PSClub - Hellas

Εσωτερικό και Αμάξωμα - Εγκεφαλικό για 4 αυτοκόλλητα και ερώτηση για πλαστικά.... :)

alexkapellakis - Τετ 06 Μάρ 2013, 14:15:08
Θέμα δημοσίευσης: Εγκεφαλικό για 4 αυτοκόλλητα και ερώτηση για πλαστικά.... :)
Καλησπέρα σας!

Έψαχνα για το 206 μου αυτά τα μαύρα αυτοκόλλητα που έχει στα κολονάκια ανάμεσα στις πόρτες (βλέπε φωτο1), τα οποία όταν πήγα στην αντιπροσωπία μου είπαν πως και για τα 4 θέλουν κάπου στα 130 ευρώ..(!!!!!!!)

Αφού ξεπέρασα το εγκεφαλικό τους ευχαρίστησα και έφυγα και ήρθα για ακόμα μία φορά εδώ να ρωτήσω εσάς...

1. ΑΥΤΑ τα ανταλλακτικά (τα αυτοκόλλητα) δε μπορώ να τα βρώ φθηνότερα?
Και εκτός αυτού, εγώ έχω στο μυαλό μου να κάνω το 206 μου να μοιάζει σε κάτι τέτοιο (βλέπε φωτο2) χρωματικά.

2. Αν αφαιρέσω τα αυτοκόλλητα, από κάτω θα είναι το χρώμα ανέπαφο η θα θέλω βάψιμο τη πόρτα όλη?

3. Όπως επίσης δε ξέρω αν τα 206 έβγαιναν εκδόσεις ΜΕ αυτό το μαύρο και ΧΩΡΙΣ αυτό... Το ρωτάω αυτό μην τυχών και οι εκδόσεις ΧΩΡΙΣ το αυτοκόλλητο είχαν διαφορετικό σχεδιασμό στη πόρτα και αν τολμήσω κ βγάλω το αυτοκόλλητο αυτό φαίνεται λειψή εκεί η πόρτα...(????)

Κ μιας κ το άρχισα με τις ερωτήσεις... Ας κάνω και μία τελευταία...

4. Για να μου βάψει κάποιος στο χρώμα του αυτοκινήτου (το πορτοκαλί στη περίπτωση μου) μερικά πλαστικά (δηλαδή: χερούλια θυρών μέσα κ έξω μπρος και πίσω το ταμπλό μπροστά (μόνο εκεί που είναι το ράδιοcd τα σητάκια του A/C) και όλα τα μαύρα πλαστικά που έχει η κανονική (extra) έκδοση του 206 πόσο περίπου να θέλει να μου πάρει από λεφτά? Γιατί στην αντιπροσωπία μου είπαν για 100 euro με φπα τελική και μου φαίνονται ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ... Τι λέτε και εσείς?


Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας!!! Smile Smile Smile Smile
SnakeMJK - Τετ 06 Μάρ 2013, 14:24:04
Θέμα δημοσίευσης:
1. από αυτοκολητάδες Razz τυπογραφεία κλπ... ebay παίζουν και ωραία carbon αυτοκολητάκια...

2. φαντάζομαι θα είναι ελαφρώς διαφορετικό το χρώμα, καθώς δεν θα το χει "δει" καθόλου ο ήλιος κ θα είναι πιο σκούρο.

3. όλα έβγαιναν με αυτοκόλλητο και είναι μια μλκιά χωρίς αυτό. σίγουρα χρειάζεται κάτι μαύρο να μπει εκεί (αν δεν είναι μαύρο το αυτοκίνητο Razz ).

4. αν γίνει καλή δουλειά, 100 ευρώ είναι καλά. έχει συζητηθεί εκτενώς παλαιότερα αυτό το θέμα, ψάξ'το...
alexkapellakis - Τετ 06 Μάρ 2013, 14:35:44
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
1. από αυτοκολητάδες Razz τυπογραφεία κλπ... ebay παίζουν και ωραία carbon αυτοκολητάκια...


Δεν είναι συγκεκριμένα αυτοκόλλητα αυτά? Δεν έχω ιδέα ΚΑΝ πως να τα ψάξω... :Ρ

SnakeMJK έγραψε:
3. όλα έβγαιναν με αυτοκόλλητο και είναι μια μλκιά χωρίς αυτό. σίγουρα χρειάζεται κάτι μαύρο να μπει εκεί (αν δεν είναι μαύρο το αυτοκίνητο Razz ).


Δε σ' άρεσε δηλαδή το 206 που έχω βάλει στη φωτο2?
Εγώ νομίζω πως είναι καλύτερο έτσι πάντως... :Ρ
nik_marin - Τετ 06 Μάρ 2013, 14:53:22
Θέμα δημοσίευσης:
Άντε σε έναν πού κάνει επιγραφές και πάρε μια λουρίδα αυτοκόλλητο μαύρο ματ
'Andy'-lag - Τετ 06 Μάρ 2013, 19:50:52
Θέμα δημοσίευσης:
Πας όπως σου είπαν τα παιδιά σε οποιονδήποτε αυτοκολητά με το αυτοκίνητο, και του λες ''Θέλω να ντύσω αυτό το κομμάτι...." Δεν παίζει να είναι δουλειά πάνω του 10ευρου και πιθανότατα να σου λέω και πολύ...
RoadRunner122 - Τετ 06 Μάρ 2013, 19:55:47
Θέμα δημοσίευσης:
Ακόμα και σε βιβλιοπωλείο βρίσκεις τέτοιο αυτοκόλλητο σε ρολό... δεν είναι κάτι δυσεύρετο...
alexkapellakis - Τετ 06 Μάρ 2013, 21:19:02
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

Αν και πάλι εγώ σκέφτομαι πολύ το ενδεχόμενο να το αφήσω γυμνό...
Στη δεύτερη φωτογραφία που παραθέτω δε φαίνεται γαμάτο?
'Andy'-lag - Πεμ 07 Μάρ 2013, 00:26:59
Θέμα δημοσίευσης:
E ξέρεις τώρα.... Αυτά είναι τελείως υποκειμενικά..... Αλλος θα σου πει έτσι άλλος αλλιώς.... Wink
The Ace - Πεμ 07 Μάρ 2013, 10:41:15
Θέμα δημοσίευσης:
Μπορείς να το ντύσεις carbon μόνος με κάτι τέτοιο http://www.ebay.co.uk/itm/Peugeot-206-3-Door-1998-2010-Carbon-Fibre-Efftect-Door-Pillar-Trim-Kit-/261171168873?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3ccf03c669 με κόστος 8-10€, ή να πας σε ένα μαγαζί με αξεσουάρ αυτοκινήτου ή επιγραφών και να στο φτιάξουν επιτόπου και σε ότι χρώμα θες, πάλι με 10, άντε 15€...

Ή αγοράζεις μόνος σου ρολό σε ότι χρώμα/υφή/σχέδιο θέλεις, και ντύνεις μόνος σου ότι κομμάτια του αυτοκινήτου γουστάρεις Cool
alexkapellakis - Πεμ 07 Μάρ 2013, 15:19:46
Θέμα δημοσίευσης:
The Ace έγραψε:
Μπορείς να το ντύσεις carbon μόνος με κάτι τέτοιο http://www.ebay.co.uk/itm/Peugeot-206-3-Door-1998-2010-Carbon-Fibre-Efftect-Door-Pillar-Trim-Kit-/261171168873?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3ccf03c669 με κόστος 8-10€, ή να πας σε ένα μαγαζί με αξεσουάρ αυτοκινήτου ή επιγραφών και να στο φτιάξουν επιτόπου και σε ότι χρώμα θες, πάλι με 10, άντε 15€...

Ή αγοράζεις μόνος σου ρολό σε ότι χρώμα/υφή/σχέδιο θέλεις, και ντύνεις μόνος σου ότι κομμάτια του αυτοκινήτου γουστάρεις Cool


Έτσι ρε παιδιά, έτσι! Πετατε ιδέες... Γι' αυτό εγώ ρωτάω εδώ μέσα ότι θέλω... Γιατί είσαστε "μανούλες" έτσι κ πλακώσετε όλοι μαζί! Wink

Προαναφέρθηκε η ιδέα του αυτοκολλητά και του επιγραφέα, αλλά αυτή εδώ η ανάλυση μ' έφτιαξε... Θα το ψάξω... ΑΜΕΣΑ κιόλας... Και άσε τα αυτοκόλλητα της η Peugeot να τα πουλάει 130 γιούροπουλα....! Wink

Σας ευχαριστώώώώ!

(Α!!! Και αν υπάρξει κ άλλη ιδέα..... ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΗ! Wink )
sod - Πεμ 07 Μάρ 2013, 18:49:23
Θέμα δημοσίευσης:
Αν εχεις σκοπο να βαλεις φιμε....καλο ειναι να βαλεις μαυρο αυτοκολητο στην κωλονα....δειχνει πιο ωραιο.....
Wink Wink
'Andy'-lag - Πεμ 07 Μάρ 2013, 19:35:40
Θέμα δημοσίευσης:
alexkapellakis έγραψε:
The Ace έγραψε:
Μπορείς να το ντύσεις carbon μόνος με κάτι τέτοιο http://www.ebay.co.uk/itm/Peugeot-206-3-Door-1998-2010-Carbon-Fibre-Efftect-Door-Pillar-Trim-Kit-/261171168873?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3ccf03c669 με κόστος 8-10€, ή να πας σε ένα μαγαζί με αξεσουάρ αυτοκινήτου ή επιγραφών και να στο φτιάξουν επιτόπου και σε ότι χρώμα θες, πάλι με 10, άντε 15€...

Ή αγοράζεις μόνος σου ρολό σε ότι χρώμα/υφή/σχέδιο θέλεις, και ντύνεις μόνος σου ότι κομμάτια του αυτοκινήτου γουστάρεις Cool


Έτσι ρε παιδιά, έτσι! Πετατε ιδέες... Γι' αυτό εγώ ρωτάω εδώ μέσα ότι θέλω... Γιατί είσαστε "μανούλες" έτσι κ πλακώσετε όλοι μαζί! Wink

Προαναφέρθηκε η ιδέα του αυτοκολλητά και του επιγραφέα, αλλά αυτή εδώ η ανάλυση μ' έφτιαξε... Θα το ψάξω... ΑΜΕΣΑ κιόλας... Και άσε τα αυτοκόλλητα της η Peugeot να τα πουλάει 130 γιούροπουλα....! Wink

Σας ευχαριστώώώώ!

(Α!!! Και αν υπάρξει κ άλλη ιδέα..... ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΗ! Wink )


Αnytime....!! Wink

'Αλλωστε αυτή είναι η όλη ιδέα του ''κλάμπ''.... Α και μιας και αναφέρθηκε, παρήγγειλα αυτοκόλλητο carbon 1,10x0,65 γύρω στα 13 ευρώ....!! Ε άμα δώσεις 130 σε αυτό, αντί να τα δώσεις στην peugeot νομίζω οτι τυλίγεσαι κι εσύ ο ίδιος..... χαχαχαχα Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

(Κοίτα τώρα πως θα πεταχτούν να με πουν κάγκουρα οι γνωστοί άγνωστοι) Wink
MEMsound - Πεμ 07 Μάρ 2013, 20:15:45
Θέμα δημοσίευσης:
Κ Α Γ Κ Ο Υ Ρ Α !

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
'Andy'-lag - Παρ 08 Μάρ 2013, 03:19:02
Θέμα δημοσίευσης:
Wink
Octane - Παρ 08 Μάρ 2013, 10:24:02
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Κ Α Γ Κ Ο Υ Ρ Α !

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Οχι , δεν θα μιλησω... , ακομα κρατιεμαι... . Rolling eyes


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.



Ο ΥΠΕΡΚΑΓΚΟΥΡΑΣ , προσοχή παίδες!!!!
Κατι βιντεακια στο youtube με DOING DOING ειναι φτιαγμενα σκεφτομενοι τον Andy Razz



Δεν εχω να πω τιποτα αλλο.
Ορκιστικα να κρατηθω. Laughing
The Ace - Παρ 08 Μάρ 2013, 11:04:08
Θέμα δημοσίευσης:
alexkapellakis έγραψε:
The Ace έγραψε:
Μπορείς να το ντύσεις carbon μόνος με κάτι τέτοιο http://www.ebay.co.uk/itm/Peugeot-206-3-Door-1998-2010-Carbon-Fibre-Efftect-Door-Pillar-Trim-Kit-/261171168873?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3ccf03c669 με κόστος 8-10€, ή να πας σε ένα μαγαζί με αξεσουάρ αυτοκινήτου ή επιγραφών και να στο φτιάξουν επιτόπου και σε ότι χρώμα θες, πάλι με 10, άντε 15€...

Ή αγοράζεις μόνος σου ρολό σε ότι χρώμα/υφή/σχέδιο θέλεις, και ντύνεις μόνος σου ότι κομμάτια του αυτοκινήτου γουστάρεις Cool


Έτσι ρε παιδιά, έτσι! Πετατε ιδέες... Γι' αυτό εγώ ρωτάω εδώ μέσα ότι θέλω... Γιατί είσαστε "μανούλες" έτσι κ πλακώσετε όλοι μαζί! Wink

Προαναφέρθηκε η ιδέα του αυτοκολλητά και του επιγραφέα, αλλά αυτή εδώ η ανάλυση μ' έφτιαξε... Θα το ψάξω... ΑΜΕΣΑ κιόλας... Και άσε τα αυτοκόλλητα της η Peugeot να τα πουλάει 130 γιούροπουλα....! Wink

Σας ευχαριστώώώώ!

(Α!!! Και αν υπάρξει κ άλλη ιδέα..... ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΗ! Wink )


Αν πιάνουν τα χέρια σου και έχεις ένα heat-gun ή ένα δυνατό πιστολάκι μαλλιών, τότε μπορείς να τα κάνεις όλα στο garage σου. Αγοράζεις ένα 2μετρο ρολό (κινέζικο με 15€ ή το καλύτερο της 3Μ με 40€) και ντύνεις ότι γουστάρεις. Απλώς θέλει προσοχή και υπομονή για τις πρώτες προσπάθειες. Τα απλά επίπεδα κομμάτια είναι εύκολα, αλλά τα πιο τρισδιάστατα δεν θα σου βγουν με τη πρώτη Wink

Και πάλι όμως, αν δεν θες, πας σε οποιοδήποτε μαγαζί που έχει 3Μ αυτοκόλλητο, και στο κάνουν επιτόπου πιο γρήγορα και πιο καλά (αφού έχουν δουλέψει πολλά κομμάτια), απλώς θα σε χρεώσουν για την εργασία.
mitsos 306 - Σαβ 09 Μάρ 2013, 19:22:25
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
1. από αυτοκολητάδες Razz τυπογραφεία κλπ... ebay παίζουν και ωραία carbon αυτοκολητάκια...

2. φαντάζομαι θα είναι ελαφρώς διαφορετικό το χρώμα, καθώς δεν θα το χει "δει" καθόλου ο ήλιος κ θα είναι πιο σκούρο.

3. όλα έβγαιναν με αυτοκόλλητο και είναι μια μλκιά χωρίς αυτό. σίγουρα χρειάζεται κάτι μαύρο να μπει εκεί (αν δεν είναι μαύρο το αυτοκίνητο Razz ).

4. αν γίνει καλή δουλειά, 100 ευρώ είναι καλά. έχει συζητηθεί εκτενώς παλαιότερα αυτό το θέμα, ψάξ'το...


και 100 ειναι πααααρααα πολλαααα...
'Andy'-lag - Σαβ 09 Μάρ 2013, 21:42:28
Θέμα δημοσίευσης:
Octane έγραψε:
MEMsound έγραψε:
Κ Α Γ Κ Ο Υ Ρ Α !

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Οχι , δεν θα μιλησω... , ακομα κρατιεμαι... . Rolling eyes


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.



Ο ΥΠΕΡΚΑΓΚΟΥΡΑΣ , προσοχή παίδες!!!!
Κατι βιντεακια στο youtube με DOING DOING ειναι φτιαγμενα σκεφτομενοι τον Andy Razz



Δεν εχω να πω τιποτα αλλο.
Ορκιστικα να κρατηθω. Laughing



Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Kλαίω ρε βλαμμένε.....!!!

Καλά όταν θα δεις το lap-top μην μου ζητήσεις κανά κομμάτι να κένεις και το δικό σου......
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr