PSClub - Hellas

Εσωτερικό και Αμάξωμα - 206 - Φιμέ πινακίδες κυκλοφορίας

DimiP - Κυρ 30 Ιούν 2002, 16:43:57
Θέμα δημοσίευσης: 206 - Φιμέ πινακίδες κυκλοφορίας
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, πολυ θα ηθελα να βαλω φιμε πινακιδες μπρος πισω.
Προσωπικα μου αρεσουν και μαλιστα εχω βρει και με αποχρωσεις του γκρι,μπλε,πρασινου και στανταρ μαυρο, αλλα το σκεφτομαι μηπως με σταματανε καθε 3 και λιγο.
εσεις τι λετε?
Επισης ξερει κανεις καποιο μαγαζι (VINI EΣΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ Η ΕΡΩΤΗΣΗ !!!) που να εχει τετοιες φιμε ίσως σε κατι πιο "καλο" απο το απλο πλαστικο που πουλανε ολοι?
ψαχνω για κατι "ιδιαιτερο"
Προς Θεού δεν με ενδιαφςερουν συστήματα (παρανομο-νομιμα) που υποσχονται οτι αποτρεπουν την φωτογραφηση των πινακιδων απο τις καμερες στους δρομους με τον 1 η τον αλλο τροπο.
Vini - Κυρ 30 Ιούν 2002, 17:41:20
Θέμα δημοσίευσης:
Καλά δεν απαντώ.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Wink Wink Wink Wink Wink Wink
Αλεξ@νδρος - Κυρ 30 Ιούν 2002, 18:03:56
Θέμα δημοσίευσης:
Κατι μου λεει οτι θα βρισκουν μια χαρα αφορμη να σε σταματανε... Sad
DimiP - Κυρ 30 Ιούν 2002, 18:09:06
Θέμα δημοσίευσης:
ελα ρε vini, αμα δεν απαντησεις εσυ, ποιος θα απαντησει?
μισο ! να παρω μολυβι και 120 κολλες αναφορας και αρχιζω να γραφω μαγαζια και διευθυνσεις...
.... ετοιμος ! πες τα ολα!!!!
Mimis - Τρι 21 Ιαν 2003, 16:46:48
Θέμα δημοσίευσης:
Εχω την εντύπωση οτι τα ντζαμάκια στις πινακίδες κυκλοφοριάς θεωρούνται παράνομα (είναι δεν είναι φημέ). Είχα τζαμάκι στο μηχανάκι μου και με γράψανε γι' αυτό. Πολύ θα ήθελα να βάλω και εγώ στο 206 μου.... δυστυχώς όμως...... NodNo
teoman - Τρι 21 Ιαν 2003, 17:16:29
Θέμα δημοσίευσης:
Mimis έγραψε:
Εχω την εντύπωση οτι τα ντζαμάκια στις πινακίδες κυκλοφοριάς θεωρούνται παράνομα (είναι δεν είναι φημέ). Είχα τζαμάκι στο μηχανάκι μου και με γράψανε γι' αυτό. Πολύ θα ήθελα να βάλω και εγώ στο 206 μου.... δυστυχώς όμως...... NodNo


Δυστυχώς... Δεν γίνετε η αντανάκλαση της ακτίνας του ραντάρ και γι'αυτό θεωρείται παράνομο.Από την άλλη όμως,σε γράφουν μόνο αν σε σταματήσουν για έλεγχο.Άρα "γλιτώνεις" τις παραβάσεις υπερβολικής ταχύτητας... (αυτό δεν είναι κανόνας φυσικά... Wink ).
shark_zak - Δευ 03 Φεβ 2003, 19:03:52
Θέμα δημοσίευσης:
teoman έγραψε:
Mimis έγραψε:
Εχω την εντύπωση οτι τα ντζαμάκια στις πινακίδες κυκλοφοριάς θεωρούνται παράνομα (είναι δεν είναι φημέ). Είχα τζαμάκι στο μηχανάκι μου και με γράψανε γι' αυτό. Πολύ θα ήθελα να βάλω και εγώ στο 206 μου.... δυστυχώς όμως...... NodNo


Δυστυχώς... Δεν γίνετε η αντανάκλαση της ακτίνας του ραντάρ και γι'αυτό θεωρείται παράνομο.Από την άλλη όμως,σε γράφουν μόνο αν σε σταματήσουν για έλεγχο.Άρα "γλιτώνεις" τις παραβάσεις υπερβολικής ταχύτητας... (αυτό δεν είναι κανόνας φυσικά... Wink ).

Nαι αλλα τωρα εχουν τρελλαθει να σταματανε εγω την πατησα μια φορα και τωρα τα εχω και τα κοιταω....γιατι δεν λεει καθε φορα να τους τα σκας Evil
alemao - Δευ 03 Φεβ 2003, 19:44:06
Θέμα δημοσίευσης:
einai klasikh pleon klhsh gia tzamaki sthn pinakida... Sad Evil
DimiP - Δευ 03 Φεβ 2003, 20:10:44
Θέμα δημοσίευσης:
επειδη το topic ειναι παλιο, ποσο εχει παει η ταριφα για την κληση στο τζαμακι;;;
την πληρωνεις επιτοπου η ;;;;;
Ghost Dog - Τρι 04 Φεβ 2003, 00:16:34
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:
επειδη το topic ειναι παλιο, ποσο εχει παει η ταριφα για την κληση στο τζαμακι;;;
την πληρωνεις επιτοπου η ;;;;;

Νομιζω ειναι 30 ευρα,οχι δεν τα πληρωνεις επιτοπου...πρεπει ομως να πας στην τροχαια της περιοχης που σε γραψανε μεσα σε 10 μερες και να την πληρωσεις!!!
Vaggelis - Τρι 04 Φεβ 2003, 09:32:43
Θέμα δημοσίευσης:
Την περίοδο που τα στρούμφ είχαν πάρει εντολές για να γράφουν οτι κινείται στο δρόμο... (για να αυξήσουν τα έσοδά τους δηλαδή...), με είχαν γράψει και εμένα.
Οδηγούσα το αυτοκίνητο του πατέρα μου, στο οποίο είχαμε ξεχάσει να βγάλουμε το εμπρός τζαμάκι, μετά από ένα ταξίδι που έκανε ο πατέρας μου δυο μέρες πριν (θα μου πείτε, τα ήθελε ο κ@λος σου, αλλά...)
Το μαλλί πήγε 30 ευρώπουλα και από τότε το τζαμάκι δεν ξαναμπήκε...
teoman - Τρι 04 Φεβ 2003, 14:43:51
Θέμα δημοσίευσης:
Στην εθνική που με είχαν σταματήσει για υπέρβαση ορίου,πλήρωσα 14Ε.Δεν λέει να πληρώσω 30Ε+αγορά "διακοσμητικών" τζαμιών...
alxdr74 - Τρι 04 Φεβ 2003, 15:24:59
Θέμα δημοσίευσης:
teoman έγραψε:
Στην εθνική που με είχαν σταματήσει για υπέρβαση ορίου,πλήρωσα 14Ε.Δεν λέει να πληρώσω 30Ε+αγορά "διακοσμητικών" τζαμιών...

Εξαρταται και τα χιλιομετρα που πηγαινεις....Αν για παραδειγμα πας με 40 χιλιομετρα και πανω απο το οριο της πινακιδας τοτε νομιζω δυστηχως πας δικαστηριο και τα ποσο πολαπλασιαζεται...
teoman - Τρι 04 Φεβ 2003, 15:31:00
Θέμα δημοσίευσης:
alxdr74 έγραψε:
Εξαρταται και τα χιλιομετρα που πηγαινεις....Αν για παραδειγμα πας με 40 χιλιομετρα και πανω απο το οριο της πινακιδας τοτε νομιζω δυστηχως πας δικαστηριο και τα ποσο πολαπλασιαζεται...


Μέχρι τα 60 παραπάνω πληρώνεις μόνο πρόστιμο.Εγώ πήγαινα με 150 με όριο τα 120.
Tomcat - Τρι 04 Φεβ 2003, 15:58:25
Θέμα δημοσίευσης:
Έχω την αίσθηση ότι τα 15 euro πρόστιμο είναι για υπερβάσεις μέχρι 10% του εκάστοτε ορίου.Από εκεί και πάνω αρχίζουν τα προβλήματα.
Οικογενιακός φίλος τρέχει στα δικαστήρια , γιατί τον μέτρησαν με 150 στην Αθηνών-Πατρών!
shark_zak - Τρι 04 Φεβ 2003, 16:54:12
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:
επειδη το topic ειναι παλιο, ποσο εχει παει η ταριφα για την κληση στο τζαμακι;;;
την πληρωνεις επιτοπου η ;;;;;

30 euro ειναι εχει δικιο ο poison αλλα εγω το πληρωσα στην εφορεια ασε... Evil
DimiP - Τρι 04 Φεβ 2003, 17:59:30
Θέμα δημοσίευσης:
παιδες μην ξεχνιωμαστε !
το θεμα του topic ειναι "φιμε τζαμακι πινακιδων" και οχι "ποσα πληρωσες προστιμο γιατι ετρεχες μεγαλε;"
φιλικα ετσι ;;

.
.
ωστε 30Ε τα φιμε ετσι;;;
μαλλον θα τα βγαλω!
fpug - Τετ 05 Φεβ 2003, 02:39:34
Θέμα δημοσίευσης:
Παντως παιδια χωρις να θελω να την 'πω' σε αυτους που εχουν φιμε τζαμακι πινακιδων. Ειναι ενα περιτο εξοδο αμφιβολου αισθητικης παντα κατα την αποψη μου. Twisted evil Twisted evil
GIANNIS206 - Τετ 05 Φεβ 2003, 08:42:51
Θέμα δημοσίευσης:
Βάλτε σπρει!Μην μασ\ς ακούσει όμως ο Sidobre γιατί την βάψαμε! Exclamation Exclamation Embarassed
Πες ότι δεν το είπα Τασούλη!
Αλεξ@νδρος - Τετ 05 Φεβ 2003, 18:27:45
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω εχω βαλει διαφανο τζαμακι(clear) και μαλλον κανει την δουλεια του και δεν πολυφαινεται(οταν ειναι το αμαξι πλυμμενο δεν φαινεται καθολου).Βασικα το εβαλα γιατι η πινακιδα ειχε αρχισει να ξεβαφει αλλα αμα σε προστατευει και απο τα radar τοτε συνδυαζω το τερπνον μετα του ωφελιμου Wink
DimiP - Τετ 05 Φεβ 2003, 20:41:43
Θέμα δημοσίευσης:
Alexandros έγραψε:
Εγω εχω βαλει διαφανο τζαμακι(clear) και μαλλον κανει την δουλεια του και δεν πολυφαινεται(οταν ειναι το αμαξι πλυμμενο δεν φαινεται καθολου).Βασικα το εβαλα γιατι η πινακιδα ειχε αρχισει να ξεβαφει αλλα αμα σε προστατευει και απο τα radar τοτε συνδυαζω το τερπνον μετα του ωφελιμου Wink


σκετο το τζαμι δεν σε προστατευει απο τιποτα αλεξανδρε
shark_zak - Πεμ 06 Φεβ 2003, 08:10:28
Θέμα δημοσίευσης:
GIANNIS206 έγραψε:
Βάλτε σπρει!Μην μασ\ς ακούσει όμως ο Sidobre γιατί την βάψαμε! Exclamation Exclamation Embarassed
Πες ότι δεν το είπα Τασούλη!

Τι σπρει Question κανει δουλεια δεν σε πιανει το ρανταρ δηλ. Exclamation Question
GIANNIS206 - Πεμ 06 Φεβ 2003, 09:57:52
Θέμα δημοσίευσης:
Είναι ένα σπρέι με το οποίο ψεκάζεις τισ πινακίδες και αντακλούνσε φωτογραφίες.Δεν το έχω δει!Εγω πάντοσ έχω 3 λύσεις.η βγάζεισ πινακίδα και πας,ή δεν τρεχεις,ή τρέχεισ και ότι θέλει ασ γίνει.Εγω εφαρμοζω το τριτο γιατι τα άλλα δύο μπορεί να έχουν και άλλες ποινικέ κύρ'ωσεις δεν ξέρω αλλα θα μάθω!
Vaggelis - Πεμ 06 Φεβ 2003, 10:22:27
Θέμα δημοσίευσης:
Υπάρχει και τέταρτη λύση....
Πάς με όσα θέλεις και έχεις την προσοχή σου στην απέναντι λωρίδα, μήπως κανένας χριστιανός σου κάνει σινιάλο με τα φώτα.
Αν γίνει αυτό, κόβεις ταχύτητα, περνάς το μπλόκο και ανταπωδίδεις τα σινιάλα, προειδοποιώντας τους επόμενους...
GIANNIS206 - Πεμ 06 Φεβ 2003, 10:36:52
Θέμα δημοσίευσης:
Η απόλυτγη γκαντεμιά!να περάσεις το μπλόκο αλώβητος να κάνεισ σινιάλο στον απέναντι και να είναι στρουμφάκι με συμβατικό αυτοκίνητο!! Rolling eyes
DimiP - Πεμ 06 Φεβ 2003, 10:55:20
Θέμα δημοσίευσης:
Vaggelis έγραψε:
Υπάρχει και τέταρτη λύση....
Πάς με όσα θέλεις και έχεις την προσοχή σου στην απέναντι λωρίδα, μήπως κανένας χριστιανός σου κάνει σινιάλο με τα φώτα.
Αν γίνει αυτό, κόβεις ταχύτητα, περνάς το μπλόκο και ανταπωδίδεις τα σινιάλα, προειδοποιώντας τους επόμενους...


καλα, την 1η φορα που μου το εκαναν αυτο ημουν πολυ ψαρι και θα σκασετε στα γελια με αυτο που επαθα.
Πριν την Αλαμανα προς Αθηνα (γνωστο σημειο ελεγχου) μου επαιζαν τα φωτα , κι εγω ανιδεος , δεν καταλαβαινα τιποτα. οχι οτι ετρεχα αλλα δεν καταλαβαινα γιατι μου επαιζαν τα φωτα.
Μεχρι που φοβηθηκα πως κατι εχει το αμαξι (πορτα ξεχασμενη ανοιχτη , κανα καπο μισοκλειστο, κλπ) και σταματησα σε 1 παρκινγκ να το δω.
Παραλιγο να σταματησω στο μπλοκο και να ρωτησω τι γινεται και αν ολα ο.κ γιατι μου παιζουν οι απεναντι τα φωτα.
Ε ρε γελια!!!!!!
αλλα ετσι ειναι ο ψαρας , ειναι μικρος και δεν ξερει σιγα-σιγα μαθαινει τα σινιαλα.
σας εφτιαξα τη μερα ;;;
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
teoman - Πεμ 06 Φεβ 2003, 11:53:51
Θέμα δημοσίευσης:
GIANNIS206 έγραψε:
Η απόλυτγη γκαντεμιά!να περάσεις το μπλόκο αλώβητος να κάνεισ σινιάλο στον απέναντι και να είναι στρουμφάκι με συμβατικό αυτοκίνητο!! Rolling eyes


Έχει γίνει και αυτό και πληρώνεις ένα ωραιότατο πρόστιμο για άσκοπη χρήση των φώτων....
teoman - Πεμ 06 Φεβ 2003, 11:56:03
Θέμα δημοσίευσης:
Χωρίς σχόλια... Very happy Very happy Very happy


DimiP έγραψε:
παιδες μην ξεχνιωμαστε !
το θεμα του topic ειναι "φιμε τζαμακι πινακιδων" και οχι "ποσα πληρωσες προστιμο γιατι ετρεχες μεγαλε;"
φιλικα ετσι ;;


DimiP έγραψε:

καλα, την 1η φορα που μου το εκαναν αυτο ημουν πολυ ψαρι και θα σκασετε στα γελια με αυτο που επαθα.
Πριν την Αλαμανα προς Αθηνα (γνωστο σημειο ελεγχου) μου επαιζαν τα φωτα , κι εγω ανιδεος , δεν καταλαβαινα τιποτα. οχι οτι ετρεχα αλλα δεν καταλαβαινα γιατι μου επαιζαν τα φωτα.
Μεχρι που φοβηθηκα πως κατι εχει το αμαξι (πορτα ξεχασμενη ανοιχτη , κανα καπο μισοκλειστο, κλπ) και σταματησα σε 1 παρκινγκ να το δω.
Παραλιγο να σταματησω στο μπλοκο και να ρωτησω τι γινεται και αν ολα ο.κ γιατι μου παιζουν οι απεναντι τα φωτα.
Ε ρε γελια!!!!!!
αλλα ετσι ειναι ο ψαρας , ειναι μικρος και δεν ξερει σιγα-σιγα μαθαινει τα σινιαλα.
σας εφτιαξα τη μερα ;;;

DimiP - Πεμ 06 Φεβ 2003, 12:07:18
Θέμα δημοσίευσης:
teoman έγραψε:
Χωρίς σχόλια... Very happy Very happy Very happy


DimiP έγραψε:
παιδες μην ξεχνιωμαστε !
το θεμα του topic ειναι "φιμε τζαμακι πινακιδων" και οχι "ποσα πληρωσες προστιμο γιατι ετρεχες μεγαλε;"
φιλικα ετσι ;;


DimiP έγραψε:

καλα, την 1η φορα που μου το εκαναν αυτο ημουν πολυ ψαρι και θα σκασετε στα γελια με αυτο που επαθα.
Πριν την Αλαμανα προς Αθηνα (γνωστο σημειο ελεγχου) μου επαιζαν τα φωτα , κι εγω ανιδεος , δεν καταλαβαινα τιποτα. οχι οτι ετρεχα αλλα δεν καταλαβαινα γιατι μου επαιζαν τα φωτα.
Μεχρι που φοβηθηκα πως κατι εχει το αμαξι (πορτα ξεχασμενη ανοιχτη , κανα καπο μισοκλειστο, κλπ) και σταματησα σε 1 παρκινγκ να το δω.
Παραλιγο να σταματησω στο μπλοκο και να ρωτησω τι γινεται και αν ολα ο.κ γιατι μου παιζουν οι απεναντι τα φωτα.
Ε ρε γελια!!!!!!
αλλα ετσι ειναι ο ψαρας , ειναι μικρος και δεν ξερει σιγα-σιγα μαθαινει τα σινιαλα.
σας εφτιαξα τη μερα ;;;


αφου τα εγραψα , τι το ξανακανεις το post ;;;
ειπαμε εχει γελιο η υποθεση.
Laughing Laughing Laughing Laughing
shark_zak - Πεμ 06 Φεβ 2003, 13:20:58
Θέμα δημοσίευσης:
Αν ριξεις λουστρο σε σπρει ματ θα κανει δουλεια η........ Question
DimiP - Πεμ 06 Φεβ 2003, 15:07:31
Θέμα δημοσίευσης:
shark_zak έγραψε:
Αν ριξεις λουστρο σε σπρει ματ θα κανει δουλεια η........ Question


Aπο οσο ξερω το χρωμα με τον κωδικο που σου φτιαχνει το χρωματοπωλειο ειναι χωρις λουστρο, δηλ ματ .
απο κει και επειτα χρειαζεται λουστρο για να φαινεται ιδιο και να μην ξεχωριζει.
shark_zak - Παρ 07 Φεβ 2003, 22:49:31
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:
shark_zak έγραψε:
Αν ριξεις λουστρο σε σπρει ματ θα κανει δουλεια η........ Question


Aπο οσο ξερω το χρωμα με τον κωδικο που σου φτιαχνει το χρωματοπωλειο ειναι χωρις λουστρο, δηλ ματ .
απο κει και επειτα χρειαζεται λουστρο για να φαινεται ιδιο και να μην ξεχωριζει.

Τι χρωμα να ξαναγραψω την πινακιδα απο πανω με αλλο χρωμα Question Question Question δεν καταλαβαινω Silly
DimiP - Σαβ 08 Φεβ 2003, 08:10:19
Θέμα δημοσίευσης:
shark_zak έγραψε:
DimiP έγραψε:
shark_zak έγραψε:
Αν ριξεις λουστρο σε σπρει ματ θα κανει δουλεια η........ Question


Aπο οσο ξερω το χρωμα με τον κωδικο που σου φτιαχνει το χρωματοπωλειο ειναι χωρις λουστρο, δηλ ματ .
απο κει και επειτα χρειαζεται λουστρο για να φαινεται ιδιο και να μην ξεχωριζει.

Τι χρωμα να ξαναγραψω την πινακιδα απο πανω με αλλο χρωμα Question Question Question δεν καταλαβαινω Silly


κιεγω δεν καταλαβαινω τωρα που το ξαναβλεπω!

ρωτας : "Αν ριξεις λουστρο σε σπρει ματ θα κανει δουλεια η........ "
τι εννοεις ;;;; Idea Question Idea Question Idea Question
shark_zak - Δευ 10 Φεβ 2003, 18:06:28
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:
shark_zak έγραψε:
DimiP έγραψε:
shark_zak έγραψε:
Αν ριξεις λουστρο σε σπρει ματ θα κανει δουλεια η........ Question


Aπο οσο ξερω το χρωμα με τον κωδικο που σου φτιαχνει το χρωματοπωλειο ειναι χωρις λουστρο, δηλ ματ .
απο κει και επειτα χρειαζεται λουστρο για να φαινεται ιδιο και να μην ξεχωριζει.

Τι χρωμα να ξαναγραψω την πινακιδα απο πανω με αλλο χρωμα Question Question Question δεν καταλαβαινω Silly


κιεγω δεν καταλαβαινω τωρα που το ξαναβλεπω!

ρωτας : "Αν ριξεις λουστρο σε σπρει ματ θα κανει δουλεια η........ "
τι εννοεις ;;;; Idea Question Idea Question Idea Question

Αν ριξω λουστρο ματ πανω στην πινακιδα για να μην αντανακλα στο ρανταρ το νουμερο της...... Wink τωρα το ειπα καλητερα Question Silly
DimiP - Δευ 10 Φεβ 2003, 18:14:27
Θέμα δημοσίευσης:
shark_zak έγραψε:
DimiP έγραψε:
shark_zak έγραψε:
DimiP έγραψε:
shark_zak έγραψε:
Αν ριξεις λουστρο σε σπρει ματ θα κανει δουλεια η........ Question


Aπο οσο ξερω το χρωμα με τον κωδικο που σου φτιαχνει το χρωματοπωλειο ειναι χωρις λουστρο, δηλ ματ .
απο κει και επειτα χρειαζεται λουστρο για να φαινεται ιδιο και να μην ξεχωριζει.

Τι χρωμα να ξαναγραψω την πινακιδα απο πανω με αλλο χρωμα Question Question Question δεν καταλαβαινω Silly


κιεγω δεν καταλαβαινω τωρα που το ξαναβλεπω!

ρωτας : "Αν ριξεις λουστρο σε σπρει ματ θα κανει δουλεια η........ "
τι εννοεις ;;;; Idea Question Idea Question Idea Question

Αν ριξω λουστρο ματ πανω στην πινακιδα για να μην αντανακλα στο ρανταρ το νουμερο της...... Wink τωρα το ειπα καλητερα Question Silly


δεν εννουσα αυτο. γραψε λαθος - δεν ξερω περι λουστρου στις πινακιδες -δεν εχω ιδεα - αλλο εννουσα εγω.. Laughing
shark_zak - Δευ 10 Φεβ 2003, 20:53:57
Θέμα δημοσίευσης:
Περριμενω οδηγειες dimip Silly
DimiP - Τρι 11 Φεβ 2003, 10:40:17
Θέμα δημοσίευσης:
shark_zak έγραψε:
Περριμενω οδηγειες dimip Silly


αφου σου ειπα ρε παιδι, με πινακιδες και σπρευ αντι ρανταρ αντι-φωτογραφικα δεν εχω ιδεα.
δυστυχως.
Αλεξ@νδρος - Τετ 12 Φεβ 2003, 19:34:50
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:
σκετο το τζαμι δεν σε προστατευει απο τιποτα αλεξανδρε

Ε τοτε γιατι να ειναι παρανομο?
Και το διαφανο κανει αντανακλασεις αρα σε προστατευει.
Ασχετο μεσα σε μια βδομαδα με σταματησαν 2 φορες χωρις καμμια συνεπεια....
DimiP - Τετ 12 Φεβ 2003, 22:49:13
Θέμα δημοσίευσης:
ΚΙΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑ ΤΖΑΜΑΚΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΑΛΛΑ ...ΑΝΤΕ ΒΓΑΛΕ ΑΚΡΗ!!!
προληπτικα και επ'ευκαιριας του subwoofer (ετριζε το τζαμακι) αφαιρεθηκε το τζαμακι της πισω πινακιδας, ΟΧΙ ομως η βαση της πανω στην οποια ειναιν κολημενη με σιλικονη η πινακιδα !!!! χεχεχεχε παλι για λογους κραδασμων απο το sub.
Δηλαδη αν (φτου φτου φτου μακια απο εμε) πανε να μου βγαλουν τις πινακιδες ειμαι παρανομος που δεν θα ξεκολαει απο την πλαστικη βαση η μεταλλικη πινακιδα ;;; μα τζαμακι δεν εχω !!! Rolling eyes Confused Rolling eyes Confused Rolling eyes
shark_zak - Πεμ 13 Φεβ 2003, 13:33:10
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:
ΚΙΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑ ΤΖΑΜΑΚΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΑΛΛΑ ...ΑΝΤΕ ΒΓΑΛΕ ΑΚΡΗ!!!
προληπτικα και επ'ευκαιριας του subwoofer (ετριζε το τζαμακι) αφαιρεθηκε το τζαμακι της πισω πινακιδας, ΟΧΙ ομως η βαση της πανω στην οποια ειναιν κολημενη με σιλικονη η πινακιδα !!!! χεχεχεχε παλι για λογους κραδασμων απο το sub.
Δηλαδη αν (φτου φτου φτου μακια απο εμε) πανε να μου βγαλουν τις πινακιδες ειμαι παρανομος που δεν θα ξεκολαει απο την πλαστικη βαση η μεταλλικη πινακιδα ;;; μα τζαμακι δεν εχω !!! Rolling eyes Confused Rolling eyes Confused Rolling eyes

Silly Α Exclamation καλο εξυπνος ο πειραιοτης Idea Idea Idea
Skull - Πεμ 13 Φεβ 2003, 18:43:11
Θέμα δημοσίευσης:
Τελικα ρε παιδια ειναι νομιμο το τζαμακι στις πινακιδες?Εγω θα ηθελα παντως να βαλω ενα διαφανες μπλε!Δεν πιστευω να ειναι τοσο παρανομο,ε?

Και επειδη σε αυτο το FOROUM λενε ολοι οτι να ναι( Laughing Laughing Laughing )!Ρε παιδια τα φιμε τζαμια ειναι παρανομα?Εχω δει φιμε που δεν ειναι και τοσο σκουρο και σκεφτομαι να το χτυπησω ενα φιμε?Μηπως ομως αυτο που εχω δει δεν ειναι αυτοκολλητο και ειναι καινουργειο σκουρο τζαμι(δηλαδη πανακριβω Embarassed )?Ξερει κανεις μηπως?Εχει βαλει κανεις απο το club?
Αλεξ@νδρος - Πεμ 13 Φεβ 2003, 19:14:54
Θέμα δημοσίευσης:
Το τζαμακι στις πινακιδες ειναι παρανομο
Οι μεμβρανες στα τζαμια ειναι παρανομες οταν δεν διακρινεται ο οδηγος του οχηματος.Γιαυτο πολλοι βαζουν μεμβρανη σε ολα τα τζαμια εκτος απο το παρμπριζ
Skull - Πεμ 13 Φεβ 2003, 19:27:49
Θέμα δημοσίευσης:
Alexandros έγραψε:
Το τζαμακι στις πινακιδες ειναι παρανομο
Οι μεμβρανες στα τζαμια ειναι παρανομες οταν δεν διακρινεται ο οδηγος του οχηματος.Γιαυτο πολλοι βαζουν μεμβρανη σε ολα τα τζαμια εκτος απο το παρμπριζ


Δηλαδη και πισα-κατραμη να ειναι ολο το γυρω-γυρο του αμαξιου εκτως του παμπριζ δεν θα πειραζει?
Εχω ακουσει πως οταν βαζεις φιμε το βραδυ δεν μπορεις να βλεπεις εξω καλα!Υπαρχουν,λοιπον,λογιων-λογιων φιμε?Ξερει κανεις?Και αν ναι,ποσο κοστιζουν?
DimiP - Πεμ 13 Φεβ 2003, 22:22:32
Θέμα δημοσίευσης:
Skull έγραψε:
Τελικα ρε παιδια ειναι νομιμο το τζαμακι στις πινακιδες?Εγω θα ηθελα παντως να βαλω ενα διαφανες μπλε!Δεν πιστευω να ειναι τοσο παρανομο,ε?

Και επειδη σε αυτο το FOROUM λενε ολοι οτι να ναι( Laughing Laughing Laughing )!Ρε παιδια τα φιμε τζαμια ειναι παρανομα?Εχω δει φιμε που δεν ειναι και τοσο σκουρο και σκεφτομαι να το χτυπησω ενα φιμε?Μηπως ομως αυτο που εχω δει δεν ειναι αυτοκολλητο και ειναι καινουργειο σκουρο τζαμι(δηλαδη πανακριβω Embarassed )?Ξερει κανεις μηπως?Εχει βαλει κανεις απο το club?


καταρχην εδω μεσα δεν λεμε ολοι ο,τι να ναι !!!
Και για να σου απαντησω , οπως και ο Αλεξανδρος, δεν υπαρχει πολυ και λιγο παρανομο.
Μπορει να μην συμφωνουμε με τη λογικη για το χαρακτηρισμο ως παρανομου καποιου αξεσουαρ που μας αρεσει αλλα δεν παυει να ειναι.
Τα φιμε τζαμια θεωρουνται και ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΑ.
Οσο ποιο κατραμι το κανεις τοσο πιο πολυ προκαλεις την τυχη σου να σε σταματησουν.
Αν σε σταματησουν και εχεις και το μπροστα τζαμι μαυρο, την τσιμπησες την κληση.
Αν παλι δεν το εχεις μαυρο και εισαι διαβασμενος περι του νομου και το οργανο ειναι συζητησημο μπορεις να τη γλυτωσεις αφου θα ισχυριστεις το γραμμα του νομου δηλ. πως φαινεσαι απο μπροστα αρα ....μπορει να τη γλυτωσεις.
Το καλυτερο ειναι να μην το κανεις κατραμι , να το σκουρηνεις διακριτικα και να ευχεσαι να μη σε σταματησουν.

Το ιδιο ισχυει για τα τζαμακια στις πινακιδες. Ειναι Παρανομα κιας μην μας αρεσει αυτο!
Οσο πιο σκουρο η χτυπητο χρωμα βαλεις τοσο περισσοτερο προκαλεις την τυχη σου να σε σταματησουν αφου θα κανεις μπαμ !
Τωρα αν τοποθετησεις κατι πιο διακριτικο μπορει και να περνας απαρατηρητος.
Παντως ετσι και σε σταματησουν γιαυτο την τσιμπησες την κληση - δεν εχει φαινεται η δεν φαινεται.!

Ελπιζω να σε κατατοπισα, απο κει και επειτα ειναι δικιη σου επιλογη.

Κι εγω εχω σκουρες μεμβρανες και ειμαι προετοιμασμενος αν και οποτε με σταματησουν να πληρωσω γιαυτες- ειναι επιλογη μου.!
Skull - Παρ 14 Φεβ 2003, 00:54:33
Θέμα δημοσίευσης:
[quote="DimiP"]
Skull έγραψε:
καταρχην εδω μεσα δεν λεμε ολοι ο,τι να ναι !!!


Δεν το ειπα εγω πρωτος!Οπως βλεπεις:

DimiP έγραψε:
παιδες μην ξεχνιωμαστε !
το θεμα του topic ειναι "φιμε τζαμακι πινακιδων" και οχι "ποσα πληρωσες προστιμο γιατι ετρεχες μεγαλε;


Αλλος ειναι ο΄"οτι να'ναι"!
shark_zak - Παρ 14 Φεβ 2003, 09:05:03
Θέμα δημοσίευσης:
Skull έγραψε:
Alexandros έγραψε:
Το τζαμακι στις πινακιδες ειναι παρανομο
Οι μεμβρανες στα τζαμια ειναι παρανομες οταν δεν διακρινεται ο οδηγος του οχηματος.Γιαυτο πολλοι βαζουν μεμβρανη σε ολα τα τζαμια εκτος απο το παρμπριζ


Δηλαδη και πισα-κατραμη να ειναι ολο το γυρω-γυρο του αμαξιου εκτως του παμπριζ δεν θα πειραζει?
Εχω ακουσει πως οταν βαζεις φιμε το βραδυ δεν μπορεις να βλεπεις εξω καλα!Υπαρχουν,λοιπον,λογιων-λογιων φιμε?Ξερει κανεις?Και αν ναι,ποσο κοστιζουν?

Silly Γεια σου φιλε skull οι φιμε μεμβρανες εχουν γυρο στα 173 (χωρις εμπρος μπαμπριζ) εδω (αθηνα) τωρα πανω δεν ξερω :roll:αλλα υπαρχει στο forum συγκεκριμενο θεμα να ενημερωθεις καλητερα Scatter
DimiP - Παρ 14 Φεβ 2003, 10:21:43
Θέμα δημοσίευσης:
[quote="Skull"]
DimiP έγραψε:
Skull έγραψε:
καταρχην εδω μεσα δεν λεμε ολοι ο,τι να ναι !!!


Δεν το ειπα εγω πρωτος!Οπως βλεπεις:

DimiP έγραψε:
παιδες μην ξεχνιωμαστε !
το θεμα του topic ειναι "φιμε τζαμακι πινακιδων" και οχι "ποσα πληρωσες προστιμο γιατι ετρεχες μεγαλε;


Αλλος ειναι ο΄"οτι να'ναι"!


Οταν λες "ο καθε ενας εδω μεσα λεει οτι ναναι" ο καθενας καταλαβαινει το αυτονοητο, δηλ. οτι ολοι γραφουν οτι τους καπνισει. τουλαχ. εγω αυτο καταλαβα.
Πιθανων εννοουσες πως ο καθε ενας δεν προσεχει που γραφει τι και αναφερεται σε λαθος posts.
Εγω δεν εκανα τιποαλλο παρα να θυμησω το αρχικο θεμα του topic , λιγο πιο πριν - δεν ειπα οτι λετε οτι να ναι με την εννοια που το αντιληφθηκες.
Παντως δεν ειναι θεμα αξιο λογου αυτο ηταν αλλη μια λεκτικη η μαλλον παρεξηγηση διατυπωσης.
οσον αφορα τα παρανομα και νομιμα σε καλυψα ;;; Question
Skull - Κυρ 16 Φεβ 2003, 23:16:58
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:
Οταν λες "ο καθε ενας εδω μεσα λεει οτι ναναι" ο καθενας καταλαβαινει το αυτονοητο, δηλ. οτι ολοι γραφουν οτι τους καπνισει. τουλαχ. εγω αυτο καταλαβα.
Πιθανων εννοουσες πως ο καθε ενας δεν προσεχει που γραφει τι και αναφερεται σε λαθος posts.
Εγω δεν εκανα τιποαλλο παρα να θυμησω το αρχικο θεμα του topic , λιγο πιο πριν - δεν ειπα οτι λετε οτι να ναι με την εννοια που το αντιληφθηκες.
Παντως δεν ειναι θεμα αξιο λογου αυτο ηταν αλλη μια λεκτικη η μαλλον παρεξηγηση διατυπωσης.
οσον αφορα τα παρανομα και νομιμα σε καλυψα ;;; Question


Sory εγω δεν ηθελα να θυξω κανεναν απο το club!Με καληψες!
Οσο για φημε βρικα κατι παραξενα καλης ποιοτητας που θα τα χαρακτηριζα "λιγο" παρανομα! Laughing Laughing
Ειναι πολυ περιεργα και την ημερα μαυτιζουν ελαχιστα και το βραδυ καθρεφτιζουν καπως!Νομιζω κανουν την δουλεια τους γιατι ο οδειγος μπορει να φανει απο την επυτρεπομενη αποσταση!Με την τοποθετηση 150ευρω!Τωρα δεν θυμαμαι την ονομασια τους αλλα οποιος θελει ας μου το πει για να παω να ρωτησω!Εγω παντως θα τα βα λω την ανοιξη ομως γιατι η κολα απο τα φιμε το χειμωνα δεν στεγνωνει!Αυτα προς το παρων θα σας πω αποτελεσματα την ανοιξη και ευχομαι ναμην πεσω σε κανα στραβο στρουμφακι για να με γραψει! Laughing Laughing
Οσο για την μεμβρανη στην πινακιδα(για να μην ξεχνιομαστε) μια ανοιχτοχρωμη μπλε μεμβρανη ειναι καλη νομιζω και δεν κινει αιτιες για να σε σταματησουν!Ετσι?
DimiP - Κυρ 16 Φεβ 2003, 23:57:47
Θέμα δημοσίευσης:
Skull έγραψε:
DimiP έγραψε:
Οταν λες "ο καθε ενας εδω μεσα λεει οτι ναναι" ο καθενας καταλαβαινει το αυτονοητο, δηλ. οτι ολοι γραφουν οτι τους καπνισει. τουλαχ. εγω αυτο καταλαβα.
Πιθανων εννοουσες πως ο καθε ενας δεν προσεχει που γραφει τι και αναφερεται σε λαθος posts.
Εγω δεν εκανα τιποαλλο παρα να θυμησω το αρχικο θεμα του topic , λιγο πιο πριν - δεν ειπα οτι λετε οτι να ναι με την εννοια που το αντιληφθηκες.
Παντως δεν ειναι θεμα αξιο λογου αυτο ηταν αλλη μια λεκτικη η μαλλον παρεξηγηση διατυπωσης.
οσον αφορα τα παρανομα και νομιμα σε καλυψα ;;; Question


Sory εγω δεν ηθελα να θυξω κανεναν απο το club!Με καληψες!
Οσο για φημε βρικα κατι παραξενα καλης ποιοτητας που θα τα χαρακτηριζα "λιγο" παρανομα! Laughing Laughing
Ειναι πολυ περιεργα και την ημερα μαυτιζουν ελαχιστα και το βραδυ καθρεφτιζουν καπως!Νομιζω κανουν την δουλεια τους γιατι ο οδειγος μπορει να φανει απο την επυτρεπομενη αποσταση!Με την τοποθετηση 150ευρω!Τωρα δεν θυμαμαι την ονομασια τους αλλα οποιος θελει ας μου το πει για να παω να ρωτησω!Εγω παντως θα τα βα λω την ανοιξη ομως γιατι η κολα απο τα φιμε το χειμωνα δεν στεγνωνει!Αυτα προς το παρων θα σας πω αποτελεσματα την ανοιξη και ευχομαι ναμην πεσω σε κανα στραβο στρουμφακι για να με γραψει! Laughing Laughing
Οσο για την μεμβρανη στην πινακιδα(για να μην ξεχνιομαστε) μια ανοιχτοχρωμη μπλε μεμβρανη ειναι καλη νομιζω και δεν κινει αιτιες για να σε σταματησουν!Ετσι?


φανταζομαι μιλας για τα τζαμια και οχι για τζαμακια πινακιδων κυκλοφοριας (μια και αυτο ειναι το θεμα του topic αλλα ξεφυγε παλι)!
ειναι μεμβρανες αυτα που βρηκες;;;
αν ειναι ολο το σετ μαζι με εργασια 150Ε και σου δινουν και εγγυηση ειναι καλη τιμη.
Να κοιταξεις να παρεις γραπτη εγγυηση οσο περισσοτερα χρονια γινεται και μαλιστα στο χερι!
Αν δεν σου δινουν εγγυηση φυγε!
φανταζεσαι να τα βαλεις και μετα 6 μηνες να χαλασουν ;;
Tomcat - Δευ 17 Φεβ 2003, 02:28:35
Θέμα δημοσίευσης:
Για το μπροστά τζάμι τι σου είπαν ,skull??
Skull - Δευ 17 Φεβ 2003, 19:37:21
Θέμα δημοσίευσης:
Tomcat έγραψε:
Για το μπροστά τζάμι τι σου είπαν ,skull??


Ενοειτε πως χωρις το μπροστα τζαμι! Laughing Laughing Laughing
Αυτο ειναι φιμε που λεω δηλαδη αυτοκολητο!Οι μεμβρανες που ελεγα ηταν για τις πινακιδες Laughing !
Οσο για εγγυηση δεν μου ειπαν ττιποτα!Αλλα δεν πιστευω να ειναι μουφα γιατι ειναι φιλος μου και γειτονας μου,δεν πιστευω να λεει ψεματα!Τα εχω δει κι ολας πανω στο δικο του 206 και τα εχει περιπου χρονο(μπορει και πιο πολυ) και ειναι ΟΚ!Οποιος θελει να μαθει περετερο να πει! Laughing Laughing
Tomcat - Τρι 18 Φεβ 2003, 01:17:47
Θέμα δημοσίευσης:
Μην τις βάλεις αν δεν σου δώσει εγγύηση.Αυτό πιστεύω ο φίλος είναι φίλος και ο επαγγελματίας , επαγγελματίας!
Είναι δουλειά που θέλει προσοχή και εμπειρία για να γίνει σωστά.
Σκέψου πως θα αισθάνεσαι αν μετά από λίγο καιρό παρατηρήσεις φουσκάλες στα τζάμια!Και τότε δεν θα μπορείς να κάνεις τίποτα.
teoman - Τρι 18 Φεβ 2003, 10:41:10
Θέμα δημοσίευσης:
Skull έγραψε:
Οσο για φημε βρικα κατι παραξενα καλης ποιοτητας που θα τα χαρακτηριζα "λιγο" παρανομα! Laughing Laughing
Ειναι πολυ περιεργα και την ημερα μαυτιζουν ελαχιστα και το βραδυ καθρεφτιζουν καπως!Νομιζω κανουν την δουλεια τους γιατι ο οδειγος μπορει να φανει απο την επυτρεπομενη αποσταση!Με την τοποθετηση 150ευρω!Τωρα δεν θυμαμαι την ονομασια τους αλλα οποιος θελει ας μου το πει για να παω να ρωτησω!Εγω παντως θα τα βα λω την ανοιξη ομως γιατι η κολα απο τα φιμε το χειμωνα δεν στεγνωνει!Αυτα προς το παρων θα σας πω αποτελεσματα την ανοιξη και ευχομαι ναμην πεσω σε κανα στραβο στρουμφακι για να με γραψει! Laughing Laughing


Η τιμή είναι καλή.Εγώ που ρώτησα,μου είπαν για 30Ε το μέτρο.Το 206 θέλει περίπου 7 μέτρα... Προσοχή χρειάζεται στην τοποθέτηση ώστε να μην δημιουργηθούν φουσκαλίτσες.
Skull - Τρι 18 Φεβ 2003, 19:36:38
Θέμα δημοσίευσης:
ΟΚ!Θα το ρωτησω παντως αυτο το φιμε που λεω εγω ειναι το ακριβο!Γιαυτο και δεν ειναι και πολυ παρανομο!Δηλαδη νομιζω πως αξιζει!
Laughing Laughing
ΝΙΚΟΣ - Τετ 19 Φεβ 2003, 00:10:12
Θέμα δημοσίευσης:
Alexandros έγραψε:
Το τζαμακι στις πινακιδες ειναι παρανομο
Οι μεμβρανες στα τζαμια ειναι παρανομες οταν δεν διακρινεται ο οδηγος του οχηματος.Γιαυτο πολλοι βαζουν μεμβρανη σε ολα τα τζαμια εκτος απο το παρμπριζ


Στα αγωνιστηκα παντως βαζουν μεμβρανες στα πλαινα και το πισω ΜΟΝΟ, λογο του οτι αυτα τα τζαμια αν χτυπησει το αυτοκινητο γινοντε ρυζι και μπορει να τραυματησει το πληρωμα.Στο μπροστα δεν βαζουν οπως λεει ο κανονισμος γιατι το συγκεκριμενο ειναι τριπλεχ. Exclamation
nasoss - Δευ 05 Μάϊ 2003, 17:54:52
Θέμα δημοσίευσης: stroumf
kalitera horis fime ........ta stroumf paramonevoun..............amartia gia tin tsepi
teoman - Τρι 06 Μάϊ 2003, 10:12:26
Θέμα δημοσίευσης: Re: stroumf
nasoss έγραψε:
kalitera horis fime ........ta stroumf paramonevoun..............amartia gia tin tsepi


Από την άλλη-και με κάθε επιφύλαξη-υπάρχει περίπτωση να σε γράψουν μόνο για την πινακίδα και να γλιτώσεις ένα χοντρό πρόστιμο για υπερβολική ταχύτητα... Wink
GIANNIS206 - Τρι 06 Μάϊ 2003, 17:45:48
Θέμα δημοσίευσης:
Ίσως όμως να σε κοπανήσουν και περισσότερα!
alxdr74 - Τρι 06 Μάϊ 2003, 20:37:10
Θέμα δημοσίευσης:
Skull έγραψε:
Τελικα ρε παιδια ειναι νομιμο το τζαμακι στις πινακιδες?Εγω θα ηθελα παντως να βαλω ενα διαφανες μπλε!Δεν πιστευω να ειναι τοσο παρανομο,ε?

Και επειδη σε αυτο το FOROUM λενε ολοι οτι να ναι( Laughing Laughing Laughing )!Ρε παιδια τα φιμε τζαμια ειναι παρανομα?Εχω δει φιμε που δεν ειναι και τοσο σκουρο και σκεφτομαι να το χτυπησω ενα φιμε?Μηπως ομως αυτο που εχω δει δεν ειναι αυτοκολλητο και ειναι καινουργειο σκουρο τζαμι(δηλαδη πανακριβω Embarassed )?Ξερει κανεις μηπως?Εχει βαλει κανεις απο το club?
Και διαφανες και μπλε? Smile Οι τροχονομοι ,τουλαχιστον εδω στην επαρχια οταν σε σταματανε συνηθως ριχνουν μια ματια στο εμπρος μερος του αυτοκινητου μονο! Τα ρανταρ τωρα οταν μας βγαζουν φωτο μας βγαζουν απο πισω....Εαν βαζαμε μονο στο πισω ενα τζαμακι για να μην μπορει το ρανταρ να βγαλει τη φωτογραφια ευδιακριτη? Και αυτο να το προσαρμοζουμε σε περιπτωσεις ταξιδιου! Πχ Λαρισα-Θεσσαλονικη!?

Υ.Γ.....τις ντοματες με το μετρο παρακαλω! Shocked Very happy
GIANNIS206 - Τρι 06 Μάϊ 2003, 21:00:21
Θέμα δημοσίευσης:
Βγάζεις την πινακίδα την πίσω ή συμμορφώνεσαι με τα όρια!
teoman - Τρι 06 Μάϊ 2003, 22:11:09
Θέμα δημοσίευσης:
alxdr74 έγραψε:
Και διαφανες και μπλε? Smile Οι τροχονομοι ,τουλαχιστον εδω στην επαρχια οταν σε σταματανε συνηθως ριχνουν μια ματια στο εμπρος μερος του αυτοκινητου μονο! Τα ρανταρ τωρα οταν μας βγαζουν φωτο μας βγαζουν απο πισω....Εαν βαζαμε μονο στο πισω ενα τζαμακι για να μην μπορει το ρανταρ να βγαλει τη φωτογραφια ευδιακριτη? Και αυτο να το προσαρμοζουμε σε περιπτωσεις ταξιδιου! Πχ Λαρισα-Θεσσαλονικη!?

Υ.Γ.....τις ντοματες με το μετρο παρακαλω! Shocked Very happy


Τα ραντάρ δεν βγάζουν φωτό.Ενεργοποιούν την κάμερα για να τραβήξει.Αν δεν καταφέρουν να "συλλάβουν" υπερβολική ταχύτητα την γλιτώνεις.Αν το ραντάρ δεν είναι σταθερό (κοινώς υπάρχει κάποιος να "τραβάει"),πιθανότατα να μην σε πιάσει και να σε σταματησει για αυτό το λόγο (επειδή δηλαδή δεν του δείχνει ένδειξη το όργανο).Σ' αυτή την περίπτωση την γλιτώνεις μόνο με το πρόστιμο της πινακίδας...
Όλα αυτά βέβαια δεν αποτελούν φυσικά τον κανόνα.Έχουν όμως αποδειχθεί αρκετές φορές στην πράξη...
p206Mike - Τετ 02 Ιούλ 2003, 00:38:35
Θέμα δημοσίευσης:
Ξέρει κανείς μαγαζί με ποικιλία χρωμάτων και φιμε αποχρώσεων, για τζαμάκια πινακίδας...?
Cool Cool Cool Cool Cool Καθώς επίσης και τιμές.?

Υ.Γ. Για Σπρέυ antirantar αν γνωρίζει κανεις ......να στείλει pm! Twisted evil
Ghost Dog - Τετ 02 Ιούλ 2003, 00:41:45
Θέμα δημοσίευσης:
p206mike έγραψε:
Ξέρει κανείς μαγαζί με ποικιλία χρωμάτων και φιμε αποχρώσεων, για τζαμάκια πινακίδας...?
Cool Cool Cool Cool Cool Καθώς επίσης και τιμές.?

Υ.Γ. Για Σπρέυ antirantar αν γνωρίζει κανεις ......να στείλει pm! Twisted evil

Πάλι καγκουριες θες να κάνεις εσύ?
Ε, πάρε μερικές (οι πρώτες που ρίχνω!!) να εχεις……… Splat Splat Splat Razz Laughing
Vini - Τετ 02 Ιούλ 2003, 07:20:21
Θέμα δημοσίευσης:
p206mike έγραψε:
Ξέρει κανείς μαγαζί με ποικιλία χρωμάτων και φιμε αποχρώσεων, για τζαμάκια πινακίδας...?
Cool Cool Cool Cool Cool Καθώς επίσης και τιμές.?

Υ.Γ. Για Σπρέυ antirantar αν γνωρίζει κανεις ......να στείλει pm! Twisted evil



Yπάρχουν τζαμάκια : Διαφανή άχρωμα, ανοικτό καφέ, ανοικτό πράσινο, ανοικτό μπλε, ανοικτό γκρι ... το τελευταίο είναι και το ποιο σκούρο ...
Οι τιμές είναι για τα πλαστικά περί τα 8euro ... και υπάρχουν και πλαστικά με κράματα γυαλιού είναι λίγο ποιο ακριβά περί τα 10euro ...

Θα τα βρεις σε μαγαζιά με ψιλικά αυτοκινήτων π.χ. Αutofast ... ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ (παράλληλη στην Μεσογείων και κάθετη στην Κατεχάκη) ...

Ο ίδιος έχει και την λακ μαλλιών ... σε σπρέϋ Wink Wink Wink
p206Mike - Τετ 02 Ιούλ 2003, 12:39:43
Θέμα δημοσίευσης:
Ευχαρίστώ πολύ φίλτατε Νίκο...
Περισσότερες πληροφορίες θα μου δώσεις και από κοντά ε? Ε? ε? Ε? Scratch

Όσο για σενα τέκνον Βρούτε Άρουλη......... Silly Silly Silly

Αντε ΓΕΙΑ!!!!!!!!!
GIANNIS206 - Τετ 02 Ιούλ 2003, 13:05:22
Θέμα δημοσίευσης:
Φτάνει ρε μαγάλε τόσες υπόγραφές!!!Ειδικά η τελευταία!! Evil
p206Mike - Τετ 02 Ιούλ 2003, 14:35:31
Θέμα δημοσίευσης:
Αν κάνεις δεξί κλικ επάνω θα δεις ότι είναι τρεις στην συσκευασία μίας...Αγαπητέ Johny...

Silly Silly Silly Silly

Όσο για την τελευταία .....

Αυτή είναι όλα τα λεφτα!!!!! Evil Evil Evil Evil Evil
ΒΟΥΛΑ - ΒΑΓΓΕΛΗΣ - Παρ 04 Ιούλ 2003, 09:34:51
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά εγώ έχω δει αντι - ραντάρ που το συνδέεις με τη μπαταρία του αυτοκινήτου. Αντιλαμβάνεται τα ηλεκτρομαγνητικά κύματα αρκετή ώρα πριν και αρχίζει να χτυπάει. Κοστίζει μόνο 300 ευρώ και είναι σίγουρο ότι θα κάνεις απόσβεση.

Εχω ακούσει και για κάποιες άλλες ερασιτεχνικές μεθόδους που δεν είναι 100% επιβεβαιωμένες, όπως:
1 . Να κρεμάσεις ένα cd στο μεσαίο καθρέπτη σου
2. Να ψεκάσεις με λακ μαλλιών τις πινακίδες σου.
3. Εκεί που υποψιάζεσαι ότι υπάρχει ραντάρ ή σου κάνουν σινιάλο βάλε στη μεγάλη σκάλα τους υαλοκαθαριστήρες σου.

Σίγουρα πάντως μη βάλετε τζαμάκια και αν πάλι οι πινακίδες σας έχουν ξεθωριάσει είστε υποχρεωμένοι να τις πάτε στο υπουργείο συγκοινωνιών και να σας τις κάνουν καινούργιες. Αν πέσετε σε περίεργο θα την πληρώσετε, ειδικά τώρα που τα ραντάρ τείνουν να αντικατασταθούν με τις φωτογραφίες.

Εναν γνωστό τον κάλεσαν στο τμήμα για να επιβεβαιώσει ότι το αυτοκίνητο που είχαν στη φωτογραφία ήταν το δικό του. Η πινακίδα του φαινόταν καθαρά και τώρα περιμένει το δικαστήριο για υπερβολική ταχύτητα.
Όλα αυτά στο δρόμο για το 1ο πόδι κοντά στην Ποτίδαια.
Προσοχή παιδιά καλύτερα να τα τρώμε τα ΠΣΚ παρά να τα δίνουμε σε αυτούς.
Manos_206Gti - Πεμ 17 Μάρ 2005, 14:43:11
Θέμα δημοσίευσης:
Ρε Σεις Μήπως Κάνετε Λάθος ???

Λοιπόν Επειδή την έχς πατήση και με έχουν σταματήσει για υπερβολική ταχύτητα ΜΑΛΑΚΑΣΑ --
Συγκεκριμένα κατέβαινα Τούμπανο με το 106Xs 1400
180-190-
Σε κάποια φάση και ενώ ήμουν Μαλακάσα λές δεν κόβω γιατι πρέπει να πέζουν ρανταρ εδώ ε φάίνετε εκει που εγω έκοβα αυτοί με μετράγανε γιατι στα διόδια πιάνς Αριστερή λωρίδα μην τοιχόν και έχει τους φίλους μας τα στρουμφ αλλά ένα Στρουμφ ριπσοκύνδυνο βγαίνει στην ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΛΩΡΙΔΑ
μπροστά μου ένα άλλο αμάξι και λέω που πάει ο τύπος θα τον σκωτώσουν κάνει νόημα στον μπροστά και μετά με το ΧΕΡΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΕΔΕΙΧΝΕ ΝΑ ΚΑΝ΅ΔΕΞΙΑ
σταματας ΑΛΑΡΜ και τα σχετικα κατεβάζς παράθυρο

ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΚΥΡΙΕ
ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΜΠΑΡΜΠΑΣΤΡΟΥΜΦ
ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟ ΟΡΙΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ
-ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ ΅
- ΚΑΤΕΒΕΙΤΕ ΚΑΤΩ
μετα απο λιγο ακουω απο τα CB 166 166
τι εγινε λες εγινε κανα ατυχημα ? την γλιτωσα??
166 ΤΟ PEUGEOT
την γαμησα σκεφτομε
ερχετε ο MPARPASTROUMF και μου λεει εχουμε ΑΦΑΙΡΕΣΗ
τι ΑΦΑΙΡΕΣΗ _ΔΙΑΙΡΕΣΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΦΤΟ??
ΑΔΕΙΑ - ΔΙΠΛΩΜΑ -ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ για ένα μήνα
και αρχισε να μου τα ξηλώνει
ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΟΥ ΛΕΩ τι προστιμο ειναι να το πληρώσω??
--ΑΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Δ Ι Κ Α Σ Τ Η Ρ Ι Ο ΕΙΝΑΙ
ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΡΩΤΑΩ
μου λεέι το όριο ειναι 120χλμ
το πρόστιμο ισχύει μέχρι και 20% πανω απο το όριο ταχύτητας μετα απο αυτό ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ και εκει θα σου πουν Πόσα θα δώσεις για την όρα όμως θα σου πάρουμε ΑΔΕΙΑ - ΔΙΠΛΩΜΑ και πινακίδες για ένα μήνα και όταν περάσει ο μήνας θα έρθεις στο τμήμα ΜΑΛΑΚΑΣΑΣ να τα πάρεις
έτσι και έγινε
ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΗΡΘΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΛΗΡΩΣΑ 940EYRO

Ola Afta sxetika me ta oria taxititas dioti parapanw diavasa kati gia 50xlm panw apo to orio kai kati tetia
PALIOKATASTASI
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr