PSClub - Hellas

Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης - 307-amortiser

angelokeeper - Σαβ 18 Σεπ 2010, 00:21:50
Θέμα δημοσίευσης: 307-amortiser
Geia sas paides....mia voh8eia...exw ena 307 1.4 xs me 205-55/16 kai prin apo ligo kairo evala elathria xamhlwmatos GM stis hdh talaipwrhmenes ergostasiakes anarthseis twn 140.000 km...Pleon to amaksi arxizei kai xanei thn ais8hsh pou 8es(me katalavainete) kai ws metepeita lysh einai h allagh fysika anarthsewn. To 8ema einai oti exw psaksei arketa to 8ema kai exw apokleisei ta Bilstein sprint logw aneshs kai sklhrothtas me to elathrio mou. se olous osous exw episkeftei me apotrepoun apo thn lysh twn Bilstein..Etsi 8a h8ela mia allh lysh kai pio fthnh safws..Mou exoun proteinei etsi ta KONI Street..Gnwrizete an endykneitai ....h telos pantws an ta exei dokimasei kapoios? zhtw sygnwmh an sas kourasa...perimnew apanthseis...eyxaristw
Giannis307 - Σαβ 18 Σεπ 2010, 18:10:01
Θέμα δημοσίευσης:
Με σωστο ελατηριο τα bilstein ειναι μια χαρα....Στο δικο μου τα εχω 50.000 χλμ με ΛΑΘΟΣ!!! ελατηρια και ναι κοπαναει αλλα εχει αισηση ακομα και της υφης του οδοστρωματος....Με σωστο ελατηριο εισαι μια χαρα
invader - Δευ 27 Σεπ 2010, 12:35:08
Θέμα δημοσίευσης:
Giannis307 έγραψε:
Με σωστο ελατηριο τα bilstein ειναι μια χαρα....Στο δικο μου τα εχω 50.000 χλμ με ΛΑΘΟΣ!!! ελατηρια και ναι κοπαναει αλλα εχει αισηση ακομα και της υφης του οδοστρωματος....Με σωστο ελατηριο εισαι μια χαρα

Γιαννη γεια χαρα.εχω ενα 307xsi 2002 οταν το πηρα μετα απο 2000χλμ του εβαλα eibah μαυρα ελατηρια εκατσε 2,5 ποντους εγινε πιο σταθερο και ποιο ομορφο.τωρα μετα απο 8 χρονια και 130000χλμ επιβαλεται να βαλω αναρτηση.εχεις να μου προτεινης καμια? εχω τρεια μικρα παιδια και θελω να ειναι ανετο αλλα και σωστο στο δρομο.επισης απο τοτε πουτο αγορασα (καινουργιο)μου χτυπανε οι εμπρος θολοι ειδεικα το χειμωνα.γνωριζεις κατι για αυτο? πρωτη φορα γραφω στο φορουμ. αλεξ
angelokeeper - Τετ 29 Σεπ 2010, 10:37:19
Θέμα δημοσίευσης:
invader έγραψε:
Giannis307 έγραψε:
Με σωστο ελατηριο τα bilstein ειναι μια χαρα....Στο δικο μου τα εχω 50.000 χλμ με ΛΑΘΟΣ!!! ελατηρια και ναι κοπαναει αλλα εχει αισηση ακομα και της υφης του οδοστρωματος....Με σωστο ελατηριο εισαι μια χαρα

Γιαννη γεια χαρα.εχω ενα 307xsi 2002 οταν το πηρα μετα απο 2000χλμ του εβαλα eibah μαυρα ελατηρια εκατσε 2,5 ποντους εγινε πιο σταθερο και ποιο ομορφο.τωρα μετα απο 8 χρονια και 130000χλμ επιβαλεται να βαλω αναρτηση.εχεις να μου προτεινης καμια? εχω τρεια μικρα παιδια και θελω να ειναι ανετο αλλα και σωστο στο δρομο.επισης απο τοτε πουτο αγορασα (καινουργιο)μου χτυπανε οι εμπρος θολοι ειδεικα το χειμωνα.γνωριζεις κατι για αυτο? πρωτη φορα γραφω στο φορουμ. αλεξ
Alex τελικα περασα τα ΚΟΝΙ STRT (πορτοκαλί) ...το αμαξι έχει τελεια αισ8ηση και φυσικα δν κοπαναει...τα παραπανς αμορτισερ ειναι κατι ενδιαμεσο σε σκληροτερα απο τα κοκκινα και κιτρινα της ΚΟΝΙ και ειναι για χαμηλωμα εως και 3 ποντους....ειναι και best value for money..αγορα περαστικα και ευ8υγραμμιση 350 e
AlienHack - Τετ 29 Σεπ 2010, 10:52:47
Θέμα δημοσίευσης:
Giannis307 έγραψε:
Με σωστο ελατηριο τα bilstein ειναι μια χαρα....Στο δικο μου τα εχω 50.000 χλμ με ΛΑΘΟΣ!!! ελατηρια και ναι κοπαναει αλλα εχει αισηση ακομα και της υφης του οδοστρωματος....Με σωστο ελατηριο εισαι μια χαρα


αυτο που λες με το οδοστωμα αδερφε το καταλαβαίνω και εγω με τα bilstein, εχω και 40αρι προφιλ.. καταλαβαίνω και το υλικο του δρομου..αχααχααχ
invader - Πεμ 30 Σεπ 2010, 09:51:09
Θέμα δημοσίευσης:
angelokeeper έγραψε:
invader έγραψε:
Giannis307 έγραψε:
Με σωστο ελατηριο τα bilstein ειναι μια χαρα....Στο δικο μου τα εχω 50.000 χλμ με ΛΑΘΟΣ!!! ελατηρια και ναι κοπαναει αλλα εχει αισηση ακομα και της υφης του οδοστρωματος....Με σωστο ελατηριο εισαι μια χαρα

Γιαννη γεια χαρα.εχω ενα 307xsi 2002 οταν το πηρα μετα απο 2000χλμ του εβαλα eibah μαυρα ελατηρια εκατσε 2,5 ποντους εγινε πιο σταθερο και ποιο ομορφο.τωρα μετα απο 8 χρονια και 130000χλμ επιβαλεται να βαλω αναρτηση.εχεις να μου προτεινης καμια? εχω τρεια μικρα παιδια και θελω να ειναι ανετο αλλα και σωστο στο δρομο.επισης απο τοτε πουτο αγορασα (καινουργιο)μου χτυπανε οι εμπρος θολοι ειδεικα το χειμωνα.γνωριζεις κατι για αυτο? πρωτη φορα γραφω στο φορουμ. αλεξ
Alex τελικα περασα τα ΚΟΝΙ STRT (πορτοκαλί) ...το αμαξι έχει τελεια αισ8ηση και φυσικα δν κοπαναει...τα παραπανς αμορτισερ ειναι κατι ενδιαμεσο σε σκληροτερα απο τα κοκκινα και κιτρινα της ΚΟΝΙ και ειναι για χαμηλωμα εως και 3 ποντους....ειναι και best value for money..αγορα περαστικα και ευ8υγραμμιση 350 e
Ωραια επιλογη,θα το κοιταξω.Εχουν πει και για τα εργοστασιακα απο το δυλιτρο cc στο φορουμ,ειναι ποιο κοντα και ειναι οτι πρεπει για την περιπτωση μου,περιμενω απαντηση για το αν ταιριαζουν στο xsi. θα ριξω μια ματια στα κονι παντως.ευχαριστω.
ΑΝΤΩΝΗΣ 307 - Κυρ 02 Ιαν 2011, 01:13:29
Θέμα δημοσίευσης: 307 koni sport με eibach ελατηρια
καλησπερα συνδαλφοι καλη χρονια ποια ειναι η γνωμη σας για κονι sport με eibach ελατηρια 25χιλιοστα?
Απο ανεση θα χασω πολυ?
Svstouk - Κυρ 10 Ιούλ 2011, 00:39:45
Θέμα δημοσίευσης:
Λοιπόν, εγώ έχω το 307 1.6 και πριν λίγες μέρες άλλαξα αμορτισέρ.

Για να μην κουράζω με την έρευνα που έκανα, έβαλα τα Bilstein τα μαύρα, γιατί ζήτησα παρόμοια άνεση με του εργοστασίου, καθότι κουβαλάμε και μια οικογένεια πλέον. Η τιμή απίστευτη κατ'εμέ......235 ευρώ με περαστικά και ευθυγράμμιση. Το αποτέλεσμα : ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Όντως είναι πιο σφιχτά από τα εργοστασιακά, καμία σχέση με σκληρά ή με κοπάνημα. Τα συνιστώ ανεπιφύλαχτα.........στη διάθεσή σας για λεπτομέρειες........
AlienHack - Δευ 11 Ιούλ 2011, 11:01:20
Θέμα δημοσίευσης:
Svstouk έγραψε:
Λοιπόν, εγώ έχω το 307 1.6 και πριν λίγες μέρες άλλαξα αμορτισέρ.

Για να μην κουράζω με την έρευνα που έκανα, έβαλα τα Bilstein τα μαύρα, γιατί ζήτησα παρόμοια άνεση με του εργοστασίου, καθότι κουβαλάμε και μια οικογένεια πλέον. Η τιμή απίστευτη κατ'εμέ......235 ευρώ με περαστικά και ευθυγράμμιση. Το αποτέλεσμα : ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Όντως είναι πιο σφιχτά από τα εργοστασιακά, καμία σχέση με σκληρά ή με κοπάνημα. Τα συνιστώ ανεπιφύλαχτα.........στη διάθεσή σας για λεπτομέρειες........


ακριβος οπως τα λες ειναι για τα Β4... τα μαυρα δηλαδη. ΕΙναι ποιο σφιχτα απο του αργοστασιου αλλα οχι πολυ για να μην κοπανανε. ειναι καλη λυση για αμαξι πολης που οσηγαει η οικογενεια...
Svstouk - Τρι 12 Ιούλ 2011, 16:07:26
Θέμα δημοσίευσης:
AlienHack έγραψε:
Svstouk έγραψε:
Λοιπόν, εγώ έχω το 307 1.6 και πριν λίγες μέρες άλλαξα αμορτισέρ.

Για να μην κουράζω με την έρευνα που έκανα, έβαλα τα Bilstein τα μαύρα, γιατί ζήτησα παρόμοια άνεση με του εργοστασίου, καθότι κουβαλάμε και μια οικογένεια πλέον. Η τιμή απίστευτη κατ'εμέ......235 ευρώ με περαστικά και ευθυγράμμιση. Το αποτέλεσμα : ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Όντως είναι πιο σφιχτά από τα εργοστασιακά, καμία σχέση με σκληρά ή με κοπάνημα. Τα συνιστώ ανεπιφύλαχτα.........στη διάθεσή σας για λεπτομέρειες........


ακριβος οπως τα λες ειναι για τα Β4... τα μαυρα δηλαδη. ΕΙναι ποιο σφιχτα απο του αργοστασιου αλλα οχι πολυ για να μην κοπανανε. ειναι καλη λυση για αμαξι πολης που οσηγαει η οικογενεια...


νομίζω κάπου είχε πάρει το μάτι μου για 15% καλύτερη απόδοση........προφανώς συγκρινόμενα με τα εργοστασιακά............

είμαι εξαιρετικά ευχαριστημένος! Η απόδοσή τους είναι εκπληκτική........το αμάξι είναι τρένο και τραπέζι μαζί, αλλά χωρίς κοπανήματα.............σφιχτά ναι είναι, δεν τα λες μαλακά, αλλά προσωπικά αυτή η άνεση μου αρέσει, παρά η μαλακή...............αν θυμάμαι πριν πολλάααααααα χρόνια είχα ανακοινώσει η Lancia για την τότε καινούρια Delta ότι μετά από έρευνες που έκαναν είχαν διαπιστώσει ότι καλύτερα αποτελέσματα άνεσης είχαν από τις πιο σφιχτές (όχι σκληρές) αναρτήσεις, απ'ό,τι με τις μαλακές.......
ΑΝΤΩΝΗΣ 307 - Κυρ 14 Αύγ 2011, 16:30:01
Θέμα δημοσίευσης: κονι πορτοκαλι
συναδελφοι τι εχεται να πειτε για τα κονι street πορτοκαλι? 330€
angelokeeper - Πεμ 08 Σεπ 2011, 12:36:28
Θέμα δημοσίευσης: Re: κονι πορτοκαλι
ΑΝΤΩΝΗΣ 307 έγραψε:
συναδελφοι τι εχεται να πειτε για τα κονι street πορτοκαλι? 330€
Πολύ καλά σαν αίσθηση και δουλειά στην οδήγηση...δεν κοπανάνε ιδιαίτερα(εγώ τουλάχιστον τα χρησιμοποιώ με με ελατήρια χαμ. 3 π. αλλά απο αξιοπιστία δεν ξέρω...ημασταν 4 ατομα στο καρ και σε μια λακουβα όχι ιδιατερα μεγαλη ...καμια σχεση με αυτες των πολεων......κοπανησε και μετα απο 2 μερες εχανε το πισω δεξι λαδι οντας μονο με 15 χιλ κμ...αναγκαστηκα βεβαια να αλλαξω δυαδα πισω...ενταξει αυτα συμβαινουν....αλλα στην τελικη ως λειτουργια και συμπεριφορα για τα λεφτα της ειναι τρομερη οχι απλα καλή..
Svstouk - Τετ 11 Ιούλ 2012, 22:43:52
Θέμα δημοσίευσης:
Για τα Β4 Bilstein..........ένα χρόνο μετά χωρίς να έχουν γράψει πολλά χιλιόμετρα, έχω να πω ότι είναι από τις καλύτερες επιλογές που έχω δοκιμάσει τόσα χρόνια............σαν εντυπώσεις μόνο, τολμώ να πω ότι αυτά τα αμορτισέρ ξεφτιλίζουν τα λάστιχα που φοράω, Michelin Energy E3A, δυστυχώς.....

Μέχρι τώρα δεν υπήρχε πρόβλημα με τα λάστιχά μου........ήξερα ότι δεν είναι για πολλά πολλά και θεωρούσα ότι το όριό τους ήταν προβλέψιμο.............με αυτά τα αμορτισέρ, μπαινεις στη στροφή και διαπιστώνεις ξαφνικά ότι έχεις μπει με πολλάααα χιλιόμετρα και ξαφνικά μένεις από πρόσφυση.......κυριολεκτικά, τα λάστιχα δεν επαρκούν για τις δυνατότητες του πλαισίου με αυτά τα αμορτισέρ........δε νομίζω ότι μπορώ να το περιγράψω καλύτερα.........σαν να ανέβηκε τόσο πολύ το πλαίσιο, που υποβιβάζει τα (μέτρια έτσι κι αλλιώς) ελαστικά μου..........μακάρι να μπορούσα να πάω σε Sport Pilot 3 αυτή τη στιγμή, που θεωρώ ότι θα ήταν αντάξια του υπόλοιπου συνδυασμού.........
johney76 - Πεμ 23 Οκτ 2014, 12:04:26
Θέμα δημοσίευσης: Vogtland ΑΝΑΡΤΗΣΗ
ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ 307 1.6 110HP. ΒΡΗΚΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ Vogtland ΜΕ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΧΑΜΗΛΩΜΑΤΟΣ 30mm ΣΤΑ 370 ΕΥΡΩ. ΤΑ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΕΙ ΕΛΑΤΗΡΙΑ.
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr