PSClub - Hellas

Κινητήρας - Turbina σε μαμα μοτερ!

fantasmas - Τρι 04 Σεπ 2012, 19:44:01
Θέμα δημοσίευσης: Turbina σε μαμα μοτερ!
Καλησπέρα ήθελα να κάνω την εξης ερώτηση στους γνώστες. Το μαμα μοτερ θα αντεξει μια τουρμπίνα η οποία θα δουλεύει πολυ χαμηλα?
bagosgt - Τρι 04 Σεπ 2012, 21:46:15
Θέμα δημοσίευσης:
ποιο χαμηλα απο τη γνησια(κ λογο twin scroll)δε νομιζω να βρεις.κ αν βρεις θα πρεπει να προσεξεις πολυ τι πιεση θα δουλεψεις ωστε να μην εχεις μεγαλη ροπη κ να κινδυνευουν οι μπιελες σου.
dimkeras - Τετ 05 Σεπ 2012, 10:18:27
Θέμα δημοσίευσης: Re: Turbina σε μαμα μοτερ!
fantasmas έγραψε:
Καλησπέρα ήθελα να κάνω την εξης ερώτηση στους γνώστες. Το μαμα μοτερ θα αντεξει μια τουρμπίνα η οποία θα δουλεύει πολυ χαμηλα?



Για ποιο κινητήρα μιλάμε φίλε μου;
fantasmas - Τετ 05 Σεπ 2012, 11:15:33
Θέμα δημοσίευσης:
Για τον 1.4 του 205 μοτελο 95 Razz
Tzive - Τετ 05 Σεπ 2012, 14:16:12
Θέμα δημοσίευσης:
δεν νομίζω οτι είναι καλή ιδέα...
fantasmas - Τετ 05 Σεπ 2012, 16:23:14
Θέμα δημοσίευσης:
χαχα ημουν σιγουρος για την απαντηση.. ρε παιδια ενας γνωστος μου εχει πει για φιλτρο προγραμμα εξατμιση απο μπροστα μεχρι πισω.. καταλυτες ελευθερας, σφυρηλατα πιστονια εκκεντροφορους και ενισχυμενο σασμαν οτι το αυτοκινητο θα φτασει 120-130 hp.. και ενας αλλος απλα να του βαλω μια τουρμπινα και να την εχω στο 0,5bar. και οι δυο ειναι μηχανικοι. εσεις τι προτεινετε?
reselie-206 - Τετ 05 Σεπ 2012, 17:46:14
Θέμα δημοσίευσης:
a) το πουλοπετάς και παίρνεις άλλο με τα λεφτά που διαθέτεις για τουρμπίνα το οποίο θα παίζει κοντά σε αυτά τα άλογα απο τη μανούλα του
β)αλλάζεις μοτέουρο.
bagosgt - Τετ 05 Σεπ 2012, 18:22:40
Θέμα δημοσίευσης:
fantasmas έγραψε:
Για τον 1.4 του 205 μοτελο 95 Razz

tragic Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
SαλιγκαρAKIS - Τετ 05 Σεπ 2012, 18:46:59
Θέμα δημοσίευσης:
reselie-206 έγραψε:
a) το πουλοπετάς και παίρνεις άλλο με τα λεφτά που διαθέτεις για τουρμπίνα το οποίο θα παίζει κοντά σε αυτά τα άλογα απο τη μανούλα του
β)αλλάζεις μοτέουρο.


+ 1
PANOSBR - Τετ 05 Σεπ 2012, 22:28:42
Θέμα δημοσίευσης:
αρχοντα ριξε ενα ραλλομοτερ επανω η αν σφιγγεσαι απο λεφτα ριξε ενα 1600 8βαλβιδο με μια δυαδα βεμπερ επανω,καλο ζιγκλαρισμα τα βεμπερ και ενα κοντο σαζμαν απαραιτητα.

στον 1400αρη οτι και να κανεις δεν θα φτασεις αλογα της προκοπης και θα κλαις τα λεφτα σου,ακουσε και καποιους που τα χουνε πληρωσει πριν απο σενα για σενα

και ας τους αλλους να ασχολουνται με τα τουρμπακια και τις φριτεζες λαδιου. Cool
mechanic - Πεμ 06 Σεπ 2012, 15:33:23
Θέμα δημοσίευσης:
Φιλε ταπεινη μου γνωμη να αναφερεις και στους δυο μηχανικους σου
(που προφανως δεν νομιζω να σου κανουν τιποτε δωρεαν)
οτι το να βαλεις τουμρπηνα ακομα και σε τελιως εργοστασιακο κινητηρα (μπαινει μην ανυσηχεις Very happy )
θα δωσει ροπη αλλα σε ενα συγκεκριμενο και συμπηκνωμενα μικρο φασμα.
Απο την αλλη ομως εσυ στο αυτοκινητο που εχεις δεν χρειαζεσαι (να μου επιτρεψεις να μιλησω λιγο μπακαληστικα) ροπη,
η με αλλα λογια χρειαζεσαι "απλωμενη δυναμη" σε φασμα τουλαχιστο 3000 στροφων.
Επισης μεγα λαθος ειναι οτι κανεις δεν μιλησε για λιπανση
(ενω ξερουν να μιλανε ολοι για σφυρηλατα)
ακομα και το καλυτερο μεταλο στον κοσμο να βαλεις αν δεν εξασφαλισεις και θωρακισεις το δυκτιο λιπανσης δεν πρεπει να μιλαμε για βελτιωση Exclamation
και κουβεντες του στιλ "ολοι ετσι κανουν" και λοιπες φρασεις της πιατσας
δεν ειναι τιποτα αλλο απο μηχανολογικες κοτσανες!!!
που αν τις παρεις στα σοβαρα θα γινεις ενα ακομα θυμα που θα πληρωνει ζημιες και προβληματα προκειμενω να (και αν δηλαδη) απολαυσει το αγαπημενο του παιχνηδι.

Συγνωμη που μιλαω ετσι αλλα προσεχε που πας να μπλεξεις...
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr