PSClub - Hellas

Εσωτερικό και Αμάξωμα - 207 lemans bucket καθισμα

Byakuya - Πεμ 20 Οκτ 2011, 10:36:49
Θέμα δημοσίευσης: 207 lemans bucket καθισμα
Καλημερα
Τεντωθηκα( Embarassed ) προχθες και ακουω ενα κρατσ....λεω εσπασε το πλαστικο στην πλατη του καθισματος...αλλα τελικα εσπασε μονο το κουμπωμα που εχει στον δεξιο ωμο.Πηγα αντιπροσωπεια και λενε δεν το αλλαζουν το κουμπωμα,παρα ολη την πλατη......260-290 δεν θυμαμαι ακριβως.....
Μηπως ξερει καποιος φιλος που μπορω να το παω για να φτιαξουμε μονο το κουμπωμα;
Ευχαριστω
driver7 - Παρ 21 Οκτ 2011, 09:32:57
Θέμα δημοσίευσης:
Τι μου το θύμησες τώρα...και εμένα έσπασε ακριβώς το ίδιο πλαστικό που λες...με μια αναιπαίσθητη πίεση...και τώρα κάνει συνέχεια ενα ηλίθιο τρίξιμο σπαστικό...αντιπροσωπία δε ρώτησα, αλλά ελπίζω να μπορεί να κολληθεί με σιλικόνη το σημείο...θέλει πίεση προς τα πάνω και κόλλημα για να ρθει στα ίσα του...
Byakuya - Παρ 21 Οκτ 2011, 10:24:05
Θέμα δημοσίευσης:
Εμενα εσπασε το κλιπακι που ενωνει την πλατη(πλαστικο) με το δερμα...εαν ειναι το ιδιο λογικα θα βρουμε λυση σε καποιον οπου κανει δουλεια με ταπετσαριες αν σου εχει σπασει το πλαστικο....τιμη αντιπροσωπειας για ολοκληρη την πλατη ειναι ή 250 ή 290....δεν πολυακουσα καλα γιατι μου ηρθε καπως.
Μαριάνα - Παρ 21 Οκτ 2011, 11:24:09
Θέμα δημοσίευσης:
Κι εγώ το έχω αυτό στο GT.
Μου τρίζουν τα καθίσματα και ειδικά του συνοδηγού γιατί προφανώς
κάτι έχει σπάσει / μετατοπιστεί εκεί μέσα...
Και θέλω να πάω κι εγώ να το κοιτάξω, σε κάποιον ταπετσέρη ίσως ( ; )

Προς το παρόν, δυναμώνω λίγο τη μουσική για να μην ακούω
αυτό το σπαστικό τρίξιμο. Wink

Αν το αφήσουμε και δεν το επισκευάσουμε, υπάρχει περίπτωση
να γίνει χειρότερος ο θόρυβος ή να σπάσει / καταστραφεί κάτι άλλο εκεί μέσα
και να μείνουμε χωρίς υποστήριξη στην πλάτη και μέση;
driver7 - Παρ 21 Οκτ 2011, 12:05:05
Θέμα δημοσίευσης:
@Byakuya

Και εμένα το ίδιο ακριβώς πλαστικό έσπασε...δεν επηρεάζει πουθενά την λειτουργικότητα των καθισμάτων, οπότε σε ένα ταπετσέρη και αν βρούμε τρόπο το φτιάχνουμε...αλλιώς μαθαίνουμε να ζούμε με τους τριγμούς...

@Μαριάνα

Δεν ξέρω αν μιλάμε για το ίδιο σημείο γιατί του GT δεν έχει τόσο έντονες τις στηρίξεις των ώμων... όχι ότι βοηθάνε και πολύ εκεί που είναι... Wink
Να πάθει πάντως κάτι παραπάνω το κάθισμα δεν νομίζω...
NoDsl - Παρ 21 Οκτ 2011, 12:24:21
Θέμα δημοσίευσης:
Byakuya έγραψε:
Εμενα εσπασε το κλιπακι που ενωνει την πλατη(πλαστικο) με το δερμα...εαν ειναι το ιδιο λογικα θα βρουμε λυση σε καποιον οπου κανει δουλεια με ταπετσαριες αν σου εχει σπασει το πλαστικο....τιμη αντιπροσωπειας για ολοκληρη την πλατη ειναι ή 250 ή 290....δεν πολυακουσα καλα γιατι μου ηρθε καπως.


Αν σου φάνηκαν κάπως τα 250 ρώτα πόσο έχει ολόκληρο το κάθισμα αλλά να έχεις μαζί σου υπογλώσσια.
PANOSBR - Σαβ 22 Οκτ 2011, 00:11:26
Θέμα δημοσίευσης:
NoDsl έγραψε:
Byakuya έγραψε:
Εμενα εσπασε το κλιπακι που ενωνει την πλατη(πλαστικο) με το δερμα...εαν ειναι το ιδιο λογικα θα βρουμε λυση σε καποιον οπου κανει δουλεια με ταπετσαριες αν σου εχει σπασει το πλαστικο....τιμη αντιπροσωπειας για ολοκληρη την πλατη ειναι ή 250 ή 290....δεν πολυακουσα καλα γιατι μου ηρθε καπως.


Αν σου φάνηκαν κάπως τα 250 ρώτα πόσο έχει ολόκληρο το κάθισμα αλλά να έχεις μαζί σου υπογλώσσια.



Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


μην αγχωνεσαι,πηγαινε σε κανα μαγαζι εξω να το δουνε και βλεπεις.μην πας να ακουμπησεις τα ευρα στους εβραιους χωρις να το ψαξεις καλα
Theo_207RC - Κυρ 23 Οκτ 2011, 12:02:46
Θέμα δημοσίευσης:
Kι εγώ νόμιζα ότι μόνο εγώ το έχω πάθει... Laughing
Εμένα μου είπαν να βγάλουν όλο το κάθισμα έξω να δουν τι μπορούν να κάνουν και αποφάσισα να το αφήσω ως έχει. Φοβάμαι ότι αν τους άφηνα θα έτριζε από αλλού μετά.
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr