PSClub - Hellas

Μετάδοση - σφυριζει η 5η

butch3r_x - Παρ 13 Μάϊ 2011, 22:28:31
Θέμα δημοσίευσης: σφυριζει η 5η
καλησπερα παιδες!!! παιδια σφυριζει η 5η μου και μου εχει σπασει τα νευρα, τορααρχισε να το κανει και η 4η λιγο και αν σινεχιστει η θα σπασει το μοτερ( γιατι αν πηγαινω τερμα δεν το κανει *νομιζω*) η θα δωσω 400€ για επισκευη. αξιζει να το επισκευασω η να ψαχνω για σασμαν????
Α! εχει και ενα θορυβο που μολις αφηνω το σημπλεκτη μονο ακουγετε

THANKZ
action_peugeot - Κυρ 15 Μάϊ 2011, 22:16:39
Θέμα δημοσίευσης:
Σίγουρα με την επισκευή του σασμάν είσαι πιο άνετος και σίγουρος γιατί ξέρης τι έχεις φτιάξει δεν είναι (γουρούνι στο σακί)
butch3r_x - Δευ 16 Μάϊ 2011, 15:27:45
Θέμα δημοσίευσης:
μου πεφτει λιγο μακρια γιατι ειμαι καστορια. θα παω μαλλον θεσσαλονικη γιατι εδω δεν ξερει κανεις τπτ ασε που ζητανε τρελα λεφτα
nikolas206gti - Δευ 16 Μάϊ 2011, 17:16:07
Θέμα δημοσίευσης:
Μαλλον εχουν αρπαξει γραναζια όπως και κανα ρουλεμαν μπορει. Οταν αφηνεις συμπλεκτη και κανει θορυβο ειναι το ρουλεμαν του δισκο/πλατο. Wink
Pughell - Δευ 16 Μάϊ 2011, 18:20:35
Θέμα δημοσίευσης:
Λογικα αρχισαν και σκορπιζουν τα ρουλεμαν και επειδη αλλαζει η γωνια που δουλευουν οι αξονες,για αυτο και "νιαουριζει"...
Απλα μην το αφησεις γιατι θα ρημαξει και μετα δεν θα επισκευαζεται καν. Confused
nikos 206cc - Δευ 16 Μάϊ 2011, 19:03:33
Θέμα δημοσίευσης:
Το ρουλεμαν ειχε βγει και σε μενα παλαιοτερα οταν το αμαξι ηταν σε ακινησια για 1,5 μηνα ελεω αφαιρεσης πινακιδων διπλωματος κλπ... Wink
butch3r_x - Τετ 18 Μάϊ 2011, 13:07:05
Θέμα δημοσίευσης:
βρηκα σαμσαν στο car.gr με κανα 250€. αλλα αν εχει το ιδιο προβλημα τι κανω? μου ειπε ενας 400-450€ αλλα μου φενονται πολλα και αν ειναι γραναζια οπως μου λετε την στρουμφοπουτσισα


ΤΗΑΝΚΖ
RoadRunner122 - Τετ 18 Μάϊ 2011, 13:38:13
Θέμα δημοσίευσης:
Να μην πάρεις άλλο, για το λόγο που αναφέρεις!

Το κιτ επισκευής της πεζώ έχει ένα 250ρι και περιλαμβάνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ!

Εναλλακτικά, το κάνει ο μηχανικός σου (ή εσύ...) βίδες, παίρνεις τα ρουλεμάν στο χέρι (ή ζητάς απ'τον iceage κωδικούς, μιάς και το έκανε) και πας σε μιά SKF και αγοράζεις όλα τα ρουλεμάν με ένα 120ρι περίπου!

Αν θες να αλλάξεις και συγχρονιζέ, υπολόγισε ένα 15ρι για κάθε μιά ταχύτητα, από πεζώ.

Κοινώς, με 250ευρώ, αντί να πάρεις ένα μτχ αμφιβόλου κατάστασης, επισκευάζεις το δικό σου και ξέρεις και τι σου γίνεται! Υπολόγισε βέβαια και εργατικά για κατέβα-ανεβα-λύσιμο-δεσιμο κλπ αλλά αυτά θα τα έκανες ούτως ή αλλλως αν έπερνες μτχ.
volvos - Τετ 18 Μάϊ 2011, 14:03:29
Θέμα δημοσίευσης:
το μονο που μενει ειναι να το ανοιξεις να δεις μηπως εχει φαγωεθι κανα γραναζι. ολα τα αλλα αλλαζουν
stefanosnt - Τετ 18 Μάϊ 2011, 22:48:14
Θέμα δημοσίευσης:
το δικο μου σασμαν με νεκρα βαραει λογικα τα ρουλεμαν ειναι αλλα μετα απο πολυ σκισιμο.... αξιζει να κανουμε κατι οσο αφορα peugeot sport γραναζια συχρονιζε η κατι απο ολα αυτα??
RoadRunner122 - Τετ 18 Μάϊ 2011, 23:53:18
Θέμα δημοσίευσης:
PS το μόνο που βρίσκεις είναι κόμπλερ και ελατήρια...
butch3r_x - Πεμ 19 Μάϊ 2011, 14:43:07
Θέμα δημοσίευσης:
μου ακουγεται το ποιο σωστο θα κανω μια γυρα στην αγορα να τα βρω γιατι λογικα στην αντιπροσοπεια θα μου πονεσει η τσεπη

RoadRunner122 έγραψε:
Να μην πάρεις άλλο, για το λόγο που αναφέρεις!

Το κιτ επισκευής της πεζώ έχει ένα 250ρι και περιλαμβάνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ!

Εναλλακτικά, το κάνει ο μηχανικός σου (ή εσύ...) βίδες, παίρνεις τα ρουλεμάν στο χέρι (ή ζητάς απ'τον iceage κωδικούς, μιάς και το έκανε) και πας σε μιά SKF και αγοράζεις όλα τα ρουλεμάν με ένα 120ρι περίπου!

Αν θες να αλλάξεις και συγχρονιζέ, υπολόγισε ένα 15ρι για κάθε μιά ταχύτητα, από πεζώ.

Κοινώς, με 250ευρώ, αντί να πάρεις ένα μτχ αμφιβόλου κατάστασης, επισκευάζεις το δικό σου και ξέρεις και τι σου γίνεται! Υπολόγισε βέβαια και εργατικά για κατέβα-ανεβα-λύσιμο-δεσιμο κλπ αλλά αυτά θα τα έκανες ούτως ή αλλλως αν έπερνες μτχ.

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr