PSClub - Hellas

Κοινωνικές Εκδηλώσεις - Ράφτινκ ,αναρρίχηση στον Ευηνο ποταμό(Γέφυρα μπανιά)

Gr13 - Δευ 22 Μάρ 2010, 09:34:48
Θέμα δημοσίευσης: Ράφτινκ ,αναρρίχηση στον Ευηνο ποταμό(Γέφυρα μπανιά)
Μια και είχα πάει για ράφτινκ,αναρριχηση κλπ την κυρριακή ,και επιπλέον 'επεσα και πάνω στο κλάμπ της μίνι κούπερ να φωτογραφίζουν τα αμάξια τους στο ποτάμι(έσκασα με το αντιανεμικό Psclub :D ),Λέω μήπως ενδιαφερόσαστε για καμια εκδρομή για extreme sports και μετά μασαμπούκα στις γύρω ταβέρνες.
Lef205 - Δευ 22 Μάρ 2010, 10:02:58
Θέμα δημοσίευσης:
να υποθεσω οτι πηγες εδω http://www.alpinclub.gr/ και μετα Βαρασοβα για αναρριχιση?
SAKIS-LEMANS - Δευ 22 Μάρ 2010, 10:48:00
Θέμα δημοσίευσης:
χμμμ καλή ιδέα, αλλα λίγο έξω από τα δικά μου νερά.

Πάντως αν στο κάποιος σκέφτεται για ορειβασία στον Όλυμπο, με διαμονή στο καταφύγιο του Αποστολίδη και να ανεβούμε την άλλη μέρα Μύτικα...

Εγώ λέω να το κάνω Αύγουστο πάντως.
Gr13 - Δευ 22 Μάρ 2010, 10:50:18
Θέμα δημοσίευσης:
Όχι δεν πήγα σε αυτό.Πήγα στο πρώτο όπως κατεβαίνεις επειδή ήταν γνωστά τα παιδιά και είχαμε καλύτερες τιμές.Πρώτη φορα πήγα,έλεος να μένω Ναύπακτο να είμαι διπλα και να μην έχω κάνει ποτε.Γι αυτό λέω αν είναι να κανονίσουμε με το club να πάρω τα παιδιά για να μας κάνουνε καμια έκπτωση.Πάντως ωραία εμπειρία ,τέλεια νερά,μπάνιο στο ποτάμι ,βουτιές από τα πλατανια,όλα τα λεφτά.
king207cc - Δευ 22 Μάρ 2010, 20:47:27
Θέμα δημοσίευσης:
Thumb Left
Road_Runner - Τρι 23 Μάρ 2010, 01:46:02
Θέμα δημοσίευσης:
count me in!!!
xrisa-xs - Τρι 23 Μάρ 2010, 10:39:20
Θέμα δημοσίευσης:
από πρότερη εμπειρία στο rafting θυμάμαι πως ο Εύηνος είναι πολύ εύκολο ποτάμι για "βαρκάδα". Αν θέλετε κάτι πιο.. περιπετειώδες τότε η πρότασή μου είναι για Λούσιο. Είναι ποτάμι με δείκτη 3 και σε κάποια σημεία 4. Έχω κάνει και τη μικρή και τη μεγάλη διαδρομή του.

Αν φυσικά κανονιστεί είμαι μέσα Wink Wink Wink Very happy Very happy Very happy
Gr13 - Τρι 23 Μάρ 2010, 13:24:43
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι Χρύσα εχει βαθμό δυσκολίας 1 με 2 ο Έυηνος ,αλλα για αρχή καλά είναι
xrisa-xs - Τρι 23 Μάρ 2010, 13:56:11
Θέμα δημοσίευσης:
μπορεί να φανεί κάπως αυτό που θα πω αλλά έτσι είναι...

αν έχεις ξεκινήσει από 3-4 ξενερώνεις πολύ στο 1-2 Twisted evil Laughing Laughing ψάχνεις τη δράση και την αδρεναλίνη που σου δίνει το δύσκολο. Γι' αυτό και δεν έχω πάει Εύηνο ακόμα.
Μετά τον Λούσιο πήγα Αγγίτη στις Σέρρες. Μου φάνηκε παιχνιδάκι σχετικά με το Λούσιο. Άλλά με αποζημίωσε η καταπληκτική παρέα που είχα και ο χαβαλές που κάναμε.
Οπότε αν κανονιστεί θα προσπαθήσω να έρθω για την παρέα Wink
Sinanai - Τρι 23 Μάρ 2010, 15:50:10
Θέμα δημοσίευσης:
Μια άλλη πολύ καλή επιλογή είναι ο Άραχθος, πάνω απ' την Άρτα. Ξέρω και τα παιδιά που έχουν την εταιρία, εκεί, και λογικά θα κάνουν κάποια καλή τιμή αν πρόκειται για γκρουπ κτλ... Εγγυημένα θα περάσουμε καλά. Αν ο καιρός έχει κέφια, δλδ έχει βρέξει, θα κάνουμε φοβερή κατάβαση Καλαρρύτικο-Άραχθο, με 3ου και 4ου βαθμού περάσματα.
xrisa-xs - Τρι 23 Μάρ 2010, 15:56:44
Θέμα δημοσίευσης:
έχω κάνει και Άραχθο Embarassed Embarassed Cool
όντως είναι πολύ πολύ ωραία
είχαμε κατασκηνώσει δίπλα στο ποτάμι στην εκκίνηση
αυτό που θυμάμαι πιο έντονα ήταν οι χιλιάδες πυγολαμπίδες που έκαναν τη νύχτα μαγική!!!
rallye1294 - Τρι 23 Μάρ 2010, 17:20:41
Θέμα δημοσίευσης:
Sinanai έγραψε:
Μια άλλη πολύ καλή επιλογή είναι ο Άραχθος, πάνω απ' την Άρτα. Ξέρω και τα παιδιά που έχουν την εταιρία, εκεί, και λογικά θα κάνουν κάποια καλή τιμή αν πρόκειται για γκρουπ κτλ... Εγγυημένα θα περάσουμε καλά. Αν ο καιρός έχει κέφια, δλδ έχει βρέξει, θα κάνουμε φοβερή κατάβαση Καλαρρύτικο-Άραχθο, με 3ου και 4ου βαθμού περάσματα.


Αν και μερικα περασματα ειναι 4+ που για αρχαριους δεν ειναι οτι καλυτερο συμφωνω και επαυξανω!

Πανεμορφη περιοχη και απιστευτα ξενοδοχεια με παρα πολυ καλες τιμες.
Sinanai - Τρι 23 Μάρ 2010, 21:25:05
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
[...]αυτό που θυμάμαι πιο έντονα ήταν οι χιλιάδες πυγολαμπίδες που έκαναν τη νύχτα μαγική!!!


Οδηγούσαν και 500ράκια; Cool
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr