..
Καλημέρα.. Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Αποφάσισα να βάλω φώτα κάτω από το αυτοκίνητο και μπροστά ψείρες ( αν το λέω σωστά βλέπετε έχω τρελές γνώσεις Laughing ). Θέλω να μου πει κάποιος όλα αυτα που συνδέονται; εννοω μηπως επιβαρυνουν τη μπαταρία και θα πρέπει να πάρω άλλη ή πιο μεγάλη; βασικά κάπου θα συνδέονται και τραβανε εστω και λιγο ρευμα και καθε φορα που ειναι να βαλω κατι επανω με τρομαζει η ιδεα μην γινει τπτ.. Η μπαταρια μου ειναι καλη αλλα εχει αρκετα χρονια λειτουργιας..
netblaster - Τετ 12 Απρ 2006, 10:35:06
Θέμα δημοσίευσης:
Aν η μπαταρια σου ειναι σχετικα παλια καλο θα ηταν να αλλαχθει!!! Μη νομιζεις ομως οτι αυτα που θα βαλεις καταναλωνουν πολυ ρευμα!!! Οι ψειρες δεν ειναι κατι το σπουδαιο, αλλα οσο για τα φωτα απο κατω, λογικα θα πρεπει να σου βαλουν και εναν διακοπτη ωστε να τα ανοιγεις-κλεινεις οποτε θες!!!

Το μονο που μπορει να παρατηρησεις με τα φωτα αυτα ανοιχτα ειναι να παιζει ελαχιστα ο φωτισμος στο ταμπλω, ειδικα οταν εχεις δυνατα το ηχοσυστημα!!! Αν βαλεις λιγο μεγαλυτερη μπαταρια πιστευω δεν θαχεις τετοιο προβλημα!!! Wink
brz20 - Τετ 12 Απρ 2006, 15:39:40
Θέμα δημοσίευσης:
Και με την υπαρχουσα δεν πιστευω να εχει προβλημα γιατι τα φωτα που θα βαλεις λογικα θα τα αναβεις οταν η μηχανη θα ειναι ανοιχτη αρα δεν παιζει προβλημα.Το αυτοκινητο παραγει πολυ ενεργεια με σκοπο να φωρτιζει την μπαταρια και να δινει και ρευμα στα ηλεκτρικα.Προβλημα θα εχεις αν τα ξεχασεις ανοιχτα και κλεισεις τον κινητηρα.Αλλα μπορεις να πεις στον μαστορα να στο ρυθμησει να κλεινουν με το κλεισιμο του αυτοκινητου.
MEMsound - Πεμ 13 Απρ 2006, 10:41:43
Θέμα δημοσίευσης:
Βασικά το τόπικ ανοίκει εδώ: Ηχητικές Βελτιώσεις - Συναγερμοί - Ηλεκτρικά αλλά λόγω κάποιοων αλλαγών που θα γίνουν σύντομα το αφήνουμε ξεκλείδωτο εδώ για μερικές μέρες.

Εκ της MOD Τeam
MEMsound

Gungnir - Πεμ 13 Απρ 2006, 14:28:48
Θέμα δημοσίευσης:
Μπορείς να το κλειδώσεις οι απαντήσεις ήταν άκρως κατατοπιστικές αν και δε μπορώ να μπω - ακόμα - στην κατηγορία που αναφέρεις, νόμιζα ότι δεν έχει καμία σχέση βάση τίτλου.. Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις Wink
MEMsound - Πεμ 13 Απρ 2006, 15:02:20
Θέμα δημοσίευσης:
Thumb right Locked
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr