PSClub - Hellas

Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης - κλασικη περιπττωση βλαβης ( αξονας 206 )

steliosAa - Τετ 03 Ιαν 2018, 19:33:25
Θέμα δημοσίευσης: κλασικη περιπττωση βλαβης ( αξονας 206 )
καλησπερα παιδια , εδω και 5-6 μηνες εχω ενα προβληματακι με το αυτοκινητο , που δεν εδωσα πολυ βαση γιατι απο τοτε εχω κανει και μολις 1000-1500 χιλιομετρα

το προβλημα ειναι ο αξονας του ..

τυχαια σε εναν ελενχο του αυτοκινητου μου ειπαν οτι υπαρχει προβλημα στον πισω δεξια τροχο ( κουναει λιγο αριστετρα δεξια ) .

το θεμα ειναι οτι ολοι μου λενε για μεταχειρισμενο αξονα , μου αποκλειουν τυχον επισκευη του ητε ρουλεμαν ητε ολοκληρου ..


και ψαχνοντας ειδα οτι ολα τα 206 106 κτλ.. εχουν το ιδιο προβλημα, οποτε και τα μεταχειρισμενα παλι την ιδια καταληξη θα εχουν ..

ξερει κανεις καπιος αξιοπιστο μηχανηκο στην αθηνα ( κυριως δυτικα ) για να γινει πιο σωστος ελεγχος του αξονα ? γιατι οι πιο πολοι μηχανικοι πλεον ασχολουνται μονο με λαδια φιλτρα , τα ευκολα λεφτα δηλαδη , και σε τετοιες δουλειες σου λενε συνηθως οτι τους συμφεφει ..
christos_99 - Τετ 03 Ιαν 2018, 21:04:55
Θέμα δημοσίευσης:
Γνωμη μου, μακρυα απο μεταχειρισμενο... Και να τον ελεγξεις και να δειχνει καλος, σε 6μηνο μπορει να θελει κι αυτος επισκευη. Καλυτερα κανε επιδιορθωση τον δικο σου με 2πλα καινουρια ρουλεμαν σε καθε τροχο (καποιοι εχουν αναφερει και 3πλα), για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!! Ειναι μπελαλιδικη δουλεια και θα μεινεις καποιες μερες χωρις αυτοκινητο, αλλα το κανεις και ξενοιαζεις για αρκετα χλμ.

Σου ειπαν για μεταχειρισμενο γτ ειναι βγαλε-βαλε και τελειωνει σε μια μερα, ενω η επισκευη σε κραταει πισω απο αλλα

Καλο ειναι να πας και σε ευθυγραμμισα να σου πει αν εχει αρπαξει ο δικος σου, ουτως ωστε αν χρειαζεται και τορνο
steliosAa - Τετ 03 Ιαν 2018, 21:52:12
Θέμα δημοσίευσης:
κατι μου ειπαν οτι μπορει να εχει παρει και πιρους.. γιαυτο ρωταω καπιον που να ξερει μηχανικο με εμπειρια σε αυτο το κοματι , η τι μπορουμε να κανουμε γενικα..
steliosAa - Τρι 09 Ιαν 2018, 15:43:32
Θέμα δημοσίευσης:
καμια βοηθεια ? καποιον γνωστο μηχανηκο κατα δυτικα προαστεια να δει το αυτοκινητο ξερουμε ? ( να εχει εμπειρια σε αξονες κτλ.. )
TopGear - Τρι 09 Ιαν 2018, 17:36:37
Θέμα δημοσίευσης:
steliosAa έγραψε:
καμια βοηθεια ? καποιον γνωστο μηχανηκο κατα δυτικα προαστεια να δει το αυτοκινητο ξερουμε ? ( να εχει εμπειρια σε αξονες κτλ.. )


http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=10187&start=240
SAXO N2 - Τρι 09 Ιαν 2018, 19:17:46
Θέμα δημοσίευσης:
Αν σε βολευει κορυδαλλο στειλε pm.
action_peugeot - Κυρ 14 Ιαν 2018, 15:44:41
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=10187&start=240
Εδώ υπάρχουν χορογραφίες από άξονα που έχω φτιάξει με τέσσερα ρουλεμάν σε κάθε ψαλίδι και τα καινούρια πλέων άκρα
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr