PSClub - Hellas

Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά - Προβλημα με την εκκινηση

Sabo - Δευ 25 Νοέ 2019, 14:13:19
Θέμα δημοσίευσης: Προβλημα με την εκκινηση
Καλησπερα. Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το 206 μου, οχι παντα αλλα αρκετα συχνα δεν παιρνει μπροστα, οταν βαραω την μιζα βαραει πολυ "ζεστα", απ οτι καταλαβαινω τις φορες που δεν παιρνει δεν εχουν ρευμα τα μπουζι γιατι ειναι ετοιμο να παρει αλλα δεν παιρνει. Μετα απο κανα 4-5 φορες που σβηνω και ξανα βαραω παιρνει. Αφου παρει μπροστα δουλευει κανονικα. Ειχα πριν απο κανα 4 μηνες ενα παρομοιο θεμα και ειχα αλλαξει τον αισθητηρα στροφαλου μεχρι και τον προηγουμενο μηνα δεν ειχα καποιο θεμα.. Παρ ολα αυτα σφαλματα στον εγκεφαλο δεν εχει κανενα οποτε δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι. Απο το συνεργειο μου ειπαν πως ειναι ή ο εγκεφαλος ή η κλειδαρια. Μου ειπε να δουλεψω το 2ο κλειδι για καμια εβδομαδα να δω αμα θα το κανει γιατι ισως να κολλαει το immobilizer. Το peugeot ειναι το 206 με 1.4 16v κινητηρα.

Εγραψα πολλα, ευχαριστω για τον χρονο σας
dimpeugeot1 - Πεμ 05 Δεκ 2019, 09:31:06
Θέμα δημοσίευσης:
Μπουζοκαλώδια έχεις αλλάξει;
Hellas4x4 - Πεμ 05 Δεκ 2019, 14:59:30
Θέμα δημοσίευσης:
Βαλβίδα ψυχρής;;;
Immobilizer;;;
Αρχές φλάτζας (μένει νερό μέσα στους κυλίνδρους...);;;
Sabo - Παρ 06 Δεκ 2019, 12:54:02
Θέμα δημοσίευσης:
Τα μπουζοκαλωδια δεν τα εχω αλλαξει, αν ηταν ομως τα μπουζοκαλωδια θα ειχα θεματα και αφου παρει λογικα. Η βαλβιδα ψυχρης δεν ξερω αν ειναι. Απο τη μερα που εκανα το ποστ μεχρι και σημερα χρησιμοποιω το 2ο κλειδι του αυτοκινητου, δεν μου εχει κανει κατι ακομα. Ισως να ειναι το immobilizer, αν ειναι πρεπει να το βγαλω ?
Nik_psa - Παρ 06 Δεκ 2019, 15:56:22
Θέμα δημοσίευσης:
Επίσης τα 206 δεν έχουν μπουζοκαλώδια..
Hellas4x4 - Παρ 06 Δεκ 2019, 18:54:26
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν έχουν μπουζοκαλώδια μεν, αλλά οι πολλαπλασιαστές τους είναι...
Όπως έχω αναφέρει και σε άλλο θέμα (κοίτα εδώ) υπήρχε παρτίδα πολλαπλασιαστών στα μοτέρ αυτά που ήταν ελαττωματική...

(ΥΣ Επίσης συνάδελφε Sabo, όπως θα σου αναφέρουν και οι διαχειριστές, καλό θα ήταν να περάσεις από εδώ: Λίγα λόγια για εμάς.... (Ηλικία, ενδιαφέροντα, απασχόληση))
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr