PSClub - Hellas

Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις - διαγνωστικα

rallos180 - Παρ 13 Απρ 2012, 22:26:16
Θέμα δημοσίευσης: διαγνωστικα
καλησπερα καλησπερα.εψαχνα στο ιντερνετ για καποια εργαλεια ωστε σιγα σιγα(αν το καταφερω ποτε) να αγορασω ενα ραλλυε και να το βελτιωσω μονος μου.τελος παντων. επεσα πανω σε κατι διαγνωστικα(τεστερ) και η ερωτηση μου ειναι η εξης.περνεις αυτα τα διαγνωστικα και πχ οταν πας να παρεις ενα μεταχειρισμενο σου δειχνουν τα προβληματα που εχει?και αν ο εγκεφαλος ειναι αλλαγμενος δηλαδη το αμαξι ειναι βελτιωμενο και τα σχετικα δουλευει και τοτε?μπορει να ρωταω χαζα αλλα αφου δεν ξερω ας μαθω απο καποιους που ξερουν Wink Wink Wink Wink
greenpug106 - Κυρ 15 Απρ 2012, 11:34:35
Θέμα δημοσίευσης:
Φίλε τα διαγνωστικά δείχνουν τα προβλήματα που κατέγραψε ο εγκέφαλος. Αυτά κάνουν τουλάχιστον τα απλά για τα Peugeot. Εάν κάποιος καθαρίσει τα προβλήματα δεν θα μπορέσεις να τα δεις

Χρειάζεσαι ένα καλώδιο ELM 323/327 και μετά με φορητό υπολογιστή και ένα λογισμικό ενώνεσαι με τον εγκέφαλο.

Υπάρχουν και αντάπτορες με bluetooth με τα οποία μπορείς να ενωθείς και μέσω του κινητού.
rallos180 - Κυρ 15 Απρ 2012, 17:32:00
Θέμα δημοσίευσης:
ο μονος τροπος δηλαδη για να δω τι προβλημα εχει το αμαξι ειναι να παρω μαζι μου μηχανικο ετσι?
greenpug106 - Τρι 17 Απρ 2012, 10:26:16
Θέμα δημοσίευσης:
Ε ναι αν ενδιαφέρεσαι να αγοράσεις ένα αμάξι και πιστέυεις ότι αν το οδηγήσεις μπορεί ναμην προσέξεις κάτι ναι καλύτερα πάρε μαζί σου ένα μηχανικό έμπειρο
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr